PDA

Zobacz pełną wersję : Pierwsze Spojrzenie


Dejavu
03.05.2009, 14:59
Jak wasze pierwsze spojrzenie ? :)

ddo bwayo
03.05.2009, 15:01
Niach x3
Ja zrobię małżeństwo.
Mąż : gruby, bezrobotny.
Żona: kura domowa, pracująca.
No i zobaczę jak się dalej potoczy x3

Gio
03.05.2009, 15:03
Ja wpierw wejdę do rodziny Ćwirów i to nimi będę stawiał pierwsze kroki w grze :) Obejże miasto, przejże tryb budowania i kupowania, a także nowe interakcje itd.
Dokładnie, to jeszcze nie wiem, a grę będę odkrywał pewnie z parę miesiecy :D

Rashma ichor
03.05.2009, 15:13
Ja na pewno stworzę jakąś simkę i będę zwiedzać miasto... Jak już wszystko zobaczę to wtedy stworzę dwie siostry i chłopaka no i on będzie miał dylemat, którą wybrać...

Beep
03.05.2009, 15:26
Hmm... ja chyba zrobię roboczą rodzinę, każdy będzie kompletnie inny - trzeba wypróbować nowe opcje^^ Zbuduję im dom, zrobię dużo pieniędzy kodami - znowu: wszystko trzeba przetestować ;) Dopiero jak się lepiej zorientuję co i jak, zrobię swoją zaplanowaną rodzinę.

Mamełe
03.05.2009, 17:10
Ja wpierw wejdę do rodziny Ćwirów i to nimi będę stawiał pierwsze kroki w grze :) Obejże miasto, przejże tryb budowania i kupowania, a także nowe interakcje itd.
Dokładnie, to jeszcze nie wiem, a grę będę odkrywał pewnie z parę miesiecy :D
Mam identyczne plany :D

Miyoki
03.05.2009, 18:35
Ja chyba najpierw stworzę jedną dorosłą Simkę. Żeby zobaczyć jakie są opcje, zwiedzić Sunset Valley i poznać sąsiadów. Hmm.. Myślę, że może będzie sportsmenką, zabawna itp.
Pewnie później spotka jakiegoś faceta itd.
Nie lubię za bardzo planować, bo przez to może mi się to znudzić (sam pomysł) :P

Czyli najpierw, by było łatwiej i by się zapoznać ze wszystkim, jedna osoba - później się rozwinie ;)

simunia
03.05.2009, 19:34
nom ja tez stworze na poczatek jedno osobowa rodzinke i po jakims czasie sie ona rozwinie ale mi tam wystarczy przeczytac instrukcje zamieszczona do gry i moge grac hehe

Shiro
03.05.2009, 20:05
Cóż pewnie stworze swoją własną rodzinkę, chociaż nie ... poczekam na dodatki. Pewnie też stworze singla jak reszta ;), albo będę siedziała w maxisowych rodzinkach.

FakeYourDeath
03.05.2009, 20:52
Zrobie siebie i jakieś dziecko . ^^
Wybuduje im domek przy plażyy .
Ahh . <3

BlackDevil
03.05.2009, 21:08
ja pewnie będę tworzyć jakąś simkę 2 godziny, zanim poznam nowe mozliwosci trójki :D
pozniej wypuszcze ja w miasto i bede poznawac zalety tej gry ;) a może wady? :D
na pewno bede dlugo poznawala nowe mozliwosci gry i mina miesiace, zanim sie przyzwyczaje do nowej wersji :]

anie_1981
03.05.2009, 21:31
Ja stworzę jedną kobietę i będę nią zwiedzać miasto. Na pewno będzie miała najbardziej szczupłą i wysportowaną sylwetkę, ale nie będzie kulturystką czy coś, nie chce z niej robić sterydowca. Ciekawe tak na marginesie kiedy uda mi się zdobyć kody na kasę. W dwójce to grałam prawie miesiąc, zanim mi kody na kasę wpadły w łapki, ale wtedy nie za bardzo potrafiłam grzebać w necie.

Wielebny
03.05.2009, 22:05
No cóż o ile w ogóle będę miał tą grę bo nie planuje jej kupić . To z pewnością sprawdzę jakie innowacje dodali w trybie budowania domów i ogrodów bo w sumie tylko to mnie w tej grze interesuje . W the sims 2 jeszcze nigdy od kąt ją mam nie grałem żadną rodzinka .
Pozdrawiam

surczak
04.05.2009, 08:33
Ciekawe tak na marginesie kiedy uda mi się zdobyć kody na kasę. W dwójce to grałam prawie miesiąc, zanim mi kody na kasę wpadły w łapki, ale wtedy nie za bardzo potrafiłam grzebać w necie.

mówisz = masz. XD
"Duński serwis Games Guide dokopał się do pierwszych kodów do trzeciej gry z serii The Sims.
● Kaching - dodaje rodzinie 1 000 simoleonów
● Motherlode - dodaje 50 000 simoleonów
● MoveObjects on - pozwala umieszczać obiekty tam, gdzie sobie zażyczymy
Dużej niespodzianki nie ma, bo są one... takie same jak w części drugiej. Przynajmniej nie trzeba będzie uczyć się nowych haseł ;) "

ze strony simy.focus.pl

a ja na pewno zacznę od tworzenia sima i utknę w tym na co najmniej godzinę, żeby wypróbować każdą jedną opcję, każdy suwaczek, wszystko.

Upadła Dusza
04.05.2009, 10:39
Na pewno najpierw wejdę sobie do jakiejś rodzinki, przetestuje wszystkie dostępne opcje, popatrzę na tryb kupowania i budowy, zapoznam się z okolicą.
Wtedy dopiero wejde w tworzenie rodzin, zobacze co jest ciekawego, może od razu stworze jakiegoś sima. Koniecznie musze wypróbować kleptomana. No i może zrobie jakiegoś sima który będzie niezdarny, nerwowy, tchórzliwy itp, oraz takiego który będzie przeciwieństwem tamtego i będą mieszkać pod jednym dachem.
W sumie to nie wiem co zrobie jak uruchomie grę ;)

anie_1981
04.05.2009, 10:57
mówisz = masz. XD
"Duński serwis Games Guide dokopał się do pierwszych kodów do trzeciej gry z serii The Sims.
● Kaching - dodaje rodzinie 1 000 simoleonów
● Motherlode - dodaje 50 000 simoleonów
● MoveObjects on - pozwala umieszczać obiekty tam, gdzie sobie zażyczymy
Dużej niespodzianki nie ma, bo są one... takie same jak w części drugiej. Przynajmniej nie trzeba będzie uczyć się nowych haseł ;)"

Hmm... Ciekawostka.... Ciekawe czy Boolpropy będą działać. Ja szczerze mówiąc będę grała dłuższy czas ludźmi na których mi nie zależy, żeby poznać wszystkie nowości i dopiero wtedy zacznę się przykładać na max'a do tworzenia rodzin. Na pewno pierwszą rzeczą jaką zrobię bo stworzeniu Simki i wybraniu jej domu będzie zakup rowera i wypad na miasto... Rany, jak też się nie mogę doczekać!

lukas300
04.05.2009, 11:14
A ja sobie zrobie czarnego łysego rapera, który nie ma nic tylko miłość do muzyki wynosi go na szczyt...

Oazis
04.05.2009, 12:44
Ja pewnie zrobie moje aniołki :D

simunia
04.05.2009, 17:58
ja odrazu jak wlacze gre to pierwsze co zrobie to wlasnie swojego sima heh i nim zapoznam sie z nowosciami i ta rodzine juz bedne pozniej dalej rozwijac hehe ciekawe ile pokolen mi sie uda tak rozwinac az mi sie ta rodzinka znudzi

ultraviolence
04.05.2009, 19:15
Jeżeli w ogóle się skuszę, to podobnie jak Giovánni - najpierw pogram trochę rodziną Ćwir. Pozwiedzam miasto, wypróbuję nowe możliwości... A potem pewnie stworzę jakąś simkę-singielkę, która z czasem będzie "rozwijała się" coraz bardziej. Znajdę jej jakąś pracę, nieduże mieszkanko, potem jakiegoś faceta... i dalej jakoś to wszystko się potoczy ;) Lubię zaczynać od zera ^^

dżin.
05.05.2009, 13:00
A ja najpierw odkryję wszystko możliwości, a potem będę budował mój wymarzony dom i wstawię go na forum, następnie stworzę swoją(dosłownie) rodzinę i nią będę grał i tak w kółko :D

Milou
05.05.2009, 13:35
Ja prawdopodobie (jak zwykle to było w 1 i 2) zacznę po kolei, czyli : zwiedzania miasta, przejrzenia trybu kupowania i budowania, stworzę jakąś simkę- zobaczę interakcje itp. i pogram, zobaczę co tam jest.. Nie mogę się doczekać. Pozdr. :)

Pamela
05.05.2009, 16:27
Pierwsze co, to robię simkę. Przy okazji zobaczę cały tryb tworzenia rodziny.
Wprowadzę ją do jakiegoś gotowego domu, lub też sama jej zbuduje.
Obejrzę meble itp. Potem czas na poznanie otoczenia. I wreszcie sama gra ;>
Tak zawsze robię na początku, to tak na poznanie przeróżnych opcji.
Po tym stworze innych simów, na których pomysł mam już teraz (np. Sim Samo Zło XD)

Ofc, jak mi gra na komputer w ogóle wejdzie..

simunia
05.05.2009, 16:31
ja tam pierwsze co to zrobie sima pozniej mu wybuduje dom

anie_1981
05.05.2009, 18:39
Ja na samym początku stworzę jedną Simkę do testowania gierki, wprowadzę ją do jakiegokolwiek domu, bo ja jestem tym typem gracza, który nie lubi budować domów. Co prawda, buduję domy, ale nie przykładam się do tego, byle tylko był dosyć duży żeby się te wszystkie fajne gadżety upchnęły. No i parking na samochodzik.

simunia
05.05.2009, 19:03
ja tam lubie budowac domu niektore robiie naprawde fajne hehe no i odczywiscie lubie rozwijac rodzinki wiec w the sims 3 pierwsze co zrobie to stworze simke a pozniej stworze jej jakis domek

Gio
05.05.2009, 19:04
ja tam pierwsze co to zrobie sima pozniej mu wybuduje dom


Co za ambitne plany...

Ja do tego jeszcze, co napisałem wczęsniej dorzucam przetestowania komunikacji miejskiej Senset Łolej :D(samochody, taxi itd)

anie_1981
05.05.2009, 20:16
"Taxi! Zamawiam kurs na drugi koniec miasta! Moja lodówka jest pusta, więc idę się najeść do mamusi! No i migusiem ta taksóweczka! Żołądek mnie boli bo od rana nic nie jadłam. A w ogóle to mój mąż jest na jakimś spotkaniu politycznym, na pewno wróci zalany w trupa a ja chyba nie chcę na to patrzeć...." Będzie na pewno bardzo fajnie. Im bliżej premiery tym mniej boję się tych nowych trybów gry. Będzie się trzeba przyzwyczaić do nowych opcji i nowego klimatu gry. W tej chwili gra się tylko jedną rodziną i nie ma się zielonego pojęcia ani tym bardzie wpływu na życie całej społeczności. Gra zapowiada się płynnie, być może zmiany aktywnej rodziny nie będzie już takie kłopotliwe. Dla pewności można zameldować wszystkich "swoich" blisko siebie, żeby ich mieć "na oku".

Black LaDy
05.05.2009, 20:21
Najpierw zobacze jakie są otoczenia.Później zrobie rodzinkę i będę jeździć po parcelach publicznych.Następnie zobacze jakie są nowe opcje i możliwości.Później zobacze jakie są np.meble itd. No a na koniec będę grać.Pzdr..

anie_1981
05.05.2009, 22:26
Ciekawe czy będzie można tworzyć własne osiedla. Bo na tym mi bardzo zależy. Chociaż wiem, że teraz to będzie coś w stylu SimCity. Trzeba będzie zadbać o parcele obowiązkowe, takie jak ratusz, czy miejsca pracy. Budowanie nie jest moją mocną stroną więc jeśli chodzi o parcele publiczne to raczej nieprędko zacznę je budować, będę korzystała z gotowców.

Lawend
06.05.2009, 06:41
Najpierw zrobię simkę singielkę. Wypróbuję nią wszystkie opcje, odwiedzę parcele, poznam nowe interakcje, obejrzę tryb kupowania i budowania. Już nie mogę się doczekać :).

aluminium.
06.05.2009, 16:30
Wejdę do jakiegoś gotowego domku i pozwiedzam.
Jak już stworzę to będzie tak:
mąż: wysportowany, uwielbiający pracę
żona: bezrobotna, boi się wody
dziecko: bardzo ambitne, troszkę grubawe :D

KissForYou
06.05.2009, 17:02
Wejdę do już zrobionych rodzin. Może do Ćwirów (jeśli będą). Pewnie jak zainstaluje TS3 to zrobię 'na szybko' jakieś małżeństwo, pooglądam tryb kupowania, a na koniec pozwiedzam parcele publiczne. Mam nadzieję, że tak nas zaskoczą TS3, że podczas jednego uruchomienia gry nie będzie się w stanie 'odkryć' wszystkiego. ;)

anie_1981
06.05.2009, 17:32
Możliwe, że też od kogoś gotowego wejdę, ale raczej jedna Simka i mały tani domek. Już wiem jak ją nazwę i mniej więcej jak będę chciała, żeby wyglądała. Ciekawią mnie ciągle takie drobiazgi. Np. na filmiku o sztucznej inteligencji w grze, gdzie Grant stworzył trzech Simów i "dał" im dom. No to sorrka, ale ten dom jest dosyć spory, dziwi mnie to, że nową rodzinę było na niego stać. Może "wzięli go na kredyt". Ale takich szczególików to się dowiemy jak dostaniemy grę w ręce. Chciałabym wybudować dom dla tej pojedynczej Simki i nie wiem ile maksymalnie może kosztować, żeby było ją na niego stać. Na jednym z filmów Ben albo Grant, mylę ich ciągle, wspomniał, że Sim może w ogóle nie mieć domu. Może np: lubić być poza domem, być kleptomanem i w ogóle tak mu dopasować charakter, żeby nie musiał mieć domu do szczęścia.

Mamełe
06.05.2009, 17:58
Możliwe, że też od kogoś gotowego wejdę, ale raczej jedna Simka i mały tani domek. Już wiem jak ją nazwę i mniej więcej jak będę chciała, żeby wyglądała. Ciekawią mnie ciągle takie drobiazgi. Np. na filmiku o sztucznej inteligencji w grze, gdzie Grant stworzył trzech Simów i "dał" im dom. No to sorrka, ale ten dom jest dosyć spory, dziwi mnie to, że nową rodzinę było na niego stać. Może "wzięli go na kredyt". Ale takich szczególików to się dowiemy jak dostaniemy grę w ręce. Chciałabym wybudować dom dla tej pojedynczej Simki i nie wiem ile maksymalnie może kosztować, żeby było ją na niego stać. Na jednym z filmów Ben albo Grant, mylę ich ciągle, wspomniał, że Sim może w ogóle nie mieć domu. Może np: lubić być poza domem, być kleptomanem i w ogóle tak mu dopasować charakter, żeby nie musiał mieć domu do szczęścia.

No własnie to dla mnie lipa, bo ponoć nie będzie limitu na koszt domu uposazeniem rodziny. Moim zdaniem faktycznie powinno to być cos w rodzaju kredytu a nie tak, o ni z gruszki ni z pietruszki.

Esprit88
06.05.2009, 19:09
Mam nadzieję, że wbije mnie w fotel jak uruchomię grę. Spodziewam się jeszcze większego odlotu niż po wypaleniu całego wora na śmieci z kokainą/heroiną.

anie_1981
06.05.2009, 19:10
To nic dobrego, pierwsza wada. Ale może tak trzeba było zrobić skoro Simowie mają sami szukać sobie domów, hajtać się i tak dalej. A może tylko pierwszy dom danej rodziny jest za darmo? Pożyjemy zobaczymy. Ja bym chciała mieć bezdomną Simkę, skoro ponoć można... Początkowo chciałam stworzyć jakąś tylko do testowania a potem skasować. Ale teraz wiem, że ją zostawię przy życiu i zobaczę jak sobie radzi beze mnie.

simunia
07.05.2009, 09:00
ja jak juz stworze simke to caly czas nia bende grala nom chyba ze mi sie znudzi to wtedy stworze nowa rodzinke a ja zostawie i zobacze jak sobie radzi

anie_1981
07.05.2009, 09:03
Ja się zaraz rozpłaczę, chociaż jestem już dużą dziewczynką, ale dlaczego ten czas nie może szybciej płynąć!?

simunia
07.05.2009, 09:05
jakto przeciez zostalo juz tylko 3 tygodnie w maju i tydzien w czerwcu i premiera the sims 3

Beep
07.05.2009, 10:54
A wiecie co zauważyłam u siebie? Że jeśli wchodzę tu kilka razy dziennie to coraz bardziej nie mogę się doczekać. Prosty wniosek - nie widzisz informacji na ten temat więc o tym nie myślisz. Dlatego ja sobie robię odpoczynek od tego forum:)

doman145
07.05.2009, 11:17
Ja pooglądam rodziny stworzone w grze.
Później zobaczę opcje trybu budowy domu.

anie_1981
07.05.2009, 12:58
Mnie korci pójście do Jokasty Kawaler. Wyczytałam gdzieś, że Mortimer i Bella są dziećmi, a mama Belli jest w ciąży z Michałem. Ojciec Belli już nie żyje, a kobieta u Ćwirów, którą brałam za nastoletnią Kasandrę, to w rzeczywistości mama Mortimer'a. Mogę dorobić mu rodzeństwo!

Analisse
07.05.2009, 14:00
Będe wchodziła do wszystkich rodzin pokolei, sprawdzając interakcje, bo skoro mają być różne charaktery to i pewnie różne opcje dla simów. Zapoznam się z otoczeniem, zwiedze każde miejsce. W między czasie obejrze opcje budowania i kupowania. Jak już troche się oswoje z grą to włącze tworzenie rodzin żeby zapoznać się z wszystkimi opcjami. Gdy już wszystko będzie wiadomo, stworze sima lub simke, wybuduje dom lub wprowadze do istniejącego i zaczne grać.

anie_1981
07.05.2009, 19:39
Fajnie będzie. Będę chciała poznać grę i to się zanosi na wieeele nieprzespanych nocy...

simunia
07.05.2009, 20:19
nom coz ja niebedne az tak bardzo siedziala przy kom[pie bo napewno moi rodzice znajac zycie ciagle beda mi przerywac wiec niestey dlugo se nie posiedzie przy kompie tate jeszcze jakos zniase ale moja mama to koszmar jak usiadzie do kompa to potrafi siedziec 3 godziny i jej odpedzic sie nie da eh ;(

anie_1981
07.05.2009, 20:41
Moja też jest ciężko odpędzalska. Jak słyszę to jej, "ja tylko na chwilę...." Teraz siedzi w necie bo szuka zlewu do kuchni. Ale ja mam ją z głowy bo mam nowy komputerek i jej dałam stary więc kłótni o kompa nie ma.

simunia
08.05.2009, 10:04
eh a umnie sa bo moj tatus dal jejd rugi komputer do pracy on ma laptopa aja musze sie meczyc z mama w domu jak musi do internetu eh masakra nom ale jakos przezyje najwyzej wywiesze kartke na drzwiach nie przeszkadzac gramn w the sims 3 i problem z glowy .

anie_1981
08.05.2009, 12:47
Kabelek sieciowy albo switch czy router mogłyby załatwić sprawę.

Miyoki
08.05.2009, 12:59
Wiem, że może ja nie powinnam tego pisac, ale to jest temat "Pierwsze spojrzenie", gdzie mamy pisac co zrobimy, gdy odpalimy grę a nie, czy rodzice Wam pozwolą grac itp, bo od tego macie inne tematy (czyt. The Sims 3) :)

Tak sobie pomyślałam, że skoro zrobię sportsmenkę - przynajmniej na razie taki mam zamiar (już widzę ile mi zajmie jej tworzenie i sprawdzanie różnych możliwości ^^ - jeżeli to kupię oczywiście) - to na pewno jej kupię rower i na nim pojadę zwiedzac miasto :D No i ona na początku nie będzie chciała się wiązac - może niegroźne flirty, ale nic poza tym (nigdy mi się nie udaje "nic poza tym", ale to szczegół :P).

Mamełe
08.05.2009, 18:09
Mnie korci pójście do Jokasty Kawaler. Wyczytałam gdzieś, że Mortimer i Bella są dziećmi, a mama Belli jest w ciąży z Michałem. Ojciec Belli już nie żyje, a kobieta u Ćwirów, którą brałam za nastoletnią Kasandrę, to w rzeczywistości mama Mortimer'a. Mogę dorobić mu rodzeństwo!

O kurcze juz wiem co musze zrobić. Musze spisać wszystki drzewa genealogiczne maxisowych rodzin z TS2, zeby przeniesc realia z TS2 do TS3 :P

seattle
08.05.2009, 18:48
Szukałem szukałem i wyszukałem kilka rodzin którzy będą obecni w Sunset Valley
1. Landgraabowie to dziadkowie Mirosława IV razem z jego przyszłym ojcem.
2. Rodzina Buckingham - rodzice matki Mirosława (jego drudzy dziadkowie)
3. Rodzina Lotario - dziadkowie Dona
4. Rodzina Langerak, ale nie wiem kto dokładnie

anie_1981
08.05.2009, 19:26
Dziwne, że dają Kasię Langerak. To w końcu tylko pokojówka....

karasss
08.05.2009, 20:30
Ale wiesz, taka pokojówka "znana" xP

Miyoki
08.05.2009, 20:33
Bo może coś jednak było z tą pokojówką i jest ona bardzo istotną postacią tej gry? :D
Kto wie, kto wie?
Ja się zastanawiam czy dzięki The Sims 3 będziemy mieli pewnośc, co stało się z Bellą Cwir :|
Możliwe, że nie - i w ogóle wątpię, żeby takie coś było jednak xd

anie_1981
08.05.2009, 20:50
Bella Ćwir podobno została porwana przez kosmitów, ale kiedy próbowałam ją kodami i SimPE przywrócić na łono rodziny, to nic z tego nie wyszło. Także się cieszę, że mogę jąmieć na oku i trzymać z daleka od teleskopu ;)

karasss
08.05.2009, 23:10
Zrobię jakiegoś gościa, zobaczę wszystkie przedmioty w trybie kupowania, pochodzę po mieście... itp. z podniecenia będę robić byle co :D

anie_1981
09.05.2009, 08:34
Ach.. by już mógł być ten piąty czerwca! Szkoda, że nie będzie dema, byłoby fajnie. Chociaż w demo bym sobie popykała w trakcie tych nudnych oczekiwań.

dżin.
09.05.2009, 09:38
Cieszyłbym się, gdyby wcześniej jednak wyszły TS3, bo do czerwca umrę z tęsknoty za Simami

simunia
09.05.2009, 09:40
nom amsz racje demo moze sie przydac

ultraviolence
09.05.2009, 09:43
Dziwne, że dają Kasię Langerak. To w końcu tylko pokojówka....

Owszem, ale pokojówka to ulubiona postać jednego z twórców gry :D A Kasia, na dodatek, jest najbardziej znaną pomocą sprzątającą, więc pewnie dlatego zdecydowali się na umieszczenie w grze jej przodków.

simunia
09.05.2009, 09:54
cos mi sie widzi ze kasia langerak mila jakies powiazanie z mortim no ale zonbaczymy jak to sie rozwinie w the sims 3

ultraviolence
09.05.2009, 10:05
cos mi sie widzi ze kasia langerak mila jakies powiazanie z mortim no ale zonbaczymy jak to sie rozwinie w the sims 3

Pewnie kiedyś była nim zauroczona, a potem przeniosła się na "biednego", "niczego nie spodziewającego się" Daniela :D

A tak w ogóle pamiętacie to zdjęcie z TS3, gdzie stoi niby mały Mortimer z Kasią Langerak? Tak podpisane było w Simspedii... ale jak kliknęło się zbliżenie fotografii, u góry w pasku adresu pojawiał się podpis "Bella and Mortimer", czy coś w tym stylu. Myślę więc, że Kasia tak naprawdę nie miała z nim nic wspólnego. Ponadto, kiedy on jest dzieckiem, jej pewnie nie ma jeszcze na świecie :D

simunia
09.05.2009, 10:20
to calkiem mozliwe dowiemy sie po premierze niech ten czas zybciej plynie no ! Ja chce juz pi\remiera the sims 3

Łezka
09.05.2009, 11:37
Helena na tym zdjęciu jest Bella i Mortimer jako dzieci, nie słyszałem o Katarzynie w TS3.

simunia
09.05.2009, 12:25
ja sluszalam o tym ze ma byc kasia jako male dziecko

anie_1981
09.05.2009, 14:40
Mieli bardzo dobry pomysł, żeby "cofnąć się w czasie". Chętnie pogram małym Mortimerkiem ;)

simunia
09.05.2009, 15:44
nom Bardzo mi sie to podoba ale podoba mi sie eszcze to że wszyscy nareszcie sie zaczną starzeć bo to bylo irytujace jak ciagle tych samych simw widzialm myslam ze niewytrzymam dobrze ze to w tghe sims 3 zmienili

ultraviolence
09.05.2009, 16:27
Helena na tym zdjęciu jest Bella i Mortimer jako dzieci, nie słyszałem o Katarzynie w TS3.

Wiem, że to Mortimer i Bella :) Dlatego napisałam "(...) gdzie stoi NIBY mały Mortimer i Kasia Langerak". Na Simspedii po prostu było źle podpisane. Chciałam zwrócić na to uwagę, w razie gdyby inni sugerowali się tym serwisem i mieli jakieś wątpliwości.

EDIT: Ale Kasia jednak będzie! Tam pisało coś w stylu, że obie (czyli ona i Bella), będą rywalizować o uczucia Mortimera, ale jak wiemy z TS2, ostatecznie on zwiąże się z Bellą.

simunia
09.05.2009, 16:39
nie wiadomo jesli zosatwisz ich zeby sie to samo rozwijalo to niewiadomo jak t sie potoczy a jak bedziesz indgerowac to mozesz zrobic tak zeby byl z Bella albo z Kasia ja tam nie bede ingerowala niech sie to samo toczy .

Rherad
09.05.2009, 16:46
Ja najpierw zrobię sobie taką extra chatkę przy plaży... Zrobiona z drewna, 2 piętra :D Będzie extra... Wejdźcie sobie na tą stronkę z TS3 - www.simstown.pl Znajdziecie tam dużo filmików z autorami TS3 i mówią co tam będzie można robić :D

anie_1981
09.05.2009, 19:49
A ja będę ingerowała! Kasia to pokojówka, nie ma w sobie za grosz klasy Belli. Może być co najwyżej jej służącą... ;) A ja najchętniej zaczęłabym od produkcji własnego otoczenia, bo mam stare przyzwyczajenia do trzymania "swoich" osobno. I teraz będzie mi pod niektórymi względami smutno. Ja gram w Simy właściwie od początku. Ale w jedynce nie miałam nigdy cierpliwości, żeby odchować dzieciaka od kołyski do dorosłości, a co dopiero, żeby mi się jakieś zaawansowane pokolenia utworzyły. W dwójce za to, zaczynałam w kółko od nowa bo nie mogłam patrzeć na starość i śmierć moich ulubionych ludzi. Teraz będę musiała na to patrzeć i na to pozwolić... cry

simunia
09.05.2009, 20:11
no coz ja tam sie do tego przyzwyczailam wiec mi to sie nawet podba ze sa nowe pokolenia

ultraviolence
10.05.2009, 11:34
A ja będę ingerowała! Kasia to pokojówka, nie ma w sobie za grosz klasy Belli. Może być co najwyżej jej służącą... ;) A ja najchętniej zaczęłabym od produkcji własnego otoczenia, bo mam stare przyzwyczajenia do trzymania "swoich" osobno. I teraz będzie mi pod niektórymi względami smutno. Ja gram w Simy właściwie od początku. Ale w jedynce nie miałam nigdy cierpliwości, żeby odchować dzieciaka od kołyski do dorosłości, a co dopiero, żeby mi się jakieś zaawansowane pokolenia utworzyły. W dwójce za to, zaczynałam w kółko od nowa bo nie mogłam patrzeć na starość i śmierć moich ulubionych ludzi. Teraz będę musiała na to patrzeć i na to pozwolić... cry

Jeśli zagram, to pewnie też będę ingerowała w ich życie... Poprowadziłabym Ćwirów i resztę zgodnie ze scenariuszem, aż doszłabym do historii z TS2 :D Także gram w tę grę od początku, ale w jedynce z reguły miałam parę albo samotnego singla... Rodzinę z prawdziwego zdarzenia naprawdę rzadko (o pokoleniach nie wspominając). Denerwowało mnie to, że simy nie dorastają i nie mogą się zmieniać. Po ulicach szwędało się wiele klonów, tylko, że w innych ubraniach i chyba tego nie znosiłam najbardziej. Gra nie dawała możliwości wyrażenia indywidualności sima i przez to, z czasem, robiła się nudna. Jedynie ciekawe opcje jakoś ją urozmaicały, ale skoro wtenczas nie było dwójki, z zapałem grało się w to, co było dostępne :)

Miyoki
10.05.2009, 11:54
A mi się wizja ciągle zmienia, bo teraz sobie pomyślałam, że chyba także będę najpierw ingerowac w życie maxisowych rodzin. Bo skoro są młodzi, to czemu mam ich nie wykorzystac? (bez kojarzeń xD)
Tymi Simami będę mogła pograc tylko raz, za to Simem czy Simką stworzoną przeze mnie mogę pograc w każdej chwili :)

anie_1981
10.05.2009, 12:56
Ja na pewno chcę być przy porodzie Jokasty. Wyślę ją na poród do szpitala. Mam nadzieję, że nie urodzi córeczki.... A w ogóle, to ciekawe, czy nadal będzie można ingerować w płeć dziecka. W dwójce to jest tak, że jak się gra uprze na którąś płeć to będą się rodzić całe serie chłopców lub dziewczynek.

ultraviolence
10.05.2009, 13:41
Oby, oby. Inaczej wszystkie plany grania zgodnie ze scenariuszem, legną w gruzach... Chyba, że twórcy specjalnie "zaplanowali" ciąże tych postaci tak, aby narodziło się to, co potrzeba (trochę głupio się wyraziłam, ale mam nadzieję, że rozumiecie o co mi chodzi :D). Tj. Skoro na świecie jest już Bella (a jak wiadomo z TS2, miała ona jeszcze brata Michała), to może Jokasta rzeczywiście urodzi syna i nie będzie można tego w żaden sposób zmienić?

EDIT:
Anie_1981: Wyślij ją na rowerze XD

Mamełe
10.05.2009, 13:55
Oby, oby. Inaczej wszystkie plany grania zgodnie ze scenariuszem, legną w gruzach... Chyba, że twórcy specjalnie "zaplanowali" ciąże tych postaci tak, aby narodziło się to, co potrzeba (trochę głupio się wyraziłam, ale mam nadzieję, że rozumiecie o co mi chodzi :D). Tj. Skoro na świecie jest już Bella (a jak wiadomo z TS2, miała ona jeszcze brata Michała), to może Jokasta rzeczywiście urodzi syna i nie będzie można tego w żaden sposób zmienić?

EDIT:
Anie_1981: Wyślij ją na rowerze XD

Mala dygresja. Ja rodzic poszlam piechota, bo mam jakies 20 minut spacerem, ale moja kolezanka faktycznie pojechala rowerem przez las do najblizeszego skrzyzowania, bo ona mieszka dalego od glownej drogi (kilka kilometrow)) a droga taka, ze jakby karetka wjechala, to juz by nie wyjechala i czekala na karetke przy drodze ;) O tak, tak... to było w XXI wieku! :) Tak naprawde porod, to nie takie hop siup jak czesto widzi sie na filmach, ze na wariata jedzie sie do szpitala. Czasem juz z lekkimi skurczami wyganiaja jeszcze do domu.

anie_1981
10.05.2009, 14:38
Ten rowerek to niezła myśl. Będzie ubaw po pachy! :) Ciekawe czy wróci do domu z dzieckiem też na rowerze...

Alisha
13.05.2009, 19:37
Zauwazylam juz te niezgodnosci w czasie w Sims 3.
Kasia zostanie pokojówka bo jej Mama, Tamina Zavarez tez jest. W dodatku ma siostre i jest... mulatka. :D
Zaraz dam linki do jej rodziców.
EDIT: Jej Mama: http://sims.wikia.com/wiki/Tamina_Zavarez
Tata: http://sims.wikia.com/wiki/Charles_Langerak
Warto dodac ze pisze ze Tamina jest jego pokojówka, i ma romans z innymi goscmi! B)

anie_1981
13.05.2009, 20:20
Jak Henryk VIII czy coś. Morduje żony jak mu się znudzą. Może zastał żonę na romansie z innym i "ździebko go poniosło". Ja słyszałam coś o jakimś podrzuconym dziecku, może to ktoś wyjaśnić?

sympathique.
14.05.2009, 18:45
Zrobię miłą, nieśmiałą, uczuciową kobietę, która będzie miała męża TYRANA :].
Ciekawe,co z tego wyjdzie x0
EDIT: Wybrałam już im cechy :)
Kobieta - wrażliwa, dobra, przyjazna, wegetarianka, mól książkowy
Mężczyzna - zły, nielubiący dzieci, skąpy, pracoholik, niezaangażowany emocjonalnie

Nie mogę się doczekać <3

simunia
14.05.2009, 19:37
no ja tez ale juz niedlugo szybko zleci mi czas szybko starsznie leci wiec zleci ostatnie 2 tygodnie maja i poczatek czerwca i the sims 3 juhu

Tasha-
14.05.2009, 19:53
ja stworzę żonę kurę domową, męża pracoholika i dziecko bardzo grube :D

anie_1981
14.05.2009, 21:34
A o co biega z tym podrzuconym dzieckiem?

sympathique.
15.05.2009, 08:06
Obawiam się tylko, że z moją rodzinką skończy się tak:

Kobieta zachoruje, bo jest wegetarianką. Pewnie będzie tak często chorować, ze w końcu umrze, wtedy zostanie mi tylko ten tyran >.<

anie_1981
15.05.2009, 09:38
A ja mam ciągle inne wizje mojego pierwszego uruchomienia trójki. Najpierw chciałam zrobić dziewczynę, która będzie miała same najgorsze cechy, a potem ją skasować. Potem pomyślałam sobie, że dam jej najlepsze cechy, nie będę jej kasowała i zobaczę za jakiś czas czy sobie kogoś znalazła i czy ma dzieci. W międzyczasie się jeszcze pojawiało budowanie domu, lub własnej parceli publicznej, albo zagranie gotową rodziną, Jokastą Kawaler bądź Ćwirami. Teraz to sama nie wiem jak to pierwsze uruchomienie ma wyglądać. Pewnie wszystkiego po trochu. Pewnie ostatecznie zrobię tak jak zazwyczaj w dwójce, stworzę małżeństwo i wprowadzę ich na pustą działkę. Zbuduję im domek, jakiś malutki, byle się do zamieszkania nadawał. Wyślę ich do miasta i obejrzę te wszystkie nowości... A potem dziecko. Zobaczę czy da radę ingerować w płeć dziecka. W dwójce nie było z tym problemów, w jedynce też nie, więc niby czemu miałby być problem w trójce.

sympathique.
15.05.2009, 10:26
Ja podejrzewam, że najpierw spędzę godzinę w samym trybie tworzenia rodziny ;).

anie_1981
15.05.2009, 11:50
Mamy już 15 właściwie to niemal z górki.

ddo bwayo
15.05.2009, 15:50
kago-to-ja to i tak mało, ja rodzinę pewnie będę cały dzień tworzyć :D
Chodź nie wiem czy zrobię tak jak napisałam na samym początku tematu? :| Chyba zrobię samą dorosła x3 Będzie ciekawiej :D

simunia
15.05.2009, 17:55
ja juz mam zaplanowana rodzinke ale niewiem czy nie zrobie tak ze swtorze simke i ze wybuduje je dom pozniej pojde z nia na miasto niech sie polazi i pozwiedza no i poszuka przy okazjii pracy ;)

anie_1981
15.05.2009, 18:27
Rany mam tyle pomysłów, że nie wiem co mam wybrać. Mógłby już być ten 5 czerwca. Wcale bym się nie obraziła. Chociaż w moim wypadku to może być 8, lub 9 czerwca, bo kupiłam w przedsprzedaży i muszę czekać aż mi łaskawie grę przyślą.

simunia
16.05.2009, 11:42
no dlatego tez ja sie sama wole wybrac do sklepu i kupic spokojnie maj juz sie konczy jeszcze tylko 2 tygodnie zleca szybko zanim sie obejrzymy bedzie poczatek czerwca heh

anie_1981
16.05.2009, 15:05
A widzieliście tą parodię "serialu Since Fiction"? Dobry filmik.Nagrałam sobie. Jest na głównej stronie trójki.

Mamełe
16.05.2009, 15:28
A widzieliście tą parodię "serialu Since Fiction"? Dobry filmik.Nagrałam sobie. Jest na głównej stronie trójki.

Niezła, ale juz mogli Spockowi zostawic spiczaste uszy... Nie mial takich klapciakow

anie_1981
16.05.2009, 16:15
Nie oglądam Star Treck'a ale chyba zacznę... ;)

Upadła Dusza
18.05.2009, 12:38
Ostatnio sobie pomyślałam, że może pogram troche tymi Ćwirami, zrobie że Moltimer i Bella staną się wrogami, nie wezmą ślubu i nie będą mieli dzieci, każde z nich będzie miało jakieś swoje rodziny, a ze sobą nie będą mieli nic wspólnego :P

anie_1981
18.05.2009, 15:56
Sadysta... Jak możesz stawać w poprzek prawdziwej miłości...

ultraviolence
18.05.2009, 20:34
Czy prawdziwej? Może i tak, ale w TS na konsole było nieco inaczej:
http://forum.thesims.pl/showpost.php?p=641054&postcount=92

lara01
19.05.2009, 06:54
:) ja już po pierwszej rundzie :) fajna gierka otwiera dużo nowych możliwości,polecam...

anie_1981
19.05.2009, 10:32
Będę miała dziś wieczorem i mam prośbę, ponieważ nie wiem, czy ściągam działającą wersję, więc być może napalam się na darmo. Streszczajcie się ludzie z tymi waszymi recenzjami i screenami... Mam nadzieję, że ściągam działającą wersje! Wścieknę się, jeśli się okaże, że to znowu jakaś atrapa! Obecnie ściąga ta grę ponad 17300 ludzi!

magda1984
19.05.2009, 11:07
Jak tyle ściąga to pewnie dobra wersja.
Na pewno znajdziesz gdzieś komentarze, więc warto poczytać czy warto ściagać.

No właśnie ludziska, dawać screeny i spowiadać się z nowości :)

Beep
19.05.2009, 11:13
Ja myślę, że najpóźniej dzisiaj wieczorem będę miała. Mogę zrobić jakieś screeny tylko powiedzcie co konkretnie chcecie!

Mamełe
19.05.2009, 11:33
Ja myślę, że najpóźniej dzisiaj wieczorem będę miała. Mogę zrobić jakieś screeny tylko powiedzcie co konkretnie chcecie!

Jak to co? Wszystko! :D

Screeny przedmiotów, fryzur itd. Te nieszczesne wsiadanie do samochodów. Wszyyystko....

Ilona
19.05.2009, 12:44
tutaj parę zdjęć z gry

http://i39.************/1qhlcp.jpg

http://i39.************/ndug5w.jpg

http://i39.************/x5xl4g.jpg

http://i42.************/2evrcp4.jpg

http://i39.************/30d9jcw.jpg

http://i43.************/14l4xue.jpg

http://i43.************/x4onzr.jpg

http://i44.************/142cubq.jpg

http://i44.************/15p1gz9.jpg

http://i44.************/142cubq.jpg

http://i39.************/303hgqu.jpg

http://i39.************/309mw6h.jpg

http://i40.************/2dajcig.jpg

kody mi nie działają,ale tak prawdę mówiąc to nie są potrzebne,skrzynkę na listy i śmietnik można po prostu postawić gdzie się chce przedmioty tez można stawiać blisko siebie

anie_1981
19.05.2009, 12:50
Wszyściusieńko! Ja sobie życzę jeziora i łowienia ryb. I jeszcze jedno. Na jednym z ostatnich filmików, które ktoś podawał w tym dziale, ale nie wiem w którym temacie, był stolik nocny (to było chyba w samouczku) i na tym stoliku stał dziwny obiekt, z daleka, to się podawało na klatkę taka malutką. Ale mogła to być jakaś dziwaczna lampka nocna. Jeśli by to była faktycznie klatka, to może można złapać ptaszka.... I zrób jakieś zdjęcia ludzi z bliska, a nie tak jak oni wszystko pokazują na filmikach "kamerą rodem z jedynki". Ja już wiem co mi się bardzo podoba z tych filmików. Jak się buduje dom, to masz schemat domku i klikasz np. na płotek, okno itd. To mi się wydaje wygodniejsze niż dotychczasowy tryb budowy.

Napisałyśmy posta równocześnie. Piękne zdjęcia!

A ja nie wiem jaką ściągam wersję językową. Nie ma w opisie.Pewnie angielski, albo jeszcze jakiś inny. Nie wiedziałam, że można już dostać Multilanguage. Jeżeli moja wersja jest po angielsku, to może być, ale jeśli po niemiecku czy jeszcze jakoś, to się zastrzelę. ;)

surczak
19.05.2009, 13:38
wydaje mi się, że większość jest jednak multilanguage.
mam nadzieję, że nie trafi ci się grecki. widziałam screeny takie - pogański język. XD

Ilona
19.05.2009, 13:51
z językiem jest jak w dwójce,czyli samemu się wybiera,przynajmniej ja tak mam

Mamełe
19.05.2009, 14:03
Faktycznie tak głupio "wyskakuje się" z samochodu?
http://www.youtube.com/watch?v=UVXG2Qi1AYo

dirty_job
19.05.2009, 14:04
o mój boże ! anie 1981 powiedz z kąd ściągasz simsy 3 ? Sory z błedy ale jestem poddenerwowana !

Beep
19.05.2009, 14:20
Nie będę cytować, bo te zdjęcia są zbyt wielkie, ale z tego co widzę dzięki Ilonie - okropieństwo!

mario
19.05.2009, 14:32
To wchodzenie i wychodzenie z samochodu to prawdziwy dramat... Jestem zawiedziony. W każdym moim simowym serialu simowie wychodzą bądź wchodzą do jakiegoś samochodu. Jak mogli filmowcom to zrobić.

Beep
19.05.2009, 14:37
Czy to naprawdę było aż takie trudne do zrobienia? Nie wydaje mi się.

Jeśli jedynym plusem TS3 okaże się brak granic to gra ląduje w koszu. Naprawdę nie przeszkadzają mi granice w TS2.

Człowiek w zielonych rajtuzach
19.05.2009, 14:41
Oj no nie przesadzajcie niekorzy, traktujecie tę grę jak najważniejszy aspekt nadchodzącego półrocza i bluzgacie na twórców nie wiadomo za co ; )
Nikt wam kupowac nie każe, jeżli wam nie odpowiada to, co pokazują przecieki informacji.

mario
19.05.2009, 14:41
No niestety cię rozczaruję, bo granice w The Sims 3 są. Tylko przemieszczanie się pomiędzy parcelami nie wymaga każdego kolejnego wczytywania obszaru. ;P Mam jeszcze tylko nadzieję, że po mieście przejeżdżają sobie samochodziki imitujące ruch uliczny. ;D Będę zachwycony.

Edit:
Oj no nie przesadzajcie niekorzy, traktujecie tę grę jak najważniejszy aspekt nadchodzącego półrocza i bluzgacie na twórców nie wiadomo za co ; )
Nikt wam kupowac nie każe, jeżli wam nie odpowiada to, co pokazują przecieki informacji.
No tak, pewnie... "Nikt wam nie każe". Nie lubię takiego gadania. Jak mi się coś nie podoba, to będę o tym mówił i mam prawo wymagać, ile mi się podoba. W końcu to The Sims 3, a nie TS -2. Są tacy, którym do szczęścia wystarczy wszystko z napisem "Sims", a również są bardziej wymagający, którzy w zamian za takie pieniądze, oczekują czegoś więcej.

Człowiek w zielonych rajtuzach
19.05.2009, 14:44
Ja sądzę, że w tej odsłonie The Sims nie chodzi o granice, budynki, czy wychodzenie z samochodu a INTERAKCJE. Mamy rozbudowane charaktery simów, osobowości, aspiracje i cele - według mnie ta cześc gry jest dla osób lubiąca bawić się charakterami i więziami miedzy simami. A nie dla tych co w TS 2 rozkoszowali się budowaniem domków.

EDIT: Jasne, można powiedzieć co ci się nie podoba, ale bez sensu jest też non stop powtarzanie "ŁOLABOGA ALE BEZNADZIEJA !!!!!1111"

mario
19.05.2009, 14:47
No oczywiście, zgadzam się, lecz nikt tutaj w ten sposób nie pisze.

Edit: Jeśli chodzi o plusy gry, to znakomicie zapowiada się tryb budowania, kupowania, tworzenia sima i wszystkiego, co z tworzeniem jest związane. Naprawdę super. Ale... mało jest fryzur, które są nawet niezłe.

Człowiek w zielonych rajtuzach
19.05.2009, 14:51
To był tylko skrajny przykład, ale są takie wypowiedzi, która naprawdę, mogły być bez takich nerwów napisane. Jakby to, życie zależało od tego, czt sim wychodzi z samochodu.
Co do fryzur, to nie martwcie się, kilka tygodni i na stronach fanów pojawią się dodatkowe pliki do ściagnięcia z lepszymi uczesaniami.

Ja najbardziej czekam na te charaktery, bo musze przyznać, ze grając w TS2 po trzecim pokoleniu nudziłam się już myśląc, ile jeszcze może być takich samych simów z takimi samymi zachowaniami?

Beep
19.05.2009, 14:53
No niestety cię rozczaruję, bo granice w The Sims 3 są. Tylko przemieszczanie się pomiędzy parcelami nie wymaga każdego kolejnego wczytywania obszaru. ;P
Mówiąc o granicach miałam na myśli oczywiście przemieszczanie się pomiędzy parcelami ;)

Mamełe
19.05.2009, 14:55
Ja najbardziej czekam na te charaktery, bo musze przyznać, ze grając w TS2 po trzecim pokoleniu nudziłam się już myśląc, ile jeszcze może być takich samych simów z takimi samymi zachowaniami?

To fakt, też już mnie to męczyło.
Ale i tak nie moge przebolec, ze zrobili taki krok w tył z tym samochodem względem TS2 :P

anie_1981
19.05.2009, 15:46
Ściągnęłam grę, zainstalowałam, działa, niby OK, tylko nie mogę zmusić mojej Simki do jazdy na rowerze. Wie ktoś jak to zrobić? Kupiłam stojak do rowera i ten rower dla dorosłych i nie mogę nic z tym zrobić. Jak nakieruję na rower strzałkę, to mam łapkę i napis coś w stylu brak dostępnych interakcji. Help! A poza tym to gra jest fajna, tylko nie mogę się w tym wszystkim połapać.

Raven
19.05.2009, 16:07
ja tradycyjnie pewnie zrobię samotną simkę a potem z tej simki zrobię samotną matkę :) jak nabiorę wprawy to zacznę robić większe rodziny.

anie_1981
19.05.2009, 18:01
Już zaczynam łapać o co chodzi z samochodem, rowerem, a teraz w końcu dorobię się dziecka. Stworzyłam kobietę, a potem faceta dołożyłam jej do domu i teraz będę mieli dziecko, ale nie potrafię i połączyć węzłem małżeńskim. Jak ktoś wie jak to proszę o info.

simunia
19.05.2009, 18:13
a o co chodzi z rowerem bo nie kumam to co trzba zrobiic zeby sim wszedl na rower czy tez wsadzic go do samochodu bo ja jutro bede mila ja iagniea i chciala bym miec rower jak i samocod w tej grze i czy jest prolem z budowaniem domu i urzadzaniem go

Red Trumpet
19.05.2009, 18:47
To już można kupić The Sims 3?
Czy wszyscy moi przedmówcy mają wersję ściągniętą?
Już nie łapię...

A tak ogólni gra się Wam podoba, czy jest do kitu?

@up: Ale fajne te fotki :) Dobra grafa :P

anie_1981
19.05.2009, 18:49
Już wiem o co biega z rowerem. Chyba. Klikacie na sima i na jego zakładkę z plecakiem, a potem wkładacie mu rower do plecaka. Teraz, jak będzie gdzieś szedł, poza dom oczywiście, to sam będzie wchodził na rower. Ale to trochę dziwne, ale co do oglądania innych domów, to jeszcze do tego nie doszłam, musimy poszukać na płycie pdf z instrukcją obsługi.

mario
19.05.2009, 18:56
Ilonko, dziękuję ci za te fotki. ;* Są super.

Btw. nie ma to jak podręczny rower do plecaka. ;D Tak, tak, wiem, to tylko gra. Ale zapewne będzie można do niego schować całe wyposażenie domowe, razem z łóżkami, lodówkami i telewizorami. ;D Nie ma to jak simsy. ;P

Red Trumpet
19.05.2009, 19:00
Btw. nie ma to jak podręczny rower do plecaka. ;D Tak, tak, wiem, to tylko gra. Ale zapewne będzie można do niego schować całe wyposażenie domowe, razem z łóżkami, lodówkami i telewizorami. ;D Nie ma to jak simsy. ;P

Taa! No wiadomo! Łóżko w plecaku musi być XD
Ciekawe czy tym simom za ciężko nie jest. :P

Aya de Chat
19.05.2009, 19:03
ilona, na jakich ustawieniach są te screeny/fotki?:)

simunia
19.05.2009, 19:28
bardzo fajne sa te fotki juz sie nieoge doczekac kiedy ja tez sobie to scagne i zagram i tez porobie fotki i mozliwe ze powstawiam hehe

simunia
19.05.2009, 20:11
no widzisz jak to dobrze ze Ci poszla bo przynajmniej wiesz ze orginal tez bedzie ci dobrze chodzil czasami dobrze jest sciagnac i przetestowac

Ilona
19.05.2009, 20:55
ilona, na jakich ustawieniach są te screeny/fotki?:)


ja mam wszystko na średnie ustawione

neurofobiczna
19.05.2009, 21:14
Brak interakcji przy wsiadaniu do samochodu lub roweru to nic przy tym jak zobaczyłam jak zawraca autobus szkolny O.o wjechał mi prawie cały na działkę i myślałam, że wszystko porozwala... masakra albo jak samochody przez niego przejeżdżają...

figa
19.05.2009, 22:16
ilona jeśli nic nie poprawiałaś w tych zdjęciach i faktycznie zostały zrobione na średnich ustawieniach to muszę powiedzieć, że grafika wygląda lepiej niż się spodziewałam, wątpliwości rozwiane, czekam na 5-go czerwca :)

anie_1981
19.05.2009, 22:42
A niby jak poprawiać zdjęcia? Sorka, ale to niewykonalne w domowych warunkach. Co innego redukcja czerwonych oczy na zdjęciach z cyfrówki a co innego poprawianie jakości grafiki w grze...

figa
19.05.2009, 23:09
Może trochę namieszałam w wypowiedzi, nie chodziło mi o poprawę grafiki w grze, tylko o poprawianie zdjęcia z gry, czyli zrobionego już screena. Miałam na myśli manipulowanie ostrością, kolorami, kontrastem itp.
Ale nieważne, temat nie o tym a zdjęcia wyglądają ekstra :)

Fizzly
19.05.2009, 23:12
Cóż, co prawda dopiero ściągam, ale ze screenów widzę już, że:
1) "wsiadanie" do samochodów. To jakiś żart....? O_O;
2) chowanie roweru do plecaka, żeby z niego korzystać? błagam..... x3
3) za dużo mebli z TS2 - traci na świeżości, nie lubię tych "sentymentalnych powrotów".
4) znowu brak tekstur w miejscu, gdzie drzwi łączą się ze ścianą (podgląd niskich ścian), yh, trudno :)
A z plusów, to na pewno:
1) na średnich detalach gra wygląda już bardzo obiecująco.
2) rozmieszczanie roślin/drzew/krzewów wreszcie nie wygląda jak "pod linijkę"!

ultraviolence
19.05.2009, 23:16
Testowałam TS3 przez trzy godziny i muszę stwierdzić, że gra jest, jak dla mnie, przeciętna... co nie znaczy, że nie posiada plusów. Oczywiście, głównym walorem trójki jest swobodne poruszanie się po mieście, nowy sposób tworzenia postaci (dobieranie indywidualnych cech charakteru, sylwetki czy odcienia skóry). Poza tym otoczenie wraz z budynkami prezentują się wyśmienicie, czego niestety nie można powiedzieć o simach i wykonaniu mebli (pomijając fakt absurdalnego rozwiązania z wchodzeniem do aut/taskówek). Do gustu również nie przypadł mi interfejs - jak gdzieś już wspominałam wcześniej - jest zbyt surowy. Mogę nawet śmiało rzec, że prymitywny (to chyba miało być TS3 a nie TS1, prawda?) I pomyśleć, że EA stosuje taki minimalizm w grze, która miała być "wielkim hitem" tego lata... Na ich miejscu nie stawiałabym na taką oszczędność. No cóż, mamy brak ekranów ładowania na rzecz nieco gorszej grafiki. Simy wyglądają trochę jak plastikowe lale ze sklepu z zabawkami, ale dają radę. Może to wrażenie potęgują zbyt nasycone, nienaturalne kolory? A na koniec, żeby nie było tak strasznie, powiem, że bardzo podoba mi się animacja stawu, rzek i wszelkich wód - bardzo ładne wykonanie. Niemal jak prawdziwe ;) Tak się zastanawiam i doszłam do wniosku, że pogram kilka dni, a potem gra pójdzie do kosza, bo nie ma sensu trzymać tego na dysku. Kupować nie będę, bo jednak mimo kilku plusów, negatywów jest o wiele więcej. Zostaję przy TS2 :)

Fizzly
19.05.2009, 23:41
Jeszcze z błędów stylistyczych bardziej:
http://www.youtube.com/watch?v=3ta8mONBmyU
0:54 - znikające simy!

Rocket
19.05.2009, 23:48
nie spodziewałam się takiego skoku jak z sims 1 do sims 2, ale ze screenow widzę, że i tak się przeliczyłam. i to kopiowanie przedmiotów.
nie czuję sie zachęcona.

Ilona
20.05.2009, 09:13
jeżeli kupi się orginal i grę się zarejestruje,to dostanie się nowe otoczenie oraz przedmioty,kody do gry również będą uaktywnione po premierze

jedyne czego nie ma z dwójki...to Body Shopa


http://thesims3.ea.com/view/pages/feature5.jsp


a tym ,którzy maja karty graficzne 1gb radze ustawić wszystko na minimum,gra nie wyrabia i drzewa świecą jak neonki

Pingwin
20.05.2009, 09:22
@wyżej:
Mogłabyś rozwinąć się co masz na myśli pisząc o k. graf z 1GB i więcej?
Tzn jaką kartę graf masz na myśli...
Bo gra nie ma szans nie wyrabiać przy takiej ilości jeśli oczywiście ilość pamięci jest adekwatna do poziomu układu graficznego...

Ilona
20.05.2009, 09:28
@wyżej:
Mogłabyś rozwinąć się co masz na myśli pisząc o k. graf z 1GB i więcej?
Tzn jaką kartę graf masz na myśli...
Bo gra nie ma szans nie wyrabiać przy takiej ilości jeśli oczywiście ilość pamięci jest adekwatna do poziomu układu graficznego...


mój brat testowal gre na swoim kompie

procesor 4x3 karta 4870x2 1gb ,wygładzanie krawędzi ustawić na minimum

gangheroni
20.05.2009, 10:33
No ja już sobie gram i gra jest fajna lepsza od 2 ale :/

http://img34.imageshack.us/my.php?image=sims3.jpg

figa
20.05.2009, 12:42
Jeśli karta o pamięci 1 GB nie wyrabia to czyżby TS3 miało wymagania jak np. Crysis? Niemożliwe moim zdaniem <zszokowana>
Albo... Znowu kolejna gra EA źle współpracuje z Radeonem (w TS2 się to zdarzało często)

Ilona
20.05.2009, 16:18
Jeśli karta o pamięci 1 GB nie wyrabia to czyżby TS3 miało wymagania jak np. Crysis? Niemożliwe moim zdaniem <zszokowana>
Albo... Znowu kolejna gra EA źle współpracuje z Radeonem (w TS2 się to zdarzało często)



bez przesady,Crysis i simy to dwa rożne światy,po prostu simy nie wyrabiają na dobrym sprzęcie :)

Fizzly
20.05.2009, 16:20
Bzdura, wymagania są przecież podane. Widocznie tylko trzeba by grać na niskich detalach, co faktycznie zniechęca... A tak zmierzając ku wątkowi: ze screenów "naturalnych" (wykonanych przez graczy) 3ka wręcz identycznie jak 2ka.

Ilona
20.05.2009, 16:30
no nawet jest watek z Własny Biznes....jak ma się kasę,to można wykupić udziały np.w salonie piękności,a potem raz w tygodniu odbierać utarg,a z czasem można wykupić wspólników

Pingwin
20.05.2009, 17:13
U mnie na max detala nie ma problemu... i nie leży tutaj problem po stronie karty graficznej... czy wielkości pamięci.
Jeżeli aktualizacja do najnowszych (9.5 dla AMD/ATI) nie pomaga to świadczy o jakości S3...

@Fizzly:
Podane wymagania, szczególnie minimalne to czysta kpina... chyba tylko po to aby zwiększyć sprzedaż...
To co widzimy na ekranie ma się nijak do podawanych wymagań...
Nie wyobrażam sobie działanie tej gry na Athlonie XP i 512MB ram...

Grać na niskich detalach? Na podanym naprzykład wyżej kompie? Na tym to co najwyżej w Crysisie trzeba schodzić z rodzielczością/detalami... a nie w S3.

Fizzly
20.05.2009, 17:39
Co najwyżej w Crysisie? Może mnie się tylko wydaje, ale chyba C ma większe wymagania, niż TS3? No nie wiem, w każdym razie to akurat fakt, że to ma się nijak do rzeczywistości... Swoją drogą pisząc "na Atlonie XP" to tak, jakby wrzucić wszystko do jednego wora i nazwać to komputerem. Poza tym wymagania minimalne mówią o 1GB ramu, nie 512. ;) Ale faktycznie, przy tych wymaganiach gra pewnie przypomina raczej album zdjęć. Przy okazji, mówisz, że śmiga u Ciebie na maks - możesz podać swoje parametry? :)

Pingwin
20.05.2009, 21:54
PentiumE 2140 1.6GHz ustawiony na 2.66GHz
2GB ram
GF 8800GT 512MB ddr3
Windows7

Tzn śmiga - nie odpalałem dużej parceli... tam zapewne ujawni się wspomniana bolączka, znana z S2 już, że będą ścinki... itd Ale nie ma ewidentnych przycięć itd.

Ogólnie odczucia mam pozytywne... choć 2GB dla W7/Visty to mało... min 1GB więcej...
No i 512MB dla 1920x1200 ze wszystkimi fajerkami (na grafie) to też może przyduszać grę.

No ale niewielu jeszcze ma LCD z 1920x1200/1920x1080 rozdzielczością.... raczej standardowe 1024x768/1280x1024 ew 1650x1080 się przewiną.

Fizzly
20.05.2009, 22:22
Mm, rozumiem. W sumie to nie licząc karty, nie ma tak źle w takim wypadku. Spodziewałem się większych wymagań, no ale napisz koniecznie, jak wytestujesz jakieś większe parcele z dużą ilością obiektów/simów. :) Żadna sztuka grać na małej! ;D

Irbis
21.05.2009, 06:24
Rozumiem, że wymagania gry które podali twórcy, to są wymagania minimalne. Widzę, że niektórzy dobrze się znają na tych sprawach, więc bardzo proszę, powiedzcie jakie parametry powinien mieć komputer, żeby gra działała na maksymalnych ustawieniach.
Z góry dziękuję za odpowiedź :)

Irbis
21.05.2009, 14:57
Wybaczcie moje natręctwo, ale czy ktoś odpowie na moje pytanie? Naprawdę zależy mi na czasie.

martusia_re2
21.05.2009, 18:20
Wymagania The Sims 3 - komputer stacjonarny



Procesor:



Windows XP: Pentium IV 2.0 GHz / Athlon XP 2000+

Windows Vista: Pentium IV 2.4 GHz / Athlon XP 2400+



RAM:



XP: 1 GB

Vista: 1.5 GB



Grafika:



GeForce FX 5900 / Radeon 9500 128 MB


Wymagania The Sims 3 - laptop



Procesor:



Windows XP: Pentium IV 2.0 GHz / Athlon XP 2000+

Windows Vista: Pentium IV 2.4 GHz / Athlon XP 2400+



RAM:

XP: 1.5 GB

Vista: 2.0 GB



Grafika:



GeForce Go 6200 / Radeon mobile 9600 128 MB

Irbis
21.05.2009, 18:59
martusia_re2 bardzo Ci dziękuję, ale wymagania minimalne, które podałaś znam. Mi chodzi o wymagania maksymalne. Chcę ulepszyć swój komputer, a jak się bawić to się bawić, więc potrzebuję wiedzy o maksymalnych wymaganiach tej gry :)

Fizzly
21.05.2009, 20:51
Nie ma raczej czegoś takiego, ale myślę, że zbliżona specyfikacja powinna wystarczyć:
http://allegro.pl/item630638773_q8200_4gb_ddr2_500gb_hdd_9600gt_512m b_dvdrw.html

Z innej paki, właśnie zainstalowałem TS3 na lapku, no i działa. Szczerze mówiąc, nie spodziewałem się. Fakt, że wszystko na minimum prawie, ale kij xD

figa
21.05.2009, 22:26
(...)
Z innej paki, właśnie zainstalowałem TS3 na lapku, no i działa. Szczerze mówiąc, nie spodziewałem się. Fakt, że wszystko na minimum prawie, ale kij xDA możesz podać konfigurację tego lapka? Ciekawi mnie gdyż zamierzam grać wyłącznie na laptopie.

Fizzly
21.05.2009, 23:54
A możesz podać konfigurację tego lapka? Ciekawi mnie gdyż zamierzam grać wyłącznie na laptopie.

Żadne cudo, dlatego jestem pozytywnie zaskoczony. :)

ASUS X50R, jeśli chcesz sprawdzić wszystko na necie, w skrócie to:
CoreDuo 2x2.0
RAM 2GB
ATI Radeon Xpress 1100
Zaznaczam, że gra ustawiła wszystko na minimum, tylko dwa suwaki na "średni". ;)

dj_mafiozo
22.05.2009, 01:00
Nie wiem, czy wiecie, ale dnia 18 maja 2009, czyli ponad dwa tygodnie przed premierą w USA, która ma mieć miejsce 2 czerwca tego roku, a trzy dni później w Europie do internetu, konkretnie sieci Torrent wyciekła finalna wersja gry The Sims 3 scracowana przez grupę RELOADED. Po kilku dniach oczekiwania, podczas gdy gra ciągnęła się z zastraszająco małą prędkością średnią 7 kb/s (podczas gdy na moim łączu ściągnięcie takiej samej ilości danych z popularnego ostatnio serwisu RapidShare.com - konto Premium - zajęłoby około 15 minut) kilka godzin temu dobiegł końca proces pobierania jej na dysk twardy. Pragnę podzielić się swoimi wrażeniami na temat tej najnowszej produkcji pisząc możliwe, że pierwszą recenzję w Polsce gry The Sims 3.

Obraz płyty w formacie .ISO zajmuje ponad 5 GB, więc nie jest możliwe nagranie go na normalną płytę DVD, na którą wchodzi niecałe 4'500 megabajtów (ewentualnie niecałe 4,7 GB filmu w formacie DVD). Kolejne pół godziny z hakiem minęło aż wszystkie party spakowane w popularnym formacie RAR rozpakowały się. W końcu podekscytowany zamknąłem system i ponownie uruchomiłem komputer przełączając się z Linuxa, na którym pracuję na codzień na oryginalny Windows Vista x86, który trzymam ze względu na gry i filmy, gdyż Linux nie do końca chce współpracować z zewnętrzną , ośmiokanałową kartą dźwiękową i w związku z tym nie jest możliwe zmuszenie do współpracy w pełni zestawu 5.1.

Gra instalowała się też dość długo, kolejne pół godziny minęło zanim w końcu mogłem zgrać Cracka i uruchomić ją, w tym czasie wypaliwszy kilka papierosów aby się nieco uspokoić śledziłem z zapartym tchem pasek tak wolno wypełniający się kolorem oznaczający postęp procesu instalacji gry. Sama gra zajmuje około 6.1 GB po instalacji.

Pierwsze co mnie uderzyło w niej to niesamowicie skrócony czas potrzebny na załadowanie gry i wszystkich funkcji (jak tworzenie rodziny) w porównaniu do The Sims 2. Reasumując w czasie potrzebnym na: uruchomienie The Sims 2, wczytanie okolicy i ekranu tworzenia simów, mój wirtyalny bohater był już prawie gotowy do wprowadzania się do swego równie wiltualnego domku. Również i to trwało ułamek czasu potrzebnego na tą samą operację w The Sims 2.

Tworzenie Sima jest banalnie proste, a opcji które wpływają na jego końcowy wygląd jest naprawde wiele. Gra jest w pełni po polsku (oczywiście Simowie nadal porozumiewają się w mało zrozumiałym języku - ale tu miła niespodzianka - można bowiem wybrać jeden z trzech rodzajów głosów dla swego alter ego, a następnie jeszcze bardziej go urozmaicić przesuwając suwak wysokości głosu). Wycztywanie domu troche mnie rozśmieszyło, ponieważ nie jest tak jak w poprzednich dwóch częściach, że zaczyna się ładować i trwa to w nieskończoność. Tu poprostu następuje zbliżenie kamery w "Mapie okolicy" i praktycznie po kilku sekundach można zacząć grać.

Budowa i meblowanie domu wygląda troszeczkę innaczej. Innaczej wyglądają te tryby od strony graficznej, ale tak samo sprawia to, że cały proces przebiega w nieco innym stylu. Prawdą jest zapowiadana przez twórców od dawna możliwość dowolnego ustawienia tekstur i koloru każdego obiektu (prócz schodów - nie udało mi się zmienić tu czegokolwiek :( ).

Interfejs główny jest zgoła odmienny w porównaniu do The Sims 2. Nie poznałem jeszcze dobrze wszystkich opcji, ale już polubiłem nowy interfejs. Przede wszystkim na pierwszy rzut oka widać kilka rzeczy:

Prędkość rozgrywki można bardziej urozmaicić (są cztery prędkości), jako wybór trybu gry są jedynie trzy opcje. Pozostałe jak "Opcje", "Tryb historii" zostały przesunięte do menu rozwijającego się po kliknięciu jednego z kilku przycisków obok.

Gra działa bardzo płynnie na moim sprzęcie na najwyższych ustawieniach (zminejszyłem nieco detale, rozdzielczość i wyłączylem pełny ekran, aby móc dodać przynajmniej kilka screenów z gry, aby urozmaicić nieco swoją recenzję i sprawić aby była bardziej "profesjonalna").

Podczas gry nie jest ładowana tylko jedna parcela, ale wszystkie są wczytywane już podczas ładowania gry, przez co gra rzeczywiście jest otwarta. Teraz na przykład możemy śledzić sima jadącego ulicami samochodem, czy rowerem do pracy (tu taki denerwujący błąd - mój Sim jadąc do pracy własnym samochodem wracał samochodem pracodawcy, a jego własny po chwili na powrót pojawiał się na podjeździe)

Zredukowano ilość potrzeb do sześciu, a także dodali swoiste premie do nich, na przykład jeżeli Sim zje coś smacznego, to przez jakiś czas "głód" będzie znacznie wolniej spadał. Troche denerwujące jest dla mnie to, że Sim nadal strasznie długo robi niektóre rzeczy jak na przykład przestawanie wykonywania jakiejś czynności lub gotowanie (strasznie dużo czasu mu to zajmuje - już dwa razy się do pracy przez to spóźnił).

Skoro mowa o pracy, to możemy wybrać jak sim ma się do niej danego dnia przykładać, czy w ogóle się "obijać" zamiast pracować (kilka opcji tego "obijania"). Szczerze zdziwiło mnie po zakupieniu półki z książkami, że nie można niczego się nauczyć, ale po chwili doszedłem do tego, że książki do nauki trzeba KUPIĆ. Do każdej umiejętności są trzy książki. Liczy się tu poziom danej umiejętności. Na przykład sim nie nauczy się więcej niż cztery pierwsze (bodaj) punkty logiki z pierwszego tomu Logiki, ale nie kupi drugiego tomu dopóki nie rozwinie logiki przynajmniej do trzech punktów.

Każdy Sim może mieć własny charakter, do wyboru jest mnóstwo cech, a gracz musi wybrać pięć z nich. Daje to naprawdę ogromne ilości kombinacji, ale też stwarza pewne ograniczenia... ;)

Bardzo ciekawą funkcją jest to, że można w banalnie łatwy sposób ustawić kiedy sim ma skończyć wykonywać daną czynność, na przykład śpiąc można ustawić czy sim ma się obudzić aby zdążyć do pracy, czy ma się obudzić dopiero, gdy pasek energii się zapełni cały, czy spać, dopóki go sami nie obudzimy.

Innaczej też wygląda sprawa pragnień sima. Teraz to my wybieramy, które z dostępnych obecnie pragnień chcemy spełnić.

Zmian jest wiele, moim zdaniem na lepsze. Teraz zabawa z The Sims naprawdę zaczyna przypominać prawdziwe życie i kierowanie losami swoich wirtualnych bohaterów. Ta jakże manipulacyjna gra z każdym wydanym dodatkiem zawsze stawała się coraz lepsza i coraz bliższa realizmu. Nadal niektórych rzeczy brakuje jak chociażby pralki, ale i tak moim zdaniem gra zasługuje na porządne 5+.

W niedługim czasie możliwe, że zamieszcze to na wspomnianym na początku serwisie RapidShare, a na razie życzę przyjemnej gry w grę, której jeszcze nie ma... ;) To, że już w to grałem, nie zmienia faktu, że z niecierpliwością czekam, aby móc odebrać zamówioną już Wersję Kolekcjonerską.

Poniżej Screeny wykonane przeze mnie (kliknij aby obejrzeć w pełnych rozmiarach):

http://images48.fotosik.pl/129/16246b82ee74ed7fm.png (http://www.fotosik.pl/showFullSize.php?id=16246b82ee74ed7f) http://images47.fotosik.pl/129/2060af8c5fd21375m.png (http://www.fotosik.pl/showFullSize.php?id=2060af8c5fd21375) http://images47.fotosik.pl/129/6b112fb9144ad2c3m.png (http://www.fotosik.pl/showFullSize.php?id=6b112fb9144ad2c3) http://images48.fotosik.pl/129/68d89e600f5c9b69m.png (http://www.fotosik.pl/showFullSize.php?id=68d89e600f5c9b69)

http://images41.fotosik.pl/125/6da5cf6befd56db2m.png (http://www.fotosik.pl/showFullSize.php?id=6da5cf6befd56db2) http://images41.fotosik.pl/125/c5bdd43f253acd06m.png (http://www.fotosik.pl/showFullSize.php?id=c5bdd43f253acd06) http://images37.fotosik.pl/125/46e19415c483fc51m.png (http://www.fotosik.pl/showFullSize.php?id=46e19415c483fc51) http://images48.fotosik.pl/129/c0b1a1a26df0c503m.png (http://www.fotosik.pl/showFullSize.php?id=c0b1a1a26df0c503)

http://images40.fotosik.pl/125/13d6860ad1c6c659m.png (http://www.fotosik.pl/showFullSize.php?id=13d6860ad1c6c659) http://images45.fotosik.pl/129/688cae88c299b622m.png (http://www.fotosik.pl/showFullSize.php?id=688cae88c299b622) http://images49.fotosik.pl/129/a5b8a8664caed1f9m.png (http://www.fotosik.pl/showFullSize.php?id=a5b8a8664caed1f9) http://images40.fotosik.pl/125/d9d3b619c5bd52c2m.png (http://www.fotosik.pl/showFullSize.php?id=d9d3b619c5bd52c2)

http://images41.fotosik.pl/125/1a1aad44cdf4f84em.png (http://www.fotosik.pl/showFullSize.php?id=1a1aad44cdf4f84e) http://images46.fotosik.pl/129/3ff00bee246e4508m.png (http://www.fotosik.pl/showFullSize.php?id=3ff00bee246e4508) http://images47.fotosik.pl/129/0e0976d5e2fdf3d4m.png (http://www.fotosik.pl/showFullSize.php?id=0e0976d5e2fdf3d4) http://images48.fotosik.pl/129/a7b1ffc48f423cfdm.png (http://www.fotosik.pl/showFullSize.php?id=a7b1ffc48f423cfd)

http://images44.fotosik.pl/129/3117a9873a8d1b50m.png (http://www.fotosik.pl/showFullSize.php?id=3117a9873a8d1b50) http://images37.fotosik.pl/125/28f072b0e537414fm.png (http://www.fotosik.pl/showFullSize.php?id=28f072b0e537414f) http://images49.fotosik.pl/129/cd2b024c7638ecb5m.png (http://www.fotosik.pl/showFullSize.php?id=cd2b024c7638ecb5) http://images48.fotosik.pl/129/54e4cf13f169c753m.png (http://www.fotosik.pl/showFullSize.php?id=54e4cf13f169c753)

http://images45.fotosik.pl/129/c22e4ae2fcccbb77m.png (http://www.fotosik.pl/showFullSize.php?id=c22e4ae2fcccbb77) http://images48.fotosik.pl/129/7bdd2d9afa6f3d0cm.png (http://www.fotosik.pl/showFullSize.php?id=7bdd2d9afa6f3d0c) http://images48.fotosik.pl/129/a7b8c6331f7defa8m.png (http://www.fotosik.pl/showFullSize.php?id=a7b8c6331f7defa8) http://images49.fotosik.pl/129/8db298186d0ab2b6m.png (http://www.fotosik.pl/showFullSize.php?id=8db298186d0ab2b6)

http://images37.fotosik.pl/125/082342e4c51b5a7dm.png (http://www.fotosik.pl/showFullSize.php?id=082342e4c51b5a7d) http://images48.fotosik.pl/129/1ce4f164e0bf2bf5m.png (http://www.fotosik.pl/showFullSize.php?id=1ce4f164e0bf2bf5) http://images44.fotosik.pl/129/570dd80018034d07m.png (http://www.fotosik.pl/showFullSize.php?id=570dd80018034d07) http://images47.fotosik.pl/129/9e97822e85e27212m.png (http://www.fotosik.pl/showFullSize.php?id=9e97822e85e27212)

Irbis
22.05.2009, 08:31
Pragnę podzielić się swoimi wrażeniami na temat tej najnowszej
produkcji pisząc możliwe, że pierwszą recenzję w Polsce gry The Sims 3.

dj_mafiozo polecam Ci przeczytanie tych tematów ...
http://forum.thesims.pl/showthread.php?t=50738
http://forum.thesims.pl/showthread.php?t=50739
... a najlepiej całego działu The Sims 3, zobaczysz jak bardzo Twoja recenzja nie jest pierwszą recenzją w Polsce :)

figa
22.05.2009, 08:58
Fajne screeny, widać, że jakość TS3 nie jest taka zła :) Bardzo podoba mi się pomysł kupowania książek, to takie "życiowe" :D

dj_mafiozo mam pytanie: na czym polega opcja "włącz postęp historii"? Domyślam się, że to dotyczy postępu "życia" w okolicy?
Drugie pytanie: jeśli wyłączy się starzenie simów to te w okolicy też się nie starzeją?

Fizzly
22.05.2009, 10:15
Widzę kolega nie do końca w temacie... =p

Odpowiem w imieniu kolegi, jeśli można.
1) Tak, to postęp życia innych simów - zawieranie ślubów, rodzenie się dzieci, itd.
2) Tak.

figa
22.05.2009, 11:04
Widzę kolega nie do końca w temacie... =p

Koleżanka nie kolega :) (jeśli to do mnie było)

Dzięki za odpowiedź.

Fizzly
22.05.2009, 11:23
Koleżanka nie kolega :) (jeśli to do mnie było)

Dzięki za odpowiedź.
Nie, nie, to do kolegi który napisał "pierwszą" recenzję na temat gry. :)

dj_mafiozo
22.05.2009, 16:14
Dobra, nie pierwsza, ale chciałem to trochę urozmaicić... ;) Wybaczcie jeżeli pojawiły się jakieś błędy, ale odkąd ją zainstalowałem spałem wszystkiego ze trzy godziny... ;)

Ellie
22.05.2009, 16:20
a ja się wypowiem do tematu : ))
otóż planuję najpierw stworzyć małżeństwo lub po prostu sima i simkę, zapłodnić dziewczynę (a przy okazji sprawdzę, jak w 3 przebiega ciąża ;p) i... grać.
no i zorientować się mniejwięcej w trybie kupowania, w otoczeniu itd.

dj_mafiozo
22.05.2009, 16:25
Przebiega bardzo podobnie jak w The Sims 2, tylko bez tych denerwujących okienek wyskakujących, i nie ma żadnych animacji "wydarzeń specjalnych" jak ślub, czy pierwszy pocałunek. Gdy simka ma rodzić pojawia się info jak znane z dwójki o awansie (tu dopiero awansować to jest dopiero zabawa... ale więcej nie zdradzę... ;)

Coś jest nie do końca tak jak powinno z pisaniem postów i ich edycją (tam powinny być miniaturki, a z nieznanych przyczyn co chwila pojawia się ręczny podział wiersza w ilości dwóch. Trzy razy próbowałem to zmienić, ale nic z tego nie wyszło, może jakiś miły moderator by mógł się tym zająć? ;)

sympathique.
22.05.2009, 16:34
Wracając do mojej kochanej kobiety i jej męża tyrana.
Otóż wprowadzę obok nich, jako sąsiada, przemiłego mężczyznę, stworzonego dla Agaty. Agata go pozna i będzie go często odwiedzać. Zaprzyjaźnią się. Po jakimś czasie Maciek ją pocałuje. Przestraszona, ucieknie do domu. Okaże się, że jest w ciąży z mężem Markiem. Urodzi dziecko. Marek zacznie się z nią kłócić i ją bić. Agata będzie bardzo nieszczęśliwa, przestanie odwiedzać Maćka. Ten ją odwiedzi, po czym pobije Marka. Wezmą rozwód, a Agata wyjdzie za mąż za Maćka. Będą razem wychowywać dziecko, potem sami będą je mieli.
Uff, telenowela brazylijska xd

annamaria93
23.05.2009, 15:45
Póki co, na razie zadowalam się the sims 2, ale jeśli zakupię sobie sims 3, to najpierw wejdę w jakąś rodzinkę gotową, na nich się nauczę grac, nimi pozwiedzam miasto. Jak już załapię o co chodzi w tym wszystkim, zrobię sobie jakąś szczęśliwą rodzinę dwuosobową, potem dojdzie dzieciak, i następny, i następny i się im skończy sielanka, babka będzie zasuwać przy garach i dzieciach, a mąż będzie ją zdradzał z koleżanką z pracy:D
ahh... Ale się podekscytowałam, hi hi

ultraviolence
25.05.2009, 09:57
ale jeśli zakupię sobie sims 3, to najpierw wejdę w jakąś rodzinkę gotową
Też tak mówiłam, ale po włączeniu gry, od razu przeszłam do tworzenia własnego sima. Głównie z tego względu, że ciekawa byłam jak wyglądają te wszystkie cechy i co oferuje nowy edytor postaci.

Tak w ogóle, stworzyłam sobie singielkę, która podjęła pracę w teatrze w celu rozwijania kariery muzyka rockowego. Przeprowadzałam ją chyba ze trzy razy, bo każdy kolejny dom był niewypałem - jeden miał zbyt wiele pokoi do umeblowania (a jak wiemy asortyment mebli i wszelkich ozdób jest raczej dość ubogi...), w drugim kiepsko się grało, a w trzecim zbyt dużo czasu pochłonęło mi meblowanie... i na dodatek, efekt końcowy był niezadowalający. W TS3, pomimo opcji "zmień styl", ciężko jest stworzyć coś konkretnego i takiego, co by do siebie w miarę pasowało. Zrobiłam kuchnię w beżu i delikatnej zieleni, a wchodząc do trybu życia, kuchenka i lodówka (obie najdroższe) zaczęły mi się odbijać w kolorach tęczy! Nie powiem, żeby wyglądało to estetycznie... A wracając do mojej simki - odkąd dorobiła się dzieciaka z sąsiadem, muszę inwestować w opiekunkę, której niestety nie można umówić na konkretne godziny. O tak, to na pewno kolejny minus gry... Poza tym, niemowlę ma praktycznie przez większość czasu zły nastrój, kiedy moja simka jest poza domem, dając występy w parku. Dopiero kiedy pasek zrobi się jaskrawoczerwony, opiekun/ka interweniuje :P Nie wiem jak wy, ale chciałabym, aby to była wersja testowa, bo ze strony twórców liczyłam naprawdę na coś więcej (może nie na cuda, bo już po screenach było widać, że dużo rzeczy będzie się powtarzać z TS2, ale przynajmniej na nieco lepszą grafikę).

Irbis
25.05.2009, 10:04
helena myślę, że opiekunki nie zamawia się na godziny, z tego względu, że nasze simy wychodzą poza parcelę nie tylko w konkretnych godzinach pracy, ale mogą zrobić to w każdej chwili.
Niemowlę pod opieką niani ma zły nastrój, ponieważ brakuje mu towarzystwa. Wszystkie inne potrzeby ma wówczas przeważnie na zielono, dlatego opiekunka nie reaguje. I swoją drogą jest do dobre, bo czy opiekunka może zastąpić dziecku rodziców?
Z tęczową lodówką i kuchenką to dość dziwne zjawisko. Zaobserwuję czy u mnie też tak jest.

A tak przy okazji ... czy komuś jeszcze zaginęła rodzina?

Ellie
30.05.2009, 12:04
wczoraj zaczelam gre simka alicja, ktora poczatkowo miala byc inteligentna i ambitna itp. itd, ale jakos tak wyszlo i alicja jest wygadana, charyzmatyczna, infantylna i arogancka ;P
na razie kupila domek, teraz szuka roboty w karierze muzycznej.

rasmusek99
30.05.2009, 16:40
He, he. Ja zrobiłem kawalera i jestem załamany:) Po dłuższej znajomości wprowadziła się do niego dziewczyna ze swoją córką, ale i jego dwójką dzieci, bo jej wcześniej, że tak powiem, zrobił. Z ciekawości dodałem mu cechę Płodność ( z punktów życoiwych) i teraz urodziły im się trojaczki i w rezultacie mam 6 dzieci. Ciekawe, które zabierze opieka społeczna:)

Miyoki
30.05.2009, 16:53
He, he. Ja zrobiłem kawalera i jestem załamany:) Po dłuższej znajomości wprowadziła się do niego dziewczyna ze swoją córką, ale i jego dwójką dzieci, bo jej wcześniej, że tak powiem, zrobił. Z ciekawości dodałem mu cechę Płodność ( z punktów życoiwych) i teraz urodziły im się trojaczki i w rezultacie mam 6 dzieci. Ciekawe, które zabierze opieka społeczna:)
Czyli facet może zrobic obcej kobiecie dzieci? :O
Teraz już jest taka opcja?
Bo wiem, że w The Sims 2 tylko kobieta z mężczyzną, który z nią nie mieszkał, mogła postarac się z nim o dziecko, ale w drugą stronę to już się nie dało.

Mamełe
30.05.2009, 16:54
Czyli facet może zrobic obcej kobiecie dzieci? :O
Teraz już jest taka opcja?
Bo wiem, że w The Sims 2 tylko kobieta z mężczyzną, który z nią nie mieszkał, mogła postarac się z nim o dziecko, ale w drugą stronę to już się nie dało.

Dalo sie, jesli zrobilo sie babke make selectable a potem ja odrobilo :P

Miyoki
30.05.2009, 17:18
No tak, kodem ;p
A kody mnie nie interesują ;]

dj_mafiozo
01.06.2009, 12:08
Zacząłem budować swój własny dom (prawdziwy), ale się porządnie wkurzyłem.
Dom jest o tyle niestandardowy, że cała działka w miejscu gdzie zaczyna się dom zaczyna opadać w dół (dokładnie 1,48 metra) i osiąga tą wartość trochę za połową domu. O schodach jak sam ich w 3D Studio Max nie wymodeluje to też zapominam (pierwsze cztery stopnie są obudowane i jest tam schowek na odkurzacz i tym podobne, a pierwsze trzy zakręcają w stronę wielkiego salonu, właściwie aneksu kuchennego, ale kuchnia jest za schodami), oczywiście podjazdu tak jak w rzeczywistości jest nie idzie zrobić, gdy dom jest na fundamentach, zamiast arkad podtrzymujących balkon są zwykłe kolumny, no i największy problem z dachem. Dwu spadowy, z tym, że nie regularny, od strony wiaty rozciąga się nad nią całą i kończy się na wysokości niecałych pół metra. Na piętrze (poddasze użytkowe) z tego powodu z jednej strony są wyższe mury, z drugiej niższe. W sumie ponad dwie godziny bawiłem się z &quot;constrainFloorElevation false&quot;, zrobiłem wszystko ładnie pięknie dach z trzech części, a i tak powinien być z czterech, w tym jedna z nich dwuspadowa, ale mniejsza o to. A jak wczytałem ponownie to daszek nad wiatą był na normalnej wysokości, główny dach powycinany na ten co się skopał. Nieźle się wkurzyłem... :(

ajatakarozczochrana
01.06.2009, 18:36
A ja porobię moich znajomych i wprowadzę ich do miasta. Potem zrobię siebie, będę grać i śledzić losy kumpli ;DD

Levkoni
01.06.2009, 19:42
A ja już po ponad tygodniu gry. Cały czas gram swoimi dwiema rodzinami. Postanowiłem zobaczyć, co słychać u innych i powchodziłem, żeby zobaczyć co się stało przez ten czas... a stało się DUŻO :D
Często na mieście spotykałem uroczą Bessie Clavell. Ostatnio jej nie widziałem. Okazuje się, że zmarła ze starości... (a propo, nie ma w jej domu urny czy nagrobka. Czy ja nie mogę go znaleźć, czy to tak jest już, że po śmierci poza naszą kontrolą nic nie zostaje?)
Jak się okazuje w rodzinie Lada też tragedia. W jakiś sposób zmarł Przemysław, brat Liliany. I nie wiem jak, nie ma nagrobka więc nie mogę zobaczyć przyczyny, a on był nastolatkiem jeszcze, czyli musiał zginąć tragicznie. Prawdopodbnie ogień bo mają kominek albo utopił się bo mają basen.
Ćwirowie są już starzy, Morti jest nastolatkiem, to samo Kawalerowie - rodzice starzy, Bella nastolatka, a jej brat dorósł.
Ursine już nie jest w ciąży. Ma córkę w wieku szkolnym.
U rodziny Sekamoto na początku nie było żadnych dzieci jak dobrze pamiętam. teraz jest dwoje w wieku szkolnym :D
To tak, żeby pokazać, jak zaskakujące może być simowe miasteczko, jak zmienia się otoczenie :) Ktoś może powie, że się podniecam nie wiadomo czym, ale jak dla mnie odlot! ;)

xxxMadziaxxx
02.06.2009, 16:07
Ja zrobię wszystkich moich znajomych (z czasem) :-D
Postaram się przynajmniej w simsach mieć "idealne życie" po mojej myśli :-) A jak się potoczy to zobaczymy ;-)
Ahh szkoda że tylko w grze jest tak pięknie :-)

Odessa
03.06.2009, 15:09
oj bardzo szkoda ;) ale ja też tak zamierzam zrobić ;P

martusia_re2
04.06.2009, 20:45
no więc kto już ma simsy? ja mam i musze powiedzieć że gra nie jest taka na jaka się zapowiadała czyli na beznadziejną. :) co prawda niedopracowane są niektóre rzeczy ale przecież niedługo wyjdą jakieś dodatki :)

FrAiSe^^
04.06.2009, 20:53
Ja wlasnie kupilam, podoba mi sie, ale trzeba przede wszystkim nauczyc sie grac. Jest bardzo duzodo odkrycia ...

Inazumi
04.06.2009, 21:00
A czy relacje z gry to nie bardziej w recenzjach? Niezbyt rozumiem założenie tego tematu....
Plusy i minusy są, recenzje są, pierwsze spojrzenie jest...

Goldi130
04.06.2009, 21:04
Ja już posiadam i jestem bardzo zadowolona z zakupu.
Jedna denerwująca rzecz : Okrooopnie długo się ładuje przy wychodzeniu x3

Esprit88
04.06.2009, 21:13
Mam no i jest fajnie, tylko nie podoba mi się sterowanie kamerą...
Fajne jest to, że można sobie chodzić po mieście.

dziew993
04.06.2009, 21:27
Ja mam...miałam problemy z kodem ..ale co do gry to jest nawet nawet dużo wlanie do odkrycia dużo szczegolow ..ale 10/10 ;D

FrAiSe^^
04.06.2009, 21:29
Mam no i jest fajnie, tylko nie podoba mi się sterowanie kamerą...
Fajne jest to, że można sobie chodzić po mieście.

W opcjach mozesz ustawic sobie przesuwanie po krawedziach :P

gosiaczee
04.06.2009, 21:31
a czy w simsach 3 są bloki mieszkalne? czy tylko w domach mozna mieszkac?

gangheroni
04.06.2009, 21:53
Nie ma bloków :/

rasmusek99
04.06.2009, 22:04
Niestety tylko w domach. Może jakiś dodatek wprowadzi zmiany, bo w tej kwestii się zawiodłem. Myślałem, że zrobią możliwość mieszkania w kamienicach w centrum, itp. itd.

agnieszka130187
04.06.2009, 22:21
Zagrałam sobie i spodobał mi się kreator tworzenia Simów. W biżuterii jednak zabrakło mi naszyjników, są tylko z niektórymi bluzkami. Jak budowałam dom i meblowałam go to nie odczułam różnicy między TS2 a TS3, chyba, że zaczęłam bawić się kolorami. Wsiadanie Simów do auta jest komiczne, w tej kwestii pozostało tak samo. :D Najśmieszniejsze jest to, że np. pod sklepem samochód znika i pojawia się dopiero jak Sim chce jechać do domu i pstryknie palcami. Dosłownie czary. :P Narazie jeszcze nie za bardzo pograłam zdążyłam zrobić zakupy. :)

gangheroni
04.06.2009, 23:47
Jest strasznie ciekawa. Szkoda że samochody są takie a nie inne :/. I szkoda że nie mogę podglądać moją Simkę jak pracuje. No nic trzeba czekać na kolejne 17 dodatków. :D

Björk
05.06.2009, 00:01
Temat bezsensowny jaki już jest.

Color
05.06.2009, 13:51
Hymm... jeśli gra wyjdzie na NDS to ją kupię jak nie NDS to na PC.
Zrobię rodzinę King(poprzednik Kingów z The Sims 2) podobnego chłopaka jako dorosłego(Alex King) i nastolatka(Marta King) - adoptowane dziecko w TS2. I jakąś żonę (Kiarę King) i emeryta Toma Kinga. :)

Altaria
05.06.2009, 15:00
Zrobiłam kuchnię w beżu i delikatnej zieleni, a wchodząc do trybu życia, kuchenka i lodówka (obie najdroższe) zaczęły mi się odbijać w kolorach tęczy! Nie powiem, żeby wyglądało to estetycznie...


U mnie było tak samo - nie tylko kuchenka i lodówka, ale i prysznic, przyjmowały wszelakiego rodzaju kolory (może zależnie od ich humoru? :D) ale zwaliłam na niedostatki karty graficznej

blakistoni
05.06.2009, 19:20
Ahh,gdy wreszcie dostanę wymarzoną trójkę,to stworzę sobie samotną simkę,tak na początek.Kupię jej mały domek,bogato urządzę,kwiatami ozdobię.Potem będę wypróbowywać nowe opcje ,tak jak to było w dwójce.

ahh,marzeniaa xd

dżin.
05.06.2009, 22:04
Ja najpierw zainstalowałem grę, włączyłem ją, czekałem z minutę, aż się załaduje ;) potem pięć minut zachwytu, stworzyłem sima :P wprowadziłem go do domu, a teraz szukam kolejnym simem pustej(całkowicie działki) ;p

Nemezis
05.06.2009, 22:39
Ja tak samo jak Jin ;)
Ale potem wybudowałam na pustaku nawet nawet ładny dom i wprowadziłam tam rodzine Wilkesów a wcześniej grałam Scarlett O'Harą xDxD

alicka_23
05.06.2009, 22:54
Cześć mam problem z simsami 3. Bardzo wolno mi chodzą, ale to wina pewnie tego, że mam dwuletni komputer. Główny problem polega na tym, że nie mogę przyspieszać akcji, tzn. czas płynie tylko sekunda po sekundzie jak naciskam przyspieszenie 2, 3 lub 4 to nic nie reaguje:( Chciałam jeszcze zapytać, czy w związku z tym, że mam orginalną płytę to mogę ją zainstalować na innym komputerze, czy jak ją zainstalowałam na swoim to płyta już będzie do wyrzucenia i nie można jej zainstalować na innym komuterze? Poradźcie mi coś, bo bardzo chcę pograć, a nie bardzo mogę w takich warunkach. Nie wiem, czy będę mogła ją jeszcze raz zainstalować na komputerze męża i po prostu tam grać tylko nie wiem, czy można tak zrobić z orginalną płytą?

dziew993
06.06.2009, 10:36
Ja zrobiłam rodzinkę..i jeżdżę teraz miasto zwiedzać heh ;Da to rowerem a to samochodem i tez jogging uprawiam ;D i oczywiście próbuję rozwijać zawody do maksa

Chryzantem Złocisty
06.06.2009, 15:17
alicka_23

jezeli twierdzisz,że masz męża,to jak na osobę pełnoletnią bez żadnych dysfunkcji umysłowych jesteś głupiutka =)

taaak,wyrzuć ją,po co Ci ona,przecież już ją zainstalowałaś na swoim komputerze!i nikt inny nie może jej mieć!w końcu płyty CD potrafią rozpoznać,że są instalowane na innych komputerach! :O

a serio - tak,możesz ją zainstalować na komputerze siostry,brata,mamy,i chomika nawet.

żal.peel to mało.

daninek89
06.06.2009, 15:52
no na moje spojrzenie. to ja już jestem wiceprezesem. tak ogólnie fajne misje są :D

Levkoni
06.06.2009, 17:53
Tak, te misje to mocny atut tej części moim zdaniem. :)

agnieszka130187
06.06.2009, 18:55
Chryzantem nie irytuj się tak, niektórzy nie znają się na "takich" rzeczach. Znam osoby w tym wieku, które nawet gadu nie potrafią obsługiwać, uwierz mi. :)

tusiaaa3
07.06.2009, 16:11
Cześć mam problem z simsami 3. Bardzo wolno mi chodzą, ale to wina pewnie tego, że mam dwuletni komputer. Główny problem polega na tym, że nie mogę przyspieszać akcji, tzn. czas płynie tylko sekunda po sekundzie jak naciskam przyspieszenie 2, 3 lub 4 to nic nie reaguje:( Chciałam jeszcze zapytać, czy w związku z tym, że mam orginalną płytę to mogę ją zainstalować na innym komputerze, czy jak ją zainstalowałam na swoim to płyta już będzie do wyrzucenia i nie można jej zainstalować na innym komuterze? Poradźcie mi coś, bo bardzo chcę pograć, a nie bardzo mogę w takich warunkach. Nie wiem, czy będę mogła ją jeszcze raz zainstalować na komputerze męża i po prostu tam grać tylko nie wiem, czy można tak zrobić z orginalną płytą?

hehehe.. powaliłaś mnie na kolana ;]
nie to, że się wyśmiewam, tylko aż mi ręce opadły ;p
o.O'

brzos
07.06.2009, 16:12
Cześć mam problem z simsami 3. Bardzo wolno mi chodzą, ale to wina pewnie tego, że mam dwuletni komputer. Główny problem polega na tym, że nie mogę przyspieszać akcji, tzn. czas płynie tylko sekunda po sekundzie jak naciskam przyspieszenie 2, 3 lub 4 to nic nie reaguje:( Chciałam jeszcze zapytać, czy w związku z tym, że mam orginalną płytę to mogę ją zainstalować na innym komputerze, czy jak ją zainstalowałam na swoim to płyta już będzie do wyrzucenia i nie można jej zainstalować na innym komuterze? Poradźcie mi coś, bo bardzo chcę pograć, a nie bardzo mogę w takich warunkach. Nie wiem, czy będę mogła ją jeszcze raz zainstalować na komputerze męża i po prostu tam grać tylko nie wiem, czy można tak zrobić z orginalną płytą?



tak, mozna >.<

FakeYourDeath
07.06.2009, 18:23
Bardzo wolno mi chodzą, ale to wina pewnie tego, że mam dwuletni komputer.


ja mam czteroletni i chodzi swietnie . Oo

ultraviolence
07.06.2009, 22:15
hehehe.. powaliłaś mnie na kolana ;]
nie to, że się wyśmiewam, tylko aż mi ręce opadły ;p
o.O'
tak, mozna >.<
ja mam czteroletni i chodzi swietnie . Oo
Ciekawa jestem ile osób jeszcze będzie komentowało tego posta... Przyjmijcie do wiadomości, że nie każdy jest specem od komputerów i nie każdy się tym interesuje, a co za tym idzie - jest zielony, jeśli chodzi o tematykę związaną z komputerami. Skoro Alicka_23 kulturalnie opisała swój problem, to chyba trzeba ją potraktować jak tak samo, a nie wyśmiewać z braku wiedzy, prawda? W końcu forum jest od rozwiązywania problemów.

bigkar
08.06.2009, 13:23
Ciekawa jestem ile osób jeszcze będzie komentowało tego posta... Przyjmijcie do wiadomości, że nie każdy jest specem od komputerów i nie każdy się tym interesuje, a co za tym idzie - jest zielony, jeśli chodzi o tematykę związaną z komputerami. Skoro Alicka_23 kulturalnie opisała swój problem, to chyba trzeba ją potraktować jak tak samo, a nie wyśmiewać z braku wiedzy, prawda? W końcu forum jest od rozwiązywania problemów.

Tak jak piszesz Heleno :)
I ci tutaj "znawcy" sa jedynie zwyklymi userami, ktorym wydaje sie po obejrzeniu Matrixa ze sa super i hiper... Na codzien mam do czynienia z "artystami" ktorym wydaje sie ze wiedza cos o sieci bo maja GG czy tam Skype :P
Troch pokory i checi pomocy innym...

Pozdrawiam

karasss
15.06.2009, 20:40
O lol ! Duże LOL!
Jakie to jest dziwne, mam trójkę od soboty, a gram od wczoraj. Nie odczuwacie że 3. jest zrobiona żeby tylko zrobić, bo i tak wiedzieli że się sprzeda jak tak do tej pory seria gier The Sims się sprzedawała. To jest takie głupie, zapowiadali "No... będzie można chodzić po mieście, odkryj inny świat odwieź sąsiadów" W d**e! a nie odwiedź sąsiadów niektórych to się nawet nie da wejść. Jaki duży minus czemu nie widać animacji wsiadania na/ do pojazdu?, czemu pojazdy się tylko przenikają?, no i największy co mi z tego że miasto jest otwarte, a budynku w środku nie widać. To ale przyjemność z tego "otwartego" miasta. Jeszcze lepiej jak na jednym zapisie 2. osoby mogły grać, bo chcę grać z bratem żebyśmy byli sąsiadami to nie możemy dla mnie jest to minus. Wiem że nie chcieli robić tak jak we 2. że się jeszcze rodzina wczytuje... no ale mogłoby być tak... Wrrrr...!!! I ta prędkość gry robię na 3. to tak wolno idzie 5 minut muszę czekać żeby sim się wyspał... trochę to wkurzające, może chcieli zrobić bardziej realistycznie. No ale nudno tak czekać. Jeszce tak głupio że te umiejętności (gotowanie, sport itp.) to powinno być tak jak w 2. że widać puste te paski, bo tak głupio że nie widzę...

Według mnie plusy i minusy.

PLUSY:
+ Nawet lepszy tryb robienia postaci,
+ To otwarte miasto(ale tylko w małym %),
+ Więcej ogólnie opcji,
+ Szybsze wczytywanie

MINUSY:
- Te super robienie sima to porażka, bo tylko można sobie kolor ubrań zmieniać.
- Wolne tempo gry.
- Jak chcę gdzieś jechać to ta ch**owa taksówka musi zawsze przyjechać powinno być do wyboru.
- Super otwarte miasto ... ehe... tylko czemu nie widać w środku budynku?!.
- Przenikanie samochodów/ rowerów przez siebie.
- Żeby do sąsiada iść to muszę go znać.
- Słabe opcje rozmowy z innym simem.
- Mało ubrań, włosów itp.
- Co robić na takiej plaży ?!


Ogólnie myślałem że gra będzie lepsza... ale niestety. Oby wyszedł jakiś patch korygujący niektóre minusy.

MOJA OCENA: 6/10
Jak na razie dwójka lepsza.


Nie wiem jak wy uważacie.

Mamełe
15.06.2009, 20:46
No cóż. Możesz sie dowiedzieć co uważamy :)

http://forum.thesims.pl/showthread.php?t=50748
http://forum.thesims.pl/showthread.php?t=50739

Björk
15.06.2009, 20:58
Ciekawe, ale jest już temat z recenzjami.

nerr
08.07.2009, 19:46
Pierwsze wrażenie po włączeniu?

Jedno wielkie "WOW". Ale później zacząłem odkrywać wady ._..

Altaria
14.07.2009, 08:51
Tak, zdecydowanie będzie to pierwsze spojrzenie, które pewnie nabierze w dalszym swoim rozwoju pewnych cech recenzji.
Może i nie jest to mój pierwszy raz, ostatecznie miałam już przyjemność, wtedy mocno wątpliwą, kilka marnych godzin poświecić nowym simsom. czymże jednak była drażniąca gra na irytująco nie spełniającym minimalnych wymagań sprzęcie? Pierwszy jednak, jeśli idzie o grę na dobrym sprzęcie (tylko monitor jakiś taki za szeroki...). A żeby odpowiednio jego uzyskanie uczcić nawet zafundowałam sobie oryginalną wersje gry.
Pierwsze wrażenie po przejściu do panelu edycji: kurcze! Jakie te simy rozkoszne! Może i mam jakiś uraz, ale patrząc kilka godzin dziennie na ludzkie twarze na uczelni, w domu i telewizji, z lubością oddałam się tworzeniu słodko-śmiesznego sima, którego wygląd delikatnie przypomina, że to jednak tylko gra. Co się napociłam to moje, ale sim wyszedł dużo atrakcyjniejszy niż te sztuczniaki z "dwójki".
Pierwsze wrażenie z przejrzenia miasta (ustawiłam sobie najwyższe wszystkie detale i wszystko co tylko się dało): o maaaaamo! Jakże te drzewka się ślicznie ruszają! Kurcze, cień się przesuwa! Ojej, jak te kwiatuszki doskonale widać! I kilkanaście innych takich (moje indiańskie wrzaski zwabiły nawet rodziców, kompletnie niesimowskich, do mojego pokoju, co zaowocowało ich wlepianiem oczu w komputer i zachwycaniem się odbiciem światła w tafli jeziora wraz ze mną).
Mój entuzjazm osłabł na krótką chwile, gdy nijak nie umiałam sima do wcześniej przygotowanego domu wsadzić, ale nie ma problemów którym nie można zaradzić, więc już po chwili rozkoszny simiaczek uczył się malować i, na zmianę, grać na gitarze. Co prawda tryb 3 dalej uważam że chodzi mi za wolno (a bardzo szybko w porównaniu do starego komputera) ale wierzę że patch rozwiąże ten problem, gdy się go już wreszcie kiedyś dorobię. Poza tym: że nie ma animacji wsiadania? I co z tego, grunt że taksówka szybko jedzie. Że brak wnętrza budynków? Kiedy sim jest w pracy czytam książkę/gazetę więc nijak mi to nie wadzi. Wierzę, że z kolejnymi dodatkami pojawią się otwarte restauracje, bary i dyskoteki, jestem o to nad podziw spokojna, więc nie zaburzyło to mojego pierwszego spojrzenia na rozgrywkę. Niedomiar mebelków też nijak mi nie przeszkodził w pracy - architekt ze mnie jak z koziego tyłu trąbka, się cieszyłam że meble są a jak doszłam jeszcze do robienia ich takimi samymi - cóż, jestem przekonana że więcej optymizmu i mniej jojcenia dla samego jojcenia zmieniłoby nie jeden simowy dom.
Innymi słowy pierwsze spojrzenie na dobrze działająca grę wzbudziło we mnie głęboki entuzjazm (przez który się zresztą nie wyspałam... :D) Co prawda po przeczytaniu kilku tematów z tego forum (ze szczególnym naciskiem na "Zalety i wady", ale nie tylko) obawiałam się że będzie kompletna kaszana i jeden wielki chłam, ale na szczęście się przemogłam, kupiłam i nie zawiodłam.
A teraz czas na drugie spojrzenie... :D

Noemi
15.07.2009, 14:10
Oh shit, Altaria, ale się rozpisałaś... :D Ja piersze co zrobiłam to patologiczną rodzinę ( jaka ja okrutna...)

Ojcec
Gruby, śmierdzi, zły, kiepsko ubrany, bije żonę, wrzeszczy na dzieci.

Matka
Szczupła, drobna, klepomanka.

Dzieci
Ile ich tam było... :D
Simsy mieszkały w stodole, dzieci źle się uczyły, matka pracowała w sklepie spożywczym, a ojcie Tv i jedzenie .
:P

blakistoni
15.07.2009, 14:49
Dobra,posiadam juz trojke,wiec napisze co zrobilam z pierwsza rodzinka.
Stworzylam simke,chuda brunetke,modnie ubrana. Wprowadzilam ja do malego domku w sunset valley.Ten domek jendak bogato urzadzilam kodami na kase.
Jednakze simka po paru simowych dniach umarla z glodu,zapomnialam ja nakarmic.
I to by bylo na tyle.

Aya de Chat
20.07.2009, 22:38
[center].
- Żeby do sąsiada iść to muszę go znać.
- Słabe opcje rozmowy z innym simem.


dużo dużo po czasie, ale musiałam się wypowiedziec.

Możesz isc do sąsiada nie znając go. Wystarczy wyzoomowac jego dom.
A opcji rozmowy jest wg mnie dużo 'entuzjazmuj sie czymś tam' 'narzekaj na cośtam' blebleble itd.

Chantelle
21.07.2009, 18:13
Stworzyłam simkę,wprowadziłam ją do dużej willi,po paru dniach zginęła w pożarze.I to koniec jej życiorysu.

madej23
24.07.2009, 19:16
Gdy pierwszy ras włączyłem gre byłem zachwycony . Ale potem się okazało że ma swoje wady i zalety.

WADY:

- brak animacji wsiadania na rower czy do ałta
- czasami długo się wczytuje,za wolne przyśpieszenie
- mały wybór fryzur
- niektóre cechy są bez sensu (boi się nagości)itd
- znikanie w niektórych budynkach
-- kolejna część gry i znowu niema :zwierząt,magi itd

Zalety:

+otwarty świat
+więcej możliwości
+wpływanie w większej mierze na czas
+więcej opcji i interakcji
+cechy charakteru
+kontrolowanie sima w pewnym stopniu w pracy
++dużo usprawnień gry

moja ocena to 8/10

shan
24.07.2009, 19:20
Gdy włączyłem grę, brałem się za tworzenie rodziny:P

Rosemarie
26.07.2009, 18:16
Mam grę od kilku tygodni i jestem znudzona.Odkryłam większość opcji pograłam większością maxisowych rodzin i nuda.Tylko dodatek uratuje nie chęć,ale gram dalej lepsze to niż TS2.

magTom
01.08.2009, 16:45
Ja najpierw oglądnę wszystkie Maxisowe rodziny, zobaczę ich cechy, możliwości oraz tryb kupowania i budowania. Później zrobię rodzinkę podobną do tej mojej w The Sims 2. Na początek Grześ i Jolanta Glinka;)

xXx-Karcia-xXx
13.08.2009, 18:27
Ja stworzę samotną simkę zbuduję domek na plaży jeśli się da , a potem będzie co będzie :) (a da sie domek na plaży?...Nie wiem bo ja w poniedziałek albo środę je dostanę )

brzos
13.08.2009, 19:05
domku na plazy nie, ale mozesz wykupic juz domek naprzeciwko wejscia plazy umeblowany/bez menli

kamil11
14.08.2009, 10:11
Można zbudować dom na plaży zmieniamy tryb parceli na mieszkalny i wtedy można tam mieszkać.

brzos
14.08.2009, 15:15
tryb parceli w sensie plazy?
LOL

doman145
02.10.2009, 17:14
gdy po raz pierwszy zagrałem w sims 3 chyba 2,5 tyg. temu to stworzyłem faceta który został policjantem, ale za długo nim nie grałem ;D

Thea
17.12.2009, 14:11
To ja jak wejdęę to :
Stworze babę, facia i dzieciaka (laskę xd) . Jak będzie nastolatką to ja jej zrobię żeby była Ikoną Popu. xD
Żona : Chuda, i będzie miała fioła na punkcie czystości. :]
Mąż : Chudy, będzie Biznesmenem!! xD
Laskaa : Ładna, zgrabna, elegansio. xdd

Kiyomi
19.12.2009, 13:25
A ja stworzę nastolatkę, i jakąś babę. Potem tę babę utopię, żebym mogła grać nastolatką. I będzie robiła co chce. Oprócz wracania do domu o 24, bo policja przyjedzie. ;p

HNL
19.12.2009, 15:01
Nie da się tak, w każdej rodzinie musi być choć jeden dorosły.

Arkia
03.05.2010, 21:21
Ja na samym początku przeczytałam instrukcję, więc nie musiałam stawiać pierwszych kroków w grze :> Po uruchomieniu stworzyłam parę simów: rodzinną ogrodniczkę z fioletowymi włosami (prawie czarnymi) i sportowca z poczuciem humoru, a imion obydwojga simów nie zdradzę x) Łaziłam po mieście, grałam bez kodów, znalazłam kody, grałam z kodami... xD Potem zrobiłam im dzieciuchy i jak były w wieku szkolnym zepsuła mi się rodzinka :( Ale bardzo mi się trójka na pierwszy rzut oka podobała, chyba że chodzi o pasek na dole ekranu - jak go zobaczyłam w instrukcji, z pragnieniami, z czasem, nastrójnikami, simem, tyloma "zakładkami" prowadzącymi do potrzeb i umiejętności... Nie wiedziałam co o tym myśleć, bo ten pasek był dla mnie za skomplikowany.

Starly
10.05.2010, 18:36
Ja od razu zrobiłem przeciętną rodzinkę, facet, babę i dwoje dzieci. Zbudowałem im jakiś tam beznadziejny dom i zacząłem wszystkimi po mieście. Babą poszedłem do domu bodajże Kawalerów. Od razu zaczęła wkurzać Jokastę, łaziła jej po domu, korzystała z łóżka, aż ją wywaliła. Baba wróciła do domu gotować obiad, a facet poszedł do budynku biznesowego, żebrać o pracę w przedsiębiorstwie. Dalej mi się znudziło, więc zacząłem grać Ćwirami.

Simka18
24.06.2010, 12:58
ja stworzyłam simkę i wprowadziłam ja do jakiegoś tam domku no i poszła najpierw szukać pracy a potem poszła odwiedzić sąsiada i miała z nim dziecko ;) miała syna już, nie pamiętam jego imienia ;)