PDA

Zobacz pełną wersję : Zalety i wady The Sims 3.


Strony : [1] 2

agnieszka130187
22.05.2009, 11:57
Miałabym propozycję, abyście tutaj wypisywali wg Was zalety i wady gry. Ja gry nie posiadam, ale myślę, że fajnie byłoby to uporządkować w temacie. Przynajmniej od razu rzuca się w oczy.
Także z niecierpliwością czekam na Wasze opinie.
Ja mogę tylko napisać, że z Waszych opowiadań uważam za wadę brak możliwości wejścia z simem do budynku na parceli publicznej, bo wg mnie miasto staje się wtedy niepotrzebne. Faktycznie chodzenie tylko po sąsiadach nie jest niczym ekscytującym. Po drugie to wsiadanie do auta.... może wyjdzie łatka, a może w oryginalnej grze tego błędu nie będzie... zastanawiał się ktoś nad tym ?

Fizzly
22.05.2009, 15:22
Faktycznie chodzenie tylko po sąsiadach nie jest niczym ekscytującym. Po drugie to wsiadanie do auta.... może wyjdzie łatka, a może w oryginalnej grze tego błędu nie będzie... zastanawiał się ktoś nad tym ?
To nie błąd, tylko pójście na łatwiznę ze strony autorów. A przeciek gry to jest już oryginalna, oficjalna wersja. Nie wydaje mi się, żeby kiedykolwiek uległo to zmianie, ale może fani coś na to poradzą. ;D

A odnośnie tematu, wg mnie...

Wady:
- brak szybszego przyśpieszacza czasu!!! - wlecze się okropnie, a nie każdy lubi tracić czas patrząc, jak sim śpi albo gapiąc się w budynek, w którym sim pracuje.... -_-;
- wsiadanie do pojazdów/na rower bez stosownej animacji - traci na wiarygodności, a dla osób, które chcą kręcić filmiki - masakryczna sprawa.
- irytujący sztuczny tłok - jeśli w którymś miejscu brakuje ludzi, momentalnie wszyscy się tam zbiegają, jakby im ktoś tyłki nasolił...
- brak wnętrz budynków w mieście, ale podejrzewam że to się zmieni wraz z dodatkami, więc pomińmy to.
- ogrom przedmiotów z TS2 - z reguły tych brzydkich i nieużytecznych...
- kreator simów - fatalny wg mnie pod względem tworzenia wyglądu sima.
- skoro jest "ekwipunek" dla lodówki i możliwość robienia zakupów, przygotowywanie posiłków mogłoby wyglądać jak w TS2 na konsolę PS2 (na podstawie przepisów wybierasz samodzielnie składniki, których chcesz użyć)

Zalety:
- opcja "rozwijanej listy możliwości", kiedy simowie są w pracy/szkole - pracuj ciężko/wyluzuj/podlizuj się szefowi/odrabiaj zadanie<w szkole na kolanie xD>
- narzędzie projektowania - nakładania dowolnych tekstów na prawie dowolną powierzchnię.
- wreszcie można odwiedzić sąsiadów!
- zawsze można zabrać ze sobą nawet małe dzieci
- "ekwipunek" lodówki i półki na książki (szkoda tylko, że mało dopracowany)
- narzędzie "rozciągania" pokoi - można jednym ruchem powiększyć pokój, bez czasochłonnej przebudowy.
- "misje" - np. dostarczenie ciasteczek do szkoły, na festiwal, czy coś tam xD

martusia_re2
22.05.2009, 17:00
zgadzam się z tymi powyżej. ;]
najbardziej mnie wkurza to wsiadanie i wysiadanie z samochodu. ehhh.
ale beznadziejne jest też menu które ładuje tworzenie rodziny

Ellie
22.05.2009, 17:07
a o co wlasciwie chodzi z tym samochodem? (wsiadaniem)

Red Trumpet
22.05.2009, 17:20
Podobno autorzy nie stworzyli animacji - wsiadania do samochodu, czy na rower. Simy znikają i po chwili znajdują się już w środku auta.
Nie wiem dokładnie, bo nie mam gry, ale tak zrozumiałam z wypowiedzi niektórych z moich przedmówców :P

Wielebny
22.05.2009, 18:01
Ocenie grę głównie z trybu budowania i kupowania bo tylko to mnie w tej grze interesuje
+Grafika choć rewolucji nie ma to jednak jest miła dla oka
+jak wspomniano wyżej narzędzie projektowania
i coś mi nic więcej nie przychodzi do głowy
-Nie można zmieniać położenia swojej parceli poza wyznaczonymi przez twórców działkami Chyba że ja o czymś nie wiem
-Bardzo mało mebli i tylko w jednym stylu czyli tak zwanym klasycznym
-Dosyć małe działki pod budowę Edit -Ok znalazłem 4 największe działki i są znacznie większe niż te co w TH2 . Czyli Jest Ok
-Budynki takie jak Ratusz kino itp to tylko Atrapa w sensie ozdoba nie można do nich wejść ani wybudować podobnych szkoda że twórcy poszli na łatwiznę
-Jest tylko jedno otoczenie i nie można zrobić własnego ani modyfikować już tego stworzonego - Dodając nowe drzewa działki pod budowę itp - Chyba że ja o czymś nie wiem
-Można zmienić kąt nachylenia dachu od razy wszystkich fragmentów a nie tak jak to było w the sims 2 Ogrody i rezydencje że zmieniało się kąt nachylenia wybranego fragmentu - Chyba że jest taka opcja tylko ja o tym nie wiem jeśli ktoś wie jak tego dokonać proszę o kontakt na PW byłbym bardzo wdzięczny gdyż jest to chyba dla mnie najważniejsze
I to chyba wszystko na razie co prawda jest pewnie jeszcze więcej minusów ale pewnie odkryje je później
Edit - zauważyłem też sporo błędów podczas stawiania dachów często tworzą się przy stawianiu przecinających się dachów dziury i trzeba kombinować zmieniając kat nachylenia dachy by te dziury zniknęły
W SKRÓCIE TEJ GRZE POTRZEBA WIELKIEGO PATCHA
Pozdrawiam
Kowalino

agnieszka130187
22.05.2009, 18:59
Czytając Wasze wypowiedzi wnioskuję, że gra po prostu jest przereklamowana, a zapowiadała się tak fajnie.... szkoda. :(

Gio
22.05.2009, 20:11
Nie, gra nie jest taka zła. Miałem okazje zagrać u koleżanki (sam postanowiłem nie łamać prawa i nie wkurzać producentów ;)) i stwierdziłem, że gra jest rewelacyjna, ale nie pod tymi względami, którzy wymieniali twórcy, tylko pod zupełnie nowymi, o których wcześniej nawet nie było wiadomo! Zachwyciłęm się kreatorem simów- teraz wykreowanie dowolnej postaci nie będzie problem. Trochę zawiódł mnie tryb budowy i urządzania domów- jest o wiele uboższy niż np. w podstawie w dwójce.
Ogólnie gra przypomina mi torchę jedynkę- mniej więcej ta sama organizacja, tylko że w 3D ;) Ale to oczywiście jest plus.

Ilona
23.05.2009, 08:57
jako wady zaliczyłabym jeszcze to,ze nie ma pół ścianek i pół podestów(które doszły w 2 z CPR)

Irbis
23.05.2009, 09:40
Wady:
- Przede wszystkim bardzo mała ilość schodów. Jak to zobaczyłam naprawdę byłam zawiedziona, ale pomyślałam, że pewnie da się zmieniać im kolor. Okazało się że nie, co jest jeszcze większą wadą niż ich mała ilość. Nie można też zmieniać koloru balustrad.
- Rośliny podwórkowe i domowe, same w sobie są ładne, ale dlaczego w większości (albo u wszystkich) kolor kwiatów jest tylko jeden i nie da się go zmienić? Tym również jestem zawiedziona. Ogólnie nie jest tego dużo, więc mogli dodać po kilka kolorków.
- Nie ma możliwości ustawiania parcel w dowolnym miejscu w okolicy, co również uważam za wadę.
- Odkryłam także, że nie da się wyprowadzić członka rodziny akurat grając tą rodziną, gdyż nie można podzielić funduszy rodziny. Musiałam zaznaczyć opcję "wyrzuć" aby simka, mając 0 simlleonów na swoim osobistym koncie, mogła trafić do przypadkowo wylosowanego domu. I niby ok, ale okazało się, że trafiła do bardzo drogiego domu co było zupełnie bez sensu, bo normalnie nie stać by jej było na taki dom. Nie sprawdzałam jeszcze opcji "rozdziel rodzinę" dostępnej z widoku okolicy. Mam nadzieję, że będzie lepsza.
- Brak regulacji grubości brwi w kreatorze tworzenia sima.
- Brak regulacji nachylenia poszczególnych elementów dachu (zrobienie sensownego dachu na nietypowej budowli to po prostu koszmar).

Zalety wymieniłam tutaj (http://forum.thesims.pl/showpost.php?p=1026728&postcount=10).
Dodam jeszcze, że bardzo cieszę się z możliwości regulacji długości simowego życia.

Agnes2704
23.05.2009, 11:39
Wady:

W relacjach między simami:
- mało opcji pogawędek
- ograniczone interakcje dotyczące pocałunku ("nieśmiały pocałunek" - wygląda jak pierwszy pocałunek z TS; "pocałunek" - odpowiednikiem jest romatyczny pocałunek z TS; "obciskiwanie" czy "obmacywanie" - odpowiednik goracego pocałunku z TS2) [dla osób które lubią romansować]

- interfejs
- długo napełnia się pasek "Energia", simy długo śpią (głównie problem stoi po stronie paska przyspieszania)
- punkty za wykonane marzenia są zazwyczaj małe
- nagrody za punkty, nie wnoszą zbyt wiele do gry
- ciężko jest zajmować się większą grupą (rodziną) simów
- trudne jest łączenie pracy z zajmowanie się rodziną
- niepotrzebne opcje w tworzeniu charakteru ("ulubione danie, kolor, muzyka") - również nie wiele wnosi do gry
- wsiadanie/wysiadanie z pojazdów

Zalety:

- grafika
- tzw. "misje" do wykonania

W relacjach między simami:
- opcja "poznaj" - można poznać cechy charakteru sima
- opcja "zapytaj czy jest singlem" - można zobaczć czy sim jest w związku
W tworzeniu postaci:
- edycja kolorami
- dużo opcji przy tworzeniu twarzy sima
- cechy charakteru
- wybór głosu dla sima !
Praca:
- można nastawiać opcje co sim będzie robił w pracy
- szybkie nawiązywanie kontaktów
- można w miare szybko awansować
Miasto:
- po mieście jeżdżą sobie samochody innych simów (miasto wydaje sie być żywe)
- odwiedzanie sąsiadów
Sport:
- przy w miare dobrze rozwiniętej umiejetności, dostępne są funkcje przy ćwiczeniach np. ćwiczyć tak żeby się nie spocić, albo żeby szybko się nie zmęczyć itp.
- można przez całe miasto biegnąć truchtem
- można brać udział w turnieju szachowym

Dla niektórych wadą jest małe umeblowanie, czy też ubiór i włosy. Nie rozumiem czemu niektórzy mają za to pretensje, przecież TS3 to dopiero podstawa, a do niej będą dodatki, więc czego się tu było spodziewać... W TS2 podstawie też wszystkiego było mało dopiero po dodatkach gra nabrała większego koloru. Cierpliwości

Wielebny
23.05.2009, 13:01
Wady:
Dla niektórych wadą jest małe umeblowanie, czy też ubiór i włosy. Nie rozumiem czemu niektórzy mają za to pretensje, przecież TS3 to dopiero podstawa, a do niej będą dodatki, więc czego się tu było spodziewać... W TS2 podstawie też wszystkiego było mało dopiero po dodatkach gra nabrała większego koloru. Cierpliwości
Przecież mebli włosów itp nie ma prawie w ogóle twórcy gry poszli na łatwiznę
woleli wypuścić nie dopracowaną grę byle tylko kasę dostać
Co im szkodziło stworzyć jeszcze w każdej kategorii jeszcze po klika mebli
Mogli nawet wziąć te z The sims 2
Mieli przecież gotowe meble polepszyli by tylko tekstury i już .
Mam nadzieje że nie długo wyjdą dodatki robione przez fanów bo tylko im zależy tak na prawdę na grze a nie na kasie .
Przynajmniej za podajże 2 miesiące wyjdzie The Sims 3 Zwierzaki
No ale twórców jedynie trzeba pochwalić na narzędzie projektowania
bardzo pomocne i praktyczna rzecz
Pozdrawiam

Chryzantem Złocisty
23.05.2009, 15:46
To ja trochę ponarzekam ;p

-Tylko simy potrafią robić naleśniki GODZINĘ...a potem następną godzinę je jeść
-Tylko simy potrafią 3 razy w tygodniu zepsuć zmywarkę,prysznic,a do tego zapchać kibel
-Tylko simy potrafią skręcać na rowerze bez żadnego poruszania kierownicą!
-Nie da się zmienić koloru schodów i komina
-Nie można zrobić każdej osoby:możecie zapomnieć o stworzeniu sima z kręconymi włosami,bo ich po prostu nie ma
-Jedną z przynęt na ryby jest...jajko.Nie znam się na wędkarstwie,ale taka przynęta wydaje mi się dziwaczna
-Wiecznie owocujące ogródki okazują się przekleństwem: codzienne zbieranie warzyw i owoców może być wykańczające dla sima-ogrodnika,nie wspomnę już o tych,którzy mają duże ogródki
-Bardzo koli w oczy mała ilość mebli.W TS2 podstawie mieliśmy mnóstwo różnych kolekcji (azjatycka,klasyczna,europejska itp.),a w TS3 można ze wszystkich mebli zrobić jedną,góra dwie kolekcje.
-Trudno zrobić wyróżniające się domy.Simowi architekci,drżyjcie!Wasze domy to będzie po pewnym czasie powielanie schematów.Jedynym ratunkiem(?)jest zmienianie kolorów w Tworzeniu Stylu
-Brak wyboru innych kolorów dla roślin.W TS2 nawet głupie stokrotki miały 3 wariaty kolorystyczne,w TS3 można wybierać tylko jeden kolor,w jakim kwiaty zostały stworzone
-Nie ma różnicy między najtańszym a najdroższym łóżkiem,poza wygodą(i wyglądem) : simom w obydwóch łóżkach tak samo rośnie energia

to tyle,jak coś znajdę jeszcze,to pomarudzę ;p;

aneczka90-90
23.05.2009, 17:59
- zgodze sie z tym, ze szybko psuja sie umywalki, prysznice, sprzety elektroniczne... :|
- poza tym bardzo latwo jest utrzymac sima w dobrym nastroju, wystarczy ladnie umeblowane mieszkanie, dobra muzyka, smaczne jedzenie, pospac 8h i simy tetnia zyciem, jednak denerwujace jest to, ze wystarczy 1 brudny talerz badz zlew aby sim narzekal :|
- maly wybor mebli: nie zgodze sie z tym, ze jest to podstawa i normalne, ze dodatkow jest malo! jest wiele osob, ktore uwielbiaja budowac, piekne, duze mieszkania i niestety musza czekac na nowy dodatek lub za jakis czas sciagnac z neta
-BRAK ALBUMU ZDJEC W GRZE!!
- grywalnosc jest jak najbardziej na plus, w simsach 2 strasznie denerwowalo mnie, ze jadac do restauracji, czy na zakupy musialam czekac, az gra sie zaladuje :/ poza tym gra nie tnie sie, JEDNAK zobaczymy co bedzie pozniej, kiedy zaczna wychodzic dodatki
- fajnie, ze kiedy simsy wejda sobie w droge, to nie odkladaja, np. naczyn, ktore trzymaly, tylko cierpliwie czekaja ;)



uwazam, ze gra nie jest warta swojej ceny, poniewaz, kiedy na rynek weszla podstawa the sims 2, nie przeszlo mi przez mysl, aby marudzic, ze nie ma opcji dostepnych z dodatkow the sims 1 (balanga itp) a przy the sims 3 jednak jest na odwrot... nie ma tego zafascynowania, tych nowosci. nie dosc, ze jest mala ilosc mebli, to sa one skopiowane z 2 czesci ;|
bylam starsznie napalona na to, ze cale miasto bedzie do naszej dyspozycji, poniewaz w latwy i szybki sposob mozna przyniesc sie w inne miejsce bez zbednego ladowania gry, jednak brak mozliwosci wejscia do poszczegolnych obiektow (szpital, restauracje) zabieraja czlowiekowi ta frajde ;)

dżin.
23.05.2009, 18:19
The Sims 3 Zwierzaki


A ja na Simy focus przeczytałem, że pierwszy dodatek to będzie połączenie WB i CW

Libby
23.05.2009, 18:37
Nie mam jeszcze The Sims 3, ale słyszałam, że EA powiedziało, że wersja w necie nie jest wersją finalną. Nie wiem, ile w tym prawdy, ale może w końcowej wersji nie będzie tylu wad? Oby...

Wielebny
23.05.2009, 19:16
Na pewno to jest Wersja finalna chociaż ucieszył bym sie gdy by tak nie było
A wersja finalna była by z większą ilością obiektów bez błędów itp
ale niestety tak nie jest

Człowiek w zielonych rajtuzach
23.05.2009, 19:34
Skąd wiesz? Często zdażają się wycieki z błędami, gdyż pochodzą one jeszcze z okresu prac nad grą.
Nikt tutaj nie wie czy to finalna wersja czy też nie.

Wielebny
23.05.2009, 19:41
Finalna wersja gry już była w tłoczni i teraz jest rozwożona do sklepów i prawdopodobnie to ona została skradziona i udostępniona w sieci ale różnie mogło być
Ale nie wiem jak wy ale ja bym się bardzo ucieszył jak by sie okazało że to co krąży w sieci To wersja BETA

dżin.
23.05.2009, 19:55
Wtedy to byłby 8 cud świata !

Człowiek w zielonych rajtuzach
23.05.2009, 20:11
Zawsze istnieją przecieki kontrolowane.

Wielebny
23.05.2009, 20:16
Trochę poczytałem o tym w sieci i jest duże prawdopodobieństwa że rzeczywiście jest to wersja beta
http://forum.ea.pl/t/168.aspx?PageIndex=19
Tu użytkownicy forum Electronic Arts
Podali kilka powodów .

Miyoki
23.05.2009, 20:32
Trochę poczytałem o tym w sieci i jest duże prawdopodobieństwa że rzeczywiście jest to wersja beta
http://forum.ea.pl/t/168.aspx?PageIndex=19
Tu użytkownicy forum Electronic Arts
Podali kilka powodów .

Możliwe, ale lepiej się nie nastawiac. Bo człowiek nastawi się na to, że to, co można ściągąc jest wersją beta, będą się cieszyc, że to nie jest ostateczna gra i będą wyczekiwac na premierę a tu... okaże się, że jednak to to samo.
To będzie dopiero rozczarowanie. Naprawdę wielkie rozczarowanie. Niektórzy mogliby przestac w ogóle nawet grac w TS3, bo by im już się całkowicie odwidziało :P

No cóż... Wszystko się wyjaśni za niecałe 2 tygodnie :)
Jestem ciekawa ^^

Ogólnie to ta gra (tak bardzo wyczekiwana, zapowiadana i w ogóle) nie powinna miec AŻ tylu wad o.O
Jeżeli tak jest, to zawalili.
Wad powinno byc mniej, co najmniej o połowę od zalet.

Gio
23.05.2009, 20:36
Kurde o.O Właśnie odkryłem w jaki opaczny sposób simowie trzymają wygiętą kierownicę od rowera. I po raz pierwszy wszedłem w tryb tworzenia rodziny...i od razu wyszedłem, gdy tylko zobaczyłem asortyment fryzur męskich :((

Wielebny
23.05.2009, 21:03
Poprzeglądałem zdjęcia i porównałem te które opublikowali przez twórcy a te zrobione przez ze mnie
Starałem się robić zdjęcia z tych samych ujęć
Moje
[img=http://img42.imageshack.us/img42/4854/38938250.jpg] (http://img42.imageshack.us/my.php?image=38938250.jpg)
Twórców
http://www.gry-online.pl/S055.asp?ID=118790
Moje
[img=http://img42.imageshack.us/img42/6136/32772822.jpg] (http://img42.imageshack.us/my.php?image=32772822.jpg)
Twórców
http://www.gry-online.pl/S055.asp?ID=106965
Moje
[img=http://img8.imageshack.us/img8/3613/24944272.jpg] (http://img8.imageshack.us/my.php?image=24944272.jpg)
Twórców
http://www.gry-online.pl/S055.asp?ID=100694
Jak widać różnice są duże
Ogólnie oglądając zdjęcia miasto na każdym wygląda zupełnie inaczej
Edit,
http://thesims3.ea.com/view/pages/videos.jsp ten filmik został opublikowany nie dawno czyli pochodzi na pewno z finalnej wersji
Miasto przedstawione na nim wygląda dokładnie tak samo jak te które ja przedstawiłem na moich zdjęciach

agnieszka130187
23.05.2009, 21:09
Ogólnie z tym brakiem zmiany koloru kwiatów i schodów to dziwne, skoro nawet kolory ścian można zmieniać.... może faktycznie to nieostateczna wersja.... OBY !!! :D

Co do zdjęć może to zależy od karty graficznej....

Miyoki
23.05.2009, 21:52
Moje
[img=http://img8.imageshack.us/img8/3613/24944272.jpg] (http://img8.imageshack.us/my.php?image=24944272.jpg)
Twórców
http://www.gry-online.pl/S055.asp?ID=100694
Jak widać różnice są duże

Szczególnie na tych zdjęciach widac wielką różnice.
Ale w sumie na screenie twórców to miasto wygląda jakoś bardziej... ponuro.

aluminium.
23.05.2009, 22:16
Poprzeglądałem zdjęcia i porównałem te które opublikowali przez twórcy a te zrobione przez ze mnie
Starałem się robić zdjęcia z tych samych ujęć

A skąd Ty już masz 3?

Wadą na pewno będzie mało mebli w podstawie a plusem, że nie będzie się ładować.

ddo bwayo
23.05.2009, 22:52
Kowalino - po 1 jest coś takiego jak przesuwanie parcel. Te screeny robiły osoby które grały w tą grę i mogły zrobić co chciały. Zdjęcie z piknikiem to przegięcie, przepraszam, ale o co Ci w nim chodzi? ;x Przecież można zrobić piknik :| Jak dla mnie , po prostu za bardzo się napalasz, że będzie inaczej... Nie miej pewności i nie namawiaj ludzi bo później okaże się, że nie jest a ludzie sobie ładnie o Tobie pomyślą...

Ilona
23.05.2009, 23:04
wersja,która wypłynęła do sieci w 100% nie jest testowa-jakby taka wydali,to gdzieś w styczniu,ale nie dwa tygodnie przed premiera-

chciałabym napisać o zaletach
-są opcje dla niemowlaków,tzn.widać ich potrzeby

aluminium.
23.05.2009, 23:09
Tzn. normalna 3 w necie gdzieś "lata", tak?
@up: ta opcja doszła w OŻ i chyba w CW.

Lisi
24.05.2009, 08:15
Dziwne rzeczy dzieją się w tej grze...

Gram panią Lisią, ma mieszkanie, poznała faceta który był w związku z inną kobietą. Ich związek rozpadł się ale nie zdążyłem nawet stworzyć rodziny kiedy ów facet zmarł. Tu jest jeszcze wszystko ok.

Zmieniłem pracę - laboratorium - widzę, że pracuje jakiś gość i ma stanowisko "szef". Zaprosiłem go do domu - pogadali, następnego dnia znów go zaprosiłem. Gość przyszedł z bobasem - zapraszam go do środka a on kładzie bobasa na trawniku przed domem a następnie bobas znika. Hmmm... Gadam z nim, gadam, pasek stosunków międzyludzkich jest już w połowie zielony - mam status "przyjaciel" i nagle wyskakuje mi okienko z informacją, że już jesteśmy na tyle bliscy, że możemy zamieszkać razem :-O Najciekawsze jest to, że facet ma żonę i bobasa, który gdzieś się ulotnił.

No dobra - wprowadziłem się do jego domu, bobasa nie widać, mogę nim sterować - faktycznie wśród znajomych jest jakaś Zelda, która jest jego dziewczyną i ich związek ma się całkiem dobrze.

Nie wiem czy to normalne w tej grze ale dla mnie to dziwne, że po awansie na przyjaciela moja pięknisia dostała propozycję zamieszkania razem od faceta który ma bobasa (który z kolei znika) i żonę. Zaproszę ją do domu - ciekawe co będzie, może uda zrobić się trójkąt? ;)

Pingwin
24.05.2009, 08:15
Wersja na sieci to wersja prasowa... przeznaczona dla redakcji czasopism etc...
I nie jest to wersja beta.... owszem mogą teraz na podstawie sygnałów od redkacji zrobić drobne korekty....
Więc ew. różnice między "tą" wersją a sklepową nie będą duże... jak będą.

Chryzantem Złocisty
24.05.2009, 09:47
Pingwin,Ty jesteś dla mnie najlepszym źródłem informacji,jeśli chodzi o komputery,więc Ci wierzę w stu procentach :)

Wielebny
24.05.2009, 10:34
Kowalino - po 1 jest coś takiego jak przesuwanie parcel. Te screeny robiły osoby które grały w tą grę i mogły zrobić co chciały. Zdjęcie z piknikiem to przegięcie, przepraszam, ale o co Ci w nim chodzi? ;x Przecież można zrobić piknik :| Jak dla mnie , po prostu za bardzo się napalasz, że będzie inaczej... Nie miej pewności i nie namawiaj ludzi bo później okaże się, że nie jest a ludzie sobie ładnie o Tobie pomyślą...
Zdjęcia mojego autorstwa przedstawiające okolice nie są w żaden sposób przerabiane nic w mieście nie zmieniałem
Parceli nie można przesuwać
Zdjęcia te drugie które dawałem do porównania nie robili gracze tylko zostały opublikowane przez twórców
Jeśli chodzi o zdjęcie z piknikiem nie chodzi mi tu o piknik tylko o okolice w oddali góra , wzgórze itp wyglądają zupełnie inaczej
Dodatkowo na niektórych forach piszą iż gra nie ma opcji przyśpieszenia czasu
Moja wersja gry ma , czyżby wychodziło by na to że w sieci krążą dwie wersje gry ? Możliwe iż ktoś nie zauważył tej opcji chociaż według mnie jest ona bardzo ładnie widoczna tak samo jak TS2

Dodatkowo chciałem jeszcze oznajmić iż 8 Maja gra byłą już w fazie tzw. Gold i trafiła do tłoczni . Czyli powielenie kopi gry i zaczęto rozwożenie do sklepów
Wiec żadnych poprawek zrobić już nie mogą .
Link do newsu
http://www.gry-online.pl/S013.asp?ID=46392

Dejavu
24.05.2009, 10:43
Parceli nie można przesuwać
No to jesteś w błędzie,jest taka opcja przesuwania parceli .-.

Wielebny
24.05.2009, 10:47
Jest ???? tobie chodzi o przestawienie budynku w inne miejsce czy przestawienie całej działki w dowolne miejsce
Tak jak w the sims 2
burzysz teren pod budowę i tworzysz nowy o dowolnej wielkości ? w dowolnym miejscu ?
Wydaje mi się że nie
Ale prawda budynki można przesuwać na inną działkę o tych samych wymiarach

wuSs
24.05.2009, 11:39
jedna wielka wada dla mnie jest to, ze gra jest bardzo podobna do the sims 2... czekalam na wielka rewolucje, cos zupelnie nowego, NOWA GRE (tak jak przepasc miedzy ts1 i ts2). stare obiekty (widac nie bardzo chcialo im sie meczyc nad nowymi projektami..), stare animacje, niedociagniecia w tych samych kwestiach. to tylko ze strony wizualnej, bo rozgrywka nie jest tak tragiczna, jak mozna sie spodziewac po niektorych recenzjach, powiedzialabym, ze nawet przyjemna.
glowna zaleta jest mozliwosc projektowania rzeczy. odwiedzanie sasiadow wcale mnie nie powalilo i mysle, ze bede z tego korzystac dosyc rzadko jak na glowny atut, ktory mial byc esencja the sims 3.
troche inaczej wyobrazalam sobie ta gre po zapowiedziach tworcow, wiec moge stiwerdzic smialo, ze sie zawiodlam.


jesli chodzi o to, czy jest to wersja beta czy nie - licze, ze jednak beda chociaz drobne poprawki w tych grach, ktore dostaniemy na plytach, bo przydaloby sie ich sporo...
na zdjeciach nie ma sie co opierac, bo zawsze sie roznia.

agnieszka130187
24.05.2009, 12:26
Dodatkowo chciałem jeszcze oznajmić iż 8 Maja gra byłą już w fazie tzw. Gold i trafiła do tłoczni . Czyli powielenie kopi gry i zaczęto rozwożenie do sklepów
Wiec żadnych poprawek zrobić już nie mogą .
Link do newsu
http://www.gry-online.pl/S013.asp?ID=46392

Niewiadomo jednak jaka wersja gry została skradziona i umieszczona w sieci. :) Jak ktoś wyżej napisać są tzw. przecieki kontrolowane. :) Ja mam jednak nadzieję, że to jest gra z błędami. :) Jeżeli się okaże, że to jednak to samo, to zapewne trochę fanów twórcy stracą, tzn. dużo ludzi, którzy byli bardzo nastawieni na zakup gry, nie kupią jej, bo będą woleli zostać przy TH2 :):):)

dżin.
24.05.2009, 16:09
Według mnie, jak Maxis tworzyło Ts3, to na początku(np. w lutym) udoskonalani grę , więc jest możliwe, że ktoś zamiast prawdziwej gry skopiował tą , nad którą firma dopiero pracowała, czyli nieskończoną ;) Istnieje nadzieja, że mówię prawdę ;) oby...

aneczka90-90
24.05.2009, 17:00
pojechalam w nocy na cmentarz i uwazam, ze wielka zaleta jest to, ze teraz mozna rozmawiac z duchami, ktore przesiaduja na lawce, czytaja ksiazki, rozmawiaja miedzy soba :D:D (nie wiem tylko czy to kwestia tego, ze moj sim ma ceche ODWAZNY)

Levkoni
24.05.2009, 18:29
No duchy wyglądają fajnie przynajmniej na filmikach. A śmierć też fajnie, widziałem na youtube gameplaya z momentu śmierci sima to co prawda sam moment bardzo się nie różni od tego co było w TS2, tyle że sim jak przychodzi Kostucha zamienia się od razu w ducha. A sam mroczny kosiarz to powrót do korzeni, bo wygląda jak ten z TS1, jak dla mnie bomba bo mi się podoba bardziej hehe, a tu filmik dla tych co nie ściągali TS3 albo dla tych co już mają a nie widzieli jeszcze śmierci:
http://www.youtube.com/watch?v=CvsArkBj0h0&feature=related

A tak poza tym to strasznie dużo na youtube po wycieku gry tych gameplayów. I jak oglądałem, to zwróciłem uwagę na brzydką animację przy podawaniu jedzenia labo przy sprzątaniu talerzy, jakoś tak głupio to wygląda, talerz jest na ręku, sim zbliża go do stołu i nagle tak bez płynności pojawia się na stole o_O

Fizzly
24.05.2009, 22:42
pojechalam w nocy na cmentarz i uwazam, ze wielka zaleta jest to, ze teraz mozna rozmawiac z duchami, ktore przesiaduja na lawce, czytaja ksiazki, rozmawiaja miedzy soba :D:D (nie wiem tylko czy to kwestia tego, ze moj sim ma ceche ODWAZNY)

Wszystkie simy widują duchy, ale nie wszystkie chętnie z nimi rozmawiają. Mój sim za pierwszym razem miał tylko "Duch!" i uciekł. xD Ostatecznie jednak, można z nimi rozmawiać. :)

aneczka90-90
25.05.2009, 09:05
Fizzly to ja chyba bylam bardziej przerazona od mojego sima :D:D ma facet jaja haha

Fizzly
25.05.2009, 17:06
xDDD
Chcę jeszcze zachwalić, że narzędzie projektowania jest naprawdę REWELACYJNE!

Wady:
- nie można projektować schodów/barierek i płotów/poręczy
- brak opcji "następny utwór" na urządzeniach stereo

Zalety:
- jeśli w domu brakuje mebli, sim potrafi usiąść np. n brzegu wanny
- ustawianie urządzeń kuchennych na rogowych, zastawionych szafkach - simowie potrafią z nich korzystać, wreszcie

Po dłuższej grze stwierdzam, że jak na podstawę, jest bardzo dobrze. Jeszcze tylko dodatki, a gra może być naprawdę rewelacyjna! :D

ultraviolence
25.05.2009, 18:03
Hmm... odnośnie meblowania, podoba mi się jedna rzecz. Kiedy przy stole są ułożone krzesła i chcesz nagle zmienić jego lokalizację, przenosisz wszystko za jednym razem, a nie oddzielnie. Oszczędność czasu :P Ponadto niezwykle podoba mi się roślinność - wreszcie można urządzić niemalże idealny ogród, a nawet stworzyć uroczy skalniak <33 Taaak, to naprawdę ogromny plus tej gry.

Ellie
25.05.2009, 18:09
wielka zaleta to mozliwosc chodzenia po miescie! i opcja "zjedz cos na szybko"

mmm :}

Fizzly
25.05.2009, 18:17
Racja, też bardzo mi się podoba roślinność. Szczególnie nieregularne kształtem krzewy - bomba! ;)

Zalety:
- Łapanie owadów - kiedy wyjmujemy je w domu z wyposażenia, ustawiają się w terrarium.
- Nadawanie imion robakom, żyjątkom i pluszowym maskotkom. :D

Irbis
25.05.2009, 19:12
Racja, też bardzo mi się podoba roślinność. Szczególnie nieregularne kształtem krzewy - bomba! ;)

Zalety:
- Łapanie owadów - kiedy wyjmujemy je w domu z wyposażenia, ustawiają się w terrarium.
- Nadawanie imion robakom, żyjątkom i pluszowym maskotkom. :D

Można także nadawać nazwy zdjęciom zrobionym przez simów i namalowanym przez nich obrazom. Jest to przydatne, gdy na zdjęciach mamy na przykład podobne do siebie dzieci. Po podpisaniu zdjęć wiadomo kto jest kto :)

BlackDevil
25.05.2009, 21:30
Zalety:
- na pewno roslinnosc i jak juz ktos wspomanial - nieregularne ksztaltem krzewy
- mozliwosc przygotowania posilkow na rogu blatów
- podoba mi się tez porod malych dzieci, mozna urodzic w szpitalu lub w domu, i trwa to dlugo, a pozniej nowo narodzone niemowleta sa zawiniete w taki... kurde, zapomnialam jak to sie nazywa :D no ale w cos tam sa zawiniete
Wady:
- wszystko to, co wymienili poprzednicy, wiecej nie znalazlam (poki co:D)

unnami
25.05.2009, 21:31
Albo ja nie potrafię, albo schrzanili bardzo dobrą grę.

Już tłumaczę. The Sims 3 jest fenomenalna, szczególnie podoba mi się nakładanie tekstur na wszystko (dosłownie! No może próćz schodów, co trochę denerwuje...) oraz to, że gra po prostu zrobiłą się znacznie trudniejsza.

Ale brakuje (i to bardzo) mi jednej rzeczy. A mianowicie w The Sims 2 było tak, że robię rodzinę X, gram nią itd., potem robię rodzinę Y, wprowadzam ją obok rodziny X i czasem jedni odwiedzali drugich. Obie rodziny żyły w tym samym mieście. Sądziłem, że właśnie to zostanie rozwinięte do granic możliwości... a oni to usunęli. Miałem rodzinę X, a jak chciałem nową to robił się już nowy savegame z zupełnie nowym miastem. Owszem, mogłem wprawdzić "kopię" jednej rodziny do miasta z rodziną drugą, ale to nic nie dało. Moja rodzina X była po przejściach a mianowicie małżeństwo się rozbiło, ona wzięła drugi ślub i mieszkali we troje. Natomaist kopia którą chciałem dorzuć do miasta z wcześniejszą rodziną zawierala tzw. standard czyli to co na samym poczatku zrobiłem w CAS-ie. Czyli drugiego męża Simki nie było. Nie było także pieknego domu ktory im zrobilem.
Informacja nie akutalna, wynikała raczej z mojej niewiedzy, dziękuję Fizzly za wyjaśnienie, jak to zrobić (post pode mną)



Tak, The Sims 3 to wciąż gra fenomenalna, jednak ma mnóstwo wad. Przyzwyczajeni do tego wszystkiego, co dało nam The Sims 2 z wszystkim dodatkami możemy czuć się zagubieni... Gdzie półścianki, gdzie półpiętra... Gdzie windy... Gdzie te wszystkie meble?

Przeskok między 1 a 2 był coś jak przeskok między rokiem 1900 a 2000, natomiast między 2 a 3 to jakby jeden, może dwa lata do przodu...

Nie tak miało być !

Fizzly
26.05.2009, 00:21
Jest taka możliwość. Też się zastanawiałem, jak to działa, bo prawdę powiedziawszy rozwiązane jest to dosyć dziwnie, ale to o czym mówisz - jeśli dobrze rozumiem - jest osiągalne. Wprowadzasz rodzinkę X, po czym wchodzisz w "Edytuj miasto". W trybie edycji wprowadzasz rodzinkę Y, zapisujesz. Grasz rodzinką X bądź Y (a nawet Z czy dalej :P), w celu przełączania się między nimi, klikasz przycisk "Przełącz aktywną rodzinę". Gra zapyta o potwierdzenie (zeruje się wtedy licznik pragnień i obietnic, cokolwiek to znaczy w drugim przypadku). Po prostu aby wprowadzać nowe rodzinki i grać nimi na przemian, tudzież w czasie równoległym, trzeba korzystać z opcji edycji miasta. Upewnij się jeszcze, że opcja "Włącz postęp historii" jest włączona.

Screeny ilustrujące powyższe:

Edytuj miasto > Przełącz aktywną rodzinę
http://img268.imageshack.us/img268/6478/sims1.th.png (http://img268.imageshack.us/my.php?image=sims1.png)

Opcje > Opcje gry (zakładka zębatek)
http://img268.imageshack.us/img268/8390/sims2z.th.jpg (http://img268.imageshack.us/my.php?image=sims2z.jpg)

Ps. Zgadzam się, że pomimo minusów, TS3 jest fenomenalne! ;)

Zalety:
- podoba mi się tez porod malych dzieci, mozna urodzic w szpitalu lub w domu, i trwa to dlugo, a pozniej nowo narodzone niemowleta sa zawiniete w taki... kurde, zapomnialam jak to sie nazywa :D no ale w cos tam sa zawiniete

...beciki? ;d W każdym razie nasunęła mi się jeszcze fajna sprawa urodzenia trojaczków. Wydaje mi się, że to dlatego opieka nad małymi dziećmi w TS3 jest taka uproszczona.

Vicia
26.05.2009, 08:56
...w The Sims 2 było tak, że robię rodzinę X, gram nią itd., potem robię rodzinę Y, wprowadzam ją obok rodziny X i czasem jedni odwiedzali drugich. Obie rodziny żyły w tym samym mieście. Sądziłem, że właśnie to zostanie rozwinięte do granic możliwości... a oni to usunęli. Miałem rodzinę X, a jak chciałem nową to robił się już nowy savegame z zupełnie nowym miastem. ...
Prosciej mowiac, kazda rodzina jaką zrobimy mieszka w swoim osobnym mieście i nie ma możliwości, aby poznała się z inną, stworzoną przez nas rodziną.

To straszne! Jedno otoczenie i jakieś światy równoległe?
Przecież chodzi właśnie o to, żeby zrobić własne rodzinki,
a tu takie coś?! :(
Chciałam stworzyć całą ulicę własnych rodzinek,
stworzonych przez mnie. Nie interesują mnie simy
stworzone przez twórców gry, no może z kilkoma
wyjątkami. Chciałabym móc nadal tak grać.
Czy edycją okolicy można zrobić, żeby grać
wszystkimi i żeby oni zaprzyjaźniali się ze sobą?

Mamełe
26.05.2009, 09:00
To straszne! Jedno otoczenie i jakieś światy równoległe?
Przecież chodzi właśnie o to, żeby zrobić własne rodzinki,
a tu takie coś?! :(

Nie jest tak. Niektórzy podają wady, ale one moga wynikac z ich niewiedzy :)

Irbis
26.05.2009, 10:22
Ale brakuje (i to bardzo) mi jednej rzeczy. A mianowicie w The Sims 2 było tak, że robię rodzinę X, gram nią itd., potem robię rodzinę Y, wprowadzam ją obok rodziny X i czasem jedni odwiedzali drugich. Obie rodziny żyły w tym samym mieście. Sądziłem, że właśnie to zostanie rozwinięte do granic możliwości... a oni to usunęli. Miałem rodzinę X, a jak chciałem nową to robił się już nowy savegame z zupełnie nowym miastem. Owszem, mogłem wprawdzić "kopię" jednej rodziny do miasta z rodziną drugą, ale to nic nie dało. Moja rodzina X była po przejściach a mianowicie małżeństwo się rozbiło, ona wzięła drugi ślub i mieszkali we troje. Natomaist kopia którą chciałem dorzuć do miasta z wcześniejszą rodziną zawierala tzw. standard czyli to co na samym poczatku zrobiłem w CAS-ie. Czyli drugiego męża Simki nie było. Nie było także pieknego domu ktory im zrobilem.

Prosciej mowiac, kazda rodzina jaką zrobimy mieszka w swoim osobnym mieście i nie ma możliwości, aby poznała się z inną, stworzoną przez nas rodziną.
Zacznę od początku ...
Zaczynając grę od nowa, w Menu głównym mamy dwie możliwości: "Sunset Valley" i "nowa gra". Na tym etapie jeszcze nie ma znaczenia, co wybieramy. Tak czy inaczej wczytuje nam się jedyna okolica w The Sims 3. Rozpoczynamy grę jakąś rodziną i możemy ją w każdej chwili zapisać. Gdy zapisujemy pierwszy raz, po kliknięciu opcji "zapisz" pojawia się okienko, w którym mamy wpisać nazwę zapisywanej gry. I tutaj trzeba już wiedzieć, że nie zapisujemy tylko tej rodziny, ale całe miasto, więc w nazwie najlepiej wpisać dowolną nazwę miasta. Przy kolejnym uruchomieniu gry, w menu głównym, obok opcji wyboru "SunsetValley" i nowej gry, pojawi się możliwość wybrania zapisanego przez nas miasta. W ikonce przypisanej temu miastu, będzie widniało zdjęcie rodziny, którą ostatnio graliśmy. Jeśli chcemy kontynuować wcześniejszą grę oraz żeby wszystkie nasze rodziny miały szansę poznać się i przyjaźnić, wczytujemy ten właśnie zapis. A dalej wszystko działa tak, jak napisał Fizzly :)

neurofobiczna
26.05.2009, 10:34
Każda rodzinką którą grasz ma swój własny świat. Np. jeżeli stworzyłam sobie simkę i nią sterowałam ale też przykładowo chciałam stworzyć dla niej chłopaka (bo w mieście nie ma ładnych) to wprowadziłam go do domku obok i nie mogę nim grać chyba, że przełączę na inną aktyną rodzinę ale wszystko jest tak jakby od zera. Całe miasto się cofa w wieku i historii do początku (czyli jak Bella doszła do wieku nastolatki po przełączeniu aktywnej rodziny znowu była dzieckiem tak jak na początku gdy zaczynałam grać). To jest wkurzające, że nie można grać równocześnie dwoma rodzinkami tylko one muszą być w innym tak jakby mieście.

Irbis
26.05.2009, 11:30
Każda rodzinką którą grasz ma swój własny świat. Np. jeżeli stworzyłam sobie simkę i nią sterowałam ale też przykładowo chciałam stworzyć dla niej chłopaka (bo w mieście nie ma ładnych) to wprowadziłam go do domku obok i nie mogę nim grać chyba, że przełączę na inną aktyną rodzinę ale wszystko jest tak jakby od zera. Całe miasto się cofa w wieku i historii do początku (czyli jak Bella doszła do wieku nastolatki po przełączeniu aktywnej rodziny znowu była dzieckiem tak jak na początku gdy zaczynałam grać). To jest wkurzające, że nie można grać równocześnie dwoma rodzinkami tylko one muszą być w innym tak jakby mieście.
Przecież właśnie w poście powyżej napisałam, że wszystkie nasze rodziny mogą być w jednym mieście. Zmieniając aktywną rodzinę gra się dalej, a nie zaczyna od początku.

Aguncja
26.05.2009, 12:15
dzięki za cenne wskazówki:)

neurofobiczna
26.05.2009, 16:10
Przecież właśnie w poście powyżej napisałam, że wszystkie nasze rodziny mogą być w jednym mieście. Zmieniając aktywną rodzinę gra się dalej, a nie zaczyna od początku.

Musiałyśmy równocześnie pisać ^^ bo gdy zaczynałam twojej odpowiedzi nie było ;)

Mi się wszystko cofało przy przełączaniu aktywnej rodziny...

unnami
26.05.2009, 17:38
Dzięki Fizzly i reszcie, jednak to moja niewiedza a nie krok wstecz twórców ;D (wydeytowałem swojego wcześniejszego posta)

ewciaewa
26.05.2009, 23:35
bardzo denerwuje mnie, ze nie moge grac sasiadami, bo tak jakby ich nie ma... :) zaczac gre mozna tylko stworzonym przez siebie simem. gra jest dla mnie nudna, po wszytskich dodatkach z 2 brakuje mi przedsiebiorstwa, zwierzakow itp, nudno. Prawda mozna robic najdrobniejsze szczegóły wszystkiego, ale mnie to w sumie denerwuje. Staram sie wszystko ladnie skomponowac i mi nie wychodzi ;p gdzies mam 3

Irbis
27.05.2009, 06:29
bardzo denerwuje mnie, ze nie moge grac sasiadami, bo tak jakby ich nie ma... :) zaczac gre mozna tylko stworzonym przez siebie simem. gra jest dla mnie nudna, po wszytskich dodatkach z 2 brakuje mi przedsiebiorstwa, zwierzakow itp, nudno. Prawda mozna robic najdrobniejsze szczegóły wszystkiego, ale mnie to w sumie denerwuje. Staram sie wszystko ladnie skomponowac i mi nie wychodzi ;p gdzies mam 3
Można grać sąsiadami, można grać wszystkimi rodzinami, które mieszkają w okolicy, a nie tylko simem stworzonym przez siebie.

ultraviolence
27.05.2009, 06:30
Nie prawda. Możesz grać każdą rodzinką w otoczeniu, jaką chcesz. Po prostu w trybie edycji miasta, zmieniasz aktywną (czyli tą, którą masz zaznaczoną od początku) rodzinę na inną. Ot cała filozofia :) A lekkie nawiązanie do Własnego Biznesu jest - po kliknięciu na restaurację, salon spa, spożywczy czy teatr, znajduje się opcja "Zostań wspólnikiem <TUTAJ ilość simoleonów, jakie musisz dołożyć>". Jeszcze jej nie wypróbowywałam - głównie z tego względu, że mało mnie to interesuje :)

unnami
27.05.2009, 11:36
Ale to pojawia się tylko jak jestes bardzo bogaty :P ja próbowałem. Jak już jesteś współnikiem to pojawia się opcja aby zostać właścicielem. Ja kupiłem teatr i mogłem np. zmienić jego nazwę, chodzić za free na wszystkie wydarzenia (w koncu to moj teatr) i od czasu do czasu kasa mi wplywala (calkiem spora)

Dami
27.05.2009, 12:24
a ja moge wiedziec skad wy wiecie o tym wszystkim? o.o gra wychodzi 2 czerwca w usa i 5 w polsce.

Nadine
27.05.2009, 13:38
o tym juz bylo piec razy, do internetu wyciekla jakas wersja i wszyscy sobie posciagali ;p

Miyoki
27.05.2009, 13:43
Ludzie interesują się The Sims 3 i nie wiedzą, że gra wyciekła do internetu?
Naprawdę takie pytanie zaczynają mnie irytować.
Albo jak ludzie piszą, że gra jest głupia, bo nie można czegoś zrobić i tylko zniechęcają innych i w dodatku ta "wada" nie jest nawet prawdą.

Merve
27.05.2009, 13:45
Otóż nie wszyscy Nadine sobie tą grę pościągali, bo ja na przykład tego nie zrobiłam :p

Dami
27.05.2009, 14:13
Ludzie interesują się The Sims 3 i nie wiedzą, że gra wyciekła do internetu?

ja nie mam tyle czasu, aby patrzeć czy gra wyciekła. na szczęście ja już ściągam.

aneczka90-90
27.05.2009, 20:36
kolejna zaleta, ktora odkrylam jest to, ze moja zmarla simka powrocila do ZYCIA :D w prawdzie jako duch, ale ma wszystkie dostepne opcje, pragnienia do spelnienia, chodzi na silownie, trenuje innych simow i o ile sie nie myle wiek 73 dni ;) stalo sie to za sprawa, ze moj sim musial przyniesc jej szczatki, aby zrobili jakies tam badania :P i najlepsze, ze znowu sa szczesliwi ich milosc dalej kwitnie!!

Nadine
27.05.2009, 23:20
Otóż nie wszyscy Nadine sobie tą grę pościągali, bo ja na przykład tego nie zrobiłam :p

ok, mowie o tych, ktorzy zdaja tu jakiekolwiek relacje ;d

ewciaewa
28.05.2009, 00:26
nie wiedzialam o mozliwosci gry sasiadami, dzieki bardzo :) moze sie jednak przekonam do 3

bigkar
28.05.2009, 13:05
a o co wlasciwie chodzi z tym samochodem? (wsiadaniem)

Generalnie o nic :)
Kupujesz simowi samochod, stawiasz go i juz, masz dodatkowy telefon (lol). Gdy klikniesz swoj samochod masz do wyboru kilka opcji. Gdy wybierzesz na przyklad "praca" twoj sim pojedzie do pracy...ale twoj samochod zostanie na podjezdzie :P

bigkar
28.05.2009, 13:09
Nie, gra nie jest taka zła.Zachwyciłęm się kreatorem simów- teraz wykreowanie dowolnej postaci nie będzie problem.

No tak...Jesli chce sie stworzyc "plastusia" to masz racje. Tyle ze w zapowiedziach miala byc mozliwosc stworzenia sima podobnego do kogo zechcesz... Wiec zycze powodzenia. Moze po 10 patchu, ale watpie. TS3 jest grą z 2005 roku (technologicznie)

bigkar
28.05.2009, 13:17
Przecież mebli włosów itp nie ma prawie w ogóle twórcy gry poszli na łatwiznę
woleli wypuścić nie dopracowaną grę byle tylko kasę dostać
Co im szkodziło stworzyć jeszcze w każdej kategorii jeszcze po klika mebli
Mogli nawet wziąć te z The sims 2
Mieli przecież gotowe meble polepszyli by tylko tekstury i już .
Mam nadzieje że nie długo wyjdą dodatki robione przez fanów bo tylko im zależy tak na prawdę na grze a nie na kasie .
Przynajmniej za podajże 2 miesiące wyjdzie The Sims 3 Zwierzaki
No ale twórców jedynie trzeba pochwalić na narzędzie projektowania
bardzo pomocne i praktyczna rzecz
Pozdrawiam

Jest dokładnie jak mówisz. Byle dostac kasę a później wypuszczać kolejne dodatki znowuż za kasę :) Tak czy tak to TS2 do pięt nie sięga. Poza tym czytałam na stronkach, że tworzenie dodatków bedzie bardzo problematyczne("Parsimonious and others who attended the Creator Week at EA have revealed that The Sims 3 is set to lack the capacity to import custom textures and meshes!!!!!!! It won't be built into the game.

So unless EA changes this in a later EP we will be stuck with the objects and clothes that EA gives us, and just the ability to recolour them using EA's supplied textures/patterns."). Tym razem Maxisowi zamarzyło się być jedynym tworcą dodatków (pewnie będą do ściągnięcia z ich strony za kolejne pieniądze).

aneczka90-90
28.05.2009, 17:01
Tym razem Maxisowi zamarzyło się być jedynym tworcą dodatków (pewnie będą do ściągnięcia z ich strony za kolejne pieniądze).


pozostawie to bez komentarza. dodatki z internetu zawsze byly o niebo lepsze! piekne fryzury, meble, CIUCHY!! PRZECIEZ SIMOWSKIE RZECZY TO G...

Liv
28.05.2009, 17:24
No właśnie- też się zastanawiam, co będą robili nasi twórcy dodatków z neta ;]
Może nowe meble? :| (bo tych jest jak na lekarstwo i są w dodatku beznadziejne :/)

Na razie wypowiem się na podstawie tego, co już "opanowałam"

ZALETY
- bardzo fajny, rozbudowany tryb tworzenia Sima (moją ulubioną opcją jest dodawanie pasemek do włosów ;))
- fajne jest też to, że tworząc ciuchy można się zabawić w "projektanta"- wybrać fakturę, teksturę lub kolor wybranego elementu :)
I na razie to tyle.

WADY
- tryb budowania, obiekty jakie są tam dostępne, są godne pożałowania
- nie ma fajnych mebli w trybie kupowania (budowniczowie, strzeżcie się!)
- kategorie zarówno w tr. budowania jak i kupowania są wkurzające :/ (pod tym względem dwie poprzednie części są górą)
- dziwne sterowanie "zwykłą" kamerą
- według mnie nieprzejrzysty panel gry. Nie wchodziłam do samouczka (ale chyba nadrobię), więc może moja wiedza z 1. i 2. części gry przy Sims3 może być niewystarczająca
- jeśli nie przeszedłeś samouczka, mimo to, że opcje z Sims2 masz opanowane do perfekcji, to w grze raczej nie dasz sobie od razu tak dobrze rady
- dziwny upływ czasu (Simka brała prysznic przy maksymalnym tempie, a gdzy z niego wyszła, gra przerzuciła się na normalne, wolne tempo, czego we wcześniejszych edycjach gry nie było)
- w ciągu jednego dnia Simci zepsuł się i prysznic i kibel :/

Jak bardziej się rozkręcę to zedytuję.

wykrzyknik
28.05.2009, 17:54
WADY

- dziwny upływ czasu (Simka brała prysznic przy maksymalnym tempie, a gdzy z niego wyszła, gra przerzuciła się na normalne, wolne tempo, czego we wcześniejszych edycjach gry nie było)
- w ciągu jednego dnia Simci zepsuł się i prysznic i kibel :/

.


Wg mnie genialna sprawa ;) temo nr 4 czyli najszybszy czas do momentu wykonania konkretnej czynnosci. TEGO akurat mi bardzo brakowało w 2. Jak chcesz zeby cały czas było szybko to dajesz 3 temo i tyle..
Wiec to jest wg mnie niesamowitą zaleta. Nie ma co wspominać o wielofunkcyjnej zmianie wizerunku sima. Najbardziej podoba mi się chyba fakt wybory ulubionego koloru ;p Podoba mi się opcja tego, że można zapytać sima czy jest singlem. Wyjątkowo przydatne gdy się ma na celu romansowanie. Niestety grałam tylko chwilkę, zastawia mnie fakt "plotkuj" czy np jak będą romansować z żonatym to w tych plotkach może wyjść?:P ktoś komu powie i dowie się jego żona? ;p Urozmaicona gra bardzo. I szokujące ale na moim słabym komputerze działa świetnie;d lepiej niż the sims 2 + kilka dodatków;d tak że, jestem wyjątkowo zadowolona ;p i rower wydaje się świetna sprawą.
Ale najbardziej na plus daje to iż, można mieć wybór w wadze.. naprawdę można stworzyć takiego idealnego tłuścioszka ;) cechy charakteru.. świetna sprawa ;)
Wad poza znanymi - mało mebli i fryzur ;p na razie nie widzę żadnych, ale doszukiwać też się nie będę ;)


Ellie - taka sama szybkość jak 4. Tylko przy 4 przełącza się automatycznie na 1 jak sim skończy np spać. Zgadzam się jednak ze mogłoby trochę szybciej ten czas lecieć :P Mój sim lubi spać, a ja nie lubię się gapić jak śpi :P

Ellie
28.05.2009, 18:31
a to tempo 3 jest TAK SZYBKIE...

αγάπη
28.05.2009, 18:36
Wiem że wszyscy o tym wiedzą ale
ta z torrent . (Rzekomo the sims 3)
Jest to wersja z lutego.
Dlatego brakuje tylu animacji.
Przecież w Lutym była planowana premiera.
Myślę że wersja na cd
Zmieni się głównie pod względem animacji.

Gio
28.05.2009, 18:50
Wiem że wszyscy o tym wiedzą ale
ta z torrent . (Rzekomo the sims 3)
Jest to wersja z lutego.
Dlatego brakuje tylu animacji.
Przecież w Lutym była planowana premiera.
Myślę że wersja na cd
Zmieni się głównie pod względem animacji.

Masz racje, ale to żadna nowośc, że gra krążąca po internecie w dwóch wersjach, są wersjami BETA. Oznacza to, że przynajmniej cześci błedów w oryginale już nie ma.
A żeby nie było offtopu:

Kreator simów urzekł mnie jeszcze bardziej, niż wcześniej!
Pasemka i te różne rodzaje koloryzacji włosów (że na końcu i że na początku itd...) bardzo mi sie spodobały.
A plastelinowa cera bardzo mi się podoba :)

Fizzly
28.05.2009, 19:30
Wiem że wszyscy o tym wiedzą ale
ta z torrent . (Rzekomo the sims 3)
Jest to wersja z lutego.
Dlatego brakuje tylu animacji.
Przecież w Lutym była planowana premiera.
Myślę że wersja na cd
Zmieni się głównie pod względem animacji.

Bzdura. Nic w samym działaniu gry się już nie zmieni, wg mnie. Beta miałaby wyjść bez animacji? Nie ma mowy.

Aguncja
28.05.2009, 19:44
Napisał Illusion.
Wiem że wszyscy o tym wiedzą ale
ta z torrent . (Rzekomo the sims 3)
Jest to wersja z lutego.
Dlatego brakuje tylu animacji.
Przecież w Lutym była planowana premiera.
Myślę że wersja na cd
Zmieni się głównie pod względem animacji.

To prawda niestety.

Nadine
28.05.2009, 19:58
- dziwne sterowanie "zwykłą" kamerą
- według mnie nieprzejrzysty panel gry. Nie wchodziłam do samouczka (ale chyba nadrobię), więc może moja wiedza z 1. i 2. części gry przy Sims3 może być niewystarczająca
- jeśli nie przeszedłeś samouczka, mimo to, że opcje z Sims2 masz opanowane do perfekcji, to w grze raczej nie dasz sobie od razu tak dobrze rady

co do tego sterowania kamerą, to mozesz sobie w opcjach zrobic 'przewijanie na krawedziach' i bedzie taka sama jak w sims2.
no i nie ma czego sie czepiac 'nieprzejrzystosci panelu', bo generalnie, jezeli caly czas grasz w sims2 to wiadomo, ze jestes przyzwyczajona do tego w dwojce, ja akurat tu nie mam niczego do zarzucenia. no i jezeli nie chcialo Ci sie przegladac samouczka to raczej nie zaliczaj tego do wad O.o

Pingwin
28.05.2009, 22:09
@Illusion. nie wprowadzaj ludzi w błąd, a Aguncja nie potwierdzaj głupot i nie rób żadnych nadziei....
Jak ktoś bardziej dociekliwy niech sobie sprawdzi właściwości pliku setup.exe ...

Jedna wersja, która wyciekła jest wersją z 23 kwietnia.... druga to final z 30 kwietnia;

Irbis
29.05.2009, 06:37
No tak...Jesli chce sie stworzyc "plastusia" to masz racje. Tyle ze w zapowiedziach miala byc mozliwosc stworzenia sima podobnego do kogo zechcesz... Wiec zycze powodzenia. Moze po 10 patchu, ale watpie. TS3 jest grą z 2005 roku (technologicznie)
Jeśli się potrafi, to można stworzyć w grze sima podobnego do realnej postaci. Simy nie są plastusiowe, są po prostu simowe, nie wiem czego niektórzy oczekiwali, że simy będą wyglądać jak ludzie?
pozostawie to bez komentarza. dodatki z internetu zawsze byly o niebo lepsze! piekne fryzury, meble, CIUCHY!! PRZECIEZ SIMOWSKIE RZECZY TO G...
We wszystkich moich simowych domkach w The Sims 2 są obiekty maxisa i stwierdzenie, że to "g**no" obraża moje simy, bo tak jakby w tym g**nie żyją :P
To, że Tobie nie podobają się oryginalne simowe obiekty, nie daje Ci prawa do takich stwierdzeń. Nie wszyscy bowiem podzielają Twoje zdanie. Mi nigdy nie podobały się obiekty z internetu, sztuczne i bez wyrazu, ale nigdy nie powiedziałabym że to "g**no" bo szanuję czyjąś pracę i czyjeś upodobania. Też byś mogła :)

Na razie wypowiem się na podstawie tego, co już "opanowałam"
(...)
WADY
- tryb budowania, obiekty jakie są tam dostępne, są godne pożałowania
- nie ma fajnych mebli w trybie kupowania (budowniczowie, strzeżcie się!)
- kategorie zarówno w tr. budowania jak i kupowania są wkurzające :/ (pod tym względem dwie poprzednie części są górą)
- dziwne sterowanie "zwykłą" kamerą
- według mnie nieprzejrzysty panel gry. Nie wchodziłam do samouczka (ale chyba nadrobię), więc może moja wiedza z 1. i 2. części gry przy Sims3 może być niewystarczająca
- jeśli nie przeszedłeś samouczka, mimo to, że opcje z Sims2 masz opanowane do perfekcji, to w grze raczej nie dasz sobie od razu tak dobrze rady
- dziwny upływ czasu (Simka brała prysznic przy maksymalnym tempie, a gdzy z niego wyszła, gra przerzuciła się na normalne, wolne tempo, czego we wcześniejszych edycjach gry nie było)
- w ciągu jednego dnia Simci zepsuł się i prysznic i kibel :/

Jak bardziej się rozkręcę to zedytuję.
Pozwolę sobie nie zgodzić się z fragmentem Twojej wypowiedzi dotyczącym mebli. Rozumiem, że Tobie się nie podobają, ale jako simowy architekt i dekorator wnętrz muszę zaprotestować. W grze są ładne meble, a dodatkowo nadawanie im własnej kolorystyki daje budowniczym mnóstwo możliwości. Nie ma więc przed czym ostrzegać :P
Jeśli chodzi o te kategorie, to moim zdaniem są bardzo przejrzyste, tylko trzeba się z nimi oswoić, bo faktycznie bardzo różnią się od tych, które znamy z poprzednich odsłon gry. Ja zaliczam to do zalet TS3.
Co do panelu i nieradzenia sobie w TS3 pomimo doskonałego radzenia sobie w TS2 ... czy chciałabyś, żeby pod tym względem gra była identyczna jak TS2? Ja na pewno nie. I na początku faktycznie miałam problemy z ogarnięciem tego wszystkiego, ale już wtedy mnie to cieszyło, ponieważ oznaczało wiele nowości :)
Jeśli chodzi o zepsute sprzęty, to trzeba wiedzieć, że te najtańsze rzeczywiście często się psują, jak w życiu :) Ala na przykład toaleta, nawet najlepsza będzie często się zapychała jeśli simowie po skorzystaniu z niej nie będą spuszczać wody. I wybacz, ale jak można zaliczać to do wad gry? :)

Już pisałam gdzieś o tym, że tej gry trzeba się nauczyć, trzeba ją poznać,opanować.
Im dłużej gram, tym bardziej ta gra mi się podoba i nawet już przymykam oko na jeden kolor roślin w każdym gatunku. Im dłużej gram, tym więcej odkrywam ciekawych zjawisk.
Ostatnio przyglądałam się nastrójnikom i jestem nimi zachwycona. To naprawdę świetne rozwiązanie. Sim może mieć zły nastrój i jego ikonka jest czerwona niczym wino, nawet jeśli wszystkie paski potrzeb są zielone. Nastrójniki są różne, jedne związane z codziennym życiem, otoczeniem, domem sima, inne wynikające z osobowości sima. Jeśli chcemy utrzymać naszego sima w dobrym samopoczuciu naprawdę musimy brać je pod uwagę.
Wczoraj na przykład moje simy odczuwały niezadowolenie po zjedzeniu resztek z lodówki. W nastrójniku oznaczającym to niezadowolenie pojawiała się informacja, że jedzenie wyjęte z lodówki miało posmak lodówki i że w droższych lodówkach ten problem zapewne jest rozwiązany.
To tylko jeden z wielu przykładów urozmaiconego życia naszych podopiecznych, wielkiej zalety TS3.
Jeszcze pragnę dodać słów kilka na temat relacji międzysimowych. Ktoś kiedyś stwierdził, że paski relacji maleją powoli, że nie trzeba się za bardzo starać, żeby utrzymać przyjaciela. Otóż nie jest to tak do końca prawda, bowiem na takie niedbanie o przyjaciół mogą pozwolić sobie tylko simowie dobrzy i przyjacielscy. Poza tym jeśli nie pielęgnujemy przyjaźni wygasa ona dość szybko, nawet między małżonkami. Jako przykład podam przypadek Błażeja i Łucji, którymi aktualnie się opiekuję. Otóż przez kilka simowych dni zajmowali się tylko i wyłącznie pracą, on łowił ryby, ona pielęgnowała ogród, widywali się tylko podczas jedzenia posiłków. Kiedy w końcu chciałam, żeby postarali się o dzidziusia nie chcieli tego zrobić, bo okazało się, że za bardzo się od siebie oddalili. Tak więc zamiast bara-bara były rozmowy i wzajemne okazywanie sobie uczuć w celu odbudowania małżeńskich relacji.
Nie wystarczy już, tak jak w TS2 jadać posiłków przy jednym stole, aby utrzymać dobre relacje z rodziną. Tutaj naprawdę trzeba o nie dbać.
I dla mnie to się właśnie liczy, bo to faktycznie ma wpływ na grę, a nie to jak sim wsiada i wysiada z samochodu :)

bigkar
29.05.2009, 07:13
@Illusion. nie wprowadzaj ludzi w błąd, a Aguncja nie potwierdzaj głupot i nie rób żadnych nadziei....
Jak ktoś bardziej dociekliwy niech sobie sprawdzi właściwości pliku setup.exe ...

Jedna wersja, która wyciekła jest wersją z 23 kwietnia.... druga to final z 30 kwietnia;

Ano jest jak piszesz, jedna wersja , ta pierwsza instalowala sie bez mozliwosci wyboru jezyka, bez ekrany gdzie wprowadza sie numer seryjny itd, 3,9 GB. Ta ktora im "wyciekla" ostatnio to multilanguage, 5,6GB, pytająca o serial i rejestracje przez net, czyli ta ktora poszla do tloczenia (i zdaje sie o niej piszemy).

Pozdrowka

justyneczka
29.05.2009, 15:11
z tego co widzę to połowa z was chyba domagała się cudów od tej gry
Mi sie bardzo podoba trójka i wciąga tak samo jak TS2 CZY TS1 ale oczywiście ma te wady ale każda gra am wady nie ma gier które w pełni by nam się podobały ;) hmmm nie wiem jakie ma wady dla mnie ma same zalety podoba mi się tryb budowania itp chodź przyznam mało jest efektownych mebli i poczekam aż będa w necie ale to moje zdanie ;)
Ciesze się że w końcu inne simy też się starzeją a nie tylko moje :)
Wiem jedno an 100 % kupie oryginała jak będzie premiera ;)

Pingwin
29.05.2009, 21:49
Ja piszę o wersji Multi-17 z 23 kwietnia która prosiła o klucz i dawała możliwość wyboru języka... jak i o wersji z 30 kwietnia która również o key i wybór języka pyta;

O 3-ciej wersji bez tego nic nie wiem;

bigkar
30.05.2009, 07:40
Jeśli się potrafi, to można stworzyć w grze sima podobnego do realnej postaci. Simy nie są plastusiowe, są po prostu simowe, nie wiem czego niektórzy oczekiwali, że simy będą wyglądać jak ludzie?


No ale tylko w jednym przypdku :) Jeśli dla Ciebie postac = twarz. Ale proponuje Ci sprobowac stworzyc sima podobnym do takiego aktora De Vito (oczywiscie z jego wiekiem, wzrostem itp) :) Jak juz uda Ci sie go zrobic wrzuc screena ok ? :P (nie zeby mi sie podobal, albo zebym go lubila, chodzi o przyklad). Ja pomijam "fryzury" ktore wykluczaja zrobienie tego co sie chce, ale wszystkie dorosle simy sa ciete z jednego metra :P Pozostale tez, mam na mysli ten sam wiek = ten sam wzrost. I na niewele sie tu zdaje mozliwosc stworzenia sima o fioletowej badz zielonej skorze (lol).

Podtrzymuje swoja opinie, ze ten edytor choc jakas nowoscia jest, ma sie nijak do szumnych zapowiedzi.
Tak jak i cala gra. Dlatego dobrze, ze cos im "wycieklo". Mnostwo ludzi przekonaloby sie co to za cud dopiero po wydaniu pieniedzy.

Ja widze kilka wypowiedzi na forum osob, ktore licza na to ze dodatki zmienia co nieco (mysle o tych dodatkach tworzonych przez graczy, nie przez Maxis'a). I proponuje poszukac po stronach czy to angielskich czy niemieckich. Stronach istniejacych juz czas jakis. Owszem istnieja juz "unpackery" podobne do SimPE jak i sam SimPE tez. I to koniec. Cytowalam juz tutaj gdzies wypowiedz z jednej z tych stron. Maxis nie "udostepnil" default mesh, wiec jak na razie nie ma szans na dodatki. Wyglada na to ze tym razem dodatki bedzie sprzedawal Maxis online (hahaha) i beda "plastusiowe" jak calosc. Przypominam, z w przypadku TS2 wspomniana default mesh byla dostepna od poczatku z racji tego ze mielismy edytor dodatkow "poza" gra. Tak wiec mamy juz "uncensor patch" dla TS3 ale wlasciwie ponic skoro nie mozna zrobic skor dla simow (dla tych co sie oburza, ze to gra dla dzieci, od razy zapytam po co dzieciom obsciskiwanie sie i bara-bara :) ). A przeciez skory, meble, ciuchy dla TS2 powstaly dzieki ludziom ktorzy wiedza co to photoshop i do czego sluzy. I wszystko to Maxis zmienil w painta :P Czyli recolor. Po trzech dniach gry wszyscy wydaja Ci sie tak samo ubrani i podobni do siebie.
Nastepna rzecz to kamera w trybie budowania. Myslalam, ze cos z tym zrobia ale gdzie tam. Masz parcele i probujesz budowac dom powiedzmy jedna sciana przylegajacy do krawedzi parceli. Ehhh mozna oczoplasu dostac. Chce sie umiescic okno, cofasz kamere zeby zobaczyc calosc i..... "niespodzianka". Kamera robi co chce bo trafilas na granice swojej parceli :( ...i widzisz wszystko, tylko nie to co chcialas.
Parcele mozna "edytowac" to znaczy zmieniac nazwe, opis i to czy jest mieszkalna czy pubiczna. Ale nie ma szans na zmiane jej wielkosci. Tak ze w calym miescie sa tylko 3 duze parcele (ja tyle znalazlam) z czego dwie juz zajete przez NPC. Tak, ze jesli stworzysz nastepna rodzine i marzysz o domu z basenem i jakims ogrodem to zapomnij.

Dachy w trybie automatycznym sa ok pod jednym warunkiem, ze zbudujesz kwadratowe pudelko. Jesli poscinasz sciany i powiedzmy na dolnej kondygnacji bedzie taras (pod tym dachem) to robiac dach automatyczny jego czesc bedzie w tym tarasie :) Czyli nic nowego jakby.

Obojetnie ile twoj sim ma pieniedzy nie moe posiadac na przyklad dwoch sasiednich parceli (to rozwiazywaloby sprawe ale nic z tego). Jak w TS2 moze posiadac tylko jedna.
Co do "praw wlasnosci". Otoz moja simka wykupila prawa wlasnosci salonu spa i restauracji (najpierw udzialy pozniej wlasnosc). Stworzylam nowa rodzine i jakiez bylo moje zdziwieni gdy okazalo sie ze moge ot tak wykupic udzialy a pozniej prawo wlasnosci od mojej pierwszej simki ........ Bez zadnych pytan, potwierdzen , zgody. Czyli wracasz pozniej do gry pierwsza rodzina a to juz slumsy (lol). Aaaa i jeszcze jedno. Jak juz sie zostaje wlascicielem to mozna zwolnic sima.... super, a zatrudnic dlaczego nie mozna ?
Pozdrawiam :)

Levkoni
30.05.2009, 10:07
O ludzie! (ci co narzekają na panel gry) czy wy jesteście półgłówkami?? Ten panel jest prosty jak linijka, opanowałem go w pierwszy dzień po włączeniu gry, bez samouczka zaznaczam. Przecież tam nie ma nic skomplikowanego i nie ma nic, co by się jakoś niesamowicie różniło od tego w TS2. Raptem zmieniło się położenie niektórych kategorii i ot cała filozofia. Pragnienia są po lewej stronie, kategorie dotyczące osoby sima są wyżej i doszły nastrójniki. NIE MA TU NIC SKOMPLIKOWANEGO! Jak ktoś po pierwszym włączeniu gry od razu wchodzi na forum, żeby po niej pojechać to normalnie żal człowieka. Wysilcie się najpierw i pograjcie parę dni, a potem recenzujcie. Bo ja widzę, że większość z was w wadach gry umieszcza to co widać na pierwszy rzut oka, czyli małą ilość mebli. Ale nikt nie wspomni o tym, że w zamian jest ilość roślin większa niż we wszystkich dodatkach razem wziętych z TS2 (jeśli przesadzam to bardzo nieznacznie bo jest ich mnóstwo i są po prostu śliczne), że za pomocą kreatora stylu można zmieniać tekstury mebli, fryzur, ubrań. Że jest mnóstwo okien i drzwi, na pewno więcej niż w podstawce TS2. Już nie mówiąc o samej rozgrywce, która jest teraz bardziej urozmaicona i bardziej realistyczna. No to tyle... przynajmniej na razie ;)

agnieszka130187
30.05.2009, 13:00
O ludzie! (ci co narzekają na panel gry) czy wy jesteście półgłówkami?? Ten panel jest prosty jak linijka, opanowałem go w pierwszy dzień po włączeniu gry, bez samouczka zaznaczam. Przecież tam nie ma nic skomplikowanego i nie ma nic, co by się jakoś niesamowicie różniło od tego w TS2. Raptem zmieniło się położenie niektórych kategorii i ot cała filozofia. Pragnienia są po lewej stronie, kategorie dotyczące osoby sima są wyżej i doszły nastrójniki. NIE MA TU NIC SKOMPLIKOWANEGO! Jak ktoś po pierwszym włączeniu gry od razu wchodzi na forum, żeby po niej pojechać to normalnie żal człowieka. Wysilcie się najpierw i pograjcie parę dni, a potem recenzujcie. Bo ja widzę, że większość z was w wadach gry umieszcza to co widać na pierwszy rzut oka, czyli małą ilość mebli. Ale nikt nie wspomni o tym, że w zamian jest ilość roślin większa niż we wszystkich dodatkach razem wziętych z TS2 (jeśli przesadzam to bardzo nieznacznie bo jest ich mnóstwo i są po prostu śliczne), że za pomocą kreatora stylu można zmieniać tekstury mebli, fryzur, ubrań. Że jest mnóstwo okien i drzwi, na pewno więcej niż w podstawce TS2. Już nie mówiąc o samej rozgrywce, która jest teraz bardziej urozmaicona i bardziej realistyczna. No to tyle... przynajmniej na razie ;)



Każdy ma prawo do własnego zdania, jedni wolą robić ogrody i cieszą się z nowych możliwości, inni zaś meblować domy i mają prawo być rozczarowani. To jest kwestia wyboru i nie należy przy tym nikogo obrażać. Po za tym pamiętaj o tym, że każdy z nas ma inny gust i kompletnie może nie podobać mu się to co stworzyło EA ( w sensie meble, ubrania itd. ). Trochę szacunku dla wypowiedzi innych, bo nazywając "półgłówkiem" kogoś, kto w dobrym temacie wypowiada swoje zdanie jest obraźliwe i w ten sposób dajesz przykład o swojej osobie. To również tyle, przynajmniej na chwile teraźniejszą.

Ellie
30.05.2009, 14:33
wielkim plusem jest mozliwosc ustawiania mebli po skosie, mmmm!

Wielebny
30.05.2009, 14:54
Lub dzięki kodu disableSnappingToSlotsOnAlt [on/off]
Można ustawiać obiekty nie tylko poza siatką ale także pod każdym kontem od 1*do 360*
Bardzo praktyczna rzecz przy projektowaniu ogrodów

Irbis
30.05.2009, 17:52
agnieszka130187 Ja uwielbiam meblować simowe domy i jakoś nie jestem rozczarowana meblami w TS3 :)

No ale tylko w jednym przypdku :) Jeśli dla Ciebie postac = twarz. Ale proponuje Ci sprobowac stworzyc sima podobnym do takiego aktora De Vito (oczywiscie z jego wiekiem, wzrostem itp) :) Jak juz uda Ci sie go zrobic wrzuc screena ok ? :P (nie zeby mi sie podobal, albo zebym go lubila, chodzi o przyklad). Ja pomijam "fryzury" ktore wykluczaja zrobienie tego co sie chce, ale wszystkie dorosle simy sa ciete z jednego metra :P Pozostale tez, mam na mysli ten sam wiek = ten sam wzrost. I na niewele sie tu zdaje mozliwosc stworzenia sima o fioletowej badz zielonej skorze (lol).
Akurat absolutnie nie odczuwam potrzeby tworzyć sima, który wyglądałby jak Danny De Vito. Przecież to jest gra The Sims, a nie The Ludzie :P
Simy od początku były jednego wzrostu, taka jest cecha ich gatunku, po prostu takie są.
Gra nie jest idealna, bo nie ma idealnych gier, ale Ty czepiasz się dosłownie wszystkiego, tak jakby nic pozytywnego w tej grze nie było. Gra Ci się nie podoba, ok, Twoja sprawa, ale to nie daje Ci prawa do pisania "kompletnych bzdur" na jej temat, takich jak na przykład to, że nie ma czterech pór dnia (na szczęście każdy kto grał w tą grę, wie że to nieprawda).
I dziwi mnie tylko to, że skoro tak bardzo Ci się ta gra nie podoba, skoro jest tak beznadziejna i niewiele różni się od TS2, to czemu nadal w nią grasz?

Dachy w trybie automatycznym sa ok pod jednym warunkiem, ze zbudujesz kwadratowe pudelko. Jesli poscinasz sciany i powiedzmy na dolnej kondygnacji bedzie taras (pod tym dachem) to robiac dach automatyczny jego czesc bedzie w tym tarasie :) Czyli nic nowego jakby.
Dlatego właśnie mamy możliwość ręcznego ułożenia dachu.

--------------------------------
A Ja widzę kolejną wadę i chyba już przestanę w to grać. Bo dlaczego nie ma regulacji kształtu i koloru simowych zębów? :D

Miyoki
30.05.2009, 18:20
A Ja widzę kolejną wadę i chyba już przestanę w to grać. Bo dlaczego nie ma regulacji kształtu i koloru simowych zębów? :D
No właśnie! Ja jej nie kupię, bo czemu im zęby nie wypadają i nie można z nimi chodzic do dentysty?
Twórcy chyba sobie żartują! Nie szanują mnie i tego, że może chciałabym zrobic sima z brzydkimi zębami, który by został dentystą :((
:P
Ale dobra.. Może ktoś się nie skapnie, że to ironia ^_^
Chodzi o to, by się nie czepiac o byle szczegół, bo tak można by było w nieskończonośc.

agnieszka130187
30.05.2009, 18:34
Irbis mnie również przeglądając katalog meble się podobają. :) Tylko szkoda, że nie ma narożnej wanny. ;] Chodziło mi o to, że inni mogą trochę ponarzekać i nie jest to powód, żeby wyzywać ich od "półgłówków". ;]

Fizzly
30.05.2009, 20:41
Faktycznie, wanna rogowa byłaby fantastyczna! :) Opcja wspólnej kąpieli, może dodadzą w którymś dodatku, skoro w żadnej odsłonie jeszcze nie mieliśmy z tym odo czynienia. :) Fajna byłaby też opcja "trzymaj za rękę". Simowie trzymający się za rękę w parku, rodzice spacerujący z dziećmi za rękę - bardzo fajna, zbędna opcja. xP

Otoz moja simka wykupila prawa wlasnosci salonu spa i restauracji (najpierw udzialy pozniej wlasnosc). Stworzylam nowa rodzine i jakiez bylo moje zdziwieni gdy okazalo sie ze moge ot tak wykupic udzialy a pozniej prawo wlasnosci od mojej pierwszej simki ........ Bez zadnych pytan, potwierdzen , zgody. Czyli wracasz pozniej do gry pierwsza rodzina a to juz slumsy (lol). Aaaa i jeszcze jedno. Jak juz sie zostaje wlascicielem to mozna zwolnic sima.... super, a zatrudnic dlaczego nie mozna ?
Pozdrawiam :)

A jak to sobie wyobrażałaś? Tylko narzekasz... Ja naprawdę współczuję producentom, jeśli takie osoby stają się ich klientami. Nic, dosłownie NIC Ci nie pasuje. A to że automatyczny dach jest kiepski - przecież jest automatyczny. Masz ręce i opcję tworzenia własnego dachu - wykorzystaj, a nie biadol! A to kamera źle współpracuje - nie wiem dlaczego tak uważasz, ale jeśli sobie nie radzisz, to nie bierz się za gry w 3D, bo kamera jest dobra, działa wręcz identycznie jak ta w TS2 i nie sprawia żadnych problemów. W końcu wracając do tego, co zacytowałem powyżej: widzisz do tego jakieś inne rozwiązanie? Czy to, że byłoby jakieś potwierdzenie, coś by zmieniło? Rozumiem, że brakuje Ci okienka potwierdzającego "Program wspiera akcję MÓJ-MÓZG-SIĘ-WYŁĄCZYŁ i prosi o potwierdzenie wykupienia udziałów od rodziny, którą grałaś wcześniej! Czy na pewno jesteś pewien, że się zgadzasz?". Z całym szacunkiem, ale jak już mówiłem - nic, tylko narzekasz. :P

Nadine
30.05.2009, 20:51
a jakoś się pojawiają jakieś komunikaty, że chudnie/tyje/nabiera muskulatury :D ? bo ja moge byc ewentualnie ślepa ;o

Fizzly
30.05.2009, 20:52
a jakoś się pojawiają jakieś komunikaty, że chudnie/tyje/nabiera muskulatury :D ? bo ja moge byc ewentualnie ślepa ;o

Nie. Ale widać to po sylwetce sima. Swoją drogą, zły jestem, bo sim wybrał się na jogging do lasu, a po powrocie wyglądał jak jakiś napakowany Ken. ;d

cassant
30.05.2009, 20:54
nie pojawiaja sie ;p
jak sim je caly czas, jak nie jest glodny to stopniowo tyje, to samo z cwiczeniami jak duzo cwiczy to stopniowo chudnie i robia mu sie miesnie

unnami
31.05.2009, 00:12
i pojawia się "Szczytowa forma" tam po środku :P obok obietnic, zapomniałem jak się to nazywa.

No ale brakuje wielu "smaczków" z The Sims 2". Windy mi brakuje na przykład. Rozbudowanych interakcji z The Sims 2 (tak gdyby połączyć je z tymi z trójki.. cudo!)

A tak propo to dzisiaj rozejrzałem się po mieście... Przyjrzyjcie się domom nieopodal morza/oceanu... CUDO! Piękne, nowoczesne domy. Jestem pod wrażeniem. Jeden nawet sobie przygarnąłęm, taki na skarpie, no naprawdę jestem pod wrażeniem.

marandile
31.05.2009, 03:57
mnie strasznie denerwuje, że nie ma sceny w trybie budowania :(
I nie ma kodu maxmotives <wiesza sie> T___T

Podoba mi sie grafika na pełnych obrotach, podobają mi się meble, okna, drzwi, kolumny, dach, budynki w mieście, możliwość rozwijania zainteresowań, zbieranie owadów, miejsca pracy (swoją drogą, mogli dać kariere nauczyciela, skoro jest szkoła <foch>). Podobaja mi sie stroje, brak ładowania, maxisowskie domy sa moim zdaniem o niebo lepsze od tych w dwójce.

Ogółem jest kilka wad, ale przy ogromnej ilości zalet to sa one praktycznie bez znaczenia :D

bigkar
31.05.2009, 07:26
agnieszka130187 Ja uwielbiam meblować simowe domy i jakoś nie jestem rozczarowana meblami w TS3 :)


Akurat absolutnie nie odczuwam potrzeby tworzyć sima, który wyglądałby jak Danny De Vito. Przecież to jest gra The Sims, a nie The Ludzie :P
Simy od początku były jednego wzrostu, taka jest cecha ich gatunku, po prostu takie są.
Gra nie jest idealna, bo nie ma idealnych gier, ale Ty czepiasz się dosłownie wszystkiego, tak jakby nic pozytywnego w tej grze nie było. Gra Ci się nie podoba, ok, Twoja sprawa, ale to nie daje Ci prawa do pisania "kompletnych bzdur" na jej temat, takich jak na przykład to, że nie ma czterech pór dnia (na szczęście każdy kto grał w tą grę, wie że to nieprawda).
I dziwi mnie tylko to, że skoro tak bardzo Ci się ta gra nie podoba, skoro jest tak beznadziejna i niewiele różni się od TS2, to czemu nadal w nią grasz?


No coz, przykro mi, ze nie zrozumialas co napisalam. Nie ma dla mnie najmniejszego znaczenia kogo lubisz a kogo nie i jakie tam masz potrzeby. Napisalam o De Vito aby pokazac, ze szum wokol "mozliwosci stworzenia dowolnej postaci" rozkrecony przez Maxis to kompletna bzdura. Na przykladzie tego nieszczesnego De Vito pokazalam, ze nie mozna.
Co do tego, ze nie ma gier idealnych oczywiście się zgadzam. Tyle, ze ten gniot pozostal w 2005 roku i graficznie i pod wzgledem animacji postaci, pracy kamery, mozliwosci zblizen itp.Bo gry poszly juz daleeeeko naprzod, Mysle ze seria TS to jedyne w co grasz i pewnie nie masz odniesienia.
Co do czterech por dnia....to jest jak z tym tworzeniem "dowolnej" postaci. Przyciemnienie przed noca to dla Ciebie pewnie wieczor a rozjasnienie przed dniem to swit...no naprawde super, jedno i drugie trwa mgnienie oka.
Na cos sie powinnas zdecydowac :) Albo to ma byc plastusiowate..., kompletnie odrealnione i wtedy proponuje zrobic szafe na ubrania w misiu pluszowym itp, albo ma byc to "symulator zycia" jak kiedys reklamowal to Maxis, a wtedy to to jest kompletna pomylka. Nie da sie zjesc ciasta i wciaz je miec..

Ale nie jestem tu po to by sie wyklocac o produkt Maxisa :)
Pozdrowka :)

Irbis
31.05.2009, 09:40
No coz, przykro mi, ze nie zrozumialas co napisalam. Nie ma dla mnie najmniejszego znaczenia kogo lubisz a kogo nie i jakie tam masz potrzeby. Napisalam o De Vito aby pokazac, ze szum wokol "mozliwosci stworzenia dowolnej postaci" rozkrecony przez Maxis to kompletna bzdura. Na przykladzie tego nieszczesnego De Vito pokazalam, ze nie mozna.
Co do tego, ze nie ma gier idealnych oczywiście się zgadzam. Tyle, ze ten gniot pozostal w 2005 roku i graficznie i pod wzgledem animacji postaci, pracy kamery, mozliwosci zblizen itp.Bo gry poszly juz daleeeeko naprzod, Mysle ze seria TS to jedyne w co grasz i pewnie nie masz odniesienia.
Co do czterech por dnia....to jest jak z tym tworzeniem "dowolnej" postaci. Przyciemnienie przed noca to dla Ciebie pewnie wieczor a rozjasnienie przed dniem to swit...no naprawde super, jedno i drugie trwa mgnienie oka.
Na cos sie powinnas zdecydowac :) Albo to ma byc plastusiowate..., kompletnie odrealnione i wtedy proponuje zrobic szafe na ubrania w misiu pluszowym itp, albo ma byc to "symulator zycia" jak kiedys reklamowal to Maxis, a wtedy to to jest kompletna pomylka. Nie da sie zjesc ciasta i wciaz je miec..

Ale nie jestem tu po to by sie wyklocac o produkt Maxisa :)
Pozdrowka :)
Co do pana De Vito, nie chodzi o to, że go nie lubię czy lubię i również podałam go jako przykład. Na jego przykładzie chciałam dać do zrozumienia, że zupełnie nie zależy mi, aby w simsach tworzyć realnych ludzi, więc to Ty mnie źle zrozumiałaś :)

Akurat seria The Sims to nie jedyne w co gram, tyle, że nie wiem bardzo do czego można by porównać grę The Sims, bo przecież nie ma drugiej takiej gry. Tak jak można porównywać na przykład Gothic i Wiedźmina, tak TS3 nie ma z czym porównywać. Ktoś kiedyś porównywał grafikę TS3 i GTA4. To bez sensu i nigdy nie chciałabym, żeby grafika w TS3 była taka jak w GTA4.
Ja nie uważam, że simy są "plastusiowate" więc nie wiem na co Twoim zadaniem mam się decydować. Niezależnie od wszystkiego, The Sims 3 to jest symulator życia, a symulacja to nie to samo co życie. I simy mają to do siebie, że potrafią nosić rower w plecaku i mi to zupełnie nie przeszkadza. To jest gra i wielu elementów realnego życia w niej brakuje i bardzo dobrze.

Co do pór dnia, to przepraszam, ale jak sobie wyobrażasz inaczej zmieniające się pory dnia? Przyciemnienie nieba przed nocą to jest wieczór, a rozjaśnienie przed dniem to świt. Do tego widać wschodzące i zachodzące słońce oraz księżyc. I nawet jeśli trwałoby to chwilę, pisanie, że tego nie ma, jest zwyczajnym kłamstwem.

Jest różnica między dyskusją i kłótnią, a Ja nie mam w naturze kłócić się, więc traktuję to jako dyskusję :)

I ponawiam pytanie: jeśli tak bardzo nie podoba Ci się ta gra, to czemu nadal w nią grasz?

P.s. Co do tego ciasta ... simy zjadają posiłki, wiec jeśli sim zje ciasto, to ono znika :)

justyneczka
31.05.2009, 11:52
Ludzie przecież to jest dopiero pierwsza część nie mogli dać w niej wszystkiego bo i jakie dodatki później by wyszły ja odkąd pamiętam zawsze pierwsze części były mało rozbudowane później stopniowo dzięki dodatkom to się rozwija przez co gra się nie nudziła i nie wiem co się czepiacie do tych plastusiowych simów dla mnie to jest spoko ja nie gram w tą grę po to żeby tworzyć kogoś kogo znam itp tylko inną osobę ;) I popieram irbis to ma być symulator życia a nie samo życie
bigkar czepiasz się o nic jak tak ci się ta gra nie podoba to w nią nie graj i tyle. Spodziewałeś się że to będzie super nowoczesna grafika i ze nagle zmienia sterowność kamery ja się przyzwyczaiłam to tej sterowności i nie pasowałby mi jakby ją zmienili

Krimii
31.05.2009, 12:07
Opiszę co ja wiem (opyla się mieć ojca w EA Hi hi).
The Sims 3. Można odwiedzać sąsiadów, pracy i tak nie widać.
Wg. mnie największą wadą jest, że gdy chcemy stworzyć "przeznaczone" simy z różnych domów to... Jest to b. trudne... I tą osobą nie można kierować...

Wielkim + są osobowości. Zły, brak poczucia humoru... To b. wielki +...
Dla osób które uwielbiają tworzyć simy. Nigdy nie było takiej dokładności, detale skóry,
dopracowane stroje.

Pozdro
Lidka

bigkar
31.05.2009, 12:21
Akurat seria The Sims to nie jedyne w co gram, tyle, że nie wiem bardzo do czego można by porównać grę The Sims, bo przecież nie ma drugiej takiej gry. Tak jak można porównywać na przykład Gothic i Wiedźmina, tak TS3 nie ma z czym porównywać.
Co do pór dnia, to przepraszam, ale jak sobie wyobrażasz inaczej zmieniające się pory dnia? Przyciemnienie nieba przed nocą to jest wieczór, a rozjaśnienie przed dniem to świt. Do tego widać wschodzące i zachodzące słońce oraz księżyc. I nawet jeśli trwałoby to chwilę, pisanie, że tego nie ma, jest zwyczajnym kłamstwem.


P.s. Co do tego ciasta ... simy zjadają posiłki, wiec jeśli sim zje ciasto, to ono znika :)

1. Jesli nie masz do czego porownac TS, spojrz na Second Life. Stworz tam postac jaka chcesz. DOKLADNIE ! (jak sobie zamarzysz mozesz byc zolto-fioletowym smokiem lub panem De Vito, panem Banderasem lub karlem z cyrku Bolszoj). Jak zechcesz zbudowac dom w rurze zagietej o 23,345 stopnia, prosze bardzo. Jesli zechcesz stworzyc wlasne interakcje z wlasnymi animacjami (miedzy awatarami jak i wszelkimi przedmiotami) prosze bardzo. Jesli zechcesz zatanczyc z kims ale RAZEM nie w rozumieniu Maxisa prosze bardzo, zechcesz miec wlosy jak ktokolwiek kogo znasz prosze bardzo zrob je sobie, chcesz wrzucic czwarty bieg w swoim porsche no problem. Zechcesz nosic bizuterie na dowolnie !!! wybranej czesci ciala lub na wszystkich naraz :) to nos. Chcesz wejsc do dowolnej wody jaka napotkasz, alez prosze. A moze chcesz aby twoj Sim(tam nazywany avatarem) poplywal jachtem ? Nie ma sprawy. Masz ochote na lekcje powiedzmy angielskiego to na nie idz. Miliony ciuchow, miliardy mebli, domow, pojazdow, skor-makijazy (bo kazdy sam sobie wedlug uznania stworzyc moze i udostepnic w grze samej). Chcesz pojsc do pracy ? idz, chcesz zalozyc wlasna firme (jaka tylko zechcesz) to zaloz. Dodam, ze "instalka" zabiera cos okolo 30 mega, gra jest darmowa oraz online, co oznacza ze kazda spotkana tam postac to zywy czlowiek za klawiatura. itp, itd. Grafika w SL to tez juz zupelnie inna bajka. No i jesli o pory dnia chodzi slonce "obchodzi" tamtejsze niebo w 24 godziny, a kazda nacja ma podawany swoj czas :) A no i jeszcze jedno, wszysto o czym mowilam budujesz sobie w grze :) Nie musisz miec specjalnych programow itp. I to jest ta drobna roznica pomiedzy 2009 rokiem a 2005. Second Life zaczelo sie chyba tez w 2005 (nie jestem pewna, sama gram od 2007). Tyle ze przez ten czas nikt za odgrzewany kotlet nie wyciagal tam od ludzi pieniedzy :) Wszystko sie tam rozwija, jesli cos nie pasuje pisz na forum, wprowadza poprawki do jezyka skryptowego itd. Czy SL jest idealnym odbiciem rzeczywistosci ? No jasne, ze nie. Skoro mozna spotac rozowego smoka :) Ale jak pisalam umozliwia tym, ktorzy maja taka ochote byc tym kim zechca (choc nikt tego na poczatku nie obiecywal i nie bral za to pieniedzy).
Jesli ta gra jest dla dzieci (mam na mysli serie TS) to jakos w/g mnie slabo jest wychowawcza... Mysle ze ta gra jest dla nikogo (w sensie jej adresowania) ani dla dzieci ani dla nie dzieci. Przepraszam za przynudzanie, ale jest z czym porownac.

2. Dlaczego w to gram ? Ano nie gram. Dziecko czekalo na to wiec ja w jakis sposob tez, a teraz okazuje sie ze nie bylo na co. I mysle ze wiele osob czekalo na cos innego, pamietajac jaka rewolucja bylo TS2 w stosunku do TS1. I sadze, ze mieli racje majac takie oczekiwania. Zwlaszcza jesli spojrzec na pojawiajace sie nowe gry. A 170 zl (jesli taka bedzie cena) to o wiele za duzo za okrojony duplikat tego co sie sprzedaje od lat. I nawiazujac do ktoregos z poprzednich postow w/g mnie to zwykle chamstwo i brak szacunku dla klienta, zeby dawac taka "podstawke" a nastepnie brac dodatkowe pieniadze za jakies tam "szafy" (na przyklad), czy choinke na swieta. I to tez pokazuje ze Maxis nie zauwazyl ze czasy sie zmienily i klienta sie szanuje.

3. Przyciemnienie nieba to nie wieczor jesli cienie sa w tej samej pozycji przez caly czas :P Ale ok czepiam sie :) Niech bedzie po dwoch latach przygotowan jest wieczor i swit :)

Uffff az mnie palce zabolaly :P
Pozdrawiam

rajaaa92
31.05.2009, 12:23
Ta wersja, która wyciekła, na 100% nie jest ostateczna. A to dlatego, że w jakieśtam rodzinie jest kilkoro simów. Imiona mają z kosmosu np. Svetlanja czy coś takiego. A w opisie rodziny czytamy "Przemysław i Barbara cośtamcośtam". Czyli nie wszystko jeszcze spolszczyli, tylko część. A gry z takim błędem do sklepów (chyba!) nie puszczą.

Altaria
31.05.2009, 12:55
Dobra, widzę że znalazłam się w mekce piractwa (nie potępiam jakoś specjalnie, żeby nie było! Sama nawet zagrałam). I właśnie widząc że mam do czynienia z profesjonalistami mam też pytanie. Miałam przyjemność zagrać w te osławione Sims 3 (niestety niedługo, bo nauka goni i po godzinie usunęłam, coby nie korciło). I tu mam pytanie... godzina gry, z czego około połowa to czekanie podczas gdy sim spał, był w pracy etc. Tryb superszybki (3) prawie wcale nie był szybszy od trybu 1. I teraz mnie zastanawia, czy to wina mojego komputera (nie ukrywajmy, nie należy do najlepszych i wymienić go planowałam specjalnie z okazji Simsowej Trójki) czy tak jest normalnie? Bo jeśli to jest normalne... to chociaż cała gra wielce mi się podoba (co z tego że simy są nieco plastusiowe? Drobny brak realizmu jest ich nieodłącznym urokiem i bardziej bym się martwiła gdyby go nie było. Tak samo jak nie przeszkadza mi brak wyboru wielkiego mebli, wystarczy że można je kolorystycznie dopasowywać, i wszystkiego innego na co ciągle widzę skwierczenie, może dlatego że ja gram tylko dla gry, a nie dla budowy, kręcenia filmów etc, więc patrzę na te niedociągnięcia nieco łagodniej ;) ) to jeśli te tryby się nie różnią, nie kupię jej, żeby nerwów sobie nie szargać.
Tak wiec wracając do meritum jaką Wy macie różnicę miedzy trybem szybkości 1 a 3? (gdyby ktoś był np. tak kochany i nagrał mi maleńki, króciutki filmik z prędkości przewijania minutek - będę wdzięczna wielce, ale wystarczy odpowiedź słowna ;) )

Irbis
31.05.2009, 14:44
1. Jesli nie masz do czego porownac TS, spojrz na Second Life. (...)
Jesli ta gra jest dla dzieci (mam na mysli serie TS) to jakos w/g mnie slabo jest wychowawcza... Mysle ze ta gra jest dla nikogo (w sensie jej adresowania) ani dla dzieci ani dla nie dzieci. Przepraszam za przynudzanie, ale jest z czym porownac.

2. Dlaczego w to gram ? Ano nie gram. Dziecko czekalo na to wiec ja w jakis sposob tez, a teraz okazuje sie ze nie bylo na co. I mysle ze wiele osob czekalo na cos innego, pamietajac jaka rewolucja bylo TS2 w stosunku do TS1. I sadze, ze mieli racje majac takie oczekiwania. Zwlaszcza jesli spojrzec na pojawiajace sie nowe gry. A 170 zl (jesli taka bedzie cena) to o wiele za duzo za okrojony duplikat tego co sie sprzedaje od lat. I nawiazujac do ktoregos z poprzednich postow w/g mnie to zwykle chamstwo i brak szacunku dla klienta, zeby dawac taka "podstawke" a nastepnie brac dodatkowe pieniadze za jakies tam "szafy" (na przyklad), czy choinke na swieta. I to tez pokazuje ze Maxis nie zauwazyl ze czasy sie zmienily i klienta sie szanuje.

3. Przyciemnienie nieba to nie wieczor jesli cienie sa w tej samej pozycji przez caly czas :P Ale ok czepiam sie :) Niech bedzie po dwoch latach przygotowan jest wieczor i swit :)

Uffff az mnie palce zabolaly :P
Pozdrawiam
Zupełnie nie rozumiesz tego co piszę. Cały czas próbuję uświadomić Ci, że simsy nigdy nie były dokładnym odzwierciedleniem rzeczywistości, od zawsze były trochę nierealne, trochę bajkowe i takie właśnie mają być. Dlatego gram w The Sims, bo pozwalają oderwać się od rzeczywistości. Uwielbiam ich troszkę bajkowy nastrój i nie chciałabym, żeby były inne. I takie właśnie simy odpowiadają wielu osobom. Tobie najwyraźniej ta gra nie odpowiada i czepiasz się bezpodstawnie czego popadnie, tak jakby ktoś Ci płacił za wymyślanie wad w The Sims 3.
Second Life to jednak troszkę inna gra i jeśli chodzi o jej wygląd, to w porównaniu z simsami jest naprawdę brzydka. Ale naturalnie jest to kwestia gustu i nie każdemu musi podobać się to samo. Dlatego Ja nie gram w SL, a Ty nie musisz grać w simsy jeśli nie jest to gra w Twoim typie. Nikt Cię też nie zmusza do kupowania dodatków.
Nigdy nikt nie mówił, że jest to gra dla dzieci. Jest dozwolona od lat 7, ale to nie znaczy, że jest dla dzieci. Znaczy to tylko tyle, że jak dziecko w nią zagra to nie skrzywi mu psychiki. To nie jest gra edukacyjna więc trudno doszukiwać się w niej wartości czysto wychowawczych.

Przyciemnienie nieba to nie wieczor jesli cienie sa w tej samej pozycji przez caly czas
Cień nie jest w tej samej pozycji przez cały czas, lecz zmienia się i nie tylko w dzień, ale także w nocy, gdy księżyc jasno świeci.
Taki komentarz udowadnia, że nie poznałaś gry, zagrałaś w nią powierzchownie, a oceniasz jakbyś poznała w grze każdy szczegół. To niezbyt racjonalne. Ja gram w nią już jakiś czas i ciągle odkrywam nowe zjawiska. I wcale nie udaję, że gra nie ma wad, ale widzę też jak wiele jest w niej pozytywów, jak wiele nowości w porównaniu z The Sims 2. Ty w momencie gdy brakuje Ci realnych wad gry, wymyślasz je sobie, tak naprawdę tej gry nie poznawszy.
Chwalić i komplementować można zawsze, nawet zbytnio się na rzeczy nie znając, ale jeśli się krytykuje, trzeba znać sprawę dokładnie i mieć prawdziwe argumenty.

Levkoni
31.05.2009, 16:21
Każdy ma prawo do własnego zdania, jedni wolą robić ogrody i cieszą się z nowych możliwości, inni zaś meblować domy i mają prawo być rozczarowani. To jest kwestia wyboru i nie należy przy tym nikogo obrażać. Po za tym pamiętaj o tym, że każdy z nas ma inny gust i kompletnie może nie podobać mu się to co stworzyło EA ( w sensie meble, ubrania itd. ). Trochę szacunku dla wypowiedzi innych, bo nazywając "półgłówkiem" kogoś, kto w dobrym temacie wypowiada swoje zdanie jest obraźliwe i w ten sposób dajesz przykład o swojej osobie. To również tyle, przynajmniej na chwile teraźniejszą.

Nie świadczy o mojej o sobie tu nic, nie znasz mnie więc nawet nie ośmielaj się poruszać tego tematu B) Szanuję zdanie innych, jeśli to jest sprawiedliwa krytyka. Nie dobrze natomiast mi się robi na temat niektórych wypowiedzi, sama poczytaj sobie. Jakieś dzieci włączyły raz grę i uznały, że skoro nie poznały niektórych elementów gry to ich nie ma a potem wypisują bzdury i kłamstwa oczerniając coś czego nie poznali nawet. Albo porównywanie TS3 do TS2 z dodatkami o czym już psiałem parę razy jest po prostu śmieszne... To już nie jest kwestia gustu B)

xXx-Karcia-xXx
31.05.2009, 18:27
Chyba nie jest taka zła jak ją opisujecie ... Chciałam ją kupić ale jak przeczytałam co piszecie to sie jeszcze zastanowie . :/

claudia_o
31.05.2009, 18:37
Do Altarii:

Niestety, ale nie tylko u Ciebie tryb 1 mało różni się od 3. Tak już po prostu jest... :( Wiele razy był poruszany ten temat i większość zalicza go do jednej z większych wad...

Do xXx-Karcia-xXx:

Moim zdaniem gra jest fajna i lepsza od dwójki. Ja ją kupię, ale może jak wyjedzie jakiś dodatek to kupię jego i podstawę ;)

bigkar
31.05.2009, 19:08
Zupełnie nie rozumiesz tego co piszę. Cały czas próbuję uświadomić Ci, że simsy nigdy nie były dokładnym odzwierciedleniem rzeczywistości, od zawsze były trochę nierealne, trochę bajkowe i takie właśnie mają być.


OK. Konczmy to bo krecimy sie w kolko. To nie ja tylko Maxis twierdzil ze TS ma byc "symulatorem zycia" a symulator jak sama nazwa wskazuje.... :)

Co do od 7 lat czy do 7 lat to juz sobie odpuszczam... Bez wzgledu na to od ilu lat, jesli chce sie brac pieniadze i w tym celu robi sie akcje reklamowa, to powinno sie mowic prawde a nie obiecywac gruszki na wierzbie. Gdyby ktoras tam wersja nie "wyciekla" to do samej daty premiery moznaby wciskac co sie chce bo "demo" jakos bardzo rozpowszechniane i rozreklamowane nie bylo. Nic dziwnego, nie ma sie czym chwalic.

Faktem jest, ze poza bardzo drobna kosmetyka TS3 to TS2 z nowym ekranem startowym, z obcietymi mozliwosciami (przedmioty, interakcje), z bugami (kamiera, pojazdy, predkosc gry).
Faktem jest, ze nie poprawiono nawet bledow TS2, ze opowiadano bzdury od dwoch lat, ze sa tylko dwie zmiany (kreator i miasto), przy czym to drugie to zmiana zalosna (budynki ktorych wnetrza nie widac). Te same dokladnie animacje, te same pojazdy, te same (tyle ze mniej) przedmioty. Wymieniac mozna dlugo jak chocby zaslony do okien (mam dwie sypialnie i obie sa blizniaczo podobne oprocz kolorow, bo niby czym je urozmaicic).
Jest to gniot, i nie dlatego, ze nie da sie w to grac, czy bardzo zle wyglada. Po prostu... szumne zapowiedzi i nic wiecej. Gra sprzed dwoch lat. Jedyny filmik jaki pojawil sie ze strony Maxisa to oslawiona prezentacja nowego kreatora simow. Nie dziwie sie, nic wiecej do pokazania nie ma, a i ten kreator jest przereklamowany.

Kiedy zainstalowalam gre i z corka usiadlysmy po raz pierwszy (i nie wazne czy to wersja beta , alfa czy co tam innego), moja mala zapytala "to one sa te same ?".

--------------
to z Merlina:
* The Sims 3 144 zł
* The Sims 3 Edycja Kolekcjonerska 249 zł TYLKO U NAS !
------------------------

Pewnie rodzice zaplaca za to, bo dziecko chcialoby miec, a pozniej zaplaca za dodatki online.

I wszyscy beda uczyc takich jak ludzie z Maxisa czy tam z EA, ze mozna kotlet odgrzac po raz czwarty i tez za to ktos zaplaci (cos jak wieczna Barbie, doda sie nowego kucyka i nastepne swieta z glowy). Zreszta pogloski o TS4 juz z Maxisa wyszly. Strach sie bac jakie to nowosci za trzy , cztery lata sie pojawia.

A co do dodatkow MAxisa. Powiem tak, gdyby nie osoby tworzace dodatki w sieci (mysle o przedmiotach, nie rozszerzeniach), to TS2 tez byloby szare. Bo Maxisowskie byly....

Co do por dnia juz sie pokajalam, nie mam akurat popiolu do posypania glowy. Dla mnie to niezauwazalna kosmetyka, zwlaszcza ze w wiekszosci przypadkow gra idzie w tedy na "trzeciej predkosci".

Reasumujac :
-te same simy (tak samo wygladajace), jedynie zroznicowane twarze , poza tym klony.
- dokladnie te same animacje przeniesione z TS2
- te same pojazdy wozace do pracy, taksowki itd jak w TS2
- sklonowany (baardzo podobny) interfejs
- te same meble (z tym ze o wiele mniej niz w TS2)
- te same animacje interakcji co w TS2, z tym ze interakcji mozliwych jakby mniej (choc z kolei doszly te niby specjalne, jednak polegaja na tym, ze gdy sim jest perfekcjonista, to jedyna interakcja to krytyka drugiego sima, jego niedbalstwa itd)
- system ustalania osobowosci (cechy) to legenda podobna do mozliwosci kreatora (mozna wybrac 5 cech z podobno wielu. Po pierwsze wiele ich nie ma a po drugie jedne wykluczaja mozliwosc wybrania innych z racji ze sa swym zaprzeczeniem).
-nagrody zyciowe sa inne niz te w TS2 ale zasada dokladnie ta sama (w SimPE pod TS2 moglam sobie zrobic lepsze zawody(profesje) i nagrody niz tez podstawki TS3). Czyli pomysl zerzniety z TS2 z innymi ikonkami. Tak zwane "okazje"...jest ich kilka i mojej simce powtarzaly sie po 2-3 razy zanim osiagnela maximum w karierze.
-co prawda simy juz nie odkladaja talerza na ziemie gdy napotkaja przeszkode, ale jak dawniej musza stanac "frontem" do interlokutora :) Znaczy to, ze gdy przestawisz skrzynke pocztowa powiedzmy w naroznik ogrodka, to sim ktory przyjdzie w odwiedziny pojdzie sie tam ustawic (w 95% przypadkow). Nadal nie potrafia razem wejsc po schodach. Nadal tancz razem nie znaczy razem.
-jedno miasto (nie ma dla mnie znaczenia czy bedzie mozna sciagnac nastepne po rejestracji) Plyte kupujesz w sklepie i nie ma obowiazku posiadania dostepu do sieci. W TS2 byly 3, a moglas stworzyc wlasne.
-eksport parceli itp z TS2
-mozliwosc edytowania parceli...nastepna nieprawda, mozna zmienic status parceli i ja przeiesc, nie mozna zmienic jej rozmiaru, laczyc parceli itp. W efencie bedziesz mial sima ktory zarobil 300 tysiecy i nadal ma ten sam domek wcisniety w maly ogrodek z malym basenikiem. Tak wiec granice parceli nadal sa swiete.

mozna wymieniac dalej.

Nie pisze tego by powiedziec komus "nie kupuj TS3" albo "kup TS3". Uwazam ze powinno sie wydawac pieniadze wiedzac na co sie je wydaje a nie w ciemno.
Co do dodatkow jeszcze. Ciekawa jestem co z ludzmi z malych miasteczek albo wsi (znam wielu takich) ktorzy nie maja internetu. Bo rozumiem ze dla nich ta "podstawka" to koniec, wersja finalna (jesli o dodatki chodzi).

Pozdrawiam raz jeszcze :)

bigkar
31.05.2009, 19:09
Do Altarii:

Niestety, ale nie tylko u Ciebie tryb 1 mało różni się od 3. Tak już po prostu jest... :( Wiele razy był poruszany ten temat i większość zalicza go do jednej z większych wad...

Do xXx-Karcia-xXx:

Moim zdaniem gra jest fajna i lepsza od dwójki. Ja ją kupię, ale może jak wyjedzie jakiś dodatek to kupię jego i podstawę ;)

A tryb czwarty nie jest faktycznie przyspieszeniem a jedynie przyspiesza gre do nastepnej zadanej szybkosci, po czym przechodzi w tryb 3.

Pozdrawiam

Altaria
31.05.2009, 19:15
Ech, miałam nadzieję że to wina mojego komputera i jego braków (tak jak to że w bardziej zaludnionych lokacjach się wyłączał a dom mojej simki przy każdym powrocie do niego wczytywał się od nowa), tym bardziej że nie podejrzewałam że Maxis popełni tak poważny błąd w czymś, co w Simsach 1 i Simsach 2 działało jak złoto... Pewnie i tak kupię, ale entuzjazm jakoś mi nagle skrajnie opadł...

słoneczko
31.05.2009, 20:57
podobno jeżeli kobieta rodzi to rodzi w szpitalu

dżin.
31.05.2009, 21:25
nie podobno tylko tak ! Ale jest jedna wada nie można patrzeć, jak ona rodzi

andonezja
31.05.2009, 22:52
nie podobno tylko tak ! Ale jest jedna wada nie można patrzeć, jak ona rodzi
:|


wg mnie czas 'superszybki' jest niewiele wolniejszy od odpowiednika w dwójce, a przynajmniej nie zauważam tutaj problemu :?
z wad, denerwuje mnie ogromne uproszczenie jakim jest brak wglądu do wnętrz budynków publicznych, mała ilość dekoracji i tragiczne fryzury damskie :{

natomiast te rozwalające się męskie trampeczki są moją absolutną miłością <3

Agnes2704
31.05.2009, 23:15
Nie wiem, czy ktoś spotkał się z "czymś" takim, dałam opcje oglądaj telewizje dla dzieci i tak to wyglądało... :

http://i44.************/14ul7wn.jpg

http://i43.************/14iom55.jpg

Fatalny błąd...

andonezja
31.05.2009, 23:21
hahaha co to za paskudy :u u mnie tak nie jest

natomiast! przyszła mi raz opiekunka do dziecka, wzięła malucha na ręce, ja ją zaprosiłam do domu, żeby po pracy została, pogadała ze mną trochę i wróciła do domu.. z dzieckiem na rękach. słowem, ukradła mi dzieciaka, bo mieszka gdzieś poza miastem i nie mam jak go odzyskać ;P i weź tu ufaj ludziom..

Irbis
01.06.2009, 14:33
hahaha co to za paskudy :u u mnie tak nie jest

natomiast! przyszła mi raz opiekunka do dziecka, wzięła malucha na ręce, ja ją zaprosiłam do domu, żeby po pracy została, pogadała ze mną trochę i wróciła do domu.. z dzieckiem na rękach. słowem, ukradła mi dzieciaka, bo mieszka gdzieś poza miastem i nie mam jak go odzyskać ;P i weź tu ufaj ludziom..
Może tam działają jakieś złe moce. Mi zginęła cała rodzina, Tobie skradziono dziecko a dzieci Agnes2704 wyglądają jak kosmici ... podejrzane :P

A teraz kolejne zalety gry jakie odkryłam.

Moja simka ma pragnienie życiowe "Doskonały ogród", co oznacza, że chce zasadzić i zebrać osiem doskonałych warzyw lub owoców. Do tej pory nasadziłam naprawdę wiele roślin, niektóre z owoców i warzyw kupionych w sklepie, a niektóre z nasion znalezionych w różnych miejscach w miasteczku. Udało mi się także zdobyć nasiono rośliny śmierci, którą spotkać można na cmentarzu. Widziałam też dziwną roślinę na terenie instytutu naukowego, ale nie mogę utrafić na moment gdy dojrzewa i ktoś zrywa owoce nim uda się to mojej simce. Tak czy inaczej roślin w ogrodzie jest naprawdę dużo i są różne. Jakież więc było moje zdziwienie, gdy w dzienniku umiejętności spostrzegłam, że to jeszcze nie wszystkie możliwe do zasadzenia rośliny :)
Podczas wykorzystywania jednaj spośród wielu różnych okazji, jakie trafiają się simce, dowiedziałam się o dwóch gatunkach warzyw, które sadzi się produktów, których w życiu nie podejrzewałabym, że coś z nich wyrośnie :P
Uprawa roślin jest fascynująca, to zupełnie coś innego niż w TS2. Nie wystarczy podlewać rośliny i wyrywać chwasty, aby uzyskać najlepszy gatunkowo owoc. Rośliny trzeba sadzić na nowo, jeśli chcemy, aby były doskonałe. Pomimo wiecznego lata rośliny obumierają po jakimś czasie i trzeba sadzić nowe.
Do tego, gdy już sim nauczy się radzić sobie z roślinami, to można na tym całkiem nieźle zarobić. Moja simka nawet rzuciła pracę bo na owocach i warzywach zarabia więcej :D

Ponieważ moje simy w większości uwielbiają mieć swój ogródek, bardzo cieszy mnie, że zostało to tak doskonale urozmaicone.
Z resztą nie tylko to.

Ostatnio odkryłam także, ja wiele jest różnych interakcji. Oczywiście nie od razu, bo sim nie ma za bardzo o czym rozmawiać z innym simem, którego zna powierzchownie. W miarę jak simy się poznają interakcji jest coraz więcej. Jeszcze więcej gdy mają podobne zainteresowania. Naturalnie muszą być też w odpowiednim nastroju do rozmowy.

Okazje są doskonałym sposobem na rozwinięcie umiejętności lub przyspieszenie awansu, a także na poprawienie swoich relacji z szefem i współpracownikami. Gram kilkoma rodzinami i żadnemu simowi okazje się nie powtarzały, co oznacza, że jest ich naprawdę dużo i że są zróżnicowane.

Jest mnóstwo nowości, które urozmaicają grę i żeby nie zauważyć różnic pomiędzy TS3 a TS2 trzeba być naprawdę ślepcem, albo trzeba bardzo nie chcieć dostrzec tych wszystkich nowości.
-----------------------------

bigkar odnośnie tego (http://forum.thesims.pl/showpost.php?p=1034799&postcount=115) posta, mam tylko jedno pytanie:
Wczoraj pisałaś, że nie grasz w The Sims 3, więc zastanawia mnie, na jakiej podstawie wysnuwasz zawarte w nim wnioski?
Dlaczego w to gram ? Ano nie gram.

Björk
01.06.2009, 14:56
Bardzo spodobała mi się wymiana zdań pomiędzy Irbis i bigkar ;)
I każdej przyznaję rację :)
Dla mnie to jednak Simsy 2 pozostaną fenomenem.
Podobnie jak Irbis nie korzystam z dodatków stworzonych przez użytkowników, bo według mnie są w większości bardzo kiepskiej jakości, zresztą Maxis się postarał i do 2 zrobił całkiem dużo fajnych mebli i ozdób (brak jednak firanek ;))
W 3 podobają mi się wertikale, ale z kolei jest to dla mnie za mało. Co z tego, że można edytować tekstury mebli, jak ma się do wyboru raptem 3 fasony szafek kuchennych?
Niestety 3 mnie bardzo rozczarowała.
Rozumiem podejście Irbis, ale jednak mogli się bardziej postarać. Wiem, że kasę muszą na czymś zarabiać, ale jednak wielkim przegięciem jest to, że nie dali w podstawie pór roku chociażby. Pory dnia to zdecydowanie za mało... Chociaż gwiazdy na nocnym niebie wyglądają bardzo efektownie :)
Ten 4 tryb szybkości wg mnie jest akurat fajnym pomysłem, bo pozwala na przyspieszenie gry w nudnym momencie (np kąpiel w wannie) a po skończonym działaniu gra sama wraca na poprzednią prędkość i jeżeli wtedy odeszliśmy od kompa, to sim nam nie umiera.
Też jestem bardzo rozczarowana trybem edytora simów. Fakt, że wreszcie te ich twarze jakoś lepiej wyglądają i dopracowali coś co mnie przerażało w 2, że jak klikniesz jakiś kształt twarzy a później dobierzesz do niego inny nos to sim wyglądał jak potworek. W 3 tego nie ma. No i plusem jest to, że można zaprojektować po 3 ubrania każdego rodzaju. Ale zdecydowanie za mało fryzur i fasonów ubrań.

No i brak mi możliwości pływania w jeziorach i morzu.

bigkar
01.06.2009, 19:11
Bardzo spodobała mi się wymiana zdań pomiędzy Irbis i bigkar ;)
I każdej przyznaję rację :)
Dla mnie to jednak Simsy 2 pozostaną fenomenem.
Podobnie jak Irbis nie korzystam z dodatków stworzonych przez użytkowników, bo według mnie są w większości bardzo kiepskiej jakości, zresztą Maxis się postarał i do 2 zrobił całkiem dużo fajnych mebli i ozdób (brak jednak firanek ;))
W 3 podobają mi się wertikale, ale z kolei jest to dla mnie za mało. Co z tego, że można edytować tekstury mebli, jak ma się do wyboru raptem 3 fasony szafek kuchennych?
Niestety 3 mnie bardzo rozczarowała.
Rozumiem podejście Irbis, ale jednak mogli się bardziej postarać. Wiem, że kasę muszą na czymś zarabiać, ale jednak wielkim przegięciem jest to, że nie dali w podstawie pór roku chociażby. Pory dnia to zdecydowanie za mało... Chociaż gwiazdy na nocnym niebie wyglądają bardzo efektownie :)
Ten 4 tryb szybkości wg mnie jest akurat fajnym pomysłem, bo pozwala na przyspieszenie gry w nudnym momencie (np kąpiel w wannie) a po skończonym działaniu gra sama wraca na poprzednią prędkość i jeżeli wtedy odeszliśmy od kompa, to sim nam nie umiera.
Też jestem bardzo rozczarowana trybem edytora simów. Fakt, że wreszcie te ich twarze jakoś lepiej wyglądają i dopracowali coś co mnie przerażało w 2, że jak klikniesz jakiś kształt twarzy a później dobierzesz do niego inny nos to sim wyglądał jak potworek. W 3 tego nie ma. No i plusem jest to, że można zaprojektować po 3 ubrania każdego rodzaju. Ale zdecydowanie za mało fryzur i fasonów ubrań.

No i brak mi możliwości pływania w jeziorach i morzu.

Jesli firmie Maxis zalezaloby na stworzeniu czegos innego to nie robiliby duplikatu. TS2 byl rewolucja w stosunku do TS1 bo z 2D przeszlo na 3D (trojwymiar). Poniewaz nie da sie pociagnac tego dalej bo nie ma 4D, to tworzac cos nowego powinni chocby zmienic kompletnie animacje, interfejs, rozszerzyc mozliwosci interakcji itd itp. I dlatego jak juz pisalam, choc TS3 wygladaja dobrze (graficznie itp) to nie niosa zadnych zmian, sa kolejnym rozszerzeniem TS2 i jako taki powinny byc reklamowane i rozprowadzane. Przyznam, ze czekalysmy z moja mala na TS3, czasem xzytalysmy newsy i spodziewalysmy sie "nowych" simow....
I jak mi sie wydaje jutro (poniewaz od jutra gra wchodzi w stanach i na zachodzie) dowiemy sie ze w pudelkach jest dokladnie to co im "wycieklo".
Co do ubran... No mozna zaprojektowac po trzy... ale dla mnie lepsze bylo rozzwiazanie z kupowaniem ubran i mozliwosc posiadania dowolnej ilosci. Teraz moja simka ma pieniadze i gra stala sie kompletnie nudna, bo pracuje po nic, ma juz wszysto co jest dostepne w grze. Poza tym nadal jak w TS2 to co nalezy do sportowych mozna nosic kiedy sioe cwiczy, itp, itd... Nie rozumiem, czy tak trudno bylo zostawic decyzje graczom, w czym i kiedy sim chodzi ? Po prostu zerznieto to z TS2 i wszystko. I nie ma mozliwosci sprawic zeby simka nie przebierala sie automatycznie w/g decyzji Maxisa.

Pozdrawiam

Levkoni
01.06.2009, 19:57
[QUOTE=Björk;1035167
Podobnie jak Irbis nie korzystam z dodatków stworzonych przez użytkowników, bo według mnie są w większości bardzo kiepskiej jakości, zresztą Maxis się postarał i do 2 zrobił całkiem dużo fajnych mebli i ozdób (brak jednak firanek ;))
W 3 podobają mi się wertikale, ale z kolei jest to dla mnie za mało. Co z tego, że można edytować tekstury mebli, jak ma się do wyboru raptem 3 fasony szafek kuchennych?
W 3 tego nie ma. No i plusem jest to, że można zaprojektować po 3 ubrania każdego rodzaju. Ale zdecydowanie za mało fryzur i fasonów ubrań.

No i brak mi możliwości pływania w jeziorach i morzu.[/QUOTE]

Jak to 3 fasony mebli kuchennych? Jak dobrze pamiętam jest 5 rodzajów kompletów mebli kuchennych (każdy komplet to zwykła szafka, szafka "barowa" i szafka wisząca) a dla każdego mebla można oddzielnie zaprojektować tekstury (kilkanaście kategorii tekstu, a ich samych są setki). :) Z ubraniami też nie bardzo Cię rozumiem. Każdy ciuszek można tak samo edytować jak meble dobierając różne tekstury kreatorem stylu. Niektóre ciuchy składają się z kilku warstw np. tułów, rękawy, kołnierz i dodatkowe jakieś elementy i każdą z tych warstw można zaprojektować oddzielnie :) Dodatkowo dobieramy buty, dodatki, skarpety, rajstopy itp. :D

Björk
01.06.2009, 23:09
Nikogo się nie przekona na siłę :D
To jasne, że są osoby którym się 3 spodobała i takie których rozczarowała.
Należę do tych drugich, ale przyznaję, że cały czas gram :D

Nadine
02.06.2009, 06:39
sims3 jest ciekawe, tak generalnie, nie każdy sim jest taki sam etc. etc. aczkolwiek jest całkowicie rozczarowująca, jeżeli się spodziewało czegoś rewolucyjnego. maxis zrobił z tego bardziej rozbudowany dodatek do dwójki ze zmienioną grafiką, lekko zmienionym interfejsem, kilkunastoma nowymi interakcjami i możliwością włoczenia się po mieście (jaki jest tego sens, jeżeli wchodzić i widzieć naszego sima możemy jedynie w bibliotece i gdzieśtamjeszcze? już w dwójce, choć parcele publiczne ładowały się wieki, miało się do nich szeroki dostęp). Mogli zrobić mnóstwo rzeczy, możliwość układania własnych fryzur, robienia kilku rzeczy jednocześnie etc. etc. Mi ta gra wydaje się trochę ukrócona, jakby nieskończona. jeżeli wyszłaby ostatecznie w tym lutym, to nie wiem co to by było. Chyba, że zostawiają sobie to wszystko na kolejne 'rewolucyjne' The Sims 4/

Irbis
02.06.2009, 06:49
Björk Ja również nie mogę darować im braku pór roku. To i kilka innych rzeczy również mnie rozczarowały (na przykład rośliny podwórkowe w jednym kolorze z każdego gatunku, bez możliwości zmiany). Jednak, jak już pisałam, im dłużej gram, tym więcej odkrywam ciekawych rzeczy i zjawisk i jakoś zapominam o tych rozczarowaniach. Mam nadzieję, że zanim poznam dobrze podstawę pojawi się dodatek, który wprowadzi to czego mi brakuje (no i te firanki, czy oni tam nie mają firanek :P)

I nie chodzi mi o przekonywanie kogoś na siłę, ale o obiektywizm.

Nadine przecież takie rzeczy jak układanie fryzur w TS2 doszły w dodatkach. W podstawie można było jechać do miasta i kupić jedzenie i ciuchy. Były po dwie lub trzy parcele publiczne w każdej z okolic. Teraz mamy tylko podstawę, a chodzenie po mieście i brak ekranów ładowania jest czymś zupełnie nowym.
Ja osobiście nie odczuwam potrzeby wchodzenia do budynków, a na pewno śledzenie sima w pracy, w szkole czy w szpitalu jest zupełnie zbędne. W mieście spotyka się innych simów i poznaje się ich, można pograć w szachy lub załapać się na jakąś imprezę i wiele innych. Trzeba tylko chcieć :)

(...) to tworzac cos nowego powinni chocby zmienic kompletnie animacje, interfejs, rozszerzyc mozliwosci interakcji itd itp. I dlatego jak juz pisalam, choc TS3 wygladaja dobrze (graficznie itp) to nie niosa zadnych zmian, sa kolejnym rozszerzeniem TS2 i jako taki powinny byc reklamowane i rozprowadzane.
Możliwości interakcji są rozszerzone, a że Ty lecąc na maksymalnej prędkości i grając krótko, bo z tego co pisałaś to już nie grasz, nie zauważyłaś tego, to bardzo mi przykro. Pisałam wcześniej o rozszerzonych interakcjach.
Animacje w TS2 były podobne do tych z TS1, a w TS3 są podobne do tych z TS2. Nie wiem co złego w tym widzisz. Wile osób lubi animacje simów i po wprowadzeniu zupełnie nowych nie byłby to już te same simy.
Gra wnosi mnóstwo zmian, tylko Ty nie jesteś w stanie ich zauważyć, prawdopodobnie z powodów, które wymieniłam powyżej.

Co do ubran... No mozna zaprojektowac po trzy... ale dla mnie lepsze bylo rozzwiazanie z kupowaniem ubran i mozliwosc posiadania dowolnej ilosci. Teraz moja simka ma pieniadze i gra stala sie kompletnie nudna, bo pracuje po nic, ma juz wszysto co jest dostepne w grze. Poza tym nadal jak w TS2 to co nalezy do sportowych mozna nosic kiedy sioe cwiczy, itp, itd... Nie rozumiem, czy tak trudno bylo zostawic decyzje graczom, w czym i kiedy sim chodzi ? Po prostu zerznieto to z TS2 i wszystko. I nie ma mozliwosci sprawic zeby simka nie przebierala sie automatycznie w/g decyzji Maxisa.
Co do ubrań, to dla mnie jest to świetne rozwiązanie. To tak jakby posiadać dowolną ilość ubrań. Mając trzy do wyboru, można przez trzy dni ubierać sima inaczej, a czwartego dnia zajrzeć do szafy i wybrać ubrania na kolejne trzy dni. Nie wiem w czym widzisz problem. Z kupowaniem ubrań w TS2 to był koszmar, przynajmniej dla mnie. Żeby pojechać do miasta, trzeba było tracić sporo czasu czekając aż parcela publiczna się wczyta. Kupowałam więc dużo ubrań, żebym nie musiała ciągle zaglądać do sklepu. To było strasznie męczące. A swoją drogą, to pewna jestem, że gdyby zrobili to tak jak w TS2 to narzekałabyś, że i to "zerżnięto" z TS2.
Ciekawa jestem co masz na myśli pisząc, że Twoja simka ma wszystko co jest dostępne w grze. Jakoś nie chce mi się w to uwierzyć. Bo czy zebrała już wszystkie skały, jakie można znaleźć w okolicy? Czy wiesz jakie warzywa i owoce można hodować? Czy ma wszystkie gatunki ryb? Nie wydaje mi się.

Czytałam jeszcze raz Twój poprzedni post i jednak postanowiłam odnieść się do niego, bo jakoś nie mogę przejść obok niego obojętnie.
To nie ja tylko Maxis twierdzil ze TS ma byc "symulatorem zycia" a symulator jak sama nazwa wskazuje.... :)
Zdaje się, że nie zrozumiałaś mojej wypowiedzi, której fragment cytujesz nad powyższymi słowami. Pisałam tam o tym, że niezależnie od wszystkiego The Sims jest symulatorem życia. Bo symulacja ma to do siebie, że nie musi odzwierciedlać rzeczywistości kropka w kropkę. Naprawdę nie wiesz, co to symulator?
"demo" jakos bardzo rozpowszechniane i rozreklamowane nie bylo.
Z tego co wiem, nie było dema The Sims 3. W sieci pojawiło się coś o nazwie demo TS3, ale były to pliki z wirusami.
(mam dwie sypialnie i obie sa blizniaczo podobne oprocz kolorow, bo niby czym je urozmaicic).
To, że ktoś nie potrafi zrobić dwóch różnych sypialni, to nie jest wina twórców gry, ani samej gry, nie sądzisz? Mebli jest na tyle, że dwie sypialnie bez problemu mogą być zupełnie różne.
Jedyny filmik jaki pojawil sie ze strony Maxisa to oslawiona prezentacja nowego kreatora simow. Nie dziwie sie, nic wiecej do pokazania nie ma, a i ten kreator jest przereklamowany.
Na oficjalnej stornie gry The Sims 3 było i jest bardzo dużo filmików, w których pokazywano wiele elementów gry, nie tylko kreator tworzenia sima.
Pewnie rodzice zaplaca za to, bo dziecko chcialoby miec, a pozniej zaplaca za dodatki online.
O tym też już pisałam. Nikt nikogo nie zmusza do kupowania gry ani dodatków. Jeśli kogoś stać to kupi i to każdego indywidualna sprawa, na co wydaje zarobione przez siebie pieniądze. Jeśli ktoś kupi tą grę, to widocznie uzna, że warto. A Ci których nie stać, raczej nie kupią gry za 150 zł., nawet gdyby w Twoich oczach była tego warta.
A co do dodatkow MAxisa. Powiem tak, gdyby nie osoby tworzace dodatki w sieci (mysle o przedmiotach, nie rozszerzeniach), to TS2 tez byloby szare. Bo Maxisowskie byly....
Ja nie używałam dodatków z sieci (poza kilkoma rzeczami, których maxis nie chciał mi zrobić) i jakoś gra nie była dla mnie szara. Moje dwójkowe simy wiodły urocze życie i mieszkały w uroczych domach i tak samo będzie z simami trójkowymi. To, że nie wszystkim podobają się meble maxisa, to nie jest wada gry.
Dla mnie to niezauwazalna kosmetyka, zwlaszcza ze w wiekszosci przypadkow gra idzie w tedy na "trzeciej predkosci".
I to jest drugi, po kodach na kasę i dobry nastrój, czynnik sprawiający, że gracze tak naprawdę nie widzą gry.
te same animacje interakcji co w TS2, z tym ze interakcji mozliwych jakby mniej (choc z kolei doszly te niby specjalne, jednak polegaja na tym, ze gdy sim jest perfekcjonista, to jedyna interakcja to krytyka drugiego sima, jego niedbalstwa itd)
Bzdura.
system ustalania osobowosci (cechy) to legenda podobna do mozliwosci kreatora (mozna wybrac 5 cech z podobno wielu. Po pierwsze wiele ich nie ma a po drugie jedne wykluczaja mozliwosc wybrania innych z racji ze sa swym zaprzeczeniem).
Bzdura. No chyba, że dla kogoś ponad 80 cech charakteru to tak strasznie mało, i nie ma znaczenia to, że jeśli spośród tych 80 wybiera się tylko 5, to daje mnóstwo różnorodnych simowych osobowości. Jest też nieprawdą, że tak bardzo się wykluczają.

W grze naprawdę jest mnóstwo nowości, ale trzeba w nią naprawdę zagrać. Grając krótko i na trzeciej prędkości nie da się wiele zauważyć. I nie chodzi o to, czy Ty kogoś zachęcasz do tej gry czy zniechęcasz, ale chodzi o brak obiektywizmu jakim się wykazujesz pisząc tak wiele nieprawdziwych rzeczy na temat gdy. I sądzę, że wynikają one właśnie z tego, że nie poznałaś gry na tyle, by dostrzec pewne rzeczy, lub po prostu wyobrażałaś sobie zbyt wiele i teraz oczekujesz tych wspomnianych "gruszek na wierzbie".
Ponawiam pytanie: na jakiej podstawie wysnuwasz powyższe wnioski?
Dlaczego w to gram ? Ano nie gram.

bigkar
02.06.2009, 09:00
Björk
Możliwości interakcji są rozszerzone, a że Ty lecąc na maksymalnej prędkości i grając krótko, bo z tego co pisałaś to już nie grasz, nie zauważyłaś tego, to bardzo mi przykro. Pisałam wcześniej o rozszerzonych interakcjach.
Animacje w TS2 były podobne do tych z TS1, a w TS3 są podobne do tych z TS2. Nie wiem co złego w tym widzisz. Wile osób lubi animacje simów i po wprowadzeniu zupełnie nowych nie byłby to już te same simy.
Gra wnosi mnóstwo zmian, tylko Ty nie jesteś w stanie ich zauważyć, prawdopodobnie z powodów, które wymieniłam powyżej.


Co do ubrań, to dla mnie jest to świetne rozwiązanie. To tak jakby posiadać dowolną ilość ubrań. Mając trzy do wyboru, można przez trzy dni ubierać sima inaczej, a czwartego dnia zajrzeć do szafy i wybrać ubrania na kolejne trzy dni. Nie wiem w czym widzisz problem. Z kupowaniem ubrań w TS2 to był koszmar, przynajmniej dla mnie. Żeby pojechać do miasta, trzeba było tracić sporo czasu czekając aż parcela publiczna się wczyta. Kupowałam więc dużo ubrań, żebym nie musiała ciągle zaglądać do sklepu. To było strasznie męczące. A swoją drogą, to pewna jestem, że gdyby zrobili to tak jak w TS2 to narzekałabyś, że i to "zerżnięto" z TS2.
Ciekawa jestem co masz na myśli pisząc, że Twoja simka ma wszystko co jest dostępne w grze. Jakoś nie chce mi się w to uwierzyć. Bo czy zebrała już wszystkie skały, jakie można znaleźć w okolicy? Czy wiesz jakie warzywa i owoce można hodować? Czy ma wszystkie gatunki ryb? Nie wydaje mi się.

Czytałam jeszcze raz Twój poprzedni post i jednak postanowiłam odnieść się do niego, bo jakoś nie mogę przejść obok niego obojętnie.

Zdaje się, że nie zrozumiałaś mojej wypowiedzi, której fragment cytujesz nad powyższymi słowami. Pisałam tam o tym, że niezależnie od wszystkiego The Sims jest symulatorem życia. Bo symulacja ma to do siebie, że nie musi odzwierciedlać rzeczywistości kropka w kropkę. Naprawdę nie wiesz, co to symulator?

Z tego co wiem, nie było dema The Sims 3. W sieci pojawiło się coś o nazwie demo TS3, ale były to pliki z wirusami.

To, że ktoś nie potrafi zrobić dwóch różnych sypialni, to nie jest wina twórców gry, ani samej gry, nie sądzisz? Mebli jest na tyle, że dwie sypialnie bez problemu mogą być zupełnie różne.

Na oficjalnej stornie gry The Sims 3 było i jest bardzo dużo filmików, w których pokazywano wiele elementów gry, nie tylko kreator tworzenia sima.

O tym też już pisałam. Nikt nikogo nie zmusza do kupowania gry ani dodatków. Jeśli kogoś stać to kupi i to każdego indywidualna sprawa, na co wydaje zarobione przez siebie pieniądze. Jeśli ktoś kupi tą grę, to widocznie uzna, że warto. A Ci których nie stać, raczej nie kupią gry za 150 zł., nawet gdyby w Twoich oczach była tego warta.

Ja nie używałam dodatków z sieci (poza kilkoma rzeczami, których maxis nie chciał mi zrobić) i jakoś gra nie była dla mnie szara. Moje dwójkowe simy wiodły urocze życie i mieszkały w uroczych domach i tak samo będzie z simami trójkowymi. To, że nie wszystkim podobają się meble maxisa, to nie jest wada gry.

I to jest drugi, po kodach na kasę i dobry nastrój, czynnik sprawiający, że gracze tak naprawdę nie widzą gry.

Bzdura.

Bzdura. No chyba, że dla kogoś ponad 80 cech charakteru to tak strasznie mało, i nie ma znaczenia to, że jeśli spośród tych 80 wybiera się tylko 5, to daje mnóstwo różnorodnych simowych osobowości. Jest też nieprawdą, że tak bardzo się wykluczają.

W grze naprawdę jest mnóstwo nowości, ale trzeba w nią naprawdę zagrać. Grając krótko i na trzeciej prędkości nie da się wiele zauważyć. I nie chodzi o to, czy Ty kogoś zachęcasz do tej gry czy zniechęcasz, ale chodzi o brak obiektywizmu jakim się wykazujesz pisząc tak wiele nieprawdziwych rzeczy na temat gdy. I sądzę, że wynikają one właśnie z tego, że nie poznałaś gry na tyle, by dostrzec pewne rzeczy, lub po prostu wyobrażałaś sobie zbyt wiele i teraz oczekujesz tych wspomnianych "gruszek na wierzbie".
Ponawiam pytanie: na jakiej podstawie wysnuwasz powyższe wnioski?

No tak i kto tutaj nie rozumie... :) Pisalam wlasnie o tym, ze nie bylo dema i ludze byli a w Polsce sa oglupiani do teraz. Jak juz napisalam po dwoch dniach mam end game. Dokladnie moja simka ma wszystko, wszystkie umiejetnosci na 10 , wszystkie niezbedne nagrody, zarabiala (przed porzuceniem pracy) 2254 na godzine, gra jest nudna, a dom monotonny. Jesli to ma byc symulator zycia to moze byc i plastusiowaty pod warunkiem ze ma symulowac zycie plastusiow, a na pewno nie ma symulowac zycia simow (jakos nie znam takich stworzen). Co do znaczenia slowa symulator odsylam do slownika wyrazow obcych chocby.

Dzis mialam okazje zobaczyc niemieckie video z pelnej wersji gry (zrobione po ukazaniu sie TS3 przez jakas niemiecka firme reklamowa chyba). To jest to co mam na dysku. Dokladnie. Oczywiscie duzo sie tam mowi o TS3 community i dodatkach online (lol).

Jesli wiesz na co ja bym narzekala gdyby bylo tak jak mogloby byc, zatrudnij sie w cyrku moze jako jasnowidz. Ja jakos nie mam tego daru. Pisze co mi sie podoba lub nie podoba bo od tego jest to forum.

Co do Twojego obiektywizmu... mam nadzieje , ze znasz przynajmnej jakies tam dwa jezyki obce. Proponuje porownac moje i Twoje wypowiedzi do tych na stronach angielskich, niemieckich, rosyjskich i zobaczysz kto jest obiektywny a kto jest zaslepiony. Obawiam sie ze gdybys dostala TS2 w pudelku TS3 Twoje wypowiedzi bylyby tozsame.

Co do cech charakteru. Powtarzam. Zrob sobie sima z 10 poziomem charyzmy i wszystkie cechy Maxisa mozesz o kant pupy potluc. Podchodzisz swoim simem do innego dowolnego, kazesz sie powitac i w tym samym momencie masz dobrego przyjaciela, nawe jesli tamten to wredota itp (jak wynika z jego cech) ehhh. I nie ma szans zebys w dalszych kontaktach z tym simem zauwazyla wplyw tychze slynnych cech.

To ze dla Ciebie jesli jedna sypialnia jest zielona a druga pomaranczowa to znaczy ze sa rozne.. no coz przykro mi. Kup sobie do domu trzy komplety mebli do kuchni, pomaluj na rozne kolory i jest super.... Dla mnie nie. Po co kupujesz dziecku (jesli masz dzieci) rozne zabawki ? Myslac w ten sposob mozna kupic trzy takie same , pokolorowac i liczyc ze dziecko sie nie znudzi...

Nie chce mi sie pisac dalej. Polecam Ci czytanie innych postow uzytkownikow tutaj i na innych stronach.

Co do zerzniecia totalnego TS2, polecam poczytac dyskusje nad systemem plikow TS3 i roznicami w stosunku do TS2. Wystarczy poszukac na google.

No i jeszcze co do uzywania 3 szybkosci w grze... Ja nie rozumiem wtretu na temat kodow, chyba ze mowisz o sobie. Ja nie uzywam i nie potrzeuje tego zeby doprowadzic swego sima na maxa w ciagu dwoch dni (taki jest poziom trudnosci TS3). A co do wspomnianej predkosci, wedlug mnie nie da sie inaczej, bo to jest nuuuuudne. Bolesnie. Sim pieli ogrodek, zbiera owoce, robi obiad i jest wieczor (lol), i znowu siedzenie i czekanie az sie wyspi, kilka czynnosci i ....wieczor (czy tam sim zmeczony). Kapiel w wannie trwa....w nieskonczonosc, to nastepny "postep" tej gry. I znowu jakos nie ja jedna to zauwazam i o tym pisze... Byly nawet posty wyrazajace ndzieje ze w "pelnej wersji" to sie zmieni". Pelna wersja to to w co gracie.

Co do interakcji to sa okrojone a nie rozszerzone i albo nie pamietasz TS2 albo nie wiesz o czym piszesz. No chyba ze masz na mysli tzw. "specjalne" o ktorych pisalam. Moja simka ma az 3, perfekcjonistka, flirciara i cos tam jeszcze. No i faktycznie jedynie w "flirciara" jest kilka interakcji (tyle, ze tych ktore sa w "romantycznych). A jedyna roznica polega na tym, ze w "flirciara" nastepna interakcja pojawia sie szybciej niz w "romantyczne"

Ale nie tylko zniknelo duzo mebli, czesc interakcji, ale takze mozliwych do wykonywanych zawodow (i znowu odsylam do zachodnich forow). TS3 sa monotonne i jak napisalam, pod dwoch dniach mam end game. Wiec moge zrobic nastepnego sima i obejrzec to samo raz jeszcze. Jedna moja simka osiagnela pragnienie zyciowe w karierze artystycznej, druga w przestepczej, mialy te same powtarzajace sie "okazje do wykonania". Bo te okazje nie zaleza od kariery jaka wybierzesz tylko od umiejetnosci jakiej sie nauczysz. Czyli lecimy w kolko, gotowanie dla kogos, malowani 15 obrazow itp itd. Co do skal i szlifowanych na rozne sposoby kamieni mam ich caly "plecak" i nie wiadomo po co. Jedyne co mozesz z tym zrobic to popatrzec i podziwiac (lol). To co jest w nagrodach zyciowych to nie zadna "gablota", tylko pomocnik kolekcjonera. Cos jak filtr pokazujacy na podgladzie mapy skaly, owady, nasiona itd.

Tak wiec po tym czasie mam simke, ktora ma cale miasto przyjaciol, ma dom na parceli warty 120 000 (bez samochodu bo po co), Ma 322000 w kieszeni, nie pracuje juz (strata czasu), zarabia na malowaniu i pisaniu (honoraria). Ma menedzer nastrojnika, wiec co by komus nie pasowalo to sie uleczy. Ma mistrzostwo we wszystkich umiejetnosciach. Sprzety czyszcza sie same.Ma ten tam jakis przedmiot do zmian gruby-chudy (nadal z jednego metra ciety). Odwiedzila juz wszystkie mozliwe katy. No...jest urozmaicenie zwiazane se slynna skrzynka pocztowa Maxisa. Bo...przejscie obok skrzynki = wyjscie na zewnatrz :) Wiec sim idacy do ogrodu znajdujacego sie z boku domu, z basenu znajdujacego sie za domem, MUSI sie przebrac :) I.......nuda. Ciagle te same pragnienia....basen, ryby, gitara, tv...., kilka czynnosci i spac.... Bez wzgledu na wybrane cechy ciagle te same interakcje i te animacje z TS2...

Myslalam, ze znam znaczenie slowa "mozliwosci" ale po Twojej wypowiedzi jednak nie.... To jakie one sa te "mozliwosci" ktorych jest "duzo" w TS3. Mam na mysli takie ktorych nie znamy z TS2 ? Bo moze faktycznie cos przegapilam. Tylko mi prosze nie mow o poruszaniu sie po miescie :) Moze chodzi ci o te zadania do wykonania polegajace na tym, ze sim gdzies jedzie , wchodzi i znika a Ty siedzisz i patrzysz w ekran 10 minut i w pasek postepu ???. My tutaj rozmawiamy o czyms, nad czym sztab ludzi pracowal podobno przez minimum dwa lata. Mowimy o TS3 (nowej produkcji Maxisa).

Cos tam napisalac "Animacje w TS2 były podobne do tych z TS1, a w TS3 są podobne do tych z TS2. Nie wiem co złego w tym widzisz. Wile osób lubi animacje simów i po wprowadzeniu zupełnie nowych nie byłby to już te same simy. ". Ach to jednak maja byc te same simy ??? No to wlasciwie o czym ta dyskusja ? Bo coraz bardzie wyglada, ze o nowym kucyku Barbie. I sa to dwie rozne rzeczy "podobne" a tozsame. Podonbe oznacza nowe animacje , zmienione w stosunku do poprzednich , jednak w jakis sposob podobne do nich. Te z TS3 sa takie same jak w TS2. Nawet wiekszosc *****ow jest z TS2 (rozmowy miedzy simami itd).

Jak pisalam, kazdy decyduje jak chce. I powtarzam nie pisze tego zeby kogos przekonac lub zrazic. Takie mam odczucia...moje wlasne. Widze ze sa osoby ktorym TS3 sie podoba i takie ktorym nie i bardzo dobrze. A forum jest od wypowiadania sie. Co do roznic pomiedzy TS2 i TS3 moze zrob sobie liste, po lewej co zniknelo a po prawej "nowosci" wnioski rzuca sie w oczy same.

Nawiazujac jedynie do tego tematu... Kiedys gralam w Diablo I, pozniej wyszlo Diablo II. I wtedy tez pisalismy na podobnym forum na temat roznic itd. Ot po prostu zeby porownac opinie i podjac jakas decyzje. Tyle ze DII i DI to dwa rozne swiaty, jak TS1 i TS2. Dodatek do TS2 pod nazwa TS3 bedzie moim zdaniem dyskutowany krotko. Moze byloby inaczej gdyby nie piana bita przez producenta od dluzszego czasu. I patrzac na TS3 naprawde nie jestem w stanie zrozumiec powodu przesuniecia terminu z lutego na czerwiec... Co panom z Maxisa zajelo tyle czasu ? Gdzie te "rewolucyjne" zmiany i rozwiazania ? Kreator simow ? No juz probuja nad nim pracowac ludzie tworzacy mody do gry. Czyli nie jestem osamotniona :P

Co do mnie, nie kupie TS3, poczulabym sie wtedy jakbym oklamywala sama siebie. A moja corcia tez juz sie nie domaga "nowych" simow...

Pozdrawiam.

Levkoni
02.06.2009, 09:04
Z tego co widzę, to bigkar strasznie kręci noskiem :) A dla wszystkich tych co narzekają na parcele publiczne. Te co są, do których nie da się wejść to są MIEJSCA PRACY. Nie są to normalne parcele publiczne, jak pamiętacie od początku simów nie można było śledzić ich w pracy, tak też jest teraz. A to, że można tam kupować, jeść czy coś to jest po prostu dodatkowe, żeby te parcele służyły czemuś więcej. Tak jak w TS2 mamy kilka zaledwie parcel do których można wejść. A ktoś napisał, że bardzo mu brakuje tych parcel normalnych. Chcę zaznaczyć, że takie pojawiły się dopiero w NŻ, tak więc trzeba czekać... :D

Nadine
02.06.2009, 09:36
(...)
Nadine przecież takie rzeczy jak układanie fryzur w TS2 doszły w dodatkach. W podstawie można było jechać do miasta i kupić jedzenie i ciuchy. Były po dwie lub trzy parcele publiczne w każdej z okolic. Teraz mamy tylko podstawę, a chodzenie po mieście i brak ekranów ładowania jest czymś zupełnie nowym.
Ja osobiście nie odczuwam potrzeby wchodzenia do budynków, a na pewno śledzenie sima w pracy, w szkole czy w szpitalu jest zupełnie zbędne. W mieście spotyka się innych simów i poznaje się ich, można pograć w szachy lub załapać się na jakąś imprezę i wiele innych. Trzeba tylko chcieć :)


Układanie fryzur w dodatkach? eee? masz na myśli ściąganie dodatków z internetu? nie każdy ma dostęp do sieci. ja mówiłam o dobieranie sobie grzywki osobno, regulowanie długości włosów, etc. wtedy faktycznie te simsy byłyby jedyne w swoim rodzaju, a tak to używam dwóch fryzur na zmiane, bo reszta jest okropna.

Ok, ale w nocnym życiu dochodziły już knajpy, kluby, restauracje, imprezy. Sims3 to owszem, podstawa, ale kontynuacja znanej już gry, więc nie rozumiem, dlaczego nie mieliby tego dawać w podstawie, za którą liczą sobie ~150pln. Będziemy płacić pieniądze za wyszczuplone Simsy2 z lepszą grafiką (zresztą zależy jak na to patrzeć) i z możliwością zbierania ośmiu rodzajów robali i dziesięciu rodzajów kamieni, a bez tak podstawowych rzeczy, jak nocne kluby, restauracje, dyskoteki, w których WIDZISZ CO ROBI TWÓJ SIM? Teraz, gdy można swobodnie chodzić po mieście, bez zbędnego ładowania miejsca te powinny być szeroko dostępne. W sumie to pewien krok w tył dla Maxisa.

To samo z pracą, czy szkołą. W sims1 nie było nic widać, w sims2 nie było nic widać, skoro sims3 jest rewolucją, praktycznie oddzielną grą, dlaczego opcja ta jest niedostępna? Simsy to już nie ciemnota, nie są już ludzikami uwięzionymi na jednej parceli, ale mogą się swobodnie poruszać po mieście. Tylko po co, jak nic nie widać? Możesz posiedzieć u sąsiada, w parku, czy na plaży, gdzie ponadto nie można się kąpać. Na tym koniec

W simsach2 fenomenem były pory roku, które stały się faworyzowanym dodatkiem. Dlaczego nie dali tego w podstawie sims3?

U mnie pierwszy zachwyt trójką już minął, jest ok, ale nie rewelacja. Czas to największe zło. Moje simy śpią, na 4 czasie, idę do kuchni po obiad, wracam, one śpią dalej, uhh. Nie przelatuje całej gry na 3, czy 4 czasie, ale nie mam zamiaru wpatrywać się w śpiące simsy godzinami, bo dzień zlatuje szybko, a wszystkie interakcje, jak rozmowy etc. trwają strasznie krótko w stosunku do mycia toalety, kąpieli, czy choćby gotowania.

Björk
02.06.2009, 10:24
Z tego co widzę, to bigkar strasznie kręci noskiem :) A dla wszystkich tych co narzekają na parcele publiczne. Te co są, do których nie da się wejść to są MIEJSCA PRACY. Nie są to normalne parcele publiczne, jak pamiętacie od początku simów nie można było śledzić ich w pracy, tak też jest teraz. A to, że można tam kupować, jeść czy coś to jest po prostu dodatkowe, żeby te parcele służyły czemuś więcej. Tak jak w TS2 mamy kilka zaledwie parcel do których można wejść. A ktoś napisał, że bardzo mu brakuje tych parcel normalnych. Chcę zaznaczyć, że takie pojawiły się dopiero w NŻ, tak więc trzeba czekać... :D

A mi się podobają te budynki będące "miejscami pracy" ;)
Może i nie można sima śledzić w trakcie roboty, ale budyneczki są wykonane porządnie i jednak jakaś nowość, bo wreszcie wiadomo, gdzie sim pracuje :)
Poza tym mam kilku simów, którymi gram i fajne jest to, że jednak czasami można poobserwować ich pracę, np. policjant grzebie w śmietnikach i przepytuje, by zdobyć awans, a gwiazda muzyki musi dawać koncerty by poprawić swoją ocenę w pracy.
Chociaż przyznaję trochę racji bigkar, że zbyt łatwo różne rzeczy można osiągnąć.
Już mam chyba trzy kariery zaliczone na maxa.

Björk
02.06.2009, 11:14
ogolnie, jedyny plus z calej gry to tworzenie simow. fryzury to po prostu cud <3 ale nic poza tym nie ma. jak w ts2 mozna bylo calkowicie zmieniac nosy, podbrodki, usta itp. powiekszac, zmiejszac, zwezac, rozjezdzac, to tutaj nic sie nie da. no i to mi przeszkadza, bo ja sie uwielbialam bawic w edytowanie. dalej, brakuje mi warsztatu ;__;

Ale jak się klika przy wyborze poszczególnych części twarzy to można wszystko zedytować. Tylko trzeba przejść na inną zakładkę, a można podwyższać kości policzkowe, ustalać szerokość i kształt oczu, nosa, uszu, brody, szczęki itp. Tylko brwi mnie drażnią, bo zawsze wyglądają tak samo :(

Irbis
02.06.2009, 11:22
Jesli wiesz na co ja bym narzekala gdyby bylo tak jak mogloby byc, zatrudnij sie w cyrku moze jako jasnowidz. Ja jakos nie mam tego daru. Pisze co mi sie podoba lub nie podoba bo od tego jest to forum.
Podstawą do wysunięcia takiego wniosku, było Twoje narzekanie na wszystko, co jest "zerżnięte" z TS2. Więc nie trzeba być jasnowidzem, aby snuć takie przypuszczenia.

Co do Twojego obiektywizmu... mam nadzieje , ze znasz przynajmnej jakies tam dwa jezyki obce. Proponuje porownac moje i Twoje wypowiedzi do tych na stronach angielskich, niemieckich, rosyjskich i zobaczysz kto jest obiektywny a kto jest zaslepiony. Obawiam sie ze gdybys dostala TS2 w pudelku TS3 Twoje wypowiedzi bylyby tozsame.
A więc i Ty możesz pracować w cyrku jako jasnowidz, skoro wiesz, że jestem tak zaślepiona, że nie zauważyłabym różnicy, gdybym w pudełku TS3 dostała TS2.
Czy taka złośliwość pomaga Ci w jakiś sposób? Bo jakoś nie widzę podstaw do tego, żebyś mogła oceniać mnie w ten sposób.

To ze dla Ciebie jesli jedna sypialnia jest zielona a druga pomaranczowa to znaczy ze sa rozne.. no coz przykro mi.
Napisałam wyraźnie, że w grze jest wystarczająco mebli, aby dwie sypialnie mogły różnić się od siebie i raczej nie miałam na myśli różnorodności kolorystycznej.

Reszty nawet nie chce mi się komentować. Nie rozumiesz w ogóle co piszę, odnosisz się do moich słów zmieniając ich sens.
Zmęczyła mnie ta dyskusja, a Twoje złośliwe komentarze wybiegające nieco poza temat, zupełnie zniechęciły mnie do dalszego prowadzenia tej rozmowy.

Pozdrawiam.
------------------------------

Układanie fryzur w dodatkach? eee? masz na myśli ściąganie dodatków z internetu? nie każdy ma dostęp do sieci. ja mówiłam o dobieranie sobie grzywki osobno, regulowanie długości włosów, etc. wtedy faktycznie te simsy byłyby jedyne w swoim rodzaju, a tak to używam dwóch fryzur na zmiane, bo reszta jest okropna.
Przepraszam, źle Cię zrozumiałam. Kiedy napisałaś "Mogli zrobić mnóstwo rzeczy, możliwość układania własnych fryzur, robienia kilku rzeczy jednocześnie etc. etc." sądziłam, że chodzi Ci o to, że mogli robić to simowie w TS2 i skojarzyłam zmianę fryzury w salonie fryzjerskim z Własnego Biznesu :)

Ok, ale w nocnym życiu dochodziły już knajpy, kluby, restauracje, imprezy. Sims3 to owszem, podstawa, ale kontynuacja znanej już gry, więc nie rozumiem, dlaczego nie mieliby tego dawać w podstawie, za którą liczą sobie ~150pln.
Dlatego, że oni na tym zarabiają. Gdyby w podstawie TS3 skumulowali same najlepsze rzeczy z TS2 i dodatków, to co niby dawaliby w dodatkach do trójki? Byłoby więc spore ryzyko, że ludzie nie kupowaliby dodatków, a oni nie zarobiliby pieniędzy. Niestety takie czasy, że pieniądz bierze górę nad niemal wszystkim :(

To samo z pracą, czy szkołą. W sims1 nie było nic widać, w sims2 nie było nic widać, skoro sims3 jest rewolucją, praktycznie oddzielną grą, dlaczego opcja ta jest niedostępna?
A jak to sobie wyobrażasz? Z całym szacunkiem, ale nie pojmuję tej potrzeby patrzenia co sim robi w szkole czy w pracy. Dla mnie jakoś mało interesujące wydaje się patrzenie przez osiem godzin jak sim siedzi w szkolnej ławce, albo za biurkiem na komisariacie. W moim odczuciu, byłoby to zbędne zawalanie gry.

U mnie pierwszy zachwyt trójką już minął, jest ok, ale nie rewelacja. Czas to największe zło. Moje simy śpią, na 4 czasie, idę do kuchni po obiad, wracam, one śpią dalej, uhh. Nie przelatuje całej gry na 3, czy 4 czasie, ale nie mam zamiaru wpatrywać się w śpiące simsy godzinami, bo dzień zlatuje szybko, a wszystkie interakcje, jak rozmowy etc. trwają strasznie krótko w stosunku do mycia toalety, kąpieli, czy choćby gotowania.
Simy śpią dość długo, ale w tym czasie można przeglądać ich marzenia i okazje, umiejętności jakie zdobyli. Jeśli ma się kilkuosobową rodzinę, naprawdę jest co robić w tym czasie.
Co do szybkich rozmów i wolnego mycia się czy gotowania, to uważam, że jest to zgodne z rzeczywistością. Jeśli chcesz przeciągnąć rozmowę możesz wybierać spośród różnych opcji i rozmowa może trwać nawet pół dnia, jeśli taką masz ochotę:) Kąpiel nam ludziom też zajmuje sporo czasu, podobnie jak gotowanie. I każdy kto przyrządza obiady wie, że im wymyślniejsza potrawa tym dłużej trwa jej przygotowanie.

Mamełe
02.06.2009, 11:26
Ja się nie dziwię, ze nie ma pór roku i pogody :D Z tego co mi sie wydaje, to był najbardziej "kasowy" dodatek do TS2. Z marketingowego punktu widzenia, to byłby tzw. strzał w stopę.

Nie grałam jeszcze, ale cieszę się, ze dali samochody, sufity juz w podstawie :)

BTW juz nie moge sie doczekac az zainstaluje sobie w pracy i bede obserwowac jak simy same sie rozwijaja :)

menowa
02.06.2009, 11:52
Ja nie kupię sobie TS3.
Powiem szczerze że jeszcze kilka tygodni temu nocami rozmyślałam o simsach 3. Myślałam sobie, że skoro między TS1 a TS2 był taki skok to tak samo będzie między TS2 s TS3 i aż nie potrafiłam sobie tego wyobrazić.
Planowałam już przystosowanie mojego kompa aby uciągnoł grę, myślałam też nad tym aby usunąć całe sims 2 i skupić się wyłącznie na TS3.
Moja mania szybko minęła. Oficjalnej premiery jeszcze nie było a ja już z każdej strony słyszę, czytam negatywne opinie na temat gry.
Nie grałam TS3, ale sporo się już naczytałam. Przeraża mnie wolno upływający czas. Okej, rozumiem że np gotowanie obiadu trwa w rzeczywistości długo, ale to jest gra a nie rzeczywistość.
Jakoś nie przekonuje mnie ta gra. Zostanę przy TS2. Kupie sobie jakiś dodatek i będę miała urozmaicenie.

Irbis
02.06.2009, 12:14
Moja mania szybko minęła. Oficjalnej premiery jeszcze nie było a ja już z każdej strony słyszę, czytam negatywne opinie na temat gry.
Nie grałam TS3, ale sporo się już naczytałam. Przeraża mnie wolno upływający czas. Okej, rozumiem że np gotowanie obiadu trwa w rzeczywistości długo, ale to jest gra a nie rzeczywistość.
Jakoś nie przekonuje mnie ta gra. Zostanę przy TS2. Kupie sobie jakiś dodatek i będę miała urozmaicenie.
Pozytywne opinie, jak sądzę są dla Ciebie niewidzialne :)

Wiesz, Ja polecam Ci nie przejmować się tak opiniami ludzi, których nie znasz, o których nie wiesz jakie są ich gusta i upodobania (mówię tu także o sobie). Nieważne czy opinia o grze jest pozytywna czy negatywna, trzeba ją brać z przymrużeniem oka, bo najlepiej przekonać się samemu. I na Twoim miejscu spróbowałabym zagrać, może u koleżanki, brata, siostry, jeśli oczywiście trafi się taka możliwość. I wtedy przekonasz się, czy Tobie gra odpowiada, czy nie :)
Opierając się na cudzych wrażeniach z gry, nigdy nie przekonasz się, jakie byłby Twoje wrażenia.

Björk
02.06.2009, 12:18
Irbis - mądre słowa :D
Mi się niby gra nie podoba i wg mnie ma więcej minusów niż plusów, aczkolwiek jakoś dziwnie cały czas gram i sobie kupię ;)
Ot tak, do kolekcji :D

Levkoni
02.06.2009, 12:55
A mi się podobają te budynki będące "miejscami pracy" ;)
Może i nie można sima śledzić w trakcie roboty, ale budyneczki są wykonane porządnie i jednak jakaś nowość, bo wreszcie wiadomo, gdzie sim pracuje :)
Poza tym mam kilku simów, którymi gram i fajne jest to, że jednak czasami można poobserwować ich pracę, np. policjant grzebie w śmietnikach i przepytuje, by zdobyć awans, a gwiazda muzyki musi dawać koncerty by poprawić swoją ocenę w pracy.
Chociaż przyznaję trochę racji bigkar, że zbyt łatwo różne rzeczy można osiągnąć.
Już mam chyba trzy kariery zaliczone na maxa.

Nie, no mi też podobają się te budynki karier. Nie przeszkadza mi, że nie można wejść, bo wiem, że w którymś dodatku będą normalne parcele publiczne. Ja zawsze skupiałem się na samym simie, na jego rozwoju, wychowaniu, życiu i nigdy nie korzystałem praktycznie z publicznych parcel. Teraz, jak nie ma okienek ładowania korzystam częściej z tego co jest bo sprawia mi to frajdę, że mogę sobie wyjść do parku, albo nad jezioro. A zwykłe sklepy i restauracje dojdą na 100, nie ma innej opcji. Ja myślę, że może już nawet w pierwszym dodatku.

Mamełe
02.06.2009, 14:16
A jeszcze z tego co widzialam na screenach, to wrocili do pomyslu z TS1 i krasnal ogrodowy jest ozywiony. Bardzo mnie to cieszy :)

xxxMadziaxxx
02.06.2009, 15:54
Ładna wymiana zdań ;-)

To ja jeszcze dodam, że już można "ściągać" dodatki do The Sims 3 -> http://www.thesims3.com/

O ile dobrze tu napisali, można zobaczyć jakie opcje będą przy tworzeniu sima. Na tej stronie, w zakładce "Giełda Wymiany -> Simowie" po lewej mamy wypisane te opcje. Po kliknięciu na "Zaawansowane" ('Giełda Wymiany' -> 'Simowie') mamy wypisane np. cechy charakteru :-)
[ http://www.thesims3.com/advancedSearch.html ]

Poza tym pytanie do osób które grały :-) Jak to jest z wybieraniem cech charakteru? Czy jest limit - czy można wybierać ile się zechce?

Björk
02.06.2009, 16:17
5 cech można wybrać.

Ellie
02.06.2009, 16:46
Agnes, o fuj :x
przez ciebie przeszła mi cheć na gre

Levkoni
02.06.2009, 17:50
A propos tych mebli już dostępnych na oficjalnej stronie TS3. Strasznie dużo ich tam! Ponad 120 jeżeli dobrze policzyłem! Szkoda, że każą sobie za ten luksus płacić, a przedmioty na prawdę interesujące! :(( Mogliby przynajmniej jeden z tych kompletów od razu do gry dołączyć!

menowa
03.06.2009, 07:10
Pozytywne opinie, jak sądzę są dla Ciebie niewidzialne :)
są widzialne, ale minusy wzięły u mnie górę i postanowiłam nie kupować tej gry.

I na Twoim miejscu spróbowałabym zagrać, może u koleżanki, brata, siostry, jeśli oczywiście trafi się taka możliwość

takiej możliwości niestety nie mam, dlatego opieram się na opiniach umieszczonych na forum.
Gdyby gra kosztowała o połowe mniej i nie musiałabym ładować mnóstwo pieniędzy w swój komputer aby tą grę uciągnoł to może kupiłabym ją sobie żeby samemu zobaczyć. Ale nie odczuwam na dzień dzisiejszy takiej potrzeby ...

Levkoni
03.06.2009, 08:54
są widzialne, ale minusy wzięły u mnie górę i postanowiłam nie kupować tej gry.



takiej możliwości niestety nie mam, dlatego opieram się na opiniach umieszczonych na forum.
Gdyby gra kosztowała o połowe mniej i nie musiałabym ładować mnóstwo pieniędzy w swój komputer aby tą grę uciągnoł to może kupiłabym ją sobie żeby samemu zobaczyć. Ale nie odczuwam na dzień dzisiejszy takiej potrzeby ...

To powinnaś zrobić to co wielu użytkowników przed zakupem gry... no nie chcę rozpowszechniać Jacka Sparrowa, ale jak to ma zadecydować o kupnie to czemu nie. Zobaczysz, pograsz i jak się spodoba kupisz. Ja sam zrobiłem tak i wiem, że kupię. :)

anaa4
03.06.2009, 13:09
A mi się nie podoba to że jest mało rodzai interakcji (przyjazne itp. ) i strasznie trudno jest zakochać się w nowo poznanym simie. Być może to nie problem ale moja simka szukając kogoś zawsze do siebie zniechęca.

Krimii
03.06.2009, 14:23
[b] anaa4 [b/]


Ustaw sobie "romantyczkę" w cechach. Łatwiej podrywa.

Pozdro,
Lidka

flauma
03.06.2009, 14:24
Interakcji jest mało , ale przecież podstawowa 2 też nie była powalająca! Nie wyobrazam sobie grac w sama podstawe bez dodatkow. tak samo bedzie z simsami 3 poczekamy i sie doczekamy kolejnego dodatku. Gdyby mieli tak wszystko do kupy zebrać to chyba tylko by na plytkach blu-ray ale to mało kto moglby sobie na nie pozwolic ;]

ultraviolence
03.06.2009, 14:26
A mi się nie podoba to że jest mało rodzai interakcji (przyjazne itp. ) i strasznie trudno jest zakochać się w nowo poznanym simie. Być może to nie problem ale moja simka szukając kogoś zawsze do siebie zniechęca.

Nie możesz od razu posyłać jej na "głęboką wodę". Po prostu najpierw staraj się, aby dobrze poznała danego sima, zanim zacznie z nim flirtować. Rozmowa, rozmowa i jeszcze raz rozmowa (ewentualnie małe ploteczki :P). Na nowo poznanych simów dobrze działają wszelkie interakcje z grupy "Przyjazne" - szansa jest naprawdę niewielka, że coś im się nie spodoba. Próbuj, próbuj - wreszcie na pewno Ci się uda.

menowa
03.06.2009, 14:35
To powinnaś zrobić to co wielu użytkowników przed zakupem gry... no nie chcę rozpowszechniać Jacka Sparrowa, ale jak to ma zadecydować o kupnie to czemu nie. Zobaczysz, pograsz i jak się spodoba kupisz. Ja sam zrobiłem tak i wiem, że kupię. :)

Możesz przybliżyć o co chodzi z tym Jackiem Sparrowem?
Chodzi o ściągnięcie simsów?

Chryzantem Złocisty
03.06.2009, 14:37
Nie,chodzi o odnalezienie Czarnej Perły z Piratami z Karaibów ^^

dżizas...nikt na tym forum nie powie Ci dosadnie o co chodzi

ultraviolence
03.06.2009, 14:43
Możesz przybliżyć o co chodzi z tym Jackiem Sparrowem?
Chodzi o ściągnięcie simsów?

Tak, właśnie o to.
Jack Sparrow = pirat :P

Levkoni
03.06.2009, 14:49
Tak, tak, Jack Sparrow we własnej osobie :)


Interakcji jest mało , ale przecież podstawowa 2 też nie była powalająca! Nie wyobrazam sobie grac w sama podstawe bez dodatkow. tak samo bedzie z simsami 3 poczekamy i sie doczekamy kolejnego dodatku. Gdyby mieli tak wszystko do kupy zebrać to chyba tylko by na plytkach blu-ray ale to mało kto moglby sobie na nie pozwolic ;]

Ale interakcji i tak jest mnóstwo, jeśli jest mniej niż w TS2 to nieiwele mniej, ale mi się wydaje, że jest więcej, albo tyle samo mniej więcej tylko tyle, że zrezygnowano z wielu rodzajów jednej interakcji i tak mamy tylko zwykły pocałunek i nieśmiały pocałunek (plus dodatkowo pocałunki na sofach, kanapach i obściskiwanie się na kanapie lub łóżku, czyli takie jakby gorące pocałunki), ale jest mnóstwo innych interakcji które pojawiają się wraz z rozwijaniem kontaktów towarzyskich, a także są specjalne dla różnych cech, jak również takie które wynikają z rozwijania np. charyzmy więc jest na prawdę ich mnóstwo :)

menowa
03.06.2009, 16:06
To powinnaś zrobić to co wielu użytkowników przed zakupem gry... no nie chcę rozpowszechniać Jacka Sparrowa, ale jak to ma zadecydować o kupnie to czemu nie. Zobaczysz, pograsz i jak się spodoba kupisz. Ja sam zrobiłem tak i wiem, że kupię. :)

Tak, tak, Jack Sparrow we własnej osobie :)


Są dwa powody dla których nie moge tego zrobić:
powód 1) mam blueconneta z limitem 500MB, bez ściągania muzyki itp limit starcza mi na dwa tygodnie po czym szybkość internetu spowalnia się do 16kb, więc ogólnie masakra i internetu nie mam do kolejnego okresu rozliczeniowego
powód 2) nie umiem

Nanami
03.06.2009, 16:51
widziałam kilka screenów i przeraża mnie menu. za dużo opcji, nie to co the sims 2. na początku uznałam, że sobie zakupie 3 ale zrezygnowałam.

Levkoni
03.06.2009, 18:01
Uuu to faktycznie niedobrze bo cała gierka zajmuje 5.6 GB. Zawsze możesz poczekać, aż ktoś znajomy kupi, wtedy zagrasz i zobaczysz. Ja Ci od razu mogę powiedzieć, żebyś te opinie tutaj traktowała tylko jako przybliżenie gry, ale się nimi nie sugeruj tak mocno, bo każdy ma swoje zdanie i swoje upodobania. Ja również się zniechęcałem do TS3 w końcu nie wytrzymałem, ściągnąłem i sam się przekonałem, że tylko mi stracha napędzili ludzie :D

Monitkowa
04.06.2009, 19:34
Zalety imo: odwiedzanie miasta, nowe interakcje, fajny kreator simów
Wady: znudziło mi sie... po 10 minutach, beznadziejne ciuchy, duże wymagania sprzętowe

Jakos bez szału ; o
Tata sie na nowo uzależnił a ja palnęlam w kat ^^

mania simka
04.06.2009, 22:44
Taak zaletą jest na pewno odwiedzanie przyjaciół i "grzebanie im w lodówce" ;)
Dziś zagrałam w tę grę po raz pierwszy i niewiele mogę o niej powiedzieć, ale ten wleczący się czas kiedy nasz sim śpi, albo jest w pracy...masakra, w dwójce robiłam przerwę na zaparzenie kawy a teraz zdążę ją nawet wypić i umyć filiżankę....

gosiaczee
05.06.2009, 07:49
mi sie podoba.. brakuje mi zeby pory roku byly inne i mieszkania w blokach. wsumie gra jest fajna. trocche ciezko na poczatku mi sie sterowalo :) nie moge sie jeszcze przyzwyczaic do nowego wygladu menu

Peter Xavier
05.06.2009, 10:34
ja nie moge grac. nie ma to jak zintegrowana karta graficzna :*

mary123456
05.06.2009, 10:53
Tworzenie sima - same plusy.
Ale właściwie nic po za tym .. Właściwie to czuję się jakbym grała w mocno okrojoną dwójkę tyle, że można odwiedzić sąsiadów, iść na ryby, na cmentarz itd.. Nie rozumiem opcji supermarketu;/ Niby musisz robić zakupy, żeby móc gotować, ale ja nie robię i simy gotują sobie;/
-debilizm-buszowanie w katakumbach na cmentarzu;/ chodzi o to co można tam znaleźć.
+w końcu Simki rodzą w szpitalu.

agnieszka130187
05.06.2009, 11:11
Mi natomiast trochę czasu zleciało na wyborze makijażu, ta paleta kolorów jest dla mnie narazie taka zawiła. Jak chce znaleźć kolor brązowy (i to ładny) to muszę trochę się pobawić. Czy u Was też jest tak, że nawet po wstawieniu okien jest jeszcze trochę ciemno i dopiero jak się lampy wstawi widać normalnie oświetlone pomieszczenie ? Dodam, że poziom światła mam na maxa.

brzos
05.06.2009, 11:25
agnieszka130187, u mnie wystarczą okna i jest dobrze oświetlone.

największą zaletą jest brak okna loading. full komfort :d

Upadła Dusza
05.06.2009, 11:37
Zalety:
- gra szybko się wczytuje
- brak ładowania parcel
- różnorodne cechy simów
- nastrójniki
- różne opcje do wyboru w pracy/szkole
- kolekcjonowanie
- ładne rośliny
- możliwość odwiedzania sąsiadów
- prosty w obsłudze interfejs
- cmentarz :P
- tworzenie simów

Wady:
- brak kręconych włosów
- nie można pływać w morzu
- mało schodów

Inazumi
05.06.2009, 11:37
Mi natomiast trochę czasu zleciało na wyborze makijażu, ta paleta kolorów jest dla mnie narazie taka zawiła. Jak chce znaleźć kolor brązowy (i to ładny) to muszę trochę się pobawić. Czy u Was też jest tak, że nawet po wstawieniu okien jest jeszcze trochę ciemno i dopiero jak się lampy wstawi widać normalnie oświetlone pomieszczenie ? Dodam, że poziom światła mam na maxa.

W simsach 2 też tak miałam gdy grałam przy niskich ustawieniach.

brzos
05.06.2009, 11:52
Zalety:
- gra szybko się wczytuje
[- brak ładowania parcel
- różnorodne cechy simów
- nastrójniki
- różne opcje do wyboru w pracy/szkole
- kolekcjonowanie
- ładne rośliny
- możliwość odwiedzania sąsiadów
- prosty w obsłudze interfejs
- cmentarz :P
- tworzenie simów

Wady:
- brak kręconych włosów
- nie można pływać w morzu
- mało schodów

ool jeaa.
kolekcjonowanie? xd brzosencja jest niedoinformowana.
schody mi nie rzutuja, podobnie jak rosliny.
i wciaz nie ma pralki !

mary123456
05.06.2009, 11:57
a ja mam kręcone włosy:( fajne jest, że można samemu robić pasemka na włosach:)

agnieszka130187
05.06.2009, 12:09
W simsach 2 też tak miałam gdy grałam przy niskich ustawieniach.

Ustawione w grafice mam wszystko na maxa, tylko zasięg widoku mam na 4, bo jest napisane, że gra może się zacinać. Dodam, że kartę ma dobrą GeForce 9600 GT....



Co do schodów zgadzam się są nieciekawe. :) Byłam w szoku jak zobaczyłam,że te same są na zewnątrz i do wnętrza. ;]

bigkar
05.06.2009, 12:24
mi sie podoba.. brakuje mi zeby pory roku byly inne i mieszkania w blokach. wsumie gra jest fajna. trocche ciezko na poczatku mi sie sterowalo :) nie moge sie jeszcze przyzwyczaic do nowego wygladu menu

Mozesz zbudowac bloki wielopietrowe, jak i takie gdzie kilka pieter bedzie pod ziemia

Pozdrawiam

dżin.
05.06.2009, 20:56
No to tak:
Kupiłem sobie dziś edycję kolekcjonerską
I na pierwsze spojrzenie - to najlepsza gra na świecie, ale pozory całkowicie mnie zmyliły ! Po pierwsze, dziwaczny sposób ustawienia mebli !, Kto by widział zieloną strzałkę nad każdym obiektem
Po drugie, po jaką cholerę trzeba czekać aż samochód ustawi sobie detale ? (chyba, że tylko ja tak mam) Po trzecie z dziesięć razy musiałem ustawiać opcje grafiki, bo ciągle naciskałem ustawienia domyślne,a nie takie coś dziwnego :D
Po czwarte - za dużo tego wszystkiego :D
Dla mnie jest wieelkim utrudnieniem - powolne działanie gry na domyślnych ustawieniach :(

W grze również wieele rzeczy mi się spodobało, a mianowicie kreator sima !
Jest fenomenalny, to nasycenie odcieni włosów itp. ach ! Aż miło grać .... Duże wrażenia miałem gdy po raz pierwszy uruchomiłem grę, gra mi się ładowała 3 minuty, a nie 10 ja w TS2 ;) Prawie bym zapomniał o ''nie widzialnym'' podjazdu samochodów - nie wliczając tej czarno-żółtej poprzeczki. Fajne są również rośliny ;) Mają takie żywe liście i całe sa dosłownie żywe, tak samo jak narzędzie do robienia stawów !

Ocena: 7/10

agnieszka130187
05.06.2009, 21:16
Mozesz zbudowac bloki wielopietrowe, jak i takie gdzie kilka pieter bedzie pod ziemia

Pozdrawiam

Jak zbudować taki dom/blok, żeby piętra były pod ziemią ? :O

Miyoki
05.06.2009, 21:25
A ja chciałam jeszcze dodać, że podoba mi się to, że można teraz przeczytać plotki i wiemy jaki Sim z jakim się pokłócił, pobił czy romansował :)
Muahaha, plotkowanie jak stare babcie o sąsiadach :D:D

Zuzul
09.06.2009, 12:47
Po screenshotach i zapowiedziach gra zapowiadała się fenomenalnie. Nowe możliwości, brak ograniczeń, masa nowych elementów, itd.
W zasadzie - tu mieli rację. Faktycznie, można swobodnie chodzić sobie po całym mieście, nie przenosząc się z parceli na parcelę; cała gra toczy się jakby na jednej wielkiej mapie. Możliwość odwiedzania sąsiadów i znajomych. Nowe zawody, możliwość pracy na pełnym etacie lub nie. Nowością jest także możliwość dokładnego wybrania kolorów każdego elementu wyposażenia Twojego domu czy elementów garderoby.

Wygląda i zarówno brzmi całkiem fajnie. Ale czy takie jest?
Absolutnie nie. Po pierwsze, gdy grasz w jednej rodzinie, tamtym pozostałym także upływa czas! (UWAGA: TERAZ JUŻ WIEM, ŻE MOŻNA TO ZMIENIĆ W USTAWIENIACH.) Podczas gdy grałam sobie moją drugą stworzoną rodziną, okazało się, że tamta pierwsza zdążyła mi za ten czas poumierać! Przede wszystkim ohydne wyglądy Simów. Może i podczas ich stwarzania wyglądają naprawdę bardzo ładnie. Wprowadzasz ich do domu - na panelu sterowania pojawiają się odrażające kreatury, zupełnie nie takie, jakie sobie stworzyliśmy! Grafika - generalnie do dupy. Brzydkie dzieci - sprawiają wrażenie gorszych niż te w "jedynce". Jak dla mnie za mało reakcji między Simami. Brak półścianek. Koszmar.
Tak jak już inni wspomnieli, brak animacji podczas wsiadania Sima na rower/do samochodu.

Cała gra sprawia wrażenie sztucznej i takiej bez życia. Pamiętam - gdy zbliżałam obraz na moje psy w TS2, miałam wrażenie, gdyby one naprawdę żyły. Ich oczy zdawały się mówić.
A tutaj - jedna wielka sztuczność.

Generalnie jestem bardzo, bardzo zawiedziona.
Już nigdy więcej nie popełnię takiego błędu. Najpierw sama zobaczę, jak gra DOKŁADNIE wygląda, a potem dopiero ją kupię.
Moim zdaniem pomimo pewnych ulepszeń gra cofnęła się na poziom "jedynki".

Nie obrażając tutaj fanów TS3, oczywiście. To tylko moje zdanie, jedno z kilku miliardów na całym świecie P:

bigkar
10.06.2009, 07:22
Jak zbudować taki dom/blok, żeby piętra były pod ziemią ? :O

Użyj narzędzia obniżenie terenu i zrób za jego pomocą wielką i tak głęboką jak chcesz dziurę. Następnie użyj na dnie tej dziury narzędzia do wyrównywania terenu, da ci to równiutką płaszczyznę pod budowę, tyle że pod ziemią. A dalej to już buduj jak chcesz :)

Pozdrawiam

kubuss
10.06.2009, 08:51
Dobra. Mam tą grę i naprawdę nie posiadam się z radości, która wynika z niekupienia jej. Jedyne co mi się w tej grze podoba to Panel Tworzenia Sima ... i nic więcej. Meble chociaż mogli zrobić takie żeby pasowały do innych, a zrobili mało i brzydkie. A to nakładanie własnych tekstur jest bardzo męczące. Okolica mi się nie podoba jest okropnie sztuczna. Mało reakcji między simami. Brak animacji omg. Ogólnie to można wady wymieniać i wymieniać. Aha i ta okropna siatka na podłodze nic przez nią nie widzę. Ta gra nie jest warta tych 129 zł. Ogólnie kaszana. *Boże jak dobrze że jej nie kupiłem*

tusiaaa3
10.06.2009, 09:47
mi się podoba to, że tak realnie teraz wieje wiatr i widać jak się ruszają drzewa, czy jakieś flagi ;)

Ferrou
10.06.2009, 10:26
Hey,

Moim zdaniem Sims 3 są najlepszą częścią. W pełni zasługują na miano następcy "dwójki". Pierwsze co rzuca się w oczy to, szeroko pojęty, system kreowania sima: od szczegółów np. kości policzkowych aż po cechy osobowości/charakteru i stylu życia. To nie mal prawie tworzenie postaci w jakimś RPG :):) Zrobiło to na mnie bardzo pozytywne wrażenie. Jedynie do czego mogę się przyczepić to ilość ubrań (kostiumów z każdej kategorii) oraz fryzur. Poza tym ciągle mi brakuje edycji wzrostu i poszczególnych "partii" ciała np. bioder, barków czy biustu. Powinno to być -wszak sim to nie tylko jego twarz (a tak jak w/w wspomniałem jedynie facjatę możemy dowolnie modelować).

Sama gra również jest świetna. Wreszcie ktoś pomyślał i sim może wyjść z domu i pójść np. do sklepu, na basen czy miło spędzić popołudnie w parku. Również świetnym pomysłem są "nastrojniki". Nareszcie możemy się dowiedzieć co się nie podoba, co irytuje, czy wreszcie co sprawia naszym simom radość, dobre samopoczucie. Poza tym fajnie, że książki edukacyjne są jedynie do kupienia a nie tak jak było np. w "dwójce" dostajemy razem nową półką/regałem na książki. Świetnym pomysłem jest również motyw kulinarny - żeby upichcić daną potrawę musimy się najpierw zaopatrzyć w składniki do przyrządzenia owej, czyli tak jak w rzeczywistości. Dodatkowo możemy ustawiać meble i inne obiekty "na skos" a nie tak jak we wcześniejszych częściach, jedynie "po liniach kąta prostego" Ale...

Dlaczego nadal twórcy gry nie pokusili się o dodanie jednego sprzętu AGD, sprzętu który znajduje się w każdym domu w cywilizowanym świecie?? Mam tu na myśli zwykłą, ordynarną pralkę :) Skoro można myć gary, te czemu nie można by prać ubrań ?? To troszkę nienaturalne - niebrudzące się ubrania.

Poza tym coś jest nie tak z transportem, o braku animacji podczas wsiadania do np. auta, już nie wspomnę. Mam tu na myśli nieco absurdalne rozwiązanie: Moja simka jest oficerem śledczym - ma swój radiowóz (stoi przed domem). Jak moi simowie jadą np. do kina to oboje wsiadają a raczej przenikają do tego radiowozu, jadą, jak już dojadą na miejsce, owy radiowóz w cudowny sposób rozmywa się w niebyt - znika. Po kinie simowie mieli wracać do domu. No i cały patent polega na tym, że tym radiowozem wraca tylko simka a sim jedzie taksówką....bez komentarza - idiotyzm.

Szkoda też, że praktycznie większość obiektów w mieście jest "nie do zobaczenia" od wewnątrz - np. księgarnia czy jednostka wojskowa.
Poza tym twórcy zapomnieli, że jak simka jest w ciąży to jej ciało jest w stanie błogosławionym gdziekolwiek by nie była, pod prysznicem również ;p
Ale to tylko drobnostka, bez istotnego wpływu na grę.
Na koniec sprawa tzw. ścieżek - nadal jest z tym problem, nadal simowie mają problemy z dotarciem do określonego miejsca, a jak jest ich grupka to robi się, pod tym względem, poważny problem. Właśnie przez taką sytuację mój sim nie zdążył to toalety ;p Dodatkowo na prawdę nie wiem czy szafka nocna jest aż taką wielką przeszkodą w położeniu się na łóżku....

Jednak co by nie mówić "trójka" jest świetna. No może brakuje pór roku czy zwierząt (tego typu oczywiste "zjawiska" powinny być, moim zdaniem, w podstawie - wiadomo: twórcy się nie zdobyli na ten krok gdyż z punktu widzenia marketingu, tego typu ukłon w stroną graczy, byłby głupotą; fani i tak będą kupować dodatki zatem po co odrazu wykładać wszystkie karty na stół i mniej zarobić na tytule)

Saheli019
10.06.2009, 11:19
Z tego co czytam wnioskuje że TS2 są jednak ciut lepsze od TS3,dlatego ja w 3 bede grac u chłopaka a w 2 u siebie:) łatwiej będzi mi porównać:)

A tak ogólniej to jednak cieszę sie że nie kupiłam se orginalnej gry,bo jak jest tyle minusów to żal było by kasy wydawać:(

Mozzy
10.06.2009, 13:08
Zalety to napewno to, że wybiera się cechy np. będąc niechlujem nie musimy sprzątać :P

Zuzul
10.06.2009, 14:18
Tak, The Sims 3 to wciąż gra fenomenalna, jednak ma mnóstwo wad. Przyzwyczajeni do tego wszystkiego, co dało nam The Sims 2 z wszystkim dodatkami możemy czuć się zagubieni... Gdzie półścianki, gdzie półpiętra... Gdzie windy... Gdzie te wszystkie meble?

Przeskok między 1 a 2 był coś jak przeskok między rokiem 1900 a 2000, natomiast między 2 a 3 to jakby jeden, może dwa lata do przodu...

Nie tak miało być !


Wszystko co mądre zostało już powiedziane. TS3 niczym mnie nie zaskakuje. Totalnie się zawiodłam.

Levkoni
10.06.2009, 14:29
No wiesz, jak porównać TS3 do TS2 ze wszystkimi dodatkami to oczywiste jest, że TS2 było bogatsze i miało więcej możliwości, ale TS3 w porównaniu do TS2 podstawki wypada dużo lepiej. Takie jest moje zdanie :)

Zuzul
10.06.2009, 16:34
...no i gdzie pralka? ;p

ultraviolence
13.06.2009, 08:40
Nie wiem, czy ktoś wcześniej o tym wspominał, ale jest w tej grze coś jeszcze, co mi się strasznie podoba, a mianowicie chodzi o te "przypisy" przy kontaktach.
Ja spotkałam się z takimi:
- mąż/żona,
- były mąż/była żona,
- matka/ojciec,
- ciotka/wujek,
- brat/siostra,
- ojczym/ (nie wiem czy jest "macocha", ale stawiam, że tak),
- pasierb/pasierbica,
- dawny przyjaciel/przyjaciółka,
- dawny wróg,
- daleki znajomy/a,
- dziadek/babcia (czy tam babka),
- były chłopak/dziewczyna
- szef,
- wspólnik
- dobra przyjaciółka/przyjaciel,
- znajomy/a,
- nieznajomy/a
- szwagier/szwagierka,
- bratanek/bratanica,
- siostrzeniec/siostrzenica,
- zięć/synowa

Zawsze uwielbiałam duże rodziny w TS2, a takie coś znacznie ułatwia orientację w rodzinnych powiązaniach. Swoją drogą, zastanawiam się czy jest też coś takiego jak "kuzyn/kuzynka", ale wydaje mi się, że powinno być - podobnie jak z macochą. A teraz mam pytanie (a właściwie trzy :D), pośrednio związane z moim postem:
Miał ktoś bliźnięta? Jeśli tak, to w ich wzajemnych kontaktach uwzględniono coś takiego jak "brat bliźniak/siostra bliźniaczka"? Czy po prostu pod kontaktami napisane jest zwykłe "brat/siostra"?

Madelaine
13.06.2009, 08:42
Ja miałam bliźniaczki i pisało po prostu siostra ;) I tak są kuzyni i kuzynki, no i macocha też jest :)

Master of Disaster
14.06.2009, 21:08
bigkar - ja lubię Danny'ego DeVito, to zabawny facet jest. BTW: ta Twoja i Irbis ostra dyskusja... Nie za bardzo się zapędziliście?
Coca Cola - zależy jaka zintegrowana, ja mam zintegrowaną (224MB - podaje dxdiag) i jakoś mi chodzą. Inna sprawa, że mam 2GB RAM...

Ale do rzeczy. Zgadzam się z częścią tego, co napisał/a Ferrou - przydałaby się możliwość edycji wzrostu i tych tam... biustów, bioder, barków itp., są pewne niedopracowania itp. Bardzo mnie irytuje brak animacji wsiadania do samochodu, to znikanie na parcelach publicznych, no i to, że nie mogę stworzyć Rutgera Hauera. Liczę jednak na to, że przynajmniej część niedoróbek zostanie poprawiona, zwłaszcza te animacje.

UsBuzzer
14.06.2009, 21:11
Żeby zacząć tworzyć sima podobnego do kogoś, trzeba się przyzwyczaić do nowego trybu tworzenia rodziny i się tam zadomowić :D. Potem tylko poczekać na jakieś dodatki z neta i próbować ;P. Zainstalujcie sobie świeże TS2, bez dodatków z neta, bez rozszerzeń. Wtedy spróbujcie stworzyć kogoś na podobieństwo :D.

PS. Jeśli uważasz, że nie można stworzyć kogo się chce, to spójrz na Giełdę Wymiany na TS3. Widziałem tam świetnego Dr. House'a, Hugh Jackmana, czy Roberta Pattinsona :P.

agnieszka130187
15.06.2009, 12:12
Jednak mi się bardzo nie podoba nierealne wsiadania do samochodów, mnie to strasznie denerwuje.... to moje zdanie, a co przypisów przy kontaktach są fajne, tylko skoro jest były mąż to jak można wziąć rozwód ? Próbował ktoś ? :D

Mrufka
15.06.2009, 12:15
Mnie nie podoba sie malo interakcji dla dzieci. Np dziecko w wieku szkolnym nie ma ani jednej interakcji z niemowleciem i z raczkujacym maluchem. Nawet rozmowy ani zabawy. Nic. I to, ze dzieci nie moga grac w pilkarzyki, a taka niby gra grupowa :/

ultraviolence
15.06.2009, 13:51
Jednak mi się bardzo nie podoba nierealne wsiadania do samochodów, mnie to strasznie denerwuje.... to moje zdanie, a co przypisów przy kontaktach są fajne, tylko skoro jest były mąż to jak można wziąć rozwód ? Próbował ktoś ? :D

Nazwa mówi sama za siebie - skoro jest były, to znaczy, że nie obecny, więc simowie są już po rozstaniu (albo jak ktoś woli - rozwodzie). Przetestowane :)

Poza tym mam pytanie: Czy nastolatki mogą się całować i być ze sobą? Bo mam pewną "parkę"; są już najlepszymi przyjaciółmi na zawsze, w pragnieniach mają "pocałuj simkę/sima X", a tej opcji jak nie było, tak nie ma.

UsBuzzer
15.06.2009, 14:06
Całować się mogą, moi mają za sobą pierwszy pocałunek :).

ultraviolence
15.06.2009, 14:09
Całować się mogą, moi mają za sobą pierwszy pocałunek :).

Hmm... No to chyba w przypadku Belli i Mortimera (o nich właśnie się rozchodzi :D), będą musieli z tym poczekać do zmiany grupy wiekowej :D Może to zależy od ich cech? W sumie żadne z nich nie jest ani romantykiem ani flirciarzem... Sama nie wiem, co zrobić z tym fantem.

UsBuzzer
15.06.2009, 16:46
U mnie simka wyszła z inicjatywą :P. Oczywiście flirciara. A całowała się z Clintem Landgraabem :D.

kubuss
16.06.2009, 07:04
Wnerwia mnie to że simowie tak zapieprzają tymi swoimi turtakami (czyt. autami) po mieście, normalnie STOP piratom drogowym

alicja271998
16.06.2009, 12:57
Mi sie trójeczka zapowiadała idealnie a teraz to bym sie zabiła żeby wyszła le pszja gra od the sims 3
jednak co było na początku to było najlepsze popatrzmy na The Sims 2 w zeszłym roku simom stuknęła setka i to wydanie gry było najlepiej sprzedającym sie w świecie a teraz popatrzmy na jedynke czy the sims jeden było przegięte na maxa odpowiedż brzmi nie

więc czy możemy przejżeć na oczy
producenci chcą zarobić naszy kosztem my wydamy fortune na simsy 3 i nowy komputer a póżniej okarze sie że to kompletna klapa. no i powiedzcie komu tu ufać. mi możecie odwiedziłam 10 stron o the sims 3 i wiecie co znalazłam łącznie 234 wady the sims 3 i uwaga 53 zalety a ocena dwójki to 38 wad i 368 zalet no i co teraz? ja zostaje przy The Sims 2

Agnieszka86
16.06.2009, 14:48
hej a widzieliscie moze jak simowie sie odiedzają?? do innych domów ciagle ktos przychodzi a do mnie nikt nie zadzwoni dzwonkiem do drzwi. a pozatym w mojej rodzinie poprzedniej (śmiechu warte) bo czasem tam chodze odwiedzić dziadków hehehe i mały brzdąć odwiedzał własnie tą rodzine ale to by było ok, była 2.00 w nocy i ten owy brzdąc postanowił wróćić do domu raczkując przez całe miasto. Zniecheciłam sie do mojej babci hehe jak mogła puscic tak dzieciaka:D:D

Ellie
16.06.2009, 18:09
Wnerwia mnie to że simowie tak zapieprzają tymi swoimi turtakami (czyt. autami) po mieście, normalnie STOP piratom drogowym

dokladnie, i moi zawsze wjezdzaja w rowerzystow/inne turtaki (?) xD

Samantha
16.06.2009, 18:17
Denerwuje mnie w trójce to, że noworodki i szkraby są przewijane w powietrzu, a mleko Sim wyciąga "z rękawa" i nie można maluchów kąpać...w dwójce jest to wszystko bardziej realnie zrobione. Wsiadanie do samochodu - masakra! I to projektowanie ubrań, fryzur - ładuje się panel tworzenia sima (czy jakoś tak) i trochę zbyt długo to trwa nim się załaduje...Ogólnie wolę dwójkę...Trójka jest lepsza tylko w tym, że można jeździć po mieście bez ładowania poszczególnych parceli...

agnieszka130187
16.06.2009, 19:19
Niektórzy piszą, że TS3 to dopiero podstawa i dużo się zmieni, zgadzam się z tym w pewnym sensie, ale uważam jednak, że TS2 już od podstawy była lepiej dopracowana.... sklepy były w podstawie i można było normalnie do nich wejść.... jak wyszła część z autami to Sim realnie wsiadał jechał... itd faktycznie to przejeżdżanie przez innych uczestników ruchu nie jest zbyt ciekawe... błędów mało nie jest... ale mi się gra w sumie podoba, choć te samochody mnie irytują. :(

figa
16.06.2009, 19:19
W Dwójce takie fajne było kąpanie maluszków w umywalce a większych dzieciaczków w wannie, nie wiem czemu z tego akurat zrezygnowali w Trójce.

Levkoni
16.06.2009, 19:28
Tak samo jak nie ma UFO, a przynajmniej jeszcze nikt nigdzie na nie nie trafił, na filmikach i zdjęciach z gry też ich nie ma !!! To skandal, po co rezygnować z czegoś, co było już w TS2 i było fajne. Albo takie błahostki, jak umawianie niani na jakiś czas jak to było w TS2, czy wynajęcie ogrodnika (kwiatów już nie trzeba podlewać, ale jak ktoś ma duży warzywniak to ogrodnik by się przydał, bo cały dzień sim może sam pielęgnować). Nie ma też karaluchów, a co za tym idzie nie ma usług z nimi związanych :( Bardzo dużo przybyło nowości, ale z wielu rzeczy fajnych i sprawdzonych rzeczy twórcy zrezygnowali, czego kompletnie nie rozumiem :((

aluminium.
16.06.2009, 19:28
Kupiłam 3 i sie zawiodłam ;( Jedynym plusem jest tworzenie postaci i miasto. Wydaje mi się, że nie jest dopracowana, że do 2 bardziej się przyłożyli. Brak animacji to masakra. Grafika ujdzie. Nie mam zamiaru inwestować w 3. Zostanę przy 2. Chodź gdy kupię nowego kompa to będę tak "skakała" miesiąc to, miesiąc to :)

agnieszka130187
16.06.2009, 19:34
[QUOTE=helena;1046167]Nazwa mówi sama za siebie - skoro jest były, to znaczy, że nie obecny, więc simowie są już po rozstaniu (albo jak ktoś woli - rozwodzie). Przetestowane :)

Tak, ale co mam zrobić wyrzucić drugiego Sima z domu, wyprowadzić go czy się z nim notorycznie kłócić ?
Jak to wygląda, skoro masz to przetestowane. :P

szparaag
16.06.2009, 19:43
wszyscy narzekają to ja nie będę.

Mnie się podoba ogólnie nie ma jakiegoś szoku, jak z 1 na 2. Ale jest zmiana, podobają mi się bo są takie prawdziwe, super jest sprawa odwiedzania sąsiadów, bieganie po mieście czy rozmawianie z duchami.

A co do sprzętów i wyposażenia domów to jest w czym wybierać ! czytałam tutaj niektórych wypowiedzi, jeszcze przed wyjściem gry na rynek, że ogólnie masakra nie ma w czym wybierać ! Jestem mile zaskoczona, można porobić wyjątkowe pomieszczenia, kolekcje. :)

Niedługo wyjdą dodatki, jeszcze Wam szczęka opadnie ;)

aaaa przy okazji
nie narzekajcie tak, bo się grać odechciewa :P

Levkoni
16.06.2009, 19:46
szparaag każdy ma prawo do głosu, :) ja tam bardziej lubię TS3, już nie raz tutaj ich broniłem, wystarczy, ze spojrzysz na moje początkowe postu hehe, ale nie da się ukryć, że twórcy popełnili wiele błędów. Zgadzam się z tobą co do mebli i dodatków ;)

szparaag
16.06.2009, 19:50
szparaag każdy ma prawo do głosu, :) ja tam bardziej lubię TS3, już nie raz tutaj ich broniłem, wystarczy, ze spojrzysz na moje początkowe postu hehe, ale nie da się ukryć, że twórcy popełnili wiele błędów. Zgadzam się z tobą co do mebli i dodatków ;)

wiem, że każdy ma prawo :)

no to ja bronie ich razem z Tobą ;)
popełnili ale może to jakoś nadrobią dodatkami :)
mam taką cichą nadzieję :P

Chryzantem Złocisty
16.06.2009, 19:52
czy u was simy też wyżerają jedzenie z wyposażenia?
strasznie mnie to wkurza.a najczęściej żrą surową cebulę...bleh ;/
nawet jak nie są głodne.

szparaag
16.06.2009, 19:54
czy u was simy też wyżerają jedzenie z wyposażenia?
strasznie mnie to wkurza.a najczęściej żrą surową cebulę...bleh ;/
nawet jak nie są głodne.
moje akurat nie, ale może twoje simy mają jakieś cechy, które do tego się przyczyniają :P może niechluj lubi wcinać ciągle cebulę :)

Levkoni
16.06.2009, 19:56
Hahaha tak u mnie też wyżerają żarcie z ekwipunku. A tak poza tym, to muszę znowu na coś "narzeknąć". Nie wiem, czy u was też tak jest, ale jak gram inną rodzinką to sim pozbywa się całego wyposażenia, oprócz przedmiotów typu gitara, laptop itp. To wiem, że u wszystkich tak jest. Ale czy u was też pozbywa się dokumentu, który dostajemy jak zostaniemy wspólnikami którejś parceli? Bo jak tak, to to straszny bug jest, mam nadzieję że się skapną i naprawią w patchu czy coś.

Keramzyt
16.06.2009, 19:58
Oby to nadrobili... Mam tę grę od 9 dni i już mi się nudzi... Jeżeli mam wybierać między podstawami TS2 i TS3, to jednak TheSims3 lepsze :D ALe niecierpliwie czekam na dodatek/ki...

simeczka
17.06.2009, 09:22
nom mi tez juz sie nudzi bo ja ciagle zmieniam rodzinki zrobie jakas pogram nia troche i ja skasuje i robie nowa ni wiem jakos tak mam ze dlugo jedna rodzinka nie daje rady grac w the sims 3 a w the sims 2 owszem moglam fgrac do upadlego ni i czelkam na jakies dodtaki ciekawe jaki sie pierwszy ukaze i kiedy mam nadzije ze niedlugo

Chryzantem Złocisty
17.06.2009, 13:47
Nie no,w tym momencie to jest przegięcie.
Drugi raz przyszedł do mojej simki komornik,mimo że nie dostawała żadnych rachunków do zapłacenia! (sprawdzam codziennie)
i co jej zabrał?znowu lampkę z sypialni i...rzadkiego motyla z prywatnej kolekcji!po ch** mu ten motyl?

odechciało mi się grać ;/

Keramzyt
17.06.2009, 18:51
ja miałem cos podobnego. Nie zapłaciłem rachunków, to fakt. Przychodzi komornik. Zdziwiony byłem, bo nie było komunikatu o nie zapłaconych rachunkach... Zabrał mi kosz na śmici (ten tańszy xD). Wychodzi. Pojawia się komunikat o nie zapłaconych rachunkach. Dzień później znów przychodzi komornik, a za nim złodziej :O Komornik wsysa mój komputer, a złodziej próbuje wziąć też ten komputer. Wtedy gra się wyłączyła.

Poza tym, czemu nie można przenosić roślin do ekwipunku/ekw. rodziny? Chciałem przeprowadzić simów do domu, który zbudowałem, ale lipa, bo mam zasadzony krzew śmierci noo... :(

MazuR
19.06.2009, 02:49
Czy nie uważacie, że gra Sims 3 jest za prosta? Wiem, że gra jest przeznaczona dla ludzi od 12 lat. Jednak w ciągu 6-7 godzin gry zdobyłem najwyższy stopień w pracy będąc legendą sportu, zarabiając ponad 600 S na godzinę, będąc współwłaścicielem klubu, mając najlepszy samochód i całkiem ładny dom. (do tego żona nimfomanka i mały dzieciak na świecie [o innych paniach na jedną noc już nie wspominając) Czy to nie troszke za szybko? Jakoś wydaje mi się, że wolniej powinno się osiągać sukcesy. Uważam to za sporą wadę...

agnieszka130187
19.06.2009, 13:32
Każdy ma prawo mieć swoje odczucia co do gry. Mi się podoba, a to, że można w końcu dobierać kolory i wzory to naprawdę spore udogodnienie, w TS2 nie raz nie mogłam postawić stolika ładnego, bo nie pasował do reszty mebli, tu jest ten problem rozwiązany. Jednak jak patrze na te samochody, to tak jakoś mi nie fajnie, mam garaż i co z tego jak Simy nawet tam nie podejdą, samochody się pojawiają na mrugnięcie czarodziejską różdżką, a jak przejeżdżają przez inne auta, rowery lub Simy to już masakra. Na miejscu parkingowym przy parceli publicznej też znajdują się w jakiś wyimaginowany sposób. ;(

Levkoni
19.06.2009, 13:43
Czy nie uważacie, że gra Sims 3 jest za prosta? Wiem, że gra jest przeznaczona dla ludzi od 12 lat. Jednak w ciągu 6-7 godzin gry zdobyłem najwyższy stopień w pracy będąc legendą sportu, zarabiając ponad 600 S na godzinę, będąc współwłaścicielem klubu, mając najlepszy samochód i całkiem ładny dom. (do tego żona nimfomanka i mały dzieciak na świecie [o innych paniach na jedną noc już nie wspominając) Czy to nie troszke za szybko? Jakoś wydaje mi się, że wolniej powinno się osiągać sukcesy. Uważam to za sporą wadę...

No wiesz, różne kariery różnie się zdobywa, spróbuj pograć lekarzem, zobaczysz. Trzeba logikę mięć, a jak masz jej już dużo to potem strasznie wolno idzie. O ile się orientuję to umiejętności sportowe tak samo jak ogrodnictwo lecą dużo szybciej :) A trzeba zauważyć, że jeszcze dużo przed tobą kariera i mały dzieciak to nie wszystko - możesz przecież rozbudować dom, wychować tego dzieciaka najpierw (może większą rodzinę), oprócz tego są jeszcze misje, wydarzenia w mieście takie jak turnieje szachowe czy zawody w grillowaniu, w których można się wykazywać, możesz sprawdzić się w kolekcjonowaniu lub w ogrodnictwie, albo w wędkarstwie, a co najważniejsze, masz teraz czas na rozwijanie przyjaźni sima i spełnienie jego pragnienia życiowego :) Więc jak widzisz, jest jeszcze trochę tego :D

Searle
19.06.2009, 16:04
Moim zdaniem zdobywanie awansów w The Sims 3 jest trudniejsze niż w "dwójce", mimo, że teraz nie trzeba zdobywać tylu przyjaciół to i tak dochodzą dodatkowe opcje takie jak: nastrój, szef, relacje z współpracownikami i wiele innych stosownych do wybranej kariery.

karasss
19.06.2009, 19:51
O lol ! Duże LOL!
Jakie to jest dziwne, mam trójkę od soboty, a gram od wczoraj. Nie odczuwacie że 3. jest zrobiona żeby tylko zrobić, bo i tak wiedzieli że się sprzeda jak tak do tej pory seria gier The Sims się sprzedawała. To jest takie głupie, zapowiadali "No... będzie można chodzić po mieście, odkryj inny świat odwieź sąsiadów" W d**e! a nie odwiedź sąsiadów niektórych to się nawet nie da wejść. Jaki duży minus czemu nie widać animacji wsiadania na/ do pojazdu?, czemu pojazdy się tylko przenikają?, no i największy co mi z tego że miasto jest otwarte, a budynku w środku nie widać. To ale przyjemność z tego "otwartego" miasta. Jeszcze lepiej jak na jednym zapisie 2. osoby mogły grać, bo chcę grać z bratem żebyśmy byli sąsiadami to nie możemy dla mnie jest to minus. Wiem że nie chcieli robić tak jak we 2. że się jeszcze rodzina wczytuje... no ale mogłoby być tak... Wrrrr...!!! I ta prędkość gry robię na 3. to tak wolno idzie 5 minut muszę czekać żeby sim się wyspał... trochę to wkurzające, może chcieli zrobić bardziej realistycznie. No ale nudno tak czekać. Jeszce tak głupio że te umiejętności (gotowanie, sport itp.) to powinno być tak jak w 2. że widać puste te paski, bo tak głupio że nie widzę...

Według mnie plusy i minusy.

PLUSY:
+ Nawet lepszy tryb robienia postaci,
+ To otwarte miasto(ale tylko w małym %),
+ Więcej ogólnie opcji,
+ Szybsze wczytywanie

MINUSY:
- Te super robienie sima to porażka, bo tylko można sobie kolor ubrań zmieniać.
- Wolne tempo gry.
- Jak chcę gdzieś jechać to ta ch**owa taksówka musi zawsze przyjechać powinno być do wyboru.
- Super otwarte miasto ... ehe... tylko czemu nie widać w środku budynku?!.
- Przenikanie samochodów/ rowerów przez siebie.
- Żeby do sąsiada iść to muszę go znać.
- Słabe opcje rozmowy z innym simem.
- Mało ubrań, włosów itp.
- Co robić na takiej plaży ?!


Ogólnie myślałem że gra będzie lepsza... ale niestety. Oby wyszedł jakiś patch korygujący niektóre minusy.

MOJA OCENA: 7/10

#####(tego posta pisałem 2 dni wcześniej) --- teraz już mi lepiej trochę się gra ale naprawdę dużo jest błędów.

Keramzyt
19.06.2009, 20:13
O lol ! Duże LOL!
Jakie to jest dziwne, mam trójkę od soboty, a gram od wczoraj. Nie odczuwacie że 3. jest zrobiona żeby tylko zrobić, bo i tak wiedzieli że się sprzeda jak tak do tej pory seria gier The Sims się sprzedawała. To jest takie głupie, zapowiadali "No... będzie można chodzić po mieście, odkryj inny świat odwieź sąsiadów" W d**e! a nie odwiedź sąsiadów niektórych to się nawet nie da wejść. Jaki duży minus czemu nie widać animacji wsiadania na/ do pojazdu?, czemu pojazdy się tylko przenikają?, no i największy co mi z tego że miasto jest otwarte, a budynku w środku nie widać. To ale przyjemność z tego "otwartego" miasta. Jeszcze lepiej jak na jednym zapisie 2. osoby mogły grać, bo chcę grać z bratem żebyśmy byli sąsiadami to nie możemy dla mnie jest to minus. Wiem że nie chcieli robić tak jak we 2. że się jeszcze rodzina wczytuje... no ale mogłoby być tak... Wrrrr...!!! I ta prędkość gry robię na 3. to tak wolno idzie 5 minut muszę czekać żeby sim się wyspał... trochę to wkurzające, może chcieli zrobić bardziej realistycznie. No ale nudno tak czekać. Jeszce tak głupio że te umiejętności (gotowanie, sport itp.) to powinno być tak jak w 2. że widać puste te paski, bo tak głupio że nie widzę...

Według mnie plusy i minusy.

PLUSY:
+ Nawet lepszy tryb robienia postaci,
+ To otwarte miasto(ale tylko w małym %),
+ Więcej ogólnie opcji,
+ Szybsze wczytywanie

MINUSY:
- Te super robienie sima to porażka, bo tylko można sobie kolor ubrań zmieniać. Tiaaa, jeszcze czego. Można zmieniać styl wzorów ubrań, kolor włosów, oczu, makijażu (standardowe kolory i paleta...)
- Wolne tempo gry.
- Jak chcę gdzieś jechać to ta ch**owa taksówka musi zawsze przyjechać powinno być do wyboru. Ależ jest do wyboru! "Podejdź tutaj", potem pod obrazkiem zmieniasz z "Automatycznie" na "Idź" lub "Biegnij"
- Super otwarte miasto ... ehe... tylko czemu nie widać w środku budynku?!.
- Przenikanie samochodów/ rowerów przez siebie.
- Żeby do sąsiada iść to muszę go znać. Nie musisz go znać...
- Słabe opcje rozmowy z innym simem.
- Mało ubrań, włosów itp. Ale można zmieniac ich styl...
- Co robić na takiej plaży ?!


Ogólnie myślałem że gra będzie lepsza... ale niestety. Oby wyszedł jakiś patch korygujący niektóre minusy.

MOJA OCENA: 7/10

#####(tego posta pisałem 2 dni wcześniej) --- teraz już mi lepiej trochę się gra ale naprawdę dużo jest błędów.

Czy teraz już wszystko wiesz, karasss? :P Podopisywałem tam troszkę ;)

MazuR
20.06.2009, 15:42
No wiesz, różne kariery różnie się zdobywa, spróbuj pograć lekarzem, zobaczysz. Trzeba logikę mięć, a jak masz jej już dużo to potem strasznie wolno idzie. O ile się orientuję to umiejętności sportowe tak samo jak ogrodnictwo lecą dużo szybciej :) A trzeba zauważyć, że jeszcze dużo przed tobą kariera i mały dzieciak to nie wszystko - możesz przecież rozbudować dom, wychować tego dzieciaka najpierw (może większą rodzinę), oprócz tego są jeszcze misje, wydarzenia w mieście takie jak turnieje szachowe czy zawody w grillowaniu, w których można się wykazywać, możesz sprawdzić się w kolekcjonowaniu lub w ogrodnictwie, albo w wędkarstwie, a co najważniejsze, masz teraz czas na rozwijanie przyjaźni sima i spełnienie jego pragnienia życiowego :) Więc jak widzisz, jest jeszcze trochę tego :D

mam juz 7 cech napakowanych na maxa. zaraz bedzie 8... zdobylem juz takze 10 poziom w muzyce i w wojsku. i niestety zawiodlem sie. im wyzszy poziom pracy tym mniej roboty?! w wojsku jako astronauta pracuje caly jeden dzien i mam 6 wolnych... no masakra to mozna sie z nudow zanudzic! :/
a co do misji to juz dawno zaliczone (nie ma sensu robic niektorych rzeczy dwa razy bo po co?) a co do pragnienia zyciowego. jakie to pragnienie zyciowe jak ja je spelnilem po 3-4 godzinach gry w simsy... ta gra jest fajna - ale tylko na 6-10 godzin gry. wiecej sie juz nie da. nuuuuuuuuuuuuuuudy

karasss
20.06.2009, 19:43
Dzięki xD Przyda mi się ta informacja że można zmienić żeby np. biegnąć, a nie taksówką.

Ahnia
20.06.2009, 22:16
1. W d**e! a nie odwiedź sąsiadów niektórych to się nawet nie da wejść.




MINUSY:[i]
2.Te super robienie sima to porażka, bo tylko można sobie kolor ubrań zmieniać.
3. Jak chcę gdzieś jechać to ta ch**owa taksówka musi zawsze przyjechać powinno być do wyboru.
4. Żeby do sąsiada iść to muszę go znać.



1. Do sąsiadów da się wejść. Najedź myszką na dom i kliknij "Odwiedź rodzinę ...". Jeżeli ktoś aktualnie jest w domu, wyjdzie i przywita Cię, a następnie zaprosi do domu. Ściany się "obniżają" i wszystko widzisz i używasz.
2. Możesz zmieniać nie tylko kolory ale także wzory. Pozatym zmienianie koloru jest fajne, ponieważ "jeździ" się po palecie.
3. Jak gdzieś jedziesz możesz wybrać "Automatycznie" (wybiera najszybszy z Twoich posiadanych pojazdów, jeżeli nie posiadasz roweru lub samochodu przyjeżdża taksówka), "Idź "( idziesz), "Biegnij "(biegniesz).
4. Nie musisz go znać, jak idziesz do niego do domu wtedy poznajesz, niekoniecznie musisz znać z miasta.

tobu
21.06.2009, 20:39
sims 3 są beznadziejne. plusem jest tylko otwarte miasto.

Irbis
22.06.2009, 07:14
mam juz 7 cech napakowanych na maxa. zaraz bedzie 8... zdobylem juz takze 10 poziom w muzyce i w wojsku. i niestety zawiodlem sie. im wyzszy poziom pracy tym mniej roboty?! w wojsku jako astronauta pracuje caly jeden dzien i mam 6 wolnych... no masakra to mozna sie z nudow zanudzic! :/
a co do misji to juz dawno zaliczone (nie ma sensu robic niektorych rzeczy dwa razy bo po co?) a co do pragnienia zyciowego. jakie to pragnienie zyciowe jak ja je spelnilem po 3-4 godzinach gry w simsy... ta gra jest fajna - ale tylko na 6-10 godzin gry. wiecej sie juz nie da. nuuuuuuuuuuuuuuudy

Nie wiem po co się tak spieszyć.
Moje simy do wszystkiego dochodzą powoli, ale ich życie nie polega tylko na zdobywaniu punktów umiejętności żeby osiągnąć szczyt kariery, miłości swojego życia nie poznają w kilka godzin za pomocą interakcji "romantycznych" i nie płodzą dzieci po to, żeby one tylko były. Życie moich simów nie kręci się wokół punktów umiejętności, szczytów karier i realizacji pragnienia życiowego. Moje simy żyją bez pośpiechu i widzę w grze mnóstwo opcji do wykorzystania. Długość życia moich simów jest epicka, w zdobywaniu szczytu kariery nie spieszą się, w międzyczasie spotykają się z przyjaciółmi, odpoczywają na plaży, chodzą do kina, do galerii sztuki, piknikują, odwiedzają miejską pływalnię, urządzają przyjęcia domowe, grillują z rodziną, odrabiają z dziećmi lekcje, bawią się wspólnie. Gram kilkoma rodzinami, łączę je ze sobą, są przyjaciółmi lub kochankami, albo zaciekłymi wrogami.
Biorąc pod uwagę osobowość simów i ich pragnienia, można sprawić, żeby ich życie było bardzo urozmaicone. Gra daje mnóstwo możliwości, ale nie wszyscy potrafią z nich korzystać. Wtedy najlepiej po 6-10 godzinach odłożyć grę na półkę i już więcej jej nie ruszać.

Co do punktów umiejętności, polecam zaglądać do dziennika umiejętności. Do każdej umiejętności jest tam po kilka zadań, które możemy wykonać, aby nasz sim osiągnął mistrzostwo w danej dziedzinie.

sims 3 są beznadziejne. plusem jest tylko otwarte miasto.
Poruszyła mnie Twoja rozbudowana wypowiedź, zarówno styl jak i bogate słownictwo.

lay
22.06.2009, 07:18
mam juz 7 cech napakowanych na maxa. zaraz bedzie 8... zdobylem juz takze 10 poziom w muzyce i w wojsku. i niestety zawiodlem sie. w wojsku jako astronauta pracuje caly jeden dzien i mam 6 wolnych... no masakra to mozna sie z nudow zanudzic! :/
a co do misji to juz dawno zaliczone (nie ma sensu robic niektorych rzeczy dwa razy bo po co?) a co do pragnienia zyciowego. jakie to pragnienie zyciowe jak ja je spelnilem po 3-4 godzinach gry w simsy... ta gra jest fajna - ale tylko na 6-10 godzin gry. wiecej sie juz nie da. nuuuuuuuuuuuuuuudy
Trzeba było nie bawić się kodami, proste.

im wyzszy poziom pracy tym mniej roboty?!
Zależy od kariery. Dziennikarz na najwyższym stanowisku pracuje 4 dni w tygodniu.

jakie to pragnienie zyciowe jak ja je spelnilem po 3-4 godzinach gry w simsy
Złe pragnienie wybrałeś. Niektórych nie da się spełnić w 10 godzin gry - przykładowo piątki nastoletnich dzieci. Chyba, że kosztem wszystkiego.

Tak jest, jak chce się od razu stać najlepszym. Nie lepiej czerpać przyjemność z gry, bawić się kolekcjonerstwem, ogrodnictwem, zmieniać pracę? Zawsze możesz mieć parę dzieci, partnera/partnerkę... Jest wiele opcji do wyboru, trzeba tylko chcieć.

@down
To tylko ja cały czas żyję jedną rodziną i potrafię znaleźć simom coś ciekawego do roboty?

Chryzantem Złocisty
22.06.2009, 07:58
Dobrze,ale przy 6-stej czy 10-tej rodzinie ogrodnictwo i kolekcjonerstwo już nie są frajdą :>
Poza tym nie chcę,żeby wszystkie simy były farmerami i biegały po okolicy w poszukiwaniu kamieni.
Jeżeli sim jest samotnikiem,to pikniki/przyjęcia/rodzinne grille odpadają.

Niestety,pod względem "Czasu Wolnego" trójka jest beznadziejna.

Eámanë
22.06.2009, 08:35
Może jak się używa wszystkich możliwych kodów, to gra się szybko nudzi :> I co Ty robisz z tymi simami, że masz już 6 czy 10 rodzinę? ;) Moim zdaniem w trójce jest lepiej rozwiązana kwestia hobby, bo gra niczego nie narzuca. W "Czasie Wolnym" nie dało się spokojnie zrobić obiadu, bo zaraz sim zaczynał się interesować kulinariami, nie wiadomo po co, i dostawał zaproszenia do jakichś głupich klubów. W trójce masz mnóstwo interakcji do wyboru, ale świadomego, żaden sim nie interesuje się niczym przez przypadek.

Za to moim zdaniem największą wadą jest zbyt wolny upływ czasu na superprędkości :/ Ktoś ma na to jakiś sposób? Strasznie denerwują mnie te dłużyzny, gdy sim jest w pracy albo śpi.

Mamełe
22.06.2009, 08:53
Kiedy wy macie na to czas? Mój sim zanim zdobędzie punkt umiejętności, to już pada na twarz albo jest głodny. Kilka dni maluje jeden obraz ;(
Wycieczka po kamienie, to trzeba zarezerwowac caly dzien wolny.
O tym, że musi latac po znajomych, żeby po ich śmierci móc ustawić nagrobek na cmentarzu nie wspomnę ;/
A i to gram tylko jedną rodziną, bo mi szkoda ekwipunku.

sephora
22.06.2009, 09:09
Może jak się używa wszystkich możliwych kodów, to gra się szybko nudzi :> I co Ty robisz z tymi simami, że masz już 6 czy 10 rodzinę? ;) Moim zdaniem w trójce jest lepiej rozwiązana kwestia hobby, bo gra niczego nie narzuca. W "Czasie Wolnym" nie dało się spokojnie zrobić obiadu, bo zaraz sim zaczynał się interesować kulinariami, nie wiadomo po co, i dostawał zaproszenia do jakichś głupich klubów. W trójce masz mnóstwo interakcji do wyboru, ale świadomego, żaden sim nie interesuje się niczym przez przypadek.

Za to moim zdaniem największą wadą jest zbyt wolny upływ czasu na superprędkości :/ Ktoś ma na to jakiś sposób? Strasznie denerwują mnie te dłużyzny, gdy sim jest w pracy albo śpi.

znalazlam cos takiego

Żeby gra się przyspieszała jak dwójka, a nie tak strasznie wolno szła nawet na najwyższej prędkości trzeba wejść w ustawienia, potem w grafikę i wyłączyć "renderowanie zaawansowane" (w prawym górnym rogu). Gra powinna być niby brzydsza, ale ja jakichś wielkich różnic nie zauważyłam, a rzeczywiście można przyspieszać i wszystko ogólniej szybciej działa.


no a co do hobby masz racje ;p
denerwowaly mnie ciagle te zaproszenia itepe..

Levkoni
22.06.2009, 09:14
Kiedy wy macie na to czas? Mój sim zanim zdobędzie punkt umiejętności, to już pada na twarz albo jest głodny. Kilka dni maluje jeden obraz ;(
Wycieczka po kamienie, to trzeba zarezerwowac caly dzien wolny.
O tym, że musi latac po znajomych, żeby po ich śmierci móc ustawić nagrobek na cmentarzu nie wspomnę ;/
A i to gram tylko jedną rodziną, bo mi szkoda ekwipunku.

Memełe moja simka maluje obraz w parę simowych godzin, ma malowanie na maxa. Ekwipunek możesz przenieść do wyposażenia rodziny jeśli chcesz zmienić rodzinę, ja tak robie bo też mi szkoda, chociaż może to zająć trochę czasu. Co do grobów to się zgadzam w 100% :((
Jak dla mnie to brakuje mi niektórych opcji interakcji, które niby nic nie wnosiły do samej gry, ale były miłym dodatkiem i fajnie wyglądały np. możliwość skakania na łóżkach i sofach, czy różne gry między dziećmi (jak na razie tylko berka widziałem) itp. :(

Mamełe
22.06.2009, 09:18
Memełe moja simka maluje obraz w parę simowych godzin, ma malowanie na maxa. Ekwipunek możesz przenieść do wyposażenia rodziny jeśli chcesz zmienić rodzinę, ja tak robie bo też mi szkoda, chociaż może to zająć trochę czasu. Co do grobów to się zgadzam w 100% :((
Jak dla mnie to brakuje mi niektórych opcji interakcji, które niby nic nie wnosiły do samej gry, ale były miłym dodatkiem i fajnie wyglądały np. możliwość skakania na łóżkach i sofach, czy różne gry między dziećmi (jak na razie tylko berka widziałem) itp. :(

To znaczy pewnie też by namalował w kilka godzin, ale albo musi iść do pracy, albo chce spać, albo jeść albo wyrobić okazję i milion innych spraw :D

Eámanë
22.06.2009, 09:24
Żeby gra się przyspieszała jak dwójka, a nie tak strasznie wolno szła nawet na najwyższej prędkości trzeba wejść w ustawienia, potem w grafikę i wyłączyć "renderowanie zaawansowane" (w prawym górnym rogu). Gra powinna być niby brzydsza, ale ja jakichś wielkich różnic nie zauważyłam, a rzeczywiście można przyspieszać i wszystko ogólniej szybciej działa.
Nic z tego, u mnie to jest domyślnie wyłączone, a i tak wolno idzie :P No, ale mój laptop jest trochę słaby, spróbuję w domu na stacjonarnym komputerze ;)

Mamełe
22.06.2009, 09:38
Ostatnio bardzo mnie denerwuje to, że simy na masę adoptują dzieci. Mam nadzieję, że ktoś wymyśli moda blokującego to :/

ultraviolence
22.06.2009, 09:47
Ostatnio bardzo mnie denerwuje to, że simy na masę adoptują dzieci. Mam nadzieję, że ktoś wymyśli moda blokującego to :/

Albo ja za mało gram w tę grę, albo odczuwam efekt "chwilowego szczęścia" w tej sprawie :D U mnie jeszcze ani razu nie zdarzyło się, żeby jakiś sim samowolnie adoptował dziecko. Jeśli już jakieś się pojawia, to drogą naturalną, gdyż w drzewie zawsze widnieje oboje rodziców z okolicy.

Mamełe
22.06.2009, 09:51
Albo ja za mało gram w tę grę, albo odczuwam efekt "chwilowego szczęścia" w tej sprawie :D U mnie jeszcze ani razu nie zdarzyło się, żeby jakiś sim samowolnie adoptował dziecko. Jeśli już jakieś się pojawia, to drogą naturalną, gdyż w drzewie zawsze widnieje oboje rodziców z okolicy.

U mnie jak sim umrze, to zaraz "rodzi się" kolejne dziecko. Już bym wolała te simy z okolicy. Rozpierniczają tylko mi drzewa genealogiczne ;(

MazuR
22.06.2009, 12:35
Trzeba było nie bawić się kodami, proste.

paskudne pomówienia. niby na jakiej podstawie to mówisz? dziwne gadanie.
przecież zarabianie w simsach jest banalnie proste. za jeden obraz dostaję średnio 3-4 tysiace S.


co do pragnienia życiowego, przyjaciół, poznawania ludzi. - wy wybraliście taką drogę a ja inną. mój sim jest samotnikiem i pracoholikiem i nie mogę robić rzeczy sprzecznych do jego charakteru. dlatego zdobywanie przez niego awansu jest dla niego sprawą piorytetową. i śmiem twierdzić, że awans na najwyższy szczebel kariery jest banalny.

Niestety,pod względem "Czasu Wolnego" trójka jest beznadziejna.

true true!

Levkoni
22.06.2009, 15:07
To znaczy pewnie też by namalował w kilka godzin, ale albo musi iść do pracy, albo chce spać, albo jeść albo wyrobić okazję i milion innych spraw :D

Nie martw się, jak dostanie ostatni awans będzie pracował 3 lub 4 razy w tygodniu po klika godzin (mój 3 razy w tygodniu po 4h).
A co do dzieci to to jest strasznie wkurzające, zauważyłem, że simy je adoptować zaczynają jak już są długo dorosłymi i nie mają jeszcze małżonka. U mnie to prawdziwa plaga! Zadek - 3 bachorów wzięła, Clavell - 2 i jeszcze jakieś rodziny nabrały. Jakie to idiotyczne. Nie cierpię, jak mam w drzewku genealogicznym sima, który ma masę adoptowanych dzieci bez mojej wiedzy! I to jeszcze samotne simy! W ogóle kto to widział, żeby samotny rodzic adpotował dziecko. W realnym świecie nie daliby chyba singlowi :((

Beep
22.06.2009, 17:09
Sim na ostatnim szczeblu kariery wojskowej pracuje tylko jeden dzień - bodajże od 7 rano do 1 w nocy, coś takiego.

Mrufka
23.06.2009, 04:20
To jest taka opcja gdzie widać drzewo genealogiczne innych simów ?? ( nie tych którymi gramy). Bo też czasami widzę sąsiada z nowym dzieckiem i jestem ciekawa skąd je ma. Da się to sprawdzić bez zmieniania aktywnej rodziny?

Noemi
23.06.2009, 11:41
Dawno mnie nie było...

Jeśli chodzi o Simsy 3...
Poleciałam po nie już w dniu premiery do Saturna. Oczywiście cała szczęśliwa wróciłam do domciu i uruchomiłam grę...
Ekhe...
Grafika w sims 3 niektórym się podoba innym nie. Mi nie. Mimo, że jest to w 3D JAKOŚ nie mogę jej przełknąć. Szczerze mówiąc nie jest łatwo stworzyć ładnych simsów. Pozatym gra się ciężko... nie tak leciutko jak w 2 ty tu to, ty tamto. Simsy wszystko robią dłuuuugo - potrzeby są spychane na ostatni plan ( co mi się nie podoba) i bardzo trudno je zapełnić.Ten nastroj to kolejny upadek The Sims 3.

Jeśli chodzi o plusy. To wszystkie są w trybie robienia sims. Np. odrosty, odzielne buty itd.

Jednm słowem nie jestem jakoś specjalnie zadowolona. ;/

Mamełe
23.06.2009, 11:52
To jest taka opcja gdzie widać drzewo genealogiczne innych simów ?? ( nie tych którymi gramy). Bo też czasami widzę sąsiada z nowym dzieckiem i jestem ciekawa skąd je ma. Da się to sprawdzić bez zmieniania aktywnej rodziny?

U mnie tylko się da skakać po drzewach rodzin spowinowaconych, przykładowo mój sim ożenił się z simką, a jej rodzina z kimś tam itd. Tak samemu jak się podoba, to chyba się nie da bez zmieniania aktywnej rodziny

Gabiq
25.06.2009, 14:38
Minusy - grafika taka sobie spodziewałam się większej różnicy, postępu, ogólnie nie ma nic czego nie można by poprawić/dodać w The Sims 2 zwykła nagonka na kasę ale dla mnie ok, niech będzie, że to inne simy.. :)) Dalej, na plus tryb "życia"to, że inni simowie żyją własnym tempem jest super tylko.. drażni mnie to, że rodziny się same wyprowadzają. Niech sobie żyją, ale czasami chcesz wrócić do nich i lipa.. myślałam, że można do nich zadzwonić, zaprosić.. a tu znów lipa. Simce matka zniknęła z miasta :(( Nie podoba mi się to!
To, że można tworzyć własne tekstury SUPER! Minus - mało rzeczy, ubrań.. ale mam nadzieję, że dodatki nas nie zawiodą :) w końcu samo The Sims 3 to podstawa, może coś nam "dorzucą":)) Minus dla tempa gry, wszystko się wlecze jak flaczki, ale w zamian ładne widoki do podziwiania hehe.. Możliwość dodawania cech osobowości jakoś mało wnosi do gry. Bynajmniej dla mnie. Podsumowując:
Dużo hałasu o nic ;))
Jedyne wielkie plusy to możliwość tworzenia tekstur i chodzenie po całym mieście :PP

Kixte
30.06.2009, 12:01
The Sims 3 mnie zawiodło. Nie będę tutaj wypisywać wad i zalet gry, bo wszystko zostało już wymienione. Wydałam na Simsy 130 zł + koszt przesyłki i uważam, że gra nie jest warta tych pieniędzy. Dwójka była lepsza, bez dwu zdań. Zastanawiam się, czy sprzedać grę na Allegro...

vezi
01.07.2009, 12:40
grafika nie zachwyca tak jak w wiekszosci produkcji EA . myslicie ze oni beda inwestowac w ta gre jesli i tak 33% graczy sciagnie ja z neta ?

skorpion10
01.07.2009, 12:54
bardzo fajna gra,chociaż ma więcej wad niż zalet bardzo fajne jest to zbieranie kamieni np.rożowy diament albo różnych owadów , metali itp. fajne też jest jeszcze chyba nikt tu nie podał że np. kupujesz dom i jak chcesz już grać tym domem to wyskakuje ci komunikat ojojoj twój dom został zbudowany na prastarym cmentarzysku bla bla bla przyjmij wyzwanie i nic nie musisz robić jakiść gość pryjeżdża i ci te duchy wysysa i już pisałow instarukcjii że jest nagroda jak pokonasz wyzwanie to ja dostałam 3 kamienie w tym różowy diament wart chyba 1400$ a wady są takie:
-nie ma animacjii jak wsiadasz na rower lub do samochodu,
-bardzo brzydkie ubrania w trybie twożenia sima,
-nie można piersi regulować a można jaieś muskuły :D

Kuban
02.07.2009, 06:52
Mi sie podoba dostałem od mamy (Wcześniej grałem w the sims 1 z wszystkimi dodatkami) Dal mnie są dwie wady
- denerwje mnie marnyrzech... i to zeby mieć dobre całkiem trzeba mieć full kasy
- trudność poruszania się ale mozę to ja muszę sie przyzwyczaić ze nie jest tak łątwo jak w jedynce
+ ogólnie gra fajna nie spodziwałem się żeby mnie wciagneło a jednak xD !!

Irbis
02.07.2009, 07:14
- denerwje mnie marnyrzech... i to zeby mieć dobre całkiem trzeba mieć full kasy

Kto mi powie co to jest marnyrzech? :O
Bo może mnie też to denerwuje, a nawet nie wiem :P

Lawend
02.07.2009, 07:17
chyba chodziło o marny rzęch czyli ten najtańszy samochód.

kyku
02.07.2009, 09:13
Jeszcze się tu nie wypowiadałem, nie wiem czy warto, wątpię, że ktoś to czyta, whatever, gra ZAPOWIADA się o niebo lepiej od The Sims 2. Wy zapominacie o jednej, podstawowej rzeczy. Porównujecie The Sims 3, wersję świeżutką, o braku dodatków, z The Sims 2, która trochę lat ma na karku, a dodatków od groma. Porównajcie obie PODSTAWOWE wersje. Różnica jest ogromna - na korzyść Trójki, moim skromnym zdaniem.

Grafika: ciekawa, dużo się nie wypowiem bo gram na najniższych detalach.

Muzyka: w sumie i tak jej nie słucham podczas gry, aczkolwiek jest mniej denerwująca niż w Dwójce.

Wczytywanie: na prawdę gra chodzi szybko. Przeskakiwanie pomiędzy parcelami, oknem zmieniania wyglądu, tworzenia rodziny jest SZYBKIE. No i wizualizacja wczytywania jest również przyjemna dla oka. Żadnych tandetnych, świecących kwadracików.

Grywalność: kilka ciekawych rozwiązań. Np: pasek humoru - Sim wydaje się być bardziej ludzki.