PDA

Zobacz pełną wersję : Pytania i odpowiedzi

Strony : 1 [2] 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17

Ellie
01.06.2009, 19:19
jak zdobyc przepisy?

Agnieszka86
01.06.2009, 19:22
czytaj Eliie tyle razy juz napisane było o tym. rozwijaj umiejętności czytaj książki i ogladaj telewizje na kanale kulinarnym

Agnieszka86
01.06.2009, 19:40
książek jest pare jesli chodzi o gotowanie i nalezy je czytac tylko raz, bez sensu jest kilkakrotne jej czytanie bo to nic nie da. sa podzielone wedlug twoich umiejętności wiec nie mozesz przeczytac ostatniej dopuki nie uzyskasz 8 chyba poziomu albo 9 ale dzieki czytaniu ich rowniez sie uczysz gotowac i zdobywasz doswiadczenie.

mam pytanie co do nasion bo chyba nie da sie ich kupic, a jak sie da to gdzie?? czy zostaje mi szukac po calej okolicy i sadzic te nieznane rosliny aby sie dowiedziec czekajac az dojrzeją co to jest??

Pingwin
01.06.2009, 19:57
@ilona
Ta strona... jest delikatnie mówiąc do niczego;
Wg tej strony moja karta graficzna ledwo da sobie radę... a procesor wykrywa mi standardowe (1.6) taktowanie zamiast faktycznego...

@miracle
Patrząc na procek, ram i że to laptop:

Celuj w 800x600 na najniższych detalach... może będzie dało się pograć;

Chatoyant
01.06.2009, 20:15
@ilona
Ta strona... jest delikatnie mówiąc do niczego;
Wg tej strony moja karta graficzna ledwo da sobie radę... a procesor wykrywa mi standardowe (1.6) taktowanie zamiast faktycznego...
Hmmm, również sprawdzałam na tej stronie czy TS3 mi pójdzie, ale mam że niby za słabą kartę graficzną. Czy NVIDIA GeForce FX 5200 rzeczywiście nie spełnia minimalnych wymagań?

Absolem
01.06.2009, 20:23
Muszę ponowić swoje pytanie, bo moje posty dochodzą z opóźnieniem przez ten nadzór moderatorski. Czy wam też się tak dzieje, że wchodzicie grać jakąś rodzinką a w tym czasie inna rodzina znika?? Jej dom pozostaje pusty, nie ma ich w kontaktach. Już tak mi się zrobiło parę razy i musiałem wczytywać poprzedniego save, a nie zawsze udało mi się zapisać dobrze i często musiałem nadrabiać spory kawałek gry Myślałem, że to się ma do zapisywania gry czy coś ale dziś wszedłem w jedną rodzinę, patrze zniknęli sąsiedzi, potem wczytałem save grałem znów tą samą rodziną i zniknęły dwie inne rodziny. Potem grałem inną rodziną i zniknęła znowu jakaś rodzina. Się strasznie wkurzyłem, musiałem zaczynać od save z wczorajszego dnia. Czy ktoś wie o co z tym chodzi??

Irbis
01.06.2009, 20:36
chcialam jeszcze wyjasnic ze w sklepie kupic mozna przepisy, owszem ale to sa tylko składniki do przepisu, jezeli sie ich dzieki ksiazkom nie nauczysz to nie wykonasz tego posiłku majac przepis ( składniki ) ze sklepu
Nie jest to tak jak piszesz. Przepisy potraw w których wymienione są składniki zobaczyć można podczas kupowania produktów w sklepie spożywczym. W księgarni natomiast można zakupić przepisy w postaci książek, po których przeczytaniu sim potrafi przygotować daną potrawę.

a teraz ja mam pytanko co do tego zbierania skał i chwytania owadow. nie ma ksiazek na ten temat wiec co zrobic żeby umiejetnosc ta pojawila sie i zebym mogla to udoskanalać?? do tego tylko własnie nie doszlam.
Wydaje mi się, że po prostu to "zbieractwo" nie funkcjonuje jako odrębna umiejętność. W dzienniku umiejętności pojawia się jednak zakładka z ikonką motylka i tam są wszelkie informacje na temat tego co sim zebrał i w jakiej ilości. I pomimo, że w zakładce umiejętności nie ma czegoś takiego, to sim z każdym zebranym przedmiotem staje się lepszym zbieraczem.
Swoją drogą jest to bardzo ciekawe simowe zajęcie. Zwiedzanie okolicy w poszukiwaniu skał i przeróżnych okazów owadów jest naprawdę przyjemne, a przy okazji można zobaczyć wiele pięknych widoków (oczywiście jeśli ktoś zwraca na nie uwagę). Tu również doznałam zaskoczenia, gdy po zebraniu sporej ilości skał okazało się, że to zaledwie mały procent tego, co można znaleźć :)
Skały po oszlifowaniu nie są wiele warte, ale pięknie prezentują się w domu, gdy każemy simowi odpowiednio je wyeksponować. Nie wiem jeszcze co się robi z przetopionym srebrem, ale dowiem się, nie mówcie mi :P

i jeszcze jedno co mnie zaciekawiło w tej grze. nastawilam czas gry na nadluzszy ale i tak juz polowa mi mineła ale to nie wazne, irytujące jest to ze moji niekturzy znajomi starzzeja sie szybciej jak zaczynalam gre byli tacy jak ja, młodzi i piekni a teraz sa siwymi dziadkami a ja nadal młodziutka. szkoda bo moji rodzice na innych parcelach juz starzy i niedlugo trzeba bedzie ich rzegnac.
Widzę dwie możliwości. Albo jest to jakiś błąd w grze, albo po prostu niektórzy simowie, pomimo iż wyglądali bardzo młodo, byli już u schyłku wieku dorosłego. Wiem na przykład, że tak jest z ojcem Mortimera Ćwira. Ja ustawiłam epicką długość simowego życia, a on już się postarzał, chociaż jego żona nadal jest piękna i młoda, a Morti jest ciągle dzieckiem.

A co do zanikania rodzin o czym tacz czesto piszecie to zastanawialam sie własnie czy to nie o to chodzi. kiedy ktos gra na normalnym czasie to wystarczy około 6h gry zostawiajac rodzine sama i oni pewnie umieraja ale nie jestem pewna poprostu sama to sprawdze dzisiaj. co do jednego sima bo sie zgadzalo ale co z dziecmi, długa droga przed nimi i by sie tak szybko zestazały?? moji rodzice ( w simach) jakos bardzo szybko starzys ie zrobili ( na innych arcelach a znajomi ze szkoly nadal sa nastolatkami hehehe nie wiem o cho chodzi
Moja rodzina zniknęła po kilku dniach grania inną rodziną. Niemożliwe żeby przez kilka dni zestarzeli się aż tak, aby umrzeć. No chyba że strawił ich jakiś pożar, ale oglądałam dom i nie było śladów pożaru ani nagrobków. Może to błąd w wersji beta?

Ilona
01.06.2009, 20:52
aby zbierac skaly itp. trzeba kupic w nagrodach specjalna gablote-nie wiem jak to sie nazywa,ale jest znaczek motyla

Irbis
01.06.2009, 20:58
aby zbierac skaly itp. trzeba kupic w nagrodach specjalna gablote-nie wiem jak to sie nazywa,ale jest znaczek motyla
Moi simowie nie kupowali żadnej nagrody, a mogą normalnie zbierać skały, a także oddać je do obróbki oraz badać. Tak więc chyba gablota o której piszesz nie jest do tego potrzebna :)

Ilona
01.06.2009, 21:05
to fajnie,ze nie trzeba gabloty,gdyż trzeba mieć dużo punktów,aby ja mieć

Absolem
01.06.2009, 21:12
Można bez gabloty, ale ona chyba jest po to, żeby zbierać tam te skały a poza tym mamy możliwość podglądania na mapie położenia kamieni i owadów. :)

nati_1995
01.06.2009, 22:03
Hmmm, również sprawdzałam na tej stronie czy TS3 mi pójdzie, ale mam że niby za słabą kartę graficzną. Czy NVIDIA GeForce FX 5200 rzeczywiście nie spełnia minimalnych wymagań?

O, to ja się podłącze pod pytanie, bo mam ten sam problem.

Elektra
01.06.2009, 22:48
Gra będzie działała ponieważ używałam tej samej karty. Bedzie się nieco cięła ,ale jak masz duzo ramu to pograsz na średnich detalach :)

Zeuskk
01.06.2009, 23:44
Mam dwa pytania do Was jako średnio początkujący :)

Mam problem z prasą Stróż Prawa, gdzie to każą mi zbierać "Raporty" od Simów przepytując ich np na mieście lub grzebiąc w ich śmietnikach. Lecz kjlikając na obojętnie jakiego Sima nie mam opcji ala "przepytaj"/"zbierz raport" ani jak wchodze do czyjegoś domu nie mogę przegrzebać śmietnika. Co zrobić?

Drugie pytanie apropo prowadzenia dwóch Simów. W grze wziąłem ślub i mam pod swoim 'władaniem' dwóch simów. Niestety nie mam ochoty opiekowac się tym drugim i chcę żeby żył swoim własnym życiem i sam się 'zaspokajał' :P Chcę dalej zajmować się swoim Simem. Czy tamten drugi sam będzie sobie żył i robił co chciał i nie będzie żaqdnych problemów?

Dzięki z góry!

Absolem
02.06.2009, 10:09
Zeuskk - aby zbierać raporty klikasz na sima i wybierasz opcję "przyjazne" a potem "kwestionuj". Ale uwaga, jak masz za mało kontaktu z kwestionowanym simem to nie będzie chciał współpracować. Najlepiej kwestionować przyjaciół, albo najpierw pogadać chwilę z simem, którego chcesz kwestionować, a dopeiro potem brać się do roboty :D A co do drugiego pytania. Masz dwóch simów pod jednym dachem, masz włączoną wolną wolę na maksa więc jak chcesz się opiekować tylko jednym simem to się nim opiekuj a drugi niech poddaje się wolnej woli. Na pewno nie umrze, a sami sobą też potrafią się dobrze zajmować. Jak są głodni to zjedzą, jak chcą spać to pójdą do łóżka.

claudia_o
02.06.2009, 10:14
Mam dwa pytania do Was jako średnio początkujący :)

Mam problem z prasą Stróż Prawa, gdzie to każą mi zbierać "Raporty" od Simów przepytując ich np na mieście lub grzebiąc w ich śmietnikach. Lecz kjlikając na obojętnie jakiego Sima nie mam opcji ala "przepytaj"/"zbierz raport" ani jak wchodze do czyjegoś domu nie mogę przegrzebać śmietnika. Co zrobić?

Drugie pytanie apropo prowadzenia dwóch Simów. W grze wziąłem ślub i mam pod swoim 'władaniem' dwóch simów. Niestety nie mam ochoty opiekowac się tym drugim i chcę żeby żył swoim własnym życiem i sam się 'zaspokajał' :P Chcę dalej zajmować się swoim Simem. Czy tamten drugi sam będzie sobie żył i robił co chciał i nie będzie żaqdnych problemów?

Dzięki z góry!

Aby składać raporty najlepiej wejdź w mapkę i tam pojawi Ci się znaczek jakiegoś sima. Jest to ten, któremu musisz złożyć raport. linij na tym znaczku i wybierz opcję ' złóż raport'. Możliwe też że będziesz musiał poczekać, gdyż tamten będzie mógł być w pracy.
Co do grzebania w śmieciach to nie wiem, ale może simy mieszkające w tym domu muszę Cię najpierw zaprosić do środka? ;) Nie mam pojęcia. ale spróbuj, pokombinuj ;P

Co do drugiego pytania, to jeżeli masz ustawioną wolną wolę na dużym poziomie, to ten drugi sim powinien przeżyć ;) Będzie tylko czekał np. z umyciem się aż do końca zapełnionej na czerwono kreski, albo prawie do końca.

Pozdrawiam ;)

dodo2100
02.06.2009, 10:26
Podstawowe potrzeby jak toaleta sen i jedzenie na pewno tak. Ale na awanse nie ma co liczyć

Absolem
02.06.2009, 14:00
A wie ktoś może co z tymi nagrobkami? Już 3 simów zmarło mi w mieście w rodzinach gotowych. Bessie Clavel ze starości i w jakiś tragiczny sposób Przemysław Lada i Molly French. Ale nie ma w domach ich nagrobków, albo ja ślepy jestem. A chciałbym pochować ich godnie :D
A tak w ogóle, to wiecie co zauważyłem. Że Jak ustawicie życie sima np. na epickie czyli 960 dni, to nie znaczy, że umrze on w wieku 960 dni. Moja simka ma już 962 i jeszcze się trzyma, a gotowy sim, mąż Bessie Clavell ma ponad 1000 dni i jeszcze żyje :D

amite
02.06.2009, 15:12
ja mam takie pytanie, a mianowicie : czy do the sims 3 jest jakiś kod np. taki jak w dwójce boolprop ... że można było potrzeby przesuwać bo jak moja simka idzie do pracy z pełnymi potrzebami (wszystkimi) to wychodzi z energią pęcherzem i głodem najniższym i ja potem nie mogę sobie z nią poradzić. Czy jest jakiś ? Proszę o szybką odpowiedź !
Edit : hehe :D już nie trzeba , znalazłam w końcu od czego są google ;P cała ja

xxxMadziaxxx
02.06.2009, 17:04
czy są już może jakieś nieoficjalne dodatki do gry, czy jeszcze za wcześnie? ;p

http://www.thesims3.com/ - musisz mieć kod seryjny, żeby ściągać... I za niektóre chyba się płaci. Na razie tylko tyle znalazłam... :-)

Miczka
02.06.2009, 17:46
Czy wie ktoś może jak przeprowadzić simkę do innego sima przed ślubem?
W pragnieniach ma "Przeprowadzam się do sima xxx",czy jakoś podobnie, lecz tej opcji nie mogę nigdzie znaleźć..

Ellie
02.06.2009, 17:48
Agnieszka86 -
1. nie jestem eliie tylko ellie
2. nie chce mi sie przekopywac 30 stron
3. od tego jest ten temat
4. uzywaj opcji edytuj
5. dzieki za odpowiedz

Björk
02.06.2009, 17:48
U mnie jak mieli wystarczającą ilość kontaktów to sama simka zaproponowała simowi "wprowadź się". A takiej opcji nie było w interakcjach.

'Mu
02.06.2009, 18:02
U mnie z kolei opcja pojawiła się gdy pasek znajomości był w pełni zielony, a rozmawiający ze mną sim uważaj że moja simka jest "urocza" ^^

Mamełe
02.06.2009, 22:45
Jak to w końcu jest z tym wzrostem? Na stronie oficjalnej jest rekalma, ta z kucharzem i tam jest napisane, ze moj sim moze byc wysoki albo niski :/

Absolem
02.06.2009, 22:48
Może nie chodziło o rozmiar fizyczny, a o to, że może być kimś ważnym, albo kimś o niskiej pozycji społecznej ... ;) wiem wiem kombinuję, ale wszystko jest możliwe hehe

Mrufka
02.06.2009, 23:43
Czy wie ktoś może jak przeprowadzić simkę do innego sima przed ślubem?
W pragnieniach ma "Przeprowadzam się do sima xxx",czy jakoś podobnie, lecz tej opcji nie mogę nigdzie znaleźć..

Ta opcja się pojawia gdy simowie naprawdę się już lubią. Najlepiej zaproś ukochanego na noc, zbliż się na maksa, muszą mieć świetne kontakty. Wtedy pojawia się opcja "wprowadź się" podczas rozmowy. Wiem, bo tak miałam :-)

Mrufka
02.06.2009, 23:44
A wie ktoś może co z tymi nagrobkami? Już 3 simów zmarło mi w mieście w rodzinach gotowych. Bessie Clavel ze starości i w jakiś tragiczny sposób Przemysław Lada i Molly French. Ale nie ma w domach ich nagrobków, albo ja ślepy jestem. A chciałbym pochować ich godnie :D
A tak w ogóle, to wiecie co zauważyłem. Że Jak ustawicie życie sima np. na epickie czyli 960 dni, to nie znaczy, że umrze on w wieku 960 dni. Moja simka ma już 962 i jeszcze się trzyma, a gotowy sim, mąż Bessie Clavell ma ponad 1000 dni i jeszcze żyje :D

Po śmierci jakiegokolwiek bliskiego ci sima musisz jechać na cmentarz. Wtedy w katakumbach jest opcja "zajmij się zmarłymi", dzięki czemu ustawiasz na cmentarzu ich groby. Można potem zmienić ich opis i opłakiwać je.

ultraviolence
03.06.2009, 07:06
Jak to w końcu jest z tym wzrostem? Na stronie oficjalnej jest rekalma, ta z kucharzem i tam jest napisane, ze moj sim moze byc wysoki albo niski :/

Napisać to napisali, ale jeśli chodzi o wzrost to tylko przysłowiowe "gruszki na wierzbie", które wyszły od twórców. Chyba, że w jakimś dodatktu to wprowadzą, ale wątpię... :P

Mamełe
03.06.2009, 07:57
Napisać to napisali, ale jeśli chodzi o wzrost to tylko przysłowiowe "gruszki na wierzbie", które wyszły od twórców. Chyba, że w jakimś dodatktu to wprowadzą, ale wątpię... :P

Ściema jak z łóżkiem piętrowym w Ikei :/ Do dzisiaj mi nie odpisali.

Chryzantem Złocisty
03.06.2009, 08:37
Owoce - jabłka,limonka,arbuz,winogrona
Warzywa - ziemniak,pomidory,papryka,sałata,czosnek,cebula

te można kupić w sklepie i zasadzić.
Ale to nie wszystko,bo jak twierdzi moja kochana B. :
"moja simka ma w swoim ogródku 17 różnych owoców i warzyw i jeszcze jedną nieznaną roślinę i to jest 84% wszystkich możliwych do zasadzenia"

więc... :P

mabda
03.06.2009, 10:37
nie wiedzialam gdzie umiescic pytanie. padlo na ten dzial. otoz:
stworzylam sobie rodzinke i postanowilam dla syna stworzyc idealna partnerke. wiec stworzylam. ale teraz obie gry mam jak zupelnie odrebne historie. i w miescie zamieszkanym przez rodzinke nie ma ten dziewczyny i odwrtonie - w miescie dziewczyny nie ma rodzinki z chlopakiem. w jaki sposob polaczyc obia miasta w jedno bez wyburzania domu? da sie jakos je przeniesc?

Irbis
03.06.2009, 11:03
Spakuj rodzinę do biblioteki. Wydaje mi się, że biblioteka jest wspólna dla wszystkich miast więc możesz spróbować :)

Poczytaj sobie posty na tej stornie:
http://forum.thesims.pl/showthread.php?p=1030395#post1030395

Agnieszka86
03.06.2009, 11:04
hej pa wroce jeszcze do tematu zbieractwa bo pamietam jak pisaliscie o tym czymś kolekcjonera co mi pozwoli gromadzić swoje znaleziska. Owszem uzbierałam mnustwo chyba 40000 pt. zyciowych i zakupiłam ta obcje ale to nie jest zadna gablotka ani nic takiego!! to tylko pomoc w szukaniu czyli zaznaczasz co chcesz szukac czy nasiona czy owady i na mapie po oddaleniu sa one zaznaczone

mabda
03.06.2009, 13:34
ok, dzieki. juz poradzilam sobie :)

ola669
03.06.2009, 14:36
Ja juz graM w simsy 3 są nawet spoko. Tylko jak sie stwarza simsy moze ktos wie jak zrobic drzewo genealogiczne??

No i szkoda ze jest tylko jedno miasto ;D

ola669
03.06.2009, 14:40
a i jeszcze są sklepy z ubraniami? bo nie moge znalesc tylko znalazłam sporzywczy.

andonezja
03.06.2009, 14:59
ubrania wszystkie są dostępne w szafie (kllikasz na komodę>zaplanuj strój)
drzewo genealogiczne - tworząc rodzinę, robisz simów i przed zatwierdzeniem rodziny (kiedy już pojawia się "portret" ze wszystkimi simami) naciskasz "edytuj relacje".

ola669
03.06.2009, 15:06
Aha dzieki bardzo ;)

ultraviolence
03.06.2009, 15:14
Ja juz graM w simsy 3 są nawet spoko. Tylko jak sie stwarza simsy moze ktos wie jak zrobic drzewo genealogiczne??

No i szkoda ze jest tylko jedno miasto ;D
Drzewo genealogiczne masz przecież od razu dostępne w grze... W pierwszej karcie w trybie życia (ma znaczek simowego kryształka, bodajże) znajduje się przycisk na którym możesz obejrzeć drzewo genealogiczne swojego sima/rodziny.

a i jeszcze są sklepy z ubraniami? bo nie moge znalesc tylko znalazłam sporzywczy.
Nie ma, bo wszystkie dostępne ciuchy masz już od razu. Wystarczy kliknąć na dowolnej szafie z ubraniami i wybrać opcję "zaplanuj strój". Potem działasz już tylko według swojego uznania.

Gingers
03.06.2009, 15:48
Na jednym z filmików

http://www.youtube.com/watch?v=p7BAUNzJvts&eurl=http%3A%2F%2Fsimy.focus.pl%2Findex.php%3Fstar t_from%3D0%26ucat%3D%26archive%3D%26subaction%3D%2 6id%3D%26&feature=player_embedded

jest pokazane jak sim kradnie samochód, da się tak zrobić i jeśli tak to sim musi mieć jakieś specjalne cechy?

P.S. Jakby filmik się nie wyświetlił na forum to jest Tutaj :) (http://www.youtube.com/watch?v=p7BAUNzJvts&eurl=http%3A%2F%2Fsimy.focus.pl%2Findex.php%3Fstar t_from%3D0%26ucat%3D%26archive%3D%26subaction%3D%2 6id%3D%26&feature=player_embedded)

@down: <leci tworzyć kleptomana> :D

Ilona
03.06.2009, 16:20
da się,jeżeli dasz cechę kleptoman

Afbuster
03.06.2009, 19:36
da się przenieść rodzine z jednego miasta do drugiego?

Ellie
03.06.2009, 19:52
nie, bo jest tylko jedno miasto

Afbuster
03.06.2009, 19:56
jak jedno skoro można pobrać Riverview

sympathique.
03.06.2009, 20:11
Podobno w sklepach jest już TS3 :O, to prawda?
Na jakiejś stronie ktoś się chwalił, że u niego w empiku już są, naprawdę?

Mamełe
03.06.2009, 20:14
Podobno w sklepach jest już TS3 :O, to prawda?
Na jakiejś stronie ktoś się chwalił, że u niego w empiku już są, naprawdę?

Tak, naprawdę.

sympathique.
03.06.2009, 20:16
A jest tu ktoś z Białegostoku? ;)
Są już u nas?

Tapas
03.06.2009, 20:21
Czy będą dodatki take do ściągania z netu.?

Chodzi o włosy, ubrania, domy, samochody itp.

pofyrt
03.06.2009, 20:39
A ja mam następujące pytanie:
Od czego zależy kolor ducha?

sympathique.
03.06.2009, 20:46
Czy będą dodatki take do ściągania z netu.?

Chodzi o włosy, ubrania, domy, samochody itp.

To chyba oczywiste, ze tak.

Gio
03.06.2009, 20:48

Głupie pytanie trochę...u mnie zawsze są takie same, chyba że o czymś nie wiem :| Może że inne sa w dzień, a inne w nocy? Bo w dzień sa takie jakbt błękitne, a nocy szare...

magda1984
03.06.2009, 20:48
Kago ja jestem z Białegostoku, ale nie mam pojęcia czy są :) pewnie w którejś Galerii :)

Gio
03.06.2009, 20:51
Dla tych, którzy już kupili, albo mieli okazję widzieć chociaż:
Napisy na opakowaniu są po polsku?! :O

Kliii
03.06.2009, 20:54
Na preorderze EK są po polsku, więc myślę, że na pudełku gry też.

sympathique.
03.06.2009, 20:55
Ale ktoś widział w empiku/Media Markt takie autentyczne opakowania z grą? ;)

Gio
03.06.2009, 20:55
Dobrze wiedzieć...a podobno polska premiera piętego...<zniesmaczony>

Analisse
03.06.2009, 21:01
W screenach widziałam więzienie, za co można zostać aresztowanym? I czy długo się tam jest?

Szynszyl
03.06.2009, 21:16
Czy wie ktoś jak poznać ulubioną potrawę innego sima? :P Mój sim chce takową przygotować, ale nie wiem jak się o niej dowiedzieć xD

Afbuster
03.06.2009, 22:16
simke utopiłem na parceli publicznej
gdzie znajde jej nagrobek?

Mamełe
03.06.2009, 22:28
Dobrze wiedzieć...a podobno polska premiera piętego...<zniesmaczony>

No troche przyspieszyli. Nie wiem czy sie sieci nie obruszyly, ze sklepy nie majace umowy z EA juz sprzedaja gre i im obroty przez to poleca ;)

claudia_o
03.06.2009, 22:36
moze wypuscili wczesniej bo duóo osób sciągało? Mieliby duzo strat... ;)

Absolem
03.06.2009, 22:47

Z tymi nagrobkami same problemy. U mnie jak grałem swoją rodziną to mi w 3 innych rodzinach umarli simowie i teraz Bóg jeden wie, gdzie są ich nagrobki, też nie mogę znaleźć i to mnie wkurza. :((

Irbis
04.06.2009, 07:14
Od sposobu w jakim sim umarł.

Głupie pytanie trochę...u mnie zawsze są takie same, chyba że o czymś nie wiem :| Może że inne sa w dzień, a inne w nocy? Bo w dzień sa takie jakbt błękitne, a nocy szare...
Specjalnie dla Ciebie różnokolorowe duchy :)
http://i39.tinypic.com/4f1d.jpg

dżin.
04.06.2009, 07:26
Ja mam pytanie dla osób posiadających już grę, czy można uprawiać jakieś sporty ?

sympathique.
04.06.2009, 07:36
A ja mam jeszcze jedno pytanie: W Media Markcie można już kupić TS3? ;)

Ashley
04.06.2009, 08:10
kago, można. U mnie już są i kosztują tylko 99 zł . :)

RoxyFM
04.06.2009, 10:19
A jak stworzyć nowe miasto? Bo to Sunset Valley jest beznadziejne;p

Absolem
04.06.2009, 10:55
Ja mam pytanie dla osób posiadających już grę, czy można uprawiać jakieś sporty ?

Można chodzić na siłownię, można uprawiać jogging, kąpać się w basenie, są dwie piłki (ro rugby i baseballa) ale nimi można chyba rzucać tylko, nie wiem bo jeszcze ich nie używałem :D. To chyba wszystko. Czyli nic specjalnego, ale jednak jakiś wybór jest. Można jeździć też na rowerze, ale to chyba nie jest w simsach zaliczane jako sport :)

Serafina - a mi się Sunset Valley bardo podoba, ma tyle fajnych miejsc i w ogóle te plaże. :) Nowych miast niestety nie możesz stworzyć, można pobrać z oficjalnej strony gry wioskę Riverview, ale nic poza tym. Twórcy oczywiście zapowiadali, że kiedyś może w dodatkach dojdzie jakiś edytor, ale nigdy nie wiadomo.

Mrufka
04.06.2009, 12:49

Ja zazwyczaj znajduje w Katakumbach na cmentarzu z opcja "zajmuj sie zmarlymi", ale moze to dotyczy tylko tych bliskich simow? Sprawdz tam.

Czy wie ktoś jak poznać ulubioną potrawę innego sima? :P Mój sim chce takową przygotować, ale nie wiem jak się o niej dowiedzieć xD

Jesli to Sim z Twojej rodziny to zobacz w zakladce osobowosci.Sa tam trzy ikonki - ulubiona muzyka, ulubiony posilek i ulubiony kolor. Jesli to Sim z ktorym nie mieszkasz, postaraj sie porozmawiac o dobrym jedzeniu, wtedy czesto Sim wymienia ulubiona potrawe, mozesz zobaczyc na obrazku w chmurce rozmowy.

Mrufka
04.06.2009, 12:57

Można. Poza karierą sportowca można po pracy biegać po okolicy, ćwiczyć na sprzęcie w domu, chodzić na siłownię, na basen.Od czasu do czasu na stadionie odbywają się igrzyska, w których można brać udział i wygrać troszkę kasy.

moze wypuscili wczesniej bo duóo osób sciągało? Mieliby duzo strat... ;)
Premiera światowa była 2 go czerwca. Mieszkam w Nowej Zelandii i tu są od 2go, więc może do Was też dotarła już wtedy? :-)

dżin.
04.06.2009, 13:04
Nie ma takiej funkcji aby stworzyć własną okolicę, może dojdzie w dodatkach

brzos
04.06.2009, 13:23

mozna kupic to cos do podnoszenia ciezarow, bieznie, uprawiac jogging [nie odkrylam jeszcze, jak to sie robi xd chyba ze to bieganie truchtem], plywac.
to wszystko masz na silowni ;P

Ropa
04.06.2009, 14:51
Z tego co wiem to niektóre kody są takie same jak w the sims 2 a jak mam pytanie czemu jest tylko jedno miasto do wyboru?

dziew993
04.06.2009, 16:07
a ja mam pytanie the sims 3 wychodza jutro tak ??i czy jak jutro pojde do empiku to bede mogla kupic edycje kolekcjonerską??nie zamawialam ani tez nie kupilam preorderu bo nie wiedzialam co to jest ??

dżin.
04.06.2009, 16:15
Simsy 3 można kupić od wczoraj, ale jutro jest premiera oficjalna,
co do ts3 ek, to może być, albo i nie, bo mogą być już wyprzedane :(

magda1984
04.06.2009, 16:19
mam pytanie, czy u Was wszystkich te przyspieszacze czasu tak wolno to robią?
W sims 2 szybciutko to leciało na największych obrocie, a tutaj mam wrażenie że na każdym tak samo czyli wolno:( nie wiem czy to wina gry, mojego sprzetu (choć wątpie bo gra ogólnie bardzo płynnie chodzi na najwyższych ustawieniach grafiki)

a może to wina tego że w opcjach zaznaczyłam najdłuzszy czas życia?:)
no nie wiem,ale wkurzające

dżin.
04.06.2009, 16:23
nie to nie jest błąd gry, każdy tak ma

sympathique.
04.06.2009, 17:33
Pewna Simka jest zauroczona moim Simem. Za nic nie mogę sprawić, aby się w nim zakochała :(, od 4 dni simowych.
Flirtuję, całuję itp.
Ta Simka ma męża, ale to chyba w niczym nie przeszkadza?

Miyoki
04.06.2009, 17:41
A czy Sim ma może ustawioną cechę osobowości, która by uniemożliwiała zakochanie się w drugim Simie? (np. nie lubiący zobowiązań?)

Gingers
04.06.2009, 17:44
Pewna Simka jest zauroczona moim Simem. Za nic nie mogę sprawić, aby się w nim zakochała :(, od 4 dni simowych.
Flirtuję, całuję itp.
Ta Simka ma męża, ale to chyba w niczym nie przeszkadza?

Też tak miałem, spróbuj całować się simem na sofie lub na łóżku, a później BB :P u mnie zadziałało

Aguncja
04.06.2009, 17:47
Czy jeżeli sterujemy jednym simem i wybierzemy się gdzieś do parku na piknik, to czy można zaprosić na miejscu obcego sima, żeby się przyłączył? Czy może trzeba mieć bardziej zaawansowaną relację?

Nie mogę się doczekać kiedy zagram. U mnie problem jest tej kwestii, że aby zainstalować grę, muszę zmienić kartę graficzną i zasilacz...
No ale simsów sobie nie odpuszczę :) Zarobiłam to wydam :P

sympathique.
04.06.2009, 18:14
Eech, próbowałam. Ta Simka ani Sim nie mają takiej cechy osobowości jak unikający zobowiązań.
Nie działa całowanie się na sofie itp. :(
Ktoś ma jeszcze jakiś pomysł?
A BB Simka stanowczo odmawia, chociaż jest na maxa zauroczona, to nawet nie chce się obściskiwać na łóżku ;[

Absolem
04.06.2009, 19:13
Eech, próbowałam. Ta Simka ani Sim nie mają takiej cechy osobowości jak unikający zobowiązań.
Nie działa całowanie się na sofie itp. :(
Ktoś ma jeszcze jakiś pomysł?
A BB Simka stanowczo odmawia, chociaż jest na maxa zauroczona, to nawet nie chce się obściskiwać na łóżku ;[

A wybrałaś opcję wyznaj zauroczenie? Albo może któreś z nich ma cechę nieprzystępny? Ewentualnie może to być błąd. U mnie raz sim nie mógł wyznać zauroczenia simce, potem wyszedłem z jego rodziny i wszedłem do rodziny simki i już była ta opcja znowu.

Casslin
04.06.2009, 19:17
Mam pytanie . Jakie są potrawy w the sims 3 ? Powtarzają się takie same jak w dwójce ?

claudia_o
04.06.2009, 19:21
Jest dużo nowych, np. gofry, naleśniki, płatki zbożowe, lody, zupa z puszki, sushi... Więcej nie pamietam ;)

sympathique.
04.06.2009, 20:27
Jak wyprowadzić całą rodzinę z domu i przenieść ich do nowego? Niby proste, ale ja już mam dość próbowania ;)

poziomka007
04.06.2009, 20:38
Nie znam się raczej na parametrach komputerów, dlatego chciałam spytać o to Was. Czy będę mogła grać w ts3 na kompie z :
procesorem Intel Celeron D320, 2.40GHz
1,25 GB RAM
kartą graficzną Sapphire RADEON 9250, 128mb

A jeśli coś jest za słabe, to co? zdaje mi się, że karta graf., ale może jednak da radę na najniższych ustawieniach - detalach itd?
proszę o odp, to jest dla mnie dość ważne.. ;)

Aguncja
04.06.2009, 21:18
Niestety masz za słabą kartę graficzną, radeon 9250 jest bardzo podobny do geforce 5200. Trzeba wymienić albo zrezygnować z gry.

Mamełe
04.06.2009, 21:19
Nie znam się raczej na parametrach komputerów, dlatego chciałam spytać o to Was. Czy będę mogła grać w ts3 na kompie z :
procesorem Intel Celeron D320, 2.40GHz
1,25 GB RAM
kartą graficzną Sapphire RADEON 9250, 128mb

A jeśli coś jest za słabe, to co? zdaje mi się, że karta graf., ale może jednak da radę na najniższych ustawieniach - detalach itd?
proszę o odp, to jest dla mnie dość ważne.. ;)

Ja gram na gorszym ;)

claudia_o
04.06.2009, 21:23
Jak wyprowadzić całą rodzinę z domu i przenieść ich do nowego? Niby proste, ale ja już mam dość próbowania ;)

W wyposażeniu sima znajduje się telefon. Kliknij na niego i potem 'przeprowadź'. Wyświetli Ci się okienko w którym będziesz mogła wybrać które osoby mają się przeprowadzić i czy mają się przeprowadzić na pustą parcelę czy do gotowego domu. ;)

Aguncja
04.06.2009, 21:32
Na pewno gra nie pójdzie, mam ten sam problem. Prawie... bo mam radeon 9200, poza tym ta karta nie obsługuje funcji shader, która jest niezbędna do odpalenia gry. Nie ma zaimplementowanych tych funkcji. Czyli jest do dupy!

menowa
04.06.2009, 21:41
a jaki jest koszt w miare dobrej karty graficznej,nie za drogiej na której gra ruszyłaby bez problemu i dałoby rade w nią grać?
Jestem zielona w tych kwestiach dlatego pytam.

I jeszcze jedno pytanie, całkiem z ciekawości.
Jakie są etapy życiowe w TS3? Takie same jak w TS2?
(niemowlę, małe dziecko itd)

Agnieszka86
04.06.2009, 21:48
hej mam pytanko, wczesniej sie pytalam o rosliny ale nie uzyskalam odpowiedzi, jakie sa jeszcze oprucz tych standardowych. gdzie znalesc te ktorych nie mam mam 73% i sadze na okraglo te nasiona nieznane ale mi wyrastaja ciagle standardowe. z dziwnych mam drzewo pieniezne rosline smierci i owoc pomarańczowy taki

Lida
04.06.2009, 21:50
Czy imiona simów są przetłumaczone na polski? (w nieoficjalnej wersji chyba nie były)

lanolina
04.06.2009, 22:15
Byłam dziś w Empiku i Simy już mam. Ktoś pytał o edycję kolekcjonerską- już dziś leżała na półkach. Spokojnie jest cała masa płyt na bank wystarczy dla każdego ;]

dziew993
04.06.2009, 22:30
Ludzie pomóżcie !! No wiec tak ja mam kolekcjonerska dziś kupiona ładnie gram i wogule ale miałam problem z kodem i wzięłam z neta i nie mogę się normalnie zarejestrować na stonce jakieś tam błędy wyskakują o kodzie seryjnym i wogule pomocy!!

Aguncja
04.06.2009, 22:39
Czy simy z reklamy- Kim, Marcela i Nigel - można spotakać w mieście?

fromyesterday
04.06.2009, 23:01
nie .

przynajmniej ja tak mysle

Kyerme
04.06.2009, 23:23
A wie ktoś, gdzie można złowić rybę śmierci?

fromyesterday
04.06.2009, 23:24
ryba smierci ?
a nie krzak smierc czy cokolwiek to bylo ?

Kyerme
04.06.2009, 23:26
Krzak też jest, ale moja simka chce zrobić potrawę o nazwie "Ambrozja", a do niej potrzebna jest ryba śmierci i owoc życia. Może to błąd w tłumaczeniu? Bo właśnie nigdzie jej nie mogę znaleźć :P

bacha88
04.06.2009, 23:29
Czy simki w ciazy moga nosic dowolne ubrania, czy tylko jakies konkretne jak w TS2??

Nadine
04.06.2009, 23:38
bacha, konkretne ;d czasem to sukienka, czasem dres.

a mnie zastanawia, czy w oficjalnej poprawili czas, czy jest tak wolny jak w tej z internetu?

magda1984
04.06.2009, 23:44
Noszą strój dowolny z tego co pamiętam, i tylko stopniowo brzuch się powiększa, nie ma żadnych skoków tak jak było w The sims 2, że co jakiś czas się pokazywał większy.

Ja mam pytanie. Kiedyś na filmiku było jak ktoś takiemu raczkującego dzieciakowi zabrał lizaka. Ja w grze nie widze nigdzie lizaków.
I też nie mam żadnych relacji między dzieciakiem takim raczkującym a np. w wieku szkolnym. Czy to wina cech osobowości czy wszyscy tak macie?

Jeśli rzeczywiście twórcy gry nie pomyśleli o relacjach między dzieciakami to szkoda, bo jak inaczej miałyby budować między sobą relacje. Dopiero jako dorośli ludzie?

bacha88
04.06.2009, 23:50
Kiedy ciezarna simka klikne na szafe to mam opcje "znien stroj" i "zaloz mundur" lub cos podobnego(nieaktywne) przy czym jesli wybiore te pierwsza opcje mam do wyboru kilka ciuchow, jakby wylosowanych bo na screenach w necie widzialam ciezarne simki w ciuchach innych niz te u mnie..
Czytalam tez gdzies, ze podobno mozna ubierac ciezarne simki w dowolne ubrania. Stad moje pytanie, czy rzeczywiscie tak jest?(mam dwa hacki wiec moze cos jest przez nie nie tak)

magda1984
04.06.2009, 23:51
Hmm...teraz chyba sobie przypominam że też tak miałam i to normalne a ciuchy może losowo wybiera

sympathique.
05.06.2009, 07:27
Nadine, u mnie czas leci jak w TS2 ;)

beata18ns
05.06.2009, 09:37
i jak Wam się podoba? ja sie szczerze mowiac zawiodlam ;/ wszystko takie małe wogole grafika kiszkowata.. w ts2 bylo lepiej ;/ myslalam ze grafika bedzie taka jak w ts 2 albo lepsza a tu wychodzi na to ze gorsza. na pudelku palakatach itp wszystko wyglada ladnie a po zalaczeniu gry grafika jak kurde z zeus pan olimpu albo nie wiem ;/

Ilona
05.06.2009, 11:06
i jak Wam się podoba? ja sie szczerze mowiac zawiodlam ;/ wszystko takie małe wogole grafika kiszkowata.. w ts2 bylo lepiej ;/ myslalam ze grafika bedzie taka jak w ts 2 albo lepsza a tu wychodzi na to ze gorsza. na pudelku palakatach itp wszystko wyglada ladnie a po zalaczeniu gry grafika jak kurde z zeus pan olimpu albo nie wiem ;/

to ustaw sobie wszystko na maxa,to wtedy zobaczysz jaka jest grafa

Chryzantem Złocisty
05.06.2009, 11:11
tylko że na ustawieniach na maxa nie da się grać :]

szkoda,że tego nikt nie bierze pod uwagę.Bo po co mi piękna grafika,skoro nie jestem w stanie nawet ruszyć kamerą?

gra miała działać dobrze nawet na słabych komputerach.I działa,ale i tak z lekkimi lagami,no i oczywiście tylko na średnich/niskich ustawieniach.
niestety,pełne piękno gry mogą odkryć tylko Ci,co mają full wypas komputery.Szkoda...

Sulczi
05.06.2009, 11:47
No cóż, ja też jestem szczęśliwym posiadaczem TS3 od wczoraj, ale mam takie 2 pytania:

1) Czy da się na jednym zapisie zagra więcej niż jedną rodziną? Jeśli tak, to w jaki sposób przejś do innej rodziny?
2) Gdzie w Sunset Valley jest cmentarz?

'Mu
05.06.2009, 12:54
szkoda,że tego nikt nie bierze pod uwagę.Bo po co mi piękna grafika,skoro nie jestem w stanie nawet ruszyć kamerą?

gra miała działać dobrze nawet na słabych komputerach.I działa,ale i tak z lekkimi lagami,no i oczywiście tylko na średnich/niskich ustawieniach.
(..)

U mnie gra z bez wygładzenia krawędzi i z ograniczonym widzeniem sąsiadujących parceli działa bez jakiegokolwiek zacięcia na komputerze: Athlon 3000+ (2,3GHz), 2 GHz ramu i karcie graficznej 8800GS 384/192.

Sims2 z dodatkami do Cztery Pory Roku włącznie znacznie u mnie zwalnia na poniżej średnich ustawieniach przy 4-6 simach na parceli! Płynne działanie Sims3 mile mnie zaskoczyło.

Simoo
05.06.2009, 13:02
Siema
Mam 2 pytania
1. Czy da się zmienić wygląd sima - nowe ubrania, fryzura?
2. Czy da się dodać nowych simów do bieżącej rozgrywki? Jest funkcja edytuj miasto ale nie wiem czy to nie dotyczy sie gry od nowa a moj sim jest, ze tak powiem dobrze "rozwiniety" i szkoda byloby mi go wykasować i grać zupełnie od nowa

agnieszka130187
05.06.2009, 13:06
A co to jest to wygładzenie krawędzi ? Nigdy nie bawiłam się tą opcją, więc zastanawia mnie co to daje. :)

gosiaczee
05.06.2009, 13:34
a w jaki sposob robi sie pasemka na wlosach?

sido97
05.06.2009, 13:51
czy gra pujddzie mi na tych wymaganiach co na pudelku tyle ze z karta graficzna 64mb???

magda1984
05.06.2009, 14:21
ponawiam, czy ktoś z grających może mi odpowiedzieć:

"Ja mam pytanie. Kiedyś na filmiku było jak ktoś takiemu raczkującego dzieciakowi zabrał lizaka. Ja w grze nie widze nigdzie lizaków.
I też nie mam żadnych relacji między dzieciakiem takim raczkującym a np. w wieku szkolnym. Czy to wina cech osobowości czy wszyscy tak macie?

Jeśli rzeczywiście twórcy gry nie pomyśleli o relacjach między dzieciakami to szkoda, bo jak inaczej miałyby budować między sobą relacje. Dopiero jako dorośli ludzie?"

'Mu
05.06.2009, 15:57
A co to jest to wygładzenie krawędzi ? Nigdy nie bawiłam się tą opcją, więc zastanawia mnie co to daje. :)

Wygładzenie krawędzi jak sama nazwa wskazuje odpowiada za wygładzenie konturów obiektów. Możesz je ustawiać, jak i wyłączać w samej grze, oraz/lub w ustawieniach sterowników karty graficznej. Bardzo ważne! Jeśli chcesz całkowicie wyłączyć funkcję czasem musisz skorzystać z ustawień sterowników, które mogą wymuszać na Simsach działanie wygładzenia.

Więcej o wygładzeniu krawędzi dowiesz się choćby na Wikipedii:
http://pl.wikipedia.org/wiki/Antyaliasing

Simsy 3 bez tej opcji działają znacznie szybciej, choć różnicę widać już na pierwszy rzut oka:
http://img20.imageshack.us/img20/7817/screenshot2hhd.jpg
Hmm? Prawda że nie wielka cena jaką można ponieść w zamian za nieskrępowaną spowolnieniami przyjemność czerpaną z gry? = ^^ =

flauma
05.06.2009, 16:29
moje pytanie odnosi sie czy sciagaliscie z neta juz jakies rzeczy?(znajduje sie w nich np. pan gabka do postawienia na stol, koszulka orange, cale umeblowania np. firmy drwal albo basniowe.) Czy to moze jest z edycji kolekcjonerskiej i ktos je wrzucil? na stronkach (do sciagnia) pojawiy sie juz rozne rzeczy i to miasto Riv.. cos tam z kolekcjonerskiej miejscowki! nawet spoko jest wkoncu Don sie pojawil.

izka1985m
05.06.2009, 16:54
Ja mam pytanko odnosnie okladek the sims 3, widzialam dwie rozne okladki. Jedna jest cala zielona, a na drugiej jest mnostwo roznych twarzy... hmmm czy jest jakas roznica w tych dwoch kopiach??? Prosze o szybka odp, poniewaz niedlugo zmierzam do sklepiku by zakupic gre.
Pozdrawiam

L3V7
05.06.2009, 17:08
mam takie pytanko : można w jakiś sposób posiadać dwa domy lub więcej?

Lida
05.06.2009, 17:20
Czy imiona simów są przetłumaczone na polski? (w nieoficjalnej wersji chyba nie były)

Ponawiam...

Ellie
05.06.2009, 17:22
nie mam oficjalnej, ale wydaje mi sie, ze raczej nie, jakby chcieli przetlumaczyc toby przetlumaczyli od razu

brzos
05.06.2009, 19:07
w jedynce była Nina, Dina, Don, Daniel: Marzyciel, Kaliente, Lotario. a teraz, chyba tylko Ćwirowie i rodzina Lady ma polskie imiona i nazwiska. chociaz nie; Zelda Mae.
mogliby jednak przetlumaczyc. nie chce miec johnow, georgow i innych w grze, bo czuje sie pod presja robienia angielskoimiennych [hah ;p] simooow !

jedno pytanie me: czy tworzac trojeczke postarali sie tak bardzo, ze nastolatki moga byc w ciazy? bo w mojej grze nie xd

Tapas
05.06.2009, 19:42
Słyszałam że w TS3 mają być wszystkie te dodatki z TS2. Dokładniej np. OŻ, CPR, NŻ itp.

Czy to prawda???

brzos
05.06.2009, 20:13
Nie rozumiem sensu powtarzania tego. mogliby od razu wszystko wprowadzic, ale jakas kase musza zbic.
wiec na; studia, biznes, pogode - pory roku, zwierzeta i inne poczekamy.
zbierajcie kaszanee!

agnieszka130187
05.06.2009, 21:33
Czy oprócz rybek i robaków można mieć jakieś zwierzę ? Mam na myśli chomika czy papugę, bo jakoś nie widziałam nic oprócz akwarium małego okrągłego. Jest jakieś większe akwarium ?

Chryzantem Złocisty
05.06.2009, 21:58
nie można mieć żadnego innego zwierzaka.

434
05.06.2009, 22:00
Mam takie pytanie.
Bo są specjalne wymagania do simsów..
Czy wy macie takie wymagania jakie są napisane z tyłu na okładce?
Jeśli nie to czy dobrze wam działają simsy?
Bo ja mam właśnie problem bym sobie kupiła simsy 3 ale nie mam wymagań odpowiednich..

sympathique.
05.06.2009, 22:03
Ja mam wymagania nieco ponad te minimalne, ale gra działa świetnie na najwyższych parametrach ;).
Sprawdź, czy Twoja karta graficzna obsługuje Pixel Shader (czy coś w ten deseń). U mojej koleżanki to uniemożliwiło nawet uruchomienie gry. (karta tego nie obsługiwała)

agnieszka130187
05.06.2009, 22:05
Mogli dać choć chomiki :(( a jest większe akwarium ?

Chryzantem Złocisty
05.06.2009, 22:07
nie ma,niestety.

<znakiznakiznaki>

agnieszka130187
05.06.2009, 22:11
Co za doł myślą, że każdy chce robaki hodować albo rybki z jeziorka. Eh trudno. :D

434
05.06.2009, 22:15
http://img207.imageshack.us/img207/8681/wymagania.jpg (http://img207.imageshack.us/my.php?image=wymagania.jpg)

z tymi wymaganiami gra mi pójdzie ?

Patusiaczek
05.06.2009, 22:16
Witam.

Dziś zakupiłam grę The Sims 3. Gra mi się zacina. Albo do pewnego momentu idzie dobrze, a potem obraz mi ciemnieje. Jest tylko muzyczka i kursor. Odciąć tego w żaden sposób nie mogę. Wymagania spełniam,... laptop firmy Acer. Czy moglibyście poardzić o co chodzi? Jak to odciąć? I co zrobić, jak się zacina? Bo jedynym wyjściem jest wtedy reset kompa... :/

PS: po zainstalowaniu usunełam większość programów. I antywirus xD A to się nadal zacina... Może jest jakieś wyjście?

Pomóżcie! :|

dżin.
05.06.2009, 22:22
Może Ci pójść, ale na niskich ustawieniach :( Jak u mnie ;)

434
05.06.2009, 22:24
Jeśli na niskich ustawieniach to by się zacinała albo coś ?

dżin.
05.06.2009, 22:25
Może się zacinać :( Ale nie musi ;)

434
05.06.2009, 22:54
kurde to nie wiem czy kupić bo jak wydać te 130 zł i będą się zacinać, a nie daj Boże nie będą wgl działać to bez sensu kupować.. a pewnie troche trzeba dać kasy za komp.

dżin.
05.06.2009, 22:58
Kup sobie, na prawdę warto ;)

Miyoki
05.06.2009, 23:22
Albo ściągnij (ale jestem zua :< ) i po prostu sprawdź czy będzie Ci lagować lub w ogóle czy zadziała i jeżeli wszystko będzie ok, to będziesz wiedziała, że możesz spokojnie kupić ;)

Nemezis
05.06.2009, 23:41
Nie wiem jakie mam ustawienia,ale ciągle mi się gra zacina i zrzuca do paska ;/.
Ktoś wie,o co chodzi?

'Mu
06.06.2009, 01:15
Jeśli ucieka Ci do paska .. może jakiś inny program jej przeszkadza? Jak się ma Twój antywirus / firewall? ;)

szparaag
06.06.2009, 09:08
Gdzieś wcześniej widziłam poruszony ten wątek ale teraz nie mogę go znaleźć.
Czy da się zrobić tak jak w Miłowie, że wszystkie moje rodziny są w jednym miejscu, mogą się nawzajem odwiedzać, poznawać, zaprzyjaźniać. Bo jak na razie musiałam jakby zaczynać grę od nowa..

nati_1995
06.06.2009, 09:16
Czy komuś jeszcze po zakupie gry nie czytało płyty ? Bo mi tak...
Jak myślicie wymienią mi ?

dżin.
06.06.2009, 09:19
A wie ktoś. jak zrobić niskiego, albo wysokiego Sima ?

Chryzantem Złocisty
06.06.2009, 09:28
nie da się ustalać wzrostu swoich simów.

brzos
06.06.2009, 09:29
chyba ze bedzie taki kod jak w dwojce stretchskeleton czy cos xd

dżin.
06.06.2009, 09:41
Co za oszuści z tego Maxisa! Na oficjalnej stronie było napisane '... wysoki lub niski' :(

Mamełe
06.06.2009, 09:44
Co za oszuści z tego Maxisa! Na oficjalnej stronie było napisane '... wysoki lub niski' :(

Moze by ich zalac mailami na ten temat? :P

Lawend
06.06.2009, 09:54
a mógłby mi ktoś powiedzieć jak się uczyć ogrodnictwa?

jusert
06.06.2009, 10:11
Witam. Zakupiłam grę THE Sims 3 ale mam problem z instalacją :( Podczas procesu instalacji kilkakrotnie wyskoczył mi komunikat "błąd transfera składnika" - tak jak na załączonym obrazku:
http://img41.imageshack.us/img41/1989/problem1.png (http://img41.imageshack.us/i/problem1.png/)
Po przyciśnięciu "ponów próbę" instalacja się zatrzymała i koniec :(
Proszę o pomoc co jest przyczyną???
Dzięki
Justyna

Altaria
06.06.2009, 10:20
Grzebiąc w ogródku lub czytając książkę na ten temat

baisers
06.06.2009, 10:23
Mam pytanko:)...
Kupiłam książki wsadziłam do regału a jak chce poczytać i wybieram którąś to niejest dla mojego sima dostępna :/??
Czemu to tak?
I jeszcze jedno...
U mnie cały czas jest opcja obchodzenia urodzin...każdego sima..
Czy wy też tak macie...tzn , że w każdej chiwli sim może przejśc do następnego etapu wiekowego?

ajma
06.06.2009, 11:13
Mam pytanie. Chcę kupić The Sims 3, ale najpierw sprawdzić czy w ogóle mi pójdą na moim komputerze. Czy mógłby mi ktoś powiedzieć czy tak, a jeżeli to mniej więcej jak jakościowo?

Mój komputer:
AMD Sempron Processor
3400+
1.81GHz, 960MB RAM
karta graficzna to: Nvidia GeForce 6100 nForce 405

Bardzo proszę o odpowiedź!:)

Mrufka
06.06.2009, 11:28
Kupiłam książki wsadziłam do regału a jak chce poczytać i wybieram którąś to niejest dla mojego sima dostępna :/??
Czemu to tak?
I jeszcze jedno...
Czy wy też tak macie...tzn , że w każdej chiwli sim może przejśc do następnego etapu wiekowego?

Niektóre książki można czytać dopiero na wyższych lewelach. Np nie możesz czytać książki o gotowaniu level 3 jeśli nie masz już paru kresek gotowania. Przy zakupie książek jest informacja co jest wymagane by się z niej uczyć.

tak, simy mogą obchodzić urodziny kiedykolwiek, dzięki temu to Ty decydujesz kiedy niemowle zmieni się w dziecko itd, ułatwia to sprawę jeśli nie chce Ci się czekać wielu dni albo jeśli chcesz by Twój sąsiad się postarzał.

ogonowa
06.06.2009, 11:39
baisers, u mnie z urodzinami jest to samo... każdy może obchodzić. Nawet obcy simowie, tacy z po za rodziny. Przychodzą na imprezę urodzinową, i gdy klikam na torcie, muszę się przedzierać przez gości, żeby wybrać solenizanta..

A co do tych książek - mój też tak ma. Nie możesz czytać niektórych książek o gotowaniu np. dopóki nie będziesz miał ileś tam umiejętności. I np. nie mogę czytać Tomu III książki o gotowaniu. Drugi mogę, pierwszego nie sprawdzałam.

Altaria, a, przy jakich roślinach mogą simowie grzebać, są jakieś rośliny które mogą hodować, np. owoce i warzywa? Bo ja widziałam tylko drzewa ozdobne itp. żadnych jadalnych.

brzos
06.06.2009, 12:13
Czemu to tak?
I jeszcze jedno...

jesli chodzi o "zdmuchnij swieczki", to tak, ale przypuszczam ze wtedy i tak sie czeka te iles dni do urodzin autentycznych.

jesli kupisz ksiazke np. "ryba z frytkami", to masz zaznaczony poziom umiejetnosci, jaki musisz miec, aby ja przygotowac=przeczytac.

ajma
06.06.2009, 12:18
Mam pytanie, czy ktoś kto się na tym zna, mógłby mi powiedzieć czy The Sims 3 pójdą mi na moim komputerze i w jakiej jakości (w sensie: grafika, szybkość).

Parametry:
AMD Sempron Processor
3400+
1.81GHz, 960 MB RAM
karta graficzna: Nvidia Gforce 6100, nforce 405

Z góry bardzo dziękuję.

Absolem
06.06.2009, 14:29
baisers, u mnie z urodzinami jest to samo... każdy może obchodzić. Nawet obcy simowie, tacy z po za rodziny. Przychodzą na imprezę urodzinową, i gdy klikam na torcie, muszę się przedzierać przez gości, żeby wybrać solenizanta..

A co do tych książek - mój też tak ma. Nie możesz czytać niektórych książek o gotowaniu np. dopóki nie będziesz miał ileś tam umiejętności. I np. nie mogę czytać Tomu III książki o gotowaniu. Drugi mogę, pierwszego nie sprawdzałam.

Altaria, a, przy jakich roślinach mogą simowie grzebać, są jakieś rośliny które mogą hodować, np. owoce i warzywa? Bo ja widziałam tylko drzewa ozdobne itp. żadnych jadalnych.

Mogą chodować mnóstwo warzyw i owoców, a także rośliny specjalne takie jak kwiaty śmierci itp. ale trzeba podstawowe kupować w sklepie lub znaleźć a potem je zasadzić, a rośliny specjalne to również można znaleźć nasiona, albo całe rośliny, które można zrywać.

Irbis
06.06.2009, 15:37
Znowu zaginęła mi rodzina. Nie wiem o co chodzi, ale mnie to denerwuje. Czy wie ktoś dlaczego tak się dzieje? Czy te simy wyprowadzają się w miejsce nieznane? Czy można zrobić tak, aby w zakres ich samodzielności nie wchodziło przeprowadzanie się?

bazik
06.06.2009, 15:48
Mam pytanie- jaka jest najlepsza jakość roślin? Mam świetne, wspaniałe i wyjątkowe... Stawiem na wyjątkowe, ale sama nie wiem.

Afbuster
06.06.2009, 15:51
CHYBA jest tak jak z rybami i posiłkami
że najlepsze są doskonałe

dżin.
06.06.2009, 15:58
A ja mam pytanie dotyczące dachów ! A mianowicie, jak zrobić, aby było widać dachówki?
Bo ja tam gdzie one powinny być mam puste :( A jestem na najwyższym piętrze, które zbudowałem - 2 :D i mam włączone pełne ściany!

baisers
06.06.2009, 16:58
Jak wyprowadzic sims??
Na koncie ma 0 kaski :/ i nie stac go na kupno domu...

Mamełe
06.06.2009, 17:10
Czy da się sterowac plcia noworodkow tak jak w dwojce tuz przed porodem, czy trzeba wczesniej?

ogonowa
06.06.2009, 17:11
baisers, to czego oczekujesz? Zarób pieniądze i się wyprowadź, za darmo nic nie zrobisz... :/.

Theground, dzięki wielkie. Ale te kwiaty kupować gdzie? W spożywczaku, czy w jakim :/?

Ilona
06.06.2009, 17:14
pisałam w kodach i sztuczkach,ze jeżeli chce się dziewczynkę,to simka niech je 3 razy dziennie arbuza,a jak chłopca,to jabłka

Mamełe
06.06.2009, 17:15
pisałam w kodach i sztuczkach,ze jeżeli chce się dziewczynkę,to simka niech je 3 razy dziennie arbuza,a jak chłopca,to jabłka

Ale zenada :D :/

Ilona
06.06.2009, 17:41
no to fakt,ale działa,jak w dwójce z sernikiem na bliźniaki

Kurak
06.06.2009, 18:07
Mój sim ma pragnienie ukraść coś, tylko jak??

szymaxxx
06.06.2009, 18:19
1. Da się wchodzić do sąsiadów?
2. Jak to jest z rodzeniem?
3. Czy są studia?

Chryzantem Złocisty
06.06.2009, 18:21
możesz wchodzić do domów sąsiadów,jesli Cię do nich wpuszczą ;p
możesz jechać do szpitala,albo simka sama pojedzie (np.na rowerze)
nie ma studiów

szymaxxx
06.06.2009, 18:32
Może tu się zapytam: czy do TS3 na Viście konieczny jest SP1?

Ellie
06.06.2009, 18:34
co zrobic z plynem do kapieli?
debilne pytanie, ale kupilam i nie wiem co dalej ;p

Absolem
06.06.2009, 18:42
Postaw go na wannie, od teraz twoje simy mogą brać kąpiel z bąbelkami :)

flauma
06.06.2009, 18:46
[QUOTE=brzós;1038422]jesli chodzi o "zdmuchnij swieczki", to tak, ale przypuszczam ze wtedy i tak sie czeka te iles dni do urodzin autentycznych.

nie trzeba czekac , ja kazalam sasiadce z mlodego doroslego stac sie doroslym zdmuchnela swieczki i zaraz sie zmienila wiec zawsze mozna postarzec swojego sima

Rocket
06.06.2009, 18:54
możesz wchodzić do domów sąsiadów,jesli Cię do nich wpuszczą ;p
możesz jechać do szpitala,albo simka sama pojedzie (np.na rowerze)
nie ma studiów

rodząca będzie na rowerze jechać? XD

zaczyna mi się podobać ta gra XD

Absolem
06.06.2009, 18:57
rodząca będzie na rowerze jechać? XD

zaczyna mi się podobać ta gra XD

To poczekaj aż zobaczysz więcej dziwnych rzeczy... :) Np. jak kupisz kaczuszkę w sklepie i postawisz ją na wannie to simy będą się z nią :P

baisers
06.06.2009, 19:12
Jak wyprowadzic rodzinkę z domu?
Gdzie moge odszukac dom ktory sciagnelam z neta z tego programu"wymiana"???

Aguncja
06.06.2009, 20:13
Jak to jest, tworzy się grubego sima a potem i tak mozna go odchudzic?

Gio
06.06.2009, 20:15
Jak to jest, tworzy się grubego sima a potem i tak mozna go odchudzic?

Normalnie. Jak będziesz nim ćwiczyła to schudnie, a jak będzie mu kazała jeść jak krowie na rowie, to się spaśnie jeszcze bardziej ;) Tak jak w dwójce ;)

baisers
06.06.2009, 20:16
Pliiisss niech mi ktos powie gdzie mam szukac domu ktorego schagnelam z neta...i jak przesniesc do niego moja rodzinke?

nati_1995
06.06.2009, 20:35
Możecie mi powiedzieć jakie macie napędy dvd ? Byłabym wdzięczna.

miracle
06.06.2009, 20:39
a jak np. wykąpać niemowlę lub małe dziecko? W dwójce niemowle kąpało się w umywalce, a małe dziecko w wannie, a teraz?

434
06.06.2009, 20:43
bez Pixel Shader gra nie będzie działać ?
jak nie to trzeba ściągnąć ?

Lawend
06.06.2009, 20:49
teraz chyba nie da się kąpać niemowlaków i małych dzieci, można im tylko zmieniać pieluchy.

stinkfist
06.06.2009, 20:56
ejj, nietypowe pytanie mam.
otoz! wprowadzilam simke do gry. potem wylaczylam gre i za jakis czas znow wlaczylam, bo chcialam wprowadzic do okolicy kolesia, coby zobaczyc potem jak to jest z dziecmi : p no i do wyboru pojawila sie zaladowana gra z nazwiskiem tej simki lub opcja 'nowa gra' do wyboru. kliknelam wiec na logo sunset valley z nazwiskiem mojej simki. zaladowalo sie i weszlo bezposrednio do jej rodziny.
wiec mysle 'aha, trzeba wejsc w 'nowa gra', no tak'
no wiec wchodze. i to juz bylo otoczenie od nowa, bez tamtej simki.
zeby obczaic ciaze musialam wziac nowa gre i stworzyc od razu dwojke simow, bez wprowadzania sie do siebie nawzajem z innych parceli :<
stad moje pytanie: do gry pojedynczo moge wprowadzic jedna rodzine? zajac jedna parcele? jesli chce wprowadzic druga do okolicy to juz nie moge? a jesli moge (cholera no, NA PEWNO MOZNA) to jak :{ bo nie moglam jakos wyczaic. ale idiotyczne mi sie wydaje, by w kazdej zapisanej grze prowadzic rozdzielna rozgrywke, bez mozliwosci prowadzenia dwoch rodzin na raz wjednej okolicy : [

Miyoki
06.06.2009, 21:04
@up - Chyba o to Ci chodzi:
Zmiana rodzinki, czyli jak grać wieloma rodzinami w jednym mieście
Wiele osób ma z tym problemy, i trudno się dziwić. Jak wyżej, tym razem podczas zapisywania stanu gry, zapisujemy całe miasto, nie konkretną rodzinę. Nie znaczy to jednak, że dla każdej rodziny, którą chcesz grać, trzeba tworzyć nową grę i nowy zapis stanu gry. Możesz stworzyć kilka rodzin i grać nimi na przemian w jednym mieście, tym samym mieć dla wszystkich jeden zapis stanu gry. Licz się jednak z tym, że jeśli opcja "Włącz postęp historii" jest włączona, wszystkie pozostałe rodziny są sterowane automatycznie, więc wracając później do konkretnej rodziny, może się okazać, że coś/wiele się zmieniło. ;) Aby przełączać się pomiędzy rodzinami, wystarczy w trybie edycji miasta skorzystać z przycisku "Przełącz aktywną rodzinę".

claudia_o
06.06.2009, 21:06
Nie wiem czy o to ci chodzi, ale jak chcesz stworzyć nową rodzinę lub np. wprowadzić inną już gotową w tym samym mieście musisz wejść w edycję miasta i po lewej jest ikonka 'zmień aktywną rodzinę'. ;)
Nie wiem czy to o to Ci chodziło bo nie bardzo rozumiem Twojego posta ;P

stinkfist
06.06.2009, 21:13
Miyoki, dokladnie o to mi chodzilo.
aha! no, nie znalazlam takiego przycisku. :{
ok, teraz juz wszystko jasne, dzieki wam bardzo : D

gangheroni
06.06.2009, 21:36
Dlaczego Sims 3 są takie nudne?

stinkfist
06.06.2009, 21:37
bo jak klikasz dwa razy na ikonke to musisz jeszcze potem przycisnac cos, co wyglada jak 'play'. wtedy nawet uruchamia sie gra!

Red Trumpet
06.06.2009, 23:02
Mam taki problem:

Zbudowałam domek, ale coś mi nie pasowało i chciałam podnieść teren za pomocą kodu. Wcisnęłam CTRL + SHIFT + C i nic! Pole do wpisywania kodów nie pojawia się!!!
Jakby co, mam gram na laptopie (gdyby to było ważne, ale ja się nie znam :P)
Czy ktoś wie, co na to zaradzić?
Z góry dziękuję za odpowiedzi

agnieszka130187
07.06.2009, 00:02
Właśnie sobie pograłam i otóż kiedy karzę mojej Simce iść na jakaś parcelę publiczną to ona jedzie autem. Klikam już na parcelę i wybieram opcję idź, ale ona zawsze jedzie. Jak mam zrobić, że jak karze jej iść to nie pojedzie autem ? Drugie pytanie gdzie szukać i jak tych owadów kamieni nasion itd ? czy jest jakiś panel, który informuje nas o tuszy sima ? Czy simy w ogóle tyją, a jeżeli tak to jak to sprawdzić, aha no i zauważyłam, że albumu w grze nie ma, a może przegapiłam ? Nie mam także opcji, aby Sim poszedł pobiegać, jak na niego kliknę jest tylko idź na plażę, do parku i chyba na basen. :(
Poratujcie trochę.

Miyoki
07.06.2009, 00:07
Właśnie sobie pograłam i otóż kiedy karzę mojej Simce iść na jakaś parcelę publiczną to ona jedzie autem. Klikam już na parcelę i wybieram opcję idź, ale ona zawsze jedzie.
Cóż.. Grałam tyle w The Sims 3 ile nic, ale może postaram się odpowiedzieć, bo to jedyne, co mi przychodzi do głowy. Czy ta Simka jest leniwa?
Szczerze mówiąc, to jakbym ja (a jestem leniwa) miała iść na piechotę do miasta, to także bym wolała jechać xD

agnieszka130187
07.06.2009, 00:16
Nie, nie posiada takiej cechy. :) Zastanawia mnie czy zawsze Simy jeżdżą, jak mają samochody. :(

lay
07.06.2009, 00:53
Drugie pytanie gdzie szukać i jak tych owadów kamieni nasion itd ?

Owady najczęściej występują w parkach i terenach zielonych. Ostatnio w parku centralnym zauważyłam parę motyli. Po kliknięciu na nich pojawiła się opcja "kolekcjonuj", czy coś w tym stylu. Kamienie (meteoryty) znalazłam na cmentarzu, nasion jeszcze nie widziałam (dostałam jedynie parę po przeczytaniu książki o ogrodnictwie).

Nie, nie posiada takiej cechy. :) Zastanawia mnie czy zawsze Simy jeżdżą, jak mają samochody. :(

Zauważyłam, że simka porusza się pieszo, gdy wyznaczona trasa nie jest długa (przykładowo - pomiędzy sąsiednimi parcelami). W przypadku dłuższej trasy wybiera rower, taksówkę, bądź też czarny autobus z gwiazdą na masce (samochodu zapomniałam kupić).

Chantelle
07.06.2009, 06:10
A jak się przesuwa paski umiejętności?Mam wpisany kod,ale jak próbuje przesunąć to się nie da.
I jeszcze jedno pytanie.Skąd jest okolica Riverviev?Ja takiej nie mam.

mabda
07.06.2009, 06:11
jak klikniesz na mapie na parcele i wybierzesz idz tu czy jakos tak to zawsze podjedzie. ale jak klikniesz juz w przyblizeniu na chodnik obok parceli i wybierzesz idz tu [majac jeszcze przybiegnij tu truchtem], to sim przyjdzie na nogach. przynajmniej taka zaleznosc zauwazylam u moich

Gingers
07.06.2009, 08:11
Właśnie sobie pograłam i otóż kiedy karzę mojej Simce iść na jakaś parcelę publiczną to ona jedzie autem. Klikam już na parcelę i wybieram opcję idź, ale ona zawsze jedzie. Jak mam zrobić, że jak karze jej iść to nie pojedzie autem ? Drugie pytanie gdzie szukać i jak tych owadów kamieni nasion itd ? czy jest jakiś panel, który informuje nas o tuszy sima ? Czy simy w ogóle tyją, a jeżeli tak to jak to sprawdzić, aha no i zauważyłam, że albumu w grze nie ma, a może przegapiłam ? Nie mam także opcji, aby Sim poszedł pobiegać, jak na niego kliknę jest tylko idź na plażę, do parku i chyba na basen. :(
Poratujcie trochę.

Co do pierwszego pytania mam pewne rozwiązanie. Przed tym jak każesz jej iść na tą parcelę kliknij na samochód i wybierz opcje 'Ustal właściciela' czy coś w ten deseń i wybierasz wspólne lub dajesz to auto innemu simowi ;)

Żeby sim gdzieś biegł musi mieć przynajmniej jeden punkt umiejętności 'Sport' (przynajmniej u mnie) szukasz jakiejś parceli (nie w widoku mapy), klikasz na pusty teren (nie mogą to być takie budynki do których nie można wejść tylko trawa, chodnik itp.) i wybierasz opcje 'Przybiegnij truchtem' czy coś takiego.

Ja mam z kolei inne pytanie, czy da się ćwiczyć tak, żeby zdobywać punkty a nie nabierać mięśni?

Irbis
07.06.2009, 08:27
Przed tym jak każesz jej iść na tą parcelę kliknij na samochód i wybierz opcje 'Ustal właściciela' czy coś w ten deseń i wybierasz wspólne lub dajesz to auto innemu simowi ;)
Nie mając auta na własność, sim zamówi taksówkę, jeśli przed nim będzie daleka droga.
Jedyny znany mi sposób na to, aby sim szedł, to taki, żeby nie wyznaczać od razu całej trasy. Trzeba wybierać krótsze odcinki drogi do pokonania i gdy sim będzie zbliżał się do wyznaczonego punktu, wyznaczyć kolejny. I tak, sukcesywnie, aż do celu podróży :)

Ja mam z kolei inne pytanie, czy da się ćwiczyć tak, żeby zdobywać punkty a nie nabierać mięśni?
Z tego co mi wiadomo, mięśni sim nabiera ćwicząc na urządzeniach do tego celu przeznaczonych. Biegając czy pływając sim chudnie. To chyba tak jak u ludzi :P

Gingers
07.06.2009, 08:34
Dzięki za odpowiedź :D

Może mi ktoś powiedzieć do czego służy takie (http://linna.modthesims.info/download.php?t=343068) cuś, i czy można tym zwiększać umiejętności?

434
07.06.2009, 10:18
bez Pixel Shader gra nie będzie działać ?
bo tak to nie wiem czy kupić, mam zamiar jechać dzisiaj do media i nie wiem czy kupić.

darkizze
07.06.2009, 10:31
Gdzie można znaleźć książkę "Dar życia"?

Ilona
07.06.2009, 10:40
Gdzie można znaleźć książkę "Dar życia"?

a z czym jest ta książka związana,chodzi mi o karierę ,zainteresowania,poszukam w książce do simow,to Ci podam,gdzie jej szukać,ale potrzebuje więcej informacji

TrueWildLove
07.06.2009, 11:02
A czy młody dorosły może wziąść ślub? A czy może mieć brata nastolatka czy dziecko?

darkizze
07.06.2009, 11:02
Ale teraz pytanie z innej beczki: Sprawdziłem na "Can You Run It", czy uruchomią mi się Simsy 3 (jeszcze ich nie mam) i wszystko mam OK, tylko jest coś źle ze speedem procesora. Zaraz wkleję tekst.

A moje pytanie: Czy gra będzie działać w ogóle, czy tylko na niskich detalach, czy nie będzie działać?

Edit: Dobra, nie chce mi się wklejać tego, napiszę tylko, że mam speed procesora 1.6gHz na Viście : [

Edit2: Książka "Dar życia" jest związana z medycyną. Gdzie mogę ją znaleźć?

Miziol
07.06.2009, 11:18
Wybrałem karierę Stróż Prawa, i muszę pisać raporty, lecz żeby je napisać trzeba kogokolwiek przepytać. Jak mogę to zrobić? Nie mam żadnej dodatkowej opcji dialogowej (gadalem z kilkoma kolesiami w miescie) zwiazanej z przepytaniem.

Lawend
07.06.2009, 11:19
hm, a nie można kupić tej książki w bibliotece?

ogonowa
07.06.2009, 11:20
darkizze, albo w księgarni, albo jeśli jest to okazja, tj. kazali ci przeczytać taką ksiażkę z pracy, to masz ją w wypozażeniu sima. Ja miałam przeczytałać 'Jak przygotować się do naboru' i nie było nigdzie tej książki.. była w wyposażeniu.

Jak zmienić kolor mebli, gdzie jest ten przycisk, żeby można było to wszystko modyfikować?

ogonowa
07.06.2009, 11:21
Lawend, książek nie kupuje się w bibliotece, tylko w księgarni ;).

claudia_o
07.06.2009, 11:36
jeżeli nie można jej kupić, to sprawdźcie w wyposażeniu sima. Może ona tam być, jeżeli sim dostał tą książkę z pracy jako zadanie do wykonania w celu awansu itp.

Madziuch
07.06.2009, 11:41
nie wiem czy było takie pytanie, za dużo stron w temacie :D

jestem jakaś ciemna, ale czy mogę grać tylko jedną rodziną w otoczeniu? Chodzi mi o to, że robię sobię sima, wprowadzam go i wszystko grejt, potem biorę zapisz itd. Jeżeli znowu wchodzę w tą grę to gram od razu tą rodziną. Nie można innych w tym samym otoczeniu?
Bo trochę żal ;dd

Dobra, nie umiem tłumaczyć xd

Baorti
07.06.2009, 11:50
nie wiem czy było takie pytanie, za dużo stron w temacie :D

jestem jakaś ciemna, ale czy mogę grać tylko jedną rodziną w otoczeniu? Chodzi mi o to, że robię sobię sima, wprowadzam go i wszystko grejt, potem biorę zapisz itd. Jeżeli znowu wchodzę w tą grę to gram od razu tą rodziną. Nie można innych w tym samym otoczeniu?
Bo trochę żal ;dd

Dobra, nie umiem tłumaczyć xd

opcje/edytuj miasto/zmień aktywną rodzinę
jest o tym napisane nawet w instrukcji do gry, wystarczy zajrzeć

Madziuch
07.06.2009, 11:54
opcje/edytuj miasto/zmień aktywną rodzinę
jest o tym napisane nawet w instrukcji do gry, wystarczy zajrzeć

dzieki ;d
ahahha, nigdy tego nie czytam, jednak czasami przydaloby sie!

Keramzyt
07.06.2009, 12:06
Może i to pytanie jest żałosne, ale:
Jak ściągnąć Riverview i inne rzeczy z Store'a? (Mam 1000 SimPoints)
Klikam dodaj do gry, ale to nic nie daje. Klikam Pobierz Ponownie i to samo... W programie startowym TS3 nie ma tego... :(

scu
07.06.2009, 12:25
Ja też mam pytanie - czy moje inne własne rodziny w TS3 zajmują się sobą? To znaczy wiem, że czas leci i Simy starzeją się, ale czy w momencie jak gram jedną z moich rodzin, Simy z innej mojej rodziny mogą mieć w tym samym czasie romans z jakimś Simem, albo spłodzić dzieci bez mojego udziału i w sumie bez mojej wiedzy?

Lawend
07.06.2009, 12:28
@scu: tak, mogą jeżeli masz włączony postęp historii.

Mamełe
07.06.2009, 12:28
Może i to pytanie jest żałosne, ale:
Jak ściągnąć Riverview i inne rzeczy z Store'a? (Mam 1000 SimPoints)
Klikam dodaj do gry, ale to nic nie daje. Klikam Pobierz Ponownie i to samo... W programie startowym TS3 nie ma tego... :(

Ja miałam tak na Operze. Na IE poszło normalnie.

baisers
07.06.2009, 12:36
Jak zlikwidować "Zakrycie" sima podczas kąpieli :)??

Chantelle
07.06.2009, 12:41
W The Sims 2 żeby rozwinąć umiejętności na maxa musisz wpisać w otoczeniu kod boolprop TestingCheatsEnabled true i wejść w rodzinke i jak np. twój sim gotuje i ma ten niebieski pasek nad głową to wtedy przeciągasz sobie w umiejętnościach na następną kratkę i masz komunikat jak byś normalnie ukończyła 1 poziom gotowania UWAGA !!! jak twój sim ogląda TV na programie o gotowaniu i wtedy mu przeciągniesz pasek to bedzie umiał gotować tylko te potrawy co przedtem jak przeciągasz gotowanie to musisz podczas przyrządzania jedzienia a i jeszcze jedno : jak np. uczysz sie techniki czy wogóle czegoś innego to nie przeciągaj wszystkiego naraz tylko po jednym jak orzymasz komunikat to dopiero bo nie bedzie tego umiał a tak to jak by normalnie zdobywał umiejętności. Łooo ale sie napisałam to tyle :D

Jest inny sposób na to?Mam włączony kod i jak simka mi gotuje to próbuje przeciągnąć ten pasek,ale nie da się :(.

Gingers
07.06.2009, 13:42
Cara - w 3 się nie da, się nie da jak w pysk :D

Dzięki za odpowiedź :D

Może mi ktoś powiedzieć do czego służy takie (http://linna.modthesims.info/download.php?t=343068) cuś, i czy można tym zwiększać umiejętności?

Nadal aktualne

dżin.
07.06.2009, 13:45
A ja mam pytanie dotyczące dachów ! A mianowicie, jak zrobić, aby było widać dachówki?
Bo ja tam gdzie one powinny być mam puste :( A jestem na najwyższym piętrze, które zbudowałem - 2 :D i mam włączone pełne ściany!

Moje pytanie jest nadal aktualne, tylko dodam zdjęcie - http://s646.photobucket.com/albums/uu186/sasuke486/?action=view&current=TS32009-06-0709-52-22-66.jpg

Gingers
07.06.2009, 13:49
Moje pytanie jest nadal aktualne, tylko dodam zdjęcie - http://s646.photobucket.com/albums/uu186/sasuke486/?action=view&current=TS32009-06-0709-52-22-66.jpg

Wejdź na najwyższe piętro, powinno być ;) na zdjęciu widać że można wyżej

dżin.
07.06.2009, 13:52
No właśnie jestem na najwyższym piętrze i nic :( klikam na to to wchodzenia wyżej i nic :(

Ilona
07.06.2009, 14:01
włącz automatyczne dachy i wtedy zobacz,zauważyłam na zdjęciu,ze masz wyłączone

Absolem
07.06.2009, 14:12
Automatyczne dachy nic nie dadzą, tyle tylko, że będą same się ustawiać po zbudowaniu domu. Jinchüüriki musi się dać, jak masz ustawione tak jak na tym zdjęciu, że widać te ścianki od dachu, to kliknij jeszcze raz żeby jeszcze wyżej na piętro. Wiem, pisałaś, że już to robiłaś, ale spróbuj jeszcze raz, może coś źle zrozumiałaś albo coś. Innego wyjścia nie widzę, ewentualnie jakiś błąd, ale wątpię. Próbuj :)

Fjuu
07.06.2009, 14:12
1.w TS2 gdy ruszalam myszka normlanie obraz sie przesuwał ,a w TS3 musze jednoczesnie nacisna prawy przynick ,da sie to jakos zmienic?
2.po chwili grania robi mi sie czarny obraz ,a słychać muzyke ,można cos z tym zrobic?
3.jak ściągnąc dodatki z EA games?

dżin.
07.06.2009, 14:27
1.Nie da się
2. Mi też się tak robi, to chyba wina karty graficznej :(

gruszka.
07.06.2009, 14:27
1.w TS2 gdy ruszalam myszka normlanie obraz sie przesuwał ,a w TS3 musze jednoczesnie nacisna prawy przynick ,da sie to jakos zmienic?
2.po chwili grania robi mi sie czarny obraz ,a słychać muzyke ,można cos z tym zrobic?
3.jak ściągnąc dodatki z EA games?

1. w opcjach poszukaj "przesuwanie na krawędziach"

ogonowa
07.06.2009, 14:38
tak jak mówi gruszka - da się. opcje/opcje gry/wł. przesuwanie na krawędziach]

Fjuu
07.06.2009, 14:40
tylko ,że mój laptop spełnia wymagania ,wiec nie wiem co jest nie tak... ;/

Absolem
07.06.2009, 14:45
Nie martw się, skoro wydałaś kasę na TS3 to nie warto się poddawać. Wymień sobie najwyżej kartę graficzną, tylko najpierw dobrze by było się upewnić czy to na pewno jej wina. Karty graficznej nie musisz mieć jakiejś supernowoczesnej, żeby TS3 poszły. Przejrzyj oferty na allegro znajdziesz tam dobre i tanie karty, ja tak kupiłem co prawda już chyba z rok albo więcej temu, ale działa wyśmienicie. :)

Nadine
07.06.2009, 14:54
napisz najpierw jaka ta karte graficzna masz ;d

ogonowa
07.06.2009, 14:55
U mnie był problem, bo monitor mi się wyłączał, calutki. Nie mogłam nic zrobić, wyjść, trzeba było resetować kompa. No to zmniejszyam ustawienia - grało. Potem polepszyłam sterowniki i mogę grać na wyższych detalach :). Spróbuj może tak.

zimcia
07.06.2009, 15:07
Jak może ,nastolatek , odrabiać lekcje ? Trzeba czekać aż sam będzie chciał czy można mu "nakazać" ?

Kliii
07.06.2009, 15:11
Chyba tak jak dziecko, otwierasz wyposażenie i wybierasz na zeszycie żeby odrabiał ;]

ogonowa
07.06.2009, 15:35
Witam,

otóż teraz ja mam problem:

co to jest ten 'poziom trudności' w każdej rodzinie, jak go zwiększyć, zmniejszyć itp. na co on wpływa i ogólnie, co to za kolejne badziewie :D?

zimcia
07.06.2009, 15:40
Klii dzieki :)

Nieidealna
07.06.2009, 15:51
Mam pytanko,jak w TS3 zrobić,żeby Sim jechał na rowerze?Trzeba go kupić czy jest on gdzieś indziej?

brzos
07.06.2009, 15:58
musisz kupic: stojak, potem rower. i jak pokazesz simowi gdzie ma jechac, to se sam wsiadzie i w droge.

Nieidealna
07.06.2009, 15:59
aha,a gdzie mam kupić ten stojak i rower?:PSorry,ale jeszcze się nie odnalazłam w tych nowych Simsach xD

Layzie
07.06.2009, 16:00
To przykre, że wy kupujecie gry za 140 złotych co 1/2 Polski ma ją za darmo...

brzos
07.06.2009, 16:05
meble -> nie zestawy, tylko te osobne -> saamochody -> masz stojak i 2 rodzaje rowerow; dla dzieci BiTryk i dla doroslych inny ^^

Nieidealna
07.06.2009, 16:06
Dzięki brzós;)

beata18ns
07.06.2009, 16:11
zainstalowalam simsy na nowym kompie, faktycznie na najwyuzszych opcjach grafiki jest calkiem inaczej. to dobrze bo juz sie balam ze grafika jest kiszkoawata. denerwuja mnie niektore opcje np ze sie nie pobieraja i nie mam takiej opcji nigdzie i ze do budynkow nie mozna wchodzic ( chodzi mi o ratusz np) ze samochody znikajakaja tak dziwnie i wogole.ze sie nie mozna opalac itp. trzeba sie bedzie przyzwyczaic i poczekac na kolejne dodatki :/

Ellie
07.06.2009, 16:28
czy ta opcja postepu historii jest juz zalaczona czy trzeba sobie zalaczyc? ;o
a jak trzeba to jak to zrobic?

tepota i len jestem, no ale coz

puff
07.06.2009, 16:29
Czy ktoś doszedł do agenta specjalnego?(7 poziom stróża prawa).Szef zleca Ci misję poboczną-konspiracja w tym magazynie.Odszedłem z Policji i dołączyłem do złodziei.Nie mam pojęcia co dalej robić.Boję się,że źle zrobiłem i nie będę mieć już opcji powrotu na agenta specjalnego.Ktoś też miał taki dylemat?