PDA

Zobacz pełną wersję : Kody i sztuczki


magda1984
01.06.2009, 14:56
Z tego względu że w grę grało już wiele osób, a w piątek będziemy mieli do niej dostęp już wszyscy, myśle że przyda się jeden konkretny temat o kodach i sztuczkach.
Jeśli jakieś znacie to wklejajcie. Na pewno innym się przydadzą.

Chatoyant
01.06.2009, 15:10
Kilka kodów było podawane w tym (http://forum.thesims.pl/showthread.php?t=50806) temacie:

Konsola kodów
Tak jak w przypadku TS2, otwieramy ją kombinacją klawiszy CTRL + SHIFT + C. Wpisany tam kod zatwierdzamy klawiszem ENTER. Podstawowe, niekoniecznie przydatne kody poznasz wstukując w konsolce "help".


"moveobjects on"
Tak, tak, kody... I tym razem korzystamy z nagłówkowego kodu, jeśli chcemy aranżować ogrody lub otoczenie, wykorzystując "obiekt na obiekcie". Otwieramy konsolę kodów i wstukujemy "moveobjects on". Trzeba pamiętać, aby nie umieszczać drzwi i okien z aktywowanym kodem, ponieważ po jego dezaktywacji zdarza się, że okna i drzwi są dosłownie zamurowane. Zatem, jeśli korzystasz z tego kodu, koniecznie wstukaj "moveobjects off", jeśli rozmieszczasz drzwi/okna.

Pieniądze za kody
Nie, to nie kolejna akcja promocyjna lejsów. Jeśli brakuje ci gotówki, a niekoniecznie musisz grać uczciwie, otwierasz konsolkę kodów, i wstukujesz kolejno: "kaching" dla 1.000 simoleonów lub "motherlode" dla 50.000 simoleonów.

Dodatkowe ubrania
Wstukaj w konsoli kodów "unlockOutfits on", aby aktualna rodzina miała dostęp do wszystkich ubrań z poszczególnych awansów w pracy. Dodatkowo dzieci mogą przebrać się za roznosiciela gazet (strój z torbą). Ubrania możesz wykorzystywać jako "na codzień". Wszystko znajdziesz w szafie/komodzie.

Agnieszka86
01.06.2009, 15:12
fajny pomysł na posta :D kody na kase standardowo
kaching- dostajesz 1000 simoleonów
motherlode -zdobywasz fortunę w postaci 50 000 simoleonów
i np można wypisac co trzeba zrobic do umiejetności np. te nieszczesne wazywa jakie i ile ich jest. to samo tyczy sie ryb czy przepisow kulinarnych

"moveobjects on" tylko po co ten kod kiedy w standardzie jest tyle udogodnien, stawiac mozna jak sie chce( pod kontem) ja skalniak mam zrobiony jedno na drugim. najpierw kwiaty na to skałki a obok drzewa. mi sie wydaje ze wystarczajaco jest dobrze. Ale w sumie jak kto chce

bigkar
01.06.2009, 19:00
Kilka kodów było podawane w tym (http://forum.thesims.pl/showthread.php?t=50806) temacie:

To nie sa dodatkowe ubrania. To ubrania NPC.

Pozdrawiam

Wielebny
01.06.2009, 19:13
"moveobjects on" tylko po co ten kod kiedy w standardzie jest tyle udogodnien, stawiac mozna jak sie chce( pod kontem) ja skalniak mam zrobiony jedno na drugim. najpierw kwiaty na to skałki a obok drzewa. mi sie wydaje ze wystarczajaco jest dobrze. Ale w sumie jak kto chce

Jak to po co ten kod ? bez niego nie umiał bym nawet budować w simsach
umożliwia stawianie obiektów gdzie się chce nie zważając na to czy już coś tu stoi
a tak po za tym tu jest spis kodów


• Kaching - wzbogaca twoją rodzinę o 1 000 dodatkowych simoleonów
• Motherlode - wzbogaca twoją rodzinę o 50 000 dodatkowych simoleonów
• Moveobjects on/off - umożliwia przestawianie zablokowanych obiektów
• constrainFloorElevation [true/false] - z opcją 'false' umożliwia edycję terenu nawet kiedy są już na nim obiekty
• disableSnappingToSlotsOnAlt [on/off] - z opcją 'on' i wciśniętym klawiszem ALT, umieszczane obiekty nie muszą przylegać do siatki budowy
• fadeObjects [on/off] - włącza/wyłącza cienie obiektów
• testingCheatsEnabled [true/false] - z opcją true masz możliwość używania zablokowanych interakcji itp.
• fps [on/off] - wyświetla pasek informujący o tym z jaką prędkością klatek na sekundę gramy
• fullscreen [on/off] - włącza/wyłącza tryb gry w trybie pełnoekranowym
• hideHeadlineEffects [on/off] - włącza/wyłącza dymki nad głowami simów
• jokePlease - wyświetla losowy dowcip :)
• quit - zamyka grę
• unlockOutfits [on/off] - należy wpisać przed wejściem do CASa, odblokowuje ubrania specjalne np. pracowników
• familyfunds [Familyname] # - dodatkowe simoleony dla dowolnej rodziny

magda1984
02.06.2009, 11:14
Mi ciągle brakuje sposobu na to, aby jednym ruchem w kilka sekund nasz sims miał umiejętności takie jak Gotowanie, Wędkowanie, Ogrodnictwo itd. rozwinięte na maxa. Chciałabym aby od razu mój Sim potrafił świetnie grać na gitarze, albo, żeby mógł sadzić od razu wiele roślin i w ogóle żeby był dobry we wszystkim :)

W sims 2 była taka możliwość, nie wiem jak tutaj.
Dzięki niej nie skupiałam się na ciągłym podnoszenie umiejętności - bo jak je w końcu osiągnełam to Sim miał juz umierać :P
nie lubie ich rozwijać, dlatego jeśli ktoś zna bądź się dowie, jak zrobić, żeby od razu Sim umiał wszystko, to będe wdzięczna za info :)

menowa
02.06.2009, 11:17
a nie ma żadnego kodu w stylu "maxmotives" ?

Levkoni
02.06.2009, 13:10
Mi ciągle brakuje sposobu na to, aby jednym ruchem w kilka sekund nasz sims miał umiejętności takie jak Gotowanie, Wędkowanie, Ogrodnictwo itd. rozwinięte na maxa. Chciałabym aby od razu mój Sim potrafił świetnie grać na gitarze, albo, żeby mógł sadzić od razu wiele roślin i w ogóle żeby był dobry we wszystkim :)

W sims 2 była taka możliwość, nie wiem jak tutaj.
Dzięki niej nie skupiałam się na ciągłym podnoszenie umiejętności - bo jak je w końcu osiągnełam to Sim miał juz umierać :P
nie lubie ich rozwijać, dlatego jeśli ktoś zna bądź się dowie, jak zrobić, żeby od razu Sim umiał wszystko, to będe wdzięczna za info :)

Całą przyjemność z gry tracisz ;) Możesz wziąć życie epickie i wtedy masz dużo czasu na rozwijanie umiejętności, a jeszcze jak grasz simem od dziecka to już w ogóle :) Ale jak chcesz możesz sprawdzić taki sposób na naukę jednej umiejętności. Zaznaczam, że dopiero przetestowany mam go na jednym simie i to przypadkowo, więc nie wiem, czy się sprawdzi, ale możesz zobaczyć. Otóż tak: KAŻ SWOJEMU SIMOWI WYKONYWAĆ DANĄ CZYNNOŚĆ ZWIĄZANĄ Z NAUKĄ UMIEJĘTNOŚCI NP. NIECH PATRZY PRZEZ TELESKOP, NASTĘPNIE WYJDŹ DO INNEJ RODZINKI, OCZYWIŚCIE KONIECZNIE ZAPISUJĄC STAN GRY. Pograj trochę tą drugą rodzinką, tak ze 2, 3 dni i wróć z powrotem do swojej poprzedniej (nie zapominaj o zapisach jak cię program pyta). U mnie jak wszedłem (to był przypadek) to miał gość już 10 pkt logiki, a zostawiłem go może na jakieś 3 dni i grałem inną rodziną. Ale pamiętaj, że nie wiem, czy to przypadek, czy na prawdę jakiś sposób, ale może warto spróbować ;)

magda1984
02.06.2009, 22:30
hmmm.. może to jest sposób :)
zobaczy czy jakieś sztuczki na to będą opisane w książeczce która będzie chyba dodana do wersji kolekcjonerskiej, jeśli ktoś zamówił taką i dostanie ksiązeczke z kodami i sztuczkami to niech od razu wklepie w tym temacie :)

hekate20
02.06.2009, 23:48
jestescie pewni ze kody z sims 2 beda pasowaly do 3? a przynajmniej te na kase? :) :P

Odessa
03.06.2009, 15:04
te na kase na 100%
a takie jak maxMotives??
a jak się w ts2 rozwija te umiejętności na maxa za jednym ruchem ??
byłabym wdzięczna za odp ;P ;)

amite
03.06.2009, 15:20
W The Sims 2 żeby rozwinąć umiejętności na maxa musisz wpisać w otoczeniu kod boolprop TestingCheatsEnabled true i wejść w rodzinke i jak np. twój sim gotuje i ma ten niebieski pasek nad głową to wtedy przeciągasz sobie w umiejętnościach na następną kratkę i masz komunikat jak byś normalnie ukończyła 1 poziom gotowania UWAGA !!! jak twój sim ogląda TV na programie o gotowaniu i wtedy mu przeciągniesz pasek to bedzie umiał gotować tylko te potrawy co przedtem jak przeciągasz gotowanie to musisz podczas przyrządzania jedzienia a i jeszcze jedno : jak np. uczysz sie techniki czy wogóle czegoś innego to nie przeciągaj wszystkiego naraz tylko po jednym jak orzymasz komunikat to dopiero bo nie bedzie tego umiał a tak to jak by normalnie zdobywał umiejętności. Łooo ale sie napisałam to tyle :D

magda1984
03.06.2009, 19:05
ja się tak w dwójce nie bawiłam,
owszem wpisywałam najpierw ten kod w otoczeniu,zanim weszłam do rodzinki, i później jak już weszłam mogła zmieniać potrzeby Simów i od razu przesunąć umiejętność na maxa.
I potrafili wszystko zrobić.


Pytanie do tych, którzy już mają grę. Macie jakieś kody i sztuczki? Np. na te umiejętności? Bardzo mi zależy :)

magda1984
03.06.2009, 19:28
Powstała już strona Mod The SIms dla The sims 3.
Znajdziecie ją pod adresem http://www.modthesims3.org/
I jest już klika modów, np.na zlikwidowanie cenzury itd.

Ilona
04.06.2009, 11:02
przed chwila nabyłam grę oraz książkę-256 stron-o sztuczkach do gry,jak ja przeczytam,jest po niemiecku,i jak coś ciekawego znajdę,to wrzucę tutaj,czekam również na gazetę do gry,bo jest dołączona płyta z meblami i jakiś dom tez podobno jest

http://sims-magazin.idgshop.de/

prymus0786
04.06.2009, 11:38
Dobra kody są jest gicior. Ale takie małe pytanie jak wywołać kąsole do ich wpisania?? he macie jakiś pomysł?

claudia_o
04.06.2009, 13:56
Musisz wcisnąć ctrl + shift + c

Gio
04.06.2009, 14:21
Powstała już strona Mod The SIms dla The sims 3.
Znajdziecie ją pod adresem http://www.modthesims3.org/
I jest już klika modów, np.na zlikwidowanie cenzury itd.


Mam nadzieję, że tak nie będzie wygląda wersja tej jakże popularnej strony.Po za tym ten mod na bez cenzury jest żałosny bez realistycznych skinów, bo po co komu oglądać różową górkę między nogami...

Odessa
04.06.2009, 14:50
sądzę, że ci którzy tworzyli tą grę nie doskonalili jak to powiedziałeś " różowych górek między nogami " skoro wprowadzili na nie cenzurę. W tą grę grają też młodsze dzieci i to dlatego.

magda1984
04.06.2009, 14:52
No tak, ale czego można się spodziewać po stronie, kiedy gra legalnie dostępna jest od 2 czerwca.
Na pewno grafika się zmieni i przybierze wszystko wygląd serwisu dla gry The sims 2

Co do cenzury, w The sims 2 też można było oglądać takie szpetne gołe simsy, bo takie były, dopiero po ścignięciu nowych skórek wyglądały lepiej.
Więc trzeba czekać na realistyczne skórki.



Ponawiam prośbę o te sztuczki :)
jeśli ktoś wziął kolekconerską niech zrobię: mnie interesują te umiejętności na maxa jak gotowanie itd :)

Gio
04.06.2009, 14:54
A w tej edycji kolekcjonerskiej, którą można było zamówić już wcześniej, tez będzie ta książeczka z tymi sztuczkami i kodami?

Mamełe
04.06.2009, 14:58
Mam nadzieję, że tak nie będzie wygląda wersja tej jakże popularnej strony.Po za tym ten mod na bez cenzury jest żałosny bez realistycznych skinów, bo po co komu oglądać różową górkę między nogami...

To nie jest NASZ MTS, tylko podszyw. Nie radze stamtąd nic ściągać

Tutaj macie mts do 3

http://www.modthesims.info/browse.php?f=38&gs=2

Gio
04.06.2009, 15:00
To nie jest NASZ MTS, tylko podszyw. Nie radze stamtąd nic ściągać

Skąd niby taka pewność?

Mamełe
04.06.2009, 15:00
Skąd niby taka pewność?

Bo czytałam już o tym na kilku innych forach.

Gio
04.06.2009, 15:02
Bo czytałam już o tym na kilku innych forach.

W takim razie nic nie mówię i nic nie ściągam :) Ale już są dwa dni po premierze i pewnie niektórzy fanatycy już zabrali się za robienie dodatków ;)

mabda
04.06.2009, 17:37
tutaj jest sporo kodow opisanych, ale poki co nie widze zadnego w stylu maxmotives :/
http://www.snootysims.com/thesims3index.php?id=cheats

agnieszka130187
04.06.2009, 17:45
a ten kod testingCheatEnabled nie działa ? Wpisać go i przeciągnąć paski potrzeb ?

magda1984
04.06.2009, 18:28
tak, jak się wpisze testingCheatsEnabled true to można przesuwać paski potrzeb
ale nie ma nic na umiejętności jak gotowanie, technika itd.

a ja bardzo chce kod na to żeby sim od razu potrafił wszystko robić ! :)

ciekawe czy i kiedy będzie insiminator do the sims 3 :)

agnieszka130187
04.06.2009, 22:11
Hmmm, ja wpisałam ten kod i nie mogłam przeciągać pasków potrzeb ? Jak to zrobiłaś, że Ci zadziałało ? Ja tylko jak klikam np na Sima to są jakieś opcje dodatkowe, oczywiście z Sfiftem.

magda1984
04.06.2009, 22:37
Tak jak mówiłam :) Wchodze sobie do rodzinki, otwieram konsole, wciśkam te przyciski i później sobie przesuwam te potrzeby :) normlanie, lewy myszki wciśniety i przesuwam po tym wskaźniku od potrzeby.
Z tego co pamiętam jak masz w grze pauzę włączoną to się paski nie przesuwają, ale tak, normalnie jak gra się toczy to nie mam z tym problemów.

Kody też są jak klikniesz na skrzynke pocztową z shiftem- jest tam poznawania znajomych, przyjaciele, wybór kariery, i potrzeby na maxa.

Więcej opcji z shiftem nie widziałam

dj_mafiozo
05.06.2009, 00:51
A najlepsze jest w tym wszystkim, że kody do The Sims od początku istnienia serii są dokumentowane w plikach readme... ;)

agnieszka130187
05.06.2009, 11:05
Tak jak mówiłam :) Wchodze sobie do rodzinki, otwieram konsole, wciśkam te przyciski i później sobie przesuwam te potrzeby :) normlanie, lewy myszki wciśniety i przesuwam po tym wskaźniku od potrzeby.
Z tego co pamiętam jak masz w grze pauzę włączoną to się paski nie przesuwają, ale tak, normalnie jak gra się toczy to nie mam z tym problemów.

Kody też są jak klikniesz na skrzynke pocztową z shiftem- jest tam poznawania znajomych, przyjaciele, wybór kariery, i potrzeby na maxa.

Więcej opcji z shiftem nie widziałam


Hmmm może faktycznie miałam pauzę włączoną, zagram wieczorem, bo dziś popołudniu niestety idę na wykłady :( i napiszę czy działa. Pozdrawiam

Ilona
05.06.2009, 12:14
właśnie przeczytałam,ze jeżeli chcemy dziewczynkę-chodzi o dzieci-to nasza simka ma jeść 3 razy dziennie arbuza,a jeżeli chłopca,to jabłka

dj_mafiozo
05.06.2009, 12:46
W sumie w tej broszurce nie ma niczego, czego ktoś grający od jakiegoś czasu w The Sims 2 i 3 by nie wiedział... :(

agnieszka130187
05.06.2009, 20:10
Potwierdzam kod działa, faktycznie szybciej próbowałam na pauzie i nic. :) Pozdrawiam;]

ShiinaLP
05.06.2009, 20:39
Nie wiem czy było..

testingCheatsenabled true

shift i prawym przyciskiem na skrzynkę pocztową, są m.in. opcje 'wszyscy szczęśliwi' i 'potrzeby statyczne'

Ilona
05.06.2009, 21:01
Nie wiem czy było..

testingCheatsenabled true

shift i prawym przyciskiem na skrzynkę pocztową, są m.in. opcje 'wszyscy szczęśliwi' i 'potrzeby statyczne'


ten kod mi działa,ale jak kliknę na skrzynkę,to nic nie mam

agnieszka130187
05.06.2009, 21:07
Trzeba kliknąć na skrzynkę i trzymać jednocześnie klawisz shift inaczej nie zadziała.

sympathique.
05.06.2009, 21:11
A czy kod "testingCheatsEnabled true" wywołuje takie błędy w Trójce, jakie wywoływał w TS2?

agnieszka130187
05.06.2009, 21:14
Wydaje mi się, że chyba nie. Przynajmniej nie zauważyłam. Nie ma on też jakiś wybujałych funkcji jak ten w TH2. Mi nic "złego" nie zrobił.

Ilona
05.06.2009, 21:46
WŁASNA MUZYKA W GRZE

do katalogu Custom Music wystarczy wrzucić nasze ulubione piosenki-można usunąć,to co w nim jest-i w grze na wierzy wybrać opcje własna muzyka


ze skrzynka na listy działa ,lewy myszy,a nie jak ktoś napisał prawy

Red Trumpet
05.06.2009, 22:01
A ja znalazłam kody w pliku PRZECZYTAJ :)


Kody
----

Aby móc korzystać z kodów, najpierw należy otworzyć konsolę, naciskając jednocześnie klawisze CTRL+SHIFT+C.
Wciśnij klawisz Enter lub Escape, aby zamknąć konsolę. Poniżej wymieniamy niektóre z dostępnych kodów:

help: wyświetlenie wszystkich dostępnych kodów.
help [nazwa kodu]: wyświetlenie bliższych informacji o danym kodzie.
quit: wyjście z gry.
[strzałka w górę]: Przywołuje ostatnio wpisany kod w tej sesji gry.

resetSim <imię i nazwisko Sima>: użyj tego kodu w niezmiernie rzadkiej sytuacji, gdy Sim „utknie” podczas interakcji lub gdzieś w mieście, lub też jakiś obiekt przyczepi się do Sima. Sim zostanie zbudowany zupełnie od nowa, więc może upłynąć chwila, zanim ponownie pojawi się na ekranie. Przykład użycia: resetSim Mortimer Goth

fps [on|off]: włącza lub wyłącza wyświetlanie liczby wyświetlanych klatek na sekundę w prawym górnym rogu ekranu.

moveObjects [on|off]: usuwa ograniczenia umieszczania obiektów w trybach kupowania i budowy.
Usuwa ograniczenia narzędzia dłoni dotyczące obiektów używanych lub normalnie nieruchomych.
Po włączeniu tego kodu mogą występować problemy z elementami gry podczas generowania i manipulacji obiektami ukrytymi itd.
Zauważ, że ten kod umożliwia usuwanie obiektów, których normalnie nie można usunąć, na przykład Simów.
Gdy usuniesz te obiekty, nie będzie można ich przywrócić, więc uważaj!

constrainFloorElevation [true|false]: pozwala dowolnie zmieniać teren niezależnie od obiektów, Simów i innych struktur. Ściany, podłogi i inne obiekty będą przesuwać się razem z terenem. W ten sposób możesz postawić mur na stoku wzgórza lub stok ten wybrukować. Pamiętaj jednak, że postawienie nowej ściany lub podłogi spowoduje ponowne wyrównanie terenu. Ponadto obiekty, które normalnie wymagają równego podłoża, nadal będą go wymagać.

disableSnappingToSlotsOnAlt [on|off]: gdy opcja ta zostanie włączona, obiekty nie będą wskakiwały w sloty przy wciśniętym klawiszu ALT. Funkcja ta jest przydatna podczas ustawiania np. krzeseł w pobliżu stołów, jeśli nie chce się, aby automatycznie ustawiały się równo ze stołem, lub podczas umieszczania lad obok innych lad itp.

fadeObjects [on|off]: określa, czy obiekty będą stawały się przezroczyste w miarę zbliżania się do nich kamery. Nie dotyczy Simów.

hideHeadlineEffects [on|off]: Ukrywa wszystkie efekty nad Simami, takie jak dymki myśli i rozmów.

slowMotionViz <poziom>: włącza spowolnienie animacji w grze.
Wprowadzenie wartości zmiennej „poziom” jest opcjonalne. Prawidłowe wartości mają zakres od 0 = tempo normalne, do 8 = tempo najwolniejsze.

unlockOutfits [on|off]: ubrania związane z konkretnymi zawodami będą dostępne jako opcje w trybie tworzenia Sima. Ten kod musi zostać użyty przed uruchomieniem trybu tworzenia Sima.

m11el
07.06.2009, 11:12
Jaki jest kod aby simka bez męża mogła zajść w ciążę please o szybką odpowiedź

Levkoni
07.06.2009, 12:01
A ja kodów nie używam, tylko w nagłych przypadkach. Kody psują mi całą frajdę :) Szczególnie na kasę - wolę czekać na kolejne awanse i podwyżki, żeby po jakimś czasie móc wymienić meble lub rozbudować dom, niż od razu mieć willę :D

m11el - a co ty chcesz ją in vitro zapłodnić ? :P Nie znam takiego kodu, ale weź jej lepiej chłopa znajdź i będzie git. Albo adoptuj :D

Chantelle
07.06.2009, 12:08
To w trójce da się adoptować?

Levkoni
07.06.2009, 12:10
A czemu miałoby się nie dać? Przecież jest opcja w usługach. Wybierasz płeć i wiek dziecka. :)

magda1984
08.06.2009, 10:46
Na mod the Sims jest już hack na szybsze zdobywanie umiejętności :)))

http://linna.modthesims.info/download.php?t=344221

jestem fajny
08.06.2009, 10:52
A ja mam problem z "testingcheatsenabled true". Włączyłem babeczkę na chwilę do rodziny w celu poprawienia kontaktów z moim simem, a teraz nie mam pojęcia jak ją odznaczyć bo żadnej opcji typu "make unselectable" nie widzę. Czy jest na to jakiś sposób, czy zostaje mi ją tylko uśmiercić? :P

sieps75
08.06.2009, 13:50
A czy nie ma właśnie kodów na przyspieszenie .... bo na samo wyspanie musze czekac z godzine

L3V7
08.06.2009, 14:14
hmm, działa komuś kod familyfunds?? bo mi niestety nie... :/

Chantelle
08.06.2009, 14:58
Ten hack na szybsze zdobywanie umiejętności jest bezpieczny?Nie będe miała błedów?

magda1984
08.06.2009, 15:18
Jeszcze nie uruchamiałam z nim gry, ale jak coś to wieczorem napisze. Czytałam komentarze ludzi to sobie chwalili.

A jeśli chodzi o przyjmowanie osób za pomocą kodu to też tak miałam. No i po prostu nie zapisałam gry :( bo inaczej, to zostaje chyba tylko śmierć.

Chantelle
08.06.2009, 16:40
Gdzie się te książki z hackiem znajdują?Kupuje się je?

brzos
08.06.2009, 16:42
sciaga sie je z mts3,z tego co wiem.
a nie wiem, czy wiem dobrze xp

Nieidealna
08.06.2009, 16:43
A czy istnieje jakiś kod w stylu "maxmotives"?Wpisywałam maxmotives i nie działa on w tej grze,więc jest może jakiś inny?

Chantelle
08.06.2009, 16:45
Właśnie je z mts3 ściągnełam,ale ja się pytam czy w grze ten hack działa automatycznie i po prostu np.maluje się obraz,a umiejętności lecą szybciej czy są do kupienia w księgarni te książki z hackiem?

Maxmotives nie ma w trójce,ale wpisz w menu kod testingcheatsenabled true,wejdż do rodzinki i poprzeciągaj paski :).

Nieidealna
08.06.2009, 16:49
Dzięki Cara101;)

Selena
08.06.2009, 17:22
Jest może jakiś kod, który daje takie korzyści, jak "boolProp testingCheatsEnabled true" ? Chodzi mi np o przesuwanie pasków potrzeb, oraz możność zmiany wieku sima.

brzos
08.06.2009, 17:25
jest hack chyba na przesuwanie paskow potrzeb

Ilona
08.06.2009, 17:38
jest o tym w tym temacie

wpisz kod testingCheatsEnabled true
shift+lewy przycisk myszy i kliknij na skrzynkę-zaznacz potrzeby statyczne

agnieszka130187
08.06.2009, 19:00
Sprawdzał ktoś już ten kod na szybsze zdobycie umiejętności ? Jak to dokładnie działa. :)

gangheroni
08.06.2009, 19:07
Działa ten mod sprawdziłam! Wgrywasz ten mod odpalasz grę i simy uczą się bardzo bardzo szybko.

agnieszka130187
08.06.2009, 19:09
Aha błędów żadnych nie robi ?

gangheroni
08.06.2009, 19:13
Nie wydaje mi się wszystko działa normalnie bezproblemowo.

agnieszka130187
08.06.2009, 19:20
Zalogowałam się, i wyskakuje coś takiego, nie mogę pobrać dodatku. :/

No valid MTS login could be found. Please note that you must be logged into MTS to use this server.

Reasons for this not working are:

* If you are logged in, then make sure you aren't using any kind of cookie blocker, like Norton Internet Security.
* Try allowing "modthesims.info" in your security software for cookies.
* MAKE SURE you have ticked the "Remember Me" option when logging in. If you do not, then you will not be able to download.

gangheroni
08.06.2009, 19:33
Daj mi GG na PW wyśle Ci

agnieszka130187
08.06.2009, 21:40
Niby jakiś ściągnęłam z wielu możliwości, ale ja żadnego efektu nie widzę dalej długo im nauka idzie. :( Może ten ten co trzeba ?

gangheroni
08.06.2009, 22:08
Więc tak napisze jak zrobić :
1. Wchodzisz do katalogu F:\Program Files\The Sims 3
2. Tworzysz tam katalog Mods
3. Otwierasz go i w nim tworzysz kolejny o nazwie Packages
4. Ściągasz z tego linku http://chii.modthesims.info/getfile.php?file=927170
5. Wypakuj to win rarem i zgraj zawartość czyli 1 plik to katalogu F:\Program Files\The Sims 3
6. Ściągasz stąd http://www.modthesims.info/download.php?t=344221 moda na dysk. Im nowsza wersja tym lepsza. (wypakuj Win Rarem i wtedy skopiuj)
7. Zawartość tego zgrywasz do F:\Program Files\The Sims 3\Mods\Packages.
8. Odpalasz grę kupujesz książkę czytasz i statystyki rosną masz umiejętność.
Jak ktoś nie rozumie to PM
Pozdrawiam Ania

Ilona
08.06.2009, 22:37
wielkie dzięki za wyjaśnienie,ale można ściągnąć tylko jeden plik,najlepiej ten 4 :)


TELEPORTACJA
jeżeli chcemy teleportować naszego sima wpisujemy kod testingCheatsEnabled true po czym wciśniętym shift klikamy gdzieś w okolicy i pojawi się komenda "teleportuj mnie tutaj"

oprócz tego,klikając wciśniętym shift na miejsce pracy naszego sima-ikonka,możemy wywołać okazje albo wydarzenie/a

polecam ten program,to nie będzie problemów co gdzie wrzucić,program robi to sam

http://www.modthesims.info/download.php?t=344611

gangheroni
08.06.2009, 22:58
Instalujecie ten program. Uruchamiacie go i powinna pojawić się takie okienko http://iv.pl/images/w613tr8hhqj6sxf60st.jpg (http://iv.pl/viewer.php?file=w613tr8hhqj6sxf60st.jpg) Oznacza że wszystko jest ok :D Następnie jak chcemy zainstalować tego moda ściągamy go i klikamy na nim prawym przyciskiem myszy! I klikamy na podświetlonej opcji czyli Install to Sims 3 i zadziała !http://iv.pl/images/9qr5l7fpmtdwes2ul9m2.jpg (http://iv.pl/viewer.php?file=9qr5l7fpmtdwes2ul9m2.jpg)
Uff to powinno ułatwić wam instalacje moda. Pozdrawiam Ania :D Jak ktoś jednak będzie miał problem to proszę napisać PM pomogę.

αγάπη
09.06.2009, 08:13
No okej.
Ale w 2 Był kod na wszystko nawet na najlepszą karierę.
Nie lubię tak powoli zdobywać pracę.!

Ilona
09.06.2009, 08:46
No okej.
Ale w 2 Był kod na wszystko nawet na najlepszą karierę.
Nie lubię tak powoli zdobywać pracę.!


wpisujesz kod testingCheatsEnabled true z shift klikasz na skrzynkę i masz opcje wybierz karierę oraz możesz wybrać poziom kariery

gangheroni
09.06.2009, 10:42
Parę gier i programów nic specjalnego. Nawet jeśli użyjesz tego kodu na karierę to i tak nic nie da bo nie będziesz miała umiejętności potrzebnych do np awansu.

magda1984
09.06.2009, 11:02
To wtedy umiejętności robisz za pomocą moda z mod the sims :)
ja tak zrobiłam, ustawiłam dla sima maksymalną karierę muzyczną, umiejętności poprawiłam szybko za pomocą książek, tylko występy zostały do robienia
ale występów się nie nauczę, tylko trzeba je dawać i będzie git :)
to samo sprawdzałam z karierą biznes i dziennikarstwem, zostają nieduże rzeczy to załatwienia jak się ma na max umiejętności.


A jeśli chodzi o ten hack na szybkie uczenie: działa i nie robi problemów. Sćiągnełam wersje 4.
Wystarczy czytać książke i w kilka sekund poziom 10.
I w księgarni również pojawiają się nowe książki o bardzo dziwnych tytułach, dzięki którym można również gitarę, wędkowanie, malowanie i pisanie mieć na maxa.
Kupujecie te książki, czytacie bo umiejętności na max :)

Chryzantem Złocisty
09.06.2009, 11:53
przecież umiejętności nie są potrzebne do awansu!
moja simka w karierze dziennikarki ma pisanie rozwinięte na max,ale za to charyzmy ma tylko 1 punkt.mimo to osiągnęła szczyt tej kariery,wcale nie podwyższając charyzmy (a potrzebuje chyba 5 poziom tej umiejętności)

najważniejsze to wypracować ten pasek,co jest obok opisu pracy.to dzięki niemu awansujemy,i cały czas ciężko pracując można zdobyć szczyt zawodu,nawet jak się nie ma o nim pojęcia.

ogonowa
09.06.2009, 12:11
Chryzantem, w takim razie po co, w okienku o umiejętnościach, ileś punktów (właśnie zależnie od pracy) jest podświetlone? Moja simka jest kucharką i ma podświetlone 5 punktów, jak ich nie zdobędzie, to nie awansuje. Sim Sporotwiec również.

gangheroni
09.06.2009, 12:13
Są potrzebne bo im masz więcej umiejętności tym szybciej dostaniesz awans!

Chryzantem Złocisty
09.06.2009, 12:39
jakoś ja czegoś takiego nie zauważyłam...no ale skoro tak twierdzisz ;p
to i tak nie zmienia faktu,że nie są NIEZBĘDNE,żeby awansować.

agnieszka130187
09.06.2009, 15:27
Dobrze wiedzieć, że te książki z modthesims3 też można kupić i uczyć się tych umiejętności, których się z książek nauczyć nie da. :) A ja z resztą się męczą "normalnie". Już lecę to sprawdzić. :D


Zgadza się, udało mi się wszystkiego nauczyć, ale nie ma tam książki, aby nauczyć się charyzmy. :( Niech ktoś mi napisze, czy tylko ja jej nie mam albo pod jaką nazwą szukać, bo jest fishing, painting itd, ale odnośnie charyzmy nic....

ShiinaLP
09.06.2009, 16:29
Jeszcze jest jedna opcja do użycia testingCheatsenabled true.

Otóż klikamy na budynek, w którym sim pracuje (gdy ten znajduje się w pracy) tradycyjnie shift+lewy przycisk myszy i wyskakują trzy opcje, m.in. opcja, dzięki której pojawia się nowa okazja dla sima.

Ilona
09.06.2009, 18:42
Jeszcze jest jedna opcja do użycia testingCheatsenabled true.

Otóż klikamy na budynek, w którym sim pracuje (gdy ten znajduje się w pracy) tradycyjnie shift+lewy przycisk myszy i wyskakują trzy opcje, m.in. opcja, dzięki której pojawia się nowa okazja dla sima.


pisałam o tym stronę wcześniej

hekate20
09.06.2009, 18:49
Czy wie ktos jak sprawic aby dymki the sims 2 z pragnieniami itd nad glowa sima znikneły? Wpisuje kod showHeadlines i nie dziala... Tylko przez PlunBobToggle znika krysztalek. Chce nakrecic film ale nic nie dziala...

tusiaaa3
09.06.2009, 18:54
sorki, nie chce mi się czytać wszystkich stron od początku, dlatego jak by powtórzyło się moje pytanie, to z góry przepraszam.
Czy jest kod już może na to, żeby nauka jakoś szybciej szła?
bo w ts2 można było po kodzie boolprop podciągnąć wszystkie kreski na max, a tutaj da się tylko tak ze znajomymi i potrzebami :(

Ilona
09.06.2009, 19:00
sorki, nie chce mi się czytać wszystkich stron od początku, dlatego jak by powtórzyło się moje pytanie, to z góry przepraszam.
Czy jest kod już może na to, żeby nauka jakoś szybciej szła?
bo w ts2 można było po kodzie boolprop podciągnąć wszystkie kreski na max, a tutaj da się tylko tak ze znajomymi i potrzebami :(


zobacz stronę wcześniej

magda1984
09.06.2009, 19:33
Agnieszko od charyzmy też coś chyba było, poszukaj dobrze. Jak coś to jutro napisze gdzie dokładnie. Ale coś mi się wydaje że jest książka do kupienia dzięki temu hackowi.
Tyle że rozwija tylko do 9 levelu a nie 10.

agnieszka130187
09.06.2009, 19:34
Przejrzałam wszystkie i nie mam, napisz jak znajdziesz. :)

magda1984
09.06.2009, 19:36
A jaką wersje ściągnełaś? bo ja 4. Tam było ich kilka.
I jeszcze zerknij czy aby przypadkiem od razu w grze nie ma książek o charyzmie, bo nie pamiętam.
Bo ja wczoraj robiłam szybko charyzme, i albo to była książka z hacku albo normalna z The sims 3.

Ilona
09.06.2009, 20:06
na charyzmę kupuje się normalna książkę,wystarczy 1 tom,ale trzeba mieć przyjaciół,aby dojść do 10 poziomu

agnieszka130187
09.06.2009, 22:44
Dokładnie tak jak pisze Ilona. Mój Sim jak zdobywa przyjaciół i rozmawia z nimi to jednocześnie też nabywa umiejętności charyzmy. ;]

A znalazł ktoś jakiś kod na te punkty szczęścia życiowego ?

Wampirencja
10.06.2009, 01:29
..chyba czekamy wciąż na to ;p nie znalazłam kodu na umiejętności nawet (poza hackiem do ściągnięcia)

Ilona
10.06.2009, 11:29
A znalazł ktoś jakiś kod na te punkty szczęścia życiowego ?

pobierz ten hak

http://www.modthesims.info/download.php?t=343068

po czym w grze wpisz ten kod

lifetimehappiness-dodaje 50000 punktów

reszta kodow jeszcze nie wiem na co jest

Chatoyant
10.06.2009, 12:37
Może by autorka tematu lub jakiś moderator edytował pierwszego posta i dodał wszystkie kody i linki do tych modów + opis ich działania? :P

agnieszka130187
10.06.2009, 13:15
a gdzie mam wypakować ten plik ? Widzę tylko jeden plik, więc nie wiem jeszcze za bardzo gdzie go wypakować. :)


No i niech ktoś mi powie co to za hack i jak działa i ewentualnie co gdzie wgrać. :)

http://www.modthesims.info/download.php?t=344997


edit:

Już widzę obydwa pliki są spakowane w winrarze. :)
Więc już je zainstaluję, ale niech ktoś wejdzie w link i zobaczy tego moda. :)

gangheroni
10.06.2009, 16:31
hmm działa podobnie do tego co opisałam wcześniej tyle tylko że zamiast dodać książek automatycznie przyśpiesza zdobywanie umiejętności wtrakcie ich wykonywania czyli np. ćwiczysz charyzmę przy lustrze i leci jak szalona.

cholbi
10.06.2009, 17:24
Ej, a wie któś może czy jest jakiś trick na klejnoty, skały, chrząszcze, metale i motyle?Albo czy ma ktoś porady, albo mapkę jak je znaleźć?Z góry dziex za odpowiedź

Chantelle
10.06.2009, 19:06
Wgraj hack,który podała ilona i wpisz kod.Gdy dostaniesz 50000 punktów życiowych to kup Pomocnik Kolekcjonera.Na mapie wyświetlą się miejsca,gdzie można coś znaleźć.

Chantelle
11.06.2009, 08:33
Ten hack na punkty życiowe mi nie działa.Wrzuciłam i wypakowałam w folderze The Sims 3,pojawił się folder Mods wszystko ok.Ale jak w grze wpisuję kod lifetimehappiness to pojawia się:Nieznane polecenie:lifetimehappiness.I punktów nie ma.

Ilona
11.06.2009, 08:56
a wrzucilas na ten dysk,gdzie masz zainstalowana gre?tez tak mialam,gre mam na f,a plik wrzucilam na c i kodu tez nie czytalo

agatate
11.06.2009, 11:30
Ja mam problem z otwarciem konsoli do kodów w mojej grze. Niby należy włączyć Ctr + Shift + C, ale mi to nie działa. Wie ktoś coś na ten temat? Może trzeba coś przestawić gdzieś albo coś...

Nieidealna
11.06.2009, 14:08
A wie ktoś może,czy istnieje tam kod na wyłączenie starzenia się?Wpisywałam "aging off" i nie działa,a potrzebuję tego kodu...:(
EDIT:Hehe,już nie trzeba,znalazłam tę opcję w Menu Opcji:P

agnieszka130187
11.06.2009, 17:32
hmm działa podobnie do tego co opisałam wcześniej tyle tylko że zamiast dodać książek automatycznie przyśpiesza zdobywanie umiejętności wtrakcie ich wykonywania czyli np. ćwiczysz charyzmę przy lustrze i leci jak szalona.

No to super, nie trzeba kasy na książki wydawać, wgrałam go sobie. :)

MoniŚ.
12.06.2009, 15:53
Nie mogę utworzyć tego Mods, odmawia mi dostępu, co zrobić?

gangheroni
12.06.2009, 18:51
Wejdź na koncie administratora i wtedy zrób.

Effie
13.06.2009, 11:00
Ja mam problem z otwarciem konsoli do kodów w mojej grze. Niby należy włączyć Ctr + Shift + C, ale mi to nie działa. Wie ktoś coś na ten temat? Może trzeba coś przestawić gdzieś albo coś...

Pisałam juz na ten temat, spróbuj Ctrl+Shift+Windows+C

Ilona
13.06.2009, 11:50
albo zamiast windows to alt

ICanMore
13.06.2009, 11:56
Niestety, nie mogę założyć nowego tematu, a mam pytanie.. Chodzi o zmywarkę. Kupiłam ją moim simom, a oni zamiast z niej korzystać... chodzą myć naczynia do umywalki w łazience :| jak to zmienić :S?

Ylva
13.06.2009, 12:13
Ja mam problem z otwarciem konsoli do kodów w mojej grze. Niby należy włączyć Ctr + Shift + C, ale mi to nie działa. Wie ktoś coś na ten temat? Może trzeba coś przestawić gdzieś albo coś...

Cześć, miałam podobny problem z TS2, u mnie wystarczyło usunąć skrót klawiszowy, który wywoływał jeden z programów poprzez właśnie wciśnięcie Crtl+Shift+C. Podaj więcej informacji na temat swojego komputera, może chodzi o to samo :)

miksik
13.06.2009, 15:34
Jak chciałem ściągnąć ten plik:
http://www.modthesims.info/download.php?t=344997

To chciał abym się zarejestrował.
Ok.
Zarejestrowałem się i okazało się, że nigdzie i nic nie mogę zrobić, nawet edytować swojego profilu. Jedynie co mogę to wylogować się z tej strony a pobrać tego i tak nie mogę :( Może ktoś gdzieś to wziąć abym mógł to pobrać?
Z góry dzięki :)

'Mu
13.06.2009, 18:44
To enable the cheats, press Ctrl (Control) +Shift + C at the same time (Windows). Once done, a blue bar will appearat the top of your screen and you can type in the following cheats:

General Cheat Codes: (Command - Effect)

help - Lists all commands available at the moment.
enableLlamas - Gives a message that says, "Llamas enabled."
jokePlease - Posts a random (and silly) joke on-screen.
fullscreen - Toggles between full-screen and windowed modes.
resetSim <firstname> <lastname> - Resets the named Simwith neutral motives, no moodlets, and teleports Sim back home.
fps - Toggles framerate indicator in the upper-right corner of the screen.
quit - Exits the game.
TestingCheatsEnabled - Enables cheat functionality.


Money & Lifetime Points: (Command - Effect)

kaching - Adds 1,000 to active household's funds.
motherlode - Adds 50,000 to active household's funds.
freeRealEstate - Ignores the cost when buying a lot for the current game.
shazaam - Gives 2,500 Lifetime Happiness Points to active Sim.


Build & Buy: (Command - Effect)

moveObjects - Removes footprint limitation for all objectplacement in Buy Mode and Build Mode. Removes limitations placed onhand tool for when objects are in use, or are normally non-movableobjects.
constrainFloorElevation - Allows all terrain adjustmentsregardless of objects, Sims, and other structures on them. Walls,floors, and objects will move with the terrain, allowing you to createsloped walls and floored hills. However, placing new walls/floors willstill flatten terrain, and placing objects will still require theterrain to be flat initially if the objects normally require it.
disableSnappingToSlotsOnAlt - When on, objects will not snap to slots while holding Alt.


Visuals: (Command - Effect)

hideHeadlineEffects - Hides all meters and effects in the game, such as the plumbbob and skill meter.
fadeObjects - Toggles whether objects fade when the camera gets close to them.
slowMotionViz <level> - Puts the game in slow motion. Optional parameter, value 0 = normal speed and 8 = slowest.
snapObjectsToGrid - Toggles how objects snap to the grid. If trueis given, behavior is normal. If false is given, then by default,objects do not span to the grid (and holding Alt will snap them to thegrid).
snapObjectsToAngle - Toggles how objects rotate. If true isgiven, behavior is normal. If false is given, then by default, objectsdo not span to 45 degree angles when rotating them (and holding Altwill snap them to the 45 degree angles).


Sims: (Command - Effect)

Modify Traits - Interaction to bring up a trait-modification windows. Can set/clear traits.
Add to Household - Add the active Sim to the current household.
Set Age - Set the age of the Sim.
Edit in CAS - Takes the Sim back into Create A Sim and allows you to make physical and personality changes.


Career Buildings: (Command - Effect)

Force Opportunity - Click on carrer building you work at to force an opportunity.
Force Event - Click on a career building to give you a random career event.
Force All Events - Click on career building to display all events for the career consecutively.


Mailbox: (Command - Effect)

Force Service Sim... - Force a specific Service Sim to show up.
Force Visitor - Force a neighbor to show up.
Make Me Know Everyone - Make the selected Sim know every other Sim that exists in the town. Set them to acquaintances.
Make Friends For Me - Make a few random friends for the selected Sim.
Set Career... - Give the selected Sim any career at any level.
Make Happy - Set the mood/moodlets of everyone in the house to perfect. Remove all negative moodlets.
Make Motives Static/Dynamic - Make motives static/dynamic for the entire household.
實用相關搜尋(kody podał): MBA 
Tekst zaczerpnięty z: The Sims 3 密技表(有好多新的) (http://www2.uwants.com/viewthread.php?tid=8184932)


Angielski nie jest moją mocną stroną, lecz jeśli chcecie mogę spróbować przetłumaczyć.

Smeelly
13.06.2009, 20:15
Heloł ewrybady. ;)
miałam taki sam problem w the sims 2, otóż kiedy wciskam ctrl+shift+c nie wyświetla mi się ten bialy pasek na kod na górze ekranu. xd
błagam, wie może ktoś o co chodzi? XD
naprawdę potrzebuję pieniędzy... xd

Remus Lupin
14.06.2009, 10:38
Kody do gry



WŁĄCZENIE KODÓW:

W dowolnym momencie zabawy wciśnij:

WINDOWS XP – CTRL+SHIFT+C

WINDOWS VISTA – CTRL+SHIFT+C lub CTRL+START+SHIFT+C

Do nowo wyświetlonego okna konsoli możesz wpisywać przedstawione poniżej polecenia.



GŁÓWNE KODY:

constrainFloorElevation true – dowolna modyfikacja terenu

disableSnappingToSlotsOnAlt on – wyłączenie przyciągania obiektów

fadeObjects off – wyłączenie zanikania obiektów

freerealestate – darmowe posiadłości

hideHeadlineEffects off – wyłączenie okien dialogowych pojawiających się nad głowami Simów

kaching – 1000 Simoleonów (musisz znajdować się na swojej posesji)

motherlode – 50000 Simoleonów (musisz znajdować się na swojej posesji)

moveObjects on – pełna dowolność przy rozmieszczaniu przedmiotów w trybie budowy i zakupów

resetSim imię nazwisko – przeniesienie Sima do jego posiadłości (zamiast imię i nazwisko wpisz dane osobowe swojego Sima)

slowMotionViz x – spowolnienie czasu (0 zamiast x to domyślna wartość, 8 zamiast x to maksymalna wartość)

unlockOutfits on – odblokowanie dodatkowych kostiumów (wpisz kod przed wejściem do trybu tworzenia Sima)



DODATKOWE KODY:

Do okna konsoli wpisz polecenie testingCheatsenabled true. Spowoduje to odblokowanie dodatkowych kodów:

ageuptonpc – niemowlę staje się postacią niezależną

familyfunds "nazwisko" x – rodzina o wybranym nazwisku otrzymuje x Simoleonów

maptags off – wyłączenie znaczników na mapie

playsounds off – wyłączenie dźwięków

speed x – ustalenie prędkości gry (x to cyfra z przedziału 0-4)



Ponadto będziesz mógł skorzystać z kilku innych trików poprzez przytrzymanie SHIFT i kliknięcie myszką na:

1) skrzynce pocztowej – szczęśliwi goście, zmuszenie gości do wykonania określonych akcji, wybór kariery, wybór poziomu doświadczenia

2) ziemi – teleportacja Sima w wybrane miejsce

3) postaci Sima – zmiana cech Sima, zatrzymanie procesu starzenia się Sima

UsBuzzer
14.06.2009, 10:46
Kody 'Mu działają :P? Niektóre nie wyglądają jak czity xD.

Ilona
14.06.2009, 12:58
WŁĄCZENIE KODÓW:

W dowolnym momencie zabawy wciśnij:

WINDOWS XP – CTRL+SHIFT+C



albo CTRL+SHIFT+WINDOWS+C -u mnie tak się otwiera okno kodów ,a mam XP
albo CTRL+SHIFT+ALT+C

Agnieszka86
15.06.2009, 15:39
constrainFloorElevation true – dowolna modyfikacja terenu i to mozna wpisac i bede mogła wybudowac parcele tam gdzie nie można>?? prosze powiedzcie ze sa na to kody bo juz mnie to denerwoje!!!! chciala bym zmienic ustawienie parcel miasta

_Eveline_
15.06.2009, 21:59
Heloł ewrybady. ;)
miałam taki sam problem w the sims 2, otóż kiedy wciskam ctrl+shift+c nie wyświetla mi się ten bialy pasek na kod na górze ekranu. xd
błagam, wie może ktoś o co chodzi? XD
naprawdę potrzebuję pieniędzy... xd

Nie wyświetla się biały pasek, ale ekran tak jakby się przyciemnia i można spokojnie pisać, pisany tekst pojawi się w lewym górnym rogu ekranu.

Nadine
15.06.2009, 23:21
freerealestate – darmowe posiadłości

tzn? chodzi o to, że można być za darmo wspólnikiem teatru np?

Krayzie
16.06.2009, 12:26
Mam pytanie, jak można odmłodzić sima bo wybrałem mu zły wiek i zorientowałem się po około 10 godzinach gry?

agnieszka130187
16.06.2009, 19:39
Ten hack na szybsze zdobywanie umiejętności jest rewelacyjny :d Mój Sim poszedł ugotować sobie obiad i nagle miał 10 poziom gotowania, to idzie błyskawicznie. :)

Levkoni
16.06.2009, 19:44
Mam pytanie, jak można odmłodzić sima bo wybrałem mu zły wiek i zorientowałem się po około 10 godzinach gry?

Musisz zjeść ambrozję... ale to nie takie łatwe - musisz mieć 10 gotowania żeby nauczyć się przepisu na ambrozję za 13000 simoleonów... dodatkowo musisz zdobyć składniki do niej - złowić rybę śmierci (umiejętność łowienia) i musisz wyhodować owoc życia (trzeba posiadać bardzo trudne do znalezienia nasionko, a żeby je zasadzić trzeba być już zaawansowanym w ogrodnictwie, nie wiem dokładnie, który poziom). No i to tyle, wtedy możesz zjeść taki specyfik, ale zostaniesz odmłodzony tylko o kilka dni... :)

szparaag
16.06.2009, 19:46
Musisz zjeść ambrozję... ale to nie takie łatwe - musisz mieć 10 gotowania żeby nauczyć się przepisu na ambrozję za 13000 simoleonów... dodatkowo musisz zdobyć składniki do niej - złowić rybę śmierci (umiejętność łowienia) i musisz wyhodować owoc życia (trzeba posiadać bardzo trudne do znalezienia nasionko, a żeby je zasadzić trzeba być już zaawansowanym w ogrodnictwie, nie wiem dokładnie, który poziom). No i to tyle, wtedy możesz zjeść taki specyfik, ale zostaniesz odmłodzony tylko o kilka dni... :)

wiesz może gdzie znaleźć to nasionko ? ;>



a tak z ciekawości, jest jakiś kod na zatrzymanie straszenia ? taki jak w 2 aging on.

p.s. wiem, że można wydłużyć życie sima w opcjach, po prostu nie lubię jak im te cholerne lata lecą ;))

Levkoni
16.06.2009, 19:49
szparaag niestety nie wiem, gdzie to nasionko, one pojawiają się losowo, więc możesz je znaleźć wszędzie. Sam jeszcze nie znalazłem go :) A w opcjach powinna być oprócz zmiany długości życia opcja wyłączenia starzenia.

szparaag
16.06.2009, 19:52
szparaag niestety nie wiem, gdzie to nasionko, one pojawiają się losowo, więc możesz je znaleźć wszędzie. Sam jeszcze nie znalazłem go :) A w opcjach powinna być oprócz zmiany długości życia opcja wyłączenia starzenia.

ja znalazłam nasionko koło spożywczego :P i nazywa się magiczne czy jakoś tak nasionko, ale jeszcze go nie posadziłam :) może to to ! :D

ooo dzięki sprawdzę to

Levkoni
16.06.2009, 19:53
O to jeśli to będzie to nasionko to napisz czy tak, będzie łatwiej szukać :rolleyes:

Krayzie
16.06.2009, 20:32
Ale ja chce łatwy sposób bo nie da się np. jak w dwójce boolPropem bo nie ma czegoś jak Set age.

'Mu
16.06.2009, 22:35
tzn? chodzi o to, że można być za darmo wspólnikiem teatru np?
freeRealEstate - Ignores the cost when buying a lot for the current game.

Jeśli dobrze zrozumiałam w trybie budowania wszystko dostaniesz za darmo.

Sim_Ronaldinho
17.06.2009, 07:27
http://chii.modthesims.info/getfile.php?file=927170


Mi to nie działa mógły ktoś odświerzyć link :P:P

UsBuzzer
17.06.2009, 07:30
Ale ja chce łatwy sposób bo nie da się np. jak w dwójce boolPropem bo nie ma czegoś jak Set age.

TestingCheatsEnabled true - potem klikasz z shiftem na sima i wybierasz "Wywołaj zmianę wieku". Niestety, można go tylko postarzeć :P.

Krayzie
17.06.2009, 08:16
Hmm, wasza zdolność czytania jest porażająca. Ja chcę go ODMŁODZIĆ jakimkolwiek sposobem.

UsBuzzer
17.06.2009, 08:31
Czasami podczas nieobecności pojawi się kilka stron w temacie i nie każdemu chce się to czytać ;D.

miksik
17.06.2009, 12:40
http://www.modthesims.info/download.php?t=344997

Mógłby to ktoś gdzie indziej wziąć?
Rejestrowałem się na tej stronce i tak nie mogę tego pobrać -.-'

miksik
17.06.2009, 12:42
Jak wchodzę na modthesims.info i nawet po rejestracji nie chce ściągnąć żadnego pliku a chciałbym ten na bardzo szybkie zdobywanie umiejętności...

Emiko1806
17.06.2009, 18:02
Nie wiem czy ktoś to już pisał, ale nareszcie odkryłam jak błyskawicznie poprawić simowi humor. Podobnie jak w dwójce. Zapisujemy grę, sprzedajemy sima (używając wcześniej kodu moveobjects on) przechodzimy do trybu edycji miasta i wracamy na parcelę. Sim ma wszystkie wskaźniki nastroju jak w chwili, gdy go wprowadziliśmy. Tylko trzeba wcześniej zapisać grę, bo wyuczoną umiejętność szlag trafi.

Krayzie
17.06.2009, 18:28
Wyloguj się i zaloguj jeszcze raz z włączeniem opcji Remember me.

Elektra
28.06.2009, 13:42
Jaki jest kod na szczęscie zyciowe?

Ilona
28.06.2009, 14:18
no właśnie nie ma,są tylko haki


masa haków jest również tutaj,trzeba się zalogować,aby pobrać

http://www.sims2workshop.com/viewforum.php?f=170


rożne pory dnia i pogody
http://www.modthesims.info/download.php?t=350814

Makss99
06.07.2009, 07:53
a wrzucilas na ten dysk,gdzie masz zainstalowana gre?tez tak mialam,gre mam na f,a plik wrzucilam na c i kodu tez nie czytalo

A mi gdy daję do pliki programów to wywala z gry przy ładowaniu!!

kamil11
14.07.2009, 11:44
Jest jakiś kod na szczęście życiowe bo shazzam i lifetimehappiness nie działa.

Ilona
14.07.2009, 13:27
kodu nie ma,ale jest hak,daje 1mln.punktów po każdym awansie w pracy i musisz się zalogować,aby go pobrać

http://www.sims2workshop.com/viewtopic.php?t=3066

kamil11
14.07.2009, 20:13
A on działa do TS3 ? Bo strona jest o TS2

Oj nie zauważyłem że tam pisze że jest do TS3 ale troche jest zle bo milion to zaduzo

Starly
05.08.2009, 18:19
Jest jakiś sposób żeby w jednym domu były dwa dachy o różnej wysokości? Potrzebne mi to do jednego domu, a nie wiem co robić ;/

Chantelle
05.08.2009, 19:20
Jak się buduje dach to chyba jest tam taka opcja,żeby zmienić nachylenie dachu.

Starly
05.08.2009, 22:09
Tak, ale całego, a mi chodzi o osobne części.

Orzechowo
06.08.2009, 12:06
moze najpierw wybuduj jeden dach zmien wysokosc i wstaw drugi..

kamil11
07.08.2009, 10:36
Jest jakiś kod żeby zabić jakiegoś sima?Mam ściągnięty hack na więcej kodów

Fatamorgana
10.08.2009, 19:44
A do jakiego folderu mam dać wypakowane pliki? Fryzury i cechy?

Charionette
10.08.2009, 21:29
Sara przeglądnij to:http://forum.thesims.pl/showthread.php?t=50979
Mam nadzieję, że o to chodzi

Rosemarie
11.09.2009, 15:49
Czy jest jakiś kod na powiększenie umiejęności gotowanie itd. i kod na szczęście życiowe.

jekyll
19.09.2009, 17:34
http://www.modthesims.info/download.php?t=344997
http://linna.modthesims.info/download.php?t=344221


Czy o to chodzi xD?

Fisia1234
01.04.2010, 14:36
Na stronie the sims 3 na forum jest jest temat ,,Punkty szczęścia życiowego vs Wymarzone Podróże" i tu jest dokładnie opisane jak zdobyć te punkty szczęścia życiowego bez żadnych hack'ów.

A oto adres strony pl.thesims3.com

Ellika99
31.07.2010, 16:12
z kodem testingcheatsenabled on lub true można z klikniętym shiftem telepotrować się

Ellika99
01.08.2010, 19:03
Theground, u mnie też tak było.Ale do tego kiedy grałam długo inną rodzinką,moja poprzednia nawet się zestarzała,mieli awanse i nawet jeden umarł ;)

Ellika99
01.08.2010, 19:05
Jak się buduje dach to chyba jest tam taka opcja,żeby zmienić nachylenie dachu.

Racja,jest.Trzeba przesunąć te coś co jest koło,czy pod, napisem : dach automatyczny wł. wył. . :D

Ellika99
01.08.2010, 19:10
Jest jakiś kod na szczęście życiowe bo shazzam i lifetimehappiness nie działa.

Dokładnie,u mnie też nie działa i ciągle czekam jakby w necie znalazły się inne :(

Adu$
07.08.2010, 16:12
jestescie pewni ze kody z sims 2 beda pasowaly do 3? a przynajmniej te na kase? :) :P

Z TS2 kody NIE działają.
Do TS3 na kasę są 2 kody :
kaching - 1 tys
motherlode - 50 tys.

a nie ma żadnego kodu w stylu "maxmotives" ?

jest ;-) wpisujesz w konsoli kod: testingcheatsenabled true i z schiftem naciskasz na skrzynkę pocztowa i masz opcję "Wszyscy szczęśliwi " i to jest tak jak maxmotives ;-)

Ale można jeszcze inaczej ... po prostu po wpisaniu kody "testing...." z schiftem regulujesz na potrzebie sima ;-)

Mroczny Pan Skromności
07.08.2010, 17:57
Z TS2 kody NIE działają.
Do TS3 na kasę są 2 kody :
kaching - 1 tys
motherlode - 50 tys.
to są właśnie takie same jak do TS2 :|

jest jakiś kod, który pozwoliłby na zmianę pozycji Sima (np. żeby miał ręce podniesione do góry, albo coś...)?

Mr0w4
25.12.2010, 08:28
Witam, a jest jakiś kod - sztuczka na edycję sima? Chodzi mi konkretnie o głos bo bardzo męski głos dałem simce :(

Owl Finch
25.12.2010, 10:20
Jest mod MasterComputer, który pozwala na edycję sima w trakcie gry.

Natix
27.12.2010, 17:17
Co do szczęścia życiowego. Starly napisała o tym poradnik : http://forum.thesims.pl/showthread.php?t=56746
Działa na 100% nie wiem tylko czy w Po Zmroku, ale w innych dodatkach na pewno.

czarna4472
06.01.2011, 22:54
Hej jestem na tym forum nowa i jeszcze się nie orientuję gdzie co i jak,ale mam prośbę czy ktoś może zna kod na umiejętności do the sims3,jeżeli tak to bardzo bym o niego poprosiła. Jest on mi potrzebny,bo skasowała mi się cała gra przed zapisaniem(chwilowy brak prądu) i muszę zaczynać od nowa......,a niestety wypracowanie tych wszystkich umiejętności od początku to jest to bardzo czasochłonne i nużące,więc bardzo proszę o pomoc ;)

dżin.
08.01.2011, 10:43
A może da się testingcheatsenabled true i nacisnąć z klawiszem Shift na daną umiejętność ?

czarna4472
08.01.2011, 16:57
A może da się testingcheatsenabled true i nacisnąć z klawiszem Shift na daną umiejętność ?

niestety próbowałam,ale nie skutkuje ;(

Ilona
08.01.2011, 19:41
Hej jestem na tym forum nowa i jeszcze się nie orientuję gdzie co i jak,ale mam prośbę czy ktoś może zna kod na umiejętności do the sims3,jeżeli tak to bardzo bym o niego poprosiła. Jest on mi potrzebny,bo skasowała mi się cała gra przed zapisaniem(chwilowy brak prądu) i muszę zaczynać od nowa......,a niestety wypracowanie tych wszystkich umiejętności od początku to jest to bardzo czasochłonne i nużące,więc bardzo proszę o pomoc ;)


polecam ten mod http://ts3.tscexchange.com/index.php?topic=4865.0

Juna
09.02.2011, 15:17
co zrobić żeby przesunąć uwięzionego sima? proszę o prędką odpowiedź!

Chatoyant
09.02.2011, 16:11
Z tego co czytałam na forum to po przesunięciu sima moveobjects są jakieś problemy, więc wpisz resetsim IMIE NAZWISKO

@down:
B)

Juna
10.02.2011, 19:02
DZIĘKI! Uratowałaś ojca pięciorga dzieci...

eyvee
17.02.2011, 11:57
hejka chcialam sie spytac czy jest mozliwosc zrobienia z sima wampira bez spotykania sie z innym, ukaszenia itp? jakis kod albo cos?

buster
01.05.2011, 10:27
www.thesims.pl - poradniki - kody do the sims 3

Lady88
14.05.2011, 15:46
mam pytanie - czy jest kod żeby móc stawiać obiekty poza terenem naszej parceli??? tzn chodzi mi konkretniej o simów, bo można ich przestawiać z kodem moveobjects on ale chodzi mi o to aby móc edytować ich ustawienie z tym kodem poza parcelą

ajapsemus
10.07.2011, 16:37
a nie ma żadnego kodu w stylu "maxmotives" ?
wystarczy wpisać w pasek kodów: testingcheatsenabled true następnie wybrać sima, przytrzymać klawisz Shift i kliknąć myszką (chyba prawy klawisz) na skrzynkę pocztową po czym wybrać opcję ,,wszyscy szczęśliwi". Klikając na dowolne miejsce (z Shiftem) możesz np teleportować sima, albo edytować parcelę publiczną, lub dom sąsiada. Przytrzymaj Shift i kliknij na swojego sima a będziesz mógł np. modyfikować jego cechy i wywołać zmianę wieku. Gdy wykonasz tę sztuczkę na parceli na której pracuje twój sim wywołasz dla niego okazje z pracy.

Hallgerd
11.03.2013, 22:50
Czy jest kod, który wyłącza kryształek, pozostawiając "chmurki"? hideHeadlineEffects wyłącza wszystko, a ja chcę zostawić dymki, tylko pozbyć się kryształka.