PDA

Zobacz pełną wersję : Zmiana wzoru mebli.


will241
05.06.2009, 17:46
Siemka, kupiłam grę The Sims 3 i chciałabym się dowiedzieć jak zmienić wzór mebli. Dzięki.

ultraviolence
05.06.2009, 18:14
W interfejsie, po lewej stronie są cztery przyciski ustawione obok siebie: dwa na górze i dwa pod spodem. Po najechaniu myszką na drugi u góry, będzie napis: "zmiana stylu" - to właśnie ten przycisk, który umożliwia zmianę wzorów.

will241
05.06.2009, 18:16
W interfejsie, po lewej stronie są cztery przyciski ustawione obok siebie: dwa na górze i dwa pod spodem. Po najechaniu myszką na drugi u góry, będzie napis: "zmiana stylu" - to właśnie ten przycisk, który umożliwia zmianę wzorów.

Aha, dzięki jakoś przeoczyłam ten przycisk. Już jest ok thx.

Ok, wiem już o co biega, ale słyszałam, że drzwi można zrobić w kropki a gdy klikam na wzór zmienia się klamka. Można coś na to poradzić?

brzos
05.06.2009, 19:15
istnieje opcja edytuj ;[

bezposrednio obok tego 'zmieniacza' wzorow masz takie dwa czy trzy pola - dwa kwadraciki. to pierwsze, to klamka, drugie wzor drzwi. wcisnij to drugie i zmieniaj.

[nie umiem tlumaczyc, m33 ;p]

Alicja1957
27.10.2009, 18:31
Używając kreatora stylu - taka ikonka z paletką gdy się jest w trybie kupowania albo budowania - znajdziesz ją po lewej stronie panelu sterowania. Gdy się wybierze tę ikonkę i kliknie na przedmiot który chce się zmienić, to pokazuje się po prawej stronie ekranu paleta z wzorami, które już zostały zastosowane i teraz wybierasz u góry w okienku dostępnych materiałów odpowiedni rodzaj - drewno, skórę, futro, tkaniny. Nie sugeruj się tymi nazwami, bo to nie ma nic do rzeczy - z zakładki plecionki możesz wybrać wzór do blatów szafek, a wzór mozaiki zastosować na kloszach lamp. I teraz uwaga - każdy przedmiot pokryty wielobarwnym wzorem ma kilka okienek z użytymikolorami. Zaznaczając któreś z okienek i jeżdżąc myszką po kole barw widzisz od razu jak się zmienia barwa danego wzoru. Umiejętność manipulowania tymi okienkami to dopiero jest sztuka! Natomiast przy takich przedmiotach jak okno czy drzwi - poszczególne okienka odpowiadają za kolejne warstwy - albo części - jak tam kto woli i zmieniając je wszystkie naraz można otrzymać np drzwi całe białe, albo jedną część dać jednego, a drugą część dać innego koloru i mieć drzwi o framudze brązowej a skrzydle drzwi białym, albo np od strony przedpokoju drzwi brązowe a od strony łazienki białe... Jeśli chcesz mieć ten sam wzór na pozostałych meblach, to klikasz na paletkę, potem zaznaczasz dany przedmiot, który ma pożądany wzór lubbarwę, i przeciągasz tę barwę lub wzór z okienek kreatora na inny przedmiot - i zatwierdzasz. Gdy się zatwierdzi taki dobór barw, to pokaże się kolejne okienko - w którym trzeba jak gdyby zatwierdzić tę zmianę. Czasami barwę do wymiany trzeba przesunąć o okienko niżej strzałką w dół, bo ona zawsze domyślnie ustawia się na 1 pozycji. I to tyle. Natomiast troszkę inaczej jest z ubiorami. Kolor można zmienić poprzez kliknięcie na paletkę i zaznaczyć położenie partii ubioru - klikając np na buty - ustawia się przy nich taki domyślny zaznacznik w kształcie prostokąta o białych rogach i wtedy rozwija się menu butów z jednej strony ekranu, i kreator stylów z drugiej. I bawisz się - jak poprzednio. Każdy wykreowany styl czyli dobrane przez ciebie tekstury możesz zapisać aby użyć w grze przy innej okazji.
Nie wiem, czy jasno to wytłumaczyłam. Tworzenie stylów zostało wyjaśnione w wielu poradnikach Gier Extra etc Komputer Świat wydał w serii Biblioteczka - Gry Komputer Świata (nr 1/2009)doskonały "Wielki Poradnik", który zapewne można jeszcze kupić przez internet. Polecam :-)