PDA

Zobacz pełną wersję : Problemy z grafiką!!!


Strony : [1] 2

shella888
06.06.2009, 10:23
Zainstalowałam simsy 3, wziełam w ustawieniach grafiki prawie wszystko na max ( bo inaczej wyglada jak gra na dosa) i dzieje sie cos dziwnego (bez tych ustawien tez tak jest). jezeli sims jest troche grubszy to zaczyna byc jakis powykrzywiany, nogi ma oddzielone od kolan oczy jakies powykrecane i ogolnie caly jest jakis dziwny! Czy to brak jakis sterownikow ?? niestety nie wiem jaka mam karte graficzna nie potrafie tego znalezc na systemie vista.

pomocy :( !

Flossy15
06.06.2009, 10:26
a wiesz może czy twoja karta obsługuje Pixel Shader (lub coś w ten deseń)? najlepiej wpisz w google "can you run it" i sprawdż czy twój komputer ma odpowiednie parametry do tej gry.

dziew993
06.06.2009, 10:34
jaki masz komputer ??sprawdzałaś z wymaganiami ??ustaw na średnich może

shella888
06.06.2009, 10:38
jaki masz komputer ??sprawdzałaś z wymaganiami ??ustaw na średnich może

ustawiałam na średnich i to nie pomaga.
Mam laptopa toshiba, windows vista, pamięc ram 3Gb, procesor Intel Pentium Dual CPU T2390 @ 1.86GHz 1.87GHz, 32-bitowy system operacyjny.

dziew993
06.06.2009, 10:43
czyżbyś miała za słaby procesor z tego co wiem potrzeba 2.00GHZ czy coś w tym stylu zaraz sprawdzę a grafikę jaką masz?nie to nic z grafika nie jest chyba wlasnie chodzi chyba o procek

shella888
06.06.2009, 10:46
czyżbyś miała za słaby procesor z tego co wiem potrzeba 2.00GHZ czy coś w tym stylu zaraz sprawdzę a grafikę jaką masz?

wiem ze 2GHz, ale ktoś mi powiedział, że jak jest DUAL w nazwie to liczy sie moc procesora razy dwa, ale nie wiem czy to prawda.
A sęk w tym, że nie potrafie sprawdzić na vista jaką mam grafike :(. Jeśli Ty wiesz jak to zrobić to napisz to sprawdzę.

dziew993
06.06.2009, 10:50
a masz zainstalowanego DirectX 10 wiem ze przy instalacji simsow instalujemy 9 ale może 10 ci pomoże a co do sprawdzenia grafiki to nie wiem poszukaj w Googlach a jak nic nie zdziałasz może poproś na forum komputerowym albo ktoś z ta lepiej się zna odemnie ;d wiesz procek chyba powinien być dobry juz sama nie wiem hmm..

shella888
06.06.2009, 10:55
oo znalazłam jaką mam kartę. Mobile Intel(R) 965 Express Chipset Family. Nie wiem czy dobra..

Samantha
06.06.2009, 10:58
Z tego co widzę masz słabą kartę graficzną, za słaby procesor, Vistę i do tego laptop. To wszystko składa się na problemy z grą. Nie wiem czy nowsze sterowniki do karty coś tu pomogą, ale możesz spróbować. :)

dziew993
06.06.2009, 10:59
Notebook (Vista):

* Windows Vista (Service Pack 1)
* Procesor Intel Pentium 4 2,4 GHz/AMD Athlon XP 2400+
* 2GB RAM
* Karta graficzna 128 MB (GeForce Go 6200/Radeon Mobile 9600)

Wiesz co nie znam sie na grafkach ale cos czuje ze chyba jej wina,musisz poczekać na kos lepszego ehh..kto sie zna ..;(

Pingwin
06.06.2009, 11:35
Nie cytujcie wymagań podawanych przez autorów bo są to wymagania dobre dla 800x600 na niskich detalach:
A na lapku autorki tematu granie w max 800x600 na niskich detalach (kompletnie niskich) można nazwać rozsądnym;

Nie ten procesor i nie ten układ graficzny do S3;

claudia_o
06.06.2009, 11:38
Ja mam jeszcze niższy procesor, bo 1,5 GHz i działa...

gangheroni
06.06.2009, 11:48
Zainstaluj najnowsze sterowniki. http://www.nvidia.pl http://www.amd.com/pl-pl/0,,3715_15760,00.html?redir=SPT127
Ja jak to nie pomoże to znaczy że Twoja karta grafiki jest za słaba.

figa
06.06.2009, 12:02
oo znalazłam jaką mam kartę. Mobile Intel(R) 965 Express Chipset Family. Nie wiem czy dobra..Do grania karta słaba. Idź na stronę producenta laptopa po nowsze sterowniki, lub na stronę producenta karty http://downloadcenter.intel.com/filter_results.aspx?strTypes=all&ProductID=2800&OSFullName=Windows+Vista%2A+Home+Premium%2C+32-bit+version&lang=eng&strOSs=153&submit=Go%21

Pobierz plik .exe i zainstaluj. Raczej nic to nie zmieni, powinnaś grać na niskich ustawieniach albo metodą prób i błędów dobrać ustawienia mieszane.
Nie zaszkodzi też aktualizacja DirectX ze strony MS.

Dynia
06.06.2009, 20:07
Nic dziwnego, że masz niską jakość grafiki skoro grasz na laptopie. Znam osoby, które grając w Simsy na tym urządzeniu miały również okropną jakość. Co prawda nie znam się świetnie na komputerach, ale może spróbuj zainstalować je na komputerze stacjonarnym? Nie wiem czy ten wątek został poruszony wcześniej, bo nie czytałam wszystkich postów jednak myślę, że to poskutkuje.

shella888
07.06.2009, 21:49
Nic dziwnego, że masz niską jakość grafiki skoro grasz na laptopie. Znam osoby, które grając w Simsy na tym urządzeniu miały również okropną jakość. Co prawda nie znam się świetnie na komputerach, ale może spróbuj zainstalować je na komputerze stacjonarnym? Nie wiem czy ten wątek został poruszony wcześniej, bo nie czytałam wszystkich postów jednak myślę, że to poskutkuje.

Niestety jestem poza domem, bo studiuje i tylko laptop wchodzi w gre.. narazie sprawa stoi tak: zamierzam dokupic jakas lepsza karte graficzna, tylko jeszcze nie wiem jaka i ewentualnie lepszy procesor. no coz dla simsow wszystko :)

Teo
07.06.2009, 21:55
A ja mam inny problem z grafiką :/

Chodzi o lustra... W odbiciach pokazują się piksele. Nie zawsze i nie na całej powierzchni.

Wiecie co z tym mogę zrobić??

Elektra
08.06.2009, 12:57
Za słaba grafika? - moze cos w opcjach.

czugi93
14.06.2009, 13:58
Mam problem z grafiką w The Sims 3. Na początku wszystko jest ok, ale później wszystkie tekstury się "rozstrzelają". Czym może być to spowodowane i jak to naprawić?

http://images50.fotosik.pl/143/51e111cabe54fdbfm.jpg (http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/51e111cabe54fdbf.html)

tak to właśnie wygląda.

Nadine
14.06.2009, 13:59
masz najnowsze sterowniki do karty graficznej?

Wielebny
14.06.2009, 14:03
Najlepiej podaj konfiguracje komputera a przede wszystkim jaka masz kartę
Ale podejrzewam że chodzi rzeczywiście o sterownik do karty

czugi93
14.06.2009, 14:36
Kartę graficzną mam Radeon X1600/ X1650 Series. A co do tych sterowników to nie wiem, jakie mam.
P.S. Nie jestem zbyt kumata w sprawach komputerowych.

Sterownik mam z 2009-02-25

UsBuzzer
14.06.2009, 14:41
Masz Windowsa XP, czy Vistę?

czugi93
14.06.2009, 14:42
Mam Windowsa XP

UsBuzzer
14.06.2009, 14:48
http://support.amd.com/us/gpudownload/windows/Legacy/Pages/radeonaiw_xp.aspx?type=2.4.1&product=2.4.1.3.9&lang=Polish

Stamtąd pobierz najnowsze sterowniki dla twojej karty graficznej. Zjeżdżaj na dół strony, aż natrafisz na przycisk "Download", ściągnij i zainstaluj. Jak nie pomoże, będziemy myśleć dalej :P.

evo
14.06.2009, 16:00
Ja mam problem z wyświetlaniem dachów... w otoczeniu miasta normalnie wyświetla inne dachy, ale gdy np. kupie gotowy dom i postawie gop na parceli to juz nie wyświetla, sam tez nie moge zbudowować dachu bo po prostu go nie widzę... W czym moze byc problem ?

czugi93
14.06.2009, 16:19
Niestety zainstalowanie sterowników nie pomogło. :(

UsBuzzer
14.06.2009, 16:26
Spróbuj przeinstalować grę.

Björk
15.06.2009, 06:36
Ja mam problem z wyświetlaniem dachów... w otoczeniu miasta normalnie wyświetla inne dachy, ale gdy np. kupie gotowy dom i postawie gop na parceli to juz nie wyświetla, sam tez nie moge zbudowować dachu bo po prostu go nie widzę... W czym moze byc problem ?

Żeby dach stał się widoczny wystarczy wejść piętro wyżej albo za pomocą ikony, albo za pomocą Pg up

evo
15.06.2009, 17:25
Żeby dach stał się widoczny wystarczy wejść piętro wyżej albo za pomocą ikony, albo za pomocą Pg up

Do takiego stopnia to gre mam opanowaną... co oczywiscie nie przynosi zadnego rezultatu, w tym caly problem

Keramzyt
15.06.2009, 18:52
a masz włączony podgląd ścian? :P
Ofk. ten całych ścian...

aluminium.
15.06.2009, 18:54
Mam problem z grafiką, a mianowicie: tryb budowy i kupowania jest w kratkach, taki zamazany. Tak samo jak tworze simów. Teksury mebli itp. również. Nie wiem czego może być to przyczyna. Pomóżcie.

UsBuzzer
15.06.2009, 18:54
Próbowałaś najnowszych sterowników do karty graficznej?

aluminium.
15.06.2009, 19:05
Nie, a dużo to da?

UsBuzzer
15.06.2009, 19:33
Gdy jest jakiś błąd z grafiką, to najnowsze sterowniki zwykle ratują życie :D. Podaj model karty graficznej i system, jeśli sama nie potrafisz znaleźć ;).

licorice
16.06.2009, 12:06
Ja tez mam klopot... Jak wracam skads na swoja parcele i przyblizam to dom i przedmioty przez chwile sa szare...
Blad gry?

Wielebny
16.06.2009, 12:20
Po prostu parcela sie doczytuje za słaby komputer lub zmniejsz ustawienia graficzne by zwiększyć wydajność w tedy będzie sie szybciej doczytywały tekstury

aluminium.
16.06.2009, 13:02
UsBuzzer- Radeon 9550 i Radeon 9550 Secondary. Windows XP Profesional (chyba, nie wiem gdzie sprawdzić)

figa
16.06.2009, 13:13
Jeśli mogę się wtrącić.... Daagi jak masz Windows XP, pobierz sterownik, do którego link był podany kilka postów wyżej.
Jaki masz system sprawdzisz klikając prawym klawiszem na Mój komputer >>> właściwości.

Oprócz tego sprawdź jak masz ustawione wygładzanie krawędzi - opcje w grze.

aluminium.
16.06.2009, 13:19
Opcje krawędzi mam na małe czy wąskie coś w tym stylu.
Dzięki za trud. Powiadomię jak będzie źle :)

licorice
17.06.2009, 12:24
Po prostu parcela sie doczytuje za słaby komputer lub zmniejsz ustawienia graficzne by zwiększyć wydajność w tedy będzie sie szybciej doczytywały tekstury

Watpie komputer mam nowy... najnowsza karta graficzna itd...
wydaje mi sie zee to niedorobienie... cos duzo tych niedorobien :]

LukaszLozinski
17.06.2009, 12:36
Watpie komputer mam nowy... najnowsza karta graficzna itd...
wydaje mi sie zee to niedorobienie... cos duzo tych niedorobien :]

To na 100% wina komputera, a konkretnie ilosci pamieci RAM i pamieci na karcie graficznej, w obu przypadkach za malo. Proponuje Ci obnizyc jakosc tekstur w ustawieniach graficznych, to powinno sporo poprawic.

Samantha
17.06.2009, 13:42
Kartę graficzną mam Radeon X1600/ X1650 Series. A co do tych sterowników to nie wiem, jakie mam.
P.S. Nie jestem zbyt kumata w sprawach komputerowych.

Sterownik mam z 2009-02-25

No cóż, karta nie jest najlepsza...może po prostu nie daje sobie raty z tą grą. Ja mam GeForce 9500 GT i grafika cacy! :)

namidayuki
18.06.2009, 12:24
No więc mam problem z grafiką, a mianowicie gdy ustawiam rozdzielczość 1000x764 (czy jakoś tak xDD)
to dzieją się takie cuda:
http://zapodaj.net/eedd547095c3.jpg.html
http://zapodaj.net/054d72a213d1.jpg.html

Problem niby się rozwiązuje gdy przestawię na 800x600 (o dziwo zmienia mi się tylko jakość, tzn. krawędzie są kanciaste, a nie sama rozdzielczość O_o) , ale przy wydawaniu komend "miniaturka sima" i tak jest pozbawiona części włosów. Jest jakiś sposób na to? Chciałabym ładną grafikę,a te dwie rzeczy jednak przeszkadzają mi w graniu na wyższej rozdzielczości.

Dodam, że moją kartą jest ATI Radeon HD 4650 i mimo, że nie jest obsługiwana to i tak spełnia wymagania karty.

UsBuzzer
18.06.2009, 14:47
Próbowałaś najnowszych sterowników ;P? Jeśli nie, to podaj system, a zaraz dobierzemy ci sterownik ;D.

namidayuki
18.06.2009, 16:09
Xp Professional 32 bit

Mam sterowniki dołączone do kompa przy zakupie. Może są jakieś nowsze, ale boje się szukać ;p ^^

namidayuki
18.06.2009, 18:29
XP Professional 32bit

Boje się sterowników od kiedy zepsułam sobie ekran -_-' ale jak cza to cza ^^

Noseratu
19.06.2009, 18:13
Mam windowsa viste ultimate
zainstalowałem simsy 3
gra się załacza i przed tworzeniem postaci wyskakuje że musze zainstalować grę jeszcze raz pomuście

Dam12311
19.06.2009, 19:28
Mam problem z grom The sims 3 gdy włanczam gre pojawia sie taki bład: Urzadzenie 0 nie moglo uruchomic tego tytulu. Stosowana karta grafiki nie obsluguje funkcji Shader przynajmniej w wersji Model 2. Zaktualizuj swoja karte. Co mam zrobic POMOCY!!!

Moja karta graficzna:NVIDIA GEFORCE 4 TI 4200 WITH AGP8X

mencel
19.06.2009, 21:20
witam
jestem pierwszy raz
dzieci mnie naciskają a gra nie działa więc mam pytanką
Komp procesor AMD Athlon 1833MHz , 2200+
Xp
karta Rodeon 9250 . Ram 1256MB
ta karta nie obługuje Pixel Shadera wyskakuje mi info przy próbie uruchomienia gry
bylem w sklepie komp i pytam jaką kartę mogę wstawić aby gra ruszyła i tu jest problem
bo procesor jest stary i obecne karty maga ale nie musza dobrze chodzic z tym procesorem proponowali cos GForce 6500

moje konkretne pytanko jaką wsadzić kartę(nową) do mojego kompa aby gra ruszyła?
jeżeli ktoś ma podobny procesor to jeżeli mu gra chodzi to jaką ma kartę?

p.s
o co tu chodzi że nie mogę założyc nowego tematu? Wyskakuje plansza z ..

mario
19.06.2009, 21:57
Nie no coś ty, weź już lepiej jakiegoś GF6600GT. Procesor fakt, kiepski, ale ta grafa będzie do niego w sam raz, a nie jest droga. Na allegro znajdziesz tak od 50 zł.

Mam problem z grom The sims 3 gdy włanczam gre pojawia sie taki bład: Urzadzenie 0 nie moglo uruchomic tego tytulu. Stosowana karta grafiki nie obsluguje funkcji Shader przynajmniej w wersji Model 2. Zaktualizuj swoja karte. Co mam zrobic POMOCY!!!

Moja karta graficzna:NVIDIA GEFORCE 4 TI 4200 WITH AGP8X
No przecież jest napisane, co masz zrobić. Ludzie, czytajcie ze zrozumieniem!

mario
19.06.2009, 22:10
Może kup oryginał, skoro nie umiesz sobie poradzić z piratem? ;P

MarekS
20.06.2009, 05:59
(...)Mam laptopa toshiba, windows vista, pamięc ram 3Gb, procesor Intel Pentium Dual CPU T2390 @ 1.86GHz 1.87GHz, 32-bitowy system operacyjny.
(...)ktoś mi powiedział, że jak jest DUAL w nazwie to liczy sie moc procesora razy dwa, ale nie wiem czy to prawda
Odświeżę trochę temat :)
Owszem, można przyjąć, że procesor dwurdzeniowy pracuje dwa razy szybciej, ale w systemach 64-bitowych. Jeżeli masz 32-bitową Vistę to procesor działa z nominalną prędkością 1,87GHz. Potrzebny jest Windows Vista w wersji 64 bit - dopiero wtedy komputer dostania "kopa" :)
Druga uwaga - zintegrowana karta graficzna - wszystko jedno, czy w laptopach czy w komputerach stacjonarnych - nie ma swojej własnej pamięci. Korzysta z pamięci RAM. W ustawieniach BIOS komputera można wydzielić tę pamięć dla grafiki. Być może dla karty graficznej przydzielona jest zbyt mała wielkość pamięci, chociaż podstawowy problem tkwi w systemie.

MarekS
20.06.2009, 07:11
witam
jestem pierwszy raz
dzieci mnie naciskają a gra nie działa więc mam pytanką
Komp procesor AMD Athlon 1833MHz , 2200+
Xp
karta Rodeon 9250 . Ram 1256MB
ta karta nie obługuje Pixel Shadera wyskakuje mi info przy próbie uruchomienia gry
bylem w sklepie komp i pytam jaką kartę mogę wstawić aby gra ruszyła i tu jest problem
bo procesor jest stary i obecne karty maga ale nie musza dobrze chodzic z tym procesorem proponowali cos GForce 6500

moje konkretne pytanko jaką wsadzić kartę(nową) do mojego kompa aby gra ruszyła?
jeżeli ktoś ma podobny procesor to jeżeli mu gra chodzi to jaką ma kartę?

p.s
o co tu chodzi że nie mogę założyc nowego tematu? Wyskakuje plansza z ..

Karty ruszą, tylko może być problem z zasilaczem, czy będzie miał wystarczającą moc. Drugi problem - karty pracujące na złączu AGP (a tylko te pewnie pasują do Twojego kompa) są droższe od tych, które działają na złączu PCI-E i jest ich znacznie mniejszy wybór. Powstaje pytanie czy warto inwestować w stary sprzęt kilkaset złotych, których w przypadku modernizacji komputera (płyta główna, procesor, zasilacz) nie wykorzystasz bo będą przestarzałe?
Dodam jeszcze, że będziesz musiał dokupić dodatkową pamięć RAM, bo 1GB to zdecydowanie za mało a ponieważ dokupisz pamięć DDR to wykorzystywanie jej w przyszłości jest delikatnie mówiąc wątpliwe.
Ogólnie - w sklepie radzili dobrze, ale faktycznie jest obawa że wywoła to efekt domina - kolejnej wymiany elementów.

lay
20.06.2009, 07:38
Druga uwaga - zintegrowana karta graficzna - wszystko jedno, czy w laptopach czy w komputerach stacjonarnych - nie ma swojej własnej pamięci. Korzysta z pamięci RAM. W ustawieniach BIOS komputera można wydzielić tę pamięć dla grafiki. Być może dla karty graficznej przydzielona jest zbyt mała wielkość pamięci, chociaż podstawowy problem tkwi w systemie.
Podstawowy problem tkwi w karcie. Sama posiadam słabszą wersję tego procesora (1.6), Windows Vistę 32 bit i gra działa płynnie i bezbłędnie.

Co do systemu 64 bitowego... Owszem, może i komputerek troszkę przyspieszy... Ale w przypadku Windowsa kosztem aplikacji. Poza tym, system 32 bitowy potrafi obsłużyć dwa rdzenie.

MarekS
20.06.2009, 09:21
Podstawowy problem tkwi w karcie. Sama posiadam słabszą wersję tego procesora (1.6), Windows Vistę 32 bit i gra działa płynnie i bezbłędnie.

Co do systemu 64 bitowego... Owszem, może i komputerek troszkę przyspieszy... Ale w przypadku Windowsa kosztem aplikacji. Poza tym, system 32 bitowy potrafi obsłużyć dwa rdzenie.
Komputerek przyspieszy na pewno i bynajmniej nie troche - różnica jest kolosalna:)
Ogólna wydajność systemu wzrasta znacznie i bynajmniej nie kosztem aplikacji. Problemem są najczęściej same programy, a konkretnie ich kompilacja. Dużo programów po prostu nie da się przyspieszyć, bo wynika to ze sposobu ich napisania i działania. Oczywiście nie można mylić płynności gry z jej szybkością - to dwie różne rzeczy.
Problem tkwi może nawet nie w samej karcie graficznej co w jej konfiguracji - trzeba przydzielić jej więcej pamięci, kosztem RAM-u oczywiście, niestety

shella888
22.06.2009, 17:45
Komputerek przyspieszy na pewno i bynajmniej nie troche - różnica jest kolosalna:)
Ogólna wydajność systemu wzrasta znacznie i bynajmniej nie kosztem aplikacji. Problemem są najczęściej same programy, a konkretnie ich kompilacja. Dużo programów po prostu nie da się przyspieszyć, bo wynika to ze sposobu ich napisania i działania. Oczywiście nie można mylić płynności gry z jej szybkością - to dwie różne rzeczy.
Problem tkwi może nawet nie w samej karcie graficznej co w jej konfiguracji - trzeba przydzielić jej więcej pamięci, kosztem RAM-u oczywiście, niestety

a jak mam to zrobic ??????

MarekS
22.06.2009, 19:47
Jeżeli chodzi o zwiększenie pamięci RAM dla karty to będzie mały problem. Nie znając płyty głównej komputera trudno jest wskazać konkretną zakładkę w BIOSie.
Ogólnie powinno być to "w okolicach":
ADVANCED - Onboard device configuration - Primary display adapter
Ale podkreślam - jeżeli nie masz pojęcia o BIOSie to ryzykujesz tym, że komputera nie odpalisz.

aluminium.
23.06.2009, 12:56
Jestem dziecko słońca, wiem ;x. Mógłby mi ktoś podać dokładny link do sterowników do mojej karty graficznej?
Radeon 9550 i Radeon 9550 Secondary.

PS. czym różni się ustawienie monitora w jego właściwościach;
- Monitor Plug and Play na Radeon 9550
- (monitor domyślny) na Radeon 9550 Secondary.

Proszę o szybką odpowiedź.

MarekS
23.06.2009, 13:50
Jestem dziecko słońca, wiem ;x. Mógłby mi ktoś podać dokładny link do sterowników do mojej karty graficznej?
Radeon 9550 i Radeon 9550 Secondary.

PS. czym różni się ustawienie monitora w jego właściwościach;
- Monitor Plug and Play na Radeon 9550
- (monitor domyślny) na Radeon 9550 Secondary.

Proszę o szybką odpowiedź.
http://support.amd.com/us/gpudownload/Pages/index.aspx
Należy wybrać system, potem rodzaj sterowników: "Radeon" - karty niezintegrowane z płytą główną, "Mobility Radeon" - karty m. in. do laptopów, "Integrated/Motherboard" - karty zintegrowane z płytą główną i na końcu konkretny typ karty.

Odnośnie drugiej części posta - oprócz zewnętrznej karty graficznej masz również zintegrowaną kartę graficzną na płycie głównej. W menadżerze urządzeń możesz ją wyłączyć - w tej konfiguracji komputera jest niepotrzebna. Oczywiście chodzi o tą "secondary" :)

Post edytowany z powodu problemów jakie napotkała Daaagi. Link pozwala na pełny wybór sterowników ATI w zależności od systemu operacyjnego i typu karty.

aluminium.
23.06.2009, 13:55
To mam ściągnąć sterowniki z opcji 2, tak?
Jak założyłam temat na offtopciu w komputery i internet to mi ktoś odpisał, że muszę usunąć te sterowniki. Czy to konieczne?
Edit. który downald z tych 3 wybrać?

Ważne
Po zainstalowaniu sterowników do mojej karty graficznej z linku który podał MarekS po uruchomieniu TS3 nie mam obrazu tj. całe czarne.
Chodzi o to jak usunąć te sterowniki, abym znowu mogła grać, bo przed zainstalowaniem sterowników było dobrze tylko miałam te kratki w panelu budowania i kupowania.
PROSZĘ O SZYBKĄ ODPOWIEDŹ, BO CHCĘ JUŻ ZAGRAĆ. Z GÓRY DZIĘKUJE

MarekS
23.06.2009, 16:33
To mam ściągnąć sterowniki z opcji 2, tak?
Jak założyłam temat na offtopciu w komputery i internet to mi ktoś odpisał, że muszę usunąć te sterowniki. Czy to konieczne?
Edit. który downald z tych 3 wybrać?

Ważne
Po zainstalowaniu sterowników do mojej karty graficznej z linku który podał MarekS po uruchomieniu TS3 nie mam obrazu tj. całe czarne.
Chodzi o to jak usunąć te sterowniki, abym znowu mogła grać, bo przed zainstalowaniem sterowników było dobrze tylko miałam te kratki w panelu budowania i kupowania.
PROSZĘ O SZYBKĄ ODPOWIEDŹ, BO CHCĘ JUŻ ZAGRAĆ. Z GÓRY DZIĘKUJE
Żeby usunąć te sterowniki w momencie gdy nie możesz odpalić komputera normalnie - uruchom go w trybie awaryjnym. Po zrestartowaniu komputera jak tylko pojawią się pierwsze napisy naciskaj klawisze F5 i F8 na zmianę. Któryś z nich uruchomi menu w którym jako pierwszy punkt będziesz miała uruchomienie w trybie awaryjnym. Potem klikasz na OK przy pytaniu czy chcesz uruchomić ten tryb i dalej postępujesz tak jak podczas normalnej pracy komputera. W panelu sterowania usuwasz wszystko co dotyczy ATI i uruchom komputer normalnie, tak jak zawsze. Potem ściągnij oprogramowanie z opcji 1: Option 1 - Full Software Suite i zainstaluj je. To musi działać chyba, że jakieś informacje które podałaś są niezgodne z rzeczywistą konfiguracją komputera.
Tutaj jest link do początku strony i tam możesz wybrać tę konfigurację jaką masz- system i typ karty
Pozostaje jeszcze jeden potencjalny problem - jeżeli wyłączyłaś drugą kartę graficzną - tę "secondary" to może okazać się, że monitor jest podłączony właśnie do tej drugiej, zintegrowanej i słabszej karty. Wtedy musisz przełączyć monitor do drugiego gniazdka.

aluminium.
23.06.2009, 16:46
Dzięki MarekS, ale wpadłam na pomysł, aby zainstalować od nowa płytę do karty graficznej i pomogło :)

Angelka_96
28.06.2009, 22:33
To teraz moja kolej :)
Gra włącza mi się normalnie filmik startowy- grafika rewelacja , ale gdy chce grać w jakąś rodzinę to ta cała grafika jest beznadziejna i nie ma płynności obrazu.Warto też wspomnieć że minimalne wymagania sprzętowe karty pamięci RAM wynosi 1Gb a ja mam tylko 128Mb. Czy to przez to? Dodam jeszcze że mam Windowsa XP professional ; Procesor x86 Family 6 Model 8 Stepping 1 AuthenticAMD ~1582 Mhz ; ATI Radeon 9550 / X1050 series
PROSZĘ O POMOC I Z GÓRY DZIĘKUJĘ...

MarekS
29.06.2009, 03:58
Twój problem to karta graficzna. Ani zintegrowana karta (X1050) ani zewnętrzna (ATI Radeon 9550) nie obsługuje funkcji Pixel Shader w wersji wymaganej przez grę. Nie chcę Cię martwić, ale czeka Cię chyba wymiana karty graficznej.

Naomi135
29.06.2009, 09:01
Skoro o tym mowa, to gdzie sprawdzić czy dana karta obsługuje Pixel Shader? Ja mam
NVIDIA GeForce 7300 GS.

Hubert89
29.06.2009, 09:14
Aż się zarejestrowałem, widząc co za BREDNIE wypisuje MarekS, słuchaj nie wiem ile masz lat, ale błagam nie wypisuj takich herezji dziecko, aż nóż się otwiera czytając jak wprowadzasz ludzi w błąd!
Ati Radeon 9550 OBSŁUGUJE PIXEL SHADERY wymagane przez The Sims 3, konkretnie owa karta posiada wersję shaderów 2.0 czyli dokładnię tak która jest potrzebna!!! Osobiście sprawdzałem na komputerze kuzynki wyposażonym w Radeona 9550.


Naomi Twoja karta 7300 GS posiada Shadery 3.0 więc gra tym bardziej będzie działać.

ps. Ten "TechSupport" w świetle Twojej wypowiedzi przyprawia o śmiech co najwyżej (bez urazy).

LukaszLozinski
29.06.2009, 09:54
Skoro o tym mowa, to gdzie sprawdzić czy dana karta obsługuje Pixel Shader? Ja mam
NVIDIA GeForce 7300 GS.

Jak to mówią... google wie wszystko ;)
http://www.nvidia.pl/page/geforce_7300.html

Twoja karta obsługuje Pixel Shader 3.0

Angelka_96
29.06.2009, 10:11
Twój problem to karta graficzna. Ani zintegrowana karta (X1050) ani zewnętrzna (ATI Radeon 9550) nie obsługuje funkcji Pixel Shader w wersji wymaganej przez grę. Nie chcę Cię martwić, ale czeka Cię chyba wymiana karty graficznej.

''MarekS'' to nieprawda że nie obsługuje pixel shader. Obsługuje w wersji 2.0
Czy moze ktoś jeszcze mi pomóc i powiedziec czy to wina tak małej pamięci RAM czy czegos innego?
Z góry dziekuję za pomoc ; dane podałam wyżej :)

LukaszLozinski
29.06.2009, 10:18
''MarekS'' to nieprawda że nie obsługuje pixel shader. Obsługuje w wersji 2.0
Czy moze ktoś jeszcze mi pomóc i powiedziec czy to wina tak małej pamięci RAM czy czegos innego?
Z góry dziekuję za pomoc ; dane podałam wyżej :)

Troszkę niejasno napisałaś o posiadanej pamięci. Jeśli posiadasz 128MB pamięci systemowej, to na pewnoe Sims3 nie ruszą, jeśli natomiast jest to pamięć karty graficznej, a do tego masz sporo RAMu systemowego, to są szansę, że powinna śmigać...

unnami
29.06.2009, 13:21
ja mam vistę, 2gb ramui kartę troche lepszą i procesor taki sam i śmiga normalnie... znaczy nie na pełnych tylko na takich jakie mi samo ustawiło czyli połowa na średnich, coś tam na małych itp.

Angelka_96
29.06.2009, 13:34
ja mam vistę, 2gb ramui kartę troche lepszą i procesor taki sam i śmiga normalnie... znaczy nie na pełnych tylko na takich jakie mi samo ustawiło czyli połowa na średnich, coś tam na małych itp.

A ja mam tylko 128 Mb ramu i jestem ciekawa czy muszę sobie ją dokupić żeby gra chodziła płynnie ? czy może gdzieś indziej jest problem?

ZuuZaa
29.06.2009, 13:51
A ja mam tylko 128 Mb ramu i jestem ciekawa czy muszę sobie ją dokupić żeby gra chodziła płynnie ? czy może gdzieś indziej jest problem?

no to sie nie dziwie ze ci nie chodzi plynnie. ja na poczatku mialam 256 mb ramu i tez ledwo mi chodzila, dokupilam 1 gb i smiga mi szybciutko. wiec radze po prostu sobie dokupic ;p

Angelka_96
29.06.2009, 22:00
Troszkę niejasno napisałaś o posiadanej pamięci. Jeśli posiadasz 128MB pamięci systemowej, to na pewnoe Sims3 nie ruszą, jeśli natomiast jest to pamięć karty graficznej, a do tego masz sporo RAMu systemowego, to są szansę, że powinna śmigać...

Mam 512 Mb pamięci systemowej a pamięć karty wynosi 128 Mb .
Czyli mam dokupić sobie pamięć systemową żeby chodziła płynnie tak?


A tak wogóle to dzięki wam wszystkim za pomoc bez wam nie dałabym sobie rady bo nie jestem że tak powiem ''obcykana'' w tych i owych sprawach. No i dzięki za cierpliwość bo zasypałam was pytaniami :)

Wielebny
29.06.2009, 23:25
Nie
masz dokupić pamięć RAM najlepiej 1gb w tedy powinno chodzić w miarę dobrze

MarekS
30.06.2009, 03:48
''MarekS'' to nieprawda że nie obsługuje pixel shader. Obsługuje w wersji 2.0
Czy moze ktoś jeszcze mi pomóc i powiedziec czy to wina tak małej pamięci RAM czy czegos innego?
Z góry dziekuję za pomoc ; dane podałam wyżej :)
Przyznaję - moja wina:) Zasugerowałem się najpopularniejszą przyczyną kłopotów z grą i brakiem informacji o pamięci systemowej. Przepraszam:)
Musisz dokupić pamięć RAM do komputera - to nie podlega dyskusji, ale nie licz na rewelacyjne efekty. Twoja karta graficzna jest bardzo mało wydajna jeżeli chodzi o granie - dobrze radzi sobie z filmami i zdjęciami, ale nie ma "zapasu mocy" by gwarantować płynną grę. Ocenisz to zresztą sama.
Przy zakupie pamięci RAM zwróć uwagę na jej typ - pamięć DDR czy DDR2, żeby nie okazało się, że niepotrzebnie wydałaś pieniądze.
Przy okazji grzebania w komputerze obejrzyj dokładnie okolice wiatraczka chłodzącego na karcie graficznej. Według informacji z innych for często występuje przegrzanie procesora karty co daje zakłócenia obrazu i powoduje uszkodzenie karty.

Angelka_96
30.06.2009, 15:20
Nie no na rewelację to ja nie liczę :)
Ale chcę żeby gra po włączeniu uruchamiała się szybciej niż teraz (5 min!)
Pozatym chcę żeby chodziła chociaż troszkę płynniej ,bo tak to wogóle nie da się grać :)
Mam więc nadzieję że karta RAM pomoże. Zadawałam tyle pytań bo nie chcę żeby pieniądze poszły na marne (nikt by nie chciał ) I mam nadzieję, że będę mogła w opcjach gry zmienić wszystko na średnią jakość a niektóre może na wysoką .... :)
Aha no i okazało się że typ karty RAM mam niestety DDR :)

mario
30.06.2009, 21:40
Nie no na rewelację to ja nie liczę :)
Ale chcę żeby gra po włączeniu uruchamiała się szybciej niż teraz (5 min!)
Ja miałem 512 i nie dało się grać. Mam 2 GB i nie dość, że szybciutko się wczytuje, to da się pograć. ;)
Pozatym chcę żeby chodziła chociaż troszkę płynniej ,bo tak to wogóle nie da się grać :)
Na bank będzie lepiej chodzić po dokupieniu RAMu.

vezi
01.07.2009, 13:03
to jakis przedwojenny ten komp ze 128mb ramu :D

Angelka_96
02.07.2009, 16:42
hehe nie no nie jest aż taki stary :)

alita
02.07.2009, 22:44
ja z prozbą tak jak większość heheh...Więc gra sie wyłancza tnz.monitor ściślej podczas grykomp chodzi a monitor sie wyłancza,nie wiem co mam juz robic trochę mnie to załamuje ze kupiłam gre za sporą kase a tu dupa nie moge w nią normalnie grac zreszta z tymi smami to ciagle cos jest dlaczego nie mozna zainstalowac ich normalnie i normalnie w nie grac tak w jak inne gry?dlaczego zawsze jest jakis problem...podam moje parametry moze ktos mi pomoze instalowalam juz codeca ale nie pomogło,zmienilam w opcjach na 800x600 i tez nic to nie dalo jeszcze gorzej było.
Windows xp
wersja 2002
dodatek service pack 2
ADM Athlon 64 X2 Dual
Processor 5200+
2.71 GHz.2.00 GB Ram
karta ATI Radeon HD 2600

mario
02.07.2009, 22:50
Piszesz strasznie niezrozumiale. Najpierw mówisz, że monitor się wyłącza podczas gry, a potem nagle, że zmieniłaś rozdzielczość... O co dokładnie ci chodzi? Komputer spełnia wymagania, powinno śmigać. Opisz dokładnie swój problem, bo naprawdę nie jestem w stanie cię zrozumieć w tej chwili... :|

alita
03.07.2009, 10:26
Monitor sie wyłancza razem z grą a komputer chodzi ,ustawienia w grze rozdz.1024:768
Wygładzanie krawędzi Wyłączone,Swiatło-cienie Średnie,szczeguły textur Wysokie,Detale simow-Wysokie

asiak155
03.07.2009, 11:16
Może zainstaluj sterowniki do karty graficznej? Też tak miałam i ściągnięcie sterowników naprawiło wyłączanie się monitora. :)

mario
03.07.2009, 14:42
Nie rozumiem, jak można dalej pisać "wyłancza", skoro napisałem to poprawnie, a ty znowu swoje. Jesteś na forum i masz pisać poprawnie, a przynajmniej się starać. Asiak155 dobrze mówi, ściągnij jakieś inne sterowniki do twojej karty.

monisqa
03.07.2009, 14:47
mam problem z wyświetlaniem grafiki w grze, chodzi o to że drzewa są kanciaste (jedynie w bardzo bliskim przybliżeniu zaczynają nabierać normalnych kształtów) a także w normalnym trybie gry połowa włosów z głów simów znika. Przy lepszej konfiguracji gry włosy znikają całkiem a drzewa sie rozlewają
Moja konfiguracja komputera:
AMD Phenom Quad 9750 2,4Ghz
4Gb RAM
Ati Radeon 4850 512 DDR3
chwilowo winXP 32 bit
instalowałam różne wersje, zmieniałam ustawienie catalysta, ustawienia gry i nic - a także próbowałam zmiany sterów. Grafika nie może być za słaba obsługuje Pixel Shadera 4.0.
Prosze o pomoc

mario
03.07.2009, 22:19
A możesz strzelić kilka fotek? Chciałbym to zobaczyć. Naprawdę ciężko cokolwiek stwierdzić.

A i co do twojej pamięci RAM - jeśli chcesz w pełni wykorzystać 4 GB, to powinnaś się zaopatrzyć w system 64 bitowy, ponieważ 32 nie obsługują więcej niż nieco ponad 3 GB.

Edit: chwilowo winXP 32 bit
Ach, nie zauważyłem wcześniej tego słowa. Skoro chwilowo, to zwykle pewnie masz 64. ;)

alita
03.07.2009, 22:33
monisqa mi też znikały włosy simów!dom był jakiś taki w trójkąty tnz.textury był.o widać,a jesli chodzi o sterowniki to czy ktoś pomoże mi z ich ściągnięciem?bo nie znam się na tym nie wiem gdziee ich szukać w necie...z góry dziękuję wszystkim ;)

Mamełe
04.07.2009, 08:02
mam problem z wyświetlaniem grafiki w grze, chodzi o to że drzewa są kanciaste (jedynie w bardzo bliskim przybliżeniu zaczynają nabierać normalnych kształtów) a także w normalnym trybie gry połowa włosów z głów simów znika. Przy lepszej konfiguracji gry włosy znikają całkiem a drzewa sie rozlewają
Moja konfiguracja komputera:
AMD Phenom Quad 9750 2,4Ghz
4Gb RAM
Ati Radeon 4850 512 DDR3
chwilowo winXP 32 bit
instalowałam różne wersje, zmieniałam ustawienie catalysta, ustawienia gry i nic - a także próbowałam zmiany sterów. Grafika nie może być za słaba obsługuje Pixel Shadera 4.0.
Prosze o pomoc

U mnie na lapku tez to było, ale ustawiłam wszystko na max, uruchomiłam ponownie grę i juz było w porządku.

Rashma ichor
14.07.2009, 14:22
Mój szwagier zrobił mi fantastyczny prezent- kupił mi TS3, o którym marzyłam od 5 czerwca. Więc uradowana zaczęłam instalować. Instalacja przebiegła bez problemu. Potem, gdy chciałam odpalić grę pojawiło się coś takiego:

http://i28.************/2ufwtc8.jpg

Co to? Co mogę z tym zrobić by cieszyć się grą?
Dodam właściwości mojego komputera:
http://forum.thesims.pl/showpost.php?p=1039328&postcount=8

Mam kartę RADEON 9200 series

Mam nadzieję, że pomożecie :D

asiak155
14.07.2009, 14:40
Niestety jedynym wyjściem jest wymiana karty graficznej.

Rashma ichor
14.07.2009, 14:52
Ojej nie da się zrobić czegoś innego?

mario
14.07.2009, 15:12
Tak... Jest jedno wyjście. Ale uwierz mi - NIE MA SENSU. Możesz pobrać program o nazwie 3dAnalyze, który potrafi wygenerować grę na karcie bez obsługi Shadera w wersji 2.0. Z ciekawości użyłem tej opcji i włączyłem w ten sposób grę. Wszystko jest jakby czarno-białe, no nie da się grać. Bez sensu takie coś. Jedynym rozsądnym wyjściem będzie wymiana karty graficznej.

Searle
14.07.2009, 16:08
Ja miałam kartę Radeon 9250 i też nie obsługiwała Shader 2.0. Wymieniłam ją na nieco lepszego Radeona 9800 i gra nie tylko mi poszła, ale w The Sims 2 w końcu widzę rybki w stawie :)

*SIMKA*
12.02.2010, 14:47
a może coś z grą nie tak bo u mojej koleżanki też tak czasem jest

asiak155
12.02.2010, 17:23
Niestety ale z kartą graficzną 9250 albo 9200 Radeona nigdy nie uruchomimy gry. Sama miałam jedną i musiałam wymieniać.

shella888
20.02.2010, 17:13
Zainstalowałam simsy 3, wziełam w ustawieniach grafiki prawie wszystko na max ( bo inaczej wyglada jak gra na dosa) i dzieje sie cos dziwnego (bez tych ustawien tez tak jest). jezeli sims jest troche grubszy to zaczyna byc jakis powykrzywiany, nogi ma oddzielone od kolan oczy jakies powykrecane i ogolnie caly jest jakis dziwny! Czy to brak jakis sterownikow ?? niestety nie wiem jaka mam karte graficzna nie potrafie tego znalezc na systemie vista.

pomocy :( !

W sumie przez te błedy z grafiką rzuciłam w kąt simsy 3 i troche o nich zapomniałam. wiem ze to wina mojej slabej karty i byc moze procesora. ale w laptopie raczej lipa z wymianą.
Ale pomyslalam sobie, ze skoro wyszlo już tyle łatek-patchów to może któryś poprawia działanie grafiki ? wiecie coś na ten temat?

Wielebny
20.02.2010, 17:18
Niestety żaden patch nie poprawia wydajności.
U siebie nie zauważyłem żadnych zmian w wysokości FPS :)
Sprawdzałem dokładnie na wersji 1.0 jak i na najnowszej, żadnej różnicy nie ma.

Aya
29.03.2010, 14:25
Zainstalowałam najnowsza aktualizacje do dodatku WP, jak i również do podstawy i coś dziwnego zaczęło się robić z grafiką. Na poprzednich patchach wszystko było ok, a teraz takie cuda się dzieją, nie mogę włączyć również cieni ponieważ zaczyna jeszcze gorzej migać:/ Czy miał ktoś taki problem?

http://s637.photobucket.com/albums/uu93/Aya20_photo/?action=view&current=Video.flv

Starlight
29.03.2010, 16:21
To nie są nawet średnie detale, więc to nie karta graficzna wg. mnie.
Może przeinstaluj jeszcze raz grę?
Mi Nowa łatka nie pozwalała robić rodzić tzn. nie było takiej opcji.
Po zainstalowaniu ponownym i przeniesieniu starych zapisów już działa. :)

Aya
29.03.2010, 18:24
Zainstalowałam najnowsze sterowniki i jest już ok, szczerze mówiąc nie sądziłam że to rozwiąże problem, moje starsze stery były z połowy 2009r. Inne gry bez problemu na nich śmigały.

Chloé
16.04.2010, 20:17
Mam problem z grafiką taki, że na najwyższych ustawieniach nie widać lśnień elementów które powiny 'błyszczeć' - robotów kuchennych, kranów itp, wszystko jest matowe :(
Parametry laptopa:
Vista, 2,00 GB, Intel Core 2 Duo CPU T7300, ATI Mobility Radeon HD 2600
Czy karta graficzna za słaba? Co mogę zrobić?

Ycz
05.07.2010, 10:13
Otóż: mam problemy z grafiką. Grając nie mogę postawić żadnych schodów, bo wszystko od razu zaczyna się mazać. Tak wygląda park:
http://i46.************/2ujjfhe.jpg
Co z tym zrobić? Odinstalowałam i zainstalowałam od nowa, ale problem ciągle jest. Z góry bardzooo dziękuję.

PS Jeśli problem tego typu już się pojawił to przepraszam, ale jestem nowa na forum.

MrsLadyDoris
05.07.2010, 13:29
Otóż: mam problemy z grafiką. Grając nie mogę postawić żadnych schodów, bo wszystko od razu zaczyna się mazać. Tak wygląda park:
http://i46.************/2ujjfhe.jpg
Co z tym zrobić? Odinstalowałam i zainstalowałam od nowa, ale problem ciągle jest. Z góry bardzooo dziękuję.

PS Jeśli problem tego typu już się pojawił to przepraszam, ale jestem nowa na forum.
a jaką masz kartę graficzną? najlepiej uaktualnij sobie od niej sterowniki.

MoniQu$
05.07.2010, 17:41
Ja też mam problemy z grafika ale nie będę zakładała nowego tematu

Wszystkie wymagania sprzętowe mam, ale karta graficzna nie ta.
Simy wyglądają dziwnie - twarz ma inne kolory niż trzeba , wygląda jak kolorowa cenzura obazka.
A czasem grafika tak źle działa, że nawet gra się wyłącza lub komp resetuje!

Skopiowałam z Can You Run it:

Minimum: 128 MB Video Card, with support for Pixel Shader 2.0 (NVIDIA GeForce FX 5900 or above / ATI Radeon 9500 or above / Intel GMA 3-series or above)
You Have: GeForce FX 5200

Wielebny
05.07.2010, 18:20
No ale my na to nic nie poradzimy, skoro twoja karta graficzna nie spełnia nawet minimalnych wymagań gry. Nie ma żadnego triku by z GF FX 5200 przerobić na FX 5900.
Chociaż według mnie wymagania gry są zaniżone i nawet FX 5900 nie zapewni płynnej rozgrywki na najniższych.

MoniQu$
05.07.2010, 20:45
A więc co powinnam zrobić?

Wielebny
05.07.2010, 20:47
Wymienić kartę graficzną.
Ja przynajmniej innej możliwości nie widzę.

Starlight
05.07.2010, 22:35
Kowalino - Kuzynka ma Nv 5200 + dobry procek działa jej na średnich (brak wygładzania i postacie na wysokie) czasem się tnie, ale tylko jak tekstury się ładują... Może to wina innego sprzętu niż karta?

heroa
06.08.2010, 19:37
Sprawdź programem EVEREST Ultimate Edition temperaturę podzespołów.
Jeśli temperatura procesora i karty graficznej przekraczają powyżej 55* nie jest ogólnie dobrze. Aby zmniejszyć temperaturę powinno wystarczyć zdjęcie bocznej ściany. Kurz też może przyczynić się do podwyższenia temperatury, więc jak jest dość mocno zakurzony wypadałoby go wyczyścić np. sprężonym powietrzem.
A najważniejsze - poprawić cyrkulacje powietrza w komputerze.

ps. sorry, nie sądziłam że post nie jest już aż tak świeży. :D

Aleksz
08.08.2010, 14:47
Mam dobrą wiadomość między innymi dla shelli, miałam ten sam problem ale wczoraj udało mi się go rozwiązać :) Trzeba przeinstalować sterownik, chociaż komputer mówi nam, że jest aktualny - nie prawda! Wchodzimy na stronę producenta karty graficznej w moim przypadku to Intel os razu podam stronę z downloads http://downloadcenter.intel.com/Default.aspx Ja mam laptopa ze zintegrowaną kartą graf. Mobile Intel 965 Express Chipset Family więc w tabeli wybieram Chipsets>Laptop chipsets> No i w/w nazwa. Następnie musimy wybrać system operacyjny. Na dole wyświetli się lista sterowników, ściągamy najnowszy. zapisujemy go np. na pulpicie. I teraz w menedżerze urządzeń szukamy karty graf. otwieramy zakładkę sterownik i klikamy odinstaluj. Można się trochę przerazić bo nasza grafika będzie wyglądała lekko tragicznie :P Może się pojawić konieczność resetu komputera więc to robimy. Po wszystkim instalujemy nowy sterownik który zapisaliśmy gdzieś tam, pewnie znowu trzeba będzie resetować. Po ponownym włączeniu komputera (już z normalną grafiką) i odpaleniu gry cieszymy się normalnie wyglądającymi simami :D

Adamaru
27.08.2010, 10:04
A ja mam taki problem - może i z grafiką, może i z wyświetlaniem, ale nie wiem gdzie to napisać :(

Miałem monitor, na którym grałem w The Sims 3 na rozdzielczości 1680x1050 a teraz mam monitor który nie obsługuje takiej rozdzielczości i mi wywala błąd "out of range" i nie wiem co zrobić, bo nie ma obrazu :( pomocy!

dżin.
27.08.2010, 13:27
A ts3 nie chce się w ogóle włączyć ?

Adamaru
27.08.2010, 15:13
A ts3 nie chce się w ogóle włączyć ?

Już wszystko ok, przeinstalowałem grę :)

dżin.
05.09.2010, 13:04
Jakby to opisać? Hm... po prostu nękają mnie trójkąty :D różnokolorowe, o różnych powierzchniach i wysokościach, sami zobaczcie :)

http://i646.photobucket.com/albums/uu186/sasuke486/Screenshot-7-4.jpg
http://i646.photobucket.com/albums/uu186/sasuke486/Screenshot-6-2.jpghttp://i646.photobucket.com/albums/uu186/sasuke486/Screenshot-5-3.jpghttp://i646.photobucket.com/albums/uu186/sasuke486/Screenshot-4-4.jpghttp://i646.photobucket.com/albums/uu186/sasuke486/Screenshot-3-2.jpghttp://i646.photobucket.com/albums/uu186/sasuke486/Screenshot-2-5.jpghttp://i646.photobucket.com/albums/uu186/sasuke486/Screenshot-1.jpg

anie_1981
05.09.2010, 15:40
U mnie też tak czasami jest. Nie wiem czym to idzie. Mam najnowszy sterownik graficzny. Nie zawsze mam takie problemy. Tylko czasami , gdy dłużej gram, albo gdy za długo jestem w trybie budowy/kupowania/tworzenia Sima i do tego dodaję/kasuję własne style kolorystyczne różnych obiektów.

Color
10.09.2010, 22:23
Ja tam też mam problemy z grafiką, np. na parceli na której stoi dom jest czarne podłoże ale potem jak się wyjdzie i wejdzie do domu znów to problem znika. xdddd *posiadacz słabej karty graficznej*

Searle
11.09.2010, 13:29
Jin - spróbuj zmienić sterowniki na starsze.

Decode95
24.09.2010, 21:30
Zmienić na starsze? A nie uaktualnić? Bo mam ten sam problem co Jin. tylko na większą skalę...wgl przy kupowaniu. I ogółem smisy chodzą wolniej co mnie bardzo irytuje. To się stało po reinstalacji komputera. Z racji tego, że byłam u rodziny która ma szybki internet uaktualniłam sobie cały komputer ( około 100 aktualizacji !! ) i teraz często pojawiają mi się trójkąty, w lustrze podczas tworzenia sima pojawiają się niebieskie piksele i w najmniej oczekiwanym momencie gra się wyłącza. Nie wiem co robić, bo tak nie da się grać.Mimo, że zmienię ustawienia grafy na najniższą to i tak nic się nie zmienia. Dodam tylko, że przed reinstalacją gdy miałam zainstalowane podróże ,wszystko było ok. Po reinstalacji, mam teraz podstawę i karierę oryginalne i pojawiają się te piksele. Wiem tylko, że to na pewno nie wina gry.

Karta graficzna to Nvidia GeForce 8600 GTS 256 mb , 1G RAM , procesor AMD Athlon Dual Core 5050e 1,85 GHz, Windows XP, service pack 3.0,

Z góry dziękuję za odpowiedź

Edit:
O pojawił się kolejny błąd kiedy zapisywałam grę ,,Wystąpił niespodziewany błąd podczas zapisu. Kod błędu 15. Więcej szczegółów znajdziesz w pliku Przeczytaj" no i oczywiście grafika ...nie do opisania...same piksele ...jakieś okna na całym pulpicie ...masakra !

Edit:

Problem rozwiązany. Otóż, tak jak wyżej doradzono, musiałam zmienić sterowniki na starsze. Najwidoczniej po gruntownej aktualizacji kompa, coś stało się z sterownikiem graficznym. Naszczęście po odinstalowaniu zaktualizowanego sterownika, i zainstalowaniu tego z płyty od karty graficznej wszystko jest Ok. Tylko muszę dokupić jeszcze 1GB RAMu bo gra muli, w szczególności w mieście. Ale czego mogę się spodziewać, mając tylko 1GB RAMu ,a patrząc AIDĄ ,sam system (Xp) zużywa ponad połowę. A kiedy gram to nieużywanej pamięci zostaje tylko kilka megabajtów.

Lewson
15.11.2010, 15:48
Witam serdecznie.
Mam problem z gra the sims 3,a mianowicie chodzi o czarna mape w grze,gdy patrze na miasto itp.
Moj karta graficzna to geforce 9800tg (512m) (mam najnowsze sterwonik)
4 GB ram,windows XP.
Nie mam pojecia jak to wyeliminowac,przeinstalowywalem gre,próbowałem zwiekszyc wymagania na maxa (mam na minimum) ale niestety nie moge wyskakuje mi wiadomosc (wmagane jest ponowne uruchomienie bla bla bla),ale gdy wszystko przestawie na maxa to i tak po restarcie dalej sa minimalne.

Jeżeli ktos porafi mi pomóc bardzo proszę o wyjasnienie.

http://img441.imageshack.us/img441/7997/30362219.jpg (http://img441.imageshack.us/i/30362219.jpg/)

http://img576.imageshack.us/img576/4087/bladdddd.jpg (http://img576.imageshack.us/i/bladdddd.jpg/)

_____________________________________
Pozdrawiam.

tallje
30.11.2010, 13:53
hmm...rowniez mam problem.
niedawno zainstalowalam gre, i gdy tworze sima, jego wlosy migaja na rozne kolory, i nic nie pmaga. oprzocz tego, grafika w grze wygalda nie lepiej niz z the sims 1 :<
moze ktos wie jak pomoc? grafike mam ustawiana na maxa, wiec nie wiem

zaczarowana1995
04.12.2010, 10:35
Cytat:
Mam problem z grom The sims 3 gdy włanczam gre pojawia sie taki bład: Urzadzenie 0 nie moglo uruchomic tego tytulu. Stosowana karta grafiki nie obsluguje funkcji Shader przynajmniej w wersji Model 2. Zaktualizuj swoja karte. Co mam zrobic POMOCY!!!

Mam taki sam problem .. :( Proszę pomocy.

Kazuki
11.12.2010, 23:50
Witam.
Mam problem z widocznością za dnia. Gdy w sismach jest noc wszystko jest okej, ale gdy pojawia się dzień na zewnątrz nadal jest noc. W domu zaś każdy przedmiot czy sims jest szary (nie widać w ogóle kolorów).
Z góry dziękuję za pomoc.
Pozdrawiam

Wielebny
12.12.2010, 09:51
zaczarowana1995:
No wyjaśnienie ma już w wiadomości "Twoja karta graficzna nie obsługuje Pixel shader 2.0"
Innymi słowy nie spełnia minimalnych wymagań gry.

vibeke89
30.12.2010, 22:53
Witam,

Postanowiłam się tu zarejestrować, bo nie mogłam nigdzie znaleźć dobrego rozwiązania na mój problem.
Mam zainstalowane Simsy 3, podróże i akcesoria nowoczesny apartament. Gram już od jakiegoś tygodnia, mój sim podróżował już po Chinach i Francji aż w końcu przyszła pora na Egipt. Wszystko ładnie się załadowało, ale podczas gry musiałam na chwilę zminimalizować okno i sprawdzić maila. Po przywróceniu okna gry ukazał mi się taki oto obraz:
http://img713.imageshack.us/img713/6222/52745589.jpg (http://img713.imageshack.us/i/52745589.jpg/)

Uploaded with ImageShack.us (http://imageshack.us)
Najdziwniejsze jest to, że mogę wrócić do domu i tam grafika wraca do normy (to samo z innymi miejscami).

Proszę o pomoc!

Ycz
01.01.2011, 12:46
Mam problem: Straszna jakość grafiki. Wszystko niewyraźne. A buuuu x.x O co może chodzić? Zawsze było świetnie, a po formacie d*pa.

niphredil
02.01.2011, 20:27
Opisze Wam mój problem bo już nie mam pomysłów co jeszcze mogłabym zrobić, aby gra mi się nie zawieszała. Rok temu zainstalowałam sobie the sims 3, na początku strasznie wolno chodziło grafika była okropna. Ostatecznie dokupiłam pamięci i zwiększyłam rozdzielczość gry i gra chodziła fajnie. Przedwczoraj kupiłam sobie the sims 3:wymarzone podróże i grając w dodatku zacina mi się gra. Próbuje przejść 1 przygodę we Francji i jak jestem w podziemiach to gra się zatrzymuje. Kursorem nie rusze, postać się nie rusza. Już pomijając grafikę, bo rozdzielczość i wszystkie możliwe parametry mam na najniższym poziomie. Miejsca wolnego na dysku mam jeszcze 8Gb. Grę instalowałam i odinstalowałam już 2 razy, bo myślałam że z instalacją coś źle zrobiłam. DirectX 9.0c mam zaktualizowane. A jeśli chodzi o mój system w laptopie to sprawa wygląda tak:
Intel Celeron M CPU 440 @ 1.87 Ghz, 1.87 Gb RAM, Service Pack 3: jest, a karta graficzna: ATI Radeon Xpress 200 m Series. Wiem, że procesor trochę słaby, ale kurcze bez dodatku grało mi się całkiem fajnie.
PS. Mam nadzieję, że zapisałam w dobrym temacie, jeśli nie, proszę przenieść, ale nie kasować.
Prosze o pomoc

Chryzantem Złocisty
02.01.2011, 20:36
no każdy dodatek chyba obciąża dodatkowo grę,więc instalując go mogłaś już "dobić" komputer

Wielebny
02.01.2011, 21:43
Ycz:
Rozmazane ?
Wychodzi na to, że ustawienia graficzne są ustawione na najniższe, a zostały one tak ustawione automatycznie, gdyż być może nie zainstalowałem po formacie sterowników do karty graficznej.

Innymi słowy, zmień ustawienia na takie by gra wyglądała zadowalająca ale do tego stopnia by zachować płynność animacji.


niphredil;
No cóż od takiego laptopa zbyt dużo się spodziewać nie można.
Już pierwszy dodatek WP obniżał wydajność w grze, na lepszych komputer zapewne nie było to odczuwalne, ale w przypadku słabszych konfiguracji, jak Twój laptop to efekt pogorszenia wydajności będzie już bardziej dotkliwy.


Up: chryziu, już się mojego przerobionego avka pozbyłaś ? Okres świąteczny jeszcze trwa :D

Ycz
03.01.2011, 15:36
Ustawiałam, ale niestety po tym gra strasznie woooolno chodzi.

Wielebny
03.01.2011, 15:50
Być może za słaby komputer, bądź niezainstalowane wymagane sterowniki do komputera.

Podaj pierw specyfikacje sprzętu.

Ycz
03.01.2011, 18:35
Karta graficzna: NVIDIA GeForce 6150
Jeszcze coś? Bo to chyba właśnie od karty graficznej.

Wielebny
03.01.2011, 21:02
No cóż to dosyć stara karta i to w dodatku zintegrowana.
Zbyt dużo od niej wymagać nie można.

vibeke89
04.01.2011, 11:20
Ma ktoś jakiś pomysł ja mi pomóc?
http://forum.thesims.pl/showpost.php?p=1340602&postcount=125

Ycz
04.01.2011, 14:44
Czyli nie za bardzo da się coś z tym zrobić?

Wielebny
04.01.2011, 15:59
No karty graficznej w żaden sposób nie ulepszysz. (o podkręcaniu nawet nie ma co myśleć)
No pokombinuje z ustawieniami graficznymi i może uzyskasz w miarę dobry efekt z nie najgorszą płynnością.
Grunt to rozdzielczość max 1024x768, wyłączone wygładzanie krawędzi i cienie też można by wyłączyć.

niphredil
05.01.2011, 19:10
Dzieki wielkie za odpowiedź, nie jest zbytnio optymistyczna, ale będę bardziej wyrozumiała dla laptopka ;)

vibeke89
10.01.2011, 23:31
Witam,

Postanowiłam się tu zarejestrować, bo nie mogłam nigdzie znaleźć dobrego rozwiązania na mój problem.
Mam zainstalowane Simsy 3, podróże i akcesoria nowoczesny apartament. Gram już od jakiegoś tygodnia, mój sim podróżował już po Chinach i Francji aż w końcu przyszła pora na Egipt. Wszystko ładnie się załadowało, ale podczas gry musiałam na chwilę zminimalizować okno i sprawdzić maila. Po przywróceniu okna gry ukazał mi się taki oto obraz:
http://img713.imageshack.us/img713/6222/52745589.jpg (http://img713.imageshack.us/i/52745589.jpg/)

Uploaded with ImageShack.us (http://imageshack.us)
Najdziwniejsze jest to, że mogę wrócić do domu i tam grafika wraca do normy (to samo z innymi miejscami).

Proszę o pomoc!

Ma ktoś jakieś pomysły jak rozwiązać ten problem?

Syla
15.01.2011, 16:28
http://img822.imageshack.us/img822/3683/74841114.jpg

pomoże ktoś?

Ps. nie mogę założyć nowego tematu:(

Starly
20.01.2011, 19:27
U mnie grafika działa bez zarzutu, oprócz cieni. Są wstrętne, takie spikselizowane, psuja całą jakość zdjęć. Mam ustawione na najwyższych detalach, bo na średnim jest jeszcze gorzej. Moja karta to ATI Radeon HD 4800 Series. Pobrałem jakieś sterowniki, ale nic to nie dało. Da się coś z tym zrobić?

manfredxx
19.02.2011, 12:33
Ja mam taki problem że jak włączam to mam logo the sims 3 impreza w plenerze na białym tle... potem jak się ładuje to przelatujące napisy robią jakąś pikselozę(są zamazane) a jak już włączę grę to wszystko wydaje się normalne... tylko że nie ma niektórych napisów, teł, i niektóre nowe przedmioty są niemożliwe do kupienia...paski, którymi ustawiamy np, masę mięśniową sima nie działają itp co z tym zrobić ? POMOCY

zanetaa
25.02.2011, 01:17
Witam,

To mój pierwszy post tutaj, szukam porady bo nikt nie wie co jest grane.

Po zainstalowaniu The Sims 3 wyskoczyło mi takie okno:

http://img717.imageshack.us/img717/1930/ts32011022502075453.png (http://img717.imageshack.us/i/ts32011022502075453.png/)

Po spróbowaniu zagrania, gra się wyłącza.

Wielebny
25.02.2011, 08:30
Skoro nie znaleziono karty graficznej to albo znajduje się na liście nieobsługiwanych kart przez grę, bądź nie masz zainstalowanego sterownika.
Na początku spróbuj w grze zmniejszyć ustawienia graficzne (razem z rozdzielczością) do minimum.
I podaj model swojej karty graficznej

zanetaa
25.02.2011, 12:44
Model karty to ATI Radeon 6870 Sapphire.

A czy jest wam coś wiadomo na temat najnowszego dodatku do gry? Czy on będzie obsługiwać tą kartę? Bo jak tak to bym go kupiła.

Wielebny
25.02.2011, 13:18
Gra powinna działać na tej karcie b. dobrze.
Więc pozostaje kwestia sterownika.
Zerknij w liście zainstalowanych programów czy jest jakiś wpis o nazwie:
ATI Catalyst Drivers, czy jakoś tak :)

zanetaa
25.02.2011, 13:59
Jest coś takiego, zainstalowane. Sterownik z dnia 2010-11-25.

Ale nie wiem co dalej, coś poprzestawiałam, i nadal to samo. :(

Wielebny
26.02.2011, 11:25
To można by ewentualnie zainstalować jakiś starszy sterownik do karty, np. z 2009r. Chociaż wątpię by to pomogła, ale spróbować można, najwyżej wróci się do sterownika najnowszego.

Gra się wyłącza bez żadnego komunikatu?

zanetaa
26.02.2011, 16:27
Już jest dobrze, mąż mi zainstalował najnowsze sterowniki i działa :))

Drug
19.03.2011, 12:22
Im grubszy sim, tym bardziej ma rozjechane ciało:

http://i51.************/5krhjs.jpg

Korzystam z laptopa z systemem Windows Vista.

Proszę o pomoc.

theqatrick
21.03.2011, 11:39
Drug - miałem to samo, zniknęło prawdopodobnie po zainstalowaniu dodatku Wymarzone Podróże, ale nie jestem pewien. Napisz jakie masz dodatki i czy karta graficzna Intel. Możesz również liczyć na pomoc przez PM.

Anor_Kanavenska
23.03.2011, 23:27
Nie mam pojęcia, gdzie jeszcze szukać rozwiązania na mój problem, więc opiszę go tutaj. Zacznę od tego, że nie do końca wiem, z czego konkretnie wynika.

Zaczęło się od tego, że po zainstalowaniu dodatków do ts3 (prawdopodobnie zaraz po zainstalowaniu po zmroku, a na pewno po zainstalowaniu imprezy w plenerze) przestałam widzieć (tylko wizualnie, nadal są w grze, ale niewidoczne) owady. Zaczęłam szukać rozwiązania na polskich i zagranicznych forach. Radzono zainstalować takie a siakie aktualizacje. Zainstalowałam. I nie pomogło.

Z czasem zauważyłam, że problem ma szerszą skalę. "Poznikały" nie tylko przedmioty, ale i animacje. Zniknęły zjawy (kariera łowcy duchów stała się niemożliwa), poznikały ryby ze stawów i akwariów, zniknęła animacja ognia, simy się palą, ale poza pomarańczową poświatą i sfajczoną posadzką nic nie widać, znikła też np. animacja brudnych ubrań wrzucanych ręcznie do kosza i pewnie kilka innych rzeczy, których jeszcze nie zauważyłam. Wcześniej nie miałam tego typu problemów, renderowało się wszystko.

Gram na laptopie, windows 7, 32 bit, karta graficzna Nvidia Gforce 9300M G (najnowsze sterowniki), procesor intel core2 duo T5750 2.00 GHz, 3 GB RAM. Mam od zawsze załadowane najwyższe ustawienia, bez większych ubytków w płynności. Nie mam pojęcia, co z tym zrobić, a zaczyna mnie to naprawdę irytować. Help.

Searle
24.03.2011, 08:15
Anor czy posiadacz jakieś dodatki z internetu? Może to jest przyczyną?

Anor_Kanavenska
24.03.2011, 11:39
Posiadam kilka dodatków, w postaci fryzur i moda wyłączającego cenzurę. Większość rzeczy powywalałam, bo gra robiła się za ciężka. Mogę spróbować wywalić i to, co zostało, ale wcześniej miałam załadowane jeszcze więcej rzeczy i nie było problemu.

godzin
25.03.2011, 20:21
PO wczytaniu rodziny wszystkie budynki sa czerwone i nie wiem o co chodzi dodam screena...
http://iv.pl/images/87808633017751585682_thumb.jpg (http://iv.pl/viewer.php?file=87808633017751585682.png)

Anor_Kanavenska
27.03.2011, 22:46
Searle, jesteś wielka ^^ Wszystkiego próbowałam, ale nie wpadłam na to, że te pierdółki mogą wywoływać błąd gry. Właśnie je usunęłam i pomogło. Dzięki wielkie.

Searle
28.03.2011, 08:43
Anor, czasami jeden wadliwy dodatek lub mod potrafi zepsuć grę.
Mój sim przez wadliwy dodatek ze Store zniknął z panelu rodziny. Po przywróceniu go kodem stał się niewidzialny, a jak chciałam zmienić mu ubranie, to gra się wyłączyła.
Nie należy ufać żadnym dodatkom i masowo je instalować w grze :)

szeFFo
01.04.2011, 11:39
Mam problem z włosami są jakby przezroczyste, przy długich włosach wygląda sim na pół łysego ;/ mam wszystko ustawione na max a gra jest oryginalna razem z dodatkiem apartamenty, pobrałem też parę aut z internetu, lecz problem już był wcześniej. Proszę o pomoc.

theqatrick
07.05.2011, 08:19
szeFFo - miałem tak w TS2 (zupełnie znikały włosy) i pomogło pobranie sterowników.

Ymilka
13.05.2011, 16:10
Od jakiegoś czasu mam problem z simowymi dziećmi, które w mojej grze wyglądają jak jakieś mutanty. Reinstalowałam już grę wiele razy (ręcznie również), sprawdziłam aktualizacje w komputerze i nic.
Zdjęcie, na którym to widać:
http://i1095.photobucket.com/albums/i473/Ymilee/Screenshot-203.jpg?t=1305303055
Ma ktoś jakiś pomysł na usunięcie tego błędu?

miłośniczka zwierząt
13.05.2011, 17:11
a masz może pobrane jakieś ubrania z internetu ?

Searle
13.05.2011, 17:47
Ymilka miałam kiedyś to samo i okazało się, że jakiś ciuszek z neta powodował ten błąd.

Lady88
27.05.2011, 17:13
oto mój bląd, dlaczego? :(

http://img94.imageshack.us/img94/5990/screenshot720800x600.jpg

używałam w tym czasie kodu testing... mam różne mody ale wcześniej nie powodowały takich problemów, dopiero od 2 dni

Ilona
28.05.2011, 07:41
może to Ci pomoże http://crinrict.blogspot.com/2011/02/bug-verzerrte-treppen-und-zaune.html

Searle
14.06.2011, 07:55
Ostatnio dla zwiększenia wydajności gry bawiłam się opcjami i coś poprzestawiałam, bo teraz meble w domu ładują się dłużej, tzn. jak przełączam miedzy piętrami, lub wracam z widoku miasta do domu to najpierw mebli nie ma, a potem stają się białe i teraz długo to trwa. Mam zaznaczone renderowanie, chowanie obiektów i wygładzanie animacji. Pozostałe ustawienia są na mniej więcej średnim poziomie.

AdeleBlanc
16.06.2011, 11:53
Czytajac posty dodam od siebie ze ja mialam problemy z gra glownie to ze chodzila bardzo wolno ze byl problem z tekstura wylaczala sie moim problemem byl RAM mialam tylko 1GB gralam na XP jakos sie gralo ale bylo ciezko dokupilam RAM mam teraz 3GB i nie mam juz zadnych tego typu problemow. Czasami wlasnie problemy powodowane sa slabym sprzetem (procesor, ram, karta graficzna). Pozdrawiam.

sobcio255
24.06.2011, 11:03
Witam wszystkich mam problem z płynnością (spowolnione działanie) podczas obracania i przesuwania kamery ale tylko w trybach kupowania i budowania. Takie jest straszne spóźnienie ze odechcewa się grać ..... na poprzedniej karcie było ok teraz mam GeForce GTX 460 768MB a poprzednio miałem Radeona HD 4830 512MB, Plz POMOCY

Rosemarie
24.06.2011, 13:07
masz jakieś dodatki z internetu? może to one powodują spowolnienie.

sobcio255
24.06.2011, 16:55
mam kilka samochodow ale to napewno nie one powoduja, bo bez dodatkow tez tak chodzi, ostatnio wgralem na nowo windowsa i nic....

adri991
06.07.2011, 17:47
Witajcie!

Mam problem z kilkoma oknami! Jedna połowka jest okno a druga ściana a nieraz jest całe ściana a widać tylko obramowanie! Dołączam zdjęcie i prosze o pomoc.

http://imageshack.us/photo/my-images/843/111dn.png/

Exorina
08.07.2011, 12:36
a używasz kodyu moveobjects on ? on takie rzeczy powoduje

adri991
08.07.2011, 21:55
Nie używam tego kodu! A nawet jak go wpisze to i tak samo jest. Jest jeszcze jakaś inna przyczyna?

Angelka_96
06.08.2011, 15:33
Cześć wszystkim !
Mam pytanie, mam nadzieję, że ktoś pomoże:
Chcę kupić sobie laptopa, mam już pewien typ, tylko pytanie, czy gra będzie wtedy dobrze działać tj w miarę płynnie, pytanie tyczy się karty graficznej:Czy myślicie że karta ATI MOBILITY RADEON HD 4330.
Czytałam gdzieś, że ta karta odtworzy nowsze gry, ale nie wiem jak będzie w przypadku the sims 3, a nie chciałabym potem bawić się w wymienianie itp itd, czy ktoś móglby pomóc?

Martynaa
06.08.2011, 16:41
Cześć wszystkim !
Mam pytanie, mam nadzieję, że ktoś pomoże:
Chcę kupić sobie laptopa, mam już pewien typ, tylko pytanie, czy gra będzie wtedy dobrze działać tj w miarę płynnie, pytanie tyczy się karty graficznej:Czy myślicie że karta ATI MOBILITY RADEON HD 4330.
Czytałam gdzieś, że ta karta odtworzy nowsze gry, ale nie wiem jak będzie w przypadku the sims 3, a nie chciałabym potem bawić się w wymienianie itp itd, czy ktoś móglby pomóc?

Uwazam ze tak :)
W laptopach <tych nowszych> to simsy dzialaja ;P

Angelka_96
06.08.2011, 20:58
Dzięki za odpowiedź, nawet nie wiesz jak mi humor poprawiłaś ;)

Scheiße
07.08.2011, 13:19
Ja nie widzę tej karty graficznej w tych obsługiwanych przez TS3, noale...

Angelka_96
07.08.2011, 15:31
A myślisz, ze jakbym się spytała w sklepie komputerowym czy ta karta nadaje się do odtworzenia TS3 to byłby w stanie udzielić odp ?

Scheiße
08.08.2011, 11:25
Myślę, że tak. ;)
Ja też się pytałem, ale przyszedłem do nich z pudełkiem do Sims3.

Angelka_96
08.08.2011, 11:48
Ok, dzięki wielkie za pomoc ;)

Trynda
31.08.2011, 08:44
Witam jestem nowy i gram w sims3 od dziś, zainstalowałem co sie da wszystkko chyba ok karta Gforce 8600 direct jest ale po chwili gdy gram powstają dziwne błedy graficzne, litery sie mieszają i grafika sie wali ..wkleje lnik do zdjecia, na zjdeciu to i tak jescze nic... co z tym robic!

http://imageshack.us/photo/my-images/37/beztytuuopc.png/
prosze o pomoc

Airiss
11.09.2011, 14:53
Mam problem poniewaz po zainstalowaniu gry sims 3 grafika wydawala sie ok ale po wejsciu w kreowanie sima okazalo sie ze prawie nie maja twarzy ponizej jest link ktory przedstawia problem. Jezeli ktos sie juz z tym spotkal to czego to moze byc przyczyna ??


http://imageshack.us/f/691/sims3g.png/

Searle
12.09.2011, 08:12
Airiss, masz jakieś dodatki z internetu?

Airiss
12.09.2011, 17:48
nie mamzadnych dodatków zainstalowanych poniewaz dopiero co zainstalowalam gre

Searle
13.09.2011, 06:29
W takim razie może przeinstalowanie gry pomoże?

Horsez
14.09.2011, 17:56
http://crinrict.blogspot.com/2011/02...und-zaune.html może mi ktoś pomóc to zainstalować po często robi mi się właśnie ten błąd denerwuje mnie!

matteom5
14.09.2011, 18:41
Popraw link :)

Horsez
24.09.2011, 06:38
oto mój bląd, dlaczego? :(

http://img94.imageshack.us/img94/5990/screenshot720800x600.jpg

używałam w tym czasie kodu testing... mam różne mody ale wcześniej nie powodowały takich problemów, dopiero od 2 dni
Także używałam tegk kodu i robią mi sie takie błędy
Moja karta graficzna to ; geforce 8500 gt Nvidia

co teraz robić?

Loczek69
01.11.2011, 07:56
Hej.
Nigdzie nie mogłam znaleźć pomocy więc zarejestrowałam się tutaj.
Mam The sims 3 od premiery. Mogłam w nie grać na moim komputerze ale ledwo,
ustawienia na minimum i ścinało się.
Jakiś czas temu uzbierałam na dodatkową pamięć,sąsiad informatyk wszystko zamontował.
No i tu zaczyna się problem.
Wszystko pięknie śmiga ale grafika jest zepsuta.
Prawie wszędzie są czarne kropki , poruszają się.
Błagam o pomoc.
P.S : Crack na grafikę wgrywałam , grafika wtedy była ok ale wszystko strasznie się cięło.
Ustawienia na minimum też nic nie dały.
(Wczoraj kupiłam sobie zwierzaki i przez 2 tygodnie będę siedzieć w domu więc w końcu chciałabym normalnie sobie pograć)
<script src='http://imageshack.us/shareable/?i=screenshot9ww.jpg&s=440' type='text/javascript'></script><noscript>http://img440.imageshack.us/img440/5336/screenshot9ww.jpg (http://imageshack.us/photo/my-images/440/screenshot9ww.jpg/)</noscript>
<script src='http://imageshack.us/shareable/?i=screenshot2uv.jpg&s=215' type='text/javascript'></script><noscript>http://img215.imageshack.us/img215/7295/screenshot2uv.jpg (http://imageshack.us/photo/my-images/215/screenshot2uv.jpg/)</noscript>
<script src='http://imageshack.us/shareable/?i=screenshot10zd.jpg&s=851' type='text/javascript'></script><noscript>http://img851.imageshack.us/img851/3835/screenshot10zd.jpg (http://imageshack.us/photo/my-images/851/screenshot10zd.jpg/)</noscript><script src='http://imageshack.us/shareable/?i=screenshot12vf.jpg&s=259' type='text/javascript'></script><noscript>http://img259.imageshack.us/img259/9611/screenshot12vf.jpg (http://imageshack.us/photo/my-images/259/screenshot12vf.jpg/)</noscript>

Loczek69
01.11.2011, 08:08
Hej.
Mam problem z grafiką w The sims 3.
Mam je od premiery , ale nie chciałam w nie grać ponieważ strasznie się cięły na moim komputerze.
W końcu uzbierałam na dodatkową pamięć.
Sąsiad informatyk ją zamontował.
No i się zaczęło.
Włączam simsy , gra chodzi idealnie.
Prawie idealnie. Grafika jest zepsuta<?>.
Na większości obiektów są czarne kropki , krzyżyki , plamy które się poruszają.
Wgrywałam crack na grafikę, grafika wtedy była ok ale gra strasznie się zacinała.Ustawiałam wszystko na minimum też nic.
Instalowałam od początku też nic..
Proszę o pomoc :(
Kupiłam sobie wczoraj Zwierzaki więc
chciałabym sobie w końcu pograć a na moje nieszczęście muszę siedzieć 2 tygodnie w domu.
Oto fotki :
<script src='http://imageshack.us/shareable/?i=screenshot2jj.jpg&s=812' type='text/javascript'></script><noscript>http://img812.imageshack.us/img812/7774/screenshot2jj.jpg (http://imageshack.us/photo/my-images/812/screenshot2jj.jpg/)</noscript>
<script src='http://imageshack.us/shareable/?i=screenshot9rx.jpg&s=690' type='text/javascript'></script><noscript>http://img690.imageshack.us/img690/3838/screenshot9rx.jpg (http://imageshack.us/photo/my-images/690/screenshot9rx.jpg/)</noscript>
<script src='http://imageshack.us/shareable/?i=screenshot12hv.jpg&s=443' type='text/javascript'></script><noscript>http://img443.imageshack.us/img443/5386/screenshot12hv.jpg (http://imageshack.us/photo/my-images/443/screenshot12hv.jpg/)</noscript>
<script src='http://imageshack.us/shareable/?i=screenshot10ua.jpg&s=256' type='text/javascript'></script><noscript>http://img256.imageshack.us/img256/2369/screenshot10ua.jpg (http://imageshack.us/photo/my-images/256/screenshot10ua.jpg/)</noscript>:(:(

Searle
01.11.2011, 08:25
Loczek poproś kolegę informatyka by zajrzał do gry. Może musisz zaktualizować sterowniki do karty graficznej?

ewouila
01.11.2011, 09:25
Witam.
Mam problem z grafiką, otoczenie tak jakby mi się "rozciąga" ,czasami nawet nie wiedać simów lub wystaje z tego tylko głowa.
http://i40.************/52dr8p.png
http://i42.************/apcqw0.png

Pomocy!

Loczek69
01.11.2011, 14:36
Spróbuję ale jakoś wcześniej było ok ;/
Trochę to dziwne że przez dodatkową pamięć grafika się zepsuła.
Mój kolega próbował już wszystkiego chyba , kilka godzin przy tym siedział.

Aktualizacje nic nie dały :((:(

Loczek69
03.11.2011, 07:13
Już sama nie ogarniam..
Wczoraj jak włączyłam grę te kropki zniknęły , były tylko na simach , kilku obiektach i na koniach.
Tak to wyglądało:
<script src='http://imageshack.us/shareable/?i=screenshot56o.jpg&s=513' type='text/javascript'></script><noscript>[IMG]http://img513.imageshack.us/img513/7121/screenshot56o.jpg (http://imageshack.us/photo/my-images/513/screenshot56o.jpg/)
<script src='http://imageshack.us/shareable/?i=screenshot28dw.jpg&s=69' type='text/javascript'></script><noscript>[IMG]http://img69.imageshack.us/img69/7015/screenshot28dw.jpg (http://imageshack.us/photo/my-images/69/screenshot28dw.jpg/)

Potem wyłączyłam kompa żeby zrobić sobie przerwę.
Po jakimś czasie włączam tą samą rodzinkę i co widzę?:

<script src='http://imageshack.us/shareable/?i=screenshot62a.jpg&s=256' type='text/javascript'></script><noscript>[IMG]http://img256.imageshack.us/img256/1069/screenshot62a.jpg (http://imageshack.us/photo/my-images/256/screenshot62a.jpg/)

<script src='http://imageshack.us/shareable/?i=screenshot60j.jpg&s=265' type='text/javascript'></script><noscript>[IMG]http://img265.imageshack.us/img265/8152/screenshot60j.jpg (http://imageshack.us/photo/my-images/265/screenshot60j.jpg/)

WTF?!
Nie rozumiem.
Błaagam o pomoc , czy tylko ja mam taki problem?! :((:(

olunia1605
04.11.2011, 17:00
Witam,

mam Radeon HD5470, 3GB RAM, Intel i3. Zainstalowalam SIms 3 i wszystko dziala ok ale jak jestem w edycji miasta to na ekranie pojawiaja sie jakies kreski, grafika jest miejscami zamazana i generalnie grafika sie krzaczy.

Prosze o informacje, czy to wina konfiguracji komputera, czy to jakis inny problem.

dzieki
O

JacekPlacek
05.11.2011, 11:12
nie wiem czy to problem z grafiką ale napisze tu. Mam pytanie jak włączyć chowanie sie ścian gdy mój sim jest w danym pomieszczeniu? Albo najlepiej na danym piętrze. Jak np wchodze do łazienki to ściana mi go zasłania i znaleśc go nie moge. Chce mieć tak jak koleżanka Loczek69 na pierwszym obrazku ściany nie widoczne wszystko elegancko widać w łazience kumacie

Coldflowers
05.11.2011, 16:16
w lewym dolnym rogu masz w takim koleczku szczalki do przyblizania/oddalania kamery, obracania w lawo albo prawo itp. i nad tymi przyciskami jest ikonka takiego kwadraciku (bryly) klikasz na nia i ustawiasz sobie jak chcesz miec widzane sciany.

ultraviolence
11.12.2011, 21:18
nie wiem czy to problem z grafiką ale napisze tu. Mam pytanie jak włączyć chowanie sie ścian gdy mój sim jest w danym pomieszczeniu? Albo najlepiej na danym piętrze. Jak np wchodze do łazienki to ściana mi go zasłania i znaleśc go nie moge. Chce mieć tak jak koleżanka Loczek69 na pierwszym obrazku ściany nie widoczne wszystko elegancko widać w łazience kumacie

To akurat żaden problem. Regulację wysokości ścian masz w lewym dolnym rogu interfejsu (dla ułatwienia zaznaczyłam tę opcję czerwonym kółkiem). Screen:
http://i40.************/eff5f9.jpg

A teraz z innej beczki. Do wszystkich, co mają problemy z grafiką: zaktualizowaliście sterowniki do swojej karty graficznej? Wgraliście najnowsze biblioteki DirectX? Odkurzaliście kompa od środka?

theqatrick
31.12.2011, 18:00
Ciała Simów i zwierzaków się rozpościerają, a okna i drzwi zanikają. Jak to można naprawić?
http://img.burning-brushes.pl/images/screencic.jpg
http://img.burning-brushes.pl/images/screenwnw.jpg
Z góry dzięki.

ultraviolence
02.01.2012, 12:19
Ciała Simów i zwierzaków się rozpościerają, a okna i drzwi zanikają. Jak to można naprawić?
http://img.burning-brushes.pl/images/screencic.jpg
http://img.burning-brushes.pl/images/screenwnw.jpg
Z góry dzięki.

1. Spróbuj zaznaczyć w ustawieniach grafiki zaawansowane renderowanie.
2. Wgraj najnowsze sterowniki do karty graficznej, zaktualizuj biblioteki DirectX.
3. Spróbuj zwiększyć ustawienia grafiki (chodzi głównie o detale simów, obiektów).
4. Włącz odświeżanie gry na wartość domyślną.
5. Zaktualizuj grę, instalując najnowszą łatkę (1.29)
Jeśli nic nie pomoże, może warto byłoby sprawdzić czy karta daje radę uciągnąć Zwierzaki i ewentualnie wymienić ją na lepszą? Czy problemy z grafiką występują tylko w simsach?

jaja
17.05.2012, 15:28
witam :)
po zaktualizowaniu karty garf., Ati Radeon, zwaliła się grafika gry, jest zniekształcona, w podglądzie miasta pełno jest szarych "trójkątów". W domu nieco lepiej, "szczerby" są małe, aczkolwiek irytujące.

Zna ktoś mądry sposób na naprawę inny niż reinstalka? (która pewnie nie da za wiele;P)

Anulaa89
17.05.2012, 17:00
A spróbuj przywrócić grę bez reinstalacji. Czyli weź cały folder The Sims 3 w moich dokumentach i zmien mu nazwę na np The Sims 3.backup i uruchom grę na czysto. Jezeli pomoże to możesz próbować przenosić po kolei foldery z The Sims 3.bakup do nowo utworzonego przez grę folderu The Sims 3.

Jeżeli to nie pomoże to nie wiem. Nie miałam takowych problemów. Może Ci się coś poprzestawiało po aktualizacji.

No i dołączam do tego:


T Wgraliście najnowsze biblioteki DirectX? Odkurzaliście kompa od środka?

jaja
19.05.2012, 10:07
nic z tego, nie wyszło.
ponoć mogłoby pomoc zainstalowanie następnego dodatku, ale po pierwsze odinstalowanie i ponowne zainstalowanie showtime nic nie dalo, wiec nie wiem jak mogłoby pomoc zainst. następnego rozszerzenia, po drugie tego "słodkiego" badziewia to ja nie chce miec..

czyli reinstalka;) i oby pomogło

Anulaa89
19.05.2012, 11:30
Pierwsze słyszę takie coś żeby zainstalowanie kolejnego rozszerzenia gry pomogło :// Kto taką bzdurę wymyślił? To skoro po zaktualizowaniu grafika się zjechała to przywróć stare sterowniki. Ja jadę na starych sterach do mojej grafy i gra śmiga jak miło, mimo że nie mam karty najlepszych lotów.

jaja
19.05.2012, 19:01
haha, dobre: wymyślił tą "bzdurę" mój były, informatyk :P pomagało na większosc błędów, na to mam nadzieję pomoże reinstal...chociaż kto wie, nie babrałam się w tym jeszcze, za duzo roboty z tyloma dodatkami-az tak mi nie chce w to grać.

co do przywrócenia starych sterowników, chcę bez tego się obejść, bo to nie naprawi mi gry już sypniętej, a ja wolę mieć najnowszą, ulepszoną wersje na kompie.. ;)

dzięki za pomoc;)

Anulaa89
19.05.2012, 20:54
Tak się składa, że są informatycy i "informatycy". Ja też jestem informatykiem, ale czegoś takiego nie słyszałam. Ja bym powiedziała inaczej: nie nowy dodatek naprawi błąd lecz MOŻE to naprawić jedynie nowa AKTUALIZACJA gry. Ehh :D Ale ja tak wnioskuję, że skoro po aktualizacji sterów Ci sie rypło to trzeba przywrócić stare. Mojemu szwagrowi instalowałam nowe stery to mu sie pochlało wszystko i wróciliśmy do starych i śmiga. Nowe sterowniki to niekoniecznie lepsze ;). Bo dlaczego mi się na ten przykład grafika nie zepsuła. Co innego jakby WSZYSTKIM osobom się popsuła grafika i wtedy by pomogła łata bo przypuśćmy to wina EA. A tak to nie jest wina EA tylko sterów. No zdarza się, że reinstalacja gry pomaga. Ale nie zawsze.

Ps Chyba lepiej wrócić do starych sterowników - a potem ewentualnie jak to nic nie da od nowa zaktualizować. Niż pierniczyć się cały dzień i noc z simsami :) Reinstal gry powinien zawsze być ostatecznością.

Mexiss
10.06.2012, 19:15
Witajcie!

mam problem z grą, otóż po uruchomieniu miasta gra działa dobrze, jednakże jak wejdę na dowolną pustą bądź nie działkę to moje fps w grze spadają z ok. 300 do 0-3.

Przeinstalowałem grę na 2 komputerach, próbowałem ze starymi save'ami, bez modów i z modami i wszędzie występował ten sam problem. Wcześniej gdy miałem wszystkie dodatki (do szybkiej jazdy) gra działała poprawnie i to bardzo obciążone miasta i obiekty - z racji pracy nad dużym projektem ;-)

Podaję parametry obu komputerów

PC: Core 2 Duo E6600, płyta Gigabyte, 4gb ram, GTX260, Vista HP 64 (tu wszystko działało zanim nie uszkodziła się kopia gry przez aktualizację)

Laptop (nie miałem wcześniej zainstalowanej tu gry - a działa podobnie jak na PC) Asus U36SD
Core i5 2450M, 8gb DDR3, grafiki hybrydowe Intel HD3000 i GF 520M ( GeForce się uruchamia do Simsów)

czy ma ktoś pomysł w czym może tkwić problem ?
mam wszystkie dodatki do luksusowego wypoczynku (oryginalne)

z góry przepraszam jeśli nie zawarłem czegoś ważnego :D

Tapas
23.06.2012, 20:30
Witam, mam wszystkie dodatki do pokoleń (oryginały!), po paru minutach gry ekran zaczyna migać i obraz się nie zmienia mimo że słychać dźwięki otoczenia i interakcji. Reinstal nie pomaga, co może być przyczyną? (nie instalowałam żadnych dodatków z internetu.).

Searle
25.06.2012, 10:42
OmEgA może zmiana sterowników coś pomoże?

JBronkar
30.06.2012, 17:00
Nie wiem jak się stało, moja simka urodziła trojaczki i jak przyjechali do domu na miejscu to jedna niemowlęta coś się popsuła. Na początku wszystko było w porządku, a teraz okropnie. Proszę o pomoc.http://img195.imageshack.us/img195/9416/img20120630171726.jpg

Edit:
Przepraszam, daję jeszcze raz zdjęcia, ale tylko nie ma panela rodziny. ResetSim próbowałam i nie działa.

http://imageshack.us/photo/my-images/12/screenshotwur.jpg/

Właśnie kliknęłam na edycję i myślę, że to jest przyczyna.

http://imageshack.us/photo/my-images/171/screenshot3iz.jpg/

Sprawdzałam S3 Dashboard i wszystko jest w porządku, nie mam wadliwych z netu.

Tapas
11.07.2012, 20:04
Dawno tu nie zaglądałam, okazało się że to wina dodatków z internetu :) Jednak odpowiedzi pomogły rozwiązać problem mojej przyjaciółce więc bardzo dziękujemy :)

Damian
13.07.2012, 09:53
Witam, otóż mam pewien problem z grafiką posiadam dodatek The Sims 3 Zwierzaki niestety sierść kotów i psów jest jakaś przezroczysta, abyt aka nie była zawsze mam włączone ,,renderowanie zaawansowane" jednak po zainstalowaniu najnowszej aktualizacji 1.36 po włączeniu wyżej wymienionej funkcji żadne zapisy oraz miasta nie działają.
Wyświetla się informacja:
Wystąpił poważny błąd w czasie wczytywania ,,Nazwarodzinki.sims3". Zaleca się wyłączenie aplikacji i włączenie jej ponownie.

Proszę o pomoc w rozwiązaniu tego problemu.

ultraviolence
13.07.2012, 10:17
Witam, otóż mam pewien problem z grafiką posiadam dodatek The Sims 3 Zwierzaki niestety sierść kotów i psów jest jakaś przezroczysta, abyt aka nie była zawsze mam włączone ,,renderowanie zaawansowane" jednak po zainstalowaniu najnowszej aktualizacji 1.36 po włączeniu wyżej wymienionej funkcji żadne zapisy oraz miasta nie działają.
Wyświetla się informacja:
Wystąpił poważny błąd w czasie wczytywania ,,Nazwarodzinki.sims3". Zaleca się wyłączenie aplikacji i włączenie jej ponownie.

Proszę o pomoc w rozwiązaniu tego problemu.
A próbowałeś odpalać backupa? Wszystkie zapisy (i ich kopie zapasowe) znajdziesz w Moich Dokumentach, w folderze Saves.

Damian
13.07.2012, 21:45
Tak próbowałem i nic to nie dało błąd występuje nadal.

ultraviolence
14.07.2012, 15:39
Tak próbowałem i nic to nie dało błąd występuje nadal.

W takim razie będziesz chyba musiał się pożegnać ze swoim zapisem... Miałam taką sytuację w TS Średniowiecze i niestety musiałam zacząć wszystko od początku. Cóż, póki co, radziłabym przenieść te save'y w jakieś bezpieczne miejsce zamiast całkowicie usuwać. Może zainstalowanie najnowszego patcha/dodatku to naprawi? Jeden zapis wiele miejsca na dysku nie zabiera :)

Damian
14.07.2012, 17:09
No właśnie tak się dzieje po zainstalowaniu najnowszej aktualizacji 1.36. Mówi się trudno przeniosę cały folder EA gdzieś indziej i zobaczę czy będzie działać...

beata18ns
14.08.2012, 08:27
Witam, błagam znających się na komputerowo simsowych sprawach o pomoc w ustawieniu rozdzielczości w grze na moim laptopie. Laptop kupiony dwa dni temu a grafika prezentuje się gorzej niż na starym - może chodzić o sterowniki i tu prośba pierwsza:
Gdzie sprawdzić jakie mam sterowniki do karty graficznej i ewentualnie jak się spostrzec, że są nie najnowsze ?
Prośba numer dwa: jak ustawić sobie opcje grafiki w grze oraz rozdzielczość biorąc pod uwagę że komputer prezentuje się następująco :

ASUS
Intel(R) Core(TM) i7-3610QM CPU @ 2.30GHZ 8GB RAM, Widnows 7 - 64 bitowy.
Monitor 17

nazwa karty Intel(R) HD Graphics 4000 pamięć 2gb

Powiem szczerze, że zgupiałam bo nie mogę sobie z tym poradzić

Spectrum
14.08.2012, 11:30
hmm, szczerze mówiąc gra powinna chodzic płynnie na najwyższych ustawieniach. trzeba pamiętac, aby w opcjach grafiki włączyc 'renderowanie zaawansowane'

beata18ns
15.08.2012, 10:26
No właśnie.. a problem w tym, że nie chodzi płynnie przy średnich nawet, a co gorsza się przywiesza :|... nie wiem.. rozdzielczość na najwyższą czyli 1600 x 900,wyczyściłam downloads - dashboardem. Zobaczymy czy się będzie cieło i zawieszało. Jakieś pomysły?

twój stary
13.09.2012, 19:08
Też mam pewien problem z grafiką ;q A mianowicie:
wczoraj kupiłem nowego laptopa (Intel Core i3-2330M, 2.20 GHz, 8 GB RAM, nVidia GeForce GT 540M, Windows 7) i mimo najwyższych ustawień mam rozmazaną trawę, płoty też takie jakby rozmazane (jak gdyby się nie 'wczytały' do końca) i mimo, że zasięg widoku mam ustawiony na najwyższy to wyświetla mi się tylko najbliższe otoczenie. Co dziwne, przedmioty i Simowie wyświetlają się normalnie. Czy ktoś wie o co może chodzić? Nie miałem takich problemów na laptopie kupionym dwa lata temu, a nowy, tak jak wspomniałem został kupiony wczoraj i raczej nie ma opcji, żeby była to wina za słabego sprzętu :/

Laselight
13.09.2012, 19:26
Nie znam się na kartach nVidii , ale to pewnie z nią coś nie tak.

Spectrum
13.09.2012, 22:41
Sprawdź, czy posiadasz najnowsze sterowniki do karty graficznej.

twój stary
14.09.2012, 11:27
Już nieważne, zainstalowałem grę od nowa i wszystko działa ok :] a prawdopodobnie chodziło o to, że wcześniej nie miałem zaznaczonego zaawansowanego renderowania w grze :P

Kosia
18.12.2012, 14:53
http://img209.imageshack.us/img209/4146/screenshot27o.png (http://imageshack.us/photo/my-images/209/screenshot27o.png/)

Wie ktos moze co zrobic z takim fantem? Jak oddalam kamere to droga jest normalna, ale jak przyblizam to znowu kawalek jej 'znika'. Niby nic, ale gdy gram w domku w poblizu tej drogi to strasznie wkurza.

ajkus
24.12.2012, 12:26
@up: Możliwe masz jakiś wadliwy dodatek z internetu lub powstała nowa aktualizacja. Może zmieniałaś coś w ustawieniach, spróbuj np. zmniejszyć rozdzielczość i np wejść na inną parcele! :) Jeszcze podaj mi parametry na kartę graficzną :) !

Kosia
24.12.2012, 12:50
Dzieki za odpowiedz ;)
Moja karta graficzna to amd radeon hd 7670M 1GB :)
jest wystarczajaca do simsow, wiec nie mam innych problemow z wyswietlaniem grafiki.
Jestem pewna, ze to rowniez nie jest wina zadnego dodatku z internetu, poniewaz gdy kiedys gralam calkowicie bez dodatkow to tez mi sie tak dzialo.
To tez niezalezne od parceli na ktorej sie znajduje, bo gdy w edytorze swiata przyblize odpowiednio to tez kawalek tej drogi mi znika.
I jest to tylko przy tej jednej drodze, gdzie indziej problem nie wystepuje.
Co do aktualizacji - mam CPR, wiec mam najnowsza aktualizacje.
Po prostu myslalam, ze jest jakis mod na to by zakleic ta droge:P

Shattered
31.12.2012, 14:44
Mam bardzo drażniący problem.
Takie zamazane i nic nie widać. Mam najnowsze sterowniki
http://i1162.photobucket.com/albums/q528/LoveHurtsK/beznbsptytu1420u_zps00a20a48-1_zps487025b8.jpg

ajkus
31.12.2012, 18:45
@up :

~ Pierwszy raz spotykam się z czymś takim.
Masz oryginalne simsy? Najnowszą aktualizacje?

Shattered
31.12.2012, 19:28
Mam
Wymieniłam niedawno kartę graficzną na Radeon
Przedtem miałam Geforce i nie było tego

tsunka
31.12.2012, 22:12
dosłownie.

http://img577.imageshack.us/img577/8156/hair20issue.jpg
To nie jest naturalne, prawda?
Do pewnego momentu wszystko działało prawidłowo, co może oznaczać, że mój laptop spełnia określone przez producenta wymagania, tj. odpowiednia karta graficzna czy aktualizacje. Aż tu nagle włosy zaczęły świecić na biało. Zdjęcie nie jest moje, acz problem mam identyczny, a może nawet większy - do tego stopnia, że czasami czarne włosy wyglądają jak siwe... Zaznaczam, że dzieje się tak bez względu na obecność dodatków pobranych z sieci - simowe fryzury przy pustym folderze Mods połyskują tak samo haniebnie!
Jestem rozbita. Wie ktoś może co tu się wydarzyło i jak temu dzianiu się przeciwdziałać?
Dziękuję.

sarkotka
21.01.2013, 11:25
Mam bardzo drażniący problem.
Takie zamazane i nic nie widać. Mam najnowsze sterowniki

Mam identyczny problem. Zamazane są prawie wszystkie produkty w lodówce (po kliknięciu otwórz), w wyposażeniu sima, avatary niektórych simów, gazeta, a nawet fryzura "łysa" w Stwórz Sima. Aby dowiedzieć się, co tak naprawdę ukrywa się pod daną ikonką, trzeba najechać na nią myszą i przeczytać opis. Zamazanie zmienia się, choć ciężko mi powiedzieć w zależności od czego. Wygląda to, jakby przebijało się przez to tło - trawnik, podłoga, śnieg (widać na screenshotach).

Co ważne, błąd ten występuje już w podstawowej wersji The Sims 3, ale dopiero po zainstalowaniu jakichkolwiek łatek. W "czystej" wersji (bez żadnych uaktualnień) wszystko jest normalnie. Dodam też, że błąd ten występuje nawet bez zainstalowanych żadnych dodatków (tylko oficjalny patch!).

Jakieś pomysły, jak to naprawić? Przeinstalowałam grę już kilka razy, jednak na próżno.

http://i50.************/x4k9hk.jpg

http://i45.************/nzkigp.jpg

http://i45.************/28rk55t.jpg

http://i48.************/30048qh.jpg

http://i49.************/dq3z86.jpg

http://i48.************/2vct2dz.jpg

Shattered
05.02.2013, 10:49
Mam identyczny problem. Zamazane są prawie wszystkie produkty w lodówce (po kliknięciu otwórz), w wyposażeniu sima, avatary niektórych simów, gazeta, a nawet fryzura "łysa" w Stwórz Sima. Aby dowiedzieć się, co tak naprawdę ukrywa się pod daną ikonką, trzeba najechać na nią myszą i przeczytać opis. Zamazanie zmienia się, choć ciężko mi powiedzieć w zależności od czego. Wygląda to, jakby przebijało się przez to tło - trawnik, podłoga, śnieg (widać na screenshotach).


Pomogło dla mnie zainstalowanie starszych sterowników karty graficznej


Wie ktos moze co zrobic z takim fantem? Jak oddalam kamere to droga jest normalna, ale jak przyblizam to znowu kawalek jej 'znika'. Niby nic, ale gdy gram w domku w poblizu tej drogi to strasznie wkurza.

Też mam ten problem, i nie tylko ja. To na pewno nie przez zły sprzęt, ani nie przez dodatki z internetu, po prostu błąd gry, żadna łatka chyba tego jeszcze nie naprawiła

EFF
01.05.2013, 11:24
Oto moj problem:
Włosy powinny wyglądać tak:
http://img33.imageshack.us/img33/9901/wp000409i.jpg

a wychodzą tak:
http://img515.imageshack.us/img515/9048/wp000407q.jpg

I to nie tylko te ale i inne np. często warkocze
Zauważyłam że u dzieci i małych dzieci wychodzą normalnie, ale u dorosłych i nastolatków się coś knocą.
Zrobiłam reinstalacje, resetowałam sima i nic to nie dało.! Ustawiłam maksymalne wartości grafiki i też to nic nie dało.
Bardzo proszę o pomoc i przepraszam za jakość zdjęć, ale mam nadzieje że da się coś zobaczyć i dla przypomnienia wcześniej takich problemów nie miałam, więc to napewno nie wina karty graficznej.!

ajditia
01.05.2013, 13:45
Jeśli to jest fryzura z internetu, to nic dziwnego :)

ciekawa1
14.06.2013, 09:53
Witam, ja tez mam problem z grafiką ale zupełnie to co innego. ustawiam wszystko w opcjach na max, zastosowywuje zmiany i nic sie nie zmienia, po czym wchodze znowu w opcje a tam samo zmienione wszystko na minimalne :/ dziwne bo wczesniej mi sie tak nie robilo. prosze o pomoc w miare mozliwosci :) zaznaczam ze mam dobra karte graficzną gdyz mialam simsy 3 podstawke i po zmroku i tam obraz byl idealny. teraz mam tylko pokolenia i wlasnie dzieje sie cos takiego... :(

anizali
18.06.2013, 21:48
Wszystkie zmiany w grafice się 'dzieją' po ponownym włączeniu gry ;)
Ale jeżeli Ci się nie zapisały, to nie wiem -_-

Aki
22.06.2013, 09:47
Ciekawa1 wydaje mi się, że komputer automatycznie dostosowuje rozdzielczość gry pod siebie, żeby móc wydajniej pracować i nawet Twoja zmiana w ustawieniach nie ma tu nic do rzeczy. Dobra karta graficzna, przy tej grze to niestety tylko jeden element, jaki składa się na jej płynne działanie.

beata18ns
24.06.2013, 09:57
witam, ja wczoraj przeinstalowywalam gre, z pozytywnym skutkiem. zainstalowalam dodatki z neta, i napotkalak problem, mianowicie po chwili grania, czesc panelu czy to tworzenia rodziny, czy np trybu zycia robi sie czarna i gra sie wtedy zawiesza. czy to bedzie wina dodatkow? mysle ze pewnie tak? czy raczej za wysoich ustawien grafiki? poprosze o sugestie jak naprawic problem, najlepiej bez przeinstalowywania bo robilam to wczoraj.. usuwac dodatki pokolei i sprawdzac?

dobra to dodatki, teraz tylko zgaduj zgadula ktore sa zle

lizzielovesit
28.06.2013, 11:44
A ja mam problem z trawą. Aż do dzisiaj wyglądała zupełnie w porządku, jak tu
http://pu.i.wp.pl/k,NjY0MTY2NzgsNDYyNTMwNTA=,f,Skedaddle_9Q_medium.j pg

a teraz wygląda tak tylko w widoku miasta, a kiedy przybliżam widok, tzn. klasycznie, na dom, to trawa jest jakaś taka jasno zielona, rozmazana, jakby słabe detale. Jak tutaj, tylko, że jaśniejsza. http://m.ocdn.eu/_m/3b989009394583526d30afe803c1dee8,62,37.jpg

To się zaczęło od tego, że zmieniła mi się rozdzielczość, więc zamiast kombinować to po prostu wybrałam opcję "przywróc domyślne ustawienia". Potem jak zobaczyłam tą trawę, to poprawiłam jakoś detali parceli na najwyższą i nic. Ktos wie jak to naprawić?

ajditia
01.07.2013, 15:29
lizzielovesit - mam dokładnie tak samo, jednak miałam tak od początku. Podejrzewam, że jest to wina zintegrowanej karty graficznej. Moja siostra ma trawę właśnie taką normalną (ma normalną kartę). Próbowałam ustawić grafikę jak ma ona ale to nic nie daje.

beata18ns
10.07.2013, 14:54
mam problem, gre mam ustawiona na najwyzszych ustawieniach grafiki-tak mi sugeruje karta graficzna. Nvidia geforce gt, pobralam sobie cos takiego jak GeForce Experience i to mi wlasnie ustawilo na najwyzsze parametru gre. wszystko ok, tylko ze np woda i trawa mimo najwyzszych ustawien jest brzydka, trawa nie wyrazna a woda nie przezroczysta. nie wiem jak to naprawic, nigdy nie mialam tego probly dopuki sobie nie zoptynalizowalam grafiki przez ten program. gra sie nie tnie ani nic.

Seraf
24.07.2013, 18:37
Czy dodatkowe pattern'y mogą powodować prolemy z grafiką lub ogólnie z grą? Wgrałem wczoraj kilka nowych wzorów ale dopiero dziś odpaliłem grę, pierwszy raz przy wejściu do miasta po zrobieniu pauzy gra się po prostu wyłączyła i wyświetliła jakiś błąd. Za drugim razem wszystko było ok ale po uzyciu jednego z nowych wzorów na tapetę dom przy edycji miasta zaczął się błędnie wyświetlać w widoku miasta. Po zmianie wzoru na taki z gry wyświetlanie wróciło do normy. Na wszelki wypadek odinstalowałem te nowe wzory ale szkoda mi ich trochę i chciałem wiedzieć czy to faktycznie one mogą powodować coś takiego czy może któryś inny dodatek...

ajditia
25.07.2013, 09:13
Tak, zdarza się :/

slowtoreact
03.08.2013, 16:35
Cześć.
Mam ogromną nadzieję, że ktoś mi tutaj pomoże, bo nie wiem jak mam sobie z tym poradzić o.O
Jakiś miesiąc temu grałam normalnie w simsy i wszystko było ok, kiedy ostatnio je włączyłam cała moja grafika zwariowała. Nie zmieniałam żadnych ustawień ani w simsach, ani na kompie, po prostu po uruchomieniu gry wszystko było takie rozciągnięte, no nawet nie wiem jak to określić. Kiedyś już tak miałam, nawet 2 razy, ale raz miałam przeinstalowanego windowsa bodajże i wszystko grało. A za drugim razem pomogło odinstalowanie i zainstalowanie simsów od nowa. Teraz nie podziałało. Ustawiałam też inną grafikę w simsach, próbowałam od najlepszej do tej najgorszej i nic... Proszę, niech mi ktoś pomoże.
Link do screena : http://************/view.php?pic=qnwmdz&s=5

Searle
03.08.2013, 17:18
slowtoreact - może jest coś nie tak z kartą graficzną? Sprawdź, czy kable się nie wypięły - poodciskaj je dla pewności. Jeśli jest bardzo zakurzona, to spróbuj ją delikatnie przeczyścić.

slowtoreact
04.08.2013, 15:01
Searle - hmm. no nie wiem, raz pomogło przeinstalowanie gry. a poza tym, jak mam to zrobić w laptopie? jeszcze ze stacjonarnym to pikuś, ale jakoś boję się lapka rozkręcać o.O

Searle
05.08.2013, 16:53
A, to na laptopach się nie znam. Niestety nie pomogę.

lizzielovesit
15.08.2013, 11:19
Problem sam się rozwiązał po ponownym włączeniu gry. Przyznam, że od razu powinnam to zrobić *głupia głupia głupia*, bo gra po prostu zwariowała po ciągłym zmienianiu ustawień.

slowtoreact, nie znam się, ale może ściągnęłaś jakiś wadliwy element, np. ubranie albo mebel? Ja mam jedną sukienkę z pradasims, która na simce wygląda normalnie, ale po zbliżeniu kamery cała się rozłazi, rozlewa na pół ekranu. Może to powoduje problemy z grafiką?

Nacukrzony
26.08.2013, 11:28
Witam :) Mam problemy z grafiką w The Sims 3. W panelu tworzenia sima nie ma tekstur, czasami w miescie tez nie ma i jak wybiorę jakąś rodzinę to przy domu o ogólnie są czarne plamy.. Mój komputer spełnia wymaganie tej gry oraz mam zaktualizowane wszystko. Mam nadzieję, że mi pomożecie i będzie działać :) Pozdrawiam

Kosia
31.08.2013, 09:32
@Nacukrzony
Jakiego masz windowsa? Przed pierwszym uruchomieniem nie wyskoczyla ci inf. ze twoja karta jest nieobslugiwana?
Jesli tak lub jesli masz windows 8 nacisnij prawym na skrot gry -> wlasciwosci -> uruchom w trybie zgodnosci z ... windows 7.

Anulaa89
27.10.2013, 17:19
Na Windows 8 simsy chodzą normalnie bez żadnych trybów zgodności. Ewentualne problemy z grafiką mogą występować po przejściu na 8.1 - wtedy należy reinstalować sterowniki do karty graficznej. Tylko objawia się to nieco inaczej (u mnie kolory stały się jakby za bardzo nasycone czerwienią).

Björk
02.01.2014, 15:47
Czy mogę mieć do Was prośbę, aby ktoś sprawdził, czy karta NVidia GeForce 710M obsługuje Simsy 3? Niby sprawdzałam w pliku przeczytaj, że nie są obsługiwane karty z modelu 7000, ale nie znam się na tym i nawet nie jestem pewna, czy to model z tej serii.
Teoretycznie gra wygląda pięknie niż z uruchomioną zintegrowaną kartą graficzną, ale potrafi w pewnym momencie wywalić i nie wiem, czy to czasem nie może być tego wina.
Z góry dziękuję :)