PDA

Zobacz pełną wersję : PORADNIK - Jak zainstalować rzeczy z internetu (pliki packages)


Chryzantem Złocisty
09.06.2009, 18:34
Poradnik oparty na poradniku z modthesims.com,link ->http://www.sims2wiki.info/wiki.php?title=Sims_3:Installing_Package_Files

W The Sims 3 instalacja dodatków z internetu nie jest już tak prosta,jak w dwójce (wrzuć do Downloads i zapomnij ^^ ).Ale postaram się wam wytłumaczyć,co trzeba zrobić :)

JAK INSTALOWAĆ PLIKI .PACKAGES
1.Na początek pobieracie plik Resource.cfg stąd -> http://chii.modthesims.info/getfile.php?file=927170
2.Rozpakujcie plik .rar WinRARem lub WinZIPem.Najlepiej,żeby znajdował się na pulpicie.
3.Skopiujcie plik Resource.cfg i wklejcie do folderu,gdzie są zainstalowane simy (domyślnie C\Program Files\Electronic Arts\The Sims 3\).Możecie go też od razu wypakować do tego folderu po pobraniu :)
4.Stwórzcie w tym samym folderze nowy folder,o nazwie "Mods".A w nim tworzycie jeszcze jeden folder o nazwie "Packages".Tam dajecie wszystkie pliki .packages,jakie pobierzecie.
5.I cieszcie się dodatkami! :)

JAK INSTALOWAĆ PLIKI SIMS3PACK
Te pliki umieszcza się w folderze Moje Dokumenty/Electronic Arts/The Sims 3/Downloads.Włączacie grę,i gdy pojawi się okienko startu,klikacie na opcję "Pobrane".Tam zaznaczacie pliki,i instalujecie :)

Mam nadzieję,że pomogłam wszystkim,którzy nie wiedzą jak i gdzie umieścić pobrane pliki z internetu :)

AKTUALIZACJA!
Zaobserwowałam,że u niektórych folder Mods/Packages działa tylko wtedy,gdy jest w Moich Dokumentach.Jeżeli packages nie pojawiają wam się w grze,to spróbujcie tego sposobu.
Możecie też potrzebować pliku d3dx9_31.dll.Dajecie go do folderu Game/Bin w podstawie i każdym dodatku czy akcesoriach.
Link do pobrania -> http://www.dll-files.com/dllindex/dll-files.shtml?d3dx9_31

Z tego co przeczytałam na ModTheSims,plik d3dx9_31.dll jest potrzebny tylko wtedy,jeśli NIE MACIE zaktualizowanej podstawy gry do patcha 1.12.70 i wyżej.

tusiaaa3
09.06.2009, 18:40
jestem mało kapująca i nadal nie rozumiem gdzie dokładnie wypakować :( to na tej samej zasadzie jak w ts2? bo jak ściągałam za te punkty dodatki na stronie ts3 to w ogóle się rozpakowywało za pomocą zupełnie innego programu i się automatycznie w downloads zapisywało, w tym folderze.

Mozzy
09.06.2009, 18:43
Hmm.. Nie działa link http://chii.modthesims.info/getfile.php?file=927170
A tak pozatym to to są te meble co sie kupuje za simpointy?

Chryzantem Złocisty
09.06.2009, 18:44
pliki z thesims3 store są w formacie sims3packages,więc umieszczasz je właśnie w Downloads,po czym instalujesz gdy pojawia się okienko startu gry.
Klikasz na opcję "Pobrane",zaznaczasz pliki i klikasz "Instaluj" :)

agnieszka130187
09.06.2009, 18:48
Tutaj jest link, gdzie też jest wytłumaczone jak zainstalować dodatki, a dokładnie dodatek, żeby sim szybciej uczył się z książek. Być może ktoś to lepiej zrozumie. :)

http://forum.thesims.pl/showthread.php?p=1040770#post1040770

tusiaaa3
09.06.2009, 18:52
ok, dzięki za wyjaśnienie, chyba powoli zaczynam już łapać :)

Chryzantem Złocisty
09.06.2009, 18:53
agnieszko - nie zauważyłam tego posta,ale faktycznie,może będzie bardziej zrozumiały niż mój poradnik ;)
starałam się,żeby był prosty,heh,chyba nie wyszło :P

gangheroni
09.06.2009, 19:05
Ja zrobiłam :P z obrazkami :D

agnieszka130187
09.06.2009, 19:13
Do każdego dociera coś innego. :) Jeszcze trochę i wszyscy dobrze będą wiedzieli jak zainstalować dodatki, ten program, o którym pisałaś to bardzo dobre rozwiązanie.

gangheroni
09.06.2009, 19:17
trzeba zrobić osobny temat i przykleić z poradnikami. Co i jak !

Irbis
10.06.2009, 07:50
Wszystko zrozumiałam z tego jakże przejrzystego poradnika :)
Teraz już moje simy nie robią "Zzzzz" podczas snu i nie mają na sobie plamy podczas kąpieli :P

Dziękuję :D

Saheli019
10.06.2009, 11:37
Może jestem cimna ale nie kumam. Czy to jest poradnik jak ściągnąć dodatek np sukienke czy jakies specjalne programy ???

Jak chce pobrać kilka dodatków z MTS to gdzie to wpakowac??

Ilona
10.06.2009, 11:41
Może jestem cimna ale nie kumam. Czy to jest poradnik jak ściągnąć dodatek np sukienke czy jakies specjalne programy ???

Jak chce pobrać kilka dodatków z MTS to gdzie to wpakowac??

ten poradnik jest,jak pobrać rzeczy z neta w formacie packages i żeby były w grze

agnieszka130187
10.06.2009, 13:33
Czy ten plik Resource.cfg wypakowuje się tylko raz ? A potem tylko dodatki do mods wrzuca ? :)

Chryzantem Złocisty
10.06.2009, 17:40
tak,robisz to tylko raz.

<znakiznaki>

Ayla
11.06.2009, 22:20
Zrobiłam wszystko tak jak piszecie i... nie działa :((( Może to przez Vistę? Tam ścieżka dostępu jest trochę inna, ale wszystko inne się zgadza :(

JBronkar
23.06.2009, 22:11
a skąd mam wziąć te PLIKI SIMS3PACK?

Lawend
24.06.2009, 08:10
te pliki SIMS3PACK to te dodatki do the sims 3, które ściągasz.

olusiak
24.06.2009, 12:02
Skąd mam ten plik Resource.cfg pobrac skoro podany link nie działa?

Chryzantem Złocisty
24.06.2009, 12:08
U mnie działa.Mogę go pobrać normalnie.
Jeżeli jednak u Ciebie nadal nie chce się pobrać,to ściągnij z modthesims3 programik,który również podałam w swoim poście -> http://www.modthesims.info/download.php?t=344611

Wtedy plik resource.cfg nie będzie Ci potrzebny,gdyż program zrobi wszystko za Ciebie :)

Eve
26.06.2009, 16:02
Zrobiłam wszystko według instrukcji i nie mam dodatków w grze. Mam Windows Vista

JBronkar
29.06.2009, 13:01
Nie pisz pod postem. Ja mam viste na laptopa, i nie chce instalować. Pewnie nie działa, jeśli masz xp na pewno będą działały.

Chryzantem Złocisty
29.06.2009, 13:02
Z tego co mi wiadomo,niestety ta metoda nie działa na Viście.
Postaram się poszukać na mts3 jak instalować rzeczy z internetu mając Vistę.

Ilona
05.07.2009, 13:26
tutaj jest tlumaczenie poradnika na XP i Viste

http://translate.google.pl/translate?hl=pl&sl=en&u=http://www.sims2wiki.info/wiki.php%3Ftitle%3DSims_3:Installing_Package_Files&ei=2GhKSsXSOYj1_AaT8aiFCQ&sa=X&oi=translate&resnum=1&ct=result&prev=/search%3Fq%3Dhttp://www.sims2wiki.info/wiki.php%253Ftitle%253DSims_3:Installing_Package_F iles%26hl%3Dpl%26lr%3D%26sa%3DG

rocktechnika
05.07.2009, 17:21
A ja mam takie dwa pytanka:
Czy pliki .package mogę popakować w foldery? W TS2 była taka możliwość i sprzyjało to zachowaniu porządku...
Czy pliki .Sims3Pack mogę usunąć po zainstalowaniu?

Ilona
05.07.2009, 20:36
A ja mam takie dwa pytanka:
Czy pliki .package mogę popakować w foldery? W TS2 była taka możliwość i sprzyjało to zachowaniu porządku...
Czy pliki .Sims3Pack mogę usunąć po zainstalowaniu?

1.tak
2.nie,gdyż tym samym usuniesz plik z gry

Ilona
06.07.2009, 21:14
co do odpowiedzi nr 2 muszę się nie zgodzić. ja zainstalowałam pliki .Sims3Pack, a następnie je usunęłam i normalnie działają i pojawiają się w grze.


usunęłaś je z katalogu downloads?

Lawend
07.07.2009, 07:39
o jezu, przepraszam, już mi się zaczyna wszystko mylić ; d

kucha
19.07.2009, 23:56
zrobiłam wszystko według instrukcji mam XP a dodatków w simsach nie ma, gdzie mam ich szukać?

Chantelle
20.07.2009, 06:04
Patterny są przy tworzeniu sima lub w trybie kupowania,budowania.Domy w skrzyni parcel,w edycji miasta.Simy wiadomo.


Mam taki problem.Wypakowałam plik Resource.cfg na swoim kompie,wszystko ok,ale jak wypakowałam na kompie siostry to ten plik z package zmienił się na jakiś tekstowy :|

Malfurion
20.07.2009, 06:32
Rowniez mam problem, otoz postapilem wedlug wyzej wymienionych instrukcji ale pliki packages nie dzialaja zainstalowalem nawet ta malpke ale to i tak nic nie daje :/

Chantelle
20.07.2009, 06:59
Mi małpka też nie działa.A to była ostatnia deska ratunku.Teraz już kompletnie nie mogę nic wypakowywać.Tylko domy.

kucha
20.07.2009, 11:08
jeśli chodzi sposób w klejenia w poradniku jest napisane, aby zainstalować tam gdzie jest zainstalowana gra. Więc u mnie wyszło: D:\Gry\The Sims 3 (czy gdzieś jeszcze?)
i tam wkleiłam, ale w grze nie było. potem wkleiłam także w moich dokumentach w C:\Documents and Settings\Kasia\Moje dokumenty\Electronic Arts\The Sims 3
ale i tak nie ma dodatków w grze. dlaczego????

Malfurion
20.07.2009, 18:13
Jezeli mowisz o plikach packages to musisz je dac tam gdzie masz zainstalowana gre czyli
D:\Gry\The Sims 3 i tam stworzyc folder mods a w tym folderze jeszcze jeden o nazwie packages.
Jezeli chodzi ci o ten drugi typ plikow to wrzuc go do
C:\Documents and Settings\Kasia\Moje dokumenty\Electronic Arts\The Sims 3\Downloads poczym kiedy odpalisz launchera bedziesz musiala go zainstalowac ( w przypadku 2) ;)

Ponawiam swoje pytanie (czytaj up.) chyba ze nikt nieza rozwiazania... :(

kucha
20.07.2009, 22:30
chodziło mi o te pliki packages, no zrobiłam tak jak kazałeś wgrałam trochę ubrań i są:) a czy z meblami itp. będzie tak samo?


Jeszcze jedno pytanie czy ktoś może wie, czy pliki packages z TS2 będą chodzić w TS3 wgrywając je tym sposobem co powyżej?

Malfurion
20.07.2009, 23:13
Jezeli beda to pliki packages to wgraj tak jak wczesniej jezeli simpack czy jakos tak to tu
C:\Documents and Settings\Kasia\Moje dokumenty\Electronic Arts\The Sims 3\Downloads
potam jak uruchomisz gre przez launchera musisz zainstalowac dodatek ktory wgrywasz.

No patrz tobie dziala (pliki packages) a mi nie co jest grane?? :(

kucha
20.07.2009, 23:32
no mi działają, ale tylko ubrania.

Malfurion
21.07.2009, 04:20
A co probowalas wgrywac ze tylko ubrania ci dzialaja?
a co do wczesniejszego pytania to pliki packages z TS2 raczej dzialac niebeda ( jestem pewny na 99,99% :P )

Gio
21.07.2009, 08:38
A czy tak ma być?:
Jak klikam na plik ściągnięty z neta i potem wybieram ikonkę tej małpki to nic sie nie dzieje :/ Ale dodatki dzięki Bogu są w grze (przynajmniej co drugi).
To jest trochę denerwujące, bo nie wiem który mi się zainstalował, a który nie. Czasem jedno muszę dwa, albo trzy razy próbować zanim pojawi się w grze.

Tak ma być, czy znowu czegoś nie ogarniam?

Chantelle
21.07.2009, 10:39
A mi kompletnie nie działa :(.Jak klikam to pojawia się komunikat po angielsku,a dodatków nie ma w grze.W wyniku czego mogę mieć tylko domy.

Malfurion
21.07.2009, 17:33
Niewiem jak ma byc bo mi wogule te dodatki nie dzialaja.... no oprocz simpackow

Gio
21.07.2009, 18:19
Niewiem jak ma byc bo mi wogule te dodatki nie dzialaja.... no oprocz simpackow

Jaki simpacki? Znowu czegoś nie wiem?

Malfurion
21.07.2009, 19:25
No dobra mowie jeszcze raz :)
Masz dwa rodzaje dodatkow pliki simpack (niewiem czy one dokladnie tak sie nazywaja) to sa te pliki ktore maja ikone w ksztalcie naszych ukochanych krysztalkow :P
Te drugie to pliki packages i sa to pliki usprawniajace gre lub poprawiaja komfort ( i nie tylko)

Wiec te pierwsze (simpack) wrzucasz do C:\Users\(nazwa uzytkownika)\Documents\Electronic Arts\The Sims 3\Downloads
przy uruchomieniu gry (przez launcher) musisz taki dodatek zainstalowac

Natomiast pliki packages wrzucasz do "Root Folder" czyli tam gdzie gra jest zainstalowana w moim przypadku bedzie tak
F:\Gry\The Sims 3 w tym folderze tworzysz nowy folder o nazwie Mods a w folderze mods kolejny o nazwie Packages i wlasnie w tym folderze dodajesz wszystkie pliki packages, mozesz tez sciagnac malpke ktora zrobi wszystko za ciebie wystarczy ze sciagniesz wybrany plik i klikniesz na niega dwa razy (tylko do plikow packages)

http://www.modthesims.info/download.php?t=344611 musisz sie zarejestrowac zeby sciagnac

Przypomne tylko ze pliki packages moga ci niedzialac, mi naprzyklad wogule niedzialaja :(

EDIT: A bym zapomnial aby pliki packages dzialaly musisz miec plik Resource.cfg (zobacz pierwsza strone tematu)

Chantelle
21.07.2009, 19:34
U mojej siostry też bo jak u niej wypakuje plik Resource.cfg to on zamienia się w z pliku package na plik tekstowy (notatnik ze złotym kółkiem zębatym).Przez to nie działają mi patterny,hacki,ciuchy.Tylko domy bo są sims3pack.Nie wiem czemu to tak dzieje,u mnie po wypakowaniu jest to normalny plik package.Proszę o pomoc.

Starly
23.07.2009, 08:02
Na razie wszystko OK, ale gdy wybieram opcję Install to Sims 3, pojawia się jakiś komunikat: "The process cannot access the file: (miejsce na komputerze i nazwa) because it is being used by another process" Wie może ktoś, co z tym zrobić??

alita
23.07.2009, 13:55
Mam ten sam komunikat...co on oznacza?i oczywiście mam zainstalowany program z małpka i wszystko tak jak napisaliscie i mam w grze tylko domy :(

Malfurion
23.07.2009, 17:36
Na razie wszystko OK, ale gdy wybieram opcję Install to Sims 3, pojawia się jakiś komunikat: "The process cannot access the file: (miejsce na komputerze i nazwa) because it is being used by another process" Wie może ktoś, co z tym zrobić??

Oznacza to ze jakis inny program uzywa tego pliku i nie moze go zainstalowac

alita
23.07.2009, 19:05
To jest naprawdę bardzo dziwne wszystko mam zrobione jak należy a mimo to mam tylko dodatek w grze dom a reszty przedmiotów nie dlaczego?????

Malfurion
23.07.2009, 20:43
Bardziej sie rozpisz :)

Chodzi o pliki packages?
Jezeli tak a wszystko masz zrobione tak jak jest napisane to niestety nalzysz do grupy osob poszkodowanych takich jak ja...

alita
24.07.2009, 11:27
Tak chodzi o pliki packages,mam je wgrane do folderu Mods i mimo to nie działają...

Malfurion
24.07.2009, 17:27
W foldere Mods zrob jeszcze jeden nazwany Packages i tam wrzuc te wszystkie pliki spruboj ;)

magda.
26.07.2009, 13:00
a ja nie mogę zainstalować sim3pack'ów.
są na liście w "Pobrane" ale przycisk "Instaluj" mam zablokowany.
Mogę tylko zobaczyć plik albo usunąć...
?

rocktechnika
26.07.2009, 17:05
a zaznaczyłaś 'ptaszka' przy plikach, które chciałaś zainstalować?

magda.
26.07.2009, 20:06
już wiem w czym tkwił problem...
wrzuciłam pliki do downloads, później próbowałam je instalować...źle
wyrzuciłam je stamtąd, "dwa razy klik" i samo się zaczęło instalować...

balloon
28.07.2009, 07:24
A można zamiast ściągać tego programu po prostu ściągnąć wszystko od razu do Downloads tak jak w dwójce ?

Fenty_Fun
30.07.2009, 15:33
kurcze nic nie moge zainstalowac... ;/
wyskakuje 'no cookies found' mimo ze mam wlaczone ;(
moze mi ktos pomoc?

Chryzantem Złocisty
01.08.2009, 21:47
Zaktualizowałam temat - w 4. punkcie Instalacji plików .packages dodałam zdanie o utworzeniu w folderze "Mods" folderu "Packages".

Teraz powinno już wszystko działać bez problemu :)

Przypominam - do folderu "Downloads" w Moich Dokumentach dajemy TYLKO pliki SIMS3PACK!
Pliki o rozszerzeniu .packages umieszczamy w folderze "Packages" w folderze "Mods" w plikach Gry.
Inaczej nie zadziałają.

Makss99
08.08.2009, 08:38
mam problem:
Gdy chcę stworzyć folder "Mods",to mi się pojawia takie okienko:
"czy chcesz scalić folder mods z nowym folderem?"
EDIT:ja to mam od początku folder Mods w tym folderze folder Packages i w Packages jest
Hacks

Patterns
Skins
Misc.
Dziękuje za uwagę:)

Horsez
25.08.2009, 11:06
ej wszędzie mam jakies małpy o co chodzi.?

corvus
31.08.2009, 21:25
Przepraszam ze sie wtrącam ale : " No cookies found!
No valid MTS login could be found. Please note that you must be logged into MTS to use this server.

Reasons for this not working are:

If you are logged in, then make sure you aren't using any kind of cookie blocker, like Norton Internet Security.
Try allowing "modthesims.info" in your security software for cookies.
MAKE SURE you have ticked the "Remember Me" option when logging in. If you do not, then you will not be able to download. "

Jestem zalogowana w modthesims,czyściłam ciasteczka i napewno mam zaznaczone "Remember me" (jak zwykle nie chciało mi sie czytac tych pozostałych 5 stron :d)

Krzykaczus_Pospolitus
14.09.2009, 15:24
Ja mam pytanie: a gdy ściągnę dodatki do tego folderu Packages, to muszę je zainstalować w programie startu the sims 3?

Jam
18.09.2009, 18:22
A ja mam taki problem... Gdy pliki sims3pack wrzucam do katalogu "Downloads", nie pojawiają się w programie startu.

dżin.
18.09.2009, 18:30
a nacisnęłaś na nie ? huh ?

blakistoni
19.09.2009, 09:20
Ja mam pytanie: a gdy ściągnę dodatki do tego folderu Packages, to muszę je zainstalować w programie startu the sims 3?

nie wiem,czy to nadal aktualne,ale - nie,plikow w folderze 'packages' w programie startu sie nie instaluje :3

rocktechnika
19.09.2009, 16:58
Pytam, by się upewnić - na pewno mogę usunąć po zainstalowaniu wszystkie pliki .sims3Pack z folderu, w którym się znajdują?

EDIT: Już wiem, sprawdziłam i można je usunąć, wszystko jest w grze :)

sinje
29.09.2009, 16:52
1.Na początek pobieracie plik Resource.cfg stąd -> http://chii.modthesims.info/getfile.php?file=927170
ten link nie działa :( mogłabym prosić o ten plik na jakimś innym serwerze, w sumie tylko on mi do szczęścia brakuje ;P
Pozdrawiam:)

MiNuTkA15
07.10.2009, 22:16
A mi jak klikam na te pliki packages po sciagnieciu tego programu to wyskakuje okienko i pisze: Odmowa dostępu do ścieszki C:/ Program Files...

Krzykaczus_Pospolitus
14.10.2009, 19:06
Pobrałam i zainstalowałam ten program, który zrobi wszystko za mnie. Gdzie mam teraz wpakowywać pobrane pliki?

A.. i jeszcze jedno pytanie: sims 3 mam zainstalowane na dysku D, gdzie mam utworzyć ten folder Mods?

Gio
23.10.2009, 17:14
Pobrałam i zainstalowałam ten program, który zrobi wszystko za mnie. Gdzie mam teraz wpakowywać pobrane pliki?

A.. i jeszcze jedno pytanie: sims 3 mam zainstalowane na dysku D, gdzie mam utworzyć ten folder Mods?

Jeżeli ściągnąłeś Monkeya nie musisz tworzyć żadnych folderów czy czegoś w tyym stylu :) Po prostu, jak ppobierzesz rzecz w postaci pliku, gdy go otowrzysz to po prostu będzie ikonka małpki jako pliku. Klikasz na niego dwa razy i po sprawie- samo się instaluje :)

amite
29.10.2009, 19:13
Zrobiłam wszystko po kolei, tylko nie mam tych dodatków w grze co mam kurde jeszcze zrobić ?!

..:Nadzieja:..
12.11.2009, 15:24
Mam problem. I to duży! Ściągnęłam fryzurkę z neta i chce ja wgrać do gry. Niestety nie mam pojęcia jak! Jestem już dość zdesperowana :/
Weszłam w poradnik i w 1 punkcie trzeba wejść w link:
http://chii.modthesims.info/getfile.php?file=927170
Niestety wyświetla mi się coś typu No cookies found! :(
A gdy wchodzę na stronę http://www.modthesims.info/showthread.php?t=344611
mimo że się zalogowałam nie mam pojęcia jak to ściągnąć. Gdy klikam na "dyskietkę" ponownie mam No cookies found!
Bardzo proszę by ktoś mi to wytłumaczył :(

Emallie
30.11.2009, 11:52
Nie mogę zainstalować tego programu, pokazuje się mi to -

STOP!
Before you download anything, please make sure you read Downloading for Fracking Idiots.

O co tu chodzi?? Jestem zarejerstrowana jakby co .

nmin
30.11.2009, 23:11
Przejrzałam cały temat, szukałam w Google i nic nie ma, a instrukcji z MTS nie rozumiem zbyt dokładnie - mój angielski jest jednak za słaby na techniczne szczegóły :/ Czy ktoś, kto ma Vistę, może mi powiedzieć, jak instalować package? Na początku zrobiłam wszystko według instrukcji z pierwszego postu, ale potem doczytałam, że w Viście jest inaczej...


EDIT: Nieaktualne, poradziłam sobie - ściągnęłam małpkę (w wersji UAC) i wszystko działa.

Emallie
01.12.2009, 13:36
Któro należy ściągnąć??
TS3InstallHelperUAC.rar
TS3InstallHelper.exe

rocktechnika
03.12.2009, 20:58
Ja mam takie pytanko:

Czy jak klikam na przycisk "Usuń" w Programie Startu gry, to program usuwa mi to całkowicie z gry?
Dodatków pościąganych z internetu mam około 3 Gb i gra mi tego nie ciągnie :/ Chcę wiedzieć, czy moje działanie nie jest bezcelowe...

http://img255.imageshack.us/img255/5664/usuwanie.jpg

Violet
04.12.2009, 14:21
a ja mam straszny problem pobrałam sobie fryzury z store i pojawia mi sie program startu gry no jak jest to pobrane to kolo nazwy fryzury i czerwone kółko z czymś tam no jak najeżdżam na to kółko to pisze że nastąpił blond pobrania co ja mam zrobić?

first
14.12.2009, 19:31
A ja mam problem taki ,że pobrałem małpę i ją zainstalowałem wszytko ok uruchamiam grę a dodatków dalej nie ma.Ten folder trzeba utworzyc w wymarzonych podróżach i proszę o instrukcję do tego programu


Edit.
Wtym folderze Mods>packages powstały nowe foldery ale one są puste a te pliki ktore pobrały znikły

+pati+
19.12.2009, 19:43
http://chii.modthesims.info/getfile.php?file=927170 nie działa

Violet
25.12.2009, 18:14
a ja mam straszny problem pobrałam sobie fryzury z store i pojawia mi się program startu gry no jak jest to pobrane to kolo nazwy fryzury i czerwone kółko z czymś tam no jak najeżdżam na to kółko to pisze że nastąpił blond pobrania co ja mam zrobić?

pomoże mi ktoś

AlicjaJulia
26.12.2009, 18:20
Oj! Kurcze no, co jest?! Nie dość, że link nie działa, w Viście jest inaczej to jeszcze nie wiem jak się tym helperem z mts obsłużyć... eh... Pomocy.

jekyll
26.12.2009, 18:38
rocktechnika - wydaje mi się, że kiedy dasz usuń, to plik usunie się z gry, ale na komputerze pozostanie, więc będziesz mogła do niego powrócić.

Ale mogę się mylić!

Violet
27.12.2009, 16:16
rocktechnika-jeśli usuniesz to i tak będziesz miała te rzeczy w grze


pomoże mi ktoś z tym problemem ze store

rocktechnika
03.01.2010, 22:16
Ha! A ja mam problem i nie umiem znaleźć tu rozwiązania, choć wiem, że ktoś pisał, by pliki package wrzucić do folderu "Backup", czy jakoś tak.
Do rzeczy: mam WP i nie wiem, jak poustawiać wszystko - foldery Mods & Package i plik Resource.cfg, by działały dodatki.
Jak zaczęłam grzebać, to w końcu dodatki, które zainstalowały się wraz z WP (egipskie, francuskie i chińskie fryzury itd.), zniknęły - wszystkie :(
I teraz mam tak jak prędzej - wszystko w folderze głównym z podstawką gry ...\Electronic Arts\The Sims 3
Prosiłabym kogoś, kto ma WP i działają mu wszystkie dodatki pościągane z neta, by opisał dokładnie jak ma wszystko ustawione.

Nelia
14.01.2010, 14:45
Dzięki Tobie już wiem, jak ściągać dodatki ;*
dziękuję. Pożyteczny poradnik.

sylwia11l
19.01.2010, 12:45
Hej . Mam pytanie . Może głupie ale bardzo proszę o odpowiedź.

Zainstalowałam ten program z małpką . Tzn własnie on mi się nie chce zainstalować. Gdy otwiera się to okno instalacji naciskam Next itd itp. no i gdy już ten pasek co się instaluje pokaże to po dojściu do połowy pokazuje się komunikat Error opening file for writing itd. I można nacisnąć albo przerwij albo ignoruj albo ponów próbę. Jak nacisnęłam ignoruj to instalacja zakonczyła się, komputer się zresetował i wszystkie ikony zmieniły się na te "małpki" . Naciskałam na nie Install to the sims 3 i pokazywało się że błąd.

Czemu tak ? Bardzo proszę o odpowiedź. z góry dziękuje .

marusha
25.01.2010, 16:08
pomoże mi ktoś z tym problemem ze store

Mialam podobny problem, okazalo sie ze przy instalacji gry nie zainstowalam EA download manager. Zainstalowalam to, zaaktualizowalam gre i juz nie mam problemow z sciaganiem plikow z store :)

Starlight
27.01.2010, 19:19
a Jeśli mam zainstalowane WP mam ten folder zrobić w TS3 czy w TS3WP?

sylwia11l
29.01.2010, 18:48
Hej . Mam pytanie . Może głupie ale bardzo proszę o odpowiedź.

Zainstalowałam ten program z małpką . Tzn własnie on mi się nie chce zainstalować. Gdy otwiera się to okno instalacji naciskam Next itd itp. no i gdy już ten pasek co się instaluje pokaże to po dojściu do połowy pokazuje się komunikat Error opening file for writing itd. I można nacisnąć albo przerwij albo ignoruj albo ponów próbę. Jak nacisnęłam ignoruj to instalacja zakonczyła się, komputer się zresetował i wszystkie ikony zmieniły się na te "małpki" . Naciskałam na nie Install to the sims 3 i pokazywało się że błąd.

Czemu tak ? Bardzo proszę o odpowiedź. z góry dziękuje .

Pomoże ktoś ?? :D

faux
31.01.2010, 17:13
hej ;) mam prośbę, czy ktoś z was mógłby jeszcze raz podać link do pliku Resource.cfg, może z innej strony bo na mts wyświetla mi się 'no cookies found' i nie mogę go pobrać.

epletre
31.01.2010, 17:51
hej ;) mam prośbę, czy ktoś z was mógłby jeszcze raz podać link do pliku Resource.cfg, może z innej strony bo na mts wyświetla mi się 'no cookies found' i nie mogę go pobrać.

Wystarczyło "wygooglować"
http://www.przeklej.pl/plik/resource-cfg-0005g07ih1dc

Sherlock
26.02.2010, 15:41
Świetny ten poradnik, myślę że mi się przyda ;)

rafmir
11.03.2010, 14:17
Witam , a ja mam taki problem ,że zainstalowałem dodatki do downloads. Gdy otwieram grę, sa one pokazane wszystkie ładnie pokazane. Klikam na zaznacz wszystkie i następnie instaluj. Wszystko pieknie ładnie 100% gotowe.
No i tu są schody gdy klikam OK , wszystkie te pliki się z powrotem odznaczają.
Oczywiście dodatki się nie instalują.

karasss
14.03.2010, 14:22
Ten folder robię we WP czy w podstawie?

themadlin
23.03.2010, 08:17
Hej, a ja mam taki problem. Chodzi o pliki package - zainstalowałam wszytsko jak doradzaliscie i generalnie wszystko sie udało pliki znalazły sie w grze tylko to chyba nie jest normalne ze po zainsalowaniu dodatków gra odpala mi sie 4 h do momentu wyboru miasta, a pozniej jak juz jestem w trybie tworzenia sima czy juz samej gry tak zamula ze nie da sie grac. Mialam juz wgrywane najnowsze sterowniki i odinsalowywane. Aktualizacjie do gry no probowalam naprawde wielu rzeczy. Moze ktos ma pomysl co mozna jeszcze sprobowac albo co moze byc przyczyna ze tak sie zamula przez te pliki package jeszcze powiem ze z dodatkami w formie plików sim3pack'ów gra codzi idealnie uczolona jest tylko na te drugie. Błagam pomocy!!!

Chryzantem Złocisty
23.03.2010, 08:46
generalnie pliki packages sprawiają takie problemy,ja wywaliłam wszystkie z gry i mam same sims3packi
chyba musisz je usunąć i grać bez nich

@down - niekoniecznie wszyscy mają taki problem z packages.
ja jednak,dla własnego komfortu,wywaliłam je w piguły i gram bez nich,dzięki czemu nie mam żadnych problemów.

themadlin
23.03.2010, 22:25
czyli wszystkie osoby ktore maja wgrane te pliki przechodza takie katusze???!! to dzieki bardzo, ale nie ma zadnej przyjemnosci grania przy tak zamulajace sie grze, chociaz pliki packages sa duzo ciekawszye od tych sims3pack-ów znaczy fryzurki bo reszta jest spoko:/ szkoda chciałam pare fajnych fryzur w grze

sandicc
06.04.2010, 14:42
u mnie pobrane pliki package sa zapisywane za pomoca notatnika i nie wiem co robic zeby je zainstalowac :( pomocy

Searle
06.04.2010, 15:54
u mnie pobrane pliki package sa zapisywane za pomoca notatnika i nie wiem co robic zeby je zainstalowac :( pomocy

Za pomocą notatnika? To chyba coś źle ściągasz.
Pliki package powinny być popakowane programem WinRar, a po rozpakowaniu będą miały ikonki, takich "kartek z zagiętym górnym rogiem".

sandicc
06.04.2010, 17:23
Za pomocą notatnika? To chyba coś źle ściągasz.
Pliki package powinny być popakowane programem WinRar, a po rozpakowaniu będą miały ikonki, takich "kartek z zagiętym górnym rokiem".

No na początku mam zapakowane w WinRar ale jak wypakuje to są w pliku notatnika ;/

Searle
06.04.2010, 17:55
A jak otworzysz ten plik notatnika to co jest napisane?

sandicc
06.04.2010, 18:42
no mam normalną notatkę

Searle
06.04.2010, 20:56
No tak, ale co tam jest napisane? Może jakaś wskazówka jak instalować, albo czy czegoś jeszcze do tego nie trzeba ściągnąć?
W ogóle najlepiej napisz z jakiej strony to pobierasz.

sandicc
06.04.2010, 21:25
hmm nie wiem a moze zmiecnic program za pomoca ktorego to sie bedzie pobieralo ??pobieram z modnesimsy. Np. trść notatki gdy pobrałam jakąś fryzurę
(notatka jest długa a treść podbona a nic w niej nie ma ):ýठ8*L! 
 
  !"#$
ě%
Ŕ&'( )ĺNîľ[±Ă?T7'ľÝę>nń?XĘň=7*+(gl®ŕĚ6v°‡@ UÍ ŕ6ÜËXˆ ŕćÇ92ˆ ŕą)ۈ ŕęďśˆ ‰Ŕ?)ŕnژŠˆ ŕK˙ *ˆ ŕĐ×<ąˆ ‰ŔŹŠ*ŕ’Üřˆ ŕĂ*„ˆ ŕŐVgěˆ ŕOě#Vˆ ŕ&¸í*ˆ ŕńaˆ ŕe€ěíˆ ŕłĹ.ˆ ŕ)mÔźˆ ŕ,ďˆ ŕťÎśŃˆ ŕcw…ˆ ŕŤřeˆ ŕřÉE ˆ ŕŢQ7äˆ ŕPć>Aˆ ŕa™1‰ ˆŔiĹŔŕśáůˆ ŕZJďCˆ ‰ÁżM,ŕŚď®Gˆ ŕłLţşˆ ŕA!.¦ˆ ‰Ŕ®8ŕŢ]Îtˆ ŕ‰oŕIZá1ŕľĐş*‹@ ‹@üű -™á °+ â‚ < p r e st >ŕc o ml aŕe  n mŕ= " H1iUi v;r-aI" k -y á: 0 3 3  3 46 C‰@0: 7F C9/BA9 E ť" kv —ugÁa sŕR o Ťo t+#X :—@G/dŕe F i÷e NŽ K; a fM
d Bŕn g ť@cs‘ŔSa gť@9A7+sn dŽ ?ť@?F=b oy T‘@×p4Ýś'pżŔIr t1kf•Aknšq˜Í=I s

fťŔës eD r+wŕO n F‘BcT rŞ O%S c·@Qpq‡OlŹA‹ys…k eá0 B 2 D 8 8’…5 FFk“1 Eá1 4 3 C ťŔ‹A CáC o n t rl‘ŔŰM a¨ “ #AA DE Eŕ2 3 źĂ71 0ŕD i f fĂ “`s eźA'7D§lÄ7h ik“ SĹyc uÁ3XrŻ@ź5ŕA m Äƒb i»Bet9ŕD E 6
BKyE 3źÁ=E BEăRaIoiŽóˇ@C0o t+ŤC o‘@GrŻ. 1
0 ,‰@
5
1é1 .¬‘ś ‡Ŕ3 8‡Ŕ
2 2ŻŔ0 9ŕH i g h *‰Ŕ…4 7ŠŻ@…7ŕT i źApŚ kŠ
Ż@y2†wÁn ©@ź8ŔSm©A?9ŚąŔő_©Aá2»ÁĎA OĽ±„7Ŕmo§@ť4Ŕżm§@ť1Ŕio§A=3Ŕg}ÍM aş±ŕ6 4 M6ŕ8 7 Ik7EăDźÂO8 6HĹMÎGt i˝ČĎi eŕ3 4 %C C‰B A5Î)B 5śáNÍPNŻtƒÍmn ŠÓ!M a is \Ëńi sÍăl lĘIe oĘă\ s‡ČAi dŻŔ‹_ 1Îs T‚
Ž ™‡H[2§Či, 2 kOŃEÎąb lŽ¦
 ɁJŃLÁ [LkÁ±†BÁ±fBÁ±XBÁ±VBÁ±†CÁcfCÁcXCÁcVCÁ±†DÁ fDÁXDÁFDÔS tŃ_c iÇĄĘ9k eĽďŚ ŹÁ ŹŠBÁŠCÁŻŠDÁ?ŠEÁ ŹŠFž ›‰D…1ރŚ;Ŕ keÁ ×fCÁCfDÁŻfEÁfFĂő@A sŔ WOÁ ŻRCÁRDÁ_REÁ·RF*
ÇłČUF aÁ ]XBÁ »XCÁXDÁ ]XEÁ »HFŕL o gŕ U Ëĺp pL‘_f‚g†*ˆŐ§@k0 LQw…X[R’ m‰Ŕm4 3«Ŕm3 0Ž Ĺŕs \ ŃŻN o¦'°‹L·p‡a-n˜!ş!+á1 D 5 E %F B3 9Ů‰B C4ÝĎr iŹN©=Á!U`AžăŔÇcśá[‹3 5 •ŰÝ5 2‹Aý/Ŕ»É
BÉ
CĹ/jDˆÁ¸)[ckBŰĎ3 1EB D‡ŮYC 3Ś˙† gŔőš ې‹ŤjÍ/)ˆ*óŕ ™iÓ%@ńDâx   @  Ť Ś€Ť@ăéj báe¬<ň%řuâ‚ز !břKrGÜáşăÚpű|„‹@*á·ţ5ąmސá °3¤ĎE–áßť5oźĹlĹá‹ 5Ń‹-á^řÜsb{¸aáńdd3ácŠvŹLádxŃ#wHkdá˵W xş-Ě4?༑öďŐqâl@3;ĽŰ»~cľáŕyJËůŔđpá·ŕ쀼›‹ âËîJ*»ţŽîŠXŻá˙ŘNş{ľűŕ‚,‡Ęsáwn:áG™ áŇÜ›Z>Çá 1ŕľĐş*ćń„hsľ“R*7\łË 5:Çz†q¶óŕÂá“Z˘1xťÁáőI^6wáLa• cżáň‹Wׯ͎ŕ ˆ ü‰PNG


IHDR    \r¨f pHYs   šś
MiCCPPhotoshop ICC profile xÚťSwX“÷>ß÷eVBŘđ±—l "#¬ČY˘’ a„@Ĺ…ˆ
VśHUÄ‚Ő
Hťˆâ*(¸gAŠˆZ‹U\8îܧµ}zďííű×űĽçśçüÎyĎ€&‘ć˘j 9R…<:ŘŹOHÄÉ˝€Hŕ ćËÂgĹ đyx~t°?üŻo  pŐ.$Çá˙ƒşP&W ‘ ŕ"çR Č.TČ Č °Słd
” ly|B" Ş
ěôI> Ř©“Ü آ© Ť ™(G$@» `UR,Ŕ *¬@".Ŕ®€Y¶2G€˝ vŽX@` €™B,Ě 8 CÍ L*0Ňżŕ©_p…¸H ŔË•Í—KŇ3¸•Đwňđŕâ!âÂl±Ba)f ä"ś—›#HçLÎ ůŃÁţ8?çćäáćfçlďôŢţkđo">!ńßţĽŚ NĎďÚ_ĺĺÖpÇ°użk©[ ÚV hßů]3Ű *Z
Đzů‹y8ü@žˇPČ<
í%bˇ˝0ă‹>˙3áoŕ‹~öü@ţŰzđ qš@™*ŔŁƒýqanv®RŽçËB1n÷ç#ţÇ…ýŽ)Ńâ4±\,ŠńX‰¸P"MÇyąR‘D!É•âé2ń–ý “w
¬†OŔN¶µËlŔ~î‹XŇv @~ó-Ś‘ g42y÷ “żůŹ@+ Í—¤ă Ľč\¨”LĆ D**°A Á¬ŔśÁĽŔaD@ $Ŕ<Bä€
ˇ–ATŔ:ص°*šá´Á18
çŕ\ëp`žÂĽ† AČa!:ˆbŽŘ"ΙŽ"aH4’€¤ éˆQ"ĹČr¤©Bj‘]H#ň-r9Ť\@úŰČ 2ŠüŠĽG1”˛QÔu@ą¨ŠĆ*sŃt4]€–˘kŃ´=€¶˘§ŃKčut }ŠŽc€Ń1fŚŮa\Ś‡E`‰X&ÇcĺX5VŹ5cX7vŔžaď$‹€ě^„Âl‚GXLXC¨%ě#´şW ƒ„1Â'"“¨O´%zůÄxb:±XF¬&î!!ž%^'_“H$É’äN
!%2IIkHŰH-¤S¤>ŇiśL&ëmÉŢ䲀¬ —‘·O’űÉĂä·:ňâL ˘$R¤”J5e?奟2B™*ŞQÍ©žÔވ:źZIm*vP/S‡©4uš%Í›Cˤ-ŁŐĐšigi÷h/étş ݃E—Đ—Ňkčéçéƒôw

ƒÇHb(k{§·/™L¦Ó—™ČT0×2™g˜˜oUX*ö*|‘Ę•:•V•~•çŞTUsU?ŐyŞT«U «^V}¦FUłPă© Ô«Ő©U»©6®ÎRwRŹPĎQ_Łľ_ý‚úc
˛†…F*†HŁTc·ĆŤ!Ć2eńXBÖrVë,k˜Mb[˛ůěLvűv/{LSCsŞf¬f‘fťćqÍƱŕđ9ŮśJÎ!Î
Î{--?-±Öj*f*~*7ÚzÚľÚbírííëÚďupť@ť,ťő:m:÷u ş6şQş…şŰuĎę>Ócëyé őĘőéÝŃGőmôŁőęďÖďŃ7046l18cđ̐cčk˜i¸Ńđ„á¨Ëhş‘ ÄhŁŃIŁ'¸&î‡gă5x>f¬ob¬4ŢeÜk<abi2ۤĤĹäľ)Í”kšfşŃ´ÓtĚĚČ,ܬجÉěŽ9ŐśkžaľŮĽŰüŤ…ĄEśĹ J‹6‹Ç–Ú–|Ë–M–÷¬˜V>VyVőV׬IÖ\ë,ëmÖWlPW› ›:›Ë¶¨*›*Äv›mßâŹ)Ň)őSnÚ1ěüě
ěšěí9öaö%ömöĎĚÖ;t;|rtuĚvlpĽë¤á4Ă©Ä©ĂéWggˇsťó 5¦KË—v—Sm§Š§nźzË•ĺîşŇµÓőŁ›»›Ü*ŮmÔÝĚ=Ĺ}«űM.› É]Ă=ďAôđ÷XâqĚ㝧›§Âóç/^v^Y^ű˝Ołś&žÖ0mČŰÄ[ŕ˝Ë{`:>=eúÎé>Ć>źzź‡ľ¦ľ"ß=ľ#~Ö~™~üžű;úËýŹřżáyňńN`Á彁łk™Ą5Ť »/ >B
Yr“oŔňůc3Üg,šŃĘťZú0Ě&LÖŽ†Ďß~o¦ůLé̶ˆŕGlˆ¸i™ů})*2Ş.ęQ´Stqt÷,Ö¬ä Yűg˝ŽńŹ©Śą;Űj¶rvg¬jlRlc웸€¸Ş¸x‡řEń—t$ í‰äÄŘÄ=‰ăsçlš3śäšT–tc®ĺܢąćéÎËžw<Y5Y|8…˜—˛?ĺƒ BP/Oĺ§nMň„›…OEľ˘Ť˘Q±·¸J<’ćťV•ö8Ý;}Cúh†OFuĆ3 OR+y‘’ą#óMVDÖެĎŮqŮ-9”ś”śŁR
i–´+×0·(·Of++“
äyćmĘ“‡Ę÷ä#ůsóŰl…LŃŁ´R®PL/¨+x[[x¸H˝HZÔ3ßfţęů#‚|˝°P¸°łŘ¸xYńŕ"żE»#‹Sw.1]RşdxiđŇ}Ëh˲–ýPâXRUňjyÜňŽRƒŇĄĄC+‚W4•©”ÉËn®ôZąca•d Uďj—Ő[V*•_¬p¬¨®ř°F¸ćâWN_Ő|őymÚÚŢJ·ĘíëHë¤ën¬÷YżŻJ˝jAŐІ đ
*ńŤĺ_mJŢtˇzjőŽÍ´ÍĘÍ5a5í[̶¬Űňˇ6Łözť]ËVý*«·ľŮ&ÚÖżÝw{óƒ;Ţď”켵+xWk˝E}őnŇî‚ÝŹbşżć~ݸGwOĹžŹ{Ą{ öEďëjtolÜŻżż˛ mR6ŤH:p囀oÚ›íšwµpZ*ÂAĺÁ'ߦ|{ăPčˇÎĂÜĂÍß™·őëHy+ Ň:żu¬-Łm*=ˇ˝ď茣ť^Gľ·˙~ď1ăcuÇ5ŹWž*ť(=ńůä‚“ă§d§žťN?=惘 y÷Lü™k]Q]˝gCĎž?tîL·_÷ÉóŢçŹ]đĽpô"÷bŰ%·K*=®=G~pýáHŻ[oëe÷ËíW<®tôMë;ŃďÓújŔŐs×ř×.]źy˝ďĆě·n&ݸ%şőřvöíw
îLÜ]zŹxŻüľÚýęúę´ţ±eŔmŕř`Ŕ`ĎĂYď ‡žţ”˙Ó‡áŇGĚGŐ#F#ŤŹť
˝ňdΓ᧲§ĎĘ~V˙yës«çßýâűKĎXüŘđů‹Ďż®y©órď«©Ż:Ç#ÇĽ Îy=ń¦ü*ÎŰ}ď¸ďşßÇ˝™(ü@ţPóŃúcǧĐO÷>ç|ţü/÷„óű%Ňź3 gAMA ±Ž|űQ“ cHRM z% €ƒ ů˙ €é u0 ę` :˜ o’_ĹF źIDATxÚÔýY¬*[zž‡=Łű›Ů*f7§*sNu¬"‹EŠ,‹")9˛ÜHŽYN˘ A€ä&w r—AäÇH8 `ÄHâÜDlY„•X‰,QěDŠd‘¬ŽU§ŰgďŐÎćoFóĺbŚÎąÖާŮĹ*YŔ<s*ą×™k*9˙ńŽw|ßűľźśţDPäHů\0$¬M8q.R»@]ĺ[SšÚÓT~˙X]j¨ŞˆłkZ'”… ˘ %…ˆ"%E’üůźäC!űź*”ě˙"E’h’h‚hBRŰ0¸gżôÖÉúŻž*ô×ǨľŞ„:Ięb ˝ú15"Ş9?[ÔËĺÜ(eTJŃ)Ą*cmíŞĘV®ÂZC ‰aôlűĹ¬aľ˜sqyĂÍ͆ĘBˆôŁ§©ĆbL8ç˜Ď*ÎNW8cń1˘´bąXĐ6 5ÖY‹Í|Ćbq‚«\eą˝şâćę
#mŰR×—W\ß®ǁ`¬es{M ‰qĐÚ°Űí°UĹůů9ýnÇfłˇifó–ˇď©gsÚvAßo‰ř~dł^EPŢDk ęşáéÓgüń÷ße·1±ÝuÜÜlŮn;†!EčĎn7âc č”PhNOĽňę«Ĺ Ą4!şaÄűHJS"Ą€Ź‘ľ÷l6;FźPÚ¤Ůlk

Searle
06.04.2010, 22:49
Kurczę, niestety nie mam tam konta i nie chce mi się go tworzyć, by sprawdzić, czy mnie też się tak pobierze.
Ale co masz na myśli pisząc:

a moze zmiecnic program za pomoca ktorego to sie bedzie pobieralo ?
Zwykle wystarczy kliknąć link i dodatek sam się pobiera.

sandicc
06.05.2010, 20:12
Mam tak jak pobieram z obojętnie z jakiej strony. No jak nacisniesz prawy przycisk myszki na ikonce to masz w opcjach otworz za pomoca.

Juz je zainstalowalam :).
Mam jaeszcze jedno pytanie dodatki typu package strasznie zwalniaja mi gre czy to normalne ?? Moze to przez jeden konkredny dodatek ??

@mod: nie pisz 2 postow pod rzad, uzyj opcji edytuj.

Charionette
07.05.2010, 15:44
A może plik packages, który zainstalowałaś jest przeznaczony do TS2?
http://forum.thesims.pl/showthread.php?t=55611

Orzechowo
11.05.2010, 14:56
Jak chcę wejść w link do pobrania tego pliku to nie działa =='

sandicc
17.05.2010, 15:52
A może plik packages, który zainstalowałaś jest przeznaczony do TS2?
http://forum.thesims.pl/showthread.php?t=55611

Dzięki pomogło :)

rogokop
23.05.2010, 21:36
moja koleżanka ściągła dodatki z store a ja je skopiowałem do swojego kompa ale nie mogę ich zainstalować u siebie
jak to zrobić poprawnie i czy się wogóle da???

Ilona
04.06.2010, 12:11
wraz z nowym dodatkiem i nowa aktualizacja zmienia się lokalizacja katalogu Mods-EA w końcu poszła na rękę graczom -oraz zawartość pliku Resource.cfg,wszystko jest ładnie wyjaśnione tutaj http://www.sims2wiki.info/wiki.php?t...h_1.12/2.7/3.3


ps. na MTS są już aktualizacje haków do dodatku Kariera,min. na cenzurę

Searle
04.06.2010, 15:58
Link nie działa.
Ja katalog Mods mam tam, gdzie miałam poprzednio i wszystko mi działa.

Ilona
04.06.2010, 17:33
*
Gracze, którzy używają modyfikacji w grze The Sims™ 3, mogą teraz stworzyć folder do umieszczenia tych modyfikacji. Folder ten powinien znajdować się w następującym miejscu:

C:\Documents and Settings\TwójKomputer\Moje dokumenty\Electronic Arts\The Sims 3\Mods

*
Gdy w oficjalnym folderze modyfikacji zostaną umieszczone modyfikacje, pojawi się komunikat informujący gracza o ich zainstalowaniu.
*
Umieszczanie pakietów modyfikacji w przeznaczonym dla nich folderze to oficjalnie uznawany sposób ominięcia weryfikacji zgodności instalacji. W celu zapewnienia prawidłowego działania modyfikacji należy umieścić w tym folderze plik Resource.cfg.
*
Gdy zostaną zainstalowane niekompatybilne modyfikacje, gracz otrzyma komunikat powiadamiający o błędzie.
*
Dodatkowe poprawki błędów w istniejących funkcjach.

nowy link http://www.sims2wiki.info/wiki.php?title=Game_Help:Installing_Sims_3_Package _Files/Post_Patch_1.12/2.7/3.3

podobno pliki packages pokazuja sie z ikonka,jak pliki sim3pack,zaraz sprawdze co to daje

EDIT:pokazuje,jakie mam mody...nie wiedzialam,ze mam jakies multidoors?

http://www4.pic-upload.de/04.06.10/ffsi77wh1s6m.jpg (http://www.pic-upload.de/view-5885806/skrypt-nastroju.jpg.html)


daje zdjecia,zeby bylo wszystko jasne

http://s7.directupload.net/images/100605/tjbur5r8.jpg (http://www.directupload.net)

http://s3.directupload.net/images/100605/9y7wh28q.jpg (http://www.directupload.net)

plik d3dx9_31.dll musi sie znalezc w kazdym posiadanym dodatku i akcesoriach,docelowy katalog to GAME/BIN

http://s1.directupload.net/images/100605/rp5pwm73.jpg (http://www.directupload.net)

Marzycielka123
05.06.2010, 13:04
Nie umiem zainstalować dodatków typu ciuchy, fryzury z tym katalogiem Mods.
Pomóżcie !

Ilona
05.06.2010, 13:27
przeczytaj poradnik,to sie dowiesz,a jezeli masz Kariere,to zmienia sie lokacja katalogu Mods,przedstawialam to na zdjeciach

jatomamx3
06.06.2010, 13:28
Zrobiłam wszystko jak opisałyście i nie ma tego.. :( nie radze sobie z tymi packages..

adrianah1
16.06.2010, 12:48
Ja niestety tez nie... zrobilam wszystko wg instrukcji, ale pliki nie chca sie zainstalowac :((

Hondirenda
21.06.2010, 17:58
Przepraszam, a skąd wziąć folder DCCache, który znajduje się w mods i d3dx9_31.dll, który ma znajdować się w bin? Szukam na swoim komputerze, ale nie mogę go nigdzie nzaleźć...

adrianah1
24.06.2010, 00:22
Po zainstalowaniu programu Delphy zainstolwal mi sie automatycznie DCCcache, jak rowniez resource i inne potrzebne do instalacji plikow package... Ten program Delphy znajdziesz w poradniku, nie pamietam linku, bedziesz musiala poszperac...

Jak instaluje pliki package, to niektore pojawiaja sie w grze a inne nie... Czy ktos wie dlaczego ? Podobnie jest z sim3packami... niby wszystko jest zainstalowane i pobrane w luncherze... ale w grze ich nie ma.. sniff

Hondirenda
28.06.2010, 22:13
Dzięki za odpowiedź, niestety ten program nie działa na Macu :(... No cóż, dalej się muszę użerać z fryzurami z interetu, które czasem się*pojawiają, a czasem simowie są*łysi...

adrianah1
01.07.2010, 19:07
Ja mam 3 fryzury w sims3packu, jak chcesz, to podaj maila :)

gaba12
03.08.2010, 14:20
Co zrobić gdy dodatki nie instalują się jako pliki,lecz jako dokumenty tekstowe!?

Nelia
12.08.2010, 15:22
Mam pytanie, bo przy każdym dodatku jest plik o nazwie ''resource.fg'' czy go też wypakować do folderu packages?

mabda
18.09.2010, 12:47
no dobra, zrobilam jak w poradniku, mods mam w moich dokumentach, gra smiga jak szalona, ale dodatkow packages juz w ogole nie ma. wzesniej mialam niektore tylko, a teraz zadnego. mam i kariere i akcesoria. i co z tym teraz zrobic?

Kamis
31.10.2010, 13:37
A czy w folderze 'packages' można robić inne foldery, żeby wszystko było posegregowane?

Chryzantem Złocisty
31.10.2010, 13:40
więc tak,ja na dzień dzisiejszy folder mods mam w program files/ea games/the sims 3.
kiedy miałam go w moich dokumentach,to packages nie było w grze.

co do segregowania,to spróbuj zrobić nowe foldery,i sprawdź czy pliki będą w grze.
ja mam je wszystkie rozpakowane,bez żadnego podziału.

Otis220
04.12.2010, 17:18
< Do 1 postu w tym temacie> dzięki za pomoc

serek95-12
04.01.2011, 18:32
Nie wiem, czy ten temat jeszcze aktualny, ale...
Mam problem. Zainstalowałam niby ten program Helper Monkey, ale z chomikuj, dlatego że nie mogę się do niego dostać z modthesims. Ponieważ mam Vistę, pobrałam wersję niby dla visty. Kiedy ściągnęłam jakieś tam dodatki, gdy chciałam je zainstalowac do gry, komputer pytał o pozwolenie na kontynuację ze względu na nieznane źródło programu), a kiedy klikałam "Zezwalaj", komunikat pokazywał się znowu, i znowu i myślałam, że wykituje! Vista często wyświetla taki komunikat przy odpalaniu jakiegoś programu, ale nigdy nie było tak, że pojawiał się on pare razy z rzędu mimo mojego potwierdzenia! W końcu niby się potwierdziło, juz myślałam, że wszystko super, a tu dopka... Kiedy odpaliłam The Sims 3, ładowało się masakrycznie długo, a w panelu do tworzenia simów zrobiło się coś dziwnego. Po pierwsze, simowie, których zainstalowałam, wogóle nie było, ale ze skinem to już porażka. Owszem, pojawił się na mojej simce, ale jej twarz zrobiła się cała czarna O_O. I zapewniam, że zrobiło się tak tylko przy tym pobranym skinie.
Dlatego też usunęłam wszystkie te małpie łebki z dokumentów The Sims 3 i z dysku żeby usunąć ten parszywy skin.
Wątpie, że to wina skinu (subaxi), bo jest on dość znany (wykorzystywany do różnistych gotowych simów, stworzonych przez b.dobrych autorów).

No i teraz pojawia się pytanie.
1.Czy mogę jeszcze raz pobrać Helper Monkey z jakiegoś innego źródła i czy się nic nie rozdupcy?
2.Czy raczej dać sobie spokój, bo zauważyłam, że na dysku C:>Program Files>Electronic Arts>The Sims 3> mam folder Mods, a w nim Packages (skąd usunęłam te pare dodatków, które pobrałam- w tym ten dziki skin), a oprócz tego jest tam także plik Resource.cfg, więc może po prostu już samej dawać tam pobrane pliki? Bo słyszałam, że w Viście to nie zadziała ;<.
3. Jakbym chciała pobrać helpera z modthesims, to mimo że jestem zarejestrowana nie moge wejść w tego linka, gdzie jest podany ten program, ponieważ wyświetla się komunikat :

"you do not have permission to access this page. This could be due to one of several reasons:
If you are trying to access a download, it may have been removed by the Creator or by the Staff for policy violations or a number of other reasons.
Your user account may not have sufficient privileges to access this page. Are you trying to edit someone else's post, access administrative features or some other privileged system?
If you are trying to post, the administrator may have disabled your account from accessing this area"

wtf?
Prosze o pomoc, bo normalnie nie wiem co robić.

Chryzantem Złocisty
04.01.2011, 18:45
racja,link do małpki nie działa a i jej samej nie mogę znaleźć na modthesims.
możliwe,że została usunięta,bo przestała działać po jakiejś aktualizacji.
w poradniku już jej nie ma.
chyba musisz ręcznie dawać pliki do Mods'ów.może się to wydaje czasochłonne,ale po pewnym czasie się przyzwyczaisz :)

jazynka
29.01.2011, 11:06
czyli tak o: plik resource dawac do folderu mods a mods ma byc (w moim przypadku): D/The sims 3 czy The sims 3 po zmroku? i na k9oncu mods a w mods packages? bo kurcze w zaden sposob mi nie dziala i juz naprawde nie wiem co robic ;/

Angelax
22.02.2011, 13:25
Posiadam dodatki do TS3: Kariera, Nowoczesny apartament, Wymarzone Podróże, Po zmroku, Szybka jazda i impreza w plenerze.

Do czasu zanim wgrałam dodatki Szybka jazda i impreza w plenerze dodatki z tzw. "małpką" chodziły mi bez zarzutów. Jednak kiedy zainstalowałam owe dodatki nic mi nie działa z tych dodatków. Ubiegając pytania: w folderze packages mam i plik d3dx_31.dll i resource o treści:
Priority 500
PackedFile Mods/Packages/*.package
PackedFile Mods/Packages/*/*.package
PackedFile Mods/Packages/*/*/*.package
PackedFile Mods/Packages/*/*/*/*.package
PackedFile Mods/Packages/*/*/*/*/.package
PackedFile Mods/Packages/Dbc/*.dbc


Proszę o pomoc.

Ilona
22.02.2011, 13:53
ponieważ zmieniła się lokalizacja katalogu Mods i Małpka nie instaluje do nowej lokalizacji,dlatego odradza się korzystania z jej pomocy tutaj masz wszystko wyjaśnione http://forum.thesims.pl/showpost.php?p=1254880&postcount=112

Angelax
22.02.2011, 14:09
Niestety. Zrobiłam wszystko z instrukcji i nadal nie działają mi dodatki.

Angelax
24.02.2011, 17:48
Czy to, że The sims 3 mam zainstalowane na dysku E, a nie C może być powodem mojego problemu?

anjanka
15.04.2011, 16:31
co do pierwszego postu wszystko zrobilam tak jak nalezy i ściągnełam ze strony modthesims sima i tylko fryzura mi sie pojawiła ale twarz juz nie ;( dlaczego?

Kaśkaa_4
27.06.2011, 12:31
Ej no bo ja dalej nie wiem jak to zrobić. Chce pobrać ten 1 plik ale nie działa:( No morze do mi ktoś wytłumaczyć dlaczego wam działa bez tego pliku ale mi nie.

Paka
28.08.2011, 10:44
więc tak,ja na dzień dzisiejszy folder mods mam w program files/ea games/the sims 3.
kiedy miałam go w moich dokumentach,to packages nie było w grze.

co do segregowania,to spróbuj zrobić nowe foldery,i sprawdź czy pliki będą w grze.
ja mam je wszystkie rozpakowane,bez żadnego podziału.

no właśnie, ja mam ten folder w moich dokumentach
co zrobić żeby był tam, gdzie pliki packages by działały?

Master of Disaster
29.08.2011, 05:55
Wykasować pliki d3dx9_31.dll z folderów gry (jedną kopię pliku lepiej gdzieś na dysku mieć, na wszelki wypadek - ale nie w folderach gry), spróbować napisać samemu plik Resource.cfg (ma być on w folderze Mods)? Ja przed ostatnia aktualizacją je wykasowałam, a potem, jak przywróciłam foldery z save'ami i zawartością zmodyfikowaną, to ich już nie przywracałam. Wszystko działa... ale nie wiem, jaka masz wersję gry i nie dam głowy, czy Tobie to zadziała.
Co do pliku Resource.cfg - gdzieś była instrukcja.

Paka
29.08.2011, 17:34
ale ja w żadnym folderze gry nie mam pliku d3dx9_31.dll :E
to co Chryz dała w linku do pobrania, to jakiś instalator czegoś tam

Master of Disaster
30.08.2011, 16:27
W takim razie może... może w Twoim przypadku jest on potrzebny :| Nie wiem, jak to jest, ale mnie czasem działał sposób z wrzucaniem do plików gry, czasem ten z wrzucaniem do moich dokumentów, więc jakoś się tak złożyło, że część plików miałam tu, część tam... dopiero przy okazji porządkowania wrzuciłam wszystko do jednego folderu i działa.

Więc sposoby są takie:
1 - folder Mods\Packages w plikach gry (domyślnie ...Program Files\Electronic Arts\The Sims 3), a plik Resource.cfg do katalogu głównego (...The Sims 3) - także pliki gry.
2 - folder Mods\Packages w Moich Dokumentach (Moje Dokumenty\Elestronic Arts\The Sims 3), a plik Resource.cfg do katalogu Mods.
A niezależnie od tego, czasem potrzebny jest plik d3dx9_31.dll... można go chyba znaleźć w Googlach. Ma być on w katalogu Bin (Program Files\Electronic Arts\The Sims 3\Game\Bin). Chyba nie zaszkodzi spróbować.

Mam nadzieję, że coś z mojej pisaniny pomoże.

Kjalvör
16.10.2011, 16:33
Wybaczcie jeśli zajmę wam czas, ale mam problemy z zainstalowaniem póz. Mam ten program z małpką i używam go zawsze do instalowania fryzur i ubrań (działa). Robiłam oczywiście foldery Mods, Packages, ściągnęłam i wypakowałam Resource.cfg no i niestety kiedy wypakowuję do Packages'u moje pobrane pliki z pozami- nic. Sposobem drugim (foldery w Moje Dokumenty) i nic. Mam Windows xp, no i powiedzcie mi co robię nie tak, bo muszę te pozy do zdjęć do FS :D

neville
18.10.2011, 17:29
No właśnie MAŁPKA!

Używa się 7-zipa, lub WINrara, małpki nie. XD

Kjalvör
23.10.2011, 09:24
I używam WiNrara, wypakowuję tam gdzie ponoć trzeba i nico. :P

neville
23.10.2011, 19:23
a masz plik Resource?

Horsez
25.12.2011, 13:11
Ja od Niedawna stałam się posiadaczką zwierzaków, lecz gdy gram z folderem packages gra wyłącza mi się , gdy ładuje rodzine. Jak wywale folder na pulpit wszystko okej o co chodzi?

Shannon
25.12.2011, 13:34
pewnie jakiś dodatek jest wadliwy.
a kiedy ostatni raz ściągałaś coś z internetu? i czy wtedy zaczęła ci się psuć gra?

eyvee
27.12.2011, 17:25
A ja mam pytanie z innej beczki, czy ktos moglby mi wytlumaczy tutaj lub na privie - jak instaluje sie dodatki <free/platne> z peegyzone? jak klikam wyskakuje tylko jakas aplikacja z peggyzone i...nic, ani nie jest to sims3pack ani package? help :(

Shannon
27.12.2011, 17:38
jakiś konkretny dodatek? bo mi wszystko działa normalnie Oo

eyvee
27.12.2011, 17:44
jakikolwiek, wszystkie kliknieta download czy to package czy sims3 pack wyskakuje uruchom aplikacje blabla peggyzone i...nic? sciaga sie w nieskonczonosc i pisze ze albo pliku nie ma/nie widzi itp ...

Shannon
27.12.2011, 17:48
wiesz co? miałam dokładnie to samo z jakiś tydzień temu (?)
nie wiem, teraz wszystko mi działa
nie potrafię ci pomóc :c

Emallie
27.12.2011, 19:56
http://www.multiupload.com/DA0HRECBYQ Stąd można pobrać plik resource.cfg jakby ktoś chciał ;D

Selena
02.01.2012, 23:50
Czy ktoś może mi poradzić, co mogłabym zrobić, aby mody działały przy Windowsie 7? :(

panna_p
08.02.2012, 12:25
Mam taki problem: udało mi się zainstalować te dodatki z internetu, pojawiają się w grze, ale gdy w trybie kupowania klikam na któryś z nich, gra się wyłącza. Co może być przyczyną? Proszę o pomoc i z góry dziękuję.

ultraviolence
08.02.2012, 18:22
Mam taki problem: udało mi się zainstalować te dodatki z internetu, pojawiają się w grze, ale gdy w trybie kupowania klikam na któryś z nich, gra się wyłącza. Co może być przyczyną? Proszę o pomoc i z góry dziękuję.

Pewnie któryś z nich jest wadliwy albo "gryzie się" z innym. Przeskanuj folder Mods programem Sims 3 Dashboard (do ściągnięcia na MTS) albo spróbuj przenieść go w inne miejsce i wtedy odpal grę.

panna_p
09.02.2012, 15:18
zrobiłam tak jak mi poradziłaś, Heleno. Usunęłam wadliwe dodatki, ale problem dalej jest. Po pierwsze nie wszystkie dodatki wyświetlają się w grze. Po drugie jak instaluję dodatki sims3pack, to mam cały czas ten sam problem: gdy klikam na dodatek w grze, gra się wyłącza. Dodam, że niektóre dodatki działają poprawnie. Od czego to może zależeć?

Kwoon
09.02.2012, 19:10
Ja z zainstalowaniem dodatków żadnego problemu nie miałam, ale trudności pojawiły się przy próbie ich usunięcia. Jest kilka rzeczy, które uznałam za niedopracowane albo niepotrzebne, więc najpierw spróbowałam usunąć je Launcherem. Niestety, nie przyniosło to żadnych efektów pomimo tego, że pliki już na liście nie figurowały. Z folderu downloads również zostały usunięte i teoretycznie w komputerze nie powinno być po nich śladu, ale one dalej są.
Z Internecie doszukałam się jeszcze dwóch porad: przeinstalować grę, a jeśli to nie pomoże, sformatować dysk. Są może jakieś mniej inwazyjne metody, czy jestem skazana na - w najlepszym wypadku - reinstalację?

ultraviolence
10.02.2012, 20:59
zrobiłam tak jak mi poradziłaś, Heleno. Usunęłam wadliwe dodatki, ale problem dalej jest. Po pierwsze nie wszystkie dodatki wyświetlają się w grze. Po drugie jak instaluję dodatki sims3pack, to mam cały czas ten sam problem: gdy klikam na dodatek w grze, gra się wyłącza. Dodam, że niektóre dodatki działają poprawnie. Od czego to może zależeć?

Dashboard sprawdza tylko dodatki typu packages, więc jeśli skanowanie nie pomogło, ewidentnie wini któryś z sims3packów - tym bardziej, gdy gra wyłącza się po kliknięciu na jeden z nich. Wywal folder Downloads na pulpit albo po prostu odinstaluj jego zawartość w launcherze i potem uruchom grę. Jeśli masz niewiele dodatków tego typu, możesz instalować je pojedynczo i sprawdzać, jak zachowuje się gra, aż w końcu trafisz na ten właściwy, który powoduje problemy (niewykluczone, że jest ich więcej).

@Kwoon:
Mam ten sam problem, ale przestałam na niego zwracać uwagę. Męczy mnie natomiast fakt, że po kliknięciu na jakiś dodatek (np. jakąś bransoletę w dziale "akcesoria"), obok niego pojawia się ikona kosza, która powinna pomagać w pozbyciu się niechcianego obiektu prosto z gry. Niestety ikona jst bezużyteczna, bo po kliknięciu na nią nic się nie dzieje.

A teraz pytanie do wszystkich: czy ktoś spotkał się z tym problemem? Drażni mnie to niesamowicie ;P

Kwoon
10.02.2012, 21:41
@Helena
Użytkowniczka innego forum miała identyczny problem jak my. Po usunięciu z folderu i przez launchera, dodatki dalej były w grze. Ikonka kosza też nie działała - jest, ale szara i nieaktywna, więc nie idzie z niej skorzystać w żaden sposób. Mnie to jeszcze bardzo nie boli, pomijając konieczność długiego przewijania okienek w trybie zakupów i nieznacznie spowolnione ładowanie się gry. Właśnie męczy mnie bezsilność, bo nie widzi mi się formatowanie dysku czy nawet sama deinstalacja.

A tak abstrahując od dodatków, które nie chcą się usunąć... miał ktoś może do czynienia z czymś z Internetu, co zainstalować się nie chciało, a przynajmniej nie na stałe? Mam jedną fryzurę, która raz w trybie tworzenia sima jest, a raz jej nie ma. Launcher, ilekroć go nie otworzę, pokazuje ją jako niezainstalowaną. Instaluję więc, on zatwierdza jej obecność w grze, ale po wyłączeniu go i włączeniu raz jeszcze - fryzura znów oznaczona jest jako niezainstalowana.

anie_1981
12.02.2012, 12:22
Ja osobiście nie mam problemów z pozbyciem się niechcianych dodatków, może dlatego, że ja ich nie odinstalowuję launcherem. Po prostu jak czegoś nie chcę, to instaluję sims3pack'i od nowa, z pominięciem tych niechcianych... Jeszcze mi się nie zdarzyło, żeby po takiej akcji coś "niechcianego" nadal było w grze. Prawdę mówiąc, jak ściągam jakieś nowe Sims3Packi, to również instaluję wszystko od nowa. Wystarczy skasować katalog DCCache, DCBackup i InstalledWorlds, pozbyć się plików cache, a w grze już niczego nie ma ;) Trzeba też oczywiście pozbyć się plików cache gry. Wielu ludzi o tym nie wie, ale pozbywanie się plików cache jest konieczne, zawsze gdy grzebiemy w plikach gry. I ja tutaj nie mówię tylko o tych czterech plikach z głównego katalogu Simsów w Documents and Settings, bo są jeszcze w WorldCaches itd. Zresztą opisałam to w moim poradniku:

http://forum.thesims.pl/blog.php?b=205

Tak pod koniec.

Filleable
24.02.2012, 19:14
@Kwoon, mam taki sam problem jak ty, z tymi dodatkami, które przy każdym włączeniu gry są znwou niezainstalowane. Ja mam tak z jednym zegarem (na ścianę), parawanem i czymś jeszcze. Zawsze je instaluję, a po ponownym włączeniu launchera znowu są niezainstalowane.

Właśnie i jeszcze jest jedno niedopatrzenie (?) w tym poradniku: "JAK INSTALOWAĆ PLIKI SIMS3PACK
Te pliki umieszcza się w folderze Moje Dokumenty/Electronic Arts/The Sims 3/Downloads.Włączacie grę,i gdy pojawi się okienko startu,klikacie na opcję "Pobrane".Tam zaznaczacie pliki,i instalujecie"
Ale sims3packi wcale nie muszą siedzieć w downloads. W mnie np. żyją sobie normalnie w pobranych, bo tam domyślnie się zapisują po pobraniu. I nawet ich nie rozpakowywałam :D

asimka97
02.03.2012, 17:49
Niedawno zrobiłam reinstalację simsów. Jeszcze przed tym zachowałam swój folder Mods z działającymi package'ami. Dzis uruchomiłam grę z tym folderem lecz dodatki nie działają :/ zrobiłam wszystko co kazaliście i nic..

Searle
04.04.2012, 18:11
Niedawno zrobiłam reinstalację simsów. Jeszcze przed tym zachowałam swój folder Mods z działającymi package'ami. Dzis uruchomiłam grę z tym folderem lecz dodatki nie działają :/ zrobiłam wszystko co kazaliście i nic..

Również mam ten problem. Po reinstalce gry mody nie działają.

Anulaa89
09.04.2012, 22:54
Bo po reinstalce trzeba grę zaktualizować i pobrać nowe wersje modów. Eh faktycznie skomplikowane. A podstawowy Wasz błąd to to, że jak mówicie ZACHOWALYŚCIE stary folder mods z działającymi packagami... Tak się nie robi - jak się gre deinstaluje to się wszystko WYWALA każdą pozostałość w MOICH DOKUMENTACH I PROGRAM FILES , ewentualnie sejwy sobie mozecie przenieść albo nawet i cały folder gdzieś indziej, i po wszystkim przywróćić go. Potem się czyści rejestr np Registry MEchanic lub darmowym CCleanerem czy innym programem. Później dopiero instaluje się grę od nowa. STRASZNE to jest naprawdę... jak ludzie sami sobie GRE PSUJĄ i potem napierniczają na EA, że EA mataczy, owszem EA potrafi dużo schrzanić ale ile użytkownik sam sobie popsuje to już inna kwestia.
Po za tym już się nie instaluje modów w program files bo to wali grę, instaluje się w moich dokumentach.

Searle
10.04.2012, 11:14
Jak się okazało nie działa mi Nraas Master Controller, a na pewno mam najnowszą wersję kompatybilną z wersją gry.

Anulaa89
10.04.2012, 17:37
Pozostaje kwestia instalacji, mody się instaluje w Moich dokumentach - nie w programie files. I do tego jest inny resource.cfg.

Searle
12.04.2012, 12:58
Instalowałam i tu i tu i nadal lipa :(
Jaki inny resource?
Z resztą dziwne, że fryzura działa, a mody nie.

Anulaa89
12.04.2012, 15:05
hmm dziwna sprawa mi wszystko działa :) - napewno mody aktualne? coś mi się wierzyć nie chce. Sprawdzałaś programem delphy's dashboard czy coś nie konfliktuje?

resource.cfg jest inny do starej metody a inny do nowej

Searle
13.04.2012, 13:15
Tak, sprawdzałam Dashboardem i nie ma żadnego konfliktu.

Mody pobieram z tej strony: http://nraas.wikispaces.com/MasterController.

Nie pamiętam skąd pobierałam Resource, ale sprawdzałam i w Moich dokumentach i w folderze z grą i nadal nie działają.

Anulaa89
13.04.2012, 18:16
To juz nie wiem całkiem co jest nie tak, a czy przy tym sprawdzaniu w MD i progr. files wywaliłaś wszystkie pliki użyte do działania starej metody? Bo ja jak pierwszy raz instalowałam mody nową metodą to zapomniałam o nich i nie usunęłam plików potrzebnych ze starej metody czyli całego folderu mods/packages oraz plików d3dx9_31.dll i wtedy też mi mody nie działały. Poza tym próbowałaś ręcznie każdego moda pojedynczo sprawdzać? Bo Delphy's Dashboard nie wszystko wykrywa :P

Searle
14.04.2012, 15:34
Próbowałam z plikiem .dll, próbowałam bez niego.
Wrzucałam też samego Nraasa i nigdzie nie ma jego opcji.
Najbardziej zależy mi na Relativity, bo nim spowalniałam grę, a tak to tracę całą chęć grania.

Anulaa89
14.04.2012, 16:34
No to już nie mam pojęcia co masz nakombinnowane. Ja osobiście nraas nie używam, dawniej i owszem. Specem od modów Twallana jest Wojtek ale coś go nie widze tu za bardzo :P

Searle
15.04.2012, 19:58
Tak czy inaczej, dziękuję za pomoc i propozycje rozwiązań mojego problemu. Nie poddam się i będę jeszcze próbować :)

agnieszka130187
29.04.2012, 12:36
Witam, nie mogę znaleźć odpowiedzi na pytanie. Pierwszy raz ściągnęłam sobie domy do gry, ale nie wiem gdzie szukać ich w grze ? Dziękuję za odp.

Anulaa89
29.04.2012, 13:06
Po zainstalowaniu domu przez launcher gry można go znaleźć w Edycji miasta tam gdzie skrzynia rodzin w drugiej zakładce są domy a w trzeciej parcele publiczne.

agnieszka130187
30.04.2012, 15:20
Po zainstalowaniu domu przez launcher gry można go znaleźć w Edycji miasta tam gdzie skrzynia rodzin w drugiej zakładce są domy a w trzeciej parcele publiczne.

Bardzo dziękuję. Dawno nie grałam w Simsy i dużo zapomniałam. A wgrane skiny gdzie znajdę ? W tworzeniu sima widzę tylko 6 kolorów skóry (nie widzę nic co wskazuje zawartość zmodyfikowaną)

Anulaa89
30.04.2012, 16:01
A wgrane skiny gdzie znajdę ? W tworzeniu sima widzę tylko 6 kolorów skóry (nie widzę nic co wskazuje zawartość zmodyfikowaną)

Musisz najechać kursorem w rozwiniętą listę skinów i wtedy scrollem przesuwasz i masz więcej :D

ultraviolence
02.05.2012, 18:35
Jeśli masz wgranych więcej niż sześć skinów, część z nich może być niewidoczna w CASie. Pozostaje tyko ściągnąć specjalny mod, który je odblokowuje.

Sama mam go w grze i działa bez problemu :) Jak znajdę linka, to się podzielę.

matteom5
19.06.2012, 18:33
Gdzie wgrywać pliki sim? Mam w Dokumenty - Electronic Arts - The Sims 3 - SavedSims, i tych simów nie ma w grze :(

Anulaa89
21.06.2012, 13:37
Jezu :D. No w Moich Dok. - Electronic Arts - The Sims 3 - SavedSims - wklejasz pliki .sim

- Często pliki są spakowane winrarem albo innym programem - na pewno je rozpakowałeś?

matteom5
22.06.2012, 16:44
http://scr.hu/2gw/looiv

Jak widać mam rozpakowane ;)

Anulaa89
22.06.2012, 21:17
Nie pamiętam na 100% i nie chcę skłamać bo ostatnio rzadko gram -> ale chyba te simy są w tych przykładowych gotowych simach w trybie tworzenia rodziny jeżeli nie masz ich w skrzyni. Sprawdzałeś tam?

matteom5
23.06.2012, 11:53
Yyy... gdzie one są? :O Mam wejść w tryb tworzenia i.. co dalej?

Anulaa89
23.06.2012, 16:54
Jezu... Jak tworzysz sima masz taki przycisk który otwiera nam okienko z gotowymi simami takimi przykładowymi :D. Tam poszukaj bo mi się wydaje że tam mogą być Ci simowie o których mówisz? Nie mam jak teraz włączyć gry i powiedzieć Ci o którym przycisku/opcji mówię dokładnie. A nie chcę nic przekręcić.

RaspberryXD
01.01.2013, 16:26
Kurde, ja wszystko dokładnie z tymi plikami package robię, a nie mam ich w grze.. :(

Myrtek
01.01.2013, 16:45
Up: Plik Reource.cfg ma być w folderze MODS, ale nie w folderze PACKAGES

http://i.imgur.com/5tmJR.png

RaspberryXD
21.01.2013, 19:25
A można by instalować pliki packages,tak jak pliki sims3pack?

Laselight
21.01.2013, 20:00
Nie da się tak.

1. W jakiej lokalizacji jest folder Mods/Packages?
2. Podaj treść pliku resource.cfg (otwórz w notatniku)

αγάπη
24.03.2013, 16:06
mam taki problem mały =D pliki packages mam na dysku D w podstawie gry, standardowo folder mods -> packages, a w nim resoruce costam i pliki i wszystko chodzi, z wyjątkiem modów. tzn np book of talent, pojawia się w grze ale nie ma żadnych interakcji, ktoś wie dlaczego ?

noir
24.03.2013, 16:13
ale pliki packages instaluje sie w moich dokumentach :|
dla win7 - dokumenty/electronic arts/the sims 3/mods/packages

a plik resource costam do folderu mods

αγάπη
24.03.2013, 16:16
okej, spróbuje
EDIT: teraz pliki packages wgl nie działają
EDIT2: Jednak mody działają, tylko nie book of talent, obejde sie bez niej =D
EDIT3: Jednak tylko część działa XD nic na umiejętności mi nie chodzi :|

ajditia
26.04.2013, 13:21
Nie wiem czy już ktoś napisał, ale jest programik do instalowania plików package :). Nazywa się TS3 Helper Monkey (czy jakoś tak ;)). Tutaj macie linka: http://chomikuj.pl/alanj01/Dodatki+do+gier/Mody/The+sims+3/TS3+install+helper+monkey
Po prostu dwa razy klikacie na pliczek package i tadaaaaaaaa! :D

jkalodont
16.07.2013, 19:39
Wrzucilam pliki .sim do Documents\Electronic Arts\The Sims 3\SavedSims i nie mam ich w grze. Sprawdzałam tą skrztynkę przy robieniu simów i wszystko co się da. Pomocy

Chesole
26.12.2014, 14:11
A nie można od razu w launcherze kliknąć instaluj ?

Hebe
26.12.2014, 14:26
Jkalodont - pobrani simowie powinni być w skrzyni simów w CASie. Sprawdź czy ich tam nie ma jeszcze raz. Może wyglądają inaczej, bo wraz z nimi nie pobrałaś fanowskich dodatków? Zawsze możesz jeszcze włączyć filtry, być może po prostu ich przegapiłaś?

Chesole - nie, w laucherze instaluje się tylko pliki o rozszerzeniu .sims3pack, pliki .sim można wrzucić do gry tylko wklejając plik do folderu savedsims.