PDA

Zobacz pełną wersję : Cmentarz


MacieK
12.06.2009, 06:39
Nie wiem, czy admini zgodzą się na taką formę ale założę pierwszy temat do jednej oddzielnej lokacji w Sunset Valley - cmentarza :D Być może inni stworzą temat Park, Teatr, etc.

Może to dziwne ale to jest moja ulubiona parcela publiczna :D Hehe. Ma taki klimacik za dnia tajemniczy a nocą upiorny.
Zwiedziliście już mauzoleum i przeszukaliście katakumby ? :D
Znalazłem tam dziwne nasiono, którego muszę się nauczyć dopiero zasadzić. Ciekawe co z tego wyrośnie ???
Poza tym w tych podziemiach czekają na Nas upiorne przygody. Ja już miałem dwie (!) Raz zapadła się stara podłoga pode mną i spadłem na zgniłe siano (nie tak źle) a za drugim razem z trumny wyskoczył zombie niedźwiedzia (już gorzej). Hehehe. Nie widać tego oczywiście ale te dźwięki i muzyka działają na wyobraźnię gdy sim znika za drzwiami krypty.
Nie spotkałem natomiast jeszcze w ogóle duchów.

A jak tam wasze wrażenia po wizycie w tym "wyjątkowym" miejscu ? ;)

gtaIVsa
12.06.2009, 06:47
Ja zasiałem te nasiona mając nadzieje, że jakieś zombie wyrośnie ;p ale to zwykłe warzywa czy owoce, już nie pamiętam. U mnie na cmentarzu to co noc pojawiają się duchy. Raz ukradłem z cmentarza 6 nagrobków :D do domu i posadziłem do ogródka to co noc duchy chodziły mi po domu i oglądały tv wskakiwały mi w gazety i potrząsały nimi jak grzechotką, zresztą nie tylko w gazety i wogle czuły się jak w domu o.o

Teo
12.06.2009, 10:19
Też bardzo lubię tą parcelę.
Ja w katakumbach znalazłam książkę "Prawa Lamy" czy jakoś tak :P
Duchy pojawiają się ciągle :)
I jakoś tak mnie naszło, że robię im zdjęcia telefonem komórkowym :P
Mam już niezłą kolekcję ;)

UsBuzzer
12.06.2009, 10:43
Ja byłem tylko raz i mojej simce z ziemi wyrósł duch (czy coś takiego) i zażądał pukiel włosów :P. Miałem dwie opcje: daj mu włosy, uciekaj. Śmiechowe xD.

kubuss
12.06.2009, 13:09
Ja jak usłyszałem tą muzykę na tym cmentarzu to to dostałem palpitacji serca ... mhroczna. Mojej simce wyskoczył zombi niedźwiedzia :D

Rainbow
12.06.2009, 13:55
Ja znalazłam w katakumbach Owoc Życia,który aktualnie rośnie w ogródku mojej simki :P

ultraviolence
12.06.2009, 14:02
Moim simowie też przeszukiwali katakumby i jeden znalazł w ich środku książkę - "Morderstwo w Miłowie". Poza tym żadnych większych niespodzianek, poza spotkaniem z niedźwiedziem, nie było :)

brzos
12.06.2009, 14:08
Jak dla mnie, nic ciekawego tam nie ma : P
To po prostu miejsce pracy mojej specjalistki do pogrzebów, o! xd
Mauzoleum co prawda nie tak nudne jak cmentarz... Tylko ryję epitafium jakieś głupie. xD

agnieszka130187
12.06.2009, 14:27
Moja Simka bardzo nie lubi cmentarza.. :P Pojawia jej się negatywny nastrójnik z krukiem i napis, że cmentarz to przerażające miejsce, są tam ciała zmarłych i duchy tych ciał. :D
Po za tym mi przez pierwsze dwa razy też się duchy nie pokazywały, potem już chodziły sobie, wyłaziły z nagrobków, siedziały na ławce i czytały gazetę, śmiały się takim przerażającym śmiechem. Powiem szczerze, że mi czasem aż ciarki przechodzą, bo cmentarz faktycznie mają mrocznie zrobiony. :P Jeśli chodzi o duchy to żaden nie podszedł do mojego Sima, nic nie żądał i nie straszył go. Zwiedzając mauzoleum, nic nie znalazłam, tylko Sim oberwał łapą od niedźwiedzia... nawet wrzuciłam zdjęcia na forum w temacie pierwszym, czyli The Sims 3. :)
W mojej grze jakieś obce Simy lubią także dawać koncerty przed cmentarzem. :)

P.S odnośnie zdjęć w komórce.... Trzeba nacisnąć na komórkę i kazać zrobić zdjęcie ? Nie zauważyłam tej opcji.... i czy te zdjęcia potem można w telefonie przeglądać, czy tylko w folderze po wyłączeniu gry lub programie startowym ?

gtaIVsa
12.06.2009, 14:46
A mój sim zaprzyjaźnił się z duchem, ponieważ nie było u mnie opcji wprowadź się to wziąłem tego ducha grób do domu XDD

brzos
12.06.2009, 15:02
(...)P.S odnośnie zdjęć w komórce.... Trzeba nacisnąć na komórkę i kazać zrobić zdjęcie ? Nie zauważyłam tej opcji.... i czy te zdjęcia potem można w telefonie przeglądać, czy tylko w folderze po wyłączeniu gry lub programie startowym ?

no dokładnie.

</off>

Teo
12.06.2009, 15:59
agnieszka130187 one pojawiają się w ekwipunku, jako ramka do postawienia lub powieszenia na ścianie.

agnieszka130187
12.06.2009, 16:02
agnieszka130187 one pojawiają się w ekwipunku, jako ramka do postawienia lub powieszenia na ścianie.

Wielkie dzięki. :)

MacieK
12.06.2009, 19:37
Moja Simka bardzo nie lubi cmentarza.. :P Pojawia jej się negatywny nastrójnik z krukiem i napis, że cmentarz to przerażające miejsce, są tam ciała zmarłych i duchy tych ciał. :D

Moja simka ma cechę "odważna", dlatego może nie pojawia się ten nastrójnik ;) Super, że simsy są tak zróżnicowane. Jedne przeszukają ten cmentarz dokumentnie a inne za bramę ledwo co wejdą pewnie :D
Chiałbym oddać duchowi pukiel włosów :D Hehe.
Pojadę chyba nocą tam. Wtedy może spotkam jakiegoś ducha.

ogonowa
13.06.2009, 08:52
Ooo, moja Simka też się boi cmentarza, ale tylko po zmroku, w dzień, a najlepiej przy innych simach, jest spoko ;D.


Chciałabym w końcu oddać włosy, albo zobaczyć ducha... a niii ma :D!



I w ogóle, to w 3 duchy wyglądają lepiej, takie świecące sa lepsze, i mają lepsze interakcje i w ogóle, przydatne są na coś :P

m11el
13.06.2009, 09:31
Gdzie jest ten cmentarz bo szukam i nie mogę znaleźć?Chciałabym go zwiedzić dlatego potrzebuję szybko tej odpowiedzi.Pozdrowienia m11el

ogonowa
13.06.2009, 11:52
m11el, wystarczy przecież wejść do mapy i od razu widać, okienko z nagrobkiem.. ludzie..


koło domu ćwirów.. na obrzeżach miasta.

ShiinaLP
13.06.2009, 12:13
Moja simka podczas zwiedzania katakumb znalazła bodajże "Tajemniczego Gnoma", który wygląda jak normalny skrzat ogrodowy ale... zmienia swoje położenie i kształt! Jednego dnia znalazłam go rano pod drzwiami domu, zastygłego w pozie jak do biegu, następnego natomiast leżał, jakby spał. o.O

Co więcej- zaprzyjaźniła się z duchami, ba! w jednym nawet się zakochała i się całowali... Dziwne w sumie.

dominik1291
13.06.2009, 15:36
A ciekawi mnie jedno.
Wiecie może, czy jeśli ktoś z sąsiadów umrze, to czy jego grób jest transportowany automatycznie na cmentarz czy coś? :]
Fajnie gdyby tak było.

Pozdro:)

Archiantaro
13.06.2009, 15:40
Co więcej- zaprzyjaźniła się z duchami, ba! w jednym nawet się zakochała i się całowali... Dziwne w sumie.

Ja się nie dziwie duszek Kacper w filmie też próbowałem się całować z dziewczyną w filmie :P

A ja często rozmawiam z duchami :) i pożyczyłem od jednego książke którą czytał.

Połówka
13.06.2009, 15:43
U mnie Bella cały czas jest na cmentarzu (czasem nawet do szkoły nie idzie ;d) bo Mortimer umarł z głodu, i teraz cały czas tam siedzi ;d .
Zaprzyjaźniła się już chyba z wszystkimi duchami :o ^^

Chantelle
13.06.2009, 15:58
Ja jeszcze nigdy nie znalazłam nic wartościowego w katakumbach.Tylko jakiś kamień księżycowy.
Co do duchów to jednego moja simka bardzo nie lubiła.Aż tak,że doszło do rękoczynów.

Milou
13.06.2009, 17:42
Kilka razy na niej przebywałam, jak grałam u kumpeli. Ducha nie zobaczyłam jeszcze wcale, a kryptę zwiedzałam, ale zaraz wyszłam z powodu strasznych odgłosów ;) Heh, albo też zmieniałam tablice nagrobków, różne teksty. Dużo się tam dzieje jak na cmenatrz. Pozdro. :)

αγάπη
13.06.2009, 17:47
Ja nie lubię przychodzić na cmentarz.

Wampirencja
13.06.2009, 21:37
Dla mnie to fajna nowość i meteoryty tam spadają ;D
Swoją droga nie mogę nasionka zasadzić mimo pełnego ogrodnictwa. MAm za to z nasionkiem funkcję przy innych roślinach "nawoź z..." i nawożę nasionkiem...

Levkoni
14.06.2009, 09:32
Ja też uwielbiam cmentarz w TS3, w ogóle lubię cmentarze... ale bez komentarza hehe. Jest taki mroczny i tajemniczy :) A jeszcze te duchy... są na prawdę upiorne, ta muzyka jak wychodzą z grobu, ich odgłosy straszne i efekty specjalne zależne od śmierci ducha ehh miodzio. :P Tylko nie bardzo mi się podoba, że można z nimi gadać, zaprzyjaźniać się itd bo to sprawia, że te duchy za bardzo ludzkie są :)

ultraviolence
14.06.2009, 12:30
Tylko nie bardzo mi się podoba, że można z nimi gadać, zaprzyjaźniać się itd bo to sprawia, że te duchy za bardzo ludzkie są :)

Dokładnie... Chociaż wydaje mi się, że twórcy zdecydowali się na takie rozwiązanie, ponieważ włączony postęp historii sprawia, że nie zawsze mamy okazję "nagrać się" jakimś simem - ot, wchodzimy po dłuższej przerwie do domu delikwenta, a tu niespodzianka - okazuje się, że od paru dni, ów sim wącha kwiatki od spodu. Może nie będzie wyglądał tak jak dawniej (ach, to przezroczyste ciałko :P), ale zawsze możemy nim sterować... Najśmieszniejsze jest jednak to, że duchy mogą mieć ze sobą dzieci! (małe duszki... jakie to słodkie :P)

Nemezis
14.06.2009, 12:37
Mi się cmentarz podoba -
Takie fajne urozmaicenie gry ;)
A moja simka znalazłą tam:
Tajemniczego Pana Gnoma czy cuś
Książke morderstwo w miłowie
dwa nasiona których zasadzić nie moge
To wszystko,
Bo częściej boi sie niedżwiedżia
Niż znajdzie coś :>

Levkoni
14.06.2009, 16:32
Dokładnie... Chociaż wydaje mi się, że twórcy zdecydowali się na takie rozwiązanie, ponieważ włączony postęp historii sprawia, że nie zawsze mamy okazję "nagrać się" jakimś simem - ot, wchodzimy po dłuższej przerwie do domu delikwenta, a tu niespodzianka - okazuje się, że od paru dni, ów sim wącha kwiatki od spodu. Może nie będzie wyglądał tak jak dawniej (ach, to przezroczyste ciałko :P), ale zawsze możemy nim sterować... Najśmieszniejsze jest jednak to, że duchy mogą mieć ze sobą dzieci! (małe duszki... jakie to słodkie :P)

Hahaha małe duszki, twórcy mają poczucie humoru :D

fri
14.06.2009, 20:59
Non stop chodzę simami na cmentarz, strasznie podoba mi się muzyka ;p

ultraviolence
14.06.2009, 23:37
Hahaha małe duszki, twórcy mają poczucie humoru :D

Ciekawe czy dorastają, nie? :D

Harajuku Drama
15.06.2009, 11:24
Mój sim pracuje na cmentarzu ;D hehe zwiedzwając otrzymał srebro.

agnieszka130187
15.06.2009, 11:43
A co można z tego srebra zrobić ?


Zauważyłam też, że duchy świecą się na rożne kolory. W książeczce od gry pisali, że czasem wprowadzając się do domu możemy mieć niespodziankę w postaci ducha :D, ktoś chyba nawet coś pisał, że mu się jakiś pokazuje na parceli, ale nie wiedział dlaczego. :D Maxis dał nam prezencik w postaci domów z duchami, komuś się coś takiego przytrafiło ?

Chloé
15.06.2009, 13:57
A co można z tego srebra zrobić?
Z tego co wiem jedynie przetopić na sztabki.

Moi simowie w kryptach znaleźli jak dotąd: gnoma ale gdzieś mi go wcięło chwilę po tym jak sim go kopnął, nasionko, kamień tęczowy i to chyba tyle.

ultraviolence
15.06.2009, 13:59
A co można z tego srebra zrobić ?
Przetopić na sztabkę i... chyba nic więcej.
Zauważyłam też, że duchy świecą się na rożne kolory.
U mnie duchy często przebywają też na parceli szpitalnej i w okolicy ratusza. Podobnie jak w TS2, kolor ducha zależy od jego śmierci - i tak: niebieskie z fakturą wody będą topielcami, żółte z błyskawicami - ofiarami porażenia prądem, a płonące w kolorze czerwonym - simami, które zginęły w pożarze. Są podobno jeszcze zielone, ale nie wiem w jaki sposób zginęły (może śmierć głodowa?). Białe oczywiście, są skutkiem śmierci ze starości.

Mamełe
15.06.2009, 14:28
Przetopić na sztabkę i... chyba nic więcej.

U mnie duchy często przebywają też na parceli szpitalnej i w okolicy ratusza. Podobnie jak w TS2, kolor ducha zależy od jego śmierci - i tak: niebieskie z fakturą wody będą topielcami, żółte z błyskawicami - ofiarami porażenia prądem, a płonące w kolorze czerwonym - simami, które zginęły w pożarze. Są podobno jeszcze zielone, ale nie wiem w jaki sposób zginęły (może śmierć głodowa?). Białe oczywiście, są skutkiem śmierci ze starości.

A na nagrobkach tych duchów jest wyryte jaka smiercią umarły i np. jesli ze starości, to maja klepsydrę a jak porażenie prądem, to błyskawicę :)

simeczka
15.06.2009, 15:37
nom tak ale moi simowie zadko tam chodza jeden naet tam pracowal i mial pozniej kiepski nastroj eh

Keramzyt
15.06.2009, 16:50
agnieszka, ja tak miałem :D
W Riverview nad rzeką jest taki domek, i miałem tam cmentarzyk i kamyczki...

Levkoni
15.06.2009, 17:04
Ciekawe czy dorastają, nie? :D

Hehe tego nie wiem bo nie testowałem, ale pewnie tak :D

agnieszka130187 - to jest misja z duchami. Wprowadzasz rodzinę do nowego domu i pokazuje Ci się info, że dom stoi na starym cmentarzu czy coś takiego i masz za zadanie pozbyć się duchów. :) Możesz misję podjąć lub nie. Jak podejmiesz to można zadzwonić bodajże do agencji nieruchomości, żeby się ich pozbyli czy jakoś tak, ale nie jestem pewien, bo ja czytałem tylko, jak ktoś opisywał takie zdarzenie. Ja maiłem coś podobnego, ale z meteorytem uderzającym w mój dom :P

ultraviolence
15.06.2009, 18:04
W książeczce od gry pisali, że czasem wprowadzając się do domu możemy mieć niespodziankę w postaci ducha :D, ktoś chyba nawet coś pisał, że mu się jakiś pokazuje na parceli, ale nie wiedział dlaczego. :D Maxis dał nam prezencik w postaci domów z duchami, komuś się coś takiego przytrafiło ?
W Riverview jest jeden taki dom z nagrobkami zmarłych (czytałam opis :D) i leży gdzieś tak mniej więcej na środku wioski. Mieszka tam jakaś rodzina, ale zapomniałam jak się nazywa. Na pewno go znajdziesz, bo rzuca się w oczy - jest biały i wygląda jak pałac.

BlonDina
15.06.2009, 18:59
Ja Byłam Nocą na Cmentarzu Ale Duchów Ni Widu Ni Słychu...

okruszek
15.06.2009, 19:05
duchy pojawiaja sie miedzy godz.00:00 a 5:00

Levkoni
15.06.2009, 19:06
Okruszku przychodzą już po 23 ;)

Keramzyt
15.06.2009, 19:22
Ha! Ja widziałem Big Steve'a Underwooda (czy jakoś tak...) o 22:43 dokładnie :P

Chloé
15.06.2009, 19:24
Jak coś przyciągnie ich uwagę to mogą się ulatniać dopiero koło 6:00 rano - to coś to np. grający na gitarze sim, tak im się to podobało że nawet nie szczędzili napiwków :D

Łezka
15.06.2009, 19:53
Ja tam bardzo lubi cmentarz, moje simy chodzą tam bardzo często i spotykają duchy tuż po 22 na wieczór. :) A propos ktoś wie czy w Mauzoleum można znaleźć nasiono Krzewu Kwiatów Śmierci?

okruszek
15.06.2009, 20:05
w katakumbach znajdziesz jak sie uda

Keramzyt
15.06.2009, 20:10
Nasiono Krzewu Kwiatów Śmierci w katakumbach? Czyli nie jest tylko jedno w grze, po drugiej stronie cmentarza przy ulicy... :D

okruszek
15.06.2009, 20:13
chodzi o to ? to zdechło :D
http://img31.imageshack.us/img31/1228/krzak.jpg (http://img31.imageshack.us/i/krzak.jpg/)

Łezka
15.06.2009, 20:14
Sorry, źle napisałem chodziło mi o Kwiat Życia o nasiono. (O ja niemądry:P) hah!

sephora
15.06.2009, 20:15
a mi jakis niedzwiedz lapa przylozyl? jak bylam w srodku i teraz sie biedaczek boi;p

okruszek
15.06.2009, 20:19
Dziurawiec patrz tu http://forum.thesims.pl/showthread.php?t=50756&page=104

Sephora a jak niedzwiedz przylozy lapa to wroc tam na nastepny dzien i probuj do skutku

Keramzyt
15.06.2009, 20:21
Ahh... Czyli jest tylko jeden kwiat smierci... :(

Łezka
15.06.2009, 20:22
Keramzyt rzekomo na początku tak, ale gdy będziesz nawoził go rybami będzie miał więcej kwiatów :D (marzy o ogrodzie pełnym Kwiatów śmierxci)

Keramzyt
15.06.2009, 20:27
Wypas. Po prostu WYPAS :D Miałem ciekawą sytuację moim simem, gdyż dwa razy do katakumb wlazł. Za pierwszym razem coś zdobył, a za drugim coś go wypłoszyło. Miał dwa nastrójniki, dobry i zły, związane z tym miejscem :D

_Eveline_
15.06.2009, 22:00
Zwiędnął mi ten kwiat śmierci na cmentarzu. I co teraz? Pomoże ktoś? ;P

Keramzyt
15.06.2009, 22:24
On więdnie po zebraniu. A więc musiał go zebrać Twój Sim...

okruszek
15.06.2009, 23:50
cmentarz jest zarąbisty :D:D
Mozna tu nawet spozywac kolacje na trawie


http://img190.imageshack.us/img190/5141/ts3s.jpg (http://img190.imageshack.us/i/ts3s.jpg/)
http://img190.imageshack.us/img190/8669/28460234.jpg (http://img190.imageshack.us/i/28460234.jpg/)

Levkoni
16.06.2009, 09:53
Ale duchów hahah u mnie wychodzą najwyżej 2-3 naraz :D

Savona
25.06.2009, 00:35
Mi zginęła simka, kiedy naprawiała TV. Moja główna simka płakała, a potem jakiś ośrodek naukowy zadzwonił do niej i powiedział, że za 500 $ może mi ożywić simkę. Oczywiście się zgodziłam. I teraz zamiast mojej normalnej simki, która umarła, mam żółtego ducha z iskierkami :) Nie żałuję, fajnie tak jest :P

Orzechowo
25.06.2009, 14:32
A ja dwa razy byłam na cmentarzu i więcej nie zamierzam iść. po pierwsze: strasznie. Po drugie: simką całą noc czekałam, i niiic, ANI JEDNEGO ducha nie ma. A w ogóle to sama się boję tego miejsca...brr.

Emallie
02.07.2009, 11:58
Ja kwiat śmierci znalazłam koło cmentarza (leżały nasiona) i mam teraz z 5 xDxD A moja simka umarła bo prąd ją kopną ;p a żę miała kwiat śmierci w "plecaczku" to dała Mrocznemu Kosiarzowi A on na to " jakaś ty słodka kupiłem sobie nowy wazon będzie idealnie pasował" czy coś takiego. Komuś też się to zdarzyło ??:);):);)

xXAkapitkaXx
09.07.2009, 19:28
Mój sim znalazł w katatakumbach : złoto , ''Prawa Lamy'' , Agat i Szwarc.

Kilerro
10.07.2009, 10:24
Ja w katakumbach znalazłem dwa grille, "Morderstwo w Miłowie", nasionko drzewa pieniężnego i krzesło ogrodowe :) Co do cmentarza, lubię tam przebywać, al, że jestem kleptomanem, czasem podbieram sobie coś za darmo :) Raz zdarzyła mi się komiczna sytuacja, niestety, nie zdążyłem zrobić screena, ale sytuacja wyglądała tak, że duch do mnie podszedł, nagle złąpał się za brzuch, padł na ziemię i ...zmarł! Na dodatek przyszedł po niego Mroczny Kosiarz, a kolor ducha zmienił się na fioletowy, czyli zmarł z głodu ;p
Wyglądało to komicznie - duch umiera ;p Wam się coś takiego zdarzyło?

Starly
10.07.2009, 16:26
Ja już chyba siódmy raz idę na cmentarz, a ani jednego ducha nie ma ;/ Masakra. Jest bardzo mroczny. Podoba mi się. Mi już dwa razy sim znalazł "Morderstwo w Miłowie" i raz tego krsnala.

Kuban
10.07.2009, 17:26
przyyjdz z kilka min po połnocy jeżeli nei uśmierciłeś jeszcze nikgogo to powinny być 3 duchy w tym jeden duch dziecka które utoneło

spiinka
19.07.2009, 15:45
Mi w katakumbach udało się znaleźć Prawa Lam, Różowy Diament i kilka nasion

Orzechowo
20.07.2009, 16:33
Emici@, tez tak miałam. Simka dała kwiat, kiedy myslałam ze to koniec :) kosiarz powiedział "och agata jakie to romantyczne z twojej strony" i zniknął ^^

agnieszka130187
20.07.2009, 20:36
A co trzeba robić, żeby Sima prąd kopnął ?

Wampirencja
20.07.2009, 21:23
zapewne reperować telewizor z niskim poziome techniki. A najlepiej stojąc w kałuży wody ;)

agnieszka130187
20.07.2009, 21:34
Ehhh, ciekawe czy Simom z dużym poziomem techniki się też to zdarza. Swoją drogą dałam mojej simce cechę majsterkowicz, może to ją uratuje od ewentualnego przypadku.
Pamiętam jakiś wywiad z twórcami, gdzie mówili, że będzie można ustawić długość życia, ale będą też różne wypadki, które mogą skrócić ich żywot. :D

Chantelle
21.07.2009, 18:17
Uwielbiam cmentarz.Serio.Pamiętam,że jak przyjechałam to moja simka zaprzyjaźniła się od razu z 10 duchami :D.

Narcyz
21.07.2009, 23:25
zapewne reperować telewizor z niskim poziome techniki. A najlepiej stojąc w kałuży wody ;)

Moja simka miala bardzo niski poziom techniki (wogole go nie miala), nawet nie posiadala cechy "zlota raczka" za to byla w ciazy naprawiala zmywarke, stala w kaluzy i nic sie jej nie stalo :D A szkoda ze jej nawet prad nie pokopal bo w TS2 byli tak fajnie czarni xD ;D ;]

Levkoni
22.07.2009, 00:15
Moja simka miala bardzo niski poziom techniki (wogole go nie miala), nawet nie posiadala cechy "zlota raczka" za to byla w ciazy naprawiala zmywarke, stala w kaluzy i nic sie jej nie stalo :D A szkoda ze jej nawet prad nie pokopal bo w TS2 byli tak fajnie czarni xD ;D ;]

W trójce też są czarni jak kopnie. Nie bój nic :P

'Mu
22.07.2009, 07:59
W trójce też są czarni jak kopnie. Nie bój nic :P

Wyryte na nagrobku:
Po pierwszym kopnięciu wciąż miał świetny nastrój, więc spróbował szczęścia jeszcze raz..

Zmywarka pozbawiła mnie jednego sima ;(
Uważajcie. Te urządzenie jest przesiąknięte zuem!

cherrie
24.07.2009, 14:39
Hej, a jak zasadzić nasiona? Bo moja simka znalazła i chciałabym je zasadzić :)

bouffe
24.07.2009, 14:46
Twoja simka musi rozwiniętą umiejętność ogrodnictwa, aby zasadzić nasiona. Gdy to już Ci się uda, bodajże klikasz na ziarenko, żeby zasadzić i simka zasadza automatycznie (tzn. nie trzeba kupować niczego, tak jak było w The Sims 2 Cztery Pory Roku).

cherrie
24.07.2009, 18:07
już sama znalazłam, ale i tak wielkie dzięki :)

madej23
24.07.2009, 21:24
Ja raz chciałem za wszelką cene zdobyć tego gnoma (nie pamiętam jego nazwy) i zrobiłem siedmioosobową rodzine która miała go zaleś każdy z nich próbował po 3 razy. Znaleźli wszystko co się dało z wyjątkiem gnoma.Zacząłem grać kowalami i raz Bella zaprosiła mortimela na cmentarz kazałem belli wejść do katakumb i za pierwszym razem znalazła gnoma .

'Mu
24.07.2009, 23:19
Gnoma możesz kupić - TAK KUPIĆ ! - w akcesoriach ogrodniczych w trybie kupowania, lub może budowania.
Wystarczy dobrze poszukać :P

Mamełe
25.07.2009, 10:32
Gnoma możesz kupić - TAK KUPIĆ ! - w akcesoriach ogrodniczych w trybie kupowania, lub może budowania.
Wystarczy dobrze poszukać :P

To nie ten sam gnom.

Hefalump
02.08.2009, 20:33
Nie chcem się przechwalać wzrokiem ale przy wejsciu do cmentarza jest tam martwa roślina z której można zrywać kwiaty.A w katakumbach znalazłem rózowy diamient.A raz widziałem że autem kierował duch.LOL

Beep
03.08.2009, 09:50
Z której można zerwać jeden kwiat ;) Potem jest martwa.

Kurczaczek
03.08.2009, 09:53
taka ale mozna zerwac ten kwiat i zasadzic.......tyle ze trzeba miec chyba 9 albo 10 poziom ogrodnictwa :P

Nieidealna
05.08.2009, 11:26
A ja tak sobie pomyślałam,że może bym poszła na cmentarz w nocy:DNo i moich dwóch Simów (małżeństwo:D) poszło na cmentarz około północy i patrzę,a nad jakimś grobem stał duch:PTen duch zaczął do nich podchodzić,i ja się bałam,co ten duch zrobi:P.A on podszedł do nich i im... pomachał!!!:OPo prostu szok xD

brzos
05.08.2009, 12:06
A ja tak sobie pomyślałam,że może bym poszła na cmentarz w nocy:DNo i moich dwóch Simów (małżeństwo:D) poszło na cmentarz około północy i patrzę,a nad jakimś grobem stał duch:PTen duch zaczął do nich podchodzić,i ja się bałam,co ten duch zrobi:P.A on podszedł do nich i im... pomachał!!!:OPo prostu szok xD


ależ to emocjonujące!
kurczaczek, spróbuję ;d
może ktoś podać dokładną lokalizację tego kwiatu? xdd

Kurczaczek
05.08.2009, 12:48
jak jest wejscie od ulicy na cmentarz to tam za murem takim jest takie cos

wejscie
|- -|

i tam jest jak sie tworzy takie L z murow przy ulicy ale nie jestem pewien na 100% :P

brzos
05.08.2009, 14:26
ale to przy murze jest? ;p

Kurczaczek
05.08.2009, 14:54
Tak obszukaj każdy mur! Bo jest tak: Drzewa drzewa potem są nagrobki te takie długie leżące i obok nich ta roślinkaa

Ayla
10.08.2009, 10:58
Ktoś pytał o nagrobki zmarłych "miastowych" simów. One są na cmentarzu, w tym głównym budyneczku (katakumby, krypta). Trzeba wysłać sima na cmentarz, kliknąć na katakumby i tam jest opcja "zaopiekuj się zmarłymi" czy jakoś tak. Otwiera się małe okienko (jak przy opcji "otwórz lodówkę") i można stamtąd wyciągnąć do swojego wyposażenia (lub prosto na cmentarz) nagrobki wszystkich zmarłych w trakcie gry simów :)

Mrufka
10.08.2009, 11:15
Ktoś pytał o nagrobki zmarłych "miastowych" simów. One są na cmentarzu, w tym głównym budyneczku (katakumby, krypta). Trzeba wysłać sima na cmentarz, kliknąć na katakumby i tam jest opcja "zaopiekuj się zmarłymi" czy jakoś tak. Otwiera się małe okienko (jak przy opcji "otwórz lodówkę") i można stamtąd wyciągnąć do swojego wyposażenia (lub prosto na cmentarz) nagrobki wszystkich zmarłych w trakcie gry simów :)

Nie calkiem. Mozna to zrobic tylko ze zmarlymi, z ktorymi nasze simy byly w dobrej przyjazni.

Fatamorgana
10.08.2009, 12:07
Nie calkiem. Mozna to zrobic tylko ze zmarlymi, z ktorymi nasze simy byly w dobrej przyjazni.

Nie zgodzę się. Emely pochowała 10 Simów, których nawet nie znała na cmentarzu za pomocą funkcji "Opiekuj się zmarłymi". Poustawiała nagrobki i wyryła notkę na grobie.

Ayla
11.08.2009, 11:19
Mój sim też zwinął wszystkie nagrobki simów, którzy pomarli, a z całą pewnością nie przyjaźnił się z połową z nich, a niektórych nie znał wcale.

Może to zależy od sytuacji, albo jakiś błąd w grze, czy coś. To tak samo, jak przy zmianie aktywnej rodziny: raz znika cały ekwipunek sima a czasem wszystko zostaje na miejscu ;)

Fatamorgana
11.08.2009, 11:23
Mój sim też zwinął wszystkie nagrobki simów, którzy pomarli, a z całą pewnością nie przyjaźnił się z połową z nich, a niektórych nie znał wcale.

Może to zależy od sytuacji, albo jakiś błąd w grze, czy coś. To tak samo, jak przy zmianie aktywnej rodziny: raz znika cały ekwipunek sima a czasem wszystko zostaje na miejscu ;)

Mi zawsze wszystko w plecaku i lodówce znika. :/ Okropnie to denerwuje, jak Sim kolekcjonuje różne przedmioty.

Orzechowo
11.08.2009, 12:13
Heh a ja testingiem zabilam yumi sekomoto (czy jak jej tam) bo mnie baaardzo wkurzala. ide na silownie - ona za mna. ide do parku poczytac ksiazke - ona tez. i tak wszedzie lazila az jej dalam nauczke, haha :) spoczywaj w pokoju starucho

Fatamorgana
11.08.2009, 15:06
Heh a ja testingiem zabilam yumi sekomoto (czy jak jej tam) bo mnie baaardzo wkurzala. ide na silownie - ona za mna. ide do parku poczytac ksiazke - ona tez. i tak wszedzie lazila az jej dalam nauczke, haha :) spoczywaj w pokoju starucho

Hahaha. ;D Dobre. ^^
A mnie tam nikt nie śledzi. ;d

kamil11
11.08.2009, 16:45
Mi zawsze wszystko w plecaku i lodówce znika. :/ Okropnie to denerwuje, jak Sim kolekcjonuje różne przedmioty.

Jak to zrobiłaś?

Fatamorgana
11.08.2009, 16:48
Jak to zrobiłaś?


To znaczy co?
Przy zmianie aktywnej rodziny wszystko mi znika z plecaka i lodówki.
Normalnie. ;/

Noemi
12.08.2009, 07:44
To znaczy co?
Przy zmianie aktywnej rodziny wszystko mi znika z plecaka i lodówki.
Normalnie. ;/

Jeśli chcesz zachować różne rzeczy, ale nie wystawiać je daj je do wyposażenia rodziny. Tam nic nie znika :P

Co do cmentarzu lubię badać katakumby. Zawsze coś znajduję. Choćby ostatnio mój sim znalazł Tajemniczego Pana Gnoma :D.

kamil11
12.08.2009, 10:05
Sorki chodziło mi oto:
Heh a ja testingiem zabilam yumi sekomoto (czy jak jej tam) bo mnie baaardzo wkurzala. ide na silownie - ona za mna. ide do parku poczytac ksiazke - ona tez. i tak wszedzie lazila az jej dalam nauczke, haha :) spoczywaj w pokoju starucho

Nie widziałem takiej opcji

Fatamorgana
12.08.2009, 11:46
Jeśli chcesz zachować różne rzeczy, ale nie wystawiać je daj je do wyposażenia rodziny. Tam nic nie znika :P

Co do cmentarzu lubię badać katakumby. Zawsze coś znajduję. Choćby ostatnio mój sim znalazł Tajemniczego Pana Gnoma :D.

Na razie jednak nie zmieniam rodziny. ;)

A jeśli chodzi o katakumby to bardzo przydaje się menedżer nastrójnika. :D Raz to Emely badała katakumby przez 3 dni z rzędu. ^^

Orzechowo
12.08.2009, 11:47
bo yumi byla emerytka i wzielam wywolaj zmiane wieku i umarla ze starosci ;)

anie_1981
13.08.2009, 23:03
A zna ktoś z was sposób by się dobrać do schowka w mauzoleum? Drażni mnie to, że nie mogę wyjąć stamtąd grobów simów, którzy umarli "pod moją nieobecność". Co prawda mam własne rodziny, ale kibicuję Agnieszce Zadek, Ćwirom i Kawalerom. Chciałabym by te rody miały całe pokolenia nagrobków w ogródkach bądź na cmentarzu ale nie w mauzoleum.

agnieszka130187
14.08.2009, 15:54
Mój Sim, a ogólnie Simy, które miałam zawsze mają pecha w katakumbach. :D Znajdują coś, ale ZAWSZE wychodzą takie czarne usmolone z włosami spalonymi, jeszcze się nie zdarzyło, żeby wyszły "normalne". Po za tym nie mogę znaleźć nasiona rośliny życia. Tyle już pozbierałam nasion i sadziłam, a tu nic.... już 3 razy znalazłam kwiat śmierci...wrrrr i nie wiem jak Wam, ale mi się podoba bardziej cmentarz w Riverviev, nie jest taki straszny. :P W Riverviev zauważyłam też (obok tego miejsca gdzie można podjąć karierę przestępczą), że rośnie tam roślinka, którą można karmić. :)

brzos
14.08.2009, 18:37
bo yumi byla emerytka i wzielam wywolaj zmiane wieku i umarla ze starosci ;)


jak wzielas "wywolaj zmiane wieku"?

kamil11
14.08.2009, 18:40
Wpisujesz testingCheatsEnabled true klikasz na sime z wcisniętym Shiftem i bedzie opcja wywołaj zmianę wieku.

brzos
15.08.2009, 16:57
po polsku? ```

Orzechowo
15.08.2009, 17:14
tym razem przetlumaczyli testinga :)

brzos
15.08.2009, 19:00
oooof
thanx

magTom
23.08.2009, 14:17
A na nagrobkach tych duchów jest wyryte jaka smiercią umarły i np. jesli ze starości, to maja klepsydrę a jak porażenie prądem, to błyskawicę :)

Ja też to zauważyłem. Niedawno temu.:)

Moja Simka znalazła ten kwiat śmierci przy murze. Ale miała jeszcze za niski poziom ogrodnictwa. Za nim go poprawiła, kwiat znikł z jej wyposażenia. Roślina na cmentarzu jest martwa. Czy ta roślina rośnie również gdzie indziej? Jeśli nie to czy mogę gdzieś znaleźć kwiat śmierci do posadzenia? Np. w katakumbach? Czy jest możliwość dostania kwiatu śmierci po śmierci mojego Sima, nawet jeśli ten Sims nie miał kwiatu w wyposażeniu?:| Muszę mieć tą roślinkę:D

lithium
23.08.2009, 16:22
szukaj nasion wyjatkowych w obrebie cmentarza, ew. kolo laboratorium, ja tak znalazlam ostatnio 4 kwiaty smierci=d

magTom
25.08.2009, 16:14
Spróbuję centaurea_cyanus:)

beam.
25.08.2009, 18:54
Spacerując po cmentarzu w River znalazłam dwa naosionka, rodzaj rzadki.
A w katakumbach, jakiś kamień.
Nie znalazłam osobiście nasionka kwiatu smierci.

Natix
02.09.2009, 17:01
Ja wysłałam tam dwóch moich simów - młode małżeństwo. Oboje mieli cechę odważny. Najpierw ryli epitafia i opłakiwali zmarłych. Było koło 04:30 w sobotę. Było już jasno lecz nie tak jak w dzień. Wysłałam ich na zwiedzanie katakumb. Gdy wyszli zauważyłam że rodzinka duchów (emeryci i ich córka nastolatka ) właśnie wyszła z grobów! Moi simowie byli przyjaźnie nastawieni, więc zaprzyjaźnili się ze sobą. Ale duchy same zniknęły a simowie chcieli iść. :/

EDIT : Nasiona kwiatów śmierci, omnirośliny ( czy jakoś tam ) drzewek pieniężnych i krzaku płonących owoców znalazłam koło Laboratorium i niedaleko cierni rosnących za płotem cmentarza.

anie_1981
09.11.2009, 21:38
Ja badam cmentarz pod kątem nagrobków, tzn. jak zakombinować, żeby nagrobki Simów z "nieaktywnych rodzin" nie znikały. Obecnie wyszło mi, że jeśli stworzyłam rodzinę A, a potem gram rodziną B, która nie zna A, to nawet w takiej sytuacji nie stracę grobów rodziny A. Trochę zagmatwane, ale tak niby jest przy tym patchu 1.4. Ciągle się wpieniam, gdy nie mogę odzyskać grobów Simów, to fajne pamiątki....

lizzielovesit
15.11.2009, 19:27
Byłam 2 razy :D Raz byłam z najmłodszym Ćwirem, a drugi z moją simką dorosłą... On był za dnia, ale simka pojechała w nocy... miała czerwony nastrojnik z krukiem ;p i się bała. ale specjalnie tam pojechalam, zeby zobaczyc duchy a nie było :( a w katakumbach nic nie znalazlam... ani nic mi się nie stalo

a mieliscie kiedyś Płonący Owoc?? ja nie, właśnie szukam :) ale widziałam u sąsiadów w nocy... a co do tych nasion wyjątkowych, to mam ich miliony... dużo jest Kryształowych źródłach, a w parku centralnym to już nie wspomnę... koło teatru też można coś znaleźć...

zelkam
15.11.2009, 19:39
Moja simka ma je w ogródku, w nocy wyglądają tak:

http://img689.imageshack.us/img689/1516/screenshot136l.jpg

Searle
15.11.2009, 21:14
a mieliscie kiedyś Płonący Owoc?? ja nie, właśnie szukam :) ale widziałam u sąsiadów w nocy...

Moi simowie zamieszkali w domku przy ul. Jarzębinowej 53 i tam był krzak płonących owoców :)

Thea
16.11.2009, 19:48
Te nasiona to Ognistych Owoców. ^^ Ja je za darmo u rodziny Koffi kradne. ;d

qwiatuszek
18.11.2009, 22:40
Też lubię tą parcele ;) A moja simka w katakumbach znalazła pana groma ( czy jakoś tak ) i wystraszyły ją zombie niedźwiedzie :P

Łezka
20.11.2009, 22:10
Qwiatuszek to jest Tajemniczy Pan Gnom. Mam taki problem dotyczący cmentarza. W Sunset Valley jak każdy wie jest brzydki, zaniedbany i straszny cmentarz. Pokusiłem się na odnowienie jego przedniej części (czyt. wszystko przed Mauzoleum). Wybudowałem również "kryptę" czyli inaczej dwupoziomową piwnicę. W tej piwnicy na blatach poustawiałem urny około 7 z mojego klanu z SV. Musiałem jednak na moment wyjść w edycję miasta i po ponownym wejściu do rodziny wyświetlił mi się komunikat, że niektóre elementy zostały przeniesione do wyposażenia rodziny. Zajrzałem tam i to były wszystkie urny. Czy to jest błąd, że "wynosi" mi urny z cmentarza? czy może tam mogą być tylko nagrobki? albo jak zrobić aby zostały tam i nie przenosiło mi ich za każdym wyjściem w tryb edycji miasta?

nmin
23.11.2009, 17:08
Jeśli o mnie chodzi, to po pierwsze, gdybym miała samą podstawę dwójki, Nocne Życie i Imprezę, to padłabym z nudów przed monitorem. Po drugie, dziękujemy za oświecenie, ale ten post pasuje do tematu cmentarza jak wół do karety :rolleyes: Jest w tym dziale temat o TS2 vs. TS3.

P.S. A tak w temacie, to ja cmentarz uwielbiam, ale w życiu też i to chyba takie zboczenie... Czasem o północy specjalnie oglądam go z bliska, żeby usłyszeć tę klimatyczną muzykę :D

bartolomeo
27.12.2009, 08:24
na cmentarzu fajne jest jeziorko od pulnocy do 3-4 ;))) taka mgielka czerwona jest i rybki smierci sie lowi xD ja w katakumbach znajduje kamienie i prawo lam ;P

jekyll
27.12.2009, 10:59
A według mnie ten cmentarz powinien być na jakimś odludziu, a nie prawie w centrum o.O

Mamełe
27.12.2009, 11:31
A według mnie ten cmentarz powinien być na jakimś odludziu, a nie prawie w centrum o.O

Dalczego? w wielu miastach sa cmentarze w centrum. Chociażby u mnie w Lublinie. Miasta sie rozrastaja i to co kiedyś było odludziem (było kiedys np. inna miejscowością), staje się centrum. A przeciez nie będzie sie z tego powodu przenosic cmentarza.

bartolomeo
27.12.2009, 20:30
to sobie go przenies ;P

Medżiik
15.03.2010, 20:44
Ta muzyka z cmentarza jest massakryczna. xDD Człowiek sobie kulturalnie gra, głośniczki włączone a tu nagle sruu.! Zawału można dostać. xDD Ostatnio jak mój sim był na cmentarzu to jednej nocy spotkał Tragic Clowna i tę kobietę co zmarła wskutek porażenia prądem. Jak ją zobaczyłam to wgapiałam się w monitor kilka dobrych sekund. xDD

Levkoni
19.03.2010, 19:08
Qwiatuszek to jest Tajemniczy Pan Gnom. Mam taki problem dotyczący cmentarza. W Sunset Valley jak każdy wie jest brzydki, zaniedbany i straszny cmentarz. Pokusiłem się na odnowienie jego przedniej części (czyt. wszystko przed Mauzoleum). Wybudowałem również "kryptę" czyli inaczej dwupoziomową piwnicę. W tej piwnicy na blatach poustawiałem urny około 7 z mojego klanu z SV. Musiałem jednak na moment wyjść w edycję miasta i po ponownym wejściu do rodziny wyświetlił mi się komunikat, że niektóre elementy zostały przeniesione do wyposażenia rodziny. Zajrzałem tam i to były wszystkie urny. Czy to jest błąd, że "wynosi" mi urny z cmentarza? czy może tam mogą być tylko nagrobki? albo jak zrobić aby zostały tam i nie przenosiło mi ich za każdym wyjściem w tryb edycji miasta?

To jakieś zwykłe niedopracowanie, bo tak się dzieje, kiedy postawisz własne urny lub nagrobki na cmentarzu, a potem wejdziesz w tryb edycji parceli cmentarza, wtedy przenosi urny do rodziny, do której należą. Jedyne wyjście, to usunięcie danej rodziny, ale to raczej nie wchodzi w grę :)

Łezka
19.03.2010, 21:31
Okej, ale gdy poustawiam już urny na swoim miejscu i wejdę do rodziny to również wrócą do domu? czy zostaną na cmentarzu?

Hondirenda
11.04.2010, 17:15
Miałam tak, tylko w galerii sztuki, wszystkie obrazy wróciły do rodziny i znowu muiałam je wieszać.
Jest na to sposób: wpisanie testingcheatsenabled true i kliknięcie z shiftem na trawkę na parceli. Po wyborze opcji "kupuj na tej parceli" wszystko jest na swoim miejscu,a my możemy sobie edytować do woli :D

KarinkaXx
10.04.2011, 14:47
Hehe tego nie wiem bo nie testowałem, ale pewnie tak :D

agnieszka130187 - to jest misja z duchami. Wprowadzasz rodzinę do nowego domu i pokazuje Ci się info, że dom stoi na starym cmentarzu czy coś takiego i masz za zadanie pozbyć się duchów. :) Możesz misję podjąć lub nie. Jak podejmiesz to można zadzwonić bodajże do agencji nieruchomości, żeby się ich pozbyli czy jakoś tak, ale nie jestem pewien, bo ja czytałem tylko, jak ktoś opisywał takie zdarzenie. Ja maiłem coś podobnego, ale z meteorytem uderzającym w mój dom :P

Meteoryt? Kurczę, a mi się jeszcze nigdy żaden ''kamyczek'' na głowę nie spadł :P Nawet na cmentarzu nie widzialam, by coś takiego sie zdarzyło.
Ale tak jak, niektórzy miałam taką sytuację, że po wprowadzeniu rodzinki miałam nawiedzoną parcelę. ;)

Continue.
10.04.2011, 15:56
Ja w katakumbach znalazłam ,,Morderstwo z Miłowie''. Kiedyś, gdy moja Simka była w mauzoleum to nie mogła wyleźć i umarła... Zmarła na cmentarzu. :O