PDA

Zobacz pełną wersję : wszystko co mozna znaleźć, doskonalić, kolekcjonować


Agnieszka86
19.06.2009, 12:37
Wypiszmy wszystko aby innym było łatwiej szukać np. kamieni czy jakie są rodzaje roślin

Moje klejnoty to:
- rubin
- Róbin żółty
- szafir niebieski
- diament
- diament różowy
- klejnot przewspaniały
- kwarc dymny ( czy jakoś tak)
- Tanzanit
- Szmaragd
- kamień tęczowy
- niebieski topaz

Osobiście nie moge znaleść różowego diamentu:(
KAMIEŃ TĘCZOWY znajdziecie w katakumbach

Czekam na wasze zdobycze:D

Levkoni
19.06.2009, 13:25
To co można posadzić,a co ja znam:

jabłka
pomidor
sałata
pnącze winne - winogrona
cebula
ziemniak
papryka
czosnek
arbuz
limonka
ser (seroroślina)
jajka (bakłażan)
ognisty owoc
owoc życia
kwiat śmierci
omniroślina (wyrasta na niej to, czym ją karmimy)
drzewko pieniężne

To chyba wszystko :)

Chryzantem Złocisty
19.06.2009, 14:00
NIEPRAWDA że kamień w katakumbach!
Moja simka chodziła na spacery tylko tak o(była szalona,więc wychodziło jej to na zdrowie),i co?Na ziemi w całym Riverview znalazła wszystkie kamienie,bez szczególnych poszukiwań czy bieganin.
Znalazła również wszystkie metale.

Agnieszka86
19.06.2009, 14:08
ok może i twoja simka znalazła ale jeżeli chodzi o ten kamień to czytając w innych tematach też ludziska mowia o katakumbach. Ja osobiście znalazłam w katakumbach 4 takie kamianie, i zaznaczam tylko takie. Na powietrzu ani jednego. Wiec jeżeli moje doświadczenia maja pomagać komuś to napisalam o tym. Nie mowiłam ze tylko i wyłacznie w katakumbach:D np. skały też wygrzebała moja simka z kosza somsiadów:D:D będąc dziennikarzem szukałam pikantnych szczegółów życia innych simow

Napisałeś tak jak by go w ogole nie można było znaleść w katakumbach! teraz ja mowie Nieprawda, własnie że można!!

Chryzantem Złocisty
19.06.2009, 14:09
Ja go trzema simkami znalazłam na powietrzu.Najczęściej na plaży w Sunset Valley,a w Riverview w swoich sprawdzonych miejscach.
I jakoś nigdy mi do głowy nie przyszło,że szukać kamieni w katakumbach :|
No ale jeśli je tam można znaleźć...

Agnieszka86
19.06.2009, 14:14
a jeżeli chodzi o różowy diament to pamietasz może miejsca w Riverview??

Chryzantem Złocisty
19.06.2009, 14:29
Poszukaj tam,gdzie są duże kamienie.Albo w skupowiskach kamieni.
Jest jedno miejsce,gdzie się wydobywa rudy.Tam jest ich mnóstwo.
Nie zdradzę Ci konkretnych miejsc,musisz sama je odnaleźć :P

Elektra
19.06.2009, 14:55
Ja znalazłam tylko Jabłko,Winorośl , Meteory i jakies tajemnicze nasionka :???
Opłaca się sciągać riverwiev?

adex92
19.06.2009, 15:14
Jeżeli wykona się okazję można jeszcze posadzić stekorośliny ze steków i burgerorośliny z kotletów :P

Wiecie gdzie znaleźć ostatni z metali : palad, srebro, żelazo, złoto. Przeszukałam całą okolice Sunset i nic :( nie wiem gdzie to może byc.

Chryzantem Złocisty
19.06.2009, 15:44
ostatni metal to pluton.
niestety nie wiem gdzie go można znaleźć,musisz szukać w miejscach gdzie znalazłaś inne,może się pojawi :P

mabda
19.06.2009, 18:56
a gdzie mozna znalezc omnirosline w sunset? tylko jej ni brakuje do kolekcji :(

Keramzyt
19.06.2009, 19:02
mabda, omniroślina jest w budynku laboratorium korporacji Landgraaba, obok kilku jabłoni i winorośli. ale chyba nikt nie wiem, jak ją zdobyć... :(

Mamełe
19.06.2009, 19:10
U mnie pluton sim znalazł w katakumbach.

Agnieszka86
19.06.2009, 19:11
Omniroślina- nie można jej tak normalnie zasadzić, żeczywiście rośnie obok laboratorium a dokładnie za nim, obok stawu w którym można złowić miedzy innymi roborybe. OMNIROŚLINA jest dostępna PO WYKONANIU WYZWAŃ OD LUDZI Z GASTRONOMII:d:d . nIE JESTEM PEWNA CO DO WYMAGAŃ (POZIOM 10 OGRODNICTWA) ale u nie ta wiadomość pojawiła sie dość późno wiec to możliwe ze trzeba mieć 10 poziom.

Najpierw wykonujesz zadanie na wychodowanie świetnych roślin i masz możliwosc zasiania serorośliny i stekorośliny, potem kolejne wyzwanie gdzie jest mozliwosc wychodowania burgerorośliny i bakłażania (jajka). Jeżeli to zzzrobisz ostatnie wyzwanie jezeli chodzi o rośliny bedzie własnie wychodowanie doskonałych warzyw i dzieki ukonczeniu zadania dostajemy mozliwosc zamawiania omnirośliny pocztą:D klikajac na skrzynke

DO ELEKTRA

opłaca się jeżeli znudzi Ci się juz standardowe miasto. Zawsze możesz skopiować swoją ulubioną rodzine i przenieść ją do innego miasta. Musisz liczyc sie jednak z tym że stracisz wszystkie kontakty i rodzine w drzewie genealogicznym. Ja wole Riverview:D

Ellie
20.06.2009, 10:10
Ja znalazłam tylko Jabłko,Winorośl , Meteory i jakies tajemnicze nasionka :???
Opłaca się sciągać riverwiev?

to zalezy jakich masz simow
jak lubisz tych ogrodnikow wielbiacych przyrode to tak, a jak nie to niezbyt
ja osobiscie wole sunset valley (tak to sie zwie?)
centrum jest lepsze, jakies takie... wieksze Oo

a tak nawiasem mowiac to czy w sunset valley tez jest ta pijalnia sokow? Oo

Agnieszka86
20.06.2009, 10:30
Wszystko co chcesz mozesz skopiować do biblioteczki np pijalnie soków a potem wejsc do miasta i wykasowac jakas parcele i wstawic tą zapisaną pijalnię soków wyskokowych:D

Ilona-Milka-simka
20.06.2009, 22:06
Co tu więcej mówiuć w tym temacie dawajcie różne rodzaje roślin, kamieni i owadów jakie znacie. O to co ja znalazłam:
rośliny: pomidor, jabłko, sałata, pnącze winne, limonka, arbuz, cebula, czosnek, papryka, rzadkie nieznane nasiono, specjalne, wyjątkowe, kwiat śmierci(albo krzak nie pamiętam), omniroślina, krzak ognistych owoców
kamienie: tęczowy, rubin, kwarc dymny (chyba), jakiś zielony, niebieski, złoto, srebro, miedź
owady: (będe kolorami podawać bo nazw nie pamiętam) czerwony, biały zebra, fiolet, błękit, niebieski, pomarańcz, biały
dawajcie jak jakieś znajdziecie

PS. gdzie mogę znaleźć krzak ognistych owoców w Riverview?

dżin.
20.06.2009, 22:20
Jest już coś podobnego ; p
http://www.forum.thesims.pl/showthread.php?t=51125

@eamane: Tematy połączono.

Agnieszka86
21.06.2009, 17:09
Krzak ognistych owoców w Riverview. Postaraj sie moze posadzic te nasiona zadkie czy wyjątkowe bo nie wiem, ale chyba nie rosna tak o.

Levkoni
21.06.2009, 17:13
Ostatnio posadziłem nasionko, które znalazłem. Nie pamiętam tylko, jak się nazywało, ale to nie było "rzadkie" ani "wyjątkowe" wiem tylko, że wyrósł mi z tego kwiat śmierci :)

adex92
21.06.2009, 17:27
może specjalne? najlepiej zbierac co sie da :D

Beep
21.06.2009, 19:50
Właśnie, które są cenniejsze (rzadsze, typu kwiat życia lub śmierci) - specjalne czy wyjątkowe?

ogonowa
21.06.2009, 20:24
Ja ostatnio zbieram same specjalne i to z nich wyrastają te różne fajne rzeczy.. wyjątkowe to zawsze warzywa i owoce [są wyjątkowe] a specjalne, to te niespotykane.

Levkoni
21.06.2009, 20:50
może specjalne? najlepiej zbierac co sie da :D

Tak, właśnie to było specjalne :D

Beep te specjalne są cenniejsze bo to będą właśnie np. kwiaty śmierci, roślina pieniężna itp :)

Agnes2704
21.06.2009, 21:51
Wszystkie rodzaje chrząszczy jakie napotkałam:

- Karaluch
- Biedronka
- Chrząszcz japoński
- Toniak żeberkowy
- Jelonek rogacz
- Jasnożuk
- Rohatyniec nosorożec
- Chrząszcz cętkowany
- Trylobit
- Żuk tęczowy

i Motyle:

- Monarch
- Ćma
- Rusałka admirał
- Modraszek
- Hawajka pąsowa
- Srebrny plamisty motylek
- Motyl purpurowy
- Motyl zebra
- Paź
- Motyl tęczowy

I jak inni już wcześniej napisali rodzaje Metali:
Żelazo, Srebro, Złoto, Palad, Pluton

oraz Kamienie:
Żółty szafir, Rubin, Niebieski topaz, Szmaragd, Kwarc dymny, Diament, Tanzanit, Klejnot przewspaniały, Różowy diament, Kamień tęczowy

Agnieszka86
21.06.2009, 23:52
a ja już uzbierałam 456 samych kamieni szlachetnych i nadal nie mam różowego diamentu. chyba jakiś bug tylko co z tym zrobić, tak lubie moją simke

Mamełe
22.06.2009, 08:55
a ja już uzbierałam 456 samych kamieni szlachetnych i nadal nie mam różowego diamentu. chyba jakiś bug tylko co z tym zrobić, tak lubie moją simke

Nie wiem czy bug, mój sim znalazł, chociaż faktyccznie długo szukał :)

Agnieszka86
22.06.2009, 10:12
Kamień teczowy znalazłam 3 razy juz poza katakumbami ale juz mam dosyć szukania, ta liczba sie nie zmienia ciagle. metali mam 100% a meteorów 179% hehe i też nie idzie dalej. tak sie zastanawiam bo ta simka gralam miescie i tam miala ona 100% kamieni a jak ja przeprowadziłam do Riverwiev to własnie zmieniła sie liczba.

W Riverwiev jest ich po prostu wiecej.

raspberry
22.06.2009, 13:30
a ja już uzbierałam 456 samych kamieni szlachetnych i nadal nie mam różowego diamentu. chyba jakiś bug tylko co z tym zrobić, tak lubie moją simke


Różowy diamient jest w katakumbach :) najlepiej uzywaj menadzera nastrojnika i wchodz tam bez przerwy

a wie ktos gdzie mozna znalezc żuka tęczowego?

Beep
22.06.2009, 13:55
A propos różowego diamentu - moja simka właśnie znalazła go w śmietniku :----)

cholbi
22.06.2009, 16:13
Mój sim znalazł różowy diament w katakumbach, wyglądało to mniej-więcej tak: Wchodzi do katakumb, mija 20 sekund, mam tekst: coś tam, coś tam, Craig znalazł różowy diament. I tyle.

Agnieszka86
22.06.2009, 19:29
napiszcie jaka macie liczbe znalezionych kamieni i meteorytów co?? bo ja nadal sie mecze heheh. jak macie 100% to ile musieliscie szukac

lay
22.06.2009, 19:44
napiszcie jaka macie liczbe znalezionych kamieni i meteorytów co?? bo ja nadal sie mecze heheh. jak macie 100% to ile musieliscie szukac
Liczba metali - 13 (100%),
Liczba kamieni - 13 (60%).

Na innym simie:
Liczba metali - 16 (60%)
Liczba kamieni - 8 (100%).

Nie szukałam długo.

Meteorytów mam mało, bo 1-2 na głowę.

Agnieszka86
24.06.2009, 00:00
626 znalezione kamienie i wreszcie ukończyłam... znalazłam diament różowy. Powiem wam ze jeżeli tak bedzie zawsze to masakra bo naprawde chyba z 2 dni bawiłam sie tylko i wyłacznie w szukanie ( musiała moja simka zrezygnować z pracy)

Agnieszka86
25.06.2009, 11:12
Mam fajna sztuczke dla tych co nie lubia gotować i karmia swoich simow warzywkami wychodowanymi w ogrodzie.

Zabieramy sima na nowa parcele ( najlepiej pustą ) sadzimy tam warzywa ktore mamy w swoim schowku lub kupione i zapisujemy. Wracamy do swojego domu a na tej parceli kwitną krzaczki na okrągło. Nie trzeba pielegnować ogrodu, podlewać go. Rośliny nie więdnom a my mamy ciągły dostęp do jedzenia i nasze umiejetności rosną podczas samego zbierania.
Ja zasadziłam 20 krzewów doskonałych arbuza i ciągle sa owoce doskonałe a nawet nie wyswietla mi sie obcja pielegnuj tylko zbieraj

unnami
25.06.2009, 15:25
Ja mam problem z roślinami. Jak wywołać tą okazję żeby móc zasadzić burgeroroślinę i te inne z sera i jajka? raz mi sie udało ale nie pamiętam jak (innym simem), a teraz takim simem chce mieć wsio na 10 i powoli mi sie udaje, ale mam 10 ogrodnictwa i nie wiem co dalej, posadziłem prawie wszystko prócz owocu życia i właśnie jajka, sera i burgerorośliny :(

gotowanie i wędkarstwo też mam na 10 :D

Agnieszka86
25.06.2009, 16:15
Unnami, żadnego wyzwania nie jesteś w stanie wywołać one sa wygenerowane losowo. Jednak jeżeli masz juz 10 stopień ogrodnictwa to jesteś na dobrej drodze. Ułatwić sobie możesz to wyzwanie zmieniając cechy twojego sima... w nagrodach jest opcja kryzys wieku średniego. Zaznacz cechce zwiazaną z ogrdnictwem i szcześciarza. To chyba sie nazywa wytrawny ogrodnich czy cos takiego. Pamietaj że jak bedziesz zmieniać te cechy charakteru to o wiele szybciej twoj sim sie uczy. Biorąc mu cechce charyzmatyczny szybciej uczysz sie charyzmy, geniusz to logika, wirtuoz muzyka, też jest cecha z gotowaniem i stortem. W zasadzie są wszystkie cechy do wybrania ułatwiające nauke.

Wracając do twojego pytania, zmieńceche a napewno z odrobiną cierpliwości sie to pojawi. Do geniuszem mi ciagle przychodziły zaproszenia na partyjke szachów. Ale nie mowie ze nie bedąc tym doskonałym ogrodnikiem i szczesciazem nie bedzie mozliwa taka obcja. bedzie ale zadziej. Trzymam kciuki za twojego sima, a teraz zastosuj moja rade i zajmij sie np. grą na gitarze

Beep
25.06.2009, 18:22
Ja mając 9 poziom ogrodnictwa dostałam okazję dotyczącą serorośliny i bakłażana. Było tam również napisane coś w stylu "czekaj na nową okazję, kiedy będziesz miał 9 poziom ogrodnictwa". Tyle, że ten 9 już w tym momencie miałam, aktualnie mam 10 i nie dostałam żadnych innych okazji. Jak myślicie, pojawi się kiedyś, mam po prostu czekać?

Czego dotyczy następna okazja? To było coś ze stekami, prawda? A kolejna po tej to już Omniroślina, tak?

qwerty12345
25.06.2009, 18:24
nastepna okazja dotyczy przygotowania 10 swietnych serow

qwerty12345
25.06.2009, 18:30
dotyczy uprawy swietnych serow(iczba 10)

unnami
25.06.2009, 18:32
Agnieszka86: Ja mam te wszystkie cechy właśnie z nauką - ogrodnik, wędkarz, złota rączka, sprawny fizycznie i geniusz :D ale nie wiedziałem, że Szczęściarz też temu może pomoc, dobra rada :P Zmienie sobie TestingCHeatsEnabled xD

Agnieszka86
25.06.2009, 18:41
ja juz mam mozliwosc zamawiania ze skrzynki omnirosliny a i tak czasem mi przychodzi. Poprostu nie skupiaj sie na jednym tylko np. pogoń sima do biegania i niech zdobedzie nast wyzwanie czyli przebiegniete 500km. jak sie tym zajmiesz to napewno bezie opcja z ogrodnictwem zobaczysz


osobiście juz zostały mi tylko meteoryty (179%) i 10 koncertów do zagrania a pozostałe juz wykonałam. Moja simka juz troche przeżyła hehe

co do wyzwań to seroroślina i bakłażan, potem stekoroślina i burgeroroślina a na końcu oczekiwana omniroślina. Zywi sie nprawde różnościami, parówkami, ryby każdego rodzaju, książki hehehe. Chodowla ksiązek ogrodowych jest fascynująca hehehehe zartuje.

qwerty12345
25.06.2009, 18:49
agnieszka grasz na kody?

Agnieszka86
26.06.2009, 14:00
Qwerty12345 nie gram na kody, to moim zdaniem jest bez sensu. cała zabawa tkwi w doskonaleniu sima, dla mnie użycie kody było by końcem gry. Poprostu lubie to własnie robić grając w simsy

Sorki za błąd

unnami
26.06.2009, 15:49
użycie ! :-|

qwerty12345
26.06.2009, 18:38
agnieszka 86 czyli w majsterkowaniu/wedkarstwie i reszcie masz wszystko na 10 poziomie i te dodatkowe zadania porobione?
jak tak to szacun
mozesz mi tylko powiedziec gdzie znalazlas pluton(5 metal)? bo nie moge znalezc
wkurza mnie tez ze w majsterkowaniu trzeba naprawic 10 urzadzen i trzeba specjalnie je psuc zeby za chwile naprawic :P
ja tez nie gram na kody(duzo ludzi narzeka na brak pieniedzy to ja proponuje karire sportowa, na 10 poziomie mam 4 dni normalne 750/1h i 2 mecze- wygrany mecz - 8000) ja ma tyle pieniedzy,bez kodow, ze wykupuje ksiegarnie i restauracje w miescie

Agnieszka86
27.06.2009, 11:02
Gram od początku jednym simem, jak była małam opiekowała sie nią babcia. (dorosły sim który był potrzebny na parceli ale jak tylko dorosła odrazu ja wyprowadziłam aby skupić sie tylko na 1 simie) Na początku owszem było ciężko bo mało kaski ale i dzieki temu tanie przedmioty szybko sie psuły a ja mogłam je naprawiać. Pierwsze nagrody za punkty życiowe to stalowy pecherz, czyścioszek i żadko głodny. Ułatwia zycie. dzie stalowemu pecherzowi nie urzywam w ogole toalety. Doskonaląc kreatywność zarabiałam na obrazach a za kamienie i minerały naprawde są fajne pieniązki. Ja 1 kariere miałam jako gwiazda roka wiec nie pracowałamw ogole tylko dawałam wieczorem koncert i kaska była a i cały dzień dla mnie. Cieżko było z gotowaniem bo jadła moja simka tylko warzywa i owoce wiec potem musiałam nadrobić te 75 potraw do ugotowania.

Co do pieniędzy to naprawde nie jest tak źle, ja się dorobiłam dużego domu i sporej kaski na koncie, ale zaznaczam moja simka jest juz pra babcią:D ale też ciągle młodym dorosłym dzięki ambrozji.

Co do metali to je udało mi sie skompletować na samym początku. Moge tylko doradzić żeby szukać przy skupiskach kamieni, ale poszukam dla Ciebie i napisze jeszcze. Postaram sie mapke wkleić. Ale poprostu musisz szukać bo tak jak różowy diament to nie ma go ciągle w jednym. trzeba szukać po całej mapie. Powiedz mi jeszcze w jakim miescie grasz.

Paka
27.06.2009, 11:37
A ognisty owoc to można tak poprostu sobie na ziemi znaleść ,czy właśnie jakieś wyzwania są potrzebne??

qwerty12345
27.06.2009, 12:06
ognisty owoc to przez nasiono specjalne(trzeba je posadzic) mozna je znalezc w katakumbach i normalnie w parkach..
ja gram w tym 1 miescie sunset volley(:P) czy jakos tak
dla mnie najglupsze zadani to od charyzmy

Agnieszka86
27.06.2009, 12:08
ognisty owoc to roślina nie rosnąca w zwykłych ogródkach i nie można jej też kupić w sklepie. Jednak nie jest potrzebne żadne wyzwanie aby go znaleść. Jedyny sposób to zasadzenie nasion nieznanych które znajdziesz bardzo dużo na całej mapie. Zasać pare, poczekaj aż urosną aby sie dowiedzieć co to za roślina i może trafisz na ten owoc. Jeżeli nie to poprostu w trybie bydowy usuń te rośliny i zasadz kolejne. Ale z metodą prób i błedów może trafić Ci się inny ciekawy okaz np drzewo pieniężne lub kwiat śmierci. na marginesie z takich drzewek można wyciągnąć całkiem niezła kase.
Pozdrawiam i życze powodzenia

bling91
29.06.2009, 23:47
Na forum było wspomniane o tym, że ktoś kupił swojemu simowi pomocnik kolekcjonera, gdzie mogę to znaleźć?

Beep
29.06.2009, 23:55
Jest to nagroda, którą możesz wykupić za zebrane punkty szczęścia życiowego (? nie jestem pewna czy to dokładnie tak się nazywa). Kosztuje bodajże 40 000 punktów.

Kurczaczek
30.06.2009, 12:04
ostatni metal to pluton.
niestety nie wiem gdzie go można znaleźć,musisz szukać w miejscach gdzie znalazłaś inne,może się pojawi :P

ja pluton znajduje ciagle na cmentarzu w SV ;] tam jest ich pelno

Hondirenda
30.06.2009, 13:59
A wiecie gdzie w Sunset można znaleźć nasionka? Ja dotąd zasadziłam tylko kapustę i pomidorka :P.

Agnieszka86
30.06.2009, 16:27
Hondirenda szukaj, w centrum w parku ok jest pare ale włąsnie to moga być te standardowe, idz na plaże, tylko całą przeszukaj to i znajdziesz kupe kamieni i owadów

qwerty12345
30.06.2009, 16:39
a ja ciagle szukam tego plutonu i znalezc nie moge (mam pomocnik kolekcjonera) zbieram wsyztskie jakie on mi pokazuje i dalej nie ma tego plutonu
nasiona mozna znalezc w katakumbach(ja mam juz 5 krzakow smierci i po 2 pieniezne i plonacych
wiecie ze po jakims czasie pod drzewkiem pienieznym mozna znalezc nasionko drzewa pienieznego

Agnieszka86
01.07.2009, 09:58
też mam nowinke, zmieniłam sima, juz mialam dosyć szukania tych skał i ku mojemu zdziwieniu simka zebrała meteoryty bardzo szybko, metala jak zwykle jako pierwsze miały 100% a potem meteoryty. Czyli ewidentnie był to bug

Co do plutonu to jak juz wczesniej pisalam na mapie mozna zapamietać gdzie wystepują jakie rodzaje kamyków np. w riverwiev na lewo od miasta wiecej można znaleść meteorytów a tylko przy kamieniach obok rzeki są kamyki szlach i metale. Ale ich rodzaj sie zmienia, nie ma tak że ciągle w tym samym miejscu masz diament a obok niego srebro. to sie zmienia losowo. Palad żeczywiście znajduje dosyć czesto badając katakumby

Ilona
02.07.2009, 09:27
a ja mam pytanie,do czego służy kwiat śmierci i jak sprzedać kamienie,bo mam plecak zawalony i nie mogę się już w nim połapać? kamienie mam już oszlifowane,dzisiaj zobaczę jak wygląda szlif w kształcie kuli kryształowej,no i jestem zła na twórców gry,ze nie dali żadnych polek albo regałów,gdzie można by było pookładać zdobycze

Agnieszka86
02.07.2009, 09:54
Ilona, ja moje zdobycze trzymam np. na kominku, mozesz wybrać na poduszke i ślicznie sie prezentują. Regały i półki są ale bezuzyteczne hehe. kwiat śmierci jest dla Kosiarza jak przyjdzie po twojego sima ale jeszcze go nie uzywałam. Plecak zawalony możesz łatwo i szybko oczyścić przeciągając w lewo o pare centymetrów na ten kwadracik gdzie pokazuje sie cena i sprzedać. jak masz wiecej niż jeden kamień tak samo oszlifowany to w lewym górnym rogu jego ikonki masz taka jakby łathe (hehe nie wiem jak mam Ci to wytłumaczyć) klikająć na nia i przeciągając z tego miejsca usuniesz wszystkie np 4 kamienie a nie pojedyńczo. Ta łatka przydaje sie jak masz np. owoce i chcesz zasadzić jakiś najleprzy np. jabłko. Masz ich 20 i nie wiesz jakiej jakosci zasadzasz wiec klikasza na ta łatke i wysuwa sie cała zawartość czyli szczegółowe zestawienie jabłuszek i i wtedy wybierasz.

Ilona
02.07.2009, 10:48
dzięki za rade,a mam jeszcze pytanie,bo gdzieś napisałaś,ze masz osobna parcele z ogródkiem,bo w moim tez już się nic nie mieści,to masz ja jako parcele publiczna czy mieszkalna?

Beep
02.07.2009, 10:49
A propos kwiatu śmierci - moja simka znalazła go w śmietniku.

Agnieszka86
02.07.2009, 17:31
ilona ja mam ja jako mieszkalna, pusty plac, sadzisz na maxa nawet te nieznane nasionka i wtedy zapisujesz wyprowadzasz sima wprowadzasz tam gdzie mieszkał a roslinki dojrzeją i potem juz nie zwiedną:D

Ilona
02.07.2009, 17:42
ok. dzięki,spróbuje zaraz,gdyż uwielbiam w 3 uprawiać ogródek

qwerty12345
03.07.2009, 19:04
mam taka sytuacje:
robie u siebie staw i nie mam w nim ryb, lowie ryby na innych parcelach i wpuszczam je do swojego, i do tej pory jest git
jak mam zrobic zeby ryby w moim stawie skakaly(gdy klikam na ten staw to pisze ze jest to dobre lowisko ale lepiej ci pojdzie jak poszukasz stawow gdzie ryby skacza)
czy sa jakies rosliny(np. lilie wodne) aby na takim stawie zasadzic?

ultraviolence
04.07.2009, 00:01
mam taka sytuacje:
robie u siebie staw i nie mam w nim ryb, lowie ryby na innych parcelach i wpuszczam je do swojego, i do tej pory jest git
jak mam zrobic zeby ryby w moim stawie skakaly(gdy klikam na ten staw to pisze ze jest to dobre lowisko ale lepiej ci pojdzie jak poszukasz stawow gdzie ryby skacza)
czy sa jakies rosliny(np. lilie wodne) aby na takim stawie zasadzic?
Z tego co pamiętam, to jakieś lilie powinny tam być... Dobrze przeszukaj kategorię z kwiatami. A co do tych ryb - może ten Twój staw jest zbyt płytki?

qwerty12345
04.07.2009, 18:32
a jak poglebie staw to ryby nie znikna?

qwerty12345
04.07.2009, 21:21
ok znalazlem lilje ale dalej mi ryby nie skacza

mam kolejne pytanie:
mam 90% chrzaszczy i szukam ciagle i patrzylem na ta liste ktora ktos napisal ze wsyztskimi chrzaszczami i wyszlo ze nie mam tylko zuka teczowego, wiecie gdie go mozna znalezc w SV? w jakim miejscu?
po okolo 20-30 razy (tyle samo dni) chodzenia do katakumb udalo mi sie znalezc pluton i mam w koncu wsyztskie kamienie, pozdro

Ilona
05.07.2009, 13:19
ok znalazlem lilje ale dalej mi ryby nie skacza




używaj opcji edytuj,a co do ryb,to musisz mieć 10 z danego gatunku,aby była opcja "wrzuć rybę do stawu",polecam ten hak-trzeba się zalogować,aby pobrać

http://www.sims2workshop.com/viewtopic.php?t=3073 mając już 1 rybę można ja wrzucić do stawu

qwerty12345
05.07.2009, 16:29
ilona wiem ze trzeba miec 10 ryb
ale czytaj uwaznie bo nie o to sie pytam
moje pytanie dotyczylo jak mam zrobic zeby ryby skakaly (bo w moim stawie ryby nie skacza --> "to jest dobre miejsce na lowiebnie ryb ale powiedzie ci sie lepiej jesli poszukasz stawow gdzie ryby skacza")

Mamełe
05.07.2009, 19:45
unikalne ulepszenia

http://img32.imageshack.us/img32/4926/ulepszenia.jpg

qwerty12345
06.07.2009, 14:54
co do tych ulepszen to zeby zrobic je wkominku/zmywarce/drzwiach/telewizorze to trzeba je kupic najtansze(czytaj gorsze)
a ja mam taki problem
nie moge znalezc ostatniego chrzaszcza - żuka tęczowego, moglby ktos powiedziec gdzie go znalazl (miasto SV) a najlepiej to dac screena z tym zukiem (jak on wogle wyglada) pozdro.

Kilerro
07.07.2009, 17:46
Ja mam pytanko, gdzie można znaleźć rybę śmierci w SV? Ja wzamian mogę pomóc przy szukaniu innych ryb, wystarczy do mnie napisać na Gadu-Gadu - 6610101. Pozdrawiam.

Kilerro
07.07.2009, 19:21
Witajcie! :)
Mam pytanie, gdzie mogę złowić rybę śmierci? W zamian za pomoc mogę pomóc przy szukaniu innych ryb, wystarczy napisać na Gadu-Gadu - 6610101.
Pozdrawiam.

unnami
08.07.2009, 01:41
nie fajnie, czyli zeby wszystkie unikalne ulepszenia zrobić muszę kupić teleporter i replikator żywności, a to już nie takie łatwe :x wrr

raspberry
08.07.2009, 11:15
Witajcie! :)
Mam pytanie, gdzie mogę złowić rybę śmierci? W zamian za pomoc mogę pomóc przy szukaniu innych ryb, wystarczy napisać na Gadu-Gadu - 6610101.
Pozdrawiam.

na cmentarzu o polnocy

Zombie Love
08.07.2009, 18:46
Ja mam problem z roślinami. Moja simka poznala 19 rodzajów roślin co stanowi 95% wszystkich. Moje pytanie jest takie czy ktoś odkrył wszystkie 20?

Odkryte rośliny:
1.Arbuz
2.Bakłażan
3.Burgeroślina
4.Cebula
5.Czosnek
6.Dzrzewo limonkowe
7.Drzewo pieniężne
8.Jabłoń
9.Krzak kw. śmierci
10.Krzak płonących owoców
11.Omniroślina
12.Papryka
13.Pnącze winne
14.Pomidor
15.Sałata
16.Seroroślina
17.Stekoroślina
18.Ziemniak
19.Życiodajna roślina

A może ktoś mi wskaże czego mi brakuje?

Beep
08.07.2009, 18:58
http://sims.wikia.com/wiki/Gardening_(The_Sims_3) Wg tej strony masz wszystkie, również ja nie przypominam sobie, o istnieniu czegoś jeszcze.

Kuban
08.07.2009, 19:10
Mam pytanko ma dużo motyli monarha fioletowego niebieskiego fioletowego białego mam pytanie gdzie można znaleść reszte??

qwerty12345
08.07.2009, 20:51
nie wiem czemu ale juz od okolo 15 tygodni simowych nie dostaje tej okazji odnosnie ominorosliny (wiem ze kody sa bez sensu ale jaki jest sposob zeby tra okazja wyszla?)
kuban kub w nagrodach pomocnik kolekcjonera (czy cos takiego) i on ci pomoze,akurat motyle to najlatwiej w tej grze znalezc
mam pytanie: jak mam ulepszyc drzwi skoro jak klikam na nie to tylko mam dwie opcje 1.zmien dzowonek i jak klikam to wychodzi chyba "zwyczajny" i nic nie moge z tym zrobic a 2.ustaw drzwi jako wejsciowe
i nie moge za nic w swiecie ich ulepszyc

unnami
08.07.2009, 21:26
qwerty12345 aby sie bawić w uleprzanie swoich przedmiotów wcale nie musiasz kupować gorszych rzeczy!! ja mam te najdroższe i ulepszenia mam dostepne i oczywiście zrobione. Co do uleprzania przedmiotów to na 10 poziomie naukowca można modyfikować przedmioty dodatkowo. Ale to zależy od szczescia (losowo wyskakują) sim z kieszeni wyjmuje dziwaczne urządzenie i np. swoja kanape modyfikuje tak ze kto na niej usiądzie albo nawet koło niej przejdzie odrazu ma dobry chumor, poprawia sie estetyka otoczenia ale i czasem experyment sie nie powiedzie i............... przedmiot znika.

Prawie przy każdym obiekcie jest "przeprowadź eksperyment na" i tak jak napisalaś może być, że poprawia humor jak ktoś z niego korzysta, poprawia jak ktoś przejdzie, jest hałaślwy, bardzo halaśliwy, wprawia w zły nastrój jak korzystasz, jak przejdziesz, może też się zapalić albo zniknąć...

Mamełe
09.07.2009, 08:43
nie wiem czemu ale juz od okolo 15 tygodni simowych nie dostaje tej okazji odnosnie ominorosliny (wiem ze kody sa bez sensu ale jaki jest sposob zeby tra okazja wyszla?)
kuban kub w nagrodach pomocnik kolekcjonera (czy cos takiego) i on ci pomoze,akurat motyle to najlatwiej w tej grze znalezc
mam pytanie: jak mam ulepszyc drzwi skoro jak klikam na nie to tylko mam dwie opcje 1.zmien dzowonek i jak klikam to wychodzi chyba "zwyczajny" i nic nie moge z tym zrobic a 2.ustaw drzwi jako wejsciowe
i nie moge za nic w swiecie ich ulepszyc

Zmień dzwonek na drzwiach wejściowych. Powinno być więcej rodzajów. To ulepszenie, to właśnie zmiana dzwonka.

qwerty12345
09.07.2009, 09:24
no ja takiego czegos nie mam

Ilona
09.07.2009, 11:51
no ja takiego czegos nie mam

trzeba mieć co najmniej 6 poziom majsterkowania

qwerty12345
09.07.2009, 14:02
mam 10 poziom majsterkowania i te 3 dodatkowe zadania w tym tez i dalej tej opcji nie mam

qwerty12345
09.07.2009, 20:19
chodzi mi o to ze mam 10 poziom majsterkowania i dalej nie mam opcji ulepszenia drzwi
a o drugie to chodzi mi czy jest jakis kod aby wywolac okazje na simrosline?

Agnieszka86
10.07.2009, 15:23
nie mam pojęcia czy taki kod istnieje ale poczekaj i napewno bedzie. Ja za każdym razem co przeprowadzę sima to mam od nowa te zadania na simorośline bo kasuje sie ta opcja ( zamów nasiona) ze skrzynka

qwerty12345
10.07.2009, 15:29
mam 3 problemy w grze:
-nie mam okazji na omirosline(chociaz na tamte serosline i stekorosline bez problemu bylo:P)
-nie moge ulpeyszc drzwi(mam 1- poziom jasterkowania)
-wytluymaczy mi ktos na czym polega uczenie sie kompozycji na gitarze(kupilem te 5 ksiazek w ksiegarni ale po ich przeczytaniu procent znajomosci kompozycji nie powieksza sie)

Ilona
10.07.2009, 16:24
(mam 1- poziom jasterkowania)
)


a co to za umiejętność???

jak klikniesz na drzwi ,to nie ma opcji ulepszania,jest tylko zmień dzwonek albo wybierz jako drzwi wejściowe,ale to już ktoś wcześniej napisał,a Ty znowu swoje

qwerty12345
10.07.2009, 17:18
mialo byc 10 poziom ale sie 0 nie kliknelo
tak wiec mam 10 poziom majsterkowania

Mamełe
10.07.2009, 17:27
mialo byc 10 poziom ale sie 0 nie kliknelo
tak wiec mam 10 poziom majsterkowania

To ile masz tych rodzajów dzwonków? Tylko jeden do wyboru?

Beep
10.07.2009, 21:02
A ja nawet ściągnęłam hack na częstsze pojawianie się okazji i nadal nie mam okazji na stekoroślinę, o omniroślinie nie wspominając.

qwerty12345
10.07.2009, 22:08
jak klikne na drzwi to mam 2 opcje
-ustaw/zmien drzwi na wejsciowe
-zmień dzwonek ---> domysły(na szaro i pisze ze te drzwi maja juz taki dzwonekustawiony)

Mamełe
10.07.2009, 23:07
jak klikne na drzwi to mam 2 opcje
-ustaw/zmien drzwi na wejsciowe
-zmień dzwonek ---> domysły(na szaro i pisze ze te drzwi maja juz taki dzwonekustawiony)

No to może najpierw zmień drzwi na wejściowe (no bo chyba takimi nie są skoro jest ta opcja) a potem sprawdź.

qwerty12345
11.07.2009, 10:15
nie wiem czemu ale mam tak
mam dwa pomieszczenie(pokoje) w jednych jak wstawie drzwi to nie moge zmienic dzwonka a w drugim pokoju jak wstawie drzwi to moge zmienic np na eleganta
mial ktos tak?

Ilona
11.07.2009, 10:34
nie wiem czemu ale mam tak
mam dwa pomieszczenie(pokoje) w jednych jak wstawię drzwi to nie mogę zmienić dzwonka a w drugim pokoju jak wstawię drzwi to mogę zmienić np na eleganta
miał ktoś tak?

przecież to normalne,można wybrać tylko jedne drzwi wejściowe i tylko wtedy można zmienić dzwonek

Mamełe
11.07.2009, 13:51
nie wiem czemu ale mam tak
mam dwa pomieszczenie(pokoje) w jednych jak wstawie drzwi to nie moge zmienic dzwonka a w drugim pokoju jak wstawie drzwi to moge zmienic np na eleganta
mial ktos tak?

No to jak zrobisz np. eleganta, to ulepszysz drzwi i już.

qwerty12345
11.07.2009, 13:52
wez ilona czytaj uwaznie bo czytasz polowe i juz piszesz glupoty!
nie chodzi mi o drzwi wejsciowe tylko zmiane dzwonka
w jednym pomieszczeniu po ustawieniu w nich drzwi wejsciowych nie moge zmienic dzwonka a w 2 pozmieszczeniu po ustawieniu w nich drzwi wejsciowych moge zmienic dzwonek

moje 2 pytanie; jak to jest z tymi kamieniami, znalazlem 100% i tam jest napisane ze bede otrzymywal sztabki systematycznie(cos w tym stylu, chodzilo o to ze bede je wogle otrzymywac)a ja ich wogle nie otrzymuje

Ilona
11.07.2009, 14:30
wez ilona czytaj uwaznie bo czytasz polowe i juz piszesz glupoty!

hamuj się trochę z wypowiedziami!słownik języka polskiego jest bogaty,a poza tym są również słówka bliskoznaczne,no nie wspominając o kulturze pisowni-na kogoś w wieku 24 lat

qwerty12345
11.07.2009, 15:54
dobra pani juz podziekujemy

Zebra
11.07.2009, 17:09
Mam pytanie co do Riverview, na pierwszej stronie Chryzantem Złocisty napisał że w tym mieście są rudy, mógłby ktoś mi powiedzieć gdzie?

Agnieszka86
11.07.2009, 17:39
Zebra mape przedziela rzeka wiec po tej stronie co masz szkołe tam znajdziesz same meteoryty i prze rzece prostopadłej masz 3 miejsca gdzie sa inne kamyki ( oraz przy takim dyżym kamieniu. Ta druga strona miasta oferuje wiecej metali i kamieni szlachetnych. Masz skupiska dużych kamieni i tam szukaj metali, jest stara opuszczona kopalnia a wracająć sie droga przy duzym kamieniu masz ze 4 metale. szukaj przy kamieniach.

Ilona
11.07.2009, 18:03
żeby nie było,ze Ilona farmazony gada

http://i32.************/27yse9j.jpg

http://i26.************/2ajdzjt.jpg

qwerty12345
11.07.2009, 18:31
oj nie zrozumialyscie mnie kobiety
nie bede robic screena zebvy to wam pokazac ale przedtsaiwe to jezcze raz wyraznie(od razu zaznaczam ze w moich postach nie bylo nic o zakladania dzwonka w drzwiach do innych pomiesczen)
tak jak ilona dala screena jedne drzwi ma w pokoju i na nich moze zmienic dzwonek(przypusmy ze ja tez tak mam) a gdyby wstawila drzwi w lazience(drzwi laczyly by lazienke i podworko) i juz w tych drzwiach po ustawieniu na drzwi wejsciowe nie moze zmienic dzwonka bo jak ma opcje "zmien dzwonek na.." i po klinieciu nie ma 5 tylko domyslny(na szaro) a tamtych 4 nie ma!
mowiac krotko mam dwoje drzwi na dwor ale tylko jedne moge ulepszyc(uzywam funkcji zmien na drzwi wejsciowe)

moje koleje pytanie:
jak sie ma sytuacja z kompozycjami bo przeczytalem te 5 ksiazek z ksiegarni a i tak w "umiejetnosci" --> "gitara" w pozycji znanych kompozycji ta liczba mi sie nie zwieksza
kapneliscie o co chodzi?

Ilona
11.07.2009, 18:37
to są drzwi wejściowe,a nie do pokoju i tez mam 2 drzwi do ogrodu.Dawaj chłopie zdjęcia,bo się nie dogadamy

Wampirencja
11.07.2009, 23:33
Chodzi o to:
- qwerty zmienia dzwonek na drzwiach wejściowych
- przestawia do łazienki
- zanikają mu opcje [bo to już nie są drzwi wejściowe]
wejściowe = tylko na zewnątrz i tylko wychodzi na to z twojego postu, że tylko jedne drzwi można jako takie ustawić i tylko na jednych można to zmieniać. możliwe że tylko na tych bliżej ulicy. Teoria.


Ale nie wiem na pewno. Jestem o 4 lata młodsza i mogłam nie zrozumieć dobrze :(

Qwerty12345: co do gitary - czytanie kompozycji NIE ZWIĘKSZA UMIEJĘTNOŚCI. jeżeli wybierasz opcję "daj występ" [bądź podobną, nie pamiętam] zwiększa ci się liczba piosenek, które możesz zagrać. NIE MA TO WPŁYWU NA POZIOM UMIEJĘTNOŚCI.

Amen

qwerty12345
12.07.2009, 19:57
moze troche za bardzo motalem
mam 2 drzwi na dwor i tylko jedne moge ulepsszyc a drugie nie

ale dobra zakonczmy ten temat bo jest on malo wazny i tylko klotnie i sprzeczki przynosi

Ilona
12.07.2009, 20:28
dlatego,ze możesz tylko jedne wybrać jako drzwi wejściowe,a tylko w drzwiach wejściowych można zmienić dzwonek

ps.dlaczego nie używasz polskich znaków ?

qwerty12345
13.07.2009, 19:58
piszac bez poslkisch znakow nie robi sie bledow i wogle jest przyjete na forach ze lepiej jest ne uzywac poslkich znakow to wtedy staje sie to lepiej czytelne

a co do drzwi to chailbym ten watek zakonczyc i mowie jeszcze raz mam 2 drzwi w domu (z domu na dwor) i tylko jedne moge ulepszyc przy probach ulepszania daje opcje"zmien wybor drzwi wejsciowych" ustawiam drzwi wejsciowe i dalej nie moge zmienic

Noemi
14.07.2009, 10:02
Jeśli chodzi o zbieranie kamieni itd. ja jakoś nie mogę sobie wyobrazić moją simkę biegającą po całym mieście i szukającą kamieni :D.
Czy jest jakiś inny szlif niż szlif szmaragdu?
(Raz znalazła jakiś tęczowy :P.)

lay
14.07.2009, 10:05
Jeśli chodzi o zbieranie kamieni itd. ja jakoś nie mogę sobie wyobrazić moją simkę biegającą po całym mieście i szukającą kamieni :D.
Czy jest jakiś inny szlif niż szlif szmaragdu?
(Raz znalazła jakiś tęczowy :P.)
Są inne szlify. Wystarczy znajdywać dużo kamieni i wysyłać je do szlifowania, a się pojawią.

Beep
16.07.2009, 01:49
piszac bez poslkisch znakow nie robi sie bledow i wogle jest przyjete na forach ze lepiej jest ne uzywac poslkich znakow to wtedy staje sie to lepiej czytelne
Bardzo mi to ułatwiło czytanie. I generalnie na forach jest przyjęte używanie polskich znaków.

Ellie
16.07.2009, 16:12
mozecie z laski swojej przestac dyskutowac o tym, jakimi literami piszemy na forum? o ile sie nie myle, to forum o simsach, a nie o poprawnej polszczyznie ;d

Margrise
16.07.2009, 20:08
Ja mam:
złoto,szmaragd,kwarc dymny x10,srebro , mała skała kosmiczna

Mrufka
16.07.2009, 23:17
Hej, może jakiś ogrodnik mi doradzi?

Mam okazję na omniroślinę, ale nie mogę sobie poradzić. Muszę zanieść do restauracji 10 steków wyjątkowej jakości. Ciągle mi rosną bardzo dobre lub nawet świetne ale ani jeden wyjątkowy. Przecież moja simka umrze znaim się doczeka. Czy wyjątkowe to najwyższy stopień jakości? jak to zrobić? Użyźniam je czym się da (np. serami, rybami) i wciąż nie jest wyjątkowa :(

Agnieszka86
17.07.2009, 10:47
Jeżeli chodzi o te stekorośliny to masz juz pewnie wysoki stopień umiejętności a w lodówce niestety masz steki zakupione ze sklepu. kupić nie można w lepszej jakości niestety wiec zasadź takie jakie są, czyli ,,normalne''' a z nich rosną świetne bądź bardzo dobre. Jak juz zbierzesz je to zasadź te najlepsze czyli świetne a wyrosną najlepsze czyli wyjątkowe. Inne rośliny mają status roślin doskonałych czyli na samym szczycie ocen.

Mrufka
17.07.2009, 13:55
Jeżeli chodzi o te stekorośliny to masz juz pewnie wysoki stopień umiejętności a w lodówce niestety masz steki zakupione ze sklepu. kupić nie można w lepszej jakości niestety wiec zasadź takie jakie są, czyli ,,normalne''' a z nich rosną świetne bądź bardzo dobre. Jak juz zbierzesz je to zasadź te najlepsze czyli świetne a wyrosną najlepsze czyli wyjątkowe. Inne rośliny mają status roślin doskonałych czyli na samym szczycie ocen.

aha... no wlasnie tak probuje, strasznie to dlugo trwa, boje sie ze ja Kosiarz zabierze zanim sie doczekam hehe.

rocktechnika
27.07.2009, 17:58
A Czy ktoś zebrał wszystkie rodzaje owadów i motyli i mógłby wypisać ich nazwy?

Fatamorgana
28.07.2009, 15:59
Robaki:
- Karaluch
- Biedronka
- Chrząszcz japoński
- Toniak żeberkowy
- Jelonek rogacz
- Jasnożuk - Stonehenge
- Rohatyniec nosorożec
- Chrząszcz cętkowany
- Trylobit
- Żuk tęczowy

Motyle:
- Monarch - Stonehenge
- Ćma - Cmentarz
- Rusałka admirał - Stonehenge
- Modraszek - Stonehenge
- Hawajka pąsowa - Stonehenge
- Srebrny plamisty motylek - Stonehenge
- Motyl purpurowy - Stonehenge
- Motyl zebra - Stonehenge
- Paź - Stonehenge.
- Motyl tęczowy

Zebrałam te pogrubione.

Mam straszny problem z szukanie owadów. :( Znalazłam tylko Jasnożuka.
One są strasznie malutkie. :/

rocktechnika
28.07.2009, 17:13
Sara dziękuję bardzo! :D
Ja wykupiłam sobie z nagród aspiracji Pomocnik Kolekcjonera, ale mimo to i mimo że moja Simka przez pół dnia i całą noc biegała po wszystkich punktach wskazanych przez Pomocnik, to i tak ma tylko ok. 50 - 60% zebranych okazów ze wszystkich dostępnych :(

Fatamorgana
28.07.2009, 17:24
Sara dziękuję bardzo! :D
Ja wykupiłam sobie z nagród aspiracji Pomocnik Kolekcjonera, ale mimo to i mimo że moja Simka przez pół dnia i całą noc biegała po wszystkich punktach wskazanych przez Pomocnik, to i tak ma tylko ok. 50 - 60% zebranych okazów ze wszystkich dostępnych :(

Ależ nie ma za co. :)
Opłaca się go kupywać?

Znowu edytowałam post. Znalazłam motyla purpurowego.
Wszystkie z tych motyli znalazłam tam, gdzie jest taki pseudo-Stonehenge.

A masz jakieś owady?

bouffe
28.07.2009, 18:01
Ależ nie ma za co. :)
Opłaca się go kupywać?

Mnie się wydaje, że opłaca. Na pewno byś z Pomocnikiem Kolekcjonera znalazła owady, które chcesz.

Fatamorgana
28.07.2009, 18:01
Mnie się wydaje, że opłaca. Na pewno byś z Pomocnikiem Kolekcjonera znalazła owady, które chcesz.

Dzięki. :)

Judith już zbiera punkty. :D

rocktechnika
28.07.2009, 18:35
Ależ nie ma za co. :)
Opłaca się go kupywać?

Znowu edytowałam post. Znalazłam motyla purpurowego.
Wszystkie z tych motyli znalazłam tam, gdzie jest taki pseudo-Stonehenge.

A masz jakieś owady?
Wg mnie opłaca się go kupić, bo można szukać wszystko, co tylko chcesz - owady, motyle, nasiona i kamienie korzystając z mapy miasta.
Ja nazbierałam kilka rodzajów owadów (biegałam po całym mieście wg wskazań Pomocnika), ale od dwóch tygodni jestem poza zasięgiem Simów i niestety nie mogę Ci podać, jakie znalazłam :(

Fatamorgana
28.07.2009, 18:44
Wg mnie opłaca się go kupić, bo można szukać wszystko, co tylko chcesz - owady, motyle, nasiona i kamienie korzystając z mapy miasta.
Ja nazbierałam kilka rodzajów owadów (biegałam po całym mieście wg wskazań Pomocnika), ale od dwóch tygodni jestem poza zasięgiem Simów i niestety nie mogę Ci podać, jakie znalazłam :(

Judith ma już 30000 tych punktów, jeszcze tylko 1000.
Muszę spełniać jej pragnienia, nawet te najgłupsze.

A nie kojarzysz z tych, co Ci podałam?

Zaraz zedytuję listę powyżej. Może komuś się przyda. ;)

Fatamorgana
28.07.2009, 20:31
A tak w ogóle, to jak mam szukać owadów? Nigdzie ich nie ma. :(

rocktechnika
28.07.2009, 22:07
Z tych, które Ty podałaś, kojarzę tylko Toniaka żeberkowego i Jelonka rogacza, no i Biedronki :D. Owady biegają po ziemi (gruncie). Ja pierwsze widziałam, gdy włączyłam Riverview i poszłam na ryby - tam koło tych kwadratowych stawów rybnych. Dokładnie między dwoma z nich zobaczyłam czarne cętki, które z dużą szybkością przemieszczały się po trawie i po kilku chwilach zniknęły.

Mamełe
29.07.2009, 12:25
U mnie sim motyla tęczowego znalazł niedaleko plaży. Dużo biedronek jest w parku.
U mnie w SV ciągle toniaki są koło laboratorium, tam z tyłu, bliżej lewego rogu, patrząc od przodu a karaluchy koło więzienia, chrzaszcze cętkowane mam za domem Ladów, ale daleko za domem.
Żuk tęczowy własnie został znaleziony w samym srodeczku simhenge ;)

agnieszka130187
30.07.2009, 10:19
Tak motyle latają przy plaży i w parku, innych owadów nie zauważyłam jeszcze, bo ich nie szukałam nawet. Swoją drogą ze te kamienie to można żyć całkiem na wysokim poziomie, mój Sim znalazł jakiś warty 600$ a nawet chyba z 1000$. :)

Orzechowo
31.07.2009, 12:37
A moja simka znalazła różowy diament w śmietniku :D

dorrrocia
01.08.2009, 09:11
Mamełe piszesz, że znalazłeś żuka tęczowgo w samym środku simhenge, czyli gdzie?

Agnieszka86
01.08.2009, 11:03
dokładnie, śmietnik to kopalnia skarbów hehe moja simka również znalazła różowy diament w śmietniku ale dopiero poraz 2 bo za pierwszym razem niestety naszukałam sie go okropnie długo:D

agnieszka130187
01.08.2009, 11:16
W śmietniku ? Czyli w tych dużych śmietnikach gdzieś na mieście ? Widziałam na zdjęciu, ale to jeszcze na oficjalnej stronce TS3, że jakiś Sim grzebał w kibelku. :D

FakeYourDeath
01.08.2009, 12:42
nie .
chodzi o śmietniki sąsiadów . :)

kamil11
01.08.2009, 13:16
W śmietniku ? Czyli w tych dużych śmietnikach gdzieś na mieście ? Widziałam na zdjęciu, ale to jeszcze na oficjalnej stronce TS3, że jakiś Sim grzebał w kibelku. :D

Ale żeby grzebać w śmietniku trzeba mieć cechę pasożyt.A jak grzebał w kibelku to pewnie go czyścił:P

Mamełe
01.08.2009, 13:19
Ale żeby grzebać w śmietniku trzeba mieć cechę pasożyt.A jak grzebał w kibelku to pewnie go czyścił:P

Nie trzeba. Wystarczy też mieć karierę stróża prawa albo dziennikarstwo i potem już przez całe życie można grzebać.

kamil11
01.08.2009, 14:46
Nie trzeba. Wystarczy też mieć karierę stróża prawa albo dziennikarstwo i potem już przez całe życie można grzebać.

A to fajnie nie wiedziałem:)

Agnieszka86
03.08.2009, 09:57
oprócz całego stosu śmieci i gazet można najcześciej wyciągnąć miśka, kaczuszke do wanny, świece oraz płyn do kąpieli. Ale kiedyś moja simka wyciągneła np. zegarek i obraz. Często też pojawiają się książki zwykłe i dla dzieci (częściej te 2)

Kurczaczek
03.08.2009, 11:52
yyy dzisiaj znalazłem kamień tęczowy obok krzaka śmierci na cmentarzu w SV ..... to normalne O_o?!


PS. kliknie ktos w moje jajka XD? tam w podpisie

Orzechowo
03.08.2009, 12:15
Ej nie wciskajcie kitu, moja simka nie miała pracy i mogła grzebać...
A to simhenge (czy jakoś tak) jest w części "górzystej" miasta, nie prowadzi tam żadna ścieżka. To jest gdzieś na obrzeżach... ja tam nic nie znalazłam, wole kopalnię ^^ no i smietniki...

Kurczaczek
03.08.2009, 12:20
Ej nie wciskajcie kitu, moja simka nie miała pracy i mogła grzebać...
A to simhenge (czy jakoś tak) jest w części "górzystej" miasta, nie prowadzi tam żadna ścieżka. To jest gdzieś na obrzeżach... ja tam nic nie znalazłam, wole kopalnię ^^ no i smietniki...

bo ma ceche pasozyt i niechluj ?

dorrrocia
03.08.2009, 17:07
Ja mam cechy uwielbia przyrodę, szczęściaż, urodzony kucharz, wytrawny wedkarz, zdolny ogrodnik i nie pracuje i mogę grzebac w smietnikach...

Orzechowo
05.08.2009, 15:35
Nie miała ŻADNEJ z tych cech. Ma poczucie humoru, odważna, wegetarianka, przewrażliwiona i cośtamjeszcze ale to na 1OO nie była niechlujem ani pasożytem.

Joe_Black
07.08.2009, 18:55
Żeby już raz na zawsze wyjaśnić co, gdzie się znajduje:

Motyle:

http://img27.imageshack.us/i/motyled.jpg/

Żuki:

http://img18.imageshack.us/img18/1334/ukip.jpg

Klejnoty:

http://img27.imageshack.us/img27/9877/klejnoty.jpg

Metale:

http://img3.imageshack.us/img3/3790/metale.jpg

Meteoryty:

http://img3.imageshack.us/img3/2120/meteoryty.jpg

Maltrecja
20.08.2009, 17:51
Właśnie moja simka znalazła Różowy diament, gdzieś między domem Cwirów-Świrów a Stawem Bezikowym. Obok leżał Kwarc Dymny. Trochę się zdziwiłam, bo to pierwsze miejsce które zwiedziłam, szukając kamieni z kolekcjonekrem. ^^

lithium
04.09.2009, 20:05
do pelnej kolekcji brakuje mi z motyli: motyla zebre i teczowego, a z chrzaszczy: japonskiego, trylobita i teczowego. gdzie moge je znalezc? probowalam juz wszedzie z uzyciem pomocnika kolekcjonera, szukalam tez w miejscach wg prima eguide i nic. od czego to zalezy? moze macie jakies sprawdzone sposoby? a moze to blad gry? z gory dzieki za odp

Mamełe
04.09.2009, 20:31
do pelnej kolekcji brakuje mi z motyli: motyla zebre i teczowego, a z chrzaszczy: japonskiego, trylobita i teczowego. gdzie moge je znalezc? probowalam juz wszedzie z uzyciem pomocnika kolekcjonera, szukalam tez w miejscach wg prima eguide i nic. od czego to zalezy? moze macie jakies sprawdzone sposoby? a moze to blad gry? z gory dzieki za odp

Trylobita znalazłam w tym zagajniku jarzębinowym czy jak mu tam :) Zasadniczo to jest tak, ze niestety trzeba zbierać te badziewia, bo jak jest ich mniej, to generują sie nowe. Nie ma tak, ze jednocześnie występuje wszystko. Ja wyczysciłam kilka razy całą mape z kamieni a różowego diamentu nie było, dopiero za któryms tam razem. Motyle i chrząszcze można znaleźć w kregu. Dobrze jest regularnie go "czyścić"

Hoop cola ^.^
05.09.2009, 12:36
Ja znalazłam : Tęczowy i Przewspaniały . http://forum.thesims.pl/images/smilies/biggrin.gif

rocktechnika
07.09.2009, 14:23
A ja mam takie pytanko na temat hodowania roślinek:
Moja Simka pragnie "wyhodować wyjątkową roślinę o nazwie jabłoń". Czy jej chodzi o znalezienie nowego wyjątkowego nasiona, z którego wyrośnie jabłoń, czy ulepszanie jabłonek, które już rosną u niej w ogrodzie?

Searle
07.09.2009, 17:18
A ja mam takie pytanko na temat hodowania roślinek:
Moja Simka pragnie "wyhodować wyjątkową roślinę o nazwie jabłoń". Czy jej chodzi o znalezienie nowego wyjątkowego nasiona, z którego wyrośnie jabłoń, czy ulepszanie jabłonek, które już rosną u niej w ogrodzie?

Wydaje mi się, że jabłka, które zbierzesz z hodowanego drzewa muszą być Wyjątkowej jakości.

rocktechnika
07.09.2009, 17:37
Wydaje mi się, że jabłka, które zbierzesz z hodowanego drzewa muszą być Wyjątkowej jakości.

Dzięki, spróbuję :)

Orzechowo
07.09.2009, 18:51
sadzisz jablon z nasiona, potem zbierasz owoce lepszej jakosci i je sadzisz
tak w kolko az nie bedzie wyjatkowe ;)

rocktechnika
08.09.2009, 09:17
Faktycznie, zadziałało w ten sposób :) Teraz Julka chce wyhodować całe drzewo jako doskonałe ;) Searle i Orzechowo - dziękuję :)

Łezka
08.09.2009, 09:44
Ja tak miałem z papryką bądź pnączem winnym, któreś z tych było jakości wyjątkowej i plony tych roślin poprzez odpowiednie nawożenie rybami o bardzo dobrej lub lepszej jakości sprawiło, że jakość już była doskonała czyli najwyższa. ;)

rocktechnika
08.09.2009, 13:35
Ja tak miałem z papryką bądź pnączem winnym, któreś z tych było jakości wyjątkowej i plony tych roślin poprzez odpowiednie nawożenie rybami o bardzo dobrej lub lepszej jakości sprawiło, że jakość już była doskonała czyli najwyższa. ;)
Czyli nawożenie rybami daje najlepsze rezultaty? A obojętnie jakimi rybami, czy konkretnym gatunkiem?
Bo ja, jak na razie, sadziłam np. ser i nawoziłam go również serem (o najwyższej jakości, jaką posiadałam) i w ten sposób dochodziłam do jakości świetnej.
Nawożenie rybami daje jeszcze lepszą jakość?

lithium
08.09.2009, 13:52
nie zauwazylam, ja po prostu nawoze wszystkim, co ma jakosc doskonala, i w ten sposob plony sa lepsze. ale chyba bez roznicy czy to bedzie ryba czy cos innego.

Łezka
08.09.2009, 14:16
Ja nawożę rybami i mam lepszą jakość... to nie zależy od gatunku ryby, a od jej jakości od bardzo dobrej wzwyż.

Fatamorgana
10.09.2009, 16:15
Błagam, powiedzcie mi, gdzie znaleźć to nasiono owocu życia, lub gdzie rośnie na dziko, bo mnie szlag trafi. ;// Nigdzie go nie ma. -,-'

Łezka
10.09.2009, 16:33
Na dziko nie znajdziesz jedynie co Ci mogę podpowiedzieć jest nasiono specjalne tak się nazywa i tylko w takim nasieniu jest przypuszczenie owocu życia - ja tak miałem pierwsze nasiono specjalne jakie znalazłem to było rośliny życiodajnej. :)

Fatamorgana
10.09.2009, 16:39
Dzięki, spróbuję poszukać specjalnego nasiona. :) Chyba mi się takie jedno sadzi w ogródku. xd

Łezka
10.09.2009, 16:43
Posłuchaj najwięcej nasion specjalnych jest w okolicach cmentarzach, obok ogrodzenia no i ostatecznie wokół Ośrodka Naukowego. :) Nie ma za co

Fatamorgana
10.09.2009, 16:59
Wielkie dzięki. :)

Fatamorgana
11.09.2009, 16:02
Sorki za drugi post z rzędu, ale to pilne pytanie.
Jak wygląda owoc życia? Jest krzewem (jak ziemniak) jest "na patyku" (jak papryka) czy jest drzewem (jak jabłoń)?

lay
11.09.2009, 16:21
Sorki za drugi post z rzędu, ale to pilne pytanie.
Jak wygląda owoc życia? Jest krzewem (jak ziemniak) jest "na patyku" (jak papryka) czy jest drzewem (jak jabłoń)?
Na patyku.

Fatamorgana
11.09.2009, 16:23
Dzięki, Slythia. :)

Li-juan
11.09.2009, 20:45
Ja znalazłam Krzak śmierci albo nasiono śmierci tak się chyba o nazywa.
I to działa w taki sposób;
Jak przyjdzie do ciebie śmierć to dajesz mu tego kwiatka i żyjesz dalej swoim simem.
Moja simka jeszcze nie zmarła więc nie wiem jak i co.
Ale czytałam o tym i słyszłam. Myślę że to prawda.
Zobaczym jak ona umrze lub ją sama spróbuje zabić ..

rocktechnika
14.09.2009, 11:57
Hey, mam takie pytanko:
Gdzie złowić robo-rybę i rybę śmierci w Riverview? Na cmentarzu i koło ośrodka naukowego nie ma stawów, w których łowi się te ryby w SV...

Fatamorgana
14.09.2009, 17:16
Ser (seroroślina)
Jajka (bakłażan)
Omniroślina (wyrasta na niej to, czym ją karmimy)

Skąd można wytrzasnąć ww. nasiona?

rocktechnika
14.09.2009, 18:06
Ser (seroroślina)
Jajka (bakłażan)
Omniroślina (wyrasta na niej to, czym ją karmimy)

Skąd można wytrzasnąć ww. nasiona?

Co do serorośliny i bakłażana, to możliwość ich sadzenia zyskujesz po spełnieniu okazji. A omnioroślinę możesz sadzić, gdy zdobędziesz 10 poziom ogrodnictwa, ale musisz znaleźć odpowiednie nasiono wśród tych porozrzucanych po mieście

Fatamorgana
14.09.2009, 18:19
Rocktechnika, już odkryłam jak zasadzić jajko i ser.
A w którym miejscu może być omniroślina?

lithium
14.09.2009, 18:44
na omnirosline trzeba dostac odpowiednia okazje, po zdobyciu okazji na ser i steki...

Mamełe
14.09.2009, 22:43
Po zdobyciu możliwości sadzenia omnirośliny nasiona zamawia się na skrzynce pocztowej.

Fatamorgana
14.09.2009, 22:54
Dzięki. :)

Beep
15.09.2009, 08:46
A czasami możesz wcale się nie doczekać dwóch ostatnich okazji, tak jak jest to w moim przypadku i nie tylko w moim :P

rocktechnika
15.09.2009, 10:17
Hey, mam takie pytanko:
Gdzie złowić robo-rybę i rybę śmierci w Riverview? Na cmentarzu i koło ośrodka naukowego nie ma stawów, w których łowi się te ryby w SV...
Puk, puk? Czy zna ktoś odpowiedź na moje pytanie?

Mamełe
15.09.2009, 15:57
Puk, puk? Czy zna ktoś odpowiedź na moje pytanie?

Rybę śmerci przy znaku zakazu połowu za cmentarzem (będzie unosiła się mgła nad wodą) a robo-rybę w rzece przy ośrodku. Najlepiej próbuj "sprawdź wodę" w tym miejscu

rocktechnika
15.09.2009, 17:14
Rybę śmerci przy znaku zakazu połowu za cmentarzem (będzie unosiła się mgła nad wodą) a robo-rybę w rzece przy ośrodku. Najlepiej próbuj "sprawdź wodę" w tym miejscu
Dzięki wielkie! :D

ScorpioRex
22.09.2009, 19:58
Ja już od 3 miesięcy nie gram bo czasu brak
ale napiszę to co wiem

Zawody olimpijskie - sobota 8-17 - otrzymujesz tytuł Championa
Zawody w jedzeniu - środa 15-21 - pieniądze
Turniej szachowy - wtorek
Grill - Niedziela

Rodzaje gwiazd: Czerwona, niebieska, pomarańczowa, żółta, biała, neutronowa (pulsar)
Wielkość: karzeł, podolbrzym, Super olbrzym, drobna, duża, mała, olbrzym

Najwięcej gatunków ryb jest - w moim stawie ;p gdy złowisz 10 jednego gatunku możesz wrzucić je do stawu (którego tylko chcesz)

Nawet jeśli jesteś kleptomanem to wiedz że sąsiedzi nic unikalnego nie mają w swoich domach czego by nie można kupić

wymagania kilku okazji: 10 steków i jaj wspaniałych, przynieść deser do pracy, zostać po godzinach, dać owoc życia, dać tragicznego błazenka, dać ambrozje, namalować 10 wspaniałych obrazów i przynieść do pracy.
Gdy resetujesz sim to większość osiągnieś zostaje ale przepadają odkryte planety i znajomi oraz wykonane okazje

ScorpioRex
22.09.2009, 20:37
Co po osiągnięciu szczytu kariery:
Dyrygent - Wierza HF
Policja lab. - samochód (unikalny)
Policja agent spec. - samochód (unikalny), pejdżer (zabieraja spowrotem po odejściu)
Szef kuchni - Lodówka (unikalna)
Szpital - (chyba dopóki tam pracujesz) nie starzejesz się

Doskonały - Wyjątkowy - Świetny - B.Dobry - Wspaniały - Dobry
Normalny - Zły - Podły - Okropny - Okrutny

Szlify: 10$ Szmaragdowy, 20$ Owalny, 35$ Gruszkowy, 50$ Kryształowy, 75$ Markiza, 100$ Kula kryształowa, 250$ Brylantowy, 1000$ Sercowy

Cechy:
Ogrodnik - Rozmowa z roślinami, Spec. temat rozmów - Ogrodnictwo
Kleptoman - kradnie w pracy i miejscu nie widocznym przez simów
Zły - Wywracanie śmietników, zły prysznic (kąpiel)
Pracoholik - rozmowa o pracy, zadowolony gdy pracuje +10, pracuje w domu przed komputerem

Kariera przestępcza:
01 Wabik
02 Kieszonkowiec
03 Zbir
04 Kierowca gangu
05 Inkasent (opcja przejścia na inną dziedzinę pracy)
06 Oszust (wybór między dwoma drogami)

Zły
07 Sługus (okazja wykidajło)
08 Zły pomocnik
09 Super Łotr
10 Cesarz zła

Złodziej:
07 Kasiarz
08 Włamywacz do banków (Wykrada obraz)
09 Włamywacz (Wykrada obraz)
10 Mistrz złodzieji - Nagroda końcowa "LIS" (unikalne)

Przestałem grać bo nie potrafię:
-zagrać 10 koncertów
- nauczać 20h podobno naucza się dzieci odrabiając z nimi lekcje ale i tak nie umiem
- nie mogę znaleźć tęczowego motyla i 2 chrząszczy
- nie otrzymałem jeszcze 3 zadania od kucharzy by dostać omniroślinę ale mojemu bratu się udało dostał chyba z 5 nasion ale tylko jedno doskonałe

Nie pracowałem jeszcze w: Armii, Biznes, Dziennikarz, Sport, Polityk, Muzyk (gwiazda Roka), Spec. SPA, Recepcjonista SPA, Sprzedawca w księgarni

Mamełe
23.09.2009, 06:59
ScorpioRex z tymi koncertami też nie umiem :/
Z tymi dziecmi nie trzeba odrabiać lekcji, tylko normalnie zaczepiasz na miescie dzieciaka albo nastolatka i będziesz miał opcje "nauczaj" (nie umiejętności)

daria5
23.09.2009, 13:40
Moja simka tęczowego motyla znalazła tutaj:
http://hyy.pl/images/222222_tn.jpg (http://hyy.pl/view-222222.jpg) http://hyy.pl/images/63222_tn.jpg (http://hyy.pl/view-63222.jpg)

Mamełe
28.09.2009, 12:49
Może kogoś zainteresuje.
Przy Alei Cyprysowej w Riverwiev jest taki wileki billboard z reklamą lodów. Koło niego często pojawia się motyl tęczowy. Mój Don ma ich już chyba ze 20.

Fatamorgana
28.09.2009, 17:19
Dlaczego nie mam na niektórych obiektach dostępnej opcji "Ulepszenie..."? George ma majsterkowanie wyuczone do końca... :|

Ellie
28.09.2009, 17:24
moja simka znalazla "wyjatkowe nasiono", takie zlote. chcialam zasadzic, bo mnie ciekawilo, co wyrosnie, ale pisze, ze trzeba miec 5 poziom ogrodnictwa, a nie chce mi sie tylko po to rozwijac tej cechy, wiec podzieli sie ktos ze mna wiedza co wyrasta z tego "wyjatkowego nasiona"?

Fatamorgana
28.09.2009, 17:35
moja simka znalazla "wyjatkowe nasiono", takie zlote. chcialam zasadzic, bo mnie ciekawilo, co wyrosnie, ale pisze, ze trzeba miec 5 poziom ogrodnictwa, a nie chce mi sie tylko po to rozwijac tej cechy, wiec podzieli sie ktos ze mna wiedza co wyrasta z tego "wyjatkowego nasiona"?

Z tego może wyrosnąć wszystko. To taka niespodziewanka, np. czosnek, papryka, cebula.
Chyba z nasion specjalnych wyrasta drzewo pieniężne i owoc życia.


PS. Wszystkie nasiona są złote. :P

pumciaa
29.10.2009, 21:04
Ja mam problem ze znalezieniem Trylobita. Wydaje mi się, że szukałam już wszędzie, mam pomocnik kolekcjonera i nic :( Możecie napisac gdzie go znaleźliście?

lithium
30.10.2009, 09:36
ja jednego trylobita znalazlam w zagajniku jarzebinowym i jednego na plazy, tam pod kamiennym urwiskiem (?) i to by bylo tyle ;p

pumciaa
30.10.2009, 20:41
centaurea_cyanus dziękuję! W końcu znalazłam! Był, tak jak napisałaś, na plazy pod kamiennym urwiskiem :) Nareszcie

Alicja1957
12.11.2009, 23:03
Przeczytałam wszystko co napisaliście w tym wątku bardzo uważnie, i pomyślałam, że może na koniec powinniśmy zrobić małe podsumowanie - bo przyznam, że sporo czasu zajęło mi przeszukanie całego wątku w poszukiwaniu odpowiedzi co i jak się zbiera.
Jeśli chodzi o zbieranie motyli - jest ich 10 gatunków. Są to

monarch
modraszek (wbrew nazwie modraszek ma żółty kolor),
hawajka pąsowa,
motyl purpurowy,
motyl tęczowy,
paź,
ćma,
motyl zebra,
motylek srebrny plamisty,
rusałka admirał.

Owady -
biedronka,
toniak żeberkowany,
karaluch,
jelonek rogacz,
rohatyniec nosorożec,
chrząszcz japoński,
chrząszcz cętkowany,
jasnożuk,
żuk tęczowy,
trylobit.

Owady można przechowywać w domu, wyeksponować w szklanych pojemnikach - dla pojedynczej sztuki każdego gatunku jeden pojemnik. Pojemniki można układać jedne na drugich tworząc wieżę z pojemników - kolekcja wtedy zajmuje mniej miejsca. Owady można sprzedawać, wypuszczać na wolność lub oddawać nauce (odpłatnie)

Skały -
Aubryt, Ataksyt
Brachnit, Bellacyt, bellacyt niezwykły
Chondryt karboński, Chondryt pospolity, Chondryt tutamski
Diogenit, Dolorozyt, Dolorozyt niezwykły
Eukryt
Gruszkonit, Gruszkonit niezwykły, Gniewnit, Gostycytskupiskowy, gostycyt niezwykły
Heksadryt, Halmberyt, Halmberyt niezwyły
Kamazyt, księciocyt, Księciocyt niezwykły
Lunaryt, Lamatyt, Lamatytniezwykły, Lodranit
Mezoit, Mezoit niezwykły, Masadryt, maradryt niezwykły
Naglit
Oktehedryt
Pulazyt
Rumuryt
Szergolit, Skorupognit, Skałozyt, Sporozyt, sporozyt niezwykły,
Urelit
Wąchockoid, Winoid,

Po zebraniu skały można analizować. Układać można nakładając jedne na drugie, skała wtedy rośnie "puchnąc", ale cały zbiór nie zajmuje wtedy tyle miejsca, ile pojedyncze zebrane okazy (trzeba użyć kodu moveobjects on). Ja układałam jedną na drugiej segregując je wg wielkości. Dostępne są chyba cztery wielkości - mała, duża, bardzo duża i wielka.

Kamienie szlachetne
topaz niebieski
szafir żółty
kwarc dymny
rubin
szmaragd,
diament
diament różowy
Klejnot przewspaniały
Kamień tęczowy

Kamienie wysyła się do szlifowania. W miarę znajdywania większej ilości okazów i zwiększenie już oszlifowanych - dostępne są coraz to nowe szlify. Pierwszy jest szlif szmaragdu, następny szlif owalny, potem gruszkowy, kolejny - kryształkowy, następny - markiza, potem kulisty, na koniec brylantowy i sercowy. Szlifowanie jest odpłatne, w miarę przybywania dostępnych szlifów zwiększa się ich cena. Sądziłam, że po oszlifowaniu kamienie będą miały większą cenę sprzedaży, ale rozczarowałam się - same straty przy sprzedaży oszlifowanych kamieni.

Metale to żelazo, srebro, złoto, palad, pluton,
Metale można przetapiać. Układać można sztabki jedne na drugich. Można sprzedawać rudę, można sprzedawać wytopione sztabki.

Ryby
Ryby do złowienia na jaką przynętę
1. Płotka - na nasiono jabłka lub jabłko
2. Szprotka - na pomidora
3. Pstrąg tęczowy na jajko
4. Sum wąsaty na ser
5. Sumy sumatrzańskie na ?
6. Czarna Złota Rybka na Złotą Rybkę
7. Złota Rybka na sałatę
8. Tuńczyk na cebulę
9. Miecznik na szprotkę
10.Śledź Czerwony na ?
11.Rozdymka na ziemniaka
12.Ustniczek na suma wąsatego
13.Tragiczny Błazenek na arbuza
14.Homar na tuńczyka
15.Ryba Śmierci na ustniczka
16.Ryba Wampirza na czosnek
17.Rekin na śledzia czerwonego
18.Meduza na winogrono
19.Roboryba na piranię
20.Pirania na płotkę
21. Łosoś na limonkę

Ryby można włożyć do lodówki - wtedy Sim będzie mógł sporządzać z nich potrawy, np łososia z rusztu lub rybę z frytkami, może ryby oddać do oprawienia jako trofeum i powiesić na ścianie, może też sprzedać nadmiar w supermarkecie, może też po zebraniu 10 ryb danego gatunku wpuścić je do własnego stawu lub wyrzucić do rzeki lub innego stawu.
Sim może też wpuścić ryby do akwarium, ale musi mieć tyle akwariów ile gatunków ryb posiada, gdyż w jednym akwarium może być jedna ryba. Trzeba wtedy dbać o rybki, karmić je bo inaczej zdechną. Każda ryba po wpuszczeniu do akwarium jest jednakowej wielkości - i tak w malutkim okrągłym akwarium pływa Złota Rybka, a obok w takim samym - rekin. Trochę jest to bez sensu - twórcy nie pomyśleli o tak jawnej sprzeczności! Może następne dodatki poprawią to i wiele innych niedociągnięć.
Niektóre ryby mają specjalne własności - zdaje się, że ryba śmierci jest niezbędnym składnikiem do sporządzenia ambrozji, o innych nie wiem na pewno, więc nie będę pisać.

gwiazdeczka-95
14.11.2009, 18:32
A z czego wyrasta drzewko pieniężne, bo pieniędzy się nie da posadzić, prawda? :D

Vanitas
14.11.2009, 20:29
Ze specjalnego nasiona. Ja ostatnio znalazłem w pobliżu Ośrodka Naukowego Landgraaba :)

P.S. Gdzie można znaleźć Kamień Tęczowy?

lithium
14.11.2009, 21:22
ja moj jedyny kamien teczowy znalazlam w smietniku :c

Agnieszka86
28.11.2009, 13:34
Może teraz dodamy wpisy z WP. o wiele wiecej jest ryb, nasion, udoskonaleń czy potraw... jakieś prpozycje

Levkoni
28.11.2009, 22:09
No więc z robaków to znalazłem jak na razie skarabeusza w Egipcie, przy któryś ruinach i czerwonego pluskwiaka (chyba tak się nazywa) w Chinach, gdzieś niedaleko tej głowy smoka. Z motyli to chyba tylko motyla bambusowego jak na razie w Chinach oczywiście. Ze zwierząt na razie nic nie znalazłem, wiem tylko, że są trzy nowe - żaby, krokodyle i węże :D Skały jakieś nowe znalazłem, ale też już nazwy nie pamiętam. :)

A tak w ogóle to proponuję założyć nowy temat, podobny do tego, ale o reliktach, artefaktach i innych znaleziskach archeologicznych, bo jest tego całe mnóstwo. Ja nie założę, bo jeszcze za mało grałem w dodatek i niewiele jeszcze znalazłem, ale jak ktoś już bardziej obeznany założy to chętnie się przyłączę do dyskusji :P

Łezka
09.12.2009, 14:46
Z nowych kamieni lub metali to tak: kwarc, cytryn, ametyst, turkus, a z metali to tytan. Więcej nie pamiętam.

AlicjaJulia
14.12.2009, 19:53
Kamienie wysyła się do szlifowania. W miarę znajdywania większej ilości okazów i zwiększenie już oszlifowanych - dostępne są coraz to nowe szlify. Pierwszy jest szlif szmaragdu, następny szlif owalny, potem gruszkowy, kolejny - kryształkowy, następny - markiza, potem kulisty, na koniec brylantowy i sercowy. Szlifowanie jest odpłatne, w miarę przybywania dostępnych szlifów zwiększa się ich cena. Sądziłam, że po oszlifowaniu kamienie będą miały większą cenę sprzedaży, ale rozczarowałam się - same straty przy sprzedaży oszlifowanych kamieni.


Ja ma pytanie co do użyteczności kamieni szlachetnych. To, co napisała Alicja1957 to wszystko, co można zrobić z kamieniami? W sensie sprzedawać, lub kolekcjonować? Nie można ich gdzieś postawić, w jakiejś gablotce, czy czymś?

I jeszcze tylko jedno: skąd braliście te procenty na początku? Chodzi o to, jak to sprawdzić, bo nie za bardzo załapałam. Jeśli to jest oczywiste i tylko ja nie łapię, znowu, to przepraszam.

grzro
27.12.2009, 14:52
Pluton znalazłem w Chinach przy bazie wypadowej nad rzeką i jest warty prawie 1500 :)

Nix
29.12.2009, 17:41
Sądziłam, że po oszlifowaniu kamienie będą miały większą cenę sprzedaży, ale rozczarowałam się - same straty przy sprzedaży oszlifowanych kamieni.

a nie zgodzę się :3
Znalazłszy różowy diament, wart około 1100 Simoleonów, postanowiłem go oszlifować szlifem sercowym (który kosztuje jak pewnie wiecie 1000$). Kiedy następnego dnia odebrałem kamień, sprawdziłem jego wartość - skoczyła ona do ponad 7 tysięcy :3
Jeśli więc chodzi o kamienie, to strat raczej nie ma - są zyski, szczególnie jeśli chodzi o rzadkie kamienie i drogie szlify ^.^
(chociaż ja właśnie zbieram teraz wszystkie możliwe rodzaje kamieni we wszystkich szlifach, więc nie zamierzam na razie sprzedawać tego okazu)

Ja ma pytanie co do użyteczności kamieni szlachetnych. To, co napisała Alicja1957 to wszystko, co można zrobić z kamieniami? W sensie sprzedawać, lub kolekcjonować? Nie można ich gdzieś postawić, w jakiejś gablotce, czy czymś?

Oczywiście, można postawić na wszelkich powierzchniach w domu (stoły, etażerki, blaty, ect.) Co więcej możesz zmienić sposób ekspozycji - sprawić, by kamień leżał na poduszce lub na okrągłym postumencie. Wystarczy na niego kliknąć i wybrać odpowiednia opcję.
Z resztą - kolekcjonowanie samo w sobie jest imo wystarczające XD chociaż przydałaby się może opcja typu "przekup" albo "podaruj" albo "wykonaj biżuterię"? xD

Mój Pluton znalazłem przy kopalni ^.^

A ogólnie z rzeczy do kolekcjonowania - brakuje mi już tylko jednego chrząszcza. I tu moje pytanie - gdzie mogę znaleźć żuka tęczowego?

Nelia
11.01.2010, 17:53
Nie wiem, czy ktoś zauważył, ale można także kolekcjonować ćmy, lub też inne owady ^^

Łezka
11.01.2010, 21:25
Tak, Babette ktoś już to na pewno zauważył przez 21 stron tematu. :P
Co do tematu... ja swój Pluton znalazłem w Sunset Valley przy domu Kornelii i Gwidona Ćwirów (nie chodzi mi o drogą do Stonchenge) tylko o taką zieloną dróżkę - ślepą tzw. trawiasty ślepy zaułek. :)

Anabell
05.02.2010, 21:19
Można też ryby łowić.

Violet
06.02.2010, 20:18
a gdzie są te wszystkie rzeczy w sunset?

Chloé
06.02.2010, 22:40
Wszędzie tylko trzeba połazić trochę i poszukać. Na przykład dużo metali jest przy wejściu do takiej niby kopalni niedaleko domu Ćwirów, albo przy drogach, na plaży, za domem simów, na cmentarzu, tak samo zreszta jak kamienie szlachetne czy skały kosmiczne. A motylki latają w różnych miejscach, np w parku albo przy takim kamiennym kręgu. Najlepiej to kupić "pomocnik kolekcjonera" z nagród za punkty życiowe. Dużo też pisze w pierwszych stronach tematu co i jak ;)

jekyll
07.02.2010, 15:01
Pomocnik kolekcjonera jest bardzo pomocny w tym. Najlepiej zebrać parę punktów szczęścia życiowego i go zakupić.

pulpit
14.02.2010, 22:43
wszystko pięknie łanie ja też już trochę tego znalazłem, ale teraz takie małe pytanko odnośnie tego wszystkiego, a mianowicie gdzie to się sprzedaj ?;d
bo w sumie miało to być zarobkowe do tego zainwestowałem 40k punktów w pomocnika kolekcjonera i że tak powiem chciałem dobrze, a chyba wyszło jak zwykle ;d
wiem tylko że owady można oddać do NASA ;D ale nie do końca chodzi mi o oddanie

mabda
15.02.2010, 06:38
rybki mozesz sprzedac przeciez w sklepie, albo - jak rowniez kamienie, skaly kosmiczne, metale - przeciagajac na ten prostokat pod telefonem :)

pulpit
16.02.2010, 00:05
ok dzięki wielkie
żeby nie było że OT
to mam jeszcze jedno pytanie może troszkę nie to miejsce, ale może ;d
a mianowicie mam przedmiot z którym nie da się nic zrobić w trybie budowy jest napisane że znajduje się tam obiekt używany przez sima czy jakoś tak tylko że przy jakiejkolwiek próbie opróżnienia jest to samo nie wiem czy to jakiś bug czy poprostu dzieje się coś o czym nie mam pojęcia (dodam że żaden sim przed wejściem w tryb budowy nie ma do wykonania czynności z tym przedmiotem) ;/

Medżiik
27.02.2010, 17:27
mabda, omniroślina jest w budynku laboratorium korporacji Landgraaba, obok kilku jabłoni i winorośli. ale chyba nikt nie wiem, jak ją zdobyć... :(

Omnioroślinę można zdobyć na tej samej podstawie co możliwość hodowania np. serośliny czy burgerośliny. Dostajemy okazję. Musimy przynieść 10 steków (wychodowanych na naszej stekoroślinie) świetnej jakości i dostarczyć do restauracji. Dzięki temu mamy możliwość zamawiania nasion Omniorośliny pocztą (przez skrzynkę na listy). :)

Okazja była w restauracji Korsykańskiej. xD

Łezka
22.03.2010, 10:12
Ja mam pytanie... czy tego typu okazje zawsze są w Restauracji Korsykańskiej, czy w Barze "Głęboki tłuszcz"? I czy to jest jakaś różnica?

Tuptuś
29.03.2010, 16:55
Gdzie znaleźliście żuka tęczowego? Tylko jego mi brakuje do kolekcji.

EDIT: Już mam! :D Szukajcie za stadionem. Trzeba tylko go "opróżniać", bo właśnie za stadionem są i jasnożuki i żuki tęczowe. Jak będzie jasnożuk - zebrać i sprawdzać codziennie.

czarnapuma
18.04.2010, 19:02
ja jak daje kamienie do szlifowania to mi znikaja i nie mam ich. jak mam je odzyskać?

Kamis
18.04.2010, 19:18
ja jak daje kamienie do szlifowania to mi znikaja i nie mam ich. jak mam je odzyskać?

Na następny dzień powinny być już oszlifowane w skrzynce pocztowej.

Altaria
09.05.2010, 14:13
Temat rozrósł się imponująco. Jako że strasznie jest w nim wszystko porozrzucane to myślę że nikt nie będzie miał mi za złe, że bez spisywania z co drugiego postu fragmentów odpowiedzi od razu zadam swoje pytanie. A mianowicie potrzebuję drobnej pomocy od osoby, która zna się na klejnotach.

Alabaster
Ametyst
Cytryn
Diament
Geoda
Jadeit
Klejnot przewspaniały
Klejnot tęczowy
Kwarc
Kwarc dymny
Lapis-lazuli
Niebieski topaz
Opal
Różowy diament
Rubin
Septaria
Spokój Duszy
Szmaragd
Tanzanit
Turkus
Żółty szafir

I krótka piłka - czy to wszystkie?
Z góry dziękuję za nie czepianie się i odpowiedź :)

Meliona
09.05.2010, 15:30
Moja simka znalazła kamień po którym miała mdłości jak trzymała go w wyposażeniu. Niestety nie pamiętam nazwy :(.

Łezka
09.05.2010, 16:01
Meliona - kamień ten (Tyberium) po oszlifowaniu (szpic, trzymany w wyposażeniu Sima, powoduje dokładnie nastrójnik - mdłości visceroidalne.

Altaria
09.05.2010, 16:34
Upsss...Zapomniałam Tyberium wpisać na swoją listę, trzymam je w innej skrzyni :D
Aż z ciekawości zaraz sprawdzę te mdłości... ;]

nieten
05.06.2010, 17:49
dzisiaj znalazłem miejsce w Sansut Vilej miejsce w kturym jest dużo metale wygłada to jak opuszczona kopalnia i jest nad cmentarzem nie muwie ze ruwno nad

rocktechnika
05.06.2010, 19:13
dzisiaj znalazłem miejsce w Sansut Vilej miejsce w ktÓ[/bi]rym jest dużo metale wygłada to jak opuszczona kopalnia i jest nad cmentarzem nie m[b]Ówie ze rÓwno nad

Aż mnie zabolało... Naprawdę w szkole nie uczą teraz pisać bezbłędnie tak prostych wyrazów? Radzę zacząć korzystać z przeglądarki sprawdzającej automatycznie poprawność ortograficzną wpisanego tekstu... :|
Już pominę interpunkcję, brzmienie tekstu i pisownię Sunset Valley...

Searle
07.06.2010, 19:16
Rozwaliła mnie nazwa nowego metalu w Karierze: Barabarum :)

Lady_pery
12.06.2010, 07:28
czy do sims 3 moża pobrać insimentor ??

Meliona
12.06.2010, 17:33
Searle: ;) A ja znalazłam tylko Pallad. Ta nazwa jest świetna (chodzi o Barabarum). Jak ten kamień wygląda?

Kinkarus
17.06.2010, 21:21
Taa Barabarum :p zawsze się śmieję jak słyszę tą nazwę. Meliona- jak się przetopi Barabarum :) to o ile dobrze pamiętam jest bardzo brązowe.

Dharthez
15.07.2010, 18:16
Czy jeśli nakarmię omniroślinę kwiatem śmierci albo owocem życia albo płomiennym owocem to dostane krzew śmierci. . .itd.

Łezka
16.07.2010, 00:49
Dharthez - jeśli nakarmisz omniroślinę, np. kwiatem śmierci to na niej wyrośnie właśnie kwiat śmierci, ale cała roślina pozostanie omnirośliną, nie zamieni się w krzak kwiatów śmierci.
Barabarum - Mój Sim rzeźbiąc w kamieniu, "rozłupał" jeden blok i wydało się, iż był tam nieznany metal. Podniosłem go... BARABARUM, po przetopieniu barabarum, a raczej sztabka barabarum ma kolor ciemnoczerwony.
Wraz z dodatkiem TS3 Kariera pojawił się nowy kamień szlachetny - Fluoryt, po oszlifowaniu ma barwę niebiesko-różową, ale wszystko jest jakby przydymione, lekko zamglone.
Mój Sim, który posiada umiejętność rzeźbiarstwa może wykorzystywać nowy styl szlifierski na kamieniach szlachetnych - "Jajowaty szlif Rzeźbiarza"
Ponadto w grze pojawia się nowy motyl - "Motyl tęczowy, Rzadkość: Bardzo niezwykły" - Tenże motyl posiada tęczowe jak nazwa wskazuje, jaskrawe ubarwienie.

Mroczny Pan Skromności
16.07.2010, 07:33
Nie wiem jak sprzedać znaleziony meteoryt. Mój Sim obserwuje gwiazdy przez teleskop, widzi spadający meteoryt, zabiera go, bada, ale potem nic już nie może z nim zrobić. Myślałem, że można go sprzedać, skoro wycenia się wartość, ale nic takiego nie ma w opcjach :|

rocktechnika
16.07.2010, 15:48
Nie wiem jak sprzedać znaleziony meteoryt. Mój Sim obserwuje gwiazdy przez teleskop, widzi spadający meteoryt, zabiera go, bada, ale potem nic już nie może z nim zrobić. Myślałem, że można go sprzedać, skoro wycenia się wartość, ale nic takiego nie ma w opcjach :|
Wystarczy przeciągnąć skałę na pole do sprzedawania różnych przedmiotów z wyposażenia lub wejść w tryb kupowania.

Master of Disaster
25.07.2010, 22:48
Kurczę, nadal nie wiem, gdzie szukać tego @#$%&(*) różowego diamentu. Przeszukałam okolice domu Ćwirów, Stadionu Lam... i nadal NIC. Chyba użyję kodów jak tak dalej pójdzie... Albo ściągnę jakiś mod. Dodam, że w tej chwili nie mam Wymarzonych Podróży (pożyczyłam od kogoś, ale już oddałam) ani Kariery, ale zamierzam w najbliższym czasie je nabyć.

(*) tutaj powinien być synonim słowa "przeklęty"...

Werona2000
18.08.2010, 20:36
Ja kolekcjonuje:
rubiny z (the sims3 wymarzone podróże)
warzywa
własne przysmaki
diamenty z (the sims3 wymarzone podróże)
śpiwory
(dobrej lub złej akościj aparaty,szmaragdy z the sims3 wymarzone po...)
owoce;limonki,jabłka i inne owoce.

Truskawka14
19.08.2010, 17:09
Mam problem, może pomożecie. Mam tylko dodatek Kariera. Moja simka znalazła takie kamienie:
szmaragd
rubin
diament
żółty szafir
niebieski topaz
tanzanit
kwarc dymny
klejnot tęczowy
fluoryt
różowy diament
klejnot przewspaniały
Mimo to mam napisane, że znalazłam 84% kamieni, mam tylko szlif szmaragdu i szlif owalny. Czego mi brakuje do szlifu sercowego? Wiem, że on odblokowuje się, jak ma się wszystkie rodzaje kamieni. Czego mi brakuje?

Wszystko gra. Szlif sercowy pojawił się, kiedy znalazłam drugi klejnot tęczowy.

Rocket
19.09.2010, 15:36
jeszcze nie widziałam spisu rodzaju powieści jakie można tworzyć:
beletrystyka, fantastyka, powieść brukowa, powieść faktu $
powieść humorystyczna, dramat obyczajowy $$
biografia $$ -> pojawia się tylko przy wypełnianiu okazji
powieść detektywistyczna $$$
fantasy $$$ -> pojawia się po napisaniu 4 powieści fantastycznych
powieść satyryczna $$$ -> pojawia się po napisaniu 3 trzech powieści humorystycznych
romans $$$$
arcydzieło $$$$$ -> chyba pojawia się po wypełnieniu zadania "Szybki pisarz"

dziennikarze mogą dodatkowo pisać artykuły.

Szary 766
03.04.2011, 19:40
Mam problem, może pomożecie. Mam tylko dodatek Kariera. Moja simka znalazła takie kamienie:
szmaragd
rubin
diament
żółty szafir
niebieski topaz
tanzanit
kwarc dymny
klejnot tęczowy
fluoryt
różowy diament
klejnot przewspaniały
Mimo to mam napisane, że znalazłam 84% kamieni, mam tylko szlif szmaragdu i szlif owalny. Czego mi brakuje do szlifu sercowego? Wiem, że on odblokowuje się, jak ma się wszystkie rodzaje kamieni. Czego mi brakuje?

Wszystko gra. Szlif sercowy pojawił się, kiedy znalazłam drugi klejnot tęczowy.



o co chodzi z tymi kamieniami i co one dają??

Searle
04.04.2011, 08:47
Szlif sercowy odblokujesz, jak będziesz często szlifować kamienie, a nie jak uzbierasz wszystkie ich rodzaje.

TheSimka3
25.08.2011, 09:56
Ja mam wszystkie kamienie łącznie te z tymi z Wymarzonych Podróży :)

Arisane
12.09.2011, 15:43
a jeżeli chodzi o różowy diament to pamietasz może miejsca w Riverview??

Ja pamiętam, chyba kiedyś znalazłam w... śmieciach.

Searle - wcale nie! Ja nic nie szlifowałam, miałam full kamieni, i tu nagle... szlif sercowt odblokowałam.

Łezka
12.09.2011, 16:28
Kasiu skoro miałaś ful kamieni i został odblokowany szlif sercowy - to na pewno w niewiedzy wypełniłaś okazję umiejętności kolekcjonowania kamieni - jeśli zbierzesz kamienie każdego rodzaju, masz możliwość szlifowania szlifem sercowym.

A pro po różowego diamentu w Riverview - ja znalazłem go w dwóch miejscach: na polanie za domem Biedaków oraz przy Simhenge (albo jakoś tak), czyli przy okręgu ułożonego z prostokątnych głazów. :)

MiniMous
30.12.2011, 18:20
Ja różowy diament znalazłam :
-Grzebiąc w śmieciach
-wydobywając kopaczem
-Mój piesek go znalazł

Zielona Herbata
05.05.2013, 09:19
Trochę odkopię ten temat, bo dla mnie jest bardzo ciekawy. :)

Kiedyś miałam save, w którym byłam bliska uzbierania wszystkich klejnotów z podstawowej gry i dodatków, ale niestety już go nie posiadam.

Kiedy podróżuję simami, najczęściej trafiam na Tyberium oraz Spokój Duszy. Kiedy znajdzie się nieoszlifowany Spokój Duszy, to można bez zbędnego zbierania od razu zamówić jego szlif sercowy. Co do różowego diamentu, potrafię go jakimś cudem znaleźć. Nie POLECAM w katakumbach, bo kiedyś szukałam, szukałam, i wcale nie miałam go. Istnieją 50% szans, że różowy diament można znaleźć podczas grzebania w śmietniku, i kiedyś mi się tak trafiło :)

Poza kamieniami, kolekcjonuję relikty. Nie wiem czemu, ale uwielbiam je zbierać :D