PDA

Zobacz pełną wersję : Kolejny nowoczesny dom [BRAK ZDJĘĆ]


Hefalump
22.06.2009, 12:02
Projekt brata, do usuniecia. I tak nikt nie odkopie

lay
22.06.2009, 12:04
To ma być dom?

Bryła beznadziejna, pusto w środku, źle dobrane kolory... I to biedne drzewo w środku...

Woltuwa
22.06.2009, 12:24
Nie podoba mi się.. Co za dużo [nowoczesności] to niezdrowo. Bryła może i jest w tym stylu ale tak dziwnie powyginana, że aż odechciewa się patrzeć. Aczkolwiek z pewnością lepsza od poprzedniej.

Prezentacja wnętrz i same pomieszczenia to porażka.
Łazienka - tak wielkie pomieszczenie, a meble przylegają do ścian.
Kuchnia - nie znalazło się wolnego pokoju na osobne pomieszczenie? Pff...

Helafumpie - póki do Trójki nie ma zbyt wielu dodatków, radze Ci
a) wrócić do The Sims 2
b) budować mniejsze domy.

.. bo pustki mnie nie rajcują.


Pozdrawiam :)
Woltuwa.

αγάπη
22.06.2009, 12:39
Nie obraź się ale jest gorszy niż poprzedni.
Wszystko nie tak.
Bryła jest zbyt nowoczesna (jeśli w ogóle można to nazwać bryłą).
Pustka oraz źle dobrane kolory.
Ale każdy jakoś musi zacząć.
Poza tym myślałem że to domek z 2.

αγάπη
22.06.2009, 12:48
Nie bulwersuj się tak.
Po prostu meble są rozrzucone po całym domu.
Wiesz co może to jest twój znak rozpoznany ale wygląda okropnie.
Betonowe szare ściany i drewniane drzwi !.
Zastanów się.

Chryzantem Złocisty
22.06.2009, 12:51
o rany.
nie lubię dziwacznych brył,pustka w środku i jakoś tak okropnie to wygląda.

nie pykło,niestety :(

lay
22.06.2009, 12:52
Chciałem zrobić duży dom bez ścian pokrytych obrazami i zasłoniętych meblami. Spójrz na kuchnie czy opłaca się wyznaczać pokój dla tylu mebli? Powyginana bryła to mój znak rozpoznawczy. Dlaczego źle dobrane kolory, dominują szarości z przebijającymi się zielonym, żółtym i czerwonym. Czekam na dalsze oceny.
Rozumiem, Twoim zamierzeniem był minimalizm. Lecz w tym stylu wszystko do siebie pasuje, wygląda harmonijnie i ciekawie. W Twoim domku... tak nie jest. Przykładowo łazienka - wielkie pomieszczenie z jednym, ogromnym oknem (sory, ale ja bym się tam nie kąpała) w którym jest drewniana szafka z umywalką, czarny prysznic oraz toaleta na przeciwnej ścianie. Wybacz, ale to do siebie kompletnie nie pasuje. Dodatkowo, masz tam i żółte ściany, i żółtą podłogę... która okazuje się dywanem.

Kuchnia zaś... czy kiedykolwiek spędziłeś tam więcej czasu, niż pół minuty? Próbowałeś kiedyś zrobić obiad, czy nawet przygotować więcej herbat? Jeśli tak, to powinieneś wiedzieć, że w Twojej kuchni układ mebli jest wręcz beznadziejny - lodówka na środku i strasznie maleńki blat roboczy. Nie widzę tam także zlewu, ani nawet miejsca do jedzenia. Nie wiem także do czego pasują te pomarańczowe drzwi.

Sorki, ale Twa argumentacja jest, delikatnie ujmując, śmieszna.

Btw, chcesz przykłady powyginanej bryły? Proszę:
http://www.bryla.pl/bryla/1,85298,6726816,Minimalizm_nie_lubi_kompromisow.ht ml
http://www.bryla.pl/bryla/1,85298,6547877,Amanda_Levete___budynek_jak_rzezba .html
http://www.bryla.pl/bryla/1,85298,5843821.html

symfonia
22.06.2009, 13:00
To jest koszmarne aż się nie chce nic wiecej pisać. :(

blakistoni
22.06.2009, 13:08
O mój Boże.
Co to za bryła? Może chciałeś nią zabłysnąć,ale się nie udało.
Pustki,wieje pustką.....
Nie wiem jak to zrobiłeś,ale nowoczesności jest za dużo.
O zdjęciach robionych w trybie budowania/kupowania nie wspomnę.
Może bez oceny liczbowej....

Upadła Dusza
22.06.2009, 13:58
Bryła jest okropna, mi sie nie podoba. W środku strasznie pusto.
Niestety ale nie widze w tym domu nic ciekawego.

aneczka90-90
22.06.2009, 14:49
skojarzyl mi sie z domami buowanymi w ts1...
po dluzszych poszukiwaniach znalazlam kuchnie. niewykorzystales calej wolnej przestrzeni, np zamiast robic tak wielka lazienke mogles podzielic to pomieszczenie na dwa i zrobic, np gabinet, czy silownie? odnosze wrazenie, ze dom byl robionych w pospiechu, poniewaz meble dales byle gdzie, dwa drzewka na krzyz posadzone i zdjecia zrobione z gory co by nie trzeba bylo tracic czasu na zbedne klikanie.

patrzac na Twoj pierwszy projekt jestem w szoku, bo wybudowales cos naprawde pieknego i przyciagajacego wzrok a teraz postawiles dwa trojkaty, kilka mebli i gotowe...

Milou
22.06.2009, 15:01
O jaciej, co to za bryła??
W środku też widzę, że pusto i zimne kolorki.
Jakoś dziwnie to wygląda..
Zgadzam się z poprzednikami, nie będę się więcej powtarzać.
Tyle.

tobu
22.06.2009, 16:33
ty to masz wyobraźnię xD

Woltuwa
22.06.2009, 19:31
Chciałem zrobić duży dom bez ścian pokrytych obrazami i zasłoniętych meblami.
Ekshibicjonizm? :P

Spójrz na kuchnie czy opłaca się wyznaczać pokój dla tylu mebli?

Czy warto budować osobne pomieszczenie dla łazienki, salonu, gabinetu, korytarza, etc? Idąc Twoim tokiem myślenia - nie, gdyż "przecież to tylko tyle mebli". A kuchnia to (w przeciętnym domu) nie tylko 5 mebli.

Powyginana bryła to mój znak rozpoznawczy.
Albo zrób porządne, powyginane bryły, albo zmień znak.

Dlaczego źle dobrane kolory, dominują szarości z przebijającymi się zielonym, żółtym i czerwonym.
TU (http://i41.************/2zzs1le.jpg) - po lewej; zielonkawa półka, biała sofa i bordowy stolik + w oddali: żółta lampa i ciemnozielone drzewko + szara podłoga. Połączenie albo beznadziejne, albo ze mną coś nie tak.


super linki, ale w simsach jest to nie wykonalne
Bzdura. Od czego masz [..] wyobraźnię xD



Pozdrawiam :)
W.

agnieszka130187
22.06.2009, 20:40
Według mnie to niepowyginana bryła tylko dwa trójkąty nałożone na siebie, dziwnie to wygląda.

Keramzyt
22.06.2009, 21:24
Aaa!!! Trójkąty mi się pojawiły przed oczami! I na dodatek się dwoją! Czy to sen? Chcę się już obudzić!!! Aaa!!!
A na serio:
- Powyginane bryły to Twój znak? Bleh!
- Ten Twój pierwszy domek jest... BOMBA!!! (Tylko to jakieś różowe palmowate coś tak trochę nie pasuje ;))
- Źle wypełnione pomieszczenia
- Za duże pomieszczenia...
- Źle dobrana kolorystyka
- Ogródek. Chaotyczno-archaicznie poukładane drzewa. Takie uwielbiam... (Żart) :O
- Ponieważ ten pierwszy dom jest tak piękny, wstawiam minusik za to, że ten drugi jest przy nim jeszcze brzydszy...
- Drzewo w środku domu? Ja nawet po pijaku bym takiego nie walnął... O.O
- Czarna ściana i białe okno... Uch...
- Nie za duże te schody?
I reszty nie będę wymieniał bo mi się nie chce :P
A ocena: Mogę ci powiedzieć śmiało, iż wachałaby się pomiędzy -5 a 0. Czyli sorki, ale falstart. Niewypał. Te dwa trójkąty to niby te powiginane bryły? Nie. To tylko dwa trójkąty...

aluminium.
22.06.2009, 21:35
Bryła jest okropna. W środku świeci pustką. Nie ma co oceniać.
Edit. a te czerwone drzwi, ble.

Połówka
22.06.2009, 21:40
Rany ! :O
Przecież tu jest TOTALNA PUSTKA !.
Np. Salon - w ogóle nic nie ma.Żadnego telewizora ani nic. Tylko 2 kanapy, stół, kwiatki i wieża.
Pierwszy był o wiele lepszy (chociaż nie chciała bym, żeby sąsiedzi wszystko widzieli :P)

Bez oceny ...

Levkoni
22.06.2009, 21:46
Dajcie chłopakowi spokój, już dość się nasłuchał, jaki jego dom jest okropny (fakt niestety niezaprzeczalny) :D Ja tam za Hefalka (mogę?? :rolleyes: ) trzymam kciuki, może się chłopak wyrobi B)

Charionette
23.06.2009, 08:05
Musze przyznać, że domek z dwójki był znacznie lepszy niż ten. Jedyne co jest fajne to pomysł. Z wykonaniem już znacznie gorzej.
Nie będę tego oceniać, bo ocena byłaby za niska

Elektra
23.06.2009, 14:04
Hefalump - Dom jak na 2 raz nie jest zły... nie każdy umie ładnie budować...
Dom jest taki nie pasujący do niczego tak jakby ,ale jednak zawsze coś jest ;).
Mhmm... Bryła jest troche za pusta,brakuje mebli i w ogóle. Popatrz jak budują inni na tym forum :) pobierz jakiś dom popatrz na kształty i inne rzeczy i spróbuj wybudować coś podobnego ale nie identycznego! i zaczniesz się uczyć dom ocenię na 4/10 dlatego ,że to twój drugi dom :). Czekam na następne i życzę Ci żeby wychodziły coraz to lepsze ;).

Levkoni
23.06.2009, 15:58
Zjechaliście mnie bardziej niż poprzednio, tego się nie spodziewałem dzięki za oceny.

Nie obrażaj się, przecież skoro dom się komuś nie podoba to napisze że mu się nie podoba, dla czego miałby pisać że jest ładny, skoro tak nie uważa. Ćwicz budowanie domów to w końcu się poprawisz.

rm133
23.06.2009, 17:07
bez urazy lubię nowoczesne domy sam podobny nawet zrobiłem tydzień temu ale w moim :
- domu wszystko wraz z bryłą było mniejsze co nie powodowało pustki
- ogród był nowocześniejszy

Vanitas
23.06.2009, 18:38
Pierwszy dom był lepszy :/

dżin.
23.06.2009, 20:35
Mnie się domek podoba, jest taki inny, oryginalny ;) Lecz oceny nie dam :( 8

Jaqueline
25.06.2009, 14:11
Pierwszy domek był lepszy. A wiesz dlaczego? Bo był mniejszy i automatycznie lepiej się go urządzało. Poza tym nie sprawiał wrażenia pustego. I dlatego pierwsza moja rada: buduj mniejsze domy.
Porównując obie budowle mam wrażenie, że akurat tę budowałeś 'na szybko'. Gdybyś bardziej się przyłożył, domek byłby na poziomie pierwszego, może nawet lepszy. Poświęcaj więcej czasu na takie rzeczy, nierób nic na szybko, tylko dokładnie. To naprawdę się opłaca.
Masz swój styl, jesteś oryginalny - super. Ale żeby coś osiągnąć, oryginalność nie wystarczy. Musisz nad tym stylem popracować.
I nie przejmuj się tymi komentarzami, buduj dalej i wstawiaj tutaj swoje domy. To nic, że dostałeś takie komentarze, jakie dostałeś - kiedyś na pewno będzie lepiej.
Radziłabym Ci na razie budować malutkie domy. Postaraj się je dobrze urządzić. Gdy już będziesz robił to dobrze, możesz przerzucać się na trochę większe, aż w końcu na duże wille.
Póki co, oceny za ten domek nie daję.

jekyll
25.06.2009, 14:21
O ludzie, o ludzie, co to do jasnej ciasnej anielki jest?! Normalnie przypomina mi latawiec, albo gorzej. jakiś samolot Oo. jeszcze lotniska Ci brakuje. Bryła jest okropna, żałosna, brzydka, bleeee... Pomieszczenia są totalnie puste. Moznaby się zgubić w tych pustakch.
Ogólnie to plus za pomysł.

amite
25.06.2009, 14:35
To jest dom czy UFO ? :| Ten dom jest gorszy niż tamten poprzedni ... Nie jesteś zbyt dobrym architektem ... :O

balloon
25.06.2009, 14:42
Eeee...
A więc tak :
Bryła - nie z tej planety O.o Wyjaśnisz mi o co w niej chodzi ? 2/10
Wnętrze - nie mam co oceniać, wieje pustkami...
Ogród - a raczej drzewka na zewnątrz - 4/10
Ocena domu : 6/30 -_-

Dida
25.06.2009, 15:43
yyyy okropność - tylko tyle jestem wstanie powiedzieć, wybacz nie przemówił do mnie wcale

Orzechowo
26.06.2009, 13:19
Bryła- ej, co to ma być? Nie torturuj swoich simów, przecież to się zaraz zawali... W ogóle cały dom to jakieś szarobure coś.
Łazienka. Do kitu z taką łazienką. Duża, mógłbyś dać dużą wannę, a tu jakiś tani prysznic. Bo pewnie w droższych nie było odpowiedniego recoloru, a tobie samemu nie chciało się specjalnie pobawić odpowiednim narzędziem...
Klatka schodowa. Pusto ciemno... Przypomina mi to jakąś melinę. Wszystko poupychane do ścian. Błeee. A na środku to co? Boisko dla simów?
Salon. Pusto. Chaotycznie porozmieszczane lampy.
Sypialnia. Nie widać. Bo oczywiście nie łaska dać porządnych zdjęć?!
Ogółem: 0/5. Prezentacja- nie chce ci się robić zdjęć? To nie wstawiaj domu na forum. Czy ty myślisz, że będziemy z lupą sobie oglądać pomieszczenia? Trzeba dać takie zdjęcia z wnętrza a nie jakieś g... z lotu ptaka. W ogóle to chciałeś się pochwalić że masz trójkę? Trzeba popracować... a tobie nawet się nie chciało pobawić narzędziem terenu. Jakiś łysy zielony placek, na którym wyrosło dziwne coś, co niektórzy nazwali by domem. Rób mniejsze domy, jaśniejsze.. Już tyle domów wstawiałeś i ANI TROCHĘ sie nie poprawiłeś. Użytkownicy dają rady- masz to w nosie. Tylko tak dalej :D
EDIT: a gdzie kuchnia? Aha rozumiem, to takie pomieszczenie, gdzie zabijamy swoich podopiecznych.. Zresztą miejsca masz dość dużo.

kubuss
29.06.2009, 13:22
Nie podoba mi się bryła. Wewnątrz pustoooooooo. A na zewnątrz pustoooooooooooooooooo. Ogólnie to bardzo pustoooooooooooooooooooo.

kubuss

Malfurion
04.07.2009, 01:13
Nie podoba mi sie pusto jakos i ta bryla...

Carlos19
04.07.2009, 09:59
Bryła nowoczesna, jednak nie podoba mi się zbytnio. Wolę tradycyjne, abstrakcyjne ale jednak nie łamiących zasad grawitacji (brak kolumn przy końcach domu, co dawno doprowadziło by do runięcia ich :D) W pokojach pustka, nawet ściany mi się nie podobają, a ogólnie daje to efekt zimy, chłodu, pustki jak w halach. Byc może ta pustka to także z powodu braku dodania przez EA więcej dodatków, np szafy stojące, więcej półek, dekoracji kuchennych itp.

kucha
04.07.2009, 13:48
brak słów
to nie jest dom ;p

doman145
05.10.2009, 19:08
Dla mnie to nie jest dom :D

[mod]: Po kiego grzyba odświeżasz stare tematy?! :|

pensivelane
05.10.2009, 19:24
1/10
Nic mi sie w nim nie podoba.

lizzielovesit
13.11.2009, 15:34
pierwszy dom może być, w miarę fajny. ale drugi niezabardzo... bryła totalnie do poprawy. Fatalnie urządzone pokoje. Wydają się takie puste, zupełnie jakby były nieumeblowane. Łazienka taka duża, a sprzęty takie drobne ledwo widoczne... To drzewo po środku pokoju jest zbędne! Ale gratulacje za oryginalność i pomysłowość, bo nowoczesny jest, to prawda.
Życzę ci sukcesów w dalszym budownictwie!
Pzdr

sweet101
27.12.2009, 14:58
ale cudo !! :D
na zewnątrz.. bo wewnątrz trochę zbyt pusto .. ;)

epletre
27.12.2009, 20:13
Przykro mi, ale nawet nie podejmę się komentarza, bo musiałabym pisać chyba w nieskończoność. Dno i porażka, niestety :-(
Oceniam dom na 0/10
P.S. Nie robi się zdjęć w trybie budowania lub meblowania.

laisha
28.12.2009, 17:19
Dla mnie ten dom jest okropny. Jako przy pierwszym projekcie bryła była ciekawa, tak tu jest aż odrażająca. Na pewno nie chciałabym mieszkać w takim 'czymś'. Poza tym wnętrza są bardzo puste. I zero ogrodu.
Raczej się przy nim nie napracowałeś.

melka235
27.01.2010, 14:17
Masakra ;/
Okropny, paskudny, ohydny dom.. nie da się opisać ;/
Po co to w ogóle dodajesz ? ;o
<lol2>

Sherlock
27.01.2010, 18:50
Brzydki ;// 4/10

Marian...
31.01.2010, 22:39
Z przykrością stwierdzam, że to, co zaprezentowałeś jest bardzo marne.
Bryła przesadzona, to, że jest to Twój znak rozpoznawczy nie może warunkować wyglądu budynku. Cechą typową dla architekta nie może być brak wyczucia.
Podstawowe zarzuty:
1) Dom jest za wielki. Jak hangar samolotowy, a nie dom mieszkalny. NIE DA SIĘ dobrze urządzić takiej kobyły!
2)Nie można popadać w skrajności, a Ty tu nieźle poszalałeś zarówno z bryłą, jak i ziejącymi pustką pseudo modernistycznymi wnętrzami.
3) Pomyśl o jakości prezentacji. Zmień sposób robienia zdjęć, zwróć uwagę na takie szczegóły jak te irytujące kratki.

Jedyne, co podoba mi się w tym projekcie, to sama idea dwóch przesuniętych względem siebie brył. Sama koncepcja jest dobrą podstawą na wykonanie świetnej budowli, jednakże porażająca ilość błędów konstrukcyjnych popsuła absolutnie jakiekolwiek pozytywne odczucia. Pracuj, tyle mogę powiedzieć.
Pozdrawiam,
Marian...

EWA FARNA
08.02.2010, 13:26
jak to jest dom 3\10

Meteor920
08.02.2010, 20:37
Szkoda że dom jest taki pusty, i jeszcze ściany bez koloru. Gdy by były meble i kolor ścian to bym dał 10/10. Ale dlatego że tego nie ma to, oceniam dom na 2/10.