PDA

Zobacz pełną wersję : Rozwiazanie problemu wyłączania się gry po zainstalowaniu oficjalnego patcha


'Mu
07.07.2009, 21:17
EAGames doczekało się masy sztyletów skrytobójców wymierzonych w ich plecy, gdy po wypuszczeniu patcha zaczęły pojawiać się problemy z działaniem gry po zmodyfikowaniu (dodaniu własnych) plików package. Na szczęście pewna mądra głowa (niechybnie posiadającą cechę geniusz ;) ) wpadła na rozwiązanie tego problemu.
Pod spodem prezentuję instrukcje, wraz z plikami jakie należy podmienić.


1. Jeśli gra się wywala lub się nie włącza, pobierzcie plik d3dx9_31.dll i zastąpcie z tym znajdującym się w katalogu bin
Poprawiny plik: http://uploaded.to/KLIKNIJ (http://uploaded.to/file/j2pe8b)

2. Jeśli gra wciąż nie działa prawidłowo zastąpcie gameplay.package znajdujący się w folderze bin.
Znajdziecie go tutaj:http://uploaded.to/KLIKNIJ (http://uploaded.to/file/9ggrmd)

UPEWNIJCIE SIĘ ŻE WCZEŚNIEJ SKOPIOWALIŚCIE ORYGINALNY PLIK W BEZPIECZNE MIEJSCE na wypadek gdyby na waszym systemie poprawka nie chciała działać.


Poprawka sprawdzona przez wuSs (http://forum.thesims.pl/member.php?u=21694)
Sam pierwszy nic nie zdziałał, zamiana pliku gameplay.package już tak.

Właśnie sprawdziłam, czy SAMO nadpisanie tego pliku z pktu 2go pomoże - działa. ale warto zostawić pierwszy punkt, bo może pomoc, jeśli komuś gra nie działa z innego powodu.
Tak więc też zrobię :P


Poprawka zaczerpnięta z dodatków do modu Inteen 3 ***UPDATED*** (http://www.sexysims2.com/showthread.php?t=172373) (+18)

edit: świeże linki
edit 15.VI.10: odświeżone linki

JBronkar
08.09.2009, 21:02
Wszystkie linki nie działają. Mogłabyś podać dobry link. Chcę sprawdzić czy działają.

'Mu
08.09.2009, 21:43
Proszę ^^

Reupload. Teraz powinno być w porządku.

mik2702
22.11.2009, 16:07
Witam mam problem ściągnołem wersię simuw 1.7.9.002002 i jak uruchamiam grę to mam czarny ekran i wywala mi grę zrobiłem to co było w 1 linku a to co w drugim to nie znalazłem w necie proszę o pomoc

Wampirencja
23.11.2009, 13:32
W obu dostaję komunikat, że w folderze jest 0 plików ;) " 0 items found to display!", a niestety w gotowości do nowego dodatku złatkowałam grę - ładuje się już pół godziny a nie doszłam dalej niż do ekranu za filmikiem- i na swoją niekorzyść, bo grę jade kupić dopiero w piątek...

EDIT: zostałam szczęśliwą posiadaczka dodatku wcześniej, zainstalowałam, problem nie zniknął ;(

Asko_2004
24.11.2009, 20:33
comam sciagnac z tego 2 linka bo nie mam pojecia

malinQaa-
29.12.2009, 21:11
mógł by ktoś odświeżyć linki ?

jekyll
07.02.2010, 15:09
W tytule tematu jest błąd ortograficzny, a dokładniej w słowie `wyłanczające`.

anie_1981
14.02.2010, 11:57
Sorry, ale możesz wstawić te pliki na normalną stronę hostingową? Np. http://uploaded.to/ ? Nie mogę za nic pobrać z tej dziwnej witryny. Więc nie mogę pobrać tych plików.Pierwszy już mam, o kiedyś ściągnęłam, ale drugiego nie mam. Nie wiem tylko, czy jest sens w ogóle ściągać ten plik. Co on daje? Moja gra czyta pliki package, tyle, że się ślimaczy. W zasadzie to jedyne, na co narzekam, to problemy z zapisywaniem gry na łacie 3.1.

OlaBernacik
15.03.2010, 13:37
A czy to pomoże do mojego problemu????
Opisze dokladnie:
1.Instalacja The Sims3
2.Instalacja The Sims 3 Wymarzone Podróże
3.Aktualizacja gry
4.Pod koniec aktualizacji wyświetla się:
W pliku C:/Program Files/Electronic Arts/The Sims 3 Wymarzone Podróże/GameData/Shared/DeltaPackages/p02/contc7f1.rra wystąpił następujący błąd:
Odmowa Dostępu
(0x5)

Przyciski: Przerwij Ponów próbę Ignoruj

-jesli tego nie zaaktualizuje to gra sie nie wlacza ;(
Pomóżcie...

'Mu
15.06.2010, 04:41
Wrzuciłam pliczki ponownie.
Jeśli ponownie odmówią posłuszeństwa dajcie znać poprzez PW.

Psychosis
15.06.2010, 14:13
Mam 2 pytania.
Ściągnełam plik 2 i zainstalowałam w folderze Sims 3/Game/Bin.
Ale w folderze Bin jest kolejny folder pod tym samym tytułem.
Gdy wkleiłam plik do 1 z folderów bin gra niby działała,ale
miasto się nie ładowało.
Co robić?

'Mu
15.06.2010, 14:29
Pliczek powinien zastąpić już istniejący z pierwszego katalogu "Bin".
Mmm, i u mnie sims3+wp+k nie uruchamiają się z tym pliczkiem. Przy wersji podstawowej nie było takiego problemu, dlatego podejrzewam, że przynajmniej jeden z dodatków dołożył coś od siebie.

Psychosis
15.06.2010, 16:51
Rozwiązanie najwyraźniej błędne.

'Mu
16.06.2010, 01:28
Oj nie. Oba są sprawdzone ;)
Na podstawowej wersji gry działają doskonale.
Pkt.1. może działać również z obecnymi dodatkami.

Znalazłam nowszą wersję pliczku z Pkt.2. Podobno działa z sims3+wp+na. Być może w ciągu dnia starczy mi czasu na test.
Na pliczek działający z Karierą przyjdzie nam jeszcze trochę poczekać.

Master of Disaster
01.08.2010, 16:27
Kurczę, oni sobie chyba jaja robią z tymi patchami. Mam (na razie) podstawową wersję The Sims 3, no i zainstalowałam niedawno patch 1.5. Po tym nie mogłam włączyć gry, więc musiałam przeinstalować. Obecnie mam wersję 1.46 bodaj i jakoś działa, bez żadnego kombinowania z plikami gry... Ale wkurza mnie to, że łaty psują grę, zamiast ją naprawiać.

anie_1981
03.09.2010, 23:41
Trzeba by sprawdzić o co chodzi z tymi plikami z pkt 2. Może po prostu trzeba ten plik wrzucić do wszystkich dodatków (i podstawki oczywiście). U mnie w zasadzie w tej chwili nie ma błędów zapisu, bo zrobiłam tą grzebaninę ze zwiększaniem pamięci w grze. Ale nadal się wyłącza... To jest denerwujące. Czasami nagle się pojawiają jakieś problemy graficzne, lub nagłe spowolnienie gry i wtedy się gra wyłącza. Ale najczęściej wyłącza się zupełnie bez ostrzeżenia. Co chwilę zapisuję grę, bo nigdy nie wiadomo, kiedy się wyłączy.

arianes
21.11.2011, 16:15
Zrobiłam tak jak pisaliście.
Wkleiłam pierwszy z tych plików najpierw tylko do folderu Bin podstawy - fakt gra wyłączała się rzadziej, ale jednak wyłączała. Potem powklejałam pierwszy plik w pozostałe dodatki - efekt był ten sam. Tak jakbym nic nie zrobiła.
Z drugim plikiem było "prościej". Jak go wkleiłam do folderu Bin z podstawy to gra nie wchodziła, nie wspominając już o reszcie dodatków.
Wczoraj wpadłam jeszcze na inny pomysł. Usunęłam wszystkie dodatki pozostawiając tylko podstawę i Zwierzaki. Efekt był podobny. Tj. bez pierwszego pliku gra się wyłączała. Po wklejeniu grałam prawie cały dzień, jednak po moim pierwszym wyłączeniu gry, zaczął pokazywać się jakiś dziwny błąd. Podstawę i dodatki mam oryginalne, więc nie wiem czemu i gdzie leży problem.
Zaczyna mnie to już drażnić... Nie dość ze wyjadę kupę kasy, to jeszcze to ustrojstwo nie chce chodzić (T_T)
Macie może jakieś inne pomysły jak to "naprawić"?

arianes
21.11.2011, 20:02
Znalazłam sposób na nie wyłączanie się gry ^.^
Przy wyłączonym necie zainstalowałam wszystkie podatki do gry. Do tego do folderu Bin w podstawie i zwierzakach wkleiłam pierwszy plik (d3dx9_31.dll), a następnie do folderu Bin w Zwierzakach dorzuciłam jeszcze drugi plik (gameplay.package). Wszystko działa idealnie. Nic się nie zamula, ani nie wyrzuca.
Sprawdzałam to na wyłączonym necie. Nie wiem jak gra będzie się zachowywać gdy go włączę... Zobaczę jutro i dam znać (>_<).
Pozdrawiam

Searle
22.11.2011, 08:48
A może sekret w tym, że trzeba po prostu grać bez neta? Ktoś to sprawdzał?

arianes
22.11.2011, 16:07
A może sekret w tym, że trzeba po prostu grać bez neta? Ktoś to sprawdzał?

Niestety przy włączonym internecie gra wyłącza się bardzo szybko. Dzisiaj trwało to zaledwie 20 min.

Searle
22.11.2011, 18:28
Niestety przy włączonym internecie gra wyłącza się bardzo szybko. Dzisiaj trwało to zaledwie 20 min.

A przy wyłączonym?

arianes
22.11.2011, 20:21
A przy wyłączonym?

Przy wyłączonym gra chodzi jak marzenie. Nic się nie zamula, ani nie wyrzuca na pulpit ^.^

Searle
23.11.2011, 09:36
W takim razie mamy rozwiązanie: na czas gry wyłączamy internet :)

Sprawdzę to też u siebie, co prawda gra mi się nie wyłącza, ale sporadycznie zacina.

JBronkar
23.06.2012, 11:49
Kto ma plik gameplay.package? Jak coś to wyślijcie do mnie na PW. Proszę!