PDA

Zobacz pełną wersję : Wykrywanie sprzętu i karty graficznej


Swan
08.07.2009, 10:10
Witam, problem wygląda następująco :F..
Około miesiąca temu mój komputer wyjechał do serwisu-wymieniono kartę graficzną (z GeForce 8600 GT na 9600 GT) , dysk twardy, ogółem, trochę się tego nazbierało w specyfikacji otrzymanej od serwisanta..
Przed awarią simsy działały od razu, bez zarzutu.
Teraz, przy pierwszym uruchomieniu wyskoczyły dwa komunikaty-najpierw o tym, że gra nie wykrywa sprzętu, później kolejny informujący o tym, iż nie rozpoznaje karty graficznej. W którymś z nich, dodano jeszcze, że gra postara się dostosować ustawienia jak najbardziej optymalne. No i faktycznie, dostosowała-wszystko było na najniższych możliwych. I za każdym kolejnym razem, gdy uruchamiam grę, nie ważne na jakich ustawieniach, wygląda ona tak..
1) http://i28.************/6sq59z.jpg
2) http://i30.************/33nzq5k.jpg
Nie bardzo wiem, co mogę z tym zrobić, sterowniki instalowane były najpierw z płyty, potem chciałam zaaktualizować, ale nowszych nie wykryło. A jak się bawić z ustawieniami karty to nie mam pojęcia ;x
Z góry dziękuję za jakąkolwiek pomoc.

MarekS
08.07.2009, 11:45
Ogólnie problem jest w ustawieniach głębi kolorów.Sprawdź, czy w ustawieniach karty masz ustawione 32 bity (najwyższa). Drugim powodem może być to, że na płycie głównej masz drugą, zintegrowaną kartę graficzną która nie jest wyłączona i gra usiłuje dopasować się do niej. Najlepiej wyłączyć ją (ale nie odinstalowywać!) w manadżerze urządzeń - z reguły występuje ona jako karta "secondary".

Swan
08.07.2009, 16:35
Grafika była ustawiona na 32 bity, w panelu kart graficznych w menedżerze urządzeń mam tylko tą wyżej wspomnianą. Także sama już nie wiem ;x

Elektra
08.07.2009, 16:58
Mhmm... Prawdopodobnie brakuje jakiegoś sterownika do karty... pobierz najnowsze jesli sie nie łapiesz w tym to polecam http://forum.pcformat.pl/index.php - tam Ci wytłumaczą co i jak :)

MarekS
09.07.2009, 00:17
A na jakim systemie działasz? Jak wygląda sprawa z aktualizacjami? Czy instalowałaś grę na nowo, czy korzystałaś z plików z poprzedniej instalacji? Być może przekopiowałaś pliki z poprzednimi ustawieniami gry i dlatego gra nie rozpoznaje karty?

Swan
09.07.2009, 09:53
Grę instalowałam na nowo - musiałam, gdyż miałam wymieniany dysk twardy, i komputer, który dostaliśmy był całkowicie czysty. Już swoją drogą, że stało się na tyle niefortunnie <nie ma to jak norton>, że pierwszego wieczoru zawirusował się do tego stopnia, że można było go włączyć/wyłączyć/uruchomić bios i nic więcej, w związku z czym windows trzeba było reinstallować.
A działam na Windowsie XP - Service Pack 2, wer. 2002 (coś mi ta data 'za staro' wygląda, ale aktualizacje są niby włączone)

figa
09.07.2009, 20:07
Wejdź ręcznie (przez IE) w Windows Update i pobierz wszystkie ważne aktualizacje, poza tym pobierz najnowszy sterownik do karty z www.nvidia.pl

Co do daty 2002 to z tego co pamiętam (nie mam już XP) tak ma byc.

Ilona
09.07.2009, 20:21
już jest Service Pack 3 i może pobierz tez to NET Framework 3.5

MarekS
10.07.2009, 00:43
Bardziej chodziło mi o to, czy korzystałaś np. z kopii EA Games z Moich dokumentów ale rozumiem, że gra jest instalowana w całości "na czysto".
Przy zainstalowanym tylko Servis Packu 2 aktualizacje praktycznie nie będą działały, bo będą - albo lepiej: powinny - zgłaszać konieczność zainstalowania SP3 ale to na razie jest nieistotne.
Sprobuj w kolejności:
1. Odinstalować grę
2. Odinstalować sterowniki karty graficznej z panelu Dodaj i usuń programy - wszystko, co dotyczy NVidii
3. Po zrestartowaniu komputera przydałoby się przeczyścić rejestr systemu a następnie w menadżerze urządzeń ODINSTALOWAĆ kartę graficzną.
4. Po następnym zrestartowaniu komputera zainstaluj sterowniki do karty z CD Rom-u.
5. Ustaw rozdzielczość ekranu na 1024x768 i głębię kolorów na 32 bity - jeżeli nie ustawiło się tak automatycznie.
6. Po zrestartowaniu komputera zainstaluj grę, Nie uruchamiaj jej od razu tylko zrestartuj komputer i dopiero potem odpal ją.
Jeżeli w którymkolwiek momencie system Windows wyświetli komunikat o znalezieniu nowego sprzętu zawsze klikaj na "Anuluj"
Są jeszcze potencjalne problemy:
1. Karta może wymagać podłączenia dodatkowego przewodu zasilającego, bezpośrednio do niej - przejściówka powinna być dołączona do karty
2. Tu nic nie jestem w stanie poradzić, bo nie mam gry: czy w menu Start, tam gdzie jest skrót do uruchomienia gry jest coś w rodzaju "Ustawienia" albo "Test"? Najczęściej służy to do wstępnego ustawienia parametrów graficznych - w tym również do wyboru, lub określenia karty graficznej. Ewentualnie, gdy gra się uruchamia i wyświetli komunikat, że nie wykrywa sprzętu czy są jakieś opcje wyboru lub szukania? Czy da się modyfikować ustawienia grafiki narzucone przez grę?

Ilona
10.07.2009, 09:12
w programie startu nie ma czegoś takiego jak "ustawienia " czy "test",ustawienia odnośnie grafiki i rozdzielczości są bezpośrednio w grze,a do sprzątania rejestru polecam te dwa programy Your Uninstaller i CCCleaner