PDA

Zobacz pełną wersję : ***Skalny domek*** [BRAK ZDJĘĆ]


Polamananoga
30.07.2009, 00:12
Witam Was.

Chciałam zaprezentować swój domek, zbudowany poza miastem, przy wodospadzie. Postanowiłam iść w kierunku leśno-górskim i park przy wodospadzie zalesiłam, podobnie jak teren wokół domku, żeby sprawiał wrażenie bezpiecznej, przytulnej przystani w górskim lesie.

Zdjęcia robiłam w trybie budowania, o różnych porach dnia, stąd różna poświata na zdjęciach. Czasami widać jaśniejszy kwardat na podłodze od młotka, nie zauważyłam tego podczas robienia zdjęć. W kuchni wszystkie meble są w jednym odcieniu, ale na zdjęciach wyszły niektóre o ton jaśniejsze lub ciemniejsze od reszty.

Domek jest malutki, jednoosobowy. Główna część składa się z dużego pomieszczenia podzielonego na trzy pomieszczenia: salonik, część środkową pełniąca rolę przedpokoju wejściowego i kuchnię. W głębi jest korytarzyk prowadzący do łazienki i sypialni. Duża część domku jest zbudowana z kamienia, jak na górski domek przystało. W środku zachowano kamienne ściany, nie przykrywając ich niczym. Z tego powodu, aby ogrzać chatkę postawiono w głównych pomieszczeniach kominki: w kuchni, salonie i sypialni.

koszt umeblowanej chatki: 329109 simleonów.
rozmiar parceli: 36x47

Zapraszam do oglądania!


Dziękuję za zwiedzanie ;)

elkryga
30.07.2009, 07:38
bardzo ładne wnętrze :> ogródek i ścieżka również. jedyne, do czego mogę się przyczepic to dach. Może lepiej by było gdyby był trochę spłaszczony? :)
ogólnie to 8,5 /10 :D

Vanitas
30.07.2009, 08:03
To jest genialne! Ma tylko troszkę za wysoki dach ;) Z czystym sumieniem mogę napisać, że chciałbym w nim zamieszkać, i że to najlepszy projekt jaki widziałem w The Sims 3 :) 10/10

kucha
30.07.2009, 08:45
ogólnie mówiąc bardzo ładny domek :) nie w moim stylu, ale bardzo mi się spodobał... jedyne minusy, to w łazience ta szafka wystająca z ściany i wiele innych takich mebli. I moim zdaniem fotoele i kanapy w salonie mogłyby byś zrobione jedną, tą samą teksturą. a Tak jest fajnie:) Bryła jest ok, ale ogródek to nadrabia :)

Chryzantem Złocisty
30.07.2009, 09:14
dziwny dom,jedne ujęcia są świetne,a drugie psują cały efekt.

nie wiem co o tym myśleć,niby nie jest źle,ale jednak coś tu mi nie pasuje ;p

ddo bwayo
30.07.2009, 09:30
Bryła mi się nie podoba, i ta biel bijąca w pokoju jest przerażająca. Urzekła mnie kuchnia z jadalnia, ostatnio zakochałam się w niebieskich <3

Merve
30.07.2009, 09:33
Ślicznie to wszystko umeblowałaś. Bardzo mi się podoba. Ocenka 10/10

seattle
30.07.2009, 09:35
no cudnie Ci to wyszło. Poza zbyt wysokim dachem wszystko jest bardzo ładne. Widać, że się przy tym napracowałeś/aś. A ogród to cud-miód-czarownica. Masz talent.

10 :)

aluminium.
30.07.2009, 09:41
bardzo ładny, ale dach za wysoki. środek jest cudny tak jak ogród ;)
9\10

Krzykaczus_Pospolitus
30.07.2009, 10:16
Bryła mi się nie podoba, za duzo też tego kamienia w środku. Reszta jest fajna. Świetnie oddałaś taki górski klimat:).

Upadła Dusza
30.07.2009, 12:05
Bryła mi sie nie podoba, za wysoki dach. Ogród przyjemny dla oka ;) jednak jak dla mnie troche za dużo drzew.

Nie podoba mi sie to, że w przedpokoju meble mają jakiś tam kolor :P a niedaleko stoi to samo w kolorze niebieskim, rozumiem że tam zaczyna się kuchnia (gdzie meble są tego koloru), ale troche dziwnie to wygląda.

Kuchnia - bardzo nie podoba mi się kominek, na co on w kuchni? nie wystarczy że jest już jeden w salonie? Ściany też nie bardzo mi się podobają, to co jest nad kominkiem, półka z książkami? żeby mieć czym rozpalić w kominku tak? :D obok kominka też widze książki... wybacze ci to jeśli są to książki kucharskie :P Ogólnie to cała kuchnia mi się nie podoba.

Salon - nie podoba mi się dywan, to że sofa i fotele mają inny materiał, no i ściana (kamienie).

Łazienka jest brzydka, te ściany, panele podłogowe, okno i te roślinki, nie podoba mi się.

Sypialnia jest nawet fajna. Ale znowu te ściany z kamienia, za dużo ich w całym domu. Kolejny kominek (całe szczęście że chociaż w łazience go nie ma).

Ogólnie: dom nie przypadł mi do gustu.

Upadła duszo- za dużo drzew? Przecież to las ;)
Drzewa są tylko między tymi górami, a dalej widać pustke (widoczne na pierwszym zdjęciu), dla mnie "kilka" drzew wokół domu to nie las ;)

edit.
A jak miałam dodać drzewa na terenie, który się nie da modyfikować? :rolleyes: Las jest zarówno wokół domku jak i na terenie parku przy wodospadzie obok.
Nie musisz sie tłumaczyć ;)
ja tylko wyraziłam swoją opinie i jej nie zmienie

Menthol
30.07.2009, 12:06
Podoba sie i jeszcze jak!
Fajny klimacik, jest tak leśnie :)
Mam tylko małą uwagę, jak i inni spostrzegli- dach jak dla mnie za wysoki...

Polamananoga
30.07.2009, 13:08
Dzięki za oceny.

Często pojawia się zarzut, że dach za wysoki- domek ma być z założenia górski, a takie mają wysokie dachy... Widzieliście kiedyś płaskie? ;)

Co do ilości kamienia na ścianach- dokładnie ten efekt chciałam uzyskać, pół-kamiennego domku. Uwielbiam takie klimaty.

Upadła duszo- za dużo drzew? Przecież to las ;) Co do kominka, półek nad nim(niestety nie ma półek z ceramiką w grze), może łatwiej zrozumiesz jak zobaczysz zdjęcie, które było inspiracją.

http://img71.imageshack.us/img71/1803/70351327.jpg (http://img71.imageshack.us/i/70351327.jpg/)


A co do różnych wzorów na fotelach i sofach- styl amerykański, którym jestem zafascynowana absolutnie.

Polamananoga
30.07.2009, 13:29
Drzewa są tylko między tymi górami, a dalej widać pustke (widoczne na pierwszym zdjęciu), dla mnie "kilka" drzew wokół domu to nie las ;)

A jak miałam dodać drzewa na terenie, który się nie da modyfikować? :rolleyes: Las jest zarówno wokół domku jak i na terenie parku przy wodospadzie obok.

434
30.07.2009, 13:38
dom jest przepiekny nie mam sie do czego doczepic.:):) 10 10


http://forum.thesims.pl/showthread.php?p=1084498#post1084498

blakistoni
30.07.2009, 17:59
Sliczny dom.
Bryla powala,wnetrza tez,az nie mam sie do czego przyczepic.
10/10

KiciA...
30.07.2009, 21:07
Choć bryła mnie nie zachwyca...to cała reszta zwala z nóżekXD
Ten dom ma taki swój własny styl, niepowtarzalny klimat.
Wszystko bardzo pomysłowo do siebie dopasowane a ogród dopracowany, cudnie!
9,5/10

Levkoni
31.07.2009, 20:43
Bryła do niczego, ale wnętrza to już inna bajka. Bardzo ciekawe, oryginalne i odważne :) Ogólnie dam 8, dwa ujęte za bryłę i ogród.

dżin.
05.08.2009, 19:15
:O <ZACHWYT> <OCH> <OCH> <PADNIĘCIE TRUPEM> <ZMARTWYCHWSTANIE> :O
Pierwsze pytanie, jaką masz kartę graficzną ? :| bo te zdjęcia są świetne. Bryła i ogródek są świetne, tak samo jak wnętrze! Zasłużone 10

Chantelle
05.08.2009, 19:27
Uwielbiam kolorowe domki.Tylko,że muszą być w pastelowych,jasnych odcieniach,nie krzykliwe.I takie właśnie znajduję tu.
Bez ceregieli,w pełni zasłużone 10/10

Szczególnie ogród mi się podoba.

kubuss
17.08.2009, 15:30
Japa mi opadła. No normalnie kul. :D 10/10

kubuss

Paulina007
21.08.2009, 14:22
Bryła też mi się nie podoba,bardzo ładny przedpokój połączony z salonikiem. Natomiast w saloniku nie podoba mi się ta sofa pod oknem i dywan.Strasznie mi się podoba kuchnia.Reszta też fajna.Ogólnie 9,5\10

αγάπη
22.08.2009, 08:32
Ogród mi się bardzo podoba.
Wnętrze domku też jest ładne ma taki swój klimacik <3!
8/10
I mam pytanko dasz do pobrania ?

Ayumii
22.08.2009, 20:02
mi tez sie podoba ogrodek najbardziej i sypialnie sa swietne oraz salonik taki klimatyczny:) jedynie co mi sie nie podoba to polaczenie gorskiego klimatu z tym niebieskim, i jak dla mnie troche za bardzo nawalone w tym domu^.- 8/10

marandile
24.08.2009, 04:58
bryła fe, nudna, dach jest potwornie wielki, okna tak niedbale porozmieszczane, przynajmniej z zewnątrz. Drzwi wejściowe nie pasują, są takie rezydencyjno-pałacowe ;P
Wnętrze bardzo ciekawe, choć ten turkus na meblach troche za ostry i sztuczny.
Jast bardzo przytulnie :) Jak zrobiłaś tą kanapę w wykuszu??
Ogółem: 7/10

Madelaine
24.08.2009, 11:45
Bryła bardzo mi się nie podoba. Reszta jest fajna.
Powiedzmy że: 8/10

Noemi
25.08.2009, 07:08
Czy ty chcesz, abym zawału dostała?
Ten dom jest cudowny,a ogródek najbardziej ;)
Klimat domu jest górski - chyba o to chodziło. Buduj dalej! Nie mogę się doczekać twojej kolejnej pracy ;)

10/10

girlsan90
27.08.2009, 13:02
Bardzo Ładny Domek :P
Szkoda,że tylko jedna sypialnia :(
10/10
Ja nie stety nie mam the sims3

kasiuleczka
28.08.2009, 12:05
mi tam sie bardzo podoba 10 i jedno male pytanie jak ustawilas przedmioty na oknie??? czy jest na to jakis kod?

Danuta720
29.08.2009, 14:04
ładnie Ci to wyszło, wnętrza są bardzo klimatyczne, lecz zmieniłabym tekstury na ścianach - domek -napisałaś " jest w górskim stylu" a tutaj tego stylu nie widać, tak samo jest z dachem , nie pasuje do górskiego stylu i komin, który zewnątrz odstaje od całości, a w2ystrarczy go obudować ściankami i nie będzie już tak "straszył", meble zaś i urządzenie wnętrz bardzo mi się podoba.
Zapraszam też na : http://www.sims2design.pl/forum/index.php

Charionette
30.08.2009, 13:30
Bosko! Normalnie nie wiem co powiedzieć... Zostało mi już tylko jedno :D
100/10

Li-juan
05.09.2009, 08:02
Ten domek jest boski . ! !
10/10

AMSTA
05.09.2009, 09:25
elegancko 10/10
jedno pytanie...są tam jakieś przedmioty "ściągane"?

Noemi
05.09.2009, 13:38
@up: Wydaje mi się, że tak.

Domek bardzo ładny ;). Podoba mi się. Jest cuudny.

Searle
08.09.2009, 08:52
Bryła jest nieco dziwna, ale wnętrze nadrabia, bo jest pięknie udekorowane i bardzo mi się podoba.
Bardzo udane zabawy z kodem move_objects on.