PDA

Zobacz pełną wersję : Dwa Cmentarze?


anie_1981
22.08.2009, 11:11
Wybudowałam drugi cmentarz, bo na tym oryginalnym zaczyna brakować miejsca. No i tu pojawia się problem Kiedy ktoś umiera nie mogę zabrać nagrobka z drugiego cmentarza (Oczywiście też ma mauzoleum). Jak postawię tam jakieś nagrobki, to znikają z cmentarza przy próbie jego edycji. To znaczy wychodzę od rodziny, idę sobie do trybu budowy na nowym cmentarzu (ciągle go przerabiam), a tam nie ma żadnych nagrobków. Wracam do aktywnej rodziny i dostaję komunikat, że niektóre rzeczy musiały zostać umieszczone w schowku rodzinnym, podczas edycji otoczenia. No nie wiem, może powinnam zburzyć stary cmentarz, żeby nowy przejął funkcję... Jednak to i tak nie ma sensu, one powinny oba działać.

Alisha
22.08.2009, 11:20
Jedno Ci powiem: kolejny błąd twórców ^_^
Watpie, aby łatka pomogła...

Mamełe
22.08.2009, 11:37
U mnie oba cmentarze działają bez problemu.

anie_1981
22.08.2009, 12:38
A jak Ci umrze ktoś, z kim Twój Sim jest zaprzyjaźniony, to możesz zabrać nagrobek z obu mauzoleów? Bo u mnie to jest różnie. Ale już naprawiłam chwilowo defekt. Najprawdopodobniej problemem był mod, który pozwala na kupowanie obiektów parcel publicznych. Czyli mogłam kupić Ćwirom mauzoleum i te figury cmentarne z kosą. Wyglądało bardzo ładnie, ale grze się chyba pomieszało i nie wiedziała która to parcela prywatna a która publiczna. Skasowałam już tego moda. Trzeba było jeszcze zanieść nagrobki do mauzoleum na nowym cmentarzu, zapisać grę, wejść w edycje miasta, iść na nowy cmentarz, wrócić do gry zapisując zmiany i wyjąć nagrobki z nowego mauzoleum i położyć je na nowym cmentarzu. Wygląda na to, że już jest w porządku. Może to nie mod namieszał tylko, to, że przenosiłam część nagrobków z jednego cmentarza na drugi. Bo jedna babka umarła już za kadencji nowego cmentarza i nie miałam z nią żadnych problemów.

Mamełe
22.08.2009, 12:42
A jak Ci umrze ktoś, z kim Twój Sim jest zaprzyjaźniony, to możesz zabrać nagrobek z obu mauzoleów? Bo u mnie to jest różnie. Ale już naprawiłam chwilowo defekt. Najprawdopodobniej problemem był mod, który pozwala na kupowanie obiektów parcel publicznych. Czyli mogłam kupić Ćwirom mauzoleum i te figury cmentarne z kosą. Wyglądało bardzo ładnie, ale grze się chyba pomieszało i nie wiedziała która to parcela prywatna a która publiczna. Skasowałam już tego moda. Trzeba było jeszcze zanieść nagrobki do mauzoleum na nowym cmentarzu, zapisać grę, wejść w edycje miasta, iść na nowy cmentarz, wrócić do gry zapisując zmiany i wyjąć nagrobki z nowego mauzoleum i położyć je na nowym cmentarzu. Wygląda na to, że już jest w porządku. Może to nie mod namieszał tylko, to, że przenosiłam część nagrobków z jednego cmentarza na drugi. Bo jedna babka umarła już za kadencji nowego cmentarza i nie miałam z nią żadnych problemów.

Anie nie chce mi sie pisac 2 razy tu i TAM wiec pisze tu.

juz wiem o co chyba chodzi. Też ma losowo w mauzoleum nagrobki i to chyba chodzi o to, ze jak wyjmiesz z mauzoleum nr 2 i chcesz położyc na cmentarzu nr 1, to przenosi do wyposazenia rodziny. Mi faktycznie przeniosło 3 nagrobki do kosza, ale wsadzialam je do wyposazenia sima i dopiero potem umiesciałm je na cmentarzu nr 1. Nie jestem pewna czy to o to chodzi, ale wydaje mi sie, ze tak.

anie_1981
22.08.2009, 13:07
U mnie to nic nie pomaga. Wydaje mi się, że trzeba je "zameldować" na nowym cmentarzu wkładając do mauzoleum. Cóż, na razie zrobiłam tak, że ci na których mi zależy zostają na oryginalnym cmentarzu, a na nowy wyrzucam tylko tych "zwykłych" jak np. Molly French. U mnie teraz wszystkie nagrobki są takie same. Mam tylko te płaskie płyty. Nie mam tych wysokich kolumien ani takich jak w dwójce. Szkoda, mogliby różnorodnie robić.

Mamełe
22.08.2009, 13:27
U mnie to nic nie pomaga. Wydaje mi się, że trzeba je "zameldować" na nowym cmentarzu wkładając do mauzoleum. Cóż, na razie zrobiłam tak, że ci na których mi zależy zostają na oryginalnym cmentarzu, a na nowy wyrzucam tylko tych "zwykłych" jak np. Molly French. U mnie teraz wszystkie nagrobki są takie same. Mam tylko te płaskie płyty. Nie mam tych wysokich kolumien ani takich jak w dwójce. Szkoda, mogliby różnorodnie robić.

Robię tak samo :)

No niestety jak nie gramy jakąś rodziną, to simy nie zbieraja punktóz szczęścia życiowego a od tego zalezy rodzaj nagrobka :/

Mogliby na to wymyslec jakiegos moda

anie_1981
22.08.2009, 13:49
Tak mogliby. Zabawne, gra ma już 3 łatki, a ciągle są niedociągnięcia. W dwójce tak nie było. Ale z drugiej strony, nie wróciłabym do dwójki. Już się przyzwyczaiłam do niektórych dobrodziejstw trójeczki. Tylko mogliby ją dopracować.

aluminium.
27.08.2009, 17:56
Ja zrobić ten drugi cmentarz o którym tak gadacie.?

Mamełe
27.08.2009, 18:22
Ja zrobić ten drugi cmentarz o którym tak gadacie.?

Daaagi wchodzisz w budowanie parceli publicznej i robisz cmentarz, czyli trzeba postawić mauzoleum (jest w sekcji obiekty publiczne w trybie budowania). a potem w trybie zycia ustawiasz groby.

aluminium.
28.08.2009, 10:54
A mógłbyś to dokładniej wytłumaczyć.? Tzn. jak postawić tą parcele i skąd wezmę tą sekcje obiektów publicznych.
Edit. 500 post :D

anie_1981
29.08.2009, 15:06
Robisz edycję miasta. Szukasz pustej działki, jeśli działka która cię interesuje jest mieszkalna, to klikasz na nią i wybierasz taką opcję po lewo, żeby zmienić status działki na parcelę publiczną. Wchodzisz na działkę i budujesz na niej cmentarz. Koniecznym obiektem jest mauzoleum. W trybie budowy/kupowania, masz po prawo obrazek z takim jakby namiotem czy pawilonem i markizami. Klikasz tam i masz wszystkie obiekty publiczne, jak ratusz, czy właśnie mauzoleum.

aluminium.
29.08.2009, 21:57
Gdzie znajdę edycję miasta ^^ (trochę Was pomęczę, bo nic nie wiem xD)

lithium
29.08.2009, 21:58
tam gdzie zapisujesz gre (te trzy kropki) -> edytuj miasto

aluminium.
30.08.2009, 12:16
I nie muszę zapisywać gry.?
Edit. Ten cmentarz będzie tylko w tej rodzinie w której zapisywałam czy we wszystkich.?

lithium
30.08.2009, 15:43
jezeli gralas rodzinka jakas, to zapisz gre przed edycja miasta. cmentarz bedzie we wszystkich rodzinach widoczny, przeciez to parcela publiczna.

aluminium.
30.08.2009, 16:55
Ok, dzięki. Zaraz tego spróbuje, jak będę miała problemy to napiszę ;)

Łezka
10.09.2009, 11:10
Hej! Przeczytałem, że rodzaj nagrobka zależy od tego ile ma się punktów życiowych podczas śmierci? Tzn. mój sim aktualnie ma 60 000 pkt. i 88 dni życia simowego to jak um,rze będzie miał ten nagrobek w kształcie kolumny, czy taki jak w dwójce , czy może będzie można wybrać? Dzięki z góry za odpowiedź.

lithium
10.09.2009, 13:39
wydaje mi sie, ze w ksztalcie kolumny. ale nie wiem czy bedzie mozna wybrac, bo nie gram staruszkami ;d

Łezka
10.09.2009, 16:35
Dzięki Centaureo Złota!

Li-juan
11.09.2009, 20:40
Zobaczę czy u mnie działa i napisze Ci jak i co . ;)
Pozdrawiam ;)

Mamełe
12.09.2009, 10:20
Gdzies czytalam, że na kolumnę trzeba miec 100 tysięcy, ale nie wiem czy to tak na 100%

lithium
12.09.2009, 16:01
niemozliwe, moje simy na pewno tyle nie mialy i mialy ta kolumne ;d

Mamełe
12.09.2009, 16:55
niemozliwe, moje simy na pewno tyle nie mialy i mialy ta kolumne ;d

Być może :)
Na szczescie wydane punkty szczescia tez sie zliczają więc ja zwykle przed śmiercią simów wszystko wydaję na nagrody, które można sprzedać :P

slony_paluch7
27.01.2014, 10:40
do 50 000 jest płaski, od 50 000 do 100 000 jak z TS2, a powyżej 100 000 kolumna.
P.S. Jak robicie cmentarz, wpiszcie "testingcheatsenabled true" a potem "buydebug". W którejś kategorii będą nagrobki. Niestety, bezimienne. Jeśli chcecie ustawić sposób śmierci na tych nagrobkach z Ctrl i Shift'em klikacie na nagrobek i gdzieś to będzie, jaki sposób śmierci. W podstawowej jest tylko 5 sposobów, z WP dochodzi 6. Dalej nie wiem.