PDA

Zobacz pełną wersję : Jakie nowe grupy wiekowe byście chcieli w dodatkach The Sims 3?


Color
28.09.2009, 20:34
Ja bym chciał żeby był: młody nastolatek xD dlatego bo we wieku 10-13 lat się jest PRAWIE nastolatkiem i oczywiście grupa wiekowa starzy dorośli np lat 50-55 to jest okres po dorosłości xD

doman145
28.09.2009, 20:47
Dla mnie to powinno być tak:
-Niemowlę (0-1) lat
-Małe dziecko (1-3) lat
-Dziecko w wieku przedszkolnym (4-6) lat
-Dziecko (7-12) lat (wiek szkolny)
-Nastolatek (13-19) lat (wiek gimnazjalny i licealny)
-Student
-Młody dorosły (po studiach)
-dorosły (35-50) lat
-emeryt (51-65) lat
-staruszek (66-aż do śmierci)

'Mu
28.09.2009, 22:42
Obecnie jest dobrze. Jednak w odległej przyszłości sytuacja może się zmienić.
Po kilka latach, gdy pojawi się kilkanaście oficjalnych rozszerzeń - świat gry stanie się bogaty i bardziej skomplikowany. Być może wtedy urozmaicenie rozrywki poprzez dodanie wieku 'studenckiego' stanie się miłą dla oka modyfikacją.

>>>FiShIp<<<
29.09.2009, 13:32
Tak tylko że jakby tak zrobili jak piszecie to życie jednego sima by trwało wieczność zanim przejdzie przez wszystkie te okresy:P:P
Jest dobrze tak jak jest teraz

Keramzyt
29.09.2009, 13:56
Doman...
Wg. Twojej skali ciąża nie trwałaby nawet dnia!
"Dziecko w wieku przedszkolnym". Nie dość, że to jest za długie, to nie ma czegoś takiego jak przedszkole... Jest tylko podstawówka i ponadpodstawowa...
Student i Młody Dorosły. A co z tymi, co nie idą na studia? Czy oni by odchodzili na "IKS" czasu i po studiach wracali?
Emeryt i Staruszek. Raczej powinno być na odwrót... Zazwyczaj ludzie "starsi" też jeszcze pracują, a dopiero koło 70 przechodzą na emeryturę...
Troszkę to niedopracowane... Poza tym, i tak jest lepiej niż w dwójce... Czego więcej chcieć? ;)

blakistoni
29.09.2009, 14:38
Wg. mnie ejst dobrze tak,jak jest teraz ;d
I nic bym nie zmienila,wiadomo,moze byc tak ze wraz z dodatkmi do gry dojda jakies nowe grupy wiekowe...ale i tak jest to zrobione lepiej niz w dwojce.

Searle
29.09.2009, 17:34
A ja bym chciała, alby były pory roku (trwające oczywiście dłużej niż w the Sims 2) i wyznaczały nam lata. Wtedy sim co roku miałby swoje urodziny - ilość urodzin zbliżałaby go do danej grupy wiekowej.
Oczywiście marzeniem ściętej głowy byłoby, by sim z każdym rokiem się starzał w widoczny sposób, ale może takie rzeczy będą miały miejsce w następnej generacji simów :)

Ellie
30.09.2009, 17:11
Doman...
Wg. Twojej skali ciąża nie trwałaby nawet dnia!


ale jemu nie chodzi o dlugosc dni, tylko wiek, ze bylby to "odpowiednik" dziecka w wieku 0-1 lat ;p


/jak dla mnie jest dobrze tak jak jest, nie widze potrzeby dodatkowych 4215823 grup wiekowych...

Keramzyt
30.09.2009, 18:02
ale jemu nie chodzi o dlugosc dni, tylko wiek, ze bylby to "odpowiednik" dziecka w wieku 0-1 lat ;p


/jak dla mnie jest dobrze tak jak jest, nie widze potrzeby dodatkowych 4215823 grup wiekowych...

...a więc łopatologicznie gdyby przyjąć, że 1 dzień simowy = 1 rok, łatwo da sie obliczyć, że ciąża trwałaby ledwo ponad PÓŁ DNIA. (Fakt faktami, że i tak teraz nie ważne ile czasu sim może żyć, to i tak ciąża trwa 3 dni... I to powinni zmienić :D) I tak, ja też nie widzę potrzeby KOLEJNYCH grup wiekowych... Bo jest dobrze :)

motyka
30.09.2009, 18:17
Ale nikt nie mówił, że wszystko musi się odnosić do świata ludzkiego - na potrzeby gry można nagiąć to i owo ;)

Ellie
30.09.2009, 18:19
...a więc łopatologicznie gdyby przyjąć, że 1 dzień simowy = 1 rok, łatwo da sie obliczyć, że ciąża trwałaby ledwo ponad PÓŁ DNIA. (Fakt faktami, że i tak teraz nie ważne ile czasu sim może żyć, to i tak ciąża trwa 3 dni... I to powinni zmienić :D) I tak, ja też nie widzę potrzeby KOLEJNYCH grup wiekowych... Bo jest dobrze :)

no jak dla mnie nie, ale okej, niewazne
wlasnie, imo ciaza tez jest za krotka, moglby byc ten tydzien chociaz. i zeby przez pierwsze 3-4 dni simka chodzila normalnie do pracy :d
ach byloby idealnie

Rosemarie
01.10.2009, 17:40
No fajnie byłoby,aby ciąża trwała z 9 dni i dopiero np. po 2-3 dniach simka dowiaduje się o tym,że jest w ciąży,a tak to chodzi do pracy,dopiero potem brzuch jej rośnie ;]
A pozatym grupy wiekowe są ok i nie trzeba ich zmieniać.

Nunczaki Orientu
03.01.2010, 11:43
Ja myślę, że mogłbybyć rencista.

Mamełe
03.01.2010, 12:44
Ja myślę, że mogłbybyć rencista.

Rencista, to nie jest zadna grupa wiekowa. mozna nim byc w kazdym wieku.

Rashes nie wiem o co ci chodzi z tym "a tak to chodzi do pracy". Wiele kobiet pracuje praktycznie do samego porodu (mozna wziac urlop macierzynski 2 tygodnie przed planowym terminem).

Levkoni
03.01.2010, 22:11
Ja to bym widział tak: niemowlę, małe dziecko, przedszkolak, dziecko, nastolatek, młody dorosły (tutaj można byłoby iść na studia, bądź nie, dajmy na to gdyby młody dorosły miał 40 dni to tydzień zajmowałby jeden "rok", tak więc po ukończeniu studiów które łącznie trwałyby 28 dni, reszta dni zostawałaby na normalne granie już w domku itp.), potem byłby dorosły, emeryt, nestor (taki staruszek ledwo chodzący, strasznie pomarszczony itp ;) )

Astrid88
07.01.2010, 16:03
Najchętniej zlikwidowałabym poszczególne grupy wiekowe i stworzyłabym system wiekowy w postaci suwaka (decydującego o wzroście / poziomie zmarszczek / garbienia się) z paroma "punktami granicznymi" po przekroczeniu których zmieniałyby się uprawnienia sima. Punkty te zastępowałyby dzisiejsze zmiany wieku z dodatkiem 3 dodatkowych etapów:

- przedszkolak (między "małym dzieckiem" a "dzieckiem")
Ma wiele podstawowych interakcji (zabawa, pogawędki...) ale nie mogący jeszcze uczyć się umiejętności w taki sposób jak "dziecko", "nastolatek" czy "dorosły" a jedynie w sposób "ukryty" (jak "małe dziecko" i "dziecko"), nie musiałby też odrabiać lekcji a to czy zostanie wysłany do przedszkola zależałoby od decyzji rodziców (nowa usługa dostępna w telefonie i parcela "przedszkole").
- maturzysta/licealista (między "nastolatkiem" a "młodym dorosłym")
Ma większość uprawnień dorosłych, może z nimi romansować i mieć dzieci. Musi jednak nadal uczęszczać do szkoły. Sim otrzymuje możliwość prowadzenia auta dopiero po osiągnięciu tej grupy wiekowej (możliwość zostaje zabrana "nastolatkom")
- starzec (po "emerycie")
Nie może pracować, kontakty z innymi simami sprawiają mu problem, potrzeby spadają mu o wiele szybciej niż simom w sile wieku. Wymaga częstych wizyt w szpitalu (nastrójniki podobne do tych w ciąży). Krótko mówiąc: sim nieuchronnie zbliża się do końca swojego życia.

Co do samego suwaka zasada jest prosta. Przesuwając suwak obserwujemy jak sim rośnie/starzeje się. Przykładowo: sim w końcowej fazie etapu "przedszkolaka" będzie identycznego wzrostu jak sim na początku etapu "dziecka" (w wieku szkolnym) a sim w końcowej fazie etapu "dziecko" (w wieku szkolnym) będzie takiego samego wzrostu jak sim który dopiero rozpoczął etap "nastolatka". Jest to jak najbardziej możliwe do zastosowania ze strony technicznej. Jeszcze nie bawiłam się w to co prawda w simsach 3 bo moja przygoda z tą gra dopiero się rozpoczęła (dostałam pod choinkę) ale w thesims2 sama stworzyłam sobie coś w tym rodzaju używając do tego kodu stretchSkeleton. Oczywiście, był pewien niewielki problem - dziecko po zastosowaniu kodu podwyższającego je było o wiele szczuplejsze niż obniżony do tego samego wzrostu kodem nastolatek który w zadziwiający sposób nabierał "masy mięśniowo-tłuszczowej" ale wierzę, że programiści poradziliby sobie z tym w mgnieniu oka.

Serakel
03.06.2010, 19:19
Dla mnie to powinno być tak:
-Niemowlę (0-1) lat
-Małe dziecko (1-3) lat
-Dziecko w wieku przedszkolnym (4-6) lat
-Dziecko (7-12) lat (wiek szkolny)
-Nastolatek (13-19) lat (wiek gimnazjalny i licealny)
-Student
-Młody dorosły (po studiach)
-dorosły (35-50) lat
-emeryt (51-65) lat
-staruszek (66-aż do śmierci)

Zgadzam się

Kinkarus
18.06.2010, 17:14
Ja uważam że jest fajnie tak jak jest. Życie sima trwałoby przy dodaniu innych grup wiekowych całą wiecznośc.

Simka18
24.06.2010, 19:47
zgadza sie mi też sie, podoba tak jak, jest i jest dobrze moim zdaniem nic nie trzeba dodawać ;) ludzie to tylko gra ;)

Owl Finch
24.06.2010, 20:26
Tak jak jest, jest ok. Gdyby było tego więcej, gra byłaby nieskończenie długa i nudna...

Łezka
24.06.2010, 21:48
Dla mnie to powinno być tak:
-Niemowlę (0-1) lat
-Małe dziecko (1-3) lat
-Dziecko w wieku przedszkolnym (4-6) lat
-Dziecko (7-12) lat (wiek szkolny)
-Nastolatek (13-19) lat (wiek gimnazjalny i licealny)
-Student
-Młody dorosły (po studiach)
-dorosły (35-50) lat
-emeryt (51-65) lat
-staruszek (66-aż do śmierci)

O nie... Ja nie chciałbym tak grać... Co chwila urodziny do kolejnej grupy wiekowej, co chwila tort itd. Naliczyłem, aż 8 urodzin... :( Niefajny ten schemat... Lubię ten co jest teraz: -Niemowlę, Małe dziecko, Dziecko, Nastolatek, Młody dorosły,Dorosły, Emeryt i BASTA! :):):)

Miley98
25.06.2010, 07:34
Och Dziurawcu przecież nie musisz co chwilę kupować tortu urodzinowego. Przecież simy same dorastają.
A tak w ogóle podoba mi się ten schemat, który przedstawił doman145.

Sherlock
25.06.2010, 10:41
Ja bym dodał jakąś grupę wiekową między dorosłym a emerytem ;)

Madelaine
25.06.2010, 10:47
Mi się podoba schemat domana ;)
Fajnie by tak było. W ogóle chciałabym aby z jakiś dodatkiem doszły studia.

♥ like sims
26.12.2010, 20:15
to ja robię podsumowanie:
niemowlak
małe dziecko
przedszkolak
dziecko
młody nastolatek
nastolatek
licealista
student
młody dorosły
dorosły
stary dorosły
staruszek
emeryt
nestor

Natix
27.12.2010, 14:10
Wg mnie:

Niemowlę
Bobas ( tu można zacząć uczyć chodzić itp. )
Małe dziecko
Przedszkolak (fajnie, żeby było przedszkole albo żłobek, gdzie można na cały dzień dać dziecko )
Dziecko ( tu idzie do podstawówki )
Podlotek (lub coś takiego, w każdym razie też w szkole + ew. praca dorywcza)
Nastolatek ( liceum + j.w)
Młody dorosły ( od tej grupy - pełnoetatowa praca )
Dorosły ( j.w )
Emeryt ( emerytura + ew. dorywczo)
Staruszek ( tylko emerytura )


Jeśli za dużo, można usunąć bobasa i podlotka. No i niech ciąża przy epickim systemie życia trwa z tydzień chociaż.

Edit : Ja myślę, że mogło też by być tak:
Niemowlę
Małe dziecko
Dziecko
Nastolatek
Student (żeby wyszedł dodatek!)
Młody dorosły
Dorosły
Emeryt

Juna
18.01.2011, 16:01
Babcia. Taka młoda, prężna, pracująca, wyglądająca jeszcze na matkę, NIE SIWA babcia. Wiecie o co mi chodzi?

Połówka
18.01.2011, 17:00
a nie uważacie, że trochę poprzesadzaliście ? ...
grupy wiekowe są ok . może wyjdzie jakiś dodatek, i wtedy młody dorosły i dorosły będą mogli chodzić na studia, lub coś. ale nic pomiędzy nastolatkiem a młodym dorosłym, i młodym dorosłym a dorosłym nie trzeba wstawiać.
Niemowlę - okres jak dla mnie zupełnie bez sensu, no ale zbliżone do reala. Dziwnie by bylo, gdyby od razu małe dziecko się urodziło...
Małe dziecko - czas na naukę mówienia i chodzenia, poznawania swiata, ludzi itp.
Dziecko - nauczone podstawowych rzeczy (wymienionych wyżej) idzie do szkoły. Takie coś jak podstawówka
Nastolatek - okres kiedy się jeszcze uczy, ale może dorywczo pracować. A'la gimnazjum
Młody dorosły - może sie uczyć umiejętności, lub podjąć pracę. No i zacząć powoli zakładać rodzinę (lub tak jak ja - szybko zakładać rodzinę :P )
Dorosły - dla mnie wiele się nie różni od poprzedniego, ale uznajmy, że na tym poziomie ma wyuczone pewne umiejętności, w szczególności te, które przydadzą mu się w pracy. Jeżeli wcześniej tego nie zrobił, to najwyższy czas, na założenie rodziny.
Emeryt - rozpieszczanie wnuków i dostawanie emerytury :D chyba, że jest to jakiś zdrowy emeryt, ktory lubi swoją prace (najczęściej robię takich facetów) i jeszcze pracuje.
I koniec. Wszystko jest git. A co do złobka - może i mogłoby być... bo niby opiekunki są, ale to jak one się tymi dziećmi zajmują... ale nie wiem czy ze żłobkiem to przesada by nie była :|

eklera123
27.01.2011, 10:32
Zgadzam się z Połówka. Po co młody nastolatek? Uważam, że teraz jest dobrze. Nie chciałabym cały czas robić urodzin, uczyć dzieci czegoś nowego.. Osobiście lubię dzieci w grze, jednak wiek małe dziecko mnie denerwuje, ta nauka chodzenia, mówienia. Zostawiłabym tak jak jest - co do studenta, to uważam, iż młody dorosły powinien nim być.

Niemowlak - Niemowlak jak niemowlak :)

Małe dziecko - Nauka, poznawanie świata

Dziecko - Podstawówka, poznawanie ludzi

Nastolatek - Gimnazjum, liceum, pierwsza miłość

Młody Dorosły - Znajduje miłość, zakłada rodzinę, jednak nadal zajmuje się wykształceniem (chodzi oto, że nadal uczy się umiejętności np. sport)

Dorosły - Pracuje, ewentualnie zakłada rodzinę

Emeryt - Przekazuje informacje swoim wnukom - czasem i prawnukom, spędza czas z rodziną

Ja tak zawsze rozumiałam te grupy wiekowe :P

patryk916
21.02.2011, 13:51
Moim zdaniem byłoby fajnie gdyby był podział na 12 miesięcy.Jeden miesiąc miałby 4/5 dni i byłoby OK :D