PDA

Zobacz pełną wersję : sim kasjer - nie kasuje


aduduius
05.11.2009, 16:07
Witam
Wiem ze na forum jest juz jeden post kogos z podobnym tematem , ale nikt tam nie odpowiedzial rzeczowo.

Problem mam taki:
Moj sim posiada wiele sklepow, zarowno male sklepiki jak i wielkie centra handlowe na kilkanascie pieter wysokosci. Problem identyczny we wszystkich sytuacjach. Bardzo czesto zdarza sie ze klient, ktory kupil cos (tzn wzial towar do "koszyka" - ma ta torbe) idzie do kasy i.... no wlasnie.... NIe jest obslugiwany. Kasjer/ka stoi jak gdyby klienta nie bylo, a klient stoi przed kasa, stoi, stoi az do momentu gdy wkurzony rzuca torbą z zakupami na ziemie i wychodzi. Nie byloby to dla mnie problemem wielkim, gdyby nie to ze czesto sie zdarzy ze na 10 zakupow, 7 mi przepadnie wlasnie w ten sposob (towar ktory rzuci klient na ziemie, traci wartosc o iles tam %). Wowczas nie mam jak utrzymywac kilkuosobowej załogi pracowniczej, nie mowiac juz o zysku.
Prosze niech mi ktos doradzi, czym to jest spowodowane -> jak temu zaradzic, obejsc. pliss

p.s. od razu informuje ze nie jestem jakims "dzieckiem neo", ktory na google nie potrafi wejsc, ani szukac na forach, od razu zaznaczam ze problem nie jest zwiazany z:
- kwestia na ktorym pietrze jest kasa (probowalem roznych opcji)
- kwestia zwiazana zkonkretnym pracownikiem (probowalem wieloma, takze swoim simem)
- kwestia zwiazana z ranga (problem pojawia sie u simow bez zadnej rangi, a takze u tych ze zlota ranga kasjera)
- kwestia zwiazana z odpowiednia kasa, stolikiem (barkiem) - (probowalem wielu kombinacji stolow, a kasa zawsze oryginalna
- kwestia zwiazana z jakimis plotami, listwami ozdobnymi, przed sama kasa - (mowie o tu o czystych sytuacjach - klient ma pelny dostep do kasy, ktora nei jest niczym oddzielona od klienta)

blagam o pomoc, gdyz ten problem z kasa zzera mi ponad polowe moich dochodow.

Remus Lupin
05.11.2009, 16:17
Twój sim pracownik musi mieć co najmniej złotą range kasjera jeśli takiego masz jeśli sie guzdrze to że tak brzysko powiem zwolnij go i zatrudnij nowego z ze złotą rangą kasjera.

Mam nadzieje,że pomogłem

aduduius
05.11.2009, 16:54
Remus
Wlasnie mowie ze nie jest to zwiazane z rangami - problem wystepuje takze u tych kasjerow ze zlota ranga kasjera, jak i u tych z brazowa, srebrna, jak i bez:/

ahh plz pomozcie:(

Remus Lupin
05.11.2009, 17:42
Masz jakieś dodatki z neta? próbowałeś ze wszystkimi i nic?

Dzieje sie tylko tą rodziną?.

Bawiłeś się kodami typu boolprop?

Proponowałbym reinstalke ale niech inni sie wypowiedzą.

aluminium.
05.11.2009, 18:03
A może ZAWSZE stawiasz źle kasę? (za blisko ściany)

aduduius
05.11.2009, 18:05
dodatkow z neta mam mnostwo, ale nie jest to z tym zwiazane. Po zablokowaniu zawartosci dodatkow jest tak samo. Dzieje sie tak nie tylko ta jedna rodzina niestety:/ reinstalka niiestety rowniez nic nie daje:/ 3 razy juz stawialem simsy i wszystkie expansiony na nowo i to samo:(

Remus Lupin
05.11.2009, 18:18
Sprobój pobrać Clean instalater taki program i on usunie wszystkie wadliwe dodatki z neta być może masz jakiś wadliwy dodatek ale wywal na pulpit folder downloads i sprawdź czy się dzieje ten problem jeśli nie to daj spowrotem ten folder i za pomocą programy usuń wszystkie wadliwe dodatki.

Jeśli to nie pomoże to nie wiem.

Masz orginał?

aduduius
05.11.2009, 18:39
wywalilem folder downloads i zagralem ale niestety problem ten sam:/ ahh nie wiem juz...

czy mam original? moze nie powieniem tego mowic ale: podstawowe simsy orignalne, WB oryginalny, NŻ oryginalne, (OŻ, Zwierzaki - zdobyte "inaczej")

Remus Lupin
05.11.2009, 18:46
To może spróbój zainstalować łatkę to może pomóc jesli to reinstalka.

Ja tego problemu nie mam kasjer złota ranga i kasuje towar.

Łatke możesz ściągnąć z oificialniej strony gry.

Meona
08.11.2009, 08:38
Hmm... Ja miałam coś innego. Natomiast. Grałam sobie w sklepie u Nogi. nie miałam kasjera. Więc wzięłam przydzieliłam go do kasy. Chwilkę postał. I poszedł grać w szachy. Jaki morał z tego: Nie zatrudniaj pracowników tylko zrób dużą rodzinkę, która będzie Ci pomagać.

Na pewno nic nie robił? może nie lubił tej pracy. Własny biznes mam nie długo. A więc nie wiem jakie wybryki simy mogą robić ;) Ale mam dobry sklep z zabawkami ;)) Dobra a wracając do tematu... Sim mógł mieć zły humor. Albo jak przydzieliłeś go do kasy to on może tylko przez chwilkę tak jakby "obsługiwał" kasę, a kiedy klienci podchodzą on to rzuca. WB mam od no gdzieś tak od czwartku. Bo w środę się ściągalo ;)

Sorki za nie na temat :P

Remus Lupin
08.11.2009, 10:26
Hmmm.

U mnie jest w porządku raz mi sie zdarzyła mi sie taka sytuacja kupiłem tą restauracje i zatrudniłem kucharkę od Żakietów i chwile porobiła i nic powodem było,że za pomocą kodu boolprop dałem opcje make sencośtam i znikło mi to kółeczko i nic nie mogłem zrobić następnego dnia było wszystko w porządku.

Moim zdaniem kod Boolprop też może coś namieszać.

Czy autor tego tematu już rozwiązał ten problem??????

aduduius
09.11.2009, 15:30
niestety nie rozwiazalem problemu, ale sie juz z nim pogodzilem:p (do Remusa) problem tkwi na pewno w technice, w bugu w grze, a nie w normalnej sytuacji typu zly humor (do kiniusi)

No ale coz dzieki za proby pomocy:)

Matti93
11.11.2009, 09:25
ja mam WB baaardzo długo ale takiego problemu nie miałem ;pp sprobuj własnym simem ale wątpie żeby to coś dało...

Łezka
11.11.2009, 09:54
Ja również jak mój poprzednik gram bardzo długo, ale taka sytuacja u mnie nie zaistniała. Może jest to spowodowane jakimś modem lub dodatkami, które źle wpływają na grę? lub tymczasowo "uszkodziły" ją?

Remus Lupin
11.11.2009, 10:47
Jak mówią poprzednicy też tego nie miałem ale powodem też może być booloprop i opcja make selecośtam wtedy jak dodamy tego pracownika do rodziny to znika mu takie kółeczko i wtedy nic nie robi.

Ale wątpię,że to było przyczyna takiego problemu.

Autorowi pozostaje albo skasowanie rodziny ale sprzedanie całej parceli biznesowej i zrobić nowy biznes ale jak to nie pomoże, skasowanie rodziny i zrobienie, nowej.

PS

Wszystkiego Najlepszego z okazji dnia Niepodległości, Niech Żyje Wolność i Swoboda.