PDA

Zobacz pełną wersję : Kilka problemów - owoc życia, wprowadzanie się, przepisy


Wampirencja
09.11.2009, 20:17
Tak, szukałam, ale nie znalazłam odpowiedzi na moje pytania.

1. Owoc życia - chcę go znaleźć, ale czy nie rośnie gdzieś z nim krzew [np. na cmentarzu jest kwiat śmierci!] lub czy nie można go dostac od jakiegoś sima? Moja simka wyhodowała już dobre 35 roślin z nasionek "rzadkich" lub "wyjątkowych", 9 z nich znalazła w katakumbach ale żaden z nich to nie jest owoc życia.
Może jest jakaś cecha która wspomoże to? [ma szczęściarza, plus wykupione zdolności ogrodnicze]
Tak, wyszkuiwałam, ale tylko tyle znalazłam co "szukaj w katakumbach". Nie znalazłam.

2. Kwiat śmierci - co z nim można zrobić poza zasadzeniem?

3. Wprowadzenie sima - moja simka ma chłopaka ale tak jak do innych przyjaciół ma opcję "wprowadź się", tak do niego ta opcja nawet po wielu interakcjach przyjacielskich nie występuje. Nie chcę ich ze sobą żenić.

4. Przepisy, przepisy... - dostałam simką [10 punktów ogrodnictwa] zansę aby dać 10 doskonałych warzyw do knajpy. W zamian za to dostałam informację jak uprawiać bakłażany i seroślinę. Napisane było, że otrzymam więcej ciekawych przepisów ogrodnicznych jak nabiję 9 poziom ogrodnictwa.
Poziomy nabijane bez kodów.



Dziękuję za pomoc i odpowiedzi na pytania.

Phuture.
09.11.2009, 20:22
1. Nasiona owocu życia znajdują się przy drugim wejściu na cmentarz.

2. Podejrzewam, że nic.

3. Wejdź w edycję miasta, wyeksmituj chłopaka i wprowadź go do swojej Simki.

4. Niestety, nie umiem odpowiedzieć na to pytanie. Może jakiś błąd gry?

Łezka
09.11.2009, 20:34
1. Kwiat śmierci i roślina życiodajna znajdują się tylko w nasionach specjalnych . Wokół cmentarza i Ośrodka Naukowego.
2. Poza zbieraniem i sadzeniem to jeśli sim umrze nie ze starości można podarować ten kwiat mrocznemu kosiarzowi, a on daruje życie.
3. To co napisała Phuture, a jeśli jest NPC to może ma cechę utrudniającą wprowadzenie, np. samotnik czy unika zobowiązań
4. Chyba musisz zanieść te 10 warzyw czy owoców, a jak zrobiłaś to. To widocznie błąd gry.

Wampirencja
10.11.2009, 18:58
Hej, hej! Bardzo wam za pomoc dziękuję za konkretne odpowiedzi, idealnie na długi weekend przerwa w studiach na simy ;)

Łezka
10.11.2009, 19:12
Nie ma za co. Miło, że mogłem pomóc. :)

Searle
19.03.2010, 15:29
Postanowiłam odświezyć, bo mam pytanie.
Do tej pory myślałam, że kwiat śmierci (zgodnie z tym, co napisał Dziurawiec) można dać jedynie Kosiarzowi w przypadku śmierci nagłej (pożar, utopienie się), a nie gdy ktoś umiera ze starości.
Jednak po mojego emeryta przyszła śmierć i ten dał jej ten kwiat i teraz żyje sobie od początku grupy wiekowej.
Czy to błąd, czy jednak simów można również ratować od śmierci naturalnej?

anie_1981
20.03.2010, 00:13
Simów można ratować z każdej sytuacji. Tak jak w dwójce można było błagać kostuchę o życie ukochanego Sima/Simki i czasem się udawało, a czasem było się zombie ( szkoda, że w trójce nie ma zombie).

Łezka
20.03.2010, 18:41
Searle wniosek z tego, że to nie jest błąd tylko nowa metoda na obronę przed śmiercią... A ja mam pytanie czy kwiat śmierci musi być w ekwipunku tego co umarł - czy osoba poboczna daje Mrocznemu Kosiarzowi ten kwiatek?

Searle
21.03.2010, 21:24
Dziurawiec - mój sim miał kwiat w ekwipunku.

Łezka
21.03.2010, 22:27
Heh. Wniosek z tego, że gdy chcemy aby nasz Sim wybronił się od śmierci nalezy u każdego trzymać kwiat śmierci. Dzięki za odpowiedź Searle.

Tofik
22.03.2010, 12:31
Ja widze tylko kwiat smierci na cmentarzu gdzzie widzisz owoc zycia tam?