PDA

Zobacz pełną wersję : Nie mogę uruchomić gry - ostateczny temat.


Strony : [1] 2

claudia_o
26.11.2009, 21:37
Od jakiegoś czasu nie grałam w simsy ,ael ostatnio poczułam nagłą ochotę ;)
Zainstalowałam łatkę i teraz mam wersję 1.7.11.002002

No i... nie mogę uruchomić gry. Wyskakuje mi takie oto okienko:

mod edit: Za duży obraz. Rozwalał forum

Co mam zrobić? ;)

Wielebny
27.11.2009, 22:46
Trudno na takie błędy zaradzić . Najlepszym sposobem jest niestety jedynie reinstalacja gry .

gawron
17.12.2009, 13:30
Witam wszystkich

Przejdę do rzeczy. Mam problem z odpaleniem TS3. A dokładnie - po włączeniu,
czy to przez Launchera, czy bezpośrednio przez TS3.exe (co chyba ma małe znaczenie), ekran na chwilę ciemnieje, po czym znowu wywala mi do pulpitu, a tapeta zmienia kolor na biały. A Simsów jak nie było, tak nie ma.
Z początku myślałem iż to wina sprzętu, lecz mój mieści się w wymaganiach,
może jedynie z wyjątkiem procesora (1.6GHz), przy wymaganiach 2.0 GHz, -
choć Wiedźmin, który ma jeszcze wyższe wymagania, działał u mnie bez większych problemów. W czym może być problem?

Za wszelkie odpowiedzi i sugestie dziękuję już teraz
Pozdrawiam
Gawron

pasqudka
17.12.2009, 14:21
Cześć. Też tak miałam :) U mnie problem leżał w sterownikach do karty graficznej- jeśli Twoja karta jest Nvidii, ściągnij starsze sterowniki, najlepiej z lipca- sierpnia, bo te nowsze są niekompatybilne z wszystkimi grami EA.

gawron
17.12.2009, 17:16
Instalacja lipcowych pomogła. Dziękuję ;]]

Temat do zamknięcia.

Magda1845
24.12.2009, 10:23
Może zacznę od początku, więc tak:
Zaraz po premierze kupiła The Sims 3, zainstalowałam i wszystko działało bez zarzutów. Gra się nie zacinała itp. Gdy powstała pierwsza aktualizacja - zainstalowałam ją, jednak tych, które powstały później (tych kolejnych) już nie instalowałam. Jednak raz postanowiłam ją zaktualizować (niedawno), tzn. chciałam zainstalować tą najnowsza aktualizację. I gdy ty zrobiłam, po włączeniu programy startu The Sims 3, nie mogłam uruchomić gry, bo pojawiał się błąd 'Wystąpił błąd podczas uruchamiania. Zobacz szczegóły w dzienniku.' Odinstalowałam grę i problem znikł (jednak nie instalowałam już tej aktualizacji, zostawiłam grę tak jak była na początku, bez aktualizacji). Lecz kilka dni temu kupiłam The Sims 3 Wymarzone Podróże. A, aby zainstalować ten dodatek, ta najnowsza aktualizacja jest wymagana, więc zainstalowałam ją. I gdy gra się zainstalowała znowu wyskoczył ten błąd co ostatnio... Nie wiem co zrobić. Pomocy! :(

Próbowałam odinstalowywać TS3 i WP i instalować ponownie, ale ciągle to samo..

Björk
24.12.2009, 10:26
Nie!!!!!!!!
Święta idą, a Ty mi tutaj wyskakujesz z tematem o nazwie "Problem..."
Wiem, ze problem, ale jeżeli ktoś kiedyś by miał podobny, to po nazwie tematu nie dojdzie do tego, nawet jeżeli "problem" Twój zostanie rozwiązany :)
Zapoznaj się proszę z regulaminem forum, a jako, że wigilia dzisiaj, to Ci nie dam ostrzeżenia ;)

Magda1845
24.12.2009, 10:30
Jej, przepraszam :P
A powracając do tematu...
Ktoś wie jak mi pomóc? :(

Nieidealna
24.12.2009, 12:58
Może zacznę od początku, więc tak:
Zaraz po premierze kupiła The Sims 3, zainstalowałam i wszystko działało bez zarzutów. Gra się nie zacinała itp. Gdy powstała pierwsza aktualizacja - zainstalowałam ją, jednak tych, które powstały później (tych kolejnych) już nie instalowałam. Jednak raz postanowiłam ją zaktualizować (niedawno), tzn. chciałam zainstalować tą najnowsza aktualizację. I gdy ty zrobiłam, po włączeniu programy startu The Sims 3, nie mogłam uruchomić gry, bo pojawiał się błąd 'Wystąpił błąd podczas uruchamiania. Zobacz szczegóły w dzienniku.' Odinstalowałam grę i problem znikł (jednak nie instalowałam już tej aktualizacji, zostawiłam grę tak jak była na początku, bez aktualizacji). Lecz kilka dni temu kupiłam The Sims 3 Wymarzone Podróże. A, aby zainstalować ten dodatek, ta najnowsza aktualizacja jest wymagana, więc zainstalowałam ją. I gdy gra się zainstalowała znowu wyskoczył ten błąd co ostatnio... Nie wiem co zrobić. Pomocy! :(

Próbowałam odinstalowywać TS3 i WP i instalować ponownie, ale ciągle to samo..

Miałam taki problem, że mi się gra nie chciała zaktualizować i bałam się, czy zainstaluje mi się WP. Przy instalacji tego dodatku samo mi wyskoczyło okienko, że muszę zaktualizować grę i czy chcę zrobić to teraz. Ja kliknęłam na "Tak" i się wszystko bez problemów zaktualizowało i gra działa dobrze. Może musisz zaktualizować grę dopiero przy instalacji dodatku, tak jak ja? ;)

Magda1845
24.12.2009, 13:14
Robiłam już tak.. i błąd nadal wyskakiwał :(

mik2702
24.12.2009, 13:44
niewiem czy dobrze zrobiłeś ja znalazłem rozwiązanie prawdopodobie najnowsza aktalizacja coś zmienia
rozwiązanie
1 ściągnij najnowsze sterowniki do karty ati lub geforce zalerzy jakie masz
2 zainstaluj je po ściągnięciu
3 uruchom ponownie komputer i zobacz czy gra się uruchomi
ja tak zrobiłem i było ok

Magda1845
24.12.2009, 13:57
Jesteś pewien/pewna, że to pomoże? Nie chce nic zepsuć..

Nie znam się zbytnio na tym...
Jeśli pisze:
http://i45.************/213gn7d.png
To mam ati, tak?

I pomógłby ktoś mi znaleźć.. Za bardzo nie wiem dokładnie skąd i jak pobrać..

MarekS
24.12.2009, 14:11
Przy aktualizacji każdego programu lub gry (to zresztą też jest program) powinno się zaraz po zainstalowaniu aktualizacji zrestartować komputer - nie uruchamiając gry przed ponownym uruchomieniem komputera.

mik2702
24.12.2009, 14:17
jestem pewien
naprzykład z
http://www.download.net.pl/32/ATI-CATALYST-Windows-XP-32-bit/
albo ze strony firmy która wyprodukowała kartę ale jest proble bo jeśli ci zadziała to dobrze mi przestło chociaz już działało i nie wiem dlaczego ale ogulnie powino działać znalazłem to w wypowiedzi jednego z fanatyków na forum

Magda1845
24.12.2009, 14:24
Przy aktualizacji każdego programu lub gry (to zresztą też jest program) powinno się zaraz po zainstalowaniu aktualizacji zrestartować komputer - nie uruchamiając gry przed ponownym uruchomieniem komputera.

Czyli, przykładowo: jeśli tego nie zrobiłam po instalacji TS3 (lub aktualizacji), to może być powód, dlatego wyświetla się ten błąd?
Po pierwszej aktualizacji, ani po zainstalowaniu TS3 tego nie zrobiłam, a gra chodziła. :>

edit:
kurcze, nie wiem czy instalować te sterowniki, bo nie jestem pewna czy potrafię. :/ może jest jakiś inny sposób? echm.. już 3 dzień męczę się z tymi simsami :|

MarekS
26.12.2009, 01:53
Po instalacji podstawy TS3 nie musisz restartować komputera, natomiast po instalacji KAŻDEJ aktualizacji jest to bardzo wskazane - nie rób tak, że zainstalujesz wszystkie aktualizacje hurtem i potem zrobisz restart. Nie wiem jak dokładnie jest z TS3, ale każda znana mi gra (program) wymaga instalacji tylko najnowszej łatki więc nie bardzo rozumiem po co instalować wszystkie po kolei. Podkreślam jednak, że nie jestem na bieżąco w tej sprawie.
Nie twierdzę, że Twoje problemy wynikają z braku ponownego uruchomienia ale wiem, że często jest to powodem różnych kłopotów. Szkoda, że nie podałaś tych szczegółów z dziennika zdarzeń - może tam by się coś znalazło.
Sterowniki możesz pobrać z tej strony:
http://support.asus.de/download/download.aspx?SLanguage=pl-pl
W "Ogólny download" wybierasz kolejno
1. Graphic Card
2. ATI Series
3. AH 2600 Series
klikasz na "Szukaj"
Po wyświetleniu nowej strony wybierasz system - Win XP, klikasz na wyszukiwanie
Klikasz na "+" przy VGA i pobierasz wersję 8.62
Instalacja jest prosta jak drut

Björk
26.12.2009, 12:34
I bardzo proszę o niezakładanie kolejnego takiego tematu!!!

nati98
26.12.2009, 20:43
witam dostałam sims3 i wogule nie czyta tak jakby byla plyta pusta a sims2 dzialaja bez problemu co robic pomuszcie!!!!!!!

HNL
26.12.2009, 20:48
Serio, wprowadźcie jakiś test z ortografii poprzedzający rejestrację.

MB20
27.12.2009, 02:47
Witam, mam problem taki jak w temacie. Uruchamiam grę, pokazuję się czarny ekran i wywala do pulpitu...

Mój komp:

Core Duo 2.5 Ghz
GeForce 9400 GT 1 GB
RAM 2 GB

To samo jest z 2 częscią Simsów!

Proszę o pomoc!

Pozdrawiam

mod edit: Naprawdę było tak trudno przeczytać regulamin i przeszukać, czy nie instnieje już rozwiązanie Twojego problemu?!
Do lektury polecam jeszcze ten temat (http://www.forum.thesims.pl/showthread.php?t=50948).

nati98
02.01.2010, 14:09
witam dostałam sims3 i wogule nie czyta tak jakby byla plyta pusta a sims2 dzialaja bez problemu co robic pomuszcie!!!!!!!

mam udalo sie musiałam wymienić czytnik bo byl juz za stary do nowych gier

Magda1845
28.01.2010, 14:11
Mi WP nareszcie działają. Pomogło sformatowanie komputera. Po formacie, od razu zainstalowałam TS3 i WP (zaktualizowałam od razu do tej wersji, która jest potrzebna by WP działały) i o dziwo wszystko chodziło. Ale się cieszę. :)

Simsomaniac
17.02.2010, 21:02
Mam pewien problem. Szukałam na innych forach ale nic nie znalazłam. Otóż dzisiaj włączyłam grę ale ekra powitalny nawet nie zaczyna sie ładowac. Po prostu stoi. Wyrzuciłam folder z modami pliki sims3 pack, nawet zrobiłam reinstalke wymarzonych podróży i nic. Moze ktos z was miał podobny problem i mógłby mi pomoc.... Bede wdzieczna :)

_Eveline_
02.03.2010, 20:54
A ja chciałam dziś zrobić reinstalkę Sims 3, żeby po kolei zanstalować wszystkie potrzebne aktualizacje. Niestety po zainstalowaniu Sims 3 podstawy, zamiast okna z grą, wyskakuje dziwny komunikat: "sims 3 launcher has encountered a problem and needs to close. we are sorry for the inconvenience." Co to jest, dlaczego teraz wyskakuje, skoro jeszcze trzy godziny temu spokojnie sobie grałam? Grę mam oryginalną, wymagania są przez komputer spełniane, na dysku jest dużo wolnej pamięci.

Czy ktoś potrafi mi pomóc?

MarekS
03.03.2010, 09:24
Odinstaluj wszystko, pousuwaj foldery jeżeli zostały, zrestartuj kompa i oczyść rejestr.
Potem instaluj po kolei, ale po każdej instalacji/aktualizacji zamykaj grę i ponownie uruchamiaj komputer. Dopiero potem instaluj/aktualizuj dalej

_Eveline_
03.03.2010, 11:56
Dziękuję za odpowiedź ;)
Jeszcze dziś spróbuję i napiszę, czy pomogło.

Pomogło :D Wielkie dzięki :))

marta00
04.03.2010, 14:28
witam, własnie zakupilam oryginalne simsy 3 ,wymagania sprzetowe mam do gry.Gra długo sie instalowala po zainstalowaniu i dalszych krokach było ok.Po uruchomieniu iknonki gry wyskoczylo ze jest błąd i gra nie zostala zainstalowana,jaka moze byc przyczyna odinstalowalam wszystko i instaluje na nowo.

lovescreamparty
07.03.2010, 18:43
Cześć. Mam problem z uruchomieniem gry, a mianowicie już jakiś czas temu zainstalowałam dodatek podróże i przez jakiś czas wszystko grało, potem pojawił się problem przy włączaniu: po filmiku gra nie chciała się ładować, pasek stał w miejscu. Zainstalowałam grę od nowa i nic się nie zmieniło, nie grałam jakiś czas, dzisiaj znowu zainstalowałam simsy (samą podstawę) i po filmiku gra się wyłącza. Co robić?

Lisek
07.03.2010, 21:09
Wszystkie wymagania mam spełnione, jednak kiedy próbuję włączyć wyświetla mi taki komunikat:
http://img534.imageshack.us/img534/1356/sims.png
pomocy :<

Starlight
07.03.2010, 22:30
Windows x84 bity? O.O
WYgląda jak nie kompatybilność systemu z grą lub źle zainstalowane i pirackie.

Lisek
07.03.2010, 23:34
zainstalowały się chyba dobrze i nie są pirackie
nie wiem...

dpercio149
11.03.2010, 02:56
No ja mam 2 kompy w domu i ja i siora chcielibyśmy grać jednocześnie lecz nie wiem jak to zrobić bo gra chodzi na cracku bez aktualizacji . Znacie moze sposób jak włączyć gre bez płytki na kompie po aktualizacji ??? Stworzyłem obraz płyty ale wyskakuje nieudana weryfikacja dysku <Nie znaleziono dysku z grą! Włóż dysk z grą The Sims 3, aby kontynuować . Mówili co poniektórzy ze do każdej wersji jest robiony crack . Szukałem ale nic z tego . płatne itd. Moim zdaniem nie ma sensu ściągać po każdej aktualizacji cracka. Chodzi o najnowszą aktualizacje 1.10.6.004002.

Proszę o pomoc.

Pozdrawiam :)

Mamełe
11.03.2010, 12:54
No ja mam 2 kompy w domu i ja i siora chcielibyśmy grać jednocześnie lecz nie wiem jak to zrobić bo gra chodzi na cracku bez aktualizacji . Znacie moze sposób jak włączyć gre bez płytki na kompie po aktualizacji ??? Stworzyłem obraz płyty ale wyskakuje nieudana weryfikacja dysku <Nie znaleziono dysku z grą! Włóż dysk z grą The Sims 3, aby kontynuować . Mówili co poniektórzy ze do każdej wersji jest robiony crack . Szukałem ale nic z tego . płatne itd. Moim zdaniem nie ma sensu ściągać po każdej aktualizacji cracka. Chodzi o najnowszą aktualizacje 1.10.6.004002.

Proszę o pomoc.

Pozdrawiam :)
Jak macie jedną grę, to siostra odpala na jednym kompie i można wyjać płytę z napędu i włączyć na drugim, gdy na pierwszym gra jest włączona.

anie_1981
11.03.2010, 13:59
Ja tam mam obrazy płyt zrobione przez Alcochol120%, a jako virtualny napęd DaemonTools i nie muszę mieć żadnych cracków ani nic takiego. Ale ja mam łatki, a któraś łatka zdjęła z gry to uporczywe wołanie o płytę. Ponieważ EA Games wydaje gry na raczej niskiej jakości nośnikach, więc moje Simsy 3 tylko raz widziały mój napęd DVD w kompie, gdy robiłam z nich obrazy. :D

Shiro
12.03.2010, 19:27
Otóż dwa, może trzy miesiące temu, gra zaczęła mi szwankować. Po powrocie sima z wakacji, często się zacinała, a meble robiły się szare. Zdecydowałam się więc na reinstalkę. Wszystko poszło tak jak należy. Zainstalowałam od nowa podstawkę i dodatek. Pograłam niecały tydzień, aż do kolejnej łatki, chyba 2.3, ale mogę się mylić. Wtedy system zaczął wariować. Łatka nie wgrała się do końca, a każda nowa próba kończyła się niepowodzeniem. Po restartowaniu komputera, niemożliwe stało się włączenie okienka (tego, gdzie mamy do wyboru, wejście do gry, store, ściąganie aktualizacji itd.), bo pojawiał się ten oto komunikat :
„Nastąpił błąd inicjalizacji aplikacji. Upewnij się, że nie próbujesz uruchomić aplikacji jednocześnie na kilku zalogowanych kontach użytkowników Windows. Jeśli problem się powtórzy, zainstaluj aplikację od nowa.”

No więc postąpiłam zgodnie z instrukcją reinstalowałam grę. Jednak, problem pojawił się ponownie, gdy chciałam zaktualizować grę do łatki 2.3 (tej samej, która ostatnio wywołała błąd). Znalazłam jego chwilowe obejście, zamykając okienko błędu, ale … Nie mogłam nic pobierać ze Store, ani aktualizować gry, co niezbyt mi odpowiadało.

Odinstalowałam grę i starałam się zapomnieć o The Sims 3. Teraz jednak jestem przeziębiona i z nudów spróbowałam jeszcze raz. Teraz ledwo wgrałam podstawkę i chciałam wejść w to okienko, a pojawił się ten sam komunikat.

Jak rozwiązać problem i co może być przyczyną?
Mam najnowsze sterowniki, oryginalne oprogramowanie jak i oryginalną grę (podstawkę i dodatek).

Jeśli był już taki temat na forum, to przepraszam, ale widocznie go przeoczyłam.
Z góry dziękuję za pomoc :)


edit:
Wygląda na to, że problem sam się rozwiązał. W sumie, nie wiem dokładnie jak. Mogę tylko przypuszczać, że wcześniej nie odinstalowałam Download Manager'a, lub byłam zalogowana na innym koncie (do którego zgubiłam hasło ^^", ale to już inna bajka). Być może komputer potrzebował też czasu, by uporządkować sobie rejestry, lub też (najmniej prawdopodobne choć z tymi simami nic nie wiadomo) musiałam zainstalować całą dwójkę, pobawić się nią "kilka" miesięcy, a potem odinstalować.

OlaBernacik
15.03.2010, 14:17
Opisze dokladnie:
1.Instalacja The Sims3
2.Instalacja The Sims 3 Wymarzone Podróże
3.Aktualizacja gry
4.Pod koniec aktualizacji wyświetla się:
W pliku C:/Program Files/Electronic Arts/The Sims 3 Wymarzone Podróże/GameData/Shared/DeltaPackages/p02/contc7f1.rra wystąpił następujący błąd:
Odmowa Dostępu
(0x5)

Przyciski: Przerwij Ponów próbę Ignoruj

-jesli tego nie zaaktualizuje to gra sie nie wlacza ;(
Pomóżcie......

mega
26.03.2010, 14:14
Witam.
Zakupiłam grę, zainstalowałam i próbuję uruchomić. Piszę -próbuję- ponieważ za każdym razem gra się zawiesza w trakcie ładowania (dokładnie w momencie kiedy zielony pasek jest już przy końcu). Pomaga tylko restart komputera.

Wymagania systemowe spełniam, więc nie wiem w czym może tkwić problem?
Z góry dziękuję za pomoc.

Chloé
10.04.2010, 14:26
Mam taki problem że po czyszczeniu dysku nie moge zainstalować gry, mianowicie napęd "nie czyta" jej. Po kliknięciu otwiera się zawartość i wszystkie pliki ale zainstalować w żaden sposób nie mogę.
Co robić?

MrsLadyDoris
10.04.2010, 15:58
Jeśli napęd odczytuje zawartość płyty i pokazuje ją to przekopiuj te wszystkie pliki do jednego folderu na dysk twardy i stamtąd zainstaluj grę.

Kamis
10.04.2010, 18:07
Witam.
Zakupiłam grę, zainstalowałam i próbuję uruchomić. Piszę -próbuję- ponieważ za każdym razem gra się zawiesza w trakcie ładowania (dokładnie w momencie kiedy zielony pasek jest już przy końcu). Pomaga tylko restart komputera.

Wymagania systemowe spełniam, więc nie wiem w czym może tkwić problem?
Z góry dziękuję za pomoc.

Przetrzyj płytkę, zobacz czy nie ma rys.

Charionette
12.04.2010, 22:18
Hm... Ja mam trochę inny problem. Czy da się usunąć łatkę bez konieczności usuwania TS3?

Searle
12.04.2010, 23:03
Obawiam się, Charionette, że się nie da.

Charionette
13.04.2010, 16:54
:(
A w takim razie wszystkie pliki instalowane przez małpkę też będą potem w grze?

SpaiderowaEmo
13.04.2010, 17:14
Prosze pomozcie mi . nie dzialaja mi sims 3. mam cpu inter core 2 duo processor t7250 sppots enhanced intel speedstep technology, 2.00GHz memory 2 GB/Go DDR2 SDRAM hdd 160 GB/Go screen 15.4" WXGA (1280 x 800) X-black LCD GRaphist NVIDIA GEForce 8400M GT GPU OS Windows Vista Home Premium . PROSZE PISAC NA POCZTE: [email protected] to bardzo wazne !!

Wielebny
13.04.2010, 17:38
Może więcej szczegółów na temat niedziałających simsów byś podał/a ?
Np. Jakiś komunikat podczas próby uruchomienia itp. To by bardzo pomogło w szukaniu rozwiązania problemu.
Chociaż i tak dobrze, że napisałaś/eś konfigurację sprzętową, zwykle to właśnie o tym ludzie zapominają wspomnieć.
Na chwilę obecną to Ci tylko tak mogę pomóc http://www.google.pl/search?hl=pl&source=hp&q=Prosze+pomozcie+mi+.+nie+dzialaja+mi+sims+3&lr=&btnG=Szukaj+w+Google

sephora
20.05.2010, 17:52
chcialam zainstalowac, ale podczas wyskakuje mi blad sunsetvalley.cache czy cos.. o co tu chodzi, wczesniej instalowalam i byl git :?

a dokladniej:
blad transferu skladnika, blad danych, d:\caches\sunsetvalley.objectcache

Searle
20.05.2010, 18:57
sephora, może płyta jest porysowana lub zabrudzona? Przetrzyj ją i spróbuj ponownie.

sephora
21.05.2010, 01:52
dzieki, podzialalo :)

magda.
04.06.2010, 15:26
a ja mam taki problem:
jeżeli cokolwiek wrzucam do folderu Packages, gra wyłącza się po "skip intro", usuwam wszystko z folderu, i cacy się włącza.
jest na to jakiś sposób?
gdzieś czytałam o konwersji packages->sims3pack lub odwrotnie. może to by pomogło?

doux
25.06.2010, 19:13
Mój problem wygląda tak:
"Błąd podczas analizy C:/WINDOWS/Microsoft.NET/Framework/v2.0.50727/config/machine.config
Analizator zwrócił błąd 0xC00CE556."
Co robić.?
Mam oryginalną płytkę. Może usunąć ten plik.?

nusia28
12.07.2010, 14:37
ściagnełam dodatek do simsów 3 ale ten dodatek miał błąd i gra nie chciała sie włączyć i go usunełam i dalej nie moge go właczyć potem próbowałam odinstalować wg simsy i nie moge ładuje się do końca odinstalowanie ale wcale nie jest usunięty z kompa a jak próbuje włączyć gre to pisze " The installation is complete and The Sims 3 cannot run. Please reinstall and try agian ". Kiedy usunełam całe" Electronic Arts " ( ten folder ) I kiedy wchodze na "dodaj lub usuń programy" nie ma tam simsów . a na pulpicie są . i kiedy wkładam płyte simsów i na " moim komputerze " nacisnełam na simsy i wtedy się mi to usuwa i kiedy jest jedna kreska to pisze że "Kreator jakis tam zakończył odinstalowywanie The sims 3 " ja kilka razy tak robiłamm . Jak mam to naprawić ? Pomocy proszę .

Skropek
18.07.2010, 19:02
Kupiłem ostatnio The Sims3 no i postanowiłem je dziś zainstalować. Wyczyściłem dysk (c) i zainstalowałem na nim grę. Gra się instalowała doszło do trzeciej kreski i wyskoczył komunikat:

Plik:G:\Caches\Sunset Valley.objectCache
Błąd:Błąd danych (CRC)

Ponów Próbę Anuluj


Jak kilkam anuluj to się wyłącza a jak ponów próbę to po chwili znowu to wyskakuje co mam robić?

.Ahio.
20.07.2010, 00:16
Yhm... No więc tak...
Instaluję pierwszy raz Sims 3 na moim komputerze.
Płyta jest pożyczona, ale to chyba nie istotne xD
Z lekka porysowana.
Mówię od razu że mam system Windows 7.
Instaluje się jakiś czas i podczas instalowania plików SunsetValley object.Cache wyskakuje błąd.:
http://img842.imageshack.us/img842/6282/bd1.png
A jak ponowię próbę, znowu się instaluje jakiś czas i znowu błąd.
http://img829.imageshack.us/img829/9773/2blad.png
Czy da się coś zrobić? :C

MarekS
20.07.2010, 18:13
w przypadkuKupiłem ostatnio The Sims3 no i postanowiłem je dziś zainstalować. Wyczyściłem dysk (c) i zainstalowałem na nim grę. Gra się instalowała doszło do trzeciej kreski i wyskoczył komunikat:

Plik:G:\Caches\Sunset Valley.objectCache
Błąd:Błąd danych (CRC)

Ponów Próbę Anuluj


Jak kilkam anuluj to się wyłącza a jak ponów próbę to po chwili znowu to wyskakuje co mam robić?
Yhm... No więc tak...
Instaluję pierwszy raz Sims 3 na moim komputerze.
Płyta jest pożyczona, ale to chyba nie istotne xD
Z lekka porysowana.
Mówię od razu że mam system Windows 7.
Instaluje się jakiś czas i podczas instalowania plików SunsetValley object.Cache wyskakuje błąd.:
http://img842.imageshack.us/img842/6282/bd1.png
A jak ponowię próbę, znowu się instaluje jakiś czas i znowu błąd.
http://img829.imageshack.us/img829/9773/2blad.png
Czy da się coś zrobić? :C
Błąd CRC najczęściej powstaje w przypadku gdy:
1. Napęd CD/DVD nie odczytuje poprawnie płyty. Nie musi to być wina płyty, może to być oznaka zużycia napędu.
2. Plytka CD/DVD jest na tyle porysowana, że napęd nie może jej poprawnie odczytać.
3. Na dysku C jest za mało miejsca. I od razu wyjaśniam - to, że gra wymaga np. 2GB miejsca a mamy wolne 3GB wcale nie oznacza, że ilość miejsca jest wystarczajaca. W trakcie KAŻDEJ instalacji wykorzystywany jest folder "Temp" gdzie są tworzone pliki tymczasowe służące do poprawnego zainstalowania programu, a to powoduje zwiększenie zapotrzebowania na wolne miejsce na dysku.
4. Najmniej prawdopodobne - niechlujne podłączenie przewodów do dysku twardego lub napędu CD/DVD

AnneMarie
07.08.2010, 13:55
hej, mam problem. Mam oryginalne Sims2 już długo. Te, gdzie potrzeba 4 płytek do instalacji. Zawsze wszystko działało idealnie. Nawet jeśli zmieniłam komputer to z łatwością instalowało się je od nowa. Często pożyczałam je koleżankom lub kuzynce, bo miałam okresy, kiedy nie grałam w nie, a ktoś bardzo chciał. Wczoraj akurat dostałam je z powrotem od kuzynki. Ostatnio zmieniłam komputer, więc chciałam je zainstalować, a tu się nie da. Najpierw wyskakuje mi coś takiego:
http://s.fothost.pl/upload/10/31/f730a3b6.bmp
Wcześniej nie przypominam sobie, żeby to się pojawiało. Więc naciskam na "tak". I niby wszystko dalej robi się prawidłowo, a instalacja zacina się na:
http://s.fothost.pl/upload/10/31/4ab0b63d.bmp
Nie chcę mi się to dalej ładować i tak się kończy. Może mógłby mi ktoś pomóc? ; )

Miley98
09.08.2010, 13:46
AnneMarie
Nie w tym temacie napisałaś, ale spróbuję ci pomóc. Po pierwsze podaj jaki masz system operacyjny czy to komputer stacjonarny czy laptop i czy płyta jest porysowana. Pytam się czy to laptop, ponieważ z nimi mogą być różne cyrki,a o to czy płyta jest porysowana dlatego, że wystarczy jakaś rysa i już napęd nie może odczytać informacji z płyty.

AnneMarie
09.08.2010, 18:43
wiem, wiem.. przepraszam, ale siostra nie daje mi żyć ; )
mam komputer stacjonarny, a płyta tak naprawdę bardzo porysowana nie jest, może ma jedną rysę którą widać na pierwszy rzut oka, a tak to trzeba się przyjrzeć.

heroa
09.08.2010, 18:57
Proponuje sprawdzić na innym komputerze tą płytkę, chodź jeśli jest tak jak napisałaś to wątpię w winę płytki.

XKosi
10.08.2010, 15:41
Witam wszystkich

Przejdę do rzeczy. Mam problem z odpaleniem TS3. A dokładnie - po włączeniu,
czy to przez Launchera, czy bezpośrednio przez TS3.exe (co chyba ma małe znaczenie), ekran na chwilę ciemnieje, po czym znowu wywala mi do pulpitu, a tapeta zmienia kolor na biały. A Simsów jak nie było, tak nie ma.
Z początku myślałem iż to wina sprzętu, lecz mój mieści się w wymaganiach,
może jedynie z wyjątkiem procesora (1.6GHz), przy wymaganiach 2.0 GHz, -
choć Wiedźmin, który ma jeszcze wyższe wymagania, działał u mnie bez większych problemów. W czym może być problem?

Za wszelkie odpowiedzi i sugestie dziękuję już teraz
Pozdrawiam
Gawron


Mam ten sam problem, moja karta to :

NVIDIA GeForce 9800GT Green

Autorowi tamtego postu już pomogli, powiedzieli mu żeby zainstalował sterowniki starsze, i to mu pomogło, więc ja bardzo, bardzo proszę o linka do tych sterowników starszych.
POZDRAWIAM!!!

heroa
10.08.2010, 19:02
Wejdź na stronę http://www.nvidia.pl . Tam masz zakładkę "sterowniki". Pozaznaczaj odpowiednie okienka i powinieneś otrzymać download.

Jeżeli nie wiesz jakiej masz serii, zajrzyj do działu "produkty". :)

Po za tym, skoro nie wiesz jak szukać aktualizacji, to proponuję najpierw zaktualizować sterownik. Jeśli problem będzie się powtarzał, zainstaluj starszą wersje (ale to nie może być wersja BETA)

XKosi
10.08.2010, 22:13
9 sierpnia robiłem formata, dla tego próbuję zainstalować, bo wcześniej działało, chyba mam najnowsze stery ale zaraz wejde na tą stronke ;)

beata18ns
14.08.2010, 10:26
witam, zrobilam aktualizacje i dostaje komunikat: nie mozna uruchomic gry. przeinstaluj gre podstawowa, jak to usunac? nie zabardzo moge przeinstalowywac bo mi pklytki nie czyta. prosze o pomoc.. eh znow ta aktualizacja..

dziewczyny 2
14.08.2010, 16:04
sims dostałam od babci narazie dobrze działało ale poźniej pszestało działcz co mam zrobić?????

Wielebny
14.08.2010, 17:16
Nikt Ci tu nie wywróży co się z Twoją grą stało.
Może jakieś konkrety, które pomogą nam zdiagnozować co się stało.
Treść ewentualnego błędy, Twoja konfiguracja komputera.
Na razie tylko tak Ci mogę pomóc http://lmgtfy.com/?q=sims+nie+dzia%C5%82a+%3A(+

beata18ns
15.08.2010, 00:28
czy ktos moze mi pomoc? zaktualizowalam gre chodzi o ta najnowsza aktualizacje, wyskoczyl blad przy odpalaniu gry, ze nie mozna uruchomic gry, zainstaluj ponownie gre podstawowa. usunelam mody i package folder downloads wszystkie pobrane rzeczy odinstalowalam, przeinstalowalam podstawowe the sims 3, proboje odpalic sims 3 kariera i pisze ze mam nie zgodna wersje gry podsrawowej zeby ja zaktualizowac, wiec aktualizuje odpalam a tu ze nie mozna uruchomic gry, zainstaluj ponownie gre podstawowa, i co tak w kolko bedzie? jak temu zaradzic? teraz peoboje odinstalowac wszystko, pokolei aktualizowac i instaliwac kolejny dodatewk, zobaczymy,,, mial ktos taki przypadek? prosze o pomoc

wojowniczka
21.08.2010, 21:24
witam, posiadam oryginalną wersję the sims 3, jednak przy instalacji wyskakuje błąd:

Plik d:\GameData\Shared\Packages\FullBuild0.package
Błąd: Nie można wykonać żądania z powodu błędu urządzenie We/Wy

Kompletnie nie wiem, czemu taki komunikat wyskakuje. Pomóżcie.

Master of Disaster
23.08.2010, 00:12
@wojowniczka - Jak rozumiem, masz wersję pudełkową. Płyta może być pobrudzona lub zarysowana. Albo coś jest nie tak z napędem... Spróbuj delikatnie oczyścić płytę. Jeśli to nie pomoże... to oznacza, że albo płyta jest porysowana, albo napęd uszkodzony. Płytę powinni za darmo wymienić... ale głowy za to nie dam, natomiast na nowy napęd DVD trzeba niestety wybulić około 80zł.

Mateusz43
30.08.2010, 16:27
Mam problem z uruchomieniem The Sims 3. Otóż odkąd mam Nowoczesny Apartament, gra po włączeniu programu startowego - nie działa. Wyświetla się komunikat z następującą treścią: "Nastąpił błąd podczas uruchamiania. Sprawdź szczegóły w dzienniku". Czy ktoś z was umiałby mi pomóc? Gdyż nie wiem gdzie ten "dziennik" się znajduje.

Wrona115
31.08.2010, 12:26
Mam pewien problem-właśnie zainstalowałam The Sims 3 Wymarzone podróże.
Podczas instalacji pokazało mi się, że muszę zaktualizować grę. Problem w tym, że nie było żadnych opcji zaktualizowania, a menu startu zostało na aktualizacjach-nie mogłam przejść w menu wysyłania ani włączyć gry. Proszę o pomoc!

Starlight Edit: Przenosze ostatni raz, następnym razem dam warna, za nie umienie korzystania z Wyszukiwarki!!!

bessi2
02.09.2010, 11:20
Witam!Też mam problem z grą...Miałam ją zainstalowana od dłuższego czasu, mało grałam. Ale dostałam od koleżanki oryginalne dodatki i chciałam je zainstalować, po czym pojawiły sie problemy...Teraz nie mam ani dodatkow ani gry. Zrobiłam format dysku na którym miałam grę, bo nie mogłam jej odinstalować (w moim przypadku jest to dysk D). Potem chciałam wgrac gre na nowo-wersje podstawowa(mam sims 2 double deluxe). I pod koniec wgrywania pojawia sie komunikat "Wystąpił problem z aplikacją The Sims 2 Launcher i zostanie ona zamknięta".
Mam komputer stacjonarny, windows XP.
Gry nie da sie uruchomic, ani usunąć. Musze znów robic format dysku...i tak w kółko...Co robic???

Nelia
02.09.2010, 14:58
Mam pytanie.
Dlaczego gry zaktualizowałam grę to mi gra nie chce się włączyć? Coś jest nie tak?

pati9475
05.09.2010, 14:00
Witam. Mam następujący problem. Instalowałam The Sims 3, ale w trakcie coś się zawiesiło i musiałam przerwać. Gdy próbowałam zainstalować ponownie, to gra się odinstalowała. I tak za każdym kolejnym razem. Próbowałam usunąć ją w Panelu Sterowania, ale mimo iż "odinstalowywanie zakończono sukcesem" to plik ciągle jest na liście. Próbowałam usuwać z dysku wszelkie pliki zwiazane z grą i EA, ale nic to nie daje. Co robić? Z góry dziękuję za pomoc.

anie_1981
05.09.2010, 16:45
http://www.dobreprogramy.pl/CCleaner,Program,Windows,13061.html


Zainstaluj i wyczyść rejestr. Potem sprawdź, czy gra nadal jest na liście programów, jeśli nie, to spróbuj ją zainstalować ponownie. Jeśli nadal jest to ją spróbuj odinstalować, ale tym programem, spod zakładki "Narzędzia".

pati9475
07.09.2010, 18:58
teraz już chodzi dobrze, dzięki za pomoc :)

muffindance
10.09.2010, 23:08
Mam problem. Aktualizuję grę na bieżąco a nie chce mi się włączyć. Wkładam płytę i wyskakuje komunikat, żebym ją włożyła do napędu. Odinstalowałam wszystkie dodatki z internetu, płyta jest czyściutka bez żadnej ryski. Wcześniej grałam normalnie bez żadnych problemów. Mam tylko WP. Jest na to jakieś rozwiązanie? :(

dominikajoanna
12.09.2010, 15:11
Cześć wszystkim:)

mam problem z gra the sims 3, otóz zakupiłam ją wgrywam i pojawia sie ze zainstalowano, po czym wchodze w okno powitalne i klikam "play" pojawia sie czarne tlo i wszystko wraca do pulpitu, co robic?:) z gory dziekuje za pomo:)

Inf. o moim komputerze to:
Windows xp z dodatkie SP 3
Procesor: 2,09 GHz 2,00 RAM
Karta graficzna: Nvidia GeForce GT 240 z najnowszymi sterownikami

Kamis
17.09.2010, 15:52
Dobra nie wiem gdzie to napisać, to piszę tu.
Na początku jest tak:
http://img705.imageshack.us/img705/641/fsdfsf.jpg
Klikam "OK" i jest tak:
http://img684.imageshack.us/img684/6952/sdgsdgs.jpg
Caaały czas. Co robić? xd

Człowiek w zielonych rajtuzach
17.09.2010, 20:16
mnie dokładnie to samo sie dzieje co powyżej, ktoś pomoże?

Kamis
17.09.2010, 21:44
Ej no weźcie męczę się już ponad 5 godzin! :(

Człowiek w zielonych rajtuzach
17.09.2010, 23:10
już wiem
zainstaluj aktualizację EA Download Menager

Kamis
17.09.2010, 23:17
Ale jak? xd
Jestem w tym 'zielona' :P

Człowiek w zielonych rajtuzach
18.09.2010, 00:57
włączasz ten program i on automatycznie powinien pobrać aktualizacje

Kamis
18.09.2010, 10:47
Próbowałam. Nic się nie wyświetla, tylko strona główna :(

Chyba, że jakoś inaczej :|

dziew993
18.09.2010, 16:00
Hej ja też nie mogę uruchomić gry , sory że tu sie tak wcinam ale wole nie dostać ostrzeżenia czy coś w tym stylu więc jak uruchamiam gre klikajac na ikonkę wyskaju mi taki błąd
http://img843.imageshack.us/i/thesims3d.jpg/
zupelnie nie weim co na to poradzić
pomoc mile widzana ;)

Temperance
18.09.2010, 19:46
Ja również mam problem, może nie do końca włączeniem gry, co z czasem, jakim się włącza. Trwa to nawet kilka godzin (nie wiem dokładnie, bo zwykle podczas tego procesu minimalizuje grę)! Ostatnio jakoś nie grałam, ale kilka dni temu nabrałam ochoty by znowu uruchomić grę. Wszystko było okej gra włączała się normalnie, ale kiedy wybrałam rodzinkę i włączył mi się ekran ładowania to czekałam chyba z półgodziny suwak ruszył i zatrzymał się gdzieś w połowie a potem nie drgnął już ani o milimetr, więc zmuszona byłam wyłączyć komputer razem z aktywną grą. Próbowałam kilka razy, ale skończyło się tak samo. Dopiero wczoraj zdecydowałam się czekać no i gra w końcu się włączyła. Boże jak się ślimaczyła. Na małe przesunięcie w prawo czekałam kilka minut! Grę wyłączyłam tym razem właściwie. Odinstalowałam wszystkie nieoficjalne dodatki oszczędziłam tylko Riverview i kilka dodatków ze Store. Dzisiaj znów próbowałam włączyć grę i nic. Wszystko według tego samego schematu, gdy tylko pojawia się ekran ładowania rodziny lub miasta suwak zatrzymuje się w miejscu. Jeśli chodzi o komputer to wszystko jest okej, pamięć, RAM, procesor i grafika. Nawet grając dodatkami z Internetu wszystko było dobrze a nic nie dodawałam do gry. Jedyne, co ściągnęłam to aktualizacja 1.15/2.10/3.6/4.3 i wydaje mi się, że to przez nią, ale nie mam pewności. Co mam zrobić? Reinstalację?

Kamis
19.09.2010, 16:51
3 dzień i nic...
Ja zwariuję! Instalowałam nawet aktualizację ręcznie [http://www.patches-scrolls.de/sims3_ambitions.php - ten pierwszy link] I nic. Ciągle to samo. Czy ktoś umie mi pomóc, czy potrzebna będzie reinstalka?

dziew993
19.09.2010, 22:06
Hej ja też nie mogę uruchomić gry , sory że tu sie tak wcinam ale wole nie dostać ostrzeżenia czy coś w tym stylu więc jak uruchamiam gre klikajac na ikonkę wyskaju mi taki błąd
http://img843.imageshack.us/i/thesims3d.jpg/
zupelnie nie weim co na to poradzić
pomoc mile widzana

//Kowalino:przeniosłem twój post do odpowiedniego tematu.

nesquik
20.09.2010, 21:49
Mam problem z zainstalowaniem the sims3, w czasie instalacji co chwile pojawia się błąd: \Caches\Sunset Valley.objectCache i gdy dochodzi do konca instalacji błedu tego nie da sie pominąć i gra sie nie instaluje:(

Kamis
21.09.2010, 00:12
No to teraz tak. Zreinstalowałam i jak chce włączyć karierę to wyskakuję to:
http://img828.imageshack.us/img828/6488/gdfgsf.jpg

dziew993
21.09.2010, 18:38
Ej kurczę nikt nie umie mi pomóc??
Pisałam do tych z EA ale oni też mi piszą reinstalka i wgl ale nie wychodzi??
Help, please..;p

grzro
21.09.2010, 19:35
Ja miałem kiedyś problem z włączeniem gry i u mnie reinstalka pomogła

Kamis
21.09.2010, 20:50
Taa spoko tylko gdyby nie to że już 3 razy reinstalowałam i ciągle to samo. Czy został mi tylko format kompa ?

Analisse
23.09.2010, 16:47
Mam problem z uruchomieniem gry.
Robiłam reinstalke. Zainstalowałam podstawe, zaktualizowałam - działało.
Zainstalowałam wp, zaktualizowałam - działało.
Zainstalowałam kariere...
za każdym razem wyskakuje:
http://img839.imageshack.us/img839/746/beztytuuuqe.png

kiedy próbuje uruchomić gre z Game\Bin\TS3EP02 wyskakuje:
http://img521.imageshack.us/img521/6801/beztytuu1mw.png

Podstawa i wp są zaktualizowane. Nie moge uruchomić launchera bo odrazu wyskakuje błąd.

Przed reinstalką wszystko działało bez problemu, wcześniej jak instalowałam na nowo też było ok. Dopiero teraz takie problemy.

Już kilka razy instalowałam na różne sposoby, z aktualizacjami, bez nich, najpierw kariere potem wp, sama podstawe i kariere... i zawsze to samo. Jak nie mam zainstalowanej kariery to działa idealnie, dopiero z nią się tak dzieje.
Może ma ktoś pomysł jak zrobić żeby znowu dobrze działało?

mienso
24.09.2010, 14:34
ekhmhmhm, nie wiem czy pisze w dobrym temacie gdyz tu wlasciwie nie zagladam, ale w razie czego prosze o przesuniecie

NO WIEC instaluje ts3 po raz chyba 3 czy 4 w ciagu dwoch dni, a przynajmniej proboje.
instaluje na laptopie, na pudelku jest oczywiscie "PC DVD ROM" i znaczek, ze jest dostosowane do MAC'a, ale oczywiscie nie wiem czy to pojdzie, gdyyz gra zostala wyludzona podstepnie od kolezanki, ktora ma ja rowniez na laptopie. problem polega na tym, ze podczas instalacji wyskakuje mi blad (o wlasnie, przez pierwsze instalki prosilo o cd key'a, ale teraz juz nie :|). blad jest mniej wiecej taki, ze kiedy dochodzi do instalacji
" C:\...\Electronic Arts\The sims 3\Caches\Sunset Valley.objectCache", wyskakuje mi okienko, ze powyzszy plik jest bledny/niezgodny i moge albo a)ponowic probe, albo b)anulowac instalacje. wybralam wiec ponowienie i doszlo do kolejnego pliczku, na ktorym sie znowu zatrzymalo, bledu juz nie pokazuje, ale ze stacji dvd wydobywa sie dzwiek uruchamiania plyty i naglego zaciecia sie. i tak az ponad 15 minut, zastoj w jednym miejscu, na jednym pliczku w 1/4 instalacji.

dodam, ze mam system windows 7, laptop jest, a przynajmniej powinien byc dostosowany odpowiednio.

nie wiem co zrobic, pomocy.

exorina888
25.09.2010, 18:12
wiem że nie na temat ale też mam prblem
instaluje the sims 3 szybka jazda i zacina się na początku tej instalacji aż nagle wyskakuje mi komunikat błąd instalacji (CDS)
z góry dziękuje

mienso
26.09.2010, 14:13
blad podobny jak u mnie, w koncu znalazlam niesamowity pomysl PRZECZYSZCZENIA PLYTKI o bluzke i podzialalo przy kolejnej instalacji, hehe. zainstalowalo sie w 10-15 minut ;)

kadi2000
28.09.2010, 22:14
Witam. Mam zainstalowane sims 3, sims 3 wymarzone pogr., sims 3 kariera. Kariera działa, ale jak chce właczyc wymarzone..... to cały czas zada płyty od kariery pomimo klikania na skrt wymarzone podróze. Nawet z włożona płyta do napedu wymarzone , tez po kliknieciu na ikone wymarzone zada płyty kariera no i uruchamia kariere. jak pograc w wymarzone podróże???

Wielebny
28.09.2010, 23:13
Grę uruchamiasz z najnowszego zainstalowanego dodatku, czyli Kariera.
Wymarzone podróże już masz w grze i nie musisz każdego dodatku uruchamiać osobno.

Horsez
04.11.2010, 16:00
Mam ogromny problem, gram sobie w the sims 3, ale trzeba aktualizacji gdy zaktualizuję wszystko laduje mi sie 30 minut a potem tak zcina że nie da sie grać, .
Mam zainstalowaną karierę, usunęłam małpkę i wszystkie dodatki ale nic sie nie zmienia, po aktualizacji jest masakra a bez niej gra nie chce sie włączyć. POMOCY!
__________________ REINSTALKA NIE POMOGA!

Solufka
07.11.2010, 15:20
Witam. Czy mógłby mi ktoś wrzucić na rapida folder simsów z moich dokumentów ? Miałam dzisiaj format, a bez tego folderu nie chce działać. Płytę pożyczyłam..

Wielebny
07.11.2010, 16:45
Folder w moich dokumentach tworzy się automatycznie po uruchomieniu gry, więc nie ma potrzeby by ktoś Ci go wysyłał.

sing
13.11.2010, 11:36
witajcie, w ogole z moimi simsami wszystko sie popsulo odkad zainstalowalem po zmroku, ale niby teraz wszystko okej, usunalem tamten dodatek i teraz gdy mam plik .sims3pack to nie moge go za chiny ludowe otworzyc bo wyskakuje lanucher simsow i komunikat 'nastapil blad podczas uruchamiania. zobacz szczegoly w dzienniku'. gra niby dobrze dziala, przez bezposredni zwrot do pliku uruchamiajacego gre, ale czy ktos wie jak moge naprawic ten problem z launcherem?

zolnierz1973
13.11.2010, 14:26
mam do ciebie pytanie: Czy prubowałaś wykasować całą grę z twojego komputera i jeszcze raz go zainstalowałeś?

sing
13.11.2010, 23:14
tak probowalem, i instalowalem od nowa. wszystko jest okej dopoki nie ma zainstalowanych wymarzonych podrozy. a kiedys tak wszystko mi fajnie chodzilo :(

anjanka
17.11.2010, 18:17
Witam mam problem z wgraniem gry a mianowicie podczas wgrywania wyskakuje okienko Błąd kontroli CRC plik..............Fuilbuild nie odpowiada plikowi w pliku CAB instalatora....otóż wcześniej gra była wgrana i działało , chciałam wgrać od nowa i takie coś sie pokazalo....no i jeszcez jeden problem jak udało mi sie wgrać wcześniej gre to nie mogłam wgrać dodatka bo wyskoczyło okienko że gra The Sims 3 nie jest z kopiowana gdzieś tam....i dlatego musiałam od nowa wgrać i tu takie coś sie pojawia pomocy!

Ko.Sa97
29.11.2010, 17:22
Witam,

posiadam oryginalną grę The Sims 3. Po prawidłowej instalacji, gdy chcę uruchomić Launchera, wyskakuje taki komunikat o błędzie:

http://images43.fotosik.pl/425/a618aa9ea2ac6c44m.jpg

Czy ktoś wie o chodzi, lub miał podobny problem? Proszę o pomoc, albo chociaż podesłanie linka do tematu, gdzie tą pomoc znajdę.

--------
Dane komputera:
* Microsoft Windows XP Home Edition (5.1, kompilacja 2600)
* procesor: Intel Pentium Dual-Core CPU E5200 2.50 GhZ (2CPUs)
* pamięć: 2012 MB RAM
* DirectX 9
* karta graficzna: Intel G43 Express Chipset Series (najnowsza wersja)
* karta dźwiękowa: Realtek HD Audio Output (najnowsza wersja)

Z góry dzięki za pomoc.

Nesuada
05.12.2010, 09:36
Może taki temat już był, ale szukałam i nic nie znalazłam.

To jest tak, mam orginalną płyte The Sims 3. Gdy pierwszy raz ją zainstalowałam był problem z uruchomieniem, ale gdy zainstalowałam nowe sterowniki wszystko było w porzondku. Porzyczyłam ta gre mojej kumpeli, ale ona jej nie instalowała. Gdy mi ją oddala miałam cheć na pogranie w Sims 3. No to instaluje gre, włanczam a tu ten sam problem co wtedy. Zainstalowałam nowe sterowniki jak wtedy, ale nic! Nadal jak włanczam pojawia się czarny ekran na kilka sekund i znika! HELP!


//Kowalino:Szukałaś? A kilka tematów przyklejonych w tym dziale to już się nie chciało sprawdzać ?
Przenoszę do odpowiedniego tematu.

kamil569
11.12.2010, 15:42
Witam

Kiedyś normalne grałem w simsy 3 i wszystko było OK.Dziś naszła mnie ochota na ponowną grę,tak więc zainstalowałem,zaktualizowałem i próbując włączyć gre pojawia mi się czarny ekran a po około 1 - 2 sekundach wraca na pulpit i zmienia się tapeta na niebieską.Co jest grane ?

Agnesja
01.01.2011, 13:23
Tak jak w temacie.
http://avatars.zapodaj.net/images/av_18432261.jpg

patryk916
15.01.2011, 15:58
claudia o
A próbowałaś wejść przez dysk?Po prostu wchodzisz do folderu gdzie masz zainstalowaną grę i klikasz w Luncher

wiktor.brodniak
06.03.2011, 10:46
Witam!
Mam problem z grą. Po zainstalowaniu włączam ją i robię graj. Pojawia się czarny ekran i zaraz potem znika. Co robić POMOCY !

Narcyz
06.03.2011, 18:58
Mógłbyś sprostować swój problem? Tzn. gra w ogóle się nie uruchamia? Co dzieje się po zniknięciu czarnego ekranu?

LoolyBoss
13.03.2011, 09:08
Na poczatku pisze ze laptop ma wszystkie wymagania potrzebne do gry the sims 3.
Gre juz mam od jakis 3 miesiecy i wszystko swietnie dzialalo,gralam sobie normalnie itd.Od jakihttp://forum.thesims.pl/images/editor/italic.gifegos tygodnia nie gralam w simsy i chcialam 3 dni temu zagrac,no i wkladam plytke,no i wyskakuje mi taki komuniktay: ''Nie znalezione dysku z gra!Wloz dysk z gra the sims 3,aby kontynuowac'' :| probowalam tez wlaczyc gre przez dodatek (wszystko jest oryginalne ze sklepu) i to samo mi wyskoczylo.Odinstalowalam gre i na nowo zainstalowalam,no i chodzily mi the sims ,ale bez dodatku,jak tylko gre wylaczylam i chcialam znowu zagrac,to znowu ten sam komunikat wychodzil ;| i chyba z razy odinstalowywalam i instalowalam.Na necie znalazlam zeby prpgramy emulujace wylaczyc,wiec odinstalowalam te ktore musialam,no i teraz mi tylko gra the sims 3 dzialala,ale dodatek nie.Zainstalowalam dodatek i znowu gehenna ;| Nie moge wcale wlaczyc gry the sims 3 - zacina sie przy samym kliknieciu na play ;| Jak probuje wlaczyc gre przez dodatek to pojawia sie komunikat,ten co wczesniej ;|
A jeszcze 4tyg temu wszystko chodzilo idealnie. :(

rose99
22.03.2011, 14:16
hej wszystkim;
Siedzę u kumpeli i ona zainstalowała simsy 3 i po zmroku ale gra nie chce się włączyć wyświetla się komunikat:

Nie udało się uruchomić gry
urządzenie 0 nie mogło uruchomić tego tytułu
nie wykryto obsługiwanej karty grafiki. Sprawdź swój sprzęt.

Jak sprawdzić ten sprzęt i co można zrobić aby działało?

Wielebny
22.03.2011, 14:30
Zapewne karta nie obsługuje pixel shared 2.0, więc nic się nie da zrobić, co najwyżej wymienić kartę graficzną na nowszą.

Ale dla pewności podaj jeszcze swój model, wchodząc w:
Start>>Uruchom>> wpisz "dxdiag">>zakładka "ekran" i tam wszystkie dane znajdziesz.

sitolec91
23.03.2011, 12:42
Witam,
nie wiem czy ktoś już pisał o tym problemie. mam oryginalne simsy 2 i wszystkie dodatki oprócz 'na studiach' (mam też akcesoria z ikei i 'kuchnia i łazienka', poza tym nic). zainstalowałam, grałam, wszystko działało. niestety zrobił mi się format dysku C i musiałam zainstalować je na nowo, ale problem jest taki, że gra mi się od razu zawiesza! grałam na płycie 'osiedlowe życie', klikam, zaczyna się wszystko uruchamiać, ale w momencie kiedy zwykle ładuje się wybór otoczenia, na którym chce się grać, gra się zawiesza i muszę uruchamiać menedżera zadań i wyłączać zawieszoną grę. odinstalowałam i zainstalowałam wszystko ponownie i błąd ciągle ten sam. finalnie zainstalowałam tylko the sims 2 i dodatek 'cztery pory roku', nic poza tym. czy wiecie czego to może być wina, że mogę mieć tylko jeden dodatek? to problem pamięci, programów, antywirusa? dodam, że gram na laptopie sony vaio.
proszę o pomoc!!

rose99
23.03.2011, 14:33
Display Devices
---------------
Card name:
Manufacturer:
Chip type:
DAC type:
Device Key: Enum\
Display Memory: n/a
Current Mode: 1024 x 768 (32 bit) (1Hz)
Monitor:
Monitor Max Res:
Driver Name: vga.dll
Driver Version: 5.01.2600.0000 (Polish)
DDI Version: unknown
Driver Attributes: Final Retail
Driver Date/Size: 10/26/2001 21:29:20, 9344 bytes
WHQL Logo'd: Yes
WHQL Date Stamp: n/a
VDD: n/d
Mini VDD: vga.sys
Mini VDD Date: 4/14/2008 01:14:42, 20992 bytes
Device Identifier: {D7B70EE0-4340-11CF-B063-282AAEC2C835}
Vendor ID: 0x0000
Device ID: 0x0000
SubSys ID: 0x00000000
Revision ID: 0x0000
Revision ID: 0x0000
Video Accel:
Deinterlace Caps: n/a
Registry: OK
DDraw Status: Not Available
D3D Status: Not Available
AGP Status: Not Available
DDraw Test Result: All tests were successful.
D3D7 Test Result: Not run
D3D8 Test Result: Not run
D3D9 Test Result: Not run




//Kowalino: niepotrzebne informacje skasowałem.

Wielebny
23.03.2011, 14:57
Chodziło mi tylko o ustawienia ekranu, czyli Display Devices
Jak widać zupełny brak danych co wskazuje na brak sterownika graficznego.

Zainstaluj sterownik do karty graficznej i być może gra zadziała.

rose99
23.03.2011, 15:50
dzięki
a skąd wziąść ten sterownik

Wielebny
23.03.2011, 17:23
W zależności czy posiadasz np. kartę od Ati, czy Nvidia pobierz sterownik ze strony producenta. (patrz www.google.pl)
Dla przykładu:
AtiRadeon- http://support.amd.com/us/gpudownload/Pages/index.aspx
Nvidia- http://www.nvidia.pl/Download/index.aspx?lang=pl
Wszystko jest tam ładnie wyjaśnione, więc nie powinnaś/eś mieć problemów.

naisha
26.03.2011, 12:55
No dobrze więc, kupiłam nową grę i wszystko elegancko i cacy, gra zainstalowana bez problemu ale gdy już dochodzi do uruchomienia gry nie jestem w stanie na nic kliknąć. Wyskakuje mi informacja o tym że karta graficzna nie została odnaleziona czy coś. To jest tylko komunikat i mogę go wyłączyć ale jak chcę kliknąć na ok nic się nie dzieje tak jakby nie działała myszka. Mogę nią się poruszać ale na nic nie jestem w stanie kliknąć, kompletnie nic. Co może być spowodowane czymś takim? Gra jest nowa prosto z sklepu...

Wielebny
26.03.2011, 12:58
No przecież wyświetlił Ci się jasny i zrozumiały komunikat:
Gra nie znalazła karty graficznej, więc nie jest w stanie uruchomić gry.
Przyczyny dwie widzę:
a)Nieobsługiwany model karty graficznej (za stara by uruchomić grę)
b)Brak zainstalowanych sterowników do karty graficznej.

suomii
09.04.2011, 10:49
witam mam problem z grą the sims 3 kariera.
otóż gdy ją instaluję, wszystko idzie dobrze i tak dalej, jednak gdy uruchamiam launcher pojawia się komunikat, że aplikacja the sims 3 launcher jest uszkodzona przepraszamy za problemy i się wyłącza. gdy jednak odistaluję karierę a włączę podróże, wszystko działa normalnie. czy to może być uszkodzona płyta? i czy jeśli kupię po zmroku, będzie normalnie się uruchamiać? proszę o pomoc.

widzę, że jesteście bardzo pomocni ;|

bazyli123
14.04.2011, 17:02
Witam, mam problem z uruchomieniem the sims 3.
Gdy włączam grę pierwsze okno pojawia się normalnie.
Jak nacisnę ,,graj" to robi się czarne tło i wskakuje na pulpit.
nie wyskakuje żadne okienko nic!
mam windows XP
wcześniej gra działała... a teraz nie chce.

Solja
23.04.2011, 15:08
A ja mam trochę inny problem. Otóż, zainstalowałam ponad 1GB dodatków .packages i po jakimś czasie, gra zaczęła się zacinać, zapisywanie trwało godzinami. Po kolejnych dodanych dodatkach, gra się uruchomiła, ale ładowanie mapy trwało około 3h. Nie wiem, co się dzieje, a nie chciałabym pozbywać się dodatków, bo głównie na nich opiera się moja gra.
Usunęłam na moment folder z tymi plikami i działa bez zarzutów.
Mam za słaby komputer czy może, w którymś z dodatków był jakiś krzaczek?

tuksin
23.04.2011, 20:18
Możliwe, iż masz za słaby komputer, ale nie wiem.

Wielebny
23.04.2011, 20:31
Dodatki package oczywiście w pewnym stopniu spowalniają grę. Ale raczej nie aż tak drastycznie i to przy zaledwie 1gb plików.
Być może jak wspomniałaś/eś jeden z dodatków powoduje ten stan rzeczy.
Gdzieś jest jakiś programik do sprawdzania i wyłapywania wadliwych dodatków, ale nie orientuje się aktualnie gdzie go znaleźć.
Może ktoś inny Ci zaraz linka podeśle, albo ja później znajdę.

Solja
23.04.2011, 22:44
Będę bardzo wdzięczna, bo mam nowy komputer i dość silny, więc jestem zaskoczona takim stanem o.o

Solja
30.04.2011, 17:17
Ponawiam prośbę o program do usuwania szkodliwych dodatków z sieci.

Wielebny
30.04.2011, 17:22
Wybacz, zapomniałem o Tobie :)
Dziwne, że nikt mnie nie ubiegł w podaniu linku.
Proszę bardzo: http://www.modthesims.info/download.php?t=387006

Kity
21.05.2011, 21:59
Nie jestem pewna, czy to odpowiedni temat, ale no trudno. Zaryzykuję ^^.
Otóż kupiłam oryginalną płytę the sims 3 po zmroku. Niestety mój komputer jej nie widzi. Dodam, że na laptopie brata działała w porządku i gra się zainstalowała. Poprzednie dodatki działały bez zarzutu włącznie z średniowieczem. W czym tkwi problem?
Pozdrawiam.

Björk
22.05.2011, 10:49
Wiem, że to nie jasna odpowiedź :) ale na pudełku, które kiedyś z nudów czytałam jest napisane coś w stylu "gra posiada zapezbieczenia przed nieuprawnionym kopiowaniem" i może nie być odczytywana przez niektóre stacje". Była tam rada, żeby ściągnąć najnowsze sterowniki do sprzętu. I.... NIC. U mnie nie pomogło. W nowym laptopie nie widać po włożeniu "Imprezy w plenerze" mimo, że odtwarza filmy DVD, muzykę i inne płyty z oprogramowaniem. Rozwiązuję to na dwa sposoby - wpisuję kod z pudełka w EA Download Manager i ściągam grę, ale też kupiłam sobie stację podłączaną przez USB i na niej też działa. Ale najpierw spróbuj ze sterownikami może. Na pewno taniej.

revive
23.05.2011, 20:40
Hejka,mam wielki problem ponieważ pożyczyłam koleżance The Sims 3,WP,na,k,szj,pz,iwp...
No i ona instaluje ts3 a tam na 99% wyskakuje jej komunikat "Wyskoczył błąd, instalacja aplikacji zostanie przerwane" i się wyłącza.
U mnie odinstalowałyśmy wszystkie dodatki i akcesoria i podstawę i instalowałyśmy a u mnie nic takiego nie wyskoczyło dziwne,nie ?

Normalnie się u niej zainstalowało,kiedyś u niej działało...
Ma ona laptopa vaio(fioletowego) i jakoś wcześniej działało a u mnie dalej normalnie działa...

Prosiła bym o szybką odpowiedź bo ona za 2 dni wyjeżdża do Anglii,dla wiadomości to ta moja koleżanka Nikki(Nikola)...

matiegos
27.05.2011, 15:22
Tak jak w temacie. Włączam grę naciskam play jest czarny ekran i wywala mnie do pulpitu. Co robić?


Nie znam się na sprzęcie, ale mam dysk 3 gb, kartę graf. Nvidia GeForce GT 512mb. Rozdzielczość 32 bit'y. Czytałem o takim problemie i niektórym pomagały starsze sterowniki. Inni mówią, że muszę sformatować komputer. Co robić, miał ktoś już taki problem? Proszę bez spamu.

monikaa
03.06.2011, 08:19
Witam wszystkich :)
Zakupiłam z ea store dodatek Pokolenia. Sciągnęłam je oraz próbować zainstalować, ale pojawił się komunikat:
"Please use The Sims 3 Laucher and update your version of The Sims 3 before installing this product"
Zatem zgodnie z instrukcją włączyłam program startu, jednak moja gra jest zaktualizowana (mam ustawione automatyczne aktualizacje), jednak za każdym razem gdy chcę zainstalować pokolenia pojawia się ten sam komunikat.
Pobawiłam się troszkę w wyłączanie, włączanie ea dowloader i lauchera, ale bez zmian.
Czy ma ktoś pomysł jak rozwiązać ten problem? Być może jest to banalne, jednak ja nie jestem szczególnie zorientowana :D

Moniqua
03.06.2011, 13:26
Witam , 1 czerwca kupiłam grę The sims 3 pokolenia i mam z nią nie mały problem, mianowicie chodzi o to ze gra mi w ogóle nie działa , naped mi jej nie czyta ale tak miałam z każdym dodatkiem ( to nie problem ) bo jestem zarejestrowana na stronie i wcześniej bez problemu ściągałam stamtąd dodatki , również z pokoleniami chciałam tak samo , wszystko super instalacja a jak tylko chce uruchomić grę wyskakuje mi błąd ze mam podać swój kod rejestracyjny ;/ podaje i nic ... jakby był błędny kod !!!! ;-(( proszę o pomoc albo nie wiem o rade do kogo mogłabym się zgłosić , wiem ze w niektórych grach jest tak ze można dzwonić do pomocy technicznej może ktoś ma numer ...

rycho_44
03.06.2011, 14:51
Mamproblem z dodatkiem Kolekcja czerwiec 2011, przy instalowaniu z launchera wyskakuje zaktualizuj grę .Mam wgrane najnowsze aktualizacje .Czy ktoś próbował to zainstalować?.txh za odpowiedzi

Miyoki
07.06.2011, 00:16
Wkurzyłam się >.<
Dopiero co kupiłam laptop i chciałam zainstalować na nim Simsy a tu nagle "Nie udało się uruchomić gry. Nieudana inicjalizacja usługi (0x0175dcbb).

Bo tak:
Zainstalowałam podstawę na dysku D (bo tam chcę by mi się wszystko instalowało), potem pobrałam i zainstalowałam za pomocą EA Download Managera (Origin) (a pezdtem zainstalowałam aktualizację do The Sims 3) Nowoczesny Apartament i Wymarzone Podróże. Program Origin zainstalował mi je (bez zapytania gdzie chcę je zainstalować) na dysku C. Następnie zainstalowałam z płyty Pokolenia na dysku D.

I nagle nie mogę uruchomić gry.
Ani z płytą Pokoleń, ani za pomocą płyty podstawy.

I wydaje mi się, że powodem może być to, że dodatki są na dwóch różnych dyskach.
(Nie znam się na komputerach, bo mnie ogromnie irytują :c)
Więc czy to jest właśnie powodem tego problemu?
Jeśli tak, to co powinnam zrobić?

Jak mogę zmusić Origina do instalowania dodatków na dysku D? Bo mnie to wkurza :((
Zwłaszcza, że sam program zainstalowałam na dysku D, a sam utworzył folder o nazwie "Origin Games" na dysku C <_<

Proszę o pomoc :|


Edit: Dodam, że nawet nie pojawia mi się to okienko główne Simsów, które się pojawia po kliknięciu na launcher.
A było gdy zainstalowałam podstawę, jednak nie klikałam "graj".

Mam odinstalować podstawę i dodatki?
Jak włączałam przez "Wymarzone Podróże" to wyskakiwało:
"Uruchomienie niemożliwe. Zainstaluj ponownie podstawową grę The Sims 3".

Jak odinstaluję podstawę, to dodatki muszę odinstalować wraz z nią?
(Wiem, że mogę zadawać głupie pytania, ale grałam w TS3 tyle, co nic i to w samą podstawę na kompie, który nie ma dostępu do internetu)

Edit 2: I jeszcze jedno pytanie:
Czy jak odinstaluje dodatki z Origina, czyli w moim przypadku są to WP i Nowoczesny Apartament, to będę je ciągle mogła zainstalować, czy już nie?
(i nie daj Boże się okaże, że muszę je kupić jeszcze raz?)

Mam nadzieję, że ktoś mi odpowie...

rycho_44
08.06.2011, 00:02
możesz spokojne odinstalować i zainstalować wszystko od nowa. Najlepiej to zrobić w sposób który jest tutaj http://forum.thesims.pl/showthread.php?t=53512

Wikki
08.06.2011, 19:10
Miyoki, podczas instalacji musisz wybrać następujące opcje:

1. "Rodzaj ustawienia": "Własne", zamiast "Typowe"
http://img833.imageshack.us/img833/431/screenshot20h03m38s.jpg

2. Następnie klikasz na "Zmień..."
http://img220.imageshack.us/img220/2644/screenshot20h03m45s.jpg

3. Pojawia się takie okienko, odszukujesz dysk D i stworzony przez Ciebie folder w którym chcesz zainstalować grę, wybierasz go i potwierdzasz klikając "OK".
http://img685.imageshack.us/img685/7555/screenshot20h04m01s.jpg

4. Kontynuujesz instalację.

mhjklg
15.06.2011, 14:37
Niestety nie działa mi The Sims 3 Mam dodatki Wymarzone podróże i kariera, ale jak chce włączyć to pisze mi "Nie da się uruchomić gry sprawdz szczegóły w dzienniku a jak chce odinstalować to pisze mi coś po angielsku co mam zrobić???

Mamełe
16.06.2011, 13:57
Witam , 1 czerwca kupiłam grę The sims 3 pokolenia i mam z nią nie mały problem, mianowicie chodzi o to ze gra mi w ogóle nie działa , naped mi jej nie czyta ale tak miałam z każdym dodatkiem ( to nie problem ) bo jestem zarejestrowana na stronie i wcześniej bez problemu ściągałam stamtąd dodatki , również z pokoleniami chciałam tak samo , wszystko super instalacja a jak tylko chce uruchomić grę wyskakuje mi błąd ze mam podać swój kod rejestracyjny ;/ podaje i nic ... jakby był błędny kod !!!! ;-(( proszę o pomoc albo nie wiem o rade do kogo mogłabym się zgłosić , wiem ze w niektórych grach jest tak ze można dzwonić do pomocy technicznej może ktoś ma numer ...

Hej hej właśnie dostałam odpowiedź w tej samej sprawie od pomocy technicznej, ale jeszcze nie próbowałam ich sposobu. dopiero wieczorem jak wrócę z pracy.


"Witam serdecznie,
Dziękujemy za kontakt z Centrum Pomocy Technicznej Electronic Arts.
Proszę odinstalować grę a następnie dokładnie wyczyścić rejestry systemu np. programem Ccleaner lub podobnym http://www.dobreprogramy.pl/CCleaner,Program,Windows,13061.html
następnie proszę ponownie pobrać i zainstalować dodatek Pokolenia.
Pozdrawiam"


Jak mogę zmusić Origina do instalowania dodatków na dysku D? Bo mnie to wkurza :(([/b]
Zwłaszcza, że sam program zainstalowałam na dysku D, a sam utworzył folder o nazwie "Origin Games" na dysku C <_<

Proszę o pomoc :|


To chyba trzeba zobaczyć w ustawieniach origina, bo tam jest z tego co pamiętam do wyboru miejsce instalacji


Edit: Teraz mam w origin całkiem inny klucz licencyjny niż na ulotce, która była w grze... Albo oni mi zmienili albo juz nie wiem co sie dzieje :P

wlapka
17.06.2011, 13:44
Witam,
mam oryginalne wersje The Sims 3, The Sims 3 Nocne Życie i Pokolenia.
Wszystko było ok, ale odkąd niedawno zainstalowałam Pokolenia mam problemy z programem startowym, który nie odpowiada i w rezultacie gra sie nie włącza. Odinstlowałam najpierw Pokolenia, ale i reszta wtedy nie działała.. Gdy odinstlowałam wszytsko i zainstlowałam jeszcze raz znowu wszyatko działało, ale po jakimś czasie problem się ppwtórzył. Czy ktoś ma jakiś pomysł co się dzieje?
Czy da się włączać grę w inny sposób? Będę wdzięczna za pomoc.

Trykuu.
17.06.2011, 13:58
Pewnie że da się w inny sposób :)
mój komputer/ twój dysk gdzie masz simsy / Electronic Arts / the sims 3 / game / bin

(mam nadzieje że podałem dobrze)

wlapka
17.06.2011, 15:07
dzięki, spróbuję;)

Solja
30.06.2011, 16:10
Ostatnio zrobiłam całkowitą reinstalację The Sims 3. Wszystko oryginalne, gra zainstalowała się bez zarzutów, a gdy chcę uruchomić launchera wyskakuje mi takie cuś : C:\Program Files\(...)\sims3launcher.exe nie jest prawidłową aplikacją systemu Win32.
Nie wiem, jak sobie poradzić z dziadostwem, ma ktoś jakiś pomysł?

marnios
04.07.2011, 07:43
Nie mogę uruchomić gry pomorze mi ktoś wczoraj pobrałem łatkę i nie chce mi się gra włączyć pisze że jest nie aktualna do dodatku i każe mi się zaktualizować
Dodam że nie mam pokoleń

Exorina
08.07.2011, 13:24
Pomocy gra nie chcęmi się włączyć od wczoraj ... pojawia się komunikat w ekranie startu ,, błąd podczas uruchamiania , zobacz szczegóły w dzienniczku " ,co to jest ten ,,dzienniczek " ??? bardzo prosz,ę o pomoc , z góry dzięki
p.s ten komunikat pojawił się kiedy chciałam włączyć grę po nieudanej instalacji szybkiej jazdy !

@Ilona-zanim założysz temat,to sprawdź najpierw czy nie możesz napisać o Twoim problemie już w istniejącym

Anastazja
15.07.2011, 10:22
Zainstalowałam wczoraj The Sims 3 i dodatek Po Zmroku, lecz kiedy chciałam włączyć grę wyskoczyło mi takie okno: "Nie udało się uruchomić gry. Urządzenie 0 nie mogło uruchomić tego tytułu. Nie wykryto obsługiwanej karty grafiki. Sprawdź swój sprzęt."
Szukałam pomocy na wielu stronach, ale bezskutecznie.
Karta graficzna: NVIDIA-standardowa karta graficzna VGA
Mam laptop a w nim Windows 7. Od początku wątpiłam czy TS3 pójdą na moim laptopie. Niedługo będę mieć nowy komputer i nie wiem czy wybrać Windows 7 czy XP? Miałam też Vistę, ale to według mnie kompletne dziadostwo. Bo również nie jestem pewna czy na tym fatalnym Windowsie 7 w ogóle pójdzie mi jakaś gra. Czytałam, że TS3 da się zainstalować na Windows 7.
Co mi możecie poradzić z tym nie włączaniem się gry i innymi pytaniami? :)

Karinad97
19.07.2011, 12:13
Witam, wczoraj zapisalam gre ale dzis jak chce uruchomic zapis to jest napisane cos w tym styku : wystapil powazny blad wczytywania (nazwa zapisu). zalecane jest wylaczenie aplkikacji i wlaczenie jej ponownie. juz to robilam i nic nie daje, nawet to kasowanie 1 zapisu w folderze saves i te dalesze czynnosci nic nie pomogly, ale normalnie data zapisu i godzina wraz z nazwa zapisu jest tylko jest pusty obrazek na zapisie i sie nie wczytuje , co zrobic? mam naddzieje ze pomozecie,
z gory dziekuje za odpowiedzi
pozdrawiam, Karina.

jolievin
24.07.2011, 13:30
Mam problem nie wiem co robic szukalam rozwiazania na zagranicznych forach i nie wiem bo jednym jedno pomaga a innym nie. Gralam wczoraj w simsy mam the sims 3 wymarzone podroze po jakims czasie, bo gram na laptopie zrobil sie on goracy i gra zaczela chodzic nieco wolniej, wiec jak zawsze zapisalam gre wylaczylam ja a potem laptopa zeby sobie odpoczol . PO jakiejs godzince wlaczam gre, wszystko normalnie sie laduje i gry juz ma sie ladowac moja rodzina wyskakuje : "A serious error has occurred while loading sunset valley" i nie wiem co mam robic, chce dalej grac moja rodzina ;( pomocy

Simolen$$
26.07.2011, 16:59
Witam.
Mam problem gdy uruchamiam gre to wyskakuje błąd: http://w815.wrzuta.pl/obraz/powieksz/2z9bLw5RvMc Co mam robic przeinstalowałem gre i nic??

jaja
27.07.2011, 21:20
wszystko normalnie sie laduje i gry juz ma sie ladowac moja rodzina wyskakuje : "A serious error has occurred while loading sunset valley" i nie wiem co mam robic, chce dalej grac moja rodzina ;( pomocy

wyrzuć save, i zastąp go backupem; powinno być ok.

Tsilusa
04.08.2011, 20:34
Hej! zarejestrowałam się na forum, bo potrzebuję pomocy.
Niedawno ponownie zainstalowałam The Sims 3 (z płytki) Instalacja ok, bez kłopotu. Jednak gdy uruchamiam launchera, ten, po chwili, bez żadnego powodu, żadnego przeciążenia itp. przestaje działać, i tak za każdym razem :( Jak to naprawić? co może być przyczyną? Bardzo proszę o pomoc!
Mam Vistę sp2, z aktualizacjami na bierząco. Kiedyś simsy działały jak należy, tzn jakieś pół roku temu.

Martynaa
05.08.2011, 18:33
Nie moge uruchomic gry ; /
klikam na ikonke i nic.. wsadzam plyte i nic.. nie moge NIC zrobic..
POMOCY

Ilona
05.08.2011, 19:26
spróbuj przez plik exe-dysk np.c/programy/elektronik arts/ostatni dodatek albo akcesoria/game/bin jeżeli to nie pomoże,to reinstalka gry

Tsilusa
05.08.2011, 19:45
Hej! zarejestrowałam się na forum, bo potrzebuję pomocy.
Niedawno ponownie zainstalowałam The Sims 3 (z płytki) Instalacja ok, bez kłopotu. Jednak gdy uruchamiam launchera, ten, po chwili, bez żadnego powodu, żadnego przeciążenia itp. przestaje działać, i tak za każdym razem :( Jak to naprawić? co może być przyczyną? Bardzo proszę o pomoc!
Mam Vistę sp2, z aktualizacjami na bierząco. Kiedyś simsy działały jak należy, tzn jakieś pół roku temu.

Ten problem, udało mi się częściowo naprawić. Ręcznie zaktualizowałam podstawę gry, i wydawało się że problem zniknął, ale potem, gdy gra jest już uruchomiona, ona nagle 'staje' gdy minimalizuję grę okazuje się że ' Sims 3 przestał działać' Co się dzieje? Jak to naprawić?

Ejak
06.08.2011, 17:40
Mam problem mam wszystkie dodatki, oprócz "Miejskiego Życia" odinstalowałem Wymarzone Podróże, aby gra mi szybciej chodziła, ale po jakimś czasie chciałem sobie znów pograć w różnych krajach itd. i zainstalowałem i teraz mi nie chodzi gra i wyświetla się komunikat:
"Wystąpił poważny błąd w czasie wczytywania "Pokolenia.sims3" Co robić !?

EDIT: Wygląda na to, że problem się rozwiązał, ponieważ przed chwilą jeszcze raz włączałem zapisane stany gry, no i okazało się, że działają, chyba było to spowodowane ty, że miałem za mało miejsca wolnego na dysku docelowym, ale teraz mam więcej i zapisy się wczytują, sprawdzę jeszcze jutro.

Beep
11.08.2011, 16:56
Czyli jeśli po zainstalowaniu WP gra w ogóle się nie odpala (po prostu nic się nie dzieje - nie ma żadnych komunikatów), ani przez launchera, ani przez bezpośredni plik w folderze, to pozostaje mi tylko reinstalka?

Uwiebiam wydać wcale niemałą kwotę na grę, tylko po to, żeby się potem z nią użerać...

carineesz
11.08.2011, 17:14
@up: Przyłączam się pytania. Ja mam tak po zainstalowaniu Pokoleń. (Zrobiłam reinstalkę i mi nie podziałało + WP wgl nie chciały się zainstalować, więc mając 3 dodatki i podstawę, gram teraz na podstawie i PZ [więc przez te pokolenia tylko straciłam.])

Beep
12.08.2011, 19:25
No nie, teraz już poważnie zaczynają mi puszczać nerwy. Odinstalowałam w końcu i podstawę i WP, zainstalowałam obie gry ponownie - a i tak przy próbie włączenia WP otrzymuję tamten komunikat spowodowany hackami/modami - ale to przecież świeża gra, bez niczego!

Searle
12.08.2011, 20:43
@up: a czy po odinstalowaniu gry usunęłaś wszystkie pozostałe pliki programem "do sprzątania" np. CCleanerem?

mkk141
12.08.2011, 22:54
Przepraszam, że przerwę akurat rozwiązywanie problemu Beepa, ale ja mam inny problem i bardzo proszę was o pomoc. Otóż postanowiłem zainstalować najnowsze akcesoria (Miejskie życie), zainstalowałem, wszystko git, ale gdy uruchomiłem grę, wystąpił błąd, gra się ładowała, wyrzucało mnie do pulpitu i pojawiał się komunikat o problemie. Pomyślałem trudno, przeinstalowałem simsy 3 i wszystkie dodatki które do niej wyszły. Zainstalowałem wszystko jak wcześniej, ale bez Miejskiego życia, dalej to samo. Kombinowałem, próbowałem ale dalej to samo, wyskakuje taki błąd (pierwszy screen): http://imageshack.us/g/832/obrazzm.png/. Są tu 3 zdjęcia moich wyświetlonych "raportów" Ten pierwszy wyskakiwał wcześniej, po prostu dawałem "Dalej" i normalnie gra śmigała, ale po zainstalowaniu Miejskiego życia, po kliknięciu "Dalej" pokazuje się drugi screen i po chwili trzeci. Bardzo was proszę o pomoc.
P.S. Miałem zainstalowane ubranie, dla kobiety, ale przy usuwaniu The Sims 3 zaznaczyłem, aby usunął wszystko, więc tą jedną modyfikację też chyba usunął.

suomii
13.08.2011, 09:05
@mkk141 , ja też to miałam. i Searle chyba też. można ściągnąć aktualizację ręcznie stąd : http://simswiki.info/wiki.php?title=Game_Help:TS3_Patching:Patch_Downlo ad/Current#Patch_1.24.3_-_.28Patch_Notes.29 i jeszcze z jakiejś strony, ale mam zaćmienie i zapomniałam :) powinno pomóc, mi w każdym bądź razie pomogło, bo miałam tak po zainstalowaniu po zmroku. a jak nie, to przeszukaj ten dział, powinna być strona z aktualizacjami.

Björk
13.08.2011, 09:36
Przepraszam, że przerwę akurat rozwiązywanie problemu Beepa, ale ja mam inny problem i bardzo proszę was o pomoc. Otóż postanowiłem zainstalować najnowsze akcesoria (Miejskie życie), zainstalowałem, wszystko git, ale gdy uruchomiłem grę, wystąpił błąd, gra się ładowała, wyrzucało mnie do pulpitu i pojawiał się komunikat o problemie. Pomyślałem trudno, przeinstalowałem simsy 3 i wszystkie dodatki które do niej wyszły. Zainstalowałem wszystko jak wcześniej, ale bez Miejskiego życia, dalej to samo. Kombinowałem, próbowałem ale dalej to samo, wyskakuje taki błąd (pierwszy screen): http://imageshack.us/g/832/obrazzm.png/. Są tu 3 zdjęcia moich wyświetlonych "raportów" Ten pierwszy wyskakiwał wcześniej, po prostu dawałem "Dalej" i normalnie gra śmigała, ale po zainstalowaniu Miejskiego życia, po kliknięciu "Dalej" pokazuje się drugi screen i po chwili trzeci. Bardzo was proszę o pomoc.
P.S. Miałem zainstalowane ubranie, dla kobiety, ale przy usuwaniu The Sims 3 zaznaczyłem, aby usunął wszystko, więc tą jedną modyfikację też chyba usunął.

A moim zdaniem nie usunąłeś jakiejś modyfikacji jednak. Miałam ten sam komunikat, gdy zainstalowałam MŻ mając "starego" NRaasa.
Przeszukaj zawartość zmodyfikowaną ręcznie "Moje Dokumenty > Electronic Arts > The Sims 3 > Mods
Ewentualnie w C:/Program files/Electronic Arts/The Sims 3 - w zależności od systemu te foldery mogą się inaczej nazywać (Ty chyba masz 7, ale tam jest podobnie do XP.

Searle
13.08.2011, 11:26
Tak, ten problem nadal u mnie występuje (tyle, że pojawia się u mnie jedno okienko), a jestem pewna, że podczas instalacji MŻ folder mod przeniosłam na pulpit.
U mnie chyba bardziej chodzi o to, że postawa ma inny region niż dodatki. Nie wiadomo dlaczego (nawet po przeinstalowaniu podstawy i zaktualizowaniu najnowszą łatką) końcówka numeru wersji gry to 017, gdzie inne dodatki mają 001 (oprócz WP, które mają 002).
Nie wiem, jak to naprawić. Próbowałam ręcznie zaktualizować grę, ale pokazuje, że gra już jest zaktualizowana. Ręce opadają.

mkk141
13.08.2011, 11:53
Björk i suomii, dzięki wielkie za pomoc, naprawdę bardzo mi pomogliście. Już wszystko ładnie śmiga, Björk miałeś rację, też miałem nRaasa i to było problemem. Jeszcze raz dzięki za pomoc.

Ervies
16.08.2011, 12:14
Cześć.Gdy próbuję zainstalować dodatki do sims 3 a mianowicie sims 3 po zmroku i pokolenia wyskakuje mi taki błąd:
http://img542.imageshack.us/img542/4376/problemzgr.png[/URL]

Grę mam zainstalowaną i działa.Reinstalacja nic nie pomogła.Proszę o szybką odpowiedź!

mkk141
16.08.2011, 17:29
Ervies, jesteś pewny, że masz zainstalowane Simsy 3 ?

Ervies
16.08.2011, 19:11
Ervies, jesteś pewny, że masz zainstalowane Simsy 3 ?

No raczej :/

Searle
16.08.2011, 22:34
Może nie instalujesz na tym samym dysku, co podstawę, ale nie wiem na 100% czy to jest tego przyczyną.

Wikki
17.08.2011, 14:19
Spróbuj ręcznie odinstalować grę, razem ze wzmiankami w rejestrze i później ponownie ją zainstalować na koncie z pełnymi uprawnieniami administratorskimi, oraz używając takiego folderu docelowego, jaki gra sama zaproponuje podczas instalacji.
Tutaj (http://eapo-new.custhelp.com/app/answers/detail/a_id/1607/kw/rejestr%20the%20sims%203) masz instrukcję dotyczącą ręcznego usuwania gry The sims 3.
Pamiętaj również, aby instalować podstawę The sims 3 jak i dodatki na tym samym dysku.
(Jeśli podstawa jest zainstalowana na C, dodatki nie mogą być instalowane na D i odwrotnie)

Chloé
31.08.2011, 11:39
Mam taki problem, że zrobiłam reinstalkę Sims3, z tą jednak różnicą że tym razem wszystkie dodatki zainstalowane zostały na praktycznie czystym dysku D, co by uniknąć w przyszłości konieczności reinstalki ze względu na brak miejsca na dysku(wcześniej były na C), więc chyba gra w takim wypadku jest instalowana "na czysto", bez pozostałości które zostały na dysku C? Żadne miasto nie chce się wczytać, ani wgrany save, ani też całkiem nowa gra, komp się zawiesza, nawet menedżer plików nie działa. Co robić?

wiktor.brodniak
25.09.2011, 10:31
Witam!
Mam problem z grą. Po zainstalowaniu włączam ją i robię graj. Pojawia się czarny ekran i zaraz potem znika. Co robić POMOCY ! Czytałem w necie że może moja karta graficzna nie Pixel Shader 2.0. posiadam Nvidie GeForce gt240

Salamandra
26.09.2011, 21:23
Witam, z góry na wstępie jako nowa użytkowniczka chciałabym się przywitać. ;)

Ostatnimi czasu mam problemy z grą. Gra jest już parokrotnie reinstalowana a problem nadal namiętnie się powtarza.
Otóż, przy włączaniu gry ekran staje się czarny a ja muszę wychodzić z tego magicznym przyciskiem z "flagą" windowsa. Następnie pojawia się następujący komunikat :

http://img195.imageshack.us/img195/2875/beztytuubv.th.png (http://imageshack.us/photo/my-images/195/beztytuubv.png/)

Wie ktoś co to może być?
Gra jest oryginalna. Jedynymi dodatkami z internetu są mody Nraas i kilka fryzur/ubrań/mebli które wcześniej działały bez szwanku.

Ps: nie wiem czy pytanie zadałam w dobrym wątku.

londine
30.09.2011, 14:47
Już kilkakrotnie reinstalowałam simsy i za każdym razem pojawia się the sims 3 launcher przestał działać. Wszystko zaczęło się od ściągnięcia dema zwierzaków. Jest to na prawdę bardzo irytujące. Czy ktoś mógłby mi spróbować pomóc?
Przejrzałam google w poszukiwaniu rozwiązania i niestety go nie znalazłam.

EDIT: Problem rozwiązany, wystarczyło wyczyszczenie rejestrów CClean'erem ;)

Mat
04.10.2011, 17:36
Witam problem dotyczy sims 3 i dodatkow po zmroku , akcesoria, kariera , wczesniej te simsy normalnie chodziły a teraz jest problem , gdy właczam jest czarny ekran , gdy wlaczam przez launcher sims 3 wyskakuje blad weryfikacji plyty ;/... . a wczesniej normalnie działały

kurczak21
18.10.2011, 08:28
hej, ma taki problem z TS3 i niewiem jak go rozwiązać a mianowicie, gra sie ladnie zainstalowala bez problemow, ale jak chce uruchomic gre to wyskakuje mi komunikat ze mam podac klucz, podaje tam ten klucz ale niestety caly czas mi wyskakuje to samo, "podaj ponownie klucz"

Julia
27.10.2011, 20:46
Cześć, nie mogę urhcuomić gry!! Mój problem polega na otwieraniu Programu Startu The Sims 3, jednak gdy naciskam już START, gra się zcina, i wgl nie włącza, i tak cały czas. Z góry dziękuję.

mooniaaz
04.11.2011, 08:46
moj laptop :

HP PAVILION G7
WINDOWS 7 HOME PREMIUM service pack 1
64-bit, 3gb,
AMD RADEON HD 6470M

WYWALA ;(
prosze o pomoc.

Coldflowers
04.11.2011, 21:30
@kurczak21 z tym kluczem mialam podobnie w dwujce. U mnie w kluczu na ksiazeczce napisali Ż... a mialo byc samo Z. Spotkalam sie tez, ze zamiast 8 wydrukowane bylo 3. Sprobuj pokabinowac moze sie uda :)

wer1607
08.11.2011, 18:39
a więc tak, może zacznę od początku:
1. zrobiłam kiedyś skan avg tuneup 2011 i usunelam bledy
2. na drugi dzien chcialam zagrać w ts3 i ts średniowiecze i wyskakiwaly różne błedy że brakuje plikow itd.
3. Wiec postanowiłam odinstalowac gre lecz przy deisntalizacji ZNOWU wyskakiwał błąd:((
4. wiec zdenerwowalam sie i usunelam ts3 reczni czyli usunelam folder i wpisy w rejestrze.
5. i juz byłam szczesliwa kiedy chcialam ponownie uruchomic instalacje gry, ale wyskakuje błąd: http://wt08.wrzuc.to/obrazek/Zhw0ubfest/Przechwytywanie.JPG :|
6. wyczyscilam rejestr wszystkimi programami jakimi sie dalo, probowalam szukac pozostalych plikow i usunęłam te ktore znalazlam usunelam i bez skutku
ludzie pomóżcie!!
jak mam to zainstalować??

Dalia22
09.11.2011, 13:38
Dezyinstaluj wszystkie simy ale tak żeby wogóle ich nie było w komputerze wszytsko co z simsami związane wynocha wszystko ! Wszystkie mody , obiekty zmodyfikowane ,save
photo. Jak już skończysz wejdź w wyszukaj i wpisz the sims 3 i inne dodatki średniowiecze też . usuń też ea akualizer jesli masz package też, lub jeśli masz orgin to też dezyinstaluj. Komputer ma być totalnie bez simsów. Wiem że chcesz zachować rodziny itp ale to pomaga wiesz mi . Potem zrestuj kompa i zainstaluj . Wszytko powinno byc dobrze ale jeśli nie spr. możliwosci swojego komputera .

Pan_Sim
21.11.2011, 16:26
Mam problem z The Sims Średniowiecze.
Przy starcie programu startu (wiem dziwnie to brzmi) pojawia się komunikat "Wykryto zapisane gry i dane z poprzedniej instalacji. Wymagana jest nowsza wersja. W celu uniknięcia problemów zaktualizuj grę do najnowszej wersji przed uruchomieniem gry". Dobra, aktualizuje grę wszystko fajnie pięknie dostaje komunikat "aktualizacja już zainstalowana". Mimo to instaluje, program startu się resetuje i... pojawił się ten sam komunikat! Przycisk startu gry zablokowany. O co kaman?

ultraviolence
11.12.2011, 22:35
Mam problem z The Sims Średniowiecze.
Przy starcie programu startu (wiem dziwnie to brzmi) pojawia się komunikat "Wykryto zapisane gry i dane z poprzedniej instalacji. Wymagana jest nowsza wersja. W celu uniknięcia problemów zaktualizuj grę do najnowszej wersji przed uruchomieniem gry". Dobra, aktualizuje grę wszystko fajnie pięknie dostaje komunikat "aktualizacja już zainstalowana". Mimo to instaluje, program startu się resetuje i... pojawił się ten sam komunikat! Przycisk startu gry zablokowany. O co kaman?

Możliwe, że przed instalacją Średniowiecza po raz kolejny, nie do końca wykasowałeś zawartość poprzedniej gry (mam tu na myśli głównie zapisy z rejestru, które najczęściej wywala się ręcznie). Pewnie zostały jakieś pozostałości i stąd te problemy. Radziłabym Ci usunąć grę poprzez Panel Sterowania, później wejść do rejestru (Start -> Uruchom -> regedit -> HKEY_LOCAL_MACHINE -> SOFTWARE -> Electronic Arts) i wykasować wszystko, co jest związane z TSŚ (broń Boże nie ruszaj nic, co jest związane z The Sims 3! [jeśli posiadasz je na dysku, będą w tej samej kategorii, co TSŚ, więc patrz uważnie, co kasujesz]). Dla pewności możesz jeszcze odpalić program Registry Booster 2 lub CCleaner, który również pozwoli Ci się pozbyć pozostałości po dezinstalacji.

Mr0w4
18.12.2011, 18:11
Witam. Mam takowy problem gdyż zainstalowałem The sims 3 podstawę i dodatki podróże + kariera. Na samej podstawie szło okej ale dodatek podróże kończył się na wyskakującym okienku w którym pisało że nie wykryto jakiejś tam kopi na dysku. Zainstalowałem Karierę to teraz gra już w ogóle nie do oodpalenia. Bawiłem się już z crackami,patchami i nic.. :(

ultraviolence
19.12.2011, 22:40
Witam. Mam takowy problem gdyż zainstalowałem The sims 3 podstawę i dodatki podróże + kariera. Na samej podstawie szło okej ale dodatek podróże kończył się na wyskakującym okienku w którym pisało że nie wykryto jakiejś tam kopi na dysku. Zainstalowałem Karierę to teraz gra już w ogóle nie do oodpalenia. Bawiłem się już z crackami,patchami i nic.. :(

Może właśnie dlatego, że bawiłeś się crackami... Przykro mi, ale na tym forum nie rozmawiamy o piratach.

zuzapets
21.12.2011, 08:48
mam pytanko? jak usunąć mod ? pytam się ponieważ pisałam parę stron temu problemik z simsami i w tym problem ponieważ mam dużo rzeczy pościąganych z neta czyli fryzurki ubrania dekoracje meble i nie wiem jak nazywa się ten plik możecie mi pomóc?:)

anie_1981
21.12.2011, 10:28
Musisz sam przejrzeć strony na których bywasz i poszukać. Ściągasz jeszcze raz i szukasz po nazwie pliku. Nie ma łatwej metody na zarządzanie dodatkami package.

kyciunia
25.12.2011, 16:52
Bardzo prosze o pomoc. :( Dostałam gre o ktorej marzylam od dawna. Zainstalowalam ale przy uruchomieniu wyskakuje taki błąd: Error parsing C:\WINDOWS\Microsoft.NET\Framework\v2.0.50727\conf ig\machine.config Parser returned error 0xC00Ce556. Prosze o pomoc :(:( Tak bardzo sie cieszylam gdy dostałam tą gre :(:(

M3Lcik
05.01.2012, 12:52
Dziś grałam w Zwierzaki i gra chodziła bez zarzutu. Dzis jednak chciałam pokabinować z modami. Juz jakis czas temu wrzucałam pliki packges i mody według poradnika Anie i gra chodziła. Dziś natomiast czytając inne poradniki wrzuciłam plik resource.cfg do wszystkich dodatków a dodatkowo katalog mods do podstawy gry i....gra sie nie włącza. Wykasowałąm wiec wszystko co wrzuciłam,ale gra nadal nie chce sie uruchomić. Mozecie cos poradzic?

anie_1981
05.01.2012, 14:09
O matko... Nie dziwię się, że gra się nie chce uruchamiać, skoro mody były instalowane starym sposobem. Od łaty 1.12 nie używa się już starego sposobu... Możliwe, że musisz przeinstalować grę, przez "cudowanie". Nie rozumiem, skoro mody działały na moim poradniku, po jakiego grzyba zmieniałaś metodę na starą?

Spróbuj zmienić nazwę katalogowi The Sims 3 z "Moich Dokumentów", żeby gra odtworzyła sobie ten folder, może to coś da. Postaraj się też naprawdę usunąć mody i pliki resouces z podstawki i dodatków, bo może to powodować niepotrzebne zakłócenia. Być może w toku instalacji\deinstalacji modów stara metoda, pozbyłaś się jakiś ważnych dla gry plików...

M3Lcik
05.01.2012, 14:54
Po zastosowaniu się do twoejego poradnika też nie działały. Usunełam wszystkie mody i pliki resouces,zmieniłam nazwe katalogu tak jak poradziłas i nadal nic. Trudno,bede musiała zainstalowac pewnie gre na nowo.

Hallgerd
08.01.2012, 10:24
Witam, z góry na wstępie jako nowa użytkowniczka chciałabym się przywitać. ;)

Ostatnimi czasu mam problemy z grą. Gra jest już parokrotnie reinstalowana a problem nadal namiętnie się powtarza.
Otóż, przy włączaniu gry ekran staje się czarny a ja muszę wychodzić z tego magicznym przyciskiem z "flagą" windowsa. Następnie pojawia się następujący komunikat :

http://img195.imageshack.us/img195/2875/beztytuubv.th.png (http://imageshack.us/photo/my-images/195/beztytuubv.png/)

Wie ktoś co to może być?
Gra jest oryginalna. Jedynymi dodatkami z internetu są mody Nraas i kilka fryzur/ubrań/mebli które wcześniej działały bez szwanku.

Ps: nie wiem czy pytanie zadałam w dobrym wątku.

Jakiś plik się popsuł w katalogu "Sims 3" w Moich Dokumentach. U mnie pomogło wykasowanie tego katalogu i pozwolenie grze na stworzenie sobie nowego. Niestety utraciłam zapisy. Może ktoś mądrzejszy dojdzie, o jaki plik chodzi i jak to można naprawić. Dodatków z internetu nie miałam (parę rzeczy ze store, ale wcześniej dawało sie uruchomić i chodziło)

joutsenet
20.01.2012, 20:58
U mnie gra śmigała bez problemu aż do czasu zainstalowania najnowszej aktualizacji.Od tego momentu nie da się grać.Nie pomogła reinstalacja gry ani zainstalowanie najnowszych sterowników do karty graficznej.problem pojawia się gdy chcę wejść w jakiekolwiek miasto.Pojawia się ekran i pasek ładowania po czym wyskakuje czarny ekran z komunikatem :

http://img845.imageshack.us/img845/6429/30603179.png

Bardzo proszę o pomoc.

anie_1981
21.01.2012, 11:31
Czy po reinstalacji gry instalowałeś(łaś) nową łatkę? Jeśli nie, to raczej nie jest to wina nowej łatki. Zaczynasz nową grę, czy ładujesz zapisy? Radzę Ci Zrobić tak:

1. Idziesz do Panelu Sterowania i tam odinstalowujesz grę (oczywiście wcześniej zabierasz z Moich Dokumentów zapisy i inne duperele).
2. Pobierasz, instalujesz program CCleaner (http://www.dobreprogramy.pl/CCleaner,Program,Windows,13061.html).
3. Uruchamiasz go i każesz mu wyczyścić kompa w tej zakładce z miotełką, a potem czyścisz rejestr w zakładce poniżej.
4. Uruchamiasz ponownie kompa i instalujesz grę, na razie bez tej łatki, zapisów itd.
5. Sprawdzasz czy działa, jeśli tak to możesz zaryzykować instalowanie łatki. Jednak jeśli o mnie chodzi, to skoro łatki działają u innych, to u Ciebie też powinna... Bardziej skłaniałabym się do jakiegoś wadliwego moda, czy nieaktualnych sterowników do grafy i DirectX...

joutsenet
21.01.2012, 18:59
Bez instalacji łatki nie mogę zainstalować swoich dodatków - mam karierę i zwierzaki.Co ciekawe problem występuję tylko w przypadku dodatków.Czysta gra podstawowa działa bezproblemowo.

Chyba pozostaje mi tylko reklamowanie bubla.Spełniam wszystkie wymagania systemowe,nie instalowałam nigdy żadnych modów ani dodatków z internetu ( za wyjątkiem tych ze store).

beata18ns
08.02.2012, 00:04
Witam, mam taki problem, że nie mogę uruchomić swojej gry, tzn wszystko się włącza, ładuje się już zapis gry, wtedy na pasku ledwo co się pojawia a gra się zawiesza. dzieje się tez tak z innymi zapisami. Czy może mi ktoś coś poradzić? Mam ta najnowsza aktualizacje, najnowsze akcesoria. po aktualizowaniu gra jeszcze raz, czy dwa normalnie się włączyła, a teraz już nie chce. proszę o pomoc

anie_1981
08.02.2012, 12:30
joutsenet, nie instaluj łatek launcherem, tylko instaluj po kolei dodatki, tak jak wychodziły i każ instalatorowi aktualizować podstawę. Może to coś da. Nie instaluj też najpierw dużej łaty na podstawce, a potem starszych od niej dodatków. Lepiej jest to robić tak jak napisałam, instalujesz dodatki po kolei, każąc ich instalatorom aktualizować grę.

beata18ns, może masz jakiś dodatek z sieci, albo typowego moda, który jest nieodpowiedni dla Twojej wersji gry? Bo to jest jak dla mnie typowe dla złego moda, skoro wszystkie zapisy tak reagują, to raczej nie mogły się popsuć wszystkie naraz. A próbowałaś zaczynać nową grę?

muffindance
09.02.2012, 01:32
Lepiej jest to robić tak jak napisałam, instalujesz dodatki po kolei, każąc ich instalatorom aktualizować grę.

Ja tak robię i to nic nie daje. :/ Najgorsze jest to, że program startu gry okropnie mocno scina, a w miejscu, gdzie pokazuje numer aktualizacji są same zera... :| :((
Dodam, że mam nowego laptopa i ponowne usuwanie gry, instalowanie jej i ściągnie łatek jest żmudne. ;_;

beata18ns
09.02.2012, 10:09
anie, tak samo się dzieje, gdy próbuje rozpocząć nową grę. Być może jest to jakiś mod, dlatego, że zaczął się pojawiać komunikat, że mam coś co nie pasuje do gry i czy chce dalej otwierać grę czy nie, wiecie na pewno o co chodzi. A jak mam wyczaić, który to mod robi problemy ?

Gdzie ich szukać ? dodam, że nie mam od dłuższego czasu katalogu MODS, po prostu przy instalacji któregoś z dodatków wyrzuciłam go, żeby nie powodował komplikacji, a dodatki tak jakby nadal były w grze. Mam ten folder downloads, gdzie są pliki package. Ostatnimi czasy instalowałam tylko simów. Być może, jakiś mod na skóre czy coś ( nie znam sie na modach ) przy okazji się wgrał. Nie wiem czy mają one jakieś inne rozszerzenie ? jak dojść do tego który to sprawia problem?

anie_1981
09.02.2012, 12:40
muffindance, jeśli instalujesz łatki z płyty, to nie ma żadnego ściągania łatek, są na płytach. Jedynie te najnowsze się ściąga (nie wiem ile masz dodatków, ale najnowsze akcesoria mają łatę 1.28 na płycie, a najnowsza to 1.29). Radzę ściągać łaty z neta, ja od dawna tak robię i jest OK... Nie musisz też kasować łaty z dysku po instalacji, oszczędzasz więc czas na ściąganie. Gdy launcher ściąga łaty też można ich nie kasować z dysku, ale trzeba skopiować gdzieś łatę zanim zamknie się okno instalacji łaty, bo launcher kasuje ją z dysku, gdy tylko ją zainstaluje. Ja mam łaty STĄD (http://www.simswiki.info/wiki.php?title=Game_Help:TS3_Patching:Patch_Downlo ad/Current#The_Sims_3_.28Retail_version_1.0.631.29). Nasz region to chyba Worldwide, ale ja radzę ściągać tylko duże patche i po pobraniu kasować starszą ich wersję. Ta "duża" wersja to "superPatcher". działa od każdej wersji gry i jest na każdy region.

beata18ns, wnioskuję, że masz mody włożone do gry starą metodą, to może powodować błędy, gdyż od łaty 1.12 obowiązuje nowy sposób wstawiania modów do gry. Pamiętaj też, że zawsze jak dodajesz\usuwasz mody, musisz usunąć pliki cache gry, bo inaczej gra nadal ma w sobie pozostałości starej ilości modów i tak naprawę nie do końca zajarzyła, że coś się zmieniło. Stara metoda polegała na trzymaniu pliku resources.cfg i katalogu Mods w katalogu najnowszego dodatku\akcesoriów, w program Files. Nowa polega na trzymaniu modów w Documents and Settings. Oto moja instrukcja wstawiania modów, ale na tym i innych forach jest mnóstwo poradników na ten temat:

http://forum.thesims.pl/blog.php?b=205

O kasowaniu plików cache pisałam pod koniec poradnika. Można do tego użyć programu Dashboard, do którego link jest w poradniku, jest to wygodna i bezpieczna metoda. No a co do sprawdzania który mod odpowiada za problemy z grą, to istnieje tylko metoda prób i błędów. Zabierasz wszystko, czyścisz cache, sprawdzasz czy gra działa bez modów. Oddajesz jednego moda, czyścisz cache i sprawdzasz czy gra działa... itd. Jest łatwiej, jeśli wiesz skąd masz mody i do jakiej wersji gry powstały. Jeśli masz wersję gry za niską, lub za wysoką, no to najpewniej ten mod jest niezgodny z Twoją wersją gry. Nie zawsze jednak tak jest, bo niektóre mody są "ponadczasowe".

beata18ns
15.02.2012, 10:11
ok zabieram się, za sprawdzanie modów. dziwne to w sumie, dlatego, że po aktualizacji, włączałam grę dwukrotnie i działała normalnie a potem już nie dokładałam modów.. no nic tak czy siak nie pozostaje mi nic innego jak przepatrzeć mody, i wrzucić je do gry takim sposobem jak radzisz.

Mam problem z programem dashboard, nie mogę go pobrać ze strony mod the sims, a co za tym idzie usunąć wadliwych dodatków. Mam owszem ale starą wersje tego programiku, która zaś działa jakoś niekompletnie niestety.

Mam też problem mianowicie mój folder MODS jest pusty, utworzyłam wszystko tak jak kazałaś w poradniku. Ale nie mam nic w folderze MODS od dłuższego powiedzmy czasu, kiedy to przeniosłam wszystko, żeby zrobić aktualizacje, następnie otworzyłam grę chcący sprawdzić czy gra działa i ku mojemu zdziwieniu dodatki z folderu mods nadal były w grze. Wobec tego nie wiem co teraz mam sprawdzać jaki folder. W tym wczoraj utworzonym nie ma nic. Usunełam pliki cache i ten folder thmubails tzn wyczyściłam. Ale nadal mam problem, że gra się nie włącza. Gdzie jeszcze mogą się kryć te dodatki, pliki packages ? bo te automatycznie się instalujące wiem gdzie są.

ultraviolence: Nie piszemy posta pod postem, tylko używamy opcji "Edytuj".

ultraviolence
15.02.2012, 13:08
Mam problem z programem dashboard, nie mogę go pobrać ze strony mod the sims, a co za tym idzie usunąć wadliwych dodatków. Mam owszem ale starą wersje tego programiku, która zaś działa jakoś niekompletnie niestety.

Spróbuj pobrać go stąd: http://www.thesims3.pun.pl/viewtopic.php?id=24
Nie wiem, czy jest to najnowsza wersja, bo post jest z 2010 r., ale warto spróbować.


Mam też problem mianowicie mój folder MODS jest pusty, utworzyłam wszystko tak jak kazałaś w poradniku. Ale nie mam nic w folderze MODS od dłuższego powiedzmy czasu, kiedy to przeniosłam wszystko, żeby zrobić aktualizacje, następnie otworzyłam grę chcący sprawdzić czy gra działa i ku mojemu zdziwieniu dodatki z folderu mods nadal były w grze. Wobec tego nie wiem co teraz mam sprawdzać jaki folder. W tym wczoraj utworzonym nie ma nic. Usunełam pliki cache i ten folder thmubails tzn wyczyściłam. Ale nadal mam problem, że gra się nie włącza. Gdzie jeszcze mogą się kryć te dodatki, pliki packages ? bo te automatycznie się instalujące wiem gdzie są.

Jeśli dobrze zrozumiałam (bo piszesz dość chaotycznie), pliki z folderu Mods powinny być w miejscu, do którego przeniosłaś je przed aktualizacją gry. Możesz też użyć wyszukiwarki systemowej, aby zlokalizować "zaginiony" folder. Druga sprawa: jeśli po uruchomieniu programu, dodatki wciąż były w grze, znaczy, że sknociłaś coś z przenoszeniem (albo te dodatki były dodatkami sims3pack, których chyba nie przeniosłaś). Przypominam, że przed instalacją aktualizacji, przenosimy nie tylko folder Mods, ale również i Download. Generalnie widzę, że zrobił się tu niezły bałagan z tymi plikami i jeśli gra się nie włącza, radziłabym ją przeinstalować.

Ilona
15.02.2012, 13:35
Przypominam, że przed instalacją aktualizacji, przenosimy również i Download.

a to po kiego grzyba?Przecież piliki sim3pack po zainstalowaniu można usunąć z tego katalogu

anie_1981
15.02.2012, 15:53
Dokładnie, ja nawet nie trzymam plików Sims3Pack w Downloads, mam do tego inne miejsce na dysku. Ja mam taki system, że przenoszę gdzieś katalogi:

DCCache
InstalledWorlds
Mods
Library
SavedSims
Saves
Screnshots
i plik UserPresets.packacge

A resztę kasuję. Gra sobie ten folder sama odtworzy przy pierwszym uruchomieniu. Po instalacji łatki\dodatków\akcesoriów włączam grę, ustawiam od nowa opcje, wyłączam ją i przenoszę te wcześniej skopiowane dane do nowego folderu.

ultraviolence
15.02.2012, 19:53
a to po kiego grzyba?Przecież piliki sim3pack po zainstalowaniu można usunąć z tego katalogu

A chociażby dlatego, żeby mieć kopię zapasową dodatków w formacie sims3pack, kiedy komp odmówi posłuszeństwa (wiadomo, świeże wgranie systemu wymaga ponownego zainstalowania wszystkich programów, w tym gier).

@down, @ilona:
Niby tak, ale wolę mieć je w jednym miejscu... I tak mam niezły sajgon (jak na mnie) na dyskach :D Od zawsze tak robię i jeszcze nic złego się nie stało.

beata18ns
16.02.2012, 00:47
pliki package ukrywają sie w folderze DCbackup ! zabieram się za przesiewanie. Udało mi sie pobrać aktualna wersje programu do oczyszczania dodatków.

jaja
16.02.2012, 21:12
pliki package ukrywają sie w folderze DCbackup ! zabieram się za przesiewanie. Udało mi sie pobrać aktualna wersje programu do oczyszczania dodatków.

troszkę zamieszałaś ;P w folderze Mods (swoją drogą, jak nazwałaś folder: MODS to nie będzie działał - nie wiem czy napisałaś tak tylko na forum ;)) pojawią się pliki tylko gdy je tam sama wrzucisz - w formie packages.

dziwne, że mody, które wczesniej przeniosłaś ciągle były w grze, cud jakiś, chyba że mowa o tych, które instalowałaś launcherem, nie wrzuceniem do Mods.

w DCbackup zapisują się sims3pack, te które instalujesz wrzucając do Downloads i kilkając w launcherze - nie pliki packages.

Przez to namieszanie też uważam ze powinnaś reinstalować grę i powgrywać sobie od początku to co chcesz, wg poradników;)
A sprawdzić co nawaliło możesz tez dashboardem, ale nie jest to zbyt dokładny program, może wykryć błędy tam gdzie ich nie ma. I odwrotnie.

Ilona
16.02.2012, 21:34
A chociażby dlatego, żeby mieć kopię zapasową dodatków w formacie sims3pack, kiedy komp odmówi posłuszeństwa (wiadomo, świeże wgranie systemu wymaga ponownego zainstalowania wszystkich programów, w tym gier).

ale to możesz trzymać te pliki gdzieś na dysku,niekoniecznie w tym katalogu Downloads,ja bym się nie połapała co mam zainstalowane,a co nie

anie_1981
16.02.2012, 22:45
DCBackup to katalog z pozostałościami po instalacji dodatków w formacie sims3pack. Launcher najpierw tworzy sobie pliki package w DCBackup, a potem je przerabia na docelowy format, czyli dbc i ebc (katalog DCCache, tam są zainstalowane sims3pack'i). Gra teoretycznie nie zauważa zawartości DCBackup, ale podobno jeśli ich nie skasujemy, dodawane są do wyeksportowanych Simów i domów. Ja zawsze kasuję zawartość DCBackup po instalacji sims3pack'ów. Zawartość Downloads też kasuję, bo trzymam te dodatki w innym miejscu.

beata18ns
17.02.2012, 09:16
aha, to w takim razie wychodzi na to, że zaistniał u mnie tzw cud. Ponieważ, nie mam nic w katalogu mods ( nazwalam mods na forum mi sie tylko duzymi literami napisało ). Mam dodatki w folderze downloads i w folderze DCBackup. Gdy uruchamiam program dashboard, to wynajduje on właśnie te pozostałości z folderu DCBackup. Dodam, że zawsze dawałam sobie świetnie rade z dodatkami. Nie przeinstalowywałam gdry od około 2-3 lat. Może już się nie da tego odratować, ale jako, że gram w tą gre od The Sims wiem ile czasu i masakry nerwowej trwa przeinstalowywanie simsów xD. Usune wszystkie dodatku jakie tylko mogą być, Sims3pack oraz ten folder DCBackup i zobaczymy wtedy co będzie się działo. Jeśli nic nie da to chyba przeniose zapisy gry, przeinstaluje przy okazji system ( prosi się od dawna, ale simsy mnie powstrzymywały ). Zabieram się za to i dam Wam znać. Dzięki za pomoc w każdym razie, bo sie już zagmatwałam, tak dawno nie miałam problemu z dodatkami..

anie_1981
17.02.2012, 12:52
Może zanim przeinstalujesz grę, spróbuj czegoś innego... Idź do Documents and Settings\Electronic Arts i zmień nazwę folderowi The Sims 3 na jakąś inną ( "The Sims 3 - Kopia"). Potem włącz grę, powinna się zachowywać jak świeżo zainstalowana, to znaczy trzeba będzie od nowa ustawić sobie opcje, i będzie aktywny samouczek. Zacznij nową grę i spróbuj trochę pograć, zobaczysz czy masz w grze jakieś dodatki, czy nie. Pamiętaj też o czyszczeniu cache gry, zawsze, gdy dodajesz\zabierasz jakieś mody\dodatki\Store.

Co do Dashboard'a, to lepiej jest mu wybrać folder Mods do skanowania, niż cały katalog The Sims 3. To, że on widzi pliki package w DCBackup jest normalne i wcale nie znaczy, że gra też je widzi... Dashboard po prostu szuka wszystkich plików o rozszerzeniu package, w wybranym folderze...

beata18ns
18.02.2012, 09:06
nic to nie pomaga, nadal wyskakuje informacja ze mam zainstalowany nieoficjalny dodatek niezgodny.. itd. Następnie gra się uruchamia i potem tuż na początku ładowania paska np miasta( wcześniej z rodzinami działo się tak samo), gra zawiesza się.

tallje
30.03.2012, 15:48
ah, to znowu ja
zainstalowalam sobie dzisiaj "zwierzaki", stworzylam rodzine..no i klops, wywala do pulpitu i pokazuje sie jakze mila informacja "wstapil blad costam costam aplikacja 'the sims 3: zwierzaki', zostanie ona zamknieta". no wiec ja, juz troszeczke wkurzona, wlaczam gre znowu. gralam jakies, bo ja wiem, pol godzninki, i znowu: zaciety dzwiek i "aplikacja zostanie zamkienta.."
a wszystko, przynajmniej mi sie tak zdaje, zaczelo sie od jakiegos bledu skryptu...ale to tu: http://forum.thesims.pl/showpost.php?p=1514022&postcount=826
serio nie wiem co zrobic, ma ktos pomysl? : (
dodam, ze nic takiego nigdy mi sie nie dzialo, a dodatek jest nowiusienki.

anie_1981
30.03.2012, 19:21
Ja też tak miałam po instalacji Zwierzaków w Appaloosa Plains, gra wywalała się do pulpitu po ok. 15-30 minutach. Nie mam bladego pojęcia dlaczego tak było, ale już przeszło... W okolicach wydania Po Zmroku Simy znikały mi na potęgę, też samo przeszło. Może któraś łata coś naprawiła. Chciałabym wiedzieć co było powodem powstania tych błędów, oraz co je naprawiło, ale chyba nigdy się nie dowiem...

tallje
30.03.2012, 20:09
dobra, wierzcie lub nie: anie, masz racje. zaktualizowałam gre z 1.29 na 1.33 i przeszlo, tak po prostu.
<dziwneee sa te siiiimsssyyyyyyy, w ktorych lalalala>

EDIT: hm, nie zmienia to jednak faktu, ze gre musze caly czas uruchamiac z launchera, czego nigdy nie robilam.

EDIT2: jednak nie, znowu mnie wywala do pulpitu, dupa.

Kity
03.04.2012, 18:46
Witam!
Otóż dzisiaj zakupiłam The sims 3 zostań gwiazdą i niestety okazało się,że mój komputer nie czyta tej płyty. Miałam ten sam problem z Po zmroku, ale sprawa została rozwiązana dzięki obrazowi płyty. Płytka jest oryginalna, działa na innym komputerze.
Myślałam, żeby pobrać simsy przez origin, bo już kompletnie nie wiem co z tym zrobić.

anie_1981
03.04.2012, 23:08
Może zanieś napęd DVD z kompa do przeczyszczenia.

Kity
04.04.2012, 13:34
Tylko dlaczego ma problem z odczytywaniem simsów, a inne gry śmigają i nie było żadnych problemów?

suomii
06.04.2012, 10:33
Witam ponownie po dłuuuuuuugiej przerwie. Pisałam już o tym problemie, ale napiszę jeszcze raz. Nie mogę uruchomić simsów. Podczas wczytywania wyskakuje mi "wystąpił błąd z aplikacją TheSims3 i zostanie ona zamknięta". Odinstalowywałam i usuwałam wszystkie pliki kilka razy. Nadal nic. Wie ktoś może, co jest przyczyną ?

anie_1981
06.04.2012, 12:57
Kity, nie odpowiem Ci na to, ale sama pisałaś, że na innym kompie płyty są czytanie bez problemów...

suomii, powodów może być tona, dosłownie tona. Możesz mieć nieaktualne stery do grafiki, za stary DirectX, możesz mieć na kompie wirusa, lub możesz mieć mocno zanieczyszczony rejestr Windowsa... Proponuję odinstalować wszystkie Simsy (w panelu sterowania oczywiście), usunąć wszelkie pozostałości po Simsach z Program Files i z Moich Dokumentów (zapisy, dodatki i inne dane, przenieś sobie gdzieś, by były bezpieczne).

Teraz pobierasz i instalujesz program CCleaner
http://www.dobreprogramy.pl/CCleaner,Program,Windows,13061.html

W zakładce z miotełką czyścisz wszystko, zdziwisz się ile danych niepotrzebnie zalegało na dysku, moja kuzyna miała kiedyś ponad 2,5 giga śmieci na kompie...
W zakładce rejestru czyścisz rejestr... Po wszystkim uruchom ponownie kompa.

A następnie defragmentujesz dysk... Polecam ten program...
http://www.dobreprogramy.pl/IObit-Smart-Defrag,Program,Windows,12941.html

Przed defragmentacją dobrze jest zlecić Windowsowi podstawowe badanie dysku pod kątem błędów. Wchodzisz w eksploratora Windows, klikasz prawym na ikonkę dysku i wybierasz właściwości. W zakładce narzędzia będzie będzie możliwość przeskanowania błędów dysku. Jeśli masz ich więcej, niż tylko C, to każesz sprawdzić wszystkie. Windows nie będzie mógł tego zrobić od razu, zapyta czy zaplanować sprawdzanie dysku, zgadzasz się i po ponownym uruchomieniu kompa Windows sprawdzi dyski. Potem już normalnie przeprowadzasz defragmentację.

suomii
06.04.2012, 15:03
Dzięki anie. Tak zrobię, mam nadzieję, że zadziała. Powinno zadziałać.


EDIT: Zrobiłam, włączyłam, wszystko ładnie pięknie stworzyłam rodzinę, zaczęłam grać, a po 5 minutach gry ten sam komunikat. :( Co mam zrobić?

EDIT2: Już działa :)

Jessica
14.05.2012, 18:44
Ja mam następujący problem. Mam wszystkie dodatki i akcesoria prócz ,,Szybka Jazda", starter mi się normalnie włącza, kiedy nacisnę ten przycisk start, żeby gra się odpaliła to launcher mi sie automatycznie wyłącza i gra również się nie włącza ;/. Reinstalka nie wchodzi w grę, bo już próbowałam tego i zadziałało na 2 dni, a odinstalowywanie i instalowanie od nowa tego wszystkiego zajmuje sporo czasu... Mam windows 7 (jeśli to ma jakieś znaczenie), włączanie gry bezpośrednio nie korzystając z launchera też nie działa ;pp Zna ktoś jakieś rozwiązanie?

Searle
14.05.2012, 18:58
Jeżeli posiadasz jakieś mody albo nieoficjalne dodatki, to czy próbowałaś uruchomić grę bez nich?

Jessica
14.05.2012, 19:24
Jeżeli posiadasz jakieś mody albo nieoficjalne dodatki, to czy próbowałaś uruchomić grę bez nich? Próbowałam, ale ja mam tylko dodatki z oficjalnej strony the sims ;/, w dodatku, gdy chcę zaktualizować grę to wyświetla się komunikat: ,, Aktualizacja się nie powiodła. Znaleziono nieprawidłowy plik" Coś takiego.

anie_1981
14.05.2012, 19:55
Najlepiej zmień nazwę katalogowi Simsów z Documents and Settings (dzięki temu gra "pomyśli", że jest świeżo zainstalowana), i upewnij się, że w danych gry w Program Files nie ma niczego, co nie pochodzi od gry. Jeśli stosujesz zamienniki miast z mts, oddajesz te oryginalne...

No i inna sprawa, banalna, ale zawsze. Możesz mieć łatkę do innego regionu (języka) gry.

Ilona
14.05.2012, 20:07
albo Twoja gra nie ruszy,nie zaktualizuje sie bez włączenia Origin,jak w moim przypadku

Jessica
14.05.2012, 20:08
Najlepiej zmień nazwę katalogowi Simsów z Documents and Settings (dzięki temu gra "pomyśli", że jest świeżo zainstalowana), i upewnij się, że w danych gry w Program Files nie ma niczego, co nie pochodzi od gry. Jeśli stosujesz zamienniki miast z mts, oddajesz te oryginalne...

No i inna sprawa, banalna, ale zawsze. Możesz mieć łatkę do innego regionu (języka) gry.

Nie zadziałał ten sposób :C chyba ponownie spróbuję reinstalacji..., ale w sumie to nie wyjście, jeśli gra znów nie będzie działała po kilku dniach.

Anulaa89
14.05.2012, 20:33
P w dodatku, gdy chcę zaktualizować grę to wyświetla się komunikat: ,, Aktualizacja się nie powiodła. Znaleziono nieprawidłowy plik" Coś takiego.

Opcja 1: Taki komunikat wyskakuje gdy gra jest zcrackowana - 99% przypadków z jakimi się spotkałam.

0pcja 2: Grę aktualizowałaś posiadając mody - jak się aktualizuje grę wtedy robi się taki myk: folder the sims 3 w moich dokumentach na chwilkę zmieniasz na np: the sims 3.backup i aktualizujesz grę -> polecam aktualizacje manualną: pobierasz łąty z tej stronki: http://widowmaker.kiev.ua/sims3updates.php i instalujesz sama -> po zaktualizowaniu gry usuwasz z folderu the sims 3.backup usuwasz końcówkę .backup i voila.

Ja tak robię i nigdy ale to przenigdy nie mam problemów z tym.

Synestezyjna
02.06.2012, 20:56
Witam serdecznie. Nie wiem czy piszę w dobrym temacie ale wydaje mi się, że tak. Otóż mam problem. Ostatnio kumpel zakupił na Origin sims 3 pokolenia i zaproponował żebym sobie zainstalowała. Mam tylko podstawę nigdy nie aktualizowaną bo jakoś nigdy nie zwracałam na to uwagi. Kiedy próbowałam zainstalować pokolenia wyskoczył komunikat, żeby zaktualizować podstawę. Weszłam w start pojawił się komunikat, że jest dostępna aktualizacja więc wcisnęłam ok ale nic się nie stało ani nic się nie zaktualizowało. Próbowałam ponownie aktualizować ale dalej nic. Odinstalowałam więc simsy i zainstalowałam jeszcze raz. Ściągnęłam po kolei każdą aktualizacje ze str "simsprogram" ponieważ przy instalacji tej najnowszej 1.33 wyskakiwał błąd cos w stylu, że chyba nie można jej zaktualizować ponieważ nie ma poprzednich aktualizacji. Aktualizowałam więc pojedynczo i na początku było ok dopóki nie zainstalowałam aktualizacji 1.12, na oknie startowym pojawiły się ikony dodatków i napis, że gra jest aktualna ale przy uruchamianiu wyskakiwał napis, że problem z inicjalizacja i pozostałe aktualizacje też nie chciały się zainstalować. Odinstalowałam wszystko i zainstalowałam jeszcze raz i wgrywałam aktualizacje hurtem jedna po drugiej a gdy chciałam uruchomić wyskoczył błąd i żeby zajrzeć do dzienniczka. Czy może ktos miał podobny problem ? Jaką aktualzacje trzeba mieć, żeby zainstalować pokolenia ? Proszę o pomoc bo już kilka dni nad tym siedzę i nie wiem co zrobić.

Anulaa89
02.06.2012, 22:50
Zainstaluj podstawę potem werjdz na http://widowmaker.kiev.ua/sims3updates.php -> pobierasz superpatha -> czyli przy The Sims 3 patches: pobierz tą Any version (1.33). Zainstaluj. Nie robi się takich instalacji jedna po drgiej po kolei bo to by wieki trwało a ile błędów przy tym...

I nie jaką aktualizację masz zainstalować żeby pokolenia mozna bylo tylko najnowszą się instaluje. Bo ona wiele do gry wnosi i poprawia. A gadanie, że aktualki psują grę to bzdura. A w każdym razie więcej naprawiają niż psują.

anie_1981
03.06.2012, 20:09
Ja jakoś instaluję po kolei łaty i nie narzekam... I błędów podczas instalacji nie mam. A co do łat psujących grę, że to niby nieprawda, to powiedz to koniom na 10 lvl wyścigów...

Anulaa89
03.06.2012, 20:45
@ anie_1981 -> mi chodzi o instalację łat podczas instalowania gry. A nie podczas normalnego łatania co jakiś czas :P. Każdy robi jak chce ale ja uważam to za stratę czasu. Z resztą w wielu miejscach spotkałam się z opinią taką jaką przedstawiłam. Nie chodzi mi o błędy PODCZAS instalacji tylko PÓŹNIEJ :P. Może właśnie stąd masz problem z koniami? Osobiście nie narzekam na łaty bo moja gra jest wystarczająco stabilna. Nie pamiętam kiedy wywaliło mnie albo miałam jakikolwiek błąd. A przed aktualizowaniem to masakra była.

anie_1981
03.06.2012, 23:12
Mnie też nie wywala do pulpitu, a z "końmi" (nie koniami :P ), ma problem każdy, Ty też, wystarczy, że sprawdzisz... ;)

Jessica
07.06.2012, 21:49
No to teraz się załatwiłam... Specjalnie dla simsów zrobiłam formata, ale przed tym jeszcze czyściłam płytkę podstawy. Teraz się wzięłam za instalowanie, no i niestety mam następujący błąd: "GameData/Shared/Packages/FullBuild0.package." ... Czy to możliwe, że niechcący porysowałam tą płytę ;/? Ma ktoś jakieś rozwiązanie? Błagam! Tak dawno nie grałam w simsy -.- płyty mam oryginalne wszystkie ;/ zadnych crackow, sciaganych z chomikuj czy cos ;o sa ze sklepow tj: Empik i Tesco. Nie wiem co robić, zaczynam się denerwować, myślę, że nie opłaca mi się kupować kolejnej podstawki ;/

Hefalump
07.06.2012, 21:53
No to teraz się załatwiłam... Specjalnie dla simsów zrobiłam formata, ale przed tym jeszcze czyściłam płytkę podstawy. Teraz się wzięłam za instalowanie, no i niestety mam następujący błąd: "GameData/Shared/Packages/FullBuild0.package." ... Czy to możliwe, że niechcący porysowałam tą płytę ;/? Ma ktoś jakieś rozwiązanie? Błagam! Tak dawno nie grałam w simsy -.- płyty mam oryginalne wszystkie ;/ zadnych crackow, sciaganych z chomikuj czy cos ;o sa ze sklepow tj: Empik i Tesco. Nie wiem co robić, zaczynam się denerwować, myślę, że nie opłaca mi się kupować kolejnej podstawki ;/

Nie wiem czy to zadziała ale spróbuj skopiować zawartość płyty na komputer i z niego zainstalować

Jessica
07.06.2012, 21:55
Nie wiem czy to zadziała ale spróbuj skopiować zawartość płyty na komputer i z niego zainstalować

Jestem takim czubem, że nawet nie wiem jak to zrobić xD, jakaś instrukcja :D? Mam windows 7 jak coś to ma do znaczenia xd

edit: Ten sposob nie idzie, bo jak przekladam te pliki na kompa, to tez zacina sie w tym miejscu ;/ a z origin idzie pobrac? tym moim kodem?

Ilona
08.06.2012, 08:54
możesz pobrać z Origin,jak otworzysz program to pokażą Ci się Twoje gry i możesz je bez problemu pobrać,jeżeli oczywiście masz je zarejestrowane na stronie głównej i potrzebny będzie klucz z pudelka, sprawdź w rejestrze czy nie ma starych plików z gry,jeżeli są to je usuń,restart kompa i spróbuj zainstalować grę na nowo

Jessica
08.06.2012, 10:15
możesz pobrać z Origin,jak otworzysz program to pokażą Ci się Twoje gry i możesz je bez problemu pobrać,jeżeli oczywiście masz je zarejestrowane na stronie głównej i potrzebny będzie klucz z pudelka, sprawdź w rejestrze czy nie ma starych plików z gry,jeżeli są to je usuń,restart kompa i spróbuj zainstalować grę na nowo

Bardzo dokładne wyczyszczenie płyty pomogło, ale znów mam ten błąd : ,,Nastąpił błąd podczas uruchamiania. Zobacz szczegóły w dzienniku" Czy coś takiego. Wiem jak się wchodzi w ten dziennik, ale w ogóle nic z niego nie rozumiem, na tym forum ktoś opisał już sposób w który można się tego problemu pozbyć, niestety nic mi to nie pomogło. Instaluję najnowszą aktualizacje, może to coś pomoże :l?

anie_1981
08.06.2012, 17:56
I to jest mniej więcej powód, dla którego ja zawsze robię sobie kopie płyt z grami. One leżą bezpiecznie na półeczce, a ja mam na dysku obrazy płyt :P

Jessica
08.06.2012, 20:50
Problem naprawiła aktualizacja! I już wiem w czym leżała rzecz. Nie należy instalować pokolei podstawa -> dodatek> aktualizacja -> dodatek -> aktualizacja, tylko podstawa, ta wielka aktualizacja i później wszystko pokolei ładnie leci :3. Mimo wszystko dziękuję za pomoc;p

Probs
10.06.2012, 15:30
Po reinstalacji wciąż to samo :
nie udało się uruchomić gry.
Urządzenie 0 nie mogło uruchomić tego tytułu.
W karcie grafiki musi być wybrane ustawienie antyaliasingu sterowanego przez aplikację.

I JEST ! I NIC !

anie_1981
11.06.2012, 08:22
Jessica, ja instaluję podstawa -> dodatek> aktualizacja -> dodatek -> aktualizacja itd... Nic się złego z grą nie dzieje... Zawsze każę instalatorowi aktualizować grę. Dodam, że zdarzają się problemy, ale rzadko...

Karel13
16.07.2012, 09:35
Kiedy instaluję 'zwierzaki' w połowie instalacji wyskakuje mi błąd:

Błąd transferu składnika
Plik: f:\Thumbnails\AllThumbnails.package
Błąd: Błąd danych (CRC)

Kiedyś z innymi dodatkami do Simsów też miałem problem, ale błąd przestał wyskakiwać.

Czy da się coś z tym zrobić?

Aperlaxive
21.07.2012, 23:31
@up A może wyczyść płytkę? Ja miałam tak samo przy instalacji WP. Cały dzień trwała instalacja. Aż w końcu ktoś mądry poradził mi ją wytrzeć. I pomogło.

Fallen
23.07.2012, 15:44
@upup Błąd CRC to najprawdopodobniej porysowana/brudna płyta. Dokładnie w tym samym miejscu zacina mi się instalacja podstawy, płyta ma jedną rysę, która za to odpowiada. Wystarczy przeczyścić szmatką, a jeśli to nie zadziała, to pastą do zębów (mój ulubiony sposób, przeważnie każda płyta dzięki niemu jest do odczytu! :P ). jeśli dalej nic - płyta jest uszkodzona. U mnie niestety nic nie pomogło i od teraz ściągam simsy przez Origin.

Fisia
17.08.2012, 11:56
Czy tylko moja gra jest taka złośliwa i ciągle płata mi figle? Ostatnio z wielkim trudem zainstalowałam ''Karierę'' (nie wiedzieć czemu, instalacja stawała w miejscu a napęd szumiał jak oszalały, a kiedy chciałam wyjąć płytę i jeszcze raz włożyć wyskakiwało mi okienko, że ''plik nie jest gotowy''. Ok, ale w końcu się udało. Teraz pozostaje tylko uruchomić grę. I co się dzieje? Dopiero okno się pojawia, a już ''program przestał działać''. Co jest? Dodam jeszcze, że grę mam oczywiście oryginalną, ale kiedyś, kiedyś odinstalowałam ''Karierę'' (wtedy gra działała), a teraz, kiedy naszła mnie ochota na granie, zgubiła mi się instrukcja i cd-key wzięłam z internetu. Kiedyś to samo zrobiłam ze ''Zwierzakami'', ale wszystko poszło pomyślnie, więc nie wiem co się teraz dzieje. Czy to wina płyty i powinnam kupić nową, czy to sprawka czegoś innego?

Ariall
17.08.2012, 12:19
Może masz zbyt mało miejsca na dysku?

Fisia
17.08.2012, 18:31
Nienienie, mam trzy czwarte wolnego miejsca jak na razie :D. Teraz odinstalowałam tę nieszczęsną ''Karierę'' i z kolei ''Po zmroku'' nie chce mi się uruchomić, grr po co ja tę Karierę instalowałam, moje simsy chyba nie lubią zmian, skoro przy śmiałych próbach zainstalowania kolejnego dodatku odmawiają posłuszeństwa :((

edit: O, już jest git, zastosowałam sposób o którym wspomniała Jessica, mianowicie żeby nie aktualizować gry po zainstalowaniu dodatku. Juhu, teraz mogę wreszcie postawić w otoczeniu puste parcele, bo bez nich nie mogłam wstawiać klubów i innych takich :D