PDA

Zobacz pełną wersję : Mumie


MacieK
26.11.2009, 20:42
Hej, spotkaliście już mumię ? :D
Ja owszem ale szczerze, to gdzie jest to śmiertelne zagrożenie ? Moja Simka była w grobowcu i doszła do komnaty z sarkofagiem z którego wyszła mumia. Ona nawet nie zwróciła uwagi na niezmarłego króla ! Poza tym mumia ta była tak blisko Simki i nie weszła z nią w interakcję, tylko szła powoli. Zabrałem całe złoto a Simka odwróciła się i nawet nie biegnąc po prostu wyszła. :D Haha. Pan mumia zaś szedł jak żółw za nią ale gdy był w połowie komnaty to Simka już przy wyjściu z piramidy. Wow, bardzo groźne te mumie :D
Ale może ktoś mnie ostrzeże i opisze swoją nieprzyjemną przygodę z tym nowym stworzeniem ? :D

nmin
26.11.2009, 20:48
Moją Simkę mumie nieraz pobiły, nigdy jeszcze nie udało jej się wygrać, i czasem potem mdlała i miała negatywny nastrójnik strachu, mimo, że jest śmiałkiem i poszukiwaczką przygód.

W zdjęciach z gry dodawałam chyba scenę bójki :D

Wampirencja
26.11.2009, 21:05
Oj, ja za pierwszym razem dostałam Klątwę Mumii [?? no, w kazdym razie klątwę] na 40 dni, co się mogło skończyć śmiercią. Nawet chciałam się pobawić w odczarowywanie, ale przy okazji poprawiania nastroju kodem skasowałam i to.

U mnie mumie się bardzo powoli kierują w stronę sima zawsze i wdają się z nim w bójkę. Ostatnio mój sim zaczął wygrywać ;)


JEŻELI ZBIERESZ 5 FRAGMENTÓ SAKROFAGU to masz szansę aby mieć mumię w domu :D Klikasz "Zrekonstruuj" i masz szansę że jak zajrzysz do środka to ci się ona przyłączy do rodziny.

Ilona
26.11.2009, 21:07
a najlepsze w tym wszystkim jest to,ze więcej mumii można spotkać we Francji niż w Egipcie,miałam przygodę,żeby zrobić mumii zdjęcie,obeszłam wszystkie grobowce i piramidy itp.,ale żadnej mumii nie spotkałam,wiec przygodę trzeba było anulować,za to we Francji moja simka została przeklęta przez mumie...

Searle
26.11.2009, 21:08
Moja simka dwa razy biła się z mumią.
Raz przegrała, ale mumia naszczęście nie rzuciła na nią klątwy.
Drugi raz wygrała i mumia zamieniła się w czarny popiół.

MacieK
26.11.2009, 21:13
Nieświadomy i głupi ma zatem zawsze szczęście :D Czyli Ja. Haha. No nieźle. To miałem na prawdę fart, że nic mi się nie stało. :D
Mumie są też we Francji ? Śmiesznie. Ale uważam, że powinny być tylko w Egipcie. Francja i Chiny powinny mieć swoje własne lokalne potwory :D No ale dobra i mumia. Hehe :D

nmin
26.11.2009, 22:11
We Francji i Chinach widywałam sarkofagi, ale mumii żadnej. Jak działa Klątwa Mumii? Zły nastrójnik przez czterdzieści dni czy co? O jaaa, ja nie chcę :D

Wampirencja
26.11.2009, 22:53
No jest -40 do nastroju albo może i nawet więcej. Sim się boi o własne życie i podobno jeżeli się nie uzyska przebaczenia od Sfinksa sim umiera.

Jakiś użytkownik pisał że Sim "dziwnie widział", ale co to znaczy - nie wiem. Chciałabym być przeklęta znowu przez mumię ale coś mnie już nie chcą...


A w Chinach jest nawet specjalna przygoda gdzie musisz pokonać mumię złego władcy ;) Tak, wychodzi z sarkofagu egipskiego...

qwiatuszek
27.11.2009, 13:16
Moja Simka za każdym razem gdy weszła do jakiegoś grobowca i była mumia to napadała na moją simkę :) Jeszcze nie miała klątwy mumii ;)

Chloé
27.11.2009, 14:01
Moja simka natknęła się na dwie mumie na raz w jednym pomieszczeniu (w największej piramidzie) ataki nie dochodzą do skutku bo w plecaku jest przekąska mumii. Mumia ją bierze i wraca do sarkofagu.
A teraz mam jedną w domu, niestety nie da się odesłać gościa, już zostaje na dobre.
Ciekawe jakby wyglądała walka dwóch mumii i czy egipska zaatakowałaby
moją :D
Dodałam foto do galerii.

A z tą klątwą to nie jest tak że sim staje się mumią a nie umiera?

Simowie także moga stawać się mumiami, ze wszystkimi tego konsekwencjami, zarówno dobrymi jak i złymi. Wypatruj reliktów i specjalnych sarkofagów, w ktorych trzeba je ułożyć

Searle
27.11.2009, 14:30
A czy taka mumia w domu może umrzeć? Ma jakiś limit simowych dni?

Chciałabym przywołać mumie, ale nie chcę jej na stałe.

Chloé
27.11.2009, 14:37
Mumia ma licznik dni odpowiedni dla staruszka więc pewnie może umrzeć jak każdy sim, nieszczęśliwie albo ze starości.

nmin
27.11.2009, 20:00
Moja simka natknęła się na dwie mumie na raz w jednym pomieszczeniu (w największej piramidzie)Moja w Sfinksie na cztery - z każdego sarkofagu wylazły, trzy były normalne, niebieskie i jedna jakaś dziwna.

Upadła Dusza
28.11.2009, 14:59
Moja simka dwa razy spotkała mumie w Egipcie. We Francji i w Chinach nie było jeszcze.
Dwa razy się z nimi biła. Raz to szła sobie, wyszła mumia i ją zaatakowała. Drugim razem byłam w jakimś pomieszczeniu gdzie były 4 mumie. Łaziły sobie, nic nie robiły, simka mogła sobie chodzić blisko nich i nic, ale tylko otworzyła sarkofag, to od razu szły w jej strone. Jedna zaatakowała, druga też chciała ale simka zemdlała, a później wyszłam nią z tego pomieszczenia.

theriddlen
28.11.2009, 15:14
Mojej simce mumie nie straszne - zawsze wygrywa, niestety - jedno z zadań wymaga przeklęcia się, a to jest obecnie niemożliwe.

Wampirencja
28.11.2009, 16:24
Mojej simce mumie nie straszne - zawsze wygrywa, niestety - jedno z zadań wymaga przeklęcia się, a to jest obecnie niemożliwe.

Oj mam ten sam problem. Było nie wyćwiczać sima :)

theriddlen
28.11.2009, 17:41
Ustawiłem 10 sarkofagów, ustawiłem, że ma wyjść mumia grobowcowa, "jedna z dziesięciu" pokonała moją simkę. Ale klątwy jeszcze nie ma:(

Makss99
25.12.2009, 21:20
Gdzie ją spotkać i jak zdobyć klucz w kształcie czteroramiennej gwiazdy?
pomocy!

Starly
28.12.2009, 10:30
Mumie możesz spotkać w piramiadach i świątyniach w Egipcie, kluczu szukaj w skrzyniach na skarby lub tajemnych pomiszczeniach.
Mnie już na pierwszym spotkaniu mumia zaklęła O__o Szukałem płomiennych owoców w tej małej świątyni przy bazie wypadowej. Ruszała się strasznie wolno i myślałem, że mi nie zagraża, więc zacząłem szukać w skrzyniach przy jej sarkofagu, akurat tam, gdzie była. Ona sobie gdzieś tam poszła, ale nagle pojawia się zadanie "Atak od mumi" którego nie da się skreślić i zaczęła mnie bić. Przegrałem i rzuciła na mnie klątwę. Przez tę klątwę mój sim ma umrzeć za 14 dni, pomóc ma mu Sfinks, był zły nastrojnik z twarzą mumi, podpisny klątwa. Zstało mi 12 godzin wkacaji, a musiałem jeszze przeszukać całego sfinksa! O_o Naszczęście udało mi się i mój sim zodtał wyleczony xD

Ascara
28.12.2009, 13:10
A jak odczarowałeś w sfinksie mumię?

Starly
28.12.2009, 13:46
Nie odczarowałem w Sfinksie mumi, tylko sima zaklętego przez nią. Na samym końcu łażenia po Sfinksie będzie taka duża, pusta komnata z niebieskim światłem. W jej środku stoi posąg. Trzeba na niego kliknąć i wybrać "Doznaj oczyszczenia" czy jakoś tak, sim zaczyna medytować, później świecić i zostaje uzdrowiony.

Asa17
31.12.2009, 09:40
Ciekawe ;) Moja Simka spotkała tylko 1 mumię póki co, a sporo nią podróżuję. To było w Egipcie przy salce z wieloma skrzyniami ze złotem. Przy przeszukiwaniu ostatniej z nich, z sarkofagu wyszła mumia. Śmieszne doświadczenie. Zanim doszła, spokojnie przeszukałam skrzynię, a gdy zaczęła zaklinać użyłam "Pyłu ucieczki" (od kupca specjalnego). Po powrocie do tego grobowca przy opcji bez ścian, widziałam jak sobie spaceruje po tej komnacie i czasem podrapie po tyłku xD We Francji i Chinach nie miałam jeszcze takiej okazji. We Francji moja Simka najczęściej spała w takich sarkofagach :D

ea coll
31.12.2009, 11:20
Ja jakoś niespotkałem a odwiedziłem już dużo grobowców w Chinach,komnat z sarkofagami ale w większości znalazłem kamienne klucze.

Może miałem zwykłego fuksa?

zolwik1397
31.12.2009, 13:14
Ja kupuje eliksir odwagi czy jakos tak i jak mumia wychodzi to szybko ma simka łyka ten preparat. ;-) Za kazdym razem wygrywa a potem sprzata resztki. Ale tworcy gry zawsze oszukuja no! Zauwazyliscie ze na obrazkach przedstawiali zupelnie inna mumie i nie tylko ja. Inne pozy simow, aaaaa widzialam na obrazku ze swiece sa ze soba polaczone a w grze tego dokonac juz nie moglam. Podpucha! Rzeczywistosc okazuje sie zupelnie inna. Rzeczywistosc wirtualna. ;D

Nunczaki Orientu
02.01.2010, 13:54
Mumie są też we Francji ? Śmiesznie. Ale uważam, że powinny być tylko w Egipcie. Francja i Chiny powinny mieć swoje własne lokalne potwory :D No ale dobra i mumia. Hehe :D
Też sie zdziwiłam, mumie we Francji? Powinno być takie podzielenie stworów:
Francja- Inwazja żab! :D Niech przeklną tak, żeby po zjedzeniu zabich udek wymiotować :D
Chiny - Inwazja pand wielkich! Przez trzy dni będziesz jeść bambus! :)
Egipt- Niech będzie tak jak jest :)

Mamełe
09.01.2010, 09:22
Poradzialm sobie z tą misja mumii. Zmienilam simowi cechy na te najgorsze typu tchórz, pechowiec, przerany i w koncu go przeklelo. Niestety musialam wybudowac sobie parcele z sarkofagami i ustyawic szanse na mumie na zawsze, bo moj sim zdazyl juz wszystkie wybic.

Starly
09.01.2010, 09:50
We Francji są właśnie mumie. W podziemiach nekatarni znalazłem aż trzy! xD

Nunczaki Orientu
10.01.2010, 16:10
Ja dwie :P
Nostylla Ko... coś tam ;d

Tofik
10.01.2010, 16:50
Mamełe-gdzie znalazlas rozsiewacz mumii bo w konsoli bledów niema :(

Mamełe
10.01.2010, 18:23
Mamełe-gdzie znalazlas rozsiewacz mumii bo w konsoli bledów niema :(

Stawiasz sarkofag (wszystko jedno jaki, moze byc nawet zwykly) na parceli publicznej a potem dajesz ctrl+shift i klikasz na sarkofag i tam bedzie cos jak szansa na mumie, dajesz zawsze, wszystko zapisujesz a potem jedziesz simem i zaglada do sarkofagu i wyjdzie mumia

Tofik
10.01.2010, 19:10
aha a podasz mi jakie cechy miala simka/sim

Nunczaki Orientu
10.01.2010, 19:23
Mam pytanko - mumia może na sima nałożyć klątwe, tak? Tak.
A może go zabić?
Moja Simka spotkała mumie, ale ta tylko ją poturbowała.
Właśnie ta Nosylla Ko... coś tam :)

Tofik
10.01.2010, 19:26
niby tak...

Nunczaki Orientu
10.01.2010, 19:29
Znaczy, nie klątwa, bo wiem, że jak się posążka nie znajdzie to ded murowany :)
Ale mi chodzi jak się bije, albo coś takigo :)

zelkam
10.01.2010, 19:34
Simka po pobiciu może zemdleć i spać chwilkę, ale poza tym nic jej nie jest.

Nunczaki Orientu
10.01.2010, 19:38
O to chodziło :D
Dzięki zelkam :)

Mamełe
10.01.2010, 20:24
aha a podasz mi jakie cechy miala simka/sim

Z tego co pamietam (bo juz zmienilam)
pechowiec
przegrany
niezdara
tchorz


wszystkie, ktore moga uprzykrzyc simowi zycie

Arbid
16.01.2010, 13:52
Simowie także moga stawać się mumiami, ze wszystkimi tego konsekwencjami, zarówno dobrymi jak i złymi. Wypatruj reliktów i specjalnych sarkofagów, w ktorych trzeba je ułożyć

Moja simka po kilku nocach w sarkofagu królów przywiezionym z Egiptu (rekonstrukcja z 5 elementów) zmieniła się w mumię - "uległa klątwie". Teraz wygląda i porusza się jak mumia. Może spać w sarkofagu bez końca, ale licznik życia bije jej normalnie - chyba może zwyczajnie umrzeć ze starości.

Czy ktoś wie jak ją odczarować, tzn. przywrócić jej dawną postać? Wizyta u Sfinksa nic nie pomogła, na tym nietypowym niebieskim posągu głęboko wewnątrz Sfinksa nie ma żadnej interakcji (poza "oglądaj"). Zjedzenie owocu życia i ambrozji też nic nie dały.

Chloé
16.01.2010, 18:41
Arbid żeby Simka powróciła do normalnej postaci to musi się przespac w Błogosławionym Sarkofagu Królów, a Przeklęty Sarkofag z kolei zmienia w mumię...

zelkam
16.01.2010, 18:50
Błogosławiony Sarkofag Królów też układasz z części, wygląda on tak :

http://img704.imageshack.us/img704/8362/screenshot39w.jpg

(po lewej)

Arbid
17.01.2010, 00:29
Dzięki, udało się! Moja simka-mumia wróciła do dawnej postaci dzięki temu błogosławionemu sarkofagowi. Przy okazji sprawdziłem, że sim zmieniony w mumię nie starzeje się śpiąc w sarkofagu - tzn. licznik dni idzie do przodu, ale "kreska życia" stoi w miejscu.

Chloë
20.01.2010, 12:04
Moja simka natknęła się na dwie mumie na raz w jednym pomieszczeniu (w największej piramidzie) ataki nie dochodzą do skutku bo w plecaku jest przekąska mumii. Mumia ją bierze i wraca do sarkofagu.
A teraz mam jedną w domu, niestety nie da się odesłać gościa, już zostaje na dobre.
Ciekawe jakby wyglądała walka dwóch mumii i czy egipska zaatakowałaby
moją :D
Dodałam foto do galerii.

A z tą klątwą to nie jest tak że sim staje się mumią a nie umiera?

A skąd masz przekąskę mumii? Ja nigdzie nie mogę jej znaleść. :/

Mamełe
20.01.2010, 12:05
A skąd masz przekąskę mumii? Ja nigdzie nie mogę jej znaleść. :/

Przekąski sa do kupienia u specjalnego sprzedawcy.

Chloë
22.01.2010, 11:38
Aha. Dzięki. <;

hanka2307
21.02.2010, 00:59
Posłuchałam rady o fatalnych cechach i poszło z pierwszą mumią.

Cechy, które przeważają na klątwę:
-Tchórz :)
-Przewrażliwiony :)
-Pechowiec :)
-Niezdarny :)
-Przegrany :)

Etapy przekleństwa:
1.Sim ma 12 dni na udanie sie do Sfinksa i przy tym posągu błagać o wybaczenie czy cośtam.
2.Gdy 12 dni upłynie, rogi ekranu staną się czarne.
3.Gdy zostanie około 5 godzin, włączy się straszna muzyczka
4.Na koniec sim zamienia się w kupkę piachu :)

Gdy nie macie kasy na wyjazd, radzę mieć z nagród szczęścia życiowego menedżer nastrójnika i nacisnąć ulecz. Klątwa zniknie. Wiem z własnego doświadczenia :D

Zadziała też kod buyDebug on. Włączamy tryb kupowania, wciskamy pytajnik i w pierwszej kategorii znajdziecie posąg spokoju duszy (ten ze sfinksa). Działa tak samo jak oryginał i jeszcze służy jako lampka :)

Powodzenia xD

Natix
21.02.2010, 12:23
Nieświadomy i głupi ma zatem zawsze szczęście :D Czyli Ja. Haha. No nieźle. To miałem na prawdę fart, że nic mi się nie stało. :D
Mumie są też we Francji ? Śmiesznie. Ale uważam, że powinny być tylko w Egipcie. Francja i Chiny powinny mieć swoje własne lokalne potwory :D No ale dobra i mumia. Hehe :D

We Francji również są mumie... Natknęlam się na jedną zwiedzając jakiś grobowiec... Nie dało się jednak nic z nią robić... Tylko tak powoli szła...

asiak155
21.02.2010, 13:47
Ja z mumią nigdy nie mogę nic zrobić, chyba że sama z siebie zacznie atakować mojego sima. Jak nie to chodzi wolniutko i nic się nie dzieje :).

Naomi,
21.02.2010, 15:58
Proszę o pomoc, moja simka znalazła 5/5 fragmentów sarkofagu królów i 5/5 glinianych słoji dzięki których można mieć mumie w domu, noi teraz w nocy zawsz (tylko w nocy) jest opcja ''wezwij mumie'' no, ale jak ona wzywa to się nic nie dzieje, tylko ta opcja potem znika i tyle z tego wychodzi. O co chodzi? coś robię nie tak? pomóżcie, :c

hanka2307
21.02.2010, 16:27
Miałam tak samo. Dołączam się do pytania.

kateexd
03.03.2010, 20:54
A moja simka walczyła z jedną i wygrała taka odważna i poszukiwaczka przygód.No i fajnie a raz jak grałam takim co całe życie gitara i muzyka i tak dalej i miał misje w Egipcie to sobie poszłam o tak o do Sfinksa i tam były trzy i nawet go nie ruszyły a bałam się,bo to był pierwszy mój raz z mumią xdd

kateexd
03.03.2010, 20:56
A tak wg to ja się na razie nie będę uczyć tych sztuk walki,skoro piszecie o tym zadaniu że trzeba zostać przeklętym :O

Hondirenda
07.03.2010, 16:18
A wiecie może jak użyć kolekcji reliktów na sarkofagu, aby mumia zamieszkała w domu?

Mamełe
07.03.2010, 18:07
A wiecie może jak użyć kolekcji reliktów na sarkofagu, aby mumia zamieszkała w domu?

Musisz miec 5 zmumifikowanych glinianych słojów (chyba kazdy inny, ale nie mam pewnosci) w wyposazeniu sima i wtedy pojawi sie opcja na sarkofagu.

Dister
13.03.2010, 08:22
A wiecie może jak użyć kolekcji reliktów na sarkofagu, aby mumia zamieszkała w domu?

Można również zamienić twojego sima w mumię. Wystarczy że się prześpisz w sarkofagu, ale musisz mieć czerwony wskaźnik energii. Też można w domu się przemienić za pomocą kodu testingcheatsenabled true, i następnie Buydebug on. Wchodzisz do trybu kupowana najeżdżasz na znak zapytania i wybierasz sarkofag. Przesypiasz się i już. Mi zadziałało.

Łezka
13.03.2010, 11:45
Moment. To znaczy, że jak się ma Sarkofag Królów to po kilku przespanych nocach Sim nie staje się mumia? potrzebne są jeszcze słoje? Czy chodzi o to, że jak użyje się interakcji słoje ---> sarkofag to wyjdzie z niego mumia, którą będzie można kontrolować, a nasz Sim pozostanie z gatunku Simem?

Mamełe
13.03.2010, 16:19
Moment. To znaczy, że jak się ma Sarkofag Królów to po kilku przespanych nocach Sim nie staje się mumia? potrzebne są jeszcze słoje? Czy chodzi o to, że jak użyje się interakcji słoje ---> sarkofag to wyjdzie z niego mumia, którą będzie można kontrolować, a nasz Sim pozostanie z gatunku Simem?

Słoje -> sarkofag (wszystko jedno jaki) - pojawia sie mumia jako nowy czlonek rodziny - sim zostaje normalny

Przeklety sarkofag krolow (sloje niepotrzebne) - sim spi - sim staje sie mumia.

Łezka
14.03.2010, 12:01
Ok. Rozumiem już, dziękuję Mamełe. Mam już 3 słoje z 5. : D

Tofik
14.03.2010, 18:49
Co tam?Mumie są spoko!

Starlight
14.03.2010, 19:23
czy to jest błąd gry?
Mój sim przechodzi obok mumii i nie biją się?
@up. Na prawde trudno wysilić takie cos w głowie co pomaga myśleć i napisać normalny post, a nie nabijać jakieś bezsensowne?Ja rozumiem, że dziś ostatni dzień weekendu i chcesz to wykorzystać, ale może w inny sposób?
@Do modów; Wiem, że nie powinienem tego pisać, ale nabijanie postów i pisanie jeszcze czegoś bez "ładu i składu" w 4 lub wiecej tematach jest chyba nie na miejscu. Po przeczytaniu tego proszę edytować/usunąć.

Tofik
14.03.2010, 19:35
Nie poprostu są nudy to nie jest błąd nie raz tak mam

Starlight
14.03.2010, 19:38
To że ty tak masz to nie znaczy, że każdy.
Prosze Cię wyżyj się na GG ale nie nabijaj postów.
(Ps. Znaki interpunkcyjne i odgryzają palców :) )

Tofik
14.03.2010, 19:41
Kolezanka tez tak ma, dokladnie mialem tak mumia kolo mnie przechodzi a potem zawraca dopiero wtedy zajarzyla ze tu jestem poprubuj z innymi mumiami jak znowu to masz bład no chyba ze masz cos fizycznego na wysokim lv

Łezka
14.03.2010, 22:28
Dołączam się do Starlighta... Miki nie potrzeba postów bez jakiegokolwiek celu, bo forum to nie Marszałkowska w Warszawie, czy Giełda Papierów wartościowych ;) Czasami jest zastój. Co do tematu... będąc w Egipcie "u Sfinksa" moja simka, która nie miała cech typu tchórz, niezdarna itp. była zdaje się odważna i ją mumie atakowały na cztery zaatakowały ją 3, z każdą przegrał, lecz żadna nie rzuciła na nią klątwy. :)

Klitamnestra
20.03.2010, 21:29
Mnie mumie się nie czepiają ^^ P.S. jeśli nie chce się walczyć, to można się przecież teleportować :) albo moveObjects on i przenieść

Łezka
21.03.2010, 10:59
Jest jakiś sposób żeby moja Simka po zaatakowaniu została zaklątwiona? Bo zaatakowały mnie 3 mumie, ale każda była bierna.

Searle
21.03.2010, 21:42
Jest jakiś sposób żeby moja Simka po zaatakowaniu została zaklątwiona? Bo zaatakowały mnie 3 mumie, ale każda była bierna.

Jeśli Twój sim znajdzie się blisko mumii, to powinna go zaatakować.

Łezka
21.03.2010, 22:23
No tak Searle, ale chyba nie przeczytałaś/eś dobrze pytania... czy jest jakiś sposób, aby po zaatakowaniu rzuciła klątwę - mumia? Przecież wiem, ze jak stoi Sim blisko to może zostać zaatakowany.

Searle
21.03.2010, 22:33
Ah, sorry, faktycznie źle przeczytałam <zakręcona> :)
Musisz mieć mało punktów umiejętności sportowych i najlepiej, by Twój sim nie ćwiczył Sim Fu, bo wtedy pokona mumię i ta zamieni się w pył, ale dodam, że nie zawsze mumia przeklina simów, nawet jak ich pokona.

Łezka
21.03.2010, 22:36
Aha, dzięki, bo właśnie będąc w Egipcie Simką, która nie miała do czynienia ze sportem i SimFu, została zaatakowana w Sfinksie przez 3 mumie, i mimo iż każdą ją pokonała to nie rzuciła klątwy.

anie_1981
21.03.2010, 23:06
A jak zakombinować, żeby sterować Mumią?

Łezka
21.03.2010, 23:10
Jeśli chodzi Ci o sterowanie będąc na wakacjach to nie znam takiego sposobu.
Jeśli chodzi Ci o posiadanie mumii w domu, a niekoniecznie żeby był to Twój Sim to należy: zebrać kolekcję 5 lub 6 glinianych słojów - relikty one mają nazwę(skleroza nie boli)... wtedy należy je wsadzić do jakiegokolwiek? (nie jestem pewien lub do Sarkofagu Królów) i wyjdzie sobie niezależna mumia...
Jeśli chcesz, a aby Twój Sim był mumią to potrzebujesz skonstruować Sarkofag Królów przespać się nim kilka nocy i Twój Sim obudzi się mumią.
Nie wiem jak z klątwa innej mumii czy tez można zamienić się w mumię, czy umrzeć po określonym czasie.

Chloé
22.03.2010, 09:07
Ja tam nie wsadzałam żadnych słoi do sarkofagu, po prostu pojawiła się na nim opcja "przywołaj mumię" i za moment się zjawiła.
A co gdy klątwa samoczynnie zniknie? Specjalnie dbałam o to by nie znikła, nie wchodziłam Simką do sarkofagu, unikałam jak ognia posągu spokoju duszy, menedżer nastrójnika też nie był w użyciu... Po prostu klątwa jest, a za chwilę patrzę kątwy już nie ma O.o
Jakiś błąd?

Łezka
22.03.2010, 09:33
Bindi czytałem na forum, że ktoś dopiero po włożeniu tych słoi do Sarkofagu Królów mógł przywołać mumię.
A może to była tyko czasowa klątwa? Jest coś takiego w WP? Na pewno odpowiedziałbym Ci dokładniej, ale mojej simki żadna klątwa nie chce ruszyć, mimo iż cały czas przegrywa w walkach z mumiami.

anie_1981
22.03.2010, 15:59
A skąd te słoje wziąć? Te od mumii? Bo są Relikty gdzie są 3 słoje, ale to chyba nie to.

Mamełe
22.03.2010, 17:23
A skąd te słoje wziąć? Te od mumii? Bo są Relikty gdzie są 3 słoje, ale to chyba nie to.

Tak, to sa te reliktowe. Jak sie ma 5 słojów w wyposażeniu, to pojawia się opcja przeczytaj inskrypcję.

anie_1981
22.03.2010, 22:46
Ale ich jest tylko 3 rodzaje. Wiec... muszą się powtarzać? A poza tym, to ja nie jestem w stanie ich mieć w wyposażeniu. Gdy je kupuję i z kodem BuyDebug w domu, stawiam czy to na podłodze, czy gdziekolwiek to nie mogę ich włożyć do plecaka. Nie ma "łapki" w trybie życia gdy nakieruję na nie mysz. Może trzeba upozorować grobowiec, czy jak? Zbudować go w piwnicy domu i z głowy.

Tofik
23.03.2010, 07:10
Moja simka jest mumiąspi w blogoslawionym i nic pomóżcie

Łezka
23.03.2010, 11:09
Anie1981 to jest kolekcja słoi (one mają swoją nazwę... - skleroza) w każdym razie relikty ich ma być równiutko 5, bo bez tego nie zbierzesz całości. Nie muszą się powtarzać. One są różne, ale należą do tej samej kolekcji.
Miki... trzeba chyba przespać się kilka dni? Nie wiem... może poskutkuje.

Chloé
23.03.2010, 12:46
Tak jest, słoi ma być 5:
-słój gliniany małego faraona
-słój gliniany kota
-łkający słój gliniany
-słój gliniany orła
-zmumifikowany słój gliniany

Co do samoczynnego znikniecia klątwy mumii to zdaje się, że to moja wina - "uboczne skutki" stosowania kodu... cóż, kolejny argument za graniem bez takich ułatwień.

anie_1981
23.03.2010, 14:01
Rany ja tego chyba nie mam. Ja mam tylko takie ozdobne relikty, których nie da się włożyć do wyposażenia. Musiałabym je naprawdę kupić u handlarza lub zdobyć w grobowcu. Możecie mi jeszcze napisać, czy to wszystko jedno, jakiego sarkofagu użyję?

Chloé
23.03.2010, 15:09
Moja mumia wyszła ze zwykłego, więc z bardziej wypaśnego też powinna wyjść. Rodzaj sarkofagu nie powinien mieć znaczenia, w końcu w grobowcach mumie były w różnych.

Łezka
23.03.2010, 15:25
To ja już wiem jak to jest... jeśli chcemy mieć mumię, a żeby to nie był nasz sim potrzeba włożyć 5 słoi do obojętnie jakiego sarkofagu. Aniu są też i zwykłe nic nie warte relikty nie należące do żadnej kolekcji, które wyglądają jak słoje gliniane "reliktowe - warte". Jeśli chcemy, aby nasz Sim był mumią wystarczy Sarkofag Królów, ażeby wyleczyć się z "mumiostwa" potrzeba Sarkofagu Nieba czy coś w tym stylu.

Tofik
23.03.2010, 15:26
Dziurawiec sarkofag blogoslawientwa

Łezka
23.03.2010, 15:30
O jak w dym Miki o to mi chodziło. :D No więc jak mumia prześpi się w Sarkofagu Błogosławieństwa to przestanie nią być. Ciekawe jakby było, gdyby przywołać mumię z Sarkofagu i słojów, a potem ją odczarować w Sarkofagu Błogosławieństwa... Jakim byłaby Simem. 8D

Tofik
23.03.2010, 15:31
A i mumia nie walczy z mumiąmoja simka zmienila się w mumie pojechala do egiptu a mumie zamiast sie bic to mialy chmurke z twarząmojej simki i serduszka xD

Tuptuś
23.03.2010, 15:38
Klątwę dość łatwo załatwić. Najlepiej wchodzić cały czas do jednej mumii (polecam Czerwonego Kapłana ze świątyni Horusa), i walczyć z nią. Gdzieś za 3 razem (u mnie dwukrotnie za 2 razem, raz za 3), mumia rzuciła klątwę :)

Łezka
23.03.2010, 15:41
Dziękuję za poradę, bo u mnie to żadna nie chciała "zaklątwić". =D

anie_1981
23.03.2010, 19:47
To skąd się biorą "prawdziwe" słoje, a nie ozdoby?

Tuptuś
23.03.2010, 20:35
To skąd się biorą "prawdziwe" słoje, a nie ozdoby?

No musisz mieć 5 Glinianych słoi z kolekcji reliktów... Jak będziesz wszystkie miała w wyposażeniu - klik na sarkofag, Przywołaj mumię i wszystko. Tylko że stracisz wszystkie słoje, więc polecam po dwie sztuki znajdować. Wszystkie znajdziesz w Egipcie.

Tofik
23.03.2010, 20:37
One mają nazwe cos z mumią

Chloé
23.03.2010, 20:55
Wszystkie znajdziesz w Egipcie
A ja znalazłam jeden w Shang Simla^^ bodajże przy misji ze smoczą jaskinią do pokonania wojownika.
W Egipcie naturalnie też znajdziesz w grobowcach.
W wykopaliskach też ale to to raczej nie reliktowe, chociaż mogę się mylić czy jakiś z kolekcji się tam nie trafi.

Łezka
23.03.2010, 20:59
Heh... co dziwne ja przypadkiem natrafiłem na ziemne wykopalisko w Egipcie i akurat wydobyłem jedną z waz potrzebnych do ukończenia kolekcji reliktów. :) Także Bindi zapewne znajdują się tam jakieś przypadkowe relikty.

anie_1981
24.03.2010, 08:58
Ja nawet próbowałam zrobić grobowiec i dać do skrzyni te relikty, ale ich nie ma na liście rzeczy, które mogą być znalezione w skrzyni. Widać trzeba się przejechać na wakacje, a tak mi się nie chce.... Nie lubię jeździć na wakacje, bo ileż można łazić po grobowcach. Mogliby zrobić też jakiejś elementy rozgrywki dla graczy, którzy chcą by Sim "odpoczął" na wakacjach, a nie łaził po zatęchłych grobowcach...


EDIT:

Ponieważ jestem osobą bardzo upierdliwą (Mam się też czym chwalić... ;) ), to przeprowadziłam mumio-śledztwo. Co z tego wynikło? Otóż:

1. Można zdobyć słoje nie wychodząc z domu, choć jest to żmudne i nudne ;).
2. Trzeba mieć 5 słojów do ożywienia mumii, mogą się powtarzać.
3. Nie wolno mieć w wyposażeniu więcej niż 5 słojów gdy ożywiamy mumię! Dlaczego? Bo gra się zawiesi. Mumia się nie pojawi, a słojów nie będzie można usunąć z wyposażenia. Jedynym na to ratunkiem jest wyprowadzenie i wprowadzenie Simów do domu.

A teraz jak zdobyć te słoje... Słoje znajdują się w wykopaliskach. Egipt - Starożytne. Można zrobić rozsiewacz wykopalisk, ale doczekamy się tych słojów za sto lat. Lepiej jest użyć skrzyni, wielu skrzyń. Wielu bo wykopaliska zawierają nie tylko słoje ale też inne gadżety. Nasze słoje będą więc musiały zostać wylosowane spośród innych przedmiotów.

No więc mam taki kufer.
1. Klikamy na nim z CTRL i SHIFT i wybieramy "Informacje o skrzyni: aktualnie wybrane".
2. Z listy wybieramy "5 obiektów", to zwiększy szanse na słoje, bo będzie losowanych 5 obiektów naraz.
3. Ponownie klikamy na skrzynię i wybieramy "Ustal informacje o skarbie" czy tak jakoś.
4. Wybieramy "Ustal powtarzalną informację o skarbie".
5. Zjeżdżamy na sam dół listy bo jest duuużo rzeczy które mogą być w skrzyni. Tam szukamy "Wykopaliska Egipt : Starożytne.

Po powrocie do trybu życia przeszukujemy skrzynie, na pewno uda się w ten sposób zdobyć słoje, chociaż nie gwarantuję ile skrzyń trzeba będzie w ten sposób traktować. Są jeszcze inne słoje, które nie są "tymi" słojami. To zwykła ceramika.

Klitamnestra
09.05.2010, 11:38
Według mnie najlepszy sposób, żeby się zaklątwić jest taki: kiedy wyjdzie mumia, usuwasz sarkofag i zamykasz z nią sima sam na sam w pomieszczeniu. Będą się ciągle bić, aż w końcu mumia rzuci klątwę. Dobrze jest mieć zmienione cechy na pechowiec, niezdara itd. ale nie jest to konieczne.

Łezka
09.05.2010, 15:11
Ok, a jest szansa, że moja Simka, która ma 10 poziom Sim Fu oraz 6 poziom umiejętności sportowych, cechę odważna - zostanie zaklątwiona?

Klitamnestra
09.05.2010, 15:58
myślę, że tak. Tylko zajmie to chyba trochę więcej czasu...

Łezka
09.05.2010, 16:06
Tzn.? Bez usuwania sarkofagu zajmie to tydzień?

Searle
09.05.2010, 20:44
Nie wiem, czy to coś da, skoro pokonana mumia zamienia się w pył.

Decode95
23.05.2010, 18:02
Ja mumie spotkałam dwa, trzy razy, w tym raz w Chinach podczas zadania z pokonaniem kogoś tam, uwięzionego w tym grobowcu w kształcie paszczy smoka. Tam mumi było chyba z 4. Kiedyś mój sim 3 noce spał w przeklętym sarkofagu i stał się mumią :D. Ale przez to jego ślimaczenie się, zdjęłam z niego klątwę tym dobrym sarkofagiem, (zapomniałam nazwy xD) ale on nadal chodził i stękał jak mumia xD. Wkurzyłam się i wyprowadziłam go z mojej rodziny. :D

Werona2000
26.08.2010, 19:52
Moja simka(nastolatka) z jej chłopakiem, poszli do grobowca w Egipcie i zwiedzali jedną z komnat.Jej chłopak odkrywał w tym momęcie 8 skarbów ,a moja nastolatka odtworzyła sarkofag i z sarkofagu wyszły 2 mumie (królowie).Przez te mumie mój sim nie odtworzył 2 kufrów, bo zwiał do bazy wypadowej.A moja simka stała koło mumi , śmiała się i klaskała w ręce.Potem poszła do bazy wypadowej.Kiedy przyszłam znowu do grobowca by odkryć tamamte skarby mumie nadal były.

Temperance
26.08.2010, 21:20
Mumie wracają do sarkofagów dopiero gdy ty albo one cię pokonają ;] Moja simka zdążyła opróżnić kufry a mumia nadal chodziła po pokoju. Czasami zatrzymywała się i podrapała po tyłku XD

Agnieszka86
19.10.2010, 12:45
hej, kupiłam kodem sarkofagi ale nie wychodzą z nich mumie... jak zrobiś żeby sarkofag nie był pusty. chce zrobic zdięcie jak sim błaga sfinksa a nie moge bo zwiedziłam juz wszystkie sarkofagi i juz nie ma w nich mumii... pomocy

Vanitas
19.10.2010, 14:44
Włączasz kod testingcheatsenabled true, wchodzisz w tryb kupowania/budowania i z wciśniętym shiftem/ctrl (nie pamiętam dokładnie) i wybierasz odpowiednią opcję. Nie pamiętam co to była za opcja, ale zapewne ją znajdziesz :)

hellraiser
19.10.2010, 14:47
hej, kupiłam kodem sarkofagi ale nie wychodzą z nich mumie... jak zrobiś żeby sarkofag nie był pusty. chce zrobic zdięcie jak sim błaga sfinksa a nie moge bo zwiedziłam juz wszystkie sarkofagi i juz nie ma w nich mumii... pomocy
Musisz zrobić tak: kup sarkofag, (tutaj możesz wpisać testingcheatsenabled true, u mnie bez tego nie działa, a np. u siostry nie trzeba) wciśnij Shift i Ctrl i kliknij na sarkofag, potem zachowanie aktywowane, uwolnij mumię grobowcową, aktywuj*. Mumia powinna wyjść.

*Mogłem coś pokręcić w kolejności, więc jeszcze to dokładniej sprawdzę.

Agnieszka86
19.10.2010, 18:18
dziękuję bardzo :D

cherrie
30.11.2010, 13:59
Ja spotkałam parę mumii i parę mnie pobiło, a parę ja pobiłam. Ale żadna nie chce rzucać na mnie klątwy, a szkoda, bo nie mogę wypełnić misji, w której mam dać się przekląć ...

Czyniąca_Hałas
19.12.2010, 17:45
Ja miałam przygodę w Chinach (z Dong Huo), i miałam pokonać jego mumię. Kiedy tylko zaączyłam pół przełączników, jekaś niecierpliwa mumia wyszłą z sarkofagu (pierwszego od góry), i sprała moją Simke Kelly na kwaśne jabłko. Potem włączyłam już wszystkie przełączniki, i wyszły dwie mumie, w tym Dong Huo. Jak tylko wyszedł, dostałam informację, że "Pojedynek był bardzo ciężki", choć się z nim nie biłam. Potem Kelly zwaiłą za pomocą pyłu ucieczkowego i zaśmiała się Dong Huo w twarz ( raczej to, co mu z niej zostało) :)

patryk916
27.12.2010, 20:57
NIENAWIDZĘ MUMII!!!

Ale...raz kodami wypuściłem NA RAZ z 30 mumii z sarkofagów.

Paolka99
07.01.2011, 09:39
Na mnie raz rzuciła klątwę xD
Błagałam Sfinksa chyba z 1ooo razy i w końcu zdjął
hahahahah xD

patryk916
07.01.2011, 14:55
Nastrójnik z klątwą można usunąć.
1.Wciskamy CNTRL+SHIFT+C.
2.W konsolę kodów wpisujemy testingcheatsenabled true
3.Klikamy na nastrójnik z wciśniętymi CNTRL i SHIFT.

Truskawkowa Marihuana
10.03.2011, 19:49
No strasznie wolne te mumie są.
Moja simka widziała z 4 ^^.

♥Yukiii♥
20.03.2011, 17:54
Mumie są w Chinach!
Najwięcej jest ich bodajże 3 w Jaskini Smoka.
Nie pamiętam jak to się nazywało.
Na końcu są 2 zwykłe i jedna "Dong coś?" Postrach trzech królestw.
Ale mi to postrach ;P.
Co do tych nazw. Nie mogę ich zapamiętać.
Coś mi świta z tym Dongiem, ale nie wiem czy to właściwa nazwa tej mumii.

DiamentowaSimka
19.06.2011, 19:18
Moja kuzynka wczoraj miała taki błąd iż we francjii była mumia :o :O i prosiła jej simkę(Lollę Belle :D ) o zrobienie zdjęcia ale sobie ni Lolli i tak cały czas zrobiła,kolejne, aż miała ich ze 8 i gra jej się zamknełsa

amelkaamelka2
14.10.2011, 09:54
Mnie mumia raz dała klątwe ale medytowałam (czy cos tam robiłam;)) przy tym posągu no i mi ją zdjął. Potem przeczytałam gdzies że jak dostajesz klątwe mumii i jej nie zdejmieszto sim umiera i sam staje sie mumią no i natychmiast pojechałam zeby dostac klątwe raz jeszcze ale mumia jak na złość nie wyszła. Czy mozeciie napisac mi jak mozna (jesli sie da) wywabic mumie??

Troya
11.11.2011, 11:45
Moją simke raz aby walnęła w łeb ; p kazałam wyjść mojej simce z tej piramidy bo jeszcze ją zabije czy coś : D

Kenny McCormick
11.11.2011, 21:21
Czy mozeciie napisac mi jak mozna (jesli sie da) wywabic mumie??
Jeśli chodzi Ci o to że chcesz przestać być mumią to wpisz ttwstingcheatsenabled true, potem w trubie kupowania buydebug i wybiesz błogosławiony sarkofag. Niech sim wyśpi się w nim 3 razy :D

Spectrum
11.11.2011, 23:45
@up
Ten kod to testingcheatsenabled true nie wszyscy go znają ;)

ginsei
12.11.2011, 01:48
Ja w podziemiach targowiska w Chinach spotkałam mumię, która mnie przeklnęła (simka ma max umiejętności sportowych i zna Sim-Fu, ale niestety nie pamiętam na jakim poziomie...). Zostało jej 12 dni (z 14) i tylko czekam jak przy 7 zadzwoni telefon z tekstem 'seven days...' xD
A tak na serio - zginie po tych 12 dniach, czy w mumie się zmieni?

ginsei
14.11.2011, 14:42
Piszę nowego posta z racji upływu czasu.

Przetestowałam, Simka mi zmarła, przedtem nie pokazały się żadne cienie na obrzeżach ekranu, ani nie grała straszna muzyka na kilka godzin przed godziną zero (czytałam gdzieś, że takie rzeczy się dzieją). Ponadto medytacja (około 3 godzinna - zaczęła się nawet już unosić) nie pomogła i klątwy nie zdjęła.
A przy okazji się dowiedziałam co się dzieje, jak jedyny dorosły w rodzinie umiera :P

Przy okazji sprawdziłam:
- w chwili przeklęcia Simka miała Sim-Fu opanowane maksymalnie :-)
- mumię znalazłam nie pod targowiskiem, a przy terakotowej armii.

Olik605
16.12.2011, 13:19
Moją simkę raz mumia pobiła jak nurkowała w studni.Słyszałam, od innych, że mogła na nią rzucić jakąś klątwę, więc kazałam simce iść spać do grobowca.Od tego czasu już nie wchodzę do piramid, ale do innych grobowców tak.

ultraviolence
16.12.2011, 13:23
Moją simkę raz mumia pobiła jak nurkowała w studni.Słyszałam, od innych, że mogła na nią rzucić jakąś klątwę, więc kazałam simce iść spać do grobowca.Od tego czasu już nie wchodzę do piramid, ale do innych grobowców tak.
Klątwę mumii zawsze można wyleczyć, udając się do wielkiego sfinksa... Więc jeśli lubisz eksplorować egipskie piramidy, wcale nie musisz odmawiać sobie tej przyjemności :D

EDIT: Znalazłam jeszcze to:
http://zapytaj.onet.pl/Category/029,001/2,2407335,Jak_zdjac_klatwe_mumii_w_The_Sims_3_wyma rzone_podroze.html
Otóż, jak widać, jest więcej sposobów, aby ocalić swego sima przed niechybną zgubą. Do wyboru, do koloru.

Simon111
06.02.2012, 19:28
Simka mojej koleżanki dostała klątwę na 14 dni, ale czwartego dnia udało jej się uzyskać błogosławieństwo sfinksa.

BaXx
06.02.2012, 22:02
Jak to jest z tym sfinksem ? Idziemy tam i po prostu nas błogosławi ??

Björk
07.02.2012, 05:35
No nie jest tak prosto - po drodze pokonujesz mnóstwo pułapek, a na koniec klikając na posą sfinksa medytujesz. W takim chyba niebieskim albo fioletowo oświetlonym pokoju.

BaXx
07.02.2012, 12:02
Dzięki :D
Szczerze mówiąc spotkałem raz mumie w największej piramidzie , ale spękałem i zwiałem z tamtąd :P

Ryver
18.04.2013, 20:25
Póki co spotkałam trzy mumie - z dwoma walczyłam, przegrałam, no i mój sim omdlał.
Trzeciego razu mumia rzuciła klątwę. Na szczęście udało się ją zdjąć. ;)