PDA

Zobacz pełną wersję : Windows 7 - problem z uruchomieniem gry


Domi94
28.11.2009, 18:31
Witam serdecznie.

Od kilku godzin jestem posiadaczką systemu Windows 7, który zainstalowany jest na fabrycznie nowym notebooku Asusa. Postanowiłam zainstalować na swoim komputerze grę The Sims 2. Sam proces instalacji przebiegł bez większych zarzutów. Problemy pojawiły się, gdy chciałam uruchomić grę. Pojawia się komunikat, że ten program ma znane problemy ze zgodnością. Gdy naciskam przycisk "Wyszukaj rozwiązania w trybie online", wyskakuje mi komunikat, iż nie odnaleziono rozwiązań problemu. Natomiast kiedy naciskam "uruchom program" wyświetla się komunikat "Włóż właściwą płytkę CD, wybierz OK i ponownie uruchom program", chociaż płyta z grą znajduje się w środku.

Zwracam się więc do Was z wielką prośbą o pomoc w rozwiązaniu tego problemu. Za wszelkie rady i wskazówki będę bardzo wdzięczna.

zelkam
28.11.2009, 18:52
Wydaje mi się, że żaden z dodatków The Sims 2 nie jest zrobiony pod ten system operacyjny.

Starlight
28.11.2009, 18:55
O.o dobra dzięki za info jednak nie kupie Win 7

Domi94
28.11.2009, 18:55
Czyli nie ma nawet cienia szansy, aby gra zaczęła działać?

zelkam
28.11.2009, 18:58
Cóż, Simsy były zrobione jeszcze przed powstaniem Windows 7.
Może jednak powstanie jakaś łatka specjalna, albo coś. Ale narazie chyba nie ma jeszcze.

Starlight
28.11.2009, 19:00
A może kiknij na ikone najnowszej gry która zainstalowales w seri sims - Właściwości - Zgodność zaznacz tam jaką opcje i wybierz z Windows 2000/NT lub z jakims innym probuj az zadziała ;)

Domi94
28.11.2009, 19:02
Starlight - Próbowałam, ale to nic nie dało.

Keimi
28.11.2009, 22:23
Miałam ten sam problem i jedyne co pomogło to zmienienie systemu na inny . I teraz gra działa bez problemu

Domi94
29.11.2009, 14:24
Cóż. Nie zostaje mi już więc innego, niż jak najszybsze zmienienie systemu na starego, sprawdzonego XP.

ddo bwayo
29.11.2009, 14:41
Mi na 7 działa bez problemu :|

Domi94
29.11.2009, 15:30
Inko-chan - Niestety nie wszyscy mają tyle szczęścia.

brzos
02.12.2009, 16:19
szczęścia, szczęścia, blabla.
skoro u tuśki chodzi dobrze, to niby dlaczego na twoim działa źle? coś jest nie tak.
taka dygresja: zarąbiste tagi .-.

nati98
26.12.2009, 19:25
witam ja mam smsy3 i mam podobny problem komputer nie widzi plytki a mam windows xp a simsy 2czyta dobrze i wszystko ok pomóżcie
hura udało sie wymienilam czytnik i jest ok tamten byl za stary

xan029
24.03.2010, 19:37
mam podobnego typu problem; zainstalowałam wszystkie dodatki do 'zwierzaków' włącznie, natomiast płyt z '4 pór roku' i 'podróży' komputer po prostu nie czyta... nie mam pojęcia co z tym zrobić.

MarekS
24.03.2010, 19:58
Witam serdecznie.

Od kilku godzin jestem posiadaczką systemu Windows 7, który zainstalowany jest na fabrycznie nowym notebooku Asusa. Postanowiłam zainstalować na swoim komputerze grę The Sims 2. Sam proces instalacji przebiegł bez większych zarzutów. Problemy pojawiły się, gdy chciałam uruchomić grę. Pojawia się komunikat, że ten program ma znane problemy ze zgodnością. Gdy naciskam przycisk "Wyszukaj rozwiązania w trybie online", wyskakuje mi komunikat, iż nie odnaleziono rozwiązań problemu. Natomiast kiedy naciskam "uruchom program" wyświetla się komunikat "Włóż właściwą płytkę CD, wybierz OK i ponownie uruchom program", chociaż płyta z grą znajduje się w środku.

Zwracam się więc do Was z wielką prośbą o pomoc w rozwiązaniu tego problemu. Za wszelkie rady i wskazówki będę bardzo wdzięczna.

Przede wszystkim wyłącz funkcję Kontroli konta użytkownika:
Panel sterowania->Konta użytkowników->Zmień ustawienia funkcji Kontrola konta użytkownika
i tam zjedź suwakien na sam dół: "nie powiadamiaj nidgdy"
Wyjmij płytkę i uruchom ponownie komputer. Wcześniej upewnij się, że odznaczyłaś wszystkie zmiany w trybie zgodności. Przydałoby się przeczyszczenie rejestru i ponowne uruchomienie komputera.
Potem spróbuj uruchmić grę - włóż płytkę.

Emil96
25.03.2010, 14:43
musisz pobrać aktualizacje ze strony sims 2 jak to nie podziała to kup se jakiś dodatek do sims 2 mój kolega tak zrobił i mu to podziałało

angel14
25.03.2010, 15:00
a moze masz pirata i dlatego?

Anique
25.03.2010, 19:31
Ja mam podobnie, a gdy chcę kliknąć na "uruchom program" zamiast na "wyszukaj rozwiązania w trybie online" to simsy niby się włączają, ale zacinaja się przy wczytywaniu...
Przede wszystkim wyłącz funkcję Kontroli konta użytkownika:
Panel sterowania->Konta użytkowników->Zmień ustawienia funkcji Kontrola konta użytkownika
i tam zjedź suwakien na sam dół: "nie powiadamiaj nidgdy"
Wyjmij płytkę i uruchom ponownie komputer. Wcześniej upewnij się, że odznaczyłaś wszystkie zmiany w trybie zgodności. Przydałoby się przeczyszczenie rejestru i ponowne uruchomienie komputera.
Potem spróbuj uruchmić grę - włóż płytkę.

... i to (patrz: cytat) myślę, że nic nie da. Owszem, nie będzie wyskakiwał ten komunikat, ale może się dziać tak, jak u mnie, niestety.

a moze masz pirata i dlatego?
Ja mam oryginalny. I system i simsy. (Także myślę, że to nie to...)

EDIT:
musisz pobrać aktualizacje ze strony sims 2 jak to nie podziała to kup se jakiś dodatek do sims 2 mój kolega tak zrobił i mu to podziałało
A te aktualizacje są za darmo do pobrania?

Starlight
25.03.2010, 19:38
Tak te akutualizajce możesz pobrać przy włączaniu gry :)

Anique
25.03.2010, 20:35
Z ostatniej chwili:
Zresetowałam komputer, zabrałam pliki z folderu 'Downloads' i działa normalnie (z tym, że wyświetla się ten głupi komunikat), tylko klikam na 'uruchom program' i nie zacina się już przy wczytywaniu.

MarekS
25.03.2010, 21:20
Funkcja "Nie powiadamiaj nigdy" nie oznacza tylko sposobu/braku wyświetlania komunikatu. Ta funkcja potrafi zabronić programom dostępu do plików i folderów użytkownika, a więc do "Moich dokumentow" również i wtedy żaden tryb zgodności - jeżeli byłby konieczny - nie pomoże. Zresztą nie dałbym głowy, że Win7 Home (nawet w wersji Premium) obsługuje w pełni tryb zgodności.
Cytat:
Mi na 7 działa bez problemu :|
No cóż - cuda się zdarzają jak widać :)
Producent twierdzi:
http://eapo-new.custhelp.com/cgi-bin/eapo_new.cfg/php/enduser/std_adp.php?p_faqid=23720&p_created=1257795695&p_sid=EJTF4MXj&p_accessibility=0&p_redirect=&p_lva=&p_sp=cF9zcmNoPTEmcF9zb3J0X2J5PSZwX2dyaWRzb3J0PSZwX 3Jvd19jbnQ9ODAsODAmcF9wcm9kcz03LDY2ODYmcF9jYXRzPTA mcF9wdj0yLjY2ODYmcF9jdj0mcF9wYWdlPTI*&p_li=&p_topview=1
więc chyba jednak nie jest to cud ;)
Windows XP wystarczyło zainstalować, różnica między wersjami Home i Professional z punktu widzenia zwykłego śmiertelnika była nieistotna. W Viście i Win7 nie dość, że masz kilka wersji różniących się dość znacznie, to jeszcze trzeba troszkę pokombinować czasami z ustawieniami.

Coccinelle
26.03.2010, 14:22
Moja kuzynka miała podobnie...gdy na swoim kompie zainstalowałam Windows'a 7 poprosiła mnie, żebym jej nagrała TS2, ale gdy do niej przyjachałam i włożyłam płytke do komputera to nawet jej nie chciał czytć komp ;/;/

Ale gdy włożyłam TSH ze świata zwierząt to wszystko fajnie się nagrało i chodziło O.o

Wiecie o co tu chodzi? ;>

Psychosis
26.03.2010, 16:14
Moja kuzynka miała podobnie...gdy na swoim kompie zainstalowałam Windows'a 7 poprosiła mnie, żebym jej nagrała TS2, ale gdy do niej przyjachałam i włożyłam płytke do komputera to nawet jej nie chciał czytć komp ;/;/

Ale gdy włożyłam TSH ze świata zwierząt to wszystko fajnie się nagrało i chodziło O.o

Wiecie o co tu chodzi? ;>

Czyli twoja kuzynka woli kopiować grę zamiast ją kupić ? -.-
Możliwe ,że to przez to ,że są nagrane coś się zepsuło.

Topic:
Chyba wyjaśnione ^^

olka5468
26.06.2010, 13:49
A ja mam takie pytanie:
mam nowego laptopa z WINDOWS 7 i grę : The Sim 2: Double Deluxe
I jak instaluję to zatrzymuje mi sie na 72% i pojawia sie ze jest problem z kopiowaniem jakiejs tam aplikacji, i jest do wyboru: ponów próbę lub anuluj. jak klikęłam ponów próbę, ale cały czas stało na 72% a później znow sie to pojawilo ze jest problem z czyms tam.
Wiecie jak rozwiązać ten problem?

Emil96
26.06.2010, 14:47
Przeczyść płytę na sucho powinno pomóc

Pearly
10.07.2010, 11:19
Z tą zgodnością to trzeba kliknąć Uruchom program Też mam Windows 7 Starter