PDA

Zobacz pełną wersję : Nektary - Kombinacje


theriddlen
04.12.2009, 17:12
Celem tego tematu jest zgromadzenie recept na najlepsze nektary.

Chodzi oczywiście o nektary Absolutnie Wyjątkowe.

Lista:
1. 9x Owoc Życia, 1x Granat [Najcenniejszy odkryty nektar]
2. 7x Owoc Życia, 2x Płonący Owoc, 1x Śliwka
3. 7x Owoc Życia, 2x Płonący Owoc, 1x Arbuz
4. 6x Owoc Życia, 3x Płonący Owoc, 1x Grona Chermiola Blan
5. 5x Owoc Życia, 5x Grona Cranerlet Nuala
6. 1x Owoc Życia, 1x Płonący Owoc, 1x Wiśnie, 1x Pomelo, 2x Grona Gralladina Fran, 2x Grona Cranerlet Nuala, 1x Grona Avornalino, 1x Grona Meloire
7. 2x Owoc Życia, 2x Grona Gralladina Fran, 2x Grona Cranerlet Nuala, 2x Wiśnie, 2x Pomelo
8. 5x Owoc Życia, 5x Pomelo
9. 5x Grona Gralladina Fran, 5x Jabłko
10. 5x Grona Renoit, 5x Jabłko
11. 4x Grona Cranerlet Nuala 3x Grona Gralladina Fran 3x Wiśnie - od Dziurawiec_Skąpolistny

karasss
12.12.2009, 16:47
Dzięki za tą listę. Bardzo dobry pomysł :)

Łezka
12.12.2009, 22:11
Jeśli mogę dopisać jeden:
1. 4x Grona Cranerlet Nuala 3x Grona Gralladina Fran 3x Wiśnie
Oczywiście tryb ustawiony na skoncentrowaną (chyba tak się nazywa) nektaryzację możliwą od 9 poziomu umiejętności wyrobu nektarów.

Natix
28.12.2009, 13:52
Bardzo przydatna lista! Dzięki wielkie!
I jeszcze jedno. Gdzie mogę znaleźć granat? Pewnie to zbyt oczywiste, ale cóż...

HNL
28.12.2009, 13:56
W Egipcie. Można go kupić w sklepie/restauracji. Ewentualnie poszukać w przydomowych ogródkach.

Znakomity
29.12.2009, 16:18
skąd wezmę owoc życia ?:P

Vanitas
29.12.2009, 16:42
Musisz znaleźć nasionko i zasadzić. Najwięcej jest ich w okolicy ośrodka naukowego landgraaba

Łezka
30.12.2009, 11:56
Musisz również szukać pod nazwą Nasiono specjalne... znaleźć się tam mogą: drzewo pieniężne, życiodajna roślina oraz krzak kwiatów śmierci. :)

Nunczaki Orientu
03.01.2010, 12:00
A jakieś prostsze nektary, wsszędzie (prawie) są owoce życia, które -wiem z doświadczenia- trudno zdobyć. Jest jakiś przepis żeby, jeśli Sima wysyłam do Francji to tylko z winogron robił nektar? Czy można wymyślić kombinacje, np: wiśnia+pomelo+granat+Plonący Owoc?

Mulesia
03.01.2010, 21:10
A jakieś prostsze nektary, wsszędzie (prawie) są owoce życia, które -wiem z doświadczenia- trudno zdobyć. Jest jakiś przepis żeby, jeśli Sima wysyłam do Francji to tylko z winogron robił nektar? Czy można wymyślić kombinacje, np: wiśnia+pomelo+granat+Plonący Owoc?

Krzak życia znajdziesz w Egipcie w piramidzie Niebios ( przygoda z poszukiwaniem bodajże reliktu życia ).
Jeśli w danym momencie nie owocuje trzeba wrócić po jakimś czasie i zebrać plony ( ewentualnie poczekać ).

Możesz ( jeśli masz odpowiedni poziom umiejętności ogrodniczych ) zasadzić zebrane owoce życia w ogrodzie i ... już.

Można z nich ( oraz ryb śmierci - do złowienia na ustniczka w nocy na cmentarzu ) robić odmładzająca ambrozję ( potrzebny najwyższy stopień umiejętności kulinarnych )

Edytuję. Robiłam nektary z płonącymi owocami, granatami, wiśniami. Niektóre wychodziły doskonałe. Poszukam w wolnej chwili ( bo teraz gram inną rodziną )

Nunczaki Orientu
04.01.2010, 18:49
Krzak życia znajdziesz w Egipcie w piramidzie Niebios ( przygoda z poszukiwaniem bodajże reliktu życia ).
Jeśli w danym momencie nie owocuje trzeba wrócić po jakimś czasie i zebrać plony ( ewentualnie poczekać ).
Szkopuł w tym, że zawsze jeżdzę do Francji :)



Można z nich ( oraz ryb śmierci - do złowienia na ustniczka w nocy na cmentarzu ) robić odmładzająca ambrozję ( potrzebny najwyższy stopień umiejętności kulinarnych )
Wiem :P

Edytuję. Robiłam nektary z płonącymi owocami, granatami, wiśniami. Niektóre wychodziły doskonałe. Poszukam w wolnej chwili ( bo teraz gram inną rodziną )

Wielkie dzięki, czyli rozumiem, że mżna robić wiele kombinacji? :D

Orlita
21.08.2012, 19:51
Jako wspaniałe okazały się dwie kombinacje z owoców prostych
1. Jabłko x3 Limonka x3 Plazmowy x4 początkowa cena za butelkę 120
2. Limonka x3 Arbuz x3 Plazma x4 początkowa cena za butelkę 114

wszystko można kupić w warzywniaku, po kilku simowych tygodniach ceny spokojnie przekraczały 600- 700 za butelkę