PDA

Zobacz pełną wersję : Sim student - jak to jest?


MilkyWay
08.12.2009, 20:40
Mam pytanie. Z góry proszę o wyrozumiałość bo nie grałam w the sims 2 (a planuję :) ) i nie wiem jak to wygląda od praktycznej strony.

Pytanie brzmi: jeżeli w rodzinie urodzi się małe dziecko i osiągnie ono taki wiek, ze będzie mogło iść na studia, co się wówczas dzieje? Dziecko wyjeżdża na studia i gramy tym simem a rodzice? Jest możliwość grania równolegle rodzicami żyjącymi normalnie w domu i studentem? Czy tylko studentem? Jak to wygląda? Mam nadzieję że jasno przedstawiłam problem. Proszę o odpowiedź ;)

Pozdrawiam simomaniaków :)

Searle
08.12.2009, 21:36
Możesz grać studentem i jego rodziną, z tym, że jak grasz studentem, to jego rodzice w tym czasie się nie starzeją i odwrotnie.

Mixliarder
09.12.2009, 13:33
Ja wiem

Musisz pojechać na otoczenie studenckie i wtedy grasz tylko STUDENTEM

zelkam
09.12.2009, 13:44
A ja wiem najlepiej ^^

Gdy sim jest już nastolatkiem, ma opcję "idź na studia" (chyba na telefonie) wtedy wybierasz otoczenie studenckie, w którym chcesz grać simem. Wtedy nastolatek jedzie tam i mienia grupę wiekową na "Młody dorosły".

Ale nie musisz iść na studia. Może być tak, że stajesz się z nastolatka od razu dorosłym, ale wtedy sim na złe wspomnienie "straciłem życiowa szansę" czy coś takiego.

Vanitas
09.12.2009, 14:56
Gdy sim jest już nastolatkiem, ma opcję "idź na studia" (chyba na telefonie) wtedy wybierasz otoczenie studenckie, w którym chcesz grać simem. Wtedy nastolatek jedzie tam i mienia grupę wiekową na "Młody dorosły'.

Na telefonie i komputerze, żeby nie było wątpliwości :)

Remus Lupin
09.12.2009, 14:58
A ponoć jest taki filmik jak wysyłasz nastolatka na studia tylko nie wiem czy to prawda.

zelkam
09.12.2009, 15:08
Tak, jest.

nmin
09.12.2009, 18:40
Jest filmik, ale tylko dla pierwszej wysyłanej do danego akademika osoby, czyli na przykład, gdy wysyłałam bliźnięta na studia i one były osobno w koszu studentów, to przy wprowadzaniu siostry miałam filmik, w którym odprowadzał ją pod akademik jej ojciec, a przy wprowadzaniu brata już nic, po prostu pokazał się pod akademikiem obok swojej siostry.

To tak dla Remusa - gdybyś przypadkiem chciał kiedyś pytać, czy to normalne... :rolleyes:

Remus Lupin
09.12.2009, 18:47
Dzięki

Dobrze,że powiedziałaś o rodzeństwie no tak mam bliżniaki i się zastanawiam czy lepiej je wyślę je razem czy osobno.

Czyli rozumie,że jak wyślę powiedmy Syriusza to będzie filmik a gdy chce Hermione to już nie?

Mixliarder
09.12.2009, 19:26
Dokładnie.

nmin
09.12.2009, 19:49
Dzięki

Dobrze,że powiedziałaś o rodzeństwie no tak mam bliżniaki i się zastanawiam czy lepiej je wyślę je razem czy osobno.

Czyli rozumie,że jak wyślę powiedmy Syriusza to będzie filmik a gdy chce Hermione to już nie?Ja wysyłałam osobno, brat i siostra kolejno klikali na komputer, dlatego osobno wyjeżdżali z domu i trafili do kosza studentów też osobno. Nie wiem, czy jest filmik i jaki, jeśli wysyłasz razem, z pozycji otoczenia. Ale to przecież tylko krótki filmik, taki jak przy pierwszym pocałunku czy bara-bara, po jednorazowym obejrzeniu nie ma już właściwie na co patrzeć...

No i pamiętaj, że filmik mają tylko ci studenci, którzy mają rodzica. Stworzeni w trybie tworzenia studentów nie mają nic.

Remus Lupin
10.12.2009, 11:42
Dobra rozumiem

mistrzyni_jedi
26.03.2010, 19:37
Osobiście nie mam zbyt dużego doświadczenia, bo wcześniej tworzyłam studentów jakby bez rodziny, no po prostu od razu byli w koszu studentów. W każdym razie ostatnio miałam bardzo sympatyczną rodzinkę z trójką dzieci, najstarszy chłopak, potem drugi chłopiec i dziewczynka. Kiedy najstarszy, Hubert, był nastolatkiem, miał najwyższą ocenę w szkole (6+), postanowiłam go wysłać na studia i tak tez robię. Mam w związku z tym pytania, które chciałabym zadać w tym temacie, bo chyba nie warto tworzyć nowego. Hubert studiuje psychologię. Na początku myślałam o karierze paranormalnej, ale podobno odblokowują się po studiach inne kariery, jaka to będzie w tym przypadku?
I jeszcze coś. Jeśli wyślę potem na studia mojego młodszego chłopca, brata Huberta, Anaruka, to czy będę grała nimi razem, jako rodziną, czy też oddzielnie?
Z góry dziękuję za odp.

Liv
26.03.2010, 19:48
1. Nie, nie dochodzą żadne nowe kariery... (nie wiem, skąd masz takie informacje)
Po psychologii najlepiej byłoby, żeby Twój Sim pracował w karierach: biznes, stróż prawa, kariera paranormalna, prawo, edukacja, szpieg. Natomiast jeśli zechce pracować jako naukowiec, nie będzie z tym problemu, aczkolwiek zacznie na niższym stanowisku aniżeli gdyby wybrał zawód, pod który przygotowywał się na studiach (w związku z tym siłą rzeczy i płace będą niższe)
2. O ile dasz ich razem do domu/akademika to tak :)

Searle
26.03.2010, 20:55
mistrzyni - absolwent studiów (wszystko jedno jakiego kierunku) ma możliwość znalezienia pracy w dodatkowych karierach:
- artysta
- badacz natury
- kariera paranormalna.
Simy, które nie uczęszczały lub nie skończyły studiów nie znajdą propozycji powyższych karier w gazecie ani w komputerze.