PDA

Zobacz pełną wersję : Gablota a efekty


okruszek
14.12.2009, 17:09
To są moje doświadczenia po zakupie dwu schodkowej gabloty.

Gorna półka:
tytan,tytan,iryd,tytan,tytan (ułożone od lewej)
Dolna półka:
cytryn- szlif kryształowej kuli
diament- szlif brylantowy
opal- szlif gruszkowy
szmaragd- szlif markiza
opal-szlif brylantowy

Oto efekt:Wycięty Szpic Tyberium

http://img121.imageshack.us/img121/1664/tyberium.jpg (http://img121.imageshack.us/i/tyberium.jpg/)

http://img51.imageshack.us/img51/6717/screenshot5ci.jpg (http://img51.imageshack.us/i/screenshot5ci.jpg/)

Tą metoda udało mi sie uzyskac wycieta czaszke, ktora ponoc zdejmuje klatwe mumi :)

sephora
14.12.2009, 19:02
ah ja nie kapuje o co chodzi? ;P

Bezimienna
14.12.2009, 19:07
ja też nie.

Iminashi
14.12.2009, 19:08
o to chodzi, ze jak sie polozy rozne kamienie do specjalnej gabloty to dostajesz cenniejszy kamien

kalafjor
14.12.2009, 19:11
A gdzie takową można zdoby? ;) Sory za off ale mam pytanie jakie są skróty do buziek w postach bo u mnie działa tylko ;)?

Kyerme
14.12.2009, 21:03
Gabloty są w trybie kupowania, nie pamiętam, w którym dziale :D Musisz poszukać.

Nie wiedziałam, że tak można robić! Jaką kombinację trzeba ułożyć, żeby zdobyć tą czaszkę?

Levkoni
14.12.2009, 21:56
O gablotach wiedziałem ale nic o tym, że takie rzeczy się dzieją po układaniu na nią rzeczy :D Przyłączam się do pytania Kyerme, co z tą czachą bo mnie kręci? :P

Searle
15.12.2009, 10:00
Ja już mam praktycznie wszystkie metale i kamienie na gablotach położone, a nic w ten sposób nie zdobyłam.
Samo się to pojawia, czy trzeba coś kliknąć? Czy może faktycznie jakieś kombinacje trzeba tworzyć?

Keramzyt
15.12.2009, 14:11
Trzeba zrobić jakąś nieodwracalną turbodemortyfikację czy jakoś tak... Kosztuje 500 Simoleonów. TYLKO w najdroższych gablotach...

okruszek
15.12.2009, 16:34
Do uzyskania "Spokój Duszy" bo tak nazywa się to coś na klątwę mumii potrzeba:

Górna półka: (układamy od lewej strony):
1.ametyst -szlif owalny 2.ametyst owalny 3.ametyst owalny 4.kwarc dymny gruszkowy 5.opal dymny gruszkowy

Dolna półka (tez od lewej):
1.cytryn szlif szmaragdu 2.cytryn szmaragdu 3.opal szmaragdu 4.żółty szafir szmaragdu 5.ametyst szmaragdu

Klikamy na gablotę i włączamy transkonfikurację nieowracalną

http://img684.imageshack.us/img684/7140/czaszki.jpg (http://img684.imageshack.us/i/czaszki.jpg/)

Można kombinować na wiele sposobów - czasem z tej kombinacji wychodzi GNOM ;)

Czaszka (dolna półka)
1.cytryn sercowy 2.ametyst sercowy 3.ametyst sercowy 4. ametyst sercowy 5.cytryn sercowy

Górna półka:
1.różowy diament szlif brylantowy 2.klejnot teczowy szlif gruszkowy 3.rożowy diament szlif kryształowej kuli 4.różowy diament owalny 5.cytryn sercowy

theriddlen
15.12.2009, 17:33
Ja tam mam w podziemiach gigantyczną galeryjkę pełną różnych klejnotów, w tym kilkanaście dużych.

Nie łatwiej jest po prostu wyuczyć się simfu i łamać kosmiczne bloki? Ciągle coś wypada, często tyberium i spokój duszy.

Aha, trans-cośtam działa tylko w dwupoziomowych gablotach.

Searle
15.12.2009, 18:07
A czy istotne jest to jaki szlif ma dany kamień, czy po prostu wszystko jedno, byle położyć odpowiednie kamienie?

Łezka
15.12.2009, 18:37
Searle myślę, że jest to istotne, bo Okruszek napisał szlif układanych kamieni.

sephora
15.12.2009, 18:37
nawet nie wiedzialam o tym, nie zauwazylam tez gabloty ;)

przyhol
15.12.2009, 22:52
Podam wam jak stworzyć trzy rożne ingoty i sztabkę kompendium
1. 10 Sztabek Żelaza = Wielki Ingot żelaza
2. 10 Sztabek złota = Wielki Ingot złota
3. 10 Sztabek srebra = Wielki Ingot srebra
4. 5 sztabek żelaza + 5 sztabek srebra = Sztabka kompendium

Edit Dodaje nową kombinacje
3x Duży wycięty szpic tyberium
4x Wycięty szpic tyberium
1x Wielka szkała kosmiczna
wynik: Nektar Śliwka, grona Renoit
trzeba to zrobić w gablocie model XL (ta ostatnia)

Verion
17.12.2009, 14:20
Ja wiem że można też postawić na tej gablocie podwójnej 10 kryształów tego samego gatunku i szlifu i się to zamieni na jeden duży szlif. Nawet nie sądziłem że takie konfiguracje jak u was istnieją. Fajnie że można coś takiego zrobić.

RoxyFM
29.12.2009, 20:28
ja zrobiłam czaszkę diamentową:)

Levkoni
29.12.2009, 22:31
Mów natychmiast jak się robi czaszkę, ja chcę, ja chcę, ja chcę!!! :D Proooszę :P

Searle
30.12.2009, 09:30
Mów natychmiast jak się robi czaszkę, ja chcę, ja chcę, ja chcę!!! :D Proooszę :P

Wystarczy jak położysz na gablocie 10 klejnotów, w sumie wszystko jedno jakie będą, i czaszka gotowa.

Nunczaki Orientu
20.01.2010, 07:00
Np. gruszkowy opal, owalny diament, szlif kryształkowy żółty szafir, kuli - amethyst -pierwsza półka.
Druga - rożne inne

Zwrócę uwagę, że gablota mieści 8 klejnotów :)

Edit: Chyba można nawet zrobić czaszkę danego rodzaju, wystaczy tylko naprzykład - 8 rubinów na tej gablocie i winna wyjść czaszka rubinowa.
Tak samo z innymi klejnotami

zelkam
20.01.2010, 07:39
kolor czaszki zależy chyba od kamienia na samej górze, od lewej strony. Chociaż mi wyszedł nieoszlifowany kryształ Błogiego spokoju.

Mamełe
20.01.2010, 10:00
Zwrócę uwagę, że gablota mieści 8 klejnotów :)


Są dwie szafki. Ta mniejsza jest na 10 a większa na 8 :)

Ja np. robie tak, ze klade rozne szlify tego samego kamienia

Levkoni
20.01.2010, 11:55
Np. gruszkowy opal, owalny diament, szlif kryształkowy żółty szafir, kuli - amethyst -pierwsza półka.
Druga - rożne inne

Zwrócę uwagę, że gablota mieści 8 klejnotów :)

Edit: Chyba można nawet zrobić czaszkę danego rodzaju, wystaczy tylko naprzykład - 8 rubinów na tej gablocie i winna wyjść czaszka rubinowa.
Tak samo z innymi klejnotami

Ten sposób nie działa, wychodzi wtedy duży klejnot danego szlifu, natomiast czytałem, że aby wyszła czaszka trzeba położyć jeden rodzaj klejnotu we wszystkich szlifach, ale nie miałem okazji jeszcze sprawdzić bo mam błąd i listonosz nie przynosi mi szlifów. Są oczywiście też inne kombinacje ponoć na uzyskanie czaszki, ale wiele z nich mi nie wychodziło.

first
27.01.2010, 11:56
JA duzy wyciety szpic tyberium uzyskałem znajdujac tyberium potem to tyberium zaczeło swiecic a po jednym dniu poowstał duzy wyciety szpic tyberium

Pepsiik
27.01.2010, 18:26
ciekawy pomysł^^
bardzo fajnie to wygląda:D

zelkam
30.01.2010, 13:17
Ten sposób nie działa, wychodzi wtedy duży klejnot danego szlifu, natomiast czytałem, że aby wyszła czaszka trzeba położyć jeden rodzaj klejnotu we wszystkich szlifach, ale nie miałem okazji jeszcze sprawdzić bo mam błąd i listonosz nie przynosi mi szlifów. Są oczywiście też inne kombinacje ponoć na uzyskanie czaszki, ale wiele z nich mi nie wychodziło.

Ten sam kamień różnych szlifów u mnie daje po prostu duży szlif tego kamienia.
Dałam kamienie różnego rodzaju i miałam czaszkę.

9uqGNhhmeAI

tutaj widać jakie są kamienie

Chloé
06.02.2010, 22:24
kolor czaszki zależy chyba od kamienia na samej górze, od lewej strony. Chociaż mi wyszedł nieoszlifowany kryształ Błogiego spokoju.

To akurat różnie wychodzi, czasem decyduje ostatni kamień z górnej półki, czasem pierwszy z dolnej a innym razem zupełnie inny. Nie wiem jakim sposobem to rozgryźć.

Moje kombinacje (na gablocie XL gdzie wystarczy dać 8 kryształów, nie 10):

duży szlif kamienia, np. sercowy - dajemy 8 różnych kamieni tego samego szlifu a o kształcie i kolorze decyduje 1 z lewej na dolnej półce (sprawdzilam 3 razy i 3 razy wyszło), np:
górna półka: kwarc, żólty szafir, geoda, niebieski topaz;
dolna pólka: rubin, tanzanit, kwarc dymny, szmaragd
EFEKT - duży szlif sercowy rubin.

czaszki:
górna półka: szlif szmaragdowy szmaragd, gruszkowy tanzanit, gruszkowy kwarc dymny, szmaragdowy niebieski topaz,
dolna półka: szlif kryształkowy diament, szmaragdu klejnot przewspaniały, wypolerowane rozciecie septaria, sercowy rubin
EFEKT - wycięta czaszka kwarc dymny

góra: szlif brylantowy diament, sercowy septaria, markiza tanzanit, kryształowej kuli szmaragd;
dół: sercowy klejnot tęczowy, kryształowej kuli spokój duszy, wypolerowane rozcięcie geoda, kryształkowy żółty szafir
EFEKT - wycięta czaszka klejnot tęczowy

góra: szlif sercowy tanzanit, kryształowej kuli diament, markiza niebieski topaz, szmaragdu rubin
dół: brylantowy różowy diament, sercowy geoda, wypolerowane rozcięcie septaria, kryszałowej kuli zółty szafir
EFEKT - wycięta czaszka żółty szafir

góra: szlif kryształowej kuli tanzanit, sercowy rubin, owalny diament, brylantowy niebieski topaz,
dół: brylantowy szmaragd, szmaragdu klejnot przewspaniały, wypolerowane rozcięcie septaria, kryształowej kuli spokój duszy
EFEKT - wycięta czaszka szmaragd

góra: szlif sercowy geoda, markiza kwarc dymny, owalny niebieski topaz, wyp. rozcięcie septaria
dół: kryształowej kuli rubin, kryształkowy tanzanit, sercowy szmaragd, brylantowy spokój duszy
EFEKT wycięta czaszka septaria

góra: gruszkowy niebieski topaz, brylantowy zółty szafir, szmaragdu kwarc dymny, markiza rubin
dół: sercowy klejnot przewspaniały, wypolerowane rozcięcie septaria, kryształkowy szmaragd, kryształowej kuli tanzanit
EFEKT wycięta czaszka tanzanit

góra: sercowy niebieski topaz, kryształowej kuli żółty szafir, sercowy geoda, kryształkowy diament;
dół: sercowy rubin, owalny tanzanit, brylantowy kwarc, markiza szmaragd
EFEKT czaszka diamentowa

nmin
06.02.2010, 22:39
Co do gablot, to powiem Wam ciekawostkę, jeśli ktoś jeszcze nie zauważył - ustawienie w gablocie pełnej kolekcji figurek Zwierząt Zodiaku, czy jakoś tak, daje pozytywny nastrójnik każdemu Simowi znajdującemu się w tym pomieszczeniu. Moja Simka miała mnóstwo różnych figur, ale sprzedałam wszystko i zachowałam tylko te trzy zielone Zodiaki, wystawiłam je w gablocie ot tak, dla ozdoby, a tu nastrójnik. Nie wiem, czy dotyczy to tylko tej kolekcji, czy każdej innej zebranej w 100%.

Chloé
06.02.2010, 22:51
Chyba każdej innej, pisało w wyzwaniach czy gdzieś tam :P że zebranie kolekcji daje nastrójnik "cudowna kolekcja" ;)
Ja niestety nie zdobedę tego nastrójnika gdyż już nie wyjeżdżam simami po tym jak skasowało mi save z simka która miałą już prawie wszystkie relikty i drugą zabitą przez piorun gdy grałam inną rodzinka w mieście...

zelkam
06.02.2010, 23:23
Nieeee :{
Z ciekawości wzięłam 8 czaszek i zmieniłam.
Wyszedł mi jakiś tandetny "Spokój Duszy" za 5000 $, a czaszki kosztowąły mniej więcej po 3000 $ każda :{

Mamełe
07.02.2010, 06:18
Nieeee :{
Z ciekawości wzięłam 8 czaszek i zmieniłam.
Wyszedł mi jakiś tandetny "Spokój Duszy" za 5000 $, a czaszki kosztowąły mniej więcej po 3000 $ każda :{

No niestety zycie. Ja jak wrzucilam relikty grobowcowe, to wyszly mi rzeczy typu fragment studni czy fragment sarkofagu. Od razu wyszlam bez zapisu gry. Mozna bylo zrobic z tym cos lepszego.

Klitamnestra
13.05.2010, 19:36
najgorsze jest jak się wstawi pełno cudów, np. kompendium, palad i inne cenne rzeczy a wychodzi nasiono sałaty...

Arkia
30.05.2010, 11:20
Tak, kiedyś mieszałam kamienie i wyszło mi właśnie Nasiono Sałaty... :P Co do "tandetnego" Spokoju Duszy - bardzo się mylisz. Bo mimo, że może mało kosztować, to zdejmuje klątwę mumii. Osobiście wolę SD, niż czaszki. Najgorszą rzeczą jaka mi wychodzi jest... Magiczny Gnom! Jak coś transfiguryfikuję (dobrze to napisałam :P), to co drugie co mi wyjdzie to Gnom! Kiedyś chciałam zrobić Armię Gnomową, i była całkiem fajna: z flamingów, akwariów i desek na dach zrobiłam powóz dla jednego gnoma. A obok było chyba z 8 albo 10 gnomów na koniach (to znaczy tych mini-krowokwiatach w doniczkach... na co nie pozwoli moveobjects? xD), którymi przewodził Gnom-Napoleon, również na koniu. Niektóre krowokwiatki były brązowe, inne czarne, a krowa Napoleoncia była biała. Tyle, że co gnomy ustawiłam, to następnego dnia były w innej pozycji i gdzie indziej. Ale skasowałam tą grę, i Armię Gnomową szlak trafił xP Teraz mi się nie chce jej odtwarzać. Za to gdy mam nadmiar kamyczków i sztabek, to wszystko byle jak mieszam (no, może oprócz tego co mam powyżej 10, to chcę mieć duże ingoty, czaszki albo wycięte szlify z tego co miałam 10). Potem kupuję tą większą gablotę, i tam mieszam wielkoludy. Raz wyszedł mi kawałek sarkofagu królów a raz... GNOM!! One mają na moje simy jakiś namiar... <przerażona>

Edit: Jakby ktoś nie wiedział: umieszczenie 10 takich samych sztabek (np. 10 sztabek złota, albo 10 sztabek platyny) powoduje zrobienie z nich dużego ingotu. Podobnie w przypadku gdy ustawimy 10 fiolek rtęci to wychodzi nam.. ingot, czyli duża sztabka rtęci. Żeby natomiast uzyskać kompendium, trzeba sztabki (tylko sztabki) pomieszać byle jak. Może być 9 sztabek platyny i 1 żelaza, a wyjdzie kompendium. Można 7 sztabek złota, 2 mumiatonium i 1 paladu, a wyjdzie kompendium. Więc nie ważne czy każda z 10 sztabek jest inna, czy tylko jedna, ważne że mieszamy same sztabki. Jednak po pomieszaniu wyjdzie nam małe kompendium. Gdy zbierzemy go 10 wtedy możemy go zamienić w ingot, itd...

Master of Disaster
22.08.2010, 21:58
A mnie Tyberium, niezależnie, czy oszlifowane(y?) sercowo, czy wycięty szpic, po jakimś czasie stania na gablotce zamienia się w duży wycięty szpic Tyberium, warty tak gdzieś od 20 do ponad 40 tys. $. Sporo już w ten sposób zarobiłam. A przy tej trans-cośtam tylko raz dostałam tego durnego, za przeproszeniem, gnoma. I mam już kilka czaszek, w tym z Różowego diamentu, wartą ponad 20 tys. $. A klejnoty zdobyłam, rozbijając bloki z kosmicznej skały - moja Simka, mieszkająca w Twinbrook, jest mistrzynią Sim-fu. Tylko jacyś podli szlifierze-złodzieje zamienili mi Spokój Duszy, który wysłałam im do szlifowania, na tego @#$& Gnoma, grrr!

londine
28.08.2011, 10:34
Master of Disaster, tyberium ze względu na swoją rakotwórczość co jakiś czas rośnie. Gdy sim ma go za długo w wyposażeniu pojawia mu się negatywny nastrojnik ;)
Wczoraj pokombinowałam z paroma kamieniamy i uzyskałam właśnie spokój duszy. Czy po jego oszlifowaniu straci swoje właściwości? np. te do zdjęcia klątwy mumii.