PDA

Zobacz pełną wersję : Kody


karasss
14.12.2009, 17:53
Lista kodów do gry The Sims™ 3 oraz dodatków do gry:

The Sims™ 3:

testingCheatsEnabled on/off (wyłącz/włącz)- przeróżne działanie (patrz niżej)

***************************

SIMOLEONY

Kaching - Dostajesz 1,000 Simoleonów
Motherlode - Dostajesz 50,000 Simoleonów
familyfunds [NAZWA RODZINY] [LICZBA] - Wpisz dowolną liczbę, by uzyskać dodatkowe Simoleony dla konkretnej rodziny

***************************

KARIERA

set career [RODZAJ KARIERY/POZIOM] - Daje możliwość samodzielnego wyboru kariery dla zaznaczonego Sima
force event - Kliknij na budynek w którym pracuje Sim by wymusić specjalne wydarzenie
force opportunity - Kliknij na budynek w którym pracuje Sim by wymusić nowe możliwości rozwoju kariery
force all events - Kliknij na budynek w którym pracuje Sim by wymusić wszystkie możliwości rozwoju kariery

***************************


SIMY

make friends for me - Zaznaczony Sim poznaje kilka losowo wybranych Simów
make me know everyone - Zaznaczony Sim zna wszystkie inne Simy w mieście
make happy - Rodzina gracza staje się szczęśliwa; Kod usuwa także negatywne modyfikatory nastoju
make motives [static / dynamic] - Statyczne / Dynamiczne potrzeby dla rodziny gracza
force service sim [NAZWA SIMA] - Pokazuje określoną usługę dla Sima
force visitor - Zmuszenie gości do odwiedzin
hideHeadlineEffects [on / off] - Ukrywa/Pokazuje chmurki nad głowami Simów
resetSim [IMIĘ] [NAZWISKO] - Zresetowanie konkretnego Sima do neutralnego poziomu statystyk i teleportacja do domu
unlockOutfits [on / off] - Odblokowuje stroje w menu CAS (Create a Sim); Kod musi zostać wpisany przed skorzystaniem z opcji tworzenia/edycji Simów.
edit in cas - Przenosi zaznaczonego Sima do edytora CAS (Create a Sim)
modify traits - Modyfikacja/Usunięcie cech
set age [LICZBA] - Wpisz liczbę by zmienić wiek zaznaczonego Sima
add to household - Dodaje zaznaczonego Sima do rodziny

***************************


BUDOWA

freerealestate - Darmowe kupowanie domów
disableSnappingToSlotsOnAlt [on / off] - Nowe obiekty umieszczane w świecie gry nie muszą przylegać do siatki budowy; Podczas budowy przytrzymaj klawisz [ALT]
snapObjectsToGrid [true / false] - Włącza/Wyłącza przyleganie budowanych obiektów do siatki
snapObjectsToAngle [true / false] - Zmienia o 45 stopni kąt budowy nowych obiektów
constrainFloorElevation [true / false] - Kod pozwala na dowolne manipulowanie terenem (wszelkie umieszczone na nim obiekty zostaną przesunięte wraz z nim)
moveObjects [on / off] - Po aktywacji tego kodu możesz zmienić położenie każdego elementu gry w trybie Kupna/Budowy (Mozna przesuwać także Simy)

***************************


RÓŻNE

slowMotionViz [LICZBA OD 1 DO 8] - Spowolnienie rozgrywki (0 - Normalna szybkość; 8 - Maksymalne spowolnienie)
jokePlease - Wyświetla losowy żart w oknie konsoli
help - Wyświetla listę wszystkich komend dostępnych w danej chwili
enablellamas [on / off] - Wiadomość "Llamas enabled."
fadeObjects [on / off] - Włącza/Wyłącza zanikanie obiektów przy zbliżeniu kamery
fps [on / off] - Wyświetla liczbę klatek na sekundę (FPS) w prawym górnym rogu ekranu
fullscreen [on / off] - Przełączenie gry pomiędzy trybem pełnego ekranu, a grą w okienku
quit - Natychmiastowe wyjście z gry

***************************


DEBUG MODE
Wpisanie w konsoli:
testingCheatsenabled true
włącza tryb Debug Mode który udostępnia wiele ciekawych opcji podczas rozgrywki.

Przytrzymaj klawisz [SHIFT] i kliknij kursorem myszki na skrzynkę pocztową (Letterbox), a zyskasz dostęp do następujących opcji:
- Wszystkie Simy z rodziny gracza są szczęśliwe
- Sim poznaje nowych przyjaciół
- Przełączanie pomiędzy Dynamicznymi i Statycznymi potrzebami
- Sim poznaje wszystkich
- Zmuszenie do odwiedzin
- Wybór kariery

Przytrzymaj klawisz [SHIFT] i kliknij kursorem myszki na Sima, a zyskasz dostęp do następujących opcji:
- Dodaje Sima do rodziny gracza (Jeżeli do niej nie należy)
- Zmiana cech charakteru
- Zmiana wieku

Przytrzymaj klawisz [SHIFT] i kliknij kursorem myszki na miejsce pracy, a zyskasz dostęp do następujących opcji:
- Nowe możliwości rozwoju kariery
- Specjalne wydarzenia kariery
- Wszystkie możliwości rozwoju kariery

W panelu nastroju Sima istnieje możliwość kasowania negatywnych czynników wpływających na jego humor. Można także dowolnie manipulować potrzebami klikając na pasku Higieny, Szczęścia, Energi itp.

W widoku dzielnicy (Ground View) przytrzymaj klawisz [SHIFT] i kliknij na dowolne miejsce by teleportować tam zaznaczonego Sima.

Wpisanie w konsoli:
testingCheatsenabled false
wyłącza działanie trybu Debug Mode.

***************************


The Sims™ 3 Wymarzone Podróże:

enablelotlocking true/false - umożliwia na edycje zawartości skarbów, podczas przebywania w edytorze miasta
allowObjectsOnRoofs true/false – ta komenda pozwala na ustawianie wszystkich przedmiotów na dachach budynków
buydebug on/off - kupujemy np. Wieżę Eiffela, Piramidy, Sfinksa, budujemy krypty, kupujemy nasiona... wiele opcji. W trybie kupowania pojawia się nowa ikonka "?"


UWAGA!
- Z nawiasów kwadratowych wybieramy jedną z dostępnych możliwości lub wpisujemy określoną informację.
- Nawiasy kwadratowe POMIJAMY PRZY WPISYWANIU kodów w oknie konsoli. Zostały one użyte jedynie jako element oddzielający informację wyboru od właściwego ciągu znaków.
- Klawisz [WINDOWS] znajduje się przeważnie obok [CTRL] i [ALT].
- KODY MOGĄ NIE DZIAŁAĆ Z NIELEGALNĄ WERSJĄ GRY!

dirty_job
30.01.2010, 11:48
a nie ma kodu na bliźniaki?

lithium
30.01.2010, 11:53
nie ma

xxx

dirty_job
30.01.2010, 11:56
szkoda...:/

Charionette
30.01.2010, 12:02
MariOlka- jeśli chcesz mieć bliźniaki wykup nagrodę ze szczęścia życiowego: Wzmożona płodność. Najlepiej jak mają ją oboje przyszli rodzice. Niestety czasem mogą z tego wyjść trojaczki :D

EDIT: @down: o tym sposobie nie słyszałam :P muszę wypróbować

lithium
30.01.2010, 12:09
jest jeszcze sposob - niech twoja simka w ciazy oglada duzo telewizji dla dzieci i jednoczesnie niech bedzie wlaczona wieza stereo z muzyka dziecieca, u mnie ZAWSZE rodzily sie blizniaki, nawet gdy zadne z rodzicow nie mialo 'wzmozonej plodnosci'

dirty_job
30.01.2010, 19:19
A co zrobić jeśli chce się zmienić np. usta sima, a kod edit in cas nie działa?

Nieidealna
12.02.2010, 15:11
jest jeszcze sposob - niech twoja simka w ciazy oglada duzo telewizji dla dzieci i jednoczesnie niech bedzie wlaczona wieza stereo z muzyka dziecieca, u mnie ZAWSZE rodzily sie blizniaki, nawet gdy zadne z rodzicow nie mialo 'wzmozonej plodnosci'

Wypróbowałam kiedyś ten sposób, naprawdę działa :)
Aha i do Cailleach - jeżeli chcesz żeby byli chłopcy, to Twoja Simka musi jeść podczas ciąży dużo jabłek, a jak chcesz dziewczynki, to arbuzy :P Również wypróbowany sposób.

mabda
16.02.2010, 19:43
A co zrobić jeśli chce się zmienić np. usta sima, a kod edit in cas nie działa?

no wlasnie, jest jakas inna opcja? edit in cas nie dziala ani pisane razem ani osobno :/

krzysiek200
16.02.2010, 21:20
trzeba ściągnąć hacka ;)

karasss
08.03.2010, 12:35
Jakiego, jakbyś mógł powiedzieć? :)

Horsez
12.05.2010, 15:14
a no i relacje z kodem testing...
wchodzisz sobie w znajomych i możesz przesuwać paski xd

owocowa761
23.05.2010, 11:36
Ja znam sztuczke na pkt szczęscia życiowego. Tzn. pewnie niektórzy to znjaa ale dla osób ktore tego jeszcze nie znają opisuję:
1. Włączamy grę.
2. Czekamy aż się załaduje ten ekran, w którym wybiera się zapis gry lub zaczyna nową grę. Jeśli załadujemy nasze miasto albo zaczniemy od nowa i dopiero wpiszemy kod, to nie będzie działało.
3. Przed załadowaniem jakiejkolwiek gry wpisujemy kod

TestingCheatsEnabled true

4. Ładujemy nasz zapis i wchodzimy w zakładkę punktów szczęścia życiowego.
5. Z klawiszem CTRL klikamy którymkolwiek klawiszem myszy na miejsce z czerwonym X, lub gdzieś w obrębie czerwonego kwadrata.



http://i45.************/23s7uw4.jpg

Nieidealna
30.05.2010, 13:31
@up: widziałam kiedyś tę samą sztuczkę na innym forum ;)

@topic: Jest też sposób na usuwanie nastrójników. Kiedy mamy włączony kod testingcheatsenabled true, klikamy przytrzymując klawisz ctrl na nastrójnik, który chcemy usunąć ;)

Fatumka
27.06.2010, 14:34
u mnie nie działa to familyfunds... Pisze, że nieznane polecenie... Też tak macie?

moissonneuse
28.06.2010, 11:31
ja tak mam :/

co zrobić, żeby nie rodzili się ciągle chłopcy?.__.

Arkia
28.06.2010, 12:25
Trzeba kazać simce zjeść 1 czy tam kilka arbuzów :P Wtedy będzie dziewczynka, a jak simka będzie jadła jabłka - będą chłopcy.

Fatumka
28.06.2010, 16:05
w ogóle tak sprawdziłam to kilka kodów mi nie działa z tych tu podanych... Poza familyfunds(a szkoda, bo bardzo go chciałam) to jeszcze te kody z force... Nie zna w ogóle komendy force tak jakby...
Trzeba ściągnąć jakiegoś patcha czy coś?

P.S.

A propo... Widziałam kiedyś jak kuzyn jeszcze w simsach jedynce zrobił kod na kase ";!;!;!...". Cośtam sobie pozmieniał w ustawieniach czy gdzieś i to mu dawało tyle kasy, ile wpisał tych znaczków ;)
Wiecie może, jak to zrobić?

Maniusia
02.07.2010, 13:56
Motherlode i katching napewno działa

Serakel
02.07.2010, 15:00
U mnie działa motherlode, katching, moveobjects on/off i rożne kombinacje z kodem testingcheatsenabled true/false, na szczęście życiowe nie sprawdzałam, niektóre kody nie działają

Fatumko... gdy miałam TS1 coś takiego działało, ale gdy wpisywałam to w trojce to nic, dostawałam 50tys., to chyba do jedynki, bo w trójce nie działa, przynajmniej u mnie,

Mam pytanie co do kodu constrainfloorelevation jakie są funkcje do niego, bo wpisałam kod i nic. Proszę o pomoc.

, Śliwa . <3
05.07.2010, 12:04
Jest może kod na wyłączenie cenzury , bo wszędzie szukam.

MoniQu$
08.07.2010, 09:07
Jest może kod na wyłączenie cenzury , bo wszędzie szukam.

Nie wiem. A po co ci? :) hehe :D
W TS1 i TS2 chyba były takie. Tylko nie wiem czy to był kod czy trzeba było to pobrać.


A co do ciąży, mi jakoś wyszły bliźniaki bez tej "wzmozonej płodności" i bez oglądania telewizji.

Cuda się zdarzają.

Adu$
07.08.2010, 10:29
Hej !
Jest kod na cenzurę ? xd ale który działa ....

słoneczko
07.08.2010, 12:28
Te kody wyssane są z palca bo nie działają WOGULE najpierw sama sprawdz czy działają a nie. Wystarczy wpisać help i tam są wszystkie działające kody i żandych z podanych tu nie było na tej liście np.make happy nie działa bo nie znanym poleceniem jest make jak i force. heh T__ T

Adu$
07.08.2010, 17:00
Czyli chyba nie ma na cenzurę . ;-)
No trudno ;p

Tutaj są sprawdzone kody które działają na 100% ;

Podczas gry wciśnij kombinację klawiszy:
[CTRL] + [SHIFT] + [C] (Windows XP)
LUB
[CTRL] + [SHIFT] + [WINDOWS] + [C] (Windows Vista / 7)
by wywołać konsolę i wpisz:
testingcheatsenabled on
dzięki czemu odblokujesz Cheat Mode.
Teraz możesz użyć dowolnego z poniższych kodów.

.::SIMOLEONY::.
kaching - Dostajesz 1,000 Simoleonów
motherlode - Dostajesz 50,000 Simoleonów
familyfunds[NAZWA RODZINY][LICZBA] - Wpisz dowolną liczbę, by uzyskać dodatkowe Simoleony dla konkretnej rodziny

.::KARIERA::.
setcareer[RODZAJ KARIERY/POZIOM] - Daje możliwość samodzielnego wyboru kariery dla zaznaczonego Sima
forceevent - Kliknij na budynek w którym pracuje Sim by wymusić specjalne wydarzenie
forceopportunity - Kliknij na budynek w którym pracuje Sim by wymusić nowe możliwości rozwoju kariery
forceallevents - Kliknij na budynek w którym pracuje Sim by wymusić wszystkie możliwości rozwoju kariery

.::SIMY::.
makefriendsforme - Zaznaczony Sim poznaje kilka losowo wybranych Simów
makemeknoweveryone - Zaznaczony Sim zna wszystkie inne Simy w mieście
makehappy - Rodzina gracza staje się szczęśliwa; Kod usuwa także negatywne modyfikatory nastoju
makemotives[static / dynamic] - Statyczne / Dynamiczne potrzeby dla rodziny gracza
forceservicesim[NAZWA SIMA] - Pokazuje określoną usługę dla Sima
forcevisitor - Zmuszenie gości do odwiedzin
hideheadlineeffects[on / off] - Ukrywa/Pokazuje chmurki nad głowami Simów
resetsim[IMIĘ][NAZWISKO] - Zresetowanie konkretnego Sima do neutralnego poziomu statystyk i teleportacja do domu
resetlifetimehappiness - Zresetowanie wszystkich Simów w rodzinie gracza
unlockoutfits[on / off] - Odblokowuje stroje zawodowe w menu CAS (Create a Sim); Kod musi zostać wpisany przed skorzystaniem z opcji tworzenia/edycji Simów.
editincas - Przenosi zaznaczonego Sima do edytora CAS (Create a Sim)
modifytraits - Modyfikacja/Usunięcie cech
setage[LICZBA] - Wpisz liczbę by zmienić wiek zaznaczonego Sima
addtohousehold - Dodaje zaznaczonego Sima do rodziny
ageuptonpc - Zamienia niemowlaka z rodziny gracza w nastolatka

.::BUDOWA::.
freerealestate - Darmowe kupowanie domów
disablesnappingtoslotsonalt[on / off] - Nowe obiekty umieszczane w świecie gry nie muszą przylegać do siatki budowy; Podczas budowy przytrzymaj klawisz [ALT]
snapobjectstogrid[true / false] - Włącza/Wyłącza przyleganie budowanych obiektów do siatki
snapobjectstoangle[true / false] - Zmienia o 45 stopni kąt budowy nowych obiektów
constrainfloorelevation[true / false] - Kod pozwala na dowolne manipulowanie terenem (wszelkie umieszczone na nim obiekty zostaną przesunięte wraz z nim)
moveobjects[on / off] - Po aktywacji tego kodu możesz zmienić położenie każdego elementu gry w trybie Kupna/Budowy (Mozna przesuwać także Simy)
delete object - Usunięcie dowolnego obiektu w grze
buydebug[on / off] - Włącza/Wyłącza dodatkowe obiekty do budowy

.::RÓŻNE::.
slowmotionviz[LICZBA OD 1 DO 8] - Spowolnienie rozgrywki (0 - Normalna szybkość; 8 - Maksymalne spowolnienie)
speed[LICZBA OD 0 DO 4] - Zmiana szybkości rozgrywki (0 - Normalna szybkość; 4 - Maksymalne przyśpieszenie)
fadeobjects[on / off] - Włącza/Wyłącza zanikanie obiektów przy zbliżeniu kamery
jokeplease - Wyświetla losowy żart w oknie konsoli
help - Wyświetla listę wszystkich komend dostępnych w danej chwili
enablellamas[on / off] - Odblokowuje trójkątne znaki ostrzegawcze przy niektórych wiadomościach zwane "Llamas"
displaylotpackagefilename[on / off] - Włącza/Wyłącza podpowiedzi
maptags[on / off] - Włącza/Wyłącza oznaczenia na mapie
fps[on / off] - Wyświetla liczbę klatek na sekundę (FPS) w prawym górnym rogu ekranu
recordvideo - Nagrywa wideo z rozgrywki
playsounds[on / off] - Włącza/Wyłącza dźwięki w grze
fullscreen[on / off] - Przełączenie gry pomiędzy trybem pełnego ekranu, a grą w okienku
quit - Natychmiastowe wyjście z gry

- -- --- -- -

.::DEBUG MODE::.
Wpisanie w konsoli:
testingCheatsenabled true
włącza tryb Debug Mode który udostępnia wiele ciekawych opcji podczas rozgrywki.

Przytrzymaj klawisz [SHIFT] i kliknij kursorem myszki na skrzynkę pocztową (Letterbox), a zyskasz dostęp do następujących opcji:
- Wszystkie Simy z rodziny gracza są szczęśliwe
- Sim poznaje nowych przyjaciół
- Przełączanie pomiędzy Dynamicznymi i Statycznymi potrzebami
- Sim poznaje wszystkich
- Zmuszenie do odwiedzin
- Wybór kariery

Przytrzymaj klawisz [SHIFT] i kliknij kursorem myszki na Sima, a zyskasz dostęp do następujących opcji:
- Dodaje Sima do rodziny gracza (Jeżeli do niej nie należy)
- Zmiana cech charakteru
- Zmiana wieku

Przytrzymaj klawisz [SHIFT] i kliknij kursorem myszki na miejsce pracy, a zyskasz dostęp do następujących opcji:
- Nowe możliwości rozwoju kariery
- Specjalne wydarzenia kariery
- Wszystkie możliwości rozwoju kariery

W panelu nastroju Sima istnieje możliwość kasowania negatywnych czynników wpływających na jego humor. Można także dowolnie manipulować potrzebami klikając na pasku Higieny, Szczęścia, Energi itp.

W widoku dzielnicy (Ground View) przytrzymaj klawisz [SHIFT] i kliknij na dowolne miejsce by teleportować tam zaznaczonego Sima.

Wpisanie w konsoli:
testingCheatsenabled false
wyłącza działanie trybu Debug Mode.

- -- --- ---- ----- ---- --- -- -

UWAGA:
- Z nawiasów kwadratowych wybieramy jedną z dostępnych możliwości lub wpisujemy określoną informację.
- Nawiasy kwadratowe POMIJAMY PRZY WPISYWANIU kodów w oknie konsoli. Zostały one użyte jedynie jako element oddzielający informację wyboru od właściwego ciągu znaków.
- Klawisz [WINDOWS] znajduje się przeważnie obok [CTRL] i [ALT].
- KODY MOGĄ NIE DZIAŁAĆ Z NIELEGALNĄ WERSJĄ GRY!

mabda
21.09.2010, 22:58
no dobra, wiec jak edytowac gotowego juz sima jak nie dziala editincas?

muffindance
22.09.2010, 14:38
A mi żaden kod nie działa - no może oprócz motherlode i kaching, jednak te też się "buntują" i czasami nie działają;)
Wpisuję literka po literce i żaden nie chce zadziałać.. :|

grzro
23.09.2010, 09:43
Grajcie bez kodów :D z kodami nie ma już tej przyjemności i gra się szybko nudzi :P

martys
23.09.2010, 14:45
Hej !
Jest kod na cenzurę ? xd ale który działa ....

jest mod chyba na sexysims2.com (xD) wiem, bo skądś mam ;P

mabda
23.09.2010, 15:41
Grajcie bez kodów :D z kodami nie ma już tej przyjemności i gra się szybko nudzi :P

mnie jest potrzebny kod czy mod na edycje sima w cas. to chyba nie burzy przyjemnosci gry?

Avantys Impremia
21.10.2010, 11:09
edit_sim/Cas

proszę :P

Kamis
22.10.2010, 18:01
snapObjectsToGrid [true / false] - Włącza/Wyłącza przyleganie budowanych obiektów do siatki

Nie działa :( zna ktoś inny?

amela560
25.10.2010, 12:20
hej no pisano na poczatku cos o kodzie na bliźniaki a ja slyszalm ze w the sims 3 moga sie urodzic nawet czworaczki ;P

Vanitas
25.10.2010, 14:32
Czworaczki nie, ale trojaczki owszem :)

Simek24
27.11.2010, 12:07
Najlepiej to się gra bez kodów, bo z kodami to nie jest już ta sama gra.

shan
27.11.2010, 12:38
edit_sim/Cas

proszę :P

Nie działa :( Czy jest jakiś inny sposób na edytowanie sima?

werona99
29.12.2010, 16:11
Zna ktoś kod, na podwyższanie umiejętności?

Natix
25.01.2011, 10:52
Poszukaj w googlach "book of talent the sims 3"
Albo nawet wpisz w wyszukiwarce forumowej :)
Ja mam pytanko : opłaca się ściągnąć Master Controller ?
(nie wiem, czy dobrze napisałam)

hellraiser
25.01.2011, 12:36
Ja mam pytanko : opłaca się ściągnąć Master Controller ?
(nie wiem, czy dobrze napisałam)

Opłaca się i to bardzo. Dzięki temu modowi możesz m.in. edytować Sima w CAS, podwyższać umiejętności, zabijać dowolną śmiercią, edytować poziom gwiazdorstwa (tu mam wątpliwość czy to nie w Debugger Enabler) i wiele więcej. To super mod.

Natix
25.01.2011, 13:11
Chyba ściągnę :P
A spowolni to bardzo grę?

Smilerka
03.04.2011, 17:54
Zauważyliście że po wpisaniu testing...

Można edytować parcele nie należące do nas?

Mam dodatek Po Zmroku więc może to ten dodatek tak działa...

Searle
04.04.2011, 08:46
Chyba ściągnę :P
A spowolni to bardzo grę?

Co do spowalniania gry przez ten mod, to muszę stwierdzić, że tak jest.

Pamiętam, jak zapomniałam Nraas'a wrzucić w folder Package po instalacji jakiegoś dodatku, to gra śmigała mi bardzo płynnie. A teraz jak gram z tym modem, to gra się zacina.

malina
15.04.2011, 18:26
Zauważyliście że po wpisaniu testing...

Można edytować parcele nie należące do nas?

Mam dodatek Po Zmroku więc może to ten dodatek tak działa...

Da się edytować parcele nie tylko w Po Zmroku, bo ja nie mam tego dodatku i mi działa :). Trzeba przytrzymać shift a potem kliknąć na ziemię

Fatumka
06.05.2011, 12:15
A powiedzcie mi, co trzeba wpisać, żeby obiekty mogły przenikać przez ściany? I przez inne obiekty? Kurcze wiem, że było coś takiego, widziałam na jakimś filmiku instruktażowym, ale nie pamiętam... Ale nie było to move objects to wiem na pewno...
Kojarzycie coś?

Porando
08.05.2011, 09:51
@Fatumka

Tak,to moveobjects on/off :D Czasem używam przy trybie kupowania,żeby ładniej wyglądało ^ ^ . Ale czasem nie idzie jak po mojej myśli T_T
A tak w ogóle to nie odkopuj starych tematów jak archeolog ;p (chyba,że to jeszcze nie stary temat ;d raczej nie)

Lady88
14.05.2011, 15:50
mam pytanie - czy jest kod żeby móc stawiać obiekty poza terenem naszej parceli??? tzn chodzi mi konkretniej o simów, bo można ich przestawiać z kodem moveobjects on ale chodzi mi o to aby móc edytować ich ustawienie z tym kodem poza parcelą

Björk
14.05.2011, 21:14
Wpisując TestingCheatsEnabled true i klikając na jakiejkolwiek parceli z shiftem można wybrać "Buduj / kupuj na TEJ parceli", ale poza parcelami to chyba nie... No edytor świata, ale simów nim nie przestawisz.

Lady88
15.05.2011, 16:32
To BARDZO pomogło, ponieważ zaprowadziłam simów na daną parcelę, zastosowałam tę motodę i mogłam ich przestawiać :) dziękuję za pomoc :)

Anastazja
09.07.2011, 19:27
slowMotionViz [LICZBA OD 1 DO 8] - Spowolnienie rozgrywki (0 - Normalna szybkość; 8 - Maksymalne spowolnienie) - jak działa ten kod? Spowalnia czas (zegar) w grze? Już wkurza mnie to, że czas w grze tak szybko leci. Zanim się obejrzę to już jest noc. I tak cały czas szybko leci... :(

Searle
11.07.2011, 10:19
Przyłączam się. Ten czas w grze zdecydowanie za szybko zapiernicza. Może jest też na to jakiś mod?

Justyna0307
11.07.2011, 10:54
Przyłączam się. Ten czas w grze zdecydowanie za szybko zapiernicza. Może jest też na to jakiś mod?

jest mod :) jest na pewno kiedyś korzystałam z niego ale przeszłam na laptopa z kompa i nie wiem gdzie i jaki to mod :( a przydałby się :(

edit:
mod nazywał się : NRaas_Relativity (nie mogę znaleźć strony z nim ale mam na kompie)
Mod działa tak, że w określonych porach dnia i nicy spowalnia lub przyspiesza czas (w nocy 2 razy szybciej, a w dzień wolniej (ale nie wiem ile) ) :)

Anastazja
13.07.2011, 10:06
Dzięki za odpowiedź. A znasz może taki mod, że czas leciałby 1x lub 2x wolniej? Bo cały czas szukam i nie mogę znaleźć. :)

Searle
13.07.2011, 10:40
Justyna, a jak z niego korzystać? Działa automatycznie czy trzeba go ustawiać?

NygaOfLife
28.07.2011, 15:30
a nie ma kodu na bliźniaki?
Kodu nie ma , ale jest sposób. Sprawdziłam go i działa :) Jak simka zajdzie w ciążę, musisz zjeść

Dziewczynka:
1 arbuz- jedno dziecko
2 arbuzy- bliźniaki
3 arbuzy- trojaczki
Chłopak:
1 jabłko- jedno dziecko
2 jabłka- bliźniaki
3 jabłka- trojaczki.

Zauważyliście że po wpisaniu testing...

Można edytować parcele nie należące do nas?

Mam dodatek Po Zmroku więc może to ten dodatek tak działa...

Mam karierę, i również mi to działa
:)

suomii
28.07.2011, 15:48
Kodu nie ma , ale jest sposób. Sprawdziłam go i działa :) Jak simka zajdzie w ciążę, musisz zjeść

Dziewczynka:
1 arbuz- jedno dziecko
2 arbuzy- bliźniaki
3 arbuzy- trojaczki
Chłopak:
1 jabłko- jedno dziecko
2 jabłka- bliźniaki
3 jabłka- trojaczki.



Mam karierę, i również mi to działa
:)

nie wprowadzaj ludzi w błąd.... żeby mieć dziewczynke musi simka zjeść 3 arbuzy, ale nie da się wywołać tym sposobem bliźniaków. jak simka zje 1 arbuza , to nie wykluczone, że urodzi się chłopiec, bo są mniejsze szanse na dziewczynkę

NygaOfLife
28.07.2011, 19:50
nie wprowadzaj ludzi w błąd.... żeby mieć dziewczynke musi simka zjeść 3 arbuzy, ale nie da się wywołać tym sposobem bliźniaków. jak simka zje 1 arbuza , to nie wykluczone, że urodzi się chłopiec, bo są mniejsze szanse na dziewczynkę

Jak ja tak robiłam, to mi działało...

shan
28.07.2011, 20:05
U mnie, albo to działało albo był to zwykły przypadek :D

gangrena
29.07.2011, 12:52
Suomi ma tym przypadku 100% racji - trzeba zjeść co najmniej 3 szt. danego owocu. A ciąże mnogie pojawiają się najczęściej jak ma się "zakupione" wzmożona płodność lub/i cechę rodzinny.

Searle
29.07.2011, 17:10
A ciąże mnogie pojawiają się najczęściej jak ma się "zakupione" wzmożona płodność lub/i cechę rodzinny.

... albo jak simka w ciąży słucha muzyki dla dzieci :)

Justyna0307
29.07.2011, 21:08
Justyna, a jak z niego korzystać? Działa automatycznie czy trzeba go ustawiać?
mod uruchamia się automatycznie i jeśli działa to na górze wyskakują powiadomienia że gra zwolniła albo przyspieszyła :)

niestety nie znam moda żeby gra chodziła 2x wolniej :( tez by mi sie przydał :(

Searle
30.07.2011, 08:33
mod uruchamia się automatycznie i jeśli działa to na górze wyskakują powiadomienia że gra zwolniła albo przyspieszyła :)

niestety nie znam moda żeby gra chodziła 2x wolniej :( tez by mi sie przydał :(

Ja chciałabym grę przynajmniej o jeden stopień zwolnić, ale z tego, co zauważyłam grę można jedynie przyspieszyć?

Justyna0307
30.07.2011, 09:03
Ja chciałabym grę przynajmniej o jeden stopień zwolnić, ale z tego, co zauważyłam grę można jedynie przyspieszyć?

w tym modzie w nocy tylko przyspiesza a w dzien zwalnia :)

Dżiglipaff
01.11.2012, 22:03
Jak dokładnie miec możliwość ustawiania przedmiotów poza wyznaczonymi kratkami? snapobjectstogrid false mi nie działa, może źle wpisuję, albo trzeba robić jakieś dodatkowe rzeczy?

easey
02.11.2012, 07:15
moveobjects on

e: aaa, żeby ustawić rzecz poza kratkami trzeba trzymać alt.

Beep
10.09.2013, 17:59
Czy zdarzało wam się, że nie wszystkie opcje trybu testingcheats... działały? Mogę klikać z shiftem na ziemię, na sima, na miejsca pracy, za to kiedy klikam na skrzynkę pocztową nic się dzieje.

ajditia
10.09.2013, 18:01
A na skrzynkę to nie trzeba Ctrl + Shift :|

Muffshelbyna
12.09.2013, 18:38
Kombinacją Ctrl + Shift uruchamia się okienko do wpisywania kodów.
Beep, mi zawsze działał ten kod, na skrzynkę też. Ale zależy, jaką masz. Nie chcę wprowadzać w błąd, ale chyba na te skrzynki, które doszły w dodatku ,,Po zmroku'' ten kod nie działa. Nie jestem pewna, ale coś mi się obiło o uszy. :P