PDA

Zobacz pełną wersję : PORADNIK - Jak zainstalować rzeczy z internetu (pliki packages)


Strony : [1] 2

Chryzantem Złocisty
09.06.2009, 18:34
Poradnik oparty na poradniku z modthesims.com,link ->http://www.sims2wiki.info/wiki.php?title=Sims_3:Installing_Package_Files

W The Sims 3 instalacja dodatków z internetu nie jest już tak prosta,jak w dwójce (wrzuć do Downloads i zapomnij ^^ ).Ale postaram się wam wytłumaczyć,co trzeba zrobić :)

JAK INSTALOWAĆ PLIKI .PACKAGES
1.Na początek pobieracie plik Resource.cfg (http://chii.modthesims.info/getfile.php?file=927170)
2.Rozpakujcie plik .rar WinRARem lub WinZIPem.Najlepiej,żeby znajdował się na pulpicie.
3.Skopiujcie plik Resource.cfg i wklejcie do folderu,gdzie są zainstalowane simy (domyślnie C\Program Files\Electronic Arts\The Sims 3\).Możecie go też od razu wypakować do tego folderu po pobraniu :)
4.Stwórzcie w tym samym folderze nowy folder,o nazwie "Mods".A w nim tworzycie jeszcze jeden folder o nazwie "Packages".Tam dajecie wszystkie pliki .packages,jakie pobierzecie.
5.I cieszcie się dodatkami! :)

JAK INSTALOWAĆ PLIKI SIMS3PACK
Te pliki umieszcza się w folderze Moje Dokumenty/Electronic Arts/The Sims 3/Downloads.Włączacie grę,i gdy pojawi się okienko startu,klikacie na opcję "Pobrane".Tam zaznaczacie pliki,i instalujecie :)

Mam nadzieję,że pomogłam wszystkim,którzy nie wiedzą jak i gdzie umieścić pobrane pliki z internetu :)

AKTUALIZACJA:
Od patcha 1.12.70 pliki packages można umieszczać w folderze Moje Dokumenty/Electronic Arts/The Sims 3/Mods.Wklejacie w niego plik resource.cfg oraz tworzycie folder Packages,i tam umieszczacie dodatki.

Jeżeli nie macie tego patcha i nie chcecie aktualizować simsów,folder Mods pozostaje w głównym folderze gry (domyślnie C:\Program Files\Electronic Arts\The Sims 3\),jednakże musicie w folderu Game/Bin umieścić plik d3dx9_31.dll (http://www.dll-files.com/dllindex/dll-files.shtml?d3dx9_31)

Starlight
28.12.2009, 11:15
LUB
jeśli ktoś chce iść na łatwiznę : http://modthesims.info/download.php?t=344611
może pobrać to i zrobić jak jest w Instrukcji .

Help! I installed this and my game crashes / wont load!

The Helper Monkey cannot cause your game to crash. The only thing that can is the mods and packages you have installed. I repeat, the helper monkey by itself cannot cause your game to crash. - Jak napisał autor programu

Pomocna małpka nie może zepsuć twojej gry

jatomamx3
28.12.2009, 12:21
hmm...mi nie działa.. nie rozumiem chyba o co chodzi z tym plikiem ...Resource. po wypakowaniu winrarem jeszcze raz go rozpakowac?

Starlight
28.12.2009, 12:35
2.Rozpakujcie plik .rar WinRARem lub WinZIPem.Najlepiej,żeby znajdował się na pulpicie.

3.Skopiujcie plik Resource.cfg i wklejcie do folderu,gdzie są zainstalowane simy (domyślnie C\Program Files\Electronic Arts\The Sims 3\).Możecie go też od razu wypakować do tego folderu po pobraniu

Chyba o to chodziło?

StalinekS
29.12.2009, 16:13
1.Na początek pobieracie plik Resource.cfg stąd -> http://chii.modthesims.info/getfile.php?file=927170



link wygasł

epletre
29.12.2009, 16:27
Ten link wcale nie wygasł. Właśnie teraz sprawdziłam.

Dla potrzebujących:
www.modthesims.info.
Wchodzisz na tą stronę i klikasz HELP (trzecia opcja na górze od lewej).
Następnie wybierasz FAQ Sections a w tym SIMS 3 i ponownie Sims 3 help i na końcu Instaling packages files.
Teraz należy wybrać punkt 5.2 Get resource.cfg - kliknij na to a odeśle cię do tekstu z linkiem na który należy kliknąć i wtedy automatycznie pojawia się okno zapisu. Nazywa się to Download a resource.cfg from MTS.

NA STRONIE NALEŻY BYĆ ZAREJESTROWANYM - JEST TO DARMOWE

Łatwiej już chyba tego nie da się wytłumaczyć.

Asiuleq_12
03.01.2010, 11:59
mam pytanie sciagnelam sobie dodatki z mod the sims do sims 3 i nie moge ich zainstalowac bo chyba nie sa zmodyfikowane wiecie..nie sa chyba w odpowiedniej formie co zrobic zeby mogly byc zainstalowane? prosze o pomoc!!!!!

epletre
03.01.2010, 12:16
O co ci chodzi z "chyba nie są zmodyfikowane"?
Przyszło mi do głowy głupie pytanie - czy ty rozpakowałaś te pliki??

Przeczytaj jeszcze raz cały wątek a na pewno znajdziesz odpowiedź jak zainstalować pliki z netu.
Jeżeli w dalszym ciągu nie będziesz potrafiła to wyślij mi PM a podam ci moje gadu i wtedy może będę mogła ci pomóc.

SoCute...
04.01.2010, 08:32
Niedawno pościągałam sobie trochę dodatków do the sims 3, typu ciuchy itp.
Po rozpakowaniua, i przerzuceniu do folderu '' downloads'' nie stało się nic. Dodatków jak nie było tak nie ma, czym może być to spowodowane?
Z góry dziękuje :)

Asiuleq_12
05.01.2010, 16:36
nie nie rozpaowalam posluchaj dciagnelam je i rozpakowalam wlozylam do downloads ale nie pokazuje mi sie w menu jak wlaczam simsy w rubryce "pobrane" przez co nie moge ich zainstalowac. I nie wiem czemu tak jest1 pomocyyyyy!!!!!!!

Wielebny
05.01.2010, 16:48
Może to były pliki typu package. a nie sims3pack .
Jeśli package to postępuj zgodnie z tym poradnikiem .

magdalenka21
05.01.2010, 20:17
witam. sciagnelam ten plik packages i wkleilam wg instrukcji do folderu the sims 3. wypakowalam wszystkie pliki do tego folderu i ich nie mam w grze:/ a postapilam wg poradnika. pliki sim3pack mam w grze:) niewiem co mam robic? a jak mam dodatek the sims 3 WP to moze tam mam wypakowywac te objekty? prosze o porade:)

Auroella
05.01.2010, 21:55
magdalenka21 - dodatki packages musisz dać również do folderu w wymarzonych podróżach, inaczej nie wejdą.

epletre
05.01.2010, 22:39
Wcale nie. Ja miałam najpierw podstawową grę i wrzucałam pliki tam gdzie powinnam i wszystko działało jak należy. Po czym dokupiłam WA i dalej wrzucam wszystkie downloady do głównej gry, a nie do rozszerzenia. Nic z nim nie robiłam, tylko zainstalowałam.
Nie mam żadnych problemów z grą ani plikami z netu.

Smilerka
17.01.2010, 19:53
Witam!
Zrobiłam tak jak w poradniku. :< IHM ( ten program z małpką) stworzył mi foldery ale nie działał więc go usunęłam. Wszyscam do C:/.../Sims3/Mods/Packages i nic.

Muszka84
27.01.2010, 15:51
Link podany na początku do instalowania plików packages u mnie nie działa, a ten program, który miał sam instalować te pliki:

http://www.modthesims.info/download.php?t=344611

gdy go pobieram, to widać, że nie ściąga się żaden plik tylko jakiś obraz.

Pomocy!
Znowu wychodzi na to, że się nie znam na komputerach i żadne dodatki mi się nie ściągają! Które w końcu trzeba pobrać programy żeby instalować dodatki packages i sims3pack !? Mówicie, jeszcze że trzeba pliki ściągnięte rozpakować, a u mnie nie ma nic o rozpakowywaniu, jest tylko, że mogę je otworzyć, wyciąć, skopiować itp.

KissForYou
31.01.2010, 08:54
Ja natomiast dalej mam problem z tym linkiem Resource.cfg... Próbowałam i nie doszłam do niczego, strona nie istnieje. Ma ktoś na to jakiś sposób?... :|

edit: epletre, w innym Twoim poście napisałaś, żeby przeszukać ręcznie google. Myślicie, że ściąganie resource.cfg z "innej" strony jest bezpieczne? Mam się bać? :P

Muszka84
01.02.2010, 21:24
Kissforyou: Próbowałam zainstalować pliki poradnikami z z najróżniejszych stron, które gdzieś znalazłam i wszędzie też był dokładnie TEN SAM (nie taki sam) plik Resource.cfg. Okazało się, że to tylko moja wielka głupota, że nie zalogowałam się na modthesims.info. Wtedy plik bez problemu ściągniesz ;)

Adam1394
07.02.2010, 14:45
Witam, mam problem otóż

Miałem Sims 3 + Wymarzone Podróże i kilka dodatków (samochody, jakieś ubrania itp.)

Zainstalowałem je i wszystko było fajnie, dopóki nie zainstalowałem akcesoriów.

Teraz wszystkie obiekty sciagniete nie działają (nawet zainstalowałem je drugi raz).

Jakieś rozwiązanie?

UserBrit18
13.02.2010, 21:52
Witam,

Mam identyczny problem, jak Adam1394...

Miałem wersję podstawową i zainstalowałem sobie Riverview i inne ciekawe dodatki ze Store, jak jakieś dwa samochody, jakieś ubrania, później doinstalowałem Wymarzone Podróże i dalej wszystko było ok...

W końcu ucieszyłem się, że wreszcie wyszły nowe akcesoria, z nadzieją, że będzie wreszcie można urozmaicić domy moich Simów, ale nie dość, że mało tych przedmiotów w tych akcesoriach, to jeszcze zniknęły mi z gry zainstalowane wcześniej dodatki ze Store... (Już w jakimś temacie mówiłem, że zniknęło mi Riverview razem z moimi wszystkimi rodzinkami (bo tylko tam grałem, nie w SV), ale później zauważyłem, że nie ma absolutnie żadnego z zainstalowanych wcześniej dodatków!

Co więcej próbowałem coś robić na własną rękę i już w ogóle się pokopało, bo chciałem odinstalować wszystko i zainstalować jeszcze raz, po czym owszem PRAWIE wszystko się odinstalowało (zostało kilka obiektów, które "nie mogą zostać usunięte, gdyż są powiązane", czy coś w tym stylu, a jak chciałem ponownie wszystko zainstalować, to nie dość, że owszem po instalacji wyskoczył komunikat "sukces!" (standardową metodą, przez "zaznacz wszystko" i "instaluj" w zakładce "pobrane" w programie startu gry), ale i tak ich nie ma w grze (nawet w zakładce "obiekty zmodyfikowane"), to jeszcze te obiekty, które nie mogły zostać odinstalowane przez moją nieuwagę zainstalowały się kilkukrotnie (tym sposobem, mam w zakładce "obiekty zmodyfikowane" cztery razy "kombinezon i koszula z długimi rękawami", ale w grze i tak tego nie uświadczę :/ )

Jakieś sugestie? (Już mi na tej rodzince z Riverview nie zależy, zrobiłem nową, ale generalnie chciałbym mieć tę okolice i moje fajniejsze samochodziki! XD )

Pozdrawiam,
UserBrit18

Gabiq
14.02.2010, 14:59
Witam,
Podobna sprawa. Mam dodatki ze STORE ściągnięte za free z innej strony /nie wiem czy link mogę podać/ tylko z tej strony, nic innego. Format Sims3Pack. Żadnych modów etc.
Zainstalowałam ostatnio "Nowoczesny apartament" i obecnie w grze widać tylko elementy oficjalnie ściągnięte ze STORE. Inne dodatki program startowy pokazuje, że są w grze ale ja ich nie widzę.
Jakieś pomysły?

beata18ns
17.02.2010, 17:43
a jak odinstalować mody?

Hayaku
23.02.2010, 20:44
Utworzyłem mods/packages i wkleiłem resource i teraz to będzie pokazane przy uruchamianiu Sims ? Czy od razu w grze ?

Wielebny
23.02.2010, 20:48
Dodatku będą od razu w grze.
Nie musisz nic instalować przez sims launcher.

roronoazorro
09.03.2010, 19:50
Nie wiem dlaczego, ale nie działają mi żadne pliki packages. Mam Resource.cfg tu G:\Electronic Arts\The Sims 3, wklejam te pliki tu G:\Electronic Arts\The Sims 3\Mods\Packages i jeszcze w dodatku jak włączam grę to bardzo wolno chodzi. Próbowałem chyba już wszystkiego, małpki też używałem i nic. Co jeszcze mogę spróbować? Zastanawiałem się teżczy jest jakiś program który zamienia packages na Sims3Pack

Majkela
28.03.2010, 16:22
Jak mam zainstalować do gry pliki z tej strony? http://www.thesims3.com/assetDetail.html?assetId=2086720# Proszę pomóżcie!!!

Medżiik
01.04.2010, 19:09
A co z MOD'ami.? Próbowałam zainstalować jednego ale w folderze EA Games nie ma folderu Mods w który miałam tenże plik przenieść. Proszę o w miarę szybką pomoc. ;(((

Searle
01.04.2010, 19:20
Ja mody instaluję do folderu z grą The Sims 3 - Mods - Packages

Medżiik
01.04.2010, 19:45
Właśnie problem w tym, że nie mam takiego folderu(zaznaczam, że mam oryginalną wersję gry). Mam tylko 5 folderów: Caches, Game, GameData, Support, Thumbnails... ;(

Czy brak tego folderu może być związany z błędem w grze lub przy instalacji gry?

Searle
01.04.2010, 21:43
Musisz utworzyć sama folder Mods, a w nim folder Packages i w nich wypakować mody. Pamiętaj też, by mieć program Resource lub "małpkę".

Medżiik
03.04.2010, 15:46
Dziękuję Ci bardzo. ;* Ahmmm... A mogłabyś mi jeszcze tylko powiedzieć pokrótce jak się go używa? ^^

Searle
03.04.2010, 16:14
Mam nadzieję, że wszystko dokładnie wyjaśniłam na PW, tak ja prosiłaś :)

Justyna
27.04.2010, 22:30
Błagam! Już nie wiem gdzie tego szukać. Też mam problem z tymi obiektami ze Store (oczywiście, nie ściągałam ich z głównej strony the sims3). Nie grałam w simy jakiś miesiąc, teraz wchodzę, a tych obiektów nie ma! Dlaczego? Najgorsze jest to, że jak próbuje je zainstalować ponownie nic się nie dzieje. Pisze, że albo "porażka", albo, że "nie ma najnowszej aktualizacji" czy jakoś tak. Bardzo proszę o pomoc :( PS. Nie mam Luksusowego Apartamentu.

maciborka
01.05.2010, 20:49
Ściągnęłam tą "małpę" i powstały mi te foldery "mods" i "packages". Kiedy klikam 2 razy na rozpakowane mody to pojawia mi się " Archiwum ma niewłaściwy format lub jest uszkodzone".Nie wiem, co mam robić....
Próbowałam jeszcze czegoś innego, a mianowicie wklejałam rozpakowane pliki do tego folderu "Packages", ale te działanie również zakończyło się fiaskiem. Następnie stwierdziłam, że spróbuję podjąć się tej bardziej skomplikowanej wersji.. Zrobiłam wszystko zgodnie z zapisanymi regułami, ale kiedy włączam The Sims3 Launcher i klikam na "Pobrane" nie ma tam tych produktów....
Jakieś rady lub pomysły co jest nie tak?
Z góry dziękuję :)

nelson40
14.05.2010, 15:41
Hej :D
Jak usunąć dodatki wgrywane z neta przez tzw. "małpkę" ? Chce mieć czyste simsy :) Pozdrawiam i czekam na pomoc :D

tsuuzoku
22.05.2010, 18:19
cześć,
sprawa wygląda tak, ściągnęłam parę fryzur i jednego skina z peggy, próbuje wypakować i wyskakuje coś takiego: http://w.fotka.pl/6668ddb82e.jpg
co jest grane?

shan
05.06.2010, 09:54
Dlaczego gdy chce zainstalować mod nRaas Computer, czy Gabriel alpha core (nie pamiętam jak to się pisze:)) To przy ładowaniu gra się wyłącza, tak jest w przypadku nRaas computer, a ten drugi mod w ogóle nie działa, nie mam narazie jeszcze żadnych dodatków, a gra jest niepatchowana. Proszę o szybką pomoc bo zależy mi na tym.

glaadys
08.06.2010, 09:01
Mam problem. Mianowicie ściągnełam kilka fryzur w formacie packages i wpakowałam do folderu Mods. Kilka z nich po prostu mi sie nie podoba. Chciałabym je usunąc ale w grze jest nieaktywny kosz a jesli chcialabym z folderu recznie to nie widze ich przecież.

debbie
18.06.2010, 09:09
mam problem z riverview. ściągnęłam , co prawda nie ze store, ale mam pewność ,że to dobry plik i spróbowałam go zainstalować. Ok jest znaczek instalacji wchodzę do gry a rv nie ma.
lub inaczej : instaluję rv i w programie startu widnieje jako zainstalowany.
wyłączam i włączam program startu a rv jest z statusem niezainstalowanym. o co kaman ?

adrianah1
21.06.2010, 20:43
Mam problem. Mianowicie ściągnełam kilka fryzur w formacie packages i wpakowałam do folderu Mods. Kilka z nich po prostu mi sie nie podoba. Chciałabym je usunąc ale w grze jest nieaktywny kosz a jesli chcialabym z folderu recznie to nie widze ich przecież.

Podlaczam sie do pytania... nie wiem jak je usunac, bo przeciez ich nie widac, maja ikone malpki a nie zainstalowanego obiektu... :(

debbie
22.06.2010, 14:09
ja też podłączam się do powyższego (opcja wyłącz zmodyfikowane obiekty nie pomaga). reinstal też nie. one wciąż są o.o

Saheli019
21.07.2010, 19:15
Mam mały problem:otóż kupiłam sobie wreszcie TS3 i chciałam zainstalowac soie dodatki' Zrobiłam wszystko tak jak pisało w poradniku,ale ku mojemu zdziwieniu połowy dodatków w grze nie ma. Co ciekawsze podczas instalowania ich pliki packages nie chciały sie normalnie instalowac,tylko mi wyskakiwało ze to trzeba przez jakis program a pliki:obiekt zmodyfikowany" elegancko sie ładowały po dwukrotnym kilknięciu. Dla pewnosci kliknełam na zakładke :Pobrane" zaznaczyłam wszystkie pliki i kliknełam Instaluj-wyskoczyło,że pliki sa w grze...chociaz ich nie ma:(

Pomożecie?

Swistak883
26.07.2010, 14:57
FullBuild0.package skad moge sciagnac czy cos?? bo nie chce sie zainstalowac

muffindance
08.08.2010, 22:27
Mam pewien problem. Nie umiem zainstalować dodatków z internetu. :( :O
Robiłam wszystko według instrukcji nawet pobrałam ten program TS3InstallHelper i nic. :O :( Kiedy włączam program startu simów i wchodzę w zakładkę "Pobrane" nic nie ma... Zaraz coś mnie trafi bo nic nie mogę zrobić! :| :| :| Niech ktoś mnie poratuje świetną radą, która mnie olśni albo uświadomi, że robię wszystko nie tak jak trzeba. -.-

miisiaa
17.08.2010, 16:10
To może zacznijmy tak. Poniewaz przelecialam caly ten watek, wychodzi na to, ze jedynym rozwiazaniem, jest wgranie dodatkow i akcesoriow poprzez ten poradnik, co kazdy robil i nikomu to nie dziala (mnie takze nie).

Zadam wiec proste pytanie:

Czy ktos z Was ma zainstalowane u siebie dodatki *.package ??? I jezeli tak, to jak mu sie udalo to zrobic?

Tak chyba bedzie prosciej, niz 50 razy pisac ten sam problem....

Pozdrawiam, czekam cierpliwie na podpowiedzi :)

nmin
17.08.2010, 16:17
Czy ktos z Was ma zainstalowane u siebie dodatki *.package ??? I jezeli tak, to jak mu sie udalo to zrobic?Tak, jak jest w pierwszym poście...

1. Ściągasz plik, jeśli jest w .rar albo .zip, to go wypakowujesz
2. Wchodzisz w Program Files -> Electronic Arts -> The Sims 3 (jeśli masz samą podstawę, albo w najnowszy dodatek, jeśli masz dodatki)
3. Wrzucasz do tego folderu plik Resource.cfg, po czym w tym folderze tworzysz folder Mods
4. W folderze Mods tworzysz folder Packages i wrzucasz do niego wszystkie pliki z końcówką .package, nie ruszając ich, nie klikając na nie dwa razy ani nic z tych rzeczy.

Łatwiej już nie umiem...

miisiaa
17.08.2010, 18:12
A ja juz tez nie umiem bardziej okreslic, ze to co pisze w pierwszym poscie, oraz w Twoim powyzszym nie dziala. Przeciez jest oczywiste, ze zrobilam tak jak podpowiadacie - i to juz dwa dni temu.
Od dwoch dni siedze i przekopuje www, w celu znalezienia czegokolwiek jeszcze, jakiejs dodatkowej wskazowki, poniewaz to co pisze w pierwszym poscie, NIE DZIAŁA - jak widac, nie tylko u mnie.
Po drugie gram poprzec MACa, aczkolwiek nie wiem czy to ma jakiekolwiek znaczenie.

Bella261
20.08.2010, 19:05
Gdzie mam wypakować domy które pobrałam z jakiejś strony?

Levkoni
23.08.2010, 10:09
Ja mam taki problem: otóż przy którejś aktualizacji do WP nie dało się zainstalować zestawów ze store, pamiętam, że problem był powszechny. Aby je wgrać trzeba było przekopiować pliki w folderze DCBackup do folderu Mods w folderze z grą i wtedy wszystko mi działało. Ostatnio instalowałem simy na nowym komputerze, zaktualizowałem do najnowszej łatki 1.14/2.9/4.2, jako że niektóre obiekty ze store wgrały mi się przez launcher, inne nie chciały więc musiałem znowu tym sposobem, ale tym razem nie działa, gra się nawet nie chce włączyć. Jak usunę folder Resource.cfg to tak, bo wtedy dodatków nie czyta, to się włącza. Stworzyłem więc folder Mods w folderze simów w moich dokumentów, tak jak to podało ea przy jednej z nowszy aktualizacji i teraz gra się włącza, dodatki są, ale nie dość że się miasto ładuje chyba z godzinę to cała gra się tnie. Czy ktoś umie to rozwiązać?

szant
25.08.2010, 17:44
Hej, jakiś czas temu pobrałam simkę z giełdy wymiany i tam była ta lalka, więc chciałam ją usunąć i otworzyłam program startu na obiekty zmodyfikowane i tam jej nie było, a w grze jest, a poza tym w tych obiektach zmodyfikowanych jest tylko kilka ściągniętych rzeczy ze wszystkich jakie posiadam, więc odinstalowałam grę i zainstalowałam od nowa i dalej tak było, nawet wszystkie dodatki w grze były w sims3pack, czyli stan jest taki jakby gra nie była odinstalowywana i teraz nie wiem co mam zrobić.

anie_1981
05.09.2010, 16:46
Podobno jest jakiś program, którym można oczyścić rzeczy z Giełdy Wymiany z nieoficjalnych dodatków. Ale nie wiem jak się ten program nazywa.

Fatumka
12.09.2010, 11:41
Ja dla odmiany mam problem z plikami TheSims3 Pack. Kupiłam kiedyś Wielki Poradnik do TS3 i stamtąd te pliki wgrałam normalnie, są w grze i wszystko spoko, ale jak ściągam pliki ze Store, instaluje je, pisze, że się udało, sprawdzam w obiektach zmodyfikowanych - są, a jak tylko włączę grę - nie ma ich. I mogę tak sobie instalować i instalować do znudzenia, efekt wciąż taki sam...
Wie ktoś, o co może chodzić?

Patusiaa
25.09.2010, 22:09
Nie mogę pobrać pliku resource.cfg ze stronki z pierwszej strony tematu. Pobrałam z jakiejś innej strony i jak wszystko robię tak jak w instrukcji, to w żadnym wypadku nie chcą mi się włączyć simsy. Usuwam plik resource.cfg i simsy działają. Pomysły?

ultraviolence
26.09.2010, 12:07
Tak, jak jest w pierwszym poście...

1. Ściągasz plik, jeśli jest w .rar albo .zip, to go wypakowujesz
2. Wchodzisz w Program Files -> Electronic Arts -> The Sims 3 (jeśli masz samą podstawę, albo w najnowszy dodatek, jeśli masz dodatki)
3. Wrzucasz do tego folderu plik Resource.cfg, po czym w tym folderze tworzysz folder Mods
4. W folderze Mods tworzysz folder Packages i wrzucasz do niego wszystkie pliki z końcówką .package, nie ruszając ich, nie klikając na nie dwa razy ani nic z tych rzeczy.

Taka mała sugestia: po wykonaniu wszystkich punktów z postu Nmin, uruchomcie grę. Jeśli dodatki się nie pojawiają, skasujcie pliki: CASPartCache, compositorCache, scriptCache i simCompositiorCache z folderu Electronic Arts\The Sims 3 w Moich Dokumentach. Powinno pomóc.

***
Patusiaa: pobierz jakieś włosy ze strony Peggysims3. Tam bodajże w każdej paczce znajduje się ten plik - i co najważniejsze - działa.

Patusiaa
26.09.2010, 13:08
@Helena

Wielkie dzięki! Simsy się uruchamiają, ale i tak większość dodatków nie działa. Jednak teraz wiem, że to sprawa tego, że nie są kompatybilne z najnowszą wersją The Sims 3: Szybka jazda. Przed instalacją tych akcesoriów wszystko działało ;P

sing
01.11.2010, 13:32
mam pytanie jak zainstalowac simy ktore sa w formacie .sim i jako package a nie w .sims3 ? bo jak wrzucam je do mods to i tak w grze ich nie ma ;/

rocktechnika
04.11.2010, 23:09
AAAA!!!!
Może ktoś pamięta - szukam programu, który pomagał przy instalacji plików typu .Sim3Pack - przy niektórych wyskakuje, że należy sprawdzić wersję gry, ponieważ dodatek wykorzystuje najnowsze aktualizacje. Ten tyci programik to naprawiał (działał w ten sposób, że dany "uszkodzony" plik przesuwało się i upuszczało na ikonkę programu), a że jest genialny i niezbędny, to mam wielką nadzieję, iż ktoś pamięta, co to było za cudo i gdzie je znajdę :)

Meg
07.11.2010, 23:19
mam pytanie jak zainstalowac simy ktore sa w formacie .sim i jako package a nie w .sims3 ? bo jak wrzucam je do mods to i tak w grze ich nie ma ;/

Bo zle robisz dlatego ich nie ma,masz plik package np.na pulpicie i klikasz na niego prawym guzikiem myszki,wyświetli Ci się install to sims 3,naciskasz na to i gotowe :)

Chryzantem Złocisty
08.11.2010, 08:52
simy które są w formacie .sim wrzucasz do folderu "SavedSims" w Moich Dokumentach/Electronic Arts.
Jeżeli takiego nie masz,to po prostu go stwórz :P

Fatumka
28.11.2010, 18:34
Kurcze zrobiłam wszystko jak trzeba i nie działa... Nie ściągnęłam tylko tego programu, który mógłby wszystko zrobić za mnie - bo z jakichś przyczyn nie mogę...
A dalej nie działa :(
Czy jest jakiś sposób, żeby pliki package zamienić na Sims3Pack?

karolcialolcia15
21.12.2010, 10:29
mam problem zainstalowałam plika .packages do the sims 3 za pomocą programu InstallHelper Monkey i gra mi sie przez to strasznie długo ładuje
przed ich zainstalowaniem wszystko szybko działało a teraz gra wczytuje sie około godziny....
Co mam zrobić ?
jest jakiś sposob czy będe musiała usunąc pliki .packages ??

Wielebny
21.12.2010, 15:04
Dodatki w formacie package spowalniają grę.
Jest też inny sposób instalowania dodatków package który doszedł z jakimś tam patche i ogólnie poprawia on nieco wydajność.
(Link do poradnika zaraz Ci podam, tylko znajdę)
edit:proszę: http://forum.thesims.pl/showpost.php?p=1254880&postcount=112

Możesz też instalować dodatki tylko typu sims3pack, które nie spowalniają gry, bądź w bardzo małym stopniu.

Chryzantem Złocisty
21.12.2010, 15:35
eee,napisałam o tym sposobie w pierwszym poście,ale ktoś usunął :|

dobra,zaktualizowałam

Pinezka
24.12.2010, 13:54
Jeżeli zainstalowałam The sims 3 Po zmroku na podstawę to gdzie mam wrzucać pliki package? Z góry dziękuję za pomoc.

rocktechnika
30.12.2010, 16:42
A ja mam problem z instalacją plików Sim3Pack.
Wrzucam je do odpowiedniego folderu, wchodzę w program startu.
Ładuje się lista dostępnych obiektów. Ok, zaznaczam wszystkie jak leci. Zainstalowało, wszystko ok. Przy każdym przedmiocie pokazuje "ptaszka", że zainstalowano, ale w grze części przedmiotów nie ma :(
Po wyłączeniu gry i ponownym włączeniu programy startu okazuje się, że znowu są te same pliki do zainstalowania (mimo ptaszków przy poprzedniej instalacji).
Dzieje się tak i dla dodatków oficjalnych, ściągniętych ze strony gry, jak i dla tych ściąganych z różnych stron.
Czy ktoś ma pomysł, o co może chodzić?

kalafjor
01.01.2011, 13:15
Ja też mam problem z instalacją plików .sims3pack.Wklejam je do downloads, a w pobranych ich nie ma. Po naciśnięciu na pliki włącza mi się tylko launcher i nic innego.

eliza0
06.01.2011, 20:06
Mam problem, gdy wgrałam ubrania pobrane z internetu, pojewiły się w edytorze simów. Jednak są dostępne nie tylko dorosłym, ale i dzieciom. W efekcie: mam niemowlaki, małe dzieci i dzieci, które noszą ubrania w rozmiarach dla dorosłych. Strasznie to zniekształca simów. Proszę, pomóżcie, bo tak się nie da grać :(

patryk916
09.01.2011, 11:05
Co zrobić jeśli chce się zainstalować pliki packages a ma się simsy na dysku D

Chryzantem Złocisty
09.01.2011, 11:10
<pac>
jeżeli to post na serio,to wejdź dziubasku na dysk D,potem w Program Files,znajdź folder Electronic Arts i zastanów się.

fαикα ѕιмóω
15.01.2011, 17:15
Ja chcialam sobie pobrac kilka dodatkow z EA Store , wszystko ok , ale musze podac jakis kod seryjny - podaje prosto z pudelek The Sims 3 i jej dodatkow to albo mi pisze , ze jest zajety albo nieprawidlowy - co mam wpisac ?
(nie wiedzialam gdzie zapytac wiec postanowilam przy okazji i tu ;) )

A tak bardziej do tematu :
Ja instaluje te pliki ale i tak ich nie ma w grze , nie wiem co jest grane ;)

Chryzantem Złocisty
15.01.2011, 17:24
chodzi Ci o pliki packages?
jeśli tak,to próbowałaś dać folder Mods i w Moich Dokumentach,i w folderze gry?
a jeśli o sims3packi,to albo podczas instalacji pokazuje się jakiś błąd,albo pomimo udanej instalacji plików nie ma w grze.na to nie wiem,jak pomóc :(

fαикα ѕιмóω
15.01.2011, 17:29
Oczywiscie , robie oddzielny folder w "Moje gry" :)
Jak cos instaluje to bardzo szybko sie laduje i zapisuje w wybranym folderze.Wchodze na gre,a tego nie ma.
Kiedys pamietam,ze sciaglam cos ze strony "Liana The sims3" i mialam wszelkiego rodzaju ubrania itd - po prostu to co chcialam
Zobaczymy,moze sie uda za tym razem...

eyvee
11.03.2011, 13:18
czy jest jeszcze jakis inny sposob na dzialanie modow w simsach? wszystko robilam wedlug poradnikow tutaj na forum i jeszcze z innych blogow. Dalam do folderow tam gdzie trzeba, pliczki potrzebne tez posciagalam i pododawalam gdzie trzeba i nic...gra zaktualizowana;(( help

Fallen
15.03.2011, 14:43
Niestety, ale próbowałam już wszystkie sposoby i nigdy dodatki .package nie chcą mi wejść... Robię dobrze, bo sprawdzałam pełno razy... Ehh, chyba jestem skazana na grę bez tych plików - może to i dobrze? :)

anie_1981
15.03.2011, 20:14
Wszystko jest do zrobienia, jeśli się wie jak. Skoro pliki packages nie działają, to jedynym powodem jest złe ich instalowanie.

http://forum.thesims.pl/blog.php?b=205

Czytał ktoś tego bloga? Generalnie staram się pisać poradniki najlepiej jak potrafię. Ale czasami temat jest na tyle ciężki, że trudno go zrozumieć, a jeszcze trudniej zrozumiale wyjaśnić.

eyvee
15.03.2011, 20:32
anie ja tez robilam wszystko wedlug blogow, nie blogow i poradnikow i dalej mody mi nie dzialaja, np. NRController ;// czy jak sie on zwie

Björk
21.03.2011, 14:55
A ja mam prośbę o pomoc, bo działa mi większość dodatków package oprócz Nraasa. Miał ktoś podobny problem i znalazł rozwiązanie?

anie_1981
22.03.2011, 10:18
Musi być plik d3dx9_31.dll w każdym katalogu Game\Bin gry. Czyli podstawka i wszystkie dodatki. Pomaga też skasowanie cachy gry. Najlepiej jest użyć do tego programu Dashboard z mts:

http://www.modthesims.info/download.php?t=387006

Po prostu włączasz program i wybierasz opcję "clear all caches". I gotowe. Skutkiem ubocznym czyszczenia cachy gry, jest powolne ładowanie się gry pierwszy raz po czyszczeniu i długie ładowanie etykietek rzeczy w CAS i trybach budowy\kupowania. Ale niestety niektóre mody wymagają czegoś takiego. Można spróbować usunąć tylko scriptCache.package, ale usunięcie tylko tego pliku nie zawsze pomaga.

Björk
24.03.2011, 14:51
No i za wcześnie się ucieszyłam... Po popsuciu systemu Windows 7 (który automatem podczas przywracania wywalił mi wszystkie włożone do katalogów gry pliki dll) nadal NRAAS nie działa. Ale właściwie to mi chodzi głównie o możliwość edycji sima w CAS - więc może ktoś z Was zna jakiś inny mod na to, który by nie sprawiał tylu problemów?

anie_1981
11.04.2011, 19:32
Nie znam innego moda. I naprawdę nie rozumiem, dlaczego Wam ludzie NRaasy nie działają... Na końcu mojego bloga dopisałam info o kasowaniu plików cache...

http://forum.thesims.pl/blog.php?b=205

Mi to pomaga. Co prawda nigdy nie spotkałam się z problemem "nie działania NRaas'a", ale jak zmieniam go na nowszą wersję, to bez czyszczenia cache'a gry, gra widzi jakby starą wersję NRaasa. Dopiero po skasowaniu cache jest OK. Sprawdzajcie tez programem Dashboard z mts (link w moim blogu), czy NRaas nie ma z czymś konfliktu. I wielu ludzi, którzy mi piszą na PW, boi się jak ognia kasowania cache myśląc, że coś się zepsuje. Jeszcze mi się nie zdarzyło, żeby wyczyszczenie cache'y gry cokolwiek w niej popsuło. Jedyne skutki uboczne opisałam też w blogu i one nie psują gry.

Levkoni
11.04.2011, 20:19
Nie znam innego moda. I naprawdę nie rozumiem, dlaczego Wam ludzie NRaasy nie działają... Na końcu mojego bloga dopisałam info o kasowaniu plików cache...

http://forum.thesims.pl/blog.php?b=205

Mi to pomaga. Co prawda nigdy nie spotkałam się z problemem "nie działania NRaas'a", ale jak zmieniam go na nowszą wersję, to bez czyszczenia cache'a gry, gra widzi jakby starą wersję NRaasa. Dopiero po skasowaniu cache jest OK. Sprawdzajcie tez programem Dashboard z mts (link w moim blogu), czy NRaas nie ma z czymś konfliktu. I wielu ludzi, którzy mi piszą na PW, boi się jak ognia kasowania cache myśląc, że coś się zepsuje. Jeszcze mi się nie zdarzyło, żeby wyczyszczenie cache'y gry cokolwiek w niej popsuło. Jedyne skutki uboczne opisałam też w blogu i one nie psują gry.

A mi właśnie dzisiaj w końcu udało się wgrać dobrze Nraasa bez czyszczenia cache :) Po prostu nie wiedziałem wcześniej, że są do różnych wersji gry wersje Nraasów, znalazłem dobrą wersję i poszło.

anie_1981
12.04.2011, 08:52
Najnowszy NRaas zawsze działa z najnowsza wersją gry. Ale jeśli da się nowego NRaasa do starej wersji gry, to może faktycznie nie działać. Za to gdybym chciała uruchomić grę z za starym NRaasem, to albo mam info od gry, że jakiś mam nieodpowiedni mod, albo gra się włączy, ale nie będzie chciała się załadować. Ja mam wszystkie dodatki i najnowszą wersję gry, więc NRaas MasterController V49 (czy który tam jest najnowszy) działa bez zarzutu.

Levkoni
12.04.2011, 15:00
Ale g****!!! Nigdy nie wgrywałem żadnych modów do simów bo wiedziałem, że tylko psują wiecznie grę, teraz po tym Nraasie jak wchodzę w tryb budowy to potem nie chce mi wyjść w tryb życia!!! Usunąłem nraasa i dalej to samo, ja nie wytrzymam z tą żenująco zbugowaną grą!

izka1985m
23.04.2011, 11:52
Hejka,

Mam takie pytanko, ostatnio zainstalowalam Simsy 3 na Windows 7, gra dziala super, tyle ze nie widzi dodatkow package. Czy ktos ma/ mial podobny problem?

Norx
02.06.2011, 21:19
Mój problem wygląda następująco
Zainstalowałem sims 3 z dodatkami ( bez zatoki skorupiaków) i chciałem dodać też dodatki (obiekty z internetu). Dodałem do Downloads ,zainstalowałem w Launcherze. Niestety owe dodatki nie są wykrywane w grze (nawet nie pyta czy chcę mieć włączone obiekty zmodyfikowane)
Dodatki na 100% sprawne bo na komputerze stacjonarnym działają ( na laptopie nie)

Jamniczka
03.07.2011, 12:33
Hej!
Ostatnio w grze dzieja mi się dziwne rzeczy. Jest to gra oryginalna. Mianowicie, po ściągnięciu kilku ubrań z The Sims Store (od tamtego czasu) non stop mam "dziwne zjawiska", tj:
1. Gdy wyjeżdżam na wakacje i wracam, w domu mojego sima jest identyczny sim jak on (!) ale ma trochę opóźnione umiejętności (czyli takie, jakie mój prawdziwy sim miał np tydzień temu). Naturalnie, uśmiercam go - jednak on umiera i nie przychodzi Śmierc, a jak chcę wyjść z gry wyskauje komunikat, że własnie Śmierć przyszła po czlonka mojej rodziny. Ale jego, oczywiście, nie ma.
2. W dowolnym momencie nie moge wykonywać simem żadnych interakcji. Ale tylko jednym. Miałam w rodzinie 3 simów, i tak sie stało z Simką - nie mogłam nią nigdzie kliknąć, ani nie można było z nią wykonywać interakcji. Z pozostałymi simami wszystko OK.
3. Gdy moja simka po porodzie wróciła ze szpitala, zachowała się baaardzo dziwnie. Przeszła po niebie droge z powrotem do szpitala i dopiero kolejny raz wracała. Nie dało się jej zatrzymać. Po prostu szła na takiej wysokości, że widać ją było dopiero z podglądu okolicy.

To wszysto dzieje się odkąd ściągnęłam parę ubrań ze Store. Czy to ma jakiś związek?? Prosze o odp, mam dość tych dziwnych błędów!!

jansens
12.07.2011, 08:28
Witam.
Mam problem z zainstalowaniem niektórych pobranych dodatków. Ściągnąłem z internetu paczkę akcesoriów, rozpakowałem do folderu Download, w okienku startowym simsów klikam na pobrene>zaznacz wszystkie>instaluj. Wszystko sie ładnie instaluje ale kiedy wyjdę i jeszcze raz uruchomię simsy to część przedmiotów które miały ikonke "zainstalowane" teraz są tak jak przed instalacją.
Dodam że tak sie dzieje ze wszystkimi stylami fryzur, ubraniami (góra, dół, kostiumy), a także z niektórymi rzeczami i parcelami. Simsów nie ściągałem więc nie wiem.
Myślę że to jest wina błędów przy instalacji The Sims 3 (podstawa), przy dodatkach nie miałem żadnych problemów. Mam win 7 chyba dlatego miałem te błędy.
Czy może ktoś wie jakie pliki pobrać z neta żebym mógł instalować pobrane przedmioty?
albo jakich plików brakuje mi w folderze z zainstalowaną grą.
Na koniec dodam że ponowna instalacja nie rozwiązuje problemu. Cały czas pojawiają sie te same problemy przy instalacji. Natomiast kiedy je wgrywałem na starszy komputer z win XP nie były żadnych problemów z instalacją.
Proszę o pomoc.

Steuro
15.07.2011, 07:10
Witam serdecznie. Otóż od jakiegoś roku nie grałem w The Sims 3 i postanowiłem je na nowo zainstalować, pamiętam że jak grałem wcześniej to używałem różnego rodzaju dodatków: nowe meble, dekoracje itp. itd. I teraz mam taki problem, pobrałem parę mebli "Sim3pack" zainstalowałem tak jak potrzeba, jest napisane że dodatki są dodane do gry ale w grze nie mogę ich znaleźć nie wiem dlaczego ;/ Przeszukałem wszystko i nic. Natomiast druga sprawa jest taka że np: domy albo dodatki do simów (zegarki, koszule, spodnie itp.) normalnie się instalują i są w grze. Czym to jest spowodowane i jak sobie z tym poradzić bo chciałbym sobie trochę urozmaicić poczynania moich simów :) ? Z góry dzięki za odpowiedź

jaja
26.07.2011, 06:36
Steuro, a z jakiej stronki ściągnąłeś te niedziałające meble? ja miałam to samo w przypadku np Vitasims3, meble miały status zainstalowanych, a w grze ich nie było. Dopiero po czasie się zorientowałam, że niektórzy twórcy nie potrafią chyba przypisać mebla do kategorii, bo dało się je wyszukać - a więc w grze naprawde były - jak klikałam zakładkę pokaż wszystkie przedmioty;) Spróbuj, może u Ciebie też zadziała:)

jansens nie ma pojęcia o co w tym przypadku chodzi, ale nie wiń systemu; ja miałam te same problemy co Ty jak grałam na win xp, na win 7 już ich nie mam, a używam tych samych modów. I pomyśleć że wyruca się tyle kasy na taką wadliwą grę;/

Jamniczka u mnie ŻADNY dodatek z sims store nie dziala, a jak już jakimś cudem się pojawi w grze, to mi ją zasyfia - ostatnio się cieszyłm, że zainstalowałam stamtąd nowe autko, sukces normalnie, ale gra mi się zaczeła ostro zacinac. Wyrzuć te mody, powinno się naprawic

Ilona
26.07.2011, 07:25
jansens z ta ikonka tak jest od bodajże Kariery,dlatego po zainstalowaniu plików sim3pack usuwaj je z katalogu Downloads

W problemach z instalacja plików Sim3Pack polecam program s3rc
więcej dowiecie się tutaj http://www.modthesims3.pun.pl/viewtopic.php?id=34
albo poszukajcie w Google-tak,jak ja to zrobiłam

vampiireek
25.08.2011, 19:22
chciałam wgrać sobie kilka dodatkow, jednak z ok 70 wgranych działa mi zaledwie 5. Resource.cfg mam, folder mods/packages też mam i mimo wszystko nie działają. dodam, że przy pomocy programu helper monkey też nie działały. nie mam pojęcia co mogę zrobić, aby większość poprawnie działała. gre mam oryginalną.

jaja
26.08.2011, 13:54
A te 5, które Ci działają i ta reszta niedziałająca to wszystkie pliki packages? jeśli tak, to to bez sensu; na bank masz wszytko dobrze w folderach, np nie masz byka w nazwie, czy w złym miejscu itd itp - więc może to te pliki, które pobrałaś są wadliwe i tyle? albo niekompatybilne z wersją gry; niby tylko biżuteria czy ciuch, ale i u mnie też zawsze coś przestaje się pojawiać w grze po każdej aktualizacji gry, niestety.

Wish I Had An Angel
27.08.2011, 20:34
Ściągnąłem sporo dodatków do gry (fryzury, ubrania, meble, etc.), wszystkie udało mi się zainstalować, jednak wiele z nich nie pojawia się w grze. Wygląda to tak, jakby istniał jakiś "limit dodatków". Wszystkie fryzury i ubrania oraz inne rzeczy związane z wyglądem Simów działają, ale meble już nie wszystkie. Nowe dochodziły tylko do pewnego momentu. Zupełnie jakbym wyczerpał ten "limit". Wie ktoś, co może być tego przyczyną?

Z góry dziękuję za pomoc. ^^

jaja
28.08.2011, 11:18
poszukaj tych mebli klikając nie w konkretne kategorie mebli jak stoliki do kawy czy stoły, ale wszystkie meble z danego rodzaju (zakładka z tymi trzema kropami;)) czasem po prostu się nie pojawiają tam gdzie powinny, też tak mam. Z fryzurami i ciuchami takiej możliwości nie ma, więc działają jak trzeba:P
żadnych limitów nie ma, najwyżej komp zamula jak masz za dużo

Wish I Had An Angel
28.08.2011, 21:00
Szukałem. Nigdzie tego nie było. Instalowałem dodatki z różnych źródeł. Gdy zajrzałem do folderu Downloads w katalogu z grą, jest tam (łącznie z fryzurami i ubraniami) 290 plików. xD To już za dużo? Gra chodzi normalnie.

Mam też pytanie do tego TS3 Install Monkey... Dlaczego ten program wrzuca te pliki bezpośrednio na partycję dysku? Mogę je przenieść?

jaja
29.08.2011, 10:49
Nie, to jest malutko:P Ale tu mowa o plikach packages, tak? do downloads nie wrzucasz ich mam nadzieję;)
jest taka stronka z fajnymi meblami, które, niestety często nie działąją mimo zainstalowania ich (nie packages), bodajze vitasims3.
Na forum jest temat autorstwa anie 1981 odnośnie instalowania plików tak, zeby działały w grze, wielokrotnie przytaczany zresztą:

http://forum.thesims.pl/blog.php?b=205

pokombinuj, jeśli baardzo Ci zależy na tych modach.

marandile
31.08.2011, 09:59
No bez jaj, jestem oburzona. Jeszcze dzis w nocy wszystko bylo ladnie pieknie... Dzisiaj postanowilam sciagnac kilka domów i awesomemod, zeby dzialaly mi suwaki w cas'ie. Z zaintalowanymi rzeczami wchodze do gry - pliki sie nie pokazuja. No to usuwam awesome moda i odpalam gre - bez zmian. Sprobowalam wszelkich kombinacji, dodalam pliki resource, dll, ale nic to nie dało. Nie mam pomyslu co moze byc zle.

matteom5
15.09.2011, 15:02
Jak zainstalować SIM'y pobrane z neta?

Spectrum
15.09.2011, 15:03
wpakowujesz plik z simem do folderu 'saved sims' (bodajże)

matteom5
15.09.2011, 17:20
Ja nie mam nigdzie takowego foldera :/

eyvee
09.10.2011, 10:08
heja, mam problem otoz planuje reinstalke <nowy system na komputer> i czy jest jakis sposob skopiowania zainstalowanych w grze dodatkow typu sims3pack? pokazuja mi sie tylko podczas wlaczania launchera gry, a chcialabym miec je all gdzies zeby skopiowane zainstalowac od nowa;// package mam skopiowane, ale sims3pack instalowalam kazdy nie zapisujac je nigdzie. Jest taka mozliwosc? bardzo mi zalezy...

Spectrum
09.10.2011, 10:15
tak, w moich dokumentach/ eletronic arts/ thesims3/downloads
tam są sims3packi
w folderze thesims3 w moich dokumetach znajduje się także folder z sevami i zapisanymi simami

eyvee
09.10.2011, 10:20
tylko...ja tam nie mam zadnych plikow sims3pack :P te zainstalowane pliki mam tylko podczas wlaczania launchera :/a nie wiem jak je stamtad skopiowac/wyciagnac

Spectrum
09.10.2011, 10:30
one są w folderze moje dokumuenty/thesims3/downloads
a te pliki które widzisz w luncherze to są właśnie sims3packi, a packages w luncherze na 99% nie widać
Wyciągasz je kopiując folder downloads

eyvee
09.10.2011, 10:32
przeciez pisze ci....nie mam nic w folderze downloads, mam tylko w launcherze w obiekty zmodyfikowane te all sims3packi, ktore mam zainstalowane. Ale nie wiem jak je skopiowac/wyniesc z stamtad zeby je miec na kompie normalnie

anie_1981
09.10.2011, 10:42
Acha... łapię. Nie masz plików Sims3Pack, bo masz je już zainstalowane a potem zostały skasowane (przypadkiem lub nie, nie wnikam). Zainstalowane pliki sims3pack lądują w katalogu DCCache, oraz w Installed Worlds, o ile masz zainstalowane jakieś miasta, nieważne czy Store czy z Giełdy Wymiany. Ja bym przeniosła gdzieś katalogi:

DCCache <-- Tutaj są zainstalowane plik sims3pack
Downloads <-- Tutaj są pliki sims3pack, gdy launcher je ściąga.
Library <-- Tutaj są zapisane w bibliotece rodziny i domy
InstalledWorlds <-- Tutaj są pliki world, powstałe w wyniku instalacji dodatkowych światów.
SavedSims <-- Tutaj są zapisane, gotowe Simy, które jednak nie są rodziną, wyświetlają się po kliknięciu w CAS na taki prostokątny przycisk.
Saves <-- Wiadomo co to... :P
Mods <--- Jeśli masz mody.
oraz plik:
UserPresets.package <-- Tam są wszystkie zapisane style, kolory obiektów, które stworzyłaś.

EDIT:
Jest jeszcze jedna taka rzecz... W Documents and Setting są jakby dwa katalogi, taki z nazwą Twojego konta na Windowsie (np. 'Amelka'), i taki dla wszystkich użytkowników (All Users). Danych Simsów szukaj w katalogu z nazwą Twojego konta, nie we Wszystkich użytkownikach (All Users).

Np:

Documents and Settings\Amelka\Moje Dokumenty\Electronic Arts\The Sims 3

eyvee
09.10.2011, 10:48
anie 1981 - czy mozliwe, ze te all moje sims3packi mieszcza sie w tych kilku :O? bo mam tego dosyc sporo, a tutaj jest tylko kilka sztuk plikow po ponad 200 mb. Jesli to te tzn ze jak bede miala czysta gre i skopiuje je do dccache to bede miala te dodatki w grze?

http://img600.imageshack.us/img600/5632/beztytuucwj.png (http://imageshack.us/photo/my-images/600/beztytuucwj.png/)

anie_1981
09.10.2011, 10:54
Tak. To są one. Spójrz na ich wielkość. Ja mam dwa pliki, ale za to po około 1 GB... :P Gra sobie je kompresuje i umieszcza wiele w jednym pliku. Tak jej łatwiej jest się do nich dobrać. Będziesz miała dodatki w grze gdy to do niej wrzucisz, ale pamiętaj o InstalledWorlds, jeśli masz dodatkowe światy.

eyvee
09.10.2011, 11:00
aha dzieki anie 1981 QQ jestes moim bostwem ! mam dodatki, mam nawet i stary plik rodziny tanaka i Kenworth wiec jeszcze cos sie odratuje ;D kosiam cie anie <3

anie_1981
09.10.2011, 11:32
Nie kosiaj mnie... :P To trochę dziwne... Obie jesteśmy dziewczynkami... ;)

eyvee
09.10.2011, 12:06
aj tam to tylko maly szczegol xD hehe

sortsafir
27.10.2011, 18:31
Zrobiłam kiedyś coś z folderem mods (chyba). W każdym razie, jak chcę uruchomić grę, wyskakuje komunikat o jakiejś "nieaktualnej modyfikacji bla, bla, bla". Reinstal nie pomaga! Zastanawiam się, czy gdyby ściągnąć NOWY folder w którym nic nie było robione, to może byłoby ok?? Sama już nie wiem. Gra się tnie jak mam ładowanie miasta (np. Apallosa Plains czy jakoś tak) zostaje minimalny kawałek do załadowania i stoi... ;f POMÓŻCIE pls!!:(:(

fataleaurora
01.11.2011, 13:48
Kurcze... nigdzie, ale to nigdzie nie mogę znaleźć pliku Resource.cfg2. na tamtej stronie mod, mhod, bo instrukcja tego, gdzie powinien być chyba już jest nieaktualna. Może mi ktoś pomóc? :)

Kabulec
22.11.2011, 13:45
Hej. Mam problem z meblami ściagnietymi z neta, a mianowicie jak chce coś postawić np. na stół pobrany z neta to rzecz, która na niego kłada wchodzi w ten stółzamiast stać na nim.
Jak wiecie jak to naprawić to prosze o pomoc :)

Searle
22.11.2011, 18:24
Hej. Mam problem z meblami ściagnietymi z neta, a mianowicie jak chce coś postawić np. na stół pobrany z neta to rzecz, która na niego kłada wchodzi w ten stółzamiast stać na nim.
Jak wiecie jak to naprawić to prosze o pomoc :)

A masz dodatek Zwierzaki? Jak tak to odsyłam do tego tematu:http://www.forum.thesims.pl/showthread.php?t=61965

Aleksandra
07.12.2011, 13:18
Kierowałam się tym poradnikiem , Ale mam pytanie , czy jak pobiorę skin to czy jak włożę już go do pliku "pactages" to czy jeszcze mam za zadanie instalować go w launcherze(nie wiem jak to się pisze :) ) sims 3 . ? ? :)



Już wiem . :)

eyvee
10.12.2011, 08:29
kurde, po formacie znowu mam chocki klocki....nie moge zainstalowac plikow sims3pack ;/ czy to launcherem wciskajac zaznacz all i instaluj czy normalnie na pliki sims3pack...pisze program przestal dzialac, albo ze windows nie ma czegos co pozwoli mi je zainstalowac;/ kiedys nie mialam zainstalowanego origin i to dzialalo....teraz tez nie zainstalowalam.....czy to przez to?...mam ten znany launcher crash...ale nie wiem o nim za duzo jak go naprawic;/

Sharise
17.12.2011, 16:17
Odkopałam ostatnio The Sims 3 i postanowiłam pościągać trochę dodatków z neta. Porobiłam foldery, reszta pięknie się instalowała, aż do.. do dzisiaj właściwie. Ściągnęłam trochę obiektów różnej maści i problem jest taki- część działa, a część nie. Te, które nie działają, pojawiają się w trybie kupowania, ale sprawiają, że gra wyłącza się, kiedy na nie kliknę.
Co może być tego przyczyną i jak to naprawić?...

Spectrum
17.12.2011, 17:05
jeżeli chodzi ci o dodatki packages, to przeskanuj je aplikacją Dashboard. Wykryje on dodatki, które ze sobą kolidują lub cos innego.

Sharise
17.12.2011, 18:25
Ok, działa, dziękuję bardzo.

Marcia0109
29.12.2011, 12:19
Hej mam taki problem z dodatkami a mianowicie... Sciągnęłam sobie domy, fryzurki i wiele innych rzeczy. Wszystko zainstalowane,ale obiekty nie pokazały się w grze...
Co mam zrobić aby były?

ultraviolence
29.12.2011, 19:19
Hej mam taki problem z dodatkami a mianowicie... Sciągnęłam sobie domy, fryzurki i wiele innych rzeczy. Wszystko zainstalowane,ale obiekty nie pokazały się w grze...
Co mam zrobić aby były?

Piszę to już dzisiaj chyba po raz trzeci :P Przed następnym uruchomieniem gry, wykasuj cztery pliki cache (scriptCache, simCompositorCache, compositorCache i CASPartCache).

Znajdziesz je tutaj: Moje Dokumenty\Electronic Arts\The Sims 3.

Paka
01.01.2012, 14:56
a co z tymi plikami resource.cfg i d3.....dll ?
bo ponoć na nich trzeba sie opierać, ale nawet podążając wedle instrukcji nic mi nie działa ;d
czyli mam wykasować tylko te pliki powyżej?

ultraviolence
02.01.2012, 11:43
a co z tymi plikami resource.cfg i d3.....dll ?
bo ponoć na nich trzeba sie opierać, ale nawet podążając wedle instrukcji nic mi nie działa ;d
czyli mam wykasować tylko te pliki powyżej?

Plik Resource.cfg musi znajdować się w tej lokalizacji:
Moje Dokumenty\Electronic Arts\The Sims 3\Mods i tylko w tej. Kiedyś przez przypadek zaplątał mi się w głównym folderze The Sims 3 i żadne z dodatków (nawet tych w formacie *sims3pack), nie chciały działać. Co do tego drugiego pliku (d3dx9_31.dll), czytałam gdzieś, że ta metoda działa ze starszymi wersjami gry. Podejrzewam, że jeśli masz Zwierzaki z najnowszą aktualizacją, wrzucanie tych plików nie ma najmniejszego sensu - u mnie np. ich nie ma, a wszystko chodzi, tak, jak trzeba.

Wykasowanie tych plików cache powinno pomóc, ale najlepiej byłoby, gdybyś napisał, z czym dokładnie masz problem :) (tzn. co już zrobiłeś, a co nie - wtedy byłoby łatwiej ustalić, co i jak).

EDIT:
Wrzucę jeszcze screeny:
Prawidłowa lokalizacja folderu Mods i pliku Resource.cfg:
http://i41.************/dp95d1.jpg
Prawidłowa lokalizacja folderu Downloads:
http://i44.************/29fck60.jpg

Jeśli chodzi o dodatki pakowane w formacie *sims3pack, po ściągnięciu większej ilości, wypakowujemy je WinRARem na pulpit i przenosimy do folderu Downloads. Następnie instalujemy je przez Launchera. Po tym kasujemy cztery pliki cache z Moich Dokumentów. Generalnie pliki cache kasujemy ZAWSZE, kiedy dodajemy do gry nowe dodatki (nieważne czy package czy sims3pack).

tallje
21.01.2012, 16:26
a gdzie wpakowac ten d3...dll? : o

anie_1981
21.01.2012, 19:12
Do folderu Game\Bin w podstawce i w każdym dodatku\akcesoriach. Chodzi o katalogi gry w Program Files, nie w Moich Dokumentach.

tallje
21.01.2012, 21:50
oksik, dzieki, wpakowałam ; P

beata18ns
21.02.2012, 22:27
a ja mam pytanie odnośnie dodatków ze store, przeinstalowałam gre po uprzednim formacie komputera, a teraz chciałabym zainstalować dodatki, które wcześniej pobrałam ze store. Gdy instaluje, na koniec wyskakuje komunikat, ze nie powiodło się instalowanie gdyż nie mam aktualizacji najnowszej, co bzdura jest bo mam, i pisze ze aktualna gra. Co teraz zrobić ?

anie_1981
21.02.2012, 23:21
Wejdź w historię zakupów na stronie Store i pobierz je ponownie. Mogły się popsuć na dysku.

beata18ns
22.02.2012, 08:26
właśnie pobrałam je w ten sposób, mam je w (launcherze?hehe), klikając dwukrotnie na jednym, bądź zaznaczając wszystkie, instalują się tylko niektóre, a przy niektórych pisze, że mam nie najnowszą aktualizacje. Chyba wiem o co chodzi, zaraz po przeinstalowaniu wyskoczyła mi informacja czy chce zaktualizowac swoje pobrane ze store dodatki, ale wtedy to zignorowałam, bo nawet nie miałam wtedy jeszcze żadnych. Ale teraz już się nie pojawia taki komunikat niestety i nie wiem jak rozwiązać ten problem. Sama gra jest zaktualizowana na pewno, bo pisze ze aktualna wersja gry.


jeszcze jedno pytanie:

pliki SIM gdzie wrzucamy ? do folderu MODS?

Ilona
22.02.2012, 11:40
pobierz rzeczy ze store będąc w grze

a co to są te pliki SIM? chodzi Ci o simow,bo ich wrzucasz do savedsims

easey
12.04.2012, 16:20
A jak rozpakować te pliki np. ubrania w formacie packages? Win(czymśtam? :D)

ultraviolence
12.04.2012, 20:25
A jak rozpakować te pliki np. ubrania w formacie packages? Win(czymśtam? :D)

WinRARem :)

Aby go używać, najpierw musisz go zainstalować :D Potem pobierasz kilka dodatków z sieci (fryzur, mebli, ubrań, itd.). Po ściągnięciu, na pulpicie pojawi Ci się ikona z trzema książkami związanymi paskiem (taka sama, jak ikona WinRARa). Klikasz na nią prawym przyciskiem myszy i wybierasz opcję "wypakuj tutaj" (wtedy zawartość paczki wypakuje się na pulpit) albo "wypakuj pliki..." (tu z kolei musisz wskazać konkretną ścieżkę do folderu, do którego chcesz wypakować pobrane dodatki). Wsio :)

Chewbacca
01.05.2012, 22:42
jeśli mam zaktualizowaną wersję (najnowsza) to muszę postępować tak jak po czy mogę zrobić tak jak trzeba było przez aktualizacją?

Anulaa89
02.05.2012, 08:58
Masz instalować pliki package do mods/packages w Moich dokumentach. W starej lokalizacji mogą one nie działać-lub nawet doprowadzić do nie włączenia się gry, a jezeli nawet by się gra włączyła to albo zwiecha albo co innego.

easey
06.05.2012, 15:35
A jak mam kilka dodatków zainstalowanych to w jakim folderze mam zrobić 'Mods'?

Anulaa89
06.05.2012, 17:26
Nie przerażaj mnie :D Folder Mods/Packages robimy w takiej lokalizacji:
C:\Documents and Settings\Nazwa użytkownika\Moje dokumenty\Electronic Arts\The Sims 3 - tu akurat ścieżka dla XP ale zawsze - PODKREŚLAM ZAWSZE robi się ten folder w Moich dokumentach - no chyba, że ktoś ma grę nieaktualną czyli podstawę gry poniżej bodajże 1.12.

easey
06.05.2012, 20:55
Oj tam, oj tam. Jestem blondynką :P Mam windowsa 7, a pytam się o to bo kiedyś mi grę całą rozwaliło :P

Anulaa89
06.05.2012, 21:26
Hehe oj tam :D. W Windowsie 7 będzie taka ścieżka:
C:\Users\NAZWA UŻYTKOWNIKA\Documents\Electronic Arts\The Sims 3\

Grę rozwalić możesz na wiele sposobów heheh. np niekompatybilnymi modami lub stosowaniem starej metody instalacji dodatków package :D.

easey
07.05.2012, 18:59
No to przez starą metodę :P
EDIT:
Czy ja jeste głupia i wchodzę gdzieś indziej?
http://iv.pl/images/73524243526315523086.png

Anulaa89
07.05.2012, 19:43
Ja tą ścieżkę skopiowałam z MTS bo nie mam siódemki xD. Kurde nie pamiętam tej ścieżki - a nie masz folderu dokumenty na pulpicie albo w starcie? tam poszukaj :D. Zabij mnie bo ja nie pamiętam.

Ilona
07.05.2012, 20:02
No to przez starą metodę :P
EDIT:
Czy ja jeste głupia i wchodzę gdzieś indziej?
http://iv.pl/images/73524243526315523086.png

w WIN7 wchodzisz w Biblioteki/Dokumenty/ElectronicsArts/TheSims3 i tutaj tworzysz katalog Mods i jego podkatalogi

easey
08.05.2012, 14:52
Ilona- Tutaj jest :) Dzięki <33
EDIT:
Nie no ja już nie wiem, robię wszystko jak pisałyście/pisaliście, a i tak nie mam tych rzeczy w grze :((

Ilona
08.05.2012, 20:03
to widocznie robisz jednak coś nie tak,skoro jeszcze Ci pliki nie działają
sprawdź tutaj http://forum.thesims.pl/blog.php?b=205
plik d3dx9_31.dll nie jest potrzebny

Anulaa89
08.05.2012, 20:51
Masz mieć nowy resource.cfg pobierz KLIK (http://www.mediafire.com/file/93mkqadgrx8a1x2/Resource.cfg) ten ze starej metody nie będzie działał :P

easey
09.05.2012, 15:48
ŁOOOO MATKO! Chodzi < 3 Dizękuję Wam :) Jesteście wspaniałe :*

Searle
11.05.2012, 11:54
Mnie również mody już działają i myślę, że była to wina starego Resource, gdyż po pobraniu tego z linku Anuklyy zauważyłam, że mają różną wagę. A zatem dziękuję Anulaa! :*

Anulaa89
11.05.2012, 12:46
Na pewno wina starego, bo stary naprowadza grę na starą lokalizację plików package:P Proszę bardzo :)

Violet
25.05.2012, 12:11
Ten nowy plik mi się włącza w notatniku. Proszę o pomoc :c

anie_1981
25.05.2012, 13:23
Eeee... Nie bardzo rozumiem... Klikasz na niego 2x i wyświetla się w notatniku? To normalne. Plik nazywa się Resource.cfg, tak? Jeśli tak to wszystko w porządku. Tak się składa, że cfg to też forma dokumentu. Jeżeli tak się nazywa jak napisałam i leży tam gdzie powinien, to wszystko w klasie.

nmin
25.05.2012, 15:26
Ten nowy plik mi się włącza w notatniku. Proszę o pomoc :cNie masz go otwierać, masz go po prostu skopiować w odpowiednie miejsce i nie ruszać ;)

Violet
25.05.2012, 15:31
po prostu jak pobierałam to mi się samo otwarło xd skopiowałam ten plik a i tak dodatków nie mam :/
Edit: To normalne że kiedy klikam w właściwości tego pliku piszę Resource.cfg.txt? :O

lazuryt00
26.05.2012, 18:40
Mam mały problem: [jesli już ktoś pytał to przepraszam, ale nie chce mi się czytać ;D]
Praktycznie wszystkie fryzury na których mi zależy są w .packages które za ni cholerę nie chcą sie do gry załadowac :/ Mam stworzony folder Mods, a w nim Pachages i wrzucone pliki. Nie chcą działac :/ Może chodzi o ty że nie mam tej aktualizacji czy coś, ale nie wiem o co z nią chodzi ;/

Ilona
26.05.2012, 19:24
od jednej z ostatnich aktualizacji nie działają wszystkie fryzury od peggy,a tak przy okazji,to niby jak maja się one "załadować"?

lazuryt00
26.05.2012, 19:53
Oj, chodzi mi wgrać! ;D

Ilona
26.05.2012, 19:59
plików packages się nie wgrywa,tylko wrzuca do katalogu Mods/Packages i odpowiedniego podkatalogu,to wszystko

Violet
27.05.2012, 10:32
Pewnie chodzi jej o to że ich nie ma w grze xd

anie_1981
27.05.2012, 18:54
Hmmm... Ja mam wszystkie fryzury. W zasadzie to tylko kiedyś raz mi się zdarzyło, że po instalacji jakiegoś dodatku\łatki, zniknął mi mebel z gry i nie dało się tego przywrócić. Ale od tamtej pory zawsze działają mi dodatki nieoficjalne, nieważne czy są w formie package, czy sims3pack.

easey
28.05.2012, 11:47
A skiny też się wrzuca tam gdzie reszta? Bo ja pobrałam kilka skinów wpakowałam i ich nie ma w grze :(

anie_1981
28.05.2012, 13:38
Skiny to inna inszość. Owszem, wrzuca się je do Mods\Packages, jak resztę modów\dodatków, ale żeby móc zobaczyć je w grze, musisz skasować 4 pliki. Pliki znajdują się w Documents and Settings, w katalogu Simsów... A te pliki to

CASPartCache.package
compositorCache.package
simCompositorCache.package
socialCache.package

easey
28.05.2012, 16:36
Zawsze je kasuję przed włączeniem gry:(

anie_1981
28.05.2012, 18:22
A może masz skórki dodatkowe, a nie zastępcze? No bo występują właśnie w tych dwóch wersjach. Skórki przy których jest dopisek "default" zastępują te oryginalne w grze, a te "non default" dodają dodatkową "kropkę" koloru skóry w CAS.

easey
28.05.2012, 19:07
nie mam nic takiego:(
skiny pobierałam non default

Ilona
28.05.2012, 20:46
jak będziesz w CAS,to wybierz odcień skory.a jak otworzy Ci się okno ze skinami,to kółkiem myszki przesuwaj w dol,powinny Ci się pokazać skiny,a jeżeli nadal ich nie masz,to przejrzyj ten temat,czy aby na pewno masz porządnie wszystko zainstalowane :D

easey
29.05.2012, 08:16
Nie mam myszki x>. Nie no inne rzeczy/mody mi chodzą. Ale zobaczę jeszcze. :D

anie_1981
29.05.2012, 09:36
Jak nie masz myszki to spróbuj klawisze góra\dół lub +\- na numerycznej, może zstąpiłoby to rolkę myszy.

Violet
01.06.2012, 12:19
No to napiszę od początku. Otóż nie pojawiają mi się pliki packages w simsach. Mam prawidłową lokalizację folderów (zaktualizowana gra) i nowy resource.cfg. czyściłam cache i nadal nic. Co mam robić? Proszę o pomoc

Anulaa89
01.06.2012, 12:43
1. Albo nie usunęłaś wszystkiego po starej metodzie jeżeli jej używałaś.
2. Albo nie pobrałaś nowych wersji modów.
3. Jakieś pliki konfliktują ze sobą.

(Jeżeli NAPRAWDĘ jest tak jak mówisz to może być tylko któraś z powyższych opcji)

No chyba, że mówisz o zwykłych plikach package czyli meblach etc. To wtedy nie ma bata, żebyś miała wszystko dobrze zrobione.

Violet
02.06.2012, 14:51
Modów nie używam. Grę przeinstalowałam i używam dodatków już od nowego sposobu po przeinstalowaniu. I niestety chodzi mi o meble, fryzury itd. które nie pojawiają mi się w grze

matteom5
10.06.2012, 15:43
No właśnie, czemu te pliki package się nie pokazują w grze? -.-

Ilona
10.06.2012, 17:32
nie pokazują się,jeżeli są nie prawidłowo zainstalowane,przejrzyj kilka ostatnich stron,aby wiedzieć,jak je zainstalować poprawnie

Violet
13.06.2012, 13:56
instaluje dokumenty>electronic arts>the sims 3> mods> packages to chyba dobrze

Anulaa89
13.06.2012, 18:12
A jaki masz plik resource.cfg? Ten ze starej metody działać nie będzie. Musisz mieć ten do nowej..

Violet
13.06.2012, 18:13
mam ten nowy, pisałam

Pewnie teraz myślicie że zmyślałam :/

ultraviolence
14.06.2012, 10:58
mam ten nowy, pisałam

Pewnie teraz myślicie że zmyślałam :/
Wiem, że piszę już o tym do znudzenia, ale czy po wklepaniu do gry dodatków z internetu, wykasowałaś pliki cache z Moich Dokumentów?

Violet
15.06.2012, 09:32
Tak wykasowałam i to nie jeden raz

matteom5
15.06.2012, 14:50
http://forum.thesims.pl/blog.php?b=205

Skorzystałem z tego i nadal nie działają, co więcej gra się nie chce załadować, jest kursor ładowania win7 i czarny ekran :(

Anulaa89
16.06.2012, 15:24
Nie ma bata że dobrze robisz - albo coś nie tak - albo masz niekompatybilne mody. ALBO masz nieaktualną grę. DLACZEGO praktycznie WSZYSTKIM działa i nie tylko tu na forum ale i większości społeczności simowej tylko takim wyjątkom nie działą. Pobieracie w większości MODY Z CHOMIKUJ i potem chcecie żeby działały tam z tego co wiem to mało kto dba żeby jak już dodaje ktoś dodawał kompatybilne.

matteom5
17.06.2012, 10:00
Pobieram z TSR i MTS :D Skorzystałem z tego: http://anulaa89.blogspot.com/2011/12/konwersja-plikow-package-na-pliki.html, niestety kilka ubrań itp. nie dało się przekonwertować, ale i tak jestem zadowolony :)

Violet
06.07.2012, 07:52
To normalne że mam resources.cfg.txt? Czy czasem nie powinno być tylko cfg.

anie_1981
06.07.2012, 10:52
Tak, powinno być tylko cfg... resources.cfg

Violet
06.07.2012, 11:53
To może w tym problem :/ Idę spróbować zmienić plik na "wszystkie pliki" a nie ".txt"

EDIT: no kurde dalej nie ma tych dodatków :/ A już się tak cieszyłam...

anie_1981
06.07.2012, 12:47
Nie na wszystkie pliki, tylko na cfg! :P I nie robisz tego w notatniku. Po prostu w byle jakiej przeglądarce plików, np. w eksploratorze Windows, klikasz na plik prawym przyciskiem myszy i wybierasz "zmień nazwę". Ma się nazywać:

Resource.cfg


EDIT:

Ej ludzie ja widzę literówkę! Ma się nazywać tak jak ja teraz napisałam, ale ktoś wcześniej napisał resources.cfg, a ma być Resource.cfg, i wcale mi nie chodzi o duże "R" na początku, bo to chyba nie ma znaczenia, ale pewności nie mam. Chodzi o "s" na końcu, ma go nie być...

EDIT 2: To ja w moim poradniku zrobiłam takiego byka... zaraz go poprawiam, bo co prawda plik w archiwum z mojego linka ma dobrą nazwę, ale chyba sporo ludzi po prostu kopiuje tekst z ramki i wkleja do notatnika.

Violet
06.07.2012, 14:22
No to tak wpisuje w notatniku ten tekst zapisuje jako:
Nazwa pliku: Resource.cfg
Zapisz jako typ: Dokumenty tekstowe (mam jeszcze do wyboru wszystkie pliki)
No co ja robię źle? :((

anie_1981
06.07.2012, 17:05
Pisałam już... dokument zapisz w notatniku normalnie i wyłącz w ogóle ten notatnik. A potem idziesz do eksploratora windows i szukasz tego pliku. Klikasz prawym na niego i zmieniasz mu nazwę...

Violet
07.07.2012, 09:58
No ok zmieniłam nazwe ale dalej pisze w typie że to dokument tekstowy
http://oi46.************/1zmfhgo.jpg tak to wyglada :/

anie_1981
07.07.2012, 12:35
Typ pliku Cię nie obchodzi, ważna jest jego nazwa.

Violet
07.07.2012, 15:21
I tak nie działa :/

Meggie
10.07.2012, 22:47
Dobra, zrobiłam wszystko jak trzeba i teraz nawet nie mogę nic sprawdzić bo nie chcą mi się simsy załadowac.. Tzn, ciągle mam kółeczko na czarnym tle które pokazuje się jak coś się ładuje i ładuje i ładuje i przestać nie może, czy to znaczy, że po prostu muszę poczekać, bo dużo dodatków naraz, czy coś jest nie tak i nie ma co czekać bo i tak się nie włączy?

Edit: Dobra gra już się włącza jak zmieniłam ścieżkę, ale dodatków jak nie było tak nie ma ... Ja już się normalnie poddaje. W związku z tym, że nie mam aktualizowanej gry a moim ostatnim dodatkiem są zwierzaki zrobiłam tak, że wrzuciłam nie do dokumentów tylko na dysk/electronic arts/the sims 3 zwierzaki
tu jest ten śmieszny plik na r i folder mods/packges i tu wszystkie dodatki.. poza tym tak jak ktos pisal w folderu Game/Bin umieściłam plik d3dx9_31.dll ..
Dlaczego wciąż nie działa?!

Meggie
11.07.2012, 15:32
Okej poddaje się. Przepraszam, że post pod postem, ale jestem totalnie zdesperowana..
1. Zaktualizowałam gre.
2. Ściągnęłam ten nowy plik resource.cfg
3. W dokumentach/Electronic Arts/The Sims 3 zrobiłam folder Mods a w nim jest plik resource i folder packages.
4. W folderze packages są wszystkie dodatki.
5. Nie włącza się gra.

Próbowałam WSZYSTKIEGO i nic.

EDIT: Kasuje również Cashe i skasowałam ten plik dl coś tam z Game/Bin który wsadziłam tam we wcześniejszej próbie. Nie wiem, może trzeba jakieś podkatalogi? Albo już sama nie wiem, naprawdę bardzo proszę o pomoc.. :(

hellraiser
11.07.2012, 16:32
Typ pliku Cię nie obchodzi, ważna jest jego nazwa.
Co za bzdura :o
Violet - problem tkwi w tym, że nadal zmieniasz samą nazwę pliku, a nie jego rozszerzenie, bo to masz domyślnie ukryte. By rozszerzenia plików były pokazywane, musisz wejść w Panel sterowania (i przełączyć na wygląd klasyczny [po lewej stronie])/Opcje folderów/zakładka Widok, tam odznacz opcję 'Ukryj rozszerzenia znanych plików' i zastosuj, dopiero teraz zmień rozszerzenie. Plikiem tekstowym o jedynie zmienionej nazwie NIC nie zdziałasz.

Violet
01.08.2012, 18:38
Ale ja mam win7 i tam nie mam żadnej opcji zmiany na inny widok :/

Edit: a ok mam tam po prawej stronie miałam opcje widok to zmieniłam na duże ikony i mam ta opcje folderów
Edit2: JEST DZIAŁA!!! bardzo dziękuje wszystkim za pomoc

anie_1981
01.08.2012, 21:34
Nightfall, ważna jest nazwa, czyli resource.cfg, to czy zapisać tekst jako txt, doc czy jeszcze inaczej i tak nie ma znaczenia, bo i tak trzeba potem edytować nazwę pliku i z Resource.txt zmienić na Resource.cfg... Dla mnie "nazwa pliku", to całość, a nie tylko to co jest przed kropką.

Laselight
06.08.2012, 15:41
Mi fryzury z peggyzone dla małych dzieci i dzieci nie działają.;( Daję je do C:\Users\x\Documents\Electronic Arts\The Sims 3\Mods\Packages . Mam plik resource.cfg o takiej treści:

Priority 500
PackedFile DCCache/*.dbc
PackedFile Packages/*.package
PackedFile Packages/*/*.package
PackedFile Packages/*/*/*.package
PackedFile Packages/*/*/*/*.package
PackedFile Packages/*/*/*/*/*.package

Tylko jedną fryzurę udało się przerobić na .sims3pack. Inne pliki .package np. mody Nraas , fryzury z peggyzone dla dorosłych kobiet , rzeczy z XMS , skiny , pozy działa normalnie ;)

hellraiser
06.08.2012, 17:03
Nightfall, ważna jest nazwa, czyli resource.cfg, to czy zapisać tekst jako txt, doc czy jeszcze inaczej i tak nie ma znaczenia, bo i tak trzeba potem edytować nazwę pliku i z Resource.txt zmienić na Resource.cfg...
Równie dobrze można to zrobić za pierwszym razem, tj. od razu zapisać jako .cfg, więc to moim zdaniem bez sensu.
Dla mnie "nazwa pliku", to całość, a nie tylko to co jest przed kropką.
Masz tu trochę racji, aczkolwiek tutaj najważniejsze było to, co było po kropce, czyli rozszerzenie, które było ukryte, a plik .txt nic nie da przecież ;) Najważniejsze, że problem jednak został rozwiązany i wszystko działa.

Laselight, skoro mówisz, że za wyjątkiem tych fryzur reszta plików .package działa normalnie, to z plikiem jest wszystko w porządku. Myślę, że akurat te fryzury są jakieś trefne i dlatego nie działają, ale mogę się mylić.

Chloé
08.08.2012, 09:24
Jak zainstalować mod na usunięcie wspomnień? Nie radzę sobie z tym. Chodzi o wersję z możliwością wyboru kilku wspomnień, bez ich całkowitego wyłączenia. Robiłam tak jak w instrukcji ale nie wyskakuje okienko w którym się to wszystko ustawia.

Spectrum
08.08.2012, 12:01
instalujesz mody 'nowym sposobem? czyli, że forder 'mods' znajduje się w moich dokumentach?

Chloé
08.08.2012, 15:14
Folder znajduje się tam gdzie powinien wg twórców modów i dodatków, tj. Dokumenty/Electronic Arts/The Sims 3/Mods. Inne mody i dodatki z neta działają bez zarzutu, tylko tego nie potrafię zainstalować (słabo znam angielski :P)

Spectrum
08.08.2012, 17:14
hmm.. mam pomysł. jeżeli zależy Ci na całkowitym wyłączeniu wspomnień (i zaintersowana jesteś Tym (http://www.modthesims.info/download.php?t=446281) modem), ściągnij wersje która wyłącza wszystkie wspomnienia (download, link 3 -velocitygrass_no_automatic_memories.zip), lub link ostatni, który dopuszcza tylko te najważniejsze.

Chloé
08.08.2012, 19:40
Mam ściągnięty właśnie ten ostatni link który dopuszcza najważniejsze wspomnienia, sęk w tym że po wrzuceniu w folder nie wiem co dalej robić by to okienko wyskoczyło gdzie można odhaczyć określone wspomnienia i fajnie jakby ktoś kto ma ten mod napisał jak to ogarnąć, będę wdzięczna. Wiem, że istnieje wersja spolszczona i na niej najbardziej mi zależy.

Spectrum
08.08.2012, 23:10
hmm, ale to okienko wyskoczy tylko po pobraniu 1 linka :| przynajmniej tak mi się wydaje. inne 'wersje' modu po prostu wykasują lub ograniczą wspomnienia bez zbędnej informacji.

anie_1981
12.08.2012, 22:15
Bindi, jak pobierasz tą wersję, która dopuszcza tylko najważniejsze wspomnienia, to jest to już gotowy mod, tam się nic nie ustawia... "Okienko" wyskakuje tylko jeśli chcesz stworzyć własną wersję moda, czyli chcesz inny zestaw wspomnień. I wtedy nie wrzucasz tego do modsów, bo to jest program do tworzenia pliku package, jaki Ci odpowiada.

Chloé
12.08.2012, 22:57
To by wyjaśniało trudności, ale też dziwne że ten mod nie działał skoro był gotowy bo miałam go w grze a uporczywe wspomnienia automatyczne z byle bzdurami ciągle wyskakiwały, no ale uporałam się już z tym za pomocą NRaasa MC :)

Mam jeszcze jeden problem z karierą sportowca, simy nie chcą iść do pracy ani grać mecze, ikonki z działaniem same znikają. Resetowałam miasto tym Nraasem ale nie pomogło, jest na to inny sposób?

ultraviolence
13.08.2012, 10:59
Mam jeszcze jeden problem z karierą sportowca, simy nie chcą iść do pracy ani grać mecze, ikonki z działaniem same znikają. Resetowałam miasto tym Nraasem ale nie pomogło, jest na to inny sposób?

A kombinowałaś coś z przenoszeniem stadionu w inne miejsce? Ja miałam podobny problem z tym studiem (Kryształek Pikczers, czy jakoś tak). Jako, że wciąż grałam w Sunset Valley a koniecznie chciałam wypróbować nową karierę, umieściłam parcelę ze studiem na lekkiej górce (przy tak dużym rozmiarze terenu nie znalazłam nic odpowiedniejszego). Niestety takie ustawienie spowodowało, że simy w żaden sposób nie mogły dostać się na parcelę. Ikony znikały, a ja głowiłam się o co chodzi. Dopiero po kilku godzinach wpadłam na pomysł, aby tam zajrzeć - no i rzeczywiście, wszystko przez zbyt wysoki teren.

Chloé
13.08.2012, 11:17
Nie ruszałam stadionu ani nic zmieniałam, gram w okolicy Starlight Shores. Problem występuje w każdej rodzinie ze sportowcem.

Owieczka12456
16.08.2012, 00:31
Mam taki problem z tymi plikami package, odinstalowałam grę(podstawę i dodatki) i znów zaistalowałam wszystko, normalnie włączyłam i zawsze jak wchodziłam wcześniej automatycznie miałam plik mods w komputer/dysk c/program files/electronic arts/sims 3 a teraz nie mam, więc próbowałam tego 1 sposobu i stworzyłam w komputer/dysk c/program files/electronic arts/sims 3 plik mods itd., wszystko wraz z plikiem resource i włączyłam grę i nic.! próbowałam też tym nowym że w dokumentach stworzyłam mods itd. i też nic.! nawet wszystko jak w tej aktualizacji było to zrobiłam, nie wiem dlaczego i też nie mam pliku seved sims w dokumentach a wcześniej miałam.! Zależy mi na tym ponieważ chciałabym mieć nrassa znowu, a bez niego "nie umiem grać" proszę o pomoc.!

anie_1981
16.08.2012, 09:15
Jak widzę, instalujesz mody starą metodą, a teraz większość modów\dodatków itp potrzebuje nowej metody. Katalog Mods nie idzie do Program Files, tylko do Documents and Settings.

Jako, że jestem leniwa i nie chce mi się pisać całej litanii w kółko, po prostu podaję linka do mojego bloga. Ja już inaczej tego wytłumaczyć nie potrafię, niż tam.

http://forum.thesims.pl/blog.php?b=205

ultraviolence
26.08.2012, 12:44
Hmm... Tak się zastanawiam... W folderze Packages mam ponad tysiąc plików. Myślałam o tym, aby scalić je w jeden wielki, ale czy to jest bezpieczne? Podobno jeden plik zbiorczy nie powinien przekraczać 300MB - moje pliki package w sumie ważą 3,58GB :rolleyes: Oczywiście można odjąć od tego niekonwertowalne hacki, ale w zasadzie one zajmują tak mało miejsca, że nie zrobi to większej różnicy.

Drugą opcją jest ta, że scalę je tematycznie, czyli np. ubrania jako jeden plik, fryzury jako drugi i tak dalej. Jest jednak kolejne "ale", podobne, jak w pierwszym przypadku. Same fryzury zajmują 1,46GB, czyli też przekraczają 300MB.

Jaka opcja z tych dwóch będzie najkorzystniejsza według Was?

kaka123
08.09.2012, 12:02
Też mam problemy z Package. Nie działają mi ani na dysku z grą, ani w Documents and Settings. Wcześniej grałam na laptopie i wszystko działało, a jak na stacjonarny się przeniosłam wszystko padło. Nraas też nie chce działać. Może brakuje mi jakiś sterowników, bo przed formatem kompa wszystkie dodatki i mody chodziły ładnie.
Jakieś pomysły? Czego w komputerze może brakować?

Violet
24.12.2012, 18:53
Jak usunąć pliki sims3pack? W sensie że usuwam je w downloads/oknie startu a one i tak są w grze :/ Wiem że było ale nie chce mi sie szukać :(

Kosia
24.12.2012, 21:02
Wyczysc cache gry, a jak - zapytaj google. :)

monia12
27.12.2012, 19:07
Przeczytałam całe to forum i nie znalazłam odpowiedzi na mój problem związany z plikami sims3pack. Wszystko robie według instrukcji, dodatki sa na swoim miejscu, a kiedy włączam start gry w zakładce pobrane mam zawsze tylko jeden plik (najnowszego ściągnięto ubrania np.) i pisze że ma 0kb, dlatego nie mogę go zainstalowac. W folderze wszystko jest ok, pliki maja po 2-3mb. A w oknie''pobrane'' nie dosc ze pojawią się zawsze tylko jeden, to jeszcze 0kb. Już naprawde nie wiem co mam zrobić. Pomocy

Violet
29.12.2012, 22:06
Dobra wyczyściłam cache ale 60% usuniętych dodatków nadal jest w grze :(( Prosze o pomoc

Lubie
29.12.2012, 22:33
A no więc Fiolet, zrób tak , jak na obrazku:
http://i.imgur.com/P6UAb.png
1. wejdź w to
2. zaznacz pojedynczo (albo "zaznacz wszystko")
3. ODINSTALUJ

ALBO (jeżeli pierwsze nie zadziała do końca)
C:\Users\******\Documents\Electronic Arts\The Sims 3
(to to w moich dokumentach)
i usuwasz zawartość folderów:
- DCBackup
- DCCache
- oraz Mods\packages (jeżeli tam coś wgrywałaś, jeżeli nie to spokojnie)

Jeżeli pomogłem, łapka w górę ... ale czekaj, tu nie ma łapek. ;c

Nadine
29.12.2012, 23:29
pozniej jeszcze wejdz w 'pobrane' i tam pozaznaczaj i walnij 'usun', wtedy juz nie beda zalegac w folderze i czekac na zainstalowanie.

lazuryt00
30.12.2012, 00:55
Ludzie, ja was błagam o pomoc T.T
albo jestem ostatnią sierotą, aby mnie pliki .packages nie lubią ._.
Od długiego czasu nie mam rzeczy, które są w.w plikami...
Nie przeszkadzało mi to za bardzo. Lecz teraz biorę się za fotostory i przydałyby się pozy... a pozy którę chcę są w packages...

Mam folder Mods, w nim folder Packages.
Plik Resource.cfg naftykałam gdzie sie dało.
I co? I nic, nie widzi.. no ludzie ;_;

Laselight
30.12.2012, 01:31
@lazuryt

1. Folder mods masz w program files czy w dokumentach?
2. Czy zawartość pliku resource.cfg wygląda tak:
Priority 500
PackedFile DCCache/*.dbc
PackedFile Packages/*.package
PackedFile Packages/*/*.package
PackedFile Packages/*/*/*.package
PackedFile Packages/*/*/*/*.package
PackedFile Packages/*/*/*/*/*.package

Doncellita
30.12.2012, 11:00
Hej. Wiecie może gdzie wypakować pobrane gotowe simy? ;)

Nadine
30.12.2012, 12:11
jezeli sa w formacie *sims3pack to do dokumenty/electronic arts/the sims 3/downloads, a jezeli w *sim, to do dokumenty/electronic arts/the sims 3/SavedSims (jezeli nie masz owego folderu, to mozesz utworzyc sama)

@lazuryt00, upewnij sie, ze zrobilas WSZYSTKO krok po kroku jak tu > http://forum.thesims.pl/blog.php?b=205

Laselight
30.12.2012, 12:12
@up do foldery SavedSims (lokalizacja Dokumenty/EA/The Sims 3)

lazuryt00
30.12.2012, 14:51
Dziękuje, wiem już na czym polegał problem ; D
choć nie wiem czy go to rozwiązało zupełnie, ponieważ jeszcze nie próbowałam ;)

I mam kolejne pytanie [nie wiem czy to się zalicza do tego tematu], czy jeśli odinstaluje wszystkie dodatki z neta i je zainstaluje od razu, to czy może to zepsuć save z rodzinkami które używają aktualnie tych dodatków? ; )

Lubie
30.12.2012, 15:05
Raczej nie powinno popsuć sava. Ja macham dodatkami na prawo i lewo, wkładam i wyciagam i jeszcze raz. Nic na razie się nie dzieje, a savy tworzę baaardzo rzadko.

Laselight
30.12.2012, 15:07
Save się nie zepsuje. tylko rzeczy się podmienią na maxisowe

lazuryt00
30.12.2012, 15:23
Dupa ._.
Czy do każdego pliku z neta są ciasteczka dołączone? ._.

Lubie
30.12.2012, 15:26
Znaczy dopowiem do wypowiedzi Laserlight, podmienią się na rzeczy maxisowe, ALE tylko wtedy, gdy otworzysz ten save bez tych dodatków. Jeżeli go nie włączysz, odinstalujesz, zainstalujesz i włączysz, będzie wszystko ok.

lazuryt00
30.12.2012, 15:31
Zraz zepsuje te simsy ._.
Usuwam i wklejam do nich jakieś nowe, niestworzone pliki xd
A one dalej swoje.. jezuuu :<


Edit:
Dzięki mojej mądrości muszę chyba reinstalke robić, bosko ;_;
ale moze to coś pomoże? ;)
czemu jestem takim nic nieumiejącym frędzlem? ;_;

Nadine
30.12.2012, 16:37
ja do packagesow robie tak, ze tam w srodku tworze sobie jakis folder 'nowe' i jak wrzucam cos nowego, to laduje tam. pozniej jak przetestuje, to przerzucam do normalnego folderu, i tak wciaz i wciaz. latwiej ogarnac jak sie cos zaczyna psuc.

Violet
30.12.2012, 17:15
No ale ja w pobranych mam zainstalowane ale takie jakby niezainstalowane w sensie że w grze je mam ale w pobranych mają status niezainstalowanych. Myślałam że to nic nie znaczy no ale jak widać znaczy :( <masło maślane> Spróbuje te foldery pousuwać.

Edit: Podstawa simsów z origin= brak folderu

Lubie
30.12.2012, 17:22
jakiego folderu ? oO
w moich dokumentach ? MUSI BYĆ.!

a co do zainstalowane niezainstalowane tez tak mam. Masz wejść w obiekty zmodyfikowane. !
i nie usuwa się folderów , tylko zawartość... choć jak usuniesz, to same się powinny zrobić czyste. :d

Violet
30.12.2012, 17:27
W zmodyfikowawszy NIC nie mam bo mam te pliki w grze ale w pobranych są "nie ciemne" http://oi50.************/es6azt.jpg

Lubie
30.12.2012, 17:28
no to więc tak, usuń zawartość tych folderów, co ci podałem wcześniej. ^^

Violet
30.12.2012, 17:30
http://oi49.************/33yn6sk.jpg w zmodyfikowanych mam tylko te ze store. Nie mogę usunąc DCBackup i DCCache ponieważ podstawę mam ze origin i nie mam przez to folderu na dysku c

Lubie
30.12.2012, 17:31
to jak je chcesz też usunąć, to je odinstaluj. XD

Violet
30.12.2012, 17:32
Ich nie chce odinstalować xd

Lubie
30.12.2012, 17:33
no to juz problemik... masz je w download , nie ? najpierw usuń zawartość tamtych folderów , a potem zainstaluj z powrotem store. ^ ^

Violet
30.12.2012, 17:35
Jejku jak mam usunąć zawartość tych folderów jak ich nie mam? Powtarzam gra z origin

a ktoś mnie wprowadził w błąd bo powiedział ze te foldery są na dysku a one są w moich dokumentach xd

Lubie
30.12.2012, 17:37
a w moich dokumentach nie masz NIC z simsów ? oO

Violet
30.12.2012, 17:39
Pisałam że zostałam wprowadzona w błąd...

Tak w ogóle jak usunę zawartośc tych folderów to mi się nic z grą nie stanie? Bo widzę że te pliki trochę ważą...

Lubie
30.12.2012, 19:15
(oj sorki, nie zauważyłem)
Znaczy powiem tak, że pliki *.sims3pack są tak jakby opakowaniem na *.packages (pozdrawiam Latoyę ... kurde, nie te forum) . Jeżeli je instalujesz, zostają one rozpakowywane do tych folderów, więc ważą (mniejwięcej) tyle, co te dodatki. One (te pliki) są widoczne w grze jako obiekty. Jeżeli nie ma tam tych plików, nie ma dodatków z neta.

I jak nie jesteś pewna tego, co robisz (no bo jak, wierzyć forumowemu plasticzkowi) to skopiuj ten cały folder gdzieś indziej , oczyść tamte foldery, włącz grę. Jak będzie coś nie tak (źle będzie działać) wyłącz grę i podmień foldery.

Violet
30.12.2012, 19:21
Czyli jak te pliki usunę to nie będę miała żadnych dodatków w grze? ;(

Lubie
30.12.2012, 19:27
żadnych dodatków nieoficjalnych (CC) w grze, czyli tych ze store też.
A potem sobie zainstalujesz te, co chcesz. ^ ^

lazuryt00
01.01.2013, 23:42
Moje dokumenty>Electronic Arts>The Sims 3> Mods [tu wkleiłam plik Resource.cfg]>Packages

I dodatki nie chca się pokazać... NO LUDZIE!
Czy coś robię źle? :<

Lubie
02.01.2013, 05:24
A czy robiłaś zgodnie z tą instrukcją, co ktoś podał wcześniej? Bo ja pamietam, że się coś wrzucało do każdego folderu podstawy i dodatków, by mody/dodatki działały. : p

lazuryt00
02.01.2013, 12:59
A wiem, jakiś tam plik do bin? Mam go gdzieś :)

dżin.
07.02.2013, 23:04
God dammit, czy ktoś pamięta może jak naprawić tego buga, że nie można niczego stawiać na obiektach z internetu? Przeinstalowałem grę po dość długim niekorzystaniu z niej, na nowo zainstalowałem wszystkie downloads i teraz nie mogę nawet krzesła równolegle do stołu postawić :|

Laselight
07.02.2013, 23:27
@Jin obiekty mozna naprawic programen TSR RegFix ( http://forum.thesims.pl/showthread.php?t=61965 )

AMSTA
22.02.2013, 22:43
Dzięki za przydatny poradnik. Bardzo mi pomógł :)

Miscellaneous
25.03.2013, 21:19
-sigh-
Kupiłam nowego laptopa. Zainstalowałam TS3 & dodatki. Przeniosłam wszystko za pomocą dysku przenośnego z tamtego laptopa, gdzie działało. A teraz nie działa za choinkę.

Wiecie, co zrobić? :/

Kamis
04.07.2013, 20:05
Takie szybkie pytanko, przepraszam jak już było :CC

Ten folder Mods i pliki packages wrzucamy do ostatnio zainstalowanego dodatku czy do podstawki?

@down: Dziękuję! :D

Sqiera
04.07.2013, 20:22
Ten folder wrzucasz na dysk C, tam gdzie masz folder z Simsami. U mnie znajduje się on w Moich dokumentach-> Electronic Arts-> The Sims-> i tam wrzucasz folder.

To nie jest folder w którym mam zainstalowaną grę, tak od razu mówię.