PDA

Zobacz pełną wersję : Gra się wyłącza - ostateczny temat.


Strony : [1] 2

Terri
27.06.2009, 15:53
Mam hacka na cenzurę i kilka ściągniętych dodatków do sims 3 z Mod The Sims. Pobrałam sobie najnowszą aktualizację do The Sims 3. Wszystko było ok, zaktualizowało się. Włączyłam simsy i po filmiku, gdy jest ekran ładowania gra mi się wyłączyła. Tak po prostu, bez żadnego komunikatu. Da się tą aktualizację cofnąć? A jak nie, to co innego zrobić? Plisss o odpowiedź!

Smilerka
27.06.2009, 16:28
przenieś dodatki (netowe) i odpal bez.
Podobno się z aktualizacją gryzą

aluminium.
27.06.2009, 16:33
Hacki i dodatki z neta na pulpit. Odpal grę. Jak nie pomoże to będziemy myśleć dalej.

Alisha
27.06.2009, 19:13
Wielu osobom gra sie wylacza bo maja slabe kompy.
Jaki masz RAM, wolne miejsce na dysku, system etc.? :|

Maluszka
29.06.2009, 09:10
A ja mam problem tego typu,że: zainstalowałam grę the sims3 i wszystko działa do momentu wyboru miasta w którym chcę założyć rodzine... Tam wyskakuje taki komunikat: " nie byliśmy w stanie zweryfikować czy Twój dysk z grą jest ważna kopią the sims3. skontaktuj się z centrum pomocy" i tak jest przycisk potwierdz ( żadnej innej operacji nie da sie wykonac) i gra się wyłacza. Da sie jakoś to ominać?
PS. probowałam uruchomić tą gra zarowno z aktualizacja jak i bez niej.

madusiaX
30.06.2009, 06:03
Maluszka a masz orginalną gre ?

laaska
01.07.2009, 15:37
Terri, jeśli pobierałaś/łeś hacka na dodatkowe kody wywal go, to on robi takie cuda ;)

Maluszka, masz nieoryginalną grę, lub nie wsadziłaś do napędu płytki :) sprawdź ;)

Gio
01.07.2009, 16:39
Maluszka, masz nieoryginalną grę, lub nie wsadziłaś do napędu płytki :) sprawdź ;)

Tak to wogóle nie odpali, chyba że płyta jej się zniszczyła i:
- jedzie na kopii
- ma cracka

Wtedy takie coś wyskakuje.

vezi
01.07.2009, 18:30
maluszka sie speszyla ;p giovanni zmiana cracka by pomogla a terriemu wydaje mi sie ze ma za malo ramu na karcie graficznej

nerr
08.07.2009, 19:55
Powiem wam, że moje TS też się wyłączają, ale odkryłem ciekawy myk:
otóż automatycznie wyłączają się (a co za tym idzie - kasują się wszystkie domy stworzonych przeze mnie rodzin oraz tych, którymi grałem; co dziwne - same rodziny zostają, ale trzeba je zakwaterować), kiedy gram w nie około 3-4 godzin nieprzerwanie.
Teraz zapisuję jak najczęściej i uruchamiam ponownie co jakiś czas grę, więc jakoś sobie daję radę. Aczkolwiek nie powiem, żeby było to wygodne :P.

Natka7502
13.07.2009, 13:04
Pomocy!!!! Gdy zainstalowałam gre i gdy weszłam na ikonę gry ona się wyłącza!!! I z tego wszystkiego wszystkie gry zaczeły się wyłączac!!!! Pomocy!!! Chodzi tylko jedna gra mojego taty "Soliders-Ludzie Chonoru". Czy ta gra może cos psuc???

Gio
13.07.2009, 13:06
Pomocy!!!! Gdy zainstalowałam gre i gdy weszłam na ikonę gry ona się wyłącza!!! I z tego wszystkiego wszystkie gry zaczeły się wyłączac!!!! Pomocy!!! Chodzi tylko jedna gra mojego taty "Soliders-Ludzie Chonoru". Czy ta gra może cos psuc???

Myśle, że to po prostu zbieg okoliczności, lub gra zajęła bardzo dużo miejsca na dysku, przez co inne gry nie mogą się nawet włączyć. A więc prawdopodobnie ten soliders jest na innym dysku, albo ma bardzo małe wymagania :)

Natka7502
13.07.2009, 13:31
Ale jak odinstaluje wszystkie gry oprócz tej jednej(tata by mnie zabił xD) i zainstaluje jedną małą grę to i tak się wyłącza!!!! Ten komp ma wszystkie wymagania!!! Mój poprzedni komputer tak nie robił!!! Pomocy!!! Mam gry ale nie mogę w nie grac!!!!

shasta
13.07.2009, 15:26
A ja mam problem tego typu,że: zainstalowałam grę the sims3 i wszystko działa do momentu wyboru miasta w którym chcę założyć rodzine... Tam wyskakuje taki komunikat: " nie byliśmy w stanie zweryfikować czy Twój dysk z grą jest ważna kopią the sims3. skontaktuj się z centrum pomocy" i tak jest przycisk potwierdz ( żadnej innej operacji nie da sie wykonac) i gra się wyłacza. Da sie jakoś to ominać?
PS. probowałam uruchomić tą gra zarowno z aktualizacja jak i bez niej.

Mam podobną sytuację do użytkowniczki Maluszka, mam oryginalną grę zrobiłam aktualizację,bo gra troszkę wolno chodziła i było kilka problemów i teraz pojawia się podobny komunikat,co mogę zrobić? Czy konieczne jest odinstalowanie całkowite gry?

Sun_rise
13.07.2009, 17:16
No to ja jeszcze raz.
Gra się wyłącza, znany problem, tylko,że on pojawił się u mnie,hmm , wraz z zainstalowaniem gry, tzn nie aktualizowałam jej, nie ściągałam dodatków itp. Gram na laptopie, komputer nie należy do starych ma rok, przez jakieś pół nie był używany, także nie sądzę, żeby się zabrudził. Gdyby tego było mało to także feralnej gry nie mogę zapisać :/, wyskakuje okienko z komunikatem, że wystąpił niespodziewany błąd 13, czy jakoś tak.

A teraz absolutna !NOWOŚĆ!,otóż pojawił się nowy problem, zaraz po wybraniu opcji zapisz,gra sama się wyłącza , jakoś nie zdążyłam sprawdzić czy dzieje się tak samo przy wychodzeniu z gry.
Aha nie dodałam jeszcze, że wywala mnie z gry tylko w trybie życia.
Umie ktoś pomóc :( ?

magdusia940
25.12.2009, 21:34
Mam oryginalną płytę The Sims 3. Działa wszystko okey. Raz wyłączyła mi się gra. Uruchomiłam ponownie i jakiś czas działała bezproblemowo.
Starałam się zrobić nową rodzinę, gdy nagle gra wyłączyła mi się!
Rodzina nawet nie zapisana, robiłam własne twarze, nosy, usta i wszystko zniknęło(a zrobiłam chyba z siedem osób!!)!!!!! Uruchomiłam znów i to samo. Następnego dnia też spróbowałam i to samo! Sześć razy próbowałam zrobić simów lecz przy przejściu do następnego gra mi się wyłącza!! Proszę pomóżcie!!! odinstalowałam grę i nic to nie pomogło.Bardzo proszę o podpowiedzi do usunięcia tego problemu.
Dz. :**

JBronkar
25.12.2009, 22:36
a masz mod?

Björk
26.12.2009, 11:39
Nie zakładać nowego!!!

asiak155
26.12.2009, 12:49
A może wystarczy odkurzyć komputer od środka? Mi mój komputer bardzo zwalnia jak nie jest czyszczony przez pare miesięcy. Może na słabszych komputerach komputer sie grzeje bardzo szybko po uruchomieniu simsow? Bynajmniej mi to pomogło grając w simsy 2 :D.

Aya
26.12.2009, 14:39
Rzeczywiście, czyszczenie komputera od środka bardzo dużo daje. U mnie był taki problem że gra często się wyłączała. Czasami po prostu nagle bez zapowiedzi, a czasami przed wyłączeniem wszystkie przedmioty robiły się czarne. Zdarzało się również że podczas gry komp się wyłączał całkowicie lub wyskakiwał błękitny ekran z jakimś błędem sterownika ati3duag.dll. Jak się okazało laptop się mocno przegrzewał, podczas grania temp procesora dochodziła do 93 stopni, sama karta graficzna też musiała się ostro grzać.
Informatyk przeczyścił laptop i wymienił jakąś pastę termoprzewodzącą. Dokupiłam też dodatkowy ram, bo 1GB to trochę za mało jednak.
I pomogło:) gra się nie wyłącza

malinQaa-
27.12.2009, 10:25
Wgrałam sims 3 wymarznę podróże i wszystkie dostępne aktualizacje, gdy próbóje wejść w rodzinkę lub nową grę w trakcie ładowania wyłańcza mi grę bez żadnego komunikatu. Wszelkie dodatki i zapisy gry jakie miałam przeniosłam na pulpit ale to nic nie dało. Miejsca jest dość dużo a moja pamięc RAM to 1,5 GB. Komputer był niedawno czyszczony.

Starly
27.12.2009, 17:38
Też mam ten problem, mi się ostatnio wyłączają zawsze, po nawet niecałej godzinie grania ;/ Komputer jest całkiem nowy, ma jakieś 5 miesięcy. Nie mam pojęcia, co robić, zostaje na razie zapisywanie co 10 minut :/

Wikki
29.12.2009, 15:14
Witam.
Moje problemy zaczęły się po instalacji aktualizacji 2.3. Najpierw pojawiły się niebieskie parcele. Postanowiłam przeinstalować grę i nie aktualizować jej do wersji 2.3.
Następnymi błędami były: "Wersja uruchomionej gry nie jest zgodna z danymi. Zaktualizuj swoją grę." oraz "Nie udało się uruchomić gry. Nieudana inicjalizacja usługi (0x6224dd27)",
na szczęście z nimi sobie poradziłam.
Kolejnym, z którym nie mogę sobie poradzić i proszę o pomoc w rozwiązaniu go, jest błąd zamykania się gry przy 5% ładowania podczas wczytywania rodziny lub otoczenia.
Usunęłam mody i wszystkie dodatki z Mods, dodatki z DCBackup i całe DCCache oraz Download, jednak nic to nie dało.
Przeglądałam też logi błędów i znalazłam coś takiego:
[Instruction data]
00b4c6cd => DasmX86Dll.dll not found.
Znalazłam na MTS temat dotyczący tego problemu, polecali w nim wyłączyć antywirusa
i zaporę sieciową na czas gry, lecz to nie pomogło.
Zauważyłam też, że nie mogę instalować nowych obiektów przez launchera.

Czy potrafi ktoś mi pomóc w rozwiązaniu tego problemu?

Miczka
01.01.2010, 18:10
Moje problemy zaczęły się po instalacji aktualizacji 2.3. (...)
Kolejnym, z którym nie mogę sobie poradzić i proszę o pomoc w rozwiązaniu go, jest błąd zamykania się gry przy 5% ładowania podczas wczytywania rodziny lub otoczenia.


Mam taki sam problem. Po wgraniu dodatku i aktualizowaniu go podczas wczytywania otoczenia gra się wyłącza.
Wie ktoś co z tym można zrobić?

marandile
09.01.2010, 10:41
Zainstalowałam kilka dodatków do TS3 WP (pieprzyki, ciuszki i hack z nowymi suwakami w CAS) posługując się 'małpką'. Odpalam grę i wywala mnie z niej tuż po intrze. Usunęłam te ściągnięte pliki z folderu packages, ale nic to nie dało :(

natalis
20.01.2010, 13:55
również mam ten problem. zainstalowałem patch 2.3 i teraz przy ładowanie rodziny gra się wyłącza...

martusia_re2
24.01.2010, 16:01
mam to samo mi gra wyłącza się po momencie kiedy jest ładowanie i jak wybiore zapis który chce uruchomić gra ładuje się do 1/4 paska i nagle wyłącza się. przeniosłam dodatki to nie pomogło. ;/ wyczyściłam Ccleaner tez nie pomoglo. komputer jest dobry. za slabego ramu nie mam. gdy odinstalowalam wymarzone podroze same the sims 3 chodzily be zarzutu :( wiec nie wiem w czym problem. moze ktos mi pomoc?

blue14
30.01.2010, 16:50
Ja bardzo proszę o pomoc !!!
A mianowicie grałam sobie w sims 3 jak zawsze ... ;]
Postanowiłam dodać mod na zwiększenie piersi i dałam i gdy stwarzałam simkę to nagle komp się cały wyłączył, pomyślałam , że to pewnie przez ten mod no to go usunełam , ale dzieje się to samo.A zanim dałam mod to też budowałam dom , i zapisałam go i wyszłam , za jakąś godzinę weszłam z powrotem do gry i się zrobiły niebieskie parcele zamiast domów no to go usunełam a potem właśnie dałam mod ... co mam teraz zrobić ??Czy to przez te dodatki??
Proszę o pomoc!!!
PS. Mam dodatki i to nawet dużo czy to przez nie się tak dzieje ??
Może mam usunąć wszystkie dodatki i zobaczyć czy gra działa poprawnie czy może muszę od nowa zainstalować grę ??
Bardzo proszę o pomoc !!

magTom
07.02.2010, 17:44
Otóż... Postaram się to streścić. W domu moich Simów leżały porozrzucane 4 butelki po mleku dla dzieci. Tak myślę, ale nie jestem pewien. Pewnego dnia dwóch z pięciu Simów wyjechało do Al-Simhary, wróciło wcześniej, bo dwóch dniach. Owe buteli pojawiły się przed domem. Klikając Simem nie dało się ich posprzątać. W trybie kupowania i budowania nie dało się ich sprzedać, poruszyć lub "zburzyć" młotkiem. Gdy używałem moveobjects on i klikałem na butelki, gra wyłączała się i nie pojawiał się żaden komunikat. Co powinienem zrobić?
EDIT:czy to w ogóle może być związane z wcześniejszym powrotem tych dwóch Simów?

asiak155
07.02.2010, 20:34
Otóż do tej pory gra chodziła idealnie. Ostatnio co prawda rzadko, ale jednak wyłącza się bez jakiegokolwiek ostrzeżenia. Nic się nie zacina, nic nie dzieje, ja nic nie robię szczególnego. Po prostu nagle pojawia się ekran pulpitu. Czyszczę komputer w środku obudowy jak i z programów. Gra chodzi bez problemu na najwyższych ustawieniach, więc nie wina ramu, ani karty graficznej. Komputer też mi się nie przegrzewa. Nie wiem co mam robić, bo zapisywanie co jakiś czas mnie drażni, a przez to już parę razy straciłam rodzinki.


magTom: Też miałam taki problem, ale jak jeszcze dodatku nie było. Nie wydaje mi się, że to może być wina wcześniejszego powrotu, bo ja zawsze moimi simami wracam wcześniej :). Ja po prostu wstawiłam butelkę do pomieszczenia bez ścian, a po pewnym czasie wyprowadziłam simów z tego domu.

magTom
08.02.2010, 17:12
asiak155, dobry pomysł jest z tymi butelkami w pustym pomieszczeniu(robiłem tak w dwójce:D), tylko, że tak jak pisałem, albo nie mogę ich ruszyć, albo z moveobjects on gra się wyłącza. Natomiast nie mam zamiaru się przeprowadzać, bo mój dom jest śliczny, wygodny i w ogóle;) Mam nadzieję, że ktoś nam pomoże, a jeśli nie, to chociaż powie gdzie możemy znaleźć rozwiązanie naszych problemów.:)

asiak155
08.02.2010, 17:53
Może zapisz dom i postaw drugi taki sam i tam ich przeprowadź? Ja zawsze mam problemy w domach, które uwielbiam. Albo butelka, która nie chce się ruszyć, albo wyłącza się gra...

magTom
08.02.2010, 20:11
A te butelki też się nie zapiszą? Poza tym naprawdę nie lubię takich przeprowadzek i zdezorganizowałoby to wszystko:( W końcu na pewno jakoś się dowiemy jak to naprawić czymś, lub znajdzie się to w którejś aktualizacji.:)

asiak155
09.02.2010, 09:40
Wydaje mi się, że butelki powinny zostać. Zawsze przed przeprowadzką możesz wejść do domu i sprawdzić :).

Domis1992
10.02.2010, 20:51
A ja mam całkiem inny problem niż wy. Otóż gra włącza mi się idealnie, mogę sobie stworzyć domek, rodzinę, z tym, że nie mogę tej rodziny już zakwaterować, bo mi się gra wyłącza. Co ja mam zrobić, żebym mogła spokojnie grać?

Kminka
14.02.2010, 20:55
Witajcie,

Ja mam bardzo podobny problem. Kupiłam ts3 instalacja przebiegła pomyślnie, uruchamiam grę, mogę wybudować dom, mogę go umeblować i nic się nie tnie, aż do czasu kiedy przełączam na tryb życia. Pogram dosłownie kilka minut i gra zatrzymuje się. Komp się nie restartuje, gra się nie wyłącza. Po prostu wszystko się blokuje, znika kursor, komp nie reaguje na nic oprócz restartu. A na ekranie ciągle zatrzymana scena z ts3. Jak myślicie, z czego to może wynikać? Czyżby naprawdę się przegrzewał? Dzisiaj nawet robiłam wielkie czyszczenie kompa, ale bez efektu.Tylko wtedy dlaczego mogę grać w innych trybach? Zaznaczę, że w temacie komputerów jestem zielona, a nie znam jakiegoś dobrego informatyka. Aha, no i gram na kompie stacjonarnym z xp. Próbowałam już wyłączać wszelkie programy, zlikwidować zbędne ikonki z tray'a. Nic to nie dało, dlatego szukam pomocy na forum.

Pozdrawiam i liczę na odpowiedzi.

claudiiin
25.02.2010, 20:17
hej!

moj problem rowniez jest zwiazany z wylaczajaca sie gra. otoz mialam ts3 na lapku, dzialaly dotychczas bez zarzutu, az dzisiaj zainstalowalam sobie na nim wymarzone podroze (aktualizacje rowniez zrobilam) oraz moda na ciaze u nastolatek z mod the sims. zrobilam wszystko tak, jak bylo napisane w instrukcji: plik resource.cfg do folderu the sims 3, utworzylam folder mods, a w nim packages i tam dalam wszystkie pliki .package, i ten plik d3dx9_31.dll umiescilam w the sims 3/game/bin. dodam, ze gra nie byla zainstalowana na dysku C w program files tylko na drugim dysku, D. no i odkad zainstalowalam WP i moda to wszystko sie schrzanilo - intro bylo, ekran ladowania gry sie pojawial, ale gdy pasek ladowania sie wypelnil nic sie dalej nie dzialo! gra nie przechodzila do wyboru save'a, tylko wszystko sie zatrzymywalo na koncowym etapie ladowania...

wobec powyzszego odinstalowalam gre i po restarcie kompa zainstalowalam ja normalnie na dysku C, w program files. nie aktualizowalam w ogole gry, odpuscilam sobie instalowanie WP, bo pomyslalam ze moze nie zrozumialam czy pliki tego moda mam umieszczac w folderze podstawki czy WP i stad ten problem, no i skupilam sie wylacznie na modzie. wszystkie pliki umiescilam w odpowiednich lokalizacjach tak jak poprzednio, zgodnie z instrukcja z mod the sims. i jest jeszcze gorzej - zaraz po intrze gra sie po prostu wylacza, zaraz po pojawieniu sie ekranu ladowania.

czy ktos ma moze jakis pomysl co robie nie tak? zalezy mi na tym modzie bo daje to wiecej mozliwosci w grze, a ona sama zrobila sie juz dla mnie nudnawa i chcialabym ja troche uatrakcyjnic.

dzieki z gory za pomoc!

pozdrawiam :)

rocktechnika
06.03.2010, 15:30
Dopóki nie zainstalowałam Nowoczesnych Akcesoriów, gra działała idealnie.
Postanowiłam jednak odinstalować dodatek, bo miałam problemy z Sim3Pack'ami.
I od tej pory mam ogromne problemy, przez które nie mogę grać. W tej chwili jest tak:
Włączam grę; ładuje mi ekran wyboru save'ów. Wybieram jedną z moich rodzinek (jednak w Sunset, druga w River). Dokładnie w połowie ładowania save - pach! gra się wyłącza!
Próbowałam rozpocząć nowe gry (zarówno w Sunset, jak i River), ale gra wyłącza się dokładnie w połowie ładowania miasta!
Czy to może być wina jakiegoś dodatku? Proszę o pomoc :(

Agusia381
13.03.2010, 14:50
siema wszystkim mam problem :) otóż po wgraniu kilku hacków naraz (m.in na aborcje w the sims 3 wp )gra mi się nie dokońca ładuje bo jest problem . poczatek z napisem mi się tylko laduje oraz filmik . Jak film się konczy to gra się wyłącza i nie idzie . Help co mam robic :)

magda23m
22.03.2010, 15:55
hej, kupilam sobie oryginalna gre, zainstalowalam na kompie i przy tworzeniu sima komp mi sie restartuje (ze niby jakies bledy sie pojawiaja)..

pamietam, ze kiedys moglam grac u siebie na laptopie w ts3 a teraz sa problemy :( szlag by to, co mam zrobic?

@modedit: nie pisz 2 postow pod rzad, uzywaj opcji edytuj.

Searle
22.03.2010, 18:11
magda, ale jakie to błędy? Co dokładnie się wyświetla?

Tapas
27.03.2010, 22:07
Zainstalowałam kilka dodatków do TS3 WP (pieprzyki, ciuszki i hack z nowymi suwakami w CAS) posługując się 'małpką'. Odpalam grę i wywala mnie z niej tuż po intrze. Usunęłam te ściągnięte pliki z folderu packages, ale nic to nie dało :(

Mam taki sam problem.! Jak to naprawić.? < bezradny > ;(

anie_1981
28.03.2010, 18:55
Chyba tylko reinstal gry. Mi również gra się sama wyłącza po jakich 2-3 godzinach grania, czasami wcześniej. Miałam błędy zapisu i wyłączanie się gry po około pół godziny do godziny maks. Po zrobieniu tych zawirowań w pamięci Windowsa i gry, nadal się wyłącza, ale właśnie po 2-3 godzinach a;e przynajmniej mogę ją zapisać.

jaodija
30.03.2010, 14:50
Mam problem - przy robieniu sima np.: twarzy pojawia się niebieskie tło z białymi poziomymi paskami i potem komputer się wyłącza, tak też się dzieje ( nie wiem dlaczego tak się
dzieje ) kiedy ściągam ze stromy pl.thesims3.com ubrania , włosy i inne ale kiedy
ściągam meble to jest ok.
Chciałam zrobić Na'vi z filmu avatar ale nie mogę!!
Co robić? Proszę o szybką odp

anie_1981
01.04.2010, 00:18
Możesz mieć zbyt słaby komputer, lub zasilacz w kompie nie daje rady.

Angelka_96
02.04.2010, 19:51
Ja też mam problem i mam nadzieję że ktoś mi pomoże... Otóż:
Moja koleżanka dała mi Nowoczesny apartament. Normalnie go sobie wgrałam i wszystko było ok. Coś mnie natknęło żeby zaaktualizować grę. Po uruchomieniu gry ( w tym po załadowaniu) pojawia mi się informacja '' włóż płyte tne sims 3 Nowoczesny apartament''. Tak się nigdy wcześniej nie działo, więc to napewno przez aktualizację. Co mam teraz zrobić ; czy istnieje możliwość cofnięcia jej?

inspiration15
29.05.2010, 11:09
Ja mam następujący problem, gra działała mi świetnie do momentu w którym pobrałam z TSR oświetlenie, teraz gdy chcę wstawić jakąkolwiek lampę, nawet gdy kliknę na ikonkę ze światłem gra natychmiastowo się wyłącza . Usunęłam wszystkie dodatki ze wszystkich folderów ale one nadal są w grze. Nie wiem co mam robić? Proszę o pomoc. ;/

Meliona
29.05.2010, 11:45
Angelka_96: W trójce wgrywa ci na Apartamencie, jak sama zauważyłaś (ja też się zdziwiłam, bo w dwójce tak nie było). Nie możesz cofnąć instalacji Apartamentu, możesz najwyżej skasować swoją trójkę z kompa i wgrać na nowo. Inaczej będziesz musiała kupić Apartament, lub nie grać w ogóle.

Alesja13
04.06.2010, 12:58
Po zainstalowaniu podstawowej części The Sims 3 wszystko było dobrze, jednak po trzech tygodniach gra zaczęła mi się wyłączać. Nie pokazywał się żaden komunikat; muzyka w grze zaczynała się zacinać, 5 sekund później gra już była wyłączona, działo się to automatycznie, w każdym momencie gry. Na początku zamykała się po dwóch godzinach, potem stopniowo ten czas malał. Na jakiś czas przestałam grać, do momentu kupienia pierwszego dodatku. Sytuacja się powtórzyła, tyle że problemy rozpoczęły się już po tygodniu, analogicznie jak wcześniej. Znowu zrobiłam sobie przerwę w graniu, tym razem półroczną. Niedawno chciałam sprawdzić, czy wszystko już dobrze, bo zamierzam kupić The Sims 3 Karierę. Pierwszego dnia było O.K., ale już dwa dni później gra ponownie się wyłączyła. Nie ściągałam niczego do simów z internetu, może jednak powinnam?

avenly
13.06.2010, 14:56
Nie jestem pewna, czy mogę to tu umieścić, ale tematów już jest dużo i nie będę zakładała kolejnego. Otóż jak grałam jakiś czas temu to było ok, gdzieś po 2 godzinach zaczynało się ciąć, ale to dlatego, że mam słaby sprzęt. A teraz po ponad pól godzinie gra po prostu staje w miejscu. Nie wyłącza się, tylko zacina się i koniec, jakby cały komputer się zacinał, nie można nic zrobić, tylko reset komputera. Na początku też dwa razy mi się tak zdarzyło, a później było długo, długo wszystko ok, a teraz znów :( Czym to może być spowodowane ?
Procesor mam Intel Celeron M 1,60 GHz, 2 GB RAM karta graficzna ati radeon xpress 200m series

Emil96
13.06.2010, 15:33
jaki system ?

avenly
13.06.2010, 18:36
windows xp
home edition

Blas
13.06.2010, 20:02
Nie jestem pewien, ale możliwe ze to przepełnienie RAMu, instalowałaś jakieś programy ramożerne ostatnio? Dam radę uniwersalną - jeśli tak się kiedyś nie dało, to najlepiej po prostu format kompa zrobić. Korzyści pojawią się przy każdej czynności. Możliwe też, że pliki gry się zdefragmentowały i komp zacina przy próbie ich odczytania. Defragmentacja też nie zaszkodzi, bo kompa przyspieszy.

Psychosis
14.06.2010, 20:24
Ja również mam problem.
Włączam grę, i po wyborze otoczenia gra wyłącza się podczas ładowania.
Muzyka się tnie, potem obraz i gra pada :(

avenly
14.06.2010, 20:50
Nic 'ramo-żernego' nie było instalowane, ale bardzo możliwe, że mam jakieś wirusy, więc to pewnie też ma wpływ na to, muszę w takim razie zrobić format i zobaczę czy dalej tak będzie.

debbie
18.06.2010, 08:21
ponawiam temat. wczoraj, po 2 miesięcznej przerwie grania odpalam pyk pyk tworze rodzinkę i na działkę migiem a tu proszę, wyłączyło się, nie zostawiło nawet save'a mimo, że zapisałam gre przed wyłączeniem.
Usunęłaaaaaam wszystko (każdy but, każdy ciuch) i sprawdzę co teraz będzie. Jeśli nadal się wyłączy to co robić ?

Sherlock
18.06.2010, 08:51
Najpierw sprawdź czy się wyłączy i dopiero pytaj :P Bo to może być wina tych dodatków.

debbie
18.06.2010, 10:18
no sprawdziłam. wyłączyła się. znowu przy wsadzaniu na działkę. wrrr

MarekS
18.06.2010, 18:19
no sprawdziłam. wyłączyła się. znowu przy wsadzaniu na działkę. wrrr

spróbuj wsadzić na inną - najlepiej pustą działkę

debbie
18.06.2010, 18:34
błąd wynika z wsadzenia rodzinki nowopowstałej na jakikolwiek, pusty bądź zabudowany grunt.
w edycji miasta mogę spokojnie tworzyć i budować na parcelach, nic się nie wyłączyło przez 2h tworzenia domu.

alex193
27.06.2010, 16:25
Mam ogromny problem z grą:(.. posiadam oryginalne sims 3 i dodatek kariera...
moj problem polega na tym, ze monitor wylacza sie lub robi sie niebieski podczas tworzenia rodziny(ale tylko wtedy gdy włączam ikonke z mozliwoscia zmiany twarzy) oraz w trakcie gry kiedy chce zmienic danemu simowi buty na inne... dodam ze mój komp spelnia minimalne wymagania systemowe... problem pojawił się po zainstalowaniu dodatku kariera.
bardzo prosze o pomoc

HakunaMatata
05.07.2010, 23:54
Hejka! Wysłałam ostatnio mojego sima do francji (chociaż obojętnie gdzie go nie wyśle będzie tak samo ;/ ) i gdy dojechał gra się wyłączyła. Jak potem włączyłam simsy to podczas ładowania tego sima gra się znowu wyłączyła i tak jest za każdym razem! już przedtem wyskakiwał mi błąd zapisu 12. kiedyś nawet mi się usunął ale jakoś go odratowałam. a teraz dupa! nic nie mogę zrobić! tkwi biedny w tej francji i nie wiem jak go odzyskać! mam oryginalną grę i dobre wymagania sprzętowe. Ściągałam kilka dodatków z neta i za każdym razem aktualizowałam. chciałam już odinstalować grę przenosząc pliki z simsów ( w tym folder z nim) zainstalować jeszcze raz i "powsadzać" wszystko na swoje miejsce. ale boje się ze czasem mogę stracić tego sima (a ja już w niego tyle pracy włożyłam!!! ;( ). czy taka instalacja od nowa nie przeszkodzi w dalszym graniu nim jak gdyby nigdy nic bez powtarzania wszystkiego od nowa? pomocy!!!

jakubsz
08.07.2010, 12:51
hej!mam podobny problem ale gra wyłącza mi się kiedy chce dodać dodatki dla Simów a są one pobrane z internetu i nie wiem czemu tak się dzieje?! bardzo proszę o pomoc o wysyłanie e maila z odpowiedzią na [email protected] . bardzo prosze i z góry dzięki

misk
09.07.2010, 14:57
mam błąd o kodzie 12 prosze pomóżcie

Oramo
28.07.2010, 09:53
Ściągnełam wczoraj dodatki z internetu no i oczywiście zrobiłam mega błąd, bo oczywiście gra nie działa. Po filmiku się wyłacza , nie wiem co mam zrobić usunełam wszystko z download tylko nie mogę usunąć z obiektów zmodyfikowanych... co mam zrobic ? !

olla.s-c
29.07.2010, 08:12
Moj problem polega na tym samym co powyzsze, kiedy zainstalowalam the sims 3 kariera gra sie wylacza, jak tylko chce wprowadzic simow na dzialke i grac nimi, bo podczas edyzcji miasta wszystko jest ok. Instalowalam i usuwalam je juz 3 razy i dalej jest to samo. Jak ktos wymyslil jakis sposob na to to niech napisze. Prosze.

Tibberon
30.07.2010, 15:18
Elo. Pobrałam sobię z Internetu fajny, umeblowany domek. Gdy do niego wchodzę i zmieniam co nieco, to po paru minutach wyłacza mi sie gra. Co jest tego przyczyna i czy da się coś zrobić zeby grać normalnie w tym otóż domku?

beata18ns
14.08.2010, 09:13
a ja dlugo sie bronilam przed ta aktualizacja 1.14/2.9/3.5/4.2, az wczoraj wkurzona tym ze za kazdym odpaleniem gry sie o to pytaja dalam sie wrobic i zaktualizowalam i oczywiscie zle zrobilam bo teraz nie moge grac, wyskakuje kominukat ze nie mozna uruchomicgry. przeinstaluj podstawowa gre ponownie. i co teraz ? mial ktos taki problem i poradzil sobie bez przeinstalowywania? mam z tym problem bo pisalam juz na innych postach ze moja plyta z the sims 3 raz dziala a raz nie i teraz akurat wypada czas ze nie :|. na codzien gram na karierze wiec mi ta zwykla nie potrzebna. niecierpie tych aktualizacji wiecej z nimi problemu, zachecilo mnie ze simy nie beda wiwatowac pod ratuszem a teraz to nawet pod ratuszem nie wiwatuja bo ich nawet nie odpale... pomocy

SimMarie5185
15.08.2010, 10:54
Ja mam podobny problem. mam kariere podróże i akcesoria i czasami (co prawda po paru godzinach) wyłączają mi się same simsy! a wtedy parę godzin (np. 4) zmarnowane !!!
Czy ktoś wie czemu tak się robi ?

boneszbo
01.09.2010, 19:53
Ci Którzy zainstalowali mody czy dodatki dodatkowe i gra im się wyłącza MUSZĄ!

1. Wejść do Folderu gry The Sims 3 nie The Sims 3 Kariera, The Sims 3 Wymarzone Podróże itp. Tylko The Sims 3 folder domyślny C:\Program Files\Electronic Arts\The Sims 3\ i folder Mods powinien tam widnieć i przez niego są problemy. Jeżeli go macie to usuńcie jego zawartość lub gdzieś ją prznieście ;)

Gra powinna już działać i sprawdzcie inne folderu The Sims 3 Wymarzone Podróże i folder Mods czy tam istnieje...
Te Mody psują grę.

A jeszcze możecie sprawdzić Mody z Folderu Moje Dokumenty\Electronic Arts\Mods i tam też skasować zawartość lub przenieś w inne miejsce.

Powinno zadziałać :) Pozdrawiam

miko252
04.09.2010, 13:07
ja mam właśnie te problemy z modami ale niektórzy je mają czy mogę wiedzieć jak to zrobić żeby samochody z freschprince działały i gra działała? bo mi gra nie odpala

boneszbo
08.09.2010, 11:49
Jeżeli to samochód to wrzuć ten Mod do moich dokumentów Electronic Arts The Sims 3 i folder Mods

Emallie
17.10.2010, 09:56
Mam taki oto problem , żę gdy włączam mój zapis to podczas budowania jest wszystko ok ale gdy zaczynam grac to wszytko sie zacina . Oprócz poruszania się drzew... Simy się wyłączają i pisze w takim okienku "program thesims 3 nie odpowiada. " i tam pod spodem "nie wysyłaj" i to drugie "wyslij raport o błędach " Już wysyłałam , usuwałam te backupy kopiowałam zapis i nic! Tylko w tym zapisie jest coś nie tak reszta działa ok. A bardzo bym chciała o rozwiązanie problemu gdyż to moje nowe miasto i już bardzo dużęo zrobiłam w nim.... inaczej będe musiała wszystko kopiować i znowu przenosić. Proszę pomóżcie!

Marcinkult
18.10.2010, 14:16
A ja mam z kolei problem taki ze jak gram to po jakichś 9 do 15 minutach gra sie sama wyłącza. Mam oryginał POMOCy

SimsMania
23.10.2010, 11:31
ja mam taki problem z sims 3 że na początku wszystko jest ok gra się włącza wybieram miasto i zaczynam grać w pewnym momencie nie mogę ruszyć kursorem i gra się wyłącza nie zapisując i wszystko co zrobiłam przepada komputer się restartuje proszę pomóżcie mi

Fiorella
31.10.2010, 22:59
Marcinkult, SimsMania - tak się dzieje niestety jesli ma sie słaby komputer :(
Mimo, że spełnia minimalne wymagania togra się po jakimś czsie sama wyłącza. Proponuje częste zapisywanie i ponowne włącznie bo moim zdaniem inaczej niż lepszym komputerem nie da się tego rozwiązać :(

Sheila
01.11.2010, 08:24
Ja mam problem ,że jak gram w Brigdeport to wszystko mogę robić (tzn.edytować miasto itp.) Ale jak wybieram rodzinkę to jak klikam graj to mi się włącza znów pulpit.I nie można zapisać Brigdeport. Reinstalacja nie pomogła.Wszystko mam oryginalne. Czy to wina dodatków? HELP ME!

Sims987654321
01.11.2010, 18:53
Witajcie od jakiegoś czasu TS3 wyłącza mi się jak gram. Gra gaśnie i pojawia się No signal. Dźwięk słychać przez trzy sekundy a potem ścina się. Kiedyś mi się tak nie działo ale po zainstalowaniu dodatków dzieje się to bardzo często a po zainstalowaniu akcesoria? Cały czas! Zmieniłem grafikę - nic. Usunąłem kilka programów z kompa - nic. HELP!

nossible
03.11.2010, 22:12
Przeniosłam folderyDownloads, DCCache, DCBackup i InstalledWorlds. Jednak po włączeniu Bridgeport i wybraniu rodziny wciąż to samo - wyrzuca mnie na puplit. Próbowałam już reinstalacji. Edycja miasta, tworzenie Simów i tego typu rzeczy dostępne, jak wcześniej. Gra uszkodzona? Jakiś folder z dodatkami wciąż przeszkadza w urochomieniu gry? Komputer nie wytrzymuje (strasznie by mnie to zasmuciło, nie ma nawet roku)? Proszę o pomoc, nie chciałabym wydać 100zł na nic.

Horsez
04.11.2010, 14:57
Mam ogromny problem, gram sobie w the sims 3, ale trzeba aktualizacji gdy zaktualizuję wszystko laduje mi sie 30 minut a potem tak zcina że nie da sie grać, .
Mam zainstalowaną karierę, usunęłam małpkę i wszystkie dodatki ale nic sie nie zmienia, po aktualizacji jest masakra a bez niej gra nie chce sie włączyć. POMOCY!

anjanka
22.12.2010, 06:01
Mam takie pytanie wyczytałam mam karte Nvida Geforcee GT 220 a na pudelku z wymaganiami nie ma tej karty czy to oznacza że przez to może gra mi się wyłączać? No i zawsze jak instaluje grę to na początku gry pojawia siękomunikat że gra nie rozpoznaje karty graficznej. CO to oznacza?

ada_1230
25.12.2010, 07:48
Miałam podobnie, lecz to nie był problem z grą tylko z moim komputerem. Zaniosłam gre do kolegi i uniego wsio pięknie działało! Spróbuj zainstalować je na innym komputerze, może to właśnie nie bd prolem z krą lecz z kompem!!!
p.s. Ja osobiście odradzam aktualizowania the sims, bo same kłopoty potem, ale są tacy, co uwazaja inaczej więc.... no cóż jeden bd cały czas aktualizował, a drugi raz zaktualizuje i sie zniechęci do dalszej aktualizacji ;)

Mam ogromny problem, gram sobie w the sims 3, ale trzeba aktualizacji gdy zaktualizuję wszystko laduje mi sie 30 minut a potem tak zcina że nie da sie grać, .
Mam zainstalowaną karierę, usunęłam małpkę i wszystkie dodatki ale nic sie nie zmienia, po aktualizacji jest masakra a bez niej gra nie chce sie włączyć. POMOCY!

nom, aktualizacja jest do bani, musiałam usunąć simsy przez nia a po zainstalowaniu klejnym i tak nie działa!! Simsy niby fajne, ale tyle kosztuja i ciągłe probelmy z nimi!!!!!!!!!!!

absol97
30.12.2010, 21:16
Witam!

Kiedyś grając w simsy 3 gra mi się normalnie uruchamiała,wszystko było OK.Dziś naszła mnie ochota na ponowną grę,tak więc zainstalowałem,zaktualizowałem i próbując uruchomić pojawia mi się czarny ekran a po około 1 - 2 sekundach powraca na pulpit i tapeta zmienia mi się na szarą.Wie może ktoś co jest tu grane? Proszę o szybką odpowiedź.

Pozdrawiam

anjanka
13.01.2011, 05:19
yeah! wkońcu mi simsy działaja poprawnie! karta graficzna jest ok! oddałam kompa do naprawy i coś z systemem ponoć miałam nie tak i zrobili i działaaa wkońcu !

Lexi
14.01.2011, 15:11
Prześledziłam cały temat i niestety nie znalazłam satysfakcjonującej mnie odpowiedzi. Mianowicie mam wszystkie dodatki do simów, tylko podstawa i WP oryginalne. Chciałam wgrać pliki package i zrobiłam wszystko według instrukcji. Odpalam grę i po intrze gra się wyłącza. Przenoszę folder mods z the sims3/game/bin do moich dokumentów i gra znów chodzi poprawnie. Z plikami Sims3Pack nie mam problemu. Z małpką była podobna sytuacja, ale wtedy musiałam instalować wszystko od początku. To nie jest również wina piracki wersji bo robiłam to również z oryginałami i ta sama sytuacja. Kiedyś chodziło mi wszystko poprawnie. Dodam, że nie instaluje najnowszej aktualizacji po zmroku bo wtedy crack będzie niezgodny i boje się, że wtedy w ogóle nie będę mogła grać. Próbowałam dosłownie wszystkich metod, i normalnej i z folderem DCCache i z małpką i TSR Workshopem, ale fryzura, której zmieniłam rozszerzenie (według poradnika z modnych simów) nie pojawiła się w grze. Zależy mi na dodatkach, chociaż na tych fryzurach bo jak dla mnie jest mały wybór fryzur, które mi się podobają. I wątpię, żeby to była wina komputera bo stary nie jest, a pamięci mam około 80GB na dysku na którym jest to zainstalowane. Dodam, że podstawa i WP zainstalowałam na D, a resztę na E. Proszę o pomoc ;(

patryk916
14.01.2011, 19:33
Dodam, że podstawa i WP zainstalowałam na D, a resztę na E. Proszę o pomoc ;(
Jakbyś chciała wiedzieć,to trzeba wszystko zainstalować na jednym dysku.Ja mam wszystko na dysku D i mi chodzi.Po prostu zdecyduj się.Odinstaluj grę,i zainstaluj od nowa,ale albo wszystko na dysk D albo wszystko na dysku E.

Lexi
14.01.2011, 20:45
Myślę, że to nie ma znaczenia, ponieważ wcześniej podstawę i WP zainstalowałam na D i był ten sam problem, a potem zainstalowałam resztę na E bo na D miałam mało miejsca więc problem chyba tkwi w czymś innym, ale jak znudzi mi się trójka to spróbuje jeszcze raz zainstalować na jednym dysku. Czytałam jeszcze, że ponoć aktualizacje gryzą się z dodatkami z neta to znaczy, żeby w ogóle nie aktualizować czy jak?

pensivelane
05.02.2011, 15:38
Ba, moja gra się w ogóle nie włącza :<
Wszystko po tym, jak zainstalowałam PZ :/ Jakies sugestie?

EDIT: Już w porządku

anie_1981
05.02.2011, 19:07
A próbowaliście tego?

http://forum.thesims.pl/blog.php?b=221

Agrafia
21.02.2011, 10:01
Cześć mam pewien problem za każdym razem gdy uruchomię grę pogram trochę i .. nagle się wyłącza sama nie wiem czym to spowodowane :(
mój komp :
Windows Vista 32 bitowy
procesor Intel Pentium (R) Dual CPU 2220 @ 2,40 GHZ
Ram:2047 MB
proszę o pomoc :)
Dziękuję za porady ..
Pozdrawiam

eyvee
21.02.2011, 10:11
tez tak mialam, jedyne co mi pomoglo to format kompa, bo mialam go zasmieconego nawet po defragmentacjach,czyszczeniach itp bo windows zawsze jakis blad znajdywal, i to sie tyczylo tez innych gier ;/ teraz mi wszystkie smigaja po formacie.

Agrafia
21.02.2011, 10:15
nie zrobie formatu to odpada ;( nie ma innego pomyslu ?

Wielebny
21.02.2011, 10:16
Agrafia:
Prosiłbym jeszcze o podanie kary graficznej.
Czy tego typu anomalie dzieją się tylko z tą grą?

Ewentualnie podaj jeszcze temperaturę karty graficznej, pobierz program Speedfan.
I zapisz temperaturę karty (oznaczonej jako GPU) przed włączeniem gry i po je wyłączeniu.

Agrafia
21.02.2011, 10:28
ATI Readeon HD 4300/4500 moja karta graficzna ..
idzie coś zrobić ?

rokiczaaa
26.02.2011, 10:54
Mam zainstalowane: podstawa + kariera + po zmroku + jazdy + podróże (chwilowo bez apartamentu i jeszcze bez imprezy w plenerze)
Dawniej na dokładnie tym samym kompie przy tym samym zestawie plików package (ale z apartamentem do kompletu) wszystko działało pięknie.
Gdy wrzucam packages do Simsdir/mods/packages wyskakuje mi komunikat po czym gra się wyłącza.
http://img251.imageshack.us/img251/1743/snap2011022611h31m18s00.png
Jak temu zaradzić? Nie mogę grać bez tych dodatków, bo jak uruchomię grę na moim save to wiele rzeczy się zamieni na inne więc to dość skomplikuje.
Bez nich wszystko jest bez problemu. Ciekawe, że poprzednio nie było problemu.

Wielebny
26.02.2011, 11:22
Agrafia:
Zrób to co Ci napisałem wcześniej.

Karta choć zintegrowana to gra powinna działać na niej całkiem dobrze.

Fallen
13.03.2011, 19:38
Pobrałam zimowy świat [Winter Wonderland] i przy ładowaniu miasta, gra się wyłącza... To samo jest z dwoma innymi światami, reszta działa bez problemów - da się to naprawić? :( Ja chcę zimowy świaaat!

Wielebny
13.03.2011, 19:57
Aktualnie widzę dwie możliwe przyczyny zaistniałego problemu:
a) Otoczenie wymaga dodatku, którego Ty nie posiadassz
b) Otoczenie wymaga nowszej wersje gry.

sebi27
13.03.2011, 20:10
Ja mam też problem z wyłączaniem się gry a mianowicie pogram sobie i mi się wyłącza bez komunikatu i tak jest tylko czasami i nie wiem co z tym zrobić.Wolno mi też działają i na początku jak się oddali w trybie "miasta" to są niebieskie parcela ale po chwili "to się samo ogarnia" i jest normalnie pomocy

3kokolina
12.04.2011, 17:28
Mój komp:
http://i520.photobucket.com/albums/w324/mynia142/system.jpg

i mam ten sam problem. Gra w pewnym momencie się wyłącza po prostu. Czasem trwa to dłużej czasem krócej. Pojawia się komunikat ze wystąpił błąd.

Agrafia
18.04.2011, 16:22
Cześć gra wyłącza mi się raz lub dwa razy w trakcie gry w różnych momentach nie mam żadnych modów
mój komp.
Intel Pentium Dual CPU E2220 @2.40GHZ 2.40GHz
RAM:2047 Windows Vista co mam zrobić z tym problem?..
?? ;(

napisałam znów to samo zapomniałam że już podawałam dane wszystko..;/ lecz dalej problem jest..

Dawid
25.04.2011, 08:59
Witajcie. Gram sobie spokojnie w The Sims 3 (podstawowa wersja). Dość często używałem funkcji tryb budowania oraz kupowania, bo byłem kleptomanem i kradłem często rzeczy bądź coś dokupowałem, wymieniałem na lepsze meble i sprzedawałem. Po jakimś czasie gry (nie zapisuję podczas gry, tylko na końcu, bo gra się wyłącza wtedy i zapis przepada) chcę znowu coś sprzedać albo kupić, a tu się robi ten panel kupowania czarny i przyciski kupowania i budowania też. No nic, daję tryb życia i próbuję dalej grać. Gdy wychodzę z gry i zapisuję, pojawia się informacja z kodem numer 12 - czyli błędem zapisu gry. Ponownie wchodzę do gry - pojawia się domek, jak kliknę na niego to pisze, że przegrałem 0 godzin 0 minut i nie mogę uruchomić zapisu. Jak przywrócić ten zapis, lub jak zapobiegać takim błędom?

Trykuu.
04.05.2011, 08:27
Dziś pojawił się u mnie taki kłopot :
Chcę sobie włączyć moją rodzinkę ładuje mi się no i jest ten ekran z ładowaniem i zdjęciem rodzinki i gra się wyłączyła. Spróbowałem włączyć nową grę wszystko działało normalnie ... mam tylko ten jeden zapis. Bardzo mi zależy na tym zapisie bo juz tak wiele osiągnąłem tym simem.
Proszę o pomoc :)

sebi27
15.05.2011, 06:11
mam problem gra wyłącza mi sie bez powodu i bez żadnego komunikatu ,pomocy

Vanitas
15.05.2011, 07:18
mam problem gra wyłącza mi sie bez powodu i bez żadnego komunikatu ,pomocy

Z takimi informacjami nikt Ci nie pomoże. Podaj jeszcze w jakim momencie gra się wyłącza, czy Twój komputer spełnia minimalne wymagania i czy gra jest oryginalna.

@down: zdarza się, że przez zły crack do gry ta nie chce się uruchomić, więc nie przesadziłem

Ilona
15.05.2011, 07:33
i czy gra jest oryginalna.

z tym to trochę przesadziłeś...

ja polecam przeskanować dodatki z neta http://www.modthesims.info/download.php?t=387006
może być,ze masz zbyt wysokie ustawienia grafiki w grze i Twój komp nie wyrabia

sebi27
15.05.2011, 07:38
gra jest oryginalna,spełnia minimalne wymagania i wyłącza się w dowolnym momęcie,nie mam dodatków z neta tylko jedynie ze strony the sims 3

miłośniczka zwierząt
15.05.2011, 14:51
może karta graficzna się nie wyrabia albo, komputer się przegrzewa.

Wielebny
15.05.2011, 14:53
O ile mi wiadomo na tym forum żadnych wróżbitów nie ma, więc podaj dokładną specyfikacje Twojego komputera, oraz dobrze byłoby ujrzeć dane odnośnie temperatur poszczególnych podzespołów, wtedy może Ci jakoś pomożemy.

sebi27
18.05.2011, 14:16
Nie wiem jakie informacje mam podać ,ale czy jako zreinstaluje gre to będzie już dobrze chodzić

natalia123
19.05.2011, 15:53
Nie wiem czy to dobry temat, ale postanowiłam napisać...a więc proszę o jakąkolwiek pomoc...

W simy grałam jakis rok temu, na tym samym kompie (zwykłe simsy 3 + podróże), wszystko działało ok. Potem miałam długą przerwą, w między czasie odinstalowałam grę i teraz postanowiłam znowu zainstalować. I tu sie zaczynają problemy...po wielu próbach w końcu odpaliłam grę, wszystko sie uruchamia, gra działa do czasu kiedy wejdę w rodzinę- po 10 sekundach gra sie wyłącza. Jeżeli jestem np. w kreatorze tworzenia sima, to gra normalnie działa, jak wejdę w rodzinie i jestem na pauzie to tez sie nic nie wyłącza...dopiero jak zacznę coś robić to mnie wywala z gry :( Nie wychodzi żaden komunikat, po prostu się zamyka.

Próbowałam zmienic wymagania graficzne w grze- nawet na najniższych się wyłącza. Raczej nie jest to wina procesora, karty itd.- rok temu wszysto działało ok. I tradycyjne odinstalowanie tez jest bezsensu bo juz to robiłam kilkakrotnie, nawet po odinstalce zrobiłam gruntowne "czyszczenie" kompa. Laptop sie nie przegrzewa ani nic z tych rzeczy, wiec nie wiem o co chodzi :/

W dodatku nie uruchamia mi się SimsLauncher ("Nastąpił błąd podczas uruchamiania. Zobacz szczegoły w dzienniku"). Ale o to już mniejsza, zależy mi tylko zeby pograc w gre dłużej niż 10 sekund :/

Rozpisałam się strasznie, ale juz nie wiem co zrobic z tymi simsami, od kilku dni sie mecze i nic...próbowałam juz wiekszości sposobów i nic. Chyba pozostaje mi granie w 2...
Proszę o pomoc :( :(

Wielebny
19.05.2011, 16:00
sebi27
Reinstalacja to nie lekarstwo na wszystko.
Pisząc "Specyfikacje komputera" miałem na myśli byś podał mi swój:
-procesor, pamięć ram, karta graficzna.
Skoro piszesz, że nie wiesz co masz podać, to zapewne następne pytanie będzie gdzie takowe informacje o swoim komputerze uzyskać?
Więc wejdź w start>>uruchom>> wpisz "dxdiag" i tam wszystko znajdziesz.
Oraz odpowiedź mi na pytanie czy problem masz od zawsze z tą gra czy od jakiegoś czasu? Czy tylko w tej grze masz takie niespodziewane wysypywanie się do pulpitu czy też w innych również?

sebi27
19.05.2011, 17:56
Inne problemy :Gra wyłącza się sama bez powodu,długo się ładuje,i w otoczeniu najpierw są niebieskie lub ich w ogóle nie widać parcele ale po dłuższej chwili jest normalnie to tak informacje :
Procesor :AMD Duron(tm), MMX,3DNow, (falowana kreska)1,6GHz
Pamięć :1536MB RAM
I nie wiem czy dobrze Karta Graficzna :Radeon X1050 Series(Omega 3.8.442)

Wielebny
19.05.2011, 18:15
Komputer już przestarzały i wymagań (poza pamięcią ram) gry the sims 3 nie spełnia.Więc można uznać to za potencjalny powód tych problemów z grą.
Karta graficzna choć wedle wymagań nie jest obsługiwana to być może dałaby jakoś radę grę pociągnąć, to procesor wedle mnie najbardziej wpływa to powolne wczytywanie gry.
Niebieskie artefakty w otoczeniu są oczywiście spowodowane przez kartę graficzną.
Proponowałbym zmniejszyć ustawienia graficzne do minimum o ile już tego nie zrobiłeś.
Jeśli chodzi o wyrzucanie gry do pulpitu bez żadnej informacji to być może winę ponosi przegrzewająca się karta graficzna.
Pobierz program SpeedFan i sprawdź temperaturę określoną jako GPU zaraz po takim wyrzuceniu Cię z gry.

Wielebny
19.05.2011, 20:03
A czy gra działała tak cały czas odkąd ją posiadacz, czy problem pojawił się po jakimś czasie?

sebi27
19.05.2011, 20:07
szczerze mówiąc nie wiem ale chyba nie.Co mam zrobić ?

sebi27
29.05.2011, 16:50
a co do mojego problemu da się naprawić ?

Wielebny
29.05.2011, 16:59
Więc pozostaje podać mi dane odnośnie temperatur.
Pobierz jakiś program do sprawdzania temperatur i dokonaj pomiarów.
Po uruchomieniu zerknij na rubrykę opisaną jako GPU, czyli karta graficzna spisz temperaturę przed uruchomieniem gry i w momencie kiedy gra Ci się wyłączy.


edit.
Albo wiesz co? Mam twój problem w dupie, nie będę pomagał komuś co ironicznie komentuje moją pracę na forum.
Dziękuje.

sebi27
01.06.2011, 12:08
Coj przestań nie ironicznie,a gdzie się sprawdza to GPU ?
I jeszcze mi się zacina i po prostu nic się nie da POMOCY

kateexd
02.06.2011, 14:36
Mam problem i nie wiem co mam zrobić. Mam oryginalną wersję gry, wymagania raczej spełnione, gram na laptopie, na którym niestety nie ma dużo miejsca, ale gra działa ok, tylko wyłącza mi się zawsze w momencie, gdy simowie oglądają TV lub korzystają z komputera. Nie mam pojęcia, co zrobić, a nie mogę przez to przejść misji w Egipcie :/. Kiedyś gra mi się wyłączała sama ale musiałam odinstalować i teraz już się nie wyłącza, tylko przy tych czynnościach. Nie wiem, czy ktoś już o tym mówił, ale mój wooolny internet sprawia, że nawet przeglądanie jednej strony tematu dłuży się w nieskończoność, a ładowanie strony to już w ogóle.

karolajn
03.06.2011, 17:19
Ja też miałam taki problem, chociaż wymagania sprzętowe miałam mocniejsze niż trzeba. Generalnie pojawiło się to nagle - nie było tego od początku.
Nie znam się aż tak bardzo, ale mam nadzieję, że to będzie jakaś wskazówka.
Po pierwsze nie radzę grać do momentu, aż gra się wyłączy, ponieważ przez pół roku można tak sobie działać, ale pewnego dnia spali się wam monitor i przy okazji strzeli w kartę graficzną i spali kartę graficzną bonusowo. Dokładnie tak się stało u mnie.

Co należy zrobić:

1. po pierwsze sprawdzić temperaturę procesora i karty graficznej przed grą i w trakcie gry za pomocą jakieś programu, który jest dostępny w internecie za darmo. Np. speedfan (tylko trzeba używać ostrożnie, żeby nic nie zaklikać bez sensu, bo można sobie spalić zupełnie komputer). Jeżeli temperatury są prawidłowe czyli ok. 50 stopni i nie więcej (chociaż różne procki mają różne temperatury prawidłowe), to znaczy, że problem nie tkwi w przegrzewaniu się. Nie wolno dopuszczać do przegrzewania się komputera, bo pewnego dnia nie będziemy go już mogli używać, co jest chyba oczywiste.

2. Jeśli temperatury nie są prawidłowe należy zmienić wiatrak i wymienić pastę chłodzącą, którą jest posmarowany procesor. Może być tak, że się po prostu zużyła. Wymiana wiatraka to ok 150 złotych lub mniej.

3. Może to też być zasilacz, który jest za słaby. Mój zasilacz ma (o ile dobrze pamiętam) 630V albo 640V także żre dużo prądu, ale pociągnie większość gier bez problemu. Ale zasilacze ok. 150V mogą być za słabe i trzeba taki zasilacz wymienić na mocniejszy.

4. Może to być kwestia złych sterowników, użytkownicy karty ATI Radeon mogą mieć najwięcej problemów, ponieważ niewywrotkowe są tylko stare drivery, ale za to nie pociągną innych gier. U mnie ATI to był jeden wielki problem, nerwy i wieczne cudowanie z ustawieniami.

5. Problemem może być zła karta graficzna, która po prostu nie wyrabia, przegrzewa się, ma słabe taktowanie, tzn. zbyt wolne, albo po prostu jest już stara i się zużyła. I nawet jeśli spełnia wymagania sprzętowe, to mimo wszystko może być problemem.

W moim przypadku, dzięki temu że spalił się monitor i przy okazji strzeliło w kartę, oprócz kosmicznego wydatku, to teraz nie mam problemu z niczym, a przy okazji mam rozdzielczość HD i nawet takie nijakie simsy mają taką jakość, że nawet nie przypuszczałam, że istnieją takie szczegóły.
W tej chwili mam kartę 1GB GeForce z bardzo szybkim taktowaniem i simsy, ale też inne, znacznie mocniejsze, gry chodzą jak marzenie.

Wymiana nowej karty nie zawsze musi oznaczać wymiany wszystkiego innego. Dlatego radzę zainwestować w dobre chłodzenie i w dobrą kartę. Jeżeli mamy słaby monitor to tych efektów może nie być widać, więc kupno super karty może nie mieć sensu.

Ale oprócz pisania - "mam taki sam problem", "ja też mam taki problem", "o i ja mam taki problem" to nic innego nie znalazłam na forum. Przypadkowo spaliło mi się pół komputera i dzięki temu problem się rozwiązał.
Wydaje mi się, że bez kosztów się nie obędzie, ale tak jak mówię, nie znam się aż tak bardzo na sprzęcie. W każdym razie wymianę wiatraka i karty zrobiłam sama w domu i działa.

Miyoki
10.06.2011, 22:25
Dobra, już trochę mnie to wkurza, więc poproszę o pomoc.
Gram sobie, gram, po czym ekran mi zmienia kolor na czarny, szary i niebieski. Przy czym strzałkę simową jeszcze widać. Potem jeśli dźwięk był słyszalny, to zaczyna bzyczeć (czyli się zacięło).
Ekran się robi czarny, nic nie można zrobić.
I tak czekam, czekam.
W końcu pojawia się takie coś:
http://imageshack.us/f/32/wkuw.jpg/

I jedyne co mogę zrobić, to zrestarować komputer.

Robiło się tak od początku, ale wtedy to był odstęp nawet paru godzin, ale jak wprowadziłam rodzinę do nowego domu, tego z dodatku Pokoleń, to tak się dzieje bardzo szybko. Nawet czasem nie zdążę włączyć play a już się psuje, gdy przesuwam ekran.

Czy ktoś może wie o co chodzi albo miał taki problem?



Chociaż patrząc na ten temat, to chyba więcej jest próśb o pomoc, aniżeli odpowiedzi, więc nie bardzo mam na co liczyć...

Rosemarie
11.06.2011, 15:16
miałam podobnie, bo miałam baardzo dużo zainstalowanych dodatków z internetu, więc pousuwałam je, a po zainstalowaniu kariery (wp nie mam) problem mi zniknął i simsy normalnie zaczęły chodzić. :)

figa
12.06.2011, 11:13
(...)
W końcu pojawia się takie coś:
http://imageshack.us/f/32/wkuw.jpg/

(...)To wygląda na błąd sterownika od układu graficznego Intela, spróbuj zaktualizować.

karolajn
14.06.2011, 08:06
Polecam przeczytać jeszcze raz dokładnie to, co napisałam. Kilka postów wyżej.

Na 90% macie problem z kartą graficzną lub procesorem.
Procesor jednordzeniowy może tego nie uciągnąć, a efekty 3D potrzebują dobrej karty, która ma szybkie taktowanie. Poza tym karty to taki sprzęt, który się zużywa i wcale nie kosztuje aż tak dramatycznie dużo. Za 300 zł można mieć przyzwoitą kartę, która pociągnie większość mocniejszych gier. Polecam NVidię.
I to że Simsy nie mogą się równać np. Wiedźminem 2, a po ekranie chodzą kolorowi simowie, to nie znaczy, że nie mają naprawdę dużych wymagań sprzętowych. Radzę unikać grania do "wyłączania", bo wam się może nie włączyć komputer.
Miałam taki sam problem, który rozwiązał nowy wiatrak na procesor i nowa karta.

sebi27
18.06.2011, 10:38
Ja chciałem zapisać grę ale wyskoczyło : nastąpił błąd nr.6 zajrzyj do pliku przeczytaj ab dowiedzieć się więcej i jeszcze czasami się samo wyłącza albo pokazywało mi się też że nastąpił błąd i jest wyślij informacje lub nie wysyłaj gdy nacisnąłem na to drugie gra sama się wyłączyła POMOCY

Vanitas
18.06.2011, 11:23
Kyrie elejson. sebi27 - nie jesteś na tyle samodzielny, żeby znaleźć plik 'przeczytaj' w folderze z grą i się dowiedzieć?
'06: Nieprawidłowa długość pliku zapisu.'
Zapisując grę (po kliknięciu na te 3 kropki) wybierz 'zapisz jako' i powinno pomóc.

sebi27
18.06.2011, 15:07
ok a co mogę zrobić aby gra przestała się sama wyłączać ?

karolajn
19.06.2011, 09:04
kupić nowy procesor i kartę. Chyba niektórych boli przyjęcie do wiadomości, że mają za słabe komputery.

Miyoki
20.06.2011, 15:21
Polecam przeczytać jeszcze raz dokładnie to, co napisałam. Kilka postów wyżej.

Na 90% macie problem z kartą graficzną lub procesorem.
Procesor jednordzeniowy może tego nie uciągnąć, a efekty 3D potrzebują dobrej karty, która ma szybkie taktowanie. Poza tym karty to taki sprzęt, który się zużywa i wcale nie kosztuje aż tak dramatycznie dużo. Za 300 zł można mieć przyzwoitą kartę, która pociągnie większość mocniejszych gier. Polecam NVidię.
I to że Simsy nie mogą się równać np. Wiedźminem 2, a po ekranie chodzą kolorowi simowie, to nie znaczy, że nie mają naprawdę dużych wymagań sprzętowych. Radzę unikać grania do "wyłączania", bo wam się może nie włączyć komputer.
Miałam taki sam problem, który rozwiązał nowy wiatrak na procesor i nowa karta.

No tak, ale chyba napisałam (przynajmniej tak mi się wydaje), że laptop mam nowy (teraz mam go już drugi tydzień), kupiony przede wszystkim z myślą o poprawnie działającej grze The Sims 3 na najwyższych wymaganiach.
Mój brat ma dobry komputer i mu wszystko chodzi i niechętnie przyznał, że mój laptop jest dużo lepszy od jego komputera i mi wszystko powinno chodzić ładnie.

Teraz właśnie reinstaluje Simsy i zobaczę - pewnie i tak nic to nie da D;

Edit: Ok, w tym temacie nie pisałam, że laptop jest nowy. Zrobiłam to w innym D:

nattt009
23.06.2011, 13:23
Mi wyłącza się gra, jak jestem na panelu tworzenia rodziny... Wybieram ubranie, fryzurę itd, a po gdzieś 15 minutach wyłącza się nie tylko gra, ale cały komputer.... Miał ktoś taki problem i ma pomysł co z tym zrobić?

karolajn
24.06.2011, 09:09
W takim razie sprawdź jedną rzecz - ściągnij speed fan albo inny program do pomiaru temperatury. Powinno być mnie niż 70 stopni. A poza tym jaką masz kartę? Ati czy GeForce?

nattt009
26.06.2011, 22:19
Wiesz co, problem się sam właściwie usunął... Nie wiem jak ale po prostu przestał mi się sam wyłączać :)

Miyoki
27.06.2011, 19:55
W takim razie sprawdź jedną rzecz - ściągnij speed fan albo inny program do pomiaru temperatury. Powinno być mnie niż 70 stopni. A poza tym jaką masz kartę? Ati czy GeForce?

Jeżeli to było do mnie, to mam GeForce.
A dokładnie taki mam laptop:
Procesor: Intel® Core™ i5 480M 2,66 GHz
Przekątna ekranu: 15,6 cala
Pamięć RAM: 4 GB
Pojemność dysku: 640 GB
Model karty graficznej: GeForce 315M

Ściągnę to coś, jeśli odpowiedz czy to do mnie było :D
Raz coś ściągnęłam, co ktoś mi polecił, co miało niby pomóc z ucinaniem muzy, a trafił się jakiś Trojan :\ (no, ale nie na tym nowym lapie)
Więc wolę poczekać na odpowiedź i wtedy zaryzykuję xd
(Chyba, że znasz jakąś sprawdzoną stronę)

karolajn
27.06.2011, 21:56
Tak tak - to było do Ciebie - sprawdź jaką masz temperaturę procesora w trakcie grania, czyli:
1. ściągnij program i zainstaluj.
2. sprawdź temperaturę przed graniem (zapisz albo zapamiętaj)
3. pograj 15 min
4. ściągnij do paska sprawdź temperaturę i zapamiętaj.
5. pograj kolejne 20-25 minut i zobacz jeszcze raz.

daj znać.

Miyoki
01.07.2011, 15:19
@karolajn:
Tak więc zrobiłam trzy screeny tego SpeedFana.
Ostatni zrobiłam, gdy wyłączyłam Simsy, bo mi się coś chwilowo zacięło, ekran zrobił się czarny, ale potem wszystko prawie powróciło do normy. Prawie, bo kursor pokazywał mi załóżmy łóżko, a gdy klikałam, to tak, jakbym klikała na podłogę, ale nieważne xd

W każdym razie to zrobiłam przed graniem:
http://img834.imageshack.us/img834/5882/przedo.jpg

Ten jest zrobiony w trakcie grania:
http://img143.imageshack.us/img143/5716/wtralcie.jpg
(Simsy sobie latały w okienku)

A ten po tym, jak wyłączyłam grę:
http://img840.imageshack.us/img840/1598/29330889.jpg

Czy jest w porządku czy nie bardzo?
Nie znam się na tym programie, dlatego wolałam wkleić screeny :)

karolajn
04.07.2011, 20:32
Nie wygląda to tak dramatycznie, ale 76 to w sumie dużo, ale nie znowu aż tak, żeby wszystko wywalało w kosmos. Wg mnie - choć nie jestem mistrzem - możesz spróbować zamontować nowy wiatrak - mocniejszy, z nową pastą chłodzącą - na procesorze. I otworzyć obudowę komputera, nie zamykać go.
Montaż wiatraka można zrobić samemu, przy wiatraku jest pełna instrukcja, ale lepiej poprosić tatę, kolegę, czy kogoś kto się mniej więcej zna na temacie. Są też filmiki na youtube jak założyć. Pasta chłodząca się zużywa i trzeba ją wymieniać, mało kto o tym wiem z laików.
Nie mogę powiedzieć, że to rozwiąże Twój problem na 100%, ale może warto spróbować i przy okazji porządnie odkurzyć komputer od środka. Może wiatraki się pozatykały.
Druga opcja to kwestia sterowników do karty, może warto poszukać jakiś nowych, nowszych albo innych wersji?
Stawiaj komputer na książkach zamiast na kołdrze, bo wtedy nie ma dopływu powietrza i jest złe chłodzenie, to z kolei uszkadza komputer.

Agrafia
05.07.2011, 09:53
Witam prosze o pomoc gra mi się wyłącza sama i zwala mnie na pulpit nie mam modów żadnych co zrobić wcześniej tak nie było ..

Klara712
08.07.2011, 10:52
U mnie problemem jest to, że po kilku minutach gry gra się na kilka sekund zawiesza i zaraz potem wyłącza. Próbowałam przeinstalować grę, ale to nic nie dało. Nie mam żadnych dodatków ani modów.

anie_1981
08.07.2011, 12:21
A komputer jest dobry, czy raczej przeciętny? Może już nie wytrzymuje tylu Simsów... Spróbuj zmniejszyć ustawienia grafiki. Jeżeli nie boisz się grzebać w Windowsie to możesz spróbować też tego:

http://forum.thesims.pl/blog.php?b=221

Klara712
08.07.2011, 13:22
Komputer jest dobry, zmiana ustawień grafiki nic mi nie daje. Ponadto występuje mi ostatnio błąd zapisu nr 12.
Mam system vista więc nie bardzo wykonać to co opisałaś w poradniku.

Pinezka
08.07.2011, 16:55
Klara - Może Twój komputer złapał wirusa..? Przeskanuj komputer dobrym programem antywirusowym.
Istnieje jeszcze możliwość, że Twoja karta graficzna się przegrzewa i dlatego gra się wiesza. Simsy rozwaliły mi poprzednią kartę.. Sprawdź, czy podczas gry komputer staje się ciepły/gorący.

Klara712
08.07.2011, 18:35
Raczej nic z tych rzeczy. Komputer wczoraj przeszedł format jest jak nowy nie ma mowy o wirusach.

Spectrum
08.07.2011, 19:04
a może wiatraczki odpowiadające za chłodzenie komputera są zakurzone i komputer kiedy uruchamia pamięciożerną aplikacje
wyłącza ją po kilku minutach ;) A masz laptopa czy stacjonarny ?
bo ta hipoteza jest bardziej prawdopodobna przy komputerze stacjonarnym

Ilona
08.07.2011, 19:09
jeszcze prościej by było,gdybyś podała parametry komputera

Klara712
08.07.2011, 19:14
Einarr muszę rzeczywiście to sprawdzić, bo mam stacjonarny komputer. Co do parametrów to spełniam ze sporą nadwyżką wymagania sprawdzałam.

Spectrum
08.07.2011, 19:22
Einarr muszę rzeczywiście to sprawdzić, bo mam stacjonarny komputer. Co do parametrów to spełniam ze sporą nadwyżką wymagania sprawdzałam.

No sprawdź, miałem podobny problem tyko mi się cały komp wyłączał ;(
Ja też parametry spełniam o wiele powyżej a czasami potrafi u mnie w grze przyciąć ;)

Klara712
12.07.2011, 11:08
No niestety, ale po dokładnym wyczyszczeniu komputera z wszelkiego kurzy gra nadal się wyłącza.

Melasa
12.07.2011, 18:32
Chyba od 3 dni mam taki problem. Zaczeło się gdy zagrałam rodziną Kawaler. Nie wiem co zrobić nigdy wcześniej nie miałam takich problemów z TS3, nawet gra mi się nie zawieszała. Nie mam ani jednego dodatku z neta i używam tylko kodu testincheatsenabled on. Dziś rano nawet wyczyściłam kompa z kurzu i zapewniłam mu nieprzegrzewanie się. Niesety problem wciąż jest ten sam, włącze już grę oczywiście gram rodziną Kawaler i już nawet po 5 minutach gra się wyłącza. Nagle się przycina, po chwili znika strzałka i gra się minimalizuje po czym wyskakuje mi Wyślij raport o błędach. Przez to wszystko odechciewa mi się już tej gry. Kiedyś jeszcze pamiętam miałam podobny problem z TS2 w Miłowie, chyba nawet tak samo mi się wyłączało i po prostu wyprowadziłam rodzinkę z tej parceli i błąd znikną. Nie wiem może to jest jakiś sposób, zaraz sama to zobaczę.

Klara712
13.07.2011, 08:07
Melasa mam tak samo tylko, że mi przeprowadzka nic nie daje. Gra wyłączyła się po 40 minutach a komp nie był nawet specjalnie nagrzany. Już naprawdę nie wiem co z tym zrobić.

Melasa
13.07.2011, 15:03
Rozwiązałam swój problem. Ja byłam w na tyle konfortowej sytuacji, że poprostu chciałam grać Ćwirami. Więc weszłam w zapis na którym grałam Bellą i jej rodziną i po prostu zmieniłam aktywną rodzine. Już gram chyba ponad godzinę i nic, już mnie nie wywala:D

Martynaa
07.08.2011, 18:36
Pomocy :C
Gram sobie 15 min.. i gra sie wylacza (wraz z kompem)
I tak ciagle.. wczesniej tez mi sie tak dzialo ale odinstalowalam sb rozne rzeczy i byl spokoj.. moj komp nie ma nawez zajetej polowy pamieci ;/

Agrafia
08.08.2011, 20:43
a co mi poradzicie ? gram kilka minut gra się wyłącza i włącze i znów po jakimś czasie nagle sie wyłącza skanowałam system i nic dalej to samo -.- mój komputer Windows vista Intel(R) Pentium (R) Dual CPU E2220 @ 2.40 GHz Pamieć ramu 2047 pomóżcie

revive
08.08.2011, 21:06
Najpierw kliknij menu start i kliknij uruchom napisz to:dxdiag
Najpierw masz katalog system i skopiuj wszystko co ci piszę informacje o systemie...

Potem kliknij na ekran i skopiuj wszystko co ci tam pisze...
Wszystko skopiuj bo ja już wiem jak to naprawić tylko muszę wiedzieć informacje o twoim kompie...

Ooo i jeszcze jaką masz kartę graficzną...

matteom5
23.08.2011, 17:17
Ciągle mi się tak robi. Zaczynam sobie ładnie grać, idę do pracy, gram na gitarze, jem i kąpię się, aż nagle komputer mi się wyłącza. Tak sobie od niczego - po prostu się wyłącza. Mojemu bratu wyłączył się w czasie zapisywania, i teraz nie ma swojej postaci. Mam kilkadziesiąt dodatków typu fryzury, ubrania zainstalowanych ale to chyba nie jest problem. Aktualizacji do najnowszej wersji nie robiłem.
Dane mojego kompa:

AMD Athlon(tm) X2 250
Processor
3.01 GHz, 2.00 GB RAM
Rozszerzenie adresu fizycznego

Microsoft Windows XP Professional

W czym problem?
Dodatek Service Pack 3


edit mój brat po raz drugi musi się pogodzić z wyłączeniem gry w trakcie zapisu i usunięciem gry! POMÓŻ KTOŚ!

Maguv
10.09.2011, 17:32
Witam na forum!
Mam ogromny problem. Niedawno dluugo grałem w the sims 3 i większość dodatków. Mój komputer spełniał wszystkie wymagania i nie było problemów z grą. Potem gra zaczęła się wyłączać więc ją odinstalowałem. Teraz wróciła mi ochota na granie i nie mogę uruchomić nawet podstawowej wersji bo gdy próbuję, ekran robi się czarny i nie ma nawet filmiku ani tego zielonego kryształka. Ekran wraca na pulpit i tapeta robi się niebieska.
Widziałem już podobny post w tym temacie ale nikt nie odpowiedział.
PROSZĘ O POMOC

*reinstalacja nie pomaga

Searle
12.09.2011, 08:09
Maguv, czy na pewno po odinstalowaniu gry pozbyłeś się wszystkich pozostałości po niej? Poczytaj o usuwaniu plików z rejestru. Najlepiej jest też się zaopatrzyć w program typu CCleaner.

matteom5
14.09.2011, 18:47
Mam problem, opisany w tym poście :/
http://forum.thesims.pl/showpost.php?p=1447834&postcount=569

miska
14.09.2011, 21:20
Nie mogliśmy zweryfikować czy Twoja płyta jest ważną kopią gry the sims 3 Miejskie Życie akcesoria, Wcześniej ten problem nie pojawiał się i nie mam pojęcia jak go rozwiązać, próbowałam już crackować różnymi crackami ale nic nie skutkowało, nawet pokusiłam sie o aktualizację ale nadal nic. Błąd ten pokazuje się zaraz do wejścia do menu, następnie gra sie wyłącza. PROSZE O POMOC

Justyna0307
15.09.2011, 06:02
Nie mogliśmy zweryfikować czy Twoja płyta jest ważną kopią gry the sims 3 Miejskie Życie akcesoria, Wcześniej ten problem nie pojawiał się i nie mam pojęcia jak go rozwiązać, próbowałam już crackować różnymi crackami ale nic nie skutkowało, nawet pokusiłam sie o aktualizację ale nadal nic. Błąd ten pokazuje się zaraz do wejścia do menu, następnie gra sie wyłącza. PROSZE O POMOC

masz nieoryginalną wersję gry. Na forum pomagają tylko tym, którzy mają oryginalną grę. Jeśli masz kupioną grę to nie crackuj nic. Bo to tylko gre niszczy.

matteom5
15.09.2011, 13:51
Mam problem, opisany w tym poście :/
http://forum.thesims.pl/showpost.php?p=1447834&postcount=569

Pomoże ktoś?

przemoliverpool
27.09.2011, 15:59
Witam mam problem z gra Sims 3, po włączeniu gry mogę grac do 15 minut a później włącza się czarny ekran i nic się nie da zrobić oprócz ctrl+alt+del. zmniejszyłem wymagania na najmniejsze i jest tak samo. Mam windowsa 7 32 bit. nie wiem co mam zrobić z tym fantem. Dodam jeszcze ze zrobiłem system i po wgraniu świeżego windowsa tez gra nie działa i dzieje się tak jak opisałem

Spectrum
02.10.2011, 10:18
A jakie masz parametry komputera, tzn karta graficzna, pamięć ram itp.?
Sprawdź czy komputer spełnia wymagania na tej (http://www.systemrequirementslab.com/cyri/) stronce

przemoliverpool
02.10.2011, 10:43
Mam 4 Gb ramu, kartę graficzna Geforce Go 6100 z 256mb i procesor AMD turion 1.9 x2
wiec powinny działać chyba? a ta strona nie działa
dodam jeszcze ze wcześniej miałem Windowsa XP i tam simsy działały

Lubie
09.10.2011, 13:29
Ja mam mały problem. Nic nie mogę w simsach zrobić. Ledwo co mi się zapis załaduje, miną 5 minut simowych i gra mi się wyłącza. Pojawia m i się komunikat:
Wystąpił problem z aplikacją the sims 3 i zostanie ona zamknięta. Przepraszamy za kłopoty.
Jeżeli jesteś w trakcie pracy, informacje, nad którymi pracujesz, mogły zostać utracone.

POMOCY. !! ;c

BlackBerry
13.10.2011, 18:44
Ostatnio zaczęłam mieć pewien problem z grą mianowicie:
Wchodzę sobie normalnie na grę i włączam swoją rodzinkę i po 5 minutach grania gra się zacina, wtedy jestem zmuszona włączyć Menadżera Zadań i ''zakończyć zadanie'', bo inaczej nie da rady wyłączyć gry :/ Nie pomogło nawet wtedy gdy wywaliłam mod na cenzurę i mod na nastoletnią ciąże.
Jeśli temat się powtórzył to sorry :|

Searle
14.10.2011, 07:51
Dżemikk, a może masz za mało pamięci wirtualnej albo za mało miejsca na dysku?

OKlimas
14.10.2011, 11:51
heya ja mam problem z TS3 miejskie życie bo ściągnęłam i mi się pokazuje nie udana autoryzacja dysku no i nie wiem jak scrakować grę bo w folderze crack są 3 pliki ale nie wiem który to ten crack i jak to podmienić??

Kity
18.10.2011, 15:21
Dzisiaj zainstalowałam nowy dodatek Zwierzaki do simsów. No i na moje szczęście gra ciągle mi się wyłącza. Co ciekawe - tylko podczas rozgrywki. Da się z tym coś zrobić? Czy ktoś ma taki sam problem?

ajapsemus
29.10.2011, 08:45
Dzisiaj zainstalowałam nowy dodatek Zwierzaki do simsów. No i na moje szczęście gra ciągle mi się wyłącza. Co ciekawe - tylko podczas rozgrywki. Da się z tym coś zrobić? Czy ktoś ma taki sam problem?

mam ten sam problem, po wgraniu miejskiego zycia i zwierzaków ( w tym samym czasie) gra się wyłącza... zdąrzy mi sie wczytać rodzina i tyle... myślałam, że to wina karty graficznej, więc ja przełożyłam z drugiego komputera ale to nic nie pomogło. Dodam, że wyłącza się też Fifa 12" po kilku minutach grania.

Arkia
29.10.2011, 09:33
Błagam was, pomóżcie. Mam ten sam problem, co dwie osoby wyżej. Mianowicie po zainstalowaniu Zwierzaków gra ciągle się wyłącza. Albo się po prostu zacina i w jednym miejscu ekranu kursor jest niesimsowy, albo wraca mnie do pulpitu i pisze, że Windows pobiera informacje o problemie, czy inne głupoty. W obydwu przypadkach muszę w końcu resetować kompa. No co ja mam robić, bo przecież tak się nie da grać, nawet się nie da wejść do rodzinki, bo się stopuje ładowanie i koniec, trzeba resetować! Wywaliłam folder z modami, nie pomogło.

Searle
29.10.2011, 09:48
Macie dużo pamięci wirtualnej?

Arkia
29.10.2011, 10:15
Pamięci wirtualnej, czyli czego? Wikipedia oczywiście wyjaśnia to strasznie naukowo.
Miejsca na dysku, gdzie mam simsy, jest dużo.

Kamis
29.10.2011, 10:45
Mam ten sam problem D:
miejsca mam w pizdv
Jakotako pomaga to, jak wyłączę programy typu aqq/hamachi/steam itd, i internet. Spróbujcie, może wam pomoże.

rexons
31.10.2011, 16:57
Witam

Instalacja ts3 wp przebiegła pomyślnie.

Ale podczas ładowania miasta ładuje sie 1/4 paska i wywala mnie do pulpitu bez żadnego komunnikatu.

Pare miesięcy temu miałem zainstalowane ts3 wp i gra działała.


Ktoś wie o co chodzi?

Trykuu.
31.10.2011, 17:45
AAAAR.
Dziś reinstalowałem the sims 3 + dodatek Po Zmroku.
Chciałem wgrać te przeklęte pozy więc usunąłem program z małpkami z którego korzystałem do tej pory bez problemu a chciałem wszystko wgrać tym nowym sposobem.
No i mam.
Jak chcę włączyć grę to przez chwilę jest czarny ekran a potem mnie wywala do pulpitu, bez żadnego komunikatu. :((
pomocy...

arianes
21.11.2011, 20:31
Mam ten sam problem D:
miejsca mam w pizdv
Jakotako pomaga to, jak wyłączę programy typu aqq/hamachi/steam itd, i internet. Spróbujcie, może wam pomoże.

Też miałam problem z wyłączaniem się gry.
Komp jest bardzo dobry, więc odrzuciłam możliwość "nie spełniania warunków".
Rada:
Do folderu TS3 Zwierzaki\Game\Bin wrzuciłam dwa pliczki: d3dx9_31.dll oraz gameplay.package. Do tego do folderu TSims 3\Game\Bin wrzuciłam d3dx9_31.dll.
Gra chodzi jak marzenie. Nic się nie wyłącza, nie zacina.
Jednak... Gra jest bez nowych aktualizacji i chodzi na wyłączonym necie.

Edit: Niestety gra nie chce chodzić przy włączonym internecie. Już po 20 min. się wyłącza (T_T)

Qaprisso
22.11.2011, 15:47
Dzisiaj zainstalowałęm grę the sims 3 wraz z dodatkiem zwierzaki i gra się włącza wszystko działa do czasu gdy wybieram miasto w jakim robię rodzinę potem muzyka się wyłącza i gra się wyłącza POMOCY

Qaprisso
24.11.2011, 09:26
@up udało się pomogło przeinstalowanie gry dokładnie 64 razy ;]

ultraviolence
08.12.2011, 21:45
Po "chwili" bezproblemowego grania, znów mam kłopoty z grą. Chciałam przenieść swoje stare rodziny z Sunset Valley do innego miasta za pomocą NRaas Porter. Wszystko działa tak jak trzeba (do chwili pakowania rodzin). Pojawia się napis "Przetwarzam", ekran robi się czarny, po czym wywala mnie do pulpitu bez żadnego komunikatu. Na pewno nie jest to wina moda, bo z przykrością odkryłam, że nawet bez niego gra zachowuje się tak samo. Co robić? Dzieje się tak tylko i wyłącznie na starym zapisie. Nie chcę tracić tych rodzin :(

anie_1981
09.12.2011, 13:31
Możesz spróbować użyć opcji "resetuj wszystko", z moda NRaas Master Controller. Klikasz na Ratusz\Komputer, wybierasz Miasto, i z okienka "Resetuj Wszystko". Potem możesz spróbować znowu użyć NRaas Porter'a. Upewnij się jednak, że masz dobrą wersję tego moda, odpowiednią dla Twojej wersji gry. No i kilka wskazówek...

1. Zmień aktywną rodzinę na jakąś, która ma nie wchodzić w skład paczki.
2. Kliknij na dom kogoś, kto ma się znaleźć w paczce.
3. Spakuj tylu ludzi ilu chcesz, ale jeśli Ci na kimś słabo zależy, to lepiej jest go nie brać, bo im mniej ludzi w paczce tym lepiej.

No i tradycyjnie polecam swój poradnik na ten temat...
http://forum.thesims.pl/blog.php?b=221

Jednak od instalacji Zwierzaków nawet ten poradnik nie pomaga. Zrobiłam czystki w modach i wielu się pozbyłam, ale to nic nie dało. Gra wywala się do pulpitu po 30-40 minutach grania, a czasem znacznie wcześniej. Robi to zupełnie bez ostrzeżenia, więc zapisywanie gry co 5 minut, to podstawa. Dzieje się tak, jak dotąd, tylko w Appaloosa Plains, moje stare zapisy, sprzed Zwierzaków, działają.

ultraviolence
09.12.2011, 16:51
Możesz spróbować użyć opcji "resetuj wszystko", z moda NRaas Master Controller. Klikasz na Ratusz\Komputer, wybierasz Miasto, i z okienka "Resetuj Wszystko". Potem możesz spróbować znowu użyć NRaas Porter'a. Upewnij się jednak, że masz dobrą wersję tego moda, odpowiednią dla Twojej wersji gry. No i kilka wskazówek...

1. Zmień aktywną rodzinę na jakąś, która ma nie wchodzić w skład paczki.
2. Kliknij na dom kogoś, kto ma się znaleźć w paczce.
3. Spakuj tylu ludzi ilu chcesz, ale jeśli Ci na kimś słabo zależy, to lepiej jest go nie brać, bo im mniej ludzi w paczce tym lepiej.

No i tradycyjnie polecam swój poradnik na ten temat...
http://forum.thesims.pl/blog.php?b=221

Jednak od instalacji Zwierzaków nawet ten poradnik nie pomaga. Zrobiłam czystki w modach i wielu się pozbyłam, ale to nic nie dało. Gra wywala się do pulpitu po 30-40 minutach grania, a czasem znacznie wcześniej. Robi to zupełnie bez ostrzeżenia, więc zapisywanie gry co 5 minut, to podstawa. Dzieje się tak, jak dotąd, tylko w Appaloosa Plains, moje stare zapisy, sprzed Zwierzaków, działają.

"Resetuj wszystko"? Czyli zresetuje wszystkich simów w mieście, tak? Ok, jutro spróbuję. Moja wersja gry to 10.0.96.013001. Nie wiem natomiast jak jest z tym Porterem, ale jego wielkość wynosi 138kb. Wydaje mi się, że jest to wersja zgodna ze Zwierzakami...

Jak używać NRaas Portera wiem z Twojego wcześniejszego posta, bardzo mi pomógł :D Poradnik też jest mi znany, ale rzeczywiście - po instalacji Zwierzaków niestety u mnie już się nie sprawdza. Ty możesz chociaż pograć 30-40 minut, a ja wcale. Co prawda zawsze mogę rozpocząć nową grę, ale jak sobie pomyślę, że mam znów zaczynać wszystko od nowa, to wolę w ogóle nie grać. Chciałabym pobawić się swoją starą rodziną w Sunset Valley, która towarzyszy mi praktycznie od pierwszej instalacji TS3... Zaraz po wczytaniu tego save'a, gra wywala mnie do pulpitu. W CASie czy trybie budowania wszystko jest w porządku - schody zaczynają się, kiedy przełączam na tryb życia. Nie mam już cierpliwości :P Pozostaje tylko czekać na nową łatę albo dodatek... Może to coś zmieni. Swoją drogą, jak tak przeglądałam inne fora o simsach, kłopoty z wyłączaniem się gry, zaczęły się od instalacji Pokoleń. Zwierzaki widać też jakieś felerne, bo nie tylko ja narzekam na wysypującą się grę...

EDIT: Dzisiaj przeinstalowywałam trójkę, ale to nie pomogło. Na dodatek teraz dzieje się tak w każdej nowo rozpoczętej grze :| Po prostu świetnie...

ultraviolence
11.12.2011, 11:20
Przepraszam, że dodaję post pod postem, ale chcę odświeżyć temat.

Komunikuję, że udało mi się doprowadzić grę do porządku :D Wszystkim, którym gra notorycznie się wyłącza, proponuję zacząć od zerknięcia na raport, który automatycznie generuje się po każdym crashu.

Znajdziecie go tutaj: Moje Dokumenty\Electronic Arts\The Sims 3.
Będzie to plik tekstowy w stylu: "xcpt [NAZWA WASZEGO KOMPUTERA] 10-06-14 01.04.41.txt". Jeśli w środku natkniecie się na taką linijkę:
[Instruction data]
279ee150 => DasmX86Dll.dll not found, jedynym wyjściem jest dogranie tego pliku do Windowsa - mówiąc prościej - po prostu ściągamy go i wkładamy do odpowiedniego folderu.

Link do pliku DasmX86.dll -> http://www.dll-files.com/dllindex/dll-files.shtml?dasmx86dll
Po ściągnięciu, wypakowujemy go w podane poniżej miejsce.
Dla użytkowników Visty, Windows XP/7 - C:\WINDOWS\System32
Dla użytkowników Windows 95/98/ME - C:\WINDOWS\System
Dla użytkowników Windows NT/2000 - C:\WINNT\System32

Następnie resetujemy komputer. Jeśli problem wciąż istnieje, robimy tak:
1. Start -> Uruchom
2. W puste okno wpisujemy CMD (jeśli ktoś posiada Windows ME, wpisuje COMMAND).
3. Wyświetli się okienko z czarnym tłem. Wpisujemy w nie: regsvr32 DasmX86.dll i wciskamy Enter.

U mnie zadziałało samo wciśnięcie DASMa do systemu :) Gra śmiga, aż miło. Działają i stare zapisy i nowe. Mam nadzieję, że ten stan się utrzyma :D

EDIT: Jeszcze jedno. Można też przeskanować i zaktualizować pliki gry programem Sims 3 Repair Utility. Do ściągnięcia tutaj: http://www.modthesims.info/d/386891

theqatrick
11.12.2011, 11:42
Helena, wielkie dzięki za pomoc i poświęcenie się w napisaniu powyższego posta. Już próbuję to naprawić. Cieszę się, że podzielasz z nami taką wiedzę. Link działa i nie ma wirusów. Zaraz opiszę czy da się swobodnie grać. :)

--Edit 1--

Nie działa. :/
Być może to wina Windows.
Pozatym problem stworzyła aktualizacja.

--Edit 2--

No! Teraz działa. :) Zgapiłem się i nie wypakowałem pliku. Aha, tak naprawdę to Windows uznał TS3 za wirus gdy ten szukał pliku i zamykał grę.

ultraviolence
11.12.2011, 13:50
Nie ma sprawy, trzeba sobie pomagać. Wczoraj wieczorem buszowałam w necie, szukając rozwiązania no i znalazłam... A skoro ten sposób działa, warto gdzieś go zamieścić, aby inni też mogli z niego skorzystać :) Linki, które podałam są osobiście przeze mnie przetestowane, więc o żadnych wirusach nie mogło być mowy (przynajmniej mój Avast nic nie wykrył). Zresztą nie wstawiłabym specjalnie żadnego pliku, który jest zainfekowany. A ten program też się świetnie spisuje - zaktualizował mi kilkaset (nie przesadzam) plików w grze, chociaż posiadam najnowszą aktualizację (10.0.96).

Kiedy nie działa już nic (aktualizowanie nowych sterowników, wgrywanie bibliotek DirectX, odkurzanie kompa, skanowanie nieoficjalnych dodatków, granie w trybie okienkowym, wyłączanie CPU Recover przy karcie ATI, skanowanie komputera antywirusem i korzystanie ze sposobu Anie, który opisała na blogu), wtedy pozostaje tylko ten myk z wgraniem brakującego pliku .dll.

Cieszę się, że i u ciebie wszystko gra :D

Chloé
13.12.2011, 00:02
U mnie samo wrzucenie pliku w system nie pomogło, zatem zrobiłam jak w kroku drugim, ale wyskakuje takie oto okienko:
http://img521.imageshack.us/img521/7241/dllw.jpg (http://imageshack.us/photo/my-images/521/dllw.jpg/)

Co mam z tym zrobić?

Gra mi się wyłącza po góra 30 minutach grania w każdym otoczeniu a błąd 12 występuje niemal przy każdej próbie zapisu, nawet na nowiutkich sejwach :(
Ręce opadają.

ultraviolence
13.12.2011, 09:49
U mnie samo wrzucenie pliku w system nie pomogło, zatem zrobiłam jak w kroku drugim, ale wyskakuje takie oto okienko:
http://img521.imageshack.us/img521/7241/dllw.jpg (http://imageshack.us/photo/my-images/521/dllw.jpg/)

Co mam z tym zrobić?

Gra mi się wyłącza po góra 30 minutach grania w każdym otoczeniu a błąd 12 występuje niemal przy każdej próbie zapisu, nawet na nowiutkich sejwach :(
Ręce opadają.

Z tym komunikatem to Ci nie pomogę, bo zupełnie nie mam pojęcia, co on oznacza i dlaczego tak się dzieje... Może to wina systemu? Po oknie widzę, że masz chyba Vistę albo siódemkę? Na moim Windowsie XP Professional z SP2 działa. Spróbuj zapytać jakiegoś zaprzyjaźnionego informatyka, może on będzie wiedział.

Ale na błąd zapisu jest jedna rada. Zerknij na ten post: http://forum.thesims.pl/showpost.php?p=1425550&postcount=10

Od jego opublikowania minęło już trochę czasu i jak dotąd ani razu nie zdarzyło mi się, aby wyskoczył mi jakikolwiek błąd zapisu :) Wcześniej tak dawał mi się we znaki (szczególnie od instalacji WP), że myślałam już o całkowitym zaprzestaniu grania w trójkę.

Chloé
13.12.2011, 16:28
Zgadza się, mam Vistę i same z tym problemy, trochę inaczej operuje się ustawieniami bo nie ma tych samych ikon co w xp albo trudno je znaleźć. Co do błędu 12 to niestety mam mniej niż 3GB ramu więc ten sposób chyba nie zadziała, niemniej dzięki za chęć pomocy.

zuzapets
15.12.2011, 17:42
Hej mam problem z grą jak włącza się u mnie ekran startu to mi wyskakuje okienko jakieś skanuje coś i się wyłącza w grze mam tylko 1 mod zainstalowany na to żeby sierść koni sie nie błyszczała i co mogę w tej sytuacji zrobić?

Owl Finch
15.12.2011, 18:31
Wywal mod i zobacz czy będzie to samo.

zuzapets
16.12.2011, 07:07
Xou. gra mi się wyłącza jak wejdę w menu do zakładki ,,do wysłania" może to problem aktualizacji?

ultraviolence
16.12.2011, 13:17
Xou. gra mi się wyłącza jak wejdę w menu do zakładki ,,do wysłania" może to problem aktualizacji?

A przed aktualizacją się tak nie działo? Mam nadzieję, że przed instalacją łatki, przeniosłaś folder Mods i Downloads w inne miejsce? Jeśli nie, to chyba mamy winowajcę - wtedy pozostaje reinstalka. Wykasuj też pliki Cache (CASPartCache, scriptCache, simCompositorCache, compositorCache). Znajdziesz je tutaj:
Moje Dokumenty\Electronic Arts\The Sims 3.

zuzapets
16.12.2011, 14:24
Helena przed aktualizacją szła gra jak marzenie:p

ultraviolence
16.12.2011, 19:14
Helena przed aktualizacją szła gra jak marzenie:p

W takim razie spróbuj ją przeinstalować - na błędne działanie gry związane z wgraniem aktualizacji niestety nie ma innej rady... Jeśli łata źle sprawuje się na Twojej grze, radziłabym poczekać na kolejny dodatek, ale zrobisz, jak zechcesz :)

Filleable
18.12.2011, 18:38
Otóż mam taki problem... Mój komp nie jest najszybszy na świecie i czasami zdarzy mu się zaciąć "na Amen" podczas grania w TS3. Wtedy jedynym wyjściem jest restart kompa, ale po ponownym włączeniu gry jest klops, bo nie ma gry, na której grałam przed restartem. Są tylko wcześniejsze, na których grałam bez restartu. I takim to sposobem usunęło mi się sporo fajnych rodzinek. teraz nawet boję się grać dobrymi rodzinkami żeby ich nie stracić, więc muszę grać na jakichś słabych, których mi nie będzie szkoda.

tallje
31.12.2011, 13:18
ja radze czesto stosowac opcje "zapisz", wtedy przynajmniej wrocisz do tego momentu, a nie do "początku" : )

Paka
01.01.2012, 14:22
chciałem w końcu zrobić tak, żebym mógł pobierać dodatki z neta, chociaż i tak sie nie udao...
no, ale problem polega na tym, że bawiłem się plikami d3dx9...dll i resource.cfg
i jakoś sie pobawiłem, że teraz gra na starcie mi sie nie uruchamia :E
próbowałem wklejać, wycinać te pliki, bawić sie, ale gra nadal sie nie włącza
jak na to zaradzić?

ultraviolence
02.01.2012, 12:11
chciałem w końcu zrobić tak, żebym mógł pobierać dodatki z neta, chociaż i tak sie nie udao...
no, ale problem polega na tym, że bawiłem się plikami d3dx9...dll i resource.cfg
i jakoś sie pobawiłem, że teraz gra na starcie mi sie nie uruchamia :E
próbowałem wklejać, wycinać te pliki, bawić sie, ale gra nadal sie nie włącza
jak na to zaradzić?

Z tego, co się orientuję, te wszystkie pliki d3(...).dll wkleja się do folderu Bin każdego z dodatków, tak? W takim razie radziłabym je usunąć (o ile jeszcze tego ie zrobiłeś). Plik Resource.cfg powinien być TYLKO w folderze Mods (nie pomyl się i przypadkiem nie skopiuj go jeszcze do folderu Packages!). Użyj systemowej wyszukiwarki i po kolei wpisz nazwy tych plików (Resource.cfg, d3(...).dll). Jeśli ten pierwszy będzie znajdował się w innej lokalizacji niż powinien, usuń go albo przenieś we właściwe miejsce (o ile w Mods nie będzie go w ogóle). Jeśli natkniesz się gdzieś na ten drugi, usuń go całkowicie.

Piszesz o bawieniu się tymi plikami (także wycinaniu i wklejaniu), w następstwie czego nie włącza Ci się gra... Jesteś pewien, że przy takim majstrowaniu, nie wyciąłeś lub nie przeniosłeś w inne miejsce jakiegoś ważnego pliku? Może właśnie tym jest spowodowana bezczynność gry...

suomii
03.02.2012, 15:25
Pisałam to w innym temacie, ale ten jest do tego przeznaczony więc:

Gra mi się wyłącza, w dowolnym momencie, kiedyś było to raz na dwa tygodnie, potem coraz częściej, aż wreszcie nie można grać bo po pięciu minutach wszystko się wali. Robi się czarny ekran i widać tylko kursor, w tle słychać 'zacięty' dźwięk, w sensie że jak np gra muzyka to się zacina i jeden fragment się tak zapętla, mam nadzieje, że wiecie, o co chodzi. No a potem 'wystąpił błąd z aplikacją The Sims 3' i zostanie ona zamknięta. Wyrzuciłam ostatnie dodatki z neta, ale to nie pomaga.

ultraviolence
03.02.2012, 21:46
Pisałam to w innym temacie, ale ten jest do tego przeznaczony więc:

Gra mi się wyłącza, w dowolnym momencie, kiedyś było to raz na dwa tygodnie, potem coraz częściej, aż wreszcie nie można grać bo po pięciu minutach wszystko się wali. Robi się czarny ekran i widać tylko kursor, w tle słychać 'zacięty' dźwięk, w sensie że jak np gra muzyka to się zacina i jeden fragment się tak zapętla, mam nadzieje, że wiecie, o co chodzi. No a potem 'wystąpił błąd z aplikacją The Sims 3' i zostanie ona zamknięta. Wyrzuciłam ostatnie dodatki z neta, ale to nie pomaga.

Hmm... A renstalka? Myślałaś o tym? Póki co, przeskanuj jeszcze grę programem Sims 3 Repair Utility. U mnie zdziałał cuda... Zaktualizował mi kilkaset obiektów z gry, choć miałam wgraną najnowszą aktualizację. Przydaje się też do diagnostyki parametrów komputera.

Estella Sanchez
19.02.2012, 12:50
Przyszłam tutaj i widzę, że sporo osób ma ten kłopot co ja i nic nie pomaga :(
po instalacji grałam w Simy cały dzień. Kiedy wprowadziłam na parcelę 7 sima, gra się zawiesiła.
Musiałam resetować komputer.
Wróciłam do punktu wyjścia, wyprowadziła dwóch simów, ale kłopot nie zniknął. Po pół godzinie- godzinie grania gra się zawiesza i nic nie można zrobić. Po wyjściu na pulpit pojawia się komenda "Aplikacja The Sims 3 przestała działać".

Ech gram na obrazach płyt bo mam zepsuty napęd, korzystam z moda No Cd z NRaas, mam też The story progression i mod na cenzurę.
Dodatków mma dosłownie kilka, wszystkie ze store.
Grałam w Riverwiew.

Spóbuje pograc od początku w Sunset, może wielgachne RIverwiew + Story Progression to za dużo... ech.

Aperlaxive
19.02.2012, 14:39
Estello czy problem był przed reinstalacją? Jeżeli tak - to wina komputera. Jedyne co Ci pozostaje to wymienić sprzęt. Jeżeli nie to spróbuj uruchomić grę bez zawartości zmodyfikowanej i modów. Jeżeli problem będzie dalej spróbuj przeinstalować simsy na drugi dysk. Jeśli to nic nie da to musisz naprawić napęd - to wina gry na obrazach płyt.

Jakbyś czegoś nie wiedziała to pisz na mój priv:)

Ilona
19.02.2012, 15:25
Estella Sanchez przenieś mod The story progression i teraz sprawdź czy gra chodzi,u mnie ten mod strasznie zamula grę mimo to,ze mam dobry sprzęt

anie_1981
19.02.2012, 20:05
U mnie czy mam Story Progression, czy nie, gra tnie się tak samo, czyli coraz gorzej. Stwierdzam jednak, że jak mam grać z wampirami, sławami i innymi schizami normalnego postępu historii, to już wolę nawet minimalnie większe zacinki. Chociaż sprawdzałam bez tego moda i u mnie większej różnicy nie było.

Estella Sanchez
20.02.2012, 10:37
Zaczęłam nową grę, na razie buduję, wszystko śmiga, zobaczymy jak będzie dalej.
Odniosłam wrażenie, ze gra się zawieszała częściej, im większy (starszy) był save :( Musze to sprawdzić.
Powyłączałam wszystko aplikacje i procesy z tła, bo niby mam 4gb RAM, ale menedżer aż trzeszczał, bo całość byłą zużyta ( tiaa, 1,5 gb z wymagań..).

To może być jeszcze wina Frapsa. Używałam go w dwójce i jakoś z przyzwyczajenia włączyłam do trójki. Niby dużo nie potrzebuje, ale to zawsze druga aplikacja pracująca jednocześnie.

Na razie nie mam jak tego sprawdzić, bo normalnie nie siedzę kilka godzin nad grą, rzadko kiedy.

Kamil
04.03.2012, 09:30
Mam problem z ts3 (od początku mojej "przygody" z nimi). Otóż gra po kilku godzinach wywala mnie do pulpitu i wyskakuje okienko że "wystąpił błąd z aplikacją the sims 3". Na innym forum zasugerowano mi abym oddał kompa do czyszczenia - nie pomogło. Mógłby mi ktoś doradzić co mogę zrobić? To wywalanie do pulpitu jest na prawdę wkurzające. :(

anie_1981
04.03.2012, 11:55
Przede wszystkim częste zapisywanie gry, np. raz dziennie (chodzi mi o simowe dni oczywiście). Ja nawet zapisuję 2x dziennie. No i co do zapisywania gry, to nie robić "Zapisz", czy "Zapisz i wyjdź", tylko "Zapisz jako..." i podawać dwie, lub trzy nazwy na zmianę. Poza tym "parę godzin", chodzi Ci o dwie godziny, trzy... osiem? U mnie jeśli już gra się wyłącza to po 15-30 minutach, ale na szczęście ostatnio to sobie odpuściła. Aż się boję nowej łaty i dodatku....

Kamil
04.03.2012, 12:56
Wywala po 2-3 godzinach.

anie_1981
04.03.2012, 13:04
No to pozostaje naprawdę częste zapisywanie... Niektórzy sobie beztrosko grają godzinę, dwie, trzy i zapominają o zapisywaniu... A tu nagle klops... widzimy pulpit, tyle godzin grania poszło z dymem...

Ilona
04.03.2012, 13:39
warto pomyśleć o tym,ze podczas grania komp się grzeje i warto byłoby przeczyścić wiatraki z kurzu albo przy słabszym sprzęcie dokupić jakiś nowy

Kamil
05.03.2012, 16:24
Dopiero co (jakieś 5 dni temu) miałem wymieniany wiatraczek i coś tam jeszcze bo trzeba było. Komp oczywiście czyszczony także był (też 5 dni temu). Spróbuję tego sposobu UltraViolence ze str. 19, może się uda.

suomii
06.03.2012, 11:39
Witam z powrotem, po przerwie. Przestałam tu wchodzić, bo przestałam grać, bo mi się simsy popsuły.

Przedstawię jeszcze raz mój problem. Po stworzeniu rodziny, nawet nie mija 5 minut, pojawia się czarny ekran i "wystąpił błąd z aplikacją..." wcześniej tak nie było, usunęłam dodatki z neta, nie pomogło. Myślałam, że coś z płytą, ale wyczyściłam ją i dalej to samo. Macie może jakiś sposób na to? Czy jak wyjdzie "Zostań gwiazdą", to możliwe, że po instalacji problem przejdzie...? Bo to nie pojawiło się od razu po instalacji zwierzaków, tylko po miesiącu grania.

ultraviolence
07.03.2012, 12:36
Wgranie pliku .dll niczego nie zmieni. Nie wiem nawet po co takie coś pojawia się w komunikacie. Plik ten nie jest niezbędny. Nie lepiej ściągnąć 3booter.exe oraz FPT_Limiter.exe od MATY? 3booter "zmusza grę", by się załadowała do końca zamiast wychodzić na pulpit, a FPS_Limiter zmniejsza ilość klatek na sekundę i tym samym przeciążenie karty graficznej, która obsługująć the Sims 3 i tak ledwo dyszy. Może słyszał ktoś o twallanie i jego ErrorTrap, który też naprawia zapisy podczas ładowania się gry? Może należałoby uniemożliwić Zapobieganie Wykonywaniu Danych w systemie i dodać the sims 3 do wyjątków?

Twierdzisz, że ten plik nie ma nic do rzeczy - dlaczego w takim razie znajduje się w pliku tekstowym, generującym się po każdym crashu? U mnie zdał egzamin celująco i wbrew temu, co piszesz - zmienił BARDZO wiele. Dzięki niemu mogę grać, a to chyba sporo, nie? Simy wykrzaczały się za każdym razem, kiedy wchodziłam do trybu życia - najpierw na starym zapisie, potem na każdej świeżo utworzonej grze. Jak wytłumaczysz to, że po zastosowaniu tej instrukcji wszystko wróciło do normy? Jakieś czary-mary się zadziały? ;) Nie sądzę. Jeśli ten post komukolwiek pomógł/pomoże w przyszłości uporać się z notorycznie wyłączającą się grą, to chyba nie ma sensu tego negować, tylko zostawić tak, jak jest. Nie są to żadne banialuki wyssane z palca, tylko fakty.

Tych dwóch programów, które wymieniłeś nie znam, ale wyglądają interesująco. Rozumiem, że jeśli o nich wspominasz, to miałeś okazję je przetestować? Gdyby ten Dasm rzeczywiście nie pomógł, pewnie bym po nie sięgnęła. A o dodaniu TS3 do wyjątków pisała chyba Anie. Według mnie to podstawa, aby móc później w pełni cieszyć się grą, działającą bez większych zgrzytów :)


BTW, Suomii, to w trójce też pojawia się błąd z aplikacją? Spróbuj wyciąć zapisy na pulpit i odpalić grę na nowo. Jeśli będziesz mogła grać bez problemów, wina leży w którymś ze starych save'ów.

suomii
08.03.2012, 16:27
BTW, Suomii, to w trójce też pojawia się błąd z aplikacją? Spróbuj wyciąć zapisy na pulpit i odpalić grę na nowo. Jeśli będziesz mogła grać bez problemów, wina leży w którymś ze starych save'ów.

to na pewno nie wina save'a , bo jak zrobię nowy, błąd też się pojawia. nie da się grać :/

eyvee
10.03.2012, 18:00
hmmm czy wy takze macie problem z ciaglym wylaczaniem sie gry podczas ladowania dodatku zostan gwiazda z dodatkami z internetu w documents and settings?...gra normalnie mi sie wlacza, ale gdy wkleje te dodatki mods do tych documentow co zawsze gra mi sie crashuje i dupa....dodatki z ddcache normalnie dzialaja :/

to tak jakby gra mowila "nie nie pozwole ci wlaczyc gre z plikami packages w folderze c;documents and settings/electronic arts/the sims3/mods" :/

w folderze instalki gry niestety nie widzi mi plikow packages <jak kiedys>, a nie wiem co zrobic by dzialala mi z tym gra...jeszcze nigdy tak nie mialam...help

ultraviolence
11.03.2012, 09:31
hmmm czy wy takze macie problem z ciaglym wylaczaniem sie gry podczas ladowania dodatku zostan gwiazda z dodatkami z internetu w documents and settings?...gra normalnie mi sie wlacza, ale gdy wkleje te dodatki mods do tych documentow co zawsze gra mi sie crashuje i dupa....dodatki z ddcache normalnie dzialaja :/

to tak jakby gra mowila "nie nie pozwole ci wlaczyc gre z plikami packages w folderze c;documents and settings/electronic arts/the sims3/mods" :/

w folderze instalki gry niestety nie widzi mi plikow packages <jak kiedys>, a nie wiem co zrobic by dzialala mi z tym gra...jeszcze nigdy tak nie mialam...help

Posiadasz jakieś mody? Miałam to samo - problemem był niezaktualizowany mod na cenzurę. Pobrałam najnowszą wersję (uprzednio wywalając starą) i jest ok.

inseparable
01.05.2012, 17:45
a ja mam taki problem - do mojej rodziny wprowadziłam simkę (ściągniętą z jakiejś strony). chciałam potem przeprowadzić kilka osób, jednak gdy weszłam z trybu edycji miasta do rodziny to gra przestała działać. na nic nie reaguje, tylko ctrl+alt+delete... wyświetla się komunikat ''Program The Sims 3 przestał działać'' i tyle, nie da się nic zrobić : ( nawet nie mogę usunąć tej simki bo zanim zdążę cokolwiek zrobić to się zwiesza... to może być związane z tą konkretną simką? bo już nie wiem co mam robić...

grr. co by to była za gra bez błędów =.=

ultraviolence
02.05.2012, 18:14
a ja mam taki problem - do mojej rodziny wprowadziłam simkę (ściągniętą z jakiejś strony). chciałam potem przeprowadzić kilka osób, jednak gdy weszłam z trybu edycji miasta do rodziny to gra przestała działać. na nic nie reaguje, tylko ctrl+alt+delete... wyświetla się komunikat ''Program The Sims 3 przestał działać'' i tyle, nie da się nic zrobić : ( nawet nie mogę usunąć tej simki bo zanim zdążę cokolwiek zrobić to się zwiesza... to może być związane z tą konkretną simką? bo już nie wiem co mam robić...

grr. co by to była za gra bez błędów =.=

Spróbuj wykasować tę simkę z Moich Dokumentów. Powinna być zapisana gdzieś w folderze SavedSims. Jeśli gra zaczęła zaliczać crashe po instalacji tej simki, to bardzo prawdopodobne, że to ona jest za wszystko odpowiedzialna. A próbowałaś usuwać ją przez Launchera? (swoją drogą, nie wiem czy to możliwe, ale zawsze warto spróbować :)).

Kamil
15.05.2012, 15:26
Wgranie pliku .dll niczego nie zmieni. Nie wiem nawet po co takie coś pojawia się w komunikacie. Plik ten nie jest niezbędny. Nie lepiej ściągnąć 3booter.exe oraz FPT_Limiter.exe od MATY? 3booter "zmusza grę", by się załadowała do końca zamiast wychodzić na pulpit, a FPS_Limiter zmniejsza ilość klatek na sekundę i tym samym przeciążenie karty graficznej, która obsługująć the Sims 3 i tak ledwo dyszy. Może słyszał ktoś o twallanie i jego ErrorTrap, który też naprawia zapisy podczas ładowania się gry? Może należałoby uniemożliwić Zapobieganie Wykonywaniu Danych w systemie i dodać the sims 3 do wyjątków?

Mógłbyś mi wytłumaczyć jak to wszystko się robi? Tak myślę że mi się przydadzą programy które wymieniłeś, a także to "dodanie do wyjątków".
EDIT: Pobrałem jeszcze ten program TS3 Repair utility. Pobrałem żeby na wszelki wypadek sprawdzic czy z grą się nic złego nie dzieje. I pytanie jak to się robi?
EDIT2: Zainstalowałem cyfrową wersję gry (ponieważ płytki pożyczyłem koleżance), czyli podstawke i PZ bo na WP nie starczy miejsca na dysku i jak chcę zaktualizowac Po Zmroku to najpierw w tym okienku się pobiera a potem nic i jak wchodzę w launcher to jest napisane, że aktualizacja się pobiera O.O (wyłączałem i resetowałem kompa i nadal to samo.)

bubu_aa
22.05.2012, 08:26
Potrzebuję pomocy. Do tej pory gra chodziła bardzo płynnie. Mam wszystkie dodatki bez podróży i akcesoriów wszystkich typów. Komputer jest nowy, bo ma 5 miesięcy, RAM 4GB, sterowniki do karty graficznej aktualne. Z zawartości zmodyfikowanej mam tylko ubrania, meble w formacie sims3pack. I kilka dni temu pojawił się problem. Zaczęło się od tego, że gra się zacinała, więc przeskoczyłam na innego mieszkańca miasta i prócz zacinania co 15 minut simsowych, to w pewnym momencie gra się zatrzymała, kursor myszki się poruszał, ale nic nie działało. Gry się nie da wyłączyć, nawet poprzez menadżera zadań, trzeba resetować komputer. Odinstalowałam i zainstalowałam ponownie grę i nadal problem się powtarza, nawet przy tworzeniu nowej rodziny. Po 10 minutach gra się zatrzymuje i trzeba resetować.
Czy ktoś ma pomysł co może być przyczyną?

BlackDevil
01.06.2012, 18:15
Witam, mam dosyć irytujący problem.
Zainstalowałam podstawę TS3, nie mam żadnych dodatków, ani oficjalnych, ani z internetu. Zaktualizowałam ją do najnowszej wersji, wymagania systemowe też są spełnione, miejsca na dysku i pamięci bardzo dużo i jeszcze trochę. Szukałam rozwiązania problemu wszędzie, nic nie znajdując.
Otóż - gra po uruchomieniu działa bez zarzutu zarówno w trybie tworzenia rodziny, jak i przy podglądzie czy edycji miasta. Natomiast po wejściu do jakiejkolwiek rodziny od razu się zacina, po czym wywala mnie na pulpit tylko po to, żebym mogła ujrzeć zacny komunikat "Program Sims 3 przestał działać".
Stąd moje pytanie - co mogę zrobić, żeby grać normalnie? Zmieniałam ustawienia grafiki, ale to na nic, bo przyczyna tkwi w czymś innym. Sęk w tym, że nie jestem w stanie się dowiedzieć w czym, dlatego proszę o jak najszybszą pomoc.

anie_1981
01.06.2012, 23:02
Czy tak jest na każdym zapisie?

Beatrice
07.08.2012, 14:30
Hej, mam taki problem. Nigdy nie miałam żadnych błędów przy Simsach, aż tu nagle musiałam od nowa zainstalować system, więc od nowa wgrywałam Sims 3 podstawa, Po zmroku i Zwierzaki, potem aktualizacja najnowsza i kilka mebli, ubrań ze store, jakis domek z giełdy (który zawiera jakies rzeczy z dodatków, których nie mam, ale pisze, że zostana zastąpione innymi, więc to chyba nie problem). Odpalam grę, otwieram CASa i po jakiś 2-5 minut komp mi sie wyłącza. Nie wywala mnie do pulpitu, tylko tak jakby sie komputer zrestartował. Wątpie by to był problem z pecetem, bo wszystkie inne gry chodzą bdb, komputer jest dobrze wyposażony i spełnia wymogi simsiaków :/ myślałam, że to może od przegrzewania się, ale dzisiaj przeczyściłam cały środek kompa, pograłam jakieś 10 minut i BUM, znowu to samo... Dodam, że nie mam żadnych modów wgranych ani starych save'wów. Co robić ?

anie_1981
07.08.2012, 15:40
Komputer może się przegrzewać pomimo "bycia czystym". Weź pod uwagę, jakie gorące jest lato w tym roku. Ja mam wiatrak pokojowy włączony całą dobę, a i tak jest za ciepło. Spalił nam się nawet dekoder do TV, wszystko przez te gorączki. Weź pod uwagę, że nawet nowa gra, nie jest aż tak wymagająca jak Simsy, one czerpią zasoby kompa do cna... Kto wie jak by się zachowywał mój pecet, gdyby nie ten wiatrak pokojowy... Są programy do sprawdzania temperatury kompa, ale nie bardzo się znam ani na tych programach, ani na tym ile powinno być prawidłowo ciepła w kompie.

Beatrice
07.08.2012, 19:08
To sie dzieje i podczas upalnego południa jak i chłodnego poranka... Chociaz w zasadzie masz rację, może trzeba będzie pomyślec ewentualnie o wymianie wentylatorka albo podłączyc jakiś wiatraczek obok pudła ;)
Edit: W razie gdyby ktoś miał jeszcze ten problem to radzę otworzyć kompa :D odpięłam jeden bok, jest wentylacja - narazie problemów brak.

easey
10.08.2012, 16:32
Hej, nie wiem czy ktoś juz to pisał, ale ma problem, mianowicie od jakiegs czasu gra mi się wyłącza, czasem gra sie zacina i wyskakuje 'program sims 3 przestał działaś' (czy coś w ten deseń) Zaczęło sie to odd kiedy wrzuciłąm do gry nraasa, wywaliłam go i gra chodziła normalnie, lecz dalej się wyłącząła :/... z nraasem to nie mogłam długo pograć. Bez niego tez mi się wyłącząło i muszę co chwile zapisywac. Ostatnio ma ten woo.. coś, ten mod z tematu 'ciąża nastolatki' było, ok ale długo nie grałam, bo musiałam iść i później postanowiłam spróbowaćwrzucić nraasa, ale dalej gra mi się tnie i wwyłącza.. Może to byc spowodowane ilością dodatków? ponad 600 packages i ponad 400 sims3pack, ale nie jestem pewna bo siedze na komputerze, a simsy mam na laptopie...Mam kilka modów, gra aktualna, wszystkie dodatki, akcesoria diesel :( pomocy :(
( jeśli ktoś nie zrozumiał to przepraszam, ale pisze cała zestresowana xD)

ja to miałam jeszcze wcześniej przed dieselem :<

Chloé
11.08.2012, 08:27
Mnie po instalacji Diesla też zaczął wyskakiwać ten komunikat niemal za każdym razem, wcześniej bardzo sporadycznie. A po wrzuceniu NRaasów to już to już w ogóle nie da się grać bo wyskakuje komunikat zanim gra zdąży się wczytać.

beata18ns
15.08.2012, 10:55
Witam,
Zainstalowałam simsy na nowym laptopie i mój problem jest taki, że gra się zawiesza, a następnie wyłącza po komunikacie - że the sims 3 przestało działać z powodu problemu i że windows poinformuje mnie po zamknięciu jeśli wyczai jakieś rozwiązanie. Mam wszystkie dodatki i akcesoria. Trochę dodatków z internetu. Przepatrzyłam je dashboardem i usunełam to co powoduje błędy. Jeśli chodzi o wydajność komputera to spełnia on wszystkie wymagania
ASUS
Intel(R) Core(TM) i7-3610QM CPU @ 2.30GHZ 8GB RAM, Widnows 7 - 64 bitowy.
Monitor 17

nazwa karty Intel(R) HD Graphics 4000 pamięć 2gbe więc ten problem odpada. Windows 7.

Ktoś ma jakiś pomysł co może być przyczyną ?

Przeglądając poprzednie strony, postanowiłam sprawdzić czy nie brakowało jakiegoś składnika z końcówką dll. - brakowało. pobrałam i wydaje mi się, że poprawnie go umieściłam, dlatego, że teraz już nie ma wzmianki, że tego brakuje w pliku tekstowym, który się tworzy po nie prawidłowym wyłączeniu gry. Tym razem tworzy się coś takiego:

[Build info]
Application: Sims3
BuildTime: 2012-05-29-1130
BuildUser: codebuilder
BuildHost: SIMS-BUILD140
BuildConfig: Release
BuldVersion: 0.2.0.177
Commandline: C:\Program Files (x86)\Electronic Arts\The Sims 3\Game\Bin\TS3W.exe


[System info]
Computer name: BEATA-KOMPUTER
Computer DNS name: Beata-Komputer
User name: Beata
EA_PLATFORM: Windows on X86
OS name: Windows XP
OS version number: 5.1.2600
OS service pack: Service Pack 3
Debugger present: no
CPU count: 8
Processor type: x86
Processor level: 6
Processor revision: 14857
Memory load: 68%
Total physical memory: 8078 Mb
Available physical memory: 2530 Mb
Total page file memory: 16154 Mb
Available page file memory: 9909 Mb
Total virtual memory: 4095 Mb
Free virtual memory: 62 Mb

[Application info]
Language: C++
Compiler: Microsoft Visual C++ compiler, version 1400
App path: C:\Program Files (x86)\Electronic Arts\The Sims 3\Game\Bin\TS3W.exe
App version: 0.2.0.177

[Exception info]
date: 2012-08-15
time: 14.41.07
type: STACK_OVERFLOW
address: 0x771ededf "C:\Windows\SysWOW64\ntdll.dll":0x0001:0x0001dedf

[Call stack]

Czy komuś coś to mówi ? jakieś wskazówki ? Proszę o pomoc

beata18ns
15.08.2012, 19:02
Czy ktoś pomoże? bo ręce opadają

Fisia
15.08.2012, 20:37
A u mnie jest problem z wakacjami. Simka wyjechała do Shang Simla, tralala, pora wracać. Gra ładuje się kawałek a później pojawia się komunikat, że program przestał działać. Kiedy edytuję miasto i chcę przejść do edycji Sunset Valley - to samo. Do tego kiedy simka jest w Chinach na widoku otoczenia nie widać tych ikonek przy różnych miejscach (chodzi mi o znaczek oznaczający że w tym miejscu jest targ, świątynia itp.) Ten problem miałam od kilku lat, tylko odinstalowałam wszystkie dodatki i grałam na samej podstawie, więc nie pamiętam kiedy to się zaczęło. Ktoś wie, co się stało?

beata18ns
15.08.2012, 21:16
kiedyś też tak miałam i nie jezdziłam na wakacje żeby zapobiec problemowi.

Chciałam jeszcze dodać co do mojego problemu powyżej, że zanim gra się zawiesza, twarz mojej simki przybiera różny kolor - raz czerwony a częściej zielony

a w raporcie po wyłączeniu gry znów widnieje:
Instruction data -l not found.

Nijak nie da sie tego DasmX86.dll aktywować. Wrzuciłam go ale nie działa. Nie chce się uruchomić poprzez start - uruchom. Zainstaluje najnowszy directx - nie wiem czemu ale może akurat coś to da. Następnie odinstaluje wszystkie dodatki i te ze store i inne. Jak nie pomoże to robie formata. Niby komputer nowy, około tygodnia ma ale nie wiem co tam od nowości wgrali, a czasem zachowuje się dziwnie.

Shattered
18.08.2012, 18:58
Jak mam zainstalowane Zwierzaki gra co jakiś czas się wyłącza.. Próbowałam wielu rzeczy nawet pisałam do EA, nic nie pomogło

beata18ns
26.08.2012, 12:12
Ja rozwiązałam swój problem- okazało się, że mam dwie karty graficzne w laptopie, gra przypisała sobie zintegrowaną zamiast drugiej, dużo lepszej. Ustawiłam jak trzeba i śmiga aż miło - oczywiście nie biorąc innych problemów bugów itp. Ten problem w każdym razie rozwiązany. Aż strach co będzie po 4 porach roku!

Podkomisarz_Bunny
14.09.2012, 10:11
Ja mam z kolei taki problem, że za każdym razem kiedy chcę wyjść do menu głównego to wywala mnie na pulpit i wyskakuje komunikat: gra przestała działać i zostanie zamknięta. Czy ktoś miał taką sytuację albo wie czym to może być spowodowane? :|

Kamil
15.09.2012, 16:51
Miałem formatowanie kompa (myślałem że to pomoże na wywalanie) lecz niestety nie pomogło. Gra wywala po 2 godzinach z informacją o błędzie. Nie mam nic z nieoficjalnych stron, tylko kilka dodatków ze store. Dodatki to po zmroku i wymarzone podróże. Czy w ogóle istnieje jakieś rozwiązanie tego problemu? :(

sebi27
15.09.2012, 17:38
Gdy wyłączam grę różnymi sposobami zawsze pokazuje mi się błąd zapisu 12 lub 16,15 i nie wiem jak to naprawić ? pomocy

Podkomisarz_Bunny
27.10.2012, 21:53
Czy ktoś z Was znalazł konkretny, działający sposób na to, żeby gra się nie wyłączała? U mnie dzieje się to notorycznie, pogram z godzinę i wywala mnie na pulpit... Przez to tracę całą ochotę na granie, zanim zdążę się dobrze rozkręcić wszystko się wyłącza.

agatatoka
15.11.2012, 10:11
Czy wiecie może czemu gra się wyłącza do pulpitu? Czasem po 10 minutach, czasem po 2 godzinach? Mam tylko oryginalne dodatki, i ze store parę rzeczy,
mam dużo miejsca na dysku, i wymagania sprzętowe większe niż gra chce. Zmniejszyłam nawet opcje z na maksa na mniejsze i nic. Pomóżcie

Ilona
15.11.2012, 13:59
wejdź w moje dokumenty i zmień nazwę folderowi z gra na np.ts3-1,następnie odpal grę i pograj,aby sprawdzić czy nadal Cie wyrzuca do pulpitu,mam jeszcze pytanie czy przed wejściem do gry włączasz wentylator na karcie graficznej i czy w ogóle wszystkie wentylatory chodzą i kiedy ostatnio czyściłaś kompa sprężonym powietrzem?

BlackBerry
15.11.2012, 18:50
Od kiedy zainstalowałam The Sims 3 Cztery Pory Roku po kilku minutach grania simami coś mi się ścina i wywala mnie do pulpitu, nigdy nie miałam jeszcze takiej sytuacji.. a ja niestety jestem kompletnie zielona w sprawach mojego laptopa.. kompletnie nie mam pojęcia czy 452GB to wystarczająca ilość na Simsy <hahaha> :D Może ktoś pomóc ? ( Dodam tylko jeszcze, że nie posiadam żadnych dodatków z internetu i modów :P )

Vanitas
15.11.2012, 19:13
BlackBerry - mam (miałem) identyczny problem, tylko że mnie wywalało od razu po wejściu na savea. Zmieniłem nazwę folderu The Sims 3 w moich dokumentach-electronic arts, włączyłem grę, utworzył się nowy, przekopiowałem do niego ze starego savey, mody i dccache (tam się zapisują pliki zainstalowane jako sim3packi) i póki co (odpukać) jest wszystko ok. Powiedziałbym nawet, że gra chodzi płynniej.

agatatoka
15.11.2012, 22:48
wejdź w moje dokumenty i zmień nazwę folderowi z gra na np.ts3-1,następnie odpal grę i pograj,aby sprawdzić czy nadal Cie wyrzuca do pulpitu,mam jeszcze pytanie czy przed wejściem do gry włączasz wentylator na karcie graficznej i czy w ogóle wszystkie wentylatory chodzą i kiedy ostatnio czyściłaś kompa sprężonym powietrzem?
Komputer miałam czyszczony dwa dni temu bo wymieniałam wiatrak na nowy bo tamten się zużył,więc przy okazji kurz został wymieciony. Dzięki, zobaczę czy to coś pomogło

BlackBerry
16.11.2012, 08:39
Irreplaceable dzięki bardzo<3 rzeczywiście gra chodzi mi znacznie płynniej niż wcześniej :-)

agatatoka
20.11.2012, 15:27
wejdź w moje dokumenty i zmień nazwę folderowi z gra na np.ts3-1,następnie odpal grę i pograj,aby sprawdzić czy nadal Cie wyrzuca do pulpitu,mam jeszcze pytanie czy przed wejściem do gry włączasz wentylator na karcie graficznej i czy w ogóle wszystkie wentylatory chodzą i kiedy ostatnio czyściłaś kompa sprężonym powietrzem?

Zrobiłam tak jak poleciłaś i na razie wszystko działa. Dziękuję

suomii
02.12.2012, 13:46
Mam problem z grą. ZNOWU. Pomijając irytujący błąd zapisu 12, to wywala mnie do pulpitu. Gram sobie jakby nigdy nic i nagle muzyka się zacina, robi się czarny ekran i widać tylko kursor. Po kilkunastu sekundach wywala mnie do pulpitu i wyskakuje, że "wystąpił problem z aplikacją the sims 3 i zostanie ona zamknięta". To mi się już kiedyś przydarzało, ale bardzo rzadko, a teraz mam to kilka razy dziennie, chociaż nie zawsze. Np. wczoraj grałam normalnie, przedwczoraj mnie wywaliło, a dzisiaj to się stało zaraz po umeblowaniu domu nowej rodzinie i wszystko przepadło :( Skąd ten głupi problem i jak go naprawić?

czarnapuma
26.12.2012, 14:48
mi sie wyłącza po chwili grania. i nie wiem czemu ( mam oryginalną grę i wszystkie dodatki)

mam pytanie do Gingers:
napisałeś, że : "przekopiowałem do niego ze starego savey, mody i dccache"
ja mam tylko plik savey i dccache, a nie mam mody. może wiesz dlaczego?
i czy wystarczy przekopiować tylko te 3 pliki? Gra będzie działała?

Divis
27.12.2012, 17:53
Ja mam problem trochę inny niż innych. Jak czytałam to większość miała problemy bo ściągała różne rzeczy z neta itd. A u mnie było tak. Nigdy nic nie ściągnęłam z netu, wszystko oryginalne i tylko te dodatki z płyt(np.Impreza w plenerze, itd.)Któregoś dnia grałam jak zawsze. Postanowiłam pojechać moją simką do chin. Tam grałam no, ale musiałam już wrócić. Nie mogłam. Klikałam powrót do domu, gra chwile działała i wyłączała się samoczynnie. Usunęłam tamtą grę, ale to nic nie dało. Gra po 15 minutach się wyłączała. Odinstalowałam simsy i zainstalowałam jeszcze raz. Nic nie dało, tyle, że gra wyłączała się po 20 minutach. Teraz w święta grzebałam po forach i znalazłam kilka sposobów. Teraz gra się wyłącza po godzinie. Co robić?

Mam problem z grą. ZNOWU. Pomijając irytujący błąd zapisu 12, to wywala mnie do pulpitu. Gram sobie jakby nigdy nic i nagle muzyka się zacina, robi się czarny ekran i widać tylko kursor. Po kilkunastu sekundach wywala mnie do pulpitu i wyskakuje, że "wystąpił problem z aplikacją the sims 3 i zostanie ona zamknięta". To mi się już kiedyś przydarzało, ale bardzo rzadko, a teraz mam to kilka razy dziennie, chociaż nie zawsze. Np. wczoraj grałam normalnie, przedwczoraj mnie wywaliło, a dzisiaj to się stało zaraz po umeblowaniu domu nowej rodzinie i wszystko przepadło :( Skąd ten głupi problem i jak go naprawić?

Mam tak samo jak kolega. I też się zgadzam co do błędu 12. Co z nim zrobić?

Vanitas
27.12.2012, 18:01
czarnapuma - folderu 'Mods' nie będziesz miała jeśli sama go nie założysz. Nie jest on potrzebny do działania gry - zawiera dodatki z internetu w formie package.
I nie trzeba nic więcej kopiować.

Divis
27.12.2012, 18:35
A ja, co mam zrobić? Gram sobie normalnie, nagle cichnie muzyka, za chwilę włącza się od nowa, a potem cichnie i gra się wyłącza. Pojawia się okienko: program the sims3 przestał działać, trwa wyszukiwanie rozwiązania problemu przez system windows. I nic więcej nie ma...

czarnapuma
28.12.2012, 19:25
a mi się wyłącza po chwili grania