PDA

Zobacz pełną wersję : problem z czerwonymi teksturami


grzro
27.12.2009, 12:09
Od kiedy zainstalowałem dodatek Wymarzone podróże zaczęły się problemy z grafiką. W mieście Riverview gdzie gram, problem nie jest jeszcze duży, bo tylko w niektórych miejscach jest taki czerwony kwadrat

http://grzro.wrzuta.pl/obraz/3qsREhDZXlM/riverview

ale już na wycieczkach obojętnie w które miejsce problem jest dużo większy. Tu są przykładowe screeny z Chin

http://grzro.wrzuta.pl/obraz/2Tucone7xEu/wycieczka
http://grzro.wrzuta.pl/obraz/0st8SQR28YO/wycieczka1

Mam takie parametry komputera

http://grzro.wrzuta.pl/obraz/7v1hEkjsjz4/parametry_system
http://grzro.wrzuta.pl/obraz/6IM95X4pK6m/parametry_grafika

na stronie systemrequirementslab wymagania gry mam spełnione

http://grzro.wrzuta.pl/obraz/powieksz/5LJQZd9exfQ

w czym może być problem i jak go rozwiązać? Może trzeba zainstalować directx 10? Jak miałem zainstalowaną samą podstawkę Sims 3 było ok. Wcześniej tak jak teraz mam zainstalowane te same dodatki z torrentów. Pomóżcie bo taka gra jest bardzo denerwująca jak wielkie czerwone coś zasłania często pół ekranu

Björk
27.12.2009, 12:31
Wiem, że uważasz, że Twój temat jest niezwykle istotny, ale oznaczenia tematów ikonami w dziale problemy z grą są zarezerwowane tylko dla moderki.
Zapoznaj się z regulaminem forum i działu.
Dzięki.

grzro
27.12.2009, 12:40
sorki :D pomóżcie mi :) zainstalowałem directx 10 i nic nie pomogło w tej sprawie chociaż ogólnie grafika jest jakby troszkę lepsza :D

Auroella
27.12.2009, 17:03
Mam ten sam problem, karta graficzna znacznie przewyższa minimalne wymagania, reszta też, nie pomogło nawet usunięcie dodatków.
Ciężko poradzić coś na takie coś, wątpię czy pomogła by nawet reinstalka.

grzro
27.12.2009, 19:39
dziwne dla mnie jest żeby przez zbyt dobrą kartę graficzną obraz był gorszy niż powinien :) według mnie musi być jakieś inne wytłumaczenie. Przestawianie ustawień gry też nic nie daje. Ktoś coś więcej wie na ten temat? Będę wdzięczny za informacje :)

grzro
29.12.2009, 14:12
Pomocy :D już nie wiem co i jak robić żeby było dobrze a chciałbym pograć normalnie :)

Björk
29.12.2009, 14:19
Może karta jest nieobsługiwana przez grę?

Obsługiwane karty graficzne (Windows):
--------------------------------------

NVIDIA(R) GeForce(R), serie:
FX5900 lub lepsze
G 100, GT 120, GT 130, GTS 150
GTS 250, GTX 260, GTX 275, GTX 280, GTX 285, GTX 295
* Uwaga: karty GeForce 6100 oraz 7100 nie są obsługiwane

ATI Radeon(TM), serie:
seria 9500 lub lepsze
X300, X600, X700, X800, X850
X1300, X1600, X1800, X1900, X1950,
2400, 2600, 2900
3450, 3650, 3850, 3870
serie 4850, 4870, 4890 lub lepsze

Intel(R) Graphics Media Accelerator (GMA)
GMA z serii 3 oraz 4

Uwagi:
* W przypadku wersji powyższych układów montowanych w laptopach program może działać prawidłowo, ale stosunkowo wolniej. Karty graficzne instalowane w gniazdach PCI (a nie PCIe, PCIx lub AGP), takie jak niektóre wersje kart GeForce FX, zapewniają dużo gorszą wydajność. Zintegrowane zestawy układów Intel, wykorzystujące elementy o obniżonym taktowaniu (underclocked), takie jak 945GU, GML oraz GMS, nie zapewnią odpowiedniej wydajności.

* W przypadku zintegrowanych układów graficznych (np. ATI Radeon Xpress lub NVIDIA TurboCache(TM)) gra może domyślnie skonfigurować ustawienia wyższe niż optymalne. Aby poprawić wydajność gry, można obniżyć ustawienia grafiki.

* Na komputerach NVIDIA ION(TM) gra wymaga co najmniej 2 GB pamięci RAM.

Obsługiwane karty graficzne (MAC OS X):
---------------------------------------

NVIDIA(R) GeForce(R), serie:
7300, 7600
8600, 8800
9400M, 9600M
GT 120, GT 130

ATI Radeon(TM), serie:
X1600, X1900
HD2400, HD2600
HD3870, HD4850, HD4870

* Uwaga: gra nie uruchomi się na komputerach Mac z procesorami PowerPC (G3/G4/G5) (PowerMac).


Nieobsługiwane karty graficzne
------------------------------
* Próba uruchomienia programu na komputerze wyposażonym w kartę, która nie została wymieniona powyżej, może się nie powieść lub może skutkować spadkiem wydajności bądź problemami z wyświetlaniem.

* W przypadku systemu Windows(R) Vista karty NVIDIA GeForce FX nie są obsługiwane.

* W przypadku systemu Snow Leopard karta NVIDIA GeForce 7300 nie jest obsługiwana.

grzro
29.12.2009, 20:07
Mam kartę NVIDIA Geforce GTS 250 1GB, która jest na liście obsługiwanych :) gdyby coś z kartą było nie tak to już podstawka by mi nie działała a było na podstawce wszystko ok

Auroella
29.12.2009, 20:24
U mnie pomógł ten sposób:
Jeżeli podstawę masz zainstalowaną w C to wejdź w C -> program files -> electronic arts -> game -> bin powinien być tam plik o nazwie d3dx9_31.dll kopiujesz go do C -> program files -> electronic arts -> wymarzone podróże -> game -> bin, kasując przy tym plik o nazwie Sims3EP01GDF.DLL
Po tej kombinacji wszystko wróciło do normy. Mam nadzieję, że u Ciebie też pomoże.

grzro
30.12.2009, 13:53
A jak mam zainstalowane na innej partycji i tego pliku nie ma? :D

MarekS
30.12.2009, 16:26
Na stronie EA Games wyraźnie piszą, że jeżeli gra nie jest zainstalowana w domyślnej lokalizacji to mogą występować problemy z grą, więc może spróbuj zainstalować ją normalnie i wtedy zobacz czy działa. Poza tym czytałem, słyszałem, że nie wszystkie dodatki działają po zainstalowaniu kolejnych aktualizacji - sam nie sprawdzę, bo nie mam gry i nie mogę kombinować, co z nią jest nie tak.
Moja rada - zainstaluj grę tak jak ona sama (tzn. instalator :) ) tego chce. Nie instaluj żadnych dodatków - tylko aktualizacje - i pograj trochę na tym co dała Ci firma. Zapisuj grę, zmieniaj rodziny, uruchamiaj ponownie i wczytuj zapis. Zmarnujesz może pół dnia, ale będziesz wiedział na czym stoisz. Jeżeli nie będzie problemów możesz zacząć dodawać meble, fryzury itp. ale też nie wszystkie na raz bo wtedy nie dojdziesz do tego co ewentualnie może przeszkadzać.
Mimo wszystko większość użytkowników nie ma problemów z TS3 więc warto by chyba spróbować.

girlicious
06.01.2010, 12:50
mam ten sam problem z czerwonymi kwadratami, do tego jeszcze mi wszystko mryga co bardzo denerwuje i uniemożliwia grę. ale mam wgrane tylko sims 3. ściągnęłam sobie 2 domy z internetu i po tym zaczęło mi się tak robić. już tak na każdej parceli jest. próbowałam znaleźć sterowniki do mojej karty ale nie ma , albo ja nie umiem szukać. nie chciałabym przeinstalowywać gry za dużo mam rzeczy wgranych.. informacje o moim kompie: laptop hp 1216sa , windows vista home premium, procesor AMD Turion(tm) X2 Dual-Core Mobile RM47, 4GB RAM, karta graficzna ATI Mobility Radeon HD 4530 Series.

a jeszcze jedna ważna rzecz gdy wchodzi mi w menu tam gdzie mam zapisane gry wyświetla mi się komunikat żebym zaktualizowała sterownik do karty graficznej... może to przez to mi się tak dzieje.. no ale nie mogę go znaleźć...

MarekS
06.01.2010, 23:10
Na stronie HP dostępne są sterowniki w wersji 8.572.1.0 A:
http://h10025.www1.hp.com/ewfrf/wc/softwareCategory?product=3982341&lc=en&cc=pl&dlc=pl&submit.y=7&submit.x=10&lang=pl&cc=pl&y=5&x=12
Wybierz system - jeżeli masz 32-bitową Vistę, to kliknij na "Microsoft Windows Vista" i póżniej w rubryce "Driver - Graphics" kliknij na "AMD Video Driver". W następnym ekranie wybierz "Download only" i zapisz plik na dysku. Potem możesz nagrać go na CD, żeby w przyszłości nie szukać i mieć zawsze pod ręką. Oczywiście potem uruchom ten plik i zainstaluj.
Poza tym sterowniki powinny być również na płytkach dołączonych do laptopa.
To powinno wystarczyć. Nowsze sterowniki można uzyskać przerabiając standardowe (na PC) na wersję mobility, ale to już zupełnie inna zabawa.

grzro
16.01.2010, 12:26
Nie wiem czy vista ma z tym coś wspólnego. Osobiście używam xp i visty nie polecam najgorszemu wrogowi ale może w tym przypadku to nie ma znaczenia akurat. Według mnie można spróbować przeinstalować tylko wcześniej zapisać gdzieś save z gry i potem tylko na nowo wkopiować wszystkie dodatki i po robocie:)

Ja już u siebie problem rozwiązałem :) okazało się tamten dodatek był gdzieś uszkodzony albo czegoś mu brakowało. Zdobyłem nowy, zainstalowałem i po wgraniu dodatków tych co zawsze wgrywam włączyłem grę i wszystko jest w porządeczku :D teraz już Chiny, Egipt i Francja wyglądają tak jak trzeba, a nie jakby ktoś je zalał czerwoną galaretką :P