PDA

Zobacz pełną wersję : Kalendarium Simów


tomek.966
01.01.2010, 15:04
Ostatnio piszę historię Simów, lecz niestety stanąłem w pewnym punkcie. Otóż jestem w momencie, kiedy umiera Gwidon, Mortimer żeni się z Bellą i wraz z matką wyprowadza do założonego wcześniej Miłowa, gdzie Kornelia umiera, rodzi się Kasandra, Aleksander, Bella zostaje porwana itd.

Problem polega na ułożeniu chronologicznie tych wydarzeń. Na podstawie [http://forum.thesims.pl/showthread.php?t=27952&page=41 tego wywiadu] dowiedziałem się, że Bella została porwana latem 2004 r. Wiadomo też, że siostry Kaliente przybyły do Miłowa w dzień przez porwaniem pani Ćwir. No więc przejdę do kalendarium. W

1. Lato 2004 - przyjazd sióstr Kaliente; porwanie Belli;

Wiadomo też, że między The Sims a The Sims 2 minęło 25 lat., a pierwszej części gry Kasandra miała ok. 10 lat. Tak więc Kasandra miałaby się urodzić około roku 1969. Aleksander zaś mający w The Sims 2 ok. 10 lat powinien urodzić się ok. roku 1994.

Można więc uzupełnić kalendarium

3. Lato 2004 - przyjazd sióstr Kaliente; porwanie Belli
2. ok. 1994 - narodziny Aleksandra
1. ok. 1969 - narodziny Kasandry


Lecz nasuwa się pewien problem. Kiedy pożar strawił posiadłość Ćwirów w Sunseet Valley, a Gwidon zginął w płomieniach Mortimer i Bella pobrali się i wraz z jego matką - Kornelią założyli Miłowo, gdzie zamieszkali, a Bella wkrótce urodziła Kasandrę. Tak więc założenie Miłowa nastąpiło ok. roku 1968, podobnie jak śmierć Gwidona i strawienie przez ogień rezydencji Ćwirów w Sunseet Valley. Możemy uzupełnić kalendarium

4. Lato 2004 - przyjazd sióstr Kaliente; porwanie Belli
3. ok. 1994 - narodziny Aleksandra
2. ok. 1969 - narodziny Kasandry
1. ok. 1968 - śmierć Gwidona w pożarze, strawienie przez ogień domu Ćwirów w Sunseet Valley, założenie Miłowa, przeprowadzka do Miłowa Kornelii, Belli i Mortimera

Powróćmy do problemu wspomnianego wyżej. Otóż co z innymi rodzinami: Marzycielami, Przyjemniaczkami, Biedakami...
Czyżby ich członkowie sprowadzili się do Miłowa 35 lat temu lub jeszcze wcześniej?

Jest to sprawa trudna do rozwikłania. Co więcej w The Sims, którego akcja dzieje się ok. 10 lat, po założeniu Miłowa, a w dodatku od jedynki: "Zwierzaki" Kornelia i Gwidon nadal żyją.

Tak więc sprawa się komplikuje. W The Sims Gwidon i Kornelia żyją nadal w Miłowie, 10 lat po spaleniu się ich domu w Sunseet Valley, a w The Sims 2 wiadomo, że Gwidon zginął w pożarze (świadczy o tym kolor jego ducha), a wkrótce potem Ćwirowie się przeprowadzili (do znalezienia we wspomnieniach).

Z The Sims 3 wynika, że Mortimer ma około 10 lat, a jego rodzice są dorosłymi. Wiadomo także, że kiedy Gwidon spłonął był staruszkiem, Kornelia podobnie, a Mortimer i Bella dorosłymi. Więc można się domyślić, że akcja The Sims 3 dzieje się na ok. 30 lat przed założeniem Miłowa, tj. ok. r. 1938 r., a Mortimer urodził się ok. 1928 r.

Kontynuujmy kalendarium

7. Lato 2004 - przyjazd sióstr Kaliente; porwanie Belli; akcja The Sims 2
6. ok. 1994 - narodziny Aleksandra
5. ok. 1980 - akcja The Sims (Według The Sims Kornelia i Gwidon żyją w starej części Miłowa i są staruszkami)
4. ok. 1969 - narodziny Kasandry
3. ok. 1968 - pożar domostwa Ćwirów; śmierć Gwidona (według The Sims 2); założenie Miłowa i przeprowadzenie się tam Kornelii, Belli i Mortimera (według The Sims także Gwidona)
2. ok. 1938 - małżeństwo Agnieszki Zadeckiej i Erika Darlinga; śmierć Erika; akcja The Sims 3 (zastanawiające jest to, iż Agnieszka ma fryzurę, jaką noszono w czasach II wojny światowej i typowy dla tamtego okresu strój)
1. ok. 1928 - narodziny Mortimera

Nie wiadomo dalej, kiedy zmarli Gwidon i Kornelia.

Jak myślicie czy możliwe jest, żeby Miłowo było tak młode. Trzeba też uporządkować te kalendarium. Postaram się posprawdzać wspomnienia Mortimera, Gwidona, Kornelii (wcześniej ich ożywię, bo Mortimer już dawno u mnie zmarł). A i byłbym zapomniał. Może ktoś wie, kiedy zmarła Agnieszka Zadek (sprawa jest dość podejrzana z tą Zadecką) i ta Kunegunda, która jest siostrą Gwidona. Nie jestem pewien, czy da się ich ożywić (tj. Agnieszkę i Kunegundę) wskrzeszeniomatem. Bardzo bym prosił, jeżeli ktoś ma inSIMenator albo SimPe niech przywróci ich do życia i spisze ich wspomnienia chronologicznie.

Starlight
01.01.2010, 16:39
Czyli twórcy dali nam zagadkę Rozwiązujemy!! zaraz też zobacze co z wspomnieniami.

Liv
01.01.2010, 19:01
O kurczę, ciekawych rzeczy się tu dowiaduję... Czyżby na świecie byli więksi simsomaniacy niż ja?
Poza tym, mam pewne zastrzeżenia co do całego tego pomysłu.
Czy twórcy pierwszej części Simsów zdawali sobie sprawę z tego, że powstanie 2 i 3 część tej gry?
Wątpliwe. Więc zakładam, że nawet jeśli wymyślili jakąś historię to na poczekaniu, prawdopodobnie przed wydaniem TS2 albo później. Więc w tym wypadku tropy nabyte w TS1 by odpadały.
Czy to nie brzmi dziwnie- jeśli Aleksander urodził się w 1994 roku, Bella w chwili jego urodzenia (zakładając, ze jest w wieku Mortimera, co widać w TS3) musiała mieć 66 lat. Możliwe?
I jeszcze jedna sprawa jest ciekawa...
W TS2 było powiedziane, że Balbina jest córką Nowaków z TS1. Załóżmy, że w TS2 ma ok. te 35 lat. musiała się urodzić ok. 1970 roku. Jeżeli akcja TS1 toczy się w latach 80. powinna być nastolatką i mieszkać z rodzicami. A tymczasem pp. Nowak mieszkali sobie sami w biedzie w tym małym domku ;] Zdjęcia z TS2 pokazują, że Balbina była wychowywana przez rodziców.
Ale z drugiej strony kiedyś przyrównując wygląd Balbiny do jej rodziców stwierdziłam, że ma po nich tylko kolor skóry (adopcja? muszę odkopać wspomnienia Nowaków z TS2)
Jest w tej historii tyle nieścisłości- czy więc opłaca się tworzyć dalej to kalendarium?

Sandy
01.01.2010, 20:35
Czy to nie brzmi dziwnie- jeśli Aleksander urodził się w 1994 roku, Bella w chwili jego urodzenia (zakładając, ze jest w wieku Mortimera, co widać w TS3) musiała mieć 66 lat. Możliwe?
A Kasandra miałaby wtedy 25, a wiemy przecież, że Aleksander urodził się, gdy była jeszcze nastolatką.

Co do samego kalendarium - myślę, że wiele osób dołączy do tworzenia go, nawet jeśli pomysł miałby być bez sensu ;) W końcu nie brakuje nam na forum simsomaniaków ;)

caalam
01.01.2010, 20:40
kurcze, cała historia simów jest niezrozumiała. to, że jestem tępa i nie wiem gdzie są państwo Nowak, bo jestem głupia i nigdy nimi nie grałam to może jakoś spróbuje sprawdzić Gwidona i Kornelie.

tomek.966
01.01.2010, 21:17
Ożywiłem Agnieszkę Zadecką, Szymona Zadeckiego, Kornelię Ćwir i Mortimera Ćwira (jak już wspomniałem u mnie on zmarł) i obejrzałem ich wspomnienia. Niestety wszystko było poplątane. Np. Kornelia miała wspomnienia ze swojego życia pomieszane ze wspomnieniami... które wydarzyły się po jej śmierci. Np. przed wspomnieniem Szymon umarł znajdowało się Aleksander (syn Mortimera) dostał się na studia. No ale kilku zaskakujących rzeczy się dowiedziałem. Spiszę niżej najważniejsze z nich.

Szymon Zadecki:
1. Kornelia umarła (miał tylko jedno, oprócz tych z przyszłości)

Agnieszka Zadecka:
2. Szymon umarł (czyżby przeżył córkę)
1. Kornelia umarła

Kornelia Ćwir zd. Zadecka:
1. Szymon umarł (przeczy wspomnieniu Szymon)

Mortimer Ćwir
18. Przechodzę na emeryturę
17. Kornelia umiera
16. Bella zostaje porwana przez kosmitów
15. Kasandra jest nastolatkiem
14. Gwidon umiera
13. Uczę Aleksandra chodzić, mówić, korzystać z toalety
12. Narodziny Aleksandra
11. Pożar
10. Kasandra jest dzieckiem
9. Narodziny Kasandry
8. Ślub z Bellą
7. Rozpoczynam karierę naukowca
6. Jestem dorosły
5. Zaręczam się z Bellą
4. Jestem nastolatkiem
3. Pierwsze spotkanie z Bellą
2. Jestem dzieckiem
1. Kornelia nauczyła mnie chodzić, mówić i korzystać z toalety

Tak więc najpierw, tj. po ślubie z Bellą narodziła się Kasandra, następnie gdy była dzieckiem wybuchł pożar, po którym urodził się Aleksander, a gdy ten nauczył się mówić, chodzić i korzystać z toalety Gwidon zmarł/zginął. Gdy zaś po jego śmierci Kasandra stała się nastolatkiem kosmici porwali Kasandrę, Kornelia umarła, a Mortimer przeszedł na emeryturę.

Co do wspomnień Agnieszki, Kornelii i Szymona to są one niewiarygodne. Może moja gra się zepsuła (kilka razy użyłem BoolPropu). Może niech ktoś je sprawdzi. Postaram się przewertować wspomnienia Genowefy i Wiktora (dziadków Mortimera), lecz na wszelki wypadek trzeba je sprawdzić. No i jeszcze pozostaje sprawa Kunegundy. Należy otworzyć wspomnienia jej i jej brata - Gwidona. Może jeszcze ktoś doda do rodziny Panią Zadecką. Przecież to ona jest Agnieszką (pogmatwane z tymi Zadeckimi). Może będzie miała jakieś wspomnienia.

Pozdrawiam

PS: kurcze, cała historia simów jest niezrozumiała. to, że jestem tępa i nie wiem gdzie są państwo Nowak, bo jestem głupia i nigdy nimi nie grałam to może jakoś spróbuje sprawdzić Gwidona i Kornelie.

Nowakami nie można grać w The Sims 2. Są oni zmarłymi rodzicami Balbiny Biedak. Można nimi zagrać w pierwszej części.

Dastina
01.01.2010, 22:04
Niezłe!
A ciekawe jak wygląda historia DONA .

tomek.966
01.01.2010, 22:48
Wystarczy sprawdzić.

Lecz historia Dona nic nie wniesie do sprawy. Rozmawiamy przecież o Ćwirach i Zadeckich. Don zwikązany jest z tajemnicą porwania Belli

Dastina
01.01.2010, 22:55
No właśnie jest związany.A poza tym to kiedy on się pojawił?

Łezka
01.01.2010, 23:19
Mam jeszcze jedną poszlakę...
Przecież Bella miała brata Michała i jego urna spoczywa w domu sióstr Kaliente, które pojawiły się dzień przed zniknięciem Belli Ćwir, a zaczynamy grę zaraz po jej porwaniu, czyż nie jest tak? Nie chce mi się wierzyć, że Dina byłaby w stanie w jeden dzień lub dwa rozkochać w sobie Michała i to tak wszystko zgrane i Michał umiera po ślubie ze starości pozostawiając jej spadek... może należy również i jego pamięć przeszukać?

Sherlock
02.01.2010, 10:12
@up: No właśnie. Ale z drugiej strony, to spójrzmy na Mortimera i Michała. Są staruszkami, w przeciwieństwie do Belli, a narodzili się mniej więcej w tej samej dekadzie. Może to oznaczać, że Bella została porwana tuż po urodzeniu Aleksandra (wspomnienia: MORTIMER uczy mnie mówić itp.), więc przestała się starzeć. A co do sióstr Kaliente... Może Dina była miastową, poznała Michała, rozkochała go w sobie [był stary i bogaty, po jego śmierci przejęłaby majątek], a po ślubie razem zamieszkali. Chociaż nie, bo Kaliente wprowadziły się dzień przed porwaniem... O, lol!

caalam
02.01.2010, 10:30
cos mi przyszło na myśl, że Kaliente mogły mieszkać w Dziwnowie o_o.

Sherlock
02.01.2010, 11:14
@up: To może mieć sens! W końcu dziadkiem Diny był kosmita. Może Kaliente się tam rozbiły, a potem Dina poznała Michała. Wzięli ślub, przeprowadzili się do Miłowa, Michał umarł, a nazajutrz Bellę porwało UFO, bo pomyliło ją z siostrą Kaliente.

zelkam
02.01.2010, 11:35
Sherlock - twoja nowa teza jest do niczego :\
Na zdjęciach widać, że Dina i Nina wychowywały się w mieście o zielonej powierzchni (czyli Miłowie bądź Weronie, ale Werona chyba nie ma tu nic do powiedzenia)
Widać to w oknie, jeśli się przyjrzycie :

http://img29.imageshack.us/img29/4351/snapshot2dae895f6db0f4a.jpg

Tak samo wg. mnie gra nie rozgrywa się tuż po porwaniu Na zdjęciach widać, ze Morti i Bella są w tym samym wieku. Myślę, że poszukujemy Belli, jaką Morti ZAPAMIĘTAŁ, a nie jaka jest. Skoro wiec Morti jest staruszkiem, może i Bella jest już siwą babuleńką, a my szukamy nie tam, gdzie trzeba ? No, chyba, ze Morti osiwiał z rozpaczy po stracie żony ._.

http://img29.imageshack.us/img29/1692/snapshot6dae6a736db0f1f.jpg
http://img403.imageshack.us/img403/8783/snapshot6dae6a736db0f20.jpg
http://img509.imageshack.us/img509/5995/snapshot6dae6a730db0f1f.jpg

tomek.966
02.01.2010, 12:11
Ciekawi mnie też w jaki sposób w przeciągu kilku dni siostry Kaliente rozkochały w sobie Dona i Mortimera. Może Zelkam ma racje i gra nie rozgrywa się zaraz po porwaniu Belli. Ale z drugiej strony skoro premiera miała miejsce we wrześniu 2004 to i akcja gry powinna się rozgrywać w tamtym czasie.

A co do miejsca wychowania się sióstr Kaliente. Miłowo na pewno odpada, gdyż nikt nie ma wspomnień dotyczących sióstr sprzed ich przybycia. W Weronie też nikt nie zna sióstr Kaliente, podobnie jak w Dolinie Niezbędnej, Jaskini Pokrzyku i Kwitnących Wzgórzach. Zatem jedyne co pozostaje to Sunset Valley (The Sims 3 dzieje się w latach 30-tych ubiegłego wieku, a Dina i Nina urodziły się w latach 70-tych, czyli w czasie kiedy Ćwirowie żyli już w Miłowie, a więc nie znali Kaliente. Ewentualnie mogło to być SimCity.

caalam
02.01.2010, 16:49
jeżeli nie w Dziwnowie to na Przedmieściu albo coś o_o. przecież Bella porwana została jak Aleksander był małym dzieckiem, więc może Mortimer był od niej o wiele starszy i szybciej się postarzał ? gdyby pójść na logikę, Bella mogłaby być w średnim wieku (czyli ok. 15 dni do emerytury)

Łezka
02.01.2010, 20:31
Zauważcie różnicę wieku...
Na zdjęciu zamieszczonym przez Zelkam widać Mortiego i Bellę jak są dorosłymi, Kass jest nastolatką, a Alex niemowlęciem tzn. Bella i Morti mogli być tego samego wieku, lecz nie zaczynamy grać zaraz po jej porwaniu tylko za jakiś czas i to przez to Mortimer jest siwy, Kasandra dorosła, a Alex dzieckiem.

Starly
08.01.2010, 17:29
Jak dla mnie było tak:
1. Ćwirowie i Kawalerowie żyli sobie w Sunset Valley, około lat. 40 - 50 (czasy TS3)
2. Bella i Morti wzięli ślub (może jakiś rok 60 - 70) (między TS3 a TS1)
3. Gwidon, Kornelia Bella i Morti (może też Kasandra, jeśli wtedy się urodziła) zamieszkali w SimCity.
4. Około lat 70 - 80 rodzi się Kasandra (czasy TS1)
5. Sądząc po wieku Aleksandra i Kasandry Aleksander urodziłe się jak Kasandra miała około 13 lat. Więc, Aleks rodzi się na początku lat 90.
6. Gwidon umiera w pożarze w ich domu "Gotyckich" w SimCity, tego z TS1 Zwierzaki.
7. Kornelia, Mort, Bella, Kas i Aleks zamieszkują w Miłowie. (początek lat 90, czasy między TS1 a TS2)
8. Kornelia umiera w pożarze.
9. W połowie lat 90 do Miłowa przyjedżają siosty Kaliente.
10. Bella zostaje porwana dzień później.
11. Rok 2004, czay TS2. Mortimer jest stary, Kasandra dorosła a Aleksander dzieckiem.

To moja hipoteza. Nie pasuje mi jedna rzecz. Bella jest w tym samym wieku, co Mortimer. Więc musiała urodzić Aleksandra w wieku około 50 lat, co jest raczej niemożliwe.

Anique
08.01.2010, 19:45
Nie pasuje mi jedna rzecz. Bella jest w tym samym wieku, co Mortimer. Więc musiała urodzić Aleksandra w wieku około 50 lat, co jest raczej niemożliwe.

A może urodziła Aleksandra tuz przed tym jak osiągnęła wiek "emeryt"? A zanim jeszcze osiągnęła ten wiek to porwało ją ufo?

9. W połowie lat 90 do Miłowa przyjedżają siosty Kaliente.
10. Bella zostaje porwana dzień później.

I w jeden dzień zdąrzyły rozkochać w sobie kilku mężczyzn? - jak to juz ktos napisał...


A tak swoją drogą to twórcy musieli sporo myśleć i nieźle sie wysilać, żeby wymyśleć taką historię, tyle zawiłych relacji itp.

Starly
08.01.2010, 19:49
A kto powiedział, że rozkochały w sobie kilku mężczyzn??? Michhała Dina mogła przecież poznać w ich mieście, bo nikt nie napisał, że mieszkał zawsze w Miłowie, a Dona znały jako nastolatki.

Łezka
08.01.2010, 19:54
Skoro Michał nie mieszkałby zawsze w Miłowie to jego siostra Bella też , by nie mieszkała, a ma coś takiego we wspomnieniach? tak, więc jeśli panny K. i pan L. znali się wcześniej to gdzie mieszkali? tak po za tym to po przeniesieniu do innej miejscowości zostają utracone kontakty.

Anique
08.01.2010, 19:54
A kto powiedział, że rozkochały w sobie kilku mężczyzn??? Michhała Dina mogła przecież poznać w ich mieście, bo nikt nie napisał, że mieszkał zawsze w Miłowie, a Dona znały jako nastolatki.

A no to jest fakt! (ale nie wiedziałam, że Dona znały jako nastolatki O.o)

Łezka
08.01.2010, 19:58
W sumie Dona mogły znać jako nastolatki i przeprowadzając się do Miłowa on mógł mieszkać z nimi, czyli teoretycznie nie utraciliby ze sobą kontaktów, ale one nie mają chyba we wspomnieniach czegoś takiego jak: Don przyłącza się do rodziny?

Anique
08.01.2010, 22:28
A we wspomnieniach majĄ najpierw poznanie Dona czy przejŚcie do nastĘpnego etapu wiekowego?

caalam
09.01.2010, 09:08
chyba przejście do następnego etapu. a tak w ogóle, grając siostrami mamy pełne dni ich życia czy dwa dni później o_o ?

Starly
09.01.2010, 09:11
Po drugim wspomnieniu dorastania bez problemów (czyli kiedy się staje nastolatkiem) Nina ma wspomnienie że Don jest jej najlepszym przyjacielem, że mieli pierwszy pocałunek, później następne o dorastaniu bez problemów i Nina ma te dorosłe wspomnienia typu praca, komornik, gorące pocałunki, bara - bara, więc wychodzi na to, że znali się ze swojego rodzinnego miasta. Nie mam jak narazie tego udowodnić, bo nie mam zainstalowanych TS2, ale kto nie wierzy, niech sparwadzi.

Sherlock
09.01.2010, 13:28
Ej, no - przecież nie jest powiedziane, że gramy OD RAZU po porwaniu Belli. Tak więc Kaliente mogły przybyć w przeddzień jej zniknięcia, lecz po tym mogło minąć kilka simowych lat... Czyli miały czas na "rozkochaństwa".

Starlight
09.01.2010, 14:24
wszystko sie rozstrzygnie jak ułożymy kalendarium chronologicznie
. Tak ja myśle..

zelkam
09.01.2010, 14:45
Zaraz zaraz !
Próbujemy przeliczyć to na lata ludzkie. Gdyby wziąć pod uwagę normalny czas życia simów, wyszłoby około 60-70 dni simowych, czyli na logikę - 1 dzień to praktycznie rok !
Skoro od narodzin do m.dziecka trwa 3 dni, później 7/8 (?) to wypadałoby, że 3+7/8=10/11 lat ! A więc według waszego przypuszczenia, skoro akcja rozgrywa się w 2004 roku, to b. mocno potwierdza, że Aleksander urodził się w latach '93-'94.
A więc to jest już właściwie potwierdzone do końca !
A przez twierdzenie, że 1 simowy dzień = rok, to można by ująć, że siostry Kaliente miały okrągły rok na uwiedzenie Dona, ale chyba po prostu za dużo herbaty wypiłam.

Sherlock
09.01.2010, 16:19
@up: chyba za dużo tej herbaty wypiłaś :D

Przecież ciąża trwa w simach 3 dni, a zatem 3 lata? :| Dziwne to jakieś.
Ale zakładając, że jeden dzień to 9 miesięcy, można obliczyć, iż 9*11=99 miesięcy - a więc: 99/12= 8 lat i 3 miesiące, czyli Aleksander urodził się około roku 1996. Tak? :rolleyes:

Sandy
09.01.2010, 16:36
Ale skoro ciąża trwa 3 dni to nie możemy liczyć, że 1 dzień to 9 miesięcy. Bo wtedy simki byłyby w ciąży przez... 27 miesięcy = 2 lata, 3 miesiące.

A co jakbyśmy spróbowali to przeliczać, bez patrzenia na czas starzenia się simów z TS2? Może wtedy wyszłoby coś sensowniejszego?

Sherlock
09.01.2010, 16:41
@up: No tak, nie pomyślałem o tym! Więc 1 dzień simowy = 3 miesiące "nasze"... Ale wtedy by znowu wyszły dziwne rzeczy - Aleksander urodziłby się w XXI wieku (i miałby niecałe 3 lata xd).

A co jakbyśmy spróbowali to przeliczać, bez patrzenia na czas starzenia się simów z TS2?

Nie rozumiem :|

Sandy
09.01.2010, 16:48
Miałam na myśli, że może nie róbmy skal w rodzaju 1 dzień simowy = 5 "naszych" miesięcy. Podejrzewam, że twórcy nie przemyśleli tego dokładnie.
A co do Mortiego - może Bella piła eliksir młodości i dlatego wygląda młodziej niż on? ;)

Sherlock
09.01.2010, 16:54
Tak... w końcu Morti i Kasandra pracują w 'Nauce'. To by mogło potwierdzać twą teorię.
Ale wciąż nie wiem, o co chodzi z tym nie robieniem skal... jakieś propozycje? ;P

Sandy
09.01.2010, 16:59
Skoro małe dziecko dorasta przez 4 dni to zapomnijmy o tym. Przypuśćmy, że to po prostu 5 lat i już ;) A skoro simka jest 3 dni w ciąży niech będzie to 9 miesięcy.
Miałam na myśli coś w tym rodzaju ^^

caalam
09.01.2010, 17:33
sprawdziłam wspomnienia Diny i... ona nie ma "Przeprowadzki do nowego miejsca" a więc z logiki wychodzi na to, że one mieszkały tu od ZAWSZE. poza tym Dina spotykała się z Donem gdy była w związku z Michałem K.

Starly
09.01.2010, 18:43
To Nina spotykała się z Donem jako nastolatka. Dina doszła później xD

Sherlock
09.01.2010, 19:03
Ale te wszystkie Diny mogły poznać Michała zanim się wprowadziły do Miłowa.

Łezka
09.01.2010, 19:27
Też nie, bo ciąża będzie trwała 27 mies. Wypadałoby przyjąć, że dzień to 3 mies. ?

zelkam
09.01.2010, 19:56
okokok, trochę namieszałam moją niezbyt dokładna tezą :{

caalam - ale można by przenieść DOMY :> wtedy nie ma wspomnień przeprowadzki

Gosiaz135
09.01.2010, 21:02
Jeżeli byłoby tak jak mówi zelkam wydawało by się bardziej sensowne

Łezka
10.01.2010, 01:01
No tak, ale nie mniej jednak przy przenoszeniu rodziny wraz z domem i tak rodzina traci wszystkie kontakty.

Sandy
10.01.2010, 09:37
Ale jeśli Don również się przeniósł to mogli je przecież odnowić ;)

Gosiaz135
10.01.2010, 15:18
Ale czy nie byłoby drugi raz "Don i ja poznajemy się"?

zelkam
10.01.2010, 15:23
Kontakty się usuwają, ale wspomnienia CHYBA nie.

Gosiaz135
10.01.2010, 15:36
Ja i moja siostra przenosiłyśmy simy z Miłowa do Dziwnowa to wspomnienia zostały. I jak te simy się znów poznały to chyba miały w wspomnieniach że się spotkały... Będę musiala sprawdzić

Sherlock
18.01.2010, 07:53
Hmm, moim zdaniem nie może być dwóch TAKICH wspomnień.

ROXANA
25.02.2010, 19:22
Mam tu coś ważnego może nie wszyscy to wiedzą.

Tajemnicze zaginięcie

Pewnego wieczoru, Bella została zaproszona do domu Dona Lotario. Tam ona odmówiła mu gorących pocałunków. Niestety w tym romantycznym wieczorze na dachu, Bella została porwana. Tak naprawdę Bella została porwana u siebie w domu, gdyż Don Lotario nie ma wspomniena, że Bella zostaje porwana przez kosmitów

Bella niby zaginęła na dachu Dona Lotario spoglądając przez teleskop. Nagle zabrało ją UFO. Mortimer, Kasandra oraz Aleksander mają wspomnienie "Bella została porwana przez kosmitów", ale Don nie ma tego wspomnienia. To oznacza że Bella zniknęła z dachu swojego domu, lub wyjechała z Miłowa. Krążą plotki o tym, że podobno Bella po spotkaniu z kosmitami straciła pamięć. Prawdopodobnie ma dzieci z Pascalem Dziwakiem ale on ma inną osobe w dzrzewie genealogicznym, jest to OBCY TECHNIK.

Wytłumaczenie zaginięcia

Simy porwane przez kosmitów zawsze wracają. Zapewne Bella także wróciła, lecz twórcy gry przenieśli ją do Dziwnowa i zabili; tak naprawdę po Dziwnowie krąży niepodobny klon. Jest na to pośredni dowód. Otóż w SimPE w otoczeniu Dziwnowo są dwie Belle: żywa i zmarła. Żywa jest klonem, zmarła to zapewne nasza miłowska Bella. Teorię tę jednak łatwo obalić, ponieważ gdy sim umrze, jego portret w drzewie genealogicznym jest szary, u Mortimera i rodziny, portret Belli jest wciąż kolorowy. Klon stacjonuje w Dziwnowie i ciężko nawiązać z nim kontakt; jednak jest to możliwe.

Sherlock
25.02.2010, 19:54
@up: Było już o tym mówione parę razy ;P Zresztą - o Belli gadamy w innym temacie ;) Nie mniej jednak, teoria jest ciekawa.

Gosiaz135
25.02.2010, 21:56
Ale jak miałam szczeniaki w rodzinie Przyjemniak i one zostały przeniesione do Werony, a tam dorosły to w drzewie genealogicznym ich matki nadal były szczeniakami...

Miscreave
26.02.2010, 20:49
Hmm...
Jeżeli: 3 dni = 9 miesięcy (ciąża simki), to 1 dzień = 3 miesiące.
Siostry Kaliente miały w takim razie aż trzy miesiące na rozkochanie w sobie simów.

Sherlock
26.02.2010, 20:52
No, tak ;)
Ale ustaliliśmy, że nie przeliczamy czasu simowego na nasz, gdyż twórcy prawdopodobnie nie planowali tego tak dokładnie ;)

eS_guy
27.02.2010, 11:41
No właśnie.
Przeliczanie czasu simowego na nasz jest na nasz jest bez sensu...
Najogólniejsza teoria mówi, że 1 dzień simowy = 1 rok.
Ale następna to ta o ciąży, z niej wynika że 1 dzień to 3 miesiące.
Warto wspomnieć też że rok studiów u simów trwa 6 dni, a więc 1dzień to 2 miesiące...
Jak widać pojęcie czasu w simsach wprowadza lekki chaos http://forum.thesims.pl/images/smilies/wink.gif

Starlight
27.02.2010, 18:45
Mam tu coś ważnego może nie wszyscy to wiedzą.

Tajemnicze zaginięcie

Pewnego wieczoru, Bella została zaproszona do domu Dona Lotario. Tam ona odmówiła mu gorących pocałunków. Niestety w tym romantycznym wieczorze na dachu, Bella została porwana. Tak naprawdę Bella została porwana u siebie w domu, gdyż Don Lotario nie ma wspomniena, że Bella zostaje porwana przez kosmitów

Bella niby zaginęła na dachu Dona Lotario spoglądając przez teleskop. Nagle zabrało ją UFO. Mortimer, Kasandra oraz Aleksander mają wspomnienie "Bella została porwana przez kosmitów", ale Don nie ma tego wspomnienia. To oznacza że Bella zniknęła z dachu swojego domu, lub wyjechała z Miłowa. Krążą plotki o tym, że podobno Bella po spotkaniu z kosmitami straciła pamięć. Prawdopodobnie ma dzieci z Pascalem Dziwakiem ale on ma inną osobe w dzrzewie genealogicznym, jest to OBCY TECHNIK.

Wytłumaczenie zaginięcia

Simy porwane przez kosmitów zawsze wracają. Zapewne Bella także wróciła, lecz twórcy gry przenieśli ją do Dziwnowa i zabili; tak naprawdę po Dziwnowie krąży niepodobny klon. Jest na to pośredni dowód. Otóż w SimPE w otoczeniu Dziwnowo są dwie Belle: żywa i zmarła. Żywa jest klonem, zmarła to zapewne nasza miłowska Bella. Teorię tę jednak łatwo obalić, ponieważ gdy sim umrze, jego portret w drzewie genealogicznym jest szary, u Mortimera i rodziny, portret Belli jest wciąż kolorowy. Klon stacjonuje w Dziwnowie i ciężko nawiązać z nim kontakt; jednak jest to możliwe.
Jak ktoś czytał http://pl.sims.wikia.com/wiki/Bella_%C4%86wir
To powinien wiedzieć.

Charionette
28.02.2010, 11:30
Szczerze mówiąc nigdy, grając, nie zastanawiam się nad tymi wszystkimi zagadkami, dla mnie to bezsensu, ale miło poczytać do jakich wniosków dochodzicie. Jak widać twórcy wcale nie robili z tego nie wiadomo jakich zagadek, po prostu tak wyszło :P co zresztą widać po tym przeliczaniu czasu :)

GaGasz
28.02.2010, 13:14
6. Jestem dorosły
5. Zaręczam się z Bellą
4. Jestem nastolatkiem
3. Pierwsze spotkanie z Bellą
2. Jestem dzieckiem
1. Kornelia nauczyła mnie chodzić, mówić i korzystać z toalety
.
Raczej to nic takiego ale;
Od kiedy nastolatki mogą się zaręczać? o.O Zawsze mi się wydawało że tylko nastolatki jak są na studiach<tj. młodzi dorośli> lub dorośli... ;p

Starlight
28.02.2010, 14:12
GaGasz nastolatki mogą sie zaręczać bez modów itp. ;) Tylko nie mogą brać slubu i mieć dzieci bez modów.

Charionette
28.02.2010, 14:51
Nie, bez kodów nastolatki mogą tylko ze sobą chodzić (interakcja stała sympatia), reszta to już zasługa InTeenimatera

Bacardi
01.03.2010, 19:16
na simy.pl jest napisane, cytuję:
" Każda pora roku trwa 5 dni (w życiu gry), co oznacza, że cały rok zajmuje simom 20 dni. Przeliczając te liczby na czas rzeczywisty (ludzki), simowy rok trwa: 8 godzin."

A co do Kaliente - Na simspedii jest napisane że jej ojciec jest pół kosmitą. Sonda Zapylacz i Nestor Kaliente to jego rodzice.W takim razie dlaczego on nie jest zielony?
A i może ktoś wie gdzie można znaleźć Tanga Kaliente - "brata" Flamenco, Syna Nestora i Dulcynei?

Prowadzę śledztwo w TS2 i na Simspedii, ale nie wiem co z tego wyjdzie.Sytuacje utrudnia fakt że są powiązania do wszystkich części ( TS1, TS2, TS3 i MySims )Jak ktoś ma MySims to też czegoś się może dowiedzieć.

GaGasz
01.03.2010, 19:45
Charionette , no właśnie ;< chyba ktoś coś przekombinował bo ja mam w wspomnieniach mortmiera <CHYBA> dobrze :<
Niuśka, Też mnie zastanawia czemu Dina i Nina nie są zielone ;<
Ale pamietam jak kiedyś mi porwali czarnoskórnego to jego dziecko z obym t. też było czarne... ;pp

Starlight
01.03.2010, 22:12
Do MySims to sie nie tyczy pocieesze ^^

Gosiaz135
02.03.2010, 13:12
Ale przecież córka kosmity (w Dziwnowie) Technika Zapylacza #9 ma skórę po matce... A mojego sima porwali kosmici i urodziło mu się dziecko o normalnej skórze...

Bacardi
02.03.2010, 14:51
Ale pamietam jak kiedyś mi porwali czarnoskórnego to jego dziecko z obym t. też było czarne... ;pp

Ja już chyba zaczynam nie kumać tego wszystkiego.

Ps.Może uda mi się pożyczyć TS1 to zacznę śledztwo od początku.

Wiktoria__07
26.08.2010, 07:37
Od początku w sprawie Ćwirów to do Sims 3 bo tam są jeszcze mali :)

Pearly
26.08.2010, 12:39
A co z Lolitą Ćwir


Nie odświeżajcie tematu ;)

Mycia
27.08.2010, 09:59
Musimy jeszcze brać jedną datę pod uwagę:
Zaręczyny Dona i Kasandry.Kiedy to nastąpiło?

.mirror
27.08.2010, 11:23
Musimy jeszcze brać jedną datę pod uwagę:
Zaręczyny Dona i Kasandry.Kiedy to nastąpiło?

Po porwaniu Belli, jest w wspomnieniach Kasandry.

natinati1
30.08.2010, 10:32
Eureka,Don pochodzi z Riveriew może Dina i Nina pochodzą z tego samego miasta,a pozatym Kiedy przywrócisz Bellę ma ona wspomnienie że Kasandra się zaręcza.

.mirror
30.08.2010, 10:54
Zastanawia mnie jedna rzecz... Właśnie, gdzie mieszkała Nina z mężem, skoro porwanie Belli nastąpiło po ich przyjeździe do Miłowa...

Avantys Impremia
17.10.2010, 19:11
Chyba w Riveriew bo podobno są z tego miasta

Wiktoria__07
22.10.2010, 06:50
Mam tu coś ważnego może nie wszyscy to wiedzą.

Tajemnicze zaginięcie

Pewnego wieczoru, Bella została zaproszona do domu Dona Lotario. Tam ona odmówiła mu gorących pocałunków. Niestety w tym romantycznym wieczorze na dachu, Bella została porwana. Tak naprawdę Bella została porwana u siebie w domu, gdyż Don Lotario nie ma wspomniena, że Bella zostaje porwana przez kosmitów

Bella niby zaginęła na dachu Dona Lotario spoglądając przez teleskop. Nagle zabrało ją UFO. Mortimer, Kasandra oraz Aleksander mają wspomnienie "Bella została porwana przez kosmitów", ale Don nie ma tego wspomnienia. To oznacza że Bella zniknęła z dachu swojego domu, lub wyjechała z Miłowa. Krążą plotki o tym, że podobno Bella po spotkaniu z kosmitami straciła pamięć. Prawdopodobnie ma dzieci z Pascalem Dziwakiem ale on ma inną osobe w dzrzewie genealogicznym, jest to OBCY TECHNIK.

Wytłumaczenie zaginięcia

Simy porwane przez kosmitów zawsze wracają. Zapewne Bella także wróciła, lecz twórcy gry przenieśli ją do Dziwnowa i zabili; tak naprawdę po Dziwnowie krąży niepodobny klon. Jest na to pośredni dowód. Otóż w SimPE w otoczeniu Dziwnowo są dwie Belle: żywa i zmarła. Żywa jest klonem, zmarła to zapewne nasza miłowska Bella. Teorię tę jednak łatwo obalić, ponieważ gdy sim umrze, jego portret w drzewie genealogicznym jest szary, u Mortimera i rodziny, portret Belli jest wciąż kolorowy. Klon stacjonuje w Dziwnowie i ciężko nawiązać z nim kontakt; jednak jest to możliwe.

Nie, ona zniknęła u niego bo:
1. Jest zdjęcie
2.Don nie ma wspomnienia BO NIE JEST CZŁONKIEM RODZINY ĆWIRÓW.

A po za tym zostało już dowiedzine w temacie na ponad 170 stron że Bellę jakoś usunęli i teraz zlikwidowano stary temat i założyli nowy na temat jej usunięcia i teraz robi się kolejne 100 stron :D


PS. Tak właściwie to zły temat więc lepiej już nie gadać o tym tutaj

Avantys Impremia
22.10.2010, 13:02
Słuchajcie jeżeli chcecie pogadać sobie nt. Belli zapraszam do tematu " Usunięcie Belli Ćwir " a tutaj gadamy o historii simów.

Wiktoria__07
22.10.2010, 15:18
To ja to właśnie tłumaczę a co do kalendarium to się nie łapię w waszych obliczeniach więc nie pomogę ;(

Avantys Impremia
07.11.2010, 20:09
To poszukaj coś o rodzinie Ćwir na simspedii

rbr
19.12.2010, 13:14
Ale Aleksander ma wspomnienie Gwidon umarł. W takim razie Gwidon musiał zejść około 1994 r.

Kasandra ma około 30 lat, więc urodziła się w 1974 r.

Kornelia zmarła około 1998.

Pojawia się, więc problem - czy Kasandra urodziła się przed ślubem rodziców ?

Bacardi
30.12.2010, 17:27
Na zdjęcu z małą Kasandrą Bella ma srebrny pierścionek. To samo na zdjęciu z małym Aleksandrem. Na zdjęcu pod łukiem ani Bella ani Mortimer nie mają pierścionków...

U Mortimera nie udało mi się sprawdzić.

Ps. Sorry, na zdjęciu z Aleksandrem ma srebrny i złoty

Avantys Impremia
30.12.2010, 17:43
Ale Aleksander ma wspomnienie Gwidon umarł. W takim razie Gwidon musiał zejść około 1994 r.

Kasandra ma około 30 lat, więc urodziła się w 1974 r.

Kornelia zmarła około 1998.

Pojawia się, więc problem - czy Kasandra urodziła się przed ślubem rodziców ?

Kasandra ma ok. 25 lat.

Raczej po ślubie bo jest takie zdjęcie gdzie Bella ma obrączkę na dłoni gdy przytula Kasandrę

Bacardi
31.12.2010, 23:33
Ma, ale tylko srebrną!!!

.mirror
01.01.2011, 12:22
Srebrna "obrączka" to pierścionek zaręczynowy. Simom podczas ślubu srebrna obrączka znika, bo małżonek zakłada mu złotą na ten sam palec...
Więc jakim cudem Bella na zdjęciu z Aleksandrem może mieć zarówno srebrną i złotą obrączkę?

Bacardi
01.01.2011, 14:29
Waśnie nad tym się zastanawiam. Może pierścionek jest do tego stroju?

Avantys Impremia
01.01.2011, 17:23
Akcja toczy się tylko w The Sims 2 ( podstawa ) a obrączki dochodzą w jakimś dodatku. Więc ta opcja co podała Niuśka odpada

Agataa103
06.01.2011, 12:34
(Bella ma na sobie srebrny pierścionek bo on jest w stroju jej, wiem bo sprawdzałam)
Moje domysły:
Twórcy gry wpisali kod na nie starzenie się Niny i Diny żebyśmy mieli więcej czasu na granie nimi. . W Dziwnowie jak zauważyłam, że syn tego kosmity ma normalne oczy, a nie całe czarne jak jego tata,a tak da się tylko w jeden sposób zrobić-boolProp'em w robieniu rodziny(jak nie wierzycie to sprawdźcie sami). Czyli Dina i Nina nie są zielone, bo tak się nie da. Jak kosmita z simem mają dzieci, albo kosmita z kosmitą to one nie są zielone(dla przykładu ,tak jak wspomniałam, Dziwnowo).
Kasandra urodziła się przed ślubem rodziców bo jak widać byli szybcy zaręczając się jako nastolatkowie, więc pewnie szybko Bella zaszła w ciążę. Mortimer był trochę starszy od Belli, jakieś 3, 4 dni simowe. Bella poszła do Dona i tam odmówiła pocałunków z Donem i on ją wyprosił. U Dona wciągnęła się w patrzenie na gwiazdy i w domu jako naukowiec tego samego dnia została porwana. Twórcy po jej powrocie usunęli ją z rodziny boolProp'em i sobie poszła a w drzewie gen. dalej jest. Dzięki temu nie umarła i twórcy napisali, że niby nie wróciła z kosmosu.
Don tak samo miał wpisany kod na nie starzenie się no bo nie mógł rozkochać 3 simek i jednocześnie z jedną się zaręczyć.
U Ćwirów ten sam kod na nie starzenie się simów po tym jak Mortimer został stary, a Kasandra dorosła.

rbr
08.01.2011, 14:20
Po dłuższych rozmyślaniach można zrobić w miarę pasujące kalendarium.

1905 - małżeństwo Lolity z ojcem Wiktora
1910 - narodziny Wiktora
1928 - małżeństwo Wiktora i Genowefy
1935 - śmierć Lolity Ćwir
lata 30. - narodzenie Gwidona, Kornelii, Kunegundy.
1938 - założenie Sunset Valley
1940 - śmierć Wiktora i Genowefy Ćwirów (zmarli przed narodzeniem Mortiego, tak wynika ze wspomnień)
1948 - narodziny Michała Kawalera
1950 - narodziny Belli i Mortimera
1965 - małżeństwo Agnieszki Zadeckiej i Erikiem, śmierć Erika
1968 - akcja The Sims 3
1979 - ślub Mortimera i Belli
1980 - narodziny Kasandry
1994 - narodzenie Aleksandra, śmierć Gwidona
1998 - śmierć Kornelii
2004 - przybycie sióstr Kaliente, śmierć Michała Kawalera, porwanie Belli, akcja The Sims 2

Daty sprzed 1970 są w dużej mierze losowe.

Agataa103
08.01.2011, 21:07
Mam taką uwagę...
Jak Bella Ćwir mogła zostać porwana u Dona Lotario skoro:
-sim nie może pójść w gości, to przecież niemożliwe
-jeżeli sim zaprosi gościa do siebie do domu to nie mogą go (gościa) porwać kosmici

Bella musiała zostać porwana w swoim domu, a nie u Dona.

Avantys Impremia
09.01.2011, 09:14
Po dłuższych rozmyślaniach można zrobić w miarę pasujące kalendarium.

1905 - małżeństwo Lolity z ojcem Wiktora
1910 - narodziny Wiktora
1928 - małżeństwo Wiktora i Genowefy
1935 - śmierć Lolity Ćwir
lata 30. - narodzenie Gwidona, Kornelii, Kunegundy.
1938 - założenie Sunset Valley
1940 - śmierć Wiktora i Genowefy Ćwirów (zmarli przed narodzeniem Mortiego, tak wynika ze wspomnień)
1948 - narodziny Michała Kawalera
1950 - narodziny Belli i Mortimera
1965 - małżeństwo Agnieszki Zadeckiej i Erikiem, śmierć Erika
1968 - akcja The Sims 3
1979 - ślub Mortimera i Belli
1980 - narodziny Kasandry
1994 - narodzenie Aleksandra, śmierć Gwidona
1998 - śmierć Kornelii
2004 - przybycie sióstr Kaliente, śmierć Michała Kawalera, porwanie Belli, akcja The Sims 2

Daty sprzed 1970 są w dużej mierze losowe.


nie możemy sprawdzić czy pierwszy punkt jest prawdziwy bo:

1. Lolita żoną ojca Wiktora
2. Lolita pierwszą żoną Wiktora.

Tak mówi Simspedia.

caalam
09.01.2011, 12:12
sim nie może pójść w gości, to przecież niemożliwe
może. mogła przechodzić obok domu Dona, a Don mógł ją zaprosić. logiczne.

to chwila, Lolita ożeniła się ze swoim synem? o.o

Agataa103
12.01.2011, 18:44
caalam- nawet jeśli to Bella nie mogłaby zostać porwana przez kosmitów.

I jeszcze jedno- ani Don Lotario, ani rodzina Ćwir nie mają takich teleskopów do porwania kosmitów, mają takie za 550 simelonów, a o ile się nie mylę z takich nie mogą sima porwać kosmici.

caalam
13.01.2011, 17:27
z każdego teleskopu można porwać, to nie ma znaczenia.

Agataa103
16.01.2011, 14:53
ma znaczenie z jakiego. Tylko z tego za 2200 sim. można. z tych innych tylko kodem

caalam
20.01.2011, 19:32
ja zawsze z najtańszego biorę i bez kodu działa, no ale wracając do tematu.
jeżeli dobrze rozumiem: Lolita jest matką Wiktora i wzięła z nim ślub, a on wziął ślub z Genowefą ._.

Savigge
20.01.2011, 20:07
Zacznijmy tak jak powiedziała caalam. Jeżeli bierzemy pod uwagę tezę Lolita matką Wiktora to również powinniśmy ustalić kiedy to było oraz gdzie. Możliwe jednak że wiele parcel w Sunset jest do kupienia. Jest i cmentarz, możliwe że spoczywają tam krewni Lolity ?

alpherainn
21.10.2012, 18:00
Tutaj chcę zaznaczyć, iż doskonale wiem kiedy był ostatni post, ale zauważyłem kilka nieścisłości które mogą być istotne ogólnie dla całej sprawy. A może kalendarium zostanie ponownie wznowione? ;)
Przejdźmy do części o kalendarium.

Po dłuższych rozmyślaniach można zrobić w miarę pasujące kalendarium.

1905 - małżeństwo Lolity z ojcem Wiktora
1910 - narodziny Wiktora
1928 - małżeństwo Wiktora i Genowefy
1935 - śmierć Lolity Ćwir
lata 30. - narodzenie Gwidona, Kornelii, Kunegundy.
1938 - założenie Sunset Valley
1940 - śmierć Wiktora i Genowefy Ćwirów (zmarli przed narodzeniem Mortiego, tak wynika ze wspomnień)
1948 - narodziny Michała Kawalera
1950 - narodziny Belli i Mortimera
1965 - małżeństwo Agnieszki Zadeckiej i Erikiem, śmierć Erika
1968 - akcja The Sims 3
1979 - ślub Mortimera i Belli
1980 - narodziny Kasandry
1994 - narodzenie Aleksandra, śmierć Gwidona
1998 - śmierć Kornelii
2004 - przybycie sióstr Kaliente, śmierć Michała Kawalera, porwanie Belli, akcja The Sims 2

Daty sprzed 1970 są w dużej mierze losowe.

Dobra, ale jeśli Lolita miałaby być żoną ojca Wiktora, to widniałaby na drzewie genealogicznym.
Małżeństwo w 1928 odpada - na Simspedii jest napisane, iż Wiktor przybył do Sunset Valley był średnio zamożny, ponadto dopiero w Sunset poznał Genowefę. Dopiero tam dorobił się fortuny, wybudował łatwopalny dwór i etc. Poza tym, dopiero po małżeństwie zbudował dwór. 18 lat i mieć żonę? Poza tym mieć dość spory dom?
Śmierć Lolity odpada w 1935 - zmarła jako młoda dorosła, anie dorosła/staruszka.
Założenie Sunset Valley pominę, gdyż to niemożliwe (patrz małżeństwo Wiktora)
Akcja The Sims 3 dzieje się ZA PÓŹNO. W tym roku Ćwirowie żyli na Starówce i SimLane/SimValley. Akcja powinna dziać się gdzieś ok 1920 - 1935

Madame Marmolini
23.07.2015, 15:11
Moja teoria jest trochę inna: Twórcy gry mieli opcje, które dla nas, użytkowników, są niedostępne. A ta duża ilość nieścisłości z tym porwaniem Belli i tak dalej, przybyciem Niny i Diny wydaje mi się mało prawdopodobna. Twórcy sobie pograli, wkleili w biografie i opisy rodziny, co im przyszło do głowy, zablokowali część opcji, wykasowali niektóre wspomnienia simom i już. Przypominam, że Simsy do SYMULATOR, nie zaś gra z misjami i levelami. Gdyby Simsy było grą przygodową, zapewne kierowałoby się bohaterem, by rozwiązać zagadkę porwania Belli, a na końcu dowiadywałoby się prawdy. A tak, to Bella i reszta jest po to, by urozmaicić symulację życia w społeczeństwie, mam rację?