PDA

Zobacz pełną wersję : NAPĘD NIE CZYTA PŁYT SIMS 3 i SIMS 3 podróże :|


beata18ns
06.01.2010, 13:45
mam dziwny problem, moj naped w laptopie nie czyta tylko i wylacznie plyt the sims 3 i the sims 3 podroze. dodam ze na innym kompie sa one odczytywane a plyty nie maja ani jednej ryski. dziwne to jest heh na poczatku odczytywal, potem juz stopniowo a teraz wcale ;| nie wiem moze ktos mial podobny problem, choc to przeciez nie ma chyba nic do rzeczy ze to simsy, ale dlaczego akurat tych plyt tylko?

Björk
06.01.2010, 16:31
Ja miałam :)
Te płyty są ciężkie. I mi taka taśma się przekrzywiła po nich i tak musiałam ją docisnąć...
Tylko, że to nie gwarantuje tego, że problem się nie pojawi.
Na wszelki wypadek odinstalowałam grę i ściągnęłam ją ze store za pomocą "Download Manager".
Teraz gram bez płyty (tylko na tym samym kluczu!!!.

beata18ns
06.01.2010, 18:48
o jakiej mówisz taśmie? być może u mnie jest to samo. możesz bardziej to opisac? chciałabym własnie grać bez płyty, jakbyś mogła to też opisz co dokładnie pościągałaś. z góry dzięki

Björk
07.01.2010, 01:10
Jeżeli nie masz oryginalnej, zarejestrowanej gry płytowej, to ten sposób nie przejdzie.
A jeżeli masz, to odinstaluj "Podróże" i wejdź w EA download managera i kliknij pobierz...

Mamełe
07.01.2010, 09:13
Jeżeli nie masz oryginalnej, zarejestrowanej gry płytowej, to ten sposób nie przejdzie.
A jeżeli masz, to odinstaluj "Podróże" i wejdź w EA download managera i kliknij pobierz...

Szok! to tak można? Gdzie to dokładnie szukac? Nawet nie wiedziałam. Nie mam wcale zainstalowanych podróży na PC, bo mi nie czyta wcale plyty, nawet zainstalowac nie moglam, ale zarejestrowalam.

Starlight
07.01.2010, 20:44
Björk podziel się z nami tą wiedzą :D

beata18ns
08.01.2010, 23:37
mam oryginała. mozna podobno. wogole niektore wersje byly do kupienia bez plyty i sie pobieralo tylko. widze ze nie tyko ja mam problem z odczytywaniem tych plyt..

MarekS
09.01.2010, 02:12
Przecież wszystko wam napisała.
1. Zainstaluj dodatek z płyty
2. Zarejestruj go na EA Games
3. Odinstaluj go
4. cytuję: "wejdź w EA download managera i kliknij pobierz... "
Masz wtedy dodatek w wersji "digital" - tak, jakbyć zakupił(a) ją przez internet. Do grania nie potrzebna jest płyta, bo skąd masz ją mieć, jeżeli zakupiona została w wersji cyfrowej?

asiak155
09.01.2010, 09:15
Nie wystarczy ściągnąć EA download managera wpisać kod z pudełka i ściągnąć gre? Ja sama nie mam płyty z simami, bo po prostu kupiłam ją przez internet i ściągałam tym programem. Zresztą problem polega na tym, że beata18ns nie może w ogóle zainstalować gre z płyty więć nie może zarejestrować gry na EA Games.
http://na.llnet.cdn.ea.com/u/eadm/eadm-installer.exe Z tej strony można pobrać tego EA download managera.

beata18ns
09.01.2010, 22:21
ja juz mam zainstalowany ten dodatek, ale obawiam sie ze jak odinstaluje to juz go nie zainstaluje bo ta plyte raz czyta a raz nie ( z przega znaczna na nie) najlepiej by bylo poprostu cos teraz zrobic zeby grac bez plyty. chyba ze potem nie musze instalowac z plyty :P to by bylo jakies wyjscie. a z drugiej strony jakże szkoda dodatkow itp zeby odinstalowywac :P

Mizia
10.01.2010, 00:20
A czy tak samo można zrobić w przypadku Sims 2? Płyta mi wsiąkła (właśnie robię burdel w pokoju żeby ją odnaleźć, ale małe szanse) i czy posiadając oryginalny cd-key mogę jakoś pobrać legalnie grę?

Björk
10.01.2010, 00:46
ja juz mam zainstalowany ten dodatek, ale obawiam sie ze jak odinstaluje to juz go nie zainstaluje bo ta plyte raz czyta a raz nie ( z przega znaczna na nie) najlepiej by bylo poprostu cos teraz zrobic zeby grac bez plyty. chyba ze potem nie musze instalowac z plyty :P to by bylo jakies wyjscie. a z drugiej strony jakże szkoda dodatkow itp zeby odinstalowywac :P

Żeby ściągnąć, trzeba odinstalować...
Trochę podobnie jak ze store, gdzie możesz pobrać ponownie rzeczy, które wykasowałaś...

asiak155
10.01.2010, 08:26
Zawsze można zrobić obraz płyty. Gra wtedy działa bez płyty wsadzoną w napęd. Nie wydaje mi się, żeby to mogło być w jakikolwiek sposób nielegalne :). Sama w starym komputerze byłam zmuszona tak zrobić, ponieważ mój napęd widział płyte raz na jakiś czas.

TrueWildLove
10.01.2010, 10:59
A mi popsuła się płyta i ściągnęłam przez tego menadżera. Zainstalowałam i kiedy chcę uruchomić to na pasku zadań pokazuje się ikona simsów, ale się nie włączają. Co mam zrobić? Proszę, niech mi ktoś odpowie, męczę się już z nimi 2 dni.

asiak155
10.01.2010, 12:13
Uruchom simsy drugi raz? :D Naciśni na ikone na pasku zadań. Najprostrzym sposobem na simy jest instalizacja od nowa. Prawie zawsze to pomaga.

TrueWildLove
10.01.2010, 18:40
Mi nie pomogło. Próbowałam już. Jakieś inne propozycje?

asiak155
10.01.2010, 19:21
Uruchom simsy przez plik TS3.exe. U mnie jest on w C:\Program Files\Electronic Arts\The Sims 3\Game\Bin. Uruchamia się od razu gra bez uruchamiania launchera.

TrueWildLove
11.01.2010, 13:19
Nie działa... kurcze próbowałam już wszystkiego. :(

asiak155
11.01.2010, 14:08
EA sugeruje żeby w przypadku gdy gra nie chce się uruchomić:
"Sprawdź, czy Twój komputer spełnia minimalne wymagania gry,
Zamknij aplikacje działające w tle,
Sprawdź rozdzielczość grafiki."
Chociaż te porady są mało pomocne...

http://www.filmweb.pl/topic/1147666/The+sims+3+-+problem+z+grą+-+POMOCY!!!.html może coś tutaj znajdziesz?

beata18ns
19.01.2010, 14:53
a gdybym pobrała cracka do mojej wersji gry to moze moglabym grac normalnie? czy to trzeba cała gre piracka miec zeby grac z crackiem. ja juz mam zainstalowana i wlasnie moj laptop raz sobie czyta raz nie.. męczy mnie to a nie chce odinstalowywac gry.

wyobraźcie sobie ze proboje pobrac te moje wymarozne podroze przez menadzer pobierania ea wpisuje kod aktywacyjny a tu mi pisze ze juz został uzyty ;/! mam zainstalowane te simsy ale jak odinstaluje i mi bedzie pisalo tak samo to sie wkurze

asiak155
19.01.2010, 15:56
Moim zdaniem crack powinien działać na orginalnych simsach, ale sama nigdy niei robiłam tego :).
Nie wiem czemu pisze, że już został użyty. Czyli znaczy to, że można tylko raz ściągnąć simsy przez menadzera?

beata18ns
19.01.2010, 16:19
odinstalowalam ten dodatek.. nie potrzebnie chyba bo proboje sciagnac i pisze ze juz zostal uzyty ten kod wiec super mimo ze nigdy wczesniej nie sciagalam ale juz rejestrowalam tą gre zeby dostac te przedmioty darmowe. nie wiem czemu nie moge jej teraz pobrac.. du*a niech ktosc cos poradzi

witam, pisalam juz na jednym poscie ze mam problem gdyz moj napęd nie czyta plytki the sims 3 wymarzone podroze ( tzn sporadycznie czyta). doradzono mi zeby odinstalowac simsy i pobrac je przez menedzer pobierania. zrobilam tak i chcac pobrac je z menedzera wpisalam kod aktywujacy ktory sie znajduje na tej ksiązeczce dolaczonej do kupionej oryginalnej gry. wyskoczyl mi komunikat ze ktos juz uzyl tego kodu aktywujacego. ale jak to? nikomu nie podoawalam tego kodu ani nie jest on widoczny na opakowaniu gry wiec nie rozumiem. rejestrowalam juz gre na stronce ale nigdy jej nie pobieralam a chcialam to zrobic aby grac bez plytki. pomocy moze ktos mial taki problem? i wie jak go rozwiazac?

Björk
19.01.2010, 16:40
A to jest proste. Musisz w tym momencie korzystać tylko z EA Download Manager :)
Tzn. nie możesz mieć jednocześnie uruchomionych simsów, ani nawet otwartego okienka startowego gry, ani EA store.
Przynajmniej u mnie podziałało.

beata18ns
20.01.2010, 09:10
okej juz sprawdze :) mam nadzieje ze podziała :P

niestety nie dziala to u mnie ;/:(
moze przez to ze zarejestrowalam tą gre kiedyś zeby pobrać te simpointy czy jak to sie tam nazywa i rzeczy darmowe? ... kurcze...

TrueWildLove
26.01.2010, 16:03
Czy mój komputer dobry jest do simsów?

Pentium[R] Dual-Core CPU
E5300 @ 2.60GHz
2.60 GHz, 3,00 GB RAM

NVIDIA GeForce GT 220

Może to wina karty graficznej czy czegoś innego, ponieważ gra na laptopie mi działa, a tutaj się nie włącza. Pokazuje się ikona na pasku zadań, czarny ekran tak jak by się włączało, a potem znika i nic się nie dzieje. :(

Björk
26.01.2010, 18:03
beata18ns - a spróbuj aktywować grę w EA Download Manager (w sensie, tam jest okienko do wpisania klucza) - znowu musiałam dzisiaj pobrać Podróże i ten sposób u mnie działa...
Więc myślę, że u wszystkich :)
Jakby co wbijaj w sobotę na gg :)

Starlight
26.01.2010, 19:09
Bjork - Ile zajmuje średnio ściąganie?

Björk
26.01.2010, 19:21
The Sims 3 - jakoś mi się z płyty udało zainstalować, ale szacowany czas był na 15 h.

Podróże ściągnęło mi w 6 godzin.

Starlight
26.01.2010, 19:22
Ale to na 1Mb czy 2MB?
Bo nie wiem czy warto sciągać jak tak wolno idzie

Björk
26.01.2010, 19:23
Chyba teraz mam 1 (ale nie mam pewności :D)

asiak155
27.01.2010, 17:11
TrueWildLove: Karta graficzna jak czytałam na internecie jest dobra do simsów. Poszukaj tutaj odpowiedzi: http://forum.thesims.pl/showthread.php?t=53001 .

beata18ns
30.01.2010, 22:14
moze masz taka wersje ze kupilas gre bez plytki?

asiak155
31.01.2010, 09:06
Ja kupowałam gre przez sklep internetowy. Nie mam płyty, gra dziaął bez płyty, ale to nie żaden pirat. Orginalna gra, zarejestrowana na stronie the sims.

beata18ns
31.01.2010, 10:27
nie chodzi o to ze pirat, wiem, ze nie pirat tylko chodzi o to ze gry bez plytki mozna pobierac kilkukrotnie przez ten download manager a ja mam wersje z plytka dlatego nie moge pobierac przez download manager. o tym był ten wątek, odpowiadalam Bjork.

Ruby Rose
30.06.2010, 20:33
Mam pytanie... Mam zainstalowane The Sims 3, ale zgubiłam płytę :/ Czy mogę np. zainstalowac jakiś dodatek i używac tej płyty

Kamis
30.06.2010, 20:42
Ruby Rose
A czy to nie będzie piractwo?

Wielebny
30.06.2010, 21:24
Ruby Rose: Masz na myśli, że chcesz kupić jakiś dodatek np.WP i odpalać wtedy grę z płyty od dodatku ? Jeśli tak to możesz tak zrobić i w żadnym wypadku nie podlegało by to złamaniu licencji.

Starlight
30.06.2010, 21:47
Można to zrobić pobierając grę przez EA download menager, musisz mieć ORYGINALNY klucz do gry.

Łezka
08.07.2010, 11:31
Mnie napęd przestał czytać płyty już w styczniu, ale przy TS3 pomógł EA Download Manager... Czy to samo mogę zrobić z TS2 Rezydencje i ogrody? Marzy mi się zagrać Balbiną Biedak, a napęd nie widzi płyty... :( Jeśli się nie da to co mam zrobić?

Alisha
01.09.2010, 16:18
Czyli - macie na myśli że jeśli napęd nie czyta płyty (mi na laptopie za nic) to trzeba się upomnieć do EA, wysłać im klucz do gry i oni Ci przyślą legalną??? :O
Czy dobrze zrozumiałam?
Pytam bo nigdy nic nie wiadomo ;)

EDIT: A dobra już nieważne ;) Dodam tylko że się ściąga. Sorry za kłopot. :D

Gio
01.09.2010, 17:54
Ja mam pytanie: Czy EA download manager działa tak, że mogę wyłączyć komputer podczas ściągania i potem włączyć, a gra będzie ściągała się dalej? Mam słabe łącze i jak wyświetliło mi 40 godzin.. o.O

I jeszcze jedno- czy można 2 razy pobrać tą samą grę (używając tego samego kodu), gdyby ta wcześniejsza np. się zmarnowała podczas formatu?

Wielebny
01.09.2010, 17:59
Po zresetowaniu komputera i włączeniu programu pobieranie powinno się wznowić.
Grę możesz ściągać/instalować ile razy tylko chcesz.
To nie są jednorazówki :D

Gio
01.09.2010, 18:01
Dziękuję :)
Już myślałem, że mój komputerek dzisiejszej nocy spłonie, bo musiał chodzić 40 godzin. non-stop bez w pełni sprawnej wentylacji :D

Gio
02.09.2010, 18:07
A jednak nie...
Po prostu ściąganie się przerywa i potem komp wymaga ponownego wprowadzeniu kodu, ale....

"Wprowadzony kod produktu został już użyty przez innego gracza"


Tak, został już użyty, wczoraj, przeze mnie, jednak z powodu kompa musiałem przerwać instalację. I co teraz? :(

Powiem jeszcze tylko, że wprowadzałem oczywiście ten sam email, przez to samo konto, gdzie mam zarejestrowaną grę.

Edit: Już sobie poradziłem. Wystarczyło zalogować się ręcznie :)

Analisse
23.09.2010, 15:31
Oststnio chciałam sobie przeinstalować simy, odinstalowałam je, ale napęd mi nie czytał płyt (ma humorki, czasem działa czasem nie).
Uruchomiłam ea download managera żeby pobrać. Zarejestrowałam podstawe, pobrałam i zaisnatlowałam.
Gdy chciałam zrobić to samo z WP, podczas wprowadzania cd-keya wyskoczyło: "Wprowadzony kod produktu został już użyty przez innego gracza". Nigdy wcześniej nie pobierałam gry więc nie miałam jej zainstalowanej w eadm, nikomu też nie pożyczałam ani nie podawałam cd-keya, gre jedynie rejestrowałam na stronce the sims żeby dostać te punkty. Więc nie wiem jakim to cudem ktoś wprowadził akurat mój cd-key.
No i nie mogłam pobrać gry.
Kiedy chciałam sprawdzić czy z karierą też tak będzie, to się okazało że było wszystko ok i bez problemu wprowadziłam serial, pobrałam i zainstalowałam.
Jedynie z wp mam problem.