PDA

Zobacz pełną wersję : Czy opłaca się kupić The Sims 3: Wymarzone Podróże


tomek.966
10.01.2010, 20:50
Jak sądzicie, czy opłaca się kupić The Sims 3: Wymarzone Podróże. Bardzo proszę odpowiadając na pytanie napiszcie dlaczego tak sądzicie.

Proszę o pomoc.

Levkoni
10.01.2010, 21:11
Obiektywnie patrząc na dodatek powiem, że tak, warto ponieważ wnosi coś nowego do dodatków typu "wakacje". Tutaj chodzi przede wszystkim o przygody czyli badanie grobowców, szukanie skarbów itp. Jeśli oczekujesz od tego dodatku tego, co miałeś w The Sims Wakacje i TS2 Podróże, to nie znajdziesz tutaj tego, bo jak już napisałem tematyka jest nieco inna. Jednak na pewno wciągniesz się. Wykonywanie zadań to jeden z największych atutów tego dodatku moim zdaniem, jest ich mnóstwo, tworzą swego rodzaju fabułę i przede wszystkim są ciekawe ;)

tomek.966
10.01.2010, 21:30
W Cd Action na stycznia pisało też, że instalacja gry może sprawić, że pojawi się kilka błędów, np. po powrocie z wakacji znikną umiejętności

Czy ktoś wie, czy są to poważne błędy, czy drobne bugi, i czy jest jakiś patch

Searle
10.01.2010, 22:23
Dodatek jest naprawdę ciekawy i potrafi wciągnąć. Oczywiście z czasem się znudzi (kiedy odkryjemy wszystkie miejsca i przejedziemy misje), ale wtedy można wyjechać simem na wakacje w celach rekreacyjnych, a nie przygodowych.
Dodatkowym plusem są otoczenia wakacyjne o pięknych krajobrazach.

Mamełe
11.01.2010, 09:18
Tak, zdecydwoanie. poza tym co juz wspomniano, to mi sie bardzo podoba, że wreszcie ogrody nabieraja zycia, bo mozna sobie poustawiac na parceli motyle nad kwiatami czy żuczka pod krzaczkiem. Do tego ogromna ilość nowych wyzwań.

karasss
11.01.2010, 12:52
Jestem zniechęcony do WP. Długo się wczytują wakacje! :(

zelkam
11.01.2010, 13:03
To akurat wina twojego kompa, a nie gry. Z resztą widzisz przecież, że skoro otoczenia są zrobione z rozmachem, to musi się to załadować.

Tofik
11.01.2010, 14:42
mi sie lduje raz dwa Warto kupic wszystko to co powyzej nie mam co wymieniac ;p

Łezka
11.01.2010, 21:12
Dodatek jak dla kogo... Uważam, iż dana osoba musi lubić wycieczki, przygody, wyznania, zaskakujące momenty i dreszczyk emocji, a także starożytne grobowce czy antyczne wazy i posągi. Ogółem jest to dodatek moim zdaniem warty uwagi, wnosi do gry nowe umiejętności, cechy, elementy budownictwa. :) Może powodować błędy, ale zawsze to w końcu rzecz.

Levkoni
11.01.2010, 21:22
W Cd Action na stycznia pisało też, że instalacja gry może sprawić, że pojawi się kilka błędów, np. po powrocie z wakacji znikną umiejętności

Czy ktoś wie, czy są to poważne błędy, czy drobne bugi, i czy jest jakiś patch

A więc są pewne problemy, niektóre uciążliwe. Np. jedzenie w lodwóce cały czas się psuje, kiedy zmieniasz simowi ubranie albo przeglądasz się w lustrze simowi cofa się wiek do początku grupy. Bywa też tak, że nagle następują zmiany w drzewku genealogicznym, pojawia się nowy małżonek, masz nagle z kimś innym dzieci nie wiadomo skąd, chociaż akurat ten drugi błąd mi się nie pojawił. Jednak jest już od jakiegoś czasu patch, który naprawia te błędy, więc nie będziesz miał kłopotów.

Simons
12.01.2010, 15:35
Czy warto? Z pewnością. Przyznam szczerze, że The Sims 3 jest czasami bardzo monotonne, w kółko to samo, ten dodatek to zmienia, nie tylko wprowadza nowe obiekty (które mi się bardzo podobały) czy fryzury, bo z resztą chodzi tu o klimat co można zakupić czyli na przykład jakąś fajną ozdobę z Chin, może z Francji czy lampy z Egiptu i to właśnie jest fajne to samo tyczy się fryzur. Zapoznaje nas ze światem innym niż Sunset Valley czy Riveriew (czy jakoś tak) każda z tych krain ma unikalne elementy np.

Chiny - Można się sztuk walki uczyć, medytować, ciekawe obiekty (ogród mędrca, smocza paszcza) kolekcje no i melodię

Egipt - Można spotkać piramidy, sarkofagi, mumie, pustynny klimat i muzykę czy wywoływać węże

Francja - Można wyrabiać nektar, fajne zdjątka porobić ;)

I wiele innych, a przede wszystkim domki można kupować ;) i są tu Antyczne monety a także wiele zagadek i reliktów, to tylko najprostsze uproszczenie tego co można spotkać w tej grze ;)

asiak155
13.01.2010, 22:02
Własnie jestem po pierwszym graniu w podróże i ach i och :). Francja po prostu jest śliczna mimo, że mało się dzieje. Uważam, że naprawde się opłąca kupować ten dodatek. Jakieś urozmaicenie tej szarej codzienności simów.

anie_1981
26.01.2010, 16:58
Ja nie mam zdania. Gra jest bardzo fajna, ale przynajmniej mi, szybko się znudziła. Pojechałam raz czy dwa na wakacje i stwierdziłam, że wakacje z dwójki były 10x lepsze. Ja nie jechałabym na wakacje by łazić po grobowcach, ale żeby "odpocząć". Wielka szkoda, że twórcy gry nie wzięli pod uwagę takiej możliwości, by po prostu rozbić sobie namiot na plaży, poopalać się, popływać w oceanie i pozbierać muszelki...

Xnnady
01.02.2010, 15:32
Wg mnie ten dodatek opłaca się kupić i to bardzo. Większość zadań jest łatwa, ale nad niektórymi trzeba trochę pogłówkować. Wytwarzanie nektaru jest bardzo ciekawe, a katakumby i grobowce są po prostu miodzio. Świetna muzyka we wszystkich krajach, a okolice naprawdę piękne.

Sherlock
01.02.2010, 15:35
Moim zdaniem warto :) Miałem okazję zagrać i muszę przyznać, że gra jest wciągająca :P

Gargamel
01.02.2010, 19:20
Ja grę kupiłem i nie żałuję. Nie wyłapałem dużo błędów. Podczas wykonywania misjii w której trzeba rozbroić pułapki (Egipt), nie mogłem wejść do domu, gdyż gospodarzem był sprzedawca reliktów. Który bez przerwy jest w sklepie...

Naomi,
21.02.2010, 15:41
ja posiadam grę the sims 3 - wymarzone podróże i myślę, że warto kupić, jestem zadowolona, :))

Dister
13.03.2010, 08:09
Moim zdaniem opłaca się kupić ten dodatek. Może jest mało misji, ale za to są ciekawe.

SimkaDominka
02.04.2010, 13:00
A więc są pewne problemy, niektóre uciążliwe. Np. jedzenie w lodwóce cały czas się psuje, kiedy zmieniasz simowi ubranie albo przeglądasz się w lustrze simowi cofa się wiek do początku grupy. Bywa też tak, że nagle następują zmiany w drzewku genealogicznym, pojawia się nowy małżonek, masz nagle z kimś innym dzieci nie wiadomo skąd, chociaż akurat ten drugi błąd mi się nie pojawił. Jednak jest już od jakiegoś czasu patch, który naprawia te błędy, więc nie będziesz miał kłopotów.

Osobiście uważam, że warto to kupić. A powyżej wymienione błędy, no trudno, jak każda gra coś się dzieje. U mnie czasami, jak simowie jadą np. na zakupy, to znika pojazd. Co do cofania się wieku, to można kupić tort i ktoś od razu przechodzi do następnej grupy wiekowej.

blakistoni
03.04.2010, 18:36
Tez uwazam ze warto,zawsze jakies urozmaicenie x3

simka334player
04.05.2010, 09:12
Witam wszystkich!
Czy sie oplaca.... to zależy czego sie oczekuje ( jak ktos juz tu to powiedział).
Dla mnie ten dodatek jest zupełnie niesimowy tzn zupelnie nie pasuje do tego co bylo w simach do tej pory ( w jedynce i dwójce). Po tym dodatku widac ,że robiła go , jak i podstawkę The Sims 3, zupełnie inna ekipa. Podejscie do gry jest nietypowe, nie takie jakiego by oczekiwał taki stary simmer jak ja.
Jest to, moim zdaniem, próba dotarcia do męskiej części simfanów. Wiadomo ,że gentelmeni lubia wyzwania, żeby sie cos działo, lubia zierac i pokonywać. I to wlasnie jest w tym dodatku. Jest to fajna zabawa.. gdyby nie to że zupełnie taka niesimowa.
Chlopakom to sie pewnie bedzie podobać ( tak uważam po przeczytaniu postów z tego wątku). Mnie też by sie podobało gdyby nie to że nie tego chcę od simów.
Poczekajcie a zrobią simów w wersji Heroes.... Ha, ha, ha....budujesz sobie zameczek, robisz sobie rycerzyka i go szkolisz, kupujesz mu zbroję i mieczyk i konika i posylasz go na misję... a w zamku żonka zarządza, gotuje obiady i wychowuje dzieci.... no i tresuje domowego smoka. Super co?! ( Ironiczny śmiech)

eS_guy
18.07.2010, 19:44
Jak już ktoś ma samą trójkę to WP są świetnym urozmaiceniem, dlatego warto ;)

Master of Disaster
29.07.2010, 14:27
W CDA pisali, że z The Sims 3 robi się proste RPG, co mnie akurat wcale nie przeszkadza. Mnie by interesowało bardziej nie to, CZY się opłaca, ale GDZIE się opłaca. Mieszkam w Warszawie i chcę kupić ten dodatek. Zastanawiam się nad opcją: zamówić na stronie empik.com i odebrać w salonie Empiku, bo to, o ile wiem, nieco taniej, niż zwykły zakup w salonie (salon - około 90zł, Internet - około 80). Ale może, kupując w MediaMarkt albo Saturnie, czy gdzieś, byłoby jeszcze taniej?

EDIT: W sklepie internetowym AGARD.pl The Sims 3 WP kosztuje 59,90, ale pewnie doszłyby jeszcze jakieś koszty przesyłki i nie wiem, czy w ostatecznym rozrachunku by się opłaciło.

EDIT2: W AGARD.pl razem z kosztem przesyłki wyszło niecałe 70 złotych, więc CHYBA jednak się opłaca. Piszę chyba, bo na razie muszę dokonać przelewu - nie wiem, jak długo będzie to szło.

Szarusia2009
05.09.2010, 10:56
Ja kupiłam i nie żałuję!Lepsze z dodatkiem niż bez!

exorina888
05.09.2010, 12:10
a ja uważam że lepiej kupić karierę

anie_1981
05.09.2010, 15:56
To zależy, co ktoś lubi. Ja w sumie nie żałuję, że kupiłam Wymarzone Podróże, ale nie powiem też, że jestem jakaś strasznie zadowolona z tego dodatku. Rozczarowałam się i to dosyć konkretnie. Wolałabym, żeby to było w stylu dwójkowych Podróży. Wylegiwanie się na plaży, zbieranie muszelek, pływanie w oceanie... A Wymarzone Podróże w trójce są jak dla mnie... nudne. W ogóle nie jeżdżę na wakacje. Nie ma sensu też jeździć na wakacje z całą rodzina, bo gra jest tak zbudowana, że i tak by się grało jedną osobą, a reszta przeszkadza. Dzieci nie mają na wakacjach nic do roboty, więc odpadają "rodzinne wycieczki". Korzystam tylko z obiektów z WP. Np. Podoba mi się kosz z wężem, skuter, aparaty fotograficzne... I te kufry są niesamowite, załatwiają problem ze znikającym wyposażeniem przy zmianie aktywnej rodziny, bo można do nich chować książki, ryby, produkty spożywcze, idealne dla kolekcjonerów np. kamyków.

Sims987654321
13.10.2010, 17:39
Masz racje Anie. Według mnie są lepsze TS2 podróże. A co dodatku to... Opłaca się. Ale nie jest jakaś niemożliwa.

Horsez
15.10.2010, 17:59
mnie się nie podoba. nudda. kariera lepsza.

janekbb99
18.10.2010, 20:32
Oczywiście, że tak!
Oto wrażenia z gry.

Najpierw pojechałem do CHIN. (z powodu budżetu [ gram bez kodów ])
W życiu nie widziałem dłuższych schodów! Było by to jeszcze do zniesienia gdyby sim za każdym razem nie zatrzymywał się przed schodami. Aby dojść do bazy wypadowej w Chinach z targu potrzebuje 3 godzin.
Grobowce bardzo fajne, twórcy włożyli w to wreszcie trochę serca. Po pierwszym zadaniu miałem już 1 poziom wizy. Zdziwiło mnie fotografowanie. Celuje w sima, a ukazuje mi się "Ach cudny dom/ piekny ogród . Celuje w teatr, " brak tytułu"
Nauczyłem się francuskiej piosenki "och, gdzie moja mamusia", wróciłem do domu i... Gdzie nie poszedłem tam jakiś sim śpiewał tą piosenkę! Już nie mogę się doczekać kiedy usłyszę Mrocznego Kosiarza spiewajacego tym swoim niskim głosem! xD.

Zmienił bym na razie 1 rzecz.
Gdy wracamy z podróży wszyscy simowie stają na zewnątrz swoich domów (tak jak przy pierwszym uruchomieniu gry) i wyglada to jakby każdy sim czekał na nasz powrót. Przydały by się jakieś takie małe savy, bo gdy jedziemy na wakacje sytuacja powtarza się.

Fatumka
17.11.2010, 17:40
A ja powiem tak: nie mam doświadczenia z wcześniejszymi simami, 3-ka to moja pierwsza gra, ale WP niesamowicie mi się podobają!
Pomijając przygody w grobowcach itp.:
Po pierwsze - sztuki walki! Magia, mogę godzinami patrzeć, jak mój sim trenuje, ale może to tylko ja jestem jakaś dziwna ;)
Po drugie - zaklinanie węży - też wygląda super i pomimo, że nie jest to jakaś nowa umiejętność(tak jak sztuki walki) to jednak widzimy, że z czasem naszemu simowi wychodzi to coraz lepiej :)
Po trzecie - dodatek genialnie współgra z Karierą. Np. jest super aparat fotograficzny, który możemy kupić w Egipcie i potem można wybrać karierę - fotograf czy coś... A nawet przy projektowaniu wnętrz się przydaje bo lepsze zdjęcia wychodzą takim aparatem niż simową komórką - co oczywiste ;) .

Polecam ten dodatek :)

cherrie
21.11.2010, 19:14
uważam , że warto bo są fajne otoczenia i ubrania i wgl pro xd

Paolka99
17.01.2011, 09:58
Moim zdaniem warto je kupić, bo za granicą jest świetnie :D .

Kamila40
22.01.2011, 12:05
No właśnie, ja muszę sobie wreszcie kupić Wymarzone Podróże bo nie mam. Po zmroku mam tylko. Mam pytanie: Wiecie ile to kosztuje w empiku?

Caille
23.01.2011, 12:37
Sama nie wiem, co sądzic o WP. Otoczenia są śliczne (zwłaszcza Francja :D), grobowce są super, ale dośc szybko mi się to znudziło.

patryk916
18.02.2011, 12:35
No właśnie, ja muszę sobie wreszcie kupić Wymarzone Podróże bo nie mam. Po zmroku mam tylko. Mam pytanie: Wiecie ile to kosztuje w empiku?

Gdzieś tak około 80 zł

anie_1981
18.02.2011, 23:17
Wymarzone Podróże są bardzo fajne dla kogoś, kto lubi takie klimaty. Ale jak dla mnie, to jedynkowe i dwójkowe były znacznie lepsze. Tam się odpoczywało, a nie biegało po grobowcach. W trójce na wakacje najlepiej jeździć samemu, bo i tak okazje wykonuje tylko jeden Sim, reszta się nudzi. Dla dzieciaków nie ma tam kompletnie nic do roboty. Jest za to kilka ciekawych drobiazgów. Ja uwielbiam kosze z wężami, kufry, manekiny do ćwiczenia sztuk walki... Ciężko powiedzieć, czy warto kupić, czy nie.

Ejak
27.03.2011, 12:41
Witam wszystkich!
Poczekajcie a zrobią simów w wersji Heroes.... Ha, ha, ha....budujesz sobie zameczek, robisz sobie rycerzyka i go szkolisz, kupujesz mu zbroję i mieczyk i konika i posylasz go na misję... a w zamku żonka zarządza, gotuje obiady i wychowuje dzieci.... no i tresuje domowego smoka. Super co?! ( Ironiczny śmiech)

No i mamy The Sims: Średniowiecze :D

Żeby nie było off topu to dodam, że warto kupić, bo to zawsze jakieś urozmaicenie rozgrywki.

S@brin@
04.04.2011, 19:35
Fantastyczna gra, którą bardzo polecam.
Oczywiście na początku fascynowałam się non stop, a teraz ten entuzjazm zgasł.
Egipt moim zdaniem jest najciekawszy.
Chiny są drugie.
Niestety tylko raz pojechałam do Francji. Tam nic nie ma według mnie.
A, żeby zrobić własną produkcje nektarów w swoim domu:
Cril+Shift+C. W konsoli kodów testingcheatsenabled true. Enter
Powtarzamy czynność wpisując kod buydebug w trybie kupowania.
I mamy wszystkie rzeczy <3.
Jest min. sarkofag królów, wytwórnia ciastek, motor. którym przemieszczamy się w zagranicznym kraju. Mumią ciężko się stać. Tutaj żaden kod niestety nie pomoże.
Ogólnie gra jest bardzo fajna i pełna ciekawych misji i trudnych łamigłówek do rozgryzienia.
U mnie kosztuje 100 złoty.

hellraiser
07.04.2011, 14:11
A, żeby zrobić własną produkcje nektarów w swoim domu:
Cril+Shift+C. W konsoli kodów testingcheatsenabled true. Enter
Powtarzamy czynność wpisując kod buydebug w trybie kupowania.
I mamy wszystkie rzeczy <3.
Jest min. sarkofag królów, wytwórnia ciastek, motor. którym przemieszczamy się w zagranicznym kraju.

Mało kto tego nie wie.


Mumią ciężko się stać. Tutaj żaden kod niestety nie pomoże.


Kod może nie, ale mody owszem.

No dobra, żeby nie offtopować, to się wypowiem na temat.
WP to na pewno ciekawy dodatek... Na pewną chwilę. Potem zaczynają przynudzać, no bo ileż można przechodzić te same misje... Co prawda, można wyjeżdżać na wakacje rekreacyjnie, co czasem czynię. Na pewno to urozmaicenie gry, a okolice wakacyjne są bardzo ładnie zrobione, mi się podobają. Ogółem, dodatki do Simsów są drogie, a jeżeli ktoś ma nadmiar pieniędzy i chce kupić dodatek, to niech kupi. Mnie nie stać, no ale to już inna sprawa... :D

anjanka
13.04.2011, 09:54
kupiłam niedawno ten dodatek i hmm...kiedy usłyszałam hasło wymarzone podróże to miałam na myśli plaże...morze....hamak...góry,lepienie bałwanków coś w stylu ts2 i ts1 a tutaj lipa :/ mam nadzieje ze kiedyś dadzą taki dodatek np THe Sims 3 Wczasy albo Urlop eh marzenie...no a czy warto kupić dodatek to w pewnym sensie tak fajnie tez pochodzić szukać skarbów niż ciągle siedzieć w domu

Beatrice
29.05.2011, 06:04
Moim zdaniem opłaca się, bo to taka odskocznia od normalnego życia codziennego :) chociaż faktycznie szybko się nudzą to jednak zdjęcie z zaręczyn na tle wieży Eiffla jest bezcenna :D

Kethael
29.05.2011, 15:57
Dodatek naprawdę świetny! Nie ściemniam ;)
Daje to, czego brakowało w ''zwykłej'' trójce:
-Można poznać zagranicznych przyjaciół;
-Klimaty tamtych miejsc są cudowne;
-Opcja śpiewania (za to ode mnie +, bo ja sama uwielbiam śpiewać);
I dużo by jeszcze wymieniał, ale wedłóg mnie naprawdę warto :)

Kenjifujima
25.06.2011, 02:50
mnie się nie podoba. nudda. kariera lepsza.

Saphira
25.06.2011, 14:54
fajne , simy mogą poznac obcokrajowców, znajdą skarby w grobowcach jak si,ę postarasz ...no i simka flirciara mozepoznactrzech chłopaków unikalnej urody , heh XD

Chocolate
27.06.2011, 17:00
Tak, gra jest naprawdę bardzo fajna, ale w niektórych momentach trzeba się wysilić w myśleniu. Ja raz nie mogłam wydostać się z ,,pułapki" posążków. Mogłam przesunąć jeden posążek, ale nie mogłam. W końcu okazało się że to jedynie przez to że w złą stronę chciałam pchać, ale każdy mógł popełnić taką pomyłkę. Misje są fajne, niektóre trudne i dziwne, ale warto kupić tę grę.

Rosemarie
09.12.2011, 18:28
Według mnie opłaca się, jeśli ktoś ma ochotę na jakąś odskocznię od zwyczajnego życia sima i pokonywania najrożniejszych misji, które wcale nie są takie proste. :) Klimat wakacyjnych miasteczek jest naprawde swietnie dopracowany, no i nowe umiejetnosci: sztuki walki, wytwarzanie nektaru, fotografia... Naprawde warto! :)

Carmelec
07.01.2013, 17:35
Tak i nie. Tak, bo można nauczyć się nowych umiejętności, potraw i zwiedzić kilka miejsc. Jest to raczej badanie piramid i wykonywanie zadań niż odpoczynek na plaży. Nie, bo pojawiają się bugi, np. jeżeli samochód należy do jakiegoś sima i go sprzedamy (samochód oczywiście ) To sim może "zniknąć". Osobiście posiadam WP i są ciekawe.

KarolinaJ
06.05.2013, 16:23
Ja uważam, że warto :)
Kupiłam ten dodatek zaraz po premierze, byłam nim oczarowana i jest tak do dzisiaj :P
Teraz kiedy mam też Cztery Pory Roku jest jeszcze ciekawiej, jadąc do Egiptu można sobie po prostu wyjechać odpocząć, pozwiedzać, udać się na plażę, popływać... Oczywiście przygody dalej mi się nie znudziły, także niektórymi poszukiwaczami przygód wyjeżdżam typowo badać grobowce itp. a kiedy wyjeżdżam całą rodziną to na typowe wakacje :)

scavo
03.06.2013, 17:22
Zdecydowanie tak, jest to taka rozbudowa dla życia simów, i jak komuś się nudzi, to zawsze może pojechać na wakacje, i porobić te dosyć ciekawe przygodny i nacieszyć się z otrzymanych punktów wizy :3

ozone-layer
13.08.2013, 19:36
Myślę, że warto. Dla mnie to jeden z najlepszych dodatków w The Sims 3. Oczywiście penetrowanie grobowców może nie być najatrakcyjniejszym sposobem spędzania urlopu, ale czasem fajnie zanurzyć się w taką otchłań :D Dochodzi kilka interesujących umiejętności (najbardziej lubię sztuki walki :D) i wiele ciekawych ciuchów. Teraz dodatek nie jest zbyt drogi, więc tym bardziej warto go nabyć.

Merszyt
21.12.2013, 19:45
Według mnie warto kupić ten dodatek. Jest wiele zagadek i tajemnic, co ubarwia i dodaje fabułę do simsów. Poza tym, są różne ciekawe obiekty jak np. wyrabiacz soku, fajerwerki, meble, przeisy i wiele innych. Nowe umiejętności też są ciekawe. Po prostu polecam :)

Chesole
30.07.2014, 14:17
Według mnie nie warto. Są tylko 3 miejsca do których można wyjechać i z czasem to się znudzi. Niedawno pojechałam z simką na wakacje a po powrocie moje małe dziecko znikło.. Według mnie to najgorszy dodatek. Dobry jak się pierwszy raz gra

Searle
04.08.2014, 16:43
Według mnie nie warto. Są tylko 3 miejsca do których można wyjechać i z czasem to się znudzi. Niedawno pojechałam z simką na wakacje a po powrocie moje małe dziecko znikło.. Według mnie to najgorszy dodatek. Dobry jak się pierwszy raz gra

Jeśli ma się odpowiedni mod, to można wyjechać do każdego miasta jakie doszło wraz z dodatkiem, a nawet do pobranych miast typu: Monte Vista :)