PDA

Zobacz pełną wersję : Klasyczny Urokliwy Domek by Sleeping.Beuty [BRAK ZDJĘĆ]


Sleeping.Beuty
14.01.2010, 19:51
Niestety mam problem z wgraniem zdjęć. Gdy tylko rozwiąże problem wgram zdjęcia i opis domku.

Czy ktoś wie dlaczego nie moge dodać zdjęć ? Nie moge również zmienić stylu, wyśrodkowac tekstu :( .

Kowalino dziękuję za pomoc i przepraszam za kłopot. Już więcej takich sytuacji nie będzie.

[center]Jest to mój pierwszy projekt na forum. Zdjęcia są kiepskie. Mój domek jest klasycznym mieszkankiem, na którego pomysł przyszedł mi w trakcie tworzenia innego domku. Zamieszkuje go Kamila Pogoda, która jest niezwykle inteligentną osobą. Po śmierci rodziców i brata, przeprowadziła się a majątek oddała przyjaciółce.

Domek posiada parter i piętro (niezagospodarowane).


Nie wiem czy zdjęcia są widoczne, u mnie widać je zależnie od przeglądarki którą używam. Gdybym mogła prosić o wiad. czy widać zdjęcia byłabym wdzięczna. Znowu sprawiam kłopot.

@modedit: nie pisz 2 postow pod rzad, uzyj opcji edytuj.

Wielebny
14.01.2010, 21:49
Tu jest poradnik na temat dodawania zdjęć na forum.
http://www.forum.thesims.pl/showthread.php?t=36366
To że nie można zmienić czcionki , pogrubić itp. , itd. to wina forum trzeba korzystać z
BB Code
http://www.forum.thesims.pl/misc.php?do=bbcode

Na przyszłość .
Zanim zatwierdzisz temat sprawdź czy umiesz dodawać zdjęcia .

Edit.
Po co dodajesz kolejny post zamiast edytować pierwszy ?

Casslin
15.01.2010, 17:16
Zdjęcia widać . Domek jest bardzo ładny . 9 / 10 .

Matt
16.01.2010, 11:15
wow. domek mi się podoba, tylko kuchnia wygląda jak by była przygaszona.

epletre
16.01.2010, 15:45
Domek ładny, ale mam kilka zastrzeżeń. Elewacja zewnętrzna jest niespójna. Proponowałabym całość parteru murowaną a piętro drewniane. W szczególności razi mnie ten pasek cegieł na daszkiem tarasu. Nie podoba mi się również podłoga w salonie i sypialni, ani kolor mebli. To drewienko nie jest zbyt ładne. I na koniec zlewozmywak w kuchni. Nie ustawia się kuchenki koło zlewu, jest to błąd architektoniczny. To mnie najbardziej drażni. Rozumiem mikro-kuchnię, ale ty masz całkiem dużo powierzchni roboczej i mogłaś z powodzeniem wstawić go gdzieś indziej.
Ogólnie w porządku i poprawnie. Moja ocena 7/10.
Zachęcam do dalszego budowania :-)

Sleeping.Beuty
16.01.2010, 18:33
Domek ładny, ale mam kilka zastrzeżeń. Elewacja zewnętrzna jest niespójna. Proponowałabym całość parteru murowaną a piętro drewniane. W szczególności razi mnie ten pasek cegieł na daszkiem tarasu. Nie podoba mi się również podłoga w salonie i sypialni, ani kolor mebli. To drewienko nie jest zbyt ładne. I na koniec zlewozmywak w kuchni. Nie ustawia się kuchenki koło zlewu, jest to błąd architektoniczny. To mnie najbardziej drażni. Rozumiem mikro-kuchnię, ale ty masz całkiem dużo powierzchni roboczej i mogłaś z powodzeniem wstawić go gdzieś indziej.
Ogólnie w porządku i poprawnie. Moja ocena 7/10.
Zachęcam do dalszego budowania :-)

Dziękuję za rady;) . Zastanawiam się dlaczego błędem architektonicznym jest umieszczenie kuchenki koło zlewu ? U mnie w domu tak jest i uważam, że jest to bardzo wygodne. W wolnym czasie pozmieniam to co zaproponowałaś i zobaczymy jak będą wyglądać efekty :). Jeszcze raz wielkie dzięki :*

epletre
17.01.2010, 11:23
Dziękuję za rady;) . Zastanawiam się dlaczego błędem architektonicznym jest umieszczenie kuchenki koło zlewu ? U mnie w domu tak jest i uważam, że jest to bardzo wygodne. W wolnym czasie pozmieniam to co zaproponowałaś i zobaczymy jak będą wyglądać efekty :). Jeszcze raz wielkie dzięki :*

Moja siostra jest dyplomowanym architektem, a ja jestem projektantem z zamiłowania, więc troszkę się tym interesuję. Tutaj masz odpowiedź dlaczego kuchenka nie powinna być koło zlewozmywaka:

Kolejność sprzętów

Kuchenne sprzęty powinny być ustawione zgodnie z kolejnością czynności wykonywanych podczas przygotowywania posiłków. Pod tym względem pomieszczenie to przypomina małą fabrykę z określoną linią technologiczną. W jej skład wchodzą:

* lodówka - najlepiej ustawić ją jak najbliżej drzwi, by zaraz po wejściu do pomieszczenia móc rozpakować zakupy;
* blat pomocniczy długości od 40 do 60 cm. Można na nim kłaść zarówno produkty, które po przyniesieniu do domu dopiero włożymy do lodówki, jak i te, które z niej wyjmiemy, by przygotować posiłek;
* zlewozmywak, który wraz z poprzedzającym go blatem służy do wstępnej obróbki produktów: mycia, obierania itp.;
* główny blat roboczy długości od 60 do 120 cm. Im dłuższy, tym wygodniej się przy nim pracuje. Tutaj bowiem wykonujemy najwięcej czynności;
* kuchenka (ewentualnie płyta grzejna i piekarnik), czyli miejsce gotowania, smażenia, pieczenia itp.;
* blat końcowy długości około 40 cm - to w zupełności wystarczy do nakładania gotowych potraw na talerze, które stąd przenosimy na stół.

(...)Oczywiście nie zawsze da się stworzyć idealną kuchnię - np. ze względu na plan wnętrza lub usytuowanie pionu wodno-kanalizacyjnego. Trzeba też brać pod uwagę nasze przyzwyczajenia. Zawsze należy jednak przestrzegać pewnych zasad: nie umieszczać zlewozmywaka tuż przy kuchence gazowej (podczas zmywania można zalać palniki), a kuchenki gazowej - zbyt blisko okna (wiatr może zdmuchnąć płomień). (...)

Ze strony takmieszkam.pl ale każdy dobry architekt ci to powie. Piszesz, że ty tak masz w domu... hmmm.... mieszkanie z wielkiej płyty? A może inny PRL-owski projekt? Nie dziwi mnie to, ponieważ w okresie Polski Ludowej nie dbano o estetykę i prawidłowość tylko o masówkę, stąd również takie błędy konstrukcyjne się pojawiały. Dla przykładu podam serial "Alternatywy 4". To tłumaczy wszystko.
Wielu użytkowników, budując i prezentując domy, popełnia ten błąd. A ja zawsze będę go krytykować. Jak już wspomniałam - co innego mikro-kuchnia, gdzie jest mało powierzchni roboczej i cel ten jest zamierzony, a co innego zwykła duża kuchnia :-)

Sleeping.Beuty
17.01.2010, 15:02
Moja siostra jest dyplomowanym architektem, a ja jestem projektantem z zamiłowania, więc troszkę się tym interesuję. Tutaj masz odpowiedź dlaczego kuchenka nie powinna być koło zlewozmywaka:

Kolejność sprzętów

Kuchenne sprzęty powinny być ustawione zgodnie z kolejnością czynności wykonywanych podczas przygotowywania posiłków. Pod tym względem pomieszczenie to przypomina małą fabrykę z określoną linią technologiczną. W jej skład wchodzą:

* lodówka - najlepiej ustawić ją jak najbliżej drzwi, by zaraz po wejściu do pomieszczenia móc rozpakować zakupy;
* blat pomocniczy długości od 40 do 60 cm. Można na nim kłaść zarówno produkty, które po przyniesieniu do domu dopiero włożymy do lodówki, jak i te, które z niej wyjmiemy, by przygotować posiłek;
* zlewozmywak, który wraz z poprzedzającym go blatem służy do wstępnej obróbki produktów: mycia, obierania itp.;
* główny blat roboczy długości od 60 do 120 cm. Im dłuższy, tym wygodniej się przy nim pracuje. Tutaj bowiem wykonujemy najwięcej czynności;
* kuchenka (ewentualnie płyta grzejna i piekarnik), czyli miejsce gotowania, smażenia, pieczenia itp.;
* blat końcowy długości około 40 cm - to w zupełności wystarczy do nakładania gotowych potraw na talerze, które stąd przenosimy na stół.

(...)Oczywiście nie zawsze da się stworzyć idealną kuchnię - np. ze względu na plan wnętrza lub usytuowanie pionu wodno-kanalizacyjnego. Trzeba też brać pod uwagę nasze przyzwyczajenia. Zawsze należy jednak przestrzegać pewnych zasad: nie umieszczać zlewozmywaka tuż przy kuchence gazowej (podczas zmywania można zalać palniki), a kuchenki gazowej - zbyt blisko okna (wiatr może zdmuchnąć płomień). (...)

Ze strony takmieszkam.pl ale każdy dobry architekt ci to powie. Piszesz, że ty tak masz w domu... hmmm.... mieszkanie z wielkiej płyty? A może inny PRL-owski projekt? Nie dziwi mnie to, ponieważ w okresie Polski Ludowej nie dbano o estetykę i prawidłowość tylko o masówkę, stąd również takie błędy konstrukcyjne się pojawiały. Dla przykładu podam serial "Alternatywy 4". To tłumaczy wszystko.
Wielu użytkowników, budując i prezentując domy, popełnia ten błąd. A ja zawsze będę go krytykować. Jak już wspomniałam - co innego mikro-kuchnia, gdzie jest mało powierzchni roboczej i cel ten jest zamierzony, a co innego zwykła duża kuchnia :-)

Dzięki za odpowiedz :) racja, mój dom ma ju już przeszło 70 lat. Teraz po remoncie umywalka została w tym samym miejscu a kuchenka została wmontowana w piec kaflowy, który koło umywalki stoi.


Zaczne stosować Twoje rady w nastepnych projektach ;)

Milou
18.01.2010, 10:34
Bardzo ładny domek i wnętrze.
Do bryły nie mam zastrzeżeń.
Trochę mało jednak roślinek (uwielbiam duże ogrody) ;)
Poza tym spoko, wnętrza robione z gustem,
podoba mi się. 10 Pozdrawiam. :)

Gio
18.01.2010, 10:46
domek bardzo mi się podoba

9

pozdrawiam

Upadła Dusza
18.01.2010, 11:01
Bryła jest nawet fajna.
Nie podoba mi się kuchnia, brzydki kolor ścian i podłogi, na pierwszy rzut okna, zanim pojawiło się całe zdjęcie pomyślałam że to łazienka :P
W łazience kolory troche rażą po oczkach, nie podoba mi się kwiat.
W salonie tapeta za tv mogłaby być jednolitego koloru, ściany są troche za ciemne.
W drugiej łazience nie podobają mi się kwiaty.
Ogólnie domek jest ładny, podoba mi się.

Charionette
18.01.2010, 15:44
Dom jest bardzo fajny, ale labo masz za słabą grafikę, albo zbyt rozmyłaś zdjęcia.
Brakuje mi ogrodu.
Poza tym nie mam zastrzeżeń.
10

laisha
18.01.2010, 17:08
Bryła bardzo ładna, tylko wydaje mi się, że wystarczyłoby od frontu jedynie ułożyć cegłę, a z tyłu jest już niepotrzebna.
We wszystkich pomieszczeniach nie podobają mi się podłogi, za to w łazience zachwycające są dywaniki *.* W salonie, zdecydowanie za dużo obrazów.
Domek fajny, jednak bez rewelacji. Lepszy z zewnątrz.

dżin.
22.01.2010, 18:58
Bardzo mi się podoba :) Lubię takie domki <3 Mogłaś trochę detale polepszyć, ale no cóż niech pozostanie tak jak już jest, 10

Sherlock
27.01.2010, 13:09
Świetny domek! 10/10