PDA

Zobacz pełną wersję : Proste sposoby na polepszenie nastroju sima.


Björk
26.01.2010, 19:43
Postanowiłam się z Wami podzielić kilkoma spostrzeżeniami, by Waszym simom żyło się lepiej :)
Pewnie niektóre rzeczy wydadzą się Wam oczywiste, ale o innych nawet ja nie wiedziałam i odkrywałam je przypadkowo :)

Po pierwsze - ważny jest wystrój wnętrza - jeżeli w domu powiesisz obrazy namalowane przez uzdolnionego sima (conajmniej dwa arcydzieła lub duże wspaniałe obrazy) nastrójnik Twojego sima zyskuje +40 pkt.

Po drugie (ten sposób poleciła mi siostra) - jeżeli do wyposażenia dziecka włożysz Misia Szumisia, to dziecko już w trakcie snu (a po śnie 5 godzin) ma dodatkowy nastrójnik "przytulanki".

No i warto wspomnieć o takich prostych sprawach, jak przygotowywanie posiłków z conajmniej "dobrych" składników, ulepszanie sprzętów (nawet najtańszego telewizora), czy włączonej w grze muzyce.

Jeżeli w pomieszczeniu ustawisz kadzidełka (można kupić 3 różne w okolicach wakacyjnych, to każde z tych kadzidełek poprawia nastrój sima o +10 pkt.

W wolnej chwili będę uzupełniała poradnik o kolejne ciekawe odkrycia - może komuś się przyda.

Szfeps
26.01.2010, 20:25
Na pewno się przyda ;x

aluminium.
27.01.2010, 07:11
W sumie znałam niektóre, ale tych o kadzidełkach i misiu nie znałam :)
Czekam na następne odkrycia :]
Pozdrawiam.

Woltuwa
27.01.2010, 11:28
Interakcja na lustrze "Popraw wygląd", a na umywalce "Myj zęby". Ponadto wypicie z baru soku też poprawia nastrój ("Trochę soku i życie staje się weselsze", czy coś takiego). A jeżeli sima stać na luksusowe auto, to po przejażdżce sim zyskuje nastrójnik "Nowe auto" na 2 simowe godziny. Można też wypić kawę, co poprawi nastrój na 3 godziny, lecz po upływie tego czasu sim zyskuje negatywny nastrójnik "Ospały", również na 3 godziny.

Pozdrawiam. ; )

asiak155
27.01.2010, 17:07
Wprowadzić simów w pobliżu morza, będzie miał "ładne otoczenie". Krótka drzemka, prysznic poprawia humor sima. Najlepiej grać bez kodów, wtedy zawsze simy maja dobry humor :).

Auroella
28.01.2010, 17:31
Jeżeli sim będzie miał w wyposażeniu płonący owoc, cały czas (póki go nie wyciągniesz, oczywiście:P) będzie miał nastrójnik "przyjemnie ciepło"

Natix
19.02.2010, 14:31
Jeden z mniej znanych sposobów to : rozmawiając długo z przyjacielem ma się nastrójnik ( chyba na +20 pkt ) " Spuść parę"

Edit : Przypomniało mi się jeszcze :
- po koncercie, przedstawieniu itp. simowie mają jeszcze nastrójnik chyba na +30
- jest jeszcze po zwiedzaniu jakiś miejsc jest nastrójnik na +10 " Wykształcony"
- po dobrym przyjęciu też jest na +30
- przy zwiedzaniu Kinoteatru jest nastrójnik chyba na +10 " Słyszy muzykę filmową"
- gdy sim, który gra na gitarze, ma poziom 5 ( i wyżej ) również pojawia się nastrójnik na dobrą muzykę
- gdy w pomieszczeniu jest kominek pojawia się nastrójnik na +10
- ogrzany kominkiem sim ma poprawienie nastroju na +15 pkt.

Sherlock
26.02.2010, 15:43
Z pewnością przyda mi się twój poradnik, Bjork!
Oczywiście oceniam na 10/10 ;)

Łezka
14.03.2010, 16:32
Natix dokładnie jest, gdy sim się drugiemu wyżali, czy też zwierzy z problemów, że np. ma ciężko w pracy.
kolejnym sposobem może być eksperymentowanie na przedmiotach użytku codziennego takim urządzeniem, które jest otrzymywane po zdobyciu szczytu kariery Naukowej... wówczas sim ma albo doskonały wystrój, czyli +40 do samopoczucia lub też taki "naświetlony" obiekt (w moim przypadku zwyczajny telewizor) może wywoływać zafascynowanie - 20 pkt. do nastroju. Oczywiście najpierw trzeba osiągnąć szczyt tej kariery, a tylko ten co go zdobył może używać tego przywileju. Działanie można anulować. Po śmierci tego Szalonego naukowca działanie pozytywne na Simów nie mija. :)

Chloé
14.03.2010, 23:01
Na długo nastrój poprawiają pakiety w spa, z tych najdroższych +70 przez 7dni, korzystam gdy sim ma ciężki okres (ciąża, ciężka praca) to jedna z moich ulubionych opcji, oszczędni mają fajne zniżki.
W restauracji też można nabyć długi nastrójnik "boskie jedzenie" (zjedzenie nie tego co zamówione - ambrozja).
Kąpiel zwykła w wannie z kaczuszką +20 podnosi nastrój na 5godz, z bąbelkami na 6.

Łezka
19.03.2010, 22:06
Mała poprawka jeśli wykupi się płyn do kąpieli + kaczuszka i wybierze pośród opcji kąpiel z bąbelkami to po zabiegu mamy nastrójnik związany z kaczuszką przez 5h i wewnętrzne wyciszenie przez 8h.
Pójście na koncert gwarantuje dobry nastrój na ok. 16h.

Searle
21.03.2010, 22:24
Dzięki bjork (a właściwie Twojej siostrze :) ) za tego misia. Dzieci w trójce są takie nieznośne, więc chociaż tym polepszę im nastrój :)

Arkia
30.05.2010, 11:53
Mi to najlepszy nastrójnik dał +100 do nastroju (nie żartuję)! To była chyba w spa "Kąpiel w glinie wulkanicznej", ale mogę się mylić, bo moja simka zrobiła sobie naraz dużo zabiegów. Na serio było +100! O.O A nastrójnik to był albo "Całkowite odprężenie", albo "Odmłodzenie".

Adu$
06.06.2010, 19:08
To z tym misiem to prawda ?
Bo mi nie działa :(

Searle
06.06.2010, 20:19
Aduś prawda, sama sprawdzałam i stosuję nadal :)

lizzielovesit
04.11.2010, 10:13
z tym misiem to ciekawe : ))
Fajny poradnik.
"Nowy Samochód", nie pamiętam ile poprawia, ale na jakiś czas na pewno :)

Kamis
05.11.2010, 13:54
lizzielovesit - poprawia o 2 godziny :)

Violet
12.11.2010, 11:26
Bardzo przydatny poradnik z tym miśkiem nie wiedziałam 10/10

Avantys Impremia
03.12.2010, 19:18
Przydatny a nawet bardzo przydatny poradnik. A ja z miśkiem wiedziałam xD

Natix
27.12.2010, 17:21
No i w ogóle warto w trakcie gry dokupywać jakieś nowe rzeczy, choćby tylko jakieś obrazki, czy inne bzdety, a simowie mają na 8h nastrójnik +20 "Nowe rzeczy". No i jak się przeprowadzi, to ma nastrójnik "nowy dom" na 24h na +25 chyba. Ale i czasem naraz też -5 "męcząca przeprowadzka" nawet jak przeprowadzili się do domu naprzeciwko.
Edit:
-ekologiczny sim jadąc rowerem na 6h ma na +20 że to bardzo ekologiczne
-wyprane ciuchy dają nastrójnik chyba na 24h
-drinki w PZ też dają fajne efekty, a przez niektóre można się szybciej uczyć!!!

Juna
19.01.2011, 17:16
A jak się pierze ciuchy?

Chryzantem Złocisty
19.01.2011, 17:18
kiedyś używano do tego balii,kijanek,i innych fajnych rzeczy,teraz są pralki.

kalafjor
19.01.2011, 19:45
Juna - Jak masz dodatek Kariera, to kupujesz kosz na brudną bieliznę, pralkę i suszarkę lub sznurek do suszenia ubrań. Twoi simowie będą zostawiać brudne rzeczy na podłodze. Klikając na nie sim pozbiera je i wrzuci do kosza. Potem naciskasz na pralce zrób pranie i po skończonym praniu naciskasz na suszarkę lub sznurek na ubrania.

Arisane
21.07.2011, 20:11
To ja dam moje :D

Można zjęść ambrozje, a wtedy też bęzie dobry nastrójnik. Jak się dostanie tytuł wzorewego ucznia też będzie dobry nastrójnik. I za każdy zabieg w spa się podnosi :D

RXezo
22.07.2011, 13:00
Kasia: Ambrozje ciężko zrobić. Zabiegi w spa to świetny, choć drogi sposób na poprawianie sposobu bo najdroższe zabiegi przynoszą simowi zadowolenie nawet +100 do 7 dób. :)

Arisane
23.07.2011, 12:49
Jak sim jest neurotykiem, można sprawdzić zlew, czy coś i dostanie się punkty.
Jak sim, który ma cechę "uwielbia przyrodę" wyjdzie na dwór polepszy mu się humor.
Gdy sim będzie siedzieć nago w wannie jacuzzi i ogółem będzie siedzieć, dostanie: Normalne siedzenie - 1 nastrójnik pozytywny, Nagie siedzenie - 2 nastrójniki pozytywne.
Jak nastoletni Sim (tu najlepiej z cechą "buntownik") wyjdzie na dwór w nocy i go nie złapią, będzie mieć poprawiony nastrój, ale nie radzę ryzykować, bo mogą go złapać i POGORSZY mu się nastrój.
Czasem Sim będzie zadowolony z psiukusa, którego był ofiarą, co pozwoli, że poprawi mu się humor.
Jeśli pocałujemy sima z cechą "świetnie całuje" będzie taki nastrojniik z całuskiem i on poprawi humor.
Pierwsze pocałunki popraiwiją humor, zarówno jak i zauroczenia, zaręczyny, ślub i po ślubie nastrójnik "moja miłość".
Podekscytowany Sim czasem może dostać pozytywny nastrójnik.
Po udanym przyjęciu lub w trakcie przyjęcia urodzinowego sim dostaje nowy nastrójnik.
Jeśli sim usiądzie na czymś wygodnym, dostaje dobry nastrójnik.
Na czas oglądania dobrego, drogiego telewizora również dostajemy dobry nastrójnik.
Tak samo po dobrym przysznicu.
Gdy Sim dostanie coś nowego, również poprawi mu się nastrój.
Po narodzinach dziecka poprawia się nastrój o 80+.
Simki w ciąży mają polepszony nastrój.
Gdy arogancki sim (chyba) przejrzy się w lustrze dostanie pozytywny nastrójnik.
(Chyba) gdy sim zepsuje przyjęcie, dostaje znowu dobry.
Mycie zębów również poprawia humor.
Bylejaki zabieg w SPA daje pozytywny nastrójnik.
Po podróży za granicęjest też dobry na dwa dni.
Gdy simka rodzi (mało korzystne) dostaje dobry nastrójnik do czasu porodu.
Gdy sim dostanie tytuł wzorowego ucznia dostania również dobry nastrój.
Po spełnieniu pragnienia życiowego nastrój polepsza się na 6 dób.
Gdy sim znajdzie przyjaciela, pojawi mu się humor.
Gdy sim (dobry) wpłaci na akcję chartatyczną (czy jakoś tak) dostanie dobry nastój na 24 h.
Pracocholiczki, gdy pracują, poprawiają sobie humor.
Nocą wampiry dostają +18 nastroju.
Humor polepsza się, gdy sim syłszy dobrą muzykę.
Gdy Simowie przytulają się pod gwiazdami, ich nastrój również się podnosi.
Dodatkowy nastrój wpadnie nam na konto po długiej, zagranicznej podróży.

Gdy jeszcze coś wyłapię, dam znać.

Filleable
24.02.2012, 19:09
Dzięki za info o misiu i płonącym owocu :D.
Jak sim się wyśpi, to też ma nastrójnik.
Przypomniałam sobie o jakimś jeszcze, nie wymienianym tutaj, ale czytając temat, zapomniałam :P