PDA

Zobacz pełną wersję : Patent na kase


M...:)
31.01.2010, 11:00
Hej. Nie wiem czy był juz taki temat, jak był to przepraszam. Ale chciałam sie dowiedziec jakie macie patenty na zarabianie pieniędzy? Mam na myśli w pełni legalne nie np. kod:-)

Chodzenie do pracy jest oczywiste. Ale może cos innego jeszcze?:)

Sherlock
31.01.2010, 11:23
Pisanie powieści na komputerze, sprzedawanie obrazów oraz naprawionych aut z "Czasu wolnego"... Z tych chyba najczęściej korzystam :)

EDIT: O, jeszcze sprzedawanie tych czekoladek, co je produkuje jakaś tam maszyna ;)

aluminium.
31.01.2010, 11:27
Można otworzyć sklep jeśli ma się WB :)

M...:)
31.01.2010, 11:27
hm... a ile simowych godzin zajmuje to pisanie powiesci?;) ^^ simowych oczywiście... bo mi około 7.

chyba sie powtórzyłam z tymi 'simowymi'xD ale to nic;d

nmin
31.01.2010, 11:30
W samej podstawie chyba żadnych, bo nie chce mi się wciąż kazać Simowi malować, zyski nie były zadowalające jak do tej pory ;) Biznesu w WB nie liczę, bo pewnie nie o to Ci chodzi. Opłaca się szyć, oczywiście w CW, na maszynie przy złotej randze - uszycie ubrania, tego dostępnego od złotej rangi, kosztuje niewiele, a sprzedaje się je za bodajże 750 czy jakoś tak, więc za jedno ubranko ma się na czysto kilkaset simoleonów.


Zapomniałam dodać - za warzywa i owoce w dobrej jakości też ma się sporo pieniędzy, najbardziej opłacają się bakłażany, ale tu już też trzeba mieć dobrą rangę.

EDIT 2: Właśnie dopisałam, co sądzę o uprawianiu roślin, wyprzedziłaś mnie z pytaniem :P

M...:)
31.01.2010, 11:31
hm.. a co sądzicie o uprawianiu roślin?;)

Sherlock
31.01.2010, 11:32
Tylko 7 godzin? :O U mnie simowie siedzą kilka dni.

EDIT: Uprawiania roślin to też dobry sposób na zarabianie :)

M...:)
31.01.2010, 11:36
około 7 godzin i dosteje za to od 2000 do 3600 przynajmniej narazie;p moze jak juz sie bardziej wyszkole to będę zarabiac więcej..;)

Sherlock
31.01.2010, 11:41
Czasem można też zarobić trochę kasy, jak się znajdzie nieznaną gwiazdę, podczas patrzenia przez teleskop.
Za punkty aspiracji można wykupić takiego kwiatka, na którym rosną pieniądze :)
I jeszcze w nagrodach kariery jest takie podium, na którym zarabia się za przemawianie.
W którymś dodatku dochodzi opcja rapuj za napiwki - to też nawet się opłaca.
O, przypomniało mi się, że można też jakieś negocjacje (czy coś tam) prowadzić na komputerze, za co oczywiście płacą.

nmin
31.01.2010, 12:21
Jak już jesteśmy przy nagrodach za punkty lub karierę, to przyzwoity grosz można wyprodukować w maszynie do fałszowania pieniędzy, ale nie pamiętam, gdzie ona dochodzi, chyba w NS.

Ritty
02.02.2010, 10:36
Można też sporo zarobić grając koncerty na perkusji/pianinie/gitarze. Im więcej pkt kreatywności, tym większy napiwek.

zelkam
06.02.2010, 10:32
Można jeszcze rapować na ulicy ^^
No i ja lubię zarabiać malowaniem, szyciem, robieniem garnków, wiązanek, zabawek itp.

Gold_Chocolate
06.02.2010, 15:41
Ja często od małego rozwijam kreatywność i potem obrazy wychodzą całkiem,całkiem...

Liv
08.02.2010, 11:09
Mając dodatek Czas wolny można nieźle zarobić, np.:
- udzielanie konsultacji finansowych :D (co najmniej 300 simoleonów na godzinę, im więcej pkt. logiki tym lepiej- można nawet zarobić 800 sim. przez godzinę)
- szycie (zgarniam nawet 750 simoleonów za jedną rzecz przy złotej randze :D)
- naprawa samochodu (co najmniej 3000 simoleonów, nie pamiętam ile dokładnie, ale chyba doszło nawet do 6500)
- garnki
- opłaca się mieć zaznaczony kwadracik z "inwestorem" (tam, gdzie się wybiera np. aspirację drugorzędną w CW)- fakt, stracić też można, ale jednak zdecydowanie częściej Simy wychodzą na plus ;) (trzeba mieć "pogń za bogatcem" jako aspirację pierwszo- albo drugorzędną)
Pisanie powieści jest dal mnie zbyt czasochłonne, a honorarium nie zawsze jest zadowalające (moja Simka dostała wczoraj mniej niż 1500 sim., pff)
Opłaca się sprzedawanie robocików (dodatek Własny biznes)- za Servo można dostać nawet 3000 sim., ale do tego potrzebna jest złota ranga robocośtam.
W podstawie malowanie obrazów :)
A ponad wszystko, w każdej części gry CZĘSTE AWANSE. Za to się zgarnia tyle kasy, że głowa boli (byłam wczoraj wręcz zszokowana, gdy zobaczyłam ile kasy mój Sim będzie zarabiał przy szczycie kariery badacz natury- ponad 10000 sim. dziennie! szkoda tylko, że do pracy musi iść tylko raz w tygodniu, ftw)

jekyll
08.02.2010, 11:34
Rozwijać umiejętności, które są potrzebne, aby uzyskać awans. Wtedy szybciej go dostaniemy. Do tego zawsze każę Simom pisac książki. Dużo na tym zarabiają.

GaGasz
08.02.2010, 14:33
maszyna do pięniędzy jest na studiach a po za tym to;
robienie bukietów w CPR czy tam WB
inne sposoby to już były wymienione a taki inny sposób to wprowadzić/ożenić się/wyjść za mąż za jakiegoś bogatego sima poczym go zabić o.O i tak w kółko <osobiście wolę po zaręczynach(chyba) zaproponować wprowadzkę a nie małżeństwo :D>

Sherlock
08.02.2010, 14:50
Z tą naprawą samochodu, to nigdy nie zdarzyło mi się, żeby kwota była inna niż 4 200 :|

Rocket
08.02.2010, 15:08
rozwijam wszystkie umiejętności na max i często zmieniam simom pracę - od razu zaczynają od wysokiego stanowiska a premie przy awansie są bardzo wysokie. sporo zarabia się na łowieniu i sprzedawaniu ryb - złoty pstrąg to 500$, duży pstrąg tęczowy to chyba 221$. no i uprawa roślin również jest dosyć opłacalna, ale czasochłonna i upierdliwa.
i coś o czym nikt nie wspominał :) gram w otoczeniu gdzie jest kilkanaście moich rodzin na raz, więc zaprzyjaźniam wszystkie moje simy ze sobą nawzajem i gdy któryś umrze (ze starości, nie zabijam simów) pozostali dostają spadek :) przyjaciel max 1000$, wnuczę max 2500$, dziecko max 10 000$, małżonek nawet 20 000$. wysokość spadku zależy od relacji między simami.

simunia
30.03.2010, 10:50
Ja tam zawsze wysyłam simów na studia rozwijaja umiejetności i później pracują w danej karierze na wysokim szczeblu i maja sporo kasy ;). I tak samo robie z ich dziećmi ;) też na studia ich wysyłam ;).

schogetten
06.04.2010, 02:34
Czasem można też zarobić trochę kasy, jak się znajdzie nieznaną gwiazdę, podczas patrzenia przez teleskop.
Za punkty aspiracji można wykupić takiego kwiatka, na którym rosną pieniądze :)
I jeszcze w nagrodach kariery jest takie podium, na którym zarabia się za przemawianie.
W którymś dodatku dochodzi opcja rapuj za napiwki - to też nawet się opłaca.
O, przypomniało mi się, że można też jakieś negocjacje (czy coś tam) prowadzić na komputerze, za co oczywiście płacą.

nie wiedziałam tego.. dzięki. : D

Sherlock
07.05.2010, 06:54
- udzielanie konsultacji finansowych :D (co najmniej 300 simoleonów na godzinę, im więcej pkt. logiki tym lepiej- można nawet zarobić 800 sim. przez godzinę)

Bez jaj :O U mnie było 125$, a potem wzrosło tylko do 200$ :( (mam wszystkie pkt umiejętności)

Może na to wpływa inny czynnik? tylko jaki?

Tusiov
21.05.2010, 19:57
Ja rzadko gram z kodami, ale teraz zrobiłam wyjątek :P Ojciec chodzi do pracy. Matka pisze powieści (Napisała na razie 2 :P). A córka maluje obrazy (za co dostale się simoleony po sprzedaniu dzieł) :D Jak narazie z 0.670 mają 15.870 - Coś w podobie, bo pisałam z pamięci :D

miłośniczka zwierząt
14.06.2011, 18:56
u mnie ostatnio simka uzyskała złota rangę szycia i sporo zarabiała na uszytych ubraniach ale, też pisała powieści i sobie dorabiała. u mnie zawsze sim chodzi do pracy a jego żona zajmuje się, tym na czym można zarobić robi roboty i lepi garnki, tworzy zabawki, maluje obrazy, pisze powieści, łowi ryby itd.

Selkie
17.06.2011, 10:08
Hm... na początku grałam bez kodów,ale potem moja kumpela (która też ma TS2) zaczęła pisać kody i mi ich nie powiedziała :/ Ale w necie je znalazłam i odtąd gram z kodami :P chodząc do pracy można wspinać się na szczeble kariery i zarabiać coraz więcej sim.,odbierać telefony z wygraną,sprzedawać obrazy,powieści itd. albo wybierając dobre odpowiedzi gdy wyskoczy okienko z pracy o tym,że trzeba coś zrobić :P Wiele możliwości jest ;).

Fisia
07.07.2011, 13:23
Jak nie chcę grać uczciwie to oczywiście kodem, jak chcę trochę uczciwie to albo przez lampę dżina, albo maszyną fałszerską, albo dzięki drzewkom pieniężnym, ale to małe zyski więc mam tego sporo na jednej parceli... :D

Muse
07.07.2011, 14:57
Ja mam nieco dziwny schemat zarabiania pieniędzy :) Najpierw kupuję tani domek i wyposażam go w najtańsze rzeczy, później (wraz z przypływem pieniędzy - praca) dokupuję różne rzeczy, wymieniam stare itp. I jakoś się trochę uciuła :)

Master of Disaster
07.07.2011, 15:40
Łowienie ryb (wymagane CPR) jest całkiem zyskowne... nawet starego buciora można sprzedać za 15 simoleonów, no i rangi zdobywa się dość szybko. Poza tym - można za niewielką opłatą zrobić oczko wodne na parceli naszych Simów i to oczko wodne staje się całkiem niezłym łowiskiem :D tak więc (o ile mamy trochę miejsca na parceli, oczywiście) Simowie nawet nie muszą się ruszać z domu. Choć gatunków ryb jest znacznie, znacznie mniej niż w trójce - ja tam lubię, jak moi Simowie łowią.
Aha - można wykorzystać dodatek Na Studiach (i któryś z nowszych, ten co daje naszym Simom "plecak"): patrz mój poradnik (http://forum.thesims.pl/showthread.php?t=54932).

inoue
07.07.2011, 21:41
Ja jak mam mało siana w rodzinie to wysyłam nastolatków do pracy i wtedy jakoś lepiej idzie :D

miłośniczka zwierząt
04.04.2013, 10:18
Moje simy zakładaja przedsiębiorstwa i zawsze sporo na nich zrabiają. Najpierw są to przedsiebiorstwa dmowe ze wszystkim z czym się, tylko da i dosyć dużo można zarobić. Jak w simowej rodzince jest Mąż i żona to mąż pracuje a żona zajmuje się, przedsiębiorstwem. Ja mam bogate rodzinki . Najpierw buduje im tani domek potem jak mają więcej kasy buduje im droższy dom. I dobrze też jest żeby simy ukończyły studia to wtedy też więcej zarabiają, bo są na wyższych szczeblach karier.:D

Simka Zabawy
17.04.2013, 16:56
Mam dość specyficzny sposób zdobywania pieniędzy, a mianowicie wyzyskuje maxisowe rodzinki. Wprowadzam mojego sima do jakiegoś ich domu zabijam wszystkich simów jacy tam są, a później sprzedaje wszystko i burzę. Czynność powtórzyłam parę razy póki nie skończyły się rodzinki.

Tenebris
16.07.2013, 20:49
- naprawianie aut z dodatkiem "Czas Wolny"
- stawanie za barem w klubach, kafejkach itd.
- rapowanie za napiwki z dodatkiem "Na Studiach"
- taniec z ogniem za napiwki z dodatkiem "Podróże"
- malowanie i sprzedawanie obrazów
- sprzedawanie zwierzaków sąsiadom z dodatkiem "Zwierzaki"
Sposobów jest wiele, a to są tylko przykłady.

Madame Marmolini
09.10.2015, 20:21
Moi Simowie, poza chodzeniem do pracy, zbierają forsę z tego drzewka w nagrodach aspiracji, sprzedają namalowane obrazy, albo drukują banknoty. Dla niektórych rodzinek dodatkowym źródłem dochodu jest sprzedaż płodów rolnych.

miłośniczka zwierząt
24.07.2016, 10:02
Jednym z najlepszych patentów na kasę to moim zdaniem wysłanie do pracy zwierzaków prócz naszych simów. Można też próbować otworzyć własny biznes i w ten sposób też da,się dorobić.

Hebe
24.07.2016, 13:28
Moim "patentem na hajs" jest wysyłanie simów do pracy (:P) i szybkie rozwijanie kariery - od razu zaganiam moich podopiecznych do nauki potrzebnych umiejętności, dzięki czemu szybko awansują.

Często też stawiam domy moich simów ma małych działkach, dzięki czemu mam na start więcej pieniędzy.

miłośniczka zwierząt
24.07.2016, 20:00
obecnie mój sim oprócz pracy ma też własne przedsiębiorstwo z którego ma dodatkowy dochód. I w sumie to jest całkiem niezła opcja i jak tylko osiągnie szczyt swojej kariery wywiadowczej to potem pozostanie już tylko przy przedsiębiorstwie. Bo całkiem nieźle mu w tej kwiaciarni idzie mimo, że ma dwójkę pracowników to i tak jest na plusie i jego przedsiębiorstwo jest na 7 poziomie. Także moim zdaniem opłaca się otwierać własne przedsiębiorstwa. Przynajmniej jest jakaś dodatkowa opcja zarobku simów.