PDA

Zobacz pełną wersję : Co zrobić kiedy duch wyjdzie z nagrobka.


Antesia
05.02.2010, 18:28
Jeśli nie chcecie aby wasz sim zobaczył ducha a duch chodzi wam po mieszkaniu. Moim sposobem jest zamknięcie sima w czterech ścianach lub dodanie mu jakiegoś zajęcia które będzie wykonywał przez dłuższy czas (jednak nie może to być zajęcie wykonywane w tym pokoju w którym chodzi duch). Duchy wychodzą z nagrobka zwykle w nocy więc przeczekajcie aż zrobi się jasno i jeśli nie chcecie mieć więcej ducha w mieszkaniu usuńcie nagrobek klikając na niego klawiszem Delete w trybie kupowania.

Sherlock
05.02.2010, 19:30
Nie trzeba usuwać ;P Duchy straszą tylko nocą, więc na ten czas można schować nagrobek do wyposażenia, a wyjąć dopiero w dzień.

Anique
05.02.2010, 20:33
A w jakis sposób schowac nagrobek do wyposażenia?

Gold_Chocolate
06.02.2010, 09:59
Jak wejdziesz w swóje wyposażenie kliknij na nagrobek i przenieś go do swojego wyposażenia.

zelkam
06.02.2010, 10:29
Polecam stworzenie sobie cmentarza na parceli publicznej (wymaga NŻ)
Wystarczy wybrać na nagrobku opcję " przenieś na parcele publiczną" lub "przenieś wszystkie nagrobki na parcele publiczną". Wybierasz parcelę na której chcesz je umieścić, będą później na skraju parceli, tuż przy budce telefonicznej. Wtedy przez miasto wchodzimy do edycji parceli publicznej i ustawiamy ładnie nagrobki. Ja np. robię do każdego niski płotek, rabatki i ławeczkę. No i robię też domek na urny, bo przecież simowie czasami umierają nagle,a jeśli umrze w domu, to nie jest nagrobek, lecz urna. No i plus cmentarza jest taki, że b.rzadko wyskakują duchy, a simowie mogą spokojnie powspominać zmarłych.

Antesia
06.02.2010, 11:39
A w jakis sposób schowac nagrobek do wyposażenia?
Klikasz na nagrody>> wyposażenie (ikonka plecak) klikasz na nagrobek i przenosisz go do wyposażenia klikając na informacje o nagrobku.:)

Anique
06.02.2010, 14:32
Fajne takie rozwiązanie, zelkam. Szkoda, że nie mam NŻ : (

Jak wejdziesz w swóje wyposażenie kliknij na nagrobek i przenieś go do swojego wyposażenia.

Swoje wyposażenie? Chyba nie wiem o co chodzi. Jakoś nie spotkałam się z takim określeniem. :|


zelkam edit: na górze masz odpowiedź, niepotrzebnie usunęłam :rolleyes:

Antesia
06.02.2010, 16:12
Aby mieć wyposażenie trzeba mieć dodatek nie jestem pewna ale na studiach. Nie ma w zwykłych simsach.

nmin
06.02.2010, 21:45
No i robię też domek na urny, bo przecież simowie czasami umierają nagle,a jeśli umrze w domu, to nie jest nagrobek, lecz urna.Ale przecież forma zależy od tego, gdzie się to postawi... Jeśli wystawisz urnę na dwór, to zamieni się w nagrobek i odwrotnie, u mnie się zamienia. U Ciebie nie?

Mój cmentarz wygląda tak ;) http://i37.photobucket.com/albums/e77/tajunka/ul_Cmentarna_17/2.jpg Obiektywnie może taki sobie, ale na moje potrzeby idealny.
I ma moim cmentarzu duchy wychodzą w nocy tak samo często, jak w domu.

zelkam
06.02.2010, 23:04
Hym, mam coś dziwny cmentarz, bo u mnie duchy ani razu nie chodziły o.o

nmin
06.02.2010, 23:51
U mnie były, i to już przy pierwszej wizycie. Pamiętam to dobrze, bo wysłałam Sima na testy parceli i tak się zagadał z pewną Simką, że został tam do nocy. Wtedy duchy normalnie wyszły i chodziły po cmentarzu, tyle, że w sumie nie było ich bardzo dużo - ze trzy, a nagrobków mam, jak widać, o wiele więcej.

Antesia
07.02.2010, 06:36
A ja mam pytanko co do tych cmentarzy. No więc skorzystałam z pomysłu tylko nie wiem jak przenieść grób na tą parcelę.;)?

Sherlock
07.02.2010, 08:38
O ile mnie pamięć nie myli, trzeba kliknąć na nagrobek, a następnie wybrać "umieść na parceli publicznej" (lub coś podobnego) ;)

aluminium.
07.02.2010, 09:30
Mam takie małe pytanko odnośnie cmentarzy.
Zelkam napisała, że trzeba mieć Nocne Życie na komputerze by mieć cmentarz, a jeśli ja na laptopie mam tylko jeden dodatek (Własny Biznes) to mogę mieć cmentarz?

M...:)
07.02.2010, 11:11
cmentarz można mieć w juz w podstawie... ale dopiero w dodatku 'nocne zycie' (chyba) pojawie sie opcje przeniesienia nagrobka.

GaGasz
07.02.2010, 12:11
tak ;d w nocnym życiu można przenosić na parcele p.
a tak w ogóle to wczoraj jak grałem jedna rodziną to z 3 nagrobków został 1 :O
jak te nagrobki znikały to duchy tyh osób latały mi po domu :<

aluminium.
08.02.2010, 17:04
Dobra sprawdziłam ;)
Schowałam nagrobek to wyposażenia sima, pojechałam na cmentarz i była opcja "postaw tu nagrobek" (czy coś w tym stylu).

Anique
08.02.2010, 17:44
Wcześniej ktos pisał, że wyposażenie dochodzi w "The sims 2 Na studiach".
A potem aluminium.:
mam tylko jeden dodatek (Własny Biznes) to mogę mieć cmentarz?
Dobra sprawdziłam
Schowałam nagrobek to wyposażenia sima, pojechałam na cmentarz i była opcja "postaw tu nagrobek" (czy coś w tym stylu).
więc nie wiadomo w końcu, w którym dodatku dochodzi wyposażenie?

Gold_Chocolate
08.02.2010, 21:00
Oooj. Ja jako pierwszy dodatek miałam Cztery pory roku .... potem doszły te wcześniejsze... Ale tak logicznie myśląc myślę , że taka opcja prędzej pasuje do WS niż do Nocnego życia...

Ana021
09.02.2010, 09:23
Mnie się wydaje, że w Zwierzakach...

aluminium.
09.02.2010, 15:41
Anique- jeśli piszą, że wyposażenie sima dochodzi w Nocnym życiu to nawet jeśli go nie masz(tylko jakiś nowszy dodatek) to wyposażenie sima będzie.

Antesia
09.02.2010, 16:18
Hmm..postanowiłam sprawdzić sprawę z wyposażeniem .Mam 3 dodatki i tylko w Nocnym życiu i Własnym Biznesie w książeczce informującej o grze była mowa o Wyposażeniu.A w NS nie..chociaż też może być. Więc kto ma dodatki NŻ i WB to powinien mieć wyposażenie :)

nmin
09.02.2010, 20:29
Wyposażenie dochodzi w NS, Simy muszą przecież gdzieś schować komórkę, grę i odtwarzacz, czyli rzeczy typowo osobiste i do noszenia przy sobie. Ten dodatek kupiłam jako ostatni, ale przecież to wychodzi na chłopski rozum.

Co do przenoszenia nagrobków, to nie pamiętam, ale razem z podstawą instalowałam NŻ, WB, CPR i Podróże, i mam dziwne wrażenie, że jeszcze tej opcji nie miałam, ale pewnie się mylę, bo niemożliwe, żeby doszło jeszcze później.

Anique
10.02.2010, 19:20
Anique- jeśli piszą, że wyposażenie sima dochodzi w Nocnym życiu to nawet jeśli go nie masz(tylko jakiś nowszy dodatek) to wyposażenie sima będzie.

Aha. Dzięki aluminium. ^^

Simoleon
08.04.2010, 10:40
Aby mieć wyposażenie trzeba mieć dodatek nie jestem pewna ale na studiach. Nie ma w zwykłych simsach.

Taa? Tylko, że ja mam wyposażenie w zwierzakach ^^ Dokładnie tak samo robię jak opisywał to jeden z użytkownik i o dziwo (!) mam wyposażenie.

EDIT : Nie zauważyłem posta aluminium. ;]

Bacardi
30.05.2010, 18:39
Aby mieć wyposażenie trzeba mieć dodatek nie jestem pewna ale na studiach. Nie ma w zwykłych simsach.

mi to doszło w podróżach bo w zwierzakach chyba nie miałam.

Simka18
23.06.2010, 21:55
Ja tam nie przenosze nagrobków i raczej staram sie by simy po prostu nie opłakiwały to wtedy ducha nie będzie wiem to bo ma teraz jeden nagrobek i na razie ducha nie mam.

kotecek
24.06.2010, 13:33
Jak ja mam ducha to wyłączam wszystko i (oczywiście simem) i idę spać (też simem).

Fisia
19.08.2011, 11:13
Ja jak nie chce żeby mi duchy latały po domu to zamykam drzwi na ''wstęp tylko dla współlokatorów, a żeby duch nie przenikał przez ściany zawsze stawiam domy na fundamentach :p A kiedy ja sprzedaję nagrobki, one po jakimś czasie wracają na swoje miejsce :| Dlatego jak jakiś nie mój sim przechodzi obok mojego domu dodaję go do rodziny (na chwilę) i daję mu do wyposażenia nagrobki :p On odchodzi, a nagrobki już nie wracają...