PDA

Zobacz pełną wersję : Do tych, którzy nie mają błędów zapisu


anie_1981
05.03.2010, 12:33
Wiem, że temat błędnych zapisów jest wałkowany w innym temacie, ale ja bym chciała tak od innej strony do tego podejść. Mam prośbę do wszystkich, którzy nie mają błędów zapisu. Napiszcie jak gracie, że tych błędów nie macie...

- Jak długo gracie na jednym zapisie?
- Iloma gracie rodzinami?
- Korzystacie z modów/hacków? Jakich?
- Korzystacie z dodatków z neta? (Nie Store tylko takich np. z modthesims, TSR)
- Jeździcie na wakacje?
- Jak często zapisujecie grę?
- Jeśli macie jednego save'a przez dłuższy czas, to na której łatce go rozpoczęliście?

Jeśli zdarzają się Wam błędy zapisu, ale udaje się Wam i tak ją zapisać, to jak to robicie?

Proszę o pomoc w tej mini ankiecie, może razem uda nam się samym rozwiązać ten problem, bo na EA nie ma co liczyć.

Björk
05.03.2010, 14:56
A ja potrafię się zapomnieć i grać przez całe simowe tygodnie i przy wyjściu dopiero zapisać...
I mam hacka na cenzurę, skiny zastępujące te z gry.
Na wakacje jeżdżę 18 dniowe i się normalnie zapisują.
Ale np. już komputer mi nie wyrabia przy przełączaniu się na inną aplikację (względnie pulpit).
Mam to samo miasto (Sunset) od zakupienia gry czyli mniej więcej od lipca? sierpnia?

ALE - są dni, kiedy chcę zapisać co dziesięć minut, bo coś ważnego się wydarza i mi wywala np. "Błąd zapisu 12" - czyli zapisu pliku świata...

Charionette
05.03.2010, 15:36
- od 10 do 15 min. z nieznanych przyczyn czasem wywala mnie na pulpit. Jednakże nie zdarza się to często, to i tak ciągle zapisuję ;)
-a to różnie... czasem jedną, czasem kilkoma
-tak, na szybsze uczenie się i mod na powiększanie piersi
-tak
-nie, nie mam WP
-od 10 do 15 min
-nie instaluję łatek, gram bez nich.

Ostatnio zdarzył mi się błąd zapisu 13, zapisałam więc grę na widoku miasta. Podziałało.
http://forum.thesims.pl/showthread.php?t=51921

Pozdrawiam, Chari

Searle
05.03.2010, 17:55
Ja od samego początku jakichś większych problemów nie mam.
Raz tylko miałam błąd 16, moja simka po przyjeździe na wakacje dowiedziała się niespodziewanie, że ma dziecko ze starym Chińczykiem, który właśnie zmarł oraz nie mogłam wprowadzić sima do rodziny, ale po zainstalowaniu aktualizacji problem zniknął (mam wszystkie aktualizacje oprócz ostatniej, a po aktualizacjach nie znikają mi przedmioty ze Store).

Grę zapisuje tylko wtedy, gdy wychodzę na pulpit, by wejść w neta, oglądnąć film itp.( i robię to tylko dlatego, ze boję się że prąd wyłączą, bo z dwa razy mi się to zdazyło :) )

Nie mam żadnych dodatków (oprócz Store), a tym bardziej hacków czy modów - moim zdaniem to przez nie są te błędy.

Gram praktycznie tylko jedną rodziną (po jednej w każdym mieście).

Błędów po powrocie z wakacji nie zauważyłam (nie zmienia mi się wiek simów).

dirty_job
05.03.2010, 18:35
- Bardzo długo.
- Najczęściej jedną.
- Nie.
- Tak
- Nie posiadam WP
- Najczęściej gdy grę wyłączam.
- Nie aktualizuję gry.

Co do tematu mój brat mówił, że raz mu się to zdarzyło, ale to się nie powtórzyło.

anie_1981
06.03.2010, 15:26
Ja mam mojego save'a już któryś miesiąc. Zaczęłam go na łacie 1.4. Gram w Sunset Valley. Problemy zaczęły się po instalacji WP i łaty 2.2. Ale szło wytrzymać. Jednak im nowszą łatę instaluję tym jest gorzej. Niestety nie mogę ich nie instalować, skoro instaluję WP i NA. Następny dodatek też planuję kupić, więc jestem skazana na komplet łatek. Gdy pytałam o to, jak długo gracie na jednym zapisie, to mi tak bardziej chodziło o to, jak długo macie tego save'a. Ja mam mojego właśnie parę miechów. To też jest ważne, bo na świeżo założonym save'ie nie mam w ogóle problemów z grą. Zaczynają się po jakimś dłuższym okresie grania na jednym zapisie (np. miesiąc, abo tydzień). Kurcze, nawet bym zaczęła grać od nowa, serio. W dwójce często zaczynałam od nowa i miałam z tego frajdę. Ale nikt mi nie zagwarantuje, że po paru miesiącach znowu nie będę miała problemów z zapisywaniem gry. Przecież tak samo było gdy mieliśmy problemy z muzyką, zanim któraś łata to naprawiła. Na nowym zapisie muza jest, mija tydzień góra i muzy nie nie ma. Teraz to bym chętnie wróciła do problemów z muzą, gdybym w zamian dostała brak problemów z zapisywaniem.

Znalazłam w internecie ciekawy artykuł na temat problemów z zapisywaniem gry. Dotyczy on co prawda podstawowej gry bez tylu łatek, ale też może komuś pomóc. Jest po angielsku, więc podaję linka, ale napiszę o co z grubsza tam chodzi. A chodzi o to, że według autora trzeba zagrzebać w opcjach grafiki i zmniejszyć szczegółowość parceli do maksimum 4. To podobno uniemożliwia grze wychodzenie do pulpitu i nie ma wtedy błędów zapisu. Sprawdzałam, u mnie to przeciętnie działa. Zamieniłam błąd 12 na błąd 13 i też nie bardzo idzie to obejść. Ale jak tak sama zaczęłam grzebać, to znalazłam drobną, pomocną metodę zapisywania. Trzeba poszukać na mapie jakiegoś miejsca, które nie należy do żadnej parceli. Umieszczamy tam kamerę i robimy sobie zbliżenie na jakiś krzaczek, kamyczek czy drzewko i tam zapisujemy grę. Parę razy mi się tak udało zapisać. Do tego częste zapisywanie i ta szczegółowość parceli można względnie normalnie grać.

http://press-f1.co.uk/2009/09/19/the-sims-3-crashing-and-corrupt-save-files-part-2/

MarekS
06.03.2010, 19:20
Ja radziłbym Ci jeszcze pytanie o parametry komputera: procesor, karta graficzna, pamięć RAM komputera i karty, wolne miejsce na dysku C i ewentualnie czy gra była instalowana automatycznie - w folderze domyślnym czy w innej lokalizacji.
W/g mnie większość błędów spowodowana jest dodatkami/modami/hackami ale dobrze jest wiedzieć na jakim sprzęcie TS3 jest używane.

anie_1981
06.03.2010, 20:57
Zdziwiłbyś się, ale dodatki, mody/hacki, nie mają tu nic nic do rzeczy. Sama to sprawdzałam u siebie. Czy z nimi czy bez nich, jest dokładnie tak samo. Okazuje się, że problemem jest grafika. Przynajmniej u mnie. Kompa mam silnego i pociąga bez problemów najwyższe ustawienia grafiki. Ale gra najwyraźniej ich nie pociąga... Gdy mam ustawienia domyślne, mogę długo grać i gra się ani nie wyłącza, ani nie ma problemów z zapisywaniem się. Jak tyko dam z powrotem ustawienia na maksa, zaczynają się od nowa problemy. Sama nie wiem, ale chyba wolę częste zapisywanie gry niż granie na niskich ustawieniach. Ustawienia domyślne zawsze są nieco zaniżone. Normalnie w innych grach mam tak samo. Niby ustawione na nisko, a jak dam wszystkiego na maksa to nie mam żadnych problemów i wszystko jest OK, nic się nie tnie. Muszę teraz pokombinować z tymi ustawieniami. Wam radzę to samo. Zróbcie sobie ustawienia domyślne, sprawdźcie czy gra działa, jak działa, to można się pokusić o nieco wyższe ustawienia.

Na tej stronce wszystko mam zdane, więc mam ogólną ocenę kompa na maksa. Zastanawiam się czego to wina, że mi to szwankuje.

http://cyri.systemrequirementslab.com/CYRI/intro.aspx

Starlight
06.03.2010, 22:36
Ja gram na jednym zapisie od 5 czerwca.
Gram 16 rodzinami.
Nie mam Modów ani dodatków z neta
Moge jechać na wakacje na tyle ile chce i błedu nie ma.
Zawsze jak wychodze z gry.
Na tej pierwszej co sie Sims 3 wgrywały (nie pamietam)
A Parametry to:
Procesor: Phenom X4 9950 s.AM2 BOX
RAM: 2x Geil 4GB DDR3 1600 Dual Chanel Kit 8-8-8
Karta Graficzna: ASUS HD4870 X2 2GB GDDR5 256bit PCI-E
EDIT: Dysk Twardy Seagate ST31000340NS 1000GB sATA II 32MB Raid Edition zostało 845GB wolnego miejsca.
EDIT2: No i najwyższe detale + Wygładzanie Krawędzi,Wygładzanie Animacji i Regenerowanie Maksymalne Czy jakoś tak.

jekyll
06.03.2010, 22:36
- Eeee? Chodzi o to, ile mam jedną rodzinę? Jeśli tak, to Mefjó mój towarzyszy mi z miesiąc.
- Jedną.
- Skiny
- No mam chyba ze dwa.
- Tak. I czasami mi się na wakacjach gra zacina na chwilę, ale kryształ nad simem się kręci.
- Zapisuję, jak wydarzy się coś fajnego.
- Nie wiem. Zaraz po zainstalowaniu WP.
- Czasami zdarza mi się jakiś błąd, klikam OK i zapisuję jeszcze raz.

MarekS
07.03.2010, 05:18
Zdziwiłbyś się, ale dodatki, mody/hacki, nie mają tu nic nic do rzeczy. Sama to sprawdzałam u siebie. Czy z nimi czy bez nich, jest dokładnie tak samo.
Gdyby tak było to gracze nie skarżyliby się na to, że po zainstalowaniu poprawki nagle nie mogą uruchomić gry, która do tej pory działała bez zarzutu, ewentualnie odwrotnie - gra staje po zainstalowaniu moda/hacka itp. ponieważ przeznaczone były do innej (starszej/nowszej) wersji gry.
Nie upieram się przy tym - nie mam TS3 i nie mogę zbyt wiele powiedzieć o stronie technicznej samej gry. Bazuję na tym co piszą ci co grają.
Okazuje się, że problemem jest grafika. Przynajmniej u mnie. Kompa mam silnego i pociąga bez problemów najwyższe ustawienia grafiki. Ale gra najwyraźniej ich nie pociąga...
Wybacz, ale nie bardzo rozumiem. Gra jest programem i to program stawia komputerowi pewne wymagania a nie odwrotnie. Strona, do której podałaś link pozwala określić czy komputer spełnia minimalne wymagania ale konia z rzędem temu, kto na tej podstawie będzie w stanie określić maksymalne możliwości komputera.
"Kompa mam silnego i pociąga bez problemów najwyższe ustawienia grafiki" - chyba jednak nie do końca, ponieważ później dodajesz:
Gdy mam ustawienia domyślne, mogę długo grać i gra się ani nie wyłącza, ani nie ma problemów z zapisywaniem się. Jak tyko dam z powrotem ustawienia na maksa, zaczynają się od nowa problemy

To, że w innych grach można grać na maksymalnych ustawieniach obrazu nie oznacza, że tak będzie z każdą grą, Nie w każdej grze masz możliwość dodawania tylu elementów otoczenia, nowych tekstur (ciuchy, fryzury itp.,itd.) co w The Sims a im więcej detali ma być widoczne tym więcej roboty ma komputer bo niezależnie od tego. że musi przedstawić Twojego Sima w najwyższych detalach to musi z taką samą dokładnością pamiętać o rosnących kwiatkach, ptaszku wydłubującym dżdżownicę z trawy czy mrówkę spacerującą po dzrzewie - to był tylko przykład :)
Podsumowując - zgadzam się, że głównym problemem mogą być zbyt szczegółowe ustawienia obrazu ale rozwiązanie tego problemu nie jest takie łatwe, a na pewno nie jest tanie jeżeli nie chcemy zmienić ustawień w grze. Na pewno pamięć RAM - 4GB to chyba minimum, zmiana karty graficznej - może nie tyle na szybszą, co na mającą większą pamięć video (powiedzmy 2GB ) a po tym wszystkim może okazać się, że wymiany wymaga również zasilacz (na mocniejszy). No i oczywiście pilnowanie, żeby na dysku C było przynajmniej 15 GB wolnego miejsca.
Umiar i rozsądek w ściąganiu dodatków jest jak najbardziej zalecany :)

anie_1981
07.03.2010, 12:39
Właśnie, że mój komp pociąga maksymalne ustawienia grafiki. "Problemy" które pojawiają się po ustawieniu grafy na maksa nie polegają na mniejszej wydajności grania. Prawdę mówiąc to ja nie widzę żadnej różnicy w graniu czy mam ustawienia grafy domyślne czy na maksa. Gra tak samo szybko pracuje. Jedyna różnica to t0o, że przy niższych ustawieniach mogę zapisać grę, a przy wyższych nie.

Miscreave
07.03.2010, 14:17
- B. długo
- Całym Sunset Valley
- Nie korzystam
- Korzystam i to dużo
- Tak, ale bardzo rzadko
- Przy wyjściu z gry
- Nie używam łatek

Upadła Dusza
08.03.2010, 13:31
- ok 2 miesiące
- jedną
- nie
- mam troche dodatków z mts i tsr i innych
- cały czas, ledwo co simka przyjedzie, to po dwóch danich znowu wyjeżdza
- różnie, czasem dopiero jak wychodze z gry, ale przeważnie ok 20 min, czasem częściej
- od tej co była ok 2 miechy temu

czasem wyskakuje błąd zapisu, ale jak zapisuje jeszcze raz to problemu nie ma.
(wcześniej przed formatem i ponownym zainstalowaniem simów żadnych błędów nie było, chyba po ostatniej łatce zaczął się pojawiać błąd zapisu)

anie_1981
08.03.2010, 15:21
No właśnie... łatki tylko psują grę, zamiast naprawiać. Ja się teraz wdaję w dyskusję z EA na ich stronie. Wiecie co oni radzą na błędy zapisu i wyłącznie się gry? Instalowanie gry od nowa! Dają obszerną instrukcję jak grę odinstalować i wyczyścić rejestr, żeby na pewno i całkowicie ją z Windowsa usunąć....

Odpisałam im właśnie co o tym myślę. Oczywiście jak najgrzeczniej. Gra po góra tygodniu znowu zaczyna wariować. Więc po co ją w kółko od nowa instalować? To oni popsuli grę, a teraz zwalają na niestabilność naszych komputerów. Wszystko, byle się tylko nie przyznać, że nie mają pojęcia co to za problem i jak go naprawić...

Searle
08.03.2010, 19:49
Gdy pytałam o to, jak długo gracie na jednym zapisie, to mi tak bardziej chodziło o to, jak długo macie tego save'a. Ja mam mojego właśnie parę miechów. To też jest ważne, bo na świeżo założonym save'ie nie mam w ogóle problemów z grą.

Gram na tym samym save'ie jakoś od września.

Ja radziłbym Ci jeszcze pytanie o parametry komputera: procesor, karta graficzna, pamięć RAM komputera i karty, wolne miejsce na dysku C i ewentualnie czy gra była instalowana automatycznie - w folderze domyślnym czy w innej lokalizacji.


Grę instalowałam na dysku innym, niż systemowy, a mój komp ma już prawie 5 lat, więc do najlepszych nie należy (zmieniałam w nim tylko kartę graficzną, bo na starej The Sims 3 nie działało i dokupiłam dodatkowy dysk).

nmin
08.03.2010, 20:45
Chyba na niewiele się przydam, bo już na wstępie muszę napisać, że nie mam żadnego starego save, po zakupie NA instalowałam grę od nowa, nie zachowując dokumentów, więc wszelkie zapisy mają maksymalnie miesiąc. Na tych, które mam teraz, jest akurat tylko po jednym regularnie używanym domu, bez przełączania. Nie mam dodatków z neta, bo kiedyś miałam i co jakiś czas gra mi się zawieszała. W Mods mam aktualnie tylko jeden mod, nazywa się Nraas Computer, no i pliki dbc. Wakacji od czasu poprzedniej instalacji jeszcze nie używałam. Mam wszystkie łatki. Zapisuję grę najczęściej, jak się da, staram się zawsze, gdy Simy śpią, idą do pracy, czasem też zanim zrobię coś niepewnego i gdy zdarzy się coś dobrego. Ogólnie 2-3 razy na simową dobę, jeśli się nie zapomnę i nie zapiszę rzadziej.

Komputer:
Laptop z Vistą 32-bit
Procesor: Intel(R) Pentium(R) Dual CPU T3200 2.00 GHz
RAM: 3 GB
Ponad 100 GB wolnego miejsca na dysku C
Nazwy karty graficznej nie pamiętam, nie wiem gdzie jest w Viście, powiecie mi gdzie szukać, to znajdę ;)
Gram na najwyższych ustawieniach, wszystkiego.

anie_1981
09.03.2010, 10:24
Mam chyba rozwiązanie problemu, ale tylko dla posiadaczy kompów z więcej jak 2GB RAM. Inni w ogóle nie powinni tego robić, bo mogą sobie namieszać.

Poczytajcie ten temat (http://forums.civfanatics.com/showthread.php?t=224178). Jest po angielsku ale mam nadzieję, że coś Wam pomoże. Mi bardzo pomógł. Okazuje się, że nawet jak mamy powyżej 2GB RAM, to programy mają limit korzystania góra z dwóch giga RAM'u, więc reszta jest mało wykorzystywana. Jest sposób, żeby zmusić grę i Windowsa do tego, by simsy korzystały z całego RAM'u. U mnie jest taka różnica jak dzień do nocy! Gra mi śmiga aż miło, żadnych wyłączeń i błędów zapisu! I acha, nie zrażajcie się tym, że w tym temacie piszą o innej grze, to bez znaczenia o jaki program czy grę chodzi, procedura jest ta sama.

Trzeba poczytać cały temacik. Windows XP widzi tylko 3GB RAM. Podobno, ale nie jestem tak do końca przekonana, bo ja mam 4 GB RAM, a on mi pokazuje pod Windkiem 3.50 RAM. No mniejsza. Trzeba powiedzieć grze, że wolno jej korzystać z zasobów RAM wyższych niż 2GB a Windowsowi kazać na to pozwolić. Brzmi skomplikowanie i takie jest niestety. Nie chce mi się tłumaczyć tego tekstu, spróbujcie sami do tego dojść, podpowiem tylko jak wygląda procedura "Kazania Windowsowi XP pozwolić programom używać cały RAM".

Idźcie do dysku C, tam gdzie jest XP. Poszukajcie pliku boot.ini. Skopiujcie go gdzieś i dobrze pilnujcie, w razie czego, będzie ko można oddać. Teraz zmieniamy ten plik. Najpierw trzeba zdjąć mu atrybut tylko do odczytu, bo nie będzie chciał zachować zmian. Trzeba na niego kliknąć prawym i wybrać właściwości, a potem odznaczyć opcję "tylko do odczytu". Teraz na niego 2x lewym i mamy dziwny tekst....


timeout=30
default=multi(0)disk(0)rdisk(0)partition(1)\WINDOW S
[operating systems]
multi(0)disk(0)rdisk(0)partition(1)\WINDOWS="Microsoft Windows XP Home Edition" /noexecute=optin /fastdetect [b]/3GB

Ważny jest koniec całego dokumentu. To on nas interesuje i tylko ten koniec zmieniamy. Wytłuszczyłam go. Nie zmieniamy niczego poza tym końcem, bo każdy ma inną wersję systemu może namieszać. Zaraz za fastdetect ma być to /3GB

Starlight
09.03.2010, 13:27
Anie - TO nie prawda ze XP czyta 3GB mi na starym kompie czytał 4GB.
Wystarczy mieć dobrą płytę główną :D

figa
09.03.2010, 13:47
Systemy 32-bit nie obsługują więcej niż 3.5 GB pamięci. Widzieć sobie może i może ale nie zagospodaruje.

Mam pytanie odnośnie opisywanego sposobu.
Mój system to W7 64-bit, mam 4 GB pamięci i mimo to zdarzają mi się błędy 12 i 13. Czy zatem też mi pomoże dopisanie w moim przypadku 4 GB?
Jak to zrobić w W7 i czy to bezpieczne gdyż mam laptopa. Jest wyposażony w kartę graficzną z własną pamięcią 1 GB ale mogącą korzystać jeszcze z systemowej w razie potrzeby.
Dlatego chcę wiedzieć czy mi się system nie wykrzaczy gdybym spróbowała coś pozmieniać i przede wszystkim czy w ogóle w moim przypadku ma to zastosowanie?

Ilona
09.03.2010, 14:28
Figa moj brat gra na w7 64bit i z tego co wiem,to on dostosowuje kazda gre pod ten system i karte graficzna,tez ma 1gb,ale jak on to dokladnie robi,to nie mam pojecia i moge dopiero wieczorem napisac

anie_1981
09.03.2010, 18:01
No właśnie sęk w tym, że ja znam się tylko na XP 32 bitowym. Ten temat od linka opisuje opisuje tylko Vistę, a 7 już nie bardzo jak widzę. Nie wystarczy z resztą kazać Windowsowi pozwalać na dawanie programom korzystać z więcej niż 2GB RAM. Trzeba też edytować plik exe gry. Ale ten sposób działa tylko dla ludzi, którzy mają więcej niż 2GB RAM'u. Inni nie zobaczą różnicy.

1. Pobieramy TO (http://www.ntcore.com/exsuite.php)
2. Robimy kopie zapasowe plików exe gry ( ja edytowałam wszystkie 3)
a) Podstawka: TS3.exe
b) WP: TS3EP01.exe
c) NA:TS3SP01.exe
Oczywiście każdy z tych plików znajduje się w głównym katalogu gry w podkatalogach Game\Bin.
3. Włączamy ten programik z pkt 1.
4. Ładujemy nasz plik exe, (jego kopia ma być bezpieczna!).
5. Po lewo mamy okienko z różnymi jakby katalogami, szukamy NT Header/File Header i kikamy na File Header na tym "drzewku katalogów".
6. Po prawo mamy małą tabelkę, a na samym jej dole po prawo jest okienko z napisem Click Here, klikamy to.
7. W okienku zaznaczamy: App can handle >2GB addressest
8. Zapisujemy zmiany.To samo warto zrobić na wszystkich trzech plikach uruchamiających Podstawkę, WP i NA.

Teraz mówimy Windowsom że mają pozwalać programom na taką "samowolkę" RAM'ową :D

Małe info, systemy Vista 64 i XP 64 nie wymagają poprawek. One same na Dzień Dobry pozwalają programom na korzystanie z całego RAM'u, więc wystarczy edytować pliki uruchamiające grę, a ten krok pomijamy. Podejrzewam, że Win7 od razu jest 64-bitowy więc chyba nie trzeba mu nic zmieniać.

Win XP (opisałam wyżej, ale powtórzę,żeby była w jednym miejscu)

Idźcie do dysku C, tam gdzie jest XP. Poszukajcie pliku boot.ini. Skopiujcie go gdzieś i dobrze pilnujcie, w razie czego, będzie ko można oddać. Teraz zmieniamy ten plik. Najpierw trzeba zdjąć mu atrybut tylko do odczytu, bo nie będzie chciał zachować zmian. Trzeba na niego kliknąć prawym i wybrać właściwości, a potem odznaczyć opcję "tylko do odczytu". Teraz na niego 2x lewym i mamy dziwny tekst....


[boot loader]
timeout=30
default=multi(0)disk(0)rdisk(0)partition(1)\WINDOW S
[operating systems]
multi(0)disk(0)rdisk(0)partition(1)\WINDOWS="Micro soft Windows XP Home Edition" /noexecute=optin /fastdetect /3GB

Ważny jest koniec całego dokumentu. To on nas interesuje i tylko ten koniec zmieniamy. Wytłuszczyłam go. Nie zmieniamy niczego poza tym końcem, bo każdy ma inną wersję systemu może namieszać. Zaraz za fastdetect ma być to /3GB

Vista 32-bit (Nie wiem, czy prawidłowo to przetłumaczę, ale chyba tak)

1. Otwieramy wiersz poleceń z prawami admina: Programy\Akcesoria\Wiersz poleceń (Klikamy prawym i wybieramy: "uruchom jako admin", czy jakoś tak)
2. Wpisujemy polecenie:

bcdedit /set IncreaseUserVA 3072


Co się będzie działo potem, nie mam pojęcia, na Viście się kompletne nie znam, więc po prostu przetłumaczyłam.

EDIT:

A oto sposób, który wymyślili ludzie z EA, to dla tych, którzy nie mają więcej niż 2GB RAM:

"Witam serdecznie,
Proszę uruchomić grę w trybie czystego botowania.
Aby uruchomić komputer w trybie czystego bootowania należy:
1. Na klawiaturze wybierz kombinację "Logo Windows" + R
2. W oknie uruchom wpisz "msconfig" (bez cudzysłowów)
3. W narzędziu konfiguracyjnym wybierz "Uruchamianie selektywne"
1. Przetwarzaj plik system.ini
2. Przetwarzaj plik win.ini
3. Załaduj elementy startowe
4. Przejdź do zakładki "Usługi"
5, W zakładce "Usługi" zaznacz opcję "Ukryj wszystkie usługi firmy Microsoft", a następnie kliknij "Wyłącz wszystkie"
(operacja ta wyłączy wszystkie pozostałe usługi, poza ukrytymi wcześniej usługami firmy Microsoft)
6. Zatwierdź zmiany klikając "Zastosuj", a następnie "OK"
7. Uruchom komputer ponownie. Komputer uruchomi się w trybie czystego bootowania
8. Uruchom grę.
Aby powrócić do trybu normalnego po uruchomieniu narzędzia konfiguracji systemu "msconfig" wybierz pozycję "Uruchamianie normalne", a następnie zatwierdź zmiany klikając "Zastosuj" oraz "OK", po czym uruchom ponownie komputer.
Pozdrawiam."

To ich odpowiedź. Jest minimalnie lepiej na tym sposobie, więc warto spróbować. Ale jeśli macie więcej niż 2GB RAM'u, to sposób pierwszy jest znacznie lepszy.

EDIT 2:

Podobno lepiej jest uruchamiać grę bezpośrednio przez jej plik exe, a nie launcher'a.

figa
09.03.2010, 22:36
Ja mam zainstalowaną W7 64-bit ale istnieją też wersje 32-bit.

Dzięki za poradę, pozmieniałam exe gry, zabieram się do testowania :)
Jakby co mam obraz całego dysku C, w razie gdyby system się posypał to go przywrócę.

anie_1981
10.03.2010, 10:37
Obrazy dysków są dobre... Nawet bardzo dobre. Ja sobie nie wyobrażam, żebym miała spędzać kilka godzin na stawianiu Windowsa. Wolę to zrobić, w ciągu paru minut... A wracając do tematu... U mnie gra teraz działa. Nie miałam tak trochę czasu żeby naprawdę długo posiedzieć, tak trochę pstrykałam na raty. Jak gram krótko to nic się złego nie zdąży wydarzyć. Normalnie to nie wiem po jakim dokładnie czasie gra mi się sypała, bo nie patrzę na zegarek, ale zwykle po półtora do dwóch simodni. Teraz grałam normalnie przez 3 simodni i nie było problemów, a jeździłam do miasta dosyć często. Gra ma ewidentnie problemy z pamięcią, nie umie nią gospodarować. Cały jej proces zapisywania powinien zostać wyrzucony do kosza i napisany od nowa. Gdy zapisuje się grę, zawartość RAM'u powinna być przesłana do plików z save'em. I wtedy Ram jest odciążony i można grać dalej. Tutaj jest tak, że grę zapisujesz, ale RAM nadal jest zapchany.

MarekS
13.03.2010, 05:35
Ja tylko dodam, że:
1. Użytkownicy systemów 64 bitowych nie muszą robić nic. Te systemy widzą i obsługują całą pamięć RAM - tak, jak napisała anie 1981
2. Te rozwiązania są skuteczne, ale niosą ze sobą ryzyko całkowitego zablokowania pamięci RAM. Przeznaczone są głównie dla tych, którzy mają 4GB RAM i nie mogą jej wykorzystać. Zezwolenie programom na wykorzystywanie 3GB pamięci w sytuacji gdy mamy jej 2,5 - 3 GB grozi tym, że dany program zajmie całą pamięć nie zostawiając miejsca dla systemu co spowoduje piękny niebieski ekran z "jakimiś napisami" :)
Najlepiej jest uzupełnić pamięć do 4GB i potem stosować tę metodę.

anie_1981
13.03.2010, 15:03
Ja mam Windowsa XP HE SP2 i 4GB RAM. Więc Windows widzi u mnie 3,5 GB RAM. Ustawiłam boot.ini na 3GB, więc tak jakby pół giga RAM'u jest "w rezerwie" dla Windowsa. Jak coś to można przecież jeszcze połączyć oba sposoby. Przestawić Windowsa na te 3Giga, zmienić pliki exe gry i dodatkowo uruchomić Windka w trybie czystego bootowania... Ale mi tam gra teraz śmiga aż miło... A mam nadal te same mody/hacki i dodatki Store i nieoficjalne (głównie z modthesims). A mimo to gra jest szybka i się nie psuje. Czyli jednak to nie wina modów i dodatków nieoficjalnych, jak to nam próbuje wmówić EA...

Mamełe
13.03.2010, 16:25
Ja mam Windowsa XP HE SP2 i 4GB RAM. Więc Windows widzi u mnie 3,5 GB RAM. Ustawiłam boot.ini na 3GB, więc tak jakby pół giga RAM'u jest "w rezerwie" dla Windowsa. Jak coś to można przecież jeszcze połączyć oba sposoby. Przestawić Windowsa na te 3Giga, zmienić pliki exe gry i dodatkowo uruchomić Windka w trybie czystego bootowania... Ale mi tam gra teraz śmiga aż miło... A mam nadal te same mody/hacki i dodatki Store i nieoficjalne (głównie z modthesims). A mimo to gra jest szybka i się nie psuje. Czyli jednak to nie wina modów i dodatków nieoficjalnych, jak to nam próbuje wmówić EA...

Anie nie omieszkaj im tego wypomnieć, chociaż nie wiem, czy cokolwiek z tego zrozumieją...

anie_1981
13.03.2010, 19:24
Oni wiedzą dobrze, że źle napisali grę. Ale przecież się nie przyznają... Lepiej jest wciskać kity, że to nasza wina. Bo mamy złe komputery, złe oprogramowanie, czy za stare sterowniki. Dla nich ta nasza skłonność do darmowych (o wiele ładniejszych z resztą) dodatków z neta, jest świetną wymówką.

MarekS
13.03.2010, 20:19
Ja mam Windowsa XP HE SP2 i 4GB RAM. Więc Windows widzi u mnie 3,5 GB RAM. Ustawiłam boot.ini na 3GB, więc tak jakby pół giga RAM'u jest "w rezerwie" dla Windowsa. Jak coś to można przecież jeszcze połączyć oba sposoby. Przestawić Windowsa na te 3Giga, zmienić pliki exe gry i dodatkowo uruchomić Windka w trybie czystego bootowania...(...)
Tutaj są dwie kwestie: Jak zmusić Windows do rozpoznawania całej pamięci i druga - Jak zmniejszyć zarezerwowaną przez system pamięć, żeby programy mogły wykorzystywać jej więcej. Najlepszym rozwiązaniem byłoby zmuszenie Windowsa do obsługiwania całej dozwolonej pamięci - czyli w Twoim przypadku 4GB. Jest opcja "PAE" (skrót od "Physical Address Extension") która umożliwia, czy lepiej - zmusza Winddows do wykorzystywania całej pamięci 4GB, a nawet większej - jeżeli taką mamy ale nie wszystkie procesory ją obsługują. Spróbuję pogrzebać w swoich archiwach - może znajdzie się uniwersalne i bezpieczne rozwiązanie.
Oni wiedzą dobrze, że źle napisali grę. Ale przecież się nie przyznają... Lepiej jest wciskać kity, że to nasza wina. Bo mamy złe komputery, złe oprogramowanie, czy za stare sterowniki. Dla nich ta nasza skłonność do darmowych (o wiele ładniejszych z resztą) dodatków z neta, jest świetną wymówką.
Nie sądzę, żeby można było aż do tego stopnia odsądzać EA Games od czci i wiary chociaż serce i ręce aż rwą się żeby Ci przyklasnąć. Weź pod uwagę, że mimo wszystko dużo błędów powodowane było właśnie przez sprzęt lub sterowniki.
"Dla nich ta nasza skłonność do darmowych (o wiele ładniejszych z resztą) dodatków z neta, jest świetną wymówką" - o tym, że będą kłopoty z dodatkami wiadomo było od momentu pierwszych zapowiedzi TS3. Dla mnie nieporozumieniem jest ilość poprawek, które trzeba zainstalować żeby mieć aktualną grę. Większość "normalnych" programów/gier wymaga instalacji ostatniej łatki żeby mieć najbardziej aktualną wersję.
W dużym stopniu jest to pewnie wynikiem polityki antypirackiej ale przed wydaniem TS4 nie wydaje mi się, żeby coś się zmieniło

anie_1981
14.03.2010, 13:31
Byłabym zainteresowana zmuszeniem Windowsa XP HE SP2 do widzenia i korzystania z więcej niż 3,5 Giga RAM'u. Chodzi o to, że ja jestem bardzo zadowolona z mojego systemu operacyjnego. Nie chcę na razie innego. Jednak może przyjść czas, gdy będę chciała dokupić RAM i będę musiała kupić inny system. Wolałabym zostać przy XP, ale skoro on nie umie czytać dużej ilości RAM, to mogę nie mieć wyjścia. Ja mam teraz dosyć silny komputer. Kupiłam jakieś pół roku temu i jestem bardzo zadowolona. Mam Tomb Raider'a Underworld, który jest dosyć wymagającą grą, a gram na najwyższych ustawieniach i absolutnie nic się nie tnie. Gra chodzi w 100% płynnie i mogę się cieszyć naprawdę piękną graficzką tej gry. Pożyczyłam Wiedźmina od kolegi, żeby przetestować kompa, to było to samo, najwyższe obroty i zero zacinek... A takie Simsy 3 się u mnie zachowują, jakbym miała ostatniego szrota... Przykre, naprawdę przykre. Teraz jest dobrze, po tych przeróbkach pamięciowych, ale ile mi do tej pory gra krwi napsuła... Ach szkoda gadać...

figa
14.03.2010, 14:59
Wczoraj zrobiłam test. Dla przypomnienia - edytowałam pliki exe podstawy gry, WP i NA tak aby gra mogła wykorzystać więcej niż 2GB.
Grałam wczoraj 4 godziny. Przełączałam rodziny co chwilę, zmieniałam ubrania i wygląd simów z 10 razy, byłam 2x na wakacjach.
Nie pojawił się ani raz żaden błąd zapisu.
Wygląda na to, że podany sposób z edycją plików działa :) (jak na razie).

anie_1981
14.03.2010, 16:44
Mi tylko raz się gra wyłączyła, ale skakałam równo po rodzinach i rzadko po drodze zapisywałam. Mogę grać 2-3 godziny i nic się nie dzieje. Dłużej niż 2-3 godziny dziennie to ja raczej nie gram, bo mam też inne zajęcia.

Tofik
14.03.2010, 18:58
Uuu mi sie nigdy nie zdazyl bląd