PDA

Zobacz pełną wersję : Rozwiązanie - błąd zapisu 12 i 13.


Björk
08.03.2010, 17:07
Nie jestem pewna, czy dobrze robię zakładając temat, ale w sumie nie znalazłam gotowego rozwiązania tych błędów zapisu gry.
I to rozwiązanie, które podam też jest połowiczne (bo i tak błąd zapisu występuje, ale łatwiej go obejść ;))
Odkryłam, że przynajmniej u mnie (TS3, WP i NA z łatką do 3.1.7.004017) te 2 błędy występują w chwili zmiany wyglądu sima. Szczególnie, jeżeli zmieniam i zapisuję jakiś wzór ubrania czy włosów. Po takiej akcji gra nie chce się zapisać (ewentualnie bawienie się w zmienianie aktywnej rodziny, przez co traci się pragnienia ulubionych simów).
Więc zapisuję grę przed wejściem do opcji "zmień wygląd" i później zmieniam wygląd i zapisuję wybrane tekstury, którę chcę mieć. Oczywiście "Próbuję zapisać" później grę i pojawia się błąd 12 lub 13. Wychodzę bez zapisywania, ale po ponownym uruchomieniu mam zapisane tekstury, które wybieram i po kłopocie :)

Jeżeli problem i jego rozwiązanie dotyczy tylko mnie - to dajcie znać - skasuję posta, ale jeżeli obserwujecie takie samo zachowanie gry u siebie i ten sposób pomaga, to pozwolę go sobie tutaj przylepić.

anie_1981
08.03.2010, 17:39
Ja z kolei nic takiego nie zauważyłam. Zapisuję grę co chwilę i zmiana wyglądu chyba mi nie szkodzi. U mnie są problemy z innej beczki. Jak mam niskie parametry grafiki to mogę grać i nic złego się nie dzieje. Wystarczy, że je podniosę a gra za chwilę traci stabilność i zaczynają się problemy. Ja przyznaję, że mam dużo dodatków z neta i bawię się dużymi rodzinami. Więc gra chodzi mi dobrze w zasadzie niemal płynnie. Minimalnie się tnie. Gdyby tak mi się cięła grafika w dwójce, gdy w nią grałam na starym kompie to bym była w siódmym niebie normalnie. Ale odchodzę od tematu...

Więc pytam, chociaż wiem, że odpowiedzi nie dostanę... Dlaczego gra mi się wiesza, chociaż komputer sobie świetnie radzi? Dlaczego nie mogę zapisać gry, skoro gra w zasadzie działa? Nic nie jest gorzej ani lepiej, tak samo szybko wszystko się dzieje i nagle ni z gruszki ni z pietruszki mam błąd zapisu lub wyjście z gry? Mi już ręce opadają. Nie mam już dwójki, wiem, że i tak bym do niej nie wróciła, bo trójka jest o niebo lepsza. Ale czasem jak mnie tak trójka solidnie wkurzy to bym najchętniej rzuciła płytą z trójką z całej siły w ścianę i patrzyła, jak się pięknie roztrzaskuje...

Mamełe
08.03.2010, 17:44
Mnie kompletnie wywala czesto z gry po zmianie ubrań w "zaplanuj strój". Raz to nawet mi "pomalowało" całego sima na brązowo oprócz twarzy i oczywiście hop siup i po kilku simowych minutach pulpit.

Mam WP NA i prawie wszystkie store.

figa
09.03.2010, 13:39
A ja mam jeszcze inaczej.
Raczej nie zaobserwowałam błędów zapisu po zmianie ubrań czy wyglądu.

Gra wywala błędy 12 i 13 gdy zbyt wiele razy przełączam rodziny w trakcie jednej sesji gry.
Mam taki save, na którym jest 5 rodzin i właśnie tam najczęściej są opisywane błędy + jeszcze czasem wywalanie do pulpitu.
Na innym save gdzie są tylko dwie rodziny błędy się nie pokazują jak na razie.
Wymagania sprzętowe mam spełnione, wszystkie łatki zainstalowane.

anie_1981
11.03.2010, 09:58
Figa, ja miałam dokładnie to samo. Dla porównania, gra wymagała 1 GB RAM, ja mam 4GB (Win XP widzi 3,5 GB RAM).

Opisałam tutaj, co mi pomogło, ale trzeba mieć powyżej 2GB RAM, żeby zobaczyć jakąś różnicę.

http://forum.thesims.pl/showpost.php?p=1220473&postcount=22

OKlimas
20.08.2011, 15:58
Ja mam tak samo zmieniłam plik zapisu z Ola.sims3.backup na Ola.sims3 i nadal mi wyskakuje ten głupi błąd zapisu 12 :((

eyvee
21.08.2011, 17:19
no, mnie tez denerwuje ten blad ;/ nie idzie grac przez to...gdy tylko zmienie wyglad lub cos kupie w edycji kupowania lub budowania to nie chce sie gra zapisac i szlag mnie trafia...>.<

suomii
22.08.2011, 08:20
ktoś mi podał sposób, żeby coś w jakimś pliku dopisać, ale kiedy włączyłam kompa, to wszystko się ładowało takimi 'żaluzjami' i się przestraszyłam i to skasowałam. mam te błędy tylko na bardzo zaawansowanym zapisie, więc przestałam grać w bridgeport :(

eyvee
23.08.2011, 16:01
czy nie ma jakiegos sposobu, by ten blad nie wystepowal? co jest przyczyna? uzywanie kodow? za duzo obiektow na parceli? gra sama w sobie? dodatki z neta> <chociaz nie mam ich aaaaz tyle> bo znowu przez to rodzina Tanaka mi sie psuje i mam przez to serdecznie dosc grania, bo w kazdej rodzinie mam jakies bledy i koniec koncow nie gram nimi przez to >:(, co zrobic by ten blad nie wystepowal <przyznam sie mam slaby procek i komputer>

suomii
02.09.2011, 21:18
to chyba nie wina komputera, bo ja mam bardzo dobry, nowy. no już nie wiem co mam robić :(

mrofka
27.12.2011, 19:57
ja zauważyłam ze jak gram w mieście Bridgeport to mi się wyłącza :((
lecz jak gram w np. Appalosa Plains to już nie :rolleyes:
a wiec radze nie grac w Bridgeport :redface:
czytałam plik przeczytaj i tam pisało tak :
12: Błąd zapisu pliku świata.
autentycznie skopiowane :D

Soniamo
30.12.2011, 04:00
ja nie mam błędu 12 ani 13 za to save'y mi się nie zapisują...nic..ani jedna rodzina,folder Saves jest kompletnie pusty :(

Chloé
03.02.2012, 07:22
Jest jakiś mod który przeciwdziała pojawianiu się błędów zapisu?? Najnardziej doskwiera mi błąd 12, nie mogę grać na starym zapisie, absolutnie każda próba kończy się tym błędem. Zaczynam mieć dośc tej gry. Bez sensu jest tworzenie wielopokoleniowych rodzin w mieście skoro można tak grać tylko do pewnego momentu.

John_Doe
16.11.2012, 21:31
Ma ktoś może pomysł, jak zapobiec błędowi 12 w tej postaci: włączam grę, robię jeden zapis (wszystkie jest ok), robię drugi - wyskakuje błąd 12. I tak za każdym razem. Pierwszy zapis dobry, drugi do kitu. Zapisuję zawsze przez opcję "Zapisz jako...", na kilku save'ach. Nie mam pojęcia, dlaczego coś takiego zaczęło się dziać. Proszę o odpowiedź!!!

Simsomaniac
05.12.2012, 10:03
Tak naprawdę nie ma rozwiązania przynajmniej dla błędu 12. Złota rada to zapisywać grę co jakiś czas, a po dłuższym czasie wyłączyć ją całkowicie. Jedyne co udało mi się zauważyć w tej sprawie, i co sprawia, że mogę grać bardzo długo bez konieczności ciągłego zapisywania, to zapobieganie wykonywaniu danych, tzw. DEP

Mój Komputer->Właściwości->Zaawansowane->zakładka Wydajność->Ustawienia->Zapobieganie Wykonywaniu Danych
Tam zaznaczamy tę drugą opcję, czyli DLA WSZYSTKICH programów i usług i dodajemy plik wykonawczy naszych simsów, czyli ten który wciskamy by uruchomić grę. U większości znajduje się on na dysku C w The Sims3 /Game /Bin. Mnie pomogło i mam nadzieję, że Wam również, choć jak wspomniałam na początku ten błąd będzie się zawsze pojawiał do momentu wynalezienia jakiegos moda. Uważajcie też na przebieranie i wybieranie fryzur dla Simów, bo wtedy (przynajmniej u mnie) gra nie zapiszę się w ogóle po pewnym czasie grania.

czarnapuma
06.12.2012, 21:21
Ja też mam ten błąd 12, a kompa mam ok. w ogóle mnie wywala co chwila z gry, a jak coś kupie to nie mogę zapisać gry. Robią te aktualizacje i co chwila jest jakiś głupi bład

Mile
06.12.2012, 22:06
Tez dzisiaj po raz pierwszy miałam ten błąd 12, zaczęłam nowa grę ale domek wstawiłam ze starej, w której tez nie mogłam zapisać przez błąd, czy to możliwe, ze ten błąd jest w tym domku? i czy wiecie jak duże mogą być zapisy gry? np ostatnio miałam ponad 500 mb zapisanego savesa i dobrze chodziło a teraz ledwie zaczęłam i koniec

Kędziorek
06.12.2012, 22:14
Moje zapisy mają od ok. 40 do góra 100 MB, kiedy miałam WP i wyjeżdżałam za granicę simami, to zapisy też miały po ok. 500 MB i nieźle mi to zacinało grę. Ostatnio zauważyłam, że błąd 12 pojawiał mi się za każdym razem kiedy zapisywałam podczas opadów śniegu. Jak zapisuję podczas słońca do z reguły nie ma problemu

czarnapuma
26.12.2012, 13:28
poradziłam sobie z błędem 12. trzeba zrobić tak:
1. w start - dokumenty - Electronic Arts - skopiować plik The Sims 3 np na pulpit
2. odinstalować grę i wszystkie dodatki
3. zainstalować ponownie grę i wszystkie dodatki
4. później włączyłam grę i wybrałam sobie otoczenie, to w którym grałam poprzednio czyli Sunset Valley
5. wybrałam sobie jakąś rodzine , umieściłam w domu i zapisałam grę
6. wyszłam z gry
7. ponownie weszłam w start - dokumenty - Electronic Arts - plik The Sims 3
8. weszłam w plik Saves i usunełam plik Sunset Valley
9. następnie z plik The Sims 3 który był skopiowany na pulpit weszłam w plik Saves i skopiowałam plik Sunset Valley.sims3 ( WAŻNE !! skopiowałam tylko ten pierwszy plik Sunset Valley.sims3, nie należy kopiować pozostałych)
10. skopiowany plik wkleiłam w start - dokumenty - Electronic Arts - plik The Sims 3- w pliku Saves ( w miejsce tego usuniętego)
I Już nie mam błędu, i mam swoją rodzinkę i całe miasteczko

Ale gra nadal mi sie wyłącza i tego nie wiem jak się pozbyć

Kurcze znowu mam błąd, a już nie było

to jest wina aktualizacji, bo zanim nie zrobiłam aktualizacji problemu nie był

Divis
29.12.2012, 12:06
A ja mam taki błąd. Gram sobie normalnie w Bridgeport(choćby mnie cieli to się nie poddam i będę grać tam :D). Zapisuję co 10 min(z obawy, że mi się gra wyłączy. Teraz trochę naprawiłam i się nie wyłącza, ale i tak się boję). Zapisuję w 50 minucie gry(mam włączony stoper). Wszystko jest ok. Zapisuję w 52 też jest ok, a z kolei w 53 minucie gry pojawia mi się ten błąd. Nie ważne czy jestem w domu, czy u chłopaka, czy na imprezie. To nie ma znaczenia bo 53 minucie pojawia się ten błąd, trzeba wyłączyć grę bez zapisu i włączyć jeszcze raz co nie jest komfortowe, bo np u mnie gra się włącza 8-9 minut... Co zrobić, żeby to przestało doskwierać?

czarnapuma
04.01.2013, 20:42
Niby robią te aktualizacje ale cały czas są błędy i jest problem z błędem 12 i wyłączaniem się gry

Fatumka
08.03.2013, 17:33
Od CPR zaczął mi się pojawiać błąd zapisu 12, więc zaczęłam zapisywać simsy co 10 minut mniej więcej. Raz na 2-3 zapisy i tak się pojawiał.

Poradziłam sobie z nim (przynajmniej na razie) w następujący sposób:
Z folderu Mój Komputer -> EA -> The Sims -> Saves wyszukałam stare save'y (po dacie) i wycięłam je z tego folderu na pulpit.

Z każdym nowym dodatkiem tworzę sobie nową rodzinę i nie wracam do starej, więc dla mnie to nie jest duży problem, że nie mam w grze starych zapisów. Odkąd to zrobiłam grałam tylko raz (ale za to kilka godzin). Nadal zapisuję grę co 10 minut tak na wszelki wypadek, ale błąd nr 12 jak na razie się nie pojawił.