PDA

Zobacz pełną wersję : Szukam pomysłu na biznes w budynku ratusza


Rademenes_
08.03.2010, 17:37
Tak, jak w temacie, szukam pomysłu na biznes w budynku ratusza: http://www.modthesims.info/download.php?t=245318. Wiem, że nie można prowadzić żadnych biur nieruchomości itd., ale może są jeszcze jakieś inne rodzaje formy "pracy biurowej" dla Simów?

ewuniatko
26.03.2010, 10:43
A może niekoniecznie "praca biurowa".
W ratuszu może być przecież coś innego :)
Ja bym na przykład widziała tam chociażby dużą księgarnię , albo bibliotekę
W jakimś konkretnym stylu.
Na przykład takim pałacowym.
Dużo różnych stylizowanych regałów z książkami, stolików do czytania.
A może w jakimś kącie mała kawiarenka lub cukiernia i kilka stolików.
W sumie uważam, ze byłoby to urokliwe miejsce :)
A mówię z własnego doświadczenia, ponieważ u mnie w mieście, właśnie w Ratuszu jest księgarnia, połączona z kącikami do czytania i kawiarenką i jest to bardzo urokliwe miejsce.
Taka oaza spokoju w miejskim zgiełku :)

Tylko chyba nie można byłoby sprzedawać książek.
No chyba, że byłby jakiś darmowy dodatek z internetu.
Ale przecież można mieć ten biletomat, i opłata będzie pobierana przed wejściem, książki będzie się czytać już bezpłatnie, ale za kawę czy ciasteczko już będzie się płacić i interes się kręci :)
Pozdrawiam serdecznie ;)

mistrzyni_jedi
26.03.2010, 20:18
Wybaczcie mi, ale mam pytanie, pewnie strasznie głupie, ale co tam.
Otóż potrafię robić domowy biznes. Umiem to całkiem nieźle, przeważnie robię po prostu jednoosobową rodzinę, obok domu stawiam budkę i sprzedaję codziennie lustra, zabawki, fotele, stoliczki, tv, komputery itd. Znaczy meble.
Umiem także zrobić parcelę publiczną, tak się to nazywa? Niestety, bez płatności, ostatnio zrobiłam, jeśli pamięć mnie nie myli, basen. No ale tam się nie płaci. Czy żeby można było rozkręcić jakiś płatny biznes, to trzeba kupić Simem taką parcelę publiczną?

ewuniatko
26.03.2010, 22:00
mistrzyni_jedi >> nie wiem czy dobrze Cię zrozumiałam :)
Ale jeśli najpierw zbudowało się jakiś biznes na parceli publicznej, to potem należy ten biznes kupić. Tzn Twój Sim klikając na telefon, musi nabyć daną parcelę i sklep, który się na niej znajduje. Klikając na telefon jest taka opcja. Potem wybiera się dzielnicę handlową i konkretne miejsce (które samemu się nazwało) i się je kupuje, o ile ma się wystarczającą ilość pieniędzy. Wtedy dostaje się akt własności i można wtedy jechać na tą parcelę (za pomocą taksówki) otworzyć interes i zacząć zarabiać :)
Jeśli nie o to chodziło, to proszę rozszerz swoje pytanie :)

mistrzyni_jedi
27.03.2010, 09:43
Chodziło mi dokładnie o to. Faktycznie pytanie trochę zagmatwane, ale Twoja odpowiedź rozjaśniła mi w głowie (a może w grze).
Wielkie dzięki.

ewuniatko
27.03.2010, 17:54
To bardzo się cieszę, że mogłam pomóc :)
Sukcesów w prowadzeniu biznesu życzę :)