PDA

Zobacz pełną wersję : Ambrozja


Tofik
20.03.2010, 18:30
Hej,mam z pięć owoców życia i tyle ryb śmierci.Poznałem simką przepis na ambrozje ale Ani na śniadanie ani na lunch ani na obiad nie ma podajen ambrozji czy ktoświe dla czego?

Łezka
20.03.2010, 18:32
Moim zdaniem... klikasz na lodówkę (przed tym wkładasz produkty, z których ma być zrobiona ambrozja) wybierasz danie dla jednej osoby, bo ambrozji nie robi się grupowo... klikasz i Twój Sim skoro poznał przepis wykonuje go.

Tofik
20.03.2010, 18:38
No tak a ja skladniki w wyposazeniu trzymalem sprawdze

EDIT:tak dziala

Łezka
20.03.2010, 18:43
A widzisz... ja też tak miałem: kiedy chcę zrobić naleśniki i w lodówce nie ma owocu, a mam go w wyposażeniu to za wykonanie naleśników trzeba zapłacić, bo nie ma składnika, a jak włoży się go z ekwipunku do lodówki to wszystko za darmo. :) Sorki za OffTop... :)

Searle
21.03.2010, 21:27
Hmm... U mnie jest chyba inaczej, bo pamiętnym, jak mój sim miał w ekwipunku płonące owoce - trzymałam je tam w celu ich posadzenia. W międzyczasie mój sim przygotowywał potrawy i te owoce zniknęły.

Łezka
21.03.2010, 22:25
Już wiem jak to jest... ja nie miałem jajek żeby przyrządzić naleśników, a miałem płonące owoce tak samo jak Searle... tzn. od czego zależy, ze jest opcja przyrządzenia czegoś lub jej nie ma?

Searle
21.03.2010, 22:37
Hmm... może od tego, że ani w lodówce ani w ekwipunku gotującego sima nie ma danego składnika? Przynajmniej do tej pory tak uważałam, a teraz po Twoim poście, Dziurawiec, to już sama nie wiem <bezradna>

Łezka
21.03.2010, 22:45
Hmmm... pomyślmy radykalnie...
Skoro Sim chce przygotować naleśniki i posiada jajka - w lodówce, a owoc, np. wiśnie ma w ekwipunku - to bez problemu przyrządzi potrawę, bo weźmie jajko z lodówki i owoc z plecaka. No to, dlaczego Miki nie miał opcji wykonania ambrozji? skoro składniki miał w ekwipunku ? tzn., że ryby muszą być w lodówce?
A teraz weźmy inny przykład, chcę zrobić naleśniki nie mając jajek, a mając owoc. Więc Sim odda owoc, a za jajko zapłaci - przynajmniej tak jest u mnie.
Wniosek z tego, że Miki miał błąd gry? ponieważ powinno u niego wykryć owoc i rybę, którą miał w plecaku żeby przygotować ambrozję, a jednak nie stało się tak.

Beetle
06.04.2010, 13:44
Tu nie chodziło o to. Po prostu Miki chciał podac ambrozję, ale ambrozji nie da się podac, więc dlatego nie miał tej opcji. Można zrobic tylko pojedynczą porcję.