PDA

Zobacz pełną wersję : Jaka jest pojemność Waszych dysków twardych?


ewuniatko
21.03.2010, 21:19
Chciałam się Was zapytać o pojemność Waszych komputerów :)
The Sims 2, wraz z dodatkami zajmują bardzo dużo miejsca.
Włączając jeszcze dodatki z Internetu, to już kolejne megabajty zajęte.
Powiedzcie jaką macie (całkowitą) pojemność swojego dysku twardego i ile macie pamięci operacyjnej?

P.s. Aby sprawdzić pojemność dysku, wejdź na "Mój komputer", a potem kliknij na "Dysk C" prawym przyciskiem myszy "Właściwości" i tam będzie napisane całkowita pojemność.

P.s. 2 Aby sprawdzić pamięć operacyjną na ikonie "mój komputer" należy kliknąć prawym przyciskiem myszy i dać "właściwości". W zakładce "ogólne" na samym dole powinno być napisane ile wynosi pamięć RAM.

Pytam z ciekawości ponieważ mam The Sims 2 + The Sims Własny Biznes + Rezydencje i ogrody + ogrom dodatków z internetu i niestety już kończy mi się pamięć. A jak jest u WAS?
Z góry dziękuję za odpowiedzi :)

Liv
21.03.2010, 21:36
Jak pamięć może się kończyć?
I szczerze powiedziawszy temat troszkę bez sensu... Bardziej się to ma wgl do komputerów aniżeli do Simsów.

Partycja C:\ 100 GB z czego folder EA Games zajmuje 10GB, a folder EA Games z Moich dokumentów kolejne 5 GB (Downloads ok. 3 GB )
~15% dysku to same Simsy ; D
Partycja D:\ 132 GB

3 GB RAM

A gra muli jak szalona :D

ewuniatko
22.03.2010, 12:23
Liv założyłam ten temat bo po prostu ciekawi mnie jak mocne ludzie mają komputery.
Tak sobie rozmyślałam, że jakby chciało się mieć WSZYSTKIE dodatki Simsów, które wyszły i te dodatkowe akcesoria, to trzeba mieć niewyobrażalnie mocny komputer i dużo pamięci :)
Stwierdzenie, że "pamięć mi się kończy", to taki skrót myślowy.
Miałam na myśli to, że pamięć w komputerze jest stała. Ale z czasem przybywa na dysk MB i pamięć maleje.
Dla przykładu podam, że mam 20 GB dysk twardy. Po zainstalowaniu kilku gier moja pamięć wynosi już tylko 1 GB. A jeśli wgram sobie kolejną grę, to może wynosić 500 MB :) Mam nadzieję, że wytłumaczyłam w miarę jasno :)
A poważnie przy takiej pamięci w Twoim komputerze gra muli "jak szalona"?
Aż trudno w to uwierzyć :)

Charionette
22.03.2010, 16:03
Dysk twardy: 465 GB

Pamięć RAM: 4 GB

TS3 śmiga super, TS2 bardzo długo się wczytuje :|

Searle
22.03.2010, 18:24
ewuniatko, szybkość gry nie zależy przede wszystkim od wolnej pamięci, ale od innych parametrów komputera głownie procesora, pamięci RAM i karty graficznej.

Ale jeśli Ci to w jakiś sposób pomoże to:

Posiadam wszystkie części do The Sims 2 i The Sims 3 oraz The Sims 8w1 (dodatków z internetu mam bardzo mało - Downloads zajmuje niecałe 500 Mb).

Mam na dysku cztery partycje w tym dwie, które powinny Cię interesować, a mianowicie:
- partycja systemowa: całkowita pojemność 29,3 GB, wolne miejsce w tej chwili: ponad 14 GB,
- partycja, na której znajduje się gra: całkowita pojemność 136 GB, wolne miejsce w tej chwili: ponad 12 GB.

Dodam, że Sims 2 wraz z dodatkami i akcesoriami zajmuje: 13,9 GB.

nmin
22.03.2010, 19:30
320 GB (około 200 GB na C: i około 100 GB na D: ). Pamięć RAM 3 GB, dla laptopa z Vistą to chyba absolutne minimum.

W tej chwili nie mam w ogóle TS2 na dysku, ale gdy mam, to zawsze mam wszystko naraz (podstawa, 8 dodatków, 9 minipacków, kilkaset MB Downloads), gra mi nie muli, jedynie bardzo długo się wczytuje. TS3 śmiga.

Nie uważam, że mam dobry komputer, a już na pewno nie jest to komputer stworzony do gier. Nie widziałaś chyba jeszcze "niewyobrażalnie mocnych" komputerów :D

ewuniatko
23.03.2010, 13:04
O jaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa
Ale Wam zazdroszczę takich dużych pamięci :) :)
Ja mam niecałe 20 GB. Nie mogę się z Wami równać :)

Unknown_Girl
12.04.2010, 11:33
372 GB na dysku C .... dysku D nie mam ;p

kotecek
22.04.2010, 20:28
2gb ram
320gb dysku twardego

Sherlock
28.04.2010, 11:48
232 GB - dysk twardy;

Gio
28.04.2010, 11:54
Dysk C- 97,9 GB
Dysk D- 97,6 GB
Dysk E- 160 GB

Sam to dzieliłem według instrukcji :D

Ram: 2,0 GB (muszę sobie jeszcze jedną kostkę dokupić bo trójka muli :P)