PDA

Zobacz pełną wersję : Architektura, budownictwo i stylistyka wnętrz (i ogrodów) w The Sims 3


theqatrick
26.05.2010, 15:32
Architektura, budownictwo i stylistyka wnętrz (i ogrodów) w The Sims 3

Serafiel
31.05.2010, 13:40
ja lubię robić proste , jednopiętrowe domki , a co do ogrodów to są małe i dużo w nich krzaków itp... Wnętrza ozdabiem niektórymi dodatkami z internetu ...

Łezka
31.05.2010, 14:09
Hmmm... rozpatrzę to na różne strony.
- Kiedy moi podopieczni nie mają zbyt dużo pieniędzy na koncie, stawiam im prostą, lecz funkcjonalną bryłę, najczęściej pomalowaną w żywe kolory tęczy, jednakże nie tak, aby miały wypalać oczy, suszyć ciało i krew. :) Wnętrze też utrzymane na niskim standardzie, ale staram się dobierać wszystko do pary... Na ogród zawsze jakieś fundusze zostaną. W takim przypadku stawiam kilka drzew, parę krzaków róż, a najczęściej to jakieś kwiatki...
- Kiedy moi Simowie mają już do zainwestowania w kapitał ogniska domowego większe fundusze... Buduję im wówczas niedużą willę, zazwyczaj kanciatą, z kominkiem i dość bogatym wyposażeniem, zwłaszcza w stylu staromodnym, lekko barokowym... Ogrody są duże pełne drzew i symfonii krzewowych, mnóstwo kwiatów...

Gio
31.05.2010, 14:23
No więc tak, kiedyś jeszcze robiłem domki na forum, więc one były zaplanowane i ładne (sądząc po ocenach innych).
Jednak kiedy normalnie gram, moje domy są często po prostu rozjechane :D Jest to skutek tego, że nie gram z kodami, zadem gdy trochę kasy dojdzie moim simom, dobudowuję kolejny pokój, albo robię ogród. Więc nic nie jest zaplanowane.

Co do wnętrz, to raczej niczego nie wymieniam moim simom, jedynie dokupuje nowe rzeczy, które są poustawiane w każdy kąt :D (nie wygląda to zbyt ładnie, ale za to przyjemnie się gra)

Shiro
31.05.2010, 14:32
Hm, nie umiem budować modernów, więc najczęściej trzymam się stylu europejskiego, ewentualnie śródziemnomorskiego (włączając w to Egipt).
W tych pierwszych unikam sprzętów elektronicznych, stawiam na staromodne życie (więc simy często siedzą w bibliotece przy komputerach, ewentualnie odwiedzają nagminnie sąsiadów. Nie buduje tam też basenów, a jedynie ogromne stawy w towarzystwie wierzby i innych drzew, krzewów, czy kwiatów.
Co do drugiego stylu, basen występuje często i jest jakoś fantazyjnie schowany, a to obudowywuję go fundamentem, a to wydzielam specjalny pokój, czy takie jakby zamknięte patio. Oczywiście skupiam się ogromnie na ogrodzie jak i w pierwszym wypadku.

Co do środka staram się zachować odpowiednie kolory, wzory i styl. Może jak ukończę dwa moje ulubione projekty, to wstawię je na forum.

Ilona
31.05.2010, 15:08
No więc zadem trochę kasy dojdzie moim simom,


no wiesz nie wiedziałam,ze simy mogą zadem zarabiać kasę....a poza tym,to chyba konie maja zad :-)

a co do budownictwa i architektury,to znacie mój styl:-)

Bush
31.05.2010, 17:47
Hmmm, ja nie umiem robic domów w ts3, ale najbaedzej lubię budować jednopiętrowe domki w starym stylu:) I dużo, bardzo dużo roślinek.

Serakel
31.05.2010, 18:12
Ja tam robię różne domki raz piętrowe raz parterowe. Ogrody też wychodzą różne. Często też robię jeziorka lecz nie zawsze. Kuchnie zazwyczaj łącze z korytarzem i salonem. Łazienki mi nie wychodzą sypialnie raczej też nie. najgorzej mam z sypialniami dla dzieci, nie umiem wtedy zagospodarować przestrzeni.

Searle
31.05.2010, 18:28
W The Sims 3 nie lubię budować domów, wolę w dwójce, gdzie całą okolicę tworzą domki zbudowane przeze mnie.
Ale chcę zrobić takie same w trójce. Jeśli efekt będzie zadowalający, to pochwalę się na tym forum :)

anie_1981
31.05.2010, 19:18
Ja nie tylko nie lubię budowania i meblowania domów, ja tego wręcz nie cierpię! Ale z drugiej strony Simy muszą gdzieś mieszkać, no nie? A te domy z EA mi się nie podobają. Jedyny dom w Sunset Valley jaki mi się podoba, nazywa się "Dom Retro". On jest oklejony tapetą w bale drzewa. Ja go tylko odrobinkę modyfikuję. Dodaję mały basen i mały stawek, a w środku zmieniam meble kuchenne i armaturę\kafelki w łazienkach. Inne domy są brzydkie lub niewygodne, lub jedno i drugie. No więc się poświęcam i buduję Simom coś na kształt domów. Ale wszystkie moje domy są brzydkie i nie stosuję żadnych kodów, żeby wywołać jakiś niezwykły efekt. One mają być przede wszystkim funkcjonalne i wygodne. Buduję średnie domy (pod względem wielkości). Za małe są niewygodne, a za duże zabierają Simom zbyt dużo czasu na przejście z pomieszczenia do pomieszczenia. Czasem jak spodoba mi się jakiś dom w necie, to go instaluję i wtedy niespodzianka, dom ładny z zewnątrz, ale w środku ciężko jest się połapać co jest gdzie.

nmin
31.05.2010, 19:26
no wiesz nie wiedziałam,ze simy mogą zadem zarabiać kasę....Mogą, mogą - mam w TS3 dom publiczny ;)

A tak poważnie - nie cierpię budować domów. Lubię urządzać, kiedyś kupowałam tylko niezbędne meble, teraz skupiam się na dekoracjach. Budować nie umiem, moje bryły są kanciaste, wręcz tragiczne. Mimo to moje Simy mieszkają zwykle w domach zbudowanych przeze mnie, bo nie mogę się odnaleźć w innych. A co tam, grunt to funkcjonalność ;)

anie_1981
31.05.2010, 19:40
Tak jest, grunt to funkcjonalność. Jak Simowi na łeb deszcz nie kapie, to już jest dobrze... (Wiem, że w trójce nie padają deszcze, pozwoliłam sobie na żarcik :D).

Arkia
15.06.2010, 18:35
Uwieeelbiam budować! I meblować zresztą też. Zwykle buduję jednopiętrowe domki, bo w kilkupiętrowych nie mogę się połapać, gdzie kto jest i co robi. Chyba, że mam jednoosobową rodzinkę - wtedy czasem muszę dobudować 2 piętro, żeby mi się wszystko pomieściło. Zwykle robię domy jednokolorowe, tzn. np; mam simkę w żółtym stroju, to dobieram odpowiedni drugi kolor i na obydwa te kolory (w mnóstwie odcieni) maluję dom i meble. Zwykle również robię drewniane podłogi (później ewentualnie kładę na nie dywany) i farba na ścianę mojego ulubionego stylu - jakiś prosty, nie rzucający się w oczy wzorek po środku i na dole (czasem też górze) cienki, drewniany pasek. Domów nie buduję jednak na zasadzie "Mam mało kasy, kupię co najgorsze, ale żeby było, później się wymieni...", ponieważ gram na kodach potrzebowych (na kasę mi siora zablokowała :( ), więc nawet 2 tygodnie mogą być jakby bezdomni, a nic im się nie stanie, nawet jak się z parceli swojej pustej ruszać nie będą. Jak simowie mają kasę, to buduję ściany, płotek itd. Później kładę podłogę i tapetę, a na końcu meble: jak zaczynam od kuchni, a nie mam kasy na super lodówkę albo kuchenkę to kupuję blaty (chociaż nie najlepsze, mam takie swoje ulubione...:>). Co do ogrodów u mnie... To są królestwa! Pewnego dnia miałam dość tego płaskiego (chodzi mi o trawę, nie wypukłości) podwórka, jednolitej trawy itp. Zaczęłam majstrować i teraz tworze ogrodowe cuda! różne rodzaje trawy pasujące do siebie, krzaczki, drzewa, ozdoby...

KOCHAM BUDOWAĆ!! (sorki za Caps Locka)

Kinkarus
18.06.2010, 16:51
Nie za bardzo lubię budowac. Bardzo lubie duże wręcz ogromne domy. Kiedy tworze nową rodzinę mam już upatrzony domek i później go powiększam dodaję kilka łóżek ozdoby itp. Później przeprowadzam simów do olbrzymiego domku zbudowanego przeze mnie. Uwielbiam urządzac im wymyślne ogrody. Ostatnio stworzyłam labirynt z żywopłotu. Teraz kiedy wyszedł dodatek Kariera ozdabiam dom i ogród rzeźbami.

Paka
18.06.2010, 19:49
A mi się właśnie podoba budowanie i dekorowanie środka :D
Na początku grania byłem bardziej przekonany do ts2, ale sie przyzwyczaiłem i fajnie mi sie buduje ;)
Fajnie ,że jest więcej opcji niż w ts2

Arkia
27.06.2010, 20:28
Ooo tak, jest o wiele więcej opcji. Mam małą radę dla budowlańców: Jeśli wciśniecie Alt i zaczniecie myszką obracać tą rzecz, którą umieszczacie, to ona może się dowolnie obrócić! A jak ją będziecie z Altem (cały czas wciśniętym!) przemieszczać, to możecie ją też dowolnie umieścić! Znaczy, to nie działa jak moveobjects, bo nie można mebla w mebel wsadzić ani w ścianę. Są pewne granice. Ale to Altowanie bardzo (oj, jak bardzo!) mi pomaga teraz w budowaniu ;) Jedyne, gdzie nie można dowolnie umieszczać i obracać, to stolik lub blat. Tam tych małych rzeczy nie możemy wyaltować. Jakby ktoś się wkurzył, że chce z powrotem normalny obrót, to jak tylko mebel zaczniemy obracać bez Alta, to on się obróci tak jak się obracał na początku.

MoniQu$
06.07.2010, 11:15
Ja buduję różne domy, często nietypowe. Chodzi o to żeby każdy dom nie był taki sam.

Oto jeden z tych domów:
http://img37.imageshack.us/img37/3551/screenshot7av.jpg (http://img37.imageshack.us/i/screenshot7av.jpg/)

Uploaded with ImageShack.us (http://imageshack.us)

Z zewnątrz wygląda całkiem normalnie:
http://img9.imageshack.us/img9/3751/screenshot5xh.jpg (http://img9.imageshack.us/i/screenshot5xh.jpg/)

Uploaded with ImageShack.us (http://imageshack.us)

Lubię budować i meblować domy.