PDA

Zobacz pełną wersję : Masakryczne ściny przy obracaniu budynku w trybie budowy


Tuptuś
22.07.2010, 17:09
Cześć.

Mam taki bardzo bardzo denerwujący problem. Otóż gdy chcę na przykład wybudować dom, to obracanie ekranu za pomocą myszki (wciśnięcie rolki i przesuwanie myszki) jest tragiczne. Załóżmy że robię takiego loga:
16:00:06 - najpierw trochę przybliżam, potem nieco obracam
16:00:15 - ekran się przybliża
16:00:18 - ekran się obraca

W między czasie jak nie ma sekund - zwiecha.

Najdziwniejsze jest to, że jeśli użyję tych tam przycisków na obracanie i przybliżanie w menu to jest wszystko super - efekt natychmiastowy. W sumie to nawet nie wiem kiedy mi się tak zrobiło. Zmienianie ustawień ekranu nic nie pomaga, zresztą byłoby to trochę głupie, bo wtedy nawet obracanie strzałkami w menu by się cięło. Druga rzecz że mam jedną z lepszych kart - GF 8800GT, a Simsy nie mają jakichś znowu kosmicznych wymagań.

Teraz mi jeszcze jeden pomysł wpadł do głowy, ale w międzyczasie może powiecie mi co jest nie tak.

kotecek
23.07.2010, 10:17
Może masz mało miejsca na dysku ...

Tuptuś
02.08.2010, 15:40
Może masz mało miejsca na dysku ...

Jak masz pisać takie idiotyzmy to najlepiej nic nie pisz... Wytłumacz mi co ma ilość wolnego miejsca na dysku do ścin.

Problem nadal występuje :|

Shiro
02.08.2010, 16:30
A jak procesor?

ps. pamięć na dysku też ma związek ze zwieszaniem się gry

mario
02.08.2010, 17:01
Skoro klikając w te przyciski z menu gry wszystko jest w porządku to ja mam tylko jedno rozwiązanie - myszka jest do dupy. ;P Ale czy to możliwe? Hmm... Dziwny problem. A popróbuj jeszcze na klawiaturze + i - oraz < i >. Jeśli i tu się będzie cięło, to ja nie mam pomysła. Przeinstalowałbym grę wtedy. ;P Też trochę dziwnie opisałeś swój problem, nie za dokładnie zrozumiałem, co tak naprawdę się dzieje. Tylko w trybie budowania? Bo ani słowa o tym nie ma, oprócz tego, że wspomniałeś w tytule tematu.

Starlight
02.08.2010, 18:08
Masz tak tylko w TS czy w innych grach też. (Jeśli tak to myszka to jest (tam gdzie słońce mało kiedy świeci ^^)

Tuptuś
06.08.2010, 11:27
Ścina się TYLKO w The Sims 3 i zawsze w trybie budowania. Zauważyłem, że najczęściej tak jest jak pojawia się taka strzałka zielona lub czerwona by rozszerzać pokoje czy też przesuwać ściany. Jak przesunie się kursor myszki koło ścian, to oczywiście wtedy się pojawia ta strzałka, i właśnie wtedy jak próbuję "obracać domem" są ściny takie jak opisałem. Na klawiaturze jest tak jak w menu gry, czyli tak jak należy.

Myszka na pewno do dupy nie jest, cały komputer spełnia wymagania gry w 100%.

A te teksty o dysku... Ehh, dajcie spokój. Może ma to wpływ wtedy gdy jest mało RAMu, a jego jak na razie mi wystarcza, a druga rzecz - oczywiste by było, że wtedy CAŁA gra by się ścinała, a tak nie jest.

Wygląda na to że problem leży w tej strzałce, tylko nie mam pojęcia jak temu zaradzić.