PDA

Zobacz pełną wersję : "Usunięcie" Belli Ćwir


eS_guy
10.08.2010, 18:23
Z uwagi na fakt, iż temat Tajemnica zniknięcia Belli Ćwir (http://forum.thesims.pl/showthread.php?t=27952) został zamknięty (przez chaos tam panujący i zmierzanie donikąd), proponuję zająć się teraz techniczną stroną zniknięcia Belli.
Chodzi o to jak twórcy usunęli Bellę. Chcieliśmy tę sprawę rozwiązać w poprzednim temacie jednak nie udało się wprowadzić tego na dobry tor. Dlatego założenie nowego tematu wydawało się byś dobrym pomysłem.

Pamiętajcie żeby nie pisać, że Bella została skasowana lub zabita, bo dowiedzione zostało że tak nie było :P

Ostrzegam - posty typu "przywróciłem Bellę kodem", "Bella jest w Dziwnowie" będą nagradzane warnami i usuwane.
Chyba wszystko jasne ;)
Aha, dziękuję jeszcze Liv i Gold_Chocolate za współudział w tworzeniu i planowaniu tematu:)

bubel-96
10.08.2010, 20:25
Pytanie jest nie poco, a jak...
Pewnie jakaś opcja dostępna tylko dla nich, albo wprowadzili ją do innego domku, dali ten dom do skrzyni domów i go (dom xO) usunęli razem z Bellą.

kotecek
11.08.2010, 09:56
Może zabili ją w Dziwnowie i zanim przyszła śmierć i jak można było jeszcze ją kontrolować wyszli do otoczenia i przenieśli do Miłowa postawili tę parcelę z Bellą i weszli z powrotem ustawili, że ma być Npc i znikła kontrola nad nią (Śmierć jeszcze nie przyszła i nie zdążyła jej zabrać) i usunęli parcelę. Bella została Npc przez to, że zabili ją w Dziwnowie znikły kontakty z rodziną (kurcze ale michał kawaler ją zna.... może przez to że umarł zanim ją porwano, nie wiem jak to mogło by być ....). Ponieważ one nie żyje nie chodzi jako npc po mieście i można ją przywołać tylko za pomocą boolpropa albo insiminatora albo simpe....

Unknown_Girl
11.08.2010, 11:24
Może zabili ją w Dziwnowie i zanim przyszła śmierć i jak można było jeszcze ją kontrolować wyszli do otoczenia i przenieśli do Miłowa postawili tę parcelę z Bellą i weszli z powrotem ustawili, że ma być Npc i znikła kontrola nad nią (Śmierć jeszcze nie przyszła i nie zdążyła jej zabrać) i usunęli parcelę. Bella została Npc przez to, że zabili ją w Dziwnowie znikły kontakty z rodziną (kurcze ale michał kawaler ją zna.... może przez to że umarł zanim ją porwano, nie wiem jak to mogło by być ....). Ponieważ one nie żyje nie chodzi jako npc po mieście i można ją przywołać tylko za pomocą boolpropa albo insiminatora albo simpe....

W sumie to nawet by pasowało, ale myślicie że oni by się tak bawili? :P Może faktycznie mają jakiś program "tylko dla nich". Szkoda że nie możemy tego na 100% wiedzieć :/

shan
11.08.2010, 16:15
Pewnie mają do tego jakiś program... albo najpierw Bella została porwana przez ufo a potem usunięta.

.mirror
11.08.2010, 20:10
Tak jak napisałam w poprzednim temacie:
Pewnie ufo porwało Bellę, ale statek się rozbił w Dziwnowie i jako jedyna przeżyła, pomimo zmiksowanego mózgu xD
To tak, żeby nie powtarzać teorii 'Pewnie mają do tego jakiś program' ;P

A tak na serio - możliwe, że twórcy najzwyczajniej w świecie zrobili z niej npc. Dlatego jakakolwiek Bella w grze nie ma wspomnień i drzewa genealogicznego. A dla podpuchy, żeby gracze mieli zajęcie dali rodzinie wspomnienia o jej porwaniu.

kotecek
11.08.2010, 20:13
Ta co nie ma wspomnień i drzewa to klon !!!

.mirror
11.08.2010, 20:17
A może to właśnie ta oryginalna Bella, tyle że twórcy robiąc z niej npc automatycznie usunęli jej drzewo i wspomnienia.

Unknown_Girl
11.08.2010, 20:47
Ale przecież czasem pojawia się ta Bella z drzewem i wspomnieniami ;d

Gold_Chocolate
11.08.2010, 21:30
zwei ale po dokładnym przyjrzeniu się Bella prawdziwa i klon różnią się też wyglądem. Po co na nowo wałkujecie ten temat , skoro już dawno został omówiony w poprzednim temacie ?

kotecek
11.08.2010, 22:30
jak dla mnie wszystko jest już jasne. Ten temat też można zamknąć, aby ludzie nie pisali cały czas o tym klonie....

bubel-96
11.08.2010, 23:04
Każdy może mieć inny, oryginalny pomysł. Na początku tematu jest jasno napisane, żeby się nie powtarzać, a chyba można prowadzić dyskusje bez tego?

eS_guy
12.08.2010, 08:33
Raczej niewiele jest jasne :P
Bubel-96 ma racje, a jeśli każdy coś od siebie włoży to w końcu się uda ;)

Jeśli chodzi o temat to trzeba pamiętać że Bella jest gdzieś w Miłowie, prawdopodobnie jako NPC (bo można ją przywrócić przez BoolProp'a) i nie ma żadnych wspomnień...
Twórcy nie robili tego raczej 'specjalnym programem'. Jestem pewien, że używając dostępnych nam opcji jesteśmy wstanie tego dowieść. Oczywiście mam na myśli kody ;)

Blair
12.08.2010, 09:43
ale posłuchajcie- autorzy mają specjalne narzędzia do robienia takich rzeczy. swoje programy do edycji, to chyba jasne, że nie męczyli się usuwaniem domków i kodami...

kotecek
12.08.2010, 10:02
No właśnie przecież to oni grę robili, a nie my...

szprotka02
13.08.2010, 21:17
zrobiłam eksperyment - zrobilam simke, wysłąlam na parcele publiczną i zapisałam gre. (simka została na publicznej ). no i jak napisałam zapisuje, wycodze do otoczenia, klikam na jej dom, tam jak sie kliknie to pokazuje zdjecie rodziny, biografie, i tam jest "wejdź do parceli".. no wiecie? no i właśnie - wchodze, na zdjeciu ona jest, ale w domu nikogo nie ma i nie ma funkcji życia - tak jak w domu belli...choć nie wiem, czy belli, ale była taka parcela, chyba siórtr kateline, czy jakos tak.. a na parceli publicxznej, gdzie ją zapisałam - nie ma po iej śladu. dokladnie tak samo ( z tym domem) jest z bellą(czy z tymi siostrami?) mysle.. że tak mogli też postąpić twórcy gry..
wiem, że troche niezrozumiale napisałam, ale mysle, że coś połapiecie :)

Gold_Chocolate
13.08.2010, 21:26
@up: Eii. to jest myśl. Kosmici ją porwali,oddali twórcy zrobili tak jak napisała szprotka i po sprawie.. :D

kotecek
13.08.2010, 21:26
ale nie da się gry na parceli publicznej zapisać(chyba?) ...

szprotka02
14.08.2010, 10:49
jasne, że sie da ;)

kotecek
14.08.2010, 11:28
@up: zrobiłem tak jak napisałaś wcześniej i nic.... tzn. zapisałem wracam do domu, a te se taksówką przyjechała. Ja uważam, że Maksym ma dobrą teorię, ale skomplikowaną :D

Gold_Chocolate
14.08.2010, 11:32
A można skasować parcelę publiczną ? Ciekawe co było gdybyśmy skasowali ją z naszym simem ?

Wiśnia95
14.08.2010, 11:47
Sim przyjechałby taksówką.

.mirror
14.08.2010, 13:26
Hm... Gdy w domu sima wpiszemy moveobjects i go usuniemy to jest na drzewie kolorowy, ale nie ma go na pasku rodziny w trybie życia... Może właśnie tak zrobili twórcy, usunęli Bellę moveobjectsem xDD

Ana021
14.08.2010, 14:12
Hm... Gdy w domu sima wpiszemy moveobjects i go usuniemy to jest na drzewie kolorowy, ale nie ma go na pasku rodziny w trybie życia... Może właśnie tak zrobili twórcy, usunęli Bellę moveobjectsem xDD


To nie ma sensu!Sim usunięty moveObjectisem zawsze wraca

szprotka02
14.08.2010, 18:35
@up: zrobiłem tak jak napisałaś wcześniej i nic.... tzn. zapisałem wracam do domu, a te se taksówką przyjechała. Ja uważam, że Maksym ma dobrą teorię, ale skomplikowaną :D

to dziwne, bo u mnie żadnej taksówki nie było.. ale poekperymentuje jeszcze :)

Wiśnia95
15.08.2010, 15:29
to dziwne, bo u mnie żadnej taksówki nie było.. ale poekperymentuje jeszcze :)

chyba, że usunęłaś dom sima. Wtedy zdaje się nie wróci.

Brutus
20.08.2010, 15:51
Zauważyliście, że Ćwirowie mają wspomnienie, że Bella ZOSTAŁA PORWANA przez obcych, a Dziwacy, którzy też mieli styczność z kosmitami mają wspomnienie, że Paskal SPOTKAŁ obcych. Może to ma coś z tym wszystkim wspólnego?

.mirror
20.08.2010, 18:25
Nigdy nie zwracałam na to uwagi, ale faktycznie tak jest...
Zaraz, a czy przy porwaniu nie wyświetla się, że sim spotkał obcych? Tylko Ćwirowie mają wspomnienia o 'porwaniu' przez obcych...

kotecek
20.08.2010, 18:39
Ale to wspomnienie pojawia się po powrocie porwanego ...

Ana021
20.08.2010, 20:18
A da się zostać porwanym w innej rodzinie?Bo skoro tak to mogli podczas porwania wyjść z rodzinki i potem ją skasować

Liv
20.08.2010, 22:27
Jak to jest w końcu z tym wspomnieniem?
http://a.imageshack.us/img6/1156/yayayaa.jpg

Z tym "good" pojawia się tylko wtedy, gdy Sim ma aspirację "pragnienie zdobywania wiedzy". Wtedy też u bliskich Sima który SPOTKAŁ nie ma wspomnienia.
Więc to raczej nie ten trop, bo u Ćwirów nikt nie miał aspiracji "zdobywania wiedzy". Ale rzeczywiście - wspomnienie u bliskich pojawia się, gdy Sim powróci ;)
Ale bez programów typu SimPe nie mogli nic zrobić... Nie mogli Belli wyprowadzić (bo wtedy Ćwirowie mieliby wspomnienie), a gdyby nawet usunięto Bellę moveobjectsem i resztę rodziny wyprowadzono, to znowuż u Ćwirów zostanie wspomnienie, że się przeprowadzili ;)
Czyli ludzie z Maxisa mogli użyć byle jakiego sposobu i nie uda nam się ustalić jakiego, bo KAŻDE wspomnienie za pomocą SimPe da się wykasować.

.mirror
21.08.2010, 08:25
Hm... A zauważyliście, że Kasandra ma to wspomnienie o porwaniu Belli na czerwono a Morti na zielono? O_o To trochę dziwne, ale możecie sami sprawdzić.

Liv - Morti miał aspirację 'Zdobywanie wiedzy'.

kotecek
21.08.2010, 09:33
Może spróbujmy zastosować jakąś teorie w praktyce ???

eS_guy
21.08.2010, 10:26
Przy wyprowadzaniu Sima nie ma wspomnienia ani wyprowadzany Sim, ani jego rodzina.

Ja raz próbowałem stosować w praktyce. Odkryłem wtedy co trzeba zrobić żeby Sim umarł po następnym wczytaniu gry. Tzn wyskakuje komunikat że Sim zmarł na innej parceli. Czyli tak jak się dzieje z Bellą.

Shiro
21.08.2010, 11:29
zwei, tu też chodzi o aspiracje. Kasandra ma "pragnienie stworzenia rodziny" i dlatego przeżywa to porwanie dość ... negatywnie. Morti jako, że ma "pragnienie zdobywania wiedzy" uważa to za fantastyczne doświadczenie - tak samo jest u Dziwaków w Dziwnowie. Gdy jednego z nich się porwie pozostali mają wspomnienie na zielono.

Avantys Impremia
17.10.2010, 18:51
Kasandra miała pragnienie stworzenia rodziny i dlatego że nie ma przy sobie matki to bardzo negatywnie, jak napisała Shiro.

Poza tym Bella miała pragnienie romansowania ( tak mówi Simspedia ) i również wiadomo że w dzień przed porwaniem ( tak ? ) była u Dona i odmówiła mu g. pocałunków i dlatego się zemścił na niej i popatrzyła w teleskop i ją kosmici porwali. Ale, zawsze kiedy kosmici porywaj to zawsze oddają i możliwe że kosmici ją oddali a Maxis ją usunął

Wiktoria__07
22.10.2010, 06:28
Co do kosmitów to bym się nie zgodziła. Jak każdy wie kosmici porywają przez najdroższy teleskop ten czarna dziura czy jak mu tam. Więc tak zanim Don się do mnie wprowadził (bo jest już mężem mojej simki :D) weszłam na jego dom i co? przez ten teleskop który on ma nie mogą porwać kosmici! Chyba że potem wymienił ale to już pomijając.

Avantys Impremia
22.10.2010, 13:03
Jednak nie ! Mogą porwać przez ten tańszy ! U mnie raz tak było.

.mirror
22.10.2010, 13:28
Nie ważne jest, jaki jest teleskop. To bujda, że jak się ma ten teleskop to porywają a jak ten to nie.

Wiktoria__07
22.10.2010, 15:16
Ja się nie znam u mnie nie porywają :)

Avantys Impremia
22.10.2010, 16:21
Bo trzeba mieć pragnienie zdobywania wiedzy.

.mirror
22.10.2010, 19:44
@up: Też nie. To najzwyczajniej w świecie od niczego nie zależy. Nie ma harmonogramu, według którego simów porywa ufo, nie.

Wiktoria__07
25.10.2010, 19:38
No właśnie ja wiem bo jak się ma pragnienie wiedzy to jest obawa "zostać porwanym przez obcych"

Savigge
27.01.2011, 18:51
A nie to jest w pragnieniach ? Jak i zobaczyć ducha ?

firebolt
28.02.2011, 19:34
Przy pragnieniu wiedzy zarówno porwanie przez obcych, jak i zobaczenie ducha zalicza sie do wysoko punktowanych pragnień
Natomiast co do sprawy Belli, to myśle, że twórcy najpierw za pomoca kodu sprawili, że porwali ją obcy, nastepnie wyprowadzili z parceli i usuneli. Sama tak robiłam na mojej rodzinie i usuniety sim wciąż jest w drzewie oznaczony jako żywy

Mixy
17.07.2011, 18:23
Odświeżam temat.
Wykryłam coś ostatnio poprzez zdjęcia Maxis'owe i wypowiedzi użytkowników: Otóż Don Lotario, miał i nadal ma najtańszy teleskop możliwy w grze. Gdy Bella Ćwir została porwana na jego dachu wtedy spoglądała przez najtańszy teleskop, a porwanie przez kosmitów jest możliwe tylko za pomocą tego najdroższego teleskopu "Czarna dziura" bodajże. Więc jak to możliwe że Bella została porwana za pomocą taniego teleskopu?

Electric Shabet
17.07.2011, 19:20
Myślę, że ona raczej nie została porwana. Twórcy po prostu wprowadzili ją na chwilę do Dona, kazali jej spoglądnąć przez teleskop, cyknęli fotkę i już :P Według mnie Bella po prostu została stworzona jako współlokatorka Mortimera, EA ożeniło ją z nim, potem Bella urodziła Kasandrę i Aleksandra, a kiedy Aleksander stał się dzieckiem to Bellę wyprowadzili od reszty Ćwirów, i jakoś zrobili z niej NPC. Przecież po Miłowie, Dziwnowie, Weronie itd. chodzi wiele Maxisowych simów, których domów nie ma w miastach. Według mnie to samo dzieje się z Bellą. Twórcy po prostu zrobili z niej bezdomną NPC.

Fisia
25.08.2011, 06:20
W insimenatorze jest taka opcja w 'kasowniku' (czy jakoś tak) usuń z parceli jako... rodzinę/miastowego/NPC. No ale że twórcy raczej nie mieli insimenatora, to raczej mało wiarygodne :c

anulqa
04.11.2011, 20:23
Cóż, wiem, że mieliśmy pisać jak mogliby to zrobić "naszymi", normalnymi sposobami, ale przecież to twórcy piszą tę grę. Wątpię, że graja wszystkimi rodzinami po kolei, oni ich takimi tworzą, historię, znajomości, wspomnienia. Moim zdaniem nie mają żadnej dodatkowej opcji, po prostu tak napisali grę. Mogą stworzyć jakiekolwiek wspomnienie, ale oczywiście fajnie jest dochodzić, jak to mogli zrobić.

Mixy
05.11.2011, 17:27
Co do kosmitów to bym się nie zgodziła. Jak każdy wie kosmici porywają przez najdroższy teleskop ten czarna dziura czy jak mu tam. Więc tak zanim Don się do mnie wprowadził (bo jest już mężem mojej simki :D) weszłam na jego dom i co? przez ten teleskop który on ma nie mogą porwać kosmici! Chyba że potem wymienił ale to już pomijając.

Nie ładnie plagiatować :/.
Porwania przez najtańszy teleskop są bardzo rzadko, ale teoretycznie (jak twierdzą twórcy gry) niemożliwe.

Diana
19.01.2013, 11:51
Hej ale jak wpiszecie boolproptestingcheatsenabled true i klikniecie z shiftem na lunetę to wyświetla się "get abducted", weźcie to i Sim zostanie porwany. Myślę że oni tak jakoś zrobili a potem żeby wszystkich graczy zżerała ciekawość to dali jej klona w Dziwnowie :D

asimka97
19.01.2013, 16:18
Wiemy. Tyle, że sim jak zostaje porwany to zawsze go "zwracają" więc nie było potrzeby klonowania. Tą informacją niczego niestety nie zmieniłaś bo jestem przekonana, że jednak większość osób zdawało sobie z tego sprawy. Niepotrzebnie zakładałaś nowy wątek. Wybacz :p

Simka Zabawy
23.01.2013, 21:26
Ja mam zupełnie inną teorię. Moim zdaniem Bella nigdy nie istniała w grze tylko może w jakimś programie. Dodali im wspomnienia, zaznaczyli ją w drzewie (słyszałam o przypadkach, że sim nigdy nie istniał, a był w drzewie) i po sprawie. A ten NPC z Miłowa może być jakimś nie dociągnięciem.

Tenebris
17.07.2013, 09:54
To jest jakaś farsa. Nie wiemy czym twórcy się posługiwali przy tworzeniu simów, okolic itd. więc moim zdaniem ta zagadka w dalszym ciągu pozostaje pod znakiem zapytania.

simowy001
02.11.2013, 07:52
przecies to twurcy pewnie mają jakiś program do edytowania

Tenebris
31.07.2014, 19:04
<odświeża temat> Zobaczcie co znalazłam przed chwilą: https://www.youtube.com/watch?v=IGaZT9gOEh4 Ktoś to bardzo fajnie przedstawił :).

Dorcia823
02.08.2014, 14:59
faktycznie niezłe oglądałam jakiś czas temu :P
myślę, że Bella istniała, bo skąd wzięły by się zdjęcia z folderów w storytelling? :) twórcy historii Belli najzwyczajniej w świecie użyli ulubionego kodu na oszustwa :) hmm no może dodatkowo SimPE, ale nie jestem pewna czy to oni go wymyślili :D wiedzą jak sprawić tajemnicę trudną do odkrycia, spryciule :P

Isabell
02.08.2014, 18:00
A wiecie co ja wymyśliłam? :P OD RAZU MÓWIĘ: WYMYŚLIŁAM, NIE MAM DOWODÓW NA TO, ŻE TAK SIĘ STAŁO. Wymyśliłam tak: Bella odmówiła gorących pocałunków z Donem, on chciał się zemścić. Poprosił Ninę i Dinę, aby poprosiły dziadków o porwanie Belli. Bella spojrzała w teleskop, i porwano ją. Kosmici eksperymentowali na niej tak bardzo, że jej twarz uległa zmianie. Dostała od tego amnezji, ale zaraz... Przecież jak się przywróci Bellę kodem to pamięta dzieci. Więc, amnezji dostał jej klon! Najwyraźniej kosmici postanowili, że rozdzielą się na dwa statki. W jednym była prawdziwa Bella, w drugim był klon. Na klonie eksperymentowali, aż jej twarz uległa zmianie. Zapomniała o relacjach rodzinnych, a wspomnień nie miała. Przecież to klon. Statek z klonem rozbił się w Dziwnowie. Niektórzy kosmici ocalali, wraz z klonem Belli. Klon Belli nie pamięta niczego, bo to klon, a twarz ma inną z powodu eksperymentów.
Tadaam! Wymyśliłam to przed snem :D. Ach ta moja wyobraźnia. ^^

amiii
18.08.2014, 22:59
Ja myślę że to było tak: Bella poszła do Dona spoglądała w teleskop i siostry Kaliente z zazdrości poprosiły swojego dziadka by ją porwał.Kosmici stworzyli nieudanego klona którego wypuścili dla zmyły w Dziwnowie , a Bella przez eksperymenty straciła pamięć i wróciła do Miłowa.

mystically_mad
19.08.2014, 10:39
A ja myslę, że Bella to Kasia Langerak po zmianie imienia i nazwiska :D
Bella po prostu chciała się oderwać od Ćwirów i zmieniła imie i nazwisko :D