PDA

Zobacz pełną wersję : PILNE: Nie mogę uruchomić TS Abrakadabra (na WinXP)


Master of Disaster
22.08.2010, 17:19
Akhem. Prosiłabym, aby uważnie przeczytać post, zanim powiecie, że JUŻ BYŁO.

Otóż... Odkopałam, specjalnie dla mej siostry, która miała niedawno urodziny, The Sims 1. Zainstalowałam, jak sądzę, wszystko po kolei:
- The Sims Deluxe (udało mi się skołować działające)
- The Sims Double Deluxe (jw.)
- The Sims Balanga
- The Sims Randka
- The Sims Wakacje
- The Sims Zwierzaki
- The Sims Gwiazda
- The Sims Abrakadabra (płyta się znalazła)

Instalacja odbyła się, podkreślam, bez przeszkód, a płyty są oryginalne - większość kupiłam w Empiku, a TS Double Deluxe nabyłam drogą... wymiany. Niestety, nie mogę uruchomić The Sims. Wygląda to tak: wkładam płytę od Abry, pojawia się okienko, klikam Graj -> 1024x768... pojawia się logo... i nic się nie dzieje. Jest, co prawda, proces: Sims.exe (Patrz: TUTAJ (http://img716.imageshack.us/img716/1700/sims1wtf1.jpg); a w zakładce "Aplikacje" nic nie ma...), ale...nic z tego nie wynika. Próby uruchamiania gry ze skrótu na pulpicie, w oknie, w trybie zgodności z Win98/ME (ja mam XP) też nic nie dały. Dodam jeszcze, że z Windowsem problemów nie mam, szwankujący napęd optyczny wymieniłam, płyta od Abry nie jest porysowana, wcześniej na Windowsie XP TS1 też mi działało... Szukałam pomocy w podobnych tematach, ale nie pomogły, a na dodatek są często już zamknięte. Naprawdę nie wiem, co mogę jeszcze zrobić. Czy jest jeszcze coś, czego nie próbowałam?

Raven
22.08.2010, 18:59
poco instalujesz deluxe skoro masz double deluxe? Wystarczy od razu DD, ono też ma podstawę. Przynajmniej powinno mieć.

Przede wszystkim sprawdź działanie płyt na innym komputerze. Gdzieś u koleżanki czy coś. Jeśli u niej odpali wszystko bez problemu to znaczy, że w twoim komputerze coś nie bangla

Master of Disaster
22.08.2010, 19:08
Konkretnie, to Double Deluxe instaluje się tak: najpierw instaluje się Deluxe, a potem coś jakby nakładkę - to właśnie DD, zawiera ono aktualizację oraz dodatkowe obiekty. A co do napędu, to działa bez zarzutu, bo zamontowałam nowy. To TS: Abrakadabra mi nie działa, problemów z płytami nie mam.

EDIT: Pardon, między Deluxe a DD instaluje się jeszcze Balangę, która jest w pudełku od DD.

kotecek
22.08.2010, 19:42
Miałem to na laptoku, działały tylko deluxe (światowe i podstawa) wkurzyło mnie to i nie grałem w ogóle, lecz po jakimś czasie zainstalowałem ponownie i działa wszystko pięknie, mam wszystkie dodatki do jedynki.

Master of Disaster
22.08.2010, 20:56
Hm... U mnie i Double Deluxe działało... Instalowałam kilka miesięcy temu i problemy zaczęły się przy dodatku Gwiazda... Myślisz, że wystarczy, jak zainstaluję ponownie?

kotecek
23.08.2010, 10:08
A u mnie problemy zaczęły się już od Balangi, po jakimś czasie zainstalowałem ponownie i gram do dzisiaj. Radze ci spróbować ponownej instalacji, albo sprawdzić grę u kogoś innego.

Master of Disaster
23.08.2010, 16:44
Chyba spróbuję tego drugiego. Ponowna instalacja mi nie pomogła. Do Zwierzaków wszystko było w porządku, ale jak zainstalowałam Abrę... Teraz okno pojawia się na jakieś pół sekundy, po czym gra się wyłącza.

kotecek
24.08.2010, 12:14
Możesz także skontaktować się z pomocą techniczną EA.

Master of Disaster
24.08.2010, 20:14
To już nie będzie konieczne - udało mi się uruchomić Abrę. Gra wyłączała się chyba z powodu intro - do Zwierzaków gra ma swoje intro, ale już Gwiazda i Abrakadabra nie mają. Jeśli ktoś ma podobny kłopot, oto moja rada: trzeba utworzyć skrót (na pulpicie najlepiej), kliknąć na tym skrócie PPM (prawym przyciskiem myszy, jakby ktoś nie wiedział), następnie Właściwości, zakładka Skrót, i tam w linii komend (Element docelowy) dopisać po spacji "-skip_intro" (bez cudzysłowu, oczywiście). Następnie kliknąć OK i uruchamiać grę już tylko z tego skrótu.

Uff, cieszę się że przynajmniej ten problem udało mi się rozwiązać. Szkoda, że nadal mam problem z TS3. Ale to już inna sprawa i ogromnie się cieszę, że wreszcie można grać na moim komputerze w pierwszą część Simsów.

PS: Okazało się, że było coś, czego nie spróbowałam :).