PDA

Zobacz pełną wersję : FTS Newsletter 4 [7] - 11.09.2010 - komentarze


Vanitas
11.09.2010, 10:31
W tym temacie umieszczamy komentarze do Najnowszego wydania naszej forumowej gazetki (http://forum.thesims.pl/showthread.php?p=1300966#post1300966) :)

Mroczny Pan Skromności
11.09.2010, 12:54
na końcu zamiast "Forum Awards" powinno być "User Awards" ;)
Co do samej gazetki, szkoda, że nie było rankingu nicków (ostatnio dużo osób zmieniało). Chryzia jak zawsze świetna :D. Ogólnie ten numer wypadł moim zdaniem lepiej niż poprzedni :)

stinkfist
11.09.2010, 13:25
"Każdy wie, że wakacje skończyły dawno się."

myślałam, że to będzie pastisz stylizowania na Yodę :<

Charionette
11.09.2010, 14:18
Świetna :D

Szczególnie Chryzia :P
Bardzo fajny jest też kącik cafe

Sherlock
11.09.2010, 14:29
"Każdy wie, że wakacje skończyły dawno się."

myślałam, że to będzie pastisz stylizowania na Yodę :<

Ja zaś myślałem, że to będzie rap...

*

Cóż, odcinek niezbyt ciekawy, moim zdaniem :P
Ciocia Chryzia go uratowała ;D

Vanitas
11.09.2010, 14:31
Nie przypominam sobie, żeby nasza gazetka była podzielona na odcinki, no ale.

Severé
11.09.2010, 15:11
Super Newsletter ! Gratuluję normalnej i jednocześnie zejefajnej załogi redaktorów ! Ciocia Chryzia good job !

Ellie
11.09.2010, 17:48
ej wg mnie jakos srednio wam wyszedl ten numer, jakis taki nudny i no nie wiem, jakos malo tego. przyznam, ze nowinki techniczne musialam przewinac (no coz), ciocia chryzia jakos w ogole mnie nie smieszy, nie wiem, albo to jakies kiepskie dowcipy albo mam zly humor i nie dostrzegam tam komizmu/ironii/sama nie wiem czego.
wywiad jest okej, kacik cafe tez mi sie podoba, jak zwykle najbardziej udany. o.

Gold_Chocolate
11.09.2010, 17:59
Nawet spoko ; ) Kącik Cafe i Chryzia chyba najlepiej :D

jekyll
11.09.2010, 18:18
Chyzia jak zwykle zdominowała gazetkę :) Najlepsza jest xD

Szkoda, że nie było rankingu nicków. Chciałem poznać informacje o moim xD

Miyoki
11.09.2010, 18:40
"Każdy wie, że wakacje skończyły dawno się."

myślałam, że to będzie pastisz stylizowania na Yodę :<
xD
Myślałam też tak. Byłoby fajne to.


Numer mi się nawet podobał :)
Ciocia Chryzia (pozdrawiam :D), kącik cafe, wywiad.
O telefonach mi się przydało, bo akurat zakup będzie niedługo xd

Tylko rzeczywiście jakoś... tego mało. Przynajmniej tak mi się wydaje.

Kamis
11.09.2010, 19:09
Ciekawe ^^
Mi też się spodobał artykuł o telefonach, nie wiedziałam, że IPhon to taki szajs... :P

Charionette
11.09.2010, 22:23
Szkoda, że nie było rankingu nicków. Chciałem poznać informacje o moim xD
To poczekaj do następnego numeru :P Dowiesz się nagiej prawdy :D

eS_guy
12.09.2010, 11:10
Ogólnie fajnie że jest coś takiego jak forumowa gazetka ;) Sprawia, że na forum dzieje się coś nowego i dobrze bo rutyny nikt nie lubi!

Mam jednak dwa zastrzeżenia:
1.Długość.
Wydaje mi się że poprzednie numery zawierały więcej rzeczy. Czegoś na pewno brakuje, a większe rozbudowanie poprawiłoby zapewne atrakcyjność pisma.

2.Nowinki techniczne poświęcone smartphonom.
No cóż, ja wychodzę z założenia, że za 150% ceny średniej klasy iphona można kupić całkiem niezły laptop! I w ogóle nie rozumiem całej idei iphonów (oczywiście nie oznacza to, że pogardził bym takim drobiazgiem) bo przecież nie jest to jakoś mega praktyczne, a koszta jakie wymaga htc można przeznaczyć na coś o wiele bardziej praktycznego. I jako nowinki ze świata techniki można przedstawić pare naprawdę interesujących rzeczy, np:
* Flash Player jako narzędzie szpiegowskie;
* Wpadka w reklamach Google - 'polecany' dostęp do pedofilii, bądź zoofilii;
* Kłopoty Facebooka: pozwy i awarie
to sprawy o których było ostatnio najgłośniej i można coś docisnąć, bo zdecydowana większość z nas korzysta z tych tech-narzędzi. To tylko taka uwaga ode mnie ;)

yea
12.09.2010, 12:47
no tak, tylko ze ja mam zamiar pisac raczej tylko o specyfikacji, nowinkach, technice na temat telefonow komorkowych a nie ogolnej technologii na temat wszystkiego co nowego

Profesor Parker
12.09.2010, 12:59
hmm. w sumie to najciekawszy byl wstep!

mam az ochote cos skomentowac, ale chyba wiekszosc wie na temat czego i co chce powiedziec, wiec sobie daruje.

eS_guy
12.09.2010, 14:56
no tak, tylko ze ja mam zamiar pisac raczej tylko o specyfikacji, nowinkach, technice na temat telefonow komorkowych a nie ogolnej technologii na temat wszystkiego co nowego

Hmm, skoro tylko o telefonach to okej. Myślę jednak, że pisanie na temat ogólnej technologii i wszystkiego co ciekawe (niekoniecznie nowe) przyciągnęło by prawdopodobnie większe zainteresowanie. Ale to twój artykuł przecież :P

Gio
12.09.2010, 14:58
myslę podobnie jak es_guy ;)

A numer mi się podoba :>

yea
12.09.2010, 19:50
no, zawsze moge sprobowac cos wymyslic. moze w nastepnym numerze cos dodam, przynajmniej postaram sie znalezc cos ciekawego

sasha fierce
13.09.2010, 03:14
przejrzalam po raz pierwszy wszystkie numery. ok, bawcie sie w gazetki, to mile. ale blagam wyje*%^%*%ie ten kacik cafe bo mnie skreca jak patrze na jakies dziecko piszace felietony o zyciu.

+


mam az ochote cos skomentowac, ale chyba wiekszosc wie na temat czego i co chce powiedziec, wiec sobie daruje.
no wlasnie, ja tak samo. to ma być kącik z czarnym humorem czy co? bo niebardzo rozumiem jaki wplyw na kulistosc ziemi maja artykuly Ch.

+

wywiad... pytania w stylu lubisz x czy y? y a lubisz z czy ź? ź.
ludzie wywiad przeprowadza się w celu zebrania informacji, a nie pisze randomowe pytania i czeka na odpowiedz... z dupy te pytania, jedno nie ima sie drugiego.


+

najbardziej interesuje mnie to co pisze braindamage i Gio bo to artykuły stricte o forum i jego życiu. ale dobrego zawsze najmniej hehe.

a btw PUV WRACAJ TU KUR&!#^! I ROB ZNOWU GAZETKE JAK NA SW :{

Chryzantem Złocisty
13.09.2010, 07:58
a mnie skręca jak jedziesz po kimś,kto się stara i wkłada dużo pracy w swoją robotę.
na miejscu invidii,gdybym Cię znała,to strzeliłabym Ci w twarz.
i ja wiem,że "haters gonna hate" ale już się robisz żałosna tym swoim czepianiem się.

jeśli chcesz wnieść coś dobrego do gazetki,to zapraszamy,napisz coś ciekawego,coś co TWOIM zdaniem będzie miało wpływ na kulistość ziemi i może Ci ulży :)

Raven
13.09.2010, 09:51
od siebie dorzucę, że nabór redaktorów nie został jeszcze zamknięty :D

Oazis
13.09.2010, 09:52
Chryziu kocham Cie :D

. Napisz, że jesteś za PiSem (Kaczyńskim).
2. Przyznaj się, że jesteś dziewicą.
3. Przyznaj się, że jesteś ortodoksyjnym katolikiem.

damn i screved :D

sasha fierce
13.09.2010, 12:09
a mnie skręca jak jedziesz po kimś,kto się stara i wkłada dużo pracy w swoją robotę.
na miejscu invidii,gdybym Cię znała,to strzeliłabym Ci w twarz.
i ja wiem,że "haters gonna hate" ale już się robisz żałosna tym swoim czepianiem się.

jeśli chcesz wnieść coś dobrego do gazetki,to zapraszamy,napisz coś ciekawego,coś co TWOIM zdaniem będzie miało wpływ na kulistość ziemi i może Ci ulży :)

1. z całym szacunkiem, ale mam zasrane prawo do krytyki. jako czytelniczka mogę napisać co mi się żywnie podoba, nie obraziłam nikogo personalnie, stwierdziłam tylko że poziom niektórych artykułów to dno :) A ty redaktorko poznaj najpierw podstawowe zasady etyki dziennikarskiej a nie mi sie tu wygrazasz, chcesz byc traktowana powaznie - podejdz do tego powaznie - ja potraktuje cie powaznie. Zrozum, nikogo nie bawia ani nikt nie rozumie twoich smiesznych kwiatkow z rozmow z innym, ktore przekladasz na artykuly. Ja nie znam tych osob, nie znam ciebie i chce poczytac O FORUM, o uzytkownikach a nie jakies brednie Chryzi.

2. i przestan z tymi haterami bo generalnie zwisasz mi i powiewasz i przelknij to wreszcie ze tutaj nikt cie nie nienawidzi - ty jestes obojetna. a to ze pewne elementy twojej niezrozumialej (dla mnie) osobowosci draznia ludzi akurat powinno dac ci do myslenia.

3. invidia jest bardzo sympatyczna osoba, co nie zmienia faktu ze jest za mloda zeby pisac felietony refleksyjne. ani to nie ma trafionego przekazu ani tymbardziej nie niesie zadnej nauki, to zwyczajne ĄseMadęse naskrobane przez nastke bez życiowego bagażu

4. na szczescie invidia ma na tyle klasy ze raczej w twarz by mnie nie strzelila tylko przyjela krytyke, DELETED

@mod edit: nie życzę sobie tutaj tekstów tego typu. Niezależnie od tego do jakiej grupy etnicznej byłyby one skierowane

Severé
13.09.2010, 13:54
Zróbcie coś z kącikiem cafe !

Nie wiem zedytujcie wszystko co dobre ! No bo do jasnej ch_____y kogo to ciekawi !

stinkfist
13.09.2010, 15:04
dlaczego moj post zostal skasowany : [

@mod edit: To nie offtop
1. Każdy post musi zawierać minimum 6 poprawnie złożonych i sensownych, nie odbiegających od reszty postu słów. Emotikona oraz cytowanie czyjegoś posta ('quote') nie jest zaliczane jako słowo.
5. Pisząc odpowiedz - nie pisz tekstów typu: "Zgadzam się", "Też tak myślę"

Profesor Parker
13.09.2010, 15:37
chryzantem wez troche wyluzuj.

i jesli chodzi o konstruktywna krytyke - rob spacje po znakach przestankowych w artykulach. zle to wyglada. w postach pisz se jak chcesz, ale w ekhm gazetce, no, ciezko sie to czyta.

Invidia Semper
13.09.2010, 20:37
sasha fierce oczywiście, że nie mam zamiaru nikogo strzelać w twarz, zwłaszcza, że skomentowałaś coś co robię, a nie to, jaka jestem. Bo widzisz co robię, więc masz pełne prawo do krytykowania moich artykułów:)
Tak, jestem dzieckiem i dopóki mam rodziców(a pragnę, by żyli jak najdłużej) nim będę i jest mi z tym faktem bardzo dobrze. Co do doświadczeń- obiektywnie stwierdzam, że 17latek może ich mieć więcej od 30latka, więc ocenianie moich artykułów tylko przez pryzmat wieku uważam za niesprawiedliwy. Poza tym- owszem, nie walczyłam na wojnie, nie zmuszano mnie do prostytucji na ulicy, więc być może nie mam doświadczeń Ciebie zadowalających, jednak myślę, że nazywanie mnie nastką bez życiowego bagażu było również nie na miejscu, bo nie znasz moich przeżyć, a ja nie będę się wyżalać czy pisać autobiografii, tylko po to, by coś komuś udowodnić. Możesz jedynie zaufać mi, że moje życie nie zawsze było(i nie jest) różowe i nie chodzi tutaj o to, że rodzicie nie pozwalają mi wychodzić na imprezy, albo, że chłopak mnie rzucił.
Robię to co lubię i cieszę się z tego, że niektórzy mnie za to chwalą. Inni ganią, co jest nierozerwalnie połączone z, nazwijmy to 'pracą publiczną'. Działam w gazetce też po to by się szkolić, żeby uczyć się, jak pisać do ludzi- tak, tutaj na FORUM O SIMSACH. Mogę mieć tylko nadzieję, że chociażby przez osoby takie jak Ty, będę w tym coraz lepsza;)
Na koniec- zapewniam Cię, że każdy temat 'o życiu' który poruszam ma jakiś związek z moimi przeżyciami, mniejszymi czy większymi, nie piszę z powietrza:) Dlatego szanuję to, że nie podobają Ci się moje artykuły, nawet to, że Cię irytują- ale nie zamierzam przestać, chyba, że redakcja tak zdecyduje, bo wciąż zdarzają się pozytywne komentarze, co mnie cieszy. Zawsze możesz omijać mój kąt, jeśli będziesz jeszcze FTS czytać, ot, żeby nie podnosić sobie ciśnienia;)

motyka
13.09.2010, 20:48
A nawet jeśli bezsenna byłaby tą nastką bez bagażu doświadczeń życiowych (nie mówię, że tak jest, za mało Cię znam ;)), to dlaczego nie miałaby się dzielić z innymi swoimi przemyśleniami, tym bardziej, że wielu osobom właśnie ten dział przypadł do gustu? To nie jest publikacja na światowym poziomie, gdzie muszą pracować dziennikarze najwyższej klasy. Odbiorcy to tylko społeczność forum, czyli przede wszystkim młodzież, a takiej nie chce się czytać jakichś górnolotnych felietonów o Bóg-wie-czym.

rudzielec
13.09.2010, 22:07
@up: Dokładnie. A jeśli mogę tu wrzucić swoje trzy grosze to powiem, że mi się gazetka podoba. I to w całości.
Dlaczego? Bo artykuły piszą tutaj ludzie, którym zależy. I uważam osobiście, że bezsenna nie jest wcale jakąś gówniarą, która nie wie nic o życiu. Swymi felietonami pokazuje swoją dojrzałość, co jest na bardzo duży plus. Ja mając szesnaście lat, miałam już za sobą cholerny bagaż doświadczeń, więc wiem, że to w jakim się jest wieku NA SZCZĘŚCIE nie decyduje o dorosłości. Bo gdyby tak było, to co niektórzy tutaj, pozjadaliby już wszystkie swoje rozumy. Jeżeli koleżanka powyżej twierdzi, że poziom niektórych artykułów to dno, polecam napisać samemu coś w stylu Kącika Cafe lub Rad Cioci Chryzi i dać to do ogólnej oceny na forum tak, żeby wszyscy czytający użytkownicy mieli porównanie czyj artykuł jest prawdziwym dnem.
A jeżeli owej koleżance ogólnie wisi zdanie innych to niech nie liczy na to, że cała reszta, jej obraźliwe i wulgarne teksty, potraktuje z aprobatą. Wręcz przeciwnie, oleje to tak samo, jak zrobiła to właścicielka w/w zdań.

@sasha: nie będę wdawać się w głupie dyskusje, co miałam napisać to napisałam, a to nie jest miejsce na nabijanie sobie postów <koniec przekazu>.

lithium
13.09.2010, 22:16
a ja nie rozumiem tej dziwnej tendencji, ze jak ktos cos skrytykuje to ma byc mistrzem w tej dziedzinie i jeszcze to udowadniac. czy musze byc w reprezentacji siatkowki, by stwierdzic, ze ktos gra beznadziejnie? czy musze byc szymborska by miec czelnosc powiedziec, ze dany wiersz mi sie nie podoba? krytyka byla, jest i bedzie, bo ilu jest ludzi tyle jest zdan na dany temat. no ale skonczmy ta dyskusje bo i tak do niczego ona nie prowadzi.

co do gazetki, to niektore rzeczy mi sie nawet podobaly, glownie slowo od redaktora naczelnego, hehe.

sasha fierce
13.09.2010, 22:56
jezus maria dzieki centa wyjelas mi to z glowy

a do pani 2x wyzej - rudzielec - ja nie zajmuje sie czyms do czego nie mam smykalki, jasne ze moglabym pisac artykuly, tylko po co skoro mnie to nie kreci? prawo do krytyki ma kazdy, nie napisalam przeciez niczego wulgarnego ani tymbardziej obrazliwego dla tworcow. stwierdzilam ze tekstom chryzantema brakuje merytoryki i sensu. natomiast jeszcze raz powiem ze bezsenna pisze super - pod kazdym wzgledem, ale nie odpowiada mi tylko to O CZYM PISZE, a nie jak pisze.
wiec zanim nastepnym razem podniesiec glos dwa razy przeczytaj.

ps. nie jestem żadną 'ową koleżanką', troche szacunku, co?

Searle
14.09.2010, 16:50
To może ja, nie wdając się w żadne dyskusje, napiszę coś o tym numerze gazetki ;)

Czuję jakiś taki niedosyt. Zabrakło mojego ulubionego rankingu nicków, nic nie wyczytałam o swojej przyszłości (gdzie się podział horoskop?), Chryzia mało mnie rozśmieszyła (aczkolwiek Ona od rozśmieszania nie jest), Kącik Cafe - niestety nie dotrwałam do końca (to chyba dla mnie zbyt filozoficzne lub po prostu zbyt mądre :))

Jako tako sensownie napisał Gio, ale co z tego jak nadal robi ten notoryczny błąd (i kilka innych), który Mu niejednokrotnie wypominałam i wypomnę ponownie: POZA tym - piszemy razem :P

Nie było najgorzej, ale czekam na poprawę chłopaki i dziewczyny :)

Gio
14.09.2010, 18:14
Jako tako sensownie napisał Gio, ale co z tego jak nadal robi ten notoryczny błąd (i kilka innych), który Mu niejednokrotnie wypominałam i wypomnę ponownie: POZA tym - piszemy razem :P



Bo on jest wpisany w moją naturę :D
POZA tym, korektorka sprawdzała :P

Starlight
15.09.2010, 09:53
Jak zawsze super :D
Porady Cioci chryzi wymiatają.
Newsy i dodatki do TS też bardzo mi się podobają.
Oby tak dalej! :D

sephora
06.10.2010, 16:00
blagam was niech w nastepnej gazetce bedzie sprawozdanie z tej wymiany zdan, wtedy na pewno przeczytam w calosci.. ;p

Ilona
08.10.2010, 21:45
Searle wyraz POZA TYM pisze się osobno,w razie wątpliwości zainstaluj sobie słowniczek Języka Polskiego i Gio pisze porawnie

eS_guy
08.10.2010, 22:00
Gio pisał PO ZA tym. O to chodzi.