PDA

Zobacz pełną wersję : Upadek meteorytu, brud na parceli, problem ze skrzynką


ultraviolence
26.09.2010, 18:40
Macie pomysł, co zrobić z niedziałającą w pełni skrzynką pocztową? Chodzi o to, że simowie bez problemu mogą ładować do niej znalezione skarby (kamienie, metale), ale po przyniesieniu przesyłki przez listonosza, nie można ich potem stamtąd wydobyć. Czerwona flaga przy skrzynce cały czas jest podniesiona do góry, jednak brakuje możliwości interakcji. Zauważyłam, że problem zaczął się po upadku meteorytu na parcelę...

Została jeszcze druga sprawa: po katastrofie wymieniłam wszystkie sprzęty, które były uszkodzone i posprzątałam cały bałagan w ogrodzie. Moi simowie jednak ciągle mają nastrójnik "obrzydliwe otoczenie" mimo, że wszystko jest czyste. Co robić? Dodam, że po prostu nie ma takiej możliwości, abym coś ominęła, bo klikałam już na wszystko, co się tam znajduje.

Wampirencja
26.09.2010, 23:32
testingcheatsenabled true ---> ctrl (lub shift)+lewy przycisk myszy ---> kliknij "Wszyscy Szczęśliwi". możliwe że naprawi tez skrzynkę, a powinna być tak czy siak opcja wyjmowania listów.
Uwaga, zakończ cheat wpisując zamiast true -> false, bo przy zapisywaniu gry mi wszystko pada, jeżeli cheat wciąż działa

ultraviolence
06.10.2010, 18:16
testingcheatsenabled true ---> ctrl (lub shift)+lewy przycisk myszy ---> kliknij "Wszyscy Szczęśliwi". możliwe że naprawi tez skrzynkę, a powinna być tak czy siak opcja wyjmowania listów.
Uwaga, zakończ cheat wpisując zamiast true -> false, bo przy zapisywaniu gry mi wszystko pada, jeżeli cheat wciąż działa

Niestety, ta metoda nie działa. Nadal nic nie mogę zrobić ze skrzynką... Szkoda, że to dzieje się w jedynej rodzinie, którą gram, ale najwyraźniej będę musiała się przyzwyczaić ;)

hellraiser
06.10.2010, 20:27
Może spróbuj się wyprowadzić, a następnie z powrotem wprowadzić do tego domu?

Vanitas
07.10.2010, 15:30
Co do bałaganu to jednemu z simów możesz testingcheatsem zmienić cechę na 'Czyścioch' czy coś takiego i kiedy klikniesz na sima (lub na podłogę, nie pamiętam) wybierz opcję 'Sprzątaj', może zostało coś czego nie zauważyłaś.

ultraviolence
07.10.2010, 18:01
Chrzan: Już dawno wpadłam na ten pomysł i zero rezultatu: aby nie stracić wyposażenia i nie meblować mieszkania na nowo, przeprowadziłam do domu obok tylko jednego członka rodziny. Niby wszystko było ok, ale kiedy simka szła w kierunku skrzynki odebrać pocztę, na parcelę znów spadł meteoryt! I sytuacja się powtórzyła... Dobrze, że miałam w wyposażeniu kwiat śmierci - tylko to uchroniło ją od przedwczesnego zejścia :P

Gingers: Akurat tak się składa, że wyżej wymieniona simka ma ustawioną cechę "schludna". Kiedy klikam na "sprzątnij dom", po wykonaniu kilku prostych czynności (np. ścielenie łóżka, pranie, zmywanie brudnych talerzy) ikonka polecenia zanika i nic się nie dzieje.

figa
07.10.2010, 23:02
Jeśli chodzi o błąd skrzynki też to miałam, może to być błąd gry.
Natomiast po pożarze domu, często trzeba wymienić niektóre okna i drzwi, może w tym tkwi problem z negatywnym nastrójnikiem.

ultraviolence
02.11.2010, 14:51
Niestety, Figa - z oknami i drzwiami też nie da się nic zrobić. Chyba będę musiała się z tym pogodzić :P W ogóle ostatnio coś mi się z simami dzieje - nastolatkowie w Sunset Valley masowo się ZARĘCZAJĄ :d Chyba pokuszę się o reinstalkę.