PDA

Zobacz pełną wersję : Zadanie nr 3


lithium
20.10.2010, 20:53
http://i52.************/oqyob9.png
http://www.whattheyplay.com/media/images/product/pc/the-sims-3-35029/screenshot/sims3pcscrngymext-screenshot.jpg
Wygląd podstawą popularności!

Zadanie polega na zrobieniu operacji plastycznej i sesji zdjeciowej Kasandrze Ćwir z The Sims 2:
http://img267.imageshack.us/img267/7747/kascwir.jpg

oraz Amelii Złotko (imię i nazwisko przypadkowe) z The Sims 3:
http://i51.************/95tswm.jpg

Wymagania:
• Dozwolone jest używanie nieoficjalnych dodatków z Internetu oraz ze Store.
• Dozwolona jest ingerencja w kształt twarzy, zmiana nosa, oczu i ust.
• Można zmienić fryzurę, kolor włosów, długość rzęs, kolor paznokci, makijaż i ubrania (w tym również akcesoria typu biżuteria, okulary itd).
• Można używać w grze defaultów (skóra, oczy).
• Nie wolno jednakże zmieniać koloru skóry i oczu – oznacza to, że nie możesz zrobić np. z białej kobiety Murzynki, a z ciemnych oczu jasnych.
• Nie można zmieniać wieku simek, ich budowy ciała (tyczy się to również mięśni i tuszy), używać soczewek kontaktowych.
• Za pomocą suwaków z The Sims 3 wolno jedynie zmienić wielkość piersi i pupy.
• Zdjęcia powinny mieć rozmiar 1024x768 px lub mniejsze.
• Prezentacja simek powinna odbyć się następująco: jedno zdjęcie przed operacją (można wziąć z treści tego zadania, ale tylko Amelię, twarz Kasandry jest mało widoczna), jedno zdjęcie po (z trybu tworzenia sima/warsztatu): przodem i z profilu, i kilka z sesji zdjęciowej (w pomieszczeniu, plenerze itp.).
• Sesja zdjęciowa musi być jednolita, tj. odbywać się w jednym miejscu (np. łąka, kawiarnia itp.).
• Ilość obrazków z sesji jest dowolna.
• Dozwolona jest obróbka zdjęć w dowolnym programie graficznym. Pamiętaj jednak o jakości i czytelności.
• Zabrania się wgrywania zdjęć na swoje serwery, gdzie w linku umieszczony jest wasz nick! Obojętnie czy znany na forum czy nie. Od razu mówię, że takie prace będę dyskwalifikować.
• Tradycyjnie nie można umieszczać na obrazkach swoich podpisów czy innych znaków szczególnych drużyny.

Pobierz Kasandrę: http://wyslijto.pl/plik/i2biwna8y5
Pobierz Amelię: http://www.mediafire.com/?adu2kbv8vtp6r2z

Tak, jest to niemalże pełna operacja plastyczna, aby trochę wam zrekompensować trud poprzedniego zadania. Jedyną większą przeszkodą, która możliwe, że was zdziwiła, jest zakaz ingerencji w tuszę simek. Bo jakieś utrudnienie być musi, a postacie na szczęście nie są przesadnie grube, więc dacie radę. Ostateczny termin nadsyłania prac mija 31.10.2010 o godz. 14:00.
Tak samo jak poprzednio wysyłają je opiekunowie drużyn, lub jego zastępstwo. I tak samo jak poprzednio, mają być już ostateczne wersje, bo nie będę ich wymieniać, ani tolerować spóźnień.
Po tym czasie zostanie utworzony temat z prezentacjami i z sondą, w której głosować może każdy użytkownik forum thesims.pl.
Zasady głosowania dla przypomnienia:

4. Głosowanie
W głosowaniu mogą brać udział wszyscy użytkownicy forum The Sims. Łącznie z uczestnikami konkursu, jednakże nie mogą oni głosować na swoją drużynę – w takim wypadku delikwent zostanie zdyskwalifikowany i/lub wydalony z grupy i zbanowany na okres dwóch miesięcy.
Głosowanie zacznie się, gdy opiekunowie poszczególnych drużyn wyślą do organizatora ostateczną prezentację przed terminem końcowym. Zostanie wtedy utworzony specjalny temat z sondą, widoczny dla całego forum.
Głosowanie jest anonimowe – to znaczy, że nie ujawniamy, na kogo głosowaliśmy. Pod pracami nie będzie napisane, czyjej są drużyny, aby zminimalizować faworyzowanie. Dlatego też ZABRANIA SIĘ wpisywania, która praca do której drużyny należy. W przypadku złamania tego zakazu, użytkownik zostanie zbanowany na okres dwóch miesięcy i/lub zdyskwalifikowany/wydalony z grupy. Na głosowanie będzie czas około 2-3 dni.
Za następujące miejsca będą punkty:
1 miejsce – 4pkt.
2 miejsce – 3pkt.
3miejsce – 2pkt.
4miejsce – 1pkt.

Tutaj (http://www.forum.thesims.pl/private.php?do=newpm&u=20292) link do wysłania do mnie prywatnej wiadomości.

Pytania kierujecie do opiekunów swoich drużyn, ewentualnie, gdy ci nie wiedzą pytacie mnie. Przypominam, że macie się ich słuchać! I grać fair-play.

Taka rada – sprawdzajcie najpierw, czy działają wam linki. W razie niemożności ściągnięcia pliku, można go szybko wgrać na inny serwer, a jak się obudzicie dopiero pod koniec zadania... to cóż.

Tradycyjnie podziękowania: Dziękuję Liv za przygotowanie zdjęcia i linka do ściągnięcia Kasandry i Gio, który przygotował do zadania Amelię.

UWAGA!
Moi mili. Planuję zrobić jeszcze jedno zadanie i… nie wiem co dalej. Czy chcecie więcej zadań, czy cztery w zupełności wam wystarczą? Z jednej strony nie chcę was przemęczać pracą, bo może niektórzy czują się już znudzeni itd. Z drugiej zaś jeżeli dobrze się bawicie i macie chęci, to szkoda to tak „szybko” kończyć. Dlatego proszę, abyście w tym temacie wypowiedzieli się czy jesteście za tym, aby skończyć na czwartym zadaniu, czy zrobić ich jeszcze kilka i w miarę możliwości napisać, ile wg was powinno być tych zadań, tak w przybliżeniu.

To wszystko, życzę powodzenia wszystkim drużynom!

ddo bwayo
20.10.2010, 20:57
ja bym chciała więcej zadań :{ nie wiem dokładnie ile.

Vanitas
20.10.2010, 20:57
Moim zdaniem można dorzucić jeszcze dwa zadania. Warto wziąć pod uwagę, że niektórzy dołączyli do grup nie dawno i warto dać się im wykazać więc dwa zadania oprócz tego będą idealne :)

Charionette
20.10.2010, 21:11
Dwa a może nawet więcej :P

Jakoś musimy nadrobić straty :D

Ogólnie bardzo fajnie mi się współpracuje, lubię takie coś i chcę, żeby to trwało jak najdłużej :P

Paka
20.10.2010, 21:20
więcej niż 2
niech ta zabawa sie ciągnie ;d

Vanitas
20.10.2010, 21:28
Rozumiem, że chcecie się bawić, ale to ma się ciągnąć za nami do końca życia? =D Niedługo zapewne wam się to znudzi i będziecie narzekali, że pojawiają się nowe zadania.

Chryzantem Złocisty
20.10.2010, 21:31
daj na razie jeszcze jeden-dwa,jak lud będzie chciał jeszcze,to dasz jeszcze :P

Paka
20.10.2010, 21:43
zawsze można zaprzestać

lithium
20.10.2010, 21:59
chcialabym, aby zdecydowana wiekszosc sie wypowiedziala. bo jezeli nie, to nie bedzie dodatkowych zadan.

avenly
20.10.2010, 22:05
na razie jeszcze dwa byłyby ok, poźniej można zobaczyc.

Mizia
20.10.2010, 23:42
No nie, jak się bawić to się bawić. Cztery zadania to zdecydowanie za mało.

Arkia
21.10.2010, 10:31
Ja bym chciała jeszcze przynajmniej 2 zadania. I droga, miłościwie nam panująca foda-se, ja chcę coś związanego z pisaniem! Fotostory, wierszyk, opowiadanie... Nie wiem. Ale ja chcę zadanie z tym, na czym się znam. Nie zgłosiłam się do konkursu po to, żeby podglądać pracę grupy. Ja też chcę się wykazać!

A poza tym, to mam tylko zastrzeżenie jedno. Czemu do dwójki w tym i poprzednim zadaniu simowie są już w grze, a do trójki ich trzeba pobierać? No czemu? Ja akurat mam kłopot z transferem, i ściągać nie mogę za dużo. Z tą simką w trójce bym mogła pokombinować, w końcu fotki dostarczyć prosto. Gdyby tylko ta simka była w skrzyni rodzin, już by mieszkała, czy coś. Prosiłabym o odpowiedź, czemu do dwójki rodzinki są już w grze, a do trójki trzeba ściągać. Bo ja sama pojęcia nie mam.

lithium
21.10.2010, 10:50
bedzie cos zwiazanego z pisaniem, spokojnie.

czemu? nie wiem czemu, tak wyszlo chyba. tylko szkoda, ze wy o swoich problemach piszecie po rozpoczeciu zadania. nie moglas po drugim napisac, ze nie mozesz sciagac simow z neta? to specjalnie poprosilabym gio, aby spakowal kogos istniejacego juz. ale oczywiscie cisza. ja nie jestem wrozka, nie jestem w stanie sie domyslic, kto jaki ma aktualnie problem.

Miku-Chan
21.10.2010, 14:09
jeszcze z 2... ^^

Nieidealna
21.10.2010, 14:38
Najlepiej dać jeszcze 2 zadania i zobaczyć, co będzie dalej... Popieram zdanie Mizi, 4 zadania to za mało.

eS_guy
21.10.2010, 14:48
Oczywiście, że 4 zadania to za mało! Ten konkurs to jedna z najciekawszych rzeczy jakiej doświadczyłem na forum. Mam nadzieję, nie skończy się zbyt szybko...!

Mixliarder
21.10.2010, 15:10
2 lub więcej!

Gio
21.10.2010, 15:39
Zgadzam się z przedmówcami :) Więcej zdań!

rudzielec
21.10.2010, 16:06
co do zadań to zgadzam sie żeby było jeszcze co najmniej ze dwa :)
natomiast odnośnie zadania to mam pytanie, czy jeżeli można ingerować w kształt twarzy (oczy, usta, nos) to czy można zmieniać np. szerokość podbródka, kształt kości policzkowych, itp? czy tylko te wybrane części twarzy?

Rainbow
21.10.2010, 18:10
ja też chcę tak ze 2-3 zadania bo cztery to faktycznie za mało. a fajnie się pracuje jak na razie :p chleba i igrzysk! :P

lithium
21.10.2010, 18:15
natomiast odnośnie zadania to mam pytanie, czy jeżeli można ingerować w kształt twarzy (oczy, usta, nos) to czy można zmieniać np. szerokość podbródka, kształt kości policzkowych, itp? czy tylko te wybrane części twarzy?

mozna

xxx

Mizia
21.10.2010, 18:29
czyli generalnie można zrobić wszystko z tymi simkami, jeśli o twarz chodzi. oprócz zmiany koloru oczu. dobrze rozumiem?

Edit: I co dokladnie oznacza "można używać w grze defaultów"? bo nie za bardzo kumam

lithium
21.10.2010, 18:42
i zmiany koloru skory. tak.

defaulty, podmieniaja skore/oczy w grze. ze nie sa takie typowo maxisowe, np. skora sie bardziej blyszczy, oczy sa bardziej realistyczne, ale dzialaja jak te maxisowe, czyli po wgraniu np. defaultowego skinu wszystkie simy, lacznie z npc beda taki miec.

Mizia
21.10.2010, 18:43
okej rozumiem. ale skoro nie można zmieniać koloru skóry to ciężko będzie znaleźć default o zbliżonym kolorze

Liv
21.10.2010, 18:45
Nie musi być bardzo zbliżony kolor, tylko jak skin jest jasny, niech jasny zostanie. Zazwyczaj defaulty robione są tak, że kolorystycznie niemalże odpowiadają tym maxisowym.

@topic: 2 więcej będzie tak w sam raz :)

lithium
21.10.2010, 18:45
defaulty robione sa zazwyczaj we wszystkich kolorach skory jakie oferuje maxis.

Mizia
21.10.2010, 18:47
Dziękować za odpowiedzi;) (nie no ja wiem co to defaulty, ale jakoś dziwnie to było dla mnie sformułowane, albo naprawdę zgubiłam mózg)

Ellie
21.10.2010, 19:22
ja tez uwazam, ze jeszcze 2 zadania beda wystarczajace :D

rudzielec
22.10.2010, 15:04
A ja jeszcze mam jedno pytanie.
Skąd bedzie wiadomo, że Kasandra którą poszczególne grupy pokażą w swoich prezentacjach, to prawdziwa Kasandra a nie jakaś simka ściągnięta z neta?
Wydaje mi się, że dobrze by było to jakoś zaznaczyć podczas nadsyłania prac, tak samo jak w przypadku poprzedniego zadania, kiedy trzeba było okazać screen że zmieściło sie w danej sumie (np. pokazać zdjęcie z drzewem genealogicznym). Wtedy będzie można wykluczyć wszelkie oszustwa (choć nie twierdzę, że ktoś będzie oszukiwać) :)


@down: no fakt, racja, w każdym razie dzieki za odpowiedź :)

lithium
22.10.2010, 15:18
no ale gorzej, jak ktos nie ma kasandry a sobie ja sciagnal, wtedy chyba ta simka nie bedzie miec drzewa genealogicznego? i co wtedy z simka z ts3?

Horsez
24.10.2010, 17:46
Mam problem z simką Ths3. Jest ona w katalogu wprowadź do rodziny, a nie w skrzyni w tworzeniu. Nie moge nic jej zmienić zco teraz?

Gio
24.10.2010, 17:51
zaznaczasz simke i wpisujesz kod: editincas

Charionette
24.10.2010, 17:58
Niestety, u mnie ten kod nie działa...

Horsez
24.10.2010, 18:01
zobacyzmy jak u mnie

zaznaczasz simke i wpisujesz kod: editincas

ale jak to wpisać w trybie miasta?

Gio
24.10.2010, 18:04
Nie w trybie miasta, gdy simkę już wprowadzisz do domu.

lithium
24.10.2010, 20:06
sprobujcie ta simke: http://www.mediafire.com/?54iph514807csp7 jak nie bedzie dzialac to juz nie wiem. w sumie ona i tak ma sie zmienic, wiec mozecie dac obojetnie jaka o podobnej budowie ciala, kolorze skory i oczu i bedzie ok.

aaa zdjecie: http://i52.************/s4yiwy.jpg

Horsez
25.10.2010, 22:15
ok spróbuje , chyba poodbna jest w skrzyni gotowych simów, czy mi się zdaje?
nie umiem jej pobracić.

Chryzantem Złocisty
25.10.2010, 22:33
ej nie obraźcie się ale jak wy to robicie?
od początku konkursu nie miałam żadnych problemów z pobraniem plików podawanych przez centę (pobierałam,kiedy pojawiały się skargi że coś jest nie tak z linkiem).
mogłam wszystko bez problemu pobrać,a ta simka jaka jest teraz zainstalowała się i mam ją w CASie i w skrzyni gotowych simów.

lithium
26.10.2010, 14:47
ta simka co ja dalam dziala na pewno. skorzystaj horsez z poradnika, jak instalowac dodatki z internetu.
aha, jezeli sciagacie ta simke z ostatniego linka, to przyciemnijcie troche skore i bedzie ok.

tallje
26.10.2010, 19:06
@topic- ja jestem oczywiescie za wieloma zadaniami, 4 to zdecydowanie za mało :>

Horsez
26.10.2010, 20:28
Jest mi okropnie przykro, gdyż czułam zapał do tego zadania.
A to dupa,ponieważ żeby ściągnąc tę simkę i mieć ją w grze trzeba mieć najnowszą aktualizację. Ja gdy zaktualizuję gę nie jestem w stanie grać, gdyż gra ładuje sie mi 30 minut, tni zcina błędy itd. i co teraz?
dokładnie pisze tak :

Alicja Fru.Sims3Pack: Wymagana aktualizacja oprogramowania Sprawdź czy gra wykorzystuje najnowsze aktualizację. oprogramowania.
Gotowe.!

Chryzantem Złocisty
26.10.2010, 20:30
wejdz na gadu kobieto.

lithium
26.10.2010, 20:43
to zrob simke o podobnych gabarytach, kolorze skory i oczu i juz, po operacji i tak by inaczej wygladala.

Horsez
27.10.2010, 18:43
a czy ona jest umięśniona?

Gio
27.10.2010, 21:46
przecież ona jest już w grze w skrzyni simów, więc nie wiem jaki macie problem.

Mizia
29.10.2010, 21:34
A czy mogę po prostu dać inny murzyński skin i inne oczy ale w tym samym kolorze?

lithium
29.10.2010, 21:47
odpisalam juz, ze tak.

aha, jutro o 14 moze mnie nie byc. ale wysylajcie prace normalnie (sprawdze sobie ktora to byla godzina mmm), ewentualne sugestie czy juz temat z prezentacjami & glosowanie beda jak wroce. ale postaram sie byc na 14.

avenly
30.10.2010, 19:18
Czy koniecznie wszystkie zdjęcia muszą byc w jednym ubraniu i w jednym miejscu ?

lithium
31.10.2010, 11:38
no tak by bylo najlepiej.