PDA

Zobacz pełną wersję : Rodzina Gotyckich - Takie tam pogaduszki :D


Avantys Impremia
31.10.2010, 08:40
Co sądzicie o tej Rodzinie co ma kasy po dziurki w nosie ? Ja byłam zainteresowana tą rodziną, więc kliknęłam na szanowną chatę tej owej rodziny i... Trochę dziwnie dom jak dla 10 osób a w środku Korneli i Gwidon i ktoś tam jeszcze tylko nie pamiętam. Z czego pamiętam to tam był jeszcze ( brrr ) cmentarz. Teraz rodzinka mi się usunęła i nie ma jak pograć. Teraz wy ! Graliście tą rodzinką, jak się wam podoba, co takiego dokonaliście ?

PS. Ma ktoś zdjęcia tego domu + cmentarza ? Bo jakoś naszło mnie rozwiązywać historię tego rodu...

Raven
31.10.2010, 14:59
rodzina gotyckich jest na każdej okolicy jak wszystkie inne, które dochodzą do starówki w dodatku Zwierzaki ;) jeśli chcesz nimi zagrać to po prostu przełącz okolicę

Avantys Impremia
02.11.2010, 14:33
OK zrobiłam. Dzięki Raven. Tam mieszka Kornelia i Gwidon Ćwir. Więc to chyba "pozostałości" tej rodziny :)

Savigge
20.01.2011, 20:16
Sorry że odkopuję temat ale bardzo mnie zaciekawiło. Rodzina gotyckich ma taki cmentarz (tak wynika z dyskusji) czy mógłby mi ktoś pokazać zdjęcia tego cmentarzyka ?

Brutus
20.01.2011, 20:29
Proszę bardzo.
http://th.interia.pl/30,b205a6a784240077/1_Gotyccy_12_0001.jpg

Savigge
20.01.2011, 20:34
12 grobów ? Hmm. Pewnie jest tam cała familia <ofc. tylko ci co kaput :P>

Brutus
20.01.2011, 20:37
Z drugiej strony, to trochę dziwne, bo z opisu ludzi mieszkających tam wynika, że są to rodzice Henryka Ćwira, więc jak chcesz wiedzieć ilu członków taj rodziny już nie żyje, to dodaj liczbę grobów u Ćwirów. :)

Savigge
21.01.2011, 07:03
Wynika mi z obliczeń że 19 osób z tej rodziny zmarło. Co jest dziwne, bo drzewo ma tylko 9 góra 11 członków rodziny. A więc, mogą tam jeszcze spoczywać jacyś sąsiedzi etc. A teraz Ćwirowie mają zakład pogrzebowy :D

edit: A ich działka/ogródek to publiczny cmentarz

Liv
21.01.2011, 11:05
Ej, a nie było jeszcze przypadkiem jakichś grobów na jednej z parceli publicznych na starówce?
+groby w ogródku Ćwirów, gdzie pochowana jest rodzina Majki :)

Się podzielili między sobą chyba :D

Savigge
21.01.2011, 13:20
Fajnie, Agniechę Zadek podzieli tak: jedni zabrali nogi a drudzy głowę i sadło.

Ja takie pytanko małe. Czytałem na SimsPedii, że w jednej rezydencji Ćwirów straszył kamerdyner :|

Jakub
21.01.2011, 15:53
Fajnie, Agniechę Zadek podzieli tak: jedni zabrali nogi a drudzy głowę i sadło.

Ja takie pytanko małe. Czytałem na SimsPedii, że w jednej rezydencji Ćwirów straszył kamerdyner :|

To tylko jakiś duch ubrany w garnitur! Ale fakt faktem, że u gotyckich straszy Buttler (pl. Kamerdyner)

Savigge
21.01.2011, 17:01
Spróbuję wejść do Ćwirów i pokaże zdjęcie tego kamerdynera.

Brutus
21.01.2011, 20:38
A ta Zadek, to chyba jest ta starsza pani w centrum, co wali torebką całujących się.

A co do tych grobów na starówce, to były one na parceli o nazwie "Dzielnica Gotycka". Widzicie podobieństwo? Rodzina Gotyckich, Dzielnica Gotycka. Może tam jest pochowana ta część rodziny, która nie zmieściła się w ogrodzie? :D

Liv
21.01.2011, 21:09
@up: na mieście jest pani Stasia Zadecka :)

Savigge
22.01.2011, 11:41
Nie Zadecka tylko Panna Stanisława

EDIT: Ciekawi mnie to czy tylko parcela nosi nazwę Dzielnica Gotycka czy jest więcej tych parcel o nazwie takiej jak poprzednio, a jeśli nie będzie więcej to znaczy że parcela gotyckich jest dziurą jakich mało.

Jakub
27.01.2011, 23:35
Parcele Gotyckich*Dzielnica Gotycka, Dom Ćwirów, Dom Gotyckich,

Podobieństwa:Autostrada Gunthera Gota(Ulica) W wersji angielskiej Rodzina Ćwir to Goth a rodzina Gotyckich to również Goth co sugeruje błąd tłumaczy,
W simsach 2 jest wyjasnienie imion duchów z rodziną np.Grandpa(Wiktor Ćwir)

Duchy: Butler-(Kamerdyner) ,Grandpa(Dziadek),Boy(chłopiec),Auntie(Ciocia),Veg as(???),Cousin(Kuzyn),Uncle(Wujek) Tylko Eng: Victor Goth-, Timothy Goth-.
Ciekawostki: Głownymi postaciami gry są: Jan Nowak I Mortimer Ćwir.(Najbardziej rozwinięci)

Ps. Prosze nie usuwac tego postu jeżeli jest on pusty. Niedługo będzie więcej informacji.
*Parcele które są tajemnicze
-Rodzina Gotyckich

Brutus
28.01.2011, 07:54
Zauważyliście, że w domu Gotyckich są w ogrodzie takie lampy, które można wybudować tylko na parceli publicznej?

Liv
28.01.2011, 16:21
@up: nie, one są dostępne w trybie kupowania i kosztują 1100 simoleonów :)
Btw, chcąc je sprzedać, dostaniemy tylko 10 sim. :D

Kurde, one są na chodniku, ale te zwykłe z ogrodu też znajdziemy w trybie kupowania :) A te z ogrodu kosztują 75 simoleonów :)

Brutus
28.01.2011, 16:53
Chodzi mi o te lampy "Leciwe Proporce XX wieku".
Na parceli mieszkalnej nie ma ich w trybie kupowania. Przynajmniej u mnie. Są one natomiast do kupienia na parceli publicznej i można je tam sprzedać z 1 simoleon, chociaż kosztują 1100.

Savigge
28.01.2011, 17:38
A propos. W TS3 gdzie jest parcela Ćwirów (Bulwar Niebiański 18) a jej opisie jest zaznaczone że ta parcela jest wybudowana oraz wykończona(to sam dodałem) w stylu wiktoriańskim. A w TS: Zwierzaki dom jest w stylu gotyckim/późnym gotyckim/barokowym ale nie jest w stylu wiktoriańskim. Dodać to że w obu domach mieszka Kornelia i Gwidon. Nie sądzicie że jak na usytuowanie czasu tych wydarzeń jest wiele nieprawidłowości ? Przecież pożar który pochłonął Gwidona zagościł w tych dwóch domach i zabił tą samą osobę.

kovalenko14
29.01.2011, 09:41
Parcele Gotyckich*Dzielnica Gotycka, Dom Ćwirów, Dom Gotyckich,

Podobieństwa:Autostrada Gunthera Gota(Ulica) W wersji angielskiej Rodzina Ćwir to Goth a rodzina Gotyckich to również Goth co sugeruje błąd tłumaczy,
W simsach 2 jest wyjasnienie imion duchów z rodziną np.Grandpa(Wiktor Ćwir)

Duchy: Butler-(Kamerdyner) ,Grandpa(Dziadek),Boy(chłopiec),Auntie(Ciocia),Veg as(???),Cousin(Kuzyn),Uncle(Wujek) Tylko Eng: Victor Goth-, Timothy Goth-.
Ciekawostki: Głownymi postaciami gry są: Jan Nowak I Mortimer Ćwir.(Najbardziej rozwinięci)

Ps. Prosze nie usuwac tego postu jeżeli jest on pusty. Niedługo będzie więcej informacji.
*Parcele które są tajemnicze
-Rodzina Gotyckich

Autostrada imienia Gunthera domyślam się ,że jest dlatego że Kornelia jest Przedstawicielem Stowarzyszenia Mostów i ulic SimCity(okolicy) co tłumaczy,że bardzo kocha męża i nazwała tę ulicę jego imieniem.
co do kamerdynera niestety nie udało mi się go zobaczyć i zrobić mu zdjęcie ,bo mam taką księgę i gdy się weźmie Read to duchy wychodzą z grobów chodzą po parceli i straszą członków rodziny ale wszyli tylko Auntie(Ciocia),Grandpa(Dziadzio) i Boy (Chłopiec) a reszta nie wyszła będę badać tę sprawę z wami xD ...

kalafjor
29.01.2011, 10:21
Wczoraj powróciłem do jedynki i nasuwa mi się pytanie. Gdzie mieszkają Gotyccy?! Przeleciałem do szóstej planszy, nigdzie ich nie ma.:((

Liv
29.01.2011, 10:31
http://img513.imageshack.us/img513/4676/unleashedneighborhood.gif
Numer 77.

Brutus
29.01.2011, 10:32
Gotyccy są na każdej planszy, ale musisz mieć dodatek "zwierzaki", bo oni w tym dodatku dochodzą. Mieszkają po prawej stronie rzeki (patrząc od morza), na ulicy Klonowej 77. Jest to jeden z największych domów, więc na pewno go zauważysz.

kalafjor
29.01.2011, 10:59
Dzięki Liv i ROY.:) Szukałem ich wcześniej i nie znalazłem.:)

Savigge
29.01.2011, 14:39
Vegas duch który jest u Ćwirów, to taki facet z białą kurtką ala koszulą i takim medalionem.

kovalenko14
31.01.2011, 11:20
Jakub musiałeś coś źle przeczytać..;/ u żadnej z rodzin nie ma zmarłego kamerdynera sprawdziłem wszystkie groby u Ćwirów takim wksrzeszeniomatem i nie ma nikogo takiego jak Butler ,a u rodziny Gotyckich czyli Korneli i Gunthera wszystkie te groby to groby na wystrój... I wgl można się domyśleć ponieważ nikt z duchów tam nie chodzi ....wiec musiałeś się pomylić ...

Brutus
31.01.2011, 13:54
Groby u Gotyckich są na wystrój?
W sumie, jak to teraz napisałeś, to zdałem sobie z tego sprawę, ale nigdy specjalnie nie raził mnie brak duchów u Gotyckich.

kovalenko14
31.01.2011, 14:50
Groby u Gotyckich są na wystrój?
W sumie, jak to teraz napisałeś, to zdałem sobie z tego sprawę, ale nigdy specjalnie nie raził mnie brak duchów u Gotyckich.


Próbujesz mi uświadomić ,że jednak ktoś nawiedza ich dom ..?

Brutus
31.01.2011, 14:56
Nie, to ty mnie uświadomiłeś, że nic nie nawiedza ich domu, bo wcześniej jakoś nie zwracałem na to uwagi.

Savigge
04.02.2011, 17:39
Na wystrój ? <przemilczę to a może jednak nie> No to skąd się wzieły groby u Gotyckich ? Z downloadu ?

kovalenko14
04.02.2011, 17:45
Hmm nie będę się z tobą kłócić ;/ no cóż nie wiem skąd są groby ale można zauważyć grając Gotyckimi ,że nikt u nich nie straszy a u Ćwirów co noc straszą duchy

Savigge
04.02.2011, 18:00
Możliwe że ta rodzinka wcześniej <tzn. przed wydaniem> opłakiwała zmarłych no i nie wychodzą. Pograj trochę może wyjdą

Master of Disaster
04.02.2011, 18:20
Co do Panny Stanisławy - to jest błędne tłumaczenie, w oryginale była Miss Crumplebottom. Niektórzy wiążą ją z siostrą Kornelii, Agnieszką Zadek (Agnes Crumplebottom), ponieważ Simka ta pojawiła się w TS3 i jedną z jej cech była zrzędliwość. Aha... ja trochę grałam Ćwirami w jedynce i tylko raz mi ich duchy zaczęły straszyć :|

Savigge
05.02.2011, 11:21
Mi co chwile straszą

Jakub
15.02.2011, 08:48
Jakub musiałeś coś źle przeczytać..;/ u żadnej z rodzin nie ma zmarłego kamerdynera sprawdziłem wszystkie groby u Ćwirów takim wksrzeszeniomatem i nie ma nikogo takiego jak Butler ,a u rodziny Gotyckich czyli Korneli i Gunthera wszystkie te groby to groby na wystrój... I wgl można się domyśleć ponieważ nikt z duchów tam nie chodzi ....wiec musiałeś się pomylić ...

Ale wskrzeszone duchy w polskiej wersji są losowe.

Savigge
15.02.2011, 14:48
Losowe ? Nie sądzę, gdyż groby u Ćwirów są prawdziwe :< ludzie błagam.

Shiver
12.03.2011, 12:48
Maxis zapowiada również, że stworzy nowe rodziny i jako przykład podaje rodziców państwa Ćwir, którzy są z nami od początku gry w The Sims.

Znalazłem to przy okazji jakiejś starej recenzji do Zwierzaków. Może chodzi tutaj właśnie o Gotyckich?

Savigge
14.03.2011, 09:32
Pozostaje chyba tylko ta rodzina :)
A co do grobów na starówce u gotyckich. Czytałem na Simpedii o Genowefie Ćwir. Musi ktoś nawiedzać ich dom - to jakby na Simspedii wiedzieli że ma grób drugi z przodu obok Wiktora ?

kovalenko14
15.03.2011, 14:36
Pozostaje chyba tylko ta rodzina :)
A co do grobów na starówce u gotyckich. Czytałem na Simpedii o Genowefie Ćwir. Musi ktoś nawiedzać ich dom - to jakby na Simspedii wiedzieli że ma grób drugi z przodu obok Wiktora ?




Skoro twierdzisz ,że nawiedza to daj mi dowód w postaci zdjęcia..;/

Savigge
16.03.2011, 06:39
Nie dam dowodu bo nie mam Zwierzaków, poczytaj na Simspedii o Genowefie ;)

kovalenko14
04.05.2011, 17:31
Przepraszam ,że odświeżam ten temat ale i tak wiem ,że nie naruszam regulaminu ...
Liv edit: więc po co przepraszasz? xD


Skoro nie masz dowodu bo nie masz zwierzaków to kiepsko ;/
nie wiem czy wiesz ale na simpedii każdy może zamieścić wiadomości jak na wikipedii
nikt nie straszy u Kornelii i Gwidona! Koniec kropka jeżeli ktoś jest sprzeciw temu co piszę niech pokaże ,że straszą u Gotyckich ;)

revive
04.05.2011, 17:44
Przepraszam ,że odświeżam ten temat ale i tak wiem ,że nie naruszam regulaminu ...

Skoro nie masz dowodu bo nie masz zwierzaków to kiepsko ;/
nie wiem czy wiesz ale na simpedii każdy może zamieścić wiadomości jak na wikipedii
nikt nie straszy u Kornelii i Gwidona! Koniec kropka jeżeli ktoś jest sprzeciw temu co piszę niech pokaże ,że straszą u Gotyckich ;)


Noo nikt nie straszy u Kornelii i Gwidona.