PDA

Zobacz pełną wersję : The sims Średniowiecze-Dyskusja ogólna.


Strony : [1] 2

Kozak
12.11.2010, 16:28
Hmm może ktoś wie kiedy ono wyjdzie? ;] Widziałam filmik i mi się nawet spodobało nawet już pieniądze odkładam ;d Słyszałam że gdzieś w 2012(;/) roku ale nie wiem czy to nie jakieś kłamstwo. Jak myślicie będzie fajne ? :]

hellraiser
12.11.2010, 16:34
Gra ma ukazać się 31 marca 2011 (?). Chciałbym w to zagrać, ale to wydaje się takie niesimowe :P Najchętniej mógłbym od kogoś pożyczyć, bo 99,99% nie kupię.

PS To jest The Sims Średniowiecze, nie The Sims 3 Średniowiecze. Nie będzie to dodatek to Trójki.

Tadeusova
03.01.2011, 16:20
Moim zdaniem to nie bedzie zbyt ciekawe, jak dla mnie nawet nudne. Lubie gry w klimacie średniowiecza, ale jakoś simsy nie zbyt mi sie w tej wersji widzą. Napewno nie kupie, chyba ze na forum przeczytam coś ciekawego o tej grze, ale raczej szkoda mi kasy na tą gre.

Natix
04.01.2011, 16:51
Ja poczytałam i pooglądałam zwiastuny i uważam, że dla niektórych powinno być pasjonujące, jeśli lubią takie klimaty. Podobno dużo osób już za czasów dwójki chciało taki dodatek, ale jak Chrzan powiedział, to nie jest dodatek, tylko tylko coś innego.
Ja na 1oo% nie kupię, nudziło by mi się... Nie moje klimaty...

patryk916
10.01.2011, 15:21
Mi się nie podoba,a wychodzi 14 marca 2011

A przy okazji nie The Sims 3 Średniowiecze,tylko THE SIMS Średniowiecze

Savigge
17.01.2011, 17:37
Nie sądzę, że kupię. Wydaje mi się że to będzie takie denne jak poprzednie historie. Ale cóż, może się jednak zdecyduję, choć w to nie sądzę.

marandile
18.01.2011, 23:18
Wszystko zależy od tego, czy się postarają robiąc tę grę. Moim zdaniem to coś na wzór przygodówki z elementami symulacji. Epoka średniowiecza całkiem mi pasuje, fajnie zagrać w coś osadzonego w przeszłości.

patka910
19.01.2011, 17:51
Na pewno kupię! Mnie to się podobają takie klimaty, co kto lubi. Teraz muszę tylko trochę poczekać i pozbierać.

ultraviolence
19.01.2011, 19:15
Szczerze, to nie mogę się doczekać, bo od kiedy pamiętam interesowałam się epoką średniowiecza i wszystkim, co z nią związane. Z drugiej strony nie chcę sobie za wiele obiecywać... Pożyjemy, zobaczymy.

stasienka
19.01.2011, 20:48
(...)
A przy okazji nie The Sims 3 Średniowiecze,tylko THE SIMS Średniowiecze

Obejrzyj zwiastun to zobaczysz że simy wyglądają jak te z ts3 a nie jak z 1 wersji gry....

A tak wracając do tematu:
Nie kupie tej gry gdyż już nie posiadam ts3 bo mi się nie podobało więc nie opłaca mi się ;) <no chyba że ts średniowiecze będzie jak ts2 Historie ze świata zwierząt i nie będzie wymagana podstawowa wersja gry>

Pozdrawiam

Björk
20.01.2011, 02:04
Nie kupie tej gry gdyż już nie posiadam ts3 bo mi się nie podobało więc nie opłaca mi się ;) <no chyba że ts średniowiecze będzie jak ts2 Historie ze świata zwierząt i nie będzie wymagana podstawowa wersja gry>

Pozdrawiam

I o to właśnie chodzi - to nie jest dodatek do 3 części simsów, tylko będzie to coś w rodzaju "Historii" i żeby pograć w The Sims - Średniowiecze, nie trzeba mieć żadnej części The Sims 3. To będzie osobna gra :)

Ilona
20.01.2011, 23:52
nowe zdjęcia z pokazu gry w München znajdziecie tutaj http://www.simtimes.de/2011/mittelalter/neue-bilder-zu-die-sims-mittelalter-6956/

Kamila40
21.01.2011, 16:57
Jestem maniaczką simsów więc może kupię The sims Średniowiecze. Chyba że mi się nie spodoba w empiku pudełko itd. Także nie jestem jeszcze pewna tej decyzji.

Gargamel
21.01.2011, 19:42
A ja jeszcze nie wiem... Ale chyba jednak kupię. Uważam że pomysł jest całkiem fajny (ciekawie będzie kierować zamkiem i wgl). Przeglądałem różne stronki o tej grze i nawet mi się podoba. Pożyjemy zobaczymy...

ultraviolence
22.01.2011, 09:32
http://www.gry-online.pl/S016.asp?ID=15445 - tutaj macie okładkę pudełka (wg mnie trafioną :D) i sporo nowych screenów z gry.

Ilona
23.01.2011, 21:58
więcej na temat nowej gry tutaj http://www.simy.pl/index.php?page=games&cat=medieval&id=monachium-artykul01

Kab Hun
27.01.2011, 12:08
Autorzy zaczynają gonić w piętkę... Bo czym by jeszcze tu zaskoczyć? Były już nocne i nie nocne życia simów, były zwierzaki, podróże, gwiazdy, magie i prowadzenie biznesu. Autorom powoli wyczerpują się pomysły, więc korzystają z tego co od lat podsuwają im pod nos fani. Szczerze? Czekam już na "The Sims: Agrobiznes" i "The Sims: Podbój kosmosu". Bo skoro mamy już "Średniowiecze", to chyba tylko takie tematy zostały.

Gra mnie NIE ciekawi, nie pasuje zbytnio do konwencji simowej w moim założeniu i jej nie zamierzam kupić. Jak chcę pograć w coś w tym guście, to odpalam "The Guild 2"...

marandile
28.01.2011, 10:44
Mirells, średniowiecze to NIE JEST dodatek do simsów, tylko zupelnie osobna gra.

Kab Hun
29.01.2011, 22:30
W I E M... Nie musisz kapsloczyć.

Chodzi mi tylko o fakt, że z tyloma simowymi produktami się styknęliśmy, że już ciężko autorom zaoferować nam coś, czego jeszcze nie było. No i stąd mamy tę grę...

eklera123
30.01.2011, 09:48
A ja chyba kupię :) Lubię te klimaty, rycerze, walki.. EA czyta mi w myślach chyba! Pewnie się zawiodę nową grafiką, jak to zwykle.. Na zdjęciach wszystko wygląda pięknie, ale potem zamiast złota jest srebro, albo i brąz. Pieniądze już odkładam, czekam tylko aż gra wyjdzie ;)

Sabrina:)
01.02.2011, 17:29
Bardzo ciekawe ile w tej grze bedzie bledow:) Nie jestem jasnowidzem ani wielka pesymistka, ze wszystko na "nie" ale EA sie w ogole nie stara. Robia to na szybko, zeby pieniadze im nie uciekly za daleko i takie sa efekty.

Zgadzam sie, ze oni juz nie maja pomyslow. Fakt, to nie dodatek do simsow, przynajmniej teoretycznie nie. W praktyce pewnie bedzie to identycznie utrzymane, tylko w innym klimacie... A gier o sredniowieczu jakby nie patrzec to jest juz duzo. A w Simsach jak na symulator zycia codziennego dzialo sie juz baardzo wiele, miedzy innymi mielismy gwalty kosmitow, wizyty duchow, rozwalanie obiektow przez zombi, czarowanie, wampiry, mumie i inne dziwne rzeczy, ale to juz jest chyba maksimum. Nie jestem w stanie przewidziec co oni jeszcze wymysla. Moze zbiora wszystko to do kupy, dodadza nowe, zamglone i zachmurzone otoczenie i zrobia gre-horror?

Tetley
01.02.2011, 18:16
Mi się akurat podoba, ale nie wiem czy bym kupiła. Jednak według mnie powinni najpierw zrobić dodatki typu zwierzaki itp. , ponieważ tego naprawdę brakuje w Sims 3 . Tak na prawdę to ten pomysł ze średniowieczen jest troche beznadziejny bo z Simsów zrobi się jakaś gra przygodowa , chociaż bycie królem brzmi nieźle. :P

hellraiser
01.02.2011, 20:34
Moze zbiora wszystko to do kupy, dodadza nowe, zamglone i zachmurzone otoczenie i zrobia gre-horror?

To jest świetny pomysł! :D

Oglądałem sobie ostatnio zdjęcia ze Średniowiecza i mnie nie zachwyciło. CAS jest taki sam jak w TS3 (no dooobra, ma inny kolor), grafika również podobna... Nawet wymagania takie same. Szczerze mówiąc nie widzę sensu wydawania kolejnych 150 zł za taką samą wręcz grę. Jestem na nie.

Ilona
04.02.2011, 15:47
nowy trailer i zdjęcia http://www.simtimes.de/2011/mittelalter/die-sims-mittelalter-interview-video-und-bilder-7192/

Chryzantem Złocisty
04.02.2011, 15:50
sposób umierania i czytania nadal ten sam.
ach,wszystko się może zmieniać,ale niektóre rzeczy nigdy się nie zmienią :P

Scheiße
04.02.2011, 18:59
ach,wszystko się może zmieniać,ale niektóre rzeczy nigdy się nie zmienią :P

Np. to że w każdej grze są simy.

hellraiser
04.02.2011, 20:35
Np. to że w każdej grze są simy.

No co ty nie powiesz. :O

Ale Mrocznego zdupczyli :( Mogliby go zrobić ładniejszego. Jak ten jego płaszcz wygląda i kosa... Ale duch mi się podoba :D Reszta zdjęć też fajna, ale, tak jak powiedziałem, nie kupiłbym tej gry ze względu na to, że za bardzo przypomina TS3.

Ilona
05.02.2011, 12:09
porcja nowych zdjęć http://www.simtimes.de/2011/mittelalter/die-sims-mittelalter-kingbowl-screenshots-7204/

muffindance
05.02.2011, 13:06
ja nie jestem przekonana, nie lubie takich "pobocznych" gier od ea zwiazanych z the sims 3.
mogliby to bardziej dopracowac i zrobic z tego jakis dodatek lub akcesoria.

Chryzantem Złocisty
05.02.2011, 13:08
jak będę chciała poczuć klimat średniowiecza,to zagram w Settlersy VI albo AoE :P

Ilona
09.02.2011, 17:35
nowa porcja zdjęć http://www.simtimes.de/2011/mittelalter/weitere-bilder-zu-die-sims-mittelalter-7228/

hellraiser
09.02.2011, 18:17
Chyba na pierwszym zdjęciu koleś robi kupę xD Ale niee, wtedy byłaby cenzura.
Jakoś tak coraz bardziej przekonuję się do tej gry, ale i tak nie kupię, nie ściągnę, nie pożyczę.

Horsez
11.02.2011, 15:16
Nie kupie, bo to już nie moje simy , pozatym nie spodobały mi sie podróze, więc pewnie to też mi sie nie spodoba.

Chryzantem Złocisty
11.02.2011, 15:28
łeeee,myślałam,że to się choć trochę będzie różnić od simów,a to prawie to samo.pozycja zemdlonego/śpiącego sima na podłodze nadal ta sama...
ten sim na pierwszym zdjęciu to standardowa animacja,gdy sim gdzieś siedzi,a chce mu się spać czy coś,i gdy marudzi to właśnie tak samo wygląda.

ech EA poszło na totalną łatwiznę

Ilona
12.02.2011, 09:00
tutaj wszystkie zdjęcia razem http://www.simtimes.de/sims-mittelalter/screenshots/

simka334player
13.02.2011, 14:39
No to i ja dodam moje 3 grosze.
Ja sie nie mogę wprost doczekać!
Przede wszystkim ciesze się że mogę sie cieszyć na jakąś nowa grę z serii The Sims.
Pamietam jak oczekiwałam każdego dodatku z TS2, a potem przyszło TS 3 i kplos. Nigdy więcej simów, pomyślalam sobie . A tu taka niespodzianka.
Od czasu gdy zaczęłam grywać w Heroes III The Valley od Shadows etc, marzyło mi sie właśnie miasteczko średniowieczne zapełnione moimi simami, których mogłabym wysyłać na różne questy!
Do tego te średniowieczne simy są poprostu ładne! Nie porównywalnie piękne do tych paskud z trójki. EA potrafi stworzyć ładnych bohaterów - wystarczy popatrzeć na Dragon Age! Suuuuper!
Hurrrra, niech żyje simowe średniowiecze!

ultraviolence
13.02.2011, 19:58
EA potrafi stworzyć ładnych bohaterów - wystarczy popatrzeć na Dragon Age!

A ja właśnie miałam napisać, że średniowieczne simy zalatują mi trochę Dragon Age'em (blondyn z jednej z okładek to wykapany Cailan z bujniejszym zarostem :P). Niektóre z elementów wystroju czy fryzur do złudzenia przypominają mi te z DA... Ale nie narzekam, bo grę lubię.

Master of Disaster
13.02.2011, 21:54
Heroes III Valley of Shadows?! Pierwsze słyszę... OK, nie będę złośliwa, zapewne chodziło o Shadow of Death.

@topic - gdzieś już chyba o tym pisałam, ale efekt jednego z zaklęć przypomina mi czar "Gejzer" z Gothica II. Mam tylko nadzieję, że gra będzie mniej zabugowana, niż Zmierzch Bogów :D Zresztą, ja i tak kupię to dopiero, jak stanieje... jeśli w ogóle.

simka334player
15.02.2011, 10:27
Ups, pomyłka. Masz racje naturalnie co do tego rozszerzenia
The vally of shadows of death to z psalmu 23 no i ze słynnej gagnsty!
Co nie zmienia faktu, że taki cross pomiędzy heroes a simami jest moim zdaniem fajnym pomysłem.
Oczywiście nie wszystkim musi sie podobać. Ale The Sims 3 jeszcze będzie "uszczęśliwiać" swoich fanów dalszymi mutacjami rozszerzeń z TS2. Jak ktoś lubi takie plastelinowe postaci...
Nie wiem czy ktoś zauważył... w trailarze The Sims Medieval jakaś producentka ( chyba) wygląda wypisz wymaluj jak ta czarnowłosa lala z reklamy TS3, nie marcela ale ta druga.
Dokladnie taka sama spiczasa broda i tłustawe podgardle.
Jakby sie gra spodobała to może EA bedzie wysyłać simów w inne czasoprzestrzenie.... Np. okres wojny secesyjne w Stanach, albo simy w kosmosie( Star Trek, Star Gate, Star Wars!!!!). Pomyślcie ile mozliwości.
Mnie to sie podoba.
Oczywiście zasze miło jest wrócic, po przygodach, do domu czyli do starych dobrych TS2. No nie?

ultraviolence
15.02.2011, 15:17
Jakby sie gra spodobała to może EA bedzie wysyłać simów w inne czasoprzestrzenie.... Np. okres wojny secesyjne w Stanach, albo simy w kosmosie( Star Trek, Star Gate, Star Wars!!!!). Pomyślcie ile mozliwości.

Uważam się za fankę całej serii The Sims (szczególniej kultowej dwójki), ale wydaje mi się, że to byłoby już lekkim przegięciem... Ile można? Średniowiecze wystarczy w zupełności. No, ale dopóki twórcy będą na tym zarabiać, możemy spodziewać się więcej.

BTW, wcale nie zdziwiłabym się, gdyby za jakiś czas wyszło The Sims Polowanie na dinozaury, wojna w kosmosie albo coś równie głupiego.

Ilona
19.02.2011, 19:43
dwa nowe zdjęcia http://www.simtimes.de/2011/mittelalter/zwei-weitere-screenshots-zu-die-sims-mittelalter-7365/


starsze posty,które usunęłam

nowe zdjęcia http://www.simtimes.de/2011/mittelalter/die-sims-mittelalter-spielbidler-aus-england-7345/

http://www.miastogier.pl/video,pc,13966.html tutaj jest trochę materiałów o grze

ultraviolence
20.02.2011, 19:46
Jak już kiedyś wspominałam, gra zapowiada się całkiem nieźle, ale na dzień dzisiejszy nie wiem, czy ją kupię... 149zł to dla mnie stanowczo za dużo - przynajmniej jeśli chodzi o simsy.

patryk916
21.02.2011, 13:52
Podstawka też tyle kosztowała(no dobra zrobili promocję po 2 tygodniach 15 zł)

Kamis
21.02.2011, 14:48
@up: chyba u Ciebie...

Fajne, fajne, ale wątpię żebym kupiła :P

ultraviolence
21.02.2011, 17:32
Podstawka też tyle kosztowała(no dobra zrobili promocję po 2 tygodniach 15 zł)
Zgadzam się, tylko zwróć uwagę na to, że dwójka była grą podstawową, do której dorobiono później kilka dodatków, wnoszących coś znaczącego do rozgrywki (zwierzaki, pory roku, możliwość wyjazdu na wakacje, itp.) - ze Średniowieczem niestety tak nie będzie (wystarczy spojrzeć na Bezludną Wyspę). Jeśli stanieje, pewnie się skuszę.

15zł? Chyba o 15zł mniej.

Ilona
21.02.2011, 17:41
tutaj artykuł z pokazu gry w Anglii http://www.simtimes.de/specials/die-sims-mittelalter-hands-on-hever-castle/

dla kobiet jest 24 fryzur i 10 nakryc glowy
dla mezczyzn 23 + 6 nakryc glowy,dla wladcow krolestwa dochodza jeszcze korony

jekyll
21.02.2011, 22:09
Tutaj jeszcze cała masa zdjęć od Sims Galore: http://www.simowie.info/News:Sredniowieczne_zdjecia_od_Sims_Galore_19.02.1 1

Ilona
22.02.2011, 12:23
weź udział w konkursie i wygraj gadżety z gry,wystarczy,ze do 20.03 odpowiesz na pytanie ile Questów zawiera gra

A: jakieś 7
B: jakieś 70
C: jakieś 170

,odpowiedz wyślij na podany w tekście e-mail

http://www.simtimes.de/2011/mittelalter/die-sims-mittelalter-gewinnspiel-7434/

Fairy
22.02.2011, 15:18
Oby nie skończyło się tak, że później będą wychodziły dodatki do średniowiecza a TS3 pójdzie w odstawkę!

ultraviolence
22.02.2011, 16:28
Oby nie skończyło się tak, że później będą wychodziły dodatki do średniowiecza a TS3 pójdzie w odstawkę!

Jeśli mam być szczera, to mnie taki stan rzeczy odpowiadałby całkowicie :D - jednak wiadomo, że szanse na spełnienie "proroctwa" Fairy są jak jeden do miliona... Albo i jeszcze więcej. Nie martwcie się na zapas.

Ilona
22.02.2011, 20:52
tutaj dwa pierwsze filmiki

http://www.youtube.com/watch?v=B6Sgn9m8364

http://www.youtube.com/watch?v=Du3xNy0IoZo

simka334player
23.02.2011, 09:56
Zgadzam sie z Heleną w zupełności co do wypowiedzi Fairy. Mnie tez by odpowiadało bardzo gdyby Ea przestała "robić" TS3 a skupiła sie na czymś innym. Ilez razy można odgrzewac te same kotlety! Tak w cichości ducha liczyłabym na jakieś TS4 które połączyłaby i dwójkę i trójkę. ( Na to chyba jeszcze nie ma co liczyć! Jeszcze.) Gdyby jednak EA poszło całkowicie w Sredniowiecze ( lub inne czasoprzestrzenie) było by też super.
Myślę że wszystko bedzie zależało od reakcji fanów. Bo pewnie EA liczy że tą nową odsłoną trafi do większej części męskiej populacji. Mnie to sie podoba, nie nie mam nic przeciwko. I tak bede grać w dwójkę bo to jest TO. The ultimate game!
TS Sredniowiecze nie kupie bo rodzina chce mnie obdarowac z kolejnej okazji...ale i tak bym przeznaczyla na tę grę część dochodów. Najwazniejsze żeby simy były ładne.

cypus85
27.02.2011, 08:32
Z tego co zrozumialam to osobna gra a nie dodatek?

hellraiser
27.02.2011, 09:09
Z tego co zrozumialam to osobna gra a nie dodatek?

Tak, dobrze zrozumiałaś.

simka334player
27.02.2011, 10:13
Jak Nightfall byl uprzejmy zapostować, droga cypu85, jest to zupelnie nowa odsłona simsow. Zupelnie nowa. Super, no nie? I tak nic nie pobije TS2 ale fajnie jest czekac na cos nowego.Nawet gdyby Sredniowieczne simsy nie spelnily ocekiwań, nie wydaje mi się żeby mogło być cos gorszego od TS3. Pomimo TS3 nadal wierzę w możliwości EA i fantazję ich twórców.

Ilona
27.02.2011, 12:01
8 nowych zdjec http://www.simtimes.de/2011/mittelalter/acht-neue-bilder-zu-die-sims-mittelalter-7495/

a tutaj artykul z pokazu w Angli w jezyku polskim http://www.simy.pl/index.php?page=games&cat=medieval&id=hever-castle-raport01

cypus85
27.02.2011, 19:14
Jak Nightfall byl uprzejmy zapostować, droga cypu85, jest to zupelnie nowa odsłona simsow. Zupelnie nowa. Super, no nie? I tak nic nie pobije TS2 ale fajnie jest czekac na cos nowego.Nawet gdyby Sredniowieczne simsy nie spelnily ocekiwań, nie wydaje mi się żeby mogło być cos gorszego od TS3. Pomimo TS3 nadal wierzę w możliwości EA i fantazję ich twórców.

No właśnie nie jestem do końca przekonana co do samodzielnej kontynuacji że tak powiem nie ktore pomysły są być może ciekawe jak posiadane krolestwa ale też trochę to zalatuje the sims social z tego co czytalam chociaż mam nadzieję że tylko mam takie wrażenie ale czekać warto prawda :) heh no tak mi też w trójce wiele brakuje z dwójki niestety ;/

Ilona
27.02.2011, 21:04
tutaj jest druga czesc artykulu z pokazu gry w Anglii w jezyku polskim
http://www.simy.pl/index.php?page=games&cat=medieval&id=hever-castle-raport02

cypus85 cytat dla Ciebie
The Sims Średniowiecze to nie The Sims 3!
Kiedy opublikowałem artykuł po pierwszym pokazie gry w Monachium odniosłem wrażenie, że nie wszyscy z was zrozumieli o co w The Sims Średniowiecze tak do końca chodzi. Na Hever Castle zwrócili nam na to uwagę także sami twórcy gry. Przejdę zatem do wyjaśnień. To co chcę przekazać, to w skrócie jedno stwierdzenie - The Sims Średniowiecze to nie The Sims 3!

a tutaj pierwsza czesc artykulu http://www.simy.pl/index.php?page=games&cat=medieval&id=hever-castle-raport01

cypus85
28.02.2011, 20:10
Już się domyślilam wcześniej że to nie sims3 nie czytalam jednak tego artykulu wcześniej i teraz chyba zmienilam zdanie i prawdopodobnie sobie to zakupie oby jednak bylo warto bo cena jest zawrotna ;p

Ilona
01.03.2011, 22:24
tutaj sa opisane zadania http://www.simy.pl/index.php?page=games&cat=medieval&id=misje-o-co-chodzi

sebi27
03.03.2011, 16:55
Ej a czy tam będą tylko takie różne misje czy będzie można normalnie "żyć w średiowieczu" ?

simka334player
05.03.2011, 12:21
Z tego co zrozumialam i widziałam na demo, będzie to zupelnie nowy typ gry wogóle , nie tylko simowej. Takie RPG na wesoło. Tak jak mówili producenci gra opiera sie na trzech filarach: królestwo, bohaterowie i misje. Czyli nie bedzie takiej rozgrywki jaką znamy z The Sims; nie ma rodzin, generacji itd;żadnej gry swobodnej. Poraz pierwszy simy mozna przejść i skończyc grę. Może potem cos w tej kwestii zmienią, ale, tak mi sie wydaje, bedzie to zależało od tego jakie bedzie zainteresowanie grą.
Tryb budowy tez jest ograniczony, podobnie jak CreateASim. Za to jest potężne Create-a-Style,czyli to co im sie udało w TS3.
Mozna rozwijać królestwo poszerzając jego terytorium ( to co mi sie podoba!), można rozwijac stosunki dyplomatyczne z sąsiadami, a swoich poddanych kontrolujemy tylko przez bohaterów, króla, czarodzieja, kowala itd. Oczywiście jak w królestwie nie ma kużni, nie bedzie kowala.
Czyli bardzo nietypowe simy....
Do tego chodzą tak samo paskudnie jak te simy z TS3 , co mnie osobiście odrzuca, ale skoro nie są to simy sensu stricto (jak np.moje ukochane TS2!) to można EA to wybaczyć bo The Sims Sredniowiecze to zupełnie inna gra.
I dobrze!

Wielebny
05.03.2011, 15:23
Tyle, że to wszystko już było.
Jedyna różnica taka, że nie sprzedało się tak dobrze, jak sprzeda się ta gra bo nie miało w nazwie TheSims.

Master of Disaster
05.03.2011, 16:48
Tak to jest, jak wielka firma upatrzy sobie lubianą markę... Mam jednak wrażenie, że niektórzy fani Simsów są jacyś bezkrytyczni.

Szczerze to sama się zastanawiam nad kupnem tego Średniowiecza, ale musi porządnie stanieć. A na to pewnie dłuuugo mi przyjdzie czekać.

simka334player
06.03.2011, 09:31
Jasne,że wszystko juz było. I to że mozna stworzyc bohatera , poszerzac państwo itd. Tylko że w dotychczas te wszystkie gry RPG i podobne były na poważnie a tS Średniowiecze bedzie na wesoło.
Fakt ,że jest to dość dziwny pomysł... Gra napewno nie bedzie odpowiadać fanom Baldur's Gate i podobnym, ani tym co lubią gry typu Civilization. I obawiam sie że wielu fanów simów nie sięgnie po te grę. Bo jest to cos zupełnie nietypowego.
Mozna sie zastanawiać, co kierowalo EA ,gdy postanowili stworzyc taka grę.
Poza pieniędzmi oczywiście.
Moim zdaniem jest to desperacja...bo zrobili TS3, a czego fani żądają...kolejnych dodatków które znali z poprzednich odsłon simów. Czyli EA musiałaby powielać w kółko te same wzory. A fani z jednej strony chcą tego co już znają , a z drugiej żądają czegoś nowego.
Mnie się pomysł na Średniowiecze podoba, jak bedzie w praniu to sie okaże.Napewno bedzie sie cos działo. Natomiast nie jestem do końca pewna czy chcę uczyc moich simów zaklęć bojowych!
I tak bedę grac do upadłego w TS2 bo to jest bardzo grywalna gra, natomiast TS3, nawet z tymi swoimi modyfikacjami jest po prostu nudna. Brakuje jej, moim zdaniem, tego czegoś...
Ale, mam nadzieje, że EA wymyśli jeszcze coś nowego na miare orginalnych simsów.
Podobno trwaja juz prace nad TS4....
A co do ceny... podstawki ( jeśi to ma byc podstawka) zawsze były drogie. Natomiast jeśli bedzie to taka seria jak Historie z życia wzięte, to cena spadnie dość szybko. Tak samo było przeciez w wypadku teje serii.
Zobaczymy....

Połówka
06.03.2011, 10:16
ja raczej tego nie kupię - nie zaciekawiło mnie zbytnio. A gdybym kupowała, to na pewno nie w dniu premiery, tylko jak już stanieje :D moim zdaniem nie warto wydawać na to dużo kasy ;)

AkiJuro
07.03.2011, 13:31
Wg. tych wszystkich opisów, wynika że będzie baaaardzo nudno... Ściągnę se może demo i zobaczę. Jak ciekawe to kupię. ;)

Chryzantem Złocisty
07.03.2011, 13:44
demo?!myślisz że teraz jeszcze ktoś produkuje dema gier? :D
i nie sądzę,żeby wydali Średniowiecza.

Wielebny
07.03.2011, 13:54
Niektórzy producenci będący pewnie świetności swojego produktu jeszcze wydają demo.
W tym przypadku sądzę, że pod wyrazem "demo" kryje się coś innego :)
(torrent:)

patryk916
07.03.2011, 14:03
Wreszcie ustalili datę premiery(raz była na 31 marca,potem na 14 teraz na 25)

Wielebny
07.03.2011, 14:30
Data premiery cały czas była ustalona na 25 marca (światowa 22)

patryk916
07.03.2011, 14:36
Gra ma ukazać się 31 marca 2011 (?)

I co ty mnie powiesz?

Chryzantem Złocisty
07.03.2011, 14:39
Kowal,nie wymądrzaj się,patryś ma zawsze rację :((

a ja z ciekawości sprawdzę to Średniowiecze,jak wyjdzie.grafika mnie ciekawi ;p

hellraiser
07.03.2011, 14:52
Ja też. A co mi tam! :P

I co ty mnie powiesz?

Chłopie, ja ten post napisałem 5 miesięcy temu, różne były wtedy spekulacje na temat terminu premiery...

Wielebny
07.03.2011, 15:30
No graficznie trochę gra się zmieniła.
Stylistyka taka bardziej bajkowa.
No i ulepszyli trochę światło/cień :)

simka334player
07.03.2011, 16:02
Światlocień to jest to z czego EA jest bardzo dumna w tej grze. Może i tak , ale mnie to akurat nie rusza. Najważniejsze żeby rogrywka i simy byly w porzadku.
Ale skoro gra działa na silniku TS3 to mozemy byc pewni mnóstwa licznych ale zupełnie nieistotnych dla rozgrywki detali.
I w ogole ( tak zreszta jak w trójce) bedzie tam na pewno mnóstwo śladów z TS1.
A co do premiery- wystarczy wejść na oficjalna stronę TS Medieval i przeczytac ile dni godzin i minut pozostało do premiery, a potem sobie policzyć.

Wielebny
07.03.2011, 16:07
Światlocień to jest to z czego EA jest bardzo dumna w tej grze. Może i tak , ale mnie to akurat nie rusza. Najważniejsze żeby rogrywka i simy byly w porzadku.
Ale skoro gra działa na silniku TS3 to mozemy byc pewni mnóstwa licznych ale zupełnie nieistotnych dla rozgrywki detali.


Nawet nie żartuje.
Ts3 i średniowiecze jest graficznie z 5 lat do tyły.
Ale zawsze jakiś tam mały postęp, który w jakimś tam stopniu ulepsza grę.
EA dumna to może być ze silnika Frostbite 2.0, z ts3 to może być co najwyżej dumna z wyników sprzedaży ;)

Chryzantem Złocisty
07.03.2011, 16:09
a najdziwniejsze w tym wszystkim jest to,że trójka na moim kompie (który jest bardzo dobry - Kowal coś o nim wie) na średnich detalach potrafi się przycinać.
więc jak to jest,że mając wcale nie taką dobrą grafikę,simsy są tak "procesożerne"? :D

Wielebny
07.03.2011, 16:16
Optymalizacji silnika widać kiepska.
Ogólnie ta gra nie jest przystosowana do renderowania b. wielu obiektów na raz. Więc i na lepszym sprzęcie może się przyciąć.
W Bridgeport jest to najbardziej odczuwalne.
Są też gry, które bez względu na to jak dobry komputer masz i tak będę się przycinać :) Np. Gothic III :P

Chryzantem Złocisty
07.03.2011, 16:18
dlatego nie gram w BP :P mam nadzieję,że Średniowiecze nie będzie takie uciążliwe dla komputera.

Ilona
07.03.2011, 16:25
raczej ramu,moj antyvir Norton 360 non stop alarmuje,ze program startu ,a i sama gra pobieraja za duzo ramu,podczas grania jest to ok.2,6gb z 4gb,ktore posiada moj komp

a jako ciekawostke dodam,ze w Sredniowieczu dali kolekcje,to co uwielbialam w ts2,a czego brakuje mi w trojce,gdyz w gaszczu moich dodatkow z neta-tylko 13gb-nie moge nic znalezc,w dwojce tego problemu nie mialam,tyle,ze gra uciagnela gora 7gb dodatkow

tutaj http://www.simtimes.de/ przeprowadzaja ankiete,czy kupisz ta gre i tak do tej pory
53% odpowiedzialo,ze zdecydowanie nie
27% nie jest jeszcze zdecydowana
i tylo 20% odpowiedzialo twierdzaco

Wielebny
07.03.2011, 16:37
Ale i tak wyniki sprzedaży będą duże.
Obstawiam, że Ts; średniowiecze będzie przez co najmniej miesiąc w pierwszej trójce najlepiej sprzedających się gier tygodnia :)

simka334player
08.03.2011, 13:09
Więc, co z tym żartowaniem? Nie chodzi o to jakiej jakości jest silnik TS3 tylko że Sredniowiecze używa tego samego silnika.
W trojce było mnóstwo ślicznych graficznych elementów zupełnie nieistotnych z punktu widzenia rozgrywki, natomiast to co ważne w grze było takie sobie. (Wg mnie oczywiście).
Tak samo z tym światłem i cieniami rzucanymi przez nie w Sredniowieczu. Ms Bernstein zwracała wszystkim uwagę jak piękne efekty daje czyli jest wyraźnie dumna z tego.
I dlaczego' obawiam sie że gra będzie itd"? Czego tu sie obawiać.
Jak sie nie chce żeby EA sie bogacilo to sie nie kupuje ich produktów, łącznie z Fifa i Dragon Agem, no nie?
Najgorzej będzie jak sie kupi Sredniowiecze za ciężkie pieniądze a potem odstawi na półkę.
A wyniki sprzedaży odzwierciedlają podatność fanów na reklamę. Jak wiekszości wbija sie do głowy,że produkt "Musisz go mieć" to potem tak jest.
Można spróbować anty reklamy, tylko po co?

Ilona
11.03.2011, 19:04
tutaj jest wszystko dobrze opisane http://www.simsdistrict.pl/forum/showthread.php?t=2341

jeszcze to znalazłam http://www.simy.pl/index.php?page=games&cat=medieval&id=zwiazki

Ejak
14.03.2011, 17:55
http://www.youtube.com/watch?v=ywzER6q4EXk

http://www.youtube.com/user/simspolska#p/u/0/OC1qmmej_lY

http://www.youtube.com/user/simspolska#p/u/2/0XDb-mlMkio

http://www.youtube.com/watch?v=LIl_kwniU3k&feature=relmfu

http://www.youtube.com/watch?v=a50Zn13pvpE&feature=relmfu

Zwiastuny i wypowiedzenia twórców.

The Sims: Średniowiecze na pewno w dzień premiery nie kupie i jest 85% szansa, że w ogóle nie kupię. Gra wydaje mi się, zwykłym skokiem na pieniądze, fanów The Sims, jak i ulubieńców Średniowiecza. Ja osobiście lubię Średniowiecze, ale jak będę chciał pograć w grę z tą epoką, to wezmę Medieval II: Total War lub Mount&Blade.

theqatrick
17.03.2011, 10:33
Nie kupię bo:
- Nie przepadam za średniowieczem.
- Mam The Sims 3 i do tej gry wolę dokupywać rozszerzenia.
- Pewnie nudna gra, brak cywilizowanych miast i możliwości z cywilizowanego świata.
- Brak rozszerzeń.
Jak już to może kiedyś jak będzie tańsze i mnie coś zachęci.

lecieyek:)
18.03.2011, 12:58
Do tej pory byłam tylko ciekawa nowego oblicza simsów. Jakoś trudno było mi sobie to wszystko wyobrazić i bałam się, że simy zmienią się w rpg jakich już mamy trochę na rynku, lub będą przypominać zadania z rozszerzeń do th3, które jak dla mnie są totalną klapą i sprawiają, że gra jest nudna. Artykuł z tej strony: http://www.gry-online.pl/S022.asp?ID=7320 moje obawy zminimalizował i teraz już nie mogę się doczekać, żeby wcielić się w jakiegoś króla, maga, czy rycerza...

Angel151
20.03.2011, 11:04
Kiedy wyjdzie?

Scheiße
20.03.2011, 11:39
Kiedy wyjdzie?

22 marca premiera światowa, a w Polsce 25 marca.

simka334player
21.03.2011, 07:59
wiosenne pozdrowienia dla wszystkich!
To własnie to , lecieyek, TS3 jest poprostu nudna z tymi swoimi misjami, nie grywalna. Mam głęboą nadzieję ze Sredniowieczne simsy beda ciekawsze. Nie bedzie to czego sobie obecywałam po tej grze, ale myślę że napewno bedzie ciekawsze od Historii z ycia wziętych.
Byle do piątku...wtedy sie przekonamy!

theqatrick
21.03.2011, 12:11
Zmieniłem zdanie, może jednak kupię, ale tylko wtedy, gdy zauważę tu dużo graczy i ciekawe opinie na temat gry.

simka334player
21.03.2011, 14:00
No tak,
jak podejrzewałam, Te średniowieczne simy to uklon EA w strone męskiej części fanów gier. Wystarczy poczytac komentarze pod artykulem z linku podanego przez lecieyek.
Mam jednak wątpliwości czy pomysł był udany bo jednak Simy( nawet średniowieczne) to nie to samo co Dragon Age. RPG na wesoło?
Taka nowa krzyżówka...mnie to odpowiada ale rasowym graczom..... no nie wiem. Naprawdę ciekawa jestem jakia będzie reakcja fanów!

Searle
22.03.2011, 15:40
Raczej nie kupię. Najpierw będę musiała tę grę wypróbować.
Mnie nie kręcą czasy średniowieczne, wolę teraźniejszość w Sims 3 :)

Chryzantem Złocisty
22.03.2011, 15:41
dla prawdziwego RPGowca Sims Średniowiecze to farsa i tragikomedia :P
porównajcie Wiedźmina,klasyki takie jak Baldur's Gate czy Neverwinter Nights ze Średniowieczem i zrozumiecie o co chodzi.
są gry RPG z przymrużeniem oka (chociażby DeathSpank),ale i tak simsy mu nie dorównują.na pewno są ciekawe i się wyróżniają,ale wśród graczy RPG nie wróżę im powodzenia. (poza tym oni czekają na Diablo III,albo zachwycają się Dragon Age 2,a nie jakimś Simsami)

//Kowalino: oni czekają też na Skyrim i Wiedźmin 2 ;)
chryz: no tak,racja :P

Kacper03
22.03.2011, 16:54
Polska reklama http://www.youtube.com/watch?v=paFyyvaB9y8&feature=player_embedded
Ile kosztuje ta gra? I czemu jako datę premiery podaje się 25 a w reklamie jest "już w sprzedaży"?

anjanka
23.03.2011, 09:24
no to jeszcze 2 dni do premiery PL...mam jakieś mieszane uczucia co do Średniowiecza...kompletnie inna gra od TS3...

Kamis
23.03.2011, 12:44
Słyszałam że już jest w MM, a w dzień premiery w realu ma kosztować 89zł... Wiem, że jako potrzeby jest tylko pasek głodu i energii.

Ma już ktoś?

auraya89
23.03.2011, 16:52
Ja mam, ale nie mogłam zrobić screenów ładowania D: także na razie tylko ikonka i okno powitalne

http://wgrajfoto.pl/pokaz/img0311/beztytulu83e3.png
http://img846.imageshack.us/img846/26/beztytuu2tp.png

i filmik z walki (trochę dziadowo wyszedł : P)
http://www.youtube.com/watch?v=h74xhslX1Zw

Chryzantem Złocisty
24.03.2011, 11:48
ja też już mam,zaraz wrzucę parę zdjęć ;)

więc tak,rozpoczynamy grę i robimy monarchę.ja oczywiście zrobiłam panią,Lady Jane Grey.nie jest zbyt piękna,ale czytałam że do simów nie można się zbytnio przywiązywać,bo gra się wieloma a nie jednym cały czas.
muszę przyznać,że grafika mi się bardzo podoba.CAS nie jest zbyt skomplikowany,ale możemy modyfikować nos,oczy i resztą twarzy,tak jak w trójce.Fryzury są ładne,średniowieczne,jest ich dosyć sporo.
Detale twarzy i wiek skóry to modyfikowanie piegów i liczby zmarszczek na buźce naszego władcy :P
http://img30.imageshack.us/img30/3201/tsm2011032413133486.png
Cech można mieć 3 - dwie zalety i jedną,konieczną wadę.niektóre są całkiem zabawne,ale nie wymienię wam wszystkich,żeby nie psuć zabawy :P
Lady Jane jest Dzieckiem Ziemi,Żartownisiem i Żarłokiem.
http://img88.imageshack.us/img88/9317/tsm2011032413153107.png
Ubrań nie ma zbyt wiele (6 sukien),więc szybko skończyłam i zaczęłam grę.
Widok jest od przodu na jedną ścianę,jak w książkach co się rozkładało obrazki.Nie możemy zbytnio obracać kamery na boki,więc jeśli sim stoi tyłem do nas,to nie damy rady ujrzeć jego twarzy :P
http://img828.imageshack.us/img828/7654/tsm2011032413225661.png
Zrobienie dobrego zdjęcia taką kamerą graniczy z cudem...
http://img853.imageshack.us/img853/5576/tsm2011032413242117.png

jedziemy dalej...

rozmowa simów wygląda tak samo jak w trójce.te same gesty i miny :P
http://img30.imageshack.us/img30/5071/screenshot6dk.jpg
a oto główny zamek i siedziba naszego monarchy.nie,to nie jest screen z trailera,to naprawdę tak wygląda w grze!
http://img138.imageshack.us/img138/9497/screenshot7qs.jpg
trzeba iść do lasu po drewno do odbudowania sali tronowej.poza budynkami kamerą można sterować dowolnie (dzięki bogu),ale nie działa kadrowanie z TABem,więc zdjęcia nadal kiepskie.
swoją drogą,kryształek też jest w średniowiecznej oprawie...
http://img842.imageshack.us/img842/517/screenshot8wd.jpg
wskazówki są świetne.zwłaszcza ta :D
http://img577.imageshack.us/img577/5459/tsm2011032414104083.png

Pan_Laptop
24.03.2011, 13:21
@up- Nie umieraj z głodu mnie rozwaliło xD

Chryzantem Złocisty
24.03.2011, 13:29
a następna wskazówka - bardzo prosimy,nie umieraj z głodu :P

auraya89
24.03.2011, 14:16
najbardziej podoba mi się chyba opcja audiencji, kiedy poddani przychodzą do mnie i proszą o rady :)

jest też kilka nowych interakcji między simami, jak na 'spytaj o wiarę' (jak do tej pory spotkałam się tyko z agnostykami ;))

Chryzantem Złocisty
24.03.2011, 14:31
Lady Jane w lesie zaczepiła jakaś stara rapszla,chcąc ją okraść.Nie mogło jej to ujść płazem i została wyzwana na pojedynek.
http://img546.imageshack.us/img546/5783/screenshot9g.jpg
Nie miała żadnych szans...
http://img143.imageshack.us/img143/9675/screenshot11kp.jpg
wizyta na cmentarzu.hm,chyba wolę nie wiedzieć,czy ci leżący jeszcze żyją,czy nie.
http://img690.imageshack.us/img690/253/screenshot12l.jpg
jakiś wieśniak się poskarżył,że go łobuz wrzucił do studni.Lady Jane nie pozwoli,by chamstwo się szerzyło w jej królestwie.szybko wymierzyła karę.
http://img858.imageshack.us/img858/1894/screenshot13n.jpg
zakucie w dyby...i obrzucenie królewskim jajem.co za zaszczyt! (i poniżenie jednocześnie)
http://img291.imageshack.us/img291/5672/screenshot15c.jpg
http://img199.imageshack.us/img199/2533/screenshot16cs.jpg
po wypełnieniu obowiązków nadszedł czas na nieco rozrywki.może mały romansik?
a kto się najlepiej nadaje do romansów?oczywiście przystojny,blondwłosy bard o uroczym imieniu Boromir :P
http://img35.imageshack.us/img35/7234/screenshot17lj.jpg
chcemy potańczyć?zapomnijcie o wieży stereo.musimy ładnie poprosić DJ'a Boromira,żeby nam coś zagrał.i cała sala daje czadu!
http://img687.imageshack.us/img687/638/screenshot19yt.jpg
po nocy pełnej wrażeń trzeba by się wyspać.przyznacie,że stylowa piżamka.
http://img829.imageshack.us/img829/4286/screenshot20k.jpg
monarcha może wypełniać królewskie obowiązki - wypytywać ludzi o ich opinie na temat państwa,bądź wydawać nowe prawa.Lady Jane woli pisać.
http://img600.imageshack.us/img600/8882/screenshot21sq.jpg
zamiast listonoszy mamy takie trzy przemiłe gołąbeczki w klatce.przyczepiasz list do nóżki ptaka i modlisz się,by dotarł...w ogóle.
http://img841.imageshack.us/img841/6565/screenshot22ld.jpg

Ejak
24.03.2011, 16:03
No nawet ciekawe te zdjęcia, ale i tak raczej nie kupie. Po za tym muszę zbierać na inne gry, nie koniecznie z serii The Sims, jak np. Fable 3 na PC.

mario
24.03.2011, 18:13
Jakoś nie przekonała mnie (do tej pory) ta gra. Denerwuje mnie, że zamek możemy oglądać jedynie tak jak dom dla lalek, z boku. Strasznie irytujące. Poza tym po dwóch czy trzech zadaniach dosłownie zacząłem się nudzić. Nie ma w nich nic ciekawego ani porywającego. Otoczenie jest małe i trochę puste. Niektóre lokacje robione na siłę. Na razie mi się nie podoba.

annadomini
24.03.2011, 20:16
Mam grę od wtorku i mnóstwo wolnego czasu więc zdołałam przejść już sporo misji i muszę powiedzieć, że spodziewałam się czegoś lepszego.
Grafika jest na wysokim poziomie (co widać po screenach na górze), ale nie wymaga Bóg-Wie-Jakiego sprzętu, więc to jest plus.
Kamera, widok z boku, jest irytująca, szczególnie dla osób przyzwyczajonych do obracania kamerą jak w zwykłych TheSims (a przeciez głównie fani tej serii w to grają), można się jednak przyzwyczaić. Muzyka jest fajna, wpasowana w klimat i przyjemna dla ucha. Wybór różnych klas postaci (monarcha, rycerz, mag, kapłani 2 religii, kowal, bard, medyk, szpieg, kupiec) i poszczególne zadania dla każdej z klas, inne umiejętności, inne sposoby zdobywania pkt, doświadczenia to fajny pomysł.
Grę zaczynamy posiadając tylko zamek, a w nim monarchę, za wykonywanie kolejnych misji dostajemy punkty, za które możemy budować kolejne budynki, a wraz z nimi dodawać bohaterów, a im więcej bohaterów tym więcej misji, a im więcej misji tym więcej punktów, które możemy wykorzystywać do zawiązywania sojuszy bądź podbijania innych krain (na początku odkryte są dwie, później jest ich więcej) itd. itd..
Dla mnie największy minus te gry jest taki, że mało simsów w simsach, tzn. wykonywanie misji jest fajne, a w trakcie takiej misji można bohatera dowolnie rozwijać, wydać za mąż itd, ALE to największy minus dla mnie- tak jak w theSims 1 nie ma odczuwalnego upływu czasu, tzn bohaterowie sie nie starzeją, a dzieci dorastają od niemowlęcia do dziecka i tak już zostają, poza tym nie mozna nimi sterować, a interakcje z nimi są bardzo ograniczone i jedyne do czego się przydają to, to że można je do sklepu wysłać...
Tak samo interakcje z innymi simami- nudne i w sumie nic nie wnoszące jeśli nie tyczą się danej misji. Miałam szczęście jak mój małżonek wrócił na noc do domu raz na dwa dni... poza tym bohaterowie mieszkają w miejscach pracy (bard w karczmie, kowal w kuźni itd) i dla siebie mają do dyspozycji jeden, góra dwa pokoje, dosyć małe i czułam niedosyt, gdy chciałam im to ulepszyć, rozbudować czy nawet umeblować po swojemu...
W sumie wychodzi na to, że nie ma sensu zakładać rodziny i bawić się w drzewa genealogiczne jak to było w zwyczajnych simach.
Miałam nadzieję, że moja królowa urodzi syna który w przyszłości wyrośnie na jej następce, a królewską córkę będę mogła wydać za mąż za władce innego kraju by przypieczętować sojusz... a tak biegają mi po zamku małe obdartusy (losowo wybierane stroje wyglądają jak stroje wieśniaków, tak samo fryzury i nie mogę tego zmienić, nawet opcją "wybierz strój dla innego sima" jaka jest w szafach) z dodatkiem :'książe' , 'księżniczka' przed imieniem i nic do gry nie wnoszą.
Ogólnie gra się fajnie, ale po trzech dniach intensywnego grania wykonywanie misji zdążyło mi się znudzić bo głównie taka misja składa sie z poleceń typu: "porozmawiaj z tym-tamtym", "kup cos na targu i daj komuś-tam" itd..itd.. jest pare ciekawszych misji i wyzwań, ale nie na tyle żeby przyciągnąć na dłuższą metę...
Mam nadzieję, że po rozegraniu misji i rozbudowaniu królestwa gra przełączy się na tryb wolnej rozgrywki, a simowie zaczną się normalnie rozwijać i starzeć... Pewnie to płonna nadzieja, bo ile można chcieć od jednej gry, mimo to fajnie by było mieć w tych simsach więcej simsów.

Wainwright
25.03.2011, 11:26
Ale przecież w Polsce wyszła dopiero dzisiaj :lol

neville
25.03.2011, 12:30
Chryzia twoja Lady Jane wygląda trochę jak Fiona ze Shreka :D

A tak pozatym to warto w ogóle kupic ?

Chryzantem Złocisty
25.03.2011, 12:47
KUPIĆ?buahahaha.oczywiście,że nie :P

neville
25.03.2011, 14:06
:P

A co do tej Fiony to zgodzisz się ze mną ?

eklera123
25.03.2011, 14:24
Gra świetna, ale błagam, powiedźcie, co mam zrobić! Chcę wyjść i zapisać grę, a nie mogę, bo podobno "Zapisywanie gry podczas samouczka jest wyłączone". Co ja mam zrobić z tym? Nie mogę go nijak wyłączyć :-(

Kamis
25.03.2011, 14:30
Musisz przejść samouczek :P, on nie jest długi.

eklera123
25.03.2011, 14:39
Hmm, przejść? Sory, ale ja nie kumam :D Tzn. jakiś tam czas trwa samouczek? To bez sensu.

Chryzantem Złocisty
25.03.2011, 14:45
musisz przejść samouczek tzn.odblokować i nauczyć się grać.jeśli jest dla Ciebie zbyt trudny,to idź pograj w pasjansa.

Kamis
25.03.2011, 14:46
Musisz robić po kolei misje, aż wyświetli Ci się komunikat że zakończyłeś/łaś samouczek.

eklera123
25.03.2011, 14:52
musisz przejść samouczek tzn.odblokować i nauczyć się grać.jeśli jest dla Ciebie zbyt trudny,to idź pograj w pasjansa.

Jak chcesz, to Ty sobie w tego pasjansa pograj.

neville
25.03.2011, 14:58
Przestańcie Dziewczyny !

Eklero , odczep się od Fiony :P

Analisse
25.03.2011, 14:59
Ja troche pograłam w to u koleżanki, troche popatrzałam jak ona gra i szczerze przyznam że nie jest takie złe. Jest jak poprzednie gry TS typu historie.
Może jak dostane wypłate to sobie kupie.

Chryzantem Złocisty
25.03.2011, 15:01
Jak chcesz, to Ty sobie w tego pasjansa pograj.

nie,mnie się o dziwo udało przejść samouczek :O (mimo iż inteligencją nie grzeszę)

musiałam Lady Jane wymienić na lorda Henryka,bo mi zrobiła niespodziewajkę i zaszła w ciążę :/ (nie ma zabezpieczeń więc każde bara bara może spowodować bachorka)

neville
25.03.2011, 15:11
Nie mają Gumek xD

eklera123
25.03.2011, 15:17
Ja mam Lady Helene xD Dobra, ten durny samouczek przeszłam. Trochę to Średniowiecze proste. :P

Chryzantem Złocisty
25.03.2011, 15:20
wie ktoś jak anulować misję?bo wzięłam jakąś głupią i nie chce mi się jej przechodzić ;/

no proste proste,jak budowa cepa.tylko sprawa się komplikuje później,jak masz grać 4 simami na raz...

eklera123
25.03.2011, 15:27
Ehh, nie chce mi się grać 4 simami na raz. Wolę jedną simką już.. póki co nie chcę nikogo w mojej grze, oprócz mojej Lady Heleny :D

Ilona
25.03.2011, 15:44
wie ktoś jak anulować misję?bo wzięłam jakąś głupią i nie chce mi się jej przechodzić ;/

kliknij na ikonkę królestwo,a następnie na misje-taki zwinięty papier i będzie opcja anulowania misji

eklera123
25.03.2011, 15:48
Dzięki, ilona, też sobie anuluję.;D

Chryzantem Złocisty
25.03.2011, 15:51
dziękuję <333

eklero,tak czy siak będziesz musiała grać innymi postaciami.dalsze misje bardzo często wymagają ich obecności.a dla monarchy rzadko są jakieś fajne.

eklera123
25.03.2011, 16:31
No to głupio.. Jak tak czytam Twój post, to mam odczucia podobne jak do wampirów z PZ, gra zmuszała nas do grania z nimi..

Chryzantem Złocisty
25.03.2011, 16:34
dlatego mówiono od razu,żeby nie przywiązywać się zbytnio do jednej postaci :P

eklera123
25.03.2011, 17:06
Ja nawet jak tworzę sima/simkę nie patrzę na wygląd. Nie chce mi się, zresztą, skoro mówisz, że trzeba będzie grać innymi simami, to nie ma co tworzyć pięknej simki, skoro potem odejdzie na drugi plan :D

Chryzantem Złocisty
25.03.2011, 17:19
http://gry.onet.pl/recenzje/the-sims-sredniowiecze,1,4222361,artykul.html
nie ma to jak sponsorowana recenzja...

"Zadania są niesamowicie zróżnicowane, a w miarę postępów w grze coraz bardziej rozbudowane i trudniejsze."
BUAHAHAHA.zróżnicowanie jak cholera - idź tam,pogadaj z tym,kup to,zrób tamto...
proszę was.jak dla mnie płacenie za tą grę ponad sto złoty to czysta głupota

Scheiße
25.03.2011, 17:30
@up: tak to już jest, nawet na okładce widać, że onet jest patronem medialnym. A poza tym to może dasz jeszcze parę zdjęć z gry?

Chryzantem Złocisty
25.03.2011, 17:40
mam zachwycić wiedźmę.już zdążyłam się z nią zaręczyć,bzyknąć parę razy,a nadal nie jest "zachwycona".
co mam zrobić?

eklera123
25.03.2011, 18:08
A co by mieli napisać? Oceniają grę jak najlepiej, przecież oni za taką DOBRĄ recenzję kasę dostają. A tak poza tym, coraz bardziej mnie ta gra wkurza, za przeproszeniem. Nie można na początku zrobić czarodzieja, medyka etc?

Chryzantem Złocisty
25.03.2011, 18:10
nie można,dopiero jak wykupisz wieżę czarodzieja i medyka,kuźnię dla kowala,sklep dla kupca i tak dalej...

eklera123
25.03.2011, 18:11
Przepraszam, za to, co powiem - że niby jak?! Żałuję, że wydałam kase na takie badziewie. Podobało mi się, ale teraz zmieniam zdanie ;/

Chryzantem Złocisty
25.03.2011, 18:27
jakbyś powiedziała "że co k..wa?!" to byś mogła przepraszać :P
no ja nie wydałam ani grosza i niczego nie żałuję :D bo ta gra nie jest warta takich pieniędzy.150 złoty.no bez jaj.

neville
25.03.2011, 18:27
A ty Chryzka z Kąd je masz ?

Chiyano
25.03.2011, 18:45
ja też nie płaciłam. ; o
Lady Madeline podczas karmienia bestyjki . ; 3
http://img88.imageshack.us/img88/3920/screenshot11t.jpg
http://img854.imageshack.us/img854/6123/screenshot12n.jpg
http://img17.imageshack.us/img17/1860/screenshot13dk.jpg
http://img191.imageshack.us/img191/5333/screenshot14b.jpg
http://img855.imageshack.us/img855/7241/screenshot15h.jpg

neville
25.03.2011, 19:17
Kolejna Fiona ze Shreka :P

Chryzantem Złocisty
25.03.2011, 20:59
gram więc sobie lordem Henrykiem.mieszkańcy złapali i "zdybowali" jakąś wiedźmę.poruszony tym władca ruszył na Połać Osądu,i gdy ujrzał rudowłosą piękność...wpadł po uszy.
uwolnił ją natychmiast i zabrał na spacer po mieście,chcąc wynagrodzić "niemiłe" powitanie ze strony wieśniaków.plaża była taka romantyczna....no miłość unosiła się w powietrzu.
http://img855.imageshack.us/img855/4627/screenshot30i.jpg
na rynku miejskim Celestę zaatakował jakiś czarnoksiężnik.okazało się,że kiedyś złamała mu serce i teraz goni ją po całej krainie,chcąc się zemścić.Henryk postanowił wygnać szarlatana precz,lecz ten rzucił na niego jakąś klątwę.
na szczęście Celesta uleczyła swego wybawcę.
http://img707.imageshack.us/img707/6176/screenshot31ti.jpg
Henryk postanowił po rycersku wyzwać złego na pojedynek.aby uchronić Henryka przed mocą magii,ukochana podarowała mu magiczny pierścień,który trzeba było naładować...silnym emocjami.jak myślicie,o jakie emocje chodziło?
http://img855.imageshack.us/img855/4367/screenshot32b.jpg
następnego ranka naładowany Henryk z równie naładowanym pierścieniem ruszył na rynek,aby ostatecznie pozbyć się czarnoksiężnika.
jego piękna zbroja lśniła w porannym słońcu.
jego ostry miecz był gotowy do walki.
jego...a dobra,nieważne.w każdym razie,wygrał walkę.
http://img405.imageshack.us/img405/2627/screenshot33u.jpg
zapytał poruszoną do głębi serca Celestę,co ma zrobić z pokonanym - rzucić na pożarcie bestii czy wygnać.miłosiernie stwierdziła,że wygnanie będzie wystarczające.
http://img291.imageshack.us/img291/840/screenshot34i.jpg
Henryk zrozumiał,że to z nią chce spędzić resztę swojego życia (i płodzić małe książątka).wzięli więc ślub w sali tronowej,żyli długo i szczęśliwie.
i co noc ładowali pierścień silnymi emocjami...
http://img64.imageshack.us/img64/5198/screenshot35p.jpg

eklera123
26.03.2011, 08:16
Hm, ja dla mojej Lady Heleny muszę znaleźć faceta. Jakiegoś Barda tam lubi :P. I w ogóle - oczy mnie mylą, czy na Twoich zdjęciach jest statek? Ja go do misji szukałam, ale nie znalazłam :D.

Chryzantem Złocisty
26.03.2011, 09:19
w Dokach przecież stoi sobie statek ;p

Juna
26.03.2011, 09:46
No i mam Średniowiecze! Czekam teraz na instalację. Napiszę potem jak mi się dzieje. Pa!
Juna

florie
26.03.2011, 10:57
Pomooocy!
Gra mi się wrednie wiesza. Za każdym razem.
Jest jakiś sposób?

eklera123
26.03.2011, 11:55
A mi się nie zawiesza, mi się tnie, wlecze. No trudno. Skutki lepszej grafiki..

Chryzantem Złocisty
26.03.2011, 11:58
u mnie chodzi cudownie,grafika na maksa.

Ejak
26.03.2011, 12:11
A może ktoś powiedzieć jakiej wielkości jest świat w The Sims: Średniowiecze ? Większy czy mniejszy od miasta Bridgeport ?

eklera123
26.03.2011, 12:52
Ja tam nie umiem mówiąc szczerze odpowiedzieć. Ale jak tak patrzyłam, to w sumie w miare równe.

ketchup
26.03.2011, 12:57
Mam pytanie, otóż : jak mam przeczytać biografię na głos? Mam taką misję a nie mam pojęcia jak to zrobić. Mam biografię w ekwipunku ale nie moge z nią nic zrobić. Pomocy.

Chryzantem Złocisty
26.03.2011, 13:32
no moja przygoda ze Średniowieczem właśnie się skończyła - już mnie znudziło.phi :D

Scheiße
26.03.2011, 13:51
A moja się właśnie zaczyna :D
Instalacjo trwaj!

florie
26.03.2011, 13:51
Mi się bardzo podoba ale nie idzie grać. :<

Chiyano
26.03.2011, 13:59
Moja przygoda ze średniowieczem skończyła sie wczoraj . pograłam godzinke i już mi sie nie chce.. nudne strasznie. : [

eklera123
26.03.2011, 14:16
florie, jak to nie idzie? Gra by była ciekawa, ale to jest za proste. Żadnych ciekawych momentów. Nic. Nudy..

Kicia45
26.03.2011, 16:36
hej mam problem jak magiem przygotowac magiczną strzałe bo pobuje probuje i nic .!!!Please heellllp!

Bravurka
26.03.2011, 16:36
Mi też się nie podoba, nie spodziewałam się niczego wielkiego, na miarę The Sims 3, ale i tak jestem rozczarowana. Na szczęście nie napalam się na simsy tak jak kiedyś i nie wyrzuciłam tych 130 zł w błoto!
Wracam do PZ :)

florie
26.03.2011, 17:12
florie, jak to nie idzie? Gra by była ciekawa, ale to jest za proste. Żadnych ciekawych momentów. Nic. Nudy..

bo się wiesza strasznie. :<

Agrafka
26.03.2011, 17:16
.. zastanawiam się nad zakupem gry, proszę o zdjęcia !

Chryzantem Złocisty
26.03.2011, 17:17
nie kupuj!!!!!!!!!!!
a zdjęcia masz wcześniej,pooglądaj

florie
26.03.2011, 17:41
O, na razie przestało. Mam nadzieję że za chwilę mi się nie zatnie.
Gra mi się bardzo podoba, nie nudzi mi się. Przynajmniej na razie.
Ja ją tak czy siak polecam.

Scheiße
26.03.2011, 17:49
Koniec instalacji, komputer się wyłączył. Po prostu super!

Ejak
27.03.2011, 12:39
Jaki jest transport w The Sims: Średniowiecze ?

Chryzantem Złocisty
27.03.2011, 12:40
z buta <znakisraki>

patryk916
27.03.2011, 13:11
Jaki jest transport w The Sims: Średniowiecze ?

Jeżdżenie konno

Scheiße
27.03.2011, 13:16
@patryk916 gdzie to widziałeś, można wiedzieć?

Chryzantem Złocisty
27.03.2011, 13:18
no właśnie,też pierwsze słyszę

annadomini
27.03.2011, 14:50
Nie ma żadnego transportu, sim z miejsca na miejsce wlecze się niemiłosiernie, szczególnie jak ma iść do kramu wiejskiego :o

Przeszłam całą tą misję "Nowe początki" tzn, wykonałam wszystkie misje dostępne w grze, mam teraz do wyboru czas wolny albo od początku budować nowe królestwo.
Wzięłam czas wolny, ale można grać tylko głównymi bohaterami i nic sie nie zmienia oprócz tego, że nie mamy misji do wykonania a więc jest jeszcze nudniej.
skończywszy cały poziom odblokowałam jakieś kiepskie stroje i teraz mogę grać od początku z tym, że można wybierać tak jakby aspiracje królestwa, tzn, że mogę zbudować supermocarstwo albo wysoko rozwiniętą kulturę itd...
Ogólnie: STRASZNA NUDA!

kalafjor
27.03.2011, 18:43
Mogli tą grę dać PEGI 16 i dać więcej morderstw i rzeczy, które nie są dozwolone 12 latkom. No ale nieee. Trzeba zarabiać na naiwnych dzieciach. :|

ultraviolence
27.03.2011, 19:34
Gra zła nie jest, ale fakt, zróżnicowaniem to ona nie grzeszy. Grafika bardzo mi się podoba (w zasadzie każdy sim ma w sobie coś urzekającego), elementy wyposażenia również, ale na miłość Boską, oprawa graficzna nie jest najważniejsza! Podjęli się fajnego tematu, ale nie byliby sobą, gdyby czegoś nie... ykhm, zepsuli :P Szybka jazda w TS3 to jest, a o konnej w średniowieczu, to oczywiście możemy sobie tylko pomarzyć. Dziwnie to wygląda, jak król przechadza się po swoim królestwie z buta, w pojedynkę. Tragikomedia normalnie.

Chryzantem Złocisty
27.03.2011, 19:36
no,i jak idzie do miasta a jakieś złodziejaszki mu grożą i chcą okraść.w prawdziwym średniowieczu za coś takiego by ich na kole połamali albo wypalili na czole "IDIOTA".
i ten durny komunikat "Ratunku!Okradają mnie!" noż jasna śrubka,to się broń,jesteś królem czy lamą?

ultraviolence
27.03.2011, 19:43
O, właśnie! Jeszcze te żałosne próby rabunku. Dzięki za przypomnienie ;)

W ogóle w jednej z misji, tej z lampą dżina, poprzednia właścicielka lampy nazwała mojego króla frajerem, kiedy chciał zwrócić jej ten feralny nabytek. Szczyt chamstwa, prawda? :<

@down:
A myślisz, że co zrobiłam? :D Niestety nie dało się jej rzucić na pożarcie bestii (była za ważna w tym zadaniu, bla bla bla...), więc władca z urażoną dumą, musiał się zadowolić tylko ciskaniem pomidorów w jej twarz. Ach, jaka szkoda ;D

Chryzantem Złocisty
27.03.2011, 19:45
trzeba było ją w dyby posłać.ja tak robię z każdym złodziejaszkiem,który mnie zaczepi,bo z natury nie uśmiercam simów.

Fizzly
28.03.2011, 01:33
Może nie wniosę za wiele do tematu, ale zgodzę się co do tego, że zapychanie na piechotę dosłownie wszędzie doprowadza do szału. Jeśli już szanowny król zapierdziela z buta do innego miasta w pojedynkę, bez żadnej obstawy, to mógłby chociaż pobiec...
No i opcja widoku "domek dla lalek" w budynkach też mnie niemiłosiernie drażni, poza tym kamery są kompletnie toporne. Szkoda też, że budynki to tylko "gotowce", i możemy jedynie zmieniać wystrój. Straszne uwstecznienie ;) Mimo to gra dobra i osobiście polecę.

Searle
28.03.2011, 08:56
Jak dobrze pójdzie, to będę miała tę grę jeszcze dzisiaj <cwaniak>
Widzę, że jest dużo negatywnych opinii, ale jak sama nie spróbuję, to się nie przekonam, czy to naprawdę takie badziewie :)

auraya89
28.03.2011, 08:59
Mam pytanie, otóż : jak mam przeczytać biografię na głos? Mam taką misję a nie mam pojęcia jak to zrobić. Mam biografię w ekwipunku ale nie moge z nią nic zrobić. Pomocy.

kliknij na sima tam jest opcja przeczytaj biografię :)

Kleopatra VII
28.03.2011, 17:18
Na simsy średniowiecze czekałam od dawna. Można nawet powiedzieć że zanim w głowach twórców powstał pomysł na te grę ja marzyłam o osadzeniu simowych historii gdzieś w przeszłości. Niestety jakoś nowy wytwór mnie nie powalił. W porównaniu nawet z 2 częścią której od lat jestem wierną fanką, grafika wydaje mi się na niskim poziomie, taka trochę zamglona. Oparcie gry na wykonywaniu misji bardzo kojarzy mi sie z the settlers. Lubie takie gry wiec nawet mi pasuje, ale po nazwie the sims spodziewam się jeszcze kilku elementów.
Wirtualne życie postaci zostało zredukowane do minimum. Poza głodem i spaniem simy nie mają w zasadzie potrzeb i tak naprawdę są kukiełkami. Nie ma mowy o wcieleniu się w jakąś postać z zaangażowaniem. A ten domek dla laleczek jest po prostu śmieszny. Zawsze gdy wszystkie misje, zadania czy tez swobodne życie sie już znudziły była jeszcze opcja budowy, projektowania i urzeczywistniania swoich architektonicznym ambicji. Rozumie że gra ma swoje ograniczenia i wszystkiego nie można zawrzeć no ale przynajmniej wyposarzniem tego skromnego zameczku mozna by się troche pobawić.
Denerwuje mnie też zachowanie poddanych w stosunku do króla czy królowej. Zamiast klęczec na kolanach i całować ich stopy jakiś wiesniak przychodzi i kłóci sie z nimi, wyzywa ich i jeszcze korzysta z mojej toalety. Nawet we własnym zamku nie mozna miec chwili prywatności :D
Dużo narzekałam ale mimo wszystko gra mi sie podoba choć pewnie gdy już przejdę wszystkie misje i nie bede miała ochoty ich powtarzać to po prostu odinstaluje grę i rzucę gdzieś w kąt do dnia aż całkiem o niej zapomnę i tylko przypadkiem przy wiosennych porządkach znów wpadnie mi w rece. To chyba jest postawowa wada, taki styl gdy opartej na wypełnianiu misji kiedys się znudzi.

annadomini
29.03.2011, 09:31
Na simsy średniowiecze czekałam od dawna. Można nawet powiedzieć że zanim w głowach twórców powstał pomysł na te grę ja marzyłam o osadzeniu simowych historii gdzieś w przeszłości. Niestety jakoś nowy wytwór mnie nie powalił. W porównaniu nawet z 2 częścią której od lat jestem wierną fanką, grafika wydaje mi się na niskim poziomie, taka trochę zamglona. Oparcie gry na wykonywaniu misji bardzo kojarzy mi sie z the settlers. Lubie takie gry wiec nawet mi pasuje, ale po nazwie the sims spodziewam się jeszcze kilku elementów.
Wirtualne życie postaci zostało zredukowane do minimum. Poza głodem i spaniem simy nie mają w zasadzie potrzeb i tak naprawdę są kukiełkami. Nie ma mowy o wcieleniu się w jakąś postać z zaangażowaniem. A ten domek dla laleczek jest po prostu śmieszny. Zawsze gdy wszystkie misje, zadania czy tez swobodne życie sie już znudziły była jeszcze opcja budowy, projektowania i urzeczywistniania swoich architektonicznym ambicji. Rozumie że gra ma swoje ograniczenia i wszystkiego nie można zawrzeć no ale przynajmniej wyposarzniem tego skromnego zameczku mozna by się troche pobawić.
Denerwuje mnie też zachowanie poddanych w stosunku do króla czy królowej. Zamiast klęczec na kolanach i całować ich stopy jakiś wiesniak przychodzi i kłóci sie z nimi, wyzywa ich i jeszcze korzysta z mojej toalety. Nawet we własnym zamku nie mozna miec chwili prywatności :D
Dużo narzekałam ale mimo wszystko gra mi sie podoba choć pewnie gdy już przejdę wszystkie misje i nie bede miała ochoty ich powtarzać to po prostu odinstaluje grę i rzucę gdzieś w kąt do dnia aż całkiem o niej zapomnę i tylko przypadkiem przy wiosennych porządkach znów wpadnie mi w rece. To chyba jest postawowa wada, taki styl gdy opartej na wypełnianiu misji kiedys się znudzi.


Święta prawda, gra fajna "na chwilę" na przejście misji i trochę zabawy, ale nie jest na tyle wciągająca żeby w nią grać tak jak w zwykłe simsy. Sama gra nie jest najgorsza, ale moim zdaniem za mało ma z simsów żeby się The Sims nazywać... Pamiętacie TheSims 1 wydawany przez Maxisa jeszcze? Tam można było budować na wszelkie sposoby, mimo, że interakcje simami były ograniczone i nudne (bo ile mozna grać jednym simem i ich nierosnącymi dzieciakami?) a teraz w Średniowieczu cofamy sie jeszcze dalej niż do 1 bo nie dosć że interakcje ograniczone, postaci nudne, to nawet sobie pobudować nie można! Lepiej by było gdyby po prostu wydali dodatek z motywami średniowiecznymi i stworzyli nowe miasto przypominające królestwo, oraz dodali parę karier typu Król, posługiwacz, kowal itd. itd

Chryzantem Złocisty
29.03.2011, 10:15
hohoh.The Sims 1 to jest klasyk,najlepsza z serii simsów.bo owszem,dwójka i trójka mają lepszą grafikę,opcje,i tak dalej,ale jedynka miała ten KLIMAT.
KLIMAT,którego już nic nie zastąpi.ta muzyka,wypieki na twarzy kiedy rodzice przywozili wymarzony dodatek ze sklepu,to czekanie aż gra się uruchomi,odkrywanie nowych opcji...wtedy nie było mowy,żeby gra mi się znudziła.
dwójka jeszcze jako tako,ale do trójki już wracam dosyć sporadycznie.
ale to nie o tym temat :P u mnie średniowiecze już tylko dysk zaśmieca

Saheli019
29.03.2011, 12:41
Ja też już mam i w skali od 0-10 daje 8. Ogólnie nie tak źle chociaz drażni mnie to że Simy się nie stażeją i przez zadania mają wypełniony dzień po brzegi przez co nie moga zająć się sobą. Z drugiej strony gra dzięki temu jest troche ciekawsza,ale jak na gre która miała być hitem nie postarali się. Wolałabym już tą gre widzieć jako dodatek to TS3-coś na zasadzie WP-Sim za pomocą wehikułu przenosiłby się do średniowiecza i żeby wrócić do domu musiałaby wykonać jakąś misję,a tak to...pfff....cieszę się,że gre mam za darmo bo inaczej plułabym sobie w brode za zmarnowaną kasę....

Psychosis
29.03.2011, 15:09
Moja ocena to 8,5/10.
Pewnie osoby posiadające sims 3, mogą spostrzegać to inaczej, jednak mój komputer nie spełnia wymagań 3-ójki.Mnie zachwyciła lepsza niż w dwójce budowa postaci oraz wychodzenie poza parcelę.Szkoda, że tak mało lokacji, oraz że trzeba wszędzie na piechtę iść, ale nie jest najgorzej.Dobrze że jest jak na tamte czasy szeroki wybór klas, jakimi chcemy grać. Ja na razie gram mnichem oraz monarchą, zamierzam również medykiem. Gra jest fajna, choć przydałyby się jakieś środki transportu, więcej mebli i ubrań.

Searle
29.03.2011, 17:02
Nie jest tak źle. Na pewno jak przejdę wszystkie misje, to mi się znudzi i grać już nie będę, ale było też tak z Historiami.
Na raz fajna, gra. Na razie ją poznaję.
Podoba mi się to, że strasznie płynnie działa i nie zacina się tak jak 3.

Ogromnie podoba mi się intro i muzyka. Postacie nie są już tak dopracowane jak w trójce, ale da się grać :)

ddo bwayo
29.03.2011, 17:13
Po tym jak ludzie narzekają tutaj spodziewałam się czegoś o wiele wiele gorszego. Gra bardzo mi się podoba, raz spotkałam się z błędem , ale to ze względu na system a nie samą grę. Chodzenie na piechotę nie zajmuje tak dużo czasu jak opisujecie, dużo bardziej irytuje mnie to jak idą spać i nic się nie dzieje, jak idą mogę sobie przynajmniej spacje po naciskać i poskakać xD Misje może nudne bo na zasadzie "przynieś, zanieś, pozamiataj" ale zdarzają się też ciekawsze, w których trzeba pomyśleć (np. z żabą! ^^), do tego ciekawa historia wychodzi. Jak na razie zaczęłam grę i przeszłam dopiero parę misji, ale gra jak najbardziej mi odpowiada. Zamek jako "dom dla lalek" nie przeszkadza mi, jedynie denerwuje mnie ładowanie się go. Ale ogólnie gra na razie bardzo mi się podoba~.

Kinkarus
29.03.2011, 18:24
Ja się zgadzam z Pinponem. Po tych waszych relacjach, już chciałam odwoływac zakup, a tu proszę. Mi się podoba jak na razie, intro fajne, oglądanie zamku mi wogóle nie przeszkadza, misje przeszłam 2 a 3 musiałam skasowac bo mi bug wystąpił z monarchą, mam 2 dodatkowe budynki i na razie wszystko super, a u mnie chodzą simy szybko, wkurza mnie spanie ogromnie ale da się przeżyc :D A propos chodzenia: To można skakac :D?

ddo bwayo
29.03.2011, 19:59
Jeżeli chodzi Ci o moje "skakanie" to chodziło mi raczej, że ekran tak "skacze" :)

Searle
29.03.2011, 21:48
Coraz bardziej przekonuję się do tej gry. Opcji jest dużo. Misji na razie przeszłam tylko 4, ale gram od popołudnia i nie sprawiały mi większego problemu.
Ciężko grało się dwoma simami, więc nie wyobrażam sobie jak to będzie grać większą ilością (jest ich chyba 9 czy 10?).

Śmieszą mnie niektóre opisy zwłaszcza jeden edykt, który zaproponowano mojej królowej:
Wyślij nadwyżkę łajna z Kupczyc do Rękodzielec, bo tam i tak już brzydko pachnie :D

Chryzantem Złocisty
30.03.2011, 11:29
abuhahaahha.przeszłam ten pierwszy etap "Nowe Początki" - to co w menu głównym się wybiera,takie kółka.i wiecie co jest dalej?to samo.
ta sama kraina,te same misje,te same budynki.po prostu zaczynacie od nowa.
witki mi opadły...

Saheli019
30.03.2011, 12:17
Chryz nie gadaj-ja jak postawiłam kużnię to wyskoczyło mi,że przeszłam pierwszy etap-wokół mojego miasta powstał mur obronny i dalej są inne misje(ok.niektóre się powtarzają),ale budynki te co postawiłam są nadal i jest jeszcze soro pustych miejsc...

Chryzantem Złocisty
30.03.2011, 12:21
czyli jeszcze nie skończyłaś - mi też się pojawił mur.koniec pierwszej ambicji jest wtedy,kiedy pojawia się informacja o chęci odkrycia nowych krain.
pojawia się misja "Nowy świat",zbierasz ludzi i króla i wypływają w siną dal...

odblokowują się dwie ambicje - czyli zaczynasz grę od początku.ta sama kraina i te same budynki,te same misje...

Saheli019
30.03.2011, 18:16
Masz racje,zauważyłm to jak włączyłam grę od nowa.

Chryzantem Złocisty
30.03.2011, 18:17
a no właśnie.jestem zawiedziona.nie chce mi się od nowa tego wszystkiego przechodzić...

BijouLilu
30.03.2011, 20:43
Wie ktoś może gdzie się łowi ryby w "The Sims Średniowiecze" ? Klikam na morze, nic się nie dzieje *o* Klikam na strumyk, czy tam potok ... i również nic -.-"

Chryzantem Złocisty
30.03.2011, 20:44
musisz znaleźć miejsce,gdzie są takie bąbelki i wzburzenia wody - tam łowisz ryby.

BijouLilu
30.03.2011, 20:47
Już mam ^^
Dziękuję :)

Searle
30.03.2011, 21:45
czyli jeszcze nie skończyłaś - mi też się pojawił mur.koniec pierwszej ambicji jest wtedy,kiedy pojawia się informacja o chęci odkrycia nowych krain.
pojawia się misja "Nowy świat",zbierasz ludzi i króla i wypływają w siną dal...

odblokowują się dwie ambicje - czyli zaczynasz grę od początku.ta sama kraina i te same budynki,te same misje...

A czy na mapie krain (na tym stole od wydawania edyktów) nie pojawiły się, nowe światy? Do tej pory były Kupczyce i Rękodzielce, a powinno być ich więcej.

Chryzantem Złocisty
31.03.2011, 10:00
w nowych ambicjach nie ma żadnego nowego.specjalnie sprawdzałam.

Kinkarus
31.03.2011, 10:02
Wie ktoś może ile jest wszystkich misji?

Ejak
31.03.2011, 16:28
Jest coś ciekawego do robienie w The Sims: Średniowiecze oprócz przechodzenia misji ?

Chryzantem Złocisty
31.03.2011, 16:29
w sumie to nic.

Łezka
01.04.2011, 12:14
Nie zgodzę się z Tobą Droga Chryzantemo. Ja dodatkową rozrywkę czerpię z wtrącania Simów do bestii na Padole Osądu. Ponadto można warzyć syropy i zdaje się kompoty w specjalnych beczkach. No nie wiem sam. Co prawda gram od wczoraj, a postęp w grze spowolniła mi śmierć monarchini, którą wysłałem do bestii - żeby ją pokonała, ale niestety bestia pokonała moją Lady Gniewomirę. Co mi się jeszcze spodobało to strach jaki można siać wśród ludu simowego poprzez kazania i orędzia kapłanów jakubińskich. Mój Arcypasterz Atanazy powiesił orędzie na tablicy, które głosi, że jeśli któryś z jakubinów zada się z Simem innej religii to Jakub trafi w niego piorunem. Za moment wyświetlił się napis - Twoi poddani boją się wychodzić z domów. Strach wśród wierzących jakubinów wzrósł dramatycznie. :D Ogółem mówiąc pierwsze moje wrażenia są bardzo dobre. Zupełnie nie jest dla mnie uciążliwy tryb kamerowania. Fakt, że nie możemy budować również mi nie wadzi, bo sam lepszych niż te co mamy gotowe budowli bym nie wybudował. Póki co pojawił mi się jeden błąd - nie mogę ustalać koloru oczu w trybie tworzenia, ale rozwiązałem go w ten sposób - klikam na losowy wybór postaci i zatrzymuję na tej, która ma kolor oczu jaki chciałem. Ogółem misje w miarę ciekawe. Ja po prostu lubię takie questy... Sprawia mi to frajdę, że można oderwać się od rodziny z TS3, którą gram od 5 pokoleń i przejść do takiej gry przygodowej - gdzie coś się dzieje, jest jakaś akcja, zmieniają się bohaterowie. Natomiast, gdy zatęsknię za stagnacją i monotonią powrócę do TS3... Tam pogram, a jak będę chciał jakiś przygód zajrzę do Średniowiecza. Tak postrzegam tą grę. TS3 nie ma końca, a tutaj kiedyś przejdziemy wszystkie misje i pozostanie decyzja - odinstalować? Czy przechodzić od początku każde zadanie. Myślę, że niektóre osoby nie do końca dobrze zinterpretowały sens TS Średniowiecze. Niektórzy spodziewali się, że to będzie TS3, ale w średniowiecznej odsłonie, a tu proszę mamy misje, dzieci nie dorastają, władca zmienia się jedynie w wyniku pomocy skrytobójcy lub potwora z Padołu Osądu. Mnie TS Śreniowiecze całkowicie zadowala i nie mam wrażenia, iż wyrzuciłem pieniądze w błoto. Życzę Wam wszystkim miłej i ekscytującej gry. Pozdrawiam D_S :):):)

Chryzantem Złocisty
01.04.2011, 12:17
150 złoty za przejście paru misji,a potem gra od nowa?od gry,która tyle kosztuje,oczekuję o wiele więcej.
nie bądź śmieszny.no ale,ludzie czasami nie wiedzą co zrobić z pieniędzmi...
Tobie się podoba,mnie nie.ile można wtrącać simów do padołu,warzyć kompoty i zabijać niedźwiedzie w lesie?przejdziesz pierwszą Ambicję,to może zrozumiesz.
owszem,Średniowiecze ma bardzo dobrą muzykę,grafikę,dużo humoru i za pierwszym razem wydaje się świetne.ale później rozumiesz,że tak naprawdę nie ma nic ciekawego do roboty,i ciągle robisz to samo...

Łezka
01.04.2011, 12:30
Zależy jaką kupiłaś wersję gry. Mnie wystarczyła podstawowa i zapłaciłem wczoraj w Nie dla idiotów 119,99 zł. Także TS Średniowiecze droższe od TS3 Po Zmroku o 30 zł. Ja wiem, że szybko mi się nie znudzi, bo bardzo lubię takie gry. Wcześniej miałem grę Ósmy cud świata gdzie gramy plemionami Wikingów - coś jak The Settlers. Fakt, iż dość rozbudowana była rozgrywka, ale gram w tą grę od kilku lat i nie nudzi mi się sterować Wikingami, choć w kółko robią to samo. :) Dla jednego nudne, dla drugiego świetne. Masz prawo do opinii Chryzantemo, ale nie każdy musi się z nią zgadzać. Uważam, że to twórcy gry powinni poinformować wcześniej o tym, że przechodzimy wyłącznie questy i nie ma mowy o prowadzeniu rodzin itd. To wszystko było lekko owiane tajemnicą. Albo ciąża w TS Średniowiecze, która trwa 1 dzień. Dziecko potem zatrzyma się w rozwoju na dziecku w wieku szkolnym, do której nie chodzi i koniec z wielkimi rodzinnymi perypetiami. No, bo mamy rozwiązywać misje, a nie zajmować się rodziną to jest właśnie motyw przewodni TS Średniowiecze. I polecam tą grę tylko osobom o takich właśnie aspiracjach i jeśli kogoś kręci bieganie od Sima do Sima lub polowanie na niedźwiedzie czy zbieranie dzikich kwiatków niech kupuję tę grę. Jak lubisz prowadzić historie simowe i zakładanie rodzin to nawet nie myśl o TS Średniowiecze. ;)

Chryzantem Złocisty
01.04.2011, 12:35
nie kupiłam tej gry,jeszcze mnie tak nie pokopało :P

Łezka
01.04.2011, 12:37
:D I odradzam Ci jej kupno, bo sam widzę z tego co napisałaś, że ni kręcą Cię te klimaty. W Twoim przypadku to pieniądze byłyby zmarnowane, ale tak jak napisałem wcześniej. Jeśli ktoś lubi rozwiązywać misje i nie przeszkadza mu brak rozwoju rodziny - to ta gra jest dla niego.

Chryzantem Złocisty
01.04.2011, 12:39
gra "Zeus: Pan Olimpu",kiedy wyszła 11 lat temu,kosztowała bodajże 100 złoty.
kupiłam ją,a właściwie to rodzice mi kupili.i mimo iż też robisz tam niemal non stop to samo (rozwijasz i budujesz miasto,zabijasz potwory,podbijasz inne miasta),to wracam do tej gry cały czas.
do Średniowiecza już raczej nie wrócę.

Searle
01.04.2011, 14:11
A czy na mapie krain (na tym stole od wydawania edyktów) nie pojawiły się, nowe światy? Do tej pory były Kupczyce i Rękodzielce, a powinno być ich więcej.

Jak się okazało by mieć więcej państw na mapie, należy zawrzeć z nimi przymierze. Wtedy pojawiają się nowe misje.

Połówka
01.04.2011, 14:23
ja też nie kupię tej gry. wolę zbierać pieniądze na pokolenia i zwierzaki :P Tak mnie jakoś nie zachęciła. Może gdyby była tańsza, to kupiłabym dla wypróbowania. Ale za tyle pieniędzy to nie kupię. :D

Ejak
01.04.2011, 16:59
Ja też , nie kupie, chyba, że by była za 50/60 zł. Bardzo lubię cRPG i potrafiłbym je przechodzić po kilka razy (mowa o tych dobrych), ale rożnie się tym od TS: Średniowiecze, że one mają ciekawą fabułę, a wątpię, żeby TS: Średniowiecze miały w ogóle fabułę.

Jenillee
01.04.2011, 19:54
Mam problem z wykonaniem jednej misji... Mam podyktować swojemu doradcy biografię przy biurku... No cóż, tylko jak? Klikam i na tego doradcę i na siebie i na biurko a tu nie ma niczego związanego z napisaniem biografii... Ktoś pomoże?

już nie ważne ;p

hellraiser
01.04.2011, 20:45
Mogę prosić kogoś o wrzucenie fotki średniowiecznego cmentarza i ducha? Bardzo ciekawi mnie ich wygląd. Ktoś jakiś czas temu wrzucał fotę 'z wizytą na cmentarzu', ale - ironią losu - akurat ta fota nie chce mi się załadować :((
Z góry dzięki.

Searle
02.04.2011, 11:04
Night proszę bardzo:

Cmentarz nie jest zbyt powalający:

http://img846.imageshack.us/img846/7333/screenshot5ab.jpg

Ducha jako takiego nie widziałam (nie wiem, czy są) ale to jest dusza zmarłego sima oraz Średniowieczny Kosiarz :)

http://img6.imageshack.us/img6/6849/screenshot3nq.jpg

ultraviolence
02.04.2011, 14:14
Miałam cichą nadzieję, że żartujecie z tą powtarzalnością misji po przejściu głównej ambicji, ale wygląda na to, że Wy mówicie na serio... Ręce mi opadają, dosłownie. Myślałam, że nasze królestwo będzie mogło rozwijać się dalej, podbijając nowe krainy, wypełniając kolejne misje... Jak zwykle sobie za wiele obiecywałam, choć doskonale wiedziałam, co panowie z EA potrafią :P No cóż, wolę się jednak przekonać o tym na własne oczy i dopiero po przejściu "Nowych Początków" będę mogła produktywniej wypowiedzieć się na ten temat.

hellraiser
02.04.2011, 15:58
Searle, dzięki za te foty ;)
Hm, ta dusza zmarłego wygląda ciekawie :) a Mroczny to istna masakra. Jeszcze raz dziękuję ;)

Bziuum08
02.04.2011, 16:51
Witam

Jak mogę zmienić bohatera w grze The Sims Średniowiecze ?
Dodam że jest on na 1szym poziomie, chciałbym dodać innego a nie wiem jak to zrobić pomocy ! :)

Chryzantem Złocisty
02.04.2011, 16:54
musisz kupić budynek,np.wieżę czarodzieja,zrobić jakiegoś bądź wziąć gotowego i wybrać misję w której jest czarodziej.

Bziuum08
02.04.2011, 16:55
no dobra ale co dalej ?

Bziuum08
02.04.2011, 16:57
chodzi mi o to że już wybrałem gotowego i go nie chcę może tak ;) i jak go edytować bądź dodać innego ?

Chryzantem Złocisty
02.04.2011, 17:03
nie można,możesz mu najwyżej zmienić fryzurę i ubranie.

Bziuum08
02.04.2011, 17:04
a zburzyć ten budynek ? bądź zmienić cechy ? a tą fryzurę to jak ?

Chryzantem Złocisty
02.04.2011, 17:04
nie wiem jak burzyć,nie próbowałam.
a fryzurę i ubrania zmieniasz w komodzie/szafie.

Ejak
02.04.2011, 18:06
A ciekawy jest aspekt, że Sim ma jedna złą cechę, która ma przezwyciężyć, czy nie ?

Nadine
02.04.2011, 22:07
zalezy, niby ciekawe i utrudnia gre, bo obniza poziom skupienia, wiec ocena misji jest nizsza, ale z drugiej strony mnie wkurza jak mam fatalna wade 'zarlok' przykladowo i jestem gdzies na drugim koncu miasta, wykonuje misje i musze leciec do domu nakarmic mojego sima, bo pasek glodu spada mu zawrotnie. no ogolnie te wady sprawiaja, ze masz negatywny nastrojnik, najfajniejsza jest chyba 'opijus', czy jak, bo latwo zalatwic ten nektar :>

chudylodz
03.04.2011, 08:05
Siemka, mam mały problem z misją Inkwizycja, a dokładnie z "poznaniem wszystkich potencjalnych heretyków". rozmawiałem już chyba ze wszystkimi, próbowałem nawracać, zaprzyjaźniać się i nic. Stoję w miejscu.
Jakieś pomysły lub podpowiedzi mile widziane.
Z góry dzięki

NaNiKo
03.04.2011, 08:21
Zajrzyj do http://forum.thesims.pl/showthread.php?p=1383075#post1383075 , a jeśli nie ma odpowiedzi to tam zadaj pytanie najlepiej

Angel151
03.04.2011, 08:43
Ja mam edycje kolekcjonerską a wy jaką macie?

Scheiße
03.04.2011, 10:06
Ja zwykłą, zamówiona przez internet.

Łezka
03.04.2011, 13:15
Ja również mam zwykłą, bo nie złożyło się żebym pojechał w dzień premiery i hieny sklepowe wykupiły edycję limitowaną, ale nie żałuję. Kolega mi mówił, że dodają jakiś tekturowy kryształek średniowieczny do sklejenia oraz dodatkowe materiały, czy to jest warte 30 zł więcej?

chudylodz
03.04.2011, 13:18
Siemka, mam mały problem z misją Inkwizycja, a dokładnie z "poznaniem wszystkich potencjalnych heretyków". rozmawiałem już chyba ze wszystkimi, próbowałem nawracać, zaprzyjaźniać się i nic. Stoję w miejscu.
Jakieś pomysły lub podpowiedzi mile widziane.
Z góry dzięki

Ejak
03.04.2011, 14:12
chudylodz, dostałeś już odpowiedź od NaNiKo. Dziurawiec_Skąpolistny z tego co wiem to Edycja Limitowana zawiera:
- 2 ekskluzywne zestawy strojów – Monarcha: Król lub Królowa i Kat: strój męski lub damski - 3 dodatkowe sale tronowe: Sala Tronowa Barbarzyńcy, Sala Tronowa Mrocznej Magii i Sala Tronowa Księżniczki

yorkshire
05.04.2011, 04:34
http://www.youtube.com/watch?v=fEf6kel34sQ

Polecam, może się czegoś dowiecie ;>

Analisse
05.04.2011, 15:58
Dobra, troche pograłam w to, bo koleżanka pożyczyła, naszczęście miał mi kto pożyczyć, bo jak bym kupiła to bym żałowała.
Przeszłam już drugą ambicje i trzeciej sie rozpoczynać nie chce. A żeby odblokować kolejne to trzeba spełnić pewne wymagania, więc bym musiała od nowa przechodzić jedną ambicje, więc stanowczo mówie NIE.

Bacardi
05.04.2011, 16:11
A mnie się marzy też historie ale starożytna Grecja lub Rzym....;)

Conena
06.04.2011, 10:55
Witam
poczytalam poczytalam i mam pytanie? Doszedl juz ktos do 3 ambicji? Czy tam tez tak jak w 2 trzeba wszystko od poczatku robic?

Searle
06.04.2011, 11:34
@up: zdaje mi się, że we wszystkich ambicjach jest tak samo, czyli rozbudowujemy królestwo od nowa. Po prostu zmieniają się ambicje: w pierwszej trzeba zbudować określoną liczbę budynków, w drugiej: podbić ileś tam krain, w trzeciej: ukończyć daną liczbę misji na określonym poziomie itd.

Saheli019
06.04.2011, 14:17
heh...a miałam cichą nadzieję,że od drugiej ambicji nie trzeba będzie od nowa budowac królestwa....

Chryzantem Złocisty
06.04.2011, 14:20
niestety,trzeba wszystko od nowa ;)

Łezka
06.04.2011, 14:21
Niestety trzeba zaczynać budowę królestwa od podstaw, ale można mieć tego samego monarchę co w poprzednim królestwie. Wystarczy w naszym początkowym królestwie zakończyć misję "Wolna wola" czy "Wolna rozgrywka" i rozpocząć jedyny dostępny quest - nie pamiętam dokładnej nazwy, ale coś ze zmianą królestwa. Oczywiście musimy trochę pomaszerować naszym monarchą do różnych osób wziąć od nich potrzebne rzeczy i wyruszamy w podróż - nasz monarcha przenosi się do nowego królestwa. :-)

Searle
06.04.2011, 14:29
Niestety trzeba zaczynać budowę królestwa od podstaw, ale można mieć tego samego monarchę co w poprzednim królestwie. Wystarczy w naszym początkowym królestwie zakończyć misję "Wolna wola" czy "Wolna rozgrywka" i rozpocząć jedyny dostępny quest - nie pamiętam dokładnej nazwy, ale coś ze zmianą królestwa. Oczywiście musimy trochę pomaszerować naszym monarchą do różnych osób wziąć od nich potrzebne rzeczy i wyruszamy w podróż - nasz monarcha przenosi się do nowego królestwa. :-)

Ta misja nazywa się Nowy Wspaniały Świat.

Chryzantem Złocisty
06.04.2011, 14:30
tylko że wtedy monarcha traci wszystkie pieniądze i rzeczy z ekwipunku - jedyne co zachowuje,to poziom (chyba)

Łezka
06.04.2011, 14:45
Pieniądze traci, bo zostawia je w swoim starym królestwie, a z ekwipunkiem to nie wiem jak jest. Myślę, że dobre i tyle. Mamy przynajmniej swojego monarchę w nowym królestwie.

Conena
07.04.2011, 08:05
ech... dzieki za odpowiedz. Po zakonczeniu pierwszej ambicji gralam parenascie godzin swoja krolowa w tej misji czas wolny. Nie mialam zadnych zadan do wykonania i nuda wialo ale myslalam ze to minie i cos sie pojawi. Nic z tego :/ Zrobilam nowe krolestwo stara krolowa, postawilam ten zamek w pudelku czy jak to tam sie nazywa. Wyposazylam nowe krolestwo w stara krolowa ale nic sie nie dzialo wiec zrobie sobie ambicje z tymi misjami. Zawiodlam sie troche na tej grze. Najgorsze jest to, ze te same misje trzeba robic. Myslalam ze rozbudowa krolestwa bedzie polegala na dalszym stawianiu nowych budynkow. Jacys rolnicy, rzemieslnicy i takie tam a tu to samo i to samo. No nic uparta dusza ze mnie to pogram do konca chyba ze mi naprawde sie znudzi

Santarni
07.04.2011, 08:45
specjalnie sie zarejestrowałem zeby to napisać:)))
Nie kupujcie tego gniotu!
Jest to typowy skok na kase i próba wyłudzenia szmalu od fanów - inaczej tego nazwac nie można.
Tak sp... gry to nie widziałem od lat, choc pare skoków na kase juz udało mi sie oobejrzec z bliska...

W tym konkretnym przypadku rozumiem tych, którzy sciągneli grę z netu by po paru godzinach gry ( a moze minutach) przekonac się ze nie dali się nabic w butelke i nie wybulili kasy:)
Wg mojej oceny, owszem gra jest warta 10 zł i tyle mozna dać...

Najgłupsze pomysły
__________________

1. Po co robić epopeje średniowieczną, skoro fabuła opiera się na tych samych misjach a gra kończy sie zawsze, niezaleznie co bysmy nie zrobili i trzeba zaczynac to samo od nowa????
2. Po co rozwijać umiejętności jednostek, skoro gdy wreszcie dochodzi się do możliwości gry free staje się ona bezasadna i zupełnie pozbawiona sensu bo nie ma żadnej motywacji do czegokolwiek.

Absurdy
___________

Pomijam szczególem sporo zupełnie absurdalnych fabuł w misjach ( w końcu to gra chyb a jest dla pięcioletnich dzieci bardziej) ale -
1. Skoro zabijam króla czy nie jest naturalne ze nowy władca powinien wywodzić się z aktualnej rozgrywki a nie byc tworzony z "kosmosu"?
2. skoro król potrzebuje następcy to czemu w nastepca nie kontynuuje sagi?
itd itp....

Denerwujące sytuacje
________________--
Nie wiem jak innych ale mnie najbardziej irytuje wałęsanie sie simów po "obcych landach"
Np - sim ma w domu pozytywke - efekt -> inny sim przechodzi pól mapy zeby w środku nocy wejśc do domu, nakręcić pozytywkę i zacząć tańczyc!!! Koszmar.
Biskup ma w swojej sali drogi stól i równie drogie i wygodne krzesła ( w końcu to biskup:)
Niestety miejsca te sa non stop okupowane przez stado idiotycznych wieśniaków, którzy siedza i strugają a biskup zzarciem zap... na ławkę kościelną!
No i mega debilizm... Nie radze wyposażać sima w biblioteczke, chyb aże chcecie z domu urzadzić czytelnie. Jest to istny koszmar i całkowita dezorganizacja życia.

Kramy - handlarz, kowal maja własne kramy, inni tez moga zprzedawac swoje wyroby. Co z tego, skoro nie ma takiej opcji i sprzedaz nie funkcjonuje jezeli grasz takim simem, jak zagrasz innym (tym bez kramu) mozesz wtedy towar w takim kramie kupic. Nie ma to jednak zadnego znaczenia dla sprzedającego bo sprzedajacy nie zyskuje faktycznej gotówki a i towar w kramie jest zupeónie przypadkowy i nie związany ze stanem w jakim go zostawiłes.

Ogólnie
------------
Może p opięciu dodatjach iu kilku modach ta gra będzie grywalna ale póki co polecam Guild 2 jak ktos potrzebuje klimatycznej gierki

Chryzantem Złocisty
07.04.2011, 09:32
akurat z tymi otwartymi domami to naprawdę idiotyzm - do zamku króla może wejść KAŻDY,wieśniaki przychodzą i korzystają z królewskiej toalety i wanny,bez przerwy się biją,wyżerają wszystko ze spiżarni (dlatego ODRADZAM ich kupowanie,lepiej trzymać jedzenie w ekwipunku),i w ogóle.
pisałam o złodziejaszkach zaczepiających króla - porażka.
teoretycznie wszyscy są równi,no ale dlaczego jedyną dobrą stroną bycia monarchą jest możliwość posyłania kogoś w dyby i do padołu? (co i tak nie przynosi mu popularności) powinien mieć jakąś gwardię strażniczą,albo chociaż konia,żeby wyglądać bardziej dostojnie.a nie wszędzie z buta.
mieszkańcy naszego królestwa to chamy i prostaki,ciągle się kłócą i pojedynkują,na jedną parę rozmawiającą znalazłam sześć,które się biły.
resztę wad opisał Santarni.i zgadzam się z nim w całości.

Galahad
09.04.2011, 09:23
Dokładnie.... Po pierwszej ambicji wszystko mi się skasowało, miałem Rycerza na 10 poziomie, Króla na 9, Szpiega na 9 itd, a przeszedlem ambicję i trzeba wszystko od zera. I szczerze, to mi się nie chce w to juz grac, a najgorsze jest to, że sa te same misje. Nawet jak jakimś bohaterem chcemy założyc nowe królestwo, to po ukonczeniu misji znika ten bohater całkowicie z gry i jedynie mozna sobie wyobrazic, że on tam gdzies siedzi w swoim królestwie.... Fabuła na jeden poziom. Zamiast zrobic więcej map i misji, żeby jakies ciekawe questy były, to mamy w kółko to samo, przy 3 ambicji, to juz będzie można grac w ciemno. Zabawa się skończyła po pierwszej, przynajmniej w moim wypadku.... Poziomy możnaby było osiągac nawet w dłuższym okresie czasu, ale żeby się nie kasowały !!! Jak myslicie, można zaproponowac twórcom zmiany w grze, np w kolejnej odslonie TS Średniowiecze 2 (;p), jeżeli takowa wyjdzie? i czy by brali to pod uwagę? Żeby rozbudowac fabułę do max. Nawet mogliby zorganizowac konkurs na wymyślenie misji i fani by wymyślali i nadsyłali. A spośród wybranych, jakieś nagrody.... Ja mógłbym wymyslec nawet za darmo, byleby gra była ciekawsza.... Ale to tylko takie luźne propozycje, bo pewnie nie realne to jest niestety.... ;( A szkoda, bo tylu ilu fanów, tyle pomyslów by było i o ile ciekawsza byłaby fabuła, a tak.... Nie warto kupowac..... Pozdrawiam wszystkich zawiedzionych grą ;)

Selkie
09.04.2011, 11:38
Hm...chciałam sobie w sumie ją kupić,ale jak widzę,że pisaliście o tym jaka ta gra jest okropna,prawdę mówiąc mi sie odechciało:/

Galahad
09.04.2011, 12:48
Strata pieniędzy, nie kupuj ;) Żeby zagrac jeden poziom to sobie ściągnij z neta

hellraiser
09.04.2011, 17:53
Strata pieniędzy, nie kupuj ;) Żeby zagrac jeden poziom to sobie ściągnij z neta

Tak szczerze mówiąc odechciewa mi się ściągać ponad 4,5 GB plików żeby zagrać sobie jeden poziom, przy moim transferze pobierania to będzie jakiś tydzień pobierania, po co mam czas i nerwy tracić, skoro ta gra jest tak beznadziejna. Widać to po komentarzach tych, którzy grali. Nie grałem i raczej w to nie zagram.

Searle
10.04.2011, 06:57
Mnie się tam podoba. Co prawda kasy na to nie wydałam, ale zagrać od czasu do czasu można by się oderwać od realnego życia w standardowych simach.

kulturkaa1
10.04.2011, 16:43
Popieram też mi się podoba i tych misji jest bardzo dużo. Gram już kilka dni po parę godzin i jeszcze nie widzę końca misji, poza tym zauważyłam że jak wybieram jedną i ją skończę, po czym wybieram następną to niektóre są inne niż poprzednio.

Sabrina:)
11.04.2011, 10:14
Uwaga: Przepraszam za brak znakow polskich.

Popieram wypowiedz Santarni i Chryzantema Zlocistego. Nie jestem fanatyczka ani simsow(czasem gram, ale bez przesady, wiecie...) ani sredniowiecznych klimatow, ale natknelam sie przez przypadek na recenzje w necie(cos mi sie wydaje ze sponsorowana zreszta). Popatrzylam jeszcze inne komentarze na forach(rowniez zagranicznych) gier, gdzie TS:Sredniowiecze zostalo zjechane od dolu do gory. Postanowilam to sciagnac z internetu(dema gry oczywiscie nie ma, a ja zawsze tak robie gdy nie jestem pewna czy chce cos kupic, potem po 24h plik usuwam i jak mi sie podoba to kupuje albo nie) . Przeszlam jedna misje i po godzinie, moze dwoch wykasowalam. W drugim zadaniu trzeba robic to samo co w pierwszym, czyli od nowa. Otoczenie w ogole sie nie zmienia, nic sie nie zmienia, tylko chyba czasem zadania sa inne, ale potem zaczynaja i tak sie powtarzac;/ Jestem tylko bardzo z siebie dumna ze nie strzelilo mi nic do glowy zeby kupowac te gre od razu. Bo ten produkt warty jest 20-GORA 30zl, a nie ponad 100. NIE KUPUJCIE, BO BEDZIECIE ZALOWAC! Jak potrzeba sredniowiecznych klimatow to jest bardzo duzo propozycji o wiele lepszych od tej.

Ejak
12.04.2011, 10:54
I entuzjazm na średniowiecze zgasł :P