PDA

Zobacz pełną wersję : domek rodziny Korke by piostrze [BRAK ZDJĘĆ]


piostrze
27.12.2010, 16:44
zrobiłem kolejny dom, który postanawiam wstawić na forum, nie mówię, że jest dobry, ale na pewno dużo lepszy od poprzednich, przynajmniej mam ndzieję, oceńcie;) mieszka w nim Dawid Korke, wraz ze swoją żoną, dwiema córkami i psem

zdjęcie rodziny:


bryła:


salon, kuchnia i przedpokój to jedno, salon i kuchnię oddziela taka jakby ściana, salon:


kuchnia (widać ukochanego pieska głowy rodziny):


pokój małej Aliny:


łazienka/pralnia:


pokój Hanny:


sypialnia rodziców:


garaż:


rozkład pomieszczeń:




to już wszystko, bardzo proszę o ocenki, a przede wszystkim komentarze:)

Oliwia1397
27.12.2010, 19:04
Mnie podoba się szczególnie sypialnia rodziców.Nie ocenię ,bo się na tym nie znam ,ale dla mnie dom jest całkiem przytulny :)

kovalenko14
27.12.2010, 20:32
Myślałem ,że już nie grasz w sims 1 ale cóż widać ,że jednak tak ;)
otóż powiem ci tak ,ze trzoszeczkę mi się ten dom nie podoba a konkretnie nie podoba mi się
-Pusty ogród ale jest basen chociaż za duży bynajmniej jak dla mnie ;p 5/10
-Kuchnia nie podoba mi się ,kolorystyka ściany i podłogi nie pasuje do mebli, piesek jest fajny ;) 3/10
-Co do pokojów Hanny i Aliny nie ma zastrzeżeń 9,5/10
-Garaż :D najlepsze co mogło w tym domu być 10/10
-łazienko-pralnia to samo podoba mi się 10/10
sypialnia rodziców to małżeński koszmar ! meble tu nie pasują do tapet i wykładziny oraz meble są z różnych bajek ;/ wszystko się gryzie 2/10
-Salon i przedpokój tutaj mieszanina stylów widać to bardzo ponieważ telewizor i ten nowoczesny kominek nie pasują do reszty mebli ale nie jest tak źle podoba mi się dywan oraz kwiaty w tym wazonie ;) 4/10
Suma:43.5/70
Więcej ponad połowa ale mogło być lepiej czekam na następne twoje dzieła...

.mirror
27.12.2010, 20:50
Bryła - okropna. Za mało okien, dużych okien. Brak jakiegokolwiek ogrodu. Poza tym, łódka w basenie? Brzydki kolor ścian i zupełnie nie pasujący kolor dachu. Bue.
W środku nic do siebie nie pasuje. Pomieszanie modernu z jakimś... czymś. Fuj. I wszędzie są te okropne, Maxisowe ściany i podłogi. FUJ.
Salon - te beczki i to wino mnie przerażają. Jakby nie można było zrobić winiarni. Poza tym, meble poustawiane w kątach. Brzydka, mdła kolorystyka. Fuj.
Kuchnia - kochamy wycinanie psów w paincie.... Znów brzydka kolorystyka. Znów meble po kątach. Znów fuj.
Pokój dziecka - te pampersy wyglądają jak podpaski, ale pominmy to xD Brzydka kolorystyka. Jakie dziecko chciałoby mieć taki mdły, sraczkowaty wręcz pokój? FUUUUU.
Łazienka - Maxisowa wanna kompletnie psuje urok. Już by było fajnie. Mogłabym już wybaczyć to złe ustawienie mebli. Ale Maxis psuje wszystko. NIGDY PRZENIGDY nie miesza się maxisa dodatkami z neta!
Pokój dziecka - Brzydkie krzesła i stoliki. I maxisowe obrazy x.x Fuj.
Sypialnia rodziców - maxisowe łóżko, brzydkie stoliki, zbyt mrocznie to wszystko urządzone. Znów fuj.
Garaż - gdyby nie drzwi jak do stodoły mże by było fajnie.
Ogółem - jedno wielkie g. Nawet jest taka kolorystyka. Nie. Jakbym miała oceniać w skali 1-1o dałabym 1 za ładny garaż.

piostrze
27.12.2010, 21:56
Oliwia1397 -dziękuję za miły, chociaż nieobiektywny komentarz:)

kovalenko14 -a gram w jedynkę, mam taki sprzęt, że nic innego mi nie pójdzie ;p, a że brak kasy na lpeszy, czy też nawet na dwójkę lub trójkę powoduje, że jeszcze trochę pogram, wiem że sypialnia rodziców do luftu wyszła, ale to i tak najlepsza ze wszystkich próbowanych wersji ;p, mój błąd przy budowie.. miałem wątpliwości co do łazienki, dzięki za dobrą ocenę;) i za całą ocenę wszystkiego:)

.mirror -niby czemu masz taki wstręt do Maxisa?? niby co Ci nie pasuje w maxisowskich ścianach i podłogach i niby czemu mebli maxisa nie miesza się z dodatkami z neta, no sorry, maxis też ma fajne rzeczy, wada jest taka, że jest ich mało, ale czpianie się, jakby jakiegoś najgorszego koszmaru do przegięcie, zrobiłaś/eś jakieś lepsze? piesek może wycięty z painta ;p, nie przeze mnie, ściągnięty z neta, mi tam pasje;p, może dom jest do niczego, ale stwierdzenie, że wszystko to jedno wielkie g. to też już przesada.. co do pampersów i beczek, których się czepiasz to są twoimi ukochanymy netowskimi dodatkami, ale i tak się będzie Maxisa czepiać ;/

kovalenko14
27.12.2010, 22:37
Oliwia1397 -dziękuję za miły, chociaż nieobiektywny komentarz:)

kovalenko14 -a gram w jedynkę, mam taki sprzęt, że nic innego mi nie pójdzie ;p, a że brak kasy na lpeszy, czy też nawet na dwójkę lub trójkę powoduje, że jeszcze trochę pogram, wiem że sypialnia rodziców do luftu wyszła, ale to i tak najlepsza ze wszystkich próbowanych wersji ;p, mój błąd przy budowie.. miałem wątpliwości co do łazienki, dzięki za dobrą ocenę;) i za całą ocenę wszystkiego:)

.mirror -niby czemu masz taki wstręt do Maxisa?? niby co Ci nie pasuje w maxisowskich ścianach i podłogach i niby czemu mebli maxisa nie miesza się z dodatkami z neta, no sorry, maxis też ma fajne rzeczy, wada jest taka, że jest ich mało, ale czpianie się, jakby jakiegoś najgorszego koszmaru do przegięcie, zrobiłaś/eś jakieś lepsze? piesek może wycięty z painta ;p, nie przeze mnie, ściągnięty z neta, mi tam pasje;p, może dom jest do niczego, ale stwierdzenie, że wszystko to jedno wielkie g. to też już przesada.. co do pampersów i beczek, których się czepiasz to są twoimi ukochanymy netowskimi dodatkami, ale i tak się będzie Maxisa czepiać ;/


Hmm mój sprzęt też jest do bani i u mnie tak samo nie ma na razie na to finansów więc muszę troszkę poczekać.Co to wypowiedzi Mirror uważam ,że sama nie robisz lepszych domów i nie nazywaj czegoś g**... bo to po 1 niestosowne słownictwo na forum 2. zacinasz się jak zdarta płyta 3. twoją wiadomość można uznać za spam 5.nie wiem po co tu wgl napisałaś swój bezwartościowy komentarz mogłaś nie zaśmiecać forum dla dobra wszystkich użytkowników

.mirror
28.12.2010, 09:20
To, że sama nie robię lepszych domów nic nie znaczy. Mogę krytykować do woli, jak mi się podoba. No, chyba, że gdzieś pisze, że nie, to sorry.

kovalenko14:
1. A gdzie ja niby napisałam jakieś przekleństwo? Nigdzie.
2. Hahahaha xDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDD
3. Jaki spam? Oceniłam domek, napisałam na temat.
4 (nie 5) Hahaha, widać, że nie umie się przyjąć krytyki na klatę. Komentarz - dobrze powiedziane. KOMENTUJĘ DOM umieszczony na forum, więc nie zaśmiecam.
Oj, dzieci....

.mirror -niby czemu masz taki wstręt do Maxisa?? niby co Ci nie pasuje w maxisowskich ścianach i podłogach i niby czemu mebli maxisa nie miesza się z dodatkami z neta, no sorry, maxis też ma fajne rzeczy, wada jest taka, że jest ich mało, ale czpianie się, jakby jakiegoś najgorszego koszmaru do przegięcie, zrobiłaś/eś jakieś lepsze? piesek może wycięty z painta ;p, nie przeze mnie, ściągnięty z neta, mi tam pasje;p, może dom jest do niczego, ale stwierdzenie, że wszystko to jedno wielkie g. to też już przesada.. co do pampersów i beczek, których się czepiasz to są twoimi ukochanymy netowskimi dodatkami, ale i tak się będzie Maxisa czepiać ;/

Maxis... cóż, jeśli się go miesza z dodatkami z internetu wygląda żałośnie. A tu własnie to zostało zrobione. I to wygląda żałośnie.
Pieska nie skomentuję xDDDDDDDDDDDDDDDDDD
Dlaczego przesada? Mówię, a raczej piszę to co myślę i nikt mi tego nie zabroni. Nie łamię regulaminu forum.
Pampersów i beczek też nie skomentuję, bo to po prostu śmieszne xD

Jak chcecie się dalej kłócić o to, że nie umiecie przyjąć krytyki na klatę to zapraszam na PW. Ja nie będę się narażała administracji.

piostrze
28.12.2010, 11:55
wiedz dziecko, że jestem starszy od Ciebie ;), ja nic nie mam do tego, że skomentowałaś dom tak jak uważałaś, ja tylko zapytałem czemu tak bardzo naskakujesz na Maxisa i jego dodatki, bo ja będę go bronić, uważam, że są fajne ;) i nie zawsze z netowskimi dodatkami wyglądają żałośnie (chociaż może u mnie tak), ale no każdy ma prawo do swojego zdania, napisałem też, że twoja opinia to lekka przesada, ponieważ można ją odczytać jak "to wszystko jedno wielkie g. bo jest dużo Maxisa" ,a to już nie jest konstruktywna krytyka, tylko uprzedzenie, ale może źle to odczytałem, ja się nie kłócę, że mój dom jest dobry i dziękuje za twoją opinię, tak jak za wszystkie, w końcu trochę się napisałaś ;), ośmielam się napisać to jeszcze tu zamiast na PW, bo jednak mówię tu o domu, więc to jeszcze chyba na temat i chyba tym możemy zakończyć "spory"

kovalenko14
28.12.2010, 13:38
Otóż ja napiszę tu ostatni raz nie będę zaśmiecać i narażać się aby mnie zbanowano lecz...
.mirror nie napisałaś przekleństwa,ale twój komentarz to nie lekka a gruba przesada,i nie nazywaj mnie dzieckiem może jesteś starsza ale widać kto tutaj się zachowuje infantylnie,
jak mały dzieciaczek, masz wolność wypowiedzi nikt ci tego nie zabrania ale na forum o ile się nie mylę to jest 1 twój domek,który można by było nazwać gównem ...i gratuluje postaw trzeba być lekko niedorozwiniętym żeby się śmiać ze swojej osobowości po porostu jesteś żenująca jeśli masz jeszcze jakiejś halo do mnie to napisz na PW ...

Trykuu.
31.12.2010, 08:29
Piostrze czy mógłbyś mi dać link skąd masz sypialnię Hani? Konkretnie to o zabawko mi chodzi ....

Brutus
31.12.2010, 20:25
No cóż ja mam tu powiedzieć? Dom jest całkiem przytulny, chociaż ma trochę niedociągnięć.

Bryła i ogród
Trochę dziwny kształt. Aż prosi się o piętro. Nie podobają mi się te zakratowane okna, ale podoba mi się ta drabinka w ogrodzie. Basen jest trochę za blisko domu i jest w nim łódka. W ogrodzie nie ma żadnego miejsca do rekreacji. Jak wychodzi się z domu, to jest trawa, a obok basen. Troszeczkę za pusto. Drzwi do garażu są koszmarne. 5/10

Salon, kuchnia i przedpokój
Co do wina to się nie czepiam, bo ludzie mają różne dziwactwa w salonach, a tu akurat wygląda w miarę przyzwoicie, a ten winiarski efekt dopełnia stolik pod telefon w kształcie beczki. Kocham obrazy Leonarda i cieszę się, że wprowadziłeś trochę kultury do twojego domu. A co do pomieszanych stylów, to wystarczy, że dałbyś inny kominek i telewizor, a już byłoby o wiele lepiej. Kuchnia podoba mi się, chociaż mogłaby być całkowicie oddzielona od salonu i ściany oraz podłogi w niej mogłyby być lepiej dopasowane do mebli. Piesek jest boski. 6/10 za obrazy i pieska

Pokój małej Aliny
Przypomina trochę jakiś składzik albo pracownię. Te blaty dopełniają tego efektu. Kolorystyka jest trochę nieodpowiednia dla małego dziecka, a co do pampersów się nie czepiam. Wręcz przeciwnie. Podoba mi się ten pomysł, dlatego daję 7/10.

Łazianka, pralnia
Jest niefunkcjonalna, bo jak chce się umyć ręce, to trzeba obejść te szafki. Przypomina trochę wnętrze sali operacyjnej i przydałoby się coś, co ożywi trochę to miejsce. Jakiś dywanik, kwiatek albo obraz. 8/10

Pokój Hanny jest idealny dla dziewczynki w wieku szkolnym, chociaż mógłby mieć inny kolor, bo zieleń chyba nie pasuje. 9/10

Sypialnia rodziców najmniej mi się podoba, bo style gryzą się, jest utrzymana w zimnych kolorach, lampa stoi na środku pokoju i ta szafa bardziej nadawałaby się do sklepu. 3/10

Garaż jest idealny. Stworzyłeś wspaniały artystyczny nieład, jaki panuje w większości garażów. 10/10

Rozkład pomieszczeń jest niefunkcjonalny i nieproporcjonalny, bo łazienka est na końcu domu i jest większa on niektórych pomieszczeń. Proponuję zamienienie jej na dwie łazienki: jednej dla wszystkich i jednej dla rodziców. 6/10

54/80 - prawie 3/4, więc raczej mi się podoba.

piostrze
01.01.2011, 01:51
Trykuu. ,nie licząc oczywiście obrazów, które są w grze, to w sypialni Hani są rzeczy z tej strony http://www.aroundthesims.com/ poszperaj trochę;) ,jedynym wyjątkiem jest ten czerwony stworek, o którego chyba Ci chodzi ;p ,go mam z tej strony http://www.thesimsresource.com/downloads/browse/category/sims1-objects/ ,przepraszam ale nie pamiętam co dokładnie wpisałem, żeby go znaleźć

ROY wielkie dzięki za ocenę, zwłaszcza że się mocno rozpisałeś i uzasadniałeś swoje oceny:) ,ale muszę powiedzieć, że w oknach są żaluzje, a nie kraty;)

Brutus
01.01.2011, 17:59
Ale te żaluzje przypominają troszeczkę kraty ;)

A co do niefunkcjonalności domu, to ja najczęściej znajduję w internecie gotowe projekty domów, ale takich prawdziwych i przekształcam je na potrzeby gry. To moim zdaniem naprawdę dobra metoda, bo te domy projektowali zawodowi architekci ;), ale maksymalnej oceny za projekt w grze w zakładce domu jeszcze nigdy nie miałem.

Raz na jakiś czas przyjemnie jest skomentować jakiś dom. Buduj dalej domy i zamieszczaj je na forum, bo podoba mi się Twój styl, chociaż jestem zwolennikiem obiektów maxisa, które wbrew pozorom wcale nie są takie okropne, jeśli potrafi się je odpowiednio dobrać.

Reminiscencja
01.01.2011, 19:56
omg
rozmieszczenie pomieszczen w tym domu jest wprost okropne. ;/
bryla to jakis wielki kloc
co do mieszania dodatkow z neta z maxisem to zgodze sie z mirror, nastepnym razem daruj sobie takie cos.
PIESEK WYCIETY Z PAINTA rowniez mnie dowalil do konca
ogolem zanim wstawisz dom na forum przemysl czy czegos czasem nie trzeba poprawic. :)

2/10
bo sypialnia i garaz nie sa takie zle. -.-