PDA

Zobacz pełną wersję : Pytania i odpowiedzi


Strony : 1 2 [3] 4 5 6 7 8

kjftw
13.08.2011, 17:29
zgłaszam się jeszcze raz ze swoim problemem, może ktoś jeszcze będzie wiedział jak go rozwiązać: za każdym razem kiedy próbuję ściągnąć rzeczy z store, włącza mi się okno logowania. Wpisuję swój email i hasło, klikam ok, po czym po chwili znowu wyskakuje mi to okno, i tak w kółko... W efekcie nie mogę nic ściągnąć. Mam zaktualizowane Simsy, Origin i próbowałam też ściągać w grze - i tak zawsze jest tak samo. Nie wiem co z tym zrobić.

suomii
14.08.2011, 10:53
@Hithiriel , a dobrego masz kompa ? może spróbuj zmienić ustawienia na niższe , jeśli to dotyczy tylko tego jednego sima możesz wpisać kod " ResetSim Imię Nazwisko ", powinno zadziałać.

@kjftw , Tobie nie potrafię pomóc, bo nie znam się, ale wydaje mi się że to wina przeglądarki, albo łącza czy cuś. ale nie chce się wymądrzać. spróbuj przy logowaniu wziąć 'zapamiętaj mnie' albo coś takiego.

suomii
14.08.2011, 17:41
może to jakiś bug związany z pokoleniami? ech, nie wiem. a co do tego zdjęcia , to właśnie słyszałam że po instalacji pokoleń jak chce się zrobić zdjęcie aparatem , to potem się zacina

Hithiriel
14.08.2011, 19:03
Czy ktoś już odkrył jak odblokować wykopaliska w Wymarzonych Podróżach? Kolejny koszmar z aktualizacją? Simy stają nad nimi i niemalże rozkładają ręce...

jaja
14.08.2011, 20:08
Czy ktoś już odkrył jak odblokować wykopaliska w Wymarzonych Podróżach? Kolejny koszmar z aktualizacją? Simy stają nad nimi i niemalże rozkładają ręce...

niestety nie, przynajmniej ja nie słyszałam. też mnie to wnerwia, a zaczęło się to już po instalacji Kariery, do teraz już powinni to naprawić...a tu lipa.
Chyba, że komuś to działa?

Majo226
14.08.2011, 20:44
Witam mój problem polega na tym iż kupiłem grę na Allegro . i Sprzedający twierdzi że nie rejestrował gry , A gdy chcę ja zarejestrować piszę że już jest zarejestrowana , Co zrobić w przypadku gdy poprzedni właściciel nie ma dostępu do hasła i mail'a ? Proszę o Pomoc ; (

@Ilona-już drugi raz Cie upominam o zapoznanie się z regulaminem forum,następnym razem zarobisz ban,a odpowiedz na Twoje pytanie znajdziesz na stronie Pomocy Technicznej

Sokkaa
16.08.2011, 13:33
Problem polega na tym że gdy włączam launchera ikonnka Play jest nie aktywna ponieważ nie mam aktualizacji i EA mangera. A gdy wcześniej miałem aktualizacje i EA mangera gra się włącza ale przy wyborze rodziny wyskakuje mi Nieudana Autorzycacja dysku. Prosze o pomoc ;(

Już odinstalowałem

i nie pomoglo ;( :(

Wikki
17.08.2011, 13:29
Uruchom grę bezpośrednio z pliku, nie włączając launchera.
Wejdź w lokalizację gry, czyli tam, gdzie zainstalowałeś grę (domyślnie dla podstawy:
C:\Program Files\Electronic Arts\The sims 3\Game\Bin\ ) i uruchom plik TS3.exe

tycha
18.08.2011, 07:13
gdzie kupić terrarium do motyla w sims 3 na xboxa

Searle
18.08.2011, 11:29
gdzie kupić terrarium do motyla w sims 3 na xboxa

Nie wiem jak jest z xboxami, ale w grze na PC wystarczy motyla wyjąć z wyposażenia na jakąś powierzchnię a akwarium, czy też terrarium samo się pokaże.

Patusiaa
19.08.2011, 18:45
Witam. Pewna rzecz nie daje mi spokoju, nawet nie mogę domu zacząć budować przez nią. Jak mogę ustawić drzwi na ścianie tak jak na zdjęciu?
http://img6.imagebanana.com/img/qv26zktq/Screenshot15.jpg
Zawsze mi zmykają na lewo albo na prawo...

carineesz
19.08.2011, 19:03
Tak bez żadnych modów czy czegoś tam (na czym się nie znam) to się chyba nie da, sama próbowałam :(

kamila
23.08.2011, 14:57
Mój sim był wampirem i poszedł na łowy do szpitala. Tam po jakimś czasie zabrała go policja do więzienia i zabrało go z rodziny. Wiecie może czy on wróci czy nie?

Searle
23.08.2011, 16:59
Mój sim był wampirem i poszedł na łowy do szpitala. Tam po jakimś czasie zabrała go policja do więzienia i zabrało go z rodziny. Wiecie może czy on wróci czy nie?

Były podobne przypadki i skoro nie ma go na pasku rodziny, to obawiam się, że już nie wróci.

Vanitas
23.08.2011, 17:05
Może spróbuj wyprowadzić kogoś z jego domu do innego i kiedy będziesz wybierała kto ma się wyprowadzić powinien być na liście. Jeśli będzie to go dodaj do wyprowadzki i powinno być ok. Później najwyżej przeprowadzisz go z powrotem.

Fisia
25.08.2011, 06:01
Miałam tak podobnie z jednym simem, nie było go w rodzinie, ale w ''zdjęciu'' w edycji miasta był :/ Trzeba było go przeprowadzić i wprowadzić z powrotem. A jak to nie podziała, możesz go znaleźć w mieście, ale to dość nudne... Jeżeli jakiś Sim ma go w związkach, niech go zaprosi, a jak przyjdzie to dodaj go do rodziny kodem testingcheatsenabled true.

matteom5
25.08.2011, 08:05
Jak grać wgranymi simami w podstawowej wersji?

sebi27
25.08.2011, 08:12
po prostu jak jest nowa gra to jest opcja wybierz rodzinę i już :D

matteom5
25.08.2011, 13:31
No niestety to nie działa. JBC. simy, te które pobrałem z neta znajdują się w: C:\Documents and Settings\user\Moje dokumenty\Electronic Arts , tam zainstalowałje Install Helper monkey.

I drugie pytanie. Czy idzie stworzyć rodzinę albo po prostu obu simów wprowadzić gdzieś do domów, żeby mogli ze sobą chodzić itp.? Chodzi mi o pobrane, oczywiście.

jaja
26.08.2011, 13:47
Spotkał się ktoś z Was z uporczywym znikaniem simów? Tj takim, gdzie nie daje nic ani zmiana ubioru, zaplanowanie nowego w szafie, nawet zmiana fryzu jest do tyłka. Poza tym, że sim jest niewidzialny z resztą gry jest wszystko ok (no, prawie, jak to w TS3;)), samym niewidocznym parszywcem można spokojnie grać - tylko ja jakoś nie mam ochoty;) w dodatku dzieje się to tylko w przypadku wampirków, chyba ich już wyleczę;)
Nawet nie pytam, czy ktoś sobie z tym poradził, tylko tak z ciekawości piszę: czy tylko ja się z tym zmagam..? :P

Scheiße
26.08.2011, 19:03
Mój problem polega na tym, że nie mogę uruchomić gry przez launcher.
Jak miałem samo TS3 - działało. Doinstalowałem Imprezę w plenerze - działa. Ale po instalacji Miejskiego życia launcher się uruchamia i mogę w nim wszystko robić, ale gdy kliknę przycisk 'Graj!' nic się nie dzieję. Przycisk nadal wygląda jak wciśnięty, a w menedżerze zadań pokazuję się 'bez odpowiedzi'.
Ale gdy wejdę w folder z grą, w Game/Bin i kliknę TS3SP04 to gra się normalnie włącza.
Nie jest to niewiemjaki błąd, ale męczące jest brnięcie przez te wszystkie foldery...
No i na koniec nasuwa się pytanie: Czy da się to naprawić bez reinstalki? Dla mnie reinstalka to nie problem, ale może jest inne rozwiązanie...

Czyniąca_Hałas
28.08.2011, 18:49
Mam Pokolenia, Po Zmroku, WP i Karierę. Czwórka moich Simów z siedmioosobowej rodziny pjechała do Champs Les Sims. Weszłam tam w Drzewo genealogiczne, żeby sprawdzić czy wszystko w porządku. Mimo, że pojechała tam rodzina (matka, ojciec i dwie dorosłe córki) to na drzewie Simka była jedna i miała portret nieżywego Sima. W panice, że coś nie wyjdzie wróciłam do domu. Na całe szczęście załadował się w dość szybkim czasie. Odetchnęłam z ulgą, ale postanowiłam sprawdzić drzewo. I sytuacja była następująca: Marta i Juliusz byli narzeczonymi, choć w gruncie rzeczy byli małżeństwem. Nie mieli w ogóle drzewa. Z Agatką było to samo: dlatego, że nie ma męża na drzewie była sama. Julia jakimś cudem miała drzewo, choć nie znała swoich rodziców, siostry, ale na szczęście znała córki. Ci, którzy zostali mieli drzewa w porządku, z wyjątkiem Diany, córki Agatki. I teraz pytanie: czy jest jakiś mod, kod patch cokolwiek, żeby sprowadzić ich z Champs Les Sims bez ekranu ładowania? Bo wyszłam bez zapisywania gry. Niestety, przyjechali tam wczoraj. Albo czy jest jakiś mod na to, żeby zrobić drzewo genealogiczne?

CuteDream
29.08.2011, 08:45
Mam nieaktywną zakładkę z długością życia simów, nie mogę żadnego suwaka przestawić, czy wiecie może przez co się tak stało i jak to naprawić?

Spectrum
30.08.2011, 13:18
może masz jakieś mody, lub niesprawne dodatki ?

Levkoni
30.08.2011, 18:11
Mam nieaktywną zakładkę z długością życia simów, nie mogę żadnego suwaka przestawić, czy wiecie może przez co się tak stało i jak to naprawić?

A może wyłączone masz starzenie się? Nie wiem czy się wtedy tak robi bo nigdy nie wyłączałem, ale może to to?

matrioshca
31.08.2011, 15:27
Mam problem bo mój nastoletni sim poszedł w odwiedziny, był do późna, zabrała go policja i nie mam go w rodzinie!!

co zrobić aby wrócił do domu??

pomóżcie....

malina1901
01.09.2011, 10:33
Hej,
Gre kupiłam 2010 roku w kwietniu na allegro, dostałam kod i ściągnełam ją z EA. Pamiętam, że wtedy ściągały mi się aktualizacje i wszystko było ok. Teraz mam nowy komputer i chciałam ponownie zacząć grać, lecz pojawił się problem.
Zainstalowałam podstawę, chciałam to samo zrobić z dodatkami ale mam stare aktualizacje. W panelu startu gry widnieje info, że gram w nieoficjalna i niezarejestrowaną gre, w aktualizacjach jest napisane że mam gre aktualna...Wersja 1.0.6....(nie pamiętam dalej). Co zrobić, żeby pobrać nową? Czy jest kolejność obowiązująca dla aktualizacji? Jak to cholerstwo zainstalować. Mam wszystkie dodatki i kur...nie moge się nimi nacieszyć :(.

sims3catherine
01.09.2011, 11:08
a ja mam taki problem.... bo wszystko działało itp w simsach 3.
Aż nagle pewnego razu zamiast trawy wokół domu zrobił mi się kamien. Ale mówię ok, co tam, mi to nie przeszkadza. Był to zwiastun większych kłotpotow ;/
Potem zrobiła mi się dziwna okolica - nie była płynna, tylko jakby nie ładowała się, niebieskie pola, drogi się nie ładują, tylko samochody w powietrzu.

A potem doszedł do tego pro blem z simami , którzy nie chcą wracać do domu!! A jak juz wróca to ich PO PROSTU NIE MA. Jest pokazany sim w panelu bocznym itp,nie da się juz kliknac "wroc do domu" , ale w domu go nie ma :(


Usunęłam wiele dodatków i z grafiką wszystko znowu jest OKEJ.
Niestety simsy nadal nie chcą się pokazywac :(Co robić

jaja
01.09.2011, 11:31
jak simy będą w domu, spróbuj w edycji miasta kliknąc na dom, i postawić go ponownie na parceli; tylko nie usuwaj go, przynajmniej na razie. A jak ładujesz zapis gry, to widzisz na zdjęciu rodzinkę i dom?

poza tym myślę ze masz ustawiony za wysoki poziom gry jesli chodz i o grafikę, karta graficzna moze nie dawac rady: zmniejsz jakosc obrazu

sims3catherine
02.09.2011, 14:30
jak simy będą w domu, spróbuj w edycji miasta kliknąc na dom, i postawić go ponownie na parceli; tylko nie usuwaj go, przynajmniej na razie. A jak ładujesz zapis gry, to widzisz na zdjęciu rodzinkę i dom?

poza tym myślę ze masz ustawiony za wysoki poziom gry jesli chodz i o grafikę, karta graficzna moze nie dawac rady: zmniejsz jakosc obrazu

wlasnie o to chodzi, ze moja parcela jest pusta i do sprzedania :/ nie ma na niej mojego domu....a moja rodzina jest w "rodzinach", ale jest tak jakby "nowa" i nigdzie nie mieszka.
no coz....
zmniejszyłam juz jakosc obrazu..ale ta grafika to przez dodatki szwankowała.
Dzieki za odp w kazdym badz razie ;)

CuteDream
02.09.2011, 21:55
Einarr, nie nie korzystam z modów :P już rozwiązałam swój problem - gra mi się jakby zamuliła i nie widziała wszystkich opcji, restart komputera zadziałał :)
Absolem, miałam wszystko dobrze ustawione, tylko jak już napisałam gra nie chciała współpracować xD

sims3catherine, miałam podobny problem, który jak się okazało był wynikiem jakiegoś dodatku z internetu, który nie chciał się usunąć... Może spróbuj jeszcze raz pokombinować z dodatkami, lub faktycznie to problem ze słabym komputerem.

Clever369
03.09.2011, 14:32
Kiedy buduję ściany lub piwnice to nie widzę tej strzałki, którą się buduję.

A kiedy mam zadanie w podróży we Francji, to np. mam wyszukać dokumenty w w tym domu Langraaba, czy jak to tam, to zawsze mi się podświetla(takie kreski były co szły do skarbu) np. skrzynia gdzie te dokumenty są.

Kumacie i pomożecieee?

Spectrum
03.09.2011, 21:24
Mam problem, może nie do tego tematu, ale napiszę, w razie czego proszę o przeniesienie :)
Otóż pobrałem z oficjalnej giełdy wymiany miasto Los Aniegos pobrało się i zainstalowałem go (moja gra była wczoraj aktualizowana) Później wybrałem nową grę i czekałem jak miasto się załaduje, po kilku chwilach, kiedy pasek doszedł lekko przed połowę simsy mi się wyłączyły i wyświetlił się raport o błędach, moźe ktoś z użytkowniów miał podobny problem z tymi miastem?

deska22
03.09.2011, 21:30
Cześć!
Mam taki dziwaczny problem, a mianowicie: mój sim nie może wziąć ślubu.
Postaram się wyjaśnić o co mi chodzi.
Otóż, jako że mój Jan był biedny, nie miał czasu na bieganie po mieście w poszukiwaniu swej ukochanej, toteż wykorzystałam opcję spędzania czasu z towarzyszami w pracy sima. Zaprzyjaźnił się bodajże z 3 simami z czego jedna to kobieta, niejaka Gala Ball (chyba tak to leciało).
Postanowiłam zrobić z nich parę, jednak po wieeelu randkach i wieelu interakcjach miłosnych mój sim wciąż nie miał opcji oświadczyn. Nawet wykorzystałam opcję kryzysu wieku średniego z punktów życia i zmieniłam jedną z jego cech na romantyka, jednak to nic nie dało...
Ja się pytam, co jest!
Jeszcze później chciałam zaprosić Galę na kolejną randkę, klikam na portret simki a tutaj, co! Okazuje się że jest ona w związku z jakimś kolesiem!! Jak to się stało?? Przecież od początku naszej znajomości Gala mówiła że jest singlem, a tutaj nagle spławia mojego sima i bierze ślub z innym? ;/
No ale nie poddałam się. Wysłałam sima do muzeum gdzie poznał jakąś inną simkę (nie pamiętam jak się nazywała), wydawała się całkiem przyjemna, więc postanowiłam związać ją z moim simem. Potem okazało się że i ona pracuje w tej samej knajpie co mój sim, więc miałam złe przeczucia. I słusznie! Mam identyczną sytuację co z Galą, nie mogę się oświadczyć ani nawet poprosić tej simki o chodzenie! Ludzie, mój sim niedługo zostanie emerytem a nawet żony ani dziecka nie ma...
Mam nadzieję że ktoś mi pomoże rozwiązać ten problem. Czyżby nie można było się wiązać z kolegami z pracy? Szczerze pisząc 1 raz mi się takie coś zdarza. Dość dawno temu grałam w simsy i nie miałam takiego problemu.:O


EDIT:
Problem rozwiązany, o dziwo w końcu udało mi się złączyć moją parkę simów.
Z tego wynika że nieźle trzeba się napracować żeby coś się ruszyło :O

Chloé
04.09.2011, 10:00
1. Jak wyczyścić rejestr Sims 3 w Viście?
2. Skąd pobrać mesh included i jak go potem zainstalować?

jaja
04.09.2011, 10:19
mesh included oznacza ze mesh jest już załączony w pliku, który pobierasz; nic nie robisz z tym. Przy TS2 tak pisali, to miało sens, ale przy TS3 to niepotrzebne info, chociaż gdzieniegdzie je załączają, np w all about style;)

visty nie mam, wiec Ci tu nie pomogę

Rmstn
04.09.2011, 15:48
Witam, mam nietypowy problem:
Nadeszła śmierć naturalna mojej simki, odwiedził ją kosiarz, wszystko było tak, jak trzeba. Jednak powimo, że kosiarz odszedł, simka teoretycznie umarła, ale nadal jej duch unosił się na urną i była widoczna na liście członków rodziny jako duch. Skasowałam więc za pomocą kodu urnę, a ponieważ to nic nie dało - simkę-ducha. Po tym nie było jej już jako członka rodziny. Jednak gra zachowuje się tak, jakby simka była w czasie umierania.
Nie mam pojęcia, co mam zrobić - nie mogę przeprowadzić rodziny ani wejść w edycję miasta. Co mam robić? Może ktoś już się spotkał z takim błędem...

CuteDream
04.09.2011, 21:37
Einarr, ja tak miałam z poprzednim miastem. Przeinstalowałam miasto jeszcze raz i zadziałało... miałam wrażenie jakby gra "doinstalowywała" jakieś cosie, których nie zainstalowała wcześniej :P może u Ciebie to też pomoże :P

Searle
05.09.2011, 07:45
Jeśli masz dodatek Pokolenia, to jest teraz ciężej zeswatać ze sobą simów.

deska22
05.09.2011, 08:09
Tak, mam...
Sądzę że przesadzili z tym stopniem trudności. Żeby mój sim mógł wziąć ślub musiałam wykupić chyba 2 rzeczy z sklepu za punkty życiowe (czy jak to się tam nazywa), dodatkowo musiałam zmienić jedną z cech na romantyka. Ciekawe czy w ogóle by mi się udało wziąć ślub bez tych rzeczy :O Dodam jeszcze że simce zostały 2 dni do stania się emerytem, ale o dziwo pasek znów idzie od nowa po zmianie wyglądu w lustrze :O

eyvee
05.09.2011, 10:15
czy wy tez macie problem z dostawaniem awansow z 9 na 10 poziom? Kiedy moi simowie osiagaja poziom 9ty slupek dosw. zawodowego stoi na zerze i nie chce sie ruszyc jakby sie zacial. Wkurzylam sie i dalam nrasem im 10tke. Ale tez na 10tym slupek sie nie rusza, a chce by simowie go zapelniali i dostawali podwyzki :/ Porzucalam prace i dawalam od poczatku kariere, ale znowu na 9/10 slupek sie nie rusza...o co kaman >.<??

jaja
05.09.2011, 11:05
Rmstn a próbowałaś wczytać grę jeszcze raz i z tego samego zapisu grać az do śmierci simki? gra powinna się odblokować...a jeśli to nic nie da spróbuj zagrać z wczesniejszego zapisu gry (jeśli takiego nie masz, z backupa).
Miałam podobny problem z błędami w grze (simka i jej tatuś znikali przed jej pójściem na studniowkę) i nie mogłam nawet wyjść w edycję miasta, jak Ty. Ale wczytanie wczesniejszego zapisu gry pomogło, i już nie miałam tych problemów

suomii
05.09.2011, 13:33
Nie mogę zainstalować plików sims3pack ze store. Wcześniej się dało, a teraz klikam 2 razy myszką i nic się nie dzieje, tylko otwiera się okno startu gry i można normalnie grać, a nic się nie instaluje.

I coś takiego mi wyskakuje.
http://img847.imageshack.us/img847/3415/aaaalz.jpg

matteom5
05.09.2011, 13:35
Jak robić takie zdjęcia?
np. http://img109.imageshack.us/img109/2030/screenshot790.jpg

miłośniczka zwierząt
05.09.2011, 14:15
Klikasz na klawiaturze C i robi się zdjęcie ;)

matteom5
07.09.2011, 12:44
No niestety to nie działa. JBC. simy, te które pobrałem z neta znajdują się w: C:\Documents and Settings\user\Moje dokumenty\Electronic Arts , tam zainstalowałje Install Helper monkey.

I drugie pytanie. Czy idzie stworzyć rodzinę albo po prostu obu simów wprowadzić gdzieś do domów, żeby mogli ze sobą chodzić itp.? Chodzi mi o pobrane, oczywiście.


Pomoże ktoś?

Sry, że post pod postem

Czy po wgraniu ubrań, potem rozpoczęciu nowej gry, to teraz jeśli wgram nowe ubrania będę musiał rozpoczynać nową grę? A czy te ubrania, jeśli nie będzie trzeba rozpoczynać od nowa, tylko grać dalej będą tam w tej mojej rozpoczętej grze?

miłośniczka zwierząt
07.09.2011, 12:45
To wejdź w miasto w którym grasz wejdź w edycję miasta i tam będziesz miał możliwość wprowadzenia simów do domów .

Spectrum
07.09.2011, 13:28
Einarr, ja tak miałam z poprzednim miastem. Przeinstalowałam miasto jeszcze raz i zadziałało... miałam wrażenie jakby gra "doinstalowywała" jakieś cosie, których nie zainstalowała wcześniej :P może u Ciebie to też pomoże :P

Ja nie wiem jak to zrobiłem, ale ściągnąłem kilka wersji miast i zadziałało! Mogę już przeprowadzić moich Greenów :P

matteom5
07.09.2011, 16:03
Czy po wgraniu ubrań, potem rozpoczęciu nowej gry, to teraz jeśli wgram nowe ubrania będę musiał rozpoczynać nową grę? A czy te ubrania, jeśli nie będzie trzeba rozpoczynać od nowa, tylko grać dalej będą tam w tej mojej rozpoczętej grze?

To odpowiedz ktoś jeszcze na to, miłośniczka zwierząt - spróbuję B)

PS. Edycja - Nie działa, nie ma wogóle tych simów :/

Searle
09.09.2011, 18:51
Zauważyłam, że rybki w moim akwarium "Wszystkie moje rybki" rozmnażają się. Pamiętam, że był jakiś mod na to, by mieć ich więcej, niż 6. Gdzie go szukać? Powodował on jakieś błędy?

dżin.
10.09.2011, 10:14
Ktoś może wie, jak spakować dom wraz z jego zawartością zmodyfikowaną(w sensie naładowanego dodatkami z neta), tak aby inna osoba mogła pobrać go wraz z zawartością.

Spectrum
10.09.2011, 10:28
Normalnie trzeba zapisać kopię parceli w bibliotece,a później ją eksportować, tam jest taka opcja :) później można spakować winrarem,

minor00
10.09.2011, 14:26
Proszę o pomoc!
Moje oryginalne Simsy 3 z płytki działają strasznie wolno, zacinają się i wyłączają, a jak instaluję Sims 3 pirata to nawet na najwyższych opcjach gra jest super płynna. Co to może być???

Arisane
10.09.2011, 17:46
minror00 - nie jestem do końca pewna, ale może to być wina słabego komputera lub małej pojemności na dysku (nie jestem przekonana). Spróbuj coś usunąć z kompa, może pomoże. A tak co to tego usuwania, usuwaj takie nieprzydatne rzeczy, które wiesz, gdzie od nowa pobrać.

Wiem, to było kiedyś, ale piszę, gdyby znowu było coś takiego. Oki. No to zaczynam

Stworzyłam sobie małżeństwo, którym grałam bez kodów na kasę, gdy mieli gdziesz trójkę dzieci, portret jednej simki nie pokazywał mi się w panelu Simów, a sama simkka była niewidzialna. Później, również NIE DAŁO SIĘ KLIKNĄĆ na ten kwadrat. Ok, więc (chyba) wyjechałam w zagraniczną podróż i nagle... simka jest normalna. Potem DRUGA simka zaczęła się fiksować. Nie pamiętam co z nią było, chyba to samo co z pierwszą. Pograłam troche i było ok. Potem, gdy rodzina się rozrosła... maluchy zaczęły się psuć. Po zabawie klockami, jeden z nich siedział przy stoliku z klockami jak posąg i nic nie orbił, nawetsię nie ruszał. Nic już nie pomogło, więc byłam zmuszona usunąć zapis.

O co w tym chodziło?

@MOD: Nie piszemy posta pod postem!

matteom5
10.09.2011, 20:15
Pomoże ktoś?


Czy po wgraniu ubrań, potem rozpoczęciu nowej gry, to teraz jeśli wgram nowe ubrania będę musiał rozpoczynać nową grę? A czy te ubrania, jeśli nie będzie trzeba rozpoczynać od nowa, tylko grać dalej będą tam w tej mojej rozpoczętej grze?

Odpowie ktoś? I jeszcze to:

No niestety to nie działa. JBC. simy, te które pobrałem z neta znajdują się w: C:\Documents and Settings\user\Moje dokumenty\Electronic Arts , tam zainstalowałje Install Helper monkey.

I drugie pytanie. Czy idzie stworzyć rodzinę albo po prostu obu simów wprowadzić gdzieś do domów, żeby mogli ze sobą chodzić itp.? Chodzi mi o pobrane, oczywiście.

jaja
10.09.2011, 21:42
matteom5 możesz oczywiście instalować mody w każdym etapie gry, obojętnie czy to ciuchy, i grac dalej tym samym zapisem.....trochę bezsensowa bybyła inna opcja, nieprawdaż? :P

Twoje drugie pytanie jest nieco chaotyczne: jeśli chodzi Ci o to jak połączyć w rodzinkę sima i simkę ściągniętych osobno z neta to proszę, jedna z możliwości: z CAS po zmianach jednego z simow (bądź też bez zmian;)) wprowadzasz go po prostu gdzie Ci się spodoba, znów wychodzisz do CAS (po zapisaniu gry z tym wprowadzonym simem) obrabiasz drugiego sima i nastęnie wprowadzasz gotową osóbkę do tego samego domu, w którym już mieszka jej/jego wybranek:P

minor00 a może masz zanieczyszczoną płytkę z oryginalną grą? albo wadliwą, tez się zdarza. Ale z Twoim kompem wszystko ok, skoro simsy tak w ogóle działają;)


Stworzyłam sobie małżeństwo, którym grałam bez kodów na kasę, gdy mieli gdziesz trójkę dzieci, portret jednej simki nie pokazywał mi się w panelu Simów, a sama simkka była niewidzialna.......

O co w tym chodziło?

Miałam baaardzo podobny problem po instalacji pokoleń, "znikało" mi tak jak u Ciebie simka, każde nowe dziecko rodzince, pisałam o tym gdzieś na forum;) nie dało się tego nijak naprawić, co więcej im dłużej próbowałam grać tym zapisem, gdy chwilowo się poprawiało, zapis po krótkim czasie sypał się coraz bardziej; jak już coś drobnego zaczyna szwankować lepiej zacząć grę od nowa wcześniejszym zapisem/ z backupa;
na szczęście ten sam zapis zaczął dobrze działąć po instalacji kolejnego rozszerzenia, tj Miejskiego Życia....pewnie i u Ciebie to by pomogło.

@MOD: Nie piszemy posta pod postem!

Arisane
11.09.2011, 06:24
No tak, ale wtedy miałam chyba wszystkie dodatkii na stanie, a po kupnie
NA zdecydowałam, że więcej nie będę wywalać kasy na akcesoria.

Fisia
11.09.2011, 07:06
Ja tak miałam z Simami sterowanymi przez komputer, ich dymki były nad podłogą i nie było zdjęcia w związkach. Musiałam im wtedy zmienić wygląd w tej toaletce z kariery (to znaczy tego co jest w salonach gdzie się robi np. tatuaże).

lady peach
11.09.2011, 08:13
Otóż moim wampirem zobaczyłam samojezdny bar. No to, że był głodny zamówiłam mu zupę plazmową. Zjadł ją i podszedł znowu do tego baru i zamówił kolejną i kolejną. I tak za każdym razem jak zje jedną idzie po drugą. Kod resetsim nie działa. Czekanie jak kasa się skończy też nie bo on te zupki za darmo bierze.

Horsez
11.09.2011, 10:17
A mi się wszystko pikselizuje i np. firnaki to robią sie takie długie kreski jedno kolorowe :/
Włosy zakrywają całą podłoge, tak stają takie długie słupy kolorowe o co chodzi?

matteom5
13.09.2011, 12:45
No dobra, dzięki jaja.
To teraz jak grać tymi pobranymi simami? Gdzie one powinny się znajdować?
Chyba nie tutaj :/ C:\Documents and Settings\user\Moje dokumenty\Electronic Arts\The Sims 3

Jason_Bard
13.09.2011, 19:45
Co się stanie z młodocianymi simami jeśli skasuje im szkołę?

Levkoni
13.09.2011, 20:02
Ale wymyśliłeś pytanie... pewnie się ucieszą z wolnego, a potem kurator okręgowy karze im dojeżdżać na jakieś zadupie 50 km od miejsca zamieszkania :P

Owieczka12456
14.09.2011, 08:50
Mam problem z NRaas master controller:(
Chcę zwiększyć umiejętność sima więć naciskam "poziom umiejętności" i nic nie wchodzi:((
Proszę o pomoc i wyjaśnienie.!

Arisane
14.09.2011, 14:06
Co się stanie z młodocianymi simami jeśli skasuje im szkołę?

Po prostu, nie będą miały szkoły, możesz spokojnie skasować, dzieci tylko nie będą chodzić to szkoły i tracić (:P) na nią czasu.

jaja
14.09.2011, 15:27
To teraz jak grać tymi pobranymi simami? Gdzie one powinny się znajdować?
Chyba nie tutaj :/ C:\Documents and Settings\user\Moje dokumenty\Electronic Arts\The Sims 3

Zależy czy są w postaci package (wrzucasz do Mods -> Packages) nie wiem gdzie Ty masz swój folder, albo tam gdzie Save i Downloads czyli w źródłowym folderze simsów (na dysku C?), albo tam gdzie zainstalowałeś grę (i sam stworzyłeś te foldery). Jeśli simy są w sims3pack wrzucasz w folder Downloads i instalujesz przez launcher, albo klikasz na te pliki po kolei, jeśli to tylko 2 simy, 2 pliki, to można i tak;)

na forum jest temat dot. instalowania modów, jaśniej tam jest opisane, ale trudne to nie jest, pokombinuj. Ja jaśniej nie umiem CI napisać.

matteom5
14.09.2011, 16:11
JBC. to są package ;)

I jak robić takie zdjęcia? Za pomocą póz pobranych z neta?

http://img829.imageshack.us/img829/6268/linrivervi.png

Levkoni
14.09.2011, 17:05
Tak, musisz pobrać z neta pozy.

matteom5
14.09.2011, 17:16
No fajnie... Niem mogę wgrywać, odinstalowywać dodatków itp. ;/ Wcześniej się dało, a teraz nie :/ Co jest !?
(nie wiem czemu tak śmiesznie wyszedł panel ładowania), lecz włącza się on, ładuje się po jakiejś chwili zamyka, a te dodatki które chciałem zainstalować/odinstalować są tylko zaznaczone :/ Tak jakby nie działa ten panel. Nie ma końcowego panelu z sukcesem instalacji / deinstalacji.

http://www.ufast.eu/pics/742453error.png


EDIT! O k%#!a nie działają mi SIMS'y :O Taki sam error jak w panelu głównym. Nie robiłem żadnych aktualizacji, tylko trochę w nie nie grałem, teraz tuż po intro jak jest gdzieś 1/10 zielonego w pasku ładowania gra się wyłącza bez żadnego errora :/ Wcześniej śmigała, że miło.

Amusiaa
14.09.2011, 18:53
Jak poprawnie wgrać Nraas Master Controller? Wgrałam go jak inne pliki .packages,(The Sims 3/Mods/Packages ale nie ma go w grze. Tak samo jak modu na cenzurę. Inne dodatki z tego folderu (fryzury, ubrania) śmigają aż miło... Jeśli mam złą wersję to która wersja Nraasa jest kompabitylna z Pokoleniami?
Aha, i znalazłam jeszcze radę, by wgrać folder "Mods" do Simsów w Dokumentach, zrobiłam to, ale nie ma już wtedy żadnego dodatku w grze. Nraasa, fryzur itp.

coraline
18.09.2011, 13:36
hej! :) w końcu postanowiłam się zarejestrować, bo przeglądanie forum bez możliwości pisania na nim to lipa :( w każdym razie - miło was poznać ^^

mam taki problem... otóż moja simka jest wyższa od sima. oboje są młodymi dorosłymi, ona jest młodsza (44 dni do dorosłości, on 36) a mimo to jakoś pokracznie większa ;/ nie wiem jak to się stało, ale... wyglądają ze sobą co najmniej komicznie, jak się całują to ona celuje mniej więcej nad jego nosem :( bo jest o tyle wyższa. w ogóle on przy niej jest jakiś taki malutki i drobniutki... uwielbiam ich przeokropnie a przez to tak mnie denerwują ;x wiem, że to może nie jest żaden poważny problem, ale może ktoś z was wie jak mnie uszczęśliwić i to zmienić? wiem, że w dwójce był taki kod, którym można było zmieniać wysokość sima... może da się coś takiego zrobić w trójce?

dzięki za wszystkie odpowiedzi, pozdrawiam! :)

Levkoni
18.09.2011, 20:14
Jak poprawnie wgrać Nraas Master Controller? Wgrałam go jak inne pliki .packages,(The Sims 3/Mods/Packages ale nie ma go w grze. Tak samo jak modu na cenzurę. Inne dodatki z tego folderu (fryzury, ubrania) śmigają aż miło... Jeśli mam złą wersję to która wersja Nraasa jest kompabitylna z Pokoleniami?
Aha, i znalazłam jeszcze radę, by wgrać folder "Mods" do Simsów w Dokumentach, zrobiłam to, ale nie ma już wtedy żadnego dodatku w grze. Nraasa, fryzur itp.

Znakomity poradnik jak stworzyć folder mods nowym sposobem (od którejś aktualizacji, nie pamiętam której) jest na stronie pewnej, wpisz w google modujsimy i powinno Ci wyskoczyć. Podejrzewam, że sposób ten u Ciebie nie zadziałał bo zrobiłaś coś źle, bardzo prawdopodobne, że nie pobrałaś nowego pliku Resource.cfg (ten, który był używany wcześniej nie nadaje się do tego sposobu). Nie mogę wejść na tą stronę co Ci podałem, bo coś mi net szwankuje chyba i nie wyświetla tego co trzeba. Mógłbym napisać ten poradnik, ale nie pamiętam nazw plików, chyba, że na naszym forum gdzieś jest, szczerze to nie rozglądałem się. Po drugie wejdź w dział "Aktualizacje modów" i tam masz podanego linka do najnowszej wersji NRaas i paru innych modów.

Coraline - Twój problem po raz pierwszy spotykam i osobiście nie potrafię pomóc, nic kompletnie nie przychodzi mi na myśl. Jedynie co mógłbym zasugerować, to że jakiś mod chrzani Ci grafikę, ja tak miałem ale tylko krótki czas. Mogłabyś w takim wypadku spróbować przenieść wszystkie modyfikacje z folderu Mods do jakiegoś innego i sprawdzić czy sytuacja się poprawi. Jeśli tak, musisz metodą prób szukać, który mod jest za to odpowiedzialny.

coraline
18.09.2011, 21:24
http://************/r/ip3z2s/7

tak te moje pokraczniaki wyglądają... już sama nie wiem czy mam schizy czy ona naprawdę ma jakąś przydługą szyje i wielki łeb... tu jeszcze drugie zdjęcie, simka ma inne włosy...

http://************/r/wmm07m/7

myślę, że to z nim jest coś nie tak, bo do innych simek tez jest takim kurduplem... :(

Amusiaa
19.09.2011, 06:43
Znakomity poradnik jak stworzyć folder mods nowym sposobem (od którejś aktualizacji, nie pamiętam której) jest na stronie pewnej, wpisz w google modujsimy i powinno Ci wyskoczyć. Podejrzewam, że sposób ten u Ciebie nie zadziałał bo zrobiłaś coś źle, bardzo prawdopodobne, że nie pobrałaś nowego pliku Resource.cfg (ten, który był używany wcześniej nie nadaje się do tego sposobu).
Wszystko fajnie, tylko ja instalowałam według modujsimy i pobrałam ten plik nowy. nraasa też mam nowego. Ale dziękuję za radę, pokombinuję cuś.

Levkoni
19.09.2011, 14:13
Amusiaa no musiałaś w czymś zrobić błąd bo ja też wg tego poradnika i wszystko mi gra. Może musisz usunąć cache? Ja tego nie robiłem, ale poradnik jest gdzieś na tym forum.

Coraline, no faktycznie, niezła heca, ewidentnie wyższa jest od niego O_O Nie mam kompletnie innego pomysłu co to może być. Ale to każda simka płci żeńskiej jest wyższa? Jak nie to zrób mu żonę inną albo zostaw tą i nie przejmuj się jaj gigantyzmem :P A tak mi przyszło do głowy, może masz mod, który pozwala na interakcje romantyczne z dorosłymi dla nastolatków? Może ten chłopak to nastolatek? :P

Amusiaa
19.09.2011, 15:10
coraline - bardzo ładnie wyglądają, nie wiem, mi by to w grze nie przeszkadzało, może to jakiś bug, który podczas urodzin zostawił dorosłemu ciało nastolatka?

coraline
19.09.2011, 18:27
niestety oboje są młodymi dorosłymi :( i to on jest kurduplem, bo każda dziewczyna do niego tak wygląda ;x hmm, musze sprawdzic innych facetów do niej, tak się skupiłam na tym że oni są jedynymi simami dla siebie, że aż o tym nie pomyślałam ;D trudno, najwyżej będziemy z tym żyć, i ja i oni, chociaż... jak Bill może być niższy od Carol, no jaaaaak :(

edit: może to racja, że on to ciało ma od nastolatka? tylko że... on jest zrobiony z gotowego sima i jego brat też z tego samego... zobaczę, czy tamten i inni których też z niego stworzyłam (wyjątkowo fajny ten gotowy sim ;d) też mają taki wzrost... :)

Scheiße
20.09.2011, 13:22
hej, gdzie znajdę ten aparacik od póz? bo szukam, szukam.. XD
tzn. w grze. bo już go zainstalowałem, a nigdzie ni ma XD

e; haha, juz mam XD

Justyna0307
20.09.2011, 13:28
hej, gdzie znajdę ten aparacik od póz? bo szukam, szukam.. XD
tzn. w grze. bo już go zainstalowałem, a nigdzie ni ma XD

e; haha, juz mam XD

a możesz mi wyjaśnić gdzie go znalazłeś ?:)

Amusiaa
22.09.2011, 13:16
@up: taki "aparacik do póz" znajdziesz na MTS, nazywa się Pose Player. Problem Coraline pojawił się u mnie, ale to słodko wygląda. ;) Mój problem z Nraasem rozwiązałam, Absolem miał rację, coś źle kombinowałam...

followleajo
23.09.2011, 08:59
Cześć wszystkim, mam pewien problem, po zainstalowaniu dodatków Wymarzone Podróże i Miejskie życie, stało się coś dziwnego. Są nowe cele życiowe, jednak widzę tylko ikonkę, nie wiem ani jak się nazywa ani co muszę zrobić żeby je wypełnić. W interakcjach z innymi simami, też pojawiają się "puste chmurki" chociaż polecenie można wykonać. Czy ktoś wie jak zaradzić temu?

sebi27
23.09.2011, 18:33
pomóżcie gdy chce uruchomić orgin mam taki komunikat : "orgin.exe -błąd systemu
nie można uruchomić programu ,ponieważ na komputerze nie znaleziono MSVCP100.dll.Spróbuj ponownie zainstalować program,aby naprawić ten problem" jak temu zaradzić ?

Searle
23.09.2011, 18:37
sebi, a przeinstalowałeś Origin? Z nim są jaja. Spróbuj jeszcze raz.

sebi27
23.09.2011, 18:37
próbowałem wiele razy i wciąż ten sam błąd wyskakuje

Aperlaxive
25.09.2011, 06:56
Otóż mam TS3 + 4 dodatki na dysku C. Czy mogłabym następny dodatek zainstalowac na D? Jeśli tak to jak?

bafika
26.09.2011, 02:17
Mam pytanie, w momencie gdy moja simka robi zdjęci zacina się, wszystko działa w grz oprócz simki, której nie można wyłączyć aparatu z paska i tym samym nie może ona zrobić nic innego,a wszystkie potrzeby jej spadają...

Björk
26.09.2011, 04:56
Mam pytanie, w momencie gdy moja simka robi zdjęci zacina się, wszystko działa w grz oprócz simki, której nie można wyłączyć aparatu z paska i tym samym nie może ona zrobić nic innego,a wszystkie potrzeby jej spadają...

To błąd gry. SIm się zawiesza w momencie fotografowania, kiedy jednocześnia ma jakąś okazję do wykonania. Pomaga kod ResetSim Imię i Nazwisko.

Searle
26.09.2011, 08:14
Gdzieś przeczytałam, że jak robi się zdjęcia tym najdroższym aparatem, to ten błąd nie występuje. Czy ktoś to potwierdzi?

bafika
26.09.2011, 08:48
ja właśnie wykonuję zdjęcia najdroższym aparatem... i ten błąd występuje...

Björk
26.09.2011, 13:13
ja właśnie wykonuję zdjęcia najdroższym aparatem... i ten błąd występuje...

Ja właśnie wykonuję zdjęcia najdroższym aparatem... i ten błąd występuje...

;) No to masz dwa potwierdzenia :D

Searle
26.09.2011, 16:12
Czyli w ogóle nie można fotografować, bo zauważyłam, że nawet jak nie ma się okazji czy misji, to sim też się zacina :/

matteom5
27.09.2011, 13:42
Zainstalowałem sobie dodatek po zmroku, ładnie włączam a tam error- "Nie mogliśmy zweryfikować, czy twoja kopia gry The Sims 3 Po zmroku jest ważna. Skontaktuj się z obsługą klienta" I gra się wyłącza. Co robić??

tallje
30.09.2011, 15:37
dobra.
jeszcze sie nie zornietowałam, jak moj sim moze sie wprowadzic do innego sima? :|

Searle
01.10.2011, 07:07
lavire, wyprowadź go z domu i jako docelowy wybierz dom tego drugiego sima.

tallje
01.10.2011, 08:24
dzieki, wlasciwie to takie proste, ze moglam sama na to wpasc, ale dzieki Searle! : )

Lady_Sinister
05.10.2011, 10:52
Mam problem i nie wiem jak mu zaradzić. Chodzi o ściągnięte domy. Instalują się poprawnie i pojawiają w panelu domów. Jednak kiedy którykolwiek wybieram i próbuje umieścić na pustej parceli pojawia się napis "przetwarzanie" który po sekundzie znika i pojawia się pusta parcela. Po raz pierwszy się z tym spotkałam i mam nadzieję, że ktoś z Was będzie w stanie mi pomóc.

eyvee
05.10.2011, 16:58
mam problem z drzewem genealogicznym simow ;/ otoz Julian maz mojej simki z ktora mam Ayame "pomieszal" sie w drzewie genealogicznym...ma Ayame jako corke, ale w osobnym drzewku, zas osobno jest mezem Elwiny ze statusem zona, ale bez znaczka rodzina tak samo jak z rodzicami Elwiny nie ma statusu rodzina "szwagier" "tesc" :/ jak to naprawic, probowalam cos porobic z NRassem ale tylko bardziej mi sie sknocilo i nie wiem jak dodac Juliana teraz do rodziny...help

jaja
05.10.2011, 17:00
Lady_Sinister Niestety nie wiem jak zaradzić niedziałającym domom, miałam podobnie w przypadku niektórych, i zawsze w przypadku domków ściągniętych z jednego źródła; sądzę więc że to błąd autora i tyle;) albo też gry, która nie toleruje czegoś, co użyte zostało w tworzeniu niektórych chałup...co kto woli;)

może jednak ktoś ma inne doświadczenia w tym temacie i Ci pomoże:)

gemboj
06.10.2011, 19:09
witam wszystkich ! :)

sprawa wygląda tak... chciałem zrobić dziewczynie niespodziankę i ściągnąłem dodatek do gry, w którą uwielbia grać - sims 3. był to dodatek "szybka jazda". po zainstalowaniu dodatku włączyłem grę i w oknie wyboru rodziny wyskakuje mi napis "sprawdź czy Twoja wersja jest aktualna" - czy coś w tym stylu. myślałem, że jest to spowodowane tym, że ona ma oryginalne sims 3, a ja ściągnąłem nieoryginalny dodatek. pomoże mi ktoś ? bo chcę jej sprawić prezent :)
możecie też napisać jak zainstalować dodatki typu "szybka jazda", "miejska jazda" i " impreza w plenerze" ? bardzo dziękuję :)

Tempest
07.10.2011, 17:25
Lady_Sinister Może do budowy domu użyto dodatków (w sensie np.Kariera, WP) których ty nie masz,

matteom5- o PIRATACH nie rozmawiamy!:O

jaja
07.10.2011, 19:18
NataliaEl - tak to na pewno nie działa, bo ja np mam wszystkie ts3

Doncellita
07.10.2011, 19:51
Witam. Ja mam dość nietypowy problem. Gdy instaluję the sims 3 , wyskakuje mi : "Włóż dysk 1, zawierający plik Caches/Sunset Valley.objectCache."
No to ja biorę OK i wyskakuje mi :"Instalator nie może znaleźć pliku na podanym dysku lub ścieżce. Sprawdź, czy został włożony odpowiedni dysk lub podaj nową ścieżkę."
A dysk jest odpowiedni włożony ... :((:((
Jak to naprawić ?

klaudus2
08.10.2011, 14:05
Mam problem, otóż odinstalowałam grę, usunęłam klucze z rejestru i wyrzuciłam folder The Sims 3 z Moich Dokumentów. Chciałam zainstalować grę jeszcze raz, tak, jakby nigdy nie była wcześniej instalowana na tym komputerze. Po zainstalowaniu folder Moje Dokumenty/Electronics Arts/The Sims 3 się nie pojawił i gra nie może się uruchomić. Co mam w takiej sytuacji zrobić ?

eyvee
10.10.2011, 09:42
mam problem z drzewami genealogicznymi :/ nie wiem czemu, ale jak wprowadzilam sima z jednej rodziny do drugiej uzywaja opcji w edytuj miasto rozdziel i polacz rodzine, to sim stracil all polaczenia z rodzina a i cala rodzina nie ma zadnych polaczen teraz O.O wtf? jak to naprawic? nrasem nie wiem czy da sie to jakos zrobic a jak uzywam opcji rodzina dodaj dziecko/rodzina itp to nic nie dziala...

k-8
11.10.2011, 06:22
Gdzie znaleźć zdjęcia, jakie zrobiłam w grze?
Nie mogę przekopać się przez te wszystkie foldery... -.-

Chodzi mi o The Sims 2.

bziumaq
11.10.2011, 12:50
tak wiec, moja gra dziala bez zadnego zazutu, nie zacina sie , nie wylacza i chodzi cacy! mam the sims3 , kariera ,pokolenia i miejskie zycie orginalne.
moja simska gdy rodzi niemowlne jest ono dziwne: w luzeczku jest puste miejsce jakby go wogule tam nie bylo a na rekach u simki wyglada dziwnie , nie ma tuowia i odchodza od niego dziwne kreski przez ekran ;( nie wiem co mam robic !

Ilona
11.10.2011, 17:02
na początek proponowałabym zapoznać się z forum,a nie pisać 2 takich samych tematów

a jeżeli chodzi o Twój problem,to wina leży po stronie jakiegoś ciucha z neta,więcej tutaj http://crinrict.blogspot.com/2010/07/bad-cc-kategorisiert-fur.html

bziumaq
11.10.2011, 19:10
oczywiscie zapoznam sie z forum lepiej nastepnym razem :))
dziekuje bardzo za odpowiedz , skasowalam wszystkie ciuszki sciagniete z neta i podzialalo, z tym ze musialam nowa rodzinke zalozyc ale nie szkodzi przynajmiej moge grac calkiem normalnie :))

marandile
18.10.2011, 17:32
Witam państwa.
Od razu mówię, że pliki packages mam własciwie wgrane, wiec nie w tym rzecz.
Chodzi o to, ze po reinstalce niektore dodatki, ktore wrzucilam z powrotem do folderu z grą, się nie pokazują (a przed reinstalką było okej), a w przypadku patternów - niektóre są w grze zamienione na biały, gładki wzór, co pierwszy raz mi sie zdarza.
Miał ktoś taki problem?

Alinka26
20.10.2011, 08:09
Witam,

mam problem - mam ściągnięte z internetu "niesklepowe" dodatki, m.in stoły, stoliki - nie mogę na nich nic postawić - kwiatka, lampy czegokolwiek. Wiecie może jaka jest przyczyna? tak już będzie stale?

Pozdrawiam

Pinezka
21.10.2011, 12:10
Mam defaultowego skina, którego chcę się pozbyć, ale jest on wpakowany w paczkę plików package programem s3pe. Czy muszę usunąć całą tą paczkę? Co się stanie gdy wgram kolejnego defaultowego skina? Który z nich będzie w grze?

neville
21.10.2011, 15:28
A ja odpalam zwierzaki, normalnie chodzi, ale jak włączam nową grę, ogólnie jakiś zapis, to w momencie ładowania gra się wyłącza! Co mam zrobić? ;(

hellraiser
22.10.2011, 07:30
Bluszczu, spróbuj może wywalić wszystkie fryzury, mody etc., może pomoże? Pierwsze, co mi przyszło do głowy to właśnie to.

jaja
22.10.2011, 08:03
Mam defaultowego skina, którego chcę się pozbyć, ale jest on wpakowany w paczkę plików package programem s3pe. Czy muszę usunąć całą tą paczkę? Co się stanie gdy wgram kolejnego defaultowego skina? Który z nich będzie w grze?

http://forum.simy.bizserwer.pl/index.php?showtopic=22167

odpowiedź na Twoje pytanie od Części II;)

co do wrzucenia 2 różnych plików default: nie próbowałam tego w ts3, ale w dwójce przy takich zabiegach sypały się simy

Pirania
23.10.2011, 16:40
Cześć!
Kupiłam kod elektroniczny do Zwierzaków na allegro i ściągnęłam je przez Origina. Ładnie się ściągnęły, tylko niestety, gdy przyszło do instalacji, komputer mówi mi: "Użyj programu startu gry The Sims 3 i zaktualizuj swoją wersję The Sims 3 przed zainstalowaniem tego produktu." Wszystko fajnie, tylko menu Simsów mówi mi, że grę mam aktualną :/
Kupowałam już wcześniej gry przy pomocy kodu elektronicznego i nie miałam z tym żadnych problemów, także jestem w kropce i nie wiem, co z tym fantem zrobić.
Z góry dziękuję bardzo bardzo bardzo za wszystkie rady.

neville
23.10.2011, 18:54
no wuaśnie wywaliłem wszystko, więc trochę więcej czasu mi zajmie odnowienie :D

a poza tym już działa

jaja
23.10.2011, 19:37
Mi nie działają jak trzeba niektóre ściągnięte meble, łózka - simy sie zwieszają po wstawaniu, i szafki kuchenne, na które nie można nic stawiac;/ na pewno ma to związek z instalką zwierzów, bo sims3pack nie chcialo mi sie odinstalowywac, ani grzebac w mioch dokumentach wycinając folder gdzie sie zapisują... no i mam za swoje:D

hioxd
24.10.2011, 20:03
Może tu mi ktoś pomoże. Witam. Mam problem z dodatkiem Zwierzaki. Moje zwierzaki "prześwitują". Nie prześwituje tylko ich podstawa, a gdy zmieniam na grubszego, lub bardzie puchatego to ta dodana część jest właśnie przezroczysta. Co robić? zmieniałam juz ustawienia na najlepsze, no i aktualizowałam kartę graficzną i nic :(

Searle
24.10.2011, 20:17
hioxd, dużo osób ma ten problem, w tym i ja. Jaką masz kartę graficzną? Bo jest przypuszczenie, że Radeony tylko tak działają.

hioxd
25.10.2011, 16:07
Mam Radeona :( I nic innego nie będe mieć, z trudem znalazłam niedrogą kartę do mojego staruszka (kompa).... Ehh;/
Jestem ciekawa co teraz.. Bo rasowe (albo puszystsze) psy i koty tracą swój wygląd ;/

jaja
25.10.2011, 17:19
nie tylko radeony, spotkałam się z poradami dotyczącymi różnych kart graf, na których gra się w zwierze, co do części radeonów zalecenie jest takie: wybierz niskie ustawienie suwaka opcji Światło/Cienie, aby uniknąć błędów grafiki.

Ja mam radeona nowego dość, i nie mam problemów z sierścią- jest normalnie moim zdaniem, chociaż w demo się nie bawiłam, i nie mam porównania.

Jedyne co mnie dobija w wyglądzie zwierząt to oczy koni, ale to chyba gafa twórców..?

Caruso98
30.10.2011, 07:59
Witam.( mam nadzieję że nikt wcześniej nie napisał o tym, jeśli tak to z góry Sorry)
Oto mój problem:
Gdy chcę żeby mój sim podróżował to naciskam podróżuj, ładuje pasek i są podpowiedzi do gry i tyle ale muzyki przy ładowaniu tego paska nie mam. Po załadowaniu, przenosi mnie do wybranego miejsca, a mojego sima nie ma na pulpicie a fundusze rodziny to 0$ itp.
Na nic nie mogę nacisnąć. Jak wejdę w edycje miasta i wrócę z powrotem do moje miasta to nie ma moje domu!! Co zrobić pomocy!!

Björk
30.10.2011, 08:17
Miałam to :(
Przeprowadzka do innego miasta z backupu Ci się szykuje (jeżeli masz działającą kopię zapasową...)

Caruso98
30.10.2011, 08:39
Miałam to :(
Przeprowadzka do innego miasta z backupu Ci się szykuje (jeżeli masz działającą kopię zapasową...)
Czyli mam się przeprowadzić do innego miasta i będzie działało??

Björk
30.10.2011, 12:43
Z tego, co słyszałam, to u większości ludziów działa. U mnie podziałało, ale miałam dobrą kopię zapasową.

kaka2610
31.10.2011, 08:30
Ja mam troche z innej beczki...
Zarejestrowałam grę na pl.thesims3.com i kupiłam fryzury w store,oraz pobrałam Riverwiev,ale tego nie ma w grze,nawet nie ma w pobranych,żeby zainstalować czy coś,a jak chcę wejść w historie zakupu i jeszcze raz pobrać to mi wyskakuje: zaloguj się ze względu bezpieczeństwa. To się jescze raz loguję i chcę tam wejść to znowu muszę sie zalogować. Wydałam dużo simpoints,więc jak te pobrane rzeczy mogę wrzuccić do gry?

Filleable
02.11.2011, 16:26
Gdy klikam na cos kursorem np. lodowke i pojawiaja sie opcje, to od dzis te opcje pojawiaja mi sie tylko na ułamek sekundy i znikaja. WTF?

Wiem, że napisałaś to dawno, ale może przeczytasz. Mi działo się identycznie, ale w TS2. Potem doszłam do tego, że dzieje mi się to wtedy, gdy miga lampka na klawiaturze Scroll Lock'a. Nie mam pojęcia od czego się tak działo, ale wtedy musiałam klikać Scroll kilka razy, aż przestał migać i wtedy opcje już normalnie się pojawiały.

JacekPlacek
05.11.2011, 22:27
Siemka. Mam pytanie czy można w tej grze kupić sobie basen , dżakuzi , saune i tego typu inne sprawy? Bo pamiętam że w the sims 2 to było

Narutoman
05.11.2011, 22:30
Jest basen, jakuzzi przychodzi z dodatkiem Po Zmroku i akcesoriami Impreza w Plenerze a sauny na razie nie ma (i nie wiem czy będzie).

JacekPlacek
06.11.2011, 08:51
Ja mam dodatek akcesoria impreza w plenerze a nie moge znaleśc jakuzzi wie ktoś gdzie on jest?

Narutoman
06.11.2011, 08:59
Kliknij w Armatura --> Różne i tam będą

Dreamer113
06.11.2011, 13:51
Witam i mam pytanie.
Jak edytować rodzinę z biblioteki? O ile tak się da.
Bo mam konie, które są rodzeństwem (chociaż wydaje mi się, że brałam na współlokatorów, no ale...) i bardzo zależy mi, by miały źrebaka. A, jak wiadomo, jako rodzina nie ma raczej takiej szansy. Bardzo zależy mi na odpowiedzi.
Zakładałam również temat, ale chyba coś nie wyszło...

Follow
07.11.2011, 13:50
Mam małe pytanko. TS3 mam od wczoraj.
Zrobiłam 2 rodziny w tym samym mieście, domy obok siebie, ale jak gram jedną z tych rodzin to domu tej drugiej nie ma, jakby w ogóle tej rodziny nie było....czy tak już w TS3 jest? Jeżeli się da zrobić tak, by te rodziny były sąsiadami to proszę o pomoc :3

Narutoman
07.11.2011, 15:09
@Follow, a rodziny są na tym samym zapisie?

Follow
07.11.2011, 15:14
No nie...właśnie nie wiedziałam jak to zrobić..

Narutoman
07.11.2011, 15:23
Musisz wejść w edycje miasta i tam zrobić drugą rodzinkę.

Follow
07.11.2011, 18:00
A, spoko, doszłam już do tego XD dzięki

Narutoman
07.11.2011, 18:08
Nie ma za co.

Jeśli masz jeszcze jakieś pytania, chętnie odpowiem. :)

JacekPlacek
08.11.2011, 08:27
A można kupić kręgle do domu? Bo pamiętam że w sims 2 były. Też są z jakimś dodatkiem?

Searle
08.11.2011, 09:08
Jacek, z tego co wiem, to w trójce nie ma kręgli.

Julsowa
09.11.2011, 14:05
Witam. Wczoraj grałam rodziną, i podczas zapisywania wyłączył mi się laptop. (miała już zapis wcześniejszy!) I dzisiaj weszłam i zagrałam, i co widzę?! "Pusty" save, czyli nazwisko, ale brak obrazka i godzina 00:00, usunęłam go. Proszę o odp. czemu tak się stało, i jak się od tego uchronić.

jaja
09.11.2011, 18:03
To jasne co się stało: zwalił Ci się save przez nagłe odłączenie zasilania.. ;)najlepiej zapisuj nie na jednym save, tylko stosuj opcję "zapisz jako", wtedy nie starcisz swojej rodzinki w takiej sytuacji.

Możesz odtworzyć ten zapis, jeśli był on na tyle zaawansowany, że gra stworzyła jego backup. Jeśli tak, to masz go w folderze z savami; możesz odtworzyć swoją rodzinę przez usunięcie z nazwy zapisu słowa "backup". Ale niestety będzie to stan gry na parę zapisów do tyłu.

Julsowa
10.11.2011, 11:21
A jak dokładnie stosować tą opcję? Ponieważ nie rozumiem tego sposobu. Mam ty[...]yle zapisów robić, czy usuwać poprzednie?

jaja
10.11.2011, 21:48
Wejdź w folder save (moje dokumenty); skoro wyrzuciłaś w menu gry save, który się zwalił, to w tym folderze może być tylko zapis z końcówką .backup w nazwie. Jeżeli folder jest pusty, to niestety gra nie zdążyła utworzyć kopii. Żeby backup był widoczny w grze musisz jak już Ci pisałam zmienić nazwę tego zapisu, wyrzucając z niej słowo "backup". Ot, cała filozofia ;)

Ewentualnie możesz mieć jeszcze w folderze Save zapis z końcówką .bad, to jest ten, który się zwalił, możesz go wyrzucić, nic z tym raczej nie zrobisz.


I nie musisz mieć w grze, oczywiście, wszystkich zapisów, ja np. korzystam z dwóch, trzech: klikam "zapisz jako" i wybieram 1, 2 lub 3 i po kolei nadpisuję grę na nich. Możesz tez sobie tak odliczać w nieskończoność, a po wyjściu z gry, czy tam w menu głownym, kasować te najstarsze, zostawiając ze 2-3 najświeższe, jak kto woli;)

Julsowa
11.11.2011, 07:27
Chodziło o sposób z tym zapisywaniem. :) Dzięki, to super sposób, ani jedna większa rzecz nie znikła dzięki temu, a ja sobie powoli usuwam stare. :)

jaja
11.11.2011, 13:06
a więc z backupem CI się udalo? super;)

Julsowa
11.11.2011, 18:50
Niee, chodzi o zapisywanie. :)

lizzielovesit
14.11.2011, 12:12
http://img510.imageshack.us/img510/876/beztytuuxk.png (http://imageshack.us/photo/my-images/510/beztytuuxk.png/)

i co teraz? :(

Searle
15.11.2011, 08:05
Może przeczyszczenie płyty coś pomoże?

hubcio1228
20.11.2011, 16:47
Witam mam następujacy problem. Po włączeniu gry wszystko fajnie, ale w tym pierwszym oknie (panelu gdzie sa nowinki itp. tym przed włączeniem gry) wyświetla się "Błąd brak połączenia z ea downolad menager" - to przez to że przez pomyłkę siostra go odinstalowała. Wszystko grało do czasu teraz nie pokazują się mi informacje o aktualizacjach. Moje pytanie jest takie czy muszę go na nowo instalować? Jeśli tak to jak i jesli trzeba to z kąd pobać?
A poza tym to kupiłem dzis zwierzaki i czy do zainstalowania ich potrzebna jest aktualizacja, a jeśli nie to czy one same ją posiają?
Bardzo bym był wdzieczny za odpowiedź !!!

Searle
21.11.2011, 09:49
hucbio, mnie też wyświetla się ten komunikat, chociaż nie odinstalowałam tego Menagera. Nie przejmuj się nim. Nie jest wymagany do uruchomienia gry.

A aktualizacja sama Ci się włączy, jak będziesz instalował Zwierzaki.

aston132
22.11.2011, 18:23
Witam.
Gdy miałem sims 2 na playstation 2 to można było sobie pograć we dwie osoby i mam pytanie czy jest ta sama opcja w simsach 3 na playsation 3 ?

eyvee
25.11.2011, 10:32
mam pytanie jak usunac te dymki nad glowami simow? sprobowalam uzyc kodu hideheadlineeffects off ale nadal je mam i to jeszcze 2 razy wieksze ;/

Łukasz98
01.12.2011, 19:55
HEJ POMÓŻCIE!!

mam normalne simsy 3 bez niczego ze store i wogóle, i nie wiem o co chodzi z tymi aktualizacjami gry?(pisze że mam wersję 1. coś tam). czy te akt. coś dają? bo próbowałem zainstalować ten EA menager, później zaś trzeba było Origin, później sie nie dało zarejestreować na Origin, a teraz już nawet nie moge siew zarejestrować na Thesims3.pl chociaż podaje dobry e - mail i hasło. Natomiast jak sobie pobrałem ze store i z giełdy jakieś rzeczy to sie nie dało zainstalować. :( nie w iem o co chodzi, pomóżcie!!!

Searle
02.12.2011, 10:07
Jeśli nie instalujesz dodatku do gry, to nie aktualizuj gry.
Tak naprawdę aktualizacja nic nie wprowadza oprócz drobnych poprawek, bez których da się żyć.
Przeinstaluj grę i jej nie aktualizuj.

ultraviolence
02.12.2011, 22:40
Jeśli nie instalujesz dodatku do gry, to nie aktualizuj gry.
Tak naprawdę aktualizacja nic nie wprowadza oprócz drobnych poprawek, bez których da się żyć.
Przeinstaluj grę i jej nie aktualizuj.

Do powyższego dodam, że warto wyłączać internet na czas grania. Wtedy masz stuprocentową pewność, że przez przypadek nie naciśniesz guzika z aktualizacją :D Ponadto niektórzy twierdzą, że gra zachowuje się o wiele lepiej, niż przy aktywnym łączu i rzadziej się wysypuje. Osobiście żadnej różnicy nie zauważyłam, ale każdy komputer jest inny.

Spectrum
05.12.2011, 07:23
Hej! Mam pytanie. Czy wiecie jak można aktywować automatyczne włączanie się kodu 'testingcheatsenabled true'. Wczoraj to aktywowałem grzebiąc w ustawianiach Nrassa, ale gra mi się wyłączyła i się nie zapisało. Dzisiaj też próbowałem, ale nie znalazłem tej opcji. Pomoże ktoś?
Mam mody Master Controler i Overwatch ;)
I jeszcze drugie pytanie. Czy za ich pomocą mozna uaktywnić jakieś kody, bo niestety konsola na kody przestała mi ostatnio działać :(

edit: pytanie nie aktualne. poradziłem sobie z tym ;)

Follow
11.12.2011, 13:12
Jak usunąć szkody po meteorycie? Chodzi mi o podłogę..
http://img707.imageshack.us/img707/5273/beztytuubrx.png

Vanitas
11.12.2011, 13:15
Musisz simem kliknąć w to miejsce i wybrać opcję "posprzątaj' :).

Follow
11.12.2011, 13:18
Nie da się właśnie :c jest tylko "podejdź tutaj"

Björk
11.12.2011, 16:55
Meteoryty psują wiele. Mi np. popsuł kosz na śmieci i pomógł tylko NRaas z opcją - "napraw wszystkie obiekty" oraz "Wyczyść wszystko". Może któreś drzwi nie działają? Spróbuj wyburzyć i postawić nowe :)
To takie luźne propozycje.

Follow
11.12.2011, 17:20
co to ten NRaas?

ultraviolence
11.12.2011, 21:41
co to ten NRaas?

NRaas to określenie ogólne dla zespołu modów, które usprawniają rozgrywkę. Tutaj możesz je ściągnąć: http://www.the-isz.com/nraas/index.php?/forum/10-nraas-mods/
A tutaj dowiesz się o nich więcej (przejrzyj archiwum na dole po prawej stronie; strona jest po polsku, więc mam nadzieję, że wszystko będzie jasne :)): http://thesims3moduj.blogspot.com/2011/09/nraas-master-controler.html

theqatrick
12.12.2011, 15:00
Mój problem to zwykłe ogromne spowolnienie gry. Tak nagle. Z dnia na dzień. Nic nie instalowałem. Komputer spokojnie spełnia wymagania. Jak myślicie, dlaczego?

Searle
13.12.2011, 10:30
Follow zmień simowi cechę na Schludny, kliknij na podłogę i Sprzątaj dom.

tallje
13.12.2011, 15:11
dobra, czy tylko ja nie wiem czym rozni sie cd key od zwyklego dodatku? :| normalnie zal mi siebie

Searle
13.12.2011, 19:11
dobra, czy tylko ja nie wiem czym rozni sie cd key od zwyklego dodatku? :| normalnie zal mi siebie

Cd key? To jest kod potrzebny do uruchomienia gry.

jaja
13.12.2011, 19:19
Mój problem to zwykłe ogromne spowolnienie gry. Tak nagle. Z dnia na dzień. Nic nie instalowałem. Komputer spokojnie spełnia wymagania. Jak myślicie, dlaczego?

problem sprzętu: miałam tak kiedys i pomogło przeczyszczenie kompa, fizyczne odkurzenie i "powciskanie" kart i kabelków w stacjonarce (gorzej jak chodzi o lapa, chyba ze masz odpowiedni sprzęt do przedmuchania ) i systemu. Moze u CIebie tez o to chodzi:P

anie_1981
13.12.2011, 19:26
Polecam też czyszczenie rejestru programem CCleaner i defragmentację dysku...

Co do czyjegoś pytania o automatyczne włączanie się kodu TestingCheatsEnabled true, to NRaas Overwatch to potrafi, trzeba wejść w opcje i tam gdzieś to jest, ale nie pamiętam gdzie, coś, że zadania do wykonania, czy coś.

Follow
15.12.2011, 16:56
Gdzie się zapisują zapisane (masło maślane xd) rodziny? W jakim folderze? I jak ją zapisać, bo nie wiem, czy dobrze robię

EDIT a dobra, już wiem ;d

cheeba
15.12.2011, 19:59
gdzie wrzucić plik z pobranym simem/domem/obiektem? do folderu downloads?

P.S. dlaczego obrazek w sygnaturce nie pokazuje mi się?

ultraviolence
16.12.2011, 12:53
gdzie wrzucić plik z pobranym simem/domem/obiektem? do folderu downloads?

P.S. dlaczego obrazek w sygnaturce nie pokazuje mi się?

Jeśli to plik typu *package, to wrzucasz go do folderu Mods.

Natomiast wszystkie pliki *sims3pack, muszą trafić do Downloads, ale na tym nie koniec. Stamtąd odpalasz go podwójnym kliknięciem myszy, albo po prostu uruchamiasz Launchera i instalujesz dodatek za jego pośrednictwem. Osobiście proponuję drugie rozwiązanie - jest o wiele wygodniejsze, jeśli chcesz zainstalować kilkanaście dodatków na raz.

EDIT: Co do sygnatury, możliwe, że nie spełnia wymagań. Sprawdź, czy obrazek ma odpowiedni rozmiar (max. wielkość to 500 na 100 pikseli) i czy jego pojemność nie przekracza 19,5 KB.

Follow
16.12.2011, 15:39
NRaas to określenie ogólne dla zespołu modów, które usprawniają rozgrywkę. Tutaj możesz je ściągnąć: http://www.the-isz.com/nraas/index.php?/forum/10-nraas-mods/
A tutaj dowiesz się o nich więcej (przejrzyj archiwum na dole po prawej stronie; strona jest po polsku, więc mam nadzieję, że wszystko będzie jasne :)): http://thesims3moduj.blogspot.com/2011/09/nraas-master-controler.html

Całkiem przydatne :3

Follow zmień simowi cechę na Schludny, kliknij na podłogę i Sprzątaj dom.

spróbuję ^^;

i jeszcze jedno...jak zrobić, by dawny przyjaciel znów był przyjacielem? Ciągle odwiedzam i dzwonię do sima i nic..

tallje
16.12.2011, 18:02
jak szybko odmłodzic sima, tzn zmnuejszyc ilosc dni do urodzin? wiem ze mozna owocem zycia, ale takowego nie posiadam ;/

zuzapets
16.12.2011, 18:27
Omega możesz użyć kodu testingcheatsenabled true przytszymaj shift i kliknij na sima i jest kliknij edytuj sims w aplikacji stwórz sima i zmień mu grupę wiekową;)

anie_1981
16.12.2011, 21:02
Omedze raczej nie chodziło o zmianę grupy wiekowej... Jeśli Sim jest młodym dorosłym\dorosłym\emerytem, i masz Pokolenia, to możesz zrobić eliksir odmłodzenia na stole chemika. Możesz go też kupić za punkty szczęścia życiowego. Sim z wymienionych grup wiekowych, wraca na początek grupy wiekowej "młody dorosły".

To tyle, jeśli chodzi o oryginalne opcje odmładzania od EA, jest niby jeszcze ta fontanna z Hidden Springs, ale nie mam pojęcia jak ona działa. Jeśli chodzi o mody, to NRaas Master Controller ma opcję dzięki której precyzyjnie określisz ile dni Sim\Zwierzak ma mieć do zmiany grupy wiekowej.

EDIT:

Jest jeszcze takie coś, że wpisujesz dwa kody i możesz kupić krzak owocu życia :D

1. TestingCheatsEnabled true
2. BuyDebug on

W trybie kupowania przełączasz widok katalogu na "Sortuj według funkcji" i masz zakładkę z "?".

Ashley
17.12.2011, 09:30
Nie wiem czy to dobry temat, czy nie, jednak mam pytanie/problem. Zarejestrowałam się na thesimsresource.com, jednak link aktywacyjny nie chce mi przyjść na pocztę.. Próbowałam już chyba wszystkiego. W związku z tego czy jest możliwość aby któryś z użytkowników podzielił się swoim loginem i hasłem? Z góry baaardzo dziękuję

anie_1981
17.12.2011, 13:19
Załóż konto na poczcie gmail.com. Nasze polskie skrzynki mailowe często nie odbierają poczty z "niepolskich stron". Na gmail.com to mi zawsze maile z linkami aktywacyjnymi przychodzą.

Ashley
17.12.2011, 15:26
Ok, spróbuję. Dzięki

TheSimka3
17.12.2011, 17:57
Niech mi ktoś pomoże !!! Gdy tworzę w rodzinie dwa psy, nie wybieram żeby były rodzeństwem ale i tak pisze mi w kontaktach siostra\brat !!! Co zrobić aby tak nie pisało, tylko np. Znajomy pies ?

anie_1981
17.12.2011, 19:46
To chyba niemożliwe, by one były tylko współlokatorami... No chyba, że je stworzysz\adoptujesz osobno...

ginsei
17.12.2011, 21:38
a nie można ich jako partnerów ustawić?

Owl Finch
18.12.2011, 16:45
Czy Wam też znikają ubrania z CAS, jak macie wgraną najnowszą wersję MasterControlera?

Szaq
19.12.2011, 17:07
Siemandero .
Dzisiaj spotkała mnie straszna rzecz ponieważ moja simka została uwięziona w windzie ! Nie no nie uwięziona. Ona sama się zablokowała. Winda znajduje się w jakimś z ekskluzywnych klubów. Są jakieś kody na przemieszczenie simki?
Ona ma już prawie czerwone 3 paski - energie, pęcherz i głód.
Nie chce jej tracić bo jeszcze młoda jest laska, jest sławna i jest najlepszą projektantką w mieście.
Proszę o pomoc

Searle
19.12.2011, 19:40
Szag wpisz kod testingcheatsenabled true i z wciśniętym Shiftem kliknij w dowolnym miejscu i daj Teleportuj się tutaj.

ultraviolence
19.12.2011, 21:31
Czy Wam też znikają ubrania z CAS, jak macie wgraną najnowszą wersję MasterControlera?
Znikają? Ale w jakim sensie? Znikają kompletnie czy po prostu nie widzisz ikony danego ubrania? Podejrzewam, że instalując Master Controllera, wykasowałaś pliki cache, aby mod zaczął działać, tak? Jeśli mam rację, to nie musisz się niczym martwić :) Usunięcie tych plików powoduje, że po pierwszym uruchomieniu gry, ikony ubrań, fryzur i dodatków ładują się trochę dłużej, niż zwykle (tj. na początku są "niewidoczne", ale po chwili wszystko wraca do normy). Następnym razem będzie już ok.

Owl Finch
20.12.2011, 04:28
Hmmm chyba nic nie usuwałam, chyba, że to się dzieje automatycznie :P W ogóle nie widzę żadnych ikon ubrań, mogę być tylko w tym co gra zaproponowała "losowo". I niestety dopóki nie wyrzucę moda z gry, nie widzę tych ciuchów... Ah, mam nadzieję, że jak zainstaluję zwierzaki to wszystko wróci do normy...

Meona
20.12.2011, 13:04
Jak zainstalować gotowe simy pobrane z internetu?

Korzystam z pomocnej małpki. Instaluję te simy, ale gdy wchodzę do gry nie ma ich w skrzyni gotowych simów. Nie wiem o co chodzi może ktoś wie co źle robię?? Jak by co proszę o dokładną instrukcję z góry dziękuję. :)

ultraviolence
20.12.2011, 14:57
Hmmm chyba nic nie usuwałam, chyba, że to się dzieje automatycznie :P W ogóle nie widzę żadnych ikon ubrań, mogę być tylko w tym co gra zaproponowała "losowo". I niestety dopóki nie wyrzucę moda z gry, nie widzę tych ciuchów... Ah, mam nadzieję, że jak zainstaluję zwierzaki to wszystko wróci do normy...

Instalacja nowego dodatku zazwyczaj naprawia sporo błędów, więc bądź dobrej myśli :) Xou, ale czy one pojawiają się po jakimś czasie czy w ogóle nic, obojętnie, jak długo byś czekała?

EDIT:
Jak zainstalować gotowe simy pobrane z internetu?

Korzystam z pomocnej małpki. Instaluję te simy, ale gdy wchodzę do gry nie ma ich w skrzyni gotowych simów. Nie wiem o co chodzi może ktoś wie co źle robię?? Jak by co proszę o dokładną instrukcję z góry dziękuję. :)
Pomogłabym, ale z Małpką miałam do czynienia tylko raz (i raczej nie są to miłe wspomnienia). Zainstalowałam ją zgodnie z instrukcją, ale widocznie coś poszło nie tak: gra spierniczyła mi się na tyle, że nie mogłam jej w ogóle włączyć. Małpka poszła do kosza, a grę czekała reinstalacja... U innych chyba się sprawdza, ale ja nie polecam. Próbowałaś instalować te simy normalnie (tj. bez pomocy Małpki)?

Owl Finch
20.12.2011, 15:32
Instalacja nowego dodatku zazwyczaj naprawia sporo błędów, więc bądź dobrej myśli :) Xou, ale czy one pojawiają się po jakimś czasie czy w ogóle nic, obojętnie, jak długo byś czekała?

Nie ważne ile czekam, one w ogóle się nie pojawiają :(

redmoon
24.12.2011, 10:27
Więc, mam irytującą sytuacje. W tej bardziej "pustej" części Barnacle Bay, wszyscy simowie są osobistościami. Sądzę, że to przez to, że wszyscy się ta znają (jeśli jeden sim jest osobistością to jego rodzina i przyjaciele też). Skoro w Barnacle to takie irytujące to boję się pomyśleć co będzie w Appalossa. Za cztery godziny dostaję Zwierzaki. Więc czy ktoś wie czy istnieje mod na osobistości w otoczeniach innych niż Bridgeport ?

anie_1981
24.12.2011, 12:28
Jest mod NRaas Story Progression. Jest to wielofunkcyjny mod, który zastępuje oryginalny postęp historii w grze. Można nim ustalić, żeby nie było w mieście osobistości. Ten mod nie dopuszcza również do rozprzestrzeniania się wampirów. Nie podaję konkretnego linka do tematu tego moda, tylko do strony z modami NRaas. Nie wiem jaką masz wersję gry. Poszukaj.

http://www.the-isz.com/nraas/

Żeby wyłączyć pojawianie się osobistości, klikasz na komputer, lub Ratusz, i wybierasz NRaas\Story Progression\Town Options\Allow Celebrites. Domyślnie jest "True". Zaznaczając opcję i potwierdzając wybór przyciskiem "V", zmieniasz opcję na false. I żeby od razu uprzedzić pytanie, pojawiające się komunikaty (są wnerwiające), można wyłączyć... Znowu klikasz na komputer lub Ratusz, NRaas\Story Progression\General Options. Zjeżdżasz na dół ekranu i szukasz opcji "Stories". Podświetlasz, klikasz w "V" i wybierasz z okienka "None".

Cornelia_5267
25.12.2011, 08:02
ja mam taki problem z nrass master controler,bo jest ta nowa wersja 1.29 no to pobrałam nrass-a kompatibilnego z tą łatką czyli V_74(z oficjalnej strony) i chce go przetestować,klikam na sima,wchodze w nrass i tam tak mało opcji,a wcześniej było choćby umiejętności czy wiek a tu nie ma,czy to tak ma być czy coś jest źle.!Prosze o pomoc.!

ultraviolence
25.12.2011, 09:16
ja mam taki problem z nrass master controler,bo jest ta nowa wersja 1.29 no to pobrałam nrass-a kompatibilnego z tą łatką czyli V_74(z oficjalnej strony) i chce go przetestować,klikam na sima,wchodze w nrass i tam tak mało opcji,a wcześniej było choćby umiejętności czy wiek a tu nie ma,czy to tak ma być czy coś jest źle.!Prosze o pomoc.!
Twallan go podzielił na dwie części. Zerknij na post Anie: http://forum.thesims.pl/showpost.php?p=1482420&postcount=263

Meona
25.12.2011, 11:07
Pomogłabym, ale z Małpką miałam do czynienia tylko raz (i raczej nie są to miłe wspomnienia). Zainstalowałam ją zgodnie z instrukcją, ale widocznie coś poszło nie tak: gra spierniczyła mi się na tyle, że nie mogłam jej w ogóle włączyć. Małpka poszła do kosza, a grę czekała reinstalacja... U innych chyba się sprawdza, ale ja nie polecam. Próbowałaś instalować te simy normalnie (tj. bez pomocy Małpki)?

Przed chwilą próbowałam wcześniej jakoś nie było okazji.. nadal nic.. moze coś źle zrobiłam ? wrzuciłam cały ten plik resource.cfg zrobiłam foldery, wrzuciłam tamte simki i nic.

anie_1981
25.12.2011, 11:30
Gotowe Simy? Masz pliki sims3pack, czy sim? Jeśli to drugie, to idziesz do moich dokumentów (tam gdzie masz zapisy gry itd..) i wrzucasz pliki Sim do katalogu SavedSims (możesz taki utworzyć, jeśli go nie ma. Jeśli masz sims3pack, to wrzucasz je do Downloads (też w moich dokumentach) i instalujesz launcherem (program uruchamiający grę).

A o małpce zapomnij, to shit. Spróbuj mojego poradnika o umieszczaniu modów w grze:

http://forum.thesims.pl/blog.php?b=205

Jeśli ten poradnik jest niezrozumiały, to są dziesiątki innych...

Meona
25.12.2011, 11:38
Dziekuję zaraz to sprawdzę :)

EDIT

Działa jak należy ;)

EDIT 2

Za długo się nimi nie nacieszyłam.. dziś uruchamiam grę.. sprawdzam czy mam taką jakąś drugą simkę.. nie ma.. wchodzę w wybór gotowych simów i klapa.. są 4 simy (te co już były od początku w grze) . Nie da się wybrać płci, sylwetki ani wieku.. da się tylko wybrać któregoś z 4 simów, kliknąć OK, albo to okno wyłączyć. :(( Help?

mateusz2205
26.12.2011, 12:11
Witajcie!
Mam nieciekawy problem. Nie mogę zmienić czasu życia Simów, bo te wszystkie opcje dostępne w panelu Opcje Gry są wyszarzone. Nie wiecie co może być tego przyczyną?

anie_1981
26.12.2011, 12:54
Te opcje zmienia się podczas gry, czyli musisz załadować jakiś zapis i dopiero wejść w opcje.

Morganna
27.12.2011, 22:40
Słuchajcie, mam problem. Mam z simką pasek relacji zapełniony na maksimum, są najbliższymi przyjaciółmi, flirtuje, trzymam za ręce i nic. Znaczy się, nie mogę rozwinąć ich znajomości, nie wyskakują mi żadne akcje typu "pocałuj"... dodam, że mam tak już z drugą osobą. O co tutaj chodzi? Jak zauroczyć w takiej sytuacji dwóch simów?

suomii
28.12.2011, 11:53
Hmm. Może to jakiś błąd. Spróbuj zmienić aktywną rodzinę, użyć kodu resetsim imię nazwisko.

anie_1981
28.12.2011, 12:37
A jak masz to polecenie w górnym, lewym rogu, to co drugi Sim myśli i Twoim? Np. "Igor myśli, że Żaneta jest....:

a) W porządku
b) Flirciarą
c) Niezwykle atrakcyjna?

itd... Bo tego trochę jest

Madoqua
28.12.2011, 20:43
Hej wszystkim, niestety muszę przyznać, że simsy mnie pokonały :P Sprawa przedstawia się następująco (na przykładzie):
Chcę umieścić Przybytek Walusia (spelunka z "Po zmroku") w Sunset Valley. Budynek ma wymiary 46x32, więc parcela też musi mieć minimalnie takie. No i tu pojawia się problem: mogę co prawda postawić ją parceli 50x50, ale budynek nie jest wtedy przy drodze, a i sama parcela zajmuje sporo miejsca w tej małej mieścinie, jaką jest Sunset Valley. Idealnym rozwiązaniem byłoby dla mnie stworzenie pustej parceli o wymiarach 46x32, ale nie znalazłam takiej opcji. Zainstalowałam sobie nawet narzędzie "Stwórz świat" (bo w nim można sobie narysować parcelę o dowolnych rozmiarach), ale i tu się rozczarowałam, bo nie znalazłam możliwości edycji świata, w którym już gram, a jedynie tworzenie nowych.
Ktoś zna może sposób na tworzenie parceli o wielkości innej niż te, które są do wyboru w grze, ewentualnie jakiś inny sposób postawienia tego budynku na parceli mniejszej niż 50x50?

EDIT.
anie_1981 dzięki wielkie, wszystko ładnie działa :)

anie_1981
28.12.2011, 22:26
Może Ci się przydać mój blog... Możesz po prostu pobrać mojego przerobionego moda, tam już jest taki rozmiar :)

http://forum.thesims.pl/blog.php?b=223

Może Ci się też przydać poradnik o wstawianiu modów.

http://forum.thesims.pl/blog.php?b=205

Martynaa
28.12.2011, 23:29
Witam
Mam problem, a mianowicie nie mogę pobrać żadnych obiektów do gry.
Kiedy wybieram instaluj pojawia się czarne okienko, a zaraz po tym ''Program Sims3 Nie odpowiada''. Jak to naprawić?

neville
29.12.2011, 00:24
hmm, masz oryginalną wersję gry, czy piracką? : o

Martynaa
29.12.2011, 01:22
Oryginalną.

ginsei
29.12.2011, 07:29
Morganna - próbuj romantyczne interakcje (wszystkie jakie masz dostępne), aż do skutku ;)
Miałam jeszcze pisać, że może są rodziną, albo jedno dorosłym, a drugie nastolatkiem, ale w takiej sytuacji, to chyba w ogóle nie występuje możliwość romantycznych interakcji...

theqatrick
30.12.2011, 17:48
Nigdy wcześniej gra aż tak powoli nie działała, ale teraz częst się zacina. Ustawione są niskie parametry i nie ma modów. Co może być powodem?

Bravurka
30.12.2011, 19:37
Kiedy przeprowadzam rodzinę traci wszystkie kontakty i powiązania genealogiczne, mam nraas. Co robić?

Searle
31.12.2011, 13:23
Kiedy przeprowadzam rodzinę traci wszystkie kontakty i powiązania genealogiczne, mam nraas. Co robić?

A ten mod posiadasz?

http://www.forum.thesims.pl/showthread.php?t=61305

Bravurka
31.12.2011, 13:38
tylko, że ja przeprowadzam simy w obrębie miasta, ale dzięki pobiorę go i spróbuje

Searle dzięki, działa :)

anie_1981
31.12.2011, 14:28
Nigdy wcześniej gra aż tak powoli nie działała, ale teraz częst się zacina. Ustawione są niskie parametry i nie ma modów. Co może być powodem?

Jakie masz dodatki i jaką wersję gry? Od Pokoleń gra zaczęła się tak wlec i są zacinki (krótsze i dłuższe). Można sobie ściągnąć z mts zmienione pliki z miastami, mają poprawione trasowanie, dzięki czemu gra chodzi delikatnie płynniej. Tekstury też ładują się trochę szybciej, ale jakiegoś wielkiego szału to nie ma... Trzeba się po prostu przyzwyczaić. Ja mam mody i paradoksalnie usprawniają nieco grę, np. taki NRaas Overwatch. Mam też moda wyłączającego wspomnienia, tak więc mogę tworzyć je ręcznie, ale same się nie produkują... Gra z modami czasami jest jedyna alternatywą, gdyż często poprawiają jakiś szczegół w grze.

theqatrick
31.12.2011, 18:30
anie_1981 - Mam wszystkie dodatki (oprócz Pokolenia). Teraz zupełnie gra nie działa jak mam Zwierzaki, tzn. tryb życia nie działa (robi się czarny ekran. Ale porażka za strony producentów.

sara00yes
01.01.2012, 18:00
na necie znalazlam jak usunac cenzure i wprawdzie cenzura zniknela ale gra ma bledy teraz. w trybie budowy po usuwaniu lub dodaniu obiektu zostaje niebieski plusik a jak buduje siany nie widac tej kreski i musze w ciemno sciane stawiac. mial ktos taki problem? ktos wie jak pomoc? prosze

Ilona
01.01.2012, 20:08
a masz mod zgodny z aktualizacja gry?

a tak w ogóle,to radze zapoznać się z regulaminem forum

anie_1981
01.01.2012, 21:18
theqatrick, możesz spróbować przeinstalować całą grę, i zainstalować po kolej dodatki, aktualizując grę łatami z płyt od dodatków. Po prostu każesz aktualizować grę programowi instalującemu. Potem ściągasz sobie łatę 1.29 (no chyba, że bardzo jej nie chcesz, ale ta łata w zasadzie poprawiła stabilność gry, tylko galop w pełni wyszkolonych koni spaprała). Nie instaluj origina, możesz pobrać łatę stąd (http://simswiki.info/wiki.php?title=Game_Help:TS3_Patching:Patch_Downlo ad/Current#The_Sims_3_.28Retail_version_1.0.631.29). To sprawdzona strona, jeśli nie wiesz jaki masz region gry, możesz pobrać super patchera. Szczerze, to nie jestem pewna, ale chyba my mamy worldwide'a, wolę jakoś, gdy pokazują wersję gry od której jest patch, to wtedy można sobie końcówkę porównać.

Doradzam użycie programu CCleaner po odinstalowaniu gry, żeby wyczyścić rejestr. I uruchom grę bez modów i nieoficjalnych dodatków, może któryś z nich jest winien.

Nikitta
02.01.2012, 21:21
Otóż tak miałam niedawno w kompie czyszczony dysk i teraz niedawno znowu postanowiłam zainstalować sobie the sims 3 i po włączeniu gry okazało się że konsola kodów nie chce się włączyć próbowałam już ctrl+shift+c , ctrl+windows+shift+c próbowałam najpierw wciskać ctrl+shift+b ctrl+shift+x i nic.Przed czyszczeniem kompa wszystko było cacy a teraz dupa.Mam oryginalną wersję The Sims na płycie. Proszę o pomoc.

domena1996
03.01.2012, 08:20
Witam wszystkich :) Mam taki mały problem, otóż gram sobie w Simsy z trzema dodatkami na takim komputerze
Procesor: AMD FX QUAD 4x3,8GHz
Pamięć: 8GB 1333mhz DDR3
Grafika: Asus Radeon HD6850 1GB 256 bit
System: Windows 7

No i wszystko fajnie, ale po jakimś czasie nie wiem dokładnie ile gra zaczyna się zacinać, np. Sim sobie śpi i naglę się zacina gra i tylko widać nad jego głową ruszające się literki `Zzz` i tak co jakieś 15 s. Jeśli ktoś byłby łaskaw mi pomóc to bardzo proszę.

shedson
03.01.2012, 09:41
otóż mam taki problem, że kiedy przejdę do widoku miasta, aplikacji tworzenia sima, czy nawet gry stworzoną rodziną mój ekran wygląda np. tak:
http://img38.imageshack.us/img38/2470/beztytuuqpj.jpg

wie ktoś jak naprawić jeśli się da ?

Filleable
03.01.2012, 11:39
Mam głupie pytanie, tym bardziej, że jestem simsowym maniakiem. Nie gram w TS3 na swoim komie, bo jest wolny jak mało jaki, więc oto moje pytanie: ile SimPointsów dostaje się za te 12 eurosów, które są darmowe przy kupnie gry? Jeszcze ich nie wykorzystałam, bo czekam na własnego, szybkiego kompa, aby wtedy je wykorzystać. Orientuję się w cenach Store, bo namiętnie czytam to forum i chcę ocenić, czy dużo ich jest za te 12euro, czy nie.
Aha i jeszcze czy potem SimPointy można tylko kupować za kasę, czy zdarzają się promocje, czy jakieś darmowe z różnych okazji?

ultraviolence
03.01.2012, 11:44
Otóż tak miałam niedawno w kompie czyszczony dysk i teraz niedawno znowu postanowiłam zainstalować sobie the sims 3 i po włączeniu gry okazało się że konsola kodów nie chce się włączyć próbowałam już ctrl+shift+c , ctrl+windows+shift+c próbowałam najpierw wciskać ctrl+shift+b ctrl+shift+x i nic.Przed czyszczeniem kompa wszystko było cacy a teraz dupa.Mam oryginalną wersję The Sims na płycie. Proszę o pomoc.

Masz jakiś program typ Cursor XP? Zresztą zerknij na ten temat: http://forum.thesims.pl/showthread.php?t=46064
Co prawda dziewczyna miała taki problem z dwójką, niemniej może to Ci pomoże.

M3Lcik
06.01.2012, 21:34
Zainstalowałam gre od nowa i chciałam wgrac dodatki z Giełdy Wymiany z oficjalnej strony ale w Pobrane pokazuje sie pusty pasek sciągania,nazwa "zwierzak"(mimo,ze sciągam simy) i 0 KB.... Przed ponowną instalacją wszystko działało bez zarzutu


http://img717.imageshack.us/img717/186/beztytuukjo.jpg (http://imageshack.us/photo/my-images/717/beztytuukjo.jpg/)

lazuryt00
07.01.2012, 10:30
Hej!
Nie wiem czy to poprawny temat, ale spróbuję.
Mianowicie:
Nie mogę się zarejestrować na stronie simsów :O
Pisze że podany kod zostal już wykorzystany, choć kupiłam płytkę w sklepie :O
Gdyby to było z jedną płytką, ale z dwoma! [1 zgubiłam, musiałam odinstalować Simsy by przeinstalować na inny dysk, więc musiałam kupić nową]
Gdy kupowałam drugą byłam już uhahana, że w końcu się zarejestruje i ściąne parę fajnych rzeczy, a tu du.pa. Pisze to samo co przedtem :<

Owl Finch
17.01.2012, 17:29
lazuryt00 -> Czy masz ten problem ze zwierzakami? Ja też mam problem z kodem, tylko u mnie po instalacji i wpisaniu kodu oraz odpaleniu gry wyskakuje informacja, że gra nie może zweryfikować czy mam oryginał i mnie wywala O_o na szczęście mam moda, który mimo to pozwala mi grać. To jest bardzo dziwne, szczególnie, że kod zatwierdziło bez najmniejszych problemów i na stronie też zarejestrowałam grę...

operahouse13
21.01.2012, 18:16
Mam problem z modami (po reinstalacji, wcześniej nie było żadnych błędów), korzystamy tylko z Master Controllera, wszystko praktycznie działa, lecz nie mogę wejść w edycję sima, a dokładniej w dobieranie strojów, grę po prostu wywala do pulpitu. Czy ktoś miał podobny problem i zna rozwiązanie? Przyzwycziłam się już do korzystania z tego moda, nie chciałabym się z nim rozstawać.

inugirl
23.01.2012, 19:54
Kiedy próbuje włączyć grę pojawia mi się taki komunikat: "Uruchomienie nie możliwe.Zainstaluj ponownie podstawową wersje gry The Sims 3".Ale kiedy wkładam płytę to pisze że ta wersja gry jest już zainstalowana.A kiedy przeszukuje cały komputer to nigdzie nie mogę znaleźć programu do dezinstalacji,pomimo tego że jakiś czas temu był. Pomóżcie :|

Björk
23.01.2012, 20:04
Kiedy próbuje włączyć grę pojawia mi się taki komunikat: "Uruchomienie nie możliwe.Zainstaluj ponownie podstawową wersje gry The Sims 3".Ale kiedy wkładam płytę to pisze że ta wersja gry jest już zainstalowana.A kiedy przeszukuje cały komputer to nigdzie nie mogę znaleźć programu do dezinstalacji,pomimo tego że jakiś czas temu był. Pomóżcie :|

A spróbuj przez "Dodaj / usuń programy" w XP, w 7 i Vista Panel Sterowania > Programy... ewentualnie np. program CCleaner

inugirl
23.01.2012, 20:18
Jak narazie wszystko idzie ok gra już się instaluje.

suomii
24.01.2012, 15:08
Hmmm, nie wiem czy dobry temat, ale mam problem z instalacją simów. I to nie ważne czy z giełdy, czy w formacie package, po prostu jak zainstaluję/wrzucę do folderu savedsims to nie ma ich w grze. Mam tylko kilku simów z giełdy, których ściągałam daaaaawno. Co mam zrobić? Miał ktoś taki problem? A i muszę dodać, że wszystkie inne rzeczy działają bez problemu, nie ma tylko simów i zwierzaków.

Justyna0307
25.01.2012, 18:59
da się wyłączyć komunikaty o wydarzeniach miastowych w storyprogression?

anie_1981
25.01.2012, 19:10
Da się to zrobić. Klikasz na komputer, NRaas\Story Progression\General options\Stories. Z okienka wybierasz "None".

suomii
28.01.2012, 13:49
Hmmm, nie wiem czy dobry temat, ale mam problem z instalacją simów. I to nie ważne czy z giełdy, czy w formacie package, po prostu jak zainstaluję/wrzucę do folderu savedsims to nie ma ich w grze. Mam tylko kilku simów z giełdy, których ściągałam daaaaawno. Co mam zrobić? Miał ktoś taki problem? A i muszę dodać, że wszystkie inne rzeczy działają bez problemu, nie ma tylko simów i zwierzaków.

ponawiam pytanie. Co z tym zrobić?

zbolcio1234
28.01.2012, 13:59
Cześć.
Nie mogę zainstalować nowego miasta, znaczy kopiuje go do folderu Downloads, wtedy w launcherze instaluje go, pokazuje że niby wszystko ok, ale jak włączę grę to wtedy nie ma do wyboru nowego miasta a w launcherze znika on z zainstalowanych zostają tylko 2 kostiumy i jakaś ozdoba.
Jak mogę to zainstalować poprawnie? Może coś złego mam ściągnięte.
Do Sims 3 mam dodatek Zwierzaki.

Bravurka
28.01.2012, 16:25
Mam problem z moją grą, co paręnaście sekund zacinają się simowie, drzewa i kryształki ruszają się normalnie.
Mam wszystkie dodatki i akcesoria, 4 mody a oprócz tego żadnych dodatków packages tylko sims3pack. Wcześniej gra działała normalnie, próbowałam defragmentować dyski.

suomii
28.01.2012, 18:18
Bravurka - jakie są parametry Twojego kompa? Może spróbuj zmienić na niższe ustawienia grafiki.

Violet
28.01.2012, 22:02
Tak jak w temacie :) Próbowałam różnych sposobów (z usuwaniem plików) aktualnie mam samą podstawę zainstalowaną. Bardzo prosze o pomoc

zuzapets
29.01.2012, 08:00
hej mam pytanko?
co zrobić żeby np.Mortimer Ćwir i Bella zrobili się młodymi dorosłymi? czy trzeba włączyć starzenie się simów ?

ginsei
29.01.2012, 08:19
...no... raczej... ;)

Tak, włączysz starzenie, to oni naturalnie 'się zestarzeją', jeśli jednak z jakiś powodów nie chcesz włączyć starzenia, to potrzebujesz albo moda, albo kod - wtedy ich 'ręcznie' postarzysz :)

Ilona
29.01.2012, 10:32
tzn.,ze nie chcą się instalować czy po prostu masz je zainstalowane,ale nie ma ich w grze?niektóre dodatki z neta wymagają rożnych aktualizacji,aby można było je zainstalować

Bravurka
29.01.2012, 11:48
winny była zapis musiałam usunąć moja wielopokoleniową rodzinę :(

Violet
29.01.2012, 12:03
Jak instaluje dodatki które wymagają aktualizacji to wyskakuje ten taki komunikat xD Mam je zainstalowane ale się nie pojawiają w grze. I tak tylko z meblami jest wszystko inne się pokazuje

eyvee
29.01.2012, 12:35
mam pytanko - mial ktos z was problem z suwakami przy tworzeniu postaci? tzn nie dzialaja mi suwaki m.in "szczeki" i "policzkow" <ogolnie twarz>, co jest nie tak? zawsze wszystko mialam w porzadku...tez nie wiem skad pojawily mi sie jakies nowe suwaki po angielsku...mam zwyklego nrassa i story progresion <story nie dziala mi juz> a nrass byl ciagle jeden i ten sam i nie mialam takiego czegos wczesniej :( Gdzie jest przyczyna tego wie ktos?

Spectrum
29.01.2012, 13:51
Ja też tak miałem. U mnie był problem tkwił w suwakach z internetu. Po ich wykasowaniu wszystko wróciło do normy ;)

Ilona
29.01.2012, 14:36
eyvee suwaki i inne mody-NRaaS itp.-musisz mieć do najnowszej aktualizacji,żeby wszystko działało bez zarzutu ,sprawdź jakie masz wersje
http://nraas.wikispaces.com/
http://awtmk.blogspot.com/2010/07/slider-hack.html

eyvee
29.01.2012, 14:58
aha...moze to dlatego, ze nie mam zaktualizowanej gry simsow....tylko, ze aktualizacja nie chcemi sie powiesc za kazdym razem, pewnie to dlatego :(...musze odinstalowac gre jesli aktualizacja nie chce sie powiesc w ogole? czy jest jakis inny sposob?

Ilona
29.01.2012, 15:31
aktualizacje ściągaj tylko stad http://www.simprograms.com/the-sims/the-sims-3/the-sims-3-patches/ i odłącz neta podczas ich instalacji

eyvee
29.01.2012, 16:53
aha, dzieki juz pomoglo :) a mam teraz pytanie co do Story Progression.....wytlumaczy mi ktos co odznaczyc lub zaznaczyc, by miasto normalnie mi funkcjonowalo ?

<np zeby ml. dorosli nie brali slubow z emerytami, by bylo duzo dzieci i jak wylaczyc te ciagle komunikaty mieszkancow wgornym prawym rogu>.

anie_1981
29.01.2012, 21:41
Oj, coś czuję, że to moja broszka ;) Przede wszystkim, trzeba trochę znać angielski i czytać. Po drugie, klikamy raczej na komputer\Ratusz, niż na Sima. Klikasz na kompa\Ratusz i wybierasz NRaas\StoryProgression... No i teraz tak, Town Options odpowiada raczej za proste opcje, typu włącz\wyłącz, a General Options odpowiada za szczegółowe opcje. Żeby wyłączyć małżeństwa (m)dorosłych z emerytami, idziesz do General Options... No i teraz nie pamiętam jak to jest, ale chyba to będzie w opcjach "Romance". Tam będzie coś w stylu "Allow Yong adults with elders", czy tak jakoś. Z tego co pamiętam, to będzie to w dwóch miejscach. Ja tak "na wyrywki", to tych opcji nie pamiętam. Jak chcesz, to mogę Ci podesłać mój plik konfiguracyjny. Wrzucisz go do mods\packages, a potem w grze w General options klikniesz w import, i mod sam powinien znaleźć ten plik. Ja mam np. ustawione to, by małżeństwa miały nazwiska męża, no i oczywiście mam wyłączone te pary (m)dorosły z emerytem.

Edit:

A komunikaty, to też general options, zjeżdżasz na sam dół i tam będzie opcja "Stories", klikasz, potwierdzasz i wybierasz "None".

suomii
30.01.2012, 09:31
A mi nie działają ściągnięci simowie i zwierzaki.